آسیب های ازدواج زود هنگام جوانان چیست ؟

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

ازدواج زود هنگام جوانان

ازدواج زود هنگام جوانان موضوعی قابل بحث و چالش برانگیز زمینه آسیب های اجتماعی می شد که حتی سازمان حقوق بشر نیز جایگاه خاص خود را دارد و مورد آن بحث ها و تصمیم گیری های جدی گرفته شده است . ازدواج زود هنگام جوانان تقریً تمام ملت ها وجود دارد اما بعضی از ملت مانند اتیوپی و برخی دیگر از کشور ها آمار لایی را به خود اختصاص می دهد .

مسئله ای که اینجا وجود دارد این است که منظور از ازدواج زود هنگام جوانان چه سنی می شد ؟ ید گفت که تشکیل زندگی مشترک و پیوند زناشویی به لحاظ کلی اگر پیش از زمانی اتفاق بیفتد که فرد به بلوغ شخصیتی کامل نرسیده است هر سنی هم که شد زود هنگام می شد ازدواج تنها ید زمانی اتفاق بیفتد که فرد به تکامل شخصیتی نسبی و تعادل شخصیتی و ثت روحی روانی رسیده شد .

میانگین سنین ازدواج زود هنگام جوانان

اما به طور میانگین  ازدواج هایی که سنین زیر ۱۸ ، ۱۹ سال اتفاق می‌افتد ازدواج‌ زود هنگام جوانان می شند . معمولاً ازدواج‌های زود هنگام جونان این دختران هستند که دچار ازدواج زود هنگام می شوند که می توان یکی از دلایل آن را این مسئله دانست که اغلب فرهنگ ها و جوامع جنس مذکر است که برای ازدواج پیش قدم می شود و حق انتخاب بیشتر پسران است دختران و همینطور خرده فرهنگ های نابجا و سنت های غیر منطقی ثیر بیشتری بر زندگی فردی و اجتماعی دختران میگذارد .

ازدواج زود هنگام جوانان مانند هر موضوع دیگری که به بنیان خانواده مربوط می شود می تواند آسیب های فردی و اجتماعی خاص خود را به دنل داشته شد . از این روز لازم است توجه به مشاوره ازدواج و همینطور مشاوره خانواده بیش از این ها شد افزایش سطح دانش و فرهنگ خانواده ها بتوان از پیامد ها و آسیب های ازدواج زود هنگام جوانان امان بود و یا حداقل جلسات متعدد مشاوره ازدواج به صورت کارآمد بتوان زوج‌ هایی را که ازدواج زود هنگام مواجه شدند را به آمادگی نسبی لازم برای شروع زندگی مشترک و پذیرش مسئولیت های آن رسانید که نقش مراکز مشاوره خانواده و روانشناسی مورد ارائه مشاوره قبل از ازدواج اینجا قابل ک است .


بیشتر بخوانید:معایب و محاسن ازدواج مرد سن لا


 

مشکلات ازدواج زود هنگام جوانان

مشکلات ازدواج زود هنگام جوانان را از لحاظ مختلف می‌توان بررسی کرد از این رو یک نگاه کلی مشکلات ازدواج زودهنگام جوانان را می توان دو دسته مشکلات روحی روانی و مشکلات جسمی و جنسی تقسیم بندی کرد . به طور کلی مشکلات ازدواج زود هنگام جوانان هنگامی که به مسائل روحی روانی بر می گردد معمولاً به این دلیل می شند که فرد از لحاظ روحی و روانی آمادگی مقابله جدیت های زندگی مشترک ، مشکلات و مسئولیت ها را ندارد و همین طور ممکن است به دلیل عدم آمادگی برقراری رابطه زناشویی دچار آسیب های روحی روانی جدی شود .

از جنبه ای دیگر حتی زمانی که ازدواج به خواست و فشار خود فرد اتفاق می افتد چون تحت ثیر هیجانات دوران نوجوانی می شد و شخص این زمان هنوز به ثت شخصیتی نرسیده است مواجه شدن واقعیت زندگی مشترک و فروکش کردن هیجانات روحی روانی ، فرد دچار نوعی دلزدگی و سرخوردگی می شود که ممکن است او را به فردی افسرده و منزوی و یا حتی پرخاشگر و ناهنجار تبدیل کند که هر کدام از این موارد می تواند بنیان زندگی زناشویی را مختل کند و موارد حاد تر مسائلی همچون طلاق و خیانت و دیگر آسیب های اجتماعی پیش بیاید .

مشکلات جسمی و جنسی ازدواج زود هنگام جوانان

اما مشکلات ازدواج زود هنگام جوانان از نظر جسمی و جنسی به مسائل مربوط به روابط زناشویی بر می‌گردد . معمولاً ازدواج‌ های زود هنگام که سنین خیلی پایین اتفاق می‌افتند فرد به بلوغ جسمی دست پیدا نکرده است که این مورد نیز بیشترین آسیب ها متوجه دختران می شود که حساسیت های جسمی و جنسی خاص خود را دارند و مسئله مهم روری میان است .

مسفانه ازدواج های زود هنگام به دلیل عدم آمادگی جسمی و جنسی  فرد و کنار آن نبود سواد جنسی کافی و بر قرار نشدن رابطه جنسی کیفیت مطلوب ، فرد دچار آسیب های جنسی و جسمی متعددی می شود که سلامت او را تهدید می کند و به دنل آن برخی از موارد توانایی روری و سلامتی جسمی فرد به شدت تهدید می شود . توجه به موارد گفته شده مشکلات ازدواج زود هنگام جوانان بسیار جدی و حائز اهمیت می شد و نیاز است که همکاری نهاد های مربوطه همچون مراکز مشاوره خانواده و روانشناسی و خانواده ها بتوان از این مشکلات و پیامد ها جلوگیری کرد .


بیشتر بخوانید:تفاوت سنی مناسب برای ازدواج


 

مزایای ازدواج زود هنگام جوانان

مزایای ازدواج زود هنگام جوانان نیز از مسائلی می شد که می‌توان بر شمردن و تقویت آنها از پیامد های منفی ازدواج دیر هنگام جوانان جلوگیری کرد . مطرح کردن مشکلات ازدواج زود هنگام جوانان این مقاله به این معنی نمی‌ شد که این نوع ازدواج به طور صد صد  مخرب و دارای نتیجه منفی می شد بلکه این نیج مخرب متوجه مواردی است که یا ازدواج به صورت فشار و تحمیل از طرف خانواده می شد و یا خانواده به هر دلیلی و به خاطر فشار از طرف خود فرد تن به ازدواج غیر معقول و زود هنگام فرزند خود می دهند .

اما مواردی که ازدواج زود هنگام رضایت طرفین و خانواده آنها و بر اساس منطق و شرایط مهیا و معمول صورت می گیرد می تواند موفقیت آمیز نیز شد و مزایای ازدواج زود هنگام جوانان را شاهد بود . رسیدن به آرامش فکری و روحی ، تکامل و تعالی شخصیتی و روحی روانی فرد زندگی زناشویی و قالب تشکیل خانواده ، پیشگیری از بر قراری روابط نا سالم و آسیب های مربوط به آن ، پاسخگویی به نیاز جنسی بهترین شکل و قالب رابطه زناشویی و همینطور داشتن فرصت بیشتر برای  ارتقای سطح کیفیت زندگی از مزایای ازدواج زود هنگام جوانان می شد .


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


فواید ازدواج زود هنگام جوانان

فواید ازدواج زود هنگام جوانان هم میتواند زندگی فردی شخص را تحت ثیر قرار دهد و هم از آسیب های اجتماعی بسیاری جلو گیری کند . ازدواج موفق و تشکیل خانواده فرد را از نظر روحی به آرامش و ثت میرساند و او را از گیری های فکری و دغدغه های مربوط به داشتن یک همراه و همسر دور میکند و دادن شخصیت و اعتر اجتماعی به فرد فرصت شکوفایی فعالیت های اجتماعی را به او میدهد و عث رشد و تعالی فردیت انسان میشود . همچنین داشتن فرصت بیشتر برای پذیرفتن مسئولیت فرزند ، امکان آمادگی بیشتر را برای نقش پ و ما شدن ایجاد میکند ، فواید ازدواج زود هنگام جوانان برای هر دو طرف یعنی هم زن و هم مرد به یک اندازه میشد .


بیشتر بخوانید:ازدواج اختلاف سنی زیاد


 

معایب ازدواج زود هنگام جوانان

معایب ازدواج زود هنگام جوانان همانطور که گفته شد ثیر بر جنبه های روحی ، روانی ، عاطفی ، جسمی و جنسی فرد میتواند به سلامت همه جانبه فرد و همینطور سلامت جامعه آسیب وارد کند . مثالی برای معایب ازدواج زود هنگام جوانان ، بسیاری از موارد که ازدواج زود هنگام تحت ثیر فشار و تحمیل صورت گرفته است . آزار جسمی و جنسی اتفاق افده است که سلامت فرد را تهدید کرده ، مسئله دیگر تولد فرزندان ناخواسته سنین پایین و عدم مسئولیت پذیری طرفین و بحث بد سرپرسی و حتی بی سرپرستی و دیگر مسائل مربوط به کودک و تربیت آن مطرح است که نیاز به چاره اندیشی و کمک از طریق مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج دارد .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسیخدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : The Benefits of Getting Married Young | The Art of Manliness

 

آسیب های ازدواج زود هنگام جوانان چیست ؟

 

9099072025

    

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ساعت 8:39
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 40 | لينك ثابت
نظر بدهید
نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نحوه ارسال :
کد امنیتی :
آخرين مطالب ارسالي
» مشاوره تلفنی وسواس (جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ | ۲۲:۵۱)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۹:۴۳)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۰)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۶)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۱)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۸)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۰)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۷)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۴)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۱)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۴)
» چگونه از اعتیاد به فیلم پورن رها بشیم؟ (شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۳)
» حل اختلافات زناشویی چگونه ممکن است؟ (جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۵)
» چگونه نشانه های زندگی ناموفق بشناسیم ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۰)
» معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام چیست ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۹)
» بهترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۷)
» وقتی مجردی بهتر است یا متاهلی؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۸)
» تشکر از همسر- چگونه از همسرم تشکر کنم؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۱)
» عذر خواهی از همسر- چگونه از همسرم عذرخواهی کنم؟ (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۵)
» ۱۰ راهکار برای مدیریت روابط عاطفی (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۳)

نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 44
» بازديد ديرور : 93
» بازديد ماه گذشته : 137
» بازديد سال گذشته : 11231
» كل بازديد : 11231

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 379
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.234.245.121
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
× بستن تبلیغات