مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

شاخص های ازدواج موفق چه چیز هایی می شند ؟ چه مسائلی پس انتخاب این شاخص ها وجود دارد ؟ چه کسی این شاخص ها را تعریف میکند و . . . صد ها سوال این چنینی مورد شاخص های ازدواج موفق دارد که نیازمند یک پاسخ جامع  ، ثابت شده و علمی هستند . شاخص های ازدواج موفق همان نکات کلیدی هستند که وجود آن ها زندگی مشترک عث سعادتمندی زوج و یک زندگی رو به تعالی میشود و عدم وجود آن ها زندگی مشترک را آسیب پذیر و آن را انواع مشکلات جدی رو به رو خواهد کرد .

اگر قصد و آمادگی ازدواج را دارید اما شاخص های ازدواج موفق را به ستی نمی شناسید بهترین راه این است که مشاوره قبل از ازدواج را تجربه کنید چرا که گاه معیار های ازدواج ما برای انتخاب همسر همخوانی چندانی شاخص های ازدواج موفق ندارند و انتخاب همسر بر اساس این معیار ها قطعا یک ریسک خواهد بود . شاخص های ازدواج موفق توسط متخصصان مشاوره خانوادهبسیار جامع تعیین شده اند و حاصل سال ها پژوهش زمینه ازدواج می شند و آزمون و خطا های لازم مورد هر کدام از این شاخص ها ر ها صورت گرفته است و میتواند گفت کاملا قابل اعتماد و تعمیم هستند .

مهم ترین شاخص های ازدواج موفق

مهم ترین شاخص های ازدواج موفق ید به گونه ای تعیین شوند که تمام جنبه های ازدواج را بر بگیرند و بتوان اکثریت این شاخص ها را ازدواج های موفق مشاهده کرد . قطعا ازدواج موفق ازدواجی خواهد بود که یک سری فاکتور های بخصوص مورد آن وجود داشته شد که این فاکتور ها پویایی و پیشرفت رابطه را تضمین کنند ، شاید نگاهی گذرا و سطحی به ظاهر زندگی مشترک افراد نتوان مهم ترین شاخص های ازدواج موفق را تشخیص داد یعنی واقع مهمترین شاخص های ازدواج موفق مادی و ظاهری نیستند و مواردی نیستند که به صورت عینی قابل مشاهده شند .

اما هر گاه یک زوج بتوانند زندگی مشترک خود حفظ آرامش و علاقه ، موجب پیشرفت و رشد یکدیگر شوند و زندگی آن ها مسیر تکامل را طی کند قطعا پس این وضعیت مهم ترین شاخص های ازدواج موفق حضور دارند . حتی اگر تشخیص آن برای دیگران ممکن نشد اما یک کارشناس مشاوره ازدواج به خوبی میتواند کالبد شکافی یک زندگی مشترک تمامی این شاخص ها را کشف کند .

 

شاخص های ازدواج موفق از نظر روانشناسی

شاخص های ازدواج موفق از نظر روانشناسی پس از پژوهش های گسترده توسط کارشناسان و روانشناسان حوزه ازدواج مشخص شده اند و میتوان گفت که پس زمینه هر ازدواج موفقی یقینا چند مورد از این شاخص ها وجود دارد . از شاخص های ازدواج موفق از نظر روانشناسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد .داشتن سلامت روانی ، این مورد عدم تمام اختلالات روانی ، شخصیتی و رفری را شامل میشود ، اعتماد متقابل که بیشتر از علاقه تحکیم یک رابطه موثر است ، داشتن تفاهم ارزش ها ، خط قرمز ها ، دیدگاه ها و اعتقادات .

مسئولیت پذیری زن و مرد و پذیرش نقش همسری ، داشتن تناسب فرهنگ ، تحصیل ، خانواده ، ظاهر و . . . ثت احساسی و فکری زوج ، توانایی زوج برقراری ارتط یکدیگر و گذراندن وقت هم ، سبک زندگی موفق ( معمولا زوج هایی که زندگی مجردی خود هدفمند بوده اند و از وقت خود برای تحصیل ، اشتغال و به طور کل فعالیت های مثبت استفاده کرده اند زندگی مشترک نیز افراد موفقی خواهند بود ) عدم اعتیاد ، توانایی حل مسئله زوج ، استقلال و بلوغ زوج و . . . این ها تعدادی از شاخص های ازدواج موفق از نظر روانشناسی هستند که اکثر آن ها زندگی های متعادل و موفق قابل مشاهده هستند .

شناسایی شاخص های ازدواج موفق

شناسایی شاخص های ازدواج موفق مسئله ای میشد که ید پیش از تصمیم به ازدواج به آن بپردازیم چرا که اگر ما شاخص های یک ازدواج موفق را نشناسیم قطعا نمیتوانیم معیار های ازدواج خود را به ستی اولویت بندی کنیم و نهایت انتخابی خواهیم داشت که ممکن است چندان ست و ارزشمند نشد .

بسیاری از افراد شاخص های ازدواج موفق را معیار های ازدواج اشته میگیرند ، این مورد ید گفت که معیار ها مواردی هستند که ایده آل های شما را مورد همسر آینده و زندگی مشترک تعریف میکنند اما شاخص ها نکات و گزینه هایی هستند که بطن یک زندگی موفق جاری میشند و فاکتور های مشترکی برای زوج میشند . از این رو شناسایی شاخص های ازدواج موفق برای داشتن انتخابی صحیح و یک زندگی موفق بسیار مهم میشد .

اصلی ترین شاخص های ازدواج موفق

اصلی ترین شاخص های ازدواج موفق علاوه بر موارد ذکر شده مطالب فوق شامل گزینه های دیگری نیز میشود برای مثال اینکه زوج بتوانند مورد مشکلات و اختلافات خود یکدیگر صحبت کنند و از آن فرار نکنند بسیار مهم است . چرا که ریشه بسیار از مشکلات عدم تمایل زوج به تشریح مشکلات و حل آن است .

توانایی گذشت و سازگاری یکی دیگر از اصلی ترین شاخص های ازدواج موفق است . از آنجایی که طول زندگی مشترک ممکن است شرایط خاص به وجود بیاید و مشکلات مختلف ایجاد شوند از این رو اگر زوج نتوانند خود را وفق دهند یا مورد خطا های یکدیگر گذشتی نداشته شند هرگز یک زندگی موفق شکل نخواهد گرفت . تعهد یکی دیگر از اصلی ترین مولفه ها ازدواج موفق است . اینکه زوج زمانی که به صورت شرعی و قانونی زن و شوهر هستند بتوانند تحت هر شرایطی به همسر و زندگی خود متعهد شند بسیار مهم است چرا که هیچ بحران و چالشی عدم تعهد یک زوج را توجیه نخواهد کرد . رابطه زناشویی سالم یکی دیگر از شاخص های ازدواج موفق است ، طبیع ازدواج های موفق زوج رابطه زناشویی منظم و کیفیتی را تجربه میکنند و دلزدگی جنسی بین آن ها مشاهده نمیشود .

 

سوالات متداول

شرایط ازدواج موفق چیست ؟

شناخت نسبی لازم از طرف مقابل ، ک شاخص های ازدواج موفق ، داشتن معیار های ازشمند و حقیقی ، تصمیم گیری منطقی و . . . از شرایط ازدواج موفق هستند .

معیار های ازدواج موفق چیست ؟

تناسب و توزان زوج مسائل شخصیتی ، اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و . . . بلوغ و ثت شخصیتی زوج ، استقلال همه جانبه زوج و . . . از میعار های ازدواج موفق میشند .

ویژگی های ازدواج های موفق چیست ؟

به طور طبیعی ازدواج های موفق اعتماد ، علاقه ، احترام و ک دو طرفه بین زوج وجود دارد و از طرفی هر کدام حریم خصوصی خود ا دارند . ازدواج های موفق زندگی زن و مرد روندی رو به پیشرفت دارد یعنی از نظر روحی روانی ، احساسی ، تحصیلات و علم ، شخصیت اجتماعی ، سلامت جسمی و . . . حال پیشرفت هستند .

انتخاب یک همسر خوب چه نکاتی را ید نظر بگیریم ؟

اینکه توجه داشته شیم فرد از نظر شخصیتی به بلوغ رسیده شد بسیار مهم چراکه بلوغ شخصیتی خود تضمین کننده بسیاری از فضائل اخلاقی و رفری میشد . توجه به گذشته ی طرف مقابل برای نداشتن سابقه مسائلی مانند اعتیاد ، فعالیت های غیر قانونی ، سوء معاشرت و عدم سلامت اخلاقی و . . . نیز بسیار مهم است .

عوامل پیشبینی کننده ازدواج موفق چیست ؟

شناخت اصلی ترین عامل پیشبینی کننده ازدواج موفق میشد چرا که مشخص میکند که دو طرف میتوانند مکمل مناسبی برای یکدیگر شند یا نه .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : The Keys to a Successful Marriage – Health Encyclopedia …

 

مهم ترین شاخص های ازدواج موفق چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:15
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 71 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

ازدواج بدون علاقه نوعی ازدواج است که بسیاری از پرونده‌ های مشاوره خانواده را به خود اختصاص داده است. این ازدواج میتواند بسیار بحث برانگیز شد چراکه هم میتواند دلایل متعدد داشته شد و هم عواقب متعدد ، اگر شرف چنین ازدواجی قرار دارید بهتر است به کمک مشاوره قبل از ازدواج از پیامدها و عواقب این نوع ازدواج آگاه شوید و بفهمید که دلایل و معیارهای ازدواج شما برای پذیرش این نوع ازدواج قابل قبول میشند یا خیر.

اگر بخواهیم ازدواج بدون عشق و علاقه را به دو دسته کلی تقسیم کنیم دو حالت خواهد داشت، حالت اول ازدواج هایی هستند که به صورت سنتی اتفاق می افتند و رابطه عاطفی قبل از ازدواج وجود ندارد که این مورد اگر ازدواج رعایت اصول شد و توجه به معیارها، فرد پنسیل علاقه مند کردن شما را نسبت به خود داشته شد می تواند به یک ازدواج موفق ختم. اما حالت دوم مربوط به افرادی است که به دلایل مختلف تن به ازدواج فردی میدهند که مطمئن هستند هرگز نمیتوانند به او علاقه مند شوند. هر دو حالت فوق ، مشاوره ازدواج میتواند دید روشن تری را از آینده چنین زندگی مشترکی به ما بدهد.

عواقب ازدواج بدون علاقه

عواقب ازدواج بدون علاقه را این مطلب برای افرادی مطرح می کنیم که به دلایل مختلف فردی ازدواج کرده اند که هرگز نمیتوانند به او علاقه مند شوند. اگر بخواهیم برای ازدواج بدون عشق و علاقه خوش‌ بینانه‌ ترین حالت، یک زندگی مشترک را تصور کنیم، آن زندگی مشترک زوجی وجود دارند که قالب طلاق عاطفی حداقل کیفیت جوانب روابط زناشویی حال مدارا کردن یکدیگر زیر یک سقف مشترک هستند.

نقطه مقابل این حالت یک زندگی مشترک را خواهیم داشت که پر از نزاع ، تنش ، ناسازگاری ، اختلاف و گیری خواهد بود و بدترین حالت ممکن، اگر زوج از عزت نفس و توانایی تطبیق کافی برخوردار نشند مواجهه چنین زندگی مشترکی دست به رفرهای خارج از شان و آسیب رسانی مانند خیانت خواهند زد . به طور کل هر کدام از عواقب فوق برای چنین ازدواجی  آسیب های فردی و اجتماعی خاص خود را به دنل خواهد داشت .

 

شروع ازدواج بدون علاقه

شروع ازدواج بدون علاقه میتواند شروع آسیب های احساسی ، روانی و حتی جسمی شد چرا که طبیع پی آسیب های روحی روانی مانند افسردگی بیماری های جسمی نیز به وجود خواهند آمد و بسیاری از موارد یکی از عواقب ازدواج بدون عشق و علاقه افسردگی میشد . اگر دلیل فرد برای ازدواج بدون علاقه رسیدن به اهداف سطحی مانند پول شد ابتدا ممکن است که احساس رضایت به دلیل رسیدن به هدف او وجود داشته شد اما پیش تر رفتن و عادی شدن هدف مورد نظر ، این احساس رضایت از بین خواهد رفت و به مرور فرد خلاء های موجود را احساس خواهد کرد .

به طور کل حتی ازدواج های معمولی نیز پس از گذشت مدتی از شروع زندگی مشترک و فروکش کردن هیجانات احساسی ، واقعیت های موجود خود را نشان میدهند و کاستی ها و خلاء ها بیشتر به چشم خواهند آمد ، حال اگر ازدواج بدون علاقه شد این وضعیت بسیار شدید تر اتفاق خواهد افد و از طرفی پذیرش و تحمل این کاستی ها بسیار سخت تر خواهد بود .

نتیجه ازدواج بدون علاقه

نتیجه ازدواج بدون علاقه شکل گیری یک زندگی حالت های ذکر شده مورد عواقب ازدواج بدون علاقه میشد . اگر ما به هر دلیلی فردی ازدواج کنیم که پنسیل علاقه مند کردن ما به خود را نداشته شد هرگز نمیتوانیم خوشبختی واقعی را لمس کنیم چرا که عشق و علاقه یکی از معیارهای اصلی برای احساس خوشبختی میشد . شروع ازدواج بدون علاقه فرد تلاش خواهد کرد که خود را مسائل دیگر راضی نگه دارد و به عدم علاقه به همسر خود توجه نداشته شد اما این امر غیر ممکن است و پس گذشت مدتی نیاز عمیق دوست داشتن و دوست دوست داشته شدن خود را نشان میدهد و فرد برابر نیاز عاطفی خود شکست خواهد خورد .

ازدواج بدون عشق و علاقه هرگز نمیتواند رضایت ونی فرد را به همراه داشته شد حتی مواردی که این ازدواج به خواست خود فرد انجام میگیرد دلایلی ناگریز یا سطحی پس آن وجود دارد که او را مجبور به چنین تصمیم گیری کرده است . حتی اگر ابتدا فرد احساس خرسندی کند اگر نتواند به همسر خود علاقه مند شد این خرسندی دوام چندانی نخواهد داشت و واقع یک رضایت پوشالی میشد . همانطور که گفتیم هیچ کدام از نیج و عواقب ازدواج بدون عشق و علاقه نمیتوانند مثبت شند و به فرد آسیبی وارد نکنند .

دلایل ازدواج بدون علاقه

دلایل ازدواج بدون علاقه میتواند بسیار متعدد شد و عوامل مختلفی آن دخیل شند . حتی عواقب ازدواج بدون عشق و علاقه نیز تحت ثیر شرایط اتفاق افدن این ازدواج ، فرهنگ حاکم  و . . . میشد . اجر خانواده ها ، فقر مالی ، مواردی مانند لج زی ، داشتن اهداف ، معیارها ، و ارزش های سطحی مانند پول ، شرایط پیچیده مانند خون بها برخی از فرهنگ ها و حتی موارد عجیبی مانند انتقام میتواند از دلایل ازدواج بدون عشق و علاقه شد .

اما هیچ کدام از این دلایل نمیتوانند مانع نیج ازدواج بدون عشق و علاقه شند . حتی مواردی از ازدواج بدون عشق و علاقه مانند خون بها که برخی از مناطق هنوز هم برای خاتمه دادن به نزاع ها اتفاق می افتد نیج آن برای فرد ممکن است بسیار طاقت فرسا و غیر قابل تحمل شد . شروع ازدواج بدون علاقه هرکدام از دلایل فوق نیمتواند نتیجه رضایت بخشی را داشته شد مگر حالتی که طرف مقابل بتواند شما را به خود علاقه مند کند که شکل گیری علاقه این شرایط سخت و زمان بر خواهد بود .

 

سوالات متداول

آیا ازدواج بدون عشق و علاقه امکان پذیر است ؟

امروزه محیط اطراف خود ، دادگاه های خانواده ، مراکز مشاوره خانواده و . . . شاهد ازدواج هایی هستیم که به گفته زوج بدون عشق و علاقه و دلایل مختلف بوده است . پس اتفاق افدن ازدواج بدون علاقه امر غیر ممکنی نمیشد .

چه شرایطی ازدواج بدون عشق و علاقه شکل میگیرد ؟

ید گفت که ازدواج بدون عشق و علاقه هرگز میل و رضایت ونی و واقعی نمیشد حتی اگر فرد منکر این عدم رضایت شد . ازدواج بدون عشق و علاقه یا تحت ثیر شرایط محیطی و جبر زندگی میشد یا به خواست و اصرار خود فرد که این مورد نیز دلایل خاص خود را میتواند داشته شد .

ثیر ازدواج بدون عشق و علاقه بر طلاق ؟

همانطور که گفته شد یکی از عواقب ازدواج بدون عشق و علاقه ، جدایی و طلاق میشد چراکه تحمل مشکلات و اختلافات شرایطی که علاقه ای به طرف مقابل نداری بسیار سخت تر است . از طرفی مواردی که هدف فرد مسائلی مانند پول ، جایگاه و . . . شد رسیدن به آن دلیلی برای ادامه زندگی مشترک نمیبیند .

ازدواج بدون عشق چه پیامدهایی دارد ؟

اگر زندگی زوج عشقی وجود نداشته شد به مرور خلاء عاطفی فرد شکل خواهد گرفت و تمایل به حل مشکلات و اختلافات کمرنگ میشود . صمیمت بین زوج به وجود نمی آید و کیفیت جوانب روابط زناشویی بسیار پایین خواهد بود . . . .

تجرد بهتر است یا ازدواج بدون عشق و علاقه ؟

پاسخ به این سوال نسبی و سلیقه ای میشد و ممکن است از نظر افراد مختلف متفاوت شد . اما آنچه که از عواقب و نیج ازدواج بدون عشق و علاقه مشاهده میشود اگر نتوانیم به هیچ عنوان به فرد مقابل علاقه مند شویم تجرد بهتر از ازدواج بدون عشق و علاقه خواهد بود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Consequences of Dating for Post-Divorce Maternal Well …

 

عواقب ازدواج بدون علاقه چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:31
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 65 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

ازدواج بدون شناخت چه پیامد هایی دارد ؟ آیا نبودن شناخت کافی می تواند تهدیدی برای روابط زوجین شد ؟ آیا ممکن است بدون آشنایی و شناخت از طرف مقابل یک ازدواج موفق داشت ؟ ست است که نمی توان تمام خصوصیات اخلاقی و رفری را رابطه آشنایی قبل از ازدواج فهمید . اما ازدواج بدون شناخت قطعا مشکلات خود را به همراه خواهد داشت . زمینه سازی و آشنایی سالم قبل از ازدواج از معیار های ازدواج موفق می شد. از پیامد های ازدواج های بدون شناخت ایجاد ناسازگاری بین زوجین طی زندگی مشترک می شد . عدم آشنایی و شناخت کافی می تواند عواقب زیان ری را رابطه زن و مرد به جای بگذارد .

صدمات ناشی از ازدواج بدون شناخت می تواند ساده ترین پیچیده ترین مشکلات را شامل شود . زیرا ازدواج بدون شناخت معمولا عدم تفاهم همراه است . ازدواج های بدون شناخت و تشکیل زندگی مشترک بدون زمینه آشنایی تفاوت های اخلاقی و رفری همراه است . همین عث بروز اختلافات و ناسازگاری بین زن و مرد می شود . اگر ازدواج بدون شناخت را نمی پسندید اما راهکار و شیوه آشنایی قبل از ازدواج را نمی دانید . مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج می تواند راهکار مناسبی جهت مشاوره ازدواج شد .

پیامد های ازدواج بدون شناخت

پیامد های ازدواج بدون شناخت بیشتر زوجین به صورت طلاق عاطفی‌ نمایان می شود . که عواقب این نوع جدایی از طلاق شرعی به مراتب بیشتر است . از پیامد های ازدواج های بدون شناخت بروز زود هنگام اختلاف بین زوجین است . چرا که عدم آشنایی و شناخت بین زن و مرد عث بروز تنش و اختلاف نظر می شود . هنگامی که شناخت و آشنایی قبلی وجود نداشته شد ، تفاوت ها و عدم سازگاری اثرات مخربی را بر روی زندگی مشترک می گذارند .

از پیامد های ازدواج بدون شناخت آشنا نبودن زن و مرد خلق و خو و رفر یکدیگر است . این نا آشنایی سبب میشود برخورد رفر و اخلاقی که به مزاج زن یا مرد خوش نیست ، واکنش های تند و منفی به وجود بیاید . اختلاف علایق ، برنامه ها ، روابط و تفریحات ، برخورد های تنش آمیز تفاوت ها و اختلاف نظر ها ، بروز لجاجت و پا فشاری رفر و یا اخلاق هایی که مورد پسند زوج مقابل نیست ، کمبود از خود گذشتی و سازگاری همدیگر از پیامد های مختلف ازدواج بدون شناخت هستند . لذا یافت راهنمایی های مشاوره خانواده یک شیوه مناسب جهت شناخت قبل از ازدواج می شد .

نتیجه ازدواج بدون شناخت

نتیجه ازدواج بدون شناخت چیست ؟ چه پیامد هایی را به دنل دارد ؟ آیا آغاز مهمترین مرحله یک زندگی بدون شناخت قبلی کار ستی است ؟ همه ما می دانیم امروزه افراد بیشتری به اختلالات روحی و جسمی دچار هستند . نداشتن سلامت اخلاقی ، عادات و رفر های نا مناسب ، اعتیاد به مواد مختلف و بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی ، مسائلی هستند که افراد ازدواج سعی مخفی کردن آن ها دارند . نتیجه ازدواج های بدون شناخت می تواند رو به رو شدن هر یک ازین مشکلات شد . از طرفی بعد از رسمی شدن رابطه و شروع یک زندگی مشترک ، شرایط بسیار سخت تر از زمان آشنایی است .

نمی توان به سادگی از تعهد ازدواج بیرون رفت . مشکلات زناشویی ، اقتصادی ، مسکن و کار ، اخلاق و رفر از نتیجه های ازدواج بدون شناخت هستند . که می توان یک رابطه اصولی و چهار چوب عقلانی و منطقی طرف مقابل را بسنجیم ، نواقص و کاستی ها را تشخیص دهیم ، شروط و توقعات را بیان کنیم . بتوانیم زمینه سازی وارد یک زندگی مشترک بشویم . این صورت چون احتمال بروز مشکلات را می دهیم برخورد مسائل مختلف منطقی تر و گذشت رفر می کنیم .

 

دسر های ازدواج بدون شناخت

دسر های ازدواج بدون شناخت بیشتر زمینه نداشتن تفاهم پیش می آید . هنگامی که زوجین پیش از ازدواج  هم آشنایی داشته شند ، حدودی مورد مسائل مختلف به تفاهم رسیده اند و شرایط مختلف همدیگر را پذیرفته اند . سپس وارد زندگی مشترک شده اند . این صورت اگر مشکل رو به‌ رو شوند ، منطقی تر برخورد می کنند . چرا که از قبل مورد آن مسئله به توافق رسیده اند . از دسر های ازدواج بدون شناخت این است که زوجین هنگام مواجهه مسائل و اختلاف نظرها به تندی برخورد می کنند و معمولاً واکنش غیر منطقی نشان می دهند .

چون از قبل شناختی نسبت به هم نداشته اند ممکن است نسبت به هر مسئله ای که به میل آنها نشد جبهه بگیرند . اینجا است که ناسازگاری ها و اختلافات خود را نشان می دهند . چون از قبل آشنایی وجود نداشته ، مشکلات برای زوجین غیر منتظره است و زن و مرد احساس می کنند اخلاق و رفر نامناسب و مشکلات دیگر از آن ها پنهان شده است . یا ازدواج فریب خورده اند و بسیاری از مشکلات دیگر که دامن گیر ازدواج های بدون شناخت است . به همین دلیل به آشنایی قبل از ازدواج و شناخت کافی طرف مقابل به شدت توصیه می شود .

سر انجام ازدواج بدون شناخت

سر انجام ازدواج های بدون شناخت چه می شود ؟ آیا پایه و اساس یک زندگی مشترک بدون شناخت محکم است ؟ آیا می توانیم بدون آشنایی و شناخت به فردی که قرار است مهمترین نقش را آینده ما داشته شد اعتماد کنیم ؟ طبیعی است که نه تنها انتخاب همسر بلکه هرچیزی نید بدون اطلاعات و شناخت تصمیم گرفت. امر ازدواج نیز معمولا افراد سعی پوشاندن نکات منفی خود دارند . اگر دید ز و آگاهی کامل تصمیم نگیریم قطعا آینده دچار مشکل خواهیم شد . سر انجام ازدواج بدون شناخت اغلب به صورت طلاق عاطفی پیش می رود . زن و مرد دیدن اخلاق و رفر نا مناسب نسبت به هم بدبین می شوند .

به دلیل دیدن رفر هایی که انتظارش را ندارند احساس می کنند انتخاب شریک زندگیشان اشته کرده اند . یا این شخص همان همسری نیست که می خواستند . این قبیل ازدواج ها کمتر از خود گذشتگی و صمیمیت دیده می شود . چرا که زن و مرد چون پیش زمینه ای از همدیگر نداشته اند اغلب حق به جانب رفر می کنند و طرف مقابل را دلیل مشکلات و اختلافات می دانند .

 نتیجه ازدواج بدون شناخت

نتیجه ازدواج بدون شناخت ایجاد رابطه ای است که تنش ها و گیری های خاص خود را به همراه دارد . این قالب زندگی پایه و اساس سستی دارد که ممکن است بروز کوچکترین مسائل مشکل رو به رو شود . دسر های ازدواج بدون شناخت:

نداشتن شناخت کافی از یکدیگر ، کمبود صمیمیت بین زوجین ، آشنا نبود علایق ، برنامه های زندگی ، ویژگی های اخلاقی و رفری ، توقعات و انتظارت نمونه هایی از مشکلات ازدواج بدون شناخت هستند .

 

سوالات متداول

چرا افراد بدون شناخت تن به ازدواج می دهند ‌ ؟

معمولا این نوع ازدواج بین خانواده های بسیار سنتی که روابط قبل از ازدواج را نمی پسندند رخ می دهد . یا افرادی که داشتن روابط نا سالم قبل از ازدواج به آشنایی و رابطه قبل از ازدواج بد بین شده اند .

راه های شناخت افراد قبل از ازدواج چگونه است ؟

می توان رابطه سالم و هدفمند دختر و پسر ، رفت و آمد های خانوادگی ، تحقیق کردن از افراد خیر خواه، محل زندگی و محل کار ، شناخت دوسن و نوع معاشرت فرد به شناخت نسبی رسید .

چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم ؟

می توانیم داشتن یک رابطه سالم جهت آشنایی ، اخلاق و رفر ، عقاید و طرز فکر ، سطح فرهنگی و خانوادگی ، اشتغال و امد ، معیار ها و ملاک های طرف مقابل آشنا شویم .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  Some Legal Consequences of Marriage by Native …

 

پیامد های ازدواج بدون شناخت چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:07
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 48 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مردانی که بی مسئولیت هستند یکی از فاکتورهای حیاتی معیارهای ازدواج را طبق نظر کارشناسان مشاوره خانواده ندارند . به طور کلی مردان غالب نقش همسر و پ مسئولیت های جدی مادی و معنوی را دارند . عمل به این مسئولیت ها لازمه یک ازدواج موفق است . مردی که بی مسئولیت است هرگز نمیتواند مواقع چالش برانگیز ، وضعیت را مدیریت کند و پی حل مشکلات شد بلکه فقط به فکر راهی برای به تعویق انداختن مسائل و شانه خالی کردن از حل آن ها خواهد بود . حتما از خود میپرسید که چگونه این افراد را تشخیص دهیم ؟

شما میتوانید مرحله آشنایی قبل از ازدواج مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج نشانه های افراد بی مسئولیت را بشناسید . این نشانه ها گاه بسیار ساده و قابل تشخیص هستند برای مثال فردی که بعد از قرار ملاقات بلافاصله شما را ترک میکند و به این مسئله توجه نمیکند که شما امنیت و راحتی به مقصد خود برسید میتواند فردی بی مسئولیت مقابل شما شد . از این رو به کمک مشاوره ازدواج میتوانید این نشانه های کوچک و بزرگ را شناسایی کنید و بفهمید که آیا طرف مقابل شما فردی مسئولیت پذیر است یا خیر .

مردهایی که بداخلاق هستند

مردهایی که بداخلاق هستند محیط خانه را از نشاط و شادی دور نگه میدارند . این افراد شما را نیازمند محبت و لبخند خود میکنند و عث میشوند که شما مدام پی راضی نگه داشتن آن ها شید . مردهای بداخلاق جو خانواده را سنگین و خفقان آور میکنند و حتی اجازه نمیدهند کودکان شاد و سرزنده شند چراکه مانع شیطنت و زی آن ها میشوند .

مردهایی که معد هستند

مردانی که معد هستند تنها مشکل مصرف مواد مخ را ندارند . این افراد به تیج و افزایش وابستگی به مواد مصرفی خود ، تمام اصول و ارزش های اخلاقی را نقض خواهند کرد و هر رفر ناپسند و آزار دهنده ای میتواند از آن ها سر بزند . همانطور که رها شاهد اخر تکان دهنده مورد قتل یک خانم به دست همسرش که معد است بوده ایم یا موارد بسیار زننده تر مانند پی که به دلیل مصرف مواد صنعتی روان گردان به فرزند خود تجاوز کرده است و . . .

مردهایی که بی بندور هستند

مردانی که بی بندور هستند خط قرمزهای یک مرد مهل را نادیده میگیرند و شئونات اخلاقی و رفری را رعایت نمیکنند . این افراد عث میشوند که بنیان خانواده متزلزل و آسیب پذیر شد و اصول و قواعدی که یک خانواده را حفظ میکند شکسته شوند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


 

مردهایی که بی احساس هستند

مردانی که بی احساس هستند اصلا نمیتوانند گزینه مناسبی برای افراد حساس و رمانتیک شند این افراد نمیتوانند پاسخگوی نیاز عاطفی شما شند و حتی نمیتوانند به ستی قدان ابراز علاقه شما شند . برای مثال اگر شما برای جشن سالگرد ازدواجن تمام تلاش خود را بکنید که او را یک جشن رمانتیک غافلگیر و خوشحال کنید ممکن است واکنش آنچنانی از خود نشان ندهند و این مسئله قطعا شما را دلزده خواهد کرد .

مردهایی که نالغ هستند

مردانی که نالغ هستند طبیع بسیاری از ملاک های مهم شخصیتی را ندارند یا حداقل هنوز آنگونه که ید آن ها شکل نگرفته است . ویژگی هایی مانند ثت احساسی و فکری ، مسئولیت پذیری ، علاقه به پ شدن و ده ها مورد دیگرد مواردی هستند که جریان بلوغ و تکامل شخصیتی افراد به وجود خواهند آمد .

مردهایی که عدم استقلال شخصیتی دارند

مردانی که عدم استقلال شخصیتی دارند ، اقتدار و استحکام مطلوبی که شخصیت مردان ایده آل وجود دارد را ندارند و این استقلال و اقتدار یکی از مواردی است که عث کشش زنان به مردان میشود . این افراد بیش از آنچه که ید به خانواده ( والدین ) خود وابسته هستند و این موضوع عث میشود زندگی مشترک ، تصمیمات  و حتی تفریحات دو نفره شما تحت ثیر قرار بگیرد و هرگز نتوانید قالب یک خانواده مستقل زندگی کنید .

مردهایی که پنهان کار هستند

مردانی که پنهان کار هستند به هیچ عنوان نمیتوانند فرد مناسبی برای شریک زندگی شما شند زیرا فردی پنهان کار است که مرتکب رفری ناپسند و اعمالی غیر قابل قبول شد غیر این صورت دلیلی برای پنهان کاری وجود ندارد . از طرفی ممکن است شما هرگز متوجه موضوعاتی که از شما پنهان کرده اند نشوید و این موضوع قطعا زندگی شما را به چالش خواهد کشید .

مردهایی که خسیس هستند

مردانی که خسیس هستند اگر این خصلت آن ها از حد نرمال آن بیشتر شد و دیگر نتوان واژه اقتصادی را به آن ها نسبت داد نمیتوانند گزینه مناسبی شند مخصوصا برای زنانی که خسیس نیستند . این افراد معمولا مانع تفریحات ، نیاز ها ، علایق و فعالیت های مادی شما میشوند .

مردهایی که مادی گرا هستند

مردانی که مادی گرا هستند اصلا نمیتوانند همراه مناسبی برای صد زیادی از خانم ها شند چرا که زن ها بیشتر به جنبه معنوی مسائل اهمیت میدهند اما یک مرد مادی گرا همه چیز را محاسبه خواهد کرد و یک توجیه اقتصادی برای آن نظر میگیرد .

مردهایی که بددل هستند

مردانی که بددل هستند هر رفر و کنش شما را آنگونه که میخواهند برداشت میکنند و حتی ممکن است توضیح شما را نپذیرند . این افراد مادام عث ایجاد گله و کدورت خواهند شد و رابطه را قهر های بی دلیل و مشاجره های بی مورد رو به رو خواهند کرد .

 

مردهایی که خود فرورفته هستند

مردانی که خود فرورفته هستند شوق و ذوق زندگی زناشویی را از بین خواهند برد و برای زنان که ذا موجوداتی خوش ذوق و نشاط هستند این مسئله آزار دهنده خواهد بود . پی بردن به حالت ونی این افراد دشوار است و عث میشود حل کردن مسئله موجود سخت تر شد .

مردهایی که خودشیفته هستند

مردانی که خودشیفته هستند اعتماد به نفس را از زنان میگیرند . زنان به طور فطری نیازمند تعریف و تمجید هستند و اینکه همسر آن ها از ظاهر و شخصیت آن ها تعریف کند بسیار برای آن ها مهم است اما مردان خودشیفته تنها پی یید خود خواهند بود .

مردهایی که اختلاف فرهنگی دارند

مردانی که اختلاف فرهنگی دارند زندگی مشترک طبیع خط قرمز ها ، ید نید ها ، ارزش ها ، دیدگاه ها ، اعتقادات ، سبک زندگی و . . . خاص خود را دارند که اگر نتوانید خود را تطبیق دهید زندگی مشترک شما اختلافات جدی رو به رو خواهد شد .

مردهایی که عدم تناسب فرهنگی دارند

مردانی که عدم تناسب فرهنگی دارند عث میشوند که زندگی مشترک مسائل مختلف دچار اختلاف نظر شوید . حال این اختلاف نظر ممکن است مسائل ساده ای مانند نوع پوشش شد یا مسائل پیچیده تری مانند روابط اجتماعی و خانوادگی . پس عدم تناسب فرهنگی میتواند ریشه بسیاری از مشاجره ها و اختلافات زناشویی شد .

مردهایی که عدم تناسب خانوادگی دارند

مردهایی که عدم تناسب خانوادگی دارند از آنجایی که شیوه تربیتی آن ها طرف مقابل متفاوت است و خانواده ای ارزش ها ، نگرش ها ، اهداف و . . . متفاوتی رشد یافته اند خواه ناخواه این تفاوت ، زمینه بروز اختلافات را ایجاد میکند خصوصا زمانی که زن و مرد انعطاف شخصیتی لازم را برای تطبیق خود نداشته شند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


مردهایی که اخلاف سنی زیاد دارند

مردهایی که اختلاف سنی زیاد دارند طبیع نمیتوانند به ستی شما را ک کنند . خواسته ها ، اهداف ، سلایق ، ارزش ها و نیاز های شما ممکن است برای این افراد منطقی و قابل پذیرش نشد چراکه دوران شکل گیری شخصیت آن ها شما متفاوت بوده است . همچنین ممکن است شما آمادگی داشتن فرزند را نداشته شید حالی که طرف مقابل کاملا آماده پ شدن شد .

مردهایی که اختلال شخصیتی دارند

مردهایی که اختلال شخصیتی دارند انواع مختلفی از رفرهای غیر طبیعی را از خود نشان میدهند برای مثال داشتن وسواس و افراط گرایی ، خودشیفتگی ، وابستگی غیر طبیعی روابط ، مردم گریزی و انزوا ، شخصیت مرزی داشتن ، ضد اجتماعی بودن ، بد بینی ، جنون و . . . هرکدام از موارد فوق شامل چندین مورد از رفرهای غیرعادی میشد .

مردهایی که برتری جو هستند

مردهایی که برتری جو هستند هر موفقیت یا موقعیتی به دنل برتر نشان دادن خود هستند این رفر آن ها عث میشود یک احساس رقابت بی مورد رابطه شما شکل بگیرد و هرگز نتوانید قالب یک زوج موفقیت و تعالی دیگری را موفقیت خود ببینید .

مردهایی که خودخواه هستند

مردهایی که خودخواه هستند عث میشوند یه خلاء حمایتی و احساسی شما ایجاد شود چرا که این افراد راحتی ، آسایش و موفقیت خود را از همه چیز مهم تر میدانند .

 

مردهایی که تنبل و تن پرور هستند

مردهایی که تنبل و تن پرور هستند وظایف زندگی مشترک را به ستی یا به موقع انجام نمیدهند و حتی عث میشوند روند حل مسائل بسیار کند شد همچنین مورد اشتغال و کسب آمد کوهی خواهند کرد که عث میشود زندگی مشترک پیشرفت اقتصادی چندانی نداشته شید .

مردهایی که بی ادب هستند

مردهایی که بی ادب هستند کلام خود به شخصیت شما تعرض خواهند کرد و عث میشوند که خود احساس حقارت کنید همچنین جو سالم خانواده را از بین خواهند برد و تربیت کودکان را مشکل رو به رو خواهند کرد .

مردهایی که وغگو هستند

مردانی که وغگو هستند اعتماد را زندگی مشترک از بین میبرند و یک سوء ظن دائمی را شما ایجاد میکنند به طوری که پس هر مسئله ای به دنل واقعیت شید .

مردهایی که فساد اخلاقی دارند

مردانی که فساد اخلاقی دارند سلامت معنوی خانواده را به خطر خواهند انداخت و شان و منزلت خانواده را زیر پا میگذارند .

مردهایی که خشونت طلب هستند

مردانی که خشونت طلب هستند هر موضوع کوچکی را به یک مشاجره بزرگ تبدیل میکنند و هرگز تلاش نمیکنند که مسائل را مسالمت آمیز حل کنند . حفظ آرامش زندگی مشترک این افراد دشوار است و رابطه این افراد بسیار پر تنش خواهد بود .

مردهایی که بی مهر هستند

مردانی که بی مهر هستند احساسات و عواطف شما را بی پاسخ میگذراند و مهر و محبتی که لازمه داشتن یک خانواده شاد است را از شما یغ خواهند کرد .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


مردهایی که حسود هستند

مردهایی که حسود هستند توجه و محبت شما به اطرافیانن را نمیپذیرند و عث فاصله افدن میان شما و خانواده و دوسنن میشوند .

مردهایی که ولخرج هستند

مردهایی که ولخرج هستند اگر این صفت آن ها غیر معمول شد پیشرفت مادی زندگی مشترک شما را مشکل رو به رو میکنند .

مردهایی که هوسز هستند

مردانی که هوس ز هستند هرگز به زندگی مشترک و همسر خود پایبند نمیشند و تعهد برای آن ها بی مفهوم است . این افراد زندگی را هنجار بزرگی مانند خیانت مواجه میکنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


سوالات متداول

چه مردهایی مناسب ازدواج هستند؟

مردهایی که هیچ کدام از ویژگی های فوق را حد افراطی نداشته شند و کنار این ها توانایی تشکیل خانواده را داشته شند میتوانند مناسب ازدواج شند .

خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج چیست ؟

بلوغ شخصیتی ، بلوغ احساسی و روانی ، بلوغ اجتماعی ، استقلال مالی ، میل به تشکیل خانواده ، عدم اعتیاد ، داشتن ک از ظایف زندگی مشترک و متعهد بودن به آن و . . . از ویژگی های یک مرد مناسب برای ازدواج هستند .

ازدواج چه مردانی غلط است ؟

ازدواج مردانی که ویژگی های اخلاقی و رفری ذکر شده را داشته شند و از طرفی انعطاف لازم را برای بهتر شدن نداشته شند غلط است . ویژگی های فوق هرگز قابل اغماض نمیشند و ثیر مستقیمی بر سعادتمندی زندگی مشترک دارند .

ازدواج کدام مردها اشته است ؟

ازدواج مردانی که ضعف شخصیتی یا هنجار اخلاقی خاصی را داشته شند و یا تناسب فرهنگی ، شخصیتی ، خانوادگی و . . .را شما نداشته شند نمیتوانند گزینه مناسبی برای ازدواج شند .

ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج ندارند ؟

این افراد از نظر مالی و عاطفی به شدت به خانواده خود وابسته هستند و شخص مستقلی نمیشند . همچنین تمایلی به صحبت کردن مورد آینده ندارند و بهانه های متعددی را برای نپذیرفتن یک رابطه جدی دارند . این افراد روابط اجتماعی کنترل شده و معقولی ندارند و برنامه ریزی خاصی را زندگی خود دنل نمیکنند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۲۵ Types Of Men You Should Never Consider Marriage With

 

چه مردهایی نید ازدواج کرد ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ساعت 6:11
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 67 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مردی که هدفمند است یکی از معیارهای ازدواج را دارا میشد. چرا که میتوان گفت هدفمند بودن بع و یا یکی از خروجی های بلوغ است. بنا بر نظر کارشناسان مشاوره ازدواج، فردی که هدفمند است ثت شخیتی بیشتری دارد زیرا هدف ، زمانی شکل میگیرد که فرد بداند چه چیز میخواهد و زندگی خود به دنل چه چیزی است . اینکه انسان بر کش مکش ها و نوسانات فکری و روحی خود غالب شود و بتواند به طور دقیق مشخص کند که چه چیزی او را عمیقا خرسند میکند بسیار مهم است چرا که عث میشود پس از این مرحله فرد بتواند اهداف جدیی را برای خود تعیین کند .

ازدواج موفق قطعا یکی از اهداف مردان ایده آل است . مردانی که مورد ازدواج هیچ تصمیمی ندارند و یا نمیدانند که به دنل چگونه فردی برای ازدواج هستند نمیتوانند آمادگی لازم را داشته شند . شما ید بتوانید مرد هدفمند را به ستی تشخیص دهید و ویژگی های رفری این افراد را شناسایی کنید پس نیازمند جلسات مشاوره قبل از ازدواج هستید به کمک مشاور و بهره مندی از دانش و تجربه او ، طرف مقابل را آنالیز کنید و بفهید که آیا فردی هدفمند است یا خیر و رابطه شما به دنل چه چیزی است . به کمک مشاوره ازدواج نه تنها میتوانید به این مسئله پی ببرید بلکه میتوانید معیارهای یک مرد مناسب برای ازدواج را طرف مقابل بررسی کنید .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


مردهایی که مسئولیت پذیر هستند

مردهایی که مسئولیت پذیر هستند یکی از نشانه های رز بلوغ را از خود نشان میدهند زیرا فردی که هنوز به بلوغ و ثت لازم نرسیده است از پذیرفتن مسئولیت های کوچک و بزرگ گریزان است . از طرفی مسئولیت های جدی و سنگین زندگی زناشویی برای مردان ، ضرورت مسئولیت پذیری را آن ها نشان میدهد . مدیریت کلی خانواده ، همسرداری ، رفع نیازهای معنوی همسر و فرزندان ، رفع نیازهای مادی خانواده و . . . از مسئولیت های یک مرد هستند که برای داشتن یک ازدواج موفق ید به ستی به آن ها عمل کند .

مردهایی که خوش قول هستند

مردهایی که خوش قول هستند ترکیبی از چند ویژگی مثبت را ارائه میدهند . خوش قول بودن نتیجه وقت شناسی ، مسئولیت پذیری ، ثت شخصیتی ، صادق بودن و . . . میشد . پس مردان خوش قول مردانی قابل اعتماد تر و متعادل تر هستند و این مسئله کمک میکند برنامه های کوه مدت و بلند مدت زندگی مشترک به ستی اجرا شوند .

مردهایی که مستقل هستند

مردهایی که مستقل هستند این استقلال هم شخصیتی است و هم مالی ، فردی که از نظر شخصیت انسانی مستقل و متکی به خود است میتواند مواقع چالش برانگیز و بحران ها خانواده خود را به حمایت کند و تیکه بر تدبیر و ایت خود اوضاع را تصمیم گیری ست مدیریت کند . از طرفی استقلال مالی نیز لازمه یک ازدواج موفق و پیشرفت اقتصادی خانواده است .

مردهایی که خانواده دوست هستند

مردهایی که خانواده دوست هستند راحتی ، آسایش و آرامش خانواده خود را بر همه چیز ترجیح میدهند ، این افراد به دنل رضایت خانواده خود هستند نه جلب رضایت بی مورد از اطرافیان ، برای این مردان گذراندن وقت کنار همسر و فرزندان خود لذت بخش تر از مسئله دیگری است و عموما اوقات فراغت خود را خانواده سپری میکنند نه دوسن و اطرافیان .

 

مردهایی که ایت هستند

مردهایی که ایت هستند مواقع حساس و شرایط پیچیده و غیر منتظره زندگی ، مصلحت اندیشی و دور اندیشی کافی خانواده خود را امنیت حفظ میکنند . این مردها آرامش خود را از دست نمیدهند و نظر گرفتن جوانب و سنجیدن شرایط تصمیم گیری میکنند و اجازه نمیدهند که یک حرکت یا تصمیم غیر عقلانی و عجولانه وضعیت برای خانواده آن ها بدتر شود .

مردهایی که قشناس هستند

مردهایی که قشناس هستند زحمات و وظیفه شناسی همسر خود را نادیده نمیگیرند و قل این وظیفه شناسی سپاسگزاری خود را کلام و عمل نشان میدهند . قشناسی مرد از زن عث میشود که زن روحیه و انرژی مضاعف بگیرد و سختی وظایف همسرداری ، بچه داری و خانه داری او را از پای نیاورد . مردان قشناس عموما خود افرادی وظیفه شناس هستند و به ستی سختی وظایف را ک کرده اند .

مردهایی که پشتکار هستند

مردهایی که پشتکار هستند هر حرفه و شغلی که شند ثابت قدم هستند و توانمندی خود را نشان میدهند . این افراد کار خود پیشرفت میکنند و از نظر شغلی و آمد ، وضعیت پایداری را دارند که این مسئله برای شخصی که همسر و فرزند دارد بسیار مهم است . اما مردانی که تن پرور هستند و یا پشتکار ندارند مدام شغل و موقعیت خود را تغییر میدهند و هیچ زمینه ای کار خود را به پایان نمیبرند ، این مسئله عث میشود موقعیت خانواده مدام تحت ثیر و ریسک قرار بگیرد .

مردهایی که احساس هستند

مردهایی که احساس هستند صمیمت ، علاقه و وابستگی را میان خانواده خود افزایش میدهند و همسر و فرزندان خود را از نظر عاطفی مین میکنند . زنان به طور طبیعی روحیه ای لطیف و احساسات شفافی دارند و مقابل مهر و محبت بسیار انعطاف هستند از این رو مردهایی که احساس هستند ابراز علاقه به همسر خود عث یک واکنش احساسی پررنگ تر او میشوند و این مسئله عث میشود مهر و محبت بر جو خانه و خانواده حاکم شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


مردهایی که منطقی هستند

مردانی که منطقی هستند هرگز تعصب بی مورد از خود نشان نمیدهند این افراد هیچ مسئله ای بی دلیل مخالفت نمیکنند و برای هر رفر یا تصمیم خود دلایل موجه دارند . زندگی این افراد نیازی نیست که نگران انجام گرفتن یا نگرفتن کارهایی که به ضرر خانواده هستند شید چراکه مرد منطقی نهای تصمیمی را خداهد گرفت که بنا بر شرایط ست ترین تصمیم شد .

مردهایی که وفادار هستند

مردانی که وفادار هستند زندگی مشترک آسودگی خاطر را برای همسر خود به ارمغان خواهند آورد و یک زن بیش از هر چیزی نیازمند این است که مطمئن شد همسرش تنها متعلق به او است . مردهای وفادار تحت هر شرایطی به زندگی مشترک و همسر خود پایبند هستند و هیچ چالشی را زندگی مشترک دسویز و توجیهی برای خیانت نمیدانند .

مردهایی که تناسب خانوادگی دارند

مردانی که تناسب خانوادگی دارند این موضوع عث میشود که روش تربیتی ، فرهنگ ، ارزش ها ، اعتقادات ، شخصیت ، سطح مالی ، سطح تحصیلی ، سبک زندگی و . . . شما به یکدیگر نزدیک تر شد چرا که منشا تمام این موارد خانواده هستند . اینکه زن و شوهر از نظر خانوادگی هم تناسب شند طبیع عث میشود نزدیکی بیشتری موارد ذکر شده داشته شند که این مسئله مستقیما عث کاهش اختلافات میشود .

مردهایی که اهل برنامه ریزی هستند

مردانی که اهل برنامه ریزی هستند افرادی محط تر و انضط تر هستند که خواهان ثت و آرامش خاطر میشند و نمیخواهند که زندگی مشترک آن ها تصمیمات و اقدامات غیر منتظره دچار شوک و تنش شود . مردهایی که اهل برنامه ریزی هستند عموما افرادی هدفمند میشند و انجام هر فعالیتی را به زمان مناسب آن اختصاص میدهند .

 

مردهایی که محبت هستند

مردانی که محبت هستند عشق و علاقه خود را از همسر و فرزندان خود یغ نمیکنند و چه کلام چه عمل محبت خود را ابراز میکنند ، مشکل اغلب مردان بی احساس بودن نیست بلکه عدم توانایی بیان و ابراز احساسات میشد . قابل انکار نیست که زن ها بسیار تحت ثیر ابراز علاقه میشند و شنیدن واژه ای مانند عزیزم یا دوستت دارم از زن همسر برای آن ها بسیار لذت بخش است و عث میشود دلبستگی و میل به خانواده آن ها چندین برابر شود از این رو زندگی های مشترکی که مرد آن محبت است بسیار نشاط تر و صمیمی تر هستند و عمر اختلافات و کدورت ها آن بسیار کوه تر است .

مردهایی که اقتصادی هستند

مردانی که اقتصادی هستند واقع افرادی هدفمند و برنامه ریزی هستند که مسیر مشخصی را برای پیشرفت مالی خانه و خانواده خود دنل میکنند . ید بدانید که اقتصادی بودن خسیس بودن بسیار متفاوت است و میتوان گفت که مقابل ولخرج بودن ابتدا اقتصادی بودن قرار میگیرد سپس خسیس بودن ، افراد خسیس معمولا هر فعالیت مادی ، هر زمانی مخالف هستند و تنها راغب به پس انداز میشند اما مردهای اقتصادی از پول خود به موقع و به جا استفاده میکنند .

مردهایی که سلامت اخلاقی دارند

مردانی که سلامت اخلاقی دارند از مجموعه ای از رفر ها و ویژگی های ناپسند به دور هستند . مردهایی که سلامت اخلاقی دارند اعتیاد ، بی بندوری ، سوء معاشرت ، هوسزی ،  خیانت و . . . از آن ها دیده نمیشود .

مردهایی که آینده نگر هستند

مردانی که آینده نگر هستند هرگز به خاطر لذت های آنی و مسائل زود گذر زندگی مشترک خود را به خطر نمی اندازند و سعی میکنند که دیدی وسیع تر به مسائل بپردازند به طوری که نه تنها مسئله حال حاضر به ستی حل شود بلکه زب آن آینده نیز مثبت شد . مردان آینده نگر سعی میکنند کنترل بیشتری بر وضعیت آینده زندگی خود داشته شند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


 

مردهایی که معتقد هستند

مردانی که معتقد هستند و به اصول دینی و ارزش های اخلاقی پایبند هستند هرگز مسیر رذالت را پیش نمیگیرند و رفر و کردار آن ها به گونه ای نمیشد که به خانواده و زندگی مشترک خود ، آسیبی چه مالی چه جسمی و چه روحی وارد کنند .

مردهایی که شوخ طبع هستند

مردانی که شوخ طبع هستند معمولا یک رابطه صمیمی و شاد را همسر و فرزندان خود برقرار میکنند و عث میشوند که جو خانه همیشه سرزنده شد . همچنین این مردها ابراز احساسات به همسر خود راحت تر هستند و شناخت ون آن ها آسان تر است .

مردهایی که قوی هستند

مردانی که قوی هستند مواقع بحران و شرایط ناگوار خانواده خود را حمایت میکنند و تمام ناراحتی و مشکلات سعی میکنند روحیه خود را حفظ کنند خانواده پابرجا بماند . مردهای قوی تکیه گاه های مطمئن برای همسر و فرزندان خود میشند .

مردهایی که صلح طلب هستند

مردانی که صلح طلب هستند زمان بروز اختلاف یا برخورد مشکلات به دنل راه حل هستند نه مقصر . این مردها تنش های احتمالی زندگی مشترک را کاهش میدهند و مسائل کنار آن ها راحت تر حل میشود .

سوالات متداول

خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج چیست ؟

استقلال شخصیتی و مالی ، بلوغ فکری ، بلوغ احساسی ، بلوغ اجتماعی ، ثت موقعیت شغلی و اجتماعی ، سلامت روانی و رفری ، نداشتن اختلال شخصیتی ، صداقت ، تعهد ، پایبند بودن و . . . از خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج است .

مردان مناسب برای ازدواج کدامند ؟

مردانی که بتوانند ویژگی های ذکر شده فوق را دارا شند یا پی کسب آن شند و مقابل هیچ ویژگی و مشکل خاصی که پیش از این نامبرده شد را نداشته شند میتوانند مرد مناسبی برای ازدواج شند . البته این را نیز ید نظر داشت که هیچ انسان کاملی وجود ندارد و این که فرد ما تناسب داشته شد میتواند مبنا قرار بگیرد .

چه پسری ازدواج کنیم خوشبخت شویم ؟

اینکه چه پسری ازدواج کنیم خوشبخت شویم نمیتواند به صورت یک نسخه واحد برای همه تجویز شود ، هر انسانی موقعیت ، شرایط ، اهداف ، معیارها و ایده آل های خاص خود را دارد از این رو هر انسانی ید به دنل فردی شد که تناسب و توازن او است . .

چه پسرانی نید ازدواج کرد ؟

پسرانی که ویژگی هایی مانند اعتیاد ، هوسز بودن ، بی بندور بودن ، بدبین و شکاک بودن ، استقلال نداشتن ، پرخاشگر بودن و . . . را دارند نید ازدواج کرد .

ازدواج چه مردانی اشته است ؟

ازدواج مردانی که رفر خود اعتماد را از بین میبرند ، مردانی که پاسخگویی نیازهای عاطفی و روانی شما نیستند ، مردانی که شرایط بحران حمایتگر نمیشند ، مردانی که وظیفه شناس و مسئولیت پذیر نیستند ، مردانی که مستقل و متکی به خود نیستند و . . . اشته است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۲۰ Qualities The Person You’re Going To Marry Should Have

 

بیست ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج دارند

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:35
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 48 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

زنانی که هدفمند هستد میتوانند مجموعه ای از مهمترین معیارهای ازدواج را خود داشته شند چراکه هدفمند بودن نتیجه و برایند چندین ویژگی مثبت فرد است. به طور کل انسان ، هدف است که میل به ادامه پیدا میکند و طبیع یک ازدواج موفق نیز هدف میتواند پیش برنده زندگی مشترک زوج شد جایی که بسیاری از کلاس های مشاوره خانواده آنچه که کنار مشکلات دیگر زوج مشاهده میشود بی هدفی آن ها است . پس میتوان گفت که هدفمند بودن نشانه کمال طلبی و میل به تعالی فرد است و زن هدفمند میتواند خانواده را به جلو هدایت کند .

اگر میخواهید بفهمید که طرف مقل شما زنی هدفمند است یا خیر ،مشاوره قبل از ازدواج  این زمینه به شما کمک خواهد کرد ، به این صورت که نشانه ها و ویژگی های زنان هدفمند را برای شما روشن میکند و کمک میکند که تشخیص دهید آیا این ویژگی ها طرف مقابل شما وجود دارند یا نه . همچنین شما طی زندگی مشترک برای اولویت بخشیدن به اهداف خود و کل نجات زندگی خود از روزمره گی و طلاق عاطفی میتوانید به مشاوره ازدواج مراجعه کنید .مشاوره ازدواج به عنوان شخص سوم نگاهی جامع به زندگی مشترک شما اهداف کوه مدت و بلند مدتی را برای شما تعریف میکند که بتوانید عمل به آن ها پویایی زندگی مشترک خود را حفظ کنید .

زنانی که مسئولیت پذیر هستند

زنانی که مسئولیت پذیر هستند گزینه های مناسبی برای ازدواج میشند. چرا که زن جایگاه همسر و ما وظایف جدی و حیاتی را دارد . زن به عنوان مدیر خانه ید بتواند به ستی امور خانه را سامان دهی کند ، به تربیت و نیازهای فرزندان رسیدگی کند و کنار این ها همسری مناسب برای نیازهای روحی روانی ، عاطفی ، مادی و جنسی همسر خود شد . رسیدگی به این امور هرگز امر آسانی نمیشد خصوصا زمانی که زن شاغل نیز شد پس تنها یک زن مسئولیت پذیر میتواند این مسائل را به ستی کنترل و رسیدگی کند .

 

زنانی که صبور هستند

زنانی که صبور هستند میتوانند زندگی مشترک خود را ناملایمات و مواقع بحران نجات دهند ، این زنان هرگز لحظات سخت تسلیم نمیشوند و برابر سختی ها و مشکلات برای حفظ خانواده خود صبر پیشه میکنند ، طبیع اگر زن صبور نشد پیشامدی هرچند کوچک زندگی خود را رها میکند حتی مقابل وظایفی مانند رسیدگی به فرزندان صورت صبور نبودن هرگز نمیتواند به ستی عمل کند . زن هایی که صبور هستند عث میشوند آرامش خانواده از دست نرود .

زنانی که اهل رسیدگی به خود هستند

زنانی که اهل رسیدگی به خود هستند واقع یکی از اصول همسرداری را به جا می آورند . اینکه زن خود را فراموش کند و صرفا به امور خانه و فرزندان یا اشتغال بپردازد به هیچ عنوان مطلوب نمیشد چرا که آراستگی و توجه به سلامت جسمی عث میشود علاقه مرد به همسرش چندین برابر شود . طبیع زنانی که کنار انجام وظایف روزمره توجه لازم را به تناسب اندام ، سلامت جسمی و آراستگی ظاهری خود دارند برای همسران خود جذاب تر و ایده آل تر هستند . اینکه زن سعی کند بهترین حالت ظاهری خود شد قطعا عث کشش و محبت بیشتر میان او و همسرش خواهد شد .

زنانی که اعتماد به نفس هستند

زنانی که اعتماد به نفس هستند روابط اجتماعی ، اشتغال ، همسرداری و کل زندگی فردی و اجتماعی خود موفق تر هستند . این زنان روابطی سازنده و موفق را خواهند داشت و شکوفا کردن مهارت و استعداد خود به خوبی عمل میکنند و قطعا این موارد ثیر مثبتی را بر زندگی مشترک خواهند گذاشت . زنان اعتماد به نفس خود را به ستی شناخته اند و از نقاط قوت و توانایی هایی خود مسیر پیشرفت خود استفاده میکنند . مردانی که کنار خود زنان اعتماد به نفس دارند آسودگی خاطر و اطمینان بیشتری را احساس خواهند کرد چراکه میدانند همسر آن ها قا خواهد بود شرایط مختلف از حقوق خود و خانواده دفاع کند.


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


زنانی که احساس هستند

زنانی که احساس هستند همیشه راضی نگه داشتن همسر خود موفق تر بوده اند . قطعا یکی از مسائلی که سبب کشش مرد به زن و علاقه او میشود ، محبت و احساس لطیف زنانه است که نیازهای عمیق عاطفی یک مرد را پاسخگو شد . شاید اغلب مردان بیان احساسات و عواطف خود مشکل داشته شند اما بدون شک تمامی آن ها نیازمند و علاقه مند به توجه و محبت همسر خود هستند . پس میتوان گفت احساسات و توانایی ابراز آن برای زن ها یکی از مهارت های زندگی است . زنان احساس خلق لحظات عاطفی عث پیوندی عمیق تر میان خود و همسرشان میشوند همچنین محبت ماانه خود را به ستی به فرزندان خود القا میکنند که نتیجه این موارد عث شکل گیری خانواده ای وابسته و شاد خواهد شد .

زنانی که مدیریت هستند

زنانی که مدیریت هستند واقع چندین ویژگی مثبت را همزمان از خود نشان میدهند . وظیفه شناسی ، وقت شناسی ، تدبیر ، آینده نگری ، مسئولیت پذیری ، قت کنترل و . . . همگی ویژگی هایی هستند که پیش زمینه مدیریت میشند . زندگی مشترک نیز وظایف یک زن چه جایگاه همسر چه نقش ما متنوع و مهم میشند و زنی که مدیریت شد به ستی میتواند اوضاع را هر شرایطی سامان دهی کند و به تمامی امور زمان مشخص خود رسیدگی کند . برای مثال زنان مدیریت کنترل مخارج و برنامه ریزی ست برای آمد موجود عث میشوند که ثت مالی و پیشرفت اقتصادی زندگی مشترک امکان پذیر تر شد .

زنانی که پایبند هستند

زنانی که پایبند هستند تحت هر شرایطی تعهد و وفاداری خود را به خانه و زندگی مشترک خود حفظ میکنند . این زن ها روابط خود محط هستند و رعایت خط قرمزها اجازه نمیدهند که کسی به حریم شخصی و زندگی مشترک آن ها نفوذ کند . زنانی که پایبند هستند سلامت اخلاقی دارند و نمیگذارند که به عنوان یک همسر و ما آسیب معنوی از جانب آن ها به خانواده وارد شود .

 

زنانی که راستگو هستند

زنان هایی که راستگو هستند هیچ مسئله ای را از همسر خود پنهان نمیکنند و عث نمیشوند که وغ گفتن ، اعتماد و صداقت زندگی آن ها از بین برود . واقع زنان راستگو کمتر خود را موقعیتی قرار میدهند که مجبور به وغ گفتن و پنهان کاری شند و شرایط غیر عمد نیز ترجیح میدهند راستگو شند از عواقب وغ امان شند . زنانی که راستگو هستند واقع دارای عزت نفس میشند و ارزش های معنوی خانواده را وغ گفتن زیر سوال نمیبرند .

زنانی که سازگار هستند

زنان هایی که سازگار هستند واقع افرادی واقع گرا و منطقی میشند که خواسته ها و توقعات خود را شرایط زندگی مشترک خود تطبیق داده اند و میتوانند داشتن ک ستی از شرایط و وقایع ، سازش و انعطاف لازم را برای بهتر شدن وضع موجود از خود نشان دهند .

زنانی که سرزنده هستند

زنان هایی که سرزنده هستند میتوانند به ستی از لحظات خود استفاده کنند و نهایت لذت را ببرند . زنان سرزنده شور و نشاط لازم را خانه و خانواده به وجود می آورند و روابط خانوادگی و اجتماعی گرم تر و صمیمی تری را دارند . این زن ها مقابل سختی ها و مشکلات روحیه خود را از دست نمیدهند و فضای خانه را دچار افسردگی نمیکنند . این افراد هر شرایطی سعی میکنند که لبخند داشته شند و شادی خانواده را حفظ کنند .

زنانی که احترام را رعایت میکنند

زن هایی که احترام را رعایت میکنند عث میشوند که ارزش های اخلاقی خانواده حفظ شود ، خط قرمز ها رعایت شوند و حرمت ها از بین نروند . واقع از پیش آمدن بسیاری از مشکلات دیگر حفظ احترام متقابل جلوگیری میکنند . این زنان نه تنها ربطه خود همسر و فرزندان احترام را رعایت میکنند بلکه روابط مهم و ثیر گزاری مانند رابطه خانواده همسر ، حد و مرز ها را رعایت میکنند و اجازه نمیدهند که نزاع و تنش به وجود بیاید .

زنانی که صلح طلب هستند

زن هایی که صلح طلب هستند عث میشوند که مسائل و مشکلات بسیار راحت تر حل شوند . این زنان از هر موضوعی برای ایجاد تنش و نهایت قهرهای بی مورد استفاده نمیکنند و مقابل سعی دارند که راه حلی برای گذر کردن از وضعیت موجود پیدا کنند . زن های صلح طلب پی برقراری آرامش هستند و حتی اگر موضوعی آن ها را ناراحت یا عصنی کرده شد آن را حفظ خونسردی عنوان خواهند کرد .

زنانی که عزت نفس هستند

زن هایی که عزت نفس هستند واقع یک ویژگی مثبت ندارند بلکه پس از کسب ویژگی های ارزشمند و متعالی بسیاری به عزت نفس دست پیدا کرده اند . زنی که عزت نفس داشته شد هرگز اجازه نمیدهد شخصیت و منیت او برای ماسئل پست و بی ارزش خدشه دار شود . این زن ها مشکلات و اختلافات را توجیهی برای سر زدن رفر ناپسند از خود نمیدانند . زنی که عزت نفس داشته شد به رفرهای خارج از شانی مانند هوسزی ، عشوه گری ، بی بندوری ، سوء معاشرت ، خیانت و . . . هرگز آلوده نخواهد شد چراکه او ک کرده است که به عنوان یک زن قالب همسر و ما چه جایگاه والایی دارد و زنیت او چق ارزشمند و حساس است پس چنین رفرهایی عث تنزل جایگاه خود نمیشود .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


 

زنانی که خوش بین هستند

زن هایی که خوش بین هستند واقع همیشه به جنبه مثبت مسائل فکر میکنند و اجازه نمیدهند که سوء برداشت و سوء تعبیر از هر مسئله ای تنش و کدورت ایجاد شود . زنان خوش بین به روابط اجتماعی معمولی همسر خود حسادت و شک بی مورد نمیکنند ، شرایط مختلف تمرکز بر اتفاقات منفی جو موجود را سخت تر نمیکنند ، مادام دچار یاس و نا امیدی نمیشوند ، به جای تسلیم شدن امید دارند که راه حلی پیدا خواهد شد و . . . زندگی زنان خوش بین امید بخش تر و آرام تر خواهد بود .

زنانی که اهل چشم و هم چشمی نیستند

زن هایی که اهل چشم و هم چشمی نیستند زندگی مشترک خود را از رقابت های بی اساس و بی ارزش دور نگه میدارند و از داشته های خود نهایت استفاده و لذت را میبرند . این افراد طن زندگی مشترک و رابطه همسرشان را ظاهر زندگی و روابط دیگران مقایسه نمیکنند و اجازه نمیدهند زندگی آن ها مرتب تحت ثیر زندگی دیگران قرار بگیرد . زنانی که اهل چشم و هم چشمی نیستند واقع ک ستی از زندگی دارند و کپی برداری از زندگی دیگران مسیر زندگی خود را منحرف نمیکنند.

سوالات متداول

نشانه های آمادگی زنان برای ازدواج چیست ؟

رسیدن به بلوغ جنسی ، بلوغ فکری ، بلوغ احساسی ، بلوغ اجتماعی ، تمایل برای ک چیستی زندگی مشترک ، تمایل به کسب مهارت زندگی ، اولویت بندی دقیق تر معیارهای ازدواج ، نگاه جدی تر به موقعیت های موجود ، عدم تمایل به تنهایی و اشتیاق به تشکیل خانواده ، متصور شدن خود کنار همسر آینده ، تلاش برای استقلال لازم و . . . از نشانه های آمادگی زنان برای ازدواج است .

ویژگی زنانی که آمادگی ازدواج دارند چیست ؟

این زنان به دنل روابط هدفمند تر و جدی تر هستند و از وارد شدن به رابطه های سطحی خودداری میکنند . نیازهای عاطفی و معنوی قوی تری مانند نیاز به داشتن خانواده را خود احساس میکنند . نگاه به دوسن و اطرافیان مهل دچار نوعی احساس مانند غبطه میشوند و همینطور به دنل سامان دهی برنامه ها و فعالیت های خود برای رسیدن به یک وضعیت ثابت هستند .

نشانه های عدم آمادگی زنان برای ازدواج ؟

زن هایی که آمادگی ازدواج ندارند مورد ازدواج دچار ترس و دودلی میشند ، این زنان توانایی پذیرش مسئولیت های زندگی مشترک را خود نمیبینند و از همه نظر به خانواده وابسته هستند . زنانی که آمادگی ازدواج ندارند نمیتوانند اولویت بندی ثابتی برای معیارهای ازدواج خود داشته شند و واقع نمیدانند که دنل چگونه فردی هستند . . .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Marriageable Women: A Focus on Participants in a … 

 

پانزده ویژگی زنانی که برای ازدواج مناسب اند

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:04
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 68 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

کمک مرد کارهای خانه امروزه یکی از محث جنجال برانگیز خانواده های ایرانی شده است. زیرا هنوز فرهنگ جامعه ما نه کاملا سنتی است نه کاملا من. حتی شیوه مطرح شدن آن مشاوره خانواده نیز جنجال براگیز است. کمک مرد کارهای خانه از طرفی به خواسته های خانم ها برمیگردد که از نظر آنها خواسته ای برحق است ولی از طرفی دیگر آقایانی که هنوز نیم نگاهی به فرهنگ مردسالارانه گذشته دارند کمک مرد کارهای خانه را برنمیبند. اهمیت این موضوع به ق است که ترجیح بر این است که مشاوره قبل از ازدواج مطرح شود و نظرات دو طرف میان گذاشته و به بحث گذاشته شود.

توجه به تغییراتی که جامعه صورت گرفته است مانند اشتغال بیشتر زنان خارج از خانه  و همچنین اعتقاد به برابری حقوق زن و مرد برای اینکه مسئله کمک مرد کارهای خانه به یک تنش تبدیل نشود مییست زوجین بین خود این مسئله را به عنوان یک قراداد نانوشته حل و فصل کنند یکی از طرفین حس اضافه ر کاری را نداشته شند. که اگر این اتفاق بیفتد قطعا بر صمیمیت زوجین ثیر منفی خواهد گذاشت.

کمک مرد کارهای خانه چگونه ید شد؟

اکثر آقایان مورد چگونگی کمک مرد کارهای خانه دچار سرگمی اند. آنها ممکن است سوالاتی از این قبیل بپرسند:

 • چطور ید به همسرم کارهای خانه کمک کنم؟
 • چه کارهایی را انجام دهم؟
 • چه کارهایی را انجام ندهم؟
 • چه کارهایی شان من نیست؟
 • آیا همه کارهای خانه را ید انجام بدهم یا صرفا بعضی از آنها را؟

اکثر مردان مورد کمک مرد کارهای خانه دیدگاه نگران کننده ای دارند که آیا انجام دادن کارهای داخل خانه از مردانگی من کم نمی شود. اصولا این قضیه به دو صورت متصور می شود:

 • مردانی که سمعا و طاع همه کارها را انجام می دهند و به قولی زن ذلیل هستند.
 • مردانی هستند که دست به سیاه و سفید نمی زندد و مرد سالاری خانه آنها حاکم است و همسر آنها همیشه از این ماجرا شاکی است که من همه کارهای خانه دست تنها هستم.

 

 

ور های منفی مورد کمک مرد کارهای خانه

ید یکسری ورهای منفی مورد کمک مرد کارهای خانه  را از نظر مشاوره روانشناسی بررسی کنیم زیرا عث می شود که بین زوجین تنش و گیری رخ دهد. یکی از این افکار منفی این است که مردها فکر می کنند اگر کارهای خانه کمک کنند خانم آنها پرتوقع تر می شود و به عرتی پر رو می شود. ولی ید دانست که این فکر کاملا اشته است صورتیکه کمک مرد کارهای خانه از ته دل و همدلی انجام شود همسر آنها نسبت به کمک شوهرش کارهای منزل قدان خواهد بود.

مثلا وقتی مردی میبیند که همسرش خسته است و بدون اینکه بگوید آیا من این کار را انجام بدهم یا ندهم ظرف ها را بر فرض مثال بشوید قطعا این حرکت از سمت همسرش مورد سیش قرار می گیرد. اعتماد دو طرفه بیشتر می شود، حس دوست داشتن قوی تر می گردد و از همه مهم تر فداکاری به یک ارزش دو طرفه تبدیل می شود.

ایجاد انگیزه برای کمک مرد کارهای خانه

یکی از علل انجام رفر مردان لذتبخش بودن و ضروری بودن آن است بدین منظور که اگر مرد از انجام رفری لذت ببرد و برایش خوشایند شد و یا حتی احساس کند ضروری است حتما به انجام آن ترغیب می شود و اگر احساس خوشایندی نداشته شد و احساس کند کار ضروری و فوریت ندارد از انجام ان سرز میزند. مورد کمک مرد کارهای خانه نیز این امر صادق است. پس خانم ها بدانید از نظر شوهران شما کارهای روزمره خانه ضرورتی ندارد و انجام آنها خیلی مهم نیست حتما رها شده که وقتی به همسرن میگید از کار خانه خسته شدم این جمله مواجه شدید که مگه چیکار کردی و کار خانه که کار نیست!!! وچق احساس بدی به شما دست میده!!

راهکار هایی برای ایجاد انگیزه برای همکاری مرد کارهای خانه

خانم ها جدای از اینکه قبلا گفتم که یک مرد واجب و لازم است که امورات خانه کمک کند یک زن نیز لازم است انجام برخی رفرها و بیان برخی کلمات زمینه افزایش انگیزه شوهرانشان انجام کارهای خانه را ایجاد کند.
پس زیر چند راهکار برای این مساله عنوان میکنم:

اولا: چون مردان کل بین هستنداساسا خیلی از کارهای خانه رو نمیبینند پس ید حتما کارهای خانه به آنها گفته شود نه اینکه منتظر بنشینید اونا خودشون کار کنند

دوما: مردان به دنل کسب اقتدار هستند پس ید به شیوه ای که این اقتدار رو به آنها تزریق میکنه آنها حرف زد بر همین اساس به جای لحن خبری ید از لحن پرسشی از اونا خواست بشه فلان کار رو انجام دهند

سوما: مردان به شدت حسابگر هستند و به هدف و حصول نتیجه و شروع و پایان کارخیلی اهمیت میدهند پس به جای اینکه او کلی صحبت کنید و او حس کند که این امور روزمره هستند ید برای آنها اصطلاحا کار خونه رو قالب پروژه تعریف کنید.
یادن شد مردان عاشق پروژه هستند یک پروژه هم آغاز و هم پایان دارد ولی امور روزمره خانه کلی است وآغازو پایان مشخصی ندارد.

 

 

مثال هایی برای کمک مرد کارهای خانه

زیر چند مثال میاورم:
خانم ها به جای اینکه به شوهرن بگید خیلی کار دارم بیا کمکم کن(که هیچ آغاز و پایان مشخصی ندارد و دستوری هم است و هیچ مساله مشخصی هم نشان داده نشده) و یا اینکه او را مورد هجوم و حمله قرار بدید که چرا به من کمک نمیکنی بهتر است بگوییم:
ممکنه امشب شام رو شما ست کنی؟
زحمت میکشی امروز کمک کنی لس ها رو بشورم؟
میشه اق بچه ها رو مرتب کنی و وسایلشو جمع کنی؟
ممکنه ظرف های غذای امشب رو بشوری؟

تمامی مثال های لا کاری که به مرد گفته شده هم شروع  و هم پایان مشخص داره و هم خود کار نشان داده شده و هم چون پرسشی مطرح شده به مرد اقتدار میدهد.
ذکر یک نکته نیز اینجا لازم است که خانم ها بدانید اگر شوهر شما فکر کنه که این کار رو برای این داره انجام میده که چون شما توقع دارید و وظیفه اش تلقی میشه احساس خیلی خوبی نخواهد داشت ولی اگر احساس کنه بعد از انجام کار از او به نوعی تقدیر میشه حس خیلی خوبی خواهد داشت.
مثلا گفتن این جمله که :((ببخشید خیلی خسته بودی ولی ممنونم ظرفها رو شستی!!!)) خیلی به مرد حال خوب میره و انگیزه تکرار این رفر رو اون چند برابر میکنه.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Help me with my Homework

 

آیا کمک مرد کارهای خانه لازم است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:52
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 64 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

همکاری مرد کارهای خانه خانواده های امروزی به جزئی از تقسیم کار امور منزل تبدیل شده است. البته ید گفت همکاری مرد کارهای خانه صرفا محدود به فرهنگ جامعه من نمی شود. بلکه روایت های بی شماری از اهل بیت و سیرت زندگی آنها بیان شده است که نشان می دهد که حتی ائمه اطهار نیز کارهای خانه پا به پای همسران شان کمک می کردند. از امام صادق نقل شده است که حضرت علی (ع) نظافت و حتی پخت و پز خانه مانند آسیاب کردن آرد و پختن نان به حضرت فاطمه (س) کمک می کرده است.

اهمیت همکاری مرد کارهای خانه

همکاری مرد کارهای خانه یک اجر نیست. اهمیت همکاری مرد کارهای خانه مشاوره روانشناسی برکسی پوشیده نیست زیرا زندگی مشترک جه اول یک شراکت پایاپای است. ید به این نکته توجه کرد که همکاری انجام کارهای منزل یک هنر تقسیم وظایف است. زمانیکه یک زوجی زندگی مشترکی را تشکیل می دهند سرمایه اولیه آنها عشق به یکدیگر همچنین هدف مشترک آنها رسیدن به تکامل مادی و معنوی است.

زندگی مشترک یک نوع شراکت است و این شراکت همه زمینه ها ید خود را به خوبی نشان دهد. همکاری مرد کارهای خانه عث می شود که حس داشتن یک زندگی مشترک بین زوجین قوی تر شود. نتیجه صمیمیت افزایش می یابد و خروجی این رویه رضایت از زندگی بیشتر است. این حالت زوجین زندگی را متعلق به خود می بینند و به معنای واقعی کلمه زندگی ما ذهن آنها به یک واقعیت ناگسستنی تبدیل می شود.

عواقب عدم همکاری مرد کارهای خانه چیست؟

عواقب عدم همکاری مرد کارهای خانه بر زندگی زناشویی بسیار ثیرگذار است. به همین دلیل این بحث را حیطه مشاوره خانواده مطرح میکنیم. این موضوعی است که ید آموزشمهارت های زندگیزوجین گنجانده شود.حال این را نظر بگیرید که همکاری مرد کارهای خانه شکل دیگری به خود بگیرد و مرد ترجیح دهد به آنچه ون خانه و کاشانه اوست توجهی نشان ندهد و تمام و کمال آنها را برعهده همسر خویش بگذارد. اینجا دیگر تقسیم کاری نیست. نتیجه یکی از مسائلی که زوجین را بهم پیوند می دهد و حس همکاری را به وجود می آورد از بین می رود.

جایگاه من این زندگی کجاست؟

حقیقت اینجا روحیه همدلی جای خود را به روحیه منیت می دهد. حس دلسوزی و فداکاری این حالت رنگ می زد و اینجا کم کم کجای زندگی مربوط به من است و جایگاه من این زندگی کجاست؟ جای کلمه زندگی ما را می گیرد.

هرآنچه جمله کلیشه ای مورد همکاری مرد کارهای خانه شنیده اید را از ذهن خود بزدایید. همکاری زوجین هم اثرات بسیار قابل تعجب و حتی فراتر از تصور زندگی زوجین دارد که اگر به آن بی توجهی شود قطعا و بدون هیچ تردیدی عث زیان و صدمه به زندگی زوجین می شود. جای سف است که برخی افراد کمک کردن کارهای خانه را امری منفی تلقی می کنند و به آن اصطلاحاتی دارند زن ذلیلی می دهند. حتی اگر یک فرد فرهنگی کاملا مذهبی و سنتی داشته شند به این امر ید ور داشته شند که کمک کردن به دیگران و دست کسی رو گرفتن اجر و پاداش بسیاری خواهد داشت. حال چه کسی سزاوارتر از همسر او و شریک زندگی او غم و شادی او ؟

 

همکاری مرد کارهای خانه کلام بزرگان

رسول خدا (ص) به حضرت علی (ع) می فرماید هرکس بدون تکبر به همسر خود خدمت نماید خداوند نام او را همسنگ شهدا قرار خواهد داد. پس همکاری مرد کارهای خانه از لحاظ شرعی امری بسیار پسندیده است.

یکی از مسائلی که مردان امروزه اون رو وظیفه خود نمیدونند مشارکت امور خانه است و اعتقاد آنها این است که کارهای خانه هیچ ربطی به اونا نداره و اونا فقط مسوول کار کردن بیرون از خانه و کسب آمد هستند و از طرفی همین موضوع زمینه ساز گلایه های متعدد خانم ها هم شده است و موجب رنجششان شده ومیگویند شوهرانمان کارهای خانه به ما کمک نمیکنند و بی خیال و مسوولیت ناپذیر هستند و همه کارهای خانه و حتی بیرون از خانه روی دوش من است و بهمین خاطر احساس میکنم من رو دوست نداره یا بی توجه است و اگر هم دوست داره بی مسوولیت است و من دچار افسردگی شدم!!!

دلایل عدم همکاری مرد کارهای خانه

جواب ید بگوییم مسفانه کمک نکردن مردان امورات خانه ریشه گذشته دارد و آنهم مربوط به زمانهایی است که مردان صرفا وظیفه مین معاش و کسب آمد برای خانواده رو داشتند و همسران آنها نیز صرفا خانه دار بودند و آن مردان همینکه وظیفه خود یعنی مین معاش را انجام میدادند مورد تقدیر همسرانشان قرار گرفته و مسئولیتشان خاتمه میپذیرفت و هم اکنون مردان کنونی نیز به تبعیت از پانشان همین روند را پیش گرفته اند حالی که از این مساله غافل هستند که شکل زندگی امروز دیروز بسیار متفاوت شده و حتی زنان امروز زنان دیروز بسیار متفاوتند بسیاری از زنان امروزی علاوه بر خانه داری بیرون خانه نیز شاغلند و همین کافیست هنگام حضور خانه اضطراب و استرس فراوانی آنها ایجاد شود.

آیا وقتی خانمی خانه دار است همکاری مرد کارهای خانه لازم نیست؟

ممکنه برخی اقایان بگویند همسر آنها شاغل نیست و خانه دار است ید به این عزیزان هم بگویم زنان قدیم دوسن و هم صحبن همدل فراوانی از جنس خود داشتند که به آنها حتی کارهای خانه کمک میکردند و حتی آنها را حمایت میکردند اصلا شکل زندگی یه جورایی دورهمی بود حالی که امروز ما دچار نوعی تفرد گرایی و تنهایی جامعه و خصوصا میان خانم ها هستیم که همین موجب بروز نگرانی های فراوان خانم ها و خصوصا خانم های خانه دار شده و آنها بیش از گذشته احساس تنهایی و عدم حمایت میکنند حالی که خانم های شاغل از دوسن بیشتری برخوردارند و حمایت نیز میشوند از طرفی اشتغال زنان امروزه نوعی ارزش محسوب میشه و همین کافیه خانم های خانه دار احساس پوچی کنند.

پس آقایان عزیز امروزه برای کسب ارزشمندی و کارآیی خود زندگی زناشویی نزد همسرانن به رفری فراتر از کار بیرون از خانه نیازمندید و آن رفر کمک و یاری خانمن امورات خانه است.
بنابراین لازم ، واجب و ضروری است که کارهای خانه به خانمهاین کمک کنید ارتط بین شما و همسرن مستحکمتر از گذشته شود و اضطراب و افسردگی آنها کاهش یابد یادن شد دنیای امروزی که به نظر میرسد ارتطات ساده تر شده انسانها و خصوصا خانمهاین تنها تر شده اند و آنها بیش از گذشته به توجه عاطفی و حمایت عملی شما نیازمندند.

 

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: CPM Homework Help : Homework Help Categories

 

آیا همکاری مرد کارهای خانه لازم نیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:58
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 52 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

افسردگی پس از زایمان زنان می تواند دلایل متفاوتی داشته شد که می یست هنگام زایمان زنان به آنها توجه شود. هر صورت مورد زایمان زنان تنها یک علت عث افسردگی نمی شود بلکه مجموعه ای از تنش های روانی، ذهنی و افکار منفی ممکن است ایجاد افسردگی پس از زایمان زنان نقش داشته شند. مواردی که شامل موقعیت های زیر است به احتمال زیاد افسردگی پس از زایمان زنان بیشتر می شود:

 • به حال همسر شما مشکلات سلامت روانی از جمله افسردگی را تجربه کرده شد.
 • دوران رداری قبلی همسر شما دچار اضطراب و استرس شده شد.
 • هنگام زایمان زنان حمایت اطرافیان، دوسن و خانواده بسیار پر اهمیت است؛ هر چه این حمایت کاهش پیدا کند احتمال افسردگی پس از زایمان زنان بیشتر خواهد شد.
 • مواردی که همسر شما اخیرا واقعه ای پر اضطراب را پشت سر گذاشته شد احتمال دارد پس از زایمان افسردگی ایجاد شود. به طور مثال مرگ یکی از عزیزان، از دست دادن شغل یا پایان یافتن یک رابطه مهم از مواردی است که افسردگی پس از زایمان زنان را شدت می بخشد.

دقت داشته شید افسردگی پس از زایمان زنان می تواند بدون هیچ دلیل واضحی شروع شود. به همین ترتیب صورتی که شما یکی از مشکلات لا را داشته شید دلیلی ندارد که حتما دچار افسردگی پس از زایمان شوید ولی بی توجهی نیز کار عاقلانه ای نیز نیست. بهتر است علائم را حداقل یک مشاوره خانواده میان بگذارید.

آیا می شود از افسردگی پس از زایمان جلوگیری کرد؟

واقعیت این است که ما اطلاعات دقیقی مورد بیماری افسردگی پس از زایمان زنان نداریم.افسردگی انواع مختلفی دارد و حیطه مان افسردگی نیز رویکر های زیادی وجود دارد که هم مان های روانپزشکی وجود دارد و هم مشاوره روانشناسی. این وجود پیشنهادهایی وجود دارد که می تواند از روند افسردگی پس از زایمان زنان جلوگیری کند و به سلامت شما کمک کند.

 • سعی نکنید ما بودن معیارهای کمالگرایانه برای خود ایجاد کنید.
 • توقع بیجا و خارج از توانایی خود برای خودن متصور نشوید.
 • بهتر است خانم هایی که به زگی وضع حمل کرده اند ارتط برقرار نمایید از تجربیات آنها استفاده کنید.
 • سعی کنید ارتط خود اطرافیان را خفظ کنید و دوران حاملگی را تنهایی سپری نکنید.
 • حفظ ارتطات مهم دوران حاملگی بسیار مهم است زیرا یافتن دوست دوران افسردگی پس از زایمان زنان بسیار دشوار است.
 • کلاس های آموزشی برای رداری، تغذیه، نگهداری بچه و … شرکت نمایید و از همسر خود بخواهید این کار شما مشارکت کند.
 • اگر شما داروهای ضدافسردگی را مصرف می کنید بدون مشورت پزشک آنها را قطع نکنید. صورتیکه علائم افسردگی را مشاهده کرده اید سریعا مراتب را به پزشک خود گزارش دهید.

 

بهترین راهکار برای جلوگیری از افسردگی پس از زایمان زنان چیست؟

یکی از مواردی که مسفانه بعد از زایمان خانم ها بوجود می آید مساله افردگی آنان است که حتی زمینه بروز مشکلات جسمی آنان نیز می شود حالیکه چند راهکار ساده می توان از وقوع آن جلوگیری کرد.
قبل ازبیان راهکار چند ویژگی مهم خانم ها را بیان می کنم:
اولا”یکی از اصول اولیه ای که هر خانم زندگیش خصوصا زندگی زناشویی اش به دنل کسب آن است مساله توجه است اصلا اگر بگویم تمامی شکایت ها ونق زدن های خانم ها از احساس کمبود یا نبود توجه به آنان است گزافه نگفته ایم ومسفانه اگر یک خانم زندگی اش به این مساله یعنی کم توجهی وبی توجهی دچار شد خیلی زود مضطرب وبه تبع آن افسرده می شود.

ثانیا”خانم ها فرایند کسب توجه همه ۱۰۰ صد توجه همسرشان را دوست دارند واصلا حاضر به داشتن شریک برای خود توجه مردشان نیستند. مثلا کافی است به یک خانم بگویید خواهرم دستپخت خوبی دارد بلافاصله خواهید دید که احساس خوبی نخواهد داشت چراکه کسب توجه به او شریک ایجاد شده و همه توجه شوهرش به او نیست ولی کافی است به او بگوید خواهرم دستپختش خوب است ولی به پای تو نمیرسه وخواهید دید که همسرن هیچ حس بدی نخواهد داشت.

مهمترین عاملی که ید زایمان زنان مورد توجه قرار دهیم چیست؟

بر همین اساس عدم توجه به دو مساله فوق می تواند از علل ایجاد افسردگی پس از زایمان زنان شد پس راهکارهای زیر راتوصیه می کنم:
اولا”حضور فیزیکی یک مرد روز زایمان ضروری ومهم است:
یک زن پس از زایمان که دارای دی فوق العاده دناک است انتظار توجه ونوازش از سوی همسر خود را دارد به این وسیله احساس توجه کند حتی این کار ترشح هورمون ها بدنش از د واندوه وی نیز کاسته می شود پس او انتظار دارد آخرین نفری را که به غیر از تیم پزشکی قبل از رفتن به اق عمل وهمچنین اولین نفری را هم که پس از به هوش آمدن ببیند همسرش شدپس آقایان بدانند که هنگام زایمان همسرشان ید حضورفیزیکی داشته شند ودایما به همسرشان امید بدهندوهیچ کاری مهمتر از این مساله نیست.

ثانیا”یک زن تمام توجه مرد خود را می خواهد:
یک خانم پس از زایمان به شدت نسبت به مرد خود حساس می شود تمام توجه مرد خود را هم می خواهد ونمیتواند وجودهیچ شریکی را تحمل کند پس اقایان به محض اینکه همسرن که زه وضع حمل کرده مواجه شدید کارهای زیر را انجام دهید.

 

کارهای ضروری هنگام تولد نوزاد چیست؟

 • ابتدا به سوی خانمن بروید نه اینکه سراغ نوزاد زه متولد شده را بگیرید.
 • ابتدا احوال خانمن را بپرسید نه احوال نوزاد را.
 • ابتدا خانمن را نوازش کنید واصطلاحا قرن صدقه او برید نه نوزادن.
 • بعد از این کارها حتما از خانمن بخواهید نوزاد زه متولد شده را به شما نشان دهد.
 • پس از دیدن نوزاد بیان زییی و توجه به او افراط نکنید، بلکه ابتدا زییی همسرن را بیان کنید.
 • حتی وقتی نوزاد خود را بغل می گیرد یک دست نیز دست همسرن را دست بگیرید ودائما از او بت این که این نوزاد را به دنیا آورده تشکر کنید وحتی زمانی که دارید اصطلاحا ذوق نوزادن می کنید ید انتهای حرفهاین موجب توجه به همسرن شود مثلا اینکه به نوزادن بگید عزیز یی چق همسر زیی من رو اذیت کردی بعدا به حسابت می رسم!!!

عزیزان بدانید همین چند راهکار ساده که حاوی توجه بود می تواند از بروز افسردگی بعد از زایمان زنان بسیاری از خانم ها جلوگیری کند.
البته ذکر این نکته نیز مهم است که بدانید دادن هدیه وحتی شاخه گل نیز کنار این رفرهای توجه آمیز فوق العاده پیشگیری از بروز افسردگی موثر است.
یادن شد اگر خانمن دچار افسردگی پس از زایمان زنان شد راه طولانی برای مان او پیش خواهید داشت.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره مان افسردگی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Postpartum Depression: Symptoms, Causes, Risks, Types …

 

چرا ید افسردگی پس از زایمان زنان را جدی گرفت؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 5 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:24
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 54 | لينك ثابت
۰٫۰
۰۰

حساسیت همسر ابتدای ازدواج  امری است که بسیاری از زوج ها آن سر و کار دارند. خیلی از مواقع حساسیت همسر مورد نامزد خود دسرهای زیادی را موجب می شود. از آنجایی که دوران نامزدی دوران شناخت افراد از یکدیگر است ممکن است حساسیت همسر مورد نامزد خود به صورت بدبینی یا بددلی تلقی شود. این به نوبه خود موجب مشکلات بیشتری ادامه رابطه خواهد شد. بهترین راهکار مورد حساسیت همسر دوران نامزدی این است که فرد منظور خود را از حساسیت هایش مورد نامزدش را به صورت مستقیم بیان کند. این مواقع ید از لجاجت به شدت خودداری کرد؛ زیرا ممکن است این برداشت و سوءتفاهم ایجاد شود که یکی از دو طرف می خواهد حرفش را به کرسی بنشاند. فارغ از اینکه این حرف چق می تواند ر منطقی داشته شد.

حساسیت مردان دوران نامزدی نشانه چیست؟

اگر دوران نامزدی که افراد فرصتی را برای شناخت یکدیگر دارند از همان ابتدا گیر گیر دادن به یکدیگر شند دیگر فرصتی برای شناخت یکدیگر پیدا نخواهند کرد و اکثر اوقات آنها صرف مجادله و بحث های بی پایان یکدیگر خواهد شد و هر چه رابطه روبه جلو می رود این مشکلات روی هم انشته خواهند شد. پس بهترین کار این است که ابتدای رابطه اگر مسئله حساسیت همسر روبرو شدیم دلایل ریشه ای آن را بررسی کنیم. اگر موضوع به صورت لاینحل آمد یا به این نتیجه رسیدیم که این مشکل ریشه مسائلی مانند بدبینی افراطی دارد مییست حتما به مشاوره خانواده رجوع کنیم.

جلسات مشاوره قبل از ازدواج این مسئله اگر وجود داشته شد ید بدون پنهانکاری و رویستی کارشناس مشاوره ازدواج میان گذاشته شود. کید ما بر این است که این مسئله را نه آنق بزرگ کنیم که ادامه رابطه را غیرقابل قبول ببینید نه آنق کوچک که از کنار آن سرسری و ساده عبور کنید.

حساسیت همسر مورد نامزد یا اختلال روانی

یکی از مسائلی که بسیاری از خانم ها رو ابتدای آشنایی نگران میکنه این است که رفری را از خواستگارشون میبینن که احساس میکنن ایشون بهشون گیر میده و حتی فکر میکنن بهشون شک داره و همین عث میشه خیلی از خانم ها استرس و اضطراب مواجه میشن که ایا انتخابشون سته یا نه؟

جواب ید بگم خیلی کم پیش میاد که افراد دچار اختلال روانی شک و سوء ظن شده شه چون این اختلال خیلی واضح است وافراد نمیتونن اونو کتمان کنند پس دلیل این رفر آقایان مورد حساسیت همسررا ید جایی دیگه جستجو کرد.برای پیدا کردن دلایل رفر حساسیت همسر یستی مورد برخی تفاوت های زن و مرد نکاتی رو زگو کنیم.

یکی از تفاوت های مردان زنان عجول بودن آنهاست همان ویژگی که خانم ها رو وقت تصمیم گیری برای بله گفتن به خواستگارشون قانع تر میکنه و اون آنجاییه که میگن خواستگارم چالاک و فرز و سریع است و دست و پا چلفتی نیست حالی که خانم ها آرام هستند واین آرام بودن به اونها رفری به نام ناز و طنازی میده که خواسته اصلی آقایان از آنها دقیقا همان است. از طرفی یکی از نیازهای مردان ازدواج که ید ارضا بشه نیاز مالکیت است یعنی اینکه مردان دوست دارند مسئول و مدیر شند حالی که خانم ها دوست دارند ملک بشوند ویک نفر همیشه توجه کننده و نگران اونا شد.

 

تفاوت نگاه زن و مرد به حساسیت همسر

خوب همین دوتفاوت عث میشه وقتی یک مرد به خواستگاری یک خانم میاد و اون خانم تلویحا جواب مثبت میده این آقا چون هم تصمیم گیری عجول است و هم حس مالکیت داره پس احساس میکنه اون خانم دیگه همسرش است و آقا اجازه داره نسبت به ایشون هر اظهار نظری رو بکنه و خانم ید همه تصمیم هاش از اقا اجازه بگیره و برخلاف نظرش حرکت نکنه و اصطلاح مرد نسبت به خانم غیرت پیدا میکنه که ترجمه همان حساسیت همسر میشود و اگه بفهمه کسی به خواستگاریش اومده بهم میریزه و اگه ببینه مثلا پسر داییش حرف میزنه اعصابش خورد میشه و از این رفرهای مشابه ممکن است زیاد پیش بیاد.

حالی که اقایان ید بدانند این خانم مثل شما نیست ایشون هم تصمیم گیری عجول بودن شما رو نداره و هم بدلیل همان احساس مالکیت، خود را وابسته به خانواده و حتی اقوام نزدیک میدونه و اصطلاحا دختر است. اینجا رابطه صرفا تک بعدی نمیتواند شد.

تفاوت رفرحساسیت همسر دوران زندگی مشترک

البته خیلی جالبه بدونید وقتی یک دختر و پسر هم ازدواج میکنن و تبدیل به زن و شوهر میشن اون دختر که حالا نقش همسری رو داره از شوهرش انتظار داره یه جورایی بهش غیرت داشته شه و رفرهایی شبیه اونهایی که گفتم البته نه همه اونا رو نسبت بهش داشته شه و اگه احساس کنه مردش این رفرها و حس غیرت رو بهش نداره فوق العاده داغون میشه نتیجه این موقیعیت حساسیت همسر رنگ متفاوتی از دوران نامزدی میگیرد.

خوب این مطالبی که گفتم وجود تفاوت بین زن و مرد و عدم شناخت ناشی از این تفاوت عث میشه هم مرد احساس کنه رفرش سته و بر انجام رفرش کید میکنه و از نامزدش انتظار رفر همسر بودن رو داره و اگه این رفر رو نبینه اقتدارش کم میشه و بهم میریزه و هم زن احساس میکنه داره بهش ظلم میشه و بهش گیر میدن و بهش شک دارند.

 

نکته مهمی که مورد حساسیت همسر ید بدانید

مورد حاسیت همسر خانم ها ید بدانید این رفر نامزد شما نشات گرفته از ویژگی های ذاتی اش است که یک مرد داره و تو آینده انتظار داری برات انجام بده و آقایان هم بدانید ید به نامزدن فرصت بدید برای همسر بودن آماده بشه و توجه خاص و ویژه و بیان احساس به او کم کم او احساس وابستگی و اطمینان به شما ایجاد بشه و از اینکه این رفرهایی که انتظار دارید خانم براتون انجام بده لذت ببره نه اینه از شما بترسه. پس به همه عزیزانی که آسنه ازدواج و دوران نامزدی هستند توصیه میکنم اگر شناخت کافی از ویژگی های همسرشون این دوران رو آغاز کنید سوء تفاهمی براتون پیش نمیاد و شکل صحیح رفر رو انجام میدهید

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: I Hate My Wife – 4 Common Reasons Husbands Resent …

 

 دلیل حساسیت همسر دوران نامزدی چیست؟ 

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 3 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:08
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 57 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» ۱۵ راهکار خواباندن کودک یک ماهه تا دوساله (یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۰۳)
» دلیل زودرنجی در دوران بارداری چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 93
» بازديد ديرور : 307
» بازديد ماه گذشته : 5554
» بازديد سال گذشته : 16975
» كل بازديد : 30600

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 505
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.204.193.85
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
× بستن تبلیغات