فواید ازدواج در سن پایین ،گذری به دیدگاه ها

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
4.5 / 5 ( 4 votes )

فواید ازدواج سن پایین را میتوان از دیدگاه های مختلف مورد بحث قرار داد .

  • فواید ازدواج سن پایین از لحاظ جسمی
  •  فواید ازدواج سن پایین از لحاظ جنسی
  • فواید ازدواج سن پایین از لحاظ روحی

 

ازدواج سن پایین موضوعی است بحث برانگیز و دارای لایه های مختلف است . موضوعی که میتواند جامعه را بر اساس آن به دو گروه مخالف و موافق تقسیم کند . اما سوال این جا است که جامعه پیش روی ما چه کسانی هستند ؟ جامعه روانشناسی ؟ قشر سواد ؟ قشر کم سواد ؟ طبقه مرفه ؟ طبقه نیازمند ؟ جامعه مشاور خانواده ؟ و . . . این زمینه مشاوره خانواده به شما عزیزان برای گرفتن تصمیم و انتخاب ست کمک و راهنمای شماست.

فواید ازدواج سن کم شاید از نگاه هریک از جوامع نام برده متفاوت شد اما به طور حتم نقطه نظر های مشترکی میان آن ها به چشم میخورد . فواید ازدواج سن کم برای پسر و دختر متفاوت است چرا که این دو از نظر بلوغ جنسی و روحی بنا به تفاوت های فطری کاملا متفاوت هستند .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


مشکلات و فواید ازدواج سن پایین

مشکلات و فواید ازدواج سن پایین حال حاضر موضوعی است که خانواده ها ید از طریق مشاور خانواده کاملا از آن آگاهی پیدا کنند . مشکلات و فواید ازدواج سن کم امری نسبی است . به این معنا که ممکن است فردی ازدواج سن پایین یک ازداج موفق داشته شد و رضایتمند از تشکیل خانواده شد و فردی دیگر از اینکه سن پایین ازدواج کرده است کاملا پشیمان شد و گیر مشکلات مختلف شد . اما این تفاوت ها از کجا سرچشمه میگیرد ؟ چه چیزی عث موفقیت یا عدم موفقیت ازدواج سن پایین میشود ؟ پاسخ به این سوال ها اولین و کلیدی ترین مسئله را میتوان تفاوت های فردی دانست . تفاوت های فردی که بخشی از آنها فطری و غریزی است مانند بلوغ جنسی و جسمی که ممکن است فردی بسیار زود خود را نشان دهد و دیگری دیر تر .

اما این امری نیست که فقدان آن تهدید کننده شد چرا که دیر یا زود هر انسانی بلوغ جنسی را ون خود احساس خواهد کرد . اما تفاوت های فردی دیگری نیز وجود دارند که بخش عظیمی از آن اکتسابی است و به نوع تربیت و محیط رشد و آموزش شخص بستگی دارد . بلوغ فکری و روحی این دسته از تفاوت های فردی قرار دارند که بخش قابل توجهی از میزان مشکلات و فواید ازدواج سن کم به آن بستگی دارد از جمله مواردی که نیاز به تفکیک جنسی برای رسیدگی و تحلیل آن نیاز میشود مشکلات و فواید ازدواج سن کم است چرا که این موضوع مردان کاملات متفاوت از زنان است پس اینجا مورد هرکدام به طور جداگانه بحث خواهیم کرد .

 

 

فواید ازدواج سن پایین برای پسران

سن ازدواج افراد به صورت متفاوت وجود دارد . فواید ازدواج سن کم برای پسران موضوع مورد بحث این بخش است . شاید اگر به صورت مصاحبه از افراد مختلف بپرسیم که فواید ازدواج سن کم برای پسران را نام ببرند پاسخ های متعددی را بشنویم که ممکن است بر اساس تجربه شخصی آنها شد . اینجا سعی میکنیم مواردی از فواید ازدواج سن کم برای پسران را مثال بزنیم که بطور مشترک مورد همه آنها صدق میکند .

کنترل میل جنسی :

بهتر است هم صادق شیم چرا که کنترل غریزه جنسی آقایان بسیار دشوار تر از خانم ها است و پس از بلوغ جنسی یکی از دغدغه های مردان برطرف کردن نیاز جنسی خود است و اگر به موقع و به روش ست به این نیاز پاسخ داده نشود دو حالت اتفاق می افتد . یک اینکه شخص روش هایی که از لحاظ روانشناسی جواب میدهند غریزه جنسی خود را کنترل میکند و آن کنار می آید . دوم اینکه شخص آنگونه که ید خوددار نشد که این صورت غریزه جنسی او را تحت فرمان خود می آورد .

این حالت یا شخص از طریق برقرار کردن روابط جنسی نا مشروع نیاز خود را رفع میکند که به مرور زمان از لحاظ روانشناسی عث میشود به فردی پرخاشگر یا گوشه گیر ، افسرده و مضطرب تبدیل شود که هرچه این مسیر پیش تر میرود احساس پوچی بیشتری مکند و حتی اگر بعد ها ازدواج کند به دلیل تنوع تجربه روابط جنسی ممکن است مادام همسر خود را شریک های جنسی خود مقایسه کند و این امر سبب طلاق جنسی و عاطفی بین آنها شود . و یا اینکه شخص برای رفع نیاز خود به مسئله ای به نام خود ارضائی روی آورد که صدمات آن به روح و روان و همچنین جسم او بسیار زیاد است .ما اگر پسر سن پایین ازدواج کند و بتواند کنار همسر خود به آرامش جنسی برسد هیچ یک از مسائل گفته شده رو به رو نخواهد شد .

مسئولیت پذیری :

امری کاملا طبیعی و توجیه پذیر است که لا تر رفتن سن انعطاف شخصیتی افراد کاهش یافته و سخت تر برابر تغییرات و مشکلات قبول مسئولیت میکنند . همه ی ما به اهمیت مسئولیت پذیری   ازدواج موفق آگاهیم . گاه ازدواج سنین لا عث شده است که فرد نتواند مسئولیت زندگی مشترک را بپذیرد که ممکن است به این دلیل شد که فرد مدت زمان زیادی را بدون مسئولیت جدی گذرانده است . اما اگر ازدواج سن پایین و زمانی که فرد انعطاف لازم برای تغییر شخصیت را دارد اتفاق بیفتد میتواند شروع زندگی مشترک به فردی مسولیت پذیر تبدیل شود .

پیشرفت اقتصادی :

جمله ای عامیانه که همه ما شنیده ایم ” هرچه زودتر تشکیل زندگی بدهی زودتر صاحب خانه میشوی ” شاید این را رها به خود ماهم گفته شند و نمیتوان منکر منطق پشت این جمله شد چرا که ازدواج سن پایین آمد خود را صرف پیشرفت زندگی میکنیم نه خرج کردن آن راه تفریحات بی مورد و خرید های غیر منطقی . همین امر عث میشود کسانی که سن پایین ازدواج کرده اند وجود فکر اقتصادی زندگی بهتری را از نظر مالی داشته شند .

شخصیت اجتماعی :

زب مثبتی که ازدواج سن پایین عث میشود از طرف جامعه یافت کنید این است که شما را به عنوان فردی مستقل ، اراده ، شجاع و دوست دار خانواده میبینند و همین دیدگاه مثبت سبب میشود که از شما شخصیت اجتماعی بهتری نمایش داده شود .فرصت بیشتر برای اقدام امور مختلف : ازدواج سن پایین به شما این فرصت را خواهد داد که برای فرزند دار شدن یا تغییر شغل و مسائل این چنینی شما به ق کافی زمان اختیار داشته شید .

فواید ازدواج سن پایین برای دختران

فواید ازدواج سن کم برای دختران بیشتر از جنبه روحی روانی آن مورد توجه است . از آنجایی که به طور ذاتی دختران از روحیه و احساسات لطیف تری برخوردارند و اکثر تصمیم گیری ها بعد احساسی آنها بیشتر خود را نشان میدهد پس فواید ازدواج سن کم برای دختران به نکاتی که به احساسات انسانی برمیگردد میتوان اشاره کرد .

  • دخترانی که سن پایین ازدواج میکنند چون احساسات لطیف تری دارند وابستگی عاطفی بیشتری نسبت به همسر خود پیدا میکنند و همین امر عث میشود که برخورد مشکلات تحمل بیشتری از خود نشان دهند .
  •  دخترانی که سن پایین ازدواج میکنند به سبب اینکه هنوز هیجانات و شیطنت های نوجوانی را خود دارند زنانی پر نشاط تر و سرزنده تر میشند و این عث میشود که زندگی شاد را کنار همسر خود داشته شند .
  • مواردی مانند پیشرفت اقتصادی و کنترل نیاز جنسی و فرصت بیشتر امور مختلف پسر و دختر از فواید مشترک برخوردارند .

 

 

مخالفان فواید ازدواج سن پایین

مخالفان فواید ازدواج سن پایین گاه خود پسر و دختر ، گاه خانواده و گاه جامعه روانشناسی و افراد مشاور خانواده هستند که هر کدام از دیدگاه خود به این موضوع نگاه میکنند و دلایل خاص خود را دارند . اما روشن است دلالیل منطقی و شفافی پشت این مخالفت ها وجود دارد البته اگر مخالفان فواید ازدواج سن کم را به طرفداری از سیاستی خاص یا صرفا به دلیل تجربه ناموفق شخصی بحث ازدواج سن پایین مخالفت نکنند . این تفاسیر نید هایی وجود دارد که ازدواج سن پایین را رد کنند .

همانطور که گفته شد ازدواج بهترین شیوه برای هدایت و کنترل غریزه جنسی بهترین مسیر است اما میتواند همان ق که مطلوب به نظر میرسد نابود کننده نیز شد . اگر فرزندان خود را فقط به این دلیل که به بلوغ جنسی رسیده اند اماده ازدواج ببینید یا خود فرزندان صرفا به خاطر رفع نیاز جنسی تن به ازدواج بدهند نید توقعی غیر از این داشت که که گذشت مدتی از ازدواج و رفع کنج کاوی مورد ارتط جنسی پسر و دختر از زندگی دلسرد شوند و این شروع کننده اختلافات شد .

نقش والدین

به عنوان والدین وظیفه خود را مورد بلوغ فکری و روحی فرزندانن به بهترین نحو انجام دهید و این امر کمک کلاس های روانشناسی و مشاوره خانواده آسان تر پیش خواهد رفت . جمله معروف سن فقط یک عدد است مورد ازدواج صدق میکند و نید عدد خاصی را برای آن نظر گرفت هرگاه فرد خود از لحاظ فکری و روحی احساس کند که اماده پذیرش زندگی مشترک است میتواند هر سنی ازدواج موفق را تجربه کند . این میان نید فراموش کرد که مسئله کودک ازدواجی کاملا بحثی جدا از ازدواج سن پایین است و خود به عنوان یک هنجار اجتماعی جای بحث  و مل بسیار  دارد .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  What is the right age to get married?

 

فواید ازدواج سن پایین ،گذری به دیدگاه ها

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 18:43
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 11 | لينك ثابت
نظر بدهید
نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نحوه ارسال :
کد امنیتی :
آخرين مطالب ارسالي
» چگونه از اعتیاد به فیلم پورن رها بشیم؟ (شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۳)
» حل اختلافات زناشویی چگونه ممکن است؟ (جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۵)
» چگونه نشانه های زندگی ناموفق بشناسیم ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۰)
» معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام چیست ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۹)
» بهترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۷)
» وقتی مجردی بهتر است یا متاهلی؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۸)
» تشکر از همسر- چگونه از همسرم تشکر کنم؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۱)
» عذر خواهی از همسر- چگونه از همسرم عذرخواهی کنم؟ (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۵)
» ۱۰ راهکار برای مدیریت روابط عاطفی (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۳)
» چگونه روابط عاطفی زن و شوهر بهتر می شود؟ (یکشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۲۴)
» عوامل زندگی مشترک بدون ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۲)
» راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۷)
» راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۸)
» با انواع روش های شوهرداری موفق آشنا شوید (چهارشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۰)
» با مدیریت استرس اجتماعی کودکان آشنا شوید (سه شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۴۵)
» انتظارات زنان از مردان در زندگی زناشویی چیست؟ (دوشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۴۶)
» با ۱۰ راهکار مدیریت استرس اجتماعی آشنا شوید (یکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۷:۲۸)
» با ۱۰ راهکار مدیریت استرس اجتماعی آشنا شوید (یکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۷:۰۰)
» مهمترین راه های کاهش استرس و اضطراب چیست؟ (یکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۰۶)
» مهمترین راه های کاهش استرس و اضطراب چیست؟ (یکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۴)

نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 43
» بازديد ديرور : 115
» بازديد ماه گذشته : 158
» بازديد سال گذشته : 8435
» كل بازديد : 8435

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 368
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 35.172.195.82
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
× بستن تبلیغات