تفاوت سنی در ازدواج چقدر باید باشد؟

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

تفاوت سنی ازدواج اهمیت زیادی دارد ، از مهمترین نکاتی که داشتن یک ازدواج موفق ید نظر گرفت فاصله سنی بین زوجین است . گذشته فاصله سنی زیادی بین زوجین وجود داشت و بخاطر نوع فرهنگ حاکم بر جامعه مشکلی ازین جهت بوجود نمی آمد . از نظر مشاوره خانواده فاصله سنی نامتعارف این روزها عامل ثیر گذاری طلاق زوج به حساب می آید . فاصله سنی ازدواج تفاوت ک زوجین اثر مستقیم دارد . اگر تفاوت سنی ازدواج از یک حدی بیشتر شد زن و مرد بخاطر برداشت متفاوت از یک موضوع دچار اختلاف نظر میشوند . مشاوره قبل از ازدواج فاصله سنی بین ۳ ۵ سال را بهترین فاصله سنی نظر میگیرند . علت نظر گرفتن این میزان فاصله سنی بخاطر یکی بودن سطح هیجان این زه سنی است .

بهترین تفاوت سنی ازدواج

بهترین تفاوت سنی ازدواج ۳ ۵ سال نظر گرفته شده است اما قبل از فاصله سنی رشد شخصیت و بلوغ فکری ازدواج موفق اثر گذار است . علت اینکه این فاصله سنی را بهترین فاصله سنی ازدواج بیان می کنند این است که این زه سنی دختر و پسر دوره رشد مشابهی داشتند . دوره رشد مشابه عث میشود میزان هیجان و نوع تفریحات ، شرایط تربیتی جامعه آن ها یکی شد . وقتی یک دوره مشابه رشد کرده شند بهتر هم تعامل دارند و احساس رضایت آن ها بیشتر وجود دارد . از نظر مشاوره ازدواج فاصله  سنی ازدواج اگر ده سال یا بیشتر شد زوج بزرگتر امر و نهی می کند و مدام زوج دیگر را کنترل می کند و این شرایط میزان توافق زوج خیلی کم است .

تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان

تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان تصمیم گیری و مشورت اهمیت زیادی دارد . مشاوره ازدواج همیشه کید می کند زن از مرد کوچکتر شد اما اگر زن از مرد بزرگتر شد این فاصله سنی ازدواج احتمال بیشتری دارد شکست روبرو شود . وقتی زن از مرد بزرگتر است این تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان به لحاظ فیزیولوژیک هم اهمیت زیادی دارد .  توانایی فرزند آوری زن دوره خاصی امکان پذیر است حال اینکه مرد همیشه این توانایی را دارد . وقتی زن بزرگتر است تمایل به فرزند آوری او بیشتر است اما ممکن است مرد بخاطر فاصله سنی ازدواج تمایلی به این مسئله نداشته شد . وقتی زن بزرگتر شد طراوت و نشاط خود را زودتر از دست می دهد این موارد می تواند زمینه ساز اختلافات زناشویی شود .

 

بهترین تفاوت سنی ازدواج موفق

بهترین تفاوت سنی ازدواج موفق  کنار توجه به ویژگی های شخصیتی و بلوغ جسمی کاملا موثر است . برای داشتن ازدواج موفق مسئله تفاوت سنی ازدواج را ید زوجین جدی بگیرند . هر چق مقدار علاقه ، ک و احترام زندگی زناشویی بیشتر شد احساس رضایت زندگی مشترک بیشتر میشود . تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان حتی تربیت کودک هم اثر گذار است . هماهنگی و طرز تفکر مشابهی که بهترین تفاوت سنی ازدواج یعنی فاصله سنی ۳ ۵ سال وجود دارد عث میشود تربیت فرزند هم اختلافی نداشته شند . بهترین تفاوت سنی ازدواج موفق ازین جهت ۳ ۵ سال نظر گرفته شده است که دختر ۳ ۵ سال زودتر به بلوغ می رسد و این مسئله از جهت جسمی و روحی قابل توجه است .

مناسب ترین تفاوت سنی ازدواج

مناسب ترین تفاوت سنی ازدواج از جهت حفظ نشاط و طراوت زندگی اهمیت دارد . ممکن است دو نفر بیشترین فاصله سنی ازدواج احساس خوشبختی کنند . بعد از مدتی به لحاظ رابطه زناشویی ممکن است دچار دلزدگی شوند . نیازهای جنسی که دارند برآورده نشود و آنها احساس سرخوردگی کنند . زندگی زوجینی که آن زن از مرد بزرگتر است تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان ممکن است عث خیانت شود .  مناسب ترین تفاوت سنی ازدواج ممکن است از آنچه مشاوره ازدواج می گوید کمی بیشتر یا کمتر شد . آنچه اهمیت دارد این است که کنار ملاک های مهم برای ازدواج موفق فاصله سنی مناسب هم نظر گرفته شود . بهترین تفاوت سنی ازدواج موفق برای این اهمیت دارد که اختلاف نظر بین زن و شوهر را کمتر می کند .

مشکلات فاصله سنی زیاد

بهترین تفاوت سنی ازدواج را از حدود یک پنج سال نظر میگیرند . این فاصله سنی بخاطر رفاقت و دوستی که بین زن و مرد بوجود می آید مشکلات زندگی کمترین اثر حل و فصل میشود . فاصله سنی زیاد که معمولا از هشت ده سال به لا نظر گرفته می شود زوجی که بزرگتر است بجای وظیفه همسری نقش والد را میگیرد . تفاوت فاصله ازدواج از نظر روانشناسان عث میشود زوج بزرگ تر  به خاطر تجربه بیشتر مدام زوج دیگر را نصیحت کند . این کنترل بیش از حد بعد از مدتی عث احساس کسالت و ناتوانی زوج کوچکتر میشود . نقش خانواده و رضایت آنها هم فاصله  سنی ازدواج اهمیت زیادی دارد زیرا اگر راضی نشند بعد از ازدواج می توانند مشکلات زیادی را رابطه زناشویی زوج بوجود بیاورند .

نقش فاصله سنی کم رابطه زوج

بهترین تفاوت سنی ازدواج زمانیست که دختر و پسر یک دهه سنی شند . اما  مناسب ترین تفاوت سنی ازدواج افرادی که به لحاظ بلوغ هیجانی هم تفاوت دارند اینست که فاصله بیشتری داشته شند . بلوغ هیجانی افرادی که به لحاظ سنی هم سن یا نزدیک به هم هستند ممکن است مشکل ساز شود . رشد هیجانی از جهت اینکه توانایی هایی را فرد ایجاد میکند مهم است  . بهترین تفاوت سنی ازدواج  اینست که سن زوج نزدیک به هم شد . زیرا فاصله کم دو نفر برای جلب رضایت هم احتیاج به امتیاز دهی به هم ندارند . زوجهایی که فاصله سنی زیادی هم دارند همیشه زوج بزرگتر مجبور است برای جلب رضایت زوج کوچکتر کارهایی را خلاف میلش انجام دهد .

 

نقش بلوغ فکری تفاوت سنی

بهترین تفاوت سنی ازدواج موفق از جهت بلوغ فکری دارای اهمیت است . اینکه تفاوت سنی ازدواج ۳ ۵ سال شد ضامن خوشبختی نیست . مشاوره خانواده معتقد است آنچه ازدواج موفق را رقم میزند رسیدن به بلوغ فکری است . زندگی زوج های جوان اختلاف سنی زمانی به بن بست  نمیرسید که هر دو از بلوغ فکری  برخوردار شند . تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان حتی شرایطی که زن از مرد بزرگتر شد آنجایی به سمت شکست می رود که زن به توانایی حل این موضوع برای خودش نرسیده شد . زمانیکه زن قبل از ازدواج به بلوغ فکری نرسیده شد که فاصله سنی ازدواج را بپذیرد هر لحظه امکان دارد این مسئله روی زندگی آنها اثر بگذارد . بهترین فاصله سنی ازدواج  اگر همراه بلوغ فکری نشد به شکست می انجامد .

مشکلات بزرگ تر بودن زن

بطور طبیعی بهترین تفاوت سنی ازدواج این است که مرد از زن بزرگ تر شد .  زمانیکه زن از مرد بزگ تر است زن زودتر به رسش عقلی میرسد این عث میشود مسئولیتی بیشتر از توانش را بپذیرد . قبول مسئولیت خارج از توان عث بروز مشاجره میشود . اگر به مناسب ترین فاصله سنی ازدواج توجه نشود و زن از مرد بزرگتر شد این موضوع به مرور زمان عث شک و سوظن زن میشود . شک و تردید از جهت خیانت به همسر اهمیت دارد . وقتی زن از مرد بزرگتر شد برای حفظ همسرش توجه زیاد و وابستگی پیدا می کند . وابستگی زیاد زن به مرد عث بوجود آمدن مشکلاتی طول زندگی میشود . بهترین فاصله سنی ازدواج کنار بلوغ جسمی و عقلی صمیمیت ، همدلی ، عشق و ازدواج موفق را به همراه دارد .

اهمیت فاصله سنی ازدواج

مناسب ترین تفاوت سنی ازدواج علاوه بر ثیر ظاهر افراد زندگی اجتماعی آنها هم موثر است . به ثیر بهترین تفاوت سنی ازدواج موفق مشاوره قبل از ازدواج خیلی اشاره میشود . ازدواج موفق موثرترین کلید رشد یک فرد است . تفاوت سنی مناسب عث میشود همسران نسبت به هم ک مناسبی داشته شند . اگر زندگی مشکلی برایشان پیش آمد هم فکری مسائل را حل کنند . توجه به تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان  یعنی اینکه قدم اول برای داشتن یک ازدواج موفق را ست برداشته اید . اهمیت دادن به تفاوت سنی ازدواج یعنی پایه یک زندگی از اول ست چیده شده شد . داشتن همسر مسن تر شاید به لحاظ مادی خیالن را از دغدغه مالی راحت کند اما شور و اشتیاق یک زندگی شاد را از شما خواهد گرفت .

چرا فاصله سنی از معیارهای داشتن یک ازدواج موفق است ؟

اینکه مشاوره ازدواج به تفاوت سن ازدواج اهمیت میدهد فقط از جهت تفاوت فکری نیست . رسیدن به هدف هایی که برای آن تلاش کرده ایم از بزرگ ترین آرزوهای انسان است . تفاوت سن عث تفاوت مقصد و هدف میشود . وقتی دو نفر فاصله سنی نامناسب هم ازدواج کنند هدف مشترکی ندارند . فاصله سن ازدواج از نظر روانشناسان  عث میشود زوجین برای حفظ آرامش زندگی از اهداف خود بگذرند . و روزی که به دست آورد های خود نگاه کنند ببینند چق از مسیری که میخواستند به آن برسند فاصله دارند . زیاد بودن تفاوت سن ازدواج روزی به انسان احساس کسالت و نا امیدی میدهد . لازمه داشتن ازدواج موفق این است که فرد به هدف های خود برسد نه اینکه از آن دور شود .

نقش مشاوره خانواده ازدواج موفق تفاوت سنی چیست؟

به گفته مشاوره خانواده بهترین تفاوت سن ازدواج موفق فاصله ۳ ۵ سال است . اگر به هر دلیلی ازدواجی فاصله سنی زیاد یا فاصله سنی معکوس پیش بیاید مشاوره ازدواج  برای جلوگیری از شکست این ازدواج راه کارهایی را برای زوج نظر بگیرد . مشاور ابتدا زوج را آماده پذیرش و حل این مسئله میکند . به پذیرش رسیدن مورد این نکته عث میشود دیگر زوجین از حرفها و نگاه دیگران ناراحت نشوند . دوم مشاور مانع از این شود که زوج بزرگتر به زوج کوچکتر وابسته شود این وابستگی دسر ساز نشود . سوم مشاوره خانواده به آنها کمک کند از اهداف خود بخاطر دیگری نگذرند احساس عدم رضایت و سرخوردگی زوج بوجود نیاید .

 

سوالات متداول

تفاوت سن ازدواج چه ثیری بر ک مشترک زوجین دارد ؟

تفاوت سن ازدواج زمینه ساز داشتن یک ازدواج موفق است . ازدواج موفق از ک متقابل و همراهی زوج می آید . نتیجه تفاوت سن ید معقول شد زوج ک ست و خوبی داشته شند .

بهترین تفاوت سن ازدواج چیست ؟

بهترین تفاوت سن اینست که هر دو یک دهه سنی شند . وقتی فاصله سنی مناسب شند یعنی به لحاظ فرهنگی و تربیتی یک جامعه رشد کرده اند .

بهترین فاصله سنی ازدواج از نظر روانشناسان چیست ؟

بهترین فاصله سنی بین ۳ ۵ سال است . زیرا این زه سنی از رشد و بلوغ جسمی و جنسی نزدیکی برخوردارند . که این نزدیکی عث موفقیت زندگی میشود .

مناسب ترین تفاوت سنی ازدواج چیست ؟

مناسب ترین فاصله سنی ازدواج یعنی مناسب ترین فاصله از لحاظ عقلی . دختر از پسر زودتر به بلوغ میرسد پس رشد هیجانی و عاطفی دختر ید فاصله مناسبی از پسر شد مشکلی پیش نیاید .

فاصله سنی ازدواج از چند سال به لا خوب نیست ؟

فاصله سنی از ۷ یا ۸ سال به لا ست نیست . زیرا فاصله سنی زیاد عث عدم هماهنگی و ک مطلب میشود . عدم تناسب فکری و هیجانی مانع رسیدن به ازدواجی همراه احساس رضایت میشود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Age disparity in sexual relationships 

 

تفاوت سنی ازدواج چق ید شد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 6:18
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 65 | لينك ثابت
نظر بدهید
نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نحوه ارسال :
کد امنیتی :
آخرين مطالب ارسالي
» ۱۵ راهکار خواباندن کودک یک ماهه تا دوساله (یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۰۳)
» دلیل زودرنجی در دوران بارداری چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)

نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 188
» بازديد ديرور : 274
» بازديد ماه گذشته : 5067
» بازديد سال گذشته : 16488
» كل بازديد : 30113

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 505
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.231.21.83
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
× بستن تبلیغات