مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

سوء مصرف مشروت الکلی و اهمیت برخورد این موضوع

مصرف مشروت الکلی یکی از معضلاتی است که کشور ما مسفانه دامن بسیاری از خانواده را گرفته است. صد بیشتر و بیشتری از مراجعان مراکز مشاوره خانواده به دلیل سوء مصرف مشروت الکلی و آثار ناشی از آن مراجعه میکنند. این مقاله سعی میکنیم مختصر گفت و گویی راهکارهای لازم برای ترک مصرف مشروت الکلی را ارائه دهیم.

مصرف مشروت الکلی خصوصا میان مردان از جمله معضلات زندگی مشترک هست. کسب یک آرامش نسبی فرد مصرف کننده مهمترین دلیل مصرف است ولی به چه قیمتی این اتفاق می افتد. بسیاری از زندگی های مشترک امروزه به دلیل سوء مصرف مشروت الکلی از هم میپاشند. این مسئله به حدی رسیده است که تبدیل به یک معضل بزرگ برای حتی شروع زندگی مشترک بدل شده است. به همین دلیل مشاوره ازدواج به سوء مصرف مشروت الکلی مفصل پرداخته میشود.
براساس یافته های پزشکی مصرف مشروت الکلی علاوه بر ایجاد سرد، تهوع، لرزش و استفراغ ,موجب فلج شدن فعالیتهای مغزی ،اختلالات کیسه صفرا،کبد وقلب، زخم معده واثنی عشر،گاستریت(التهاب دیواره معده)، کم خونی، اغماء، آسیب قرنیه و اعصاب چشم، تیرگی بینایی، ناراحتی های قلبی از جمله آریتمی و کیکاردیو برخی ازسرطانها از جمله سرطان دهان و حلق می گردد.

سوء مصرف مشروت الکلی و اختلال های ارتطی ناشی از آن

جدا از عوارض جسمی، مصرف مشروت الکلی عث بروز مشکل نقشهای ارتطی فرد مصرف کننده دیگران می شودکه این مشکلات اثر نارسایی های اعمال هوشی، حرکتی و بی ثتی هیجانی، کاهش ااک حسی و سرانجام از دست دادن حافظه و فراموشی بوجودمی آید و عث می شود زندگی مشترک دچارمشـکـلات مـالی وخـانـوادگـی، رفتـار خـشونت آمـیــز، اضـطـراب و افسردگی شدید شوید.
مصرف مشروت الکلی همچنین موجب اختلال فعالیتهای جنسی از جمله افزایش میل جنسی علی رغم کاهش توان فعالیت جنسی می شود و عث نارسایی رفرهای جنسی زنان شده و دگرگونیهایی را نطفه بوجود می‌آورد و عث احتمال تولد کودکان ناقص‌‌الخلقه شود.

 

آثار سوء مصرف مشروت الکلی بر زندگی مشترک

مصرف مشروب اثرات بسیارمنفی زندگی مشترک برجای میگذارند به عنوان مثال: وقتی یک مرد مشروت الکلی را مصرف می کند؛ دچار اختلال حواس وتوجه شده و عث از بین رفتن کسب توجه، نقش تکیه گاه و حمایتگری که ازاهداف اصلی ازدواج همسرش اوبوده میشود و یا اگر خانمی دست به مصرف مشروت الکلی بزند از مدت بر روی رفرهای زنانگی خود اثر منفی گذاشته و به سمت رفرهایی همانند پرخاشگری وکم تحملی که صفات ثانویه جنسیتی از آنها به رفرهای مردانه نام برده می شود روی می آورد که همین نکات موجب دلخوری طرف مقابل وبه مرور مرگ رابطه و حتی طلاق خواهد شد.

چگونه سوء مصرف مشروت الکلی را ترک کنیم؟

نکته مهم اینه که تکرار این رفر موجب ایجاد وابستگی به آن می شود اماچگونه از اعتیاد به این رفر خلاص بشویم؟
قبلا هم گفتم که مان هرنوع وابستگی و اعتیاد ابتدا ید اراده تغییرداشته شید یعنی بخواهید و اراده کنید و به خودن تلقین کنید که میخواهم این وابستگی را مان کنم واین کار را ادامه ندهم. برای این کار شما میتوانید از مشاوره روانشناسی نیز بهره ببرید.

این راس متخصصین مربوطه ارتط شید. خوشبخنه جامعه ما گروه مانی هایی نیز متداول شده اند که هم هزینه کمتری دارند و هم به سبب تجربیات مشترک انگیزه بیشتری نیز برای ترک مصرف مشروت الکلی نیز فراهم میکند. همین رابطه بهتر است از این روش های مرسوم قالب علمی نیز بهره گرفت. فراموش نکنیم که این سوء مصرف مشروت الکلی یک بیماری است و شما شاید نتوانید به تنهایی از عهده ترک مصرف آن برآیید پس بهتر است حتما از دیگرانی که این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید و کمتر به خود مانی متمرکز شوید.  اما چند راهکار پیشنهادی ادامه:

راهکارهای ترک سوء مصرف مشروت الکلی

 • اولین کار برای ترک سوء مصرف زیاد مشروت الکلی:به خودت نگاه کن وبه عوارضی که این مصرف برای تو به دنل داشته توجه کن واز خود سوال کن آیا قبل از مصرف هم اینگونه بودی؟ و کنون چه چیزی را بدست آوردی واقع تکرار این نوع افکار احتمال ایجاد انگیزه وبه دنل آن اراده ترک را شما ایجاد خواهد کرد.
 • گام دیگر اینکه همین الان اراده کن ومصرف نکن وهرگز فریب این تفکر که از فردا اقدام خواهم کرد را نخور اگر به فردا بیاندازی مطمئنا” این فردا به این زودی نخواهد آمد.
 • گام بعدی برای ترک سوء مصرف زیاد مشروت الکلی این است که مشروتی را که دسترس تو هست همین الان معدوم کن و از بین ببر و از پنهان کردن آنها خودداری کن این کار مقابله وسوسه زگشت به مصرف است.
 • گام بعدی برای ترک سوء مصرف زیاد مشروت الکلی اینکه از دعوت و  رفتن به گعده ها و محل هایی که به اتفاق افراد دیگر به مصرف می پرداختید پرهیز کنید.  مهارت (نه گفتن) را خود تقویت کنید افرادی که شما را به این روز انداخته اند شایسته دوستی نیستندآنها بعدها شمارا ترک خواهند کرد و شریکی برای دهاین نخواهند بود.
 • گام بعدی برای ترک سوء مصرف مشروت الکلی تقویت معنویت هست به گاه خداوند پناه ببر. این کار تمرکز زدایی از مصرف مشروت الکلی صورت میگیرد.

 

خاطرات سوء مصرف مشروت الکلی

کار بعدی برای ترک سوء مصرف مشروت زیاد الکلی اینکه از فکر کردن ویادآوری خاطرات زمان مصرف بپرهیزید وهر موقع این افکار به سراغ شما آمد فرمان توقف فکرکردن به خود مانع ادامه تفکر شوید وسریعا” خود را به کاردیگری مشغول کنید.
گام بعدی برای ترک سوء مصرف مشروت زیاد الکلی اینکه رابطه خود همسرت را ز تعریف کن ور کن مصرف مشروب رابطه تو او را تخریب کرده مطمئن ش شاید او چیزی به تو نمی گوید ولی از ون حال پوسیدنه. پایان به خاطر بسپارید علم ثابت کرده است، شراب هیچ فایده دارویی ندارد، و این تصور که شراب برای بعضی از دها دوا است، غلط و ناست می‌شد البته قبل از اینکه علم این حقیقت را تأیید کند، اسلام آنرا اعلام نموده است واین رفر رابه شدت مذموم  و ناپسند شمرده شده است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Overcoming Alcohol Addiction 

 

چگونه مصرف مشروت الکلی را ترک کنم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:48
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 38 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

پیام جدا کردن بستر خواب همسر چیست؟

جدا کردن بستر خواب توسط یکی از زوجین میتواند نشانه ای از رفر های قهر آمیز شد این حالت فرد به جدا کردن بستر خواب به همسر خود غیر مستقیم پیام میدهد که من از رفر تو ناراحت هستم. بدین جهت جدا کردن بستر خواب یک رفر اعتراضی است. این حالت تعامل زوجین تخریب شده است زیرا دیگر به صورت مستقیم ارتط صورت نمیگیرد.

یکی از اشتهاتی که زوجین مرتکب میشوند این است که فکر میکنند که همسر آنها ید همه مواقع بدانند ذهن آنها چه خبر است و قول معروف خودش ید بفهمه  همیشه که نید من توضیح بدم. این یک اشته محاستی بزرگ است زیرا هرچق هم همسر شما به ستی شما را بشناسد ز موقعیت هایی پیش میاید که نمیتواند ک کند ذهن شما چه خبر است؟ حال اگر جدا کردن بستر خواب را یک رفر اعتراضی غیر مستقیم بدانیم ید این را نیز ک کنیم این روش ممکن است تنش را بیش از پیش افزایش دهد. بهترین راه این است که پیام های ما به همسرمان بدون تعریض و کنایه  و به صورت صریح و مستقیم شد و نگرانی از عدم ک پیام خود نداشته شیم.

چرا همسرمان جدا کردن بستر خواب را انتخاب میکند؟

یکی از شکایت های اساسی زوجین از یکدیگر این است که همسرشان بستر خوابش را جدا میکند و این موجب سرخوردگی شدید او می شود. حال به نظر خودن جدا کردن بستر خواب چه معنایی دارد؟ قبل از بیان علت این کار ید گفت گرچه بیشتر این رفر از سمت آقایان انجام می شود و خانم ها کمتر هست ولی به هرحال انجام این رفر نشان دهنده بروز اختلال رابطه مشترک است و ید ریشه یابی صحیح علت این کار، مانع تداوم آن شد. این زمینه مشاوره خانواده بر تعامل زوجین متمرکز میشود.

یکی از رایج ترین علل رفر جدا کردن بستر خواب می تواند ناشی از نارضایتی از رفر جنسی و عدم ارضا این میل بین دوطرف شد که موجب سردی رابطه شده است و دوطرف ترجیح میدهند به جای حل این اختلال جداسازی بستر خواب به پاک کردن صورت مساله بپردازند که برای این کار حتما ید مراجعه به مشاورین مجرب خصوصا” مشاورین جنسی به حل این مشکل پرداخت اما ادامه به بیان

 

جدا کردن بستر خواب چه دلایلی دارد؟

دیگر علل این رفرها می پردازم:
یکی از رایج ترین علل جدا کردن بستر خواب ترک بستر خانم ها واکنش نازگونه برای کسب و جلب توجه، مخصوصا” زمانی که دعوا و مشکل بین فردی همسرش پیش آمده است وقتی یک خانم جدا کردن بستر خواب از همسرش را انجام می دهد هدفش ترک و جداسازی بستر و قطع رابطه زناشویی نیست و به هیچ عنوان به دنل پناه بردن به تنهایی نیست بلکه جدا کردن بستر خواب بیشتر خواهان حضور همسر و نوازش او است پس آقایان ید صورت مشاهده این رفر به سمت همسرخود رفته و بیان جملات توجه آمیز و رفرهای نوازشگر مانع ایجاد شکاف عمیق رابطه مشترک شوند.

خانم ها مورد جدا کردن بستر خواب چه چیزهایی ید بدانید؟

نکته مهمی که خانم ها ید مورد جدا کردن بستر خواب بدانند این است که آقایان از این رفر شما تلقی قهر کردن دارند و مسفانه به جای ک شرایط موجود و علل رفر خانم به مقابله به مثل او می پردازند البته یک دلیل دیگر رفر ترک بستر خانم ها اعتراض به عدم رعایت نکات بهداشت و نظافت شخصی همسرش هست که از ویژگی جزبینی خانم ها حس بویایی و بینایی نشات میگیرد که لازم است حتما” بهداشت فردی توسط آقایان رعایت شود. مورد تعامل غیر سازنده زوجین مییست حتما به مشاوره روانشناسی مراجعه کنند زیرا تعامل سازنده عنصر اصلی یک ارتط خوب و پرر است و ابتدا مشاوره قبل از ازدواج بر آن کید مضاعف میشود.

مهمترین دلیل جدا کردن بستر خواب همسر چیست؟

اما عمده ترین دلیل جداسازی و ترک یا جدا کردن بستر خواب همسر مردان میتواند پناه بردن به غار تنهایی برای زیابی انرژی تحلیل رفته ناشی از خستگی و یا کسب اقتدار از دست رفته که بر اثر یک دعوا و بحث همسرش بوجود آمده شد و معمولا”هم رفر نازگونه محسوب نمی شود پس خانم ابتدا ید اندک دقایقی به مرد فرصت لذت بردن غارتنهایی رابدهد و سپس حضور کنارش و آراستگی ظاهر و پوشش لس زی به بیان چند جمله کوه اقتدار ده بپردازند مانع ادامه این رفر شوند.

 

جدا کردن بستر خواب همسر را چگونه مدیریت کنیم؟

علاوه بر راهکارهای لا که اشاره شد نکات دیگر مهمی که زوجین ید   مورد جدا کردن بستر خواب همسر بدانند این است که صورت مشاهده این رفر از سوی همسرشان پیش قدم شده و مانع جداسازی بستر شوند و به هیچ عنوان بعد از حضور کنار همسر مورد مشکل پیش آمده صحبت نکرده و یا از رفر یکدیگر انتقاد نکنید چون رابطه شکننده است و دلخوری پیش خواهد آمد پس صحبت کردن این مورد را ید به مکانی خارج از بستر رختخواب گذاشت .

از طرفی زوجین این نکته را نیز ید بدانند که جداسازی بستر نه تنها مشکل را حل نمی کند بلکه عث ایجاد شکاف رابطه و عادت کردن به نبود همسرش بستر خواهد شد. از جدا کردن بستر خواب برای حل تنش های خانوادگی به هیچ وجه استفاده نکنید این روش چیزی را حل نمیکند و گره کاری را نمیگشاید بلکه مشکل شما را به کلاف سرگمی تبدیل میکند که حتی دیگر یادن نمیاید چرا جدا کردن بستر خواب ازهمسرن را انتخاب کردید!

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How to Clean Up After Sex: From Your Body to the Bed

 

 

جدا کردن بستر خواب همسرم چه کنم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:14
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

بهترین روش برخورد فحاشی همسر      

فحاشی همسر یکی از مشکلاتی است که زوجین عث دسرهای زیادی میشود. لازم است برای حل آن به مشاوره خانواده مراجعه کرد. اینجا به صورت مختصر سعی میکنیم راهکارهایی ارائه دهیم:

سلام یکی از گلایه های خانمها اینه که می گویند شوهرمان رابطه خوبی خانواده ام ندارد و پشت سر اونا بدگویی میکنه وفحش میده و ما حالا فحاشی همسر چکنیم؟
پاسخ به این سوال ید گفت: چند دلیل عمده و اساسی برای این رفر فحاشی همسر میتوان تصور کرد اولین مساله این است که او میخواهد این رفر اقتدارش را که رابطه تو از دست داده زیابی کند. به عنوان مثال اکثر زمان هایی که او به خانواده تو ناسزا می گوید زمانهایی هست که او دعوا کرده اید و یا یک گفتگو اورا محکوم کرده اید.

فحاشی همسر شما این لحظه برایند این رفر است. او سعی دارد جبران کسر بزرگی از دست رفته اش را انجام دهد پس خیلی مواظب اقتدار همسرتون شید.از مهارت های زندگی حتما این رابطه بهره ببرید.
اما نکته دوم میتواند این شه که تو از خانواده ات وقتی کنار شوهرت هستی خیلی صحبت می کنی و از موفقیت ها و ویژگی های اخلاقی آنها زیاد یاد می کنی این مساله عث می شود همسر تو احساس کند رقابت خانواده ات قرار دارد و تو به آنها توجه خاصی داری. فحاشی همسر شما اینجا نشانه عصنیت اوست.

از خانواده خود بدگویی نکنید

نکته دیگر اینکه ممکنه خانم برعکس نکته قبل خیلی از خانواده اش بدگویی کند و از آنها به عنوان انسان هایی که او را ک نکرده اند یاد کند همین مساله هم عث می شود قبح و زشتی فحاشی شوهر به خانواده خانم از دست بره و چون مرد می بینه خانم به راحتی به خانواده خودش توهین میکنداو هم به خودش مجوز این کار را میدهد.

سوتفاهماتی که عث فحاشی همسر میشود را جدی بگیرید

نکته دیگر اینکه ممکنه برای مرد این سوتفاهم ایجاد شده که اعضای خانواده همسرش زندگی او دخالت میکنند و این مساله میتونه از رفرخانم نشات بگیره به عنوان مثال هنگامی که شوهر خانه هست خانم تلفن مدت زیادی خانواده اش حرف بزنه و مسائل را آنها میان بگذاره اینجوری مرد همیشه این سوتفاهم ذهنش هست که خانم داره از خانواده اش خط میگیرد. یا حال بد گویی یا شاید توطئه مورد او هستند.

الگوی تربیتی غلط میتواند عث فحاشی همسر شود

نکته دیگه ممکنه مرد الگو و خانواده خوبی نداشته و مرد هم دارد ناخودآگاه این کار را تکرار و تقلید میکند. به هرحال این مساله ریشه های مختلفی میتواند داشته شد اما مقابل این رفر فحاشی شوهر چه ید کرد؟ مشاوره روانشناسی ممکن است مواقع حاد کمک شایانی کمک. اما اگر هنوز ازدواج نکرده اید حتما مشاوره قبل از ازدواج بروید.

 

راهکارهای برخورد فحاشی شوهر

اولین راهکار برخورد فحاشی شوهر:  وقتی که شوهرمان به خانواده ما ناسزا گفت سریعا واکنش نشان ندهیم و مقابله به مثل نکنیم چون این مساله موجب میشود هم عمق و هم تکرار فحش ها بیشتر شود.
راهکارهای برخورد فحاشی شوهر دیگه اینکه آنجایی که میشود این رفر شوهر یعنی ناسزا گفتن را به خانواده ن منتقل نکنید چراکه قطعا” واکنش بد آنها شوهرن را به دنل خواهد داشت و همین مساله را پیچیده تر خواهد کرد. نکته دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه زمانی که شوهرن از عضوی از خانواده تو بدگویی میکنه و یا فحش میدهد از آن عضو خانواده ات دفاع نکن و همسرت مقایسه اش نکن و مثلا به همسرت نگو او خیلی آدم خوبیه و او از تو مودب تر هست.

از دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه بگذارید بعد از اینکه عصنیت او فروکش کرد او این مورد صحبت کنید و قبل از صحبت این مورد هم از صفات خوب همسرن یاد کنید به عنوان مثال به او بگویید تو انسان بزرگ و شخصیتی هستی و ک لایی داری و این رفر یعنی فحش دادن سته که اون لحظه عصنی بودی ولی به شخصیت بزرگ تو آسیب میزنه و حیف زندگیمون هست که این رفرها آسیب ببینه از دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه به همسرت زمانی که او عصنیتش فروکش کرده این نکته را بگو که تو خانواده او را خیلی دوست داری و این رفر او یعنی بدگویی از خانواده ات عث میشه تو هم نسبت به خانواده او احساس بد پیدا کنی و اصلا”دوست نداری این اتفاق بیفتد.

خاموشی رفر فحاشی همسر

از دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه هرچه حساسیت تو مقابل این رفر او کمتر بشود احتمال خاموشی این رفر او و انجام ندادن و تکرار نکردن این رفر شوهرت کمتر خواهد شد پس مقابل این رفرش سریعا” برانگیخته و احساسی نشوید.

 

به روانشناسی رفر مردان دقت کنید

از دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه چون مردان یک لحظه بر یک کار تمرکز میکنند ید سریعا” ظرافت خاصی حواس او را به یک مساله دیگر معطوف کنید اینجوری یادش میره که داشت چکار میکرد به عنوان مثال اگر دیدید داره ناسزا میگه میتونید سریع یه بحث که برای او جذاب هست رو پیش بکشید مثلا از یک تخفیف کالا صحبت کنید و یا اتفاقی که برای همسایه افده و خیلی محثی که حاوی اطلاعات هست رو مطرح کنید.

فحاشی همسر هیچ شرایطی همراهی نکنید:

از دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه هیچ وقت حتی زمانی که همسرن از خانواده خودش بدگویی می کند تو او همراهی نکن چون بعد از مدتی از تو دلگیر می شود. از دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه وقتی شوهرن ناسزا می گوید تو محبت رفری ات را ادامه بده وبه او سرویس بده ولی نشان بده دلخور هستی به عنوان مثال برای او آب بیار و ولی چهره ات اندوه وجود داشته شه احتمال اینکه او را دچار عذاب وجدان کنید و شرمنده این رفرش بشود زیاد هست.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  My Wife Insults Me – See what you can do about it – Mort …

 

فحاشی همسر خود چه کنیم ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:06
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 46 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

کودکان لجز معمولا خانواده های تک فرزندی نمود پیدا میکنند . کودکان لجز یا والدینشان عصبی هستند یا کسانی غیر از والدین زندگی میکنند . والدین کودکان لجز یا بی حوصله هستند یا پرخاشگر . برخی موارد نیز کودکان لجز احساس میکنند از آنها بیشتر میفهمند . یا اثر بی توجهی سرپرست یا والدین لجزی میخواهند جلب توجه کنند . خانه کودکان لجز معمولا اجر حاکم است . این اجر ممکن است برای یم زی شد یا غذا خوردن آنها . کودکان لجز لجزی میخواهند اجر مرزه کنند . آنهامعمولا یک حامی دارند که مسفانه بیشتر اوقات غایب است  و خانه حضور ندارد .آنها اتکا به هوش خود یا فرد سوم دست به لجزی میزنند .  بطور کلی لجزی ریشه روانشناختی دارد و برای مان و تشخیص ید روانشناسی کودک انجام شود .

ابتدا ید دلیل لجزی کودک مشخص شود . مشاوره اختلال کودکان نیز برای لجزی کودک مفید است . پس از مشاوره کودک مشخص خواهد شد شما برای قدمهای بعدی چه ید بکنید . مشاوره تربیت کودک راه های برخورد ، تشویق و تنبیه کودک را جهت بهبود رفر مشخص میکند . کودک ممکن است به سه دلیل لجزی کند  اول اینکه رفر پ و ما یا خواهر و برا بزرگتر او ثیر گذاشته شد یعنی او لجزی شده شد و او الگو برداری کرده شد . دوم او از ستی کارش مطمئن است و دیگران میخواهند کارش را اشته جلوه دهند . سوم لجزی ابراز مخالفت یا اعتراض میکند . یک مورد دیگر نقص ارتط سیناپسهای عصبی و امواج مغزی است . اینصورت حتما ید به روانپزشک مراجعه کرد وبه دارو مانی پرداخت .

رفر کودکان لجز

رفر کودکان لجز حوصله و صبر فراوان میطلبد . اگر بدانید که رفر کودکان لجز چه اندازه حساس است رفر خود دقت بیشتری میکردید . آیا او لجزی چیزی را میخواهد به شما بفهماند ؟ آیا او برای گریز از اطاعت لجزی میکند ؟ آیا برا و یا خواهر بزرگتر به او زور میگوید ؟ آیا رفر خود به او میگویید برابر شما حقیر و ناچیز است و فقط ید از شما اطاعت کند ؟ ما برخی اوقات بدون اینکه متوجه شیم استعدادهای کودکمان را اجر سرکوب میکنیم . او به ژیمیناستیک علاقه دارد اماما اعتقاد داریم برای دفاع از خود ید به ورزشهای رزمی بپردازد . او به موسیقی علاقه دارد ولی ما اورا به کلاس زن میفرستیم . او رنگ قرمز دوست دارد ولی ما برایش لس سبز میخریم .

تمام کارهای او دخالت میکنیم و رفر خوداو را قفسی از سلایق خود حبس میکنیم . اگر شما چنین رفری شود چه خواهید کرد ؟ کمی همزاد پنداری لازم است . ازنگاه او به اطراف بنگریم . برای دید او احترام قائل شویم هم اعتماد به نفس لا زندگی کند و هم کمتر لجزی نماید . رفر کودکان لجز همدلی میطلبد . ید بدانیم چه موقع برایشان خرید کنیم . چه موقع خواسته هایشان را عملی کنیم . چه وقت تشویق و چه موقع تنبیه کنیم . تشویق به چه صورت شد و چه تنبیهی موثر است . لازم به ذکر است تنبیه بدنی هیچ موقعیتی توصیه نمیشود . رفر کودکان لجز ید آنها مدارا کرد . لجزی نکرد . وقتی ما به سه خواسته او پاسخ مثبت دهیم چهارمین خواسته اش میتوانیم از او پوئن بگیریم . پنجمین خواسته اش را انجام ندهیم .

 

ویژگی های کودکان لجز

ویژگی های کودکان لجز واضح و آشکار است . آنهامعمولا برای رسیدن به خواسته هایشان از گریه کردن و داد زدن کمک میگیرند . از دیگر ویژگی های کودکان لجز استقلال تصمیم گیری ها است . آنها دوست دارند خودشان تصمیم بگیرند که بخوابند ، غذا بخورند و یا زی کنند . یکی دیگر از ویژگی های کودکان لجز اینست که آنها دوست دارند خودشان انتخاب کنند . انتخاب رنگ لس ، انتخاب نوع زی و سرگرمی و انتخاب دوسنشان . آنها به هر ترتیب دوست دارند به خواسته های خود برسند . اگر شما رفرن هوشیار نشید آنها را وادار به گریه کردن و داد زدن خواهید کرد . مرکز مشاوره آویژه پیشنهاد میدهد برای رفر ست کودک حتما مشاوره نمایید .

به کودک لجز مطابق علاقه مندی هایش مسئولیت بدهید . لجزیش را مدام به او گوشزد نکنید . ازجملاتی مانند چرا اینق لجزی میکنی استفاده نکنید . برخی اوقات بگذاریم لجزیش را بکند . برخی کودکان لجز لجزیشان غیر ارادی و طولانی مدت است . داد زدن و گریه هایشان بقی طولانی میشود که ممکن است لبهایشان کبود شود .  مشاوران آگاه تشخیص به موقع شما را به روانپزشک ارجاع خواهند داد . دارو مانی و همزمان روان مانی و رفر مانی کودک بهبود حاصل خواهد کرد .

تربیت کودکان لجز

تربیت کودکان لجز بسیار حساس و شاید کمی دشوار است . تربیت کودکان لجز نیاز به وقت و حوصله دارد . برای تربیت این کودکان حتما ید یک مرکز مشاوره ارتط شیم . این کودکان هوش زیادی دارند و کافیست مچ والدین را بگیرند . آنوقت کودک هوش فراوان خود لجام امور را دست میگیرد . او شما را وادار خواهد کرد به تمام خواسته های منطقی و غیر منطقی او پاسخ مثبت دهید . تربیت کودک همین که شما به خواسته خود برسید کافی نیست . گمان نکنید خوب است که اورا وادار کنید به خواسته شما تن بدهد و اطاعت کند  آنهم به هر قیمتی .

کودک شما دیدن یک اسب زی اصرار دارد که آن را بخرید . برخورد شما کودک چیست ؟ او هر چیزی را که میبیند میخواهد . آیا لجزی دست اورا میکشید و از محل دور میکنید ؟ آرام به او میگویید بعدا آنرا میخرید ؟ یا میگویید زه برایت اسب زی خریده ام صبر کن بعدا میخرم ؟ یا میگویید فعلا پول ندارم ؟ و اگر تمام این برخوردها زهم حرف خودش را زد و لجزی کرد به او چه خواهید گفت ؟

 

برخورد کودکان لجز

برخورد کودکان لجز ید جاییکه ممکن است جنبه مثبت داشته شد منفی . برخورد کودکان لجز سعی کنیم تشویق را انتخاب کنیم تنبیه . کودک نید والدین یا سرپرست خود را جبهه مقابل ببیند . او ید والدین خود را دوسنی بداند که میخواهند به او کمک کنند . دوسنی که حرفهای اورا میفهمند . تواناییهای کودکشان را ور دارند و برای کودک وقت میگذارند و حوصله او برخورد میکنند . بیشتر مواقع بگذارید رنگ لس و یا نوع زیش را خود انتخاب کند . به او و خواسته هایش احترام بگذارید . حتی بیشتر اوقات از انتخاب او ابراز رضایت کنید . مثلا بگویید بله رنگ قشنگی انتخاب کردی او شما را کنار خود احساس کند .

محیط خانواده ید طوری شد که کودکان احساس امنیت و آرامش کنند . حتی اگر سرپرست آنها والدینشان نشد . ید به آنها اطمینان خاطر بدهند که همیشه همراه او هستند و صمیمانه دوستش دارند . از جر و بحث های طولانی نزد کودکان  ید خود داری شود .   برخورد کودکن هرگز پافشاری نکنید لجزی کردن عث تشدید لجزی او میشود . چه بسا کودک از شما یا یکی از افراد خانواده الگو برداری کرده شد .

سوالات متداول

کودک لجز چگونه رفر کنیم ؟

ابتدا به او اطمینان بدهیم که به دقت به حرفهایش گوش میدهیم . سپس از او بخواهیم دلیل لجزیش را بگوید . منطق دلیل خواسته هایمان را او میان بگذاریم . سپس از او بخواهیم او هم دلیل بیاورد . بعد سعی کنیم هم به تفاهم برسیم .

ویژگی های کودک لجز چیست ؟

کودک لجز معمولا تک رو است . دیگران ید از او اطاعت کنند . اطاعت پذیر نیست . کار دیگران را قبول ندارد . به دوسنش دستور میدهد . نوبت را زیهایش رعایت نمیکند . خت هایش را توجیه میکند و دلیل ختش را به گردن اطرافیان می اندازد . او همیشه برای توجیه کارهایش دنل مقصر میگردد و پیروزیهایش را حاصل تلاش و هوش خود میداند .

چرا کودک لجزی میکند ؟

لجزی کودک  ریشه روانشناختی دارد . وقتی میبیند او لجزی میشود اوهم لجزی میکند . یا میخواهد حرف و عملش را به کرسی بنشاند . یا بیش از حد هوش است و هوش اطرافیانش را قبول ندارد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Ten Ways To Deal With A Stubborn Child

 

راهکارهای مان کودکان لجز چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 15:11
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 25 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

روش صحیح تربیت فرزند مسئله مهمی است که ثیر مستقیمی بر شرایط یک جامعه می گذارد . والدین آگاهی از روش صحیح تربیت فرزند پیش از فرزند آوری آرامش خاطر بیشتری دارند و به راحتی چالش های تربیتی فرزند خود کنار می آیند نتیجه بهتر است والدین پیش از به دنیا آمدن فرزند خود از نحوه تربیت و روش های ست تربیتی نیزآگاه شند . برای آگاهی از روش صحیح تربیت فرزند می توان از کب های روانشناسی کودک و یا مراجعه به مشاوره کودک کمک گرفت . تربیت فرزند وابسته به شرایط زیادی از جمله طرز تفکر والدین ، نوع رفری و خلق و خوی کودک و … است نتیجه نمی توان یک نوع رفری و تربیتی کودک را مناسب همه قرار داد و بهتر است والدین نسبت به شناختی که از کودک خود بدست می آورند روش تربیتی فرزند خود را مشخص کنند .

مشاوره تربیت کودک به دلیل شناخت کامل از علت های رفری کودکان انجام تست هایی مناسب سن کودک می تواند به راحتی روش صحیح تربیت فرزند را به والدین آموزش دهد او به راحتی دلیل لجزی های کودکانه و یا پرخاشگری های بی مورد کودک را میابد سپس نحوه تربیت فرزند والدین کم تجربه همراه می شود. نتیجه راهنمایی از یک مشاوره اختلالات کودک کمک شایانی به والدین تربیت فرزند می کند . تربیت کودک نه تنها زندگی خود فرد موثر است بلکه موجب ثیرات رفری او جامعه می شود بنابراین خانواده به عنوان عضو مهمی جامعه محلی است برای پرورش صحیح افراد جامعه همواره رو به بهبود شد .مشاوره خانواده به عنوان یک راهنمای مورد اعتماد می تواند به خانواده ها تربیت فرزندان کمک زیادی کند .

روش صحیح تربیت فرزند دختر

روش صحیح تربیت فرزند دختر نیازمند توجه ویژه به برخی مسائل است که شاید فرزند پسر خیلی مهم و حیاتی نشد نتیجه لازم است پ و ما به تفاوت های تربیتی دختر و پسر نیز توجه داشته شند . روش صحیح تربیت فرزند دختر سعی کنید او دوست و همراه شید ، یک رفر دوسنه و صمیمی ثیر بسزایی رفر او می گذارد . همچنین فراموش نکنید روش صحیح تربیت فرزند مهر و محبتن را آشکارا بروز دهید زیرا ذات دختر می طلبد که همواره مورد توجه خانواده شد پس سعی کنید که نیازهای عاطفی فرزندن را خانواده برطرف کنید .

نکته قابل توجهی که روش صحیح تربیت فرزند دختر ید به یاد داشته شید تغییرات رفری او سنین مختلف است که نیازمند ک از طرف والدین است . دختر سن نوجوانی و بلوغ حساس تر می شود و حتی ممکن است این سنین دچار تضاد رفری شود نتیجه آگاهی والدین از این سن حساس بسیار حائز اهمیت است .

 

روش صحیح تربیت فرزند پسر

روش صحیح تربیت فرزند پسر همانند تربیت دختر دارای ویژگی های خاص خود است . نکاتی وجود دارد  که شاید حالت عادی پ و ما به آن بی توجه شند ؛ از جمله مواردی که روش صحیح تربیت فرزند پسر ید به آن توجه داشت می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. به فرزندن یاد دهید که احساساتش را مدیریت کند .
 2. همدلی کردن ، خیلی مهم است که به فرزندن بیآموزید که بتواند احساسات دیگران را به خوبی ک کند .
 3. فرزندن را اعتماد به نفس لا تربیت کنید .
 4. پشتوانه فرزندن شید و پشتوانه دیگران بودن را کم کم به او بیاموزید .

روش صحیح تربیت فرزند پسر مهرو محبت از اهمیت زیادی برخوردار است اما توجه داشته شید این امر زیاده روی نکنید و به قول معروف فرزندن را لوس نکنید .

روش صحیح تربیت فرزندان

روش صحیح تربیت فرزندان به رعایت نکات زیادی بستگی دارد . روش صحیح تربیت فرزندان ابتدا ید شناخت ستی از فرزندن بدست بیآورید ، شناخت ست از فرزند موجب می شود مواقع مختلف اگاهی کامل بدانید ید چگونه رفر کنید و یا کدام تنبیه برای کارهای غلط فرزندن مناسب است.

از دیگر نکات مهم تربیت فرزند نوع تنبیه پ و ما برابر اشتهات فرزند است . امروزه برخلاف گذشته روش اشته تنبیه بدنی کودکان از بین رفته زیرا این روش نه تنها هیچ پیشبردی تربیت فرزند ندارد بلکه آثار مخربی بر روان کودک می گذارد که آینده و بزرگسالی بیشتر خود را نشان می دهد . بهتر است تنبیه  را توجه به رفر شناسی کودکن نظر بگیرید به طور مثال یکی از تفریحات مورد علاقه اش را برای مدت کوهی از برنامه ان حذف کنید .

فراموش نکنید همانطور که تنبیه تربیت فرزندن موثر است پاداش نیز ثیر گذار است . بهتر است گاهی اوقات برای کار خوب و یا رفر شایسته ای که کودکن از خود نشان می دهد به او جایزه ای بدهید . این جایزه می تواند به دلیل ترک یک عادت اشته به او داده شود اما مراقب شید که جایزه دادن هاین تبدیل به یک عادت و بعضا ج دادن نشود . اگر فرزندن به این اتفاق عادت کند شما بدون اینکه بخواهید به او یاد داده اید ازای هر کاری که انجام می دهد ید پاداشی یافت کند نتیجه این کودک هیچگاه مسئولیت پذیر نمی شود مگر اینکه سودی برایش داشته شد .

روش صحیح تربیت فرزند از نظر روانشناسی

روش صحیح تربیت فرزند از نظر روانشناسی نیز مشخص شده است . روانشناسان معتقدند که علت بسیاری از رفر های انسان بزرگسالی مربوط به کودکی است و این امر موجب می شود دوران کودکی و تربیت کودکان اهمیت بیشتری پیدا کند .

روش صحیح تربیت فرزند از نظر روانشناسی به موارد زیادی از جمله : نوع صحبت فرزند ، نوع رفر ، و شیوه تنبیه کودک اشاره می کند . همانطور که می دانید کودک مانند گیاهی است که به زگی ریشه خاک دوانده و اگر به ستی از آن مراقبت نشود و میزان نور و آب و خاکش را ندانند به راحتی پژمرده می شود و به برگ خشکی تبدیل می شود اما اگر به آن رسیدگی شود به موقع خاکش عوض شود نورش به مقدار مناسب شد نه تنها رشد می کند بلکه آنق شاخ و برگ زه می دهد که به ختی تبدیل می شود و خود جوانه های جدید می زند ، همانطور که اگر فرزندی به خوبی تربیت شود و وارد جامعه شود آینده خود پ یا ما فرزندی می شود و او را به ستی تربیت می کند .

 

سوالات متداول

تربیت فرزند از منظر اسلام چگونه است ؟

همانطور که می دانید دین اسلام نیز به تربیت فرزندان اشاره شده و این کار جز وظایف پ و ما نظر گرفته شده و واقع جز حقوقی است که اولاد  به گردن والدین دارد . توجه به دین اسلام والدین موظف اند که فرزند خود را ایمان تربیت کنند و به او نیکی کردن بیاموزند .

اهمیت تربیت فرزند خانواده چیست ؟

خانواده ای که فرزندان به ستی تربیت می شوند شاهد آرامش بیشتری هستیم و موفقیت ها دست یافتنی تر هستند . اهمیت تربیت فرزند خانواده به این دلیل حائز اهمیت است که خانواده اولین و بهترین محل برای پرورش افراد جامعه است نتیجه انسان ها خانواده مسئولیت پذیری ، همدلی و همکاری و … را می آموزند و از همین رو تغییر روند تربیتی خانواده ها نوع فرهنگ جامعه نیز تغییر خواهد کرد .

راهکارهایی برای تربیت فرزند ؟

بهترین راهکار برای تربیت فرزند زمانی است که والدین از راه های تربیت فرزند آگاهی داشته شند . کودکان خود دوسنه رفر کنید و از نصیحت کردن پرهیز کنید سعی کنید فرزندانن را آگاهانه تربیت کنید .

روش تربیت فرزندان سرسخت و لجز چگونه ید شد ؟

کودکان سرسخت و لجز لجوجانه برخورد نکنید این کودکان از لحن دستوری تنفر دارند نتیجه این کار شاهد نتیجه ی عکس هستید . بهتر است آنها هم صحبت شوید و به دنل دلیل لجاجت او شید .

بهترین شیوه تربیت فرزندان چیست ؟

همانطور که پیش تر گفتیم بهترین شیوه تربیت فرزندان این است که آنها مانند یک دوست رفر کنیم و به آنها رفر های صحیح را بیاموزیم .

 

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:How to Raise a Child (with Pictures) 

 

 

روش صحیح تربیت فرزند چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 14:59
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 37 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

راهکار برای تربیت فرزند امروزه نسبت به گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است . گذشته تعداد فرزندان یک خانواده بیشتر بوده است و به همین دلیل میزان توجه والدین به کودکان کمتر بوده و روش های تربیتی متفاوتی نیز وجود داشته ، اما امروزه تغییر روند زندگی راهکار برای تربیت فرزند تغییر یافته .

پان و ماان گذشته کودکان را شیوه های سنتی تربیت می کردند و بیشتر به دنل فراهم کردن نیازهای اولیه کودک ازجمله خوراک و پوشاک و مسکن و هزینه های تحصیل بودند اما امروزه والدین آگاه سعی دارند به دنل برطرف کردن نیازهای روحی فرزند خود نیز شند و به دنل تربیت فرزندی هستند که بتواند به راحتی جامعه مسئولیت قبول کند و نهایت سعی می کنند استعداد کودکشان را کشف کنند او را راسی رسیدن به موفقیت های بزرگ یاری دهند نتیجه برای این والدین راهکار برای تربیت فرزند بسیار مهم و اساسی است .

بهترین راهکار برای تربیت فرزند

بهترین راهکار برای تربیت فرزند را انتخاب کنید. والدین می توانند راهنمایی مشاوره تربیت کودک راهکارهای تربیتی مناسب برای فرزند خود را پیدا کنند. ید بدانید که تمام موارد تربیتی مشاوره کودک برای فرزند شما مناسب نیست و توجه به روحیات کودک روش های ست تربیت کودک ازجمله تنبیه های صحیح و یا پاداش دادن های به موقع ید به شما ارائه شود . راهکار برای تربیت فرزند به شکل های مختلف نقل شده است و گاها والدین تنها براساس سلیقه شخصی یکی از انواع روش های تربیتی را انتخاب می کنند بدون آنکه از عواقب این انتخاب آگاه شند .

 

موثرترین راهکار برای تربیت کودک

موثرترین راهکار برای تربیت فرزند برگرفته از موقعیت خانوادگی، جنسیت و روحیات فرزند است. جایی خوانده ام که یکی از دانشمندان ادعا داشته که اگر چهار کودک را به او بسپارند او می تواند یکی را به یک دانشمند بزرگ ، دیگری را به یک دزد قهار و یا یک دکتر ماهر تبدیل کند و معتقد است ورثات اگرچه بی ثیر نیست اما تربیت هزار برابر مهم تر است بنابراین می توان کودک را به لوح سفیدی تشبیه کرد که والدین آن هرآنچه که می خواهند را می نویسند . والدین کم تجربه تر می توانند مشورت گرفتن از مشاوره خانواده بهترین راهکار برای تربیت فرزند را انتخاب کنند .

از دیگر مواردی که تربیت برخی کودکان از جمله کودکان بیش فعال حائز اهمیت است نحوه رفر آنهاست که بخشی از تربیت را برمی گیرد . والدین این کودکان خاص بهتر است به کمک مشاوره اختلالات کودک برای مان فرزند خود اقدام نمایند .

ادامه می خواهیم این مقاله به توضیح ۲۰ راهکار برای تربیت فرزند بپردایم که می تواند کمک بزرگی بهتر تربیت کردن کودک شد :

اولین راهکار تربیت فرزند :

 1. سرزنشگر نشید . سعی کنید به کودکن اجازه دهید اشته کند و از اشتهاتش س بگیرد و وقتی کودکن مرتکب اشته می شود مدام اشتهش را به او یادآوری نکنید ، روانشناسان یافته اند که همین سرزنش ها موجب ایجاد طرحواره های ماندگار اعماق وجودی فرد می شود که آخر عمر به شکل یک ندای سرزنشگر ونی او خواهد ماند .

دومین راهکار تربیت فرزند :

 1. حریم شخصی کودک زیادی کنجکاو نشید . والدین همواره نگران فرزندان خود هستند و سعی دارند رفر و کارهای او را کنترل کنند ، این کار حدی که موجب وسواس نشود مناسب است اما اگر این کار عث شود فرزند شما احساس کند که حریم شخصی اش حال لطمه دیدن است شروع به پنهان کاری می کند . تحقیقات نشان می دهد ، فرزندان والدین حساس ، وغگو های بهتری هستند .

سومین راهکار تربیت فرزند :

 1. وغ نگویید . شما اولین الگوی فرزندن هستید پس این کاربه تربیت خود آسیب نزنید . همچنین وغگویی والدین موجب بی اعتمادی فرزند نسبت به پ و ما می شود که عواقب بسیاری را به دنل دارد .

چهارمین راهکار تربیت فرزند :

 1. کب خواندن را به کودکن بیآموزید . این کار یک تیر نشان های بسیاری را مورد هدف قرار داده اید . کودک کبخوان شما به راحتی بسیاری از چیزها را به واسطه کب ها یاد می گیرد و این کار شما را راحت تر می کند .

پنجمین راهکار تربیت فرزند :

 1. فرزندن را ک کنید . خیلی مهم است که والدین شرایط روحی یا جسمی فرزند خود را ک کنند . به طور مثال آگاهی و ک والدین از شرایط روحی و جسمی فرزند سن بلوغ بسیار مهم است .

ششمین راهکار تربیت فرزند :

 1. برای کودکن وقت بگذارید . توجه به شرایط زندگی ماشینی امروزه ، نظر گرفتن زمان مناسبی برای وقت گذراندن کودک بسیار مهم است .

هفتمین راهکار تربیت فرزند :

 1. همدلی کردن را به او یاد دهید . سعی کنید از همان کودکی همدلی را به فرزندن یاد دهید .

هشتمین راهکار تربیت فرزند :

 1. کودکن را مسئولیت پذیر تربیت کنید . برای اموزش این کار بهتر است مسئولیت انجام برخی کارهای ساده را به عهده فرزندن بسپارید و به او اجازه دهید تجربه کسب کند .

نهمین راهکار تربیت فرزند :

 1. برخی چیزها را زی به کودک بیاموزید . زی یکی از بهترین راه ها برای آموزش غیر مستقیم به کودک است پس برای این کار وقت بگذارید .

دهمین راهکار تربیت فرزند :

 1. بهترین دوست فرزندن شید .اگر می خواهید یک دوست خوب شید ید سعی کنید به موارد قبلی که گفته شد خوب توجه کنید .

یازدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. از مقایسه کردن کودک دیگران جدا بپرهیزید .

دوازدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. اعتماد به نفس کودکن را تقویت کنید .

سیزدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. اهمیت محیط زیست را به کودکن یادآوری کنید .

چهاردهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. به دنل تحقق بخشیدن به آرزوهای خود کودکن نشید .

 

پانزدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. پذیرای اشتهات خود شید گاهی قبول کردن یک اشته از جانب والدین س بزرگی به کودک می دهد .

شانزدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. سعی کنید الگوی فرزندن شید .

هفدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. آموزش توانایی (نه گفتن) را فراموش نکنید .

هجدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. بین فرزندانن فرق نگذارید اما به تفاوت سنی ها و تفاوت خواسته ها احترام بگذارید .

نوزدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. ابراز احساسات کنید و این کار را به فرزندن یاد دهید .

بیستمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. کودکن را شجاع تربیت کنید .

  سوالات متداول

  تربیت فرزند اسلام چگونه است ؟

  دین اسلام به تربیت فرزند نیز اشاره شده و از مسلمانان خواسته شده کودکان خود را ایمان تربیت کنند و به آنها شنا و تیراندازی و اسب سواری بیاموزند .

  روش صحیح تربیت فرزند چیست ؟

  روش صحیح تربیت فرزند این است که ویژگی ها و استعداد های فرزند خود را بشناسیم سپس براساس آن راه تربیت کودک قدم برداریم و چه بهتر است این راه از مشاوره تربیت کودک استفاده کنیم .

  اهمیت تربیت فرزندان خانواده چیست ؟

  خانواده مهم ترین رکن یک جامعه است و کودکان امروز آینده سازان فردای یک کشورند نتیجه تربیت این کودکان بسیار مهم است .

  بهترین روش تربیت کودکان چیست ؟

  بهترین روش تربیت کودکان این است که والدین آگاهی نسبت به تربیت کودک اقدام کنند و این راس از مشاوره های صحیح کمک بگیرند زمان مناسب پاداش های مناسب را انتخاب کنند و به موقع تنبیه های ست را نظر بگیرند .

  روش تربیت کودکان سرسخت و لجز چیست ؟

  این نوع از کودکان نید به شکل دستوری صحبت کرد زیرا آنها از دستور ها و قوانین متنفرند و همچنین نصیحت برایشان کسالت ر است . بهتر است آنها هم صحبت شوید و به دنل دلیل لجزی شید و همچین به کمک یک مشاوره تجربه می توانید دلیل اصلی لجاجت کودک نافرمان را پیدا کنید و به دنل حل آن شید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  ۲۰ – Successful Solutions Training in Child Development

 

۲۰ راهکار برای تربیت فرزند

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 14:41
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 43 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

لجزی کودک ۳ ساله آغاز دوره جدیدی زندگی اوست . زیرا ۳ سالگی است که کودک لجزی را وجود خود کشف میکند  لجزی کودک ۳ ساله ممکن است برای او یک تفریح شد . لجزی کودک ۳ ساله ممکن است برای او یک سلاح شد . لجزی کودک ۳ ساله امکان دارد یک اعتراض شد . لجزی کودک ۳ ساله ممکن است اثر ترس و یا زور گویی شکل بگیرد . لجزی اگر مدام و به صورت یک اختلال به کودک و اطرافیان صدمه وارد کند ید برای این کودک مشاوره گرفت .مشاوره اختلال کودک و تربیت کودک . اگر لجزی همیشگی و مهمتر از آن خارج از کنترل شود لازم است هر چه زودترنسبت به مداوای کودک اهتمام ورزید . روانشناسی کودک راه مداوا را کوهتر میکند . ماانی که از همان ابتدا به مشاوره کودک توجه دارند کمتر دچار بحران میشوند .

مان لجزی کودک ۳ ساله

مان لجزی کودک ۳ ساله دوران طلایی دارد . توجه به اینکه ۳ سالگی زمان آغاز لجزی و واقع کشف لجزی است . ید همین دوران کنترل و مداوا شود . این زمان است که کودک مهارت پیدا میکند از کشف زه خود جهت پیشبرد اهداف و رسیدن به خواسته هایش استفاده کند . مان لجزی کودک ۳ ساله نیاز به هوشیاری دارد . اگر به کودک ج بدهیم و شکست بخوریم کودک به نقطه ضعف ما پی خواهد برد . اول ید به او بفهمانیم نمیتواند از داد زدن ، جیغ زدن و لجزی برای رسیدن به خواسته اش استفاده کند . مواقعی که آرام است به او پاداش دهیم . به دقت به حرفهایش گوش دهیم . مان لجزی کودک ۳ ساله لجزی شما امکانپذیر نیست . او هرگز لجزی نکنید . اجر او حرف نزنید .

مثلا لجزی میخواهد یک خوراکی از ما جگیری کند . آرام و لبخند به او بگویید « اگه گریه نمیگفتی برات میخریدم » اگر او به گریه ادامه داد به او بگویید « الان داری گریه میکنی وگرنه الان خودم میخواستم برات بخرم »اگر به گریه اش شدت بیشتری داد بگویید« دیگه اصلا برات نمیخرم » . «حالا آروم ش و گریه نکن برات بخرم هر وقت هرچیزی خواستی آروم و لبخند ازم بخواه ما هم دوست هستیم مگه نه ؟ » او یاد میگیرد بدون لجزی بهتر به هدفش میرسد . اما اگر لجزی او ریشه دارتر و عمیقتر شد نیاز به روانشناسی دارد . مان لجزی کودک ۳ ساله عطوفت ، توضیح مسائل و دوسنه راحتتر امکان میپذیرد .

برخورد لجزی کودک ۳ ساله

برخورد لجزی کودک ۳ ساله ید کمال آرامش و حوصله شد . او ممکن است نگهداشتن مدفوع و اار خود لجزی کند . ممکن است کاری را که از او میخواهید برعکس انجام دهد . ممکن است وقتی تلفن حرف میزنید سرو صدا کند . وقتی به کار خانه مشغول هستید از شما بخواهد هم به پارک بروید . تمام این مدت برخورد لجزی کودک ۳ ساله ید صبور بوده و او منطق حرف بزنید و البته زن کودکان . خواسته هایش سعی کنید پایان گفتگوین یک نکته شاد و امیدوارکننده بگنجانید . مثلا الان پول ندارم ولی پول که گرفتم واست میخرم . برخورد لجزی کودک ۳ ساله لجزیهای اورا خنده و شوخی بگذرانید . او متوجه عصنیت شما نشود .

مثلا « ای شیطون منو میخوای ناراحت کنی ؟ » و بعد او شوخی وخنده زی کنید آرام که شد « حالا اینا رو که ریختی جمع کن منم کارامو بکنم بعد هم میریم پارک یا فردا میبرمت پارک » .

 

علائم لجزی کودک ۳ ساله

علائم لجزی کودک ۳ ساله ممکن است ظاهری یا پنهان شد . علائم لجزی کودک ۳ ساله که رز میشود شامل پا کوبیدن بر زمین و اصرار بسیار زیاد خواسته های خود است . او خواسته های دیگران شدیدا مخالفت میکند . از ابزار گریه برای خواسته هایش استفاده میکند . برخی کودکان گریه بقی طول میکشد که به کبودی لبها می انجامد . خواسته او ید آن واحد انجام شود وگرنه علائم لجزی او ظاهر میشود . توجه داشته شید هر کودکی ممکن است لجزی و زیگوشی کند .  وقتی برای هر کار و هر روز لجزی مشاهده شود معلوم میشود کودک دارای اختلال لجزی است .

او اکنون بزرگ شدن خود را حس میکند و دوست دارد دیگران نیز متوجه شند غیر اینصورت ناراحت میشود ممکن است ناراحتی خود را بروز ندهد که علائم آن دوران جوانی بروز خواهد کرد . یا به صورت لجزی ، پرخاش و عصنیت بروز دهد . اینصورت ید یک مشاوره ست از رخنه اختلال روح و روان او جلوگیری کرد . او قصد آزردن خانواده یا کسی را ندارد ولی میخواهد از حسهای زه اش بهره ببرد . او میخواهد تجربه کند . دست به انتخاب بزند و خودش تصمیم بگیرد . او دوست ندارد امرو نهی کنید که اسب زیهایش راجمع کند اومیخواهد همه چیز اطرافش شد . حتی از لشها برای زی استفاده کند .

روانشناسی لجزی کودک ۳ ساله

روانشناسی لجزی کودک ۳ ساله تستهایی که انجام میشود راحت تر است . روانشناسان و مشاوران تستهایی که شامل گفتگو و زی است کودک را می آزمایند و به چالش میکشند . از ون او آگاه شده و متوجه میشوند چه چیزی برای او آزار دهنده است و چه چیزی خوشایند . روانشناسی لجزی کودک ۳ ساله مشخص میکند لجزی او برای گرفتن امتیاز است یا یک اختلال ونی است . مهم است که بدانیم کودک به اقتضای ۳ سالگی لجزی میکند یا روح و روان او صدمه دیده است . بدانیم کودک یافته جدید خود دارد دیگران را محک میزند یا برای جلب توجه لجزی میکند . این کشف جدید ۳ سالگی یعنی لجزی تبدیل به یک بیماری شده یا کودک از آن هوشیارانه استفاده میکند .

۳ سالگی واقع سن گذر نامیده میشود . گذر از سن رشد . این سن است که دیگر میتواند جمله بگوید . احساس میکند حدی میتواند تصمیم بگیرد . حق انتخاب دارد . والبته مفهوم محبت را ک میکند . او دوست دارد مورد توجه شد . ایما و اشاره ها آشنا میشود . او کاملا متوجه است نطر شما ره رفرهای او چیست . حرفهای یواشکی شما را متوجه میشود . دوست دارد محور حرفها قرار بگیرد . اگر صحبتهای تلفنی شما طولانی شوند عصنی و یا ناراحت میشود . نظمی که دیگران برایش ایجاد کرده اند موافق نیست . دوست دارد خودش تجربه کند . این سن شخصیت فردی شکل میگیرد . صحبتهایش « من » بیشتر شنیده میشود . مرکز مشاوره آویژه امیدوار است شما کودکانی سالم و شاد پرورش دهید .

 

سوالات متداول

آیا کودکان ۳ سالگی لجزتر میشوند ؟

واقع لجزتر نمیشوند . این سن زه لجزی را وجود خود کشف میکنند . آنها لجزی را آغاز میکنند . یعنی قبل از آن لجز نبوده اند که اکنون بخواهند به آن شدت بدهند .

تربیت کودک ۳ ساله لجز چگونه ید شد ؟

اولا تربیت کودک ۳ ساله بسیار حساس است . سن گذر رشد اوست و شخصیت فردی او شکل میگیرد . سن علاقه مندی به استقلال کارهایش میشد .

بهترین راه برخورد نافرمانی کودک ۳سالگی چیست ؟

اول آرامش بعد توضیح دوسنه . او نید شما را جبهه مخالف خود ببیند بلکه ید حس کند شما همراه و دوست واقعی او هستید و تمایلات و خواسته هایش را ک میکنید . ازکارهایش لذت میبرید و متوجه استقلال ، بزرگی و حق انتخاب او هستید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:Ten Ways To Deal With A Stubborn Child

 

 

مان لجزی کودک ۳ ساله چطور است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 14:27
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 39 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

روش های تربیت فرزند از جمله موارد مهمی است که ید خانواده به آن توجه داشت . فرزندان خانواده بسیاری از امور اولیه زندگی را یاد می گیرند و بیشترین ثیر پذیری را از خانواده دارند . تربیت کودک از جمله وظایف مهم والدین خانواده است نتیجه میزان آگاهی پ و ما از روش های تربیت فرزند بسیار حائز اهمیت است . روش های تربیت فرزند مانند زارهای شلوغ و پر زرق و برق می ماند و انواع بسیاری دارند که شاید ابتدا موجب سرگمی والدین بی تجربه گردد اما از نظر مشاوره کودک انتخاب روش های تربیت فرزند ید متناسب فرزند شد ، واقع بهتر است بگوییم هر کودک نیاز به نوع رفری و تربیتی خاص خود است .

مشاوره تربیت کودک توجه به نیاز های شخصی کودک و شرایط زندگی می تواند بهترین روش های تربیت فرزند را به والدین یادآور شود این کار والدین مسیر تربیت فرزند خود دچار مشکل نمی شوند و حتی می توانند رفرهای کودک را پیش بینی کنند . رفر های کودکان سنین مختلف نیز دچار تغییراتی می شود که گاهی والدین از آن بی اطلاع اند نتیجه به دلیل عدم ک کودک سنینی مثل بلوغ و نوجوانی به مشکل برمی خورند بهتر است والدین شرکت جلسات مشاوره خانواده و مطرح کردن مشکلات خود به دنل برطرف کردن آن شند .

روش های مختلف تربیتی

روش های تربیت فرزند به دلیل ثیر زیادی که بر آینده ی یک جامعه دارد بسیار مهم است زیرا همین کودکان امروز هر آنچه که به عنوان عقاید و اعتقادات ور آنها شکل می گیرد آینده نه چندان دور وارد عرصه های مهم جامعه می شوند و این عقاید خوب یا بد را بطن جامعه تزریق می کنند .

تربیت برخی کودکان بسیار پیچیده است زیرا پ و ما فرزند خود شاهد رفرهای عجیب و یا لجاجت های بی مورد هستند و نهایت پ و ما امتحان کردن روش های مختلف تربیتی به بن بست می رسند ، این نوع از کودکان گاهی دچار اختلالات رفری هستند که مراجعه به یک مرکز مشاوره اختلالات کودک به راحتی قابل مان است زیرا مشاور آگاهی و تجربه از نوع رفری این نوع از کودکان ، هم می تواند به پ و ما روش صحیح تربیت را بیاموزد هم خود به عنوان یک دوست و همراه به کودک کمک کند .

 

روش های صحیح تربیت فرزند

روش های صحیح تربیت فرزند بسته به موارد زیادی است . از جمله روش های صحیح تربیت فرزند این است که پ و ما هم مراقب وضعیت جسمانی فرزند خود شند هم از وضعیت روحی و روانی او آگاه شند و از او مراقبت کنند . کودکان همچون خمیری هستند که اگر به دست مجسمه ساز حرفه ای شند تبدیل به شاهکاری هنری می شوند . اما گاه ممکن است پ و ما استفاده از بکار گرفتن یک روش تربیتی غلط آسیب های جبران ناپذیری به زندگی فرزندشان وارد کنند .

برای انتخاب روش های صحیح تربیت فرزند به طور کلی دو راه حل پیش روی والدین است : آنها یا بکار گیری تجربیات شخصی و نگاه شخصی خود شروع به تربیت فرزندشان می کنند و تن به ریسک این کار می دهند یا راهنمایی از یک مشاوره کودک اطمینان خاطر قدم مسیر تربیت کودک خود می گذارند . روش های صحیح تربیت فرزند دارای جزئیات زیادی است که هر کودک منحصر به شخصیت خودش است به همین دلیل است که راهنمایی مشاوره اهمیت لایی پیدا می کند .

بهترین روش تربیت فرزند

بهترین روش تربیت فرزند زمانی ثابت می شود که شما شاهد به موفقیت رسیدن فرزندن شید . هنگامی که پ و ما شاهد شند که روش های تربیتی آنها به نتیجه مطلوبی رسیده و فرزند از هر نظر (رفری یا موفقت های شغلی و مالی ) به نقطه مطلوبی رسیده است احساس آرامش خاطر می کنند و به تربیت خود می لند و اینجاست که نوع تربیت مناسب ثابت می شود .

بهترین روش تربیت فرزند توجه به موارد زیر می تواند میسر شود :

 1. کودکن را کب مأنوس کنید .
 2. به او همکاری و همدلی کردن بیاموزید .
 3. ازآموزش مسائل محیط زیستی به کودکن غافل نشوید .
 4. بهترین دوست فرزندن شید .
 5. به او یاد دهید همه اشته می کنند اما کمتر کسی مرتکب تکرار یک اشته می شود .
 6. تنبیه های منطقی برای کودک نظر داشته شید .
 7. جایزه دادن را فراموش نکنید .

بهترین روش تربیت فرزند شامل موارد بسیاری است که قطعا توضیح همه ی آنها یک مقاله شدنی نیست و نیاز به جلسات تخصصی مشاوره رابطه اخلاقیات شخصی هر کودک است .

روش های تربیت فرزند از نظر روانشناسی

روش های تربیت فرزند از منظر روانشناسی شامل موارد بسیاری است . روانشناسان و مشاوران تخصصی کودک توجه به ویژگی های کودک و نظر گرفتن سن و جنسیت او روش های تربیتی ویژه ای را معرفی می کنند . روش های تربیت فرزند از نظر روانشناسی معمولا توسط پرسشنامه های تخصصی برای شناخت رفری کودک نظر گرفته می شود .

کودکان ناهنجار و سرسخت به طور معمول خیلی سخت به دیگران اعتماد می کنند و اغلب برای ورود دیگران به دنیای کودکانه و افکارشان یک حصار قوی دارند آنها معمول کم تر صحبت می کنند و چشمانی پر از لجاجت رفر دیگران را زیر نظر می گیرند ، به همین دلیل بزرگ تر ها و اغلب پ و ما را مناسب صحبت نمی دانند چرا که تصویری که از آنها دارند تنها یک فرد سرزنش گر است اما مشاوره تربیت کودک می تواند یک فرد رازدار و مورد اعتماد برای این کودکان شد و به آرامی قدم به دنیای آنها می گذارد و بطن دنیای کودکانه مان رفر کودک را آغاز می کند .

 

بدترین روش های تربیت فرزند

بدترین روش های تربیت فرزند نیز برای والدین لازم به ذکر است . یکی از بدترین روش های تربیت فرزند نیز مقایسه کودک است . اینکار نه تنها کمکی به بهتر شدن تربیت نمی کند بلکه کودک را دچار استرس ناشی از مقایسه ی نابه جا می کند و کودک را به سمت حسادت سوق می دهد . از دیگر اشتهات تربیتی والدین لازم است به تنبیه بدنی اشاره کنیم که خوشبخنه امروزه حد زیادی کاهش پیدا کرده است .

سوالات متداول

روش تربیت فرزندان لجز ؟

برای تربیت فرزندان لجز ابتدا ید آنها هم صحبت شوید و به دنل دلیل لجاجت کودک شید سپس به دنل راه حل مناسب شید .

تکنیک های تربیت فرزندان ؟

همانطور که پیش تر گفتیم بهترین تکنیک برای تربیت فرزند راهنمایی گرفتن از یک مشاوره تربیت کودک است که به تمام رفرهای کودکان آگاه است . همچنین والدین اگاهی داشتن توسط راهنمایی های مشاوره خانواده  و یا استفاده از کب های اموزشی می توانند کودکان بهتری را تربیت کنند .

شیوه تربیت فرزند نافرمان چگونه است؟

بهترین راهکار این است که به کودک بیاموزید که نافرمانی و لجاجت به هدف خود دست پیدا نمی کند و عوض اطلاعت از پ و ما به موارد بهتری دست می یابد البته این کار را ید عمل به او نشان دهید نتیجه کودک انتخاب و علاقه برای تغییر رفرش دست به کار می شود .

ضرورت مشاوره ره روش های تربیت فرزند ؟

پ و ما می توانند استفاده از تجربیات خود برای تربیت فرزند اقدام کنند و قرار دادن چارچوب های شخصی محدودیت ها و آزادی های فرزندشان را تعیین کنند اما نمی دانند این کار چه اندازه صحیح است و یا اگر اشتهی تربیت کودک کنند چه ثیری بر کودک خواهد گذاشت . اما مشاوره تربیت کودک آگاهی کامل راه هایی را به پ و ما می گوید که به ستی آن اطمینان دارد نتیجه فرزند شما محیطی امن تر و بهتر تربیت خواهد شد .

شیوه های تربیت فرزند پسر ؟

همانطور که گفیتم تربیت دختر و پسر تفاوت های زیادی است و پ و ما ید از این تفاوت ها آگاه شد همچنین یکی از مهم ترین موارد تربیتی فرزند پسر روش های تربیتی سن بلوغ است که ثیر مهمی زندگی آینده او خواهد داشت .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Child Discipline Methods: Permissive, Authoritative, and More

 

صحیح ترین روش های تربیت فرزند چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 14:02
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

علائم بیش فعالی کودکان نیز از همان دوران نوزادی می تواند نمایان شود . توجه به رفر های کودک و پیدا کردن علائم بیش فعالی او اولین گامی است که برای تشخیص بیش فعالی ید برداشت . کودکان بیش فعال نیاز به توجه خاص خود دارند که حتما ید چاشنی صبر همراه شد نتیجه والدین ید از شرایط کودکشان آگاه شند این آگاهی برای تربیت کودک می تواند از طریق مراجعه به مشاوره کودک بدست بیاید .

مشاوره تربیت کودک توجه به علائم بیش فعالی کودکان اقدام به مان آنها می کند حال ممکن است تشخیص دهد که کودک رفر مانی بهبود پیدا می کند ویا ممکن است نیاز بداند که کودک کنار رفر مانی دارو نیز مصرف کند . علائم بیش فعالی کودکان از همان سنین اولیه زندگی قابل مشاهده است زیرا رفر این کودکان بقیه متفاوت و قابل تشخیص است اما برای اطمینان بیشترازعلائم بیش فعالی کودکان می توان تشخیص قطعی تر را از سه سالگی به بعد مناسب دانست .

نشانه های بیش فعالی کودکان

علائم بیش فعالی کودکان را از طریق حرکات و رفرها می توان حدی تشخیص داد زیرا این کودکان معمولا بسیار پر تحرک ، کم حافظه و فراموشکارند و مدام حال جنب و جوش و حرکت هستند . اما ور غلطی بین مردم رواج پیدا کرده است که تمام شیطنت های کودکانه را جز علائم بیش فعالی می دانند حالی که شیطنت به تنهایی به هیچ عنوان بیش فعالی محصوب نمی شود . بهترین راه برای تشخیص علائم بیش فعالی کودکان مراجعه به مشاوره اختلالات کودک است . پ و ما کودک بیش فعال به دلیل پرخاشگری ها و تنش های ناشی از بیش فعالی کودک زندگی ناآرامی را تجربه می کنند نتیجه لازم است برای کنترل رفر خود و برای آرامش بخشیدن به اوضاع زندگی یک مشاوره خانواده ارتط شند بیش فعالی کودک موجب ایجاد اختلاف بین والدین نشود .

علائم بیش فعالی کودکان سه ساله

علائم بیش فعالی کودکان سه ساله نیز نمایان است . این کودکان بسیار عجول و خستگی ناپذیر هستند معمولا دچار کم خوابی هستند . کودکان به طور کلی به سختی به یک موضوع توجه می کنند اما کودک بیش فعال به هیچ عنوان نمی تواند حتی برای زمان کوهی به یک موضوع توجه کند او مدام  حال حرکت است و دوست ندارد محدوده امن والدین شد و به دنل راهی برای آزادی کامل است .

علائم بیش فعالی کودکان سه ساله به انواع مختلفی تقسیم می شود که یا بر رفر کودک ثیر می گذارد یا بر خواب و تمرکز کودک به همین دلیل تشخیص بیش فعالی کودکان زیر سه سال سخت تر از سنین لاتر است . اما به طور کلی تشخیص بیش فعالی سنین پایین تر موجب می شود دوره مان زودتر شروع شود و نهایت کودک زمان بهتری بهبود پیدا می کند و س و مسه آسیب نمی بیند .

 

رفر های روزانه کودکان بیش فعال

علائم بیش فعالی کودکان سه ساله را رفر های روزانه می توان پیدا کرد این کودکان آنق بی ب هستند که حتی توان گوش دادن به صحبت والدین را ندارند و مدام حرف ما یا پ خود را قطع می کنند . نکته مهمی که ید برخورد این کودکان به یاد داشته شید این است که رفر این کودکان به دلیل اختلال بیش فعالی است نتیجه تنبیه های سخت گیرانه کمکی به آنها نمی کند و فقط روح کودک را آزار می دهد و خاطره تلخی از کودکی برایش به یادگار می گذارد . پس بهترین کار این است که صورت مشاهده علائم بیش فعالی کودکان سه ساله به مشاوره کودک مراجعه کنید و به جای تنبیه به فکر مان کودک شید .

علائم بیش فعالی کودکان نوپا

علائم بیش فعالی کودکان نوپا شروع به نمایان شدن می کند و گاهی ممکن است روز به روز بدتر شود و یا برعکس رشد کودک روند کاهشی داشته شد و رو به بهبود شد اما ید نظر داشته شیم که بیش فعالی یک اختلال است و نیاز به مان دارد نتیجه ماان نید به دلیل نگرانی از مراجعه به مشاور از مان آن جلوگیری کنند و تصور کنند که تحمل رفر های کودک و گذر زمان به خودی خود کودک خوب می شود زیرا تحقیقات نشان می دهد صورت عدم مان بیش فعالی کودکی ، فرد بزرگسالی دچار بی قراری های بی دلیل می شود حالی که مان کودک هم هرچه سریع تر آرامش به فضای خانواده ز می گردد هم کودک آینده آسیب نمی بیند .

علائم بیش فعالی کودکان نوپا به سه شکل پدیدار می شود :

۱٫ نوع اول کودک فقط دچار اختلال تمرکز است .

۲٫ نوع دوم کودک علاوه بر عدم تمرکز دچار بی قراری و جنب و جوش است .

۳٫و نوع سوم که بیشتر نوزادان رز است کودک مدام دست و پایش را تکان می دهد کم خواب و کم غذا نیز هست .

علائم بیش فعالی کودکان نوپا را وحله اول والدین تشخیص می دهند به همین دلیل بهتر است والدین قبل از بچه دار شدن از این علائم آگاهی داشته شند و صورت مشاهده علائم کودک نیز به مشاوره اختلالات کودک مراجعه کنند .

تشخیص علائم بیش فعالی کودکان

تشخیص علائم بیش فعالی کودکان می تواند توسط برخی تست های از قبل تعیین شده صورت بگیرد . اما تشخیص علائم بیش فعالی کودکان نیاز به چیزی بیشتر از یک تست دارد به همین دلیل مشاور نیز تنها به کمک یک تست و یا یک جلسه روانشناسی قا به تشخیص قطعی نیست چرا که این کار نیاز به حداقل شش ماه جلسات مشاوره برای تشخیص و مان دارد . به طور کلی تست های بیش فعالی مطرح کردن پرسش هایی از نحوه رفر کودک اتفاق های مختلف حدی به تشخیص صحیح نزدیک می شود اما نهایت توسط مشاور تشخیص قطعی داده می شود .

 

علائم بیش فعالی کودکان زیر دو سال

علائم بیش فعالی کودکان زیر دو سال نیز وجود دارد اما تشخیص آن سخت تر است . کودکان زیر دوسال بیش فعال معمولا تکان دادن مداوم دست و پا هنگام شیر خوردن ، گریه های بی مورد طولانی و کم خوابی بیش فعالی خود را نشان می دهند . علائم بیش فعالی کودکان زیر دو سال نیز مشخص است اما تشخیص قطعی از سه سالگی به بعد است .

سوالات متداول

علائم بیش فعالی نوزادان چیست ؟

 همانطور که پیش تر گفتیم ، تکان دادن سر ، دست و پا و به طور کلی بی قراری هنگام شیر خوردن ، کم خوابی و گریه های طولانی می تواند از جمله علائم بیش فعالی نوزادان شد .

علائم بیش فعالی کودک یک ساله چیست ؟

جنب و جوش زیاد ، بی توجهی به رفرهای والدین و عدم تمرکز بر یک موضوع می تواند از جمله علائم بیش فعالی کودک یک ساله شد .

خصوصیات بچه های بیش فعال ؟

کودکان بیش فعال به طور ناخواسته بسیار پر سروصدا پر تنش وبی قرار هستند و نمی توانند برای مدت زیادی یک مکان بمانند ویا بر روی یک موضوع تمرکز کنند به طور مثال نمی توانند منتظر بمانند شما یک داسن را برایشان به پایان برسانید و مدام به دنل راه فراری از گوش دادن قصه هستند یا انتها به دلیل عدم تمرکز چیزی از قصه به یاد نمی آورند .

آیا بیش فعالی کودکان زیر یک سال را می توان تشخیص داد؟

 بله ، بیش فعالی کودکان زیر یک سال نیز قابل تشخیص است اما قطعا کار سختی است زیرا تنها بر اساس برخی علایم می توان بیش فعالی کودک زیر یک سال را تشخیص داد . بهترین تشخیص بیش فعالی کودکان زیر یک سال توسط مشاوره کودک است زیرا به میزان کافی از تجربه و آگاهی برخوردار است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:

 

 

علائم بیش فعالی کودکان نوپا چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:42
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 32 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

بچه های بیش فعال تمام شیطنت های پرخاشگرانه نیز بسیار مظلوم اند زیرا ناخواسته عث طرد شدن از تمام جمع ها می شوند . بچه های بیش فعال به طور ناخودآگاه دچار رفرهایی  می شوند که موجب ناآرامی فضا ، عصنیت بزرگ ترها  و شاید تنبیه های سخت می شود اما اگر یکر هم از زاویه دید این کودکان به ماجرا نگاه کنید شاهد دنیایی هستید که آدم بزرگ های آن همیشه از دست شما عصنی هستند بی آنکه بدانید چرا و مدام حال دستور دادن به شما هستند و این شمایید که از دنیایی پر از قوانین متنفر می شوید . بچه های بیش فعال نه فقط دوران قبل از مسه دچار آسیب می شوند بلکه طی دوران تحصیل مدام به دلیل کم حافظگی و شیطنت مورد تنبیه و تمسخر قرار می گیرند .

نگرانی های والدین بچه های بیش فعال

یکی از بزرگ ترین نگرانی های والدین بچه های بیش فعال این است که این اختلال موجب آسیب رساندن به موفقیت و آینده کودکشان شود که صورت عدم مان قاعد این اتفاق رخ می دهد نتیجه بهتر است صورت مشاهده علائم بیش فعالی کودک برای مان به یک مشاوره کودک مراجعه کنید . مشاوره تربیت کودک توجه به شناخت کاملی که از این نوع اختلال دارد اقدام به تشخیص بیش فعالی کودک می کند که این کار اغلب نیازمند زمان زیادی است چرا که تشخیص بیش فعالی کودکان نیاز به شناخت کافی از رفر کودک دارد نتیجه مشاوره اختلالات کودک طی جلسات مشاوره ابتدا بیش فعالی را تشخیص می دهد سپس بسته به نیاز کودک اقدام به مان از راه های مختلف می کند .

بچه های بیش فعال دارای نوعی اختلال هستند که به ADHDمعروف است . آمارها نشان می دهد بیش فعالی کودکان پسر شایع تر است . نکته مهم رابطه بچه های بیش فعال آگاهی از نحوه رفر این کودکان است که ید به والدین از طریق مشاوره خانواده آموزش داده شود والدین به راحتی از پس تربیت کودک بیش فعال خود بر بیایند .

خصوصیات بچه های بیش فعال

خصوصیات بچه های بیش فعال بعضی موارد شهت زیادی به یک کودک شیطنت زیاد دارد اما ید بدانید که هر شیطنتی بیش فعالی محصوب نمی شود و بیش فعالی نیز تنها به شیطنت های کودکانه خلاصه نمی شود . از جمله خصوصیات بچه های بیش فعال می توان به پر جنب و جوش بودن ، فعالیت های بسیار و بدون خستگی ، عدم توانایی تمرکز کردن و پرحرفی اشاره کرد . والدین ید از خصوصیات بچه های بیش فعال آگاه شند صورت مشاهده علائم بیش فعالی کودک برای بهبود فرزندشان اقدام کنند و مهم تر از همه رفر مناسبی کودک داشته شند . همچنین برای شناخت بیشتر خصوصیات بچه های بیش فعال می توان از کب های مناسب روانشناسی کودکان بیش فعال کمک گرفت و یا از راه راحت تر و سریع تری مثل مشاوره تلفنی راهنمایی گرفت .

 

ویژگی های بچه های بیش فعال

ویژگی های بچه های بیش فعال را از همان دوران کودکی می توان تشخیص داد . توجه به تحقیقات از سن سه سالگی به بعد می توان بیش فعالی را کودک به طور دقیق تشخیص داد . کودکان بیش فعال را گاهی از دوران نوزادی نیز می توان تشخیص داد این نوزادان به هنگام شیر خوردن مدام حال تکان دادن دست و پا هستند و دچار بی قراری و اختلال کم خوابی هستند . نوزادان بیش فعال گاهی گریه های طولانی و بی دلیل این اختلال را نشان می دهند . شناخت از ویژگی های بچه های بیش فعال موجب می شود تشخیص سریع تر صورت بگیرد و کودک سن پایین تر مان شود . مان بیش فعالی نیز روند زندگی این کودکان بسیار موثر است و می تواند آینده کودک را تغییر دهد .

کودکی که دوران تحصیل نیز دچار بیش فعالی می شد تحمل کلاس های طولانی س برایش غیر ممکن است و همیشه از س فراری است و یا کلاس های سی به راحتی دچار حواس پرتی و یا فراموشکاری می شود که این روند رفته رفته موجب می شود کودک مورد تمسخر همکلاسی ها قرار بگیرد و یا از جمع های دوسنه ترد شود همچنین از لحاظ پیشرفت سی نیز دچار مشکل می شود نتیجه مان هرچه زودتر صورت بگیرد بهتر است . ویژگی های بچه های بیش فعال گرچه به ظاهر غیرقابل تحمل است زیرا ناآرامی این کودکان خود به خود بر رفر والدین آنها نیز ثیر می گذارد اما اگر بدانید چگوه ید این کودکان رفر کرد بسیاری از مشکلات شما حل می شود .

مان بچه های بیش فعال

مان بچه های بیش فعال قدم مهمی است که ید زندگی این کودکان برداشته شود . مان بچه های بیش فعال کار ساده ای نیست و نیاز به زمان زیادی دارد بتوان ابتدا نوع بیش فعالی کودک را تشخیص داد سپس براساس آن برای مان اقدام کرد . اختلال بیش فعالی کودکان به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود که مان ها نیز بر همین اساس شکل گرفته است . اختلال نوع اول کودک تنها دچار بی قراری و پرتحرکی است و اختلال نوع دوم کودک بسیار فراموشکار ، حواس پرت و بدون تمرکز است و نهایت اختلال نوع سوم کودک هر دو مورد پرتحرکی و عدم تمرکز را دارد .

بسته به انواع بیش فعالی کودک مان های متفاوتی از قبیل رفر مانی ، تغذیه مانی و دارو مانی نظر گرفته می شود . شیوه ی رفر مانی مشاور توجه به شخصیت کودک اقدام به اصلاح رفری و تربیتی می کند و روش تغذیه مانی که امروزه بیش از پیش رواج پیدا کرده است مشاور مصرفی برخی خوراکی ها که به نحوی محرک محصوب می شوند را برای کودک منع می کند و مرحله آخر تجویز مشاور نیاز است کودک سن مشخصی از دارو استفاده کند .

بهترین مان بچه های بیش فعال

بهترین مان بچه های بیش فعال سنین پایین تر صورت می گیرد . بهترین مان بچه های بیش فعال زمانی است که کودک به طور کامل بهبود پیدا می کند و بیش فعال محصوب نمی شود . برای مان این کودکان از سه سالگی می توان اقدام کرد و بهتر است سعی شود قبل از آغاز دوران تحصیل کودک مان شود . همچنین به یاد داشته شید این ور کاملا غلط است که فکر کنید بیش فعالی به مرور بزرگ تر شدن کودک از بین می رود حالی که ممکن است این اختلال بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند و به صورت بی قراری های بی دلیل خود را نشان دهد .

 

سوالات متداول

روش های مان بچه های بیش فعال چیست ؟

 همانطور که پیش تر گفتیم روش های مان کودکان بیش فعال  به صورت رفر مانی ، دارو مانی و تغذیه مانی است .

مشکلات خواب بچه های بیش فعال چیست ؟

کودکان بیش فعال اغلب به دلیل بی قراری و نا آرامی خواب مناسبی نیز ندارند و اکثرا دچار بی خوابی هستند این کودکان زمانی تن به خواب می دهند که هیچ انژی آنها قی نمانده شد .

اصلی ترین خصوصیات بچه های بیش فعال ؟

 بی قراری ، فرار از قوانین ، پرتحرکی و پرچانگی ، عدم تمرکز ، حواس پرتی و … از جمله مهم ترین ویژگی های کودک بیش فعال است .

علائم بیش فعالی کودکان ۳ ساله ؟

 کم اشتهایی ، بی قراری و کم خوابی و ناآرامی های مداوم را می توان کودکان بیش فعال سه ساله مشاهده کرد همچنین این کودکان نمی تواند برای بیش تر از چند لحظه روی موضوعی متمرکز شوند .

سن تشخیص بیش فعالی بچه ها چیست ؟

 تقری از سه سالگی به بعد به طور دقیق می توان بیش فعالی را جلسات مشاوره تشخیص داد اما علائم بیش فعالی نیز گاهی نوزادان نیز قابل تشخیص است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: The Hyperactive Child: Characteristics, Treatment, and …

 

خصوصیات بچه های بیش فعال چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:47
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 40 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 34
» بازديد ديرور : 7
» بازديد ماه گذشته : 1132
» بازديد سال گذشته : 1132
» كل بازديد : 14757

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.223.3.101
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات