ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

ازدواج فامیلی از نظر اسلام جایی که به انسان ضرر نرساند ممنوع نشده است . سوال اینجاست چرا اسلام ازدواج محارم را حرام کرده است ؟ حالیکه  زمان های گذشته عربسن که سرزمین ظهور اسلام است ازدواج محارم رواج داشته است . پس ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام جاییکه به خانواده صدمه وارد میشود ممنوع است . جایی بطور مستقیم به ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام اشاره نشده است . اما همین حرام کردن ازدواج محارم که شامل افراد خانواده است نشان ازممنوعیت ازدواج نسبتهای نزدیک دارد . ازدواج نیز مانند هر تصمیم دیگر اگر منجر به آسیب رسیدن به بشر شد ممنوع میشود . ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام را ید لابلای آیات الهی جست . اسلام انسان را به تعقل ، تدبر و تفکر میخواند . ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام نیز از این قاعده مستثنی نیست .


بیشتر بخوانید: بدترین ازدواج فامیلی


ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام

ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام مانند هر ازدواجی ید موجب آرامش شود . پس بهتر است برای داشتن یک ازدواج موفق بیاندیشیم . برای داشتن آرامش به معیارهای ازدواج خود ارزش قائل شویم .  مشاوره ازدواج به زندگی خود آرامش و امنیت ببخشیم .  مشاوره قبل از ازدواج خانه هایمان را مامن عاضای خانواده کنیم . مرکز مشاوره آویژه تلاش میکند سنگ بنای جامعه که همان خانواده است سایه مشاوره محکم بنا نهاده شود . سایه پرورش کودکان یک محیط امن جامعه امنیت میابد . یک جامعه امن همه میتوانند آرامش زندگی کنند . مرکز مشاوره آویژه برای همه آرامش ون و سلامت آرزومند است .

ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام و علم

ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام و علم هیچ منافاتی هم ندارند . چون اسلام علم را یید میکند . پس نظر اسلام نمیتواند از نظر علم جدا شد . پیامبر اسلام طلب علم را واجب دانسته ومیفرمایند  : « طلب العلم فریضه علی کل مسلم یعنی  طالب شدن برای  دانش بر همه مسلمانان واجب است » . این روایت نشان میدهد اسلام بر علم صحه گذاشته و آنرا یید میکند . پس ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام وعلم یکی است . ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام وعلم را از یک منظر دیگر نیز میتوان یافت . قران رها به تفکر دعوت شده ایم . تفکر سایه عمل به نتیجه تفکر ارزش پیدا میکند . اگر بدانیم حاصل ازدواج فامیل نسبی احتمال معلولیت فرزند میرود آیا این ازدواج از نظر اسلام و علم صحیح خواهد بود ؟ ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام و علم کاملا مطابق هم میشد .

علم ازدواج فامیلی را یید نمیکند لا اقل به امروز که انسان از نظر علمی  آنق پیشرفت نکرده که بتواند نسخه های ژنتیکی را دستکاری کند . شاید روزگاری علم آنق پیشرفت کند که آدمی بتواند بر روی فرمانهای دی ان ای ثیر بگذارد و حاصل ازدواج فامیلی معلولیت و انتقال بیماری نشد .

 

بهترین ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام

بهترین ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام ازدواجی است که منتهی به آرامش شود . سوره روم آیه ۲۱ آمده است : « و از نشانه های او اینست که همسرانی از جنس خودن برای شما آفریده است کنار آنان آرامش بیابید » . پس هدف اصلی ازدواج ایجاد امنیت و آرامش برای انسان است . بهترین ازدواج فامیلی از نظر اسلام نیز ازدواجی است که امنیت و آرامش بر بیاورد . بهترین ازدواج از دیدگاه اسلام ازدواجی است که به تعداد مسلمانان بیافزاید . زاد و ولد و ازدواج . ازدواج حتی فرد غیر مسلمان که به اسلام ایمان بیاورد و مسلمان شود . پس ازدواج غریبه عمل کردن به دو فریضه است . اول ازدواج که حکم نیمی از دین را دارد و دوم ازدیاد مسلمان . از طریق ازدواج غریبه و زاد و ولد .

میتوان گفت بهترین ازدواج از نظر اسلام ازدواجی است که آن بیماری امنیت و آرامش خانواده را تهدید نکند . اعضای خانواده از نظر روحی و روانی احساس آرامش و سلامت کنند . ازدواجی که عث رشد تفکر و تعقل شد . همه نهایت سلامت جسمانی و روحی بتوانند برای آینده خود مفید شند و اهداف اسلام را جامعه پیاده کنند . آن به هیچکس آسیب و صدمه وارد نشود .

ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام چگونه است ؟

بحث ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام چگونه است ؟ میتوان گفت : اسلام علاوه براینکه به تفکر دعوت شده است و ازدواج را مایه آرامش میداند به سلامت نیز می اندیشد . وقتی از مزیت های زنبور عسل میگوید از مایعی یاد میکند  که برای شفا است . پس اسلام به تنستی و سلامت انسان اهمیت میدهد . سوره مرکه نحل ایات شصت و هشت شصت و نوه میفرماید  : « از ون شکم آنان نوشیدنی رنگهای مختلف خارج میشود که آن شفایی برای مردم است » . ایا توجه به این آیه ازدواج فامیلی که که منجر به بیماری فرزندان بیگناه میشود جایز است ؟ ازدواجی که آن نگرانی  وجود داشته شد . ازدواجی که آن فرزند بیگناهی آخر عمر قرنی یک تصمیم اشته میشود . تصمیمی از روی بی مسئولیتی و بدون مشورت .

پاسخ به سوال ازدواج فامیلی ازدیدگاه اسلام چگونه است ؟ میتو.ان پاسخ داد : ازدواج فامیلی که از نظر علمی مانعی نداشته شد از نظر اسلام نیز مورد یید است . اما ازدواج فامیلی که سلامت و تنستی را به خطر می اندازد و موجب فروپاشیدن امنیت و آرامش خانواده میشود جایز نیست .  ازدواجی صحیح است که از روی تفکر شد . اسلام به مشورت اهمیت فراوان داده شده است . بطوریکه آنرا اجابت کردن دعوت پروردگار میداند سوره شوری آیه سی وهشت میفرماید : « و الذین استجابو لربهم و اقامو الصلوت و امرهم شوری بینهم و مما رزقناهم ینفقون . یعنی کسانی که دعوت پروردگارشان را استجابت کرده و نماز به پا کردند و و کارهایشان را مشورت هم انجام دادند و از آنچه روزی دادیمشان بخشیدند » . مشاوره حد نماز گزاردن و انفاق کردن است .

 

ازدواج فامیلی طب اسلامی چگونه است ؟

طب اسلامی یا طب سنتی  یا ایرانی هیچ راه مانی برای بیماری های ژنتیکی ندارد . روش تصحیح جهشهای ژنی هنوز کشف نشده است و علم پزشکی و طب اسلامی فقط عوارض این بیماری را کنترل میکنند آنهم تعویض خون و هزینه های گزاف  . پس طب سنتی نیز نمیتواند موید ازدواج فامیلی شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


حدیثی راجع به ازدواج فامیلی ؟

از پیامبر اسلام روایت شده است که فرمودند : « غریبه ازدواج کنید فرزند ضعیف بدنیا نیاورید » . همچنین از امام جعفر صادق (ع) نقل شده که فرمودند : (( خویشاوندان نزدیک ازدواج نکنید زیرا فرزند ضعیف پدید می آید »

سوالات متداول

آیا ازدواج فامیلی از نگاه اسلام موانعی دارد یا خیر؟

جز از ازدواج محارم که حرام شمرده شده است دو روایت از پیامبر اکرم و امام جعفر صادق نهی از ازدواج فامیلی به چشم میخورد به دلیل ضعف کودکان حاصل ازازدواج فامیلی .

ازدواج فامیلی از منظر قران چگونه است ؟

قران به ازدواج فامیلی اشاره نشده است اما به تعقل و تدبر و لزوم آرامش و امنیت خاطر خانواده کید شده است . همچنین به سلامت اهمیت داده شده است . پس ازدواجی که آن سلامت و آرامش خانواده به خطر بیوفتد جایز نیست .

ازدواج فامیلی از نگاه روایات معصومین چگونه است ؟

ز منظر روایت ها ازدواج فامیلهای نسبی که منجر به پدید آمدن فرزند ضعیف میشود رد شده است . برخی صله رحم را ازدواج فامیلی اشته میگیرند . صله رحم به معنای معاشرت فامیل است . پ و ما و دیگر اقوام که کاری بس نیکو است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج فامیلی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Married Life in Islam

 

ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 14:31
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 20 | لينك ثابت
نظر بدهید
نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نحوه ارسال :
کد امنیتی :
آخرين مطالب ارسالي
» بهترین عکس العمل در برابر خیانت مردان چیست؟ (دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ | ۰۵:۰۵)
» چه چیزهایی در مورد شب اول ازدواج باید بدانیم ؟ (یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۰۳:۲۰)
» مزایا و معایب ازدواج موقت چیست ؟ (یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۰۲:۴۷)
» دلیل دلزدگی زناشویی چیست ؟ (یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۰۰:۲۹)
» راه های اثبات خیانت زن چیست؟ (جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۵:۰۱)
» روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که باید بدانید (جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۴:۳۶)
» عکس العمل در برابر خیانت مردان چگونه باید باشد؟ (جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۴:۰۶)
» روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که باید بدانید (جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۳:۳۰)
» فواید ازدواج در سن پایین ،گذری به دیدگاه ها (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۸:۴۳)
» چرا باید به سالگرد ازدواج اهمیت بدهیم ؟ (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۸:۱۱)
» وظایف مرد در رابطه زناشویی چیست ؟ (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۹)
» تربیت کودک یک ساله و چگونگی رفتار با آنها (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۲)
» روش های تربیت کودک ۲ ساله و ۳ساله (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۰)
» تهدید ها و فرصت های ازدواج اینترنتی چیست ؟ (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۴:۳۶)
» تربیت کودک ۳ ساله و چگونگی رفتار والدین (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۴:۱۲)
» روش های تربیت فرزند در اسلام (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۳:۴۵)
» آداب زندگی زناشویی و مهارت های زندگی مشترک (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۳:۰۹)
» درباره انواع عشق چه می دانید؟ (چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۴)
» عشق و هوس را چگونه از هم تشخیص دهیم؟ (چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۶)
» ماهیت اصلی عشق چیست ؟ (چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۶)

نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 25
» بازديد ديرور : 86
» بازديد ماه گذشته : 1292
» بازديد سال گذشته : 4467
» كل بازديد : 4467

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 321
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.95.131.208
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
× بستن تبلیغات