چرا باید به سالگرد ازدواج اهمیت بدهیم ؟

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
4.7 / 5 ( 6 votes )

سالگرد ازدواج

سالگرد ازدواج جزء معدود مراسم هایی است که بین اکثر جوامع و فرهنگ های مختلف مشترک است حال آنکه ممکن است نحوه برگزاری آن تفاوت هایی به چشم بخورد اما به طور کل ماهیت آن تغییری نمیکند . مشاوره خانواده این زمینه، راهگشا و یاری رسان به شما عزیزان می شد.

مراسمی ثیر گذار ممکن است برای افراد همان ق اهمیت داشته شد که مراسم ازدواج دارد . فلسفه سالگر دزندگی مشترک به امپراتوری روم مقدس برمیگردد که به اولین سالگرد ، سالگرد کاغذی ، بیست و پنجمین سالگرد ، را سالگرد ازدواجهای نقره ای نام گذاری میکردند و آن ج گل نقره ای هدیه میدادند و پنجاهمین سالگرد ، را سال گرد ازدواج طلایی مینامیدند  و آن ج گل طلایی هدیه میدادند . و نهای جشن شصتمین سالگرد ، را سالگرد ازدواجهای الماس نام نهاده اند .پس از شروع زندگی مشترک هر ساله ریخ دقیق ازدواج جشنی به رسم یاد بود برگزار میشود که این میان اولین سالگرد ازدواجها از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

تبریک سالگرد ازدواج

تبریک سالگرد ازدواج یکی از مهمترین واکنش هایی است که زن و شوهر این روز ید نسبت به یکدیگر از خود نشان دهند . ممکن است این روز از طرف دوسن و آشنایان نیز به زن و شوهر تبریک گفته شود . تبریک سالگرد ازدواج میتواند کیفیت های مختلف و موقعیت ها و مکان های متفاوتی اجرا شود . و این امری است که به ذوق و سلیقه ی افراد و همچنین میزان اهمیت این موضوع از نظر آن ها بستگی دارد . نید فراموش کرد که به یاد داشتن ریخ سالگرد زندگی مشترک بهترین هدیه است چرا که این نشان دهنده ی اهمیت آن روز ذهن و قلب طرف مقابل است . اما اینکه شخص چه اندازه بخواهد تبریک سالگرد ازدواج را برای همسرش شکوه و مهیج  برگزار کند مسئله جدایی  است .


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره روانشناسی


 

اهمیت سالگردهای ازدواج

اهمیت سالگردهای ازدواج از لحاظ روانشناسی داشتن یک ازدواج موفق  بسیار زیاد و نقش آن انکار نشدنی است . اگر برای بهبود کیفیت زندگی به مشاور خانواده مراجعه کنیم بدون شک اهمیت سالگرد ازدواج را به ما متذکر خواهد شد چرا که روانشناسان و کارشناسان خانواده معتقدند که ماهیت سالگرد زندگی مشترک جدای از سطح برگزاری مراسم  عث پیوند عاطفی و روحی هرچه بیشتر زن و شوهر و ایجاد کننده احساسات عمیق تری بین آنها میشود . اما همانطور که گفته شد اولین سالگرد ازدواج نسبت به سالهای بعد از جایگاه ویژه تری برخوردار است چرا که از نظر روانشناسی حافظه دقیق تر ثبت میشود پس بهتر است که زوجین اولین سالگرد، نهایت ذوق و علاقه و توان خود را نشان دهند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی روانشناسی


اولین سالگرد ازدواج

اولین سالگرد ازدواج یک سال از شروع زندگی مشترک دو نفر طی شده است پس به طور طبیعی ید از علایق ، ارزش های فردی ، خط قرمز ها و بسیار دیگر از خلقیات یکدیگر شناخت داشته شند و بدانند که چه چیزی همسرشان  را خوشحال و او را به وجد می آورد .  ید سعی شود که مراسم حداکثر کیفیت خود نسبت به ایده آل های طرف مقابل برگزار شود ، برای مثال اگر همسر شما فردی است برونگرا که به سپری کردن وقت خود دیگران علاقه مند است و حضور جمع های دوسنه و خانوادگی برای او مفرح است ید سعی کنید که جشن سالگرد ازدواجها حضور جمعی از دوسن صمیمی و کنار خانواده برگزار شود .

شناخت همسر

اما اگر طبق شناختی که از همسر خود دارید او فردی ونگرا یا خجالتی است که حضور پیدا کردن جمع او را معذب میکند و به او استرس میدهد بهتر است ایده ی جشن پر سر و صدا را از ذهن خود کنار بگذارید  به یک جشن دو نفره  که میهمان آن فقط  خودن هستید فکر کنید .

مسفانه امروزه بسیاری از جشن ها و ابراز محبت ها نمادین و صرفا برای نمایش فضای مجازی و پوشالی  است هرگز فراموش نکنید که سالگرد زندگی مشترک روزی است که مختص شما و همسر ن است پس علایق و راحتی خود و همسر ن ید برای شما اولویت شد . به این فکر نکنید که  جشن سالگرد برای ازدواج شما از نظر دیگران چگونه و  چه کیفیتی برگزار شده  است یا نگران جلب رضایت دیگران نشید  بلکه ببینید که چگونه خود و همسر ن لذت میبرید و این جشن براین به یاد ماندنی میشود .

جشن سالگرد برای ازدواج

سعی کنید حد امکان تبریک سالگرد زندگی مشترک غیر منتظره و یک سوپرایز برای طرف مقابلن شروع شود حال چه جمع چه جشنی دونفره سپس غذا را یک محیط رمانتیک و آرامش هم میل کنید و پایان جشن را هم سعی کنید یک اتفاق مهیج مانند رفتن به شهرزی یا هر چیز دیگری خاتمه دهید هرگز فراموش نکنید که اهمیت سالگرد ازدواج  برای تجدید عهدی است که هم بسته اید برای تحکیم پیمانن و نزدیک شدن عاطفی شما پس جملات محبت آمیز و ابراز عشق را این جشن از هم یغ نکنید ر دیگر به همسر خود این اطمینان را بدهید که هر شرایطی چه روزهای سخت چه مشکلات و چه شادی ها کنار او خواهید ماند .

هدیه شما به طرف مقابل فقط ید طبق علایق او شد پس به قیمت و یا اندازه آن فکر نکنید مثلا اگر همسر شما فردی اهل مطالعه است میتوانید کبی مرتبط زمینه مورد علاقه او هدیه کنید . صداقت کلام و عمل شما این جشن از هر هدیه ای ارزش تر است  پس حتی اگر تمام تدارک شما برای تبریک سالگرد ازدواج یک شاخه گل یا یک پیام محبت آمیز شد اما کمال صداقت ثیر خود را برای همیشه قلب و ذهن طرف مقابلن خواهد گذاشت .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


 

خاطرات سالگردهای ازدواج

خاطرات سالگردهای ازدواج جزء عمیق  ترین خاطراتی است که برای همیشه ذهن انسان پا بر جا قی خواهد ماند . شاید جزئیات آن به مرور زمان به دست فراموشی سپرده شود اما یاد آن و اثر مطلوبی که بر قلب و ذهن آدمی خواهد گذاشت هرگز ، اگر بتوانیم خاطرات  سالگردهای ازدواج را به صورت فیلم یا عکس ثبت کنیم و آنها را نگهداری کنیم بدون شک سالها بعد برای ما بسیار دیدنی خواهد بود و مرور آنها برای خود و فرزندانمان یاد آور روزهای خوبی است که عشق سپری شدند .

سالگرد زندگی مشترک و ریخ های این چنینی و کل مراسم های رمانتیک همیشه برای خانم ها نسبت به آقایان از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است چرا که زنان دارای بعد احساسی قوی تر و حساس تری هستند پس خاطرات سالگردهای ازدواج میتواند از زن های یک همسر سر زنده انگیزه و علاقه مند به خانه و خانواده بسازد پس اگر شما جزء آن دسته از مردانی هستید که حافظه خوبی ثبت ریخ ها ندارید یا فردی پر مشغله هستید که ممکن است روزمرگی ها ریخ های مهم مانند ریخ تولد یا سالگرد ازدواج را فراموش کنید بهتر است یک دفترچه یادداشت یا جایی که روزانه آن را چک میکنید ریخ های این چنینی را یادداشت کنید .


بیشتر بخوانید: مشاوره مسائل زناشویی


سالگرد ازدواج موفق

سالگرد ازدواج موفق صرفا به یک جشن آنچنانی و مجلل گفته نمیشود که به ظاهر همه چیز آن لوکس و بدون نقص شد  بلکه سالگرد ازدواج موفق زمانیست که توانسته شیم جای خود را قلب و ذهن طرف مقابل جاودانه تر کرده شیم . سالگرد ازدواج موفق به این معنا نیست که فقط یک ازدواج موفق میتوانیم جشن سالگرد بگیریم بلکه حتی اگر زندگی زناشویی خود دچار اختلاف هستیم مراجعه به مشاوره خانواده و روانشناسان متخصص و ریشه یابی اختلافات خود جشن سالگرد ازدواج پیمان ببندیم که از این پس نسبت به یکدیگر گذشت تر ، محبت تر ، مسؤلیت پذیر تر و دلسوز تر به زندگی خود شیم . پس این جشن فقط یاد بودی از گذشته نیست بلکه فرصتی است برای شروعی دوره …

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   Reasons Why You Should Celebrate Your Anniversary

 

چرا ید به سالگرد ازدواج اهمیت بدهیم ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 18:11
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 12 | لينك ثابت
نظر بدهید
نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نحوه ارسال :
کد امنیتی :
آخرين مطالب ارسالي
» چگونه از اعتیاد به فیلم پورن رها بشیم؟ (شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۳)
» حل اختلافات زناشویی چگونه ممکن است؟ (جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۵)
» چگونه نشانه های زندگی ناموفق بشناسیم ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۰)
» معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام چیست ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۹)
» بهترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۷)
» وقتی مجردی بهتر است یا متاهلی؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۸)
» تشکر از همسر- چگونه از همسرم تشکر کنم؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۱)
» عذر خواهی از همسر- چگونه از همسرم عذرخواهی کنم؟ (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۵)
» ۱۰ راهکار برای مدیریت روابط عاطفی (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۳)
» چگونه روابط عاطفی زن و شوهر بهتر می شود؟ (یکشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۲۴)
» عوامل زندگی مشترک بدون ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۲)
» راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۷)
» راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۸)
» با انواع روش های شوهرداری موفق آشنا شوید (چهارشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۰)
» با مدیریت استرس اجتماعی کودکان آشنا شوید (سه شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۴۵)
» انتظارات زنان از مردان در زندگی زناشویی چیست؟ (دوشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۴۶)
» با ۱۰ راهکار مدیریت استرس اجتماعی آشنا شوید (یکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۷:۲۸)
» با ۱۰ راهکار مدیریت استرس اجتماعی آشنا شوید (یکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۷:۰۰)
» مهمترین راه های کاهش استرس و اضطراب چیست؟ (یکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۰۶)
» مهمترین راه های کاهش استرس و اضطراب چیست؟ (یکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۴)

نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 40
» بازديد ديرور : 115
» بازديد ماه گذشته : 155
» بازديد سال گذشته : 8432
» كل بازديد : 8432

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 368
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 35.172.195.82
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۰/۲۸
× بستن تبلیغات