مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

اختلال چند شخصیتی یا هویت تجزیه ای اختلالی است که فرد زمان های مختلف ولی شرایط یکسان به هر عمل، عکس العمل متفاوت نشان میدهد. حال ببینیم تعریف ما از شخصیت چیست؟ هنوز کسی قا به تعریف شخصیت نبوده است. واقع شخصیت به مجموعه واکنش های اجتماعی و ونی گفته میشود. به مجموعه روابط اجتماعی و ونی. به مجموعه اعتقادات و انتخات گفته میشود. بطور مثال یک کیف پر از پول جایی پیدا میکنید. چند راه دارید. ۱- به دنل صاحب آن بگردید. ۲- تظاهر کنید به دنل صاحب آن میگردید و طوری برنامه ریزی کنید که صاحبش پیدا نشود. ۳- پیدا شدن کیف را دست تقدیر بنامید (شانس ) ۴- آن را بین افرادی تقسیم کنید که نیاز دارند و….. به مجموعه رفرها و عقاید شما برای این انتخاب شخصیت میگویند.

اختلال چند شخصیتی

اختلال چند شخصیتی این مثال هر زمان یک تصمیم میگیرد. گاهی پاک و منظم و روزی غرق گناه. روزی قلبی لطیف و روزی بی رحم. شما برخورد تصمیمگیری های فردی اختلال چند شخصیتی سر گم میشوید. این فرد برای یک مشکل ده ها راه تنظیم میکند که هیچ یک دیگری همخوانی ندارد و از هیچ کدام نتیجه ای نمیگیرد . این افراد به تنوع طلبی مسائل عاطفی، شغلی و سلیقه ای مشهور هستند. جالب اینجاست که وجود این تنوع طلبی به عقاید مقطعی خود ایمان دارند. شما به هیچ عنوان تصمیم های آنها نمیتوانید تغییری بدهید. از این رو به افرادی خشک و غیر قابل انعطاف مشهور هستند. مشاوره خانواده آویژه پیشنهاد میکند برای این اختلال حتما مشاوره روانشناسی بگیرید اختلال شخصیت بیمار شما مرتفع گردد.

علائم اختلال چند شخصیتی

علائم اختلال چند شخصیتی عرتد از : عدم ثت یک عقیده، سلیقه و روابط اجتماعی. از دیگر علائم اختلال چند شخصیتی عدم پذیرش زندگی مشترک است. آنها دوست دارند تشکیل زندگی بدهند اما طرف مقابل دم دمی مزاجی آنها سازگارشد. چون آنها دیگران کمتر کنار می آیند. از دیگر علایم اختلال چند شخصیتی داشتن غار تنهایی است. آنها ساعاتی ید تنها شند و افکار خود خلوت کنند.


بیشتر بخوانید: 


تعریف اختلال چند شخصیتی

تعریف اختلال چند شخصیتی : یک فرد شخصیت های متفاوت. یک فرد انتخات رنگارنگ. یک فرد سلایق و علایق جورواجور. این ها تعریف اختلال چند شخصیتی هستند. شما نمیدانید فردی که دیروز به شما کمک های زیادی کرده امروزهم میخواهد کمک کند یا نه. او امروز متفاوت خواهد بود. آنها همیشه غیر قابل پیش بینی هستند. افرادی اختلال چند شخصیتی دارای یک من افسرده و تنها هستند و من های دیگر. او ممکن است یک زمان یک خاطره از خود را به یاد نیاورد ولی یک برهه زمانی دیگر کاملا به یاد بیاورد. البته این من ها غارهای تنهایی فرد را تشکیل میدهند که به آنها پناه میبرد. میتوان گفت برخی اوقات او برخی چیزها را نمیخواهد به یاد بیاورد.

تعریف اختلال چند شخصیتی به این معنا نیست که چند نفر وجود یک نفر زندگی میکنند. او فردی هوش است ولی نتوانسته از هوش و توانایی هایش بهره ببرد. اکنون تصمیم میگیرد فرد دیگری شد بدون خاطرات تلخ گذشته. میخواهد آن من را فراموش کند و اکنون دوره متولد شود. او میخواهد راه زندگیش فرق کند و تصمیم های جدید بگیرد. علایق و سلیقه هایش را تغییر بدهد. این مراحل رها و رها زندگی فرد تکرار میشود. معمولا کسانی دچار این اختلال میشوند که گذشته ای بسیار تلخ داشته اند. آنها ممکن است برای یافتن مقصر داسن هایی غیر واقعی از گذشته بیان کنند.

شکل گیری اختلال چند شخصیتی

شکل گیری اختلال چند شخصیتی برای افرادی اتفاق می افتد که از امنیت عاطفی لازم برخوردار نبوده اند. آنها همیشه گذشته سیر میکنند و مرور آنها به خود آسیب میرسانند. آنها دوست دارند بتوانند گذشته خود را تغییر دهند یا بر آن ثیر بگذارند. چون نمیتوانند این کار را انجام دهند لذا شروع به شخصیت سازی ون خود میکنند. این شخصیت ها مدتی مورد استفاده و حظ روحی قرار میگیرند اما پس از مدتی واقعی نبودن آنها برای فرد انصراف و نتیجه افسردگی به ر می آورد. معمولا تک فرزندها یا کوچکترین فرزندان خانواده دچار گسیختگی شخصیتی میشوند. آنها شخصیت های جدیدشان زندگی میکنند و بعد آن را رها میکنند و ز شروعی دوره برای شخصیتی جدید. آنها نمیتوانند از توانایی هایشان بهره کافی ببرند. احساس پوچی میکنند. آنها همیشه احساس میکنند حقشان خورده شده است و نتوانسته اند حقشان را بگیرند.

شکل گیری اختلال چند شخصیتی از زمانی آغاز میشود که فرد تصمیم به ز سازی شخصیت، خاطرات و گذشته خود میگیرد.

 


بیشتر بخوانید: 


نشانه های اختلال چند شخصیتی

نشانه های اختلال چند شخصیتی تنوع طلبی و یکنواخت نبودن زندگی آنها است. آنها مسائل عاطفی، زناشویی و رفاقت نیاز شدیدی به تنوع دارند. شغلشان را زود به زود عوض میکنند. اکثر اوقات دی خفیف سر یا عضلات احساس میکنند. تمایل به استفاده از قرص، دارو، مشروت الکلی و مواد افیونی دارند. آنها برای رهایی از وضعیت موجود حتی ممکن است دنیای علم غوطه ور شوند. از کف اقیانوسها کهکشانهای دور و نزدیک. اعماق ریخ و صدها سال پس از دنیای من. از مهمترین نشانه های اختلال چند شخصیتی لا بودن اطلاعات عمومی آنها است. معمولا اگر بخواهند میتوانند رشته سخن هر مورد و موضوعی را به دست بگیرند.

آنها روابط سرد و خشک هستند. فقط کسانی همانند خود خوب ارتط میگیرند. خود محور هستند و برخی موارد پیرو مفیزیک. آنها ممکن است از دنیای ماورایی نیز خاطراتی بیان کنند. از پاسخ دادن به حالات خود طفره میروند. بیحوصلگی شدید نسبت به چیزهایی که علاقه ندارند. از شرکت مهمانی های رسمی خود داری میکنند. از پوشیدن لسهای فرمال طفره میروند. لسهای آنان ید راحت و ساده شد.

مشکلات اختلال چند شخصیتی

مشکلات اختلال چند شخصیتی این است که : نمیتوانند شغلی ثابت اتخاذ کنند. پرخاشگر و بی حوصله هستند. نسبت به فهم و شعور دیگران شک دارند. تنهایی پیشه میکنند. از اهم مشکلات اختلال چند شخصیتی نداشتن توانایی جذب عاطفی و اقتصادی دیگران برای همیشه است. آنها همیشه خلا عاطفی دارند و وابستگی شدید به یک منبع عاطفی مانند ما .

 


بیشتر بخوانید: 


مان اختلال چند شخصیتی

مان اختلال چند شخصیتی استفاده از داروهای تثبیت شخصیت بسیار مهم است. داروهایی آرامبخش که کمک کند مدام گذشته ها را ذهن خود تکرار نکنند. البته این داروها عوارض جانبی چون از بین بردن حافظه و تحلیل رفتن مغز را پی دارند. چاقی و بی تفاوتی نیز از دیگر عوارض این داروها است. مشاوره برای این بیماران اجتناب ناپذیر است. مشاوره و حمایت عاطفی بهبود ثیر شایانی دارد. مان اختلال چند شخصیتی به تنهایی میسر نیست و خود مراقبتی و خود مانی کنار دارومانی و روان مانی مفید خواهد بود. مرکز مشاوره آویژه برای همه تنستی و سلامت آرزومند است.

سوالات متداول

چگونه به افرادی که دارای اختلال چند شخصیتی هستند کمک کنیم؟

از گفتن جمله تو اشته میکنی بپرهیزیم. برای اینکه آنها را متوجه اشتهشان کنیم ابتدا جمله بله حق تو است شروع نموده و به نرمی نشان دادن راه ست آنها را وادار به فکر مورد اشتهشان نماییم. سعی کنیم به آینده امیدوارشان کنیم کمتر مورد گذشته فکر کنند

چه عواملی شکل گیری اختلال چند شخصیتی موثر است؟

نقص پیام رسانی مغز، نقص ترتیب قرار گرفتن آمینو اسیدها. عوامل رفری و شناختی مانند بهره کشی از کودکان (بهره های جنسی و جسمی ). کمبود عاطفی و اختلال توجه کودکی.عدم احساس امنیت کودکی

این افراد به چه کسانی اعتماد میکنند؟

به افرادی که آنها را ک کرده و واقع همزاد پنداری نمایند. از کسانی که دائم آنها را نصیحت کرده و از کارهایشان منعشان میکنند دوری میکنند. مثلا کسانی که مرتب میگویند به فکر آینده ات ش یا سیگار نکش یا از تنهایی بیرون بیا.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Dissociative identity disorder

 

چه کسانی اختلال چند شخصیتی دارند؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 6:20
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 27 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

اختلال احتکار یکی از انواع اختلال وسواس اجری است. پس میتوان گفت کسی که دچار اختلال احتکار است به نوعی وسواس به شمار می آید. بوجود آمدن این اختلال بع چند عامل میتواند شد. ممکن است اثر وارد آمدن یک استرس قوی به وجود بیاید. پس از یک سانحه یا اتفاق رنج آور پدیدار شود. رفر اطرافیان کودکی میتواند دلیل بروز این اختلال سنین لاتر شد. یا اثر همایندی یک بیماری روحی – روانی بروز میکند و نهایت ممکن است اثر توارث به نسل بعد انتقال بیابد. اختلال احتکار زیر شاخه او سی دی یا وسواس اجری است.

اختلال احتکار

این بیماری چون ریشه شناختی دارد مطمئنا به مشاوره روانشناسی نیاز دارد. ابتدا این بیماری ید ریشه یابی شود. لازم است مانگر بداند منشا اختلال چیست بتواند هر چه سریع تر نسبت به مان اقدام کند. مشاوره خانواده آویژه پیشنهاد میکند صورت مشاهده بروز این بیماری هر چه سریع تر مشاوره بگیرند. چون این اختلال ریشه روح و روان دارد. یک فرد روح بیمار نه تنها از یک زندگی ایده آل برخوردار نیست بلکه به دیگران نیز آزار خواهد رساند. او دیگر نمیتواند معاشرت اجتماعی خوبی داشته شد و نهایت این اختلال برای فرد منجر به اختلال شخصیت نیز خواهد شد.

علائم اختلال احتکار

علائم اختلال احتکار کاملا محسوس است. این افراد جمع آوری اشیا عطش دارند. عطشی که سیرابی ندارد. آنها هر چیزی را چه لازم شد و چه سالیان سال بدون استفاده بماند جمع آوری میکنند. دور ریختن اشیا مانند جدا شدن بخشی از وجود آنها میشد. برخی مشاهده میشود حتی کوچه  و خیان به دنل اشیا میگردند. آنها حتی لسهای پاره و فرسوده را نیز دور نمی اندازند. از علائم اختلال احتکار میتوان به دارا بودن شخصیت اسکیزوئید اشاره کرد افرادی که تمایل به ارتط ندارند و دنیای خیالی سیر میکنند.

از دیگر علائم اختلال احتکار میتوان به دارا بودن شخصیت پارانوئید اشاره کرد. اینگونه افراد به هر رابطه مشکوک میشوند. احساس میکنند از طرف دیگران مورد پذیرش نیستند. نسبت به روابط عادی بسیار حساس هستند. حتی اگر اطرافیان به آنها برای معاشرت ابراز علاقه نمایند ور نمیکنند. آنها فکر میکنند هیچکس علاقه ای به همصحبت شدن آنها ندارد. هیچکس دوست ندارد آنها معاشرت کند و حرفهایشان برای این است که دلش نشکند.

تعریف اختلال احتکار

تعریف اختلال احتکار میتوان گفت : اختلال رفری که به موجب آن جمع آوری اشیا افراط میشود. این اختلال از دور ریختن هر شی مصرفی و غیر مصرفی بیمار را ناتوان میکند. مهم ریشه شناختی این بیماری است. واقع میتوان گفت فرد برای مقابله عامل بیماری روحی خود دست به چنین رفری میزند.عامل ممکن است سانحه، مرگ عزیزان و یا بیماریهایی مانند افسردگی و غیره شد. تعریف اختلال احتکار میتوان گفت تکانه های ناشی از یک استرس روحی شدید است که منجر به جمع آوری اشیا میشود. هر کسی برای مقابله وسواس های فکری به وجود آمده به رفرهایی پناه می آورد. برای تعریف اختلال احتکار میتوان یک مثال زد روشن تر بیان شود. کسی یک شی قیمتی شما را میشکند ذهنش یارای عذر خواهی ندارد. او مقابله این کارتند تند لس های شما را مرتب میکند.

مرتب کردن لسها واقع همان تکانه هایی است که به موجب یک اتفاق پیش آمده است. فرد این کار می خواهد ذهنش را تمرکز دهد و یا از شر حالت بدی که برایش پیش آمده رها شود. جمع آوری اشیا نیز ارتط وسواس فکری چنین حالتی دارد.

 


بیشتر بخوانید:  اختلال وسواس چیست


 ابتلا به اختلال احتکار

ابتلا به اختلال احتکار دلایل مختلفی دارد. ممکن است یکی از اعضای خانواده به این اختلال دچار بوده و فرد بطور توارثی این رفر را کسب کرده است. برخی اثر یک واقعه طبیعی مانند زلزله، سیل و یا آتش سوزی که زندگی آنها را نابود کرده مبتلا میشوند. بعضی دیگر بعد از مرگ عزیزانی چون ما، فرزند، پ و یا همسر، محتکر میشوند. شدت وابستگی، بیماری شدیدتری را ایجاد میکند. ابتلا به اختلال احتکار اثر رفر ناخوشایند کودک نیز بوجود می آید. نظم دادن شدید به کودک جمع آوری وسایلش، داد زدنهای مکرر بر سر کودک و تنبیه بدنی.

نشانه های اختلال احتکار

نشانه های اختلال احتکار این است که خانه های آنها مانند انری مملو از اشیا قدیمی و جدید است. اگر آنها را نصیحت کنید از شما فاصله میگیرند. آنها به خاطر وضعیت زندگی شان علاقه ای به مهمانی دادن ندارند. به امور زندگی به خوبی علاقه نشان نمیدهند. وقتی شما چیزی را میخواهید دور بیاندازید وجود اینکه به آنها تعلق ندارد مخالفت میکنند. حتی ممکن است از شما بخواهند آن شی را به آنها بدهید. معمولا یا خیلی چاق میشوند یا خیلی لاغر و نحیف هستند. از دیگر نشانه های اختلال احتکار مشکوک بودن، عدم اعتماد به دیگران، سرد بودن روابط و یا افسردگی است.

مشکلات اختلال احتکار

مشکلات اختلال احتکار ممکن است دامنگیر تمام افراد خانواده شود. خانه ای شلوغ که برای یافتن هر چیز ضروری ید ساعتها به دنلش بگردند. کم آوردن جا برای زندگی . دست و پا گیر بودن وسایل اضافی. کم آوردن وقت برای زندگی. نداشتن نظم و ترتیب. رسیدگی نکردن به امور آشپزی، نظافت و مسائل اقتصادی. از مشکلات اختلال احتکار میتوان به کم توان شدن مالی اشاره کرد. تمام ذهن بیمار را اشیا اشغال میکنند و دیگر فرصت و توانی برای حل مشکلات اقتصادی قی نمی ماند. به مهمانی نمیروند چون نمی خواهند کسی وارد دنیای آنها شود.

 


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس فکری چیست


مان اختلال احتکار

مان اختلال احتکار بستگی به منشا به وجود آمدن این بیماری دارد. نوع توارثی مشاوره قابل حل و مان است  و میتوان گفت راحت ترین راه مان را دارد. مشکلی که مان اختلال احتکار وجود دارد عدم پذیرفتن اختلال توسط بیماران است. این افراد قبول نمیکنند که رفرشان ست نیست و بیمار هستند. کارشناسان و روانشناسان ابتدا ید بیمار بودن افراد را برایشان توجیه کرده و به اثت برسانند. بعد از این مرحله ریشه یابی بیماری است. پس از آن مان توامان که شامل روانشناختی ، مشاوره و دارو مانی است. بخش روانشناسی ید کارشناسان بر روی روش زندگی بیمار ثیر بگذارند. طرز تفکر و روش زندگی او. مشاوره، دارو مانی و اهمیت دادن به روش زندگی و نوع تغذیه میتواند  به مان سرعت ببخشد. مرکز مشاوره آویژه برای شما شادی و نشاط آرزومند است.

سوالات متداول

توجیه مبتلایان به اختلال احتکار برای احتکارشان چیست؟

اینکه وسایلشان هنوز قابل استفاده است. ممکن است روزی به کار آیند. علاقه داشتن و وابسته شدن به مجموعه وسایلشان. مرور خاطرات غم انگیز و شاد دیدن وسایل جمع آوری شده. عدم توانایی شکستن قالبهای ذهنی ارتط اختلال.

چگونگی رفر اعضا خانواده مان چه ثیری دارد؟

آنها میتوانند رفرشان به بیمار اعتماد به نفس بخشیده و بردن به مسافرت و مکانهای تفریحی از وابستگی بیمار به اشیا بکاهند و به او اطمینان خاطر ببخشند که همیشه کنار او خواهند بود و نیازی نیست که برای روز مدا احتکار کند. حمایت عاطفی و حدی مالی میتواند مان موثر شد.

داروهای گیاهی چه ثیری بر روحیه بیمار دارد؟

گیاهان آرام بخش میتوانند کم شدن استرس، تنظیم خواب و آرامش بیمار موثر شند البته همراه روانشناسی و روانپزشکی. استفاده از هر نوع دارو چه گیاهی و چه شیمیایی ید مشورت پزشک شد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Hoarding disorder – Symptoms and causes 

 

چه کسانی اختلال احتکار دارند؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:48
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 33 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

اختلال تیک توره به چند نوع تقسیم میشود : ۱- حرکتی ۲- صوتی ۳ – توامان ( صوتی و حرکتی همراه هم ) که موارد یک و دو تیک نامیده میشوند اما مورد سوم که حرکت و صوت هم هستند اختلال تیک توره نامیده میشود. تیک ها را استرس و فشار روحی شدت میبخشد. ژن خاصی برای آن شناسایی نشده اما توارث ممکن است ایجاد آن دخیل شد. تیک ها به دو دسته گذرا و مزمن تقسیم میشوند. مدت نوع گذرا چند هفته است. نوع مزمن آن ماه ها ممکن است ادامه پیدا کند. تیک ها ید مورد بررسی کارشناسان قرار بگیرند. منشا ابتلا به تیک، گذرا یا مزمن بودن، دفعات و شدت تکرار مان اهمیت دارند.

اختلال تیک توره

به خاطر داشته شید مان روانی آرام به مراتب راحت تر از روانی پریشان است. همکاری بیمار برای مان اهمیت زیادی دارد همین طور رفر و کمک افراد خانواده بهبود ثیر زیادی دارد. مشاوره خانواده آویژه کای تحصیل کرده و مجرب آماده است برای شما لحظاتی همراه آرامش تدارک ببیند. حضور جامعه بیماری موجب پدید آمدن اختلالات جانبی کودک میشود. از جمله اختلال شخصیت. پس بهتر است مان به موقع مشکل کودکمان را نگذاریم بیشتر و پیچیده تر شود. یک مشاوره روانشناسی از عمق و شدت اختلال کودکمان مطلع شویم. شروع به برداشتن گام های اساسی برای مان کنیم.

علائم اختلال تیک توره

علائم اختلال تیک توره نوسانی و دوره ای است. یعنی پس از زمان مشخصی برطرف میشود. علائم اختلال تیک توره برخی موارد بزرگسالی همراه فرد میماند. برخی مواقع این تیک برطرف شده  و نوع دیگری بروز میکند. وارد آمدن استرس میتواند علائم اختلال تیک توره را شدیدتر کند. معمولا طی دوره های زمانی شدت و نوع تیک ها تغییر کرده و هجده سالگی کاملا مرتفع میشوند. اما عواملی ممکن است پایداری تیک های مادام العمر ثیر بگذارند و رفع آنها را دچار مشکل کنند.


بیشتر بخوانید: 


تعریف اختلال تیک توره

تعریف اختلال تیک توره بسیار ساده است. اختلال نوروبیولوژیک است که سنین ۳ پنج سالگی کودکان ظاهر میشود. این اختلال ممکن است مدت کوهی رفع شود یا سنین لا همراه وی بماند. تعریف اختلال تیک توره میتوان گفت : انقضات ماهیچه ای که همراه حرکات تکراری اصوات مکرر پدیدار میشوند. یا حرکات غیر ارادی و دوره ای که حرکت و صوت توامان کودک ظاهر میشود تعریف اختلال تیک توره میگنجد.

نام این اختلال از ژرژ ژیل دولا توره گرفته شده است. او برای اولین ر این اختلال را تعریف کرد. مطالب علم روانشناسی ممکن است از این سنوم نام اختصاری ( جی تی اس ) نیز یاد کنند.

ابتلا به اختلال تیک توره

ابتلا به اختلال تیک توره ریشه شناختی دارد اثر فشار روحی و استرس پیام رسانی مغز اختلال ایجاد شده و منجر به تیک میشود. موارد نا ابتلا به اختلال تیک توره ریشه توارث رفری دارد. فردی خانواده بخصوص ما یا پ و یا سرپرست دارای این اختلال بوده است. کودک از وی الگوی رفری گرفته و از وی به کودک ارث رسیده است. مان این نوع راحت تر خواهد بود.  برخی موارد نیز احتمال داده شده جذب و دفع نا بهنجار نوروترانسمیترهایی چون دوپامین و سروتنین ابتلا به تیک دخیل شند.

 


بیشتر بخوانید: 


نشانه های اختلال تیک توره

نشانه های اختلال تیک توره ۱- حرکتی شامل : لا انداختن شانه ها یا خم کردن محسوس گردن یا حرکات ناگهانی و مکرر کل بدن. از نشانه های اختلال تیک توره میتوان به چشمک زدن، پلک زدن و تکان دادن مکرر دست و پا اشاره کرد. موارد دیگر میتواند مربوط به حرکات بدن نشد. انجام دادن کارهای تکراری مانند : بو کردن غذا، چرخاندن کلید قفل یا ، خاموش و روشن کردن لامپ که بیشتر کودکان اوتیسم مشاهده میشود. ردیف چیدن الگوها به صورت قطاری یا افقی یا به صورت عمودی (برجی) ۲- صوتی : داد زدن، اصوات غیر مانوس از دهان خارج کردن، تکرار کلمات و به لکنت شدید افدن. اختلال تیک کودکان اوتیسم به صورت اکولالیا و کپرولالیا مشاهده میشود. تکرار حرفهایی که شنیده شده و تکرار ناسزاهایی که شنیده است.

پژواک گویی نیز زیر شاخه تیک قرار میگیرد. پژواک گویی فرد مبتلا کلمات آخر طرف مقابل را تکرار میکند.  برخی نیز خندیدن صدای بلند و بی دلیل تیک میزنند.

۳- صوتی – حرکتی که به سنوم تیک توره یا تورت مشهور است. حرکات تکراری مانند چرخیدن به دور خود همراه داد زدن. ز و بسته کردن شدید پلکها همراه لکنت شدید… لا انداختن شانه همراه آواهایی از گلو.. خم کردن ناگهانی گردن همراه صاف کردن گلو ویا سرفه کردن

مشکلات اختلال تیک توره

مشکلات اختلال تیک توره بسته به شدت یا ضعف آن فرق میکند. این افراد بخصوص کودکان ممکن است توسط دوسن و همکلاسی ها مورد تمسخر قرار بگیرند. این رفرها ممکن است اعتماد به نفس کودکان را دچار مشکل کنند. حضور اجتماع برای این کودکان دشوار میشود. احتمال دارد وجود اینکه بخوبی به سهایشان مسلط هستند اما از هراس بروز تیک پاسخ ندهند. همین امر ممکن است کودکان عث افت تحصیلی و بزرگسالان ترک شغل و یا پایگاه های اجتماعی شود.

یکی دیگر از مشکلات اختلال تیک توره این است که فرد تقلا میکند تیک زدن مرزه کند حالیکه شدیدتر میشود. تیک زدن اگر یک بیماری همایند شد مشکلات مضاعفی پدید می آورد. اما جای هیچ نگرانی نیست. خوشبخنه علم روانشناسی و روانپزشکی بر تمامی این اختلالات اشراف دارد. مراجعه به یک روانشناس خوب میتوانید به مان امیدوار شده برای خود و کودکن زندگی شیرین و آرامی فراهم نمایید.

 


بیشتر بخوانید: 


مان اختلال تیک توره

مان اختلال تیک توره بستگی به نوع و شدت آن دارد. برای مان اختلال تیک توره نیز ید روانشناس متبحر مشاوره شود. این مشاوره نوع و شدت تیک تشخیص داده میشود و صورت نیاز به یک روانپزشک ارجاع داده میشود. برخی موارد که تیکها یک بیماری روحی – روانی همایندی دارند مان دارویی ضروری است. تیک ممکن است افسردگی، وسواس، بیش فعالی و یا اوتیسم همایندی داشته شد. ابتدا ید بیماری مان شود بعد به تیک زدن پرداخته شود. همراه مان دارویی مشاوره میتواند به بهبود سرعت ببخشد و از تداوم آن بزرگسالی پیشگیری نماید.

سوالات متداول

وظیفه افراد خانواده صورت مشاهده تیک توره کودکان چیست؟

صورت مشاهده هر نوع تیک به روانشناس مراجعه نمایند. از تمسخر تیک های رفری و گفری جدا بپرهیزند. به او استرس وارد نکرده و محیط را آرام و به دور از استرس نگه دارند. به حرفهایش توجه نشان دهند و پیمودن راه مان او همکاری کنند.

آیا فشار آوردن به کودک برای تکرار نکردن موارد تیک کارساز است؟

خیر نه تنها کار ساز نیست بلکه تداوم وشدت بیشتر تیک ها اثر گذار میشد چون این تیک ها غیر ارادی بوده و از توان کودک خارج است که آن ها مقابله کند و فقط ید تحت مان قرار بگیرد. اما تذکر نرم و آرام ثیر دارد. مثلا بگوییم : عزیزم آرام ش و محل تیک او را آرام ماساژ دهیم. ماساژ بین دو ابرو و شقیقه موثر است.

تکه کلام ها زیر مجموعه تیک ها قرار میگیرند؟

بله اما به صورت خیلی ضعیف. کلا توجه داشته شیم برخی لکنت ها و یا تیک های موقت ممکن است وجود داشته شند که اثر خوردن غذاهایی طبع سرد بوجود بیایند و زود ازبین بروند که نیازی به مان پیدا نمیکنند ولی تیک های مدام و لکنت های ماندگار ید مان شوند.

خدمات مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Transient Tic Disorder   

 

اختلال تیک توره چه علائم و نشانه ایی دارد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:12
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

اختلال اضطرابی شامل یک حس دلشوره، ترس و ابهام ذهن و روح آدمی میشد. این اختلال منجر به هراس، برانگیختگی و سرگمی میشود. اختلال اضطرابی همان استرس مزمن است که پیشرفت کرده است. منشا اختلال اضطرابی بخوبی مشخص نیست. نداشتن استرس برای زندگی آدمی اجتناب ناپذیر و تقری زندگی بدون استرس غیرممکن است. اما زمانی اختلال محسوب میشود که غیر قابل کنترل و مکرر شود. یعنی هر روز بدون دلیل دچار هراس، دلشوره و برانگیختگی شویم. هرکسی زندگی روزمره رها ممکن است دچار استرس شود. زمانی که یک صدای بلند از خواب میپرد. زمانی که برای یک آزمون یا مصاحبه کاری یا علمی ید آماده شود. اما تمام این استرس ها دلیل دارند و بعد از اتمام کار استرس ها نیز از بین میروند. این استرس ها طبیعی هستند و موردی برای نگرانی ندارند.

اختلال اضطرابی

استرس هایی اختلال محسوب میشوند که رفر، شخصیت و منش آدمی ثیر بگذارند. برای مثال شخصی مهرن و دارای روابط عمومی قوی است اما پس از این عارضه دچار  اختلال شخصیت میشود. یعنی نوع رفر او تغییر میکند. علاقه مندی هایش گذشته تفاوت میکند. مشاوره خانواده آویژه پیشنهاد میکند این صورت حتما مشاوره بگیرند. تغییر خلق و خو، تغیر روح و روان و تغییر روش زندگی نیاز به مشاوره روانشناسی دارد. اگر احساس میکنید ظاهر و فیزیک بدنن دچار پژمردگی شده و شادابی گذشته را ندارد شک نکنید روح شما افسرده شده است. اگر بدون دلیل دچار نگرانی و هراس میشوید و دلهره دارید حتما یک کارشناس مشورت کنید.


بیشتر بخوانید:  مشاوره تلفنی وسواس


علائم اختلال اضطرابی

علائم اختلال اضطرابی استرس بدون دلیل، دلهره و دلشوره است. از دیگر علائم اختلال اضطرابی به تنیدگی و سرگمی میتوان اشاره کرد. شما هر روز به اطرافیان خود میگویید : « نمیدونم چرا چند وقته دلم شور میزنه.. »، « نکنه بره و نیاد » « نکنه تو راه اتفاقی براش بیوفته » و بعد احساس میکنید واقعا قرار است اتفاقی بیوفتد و بی قرار میشوید. این طبیعی نیست. البته اشاره کنیم که نوان هنگام نزیدک شدن به پریود چنین حالتی دارند. آقایان نیز هر از چندگاهی ممکن است دچار استرس شوند که خود منشا آ ن را ندانند. این حالتها هم طبیعی هستند. اگر طول هفته بیش از سه ر بی قراری و استرس شدید داشتید و یا این حالت ماه ها ادامه داشت، بدانید دچار اختلال شده اید. اما جای نگرانی نیست زیرا مان میشوید.

از دیگر علائم اختلال اضطرابی میتوان به  پریشانی، خواب ناآرام، برخی موارد بوجود آمدن تیک و لکنت زن اشاره کرد. نداشتن تمرکز و عدم بهره گیری صحیح از هوش و توان جسمی و احساس نا امنی روحی نیز حاصل این اختلال میتواند شد.

تعریف اختلال اضطرابی

تعریف اختلال اضطرابی میتوان گفت : احساس آشفتگی، بی بی، نا آرامی و به هم کوفتگی شدید بدنی که بدون دلیل و منشا نا مشخص به آدمی دست میدهد. میتوان گفت تعریف اختلال اضطرابی شدت یافتن استرس مزمن است که زندگی فرد را دچار اختلال مینماید. یا دیگر تعریف اختلال اضطرابی حالت گارد ماندن همیشگی روح و جسم آدمی میتواند شد. چرا که همیشه احساس نا امنی میکند. هنگام استرس بدن هورمونی ترشح میکند که بدن بهتر بتواند مقابل مورد استرس زا از خود دفاع کند، به آن حالت گارد میگویند. وقتی استرس خیلی شدید شد بدن همان حالت گارد قی میماند. یعنی آماده ش بدن و روح برای پیش آمدن خطری دیگر، چنین حالتی فرد همیشه احساس خطر میکند و منتظر اتفاقات مشابه است صورتیکه قرار نیست اتفاقی بیفتد.

 

ابتلا به اختلال اضطرابی

ابتلا به اختلال اضطرابی ریشه های گوناگونی دارد. ریشه توارث، یعنی از نسل قبل به نسل بعد منتقل شدن، این حالت نید ژنتیک اشته گرفته شود چون هیچ ژنی مربوط به اضطراب شناخته نشده و قابل مان میشد. ابتلا به اختلال اضطرابی ممکن است اثر حادثه و یا سانحه شد. استرس های زمان رداری ما بوجود آمدن آن ثیر دارد. استفاده زیاد از مشروت الکلی، قرص های اکسزی یا مواد افیونی که مخرب مغز هستند. مرگ عزیزان، تنبیه های بدنی و یا پرخاشگری و ایجاد رعب زمان کودکی نیز ممکن است منجر به این اختلال شود.

نشانه ها ی اختلال اضطرابی

نشانه های اختلال اضطرابی : بی قراری، تنیدگی، پرخاش، تپش قلب ، تعریق و برافروختگی است. از دیگر نشانه های اختلال اضطرابی میتوان به لرزش دستها و سرد شدن کف پا اشاره کرد.  تکان دادن متداوم دستها یا پاها و برخی موارد سر، تپق زدن های فراوان هنگام صحبت، تکرار کلمات و حتی جملات و تغییر روش زندگی و علایق از نشانه ای این اختلال است. ز هم میگوییم تشخیص ست فقط از عهده کارشناسان بر می آید. ما این مطالب را جهت آگاهی شما ج میکنیم صورت مشاهده به یک روانشناس متبحر مراجعه نمایید.

 


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره آنلاین


مشکلات اختلال اضطرابی

مشکلات اختلال اضطرابی ناشی از این اختلال هم به بیمار آسیب می رساند و هم به اطرافیان. توصیه میشود برای رهایی از چنین اختلالی و رسیدن به آرامش خود، خانواده، همکاران و نزدیکان هرچه زودتر اقدام کنید. زیرا رفرهای ناشی از اضطراب ممکن است بر روی کودکان، نوجوانان و جوانان شما ثیر گذاشته و آینده آنها نیز نتوانند زندگی آرامی را تجربه کنند. مشکلات اختلال اضطرابی شامل بوجود آمدن مشکلات ونی و محیطی میشود. مشکلات بیرونی از قبیل رنجاندن دیگران پرخاشگری و انتقال استرس به دیگران. مواردی از دست دادن شغل و عدم استفاده صحیح از توان جسمانی و ذهنی. از دست رفتن قوای بدنی و زییی از مشکلاتی است که بر سر راه این عزیزان قرار میگیرد. آنها تربیت فرزند، حمایت ست از خانواده و رسیدگی به امور زندگی دچار مشکل میشوند.

مان اختلال اضطرابی

مان اختلال اضطرابی به صورتهای دارو مانی، روان مانی و خود مراقبتی میشد. برخی برای مان اختلال اضطرابی مشورت پزشک از گیاهان دارویی نیز بهره میبرند. مهمترین مسئله مان اینست که بیمار بداند دچار اختلال شده و بپذیرد که ید راه مان پیش بگیرد. برخی رفرهای خود را توجیه کرده و نمی پذیرند که روحشان آسیب دیده است. این راه مان را دشوار و حدی غیر ممکن میکند. اینصورت افراد خانواده ید تلاش کنند بیمار را به یک مرکز مشاوره برسانند مشاوران او را آگاه نمایند. مشاوران تجربه و علمی که دارند میتوانند بیمار را متقاعد کنند که روح و روانش صدمه دیده و ید ترمیم شود. مرکز مشاوره آویژه کای مجرب آماده پاسخگویی به سوالات شما است و براین بهترینها را آرزو میکند.

سوالات متداول

به کسانی که دچار اختلال اضطرابی هستند افراد خانواده چه کمکی میتوانند بکنند؟

ایجاد محیطی آرام و دوسنه برای بیمار. کمک نمودن به پیمودن راه مان. نظارت بر خواب به موقع و تغذیه سالم. بردن بیمار به مکانهای تفریحی و شاد. البته ید توجه داشت شادی نید به بیمار هیجان کاذب وارد کند. مانند استفاده از وسایل زی وسیله هایی که دور بسیار تند میچرخند.

بغل گرفتن و بوسیدن بیمار میتواند زسازی روح او کمک کند؟

بله بغل گرفتن بیمار بدن عث ترشح هورمون اکسی توسین میشود که شادی آور و آرامبخش میشد. بوسیدن و به زن آوردن کلمات عاطفی بیمار حس امنیت بوجود می آورد.

آیا اختلال اضطرابی بر روی ارگانیزم بدن بیمار نیز ثیر دارد؟

بله شادابی و نشاط بدن و همینطور سلامت استخوانها، پوست، مو و حواس پنجگانه ثیر منفی دارد. همچنین قلب، ریه و عضلات تحت ثیر قرار خواهند گرفت.

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مان استرس و اضطراب به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Anxiety Disorders: Types, Causes, Symptoms, Diagnosis …

 

علائم و مان اختلال اضطرابی

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:49
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 29 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

از اختلال دو قطبی به عنوان اختلال خلقی یاد میشود. اختلال دو قطبی یا افسردگی شیدایی برای خود فرد آزار دهنده است. اطرافیان نیز ثیر این اختلال قرار میگیرند. زمانی خوش اخلاق، نرم و گذشت و زمانی دیگر پرخاشگر و کینه توز. خود فرد نیز از این تغییرات رفری بخوبی آگاه است اما کنترل رفرهایش ناتوان میشد.ولی به رفرهایش به دیده بیماری نگاه نمیکند. زمانی عاشق و شیدا و زمانی فارق و تنها. هیجان فراوان شروع به کاری میکند اما به اتمام نرسیده اسیر این اختلال شده و کار را ترک میکند. کارهای نیمه تمام، جدایی از همسر یا معشوقه برایش عذاب آور است خود نیز دلیل این رفرهایش را نمیداند. تصمیم میگیرد روحش را مهار کند. ز به نوع دیگری زندگی را شروع میکند و نیمه راه دوره افسرده و رها میشود.

اختلال دو قطبی

صورت مشاهده چنین رفری حتما مشاوره روانشناسی او را از اختلالی که دارد آگاه کنید. مشاوره خانواده آویژه پیشنهاد میکند اگر میان افراد خانواده چنین کسی را دارید خودن نیز از مشاوره غافل نشوید. رفر افراد خانواده چنین فردی ید از روی آگاهی شد. او را ک کنند و کمک کنند راه مان پیش بگیرد. او به دلیل اختلالات رفری از خواسته ها و علایق خود رنج میبرد. او فردی دو شخصیتی میشود. فردی که سرگم رفر ناخواسته خویش است. او دچار اختلال شخصیت شده است. او نمیداند چه چیزی را برای همیشه دوست دارد و چه چیزی را دوست ندارد. او دچار اختلال دو قطبی یا مانیا شده است.

علائم اختلال دوقطبی

علائم اختلال دو قطبی عرتند از : رها کردن معشوقه ای که از سویدای جان دوست دارد. رها کردن هنر،  ورزش یا شغلی که علاقه مندی فراوان شروع کرده است. از دیگر علائم اختلال دو قطبی رها کردن تحصیلات است. او بیشتر موارد به دنل مقصر میگردد و چرخه رفری خود مقصرهایی که ذهنش ساخته بدخلقی و پرخاشگری میکند. از علائم اختلال دو قطبی علاقه به تنهایی است. او دوست ندارد جمع حاضر شود. به ما وابستگی مفرط دارد و بیشتر ترسو ر می آید. اما همین فرد ترسو زمانی هم جرئت به خرج داده و دیگران گیر میشود و به ضرب و شتم میپردازد. بیشتر نا امید است و حرف از خودکشی میزند. حتی اقدام به خودکشی نیز میکند. اما نا امید نشید. این اختلال مان دارد.


بیشتر بخوانید: 


تعریف اختلال دو قطبی

تعریف اختلال دو قطبی ازنامگذاریش پیدا است. تعریف اختلال دو قطبی میتوان گفت : اختلال خلقی که ثابت نیست و تغییر میکند. دیگر تعریف اختلال دو قطبی گاه افسرده بودن و گاه پرنشاط وافر بودن است که به حالت دوم مانیا گفته میشود. این اختلال به سه دوره شدید، متوسط و خفیف تقسیم میشود. حالت شدید ممکن است دچار بهت نیز شود. این حالت حرف نمیزند و فقط به یک نقطه خیره میماند. که دارو وگاه بستری شدن بهبود می یابد. بطور کلی دوران زندگی این افراد به دو دوره افسردگی و یا شیدایی میگذرد. دوران افسردگی کم تحرک و بی انرژی و دوران شیدایی پر انرژی و پرتحرک. دوران افسردگی تمایل به انجام هیچ کاری حتی نظافت شخصی ندارند و دوران شیدایی شادمانه به آرزوهای دور و از جامه عمل میپوشانند.

ابتلا به اختلال دو قطبی

ابتلا به اختلال دو قطبی احتمال میرود ژنتیکی شد. ابتلا به اختلال دو قطبی اثر فشارهای روحی فراوان زمان کودکی یا رداری ما هم ممکن است بوجود بیاید. کودکانی که دچار تعرض جنسی یا جسمی بوده اند نیز معرض چنین بیماری هستند. این بیماران ید مدارا کرد چون تصمیم ها و خلقشان کنترلشان نیست. مگر مداوا شوند.

 


بیشتر بخوانید: 


نشانه های اختلال دو قطبی

نشانه های اختلال دو قطبی  او اکتیو بودن است. یعنی انرژی فراوان داشتن. ذهن آنها همیشه مشغول است. اتفاقا بسیاری از این افراد هوش و آگاهی فراوان هستند. از نشانه های اختلال دو قطبی گاهی نظیف و گاهی به هم ریختگی ظاهری است. آنها ممکن است خاطره ای را فراموش کنند و زمانی دیگر به یاد بیاورند. عدم تمرکز، خود بزرگ بینی و انگیزه لا زمان مانیا این افراد دیده میشود. آنها ممکن است خاطراتی را تعریف کنند که هیچگاه اتفاق نیفده. این صورت نید به آنها بهن وغ گفتن زد. آنها هرکسی را یا بد بد میدانند یا خوب خوب. اما همین تفسیر از دیگران زمانی دیگر ممکن است برعکس شود.

تصمیم های بلند پروازانه میگیرد و خود محور است. همین حالت اگوئیسم عث شکست تصمیم های بلند پروازانه اش دارد. او مغرور است. اما تمام این حالت ها زمان افسردگی برعکس و وارونه میشود. او به شدت تلقین پذیر است و اجازه میدهد برخی موارد دیگران به جای او فکرکنند و تصمیم بگیرند.

مشکلات اختلال دو قطبی

مشکلات اختلال دو قطبی فقر، تنها ماندن و سرگمی است. از دیگر مشکلات اختلال دوقطبی نگرانی و پریشانی خانواده و خود برای اقدام به انتخاب است. فرد بیمار شغل ثابتی نخواهد داشت. امیدوارانه نمی اندیشد. مدام خاطرات بد گذشته سیر میکند و نمیخواهد آنها را از ذهنش دور بریزد. برخی اوقات به شدت بد بین و کج خلق میشود. کوچکترین خاطره تنبیه زمان کودکی او را آزار میدهد و همیشه آنها را ذهن خود مرور میکند. مهر طلب است اما چون تغییرات رفری شدید دارد اطرافش دوسن کمی دیده میشوند. متکی به خود نبوده و نیاز به حمایت عاطفی و مالی دیگران دارد.

 


بیشتر بخوانید:


مان اختلال دو قطبی

مان اختلال دو قطبی پس از مشاوره و تشخیص نیاز به مراجعه به روانپزشک دارد. روانپزشک تجویز داروهای تثبیت خلق به او کمک میکند تفسیرش از زندگی و اطرافیان یکسان شود. داروهای آرامبخش از افسردگی او پیشگیری میکند. ممکن است بیمار نیاز به بستری شدن و مراقبت های ویژه نیز داشته شد. روان مانی نیز همراه دارو مانی ضروری است. رفر افراد خانواده بسیار مهم است. آنها به جای طرد کردن ید او را حمایت کنند. این افراد چون دچار کم خوابی میشوند بهتر است داروهای خود را به موقع مصرف نمایند. هر گونه مصرف خودسرانه دارو ممکن است به بیماری فرد شدت ببخشد. خانواده های محترم   نیز محیط خوبی برای استراحت او فراهم نمایند هنگام استراحت دچار استرس و بدخوابی نشود.

زهم کید میکنیم این بیماری مان میشود. پس به جای نا امیدی او را دوست بدارید، ک و کمک کنید راه مان را بخوبی بپیماید و از زندگی لذت ببرد. به یاد داشته شید همه رفر های بیمار از نظر خودش موجه و ست است. برای مان ابتدا روانشناس و مشاور ید او را از وضعیت روحی و رفری آگاه نمایند بداند بیمار است. اگر نداند بیمار است به مان تن نمیدهد. خوشبخنه این بیماری دارو و روان مانی قابل کنترل است و بیمار میتواند مصرف دارو به زندگی عادی خود ادامه دهد.

سوالات متداول

اختلال دو قطبی روابط جنسی نیز ثیر دارد؟

بله اوگاهی فعالیت جنسی شدیدی دارد و گاهی حالت خاموش به سر برده و هیچ تمایل جنسی ندارد. روابط عاطفی او نیز چنین حالتی دارد گاهی احساس نیاز شدید به ارتط عاطفی نشان میدهد و گاهی برعکس.

آیا لازم است محیط خانواده از بیماری او صحبت شود؟

خیر همین ق که افراد خانواده بدانند او چگونه رفر کنند کافی است. صحبت مورد بیماری را به عهده مشاوران و روانشناسان بگذارید.

آیا این بیماری ممکن است به نسل های بعد او انتقال یابد؟

بله امکان دارد ولی حتمی نیست. ریشه ژنتیکی دارد اما هنوز ژن خاصی برای آن کشف نشده است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Understanding Bipolar Disorder 

 

اختلال دو قطبی چیست و چگونه مان میشود؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:25
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 24 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مقابله استرس اولین مرحله نیاز به پاکسازی ون دارد. هر سال برای عید همه خانه تکانی میکنند اما برای روح و روان خود چه؟ برای مقابله استرس ید به خانه تکانی دل پرداخت. کهنگی ها را دور ریخت و دل را تمیز و زی کرد. بیشترین عامل استرس هر کس شلوغ بودن ذهن و روان اوست. نامنظم بودن افکار و برنامه های زندگی. برای مقابله استرس ابتدا ید برنامه ها و افکاری که مورد نیاز نیستند را دور ریخت. افکاری که جز به هم ریختن آرامش ثیری ما ندارند. مقابله استرس همت میخواهد. همت کنیم و هر شب افکار مزاحم را نوشتن شناسایی نماییم. هر شب بنویسیم امروز برای سوختن غدا نگران شدم ولی غذا نسوخته بود. امروز هراس این را داشتم که همسرم به خانه نیاید ولی آمد.

مقابله استرس

مقابله استرس از همین شناسایی ها شروع میشود. وقتی مینویسیم متوجه میشویم چقاز پریشان حالی های ما بی مورد بوده است. برای مقابله استرس تمام کارهاین را بنویسید. مثلا امروز میخواستم به خاله ام سر بزنم نتوانستم و این مسئله به من استرس وارد کرد. نوشته هاین را مشاوره روانشناسی همراه مشاور بررسی کنید. خواهید دید که سر زدن به خاله نید برای شما رفرهای وسواسی بوجود بیاورد. خاله شما اتکا به شما زندگی نمیکند. او یک زندگی مستقل دارد و سر زدن به او ید به گونه ای شد که هم برای شما و هم برای او نشاط آور شد. مشاوره اختلال وسواس خواهید فهمید که رفر شما وسواسی بوده نه منطقی. شما یک مشاوره خانواده متوجه خواهید شد آیا رفرهای اعضای خانواده شما ثیری این اختلالت شماداشته اند یا نه.

راه های مقابله استرس

یکی از راه های مقابله استرس بعد از نوشتن، پاکسازی و مشاوره مراقبت از سلامت جسمانی است. روح سالم بدن سالم است. از خوراکی های نشاط آور مانند آب پرتقال استفاده کنید. سوپ سبزیجات و نوشیدنی های خنک که روحن را زه میکند بنوشید. نوشیدنی هایی که آلوئه ورا ترکیب شده اند. خواب سلامت ذهن و جسم بسیار موثر است. به موقع بخوابیم صبح زودتر بیدار شویم. خواب صبح علاوه بر اینکه وقت شما را میگیرد عث رخوت و کسالت میشود. شما وقتی صبح دیر بیدار شوید  وقت کافی برای رسیدگی به کارهاین را نخواهید داشت. همین عث میشود شما نگران امور عقب افده ن شید و استرس بر شما چیره شود. این هم یکی دیگر از راه های مقابله استرس است، خواب به موقع و به اندازه.

از دیگر راه های مقابله استرس  برنامه ریزی و اولویت بندی کارهایمان میشد. مثلا من امروز ید برای خانه خرید کنم، یک کار اداری دارم، ماشینم را به تعمیرگاه ببرم و لسهایم را از اتو شویی بگیرم. اگر اول ماشینم رابه تعمیرگاه ببرم بقیه کارهایم را ید وسیله نقلیه دیگری انجام دهم. اگر اول خرید کنم و لسهایم را از لسشویی بگیرم ممکن است وقت اداری تمام شود. پس اول به کار اداریم میرسم. بعد ماشینم را به تعمیرگاه میبرم که نگران خراب شدن اتومبیلم نشم. بقیه کارها را خیال راحت و سر  فرصت مناسب انجام میدهم  و البته کمترین استرس. راه های مقابله استرس زمانی کارساز هستند که ما دقت زمانبندی و برنامه ریزی کنیم.

 


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست


مقابله استرس شدید

برای مقابله استرس شدید منزل و یا محل کار همه چیزهایی لازم نیستند را از اطراف خود جمع آوری کنیم. آنها علاوه براینکه تکراری و رخوت انگیز هستند اطراف ما را شلوغ میکنند و برای یافتن اشیا مورد نیاز وقت ما را میگیرند. دیگر اینکه  مسئولیت دیگران را نپذیریم. ما هنوز برای خود برنامه مدون و خوبی ترتیب نداده ایم و همین که استرس داریم یعنی ید به کارهای خود سر و سامان بدهیم. این حالت اگر برای دیگران هم بخواهیم کاری انجام دهیم به مشغولیت هایمان افزوده ایم. شلوغ بودن ذهن هم استرس زا است. برای مقابله استرس شدید فقط ید به فکر آرامش دل، ذهن و روح خود شیم. وقتی توانستیم به آرامش برسیم بعدا میتوانیم برای دیگران نیز مفید شیم.

مقابله استرس شدید علاوه بر خود مانی و تصمیم برای بهبود، نیاز به دارو مانی و مشاوره دارد. به روانپزشک مراجعه کنیم به موقع و طبق دستور پزشک داروهایمان را مصرف کنیم. مشاور خود همکاری کنیم و خود نیز برای مان گام های موثر برداریم. مطالعه و افکار مثبت.

بهترین روش مقابله استرس

بهترین روش مقابله استرس این است که دنیایمان را وسعت ببخشیم. بهترین روش مقابله استرس این است که بدانیم اغلب برای چیزهایی هراسان میشویم که ارزش هراس ندارند. به خاطر بیاوریم کودکیمان را. نگرانی های کودکیمان برای چه بود؟ برای کثیف شدن اسب زی هایمان. خریدن یک خوراکی. چرا؟ چون اندازه دنیای ما به همان ق بود. به اندازه اسب زی و خوراکی. وقتی کودکی دیگر آن را از دستمان میگرفت دنیای ما تیره و ر میشد حدی که به شدت گریه میکردیم. ولی آن چیزها الان دیگر برایمان آنق اهمیت ندارد. چون دنیای ما بزرگتر شده است. اکنون وقتی خاطرن کودکی را مرور میکنیم نه تنها ناراحت نمیشویم بلکه به خود میخندیم. اتفاقات امروز نیز همینق هستند.

شاید آینده به خاطر بیاوریم که برای مواردی اینق ناراحت و خشمگین شده ایم برایمان خنده دار به نظر بیاید. پس به دنیای خود وسعت ببخشیم و برای هر چیزی خودمان را به رنج نیاندازیم. یک مورد دیگر این است که وقتی میخواهیم حق کسی نیکی کنیم بی توقع شیم. یعنی دوستی ها و محبت کردن چرتکه نکشیم. خود نگوییم من چق حق او خوبی کردم و او جواب خوبیهایم را چگونه پاسخ داد. ما اگر میخواهیم نیک شیم و نیکویی کنیم نید توقع پاسخ داشته شیم. پاداش خوبی، خوب بودن است. همین که برای دلمان خوبی میکنیم و آرامش پیدا میکنیم کافی است. انرژی های مثبتی که یافت میکنیم پاداش نیکویی ما است.

 

مقابله استرس و اضطراب

مقابله استرس و اضطراب صبر و تحمل میخواهد. استرس و اضطراب ممکن است حاصل یک عمر رفر و افکار اشته شد. نید توقع داشته شید که یکی دو روز مان شود. همانطور که قبلا گفتیم تعداد دفعات وارد آمدن استرس و اضطراب را روز برای خود یاد داشت کنید. و بعد از چند روز آنها را همراه مشاورن بررسی کنید. همین که تعداد هراسناک شدن شما نسبت به چند روز پیش کمتر شده شد یعنی یک گام به جلو و بهبود یافتن. یک مورد دیگر برای مقابله استرس و اضطراب این است که شما به محض مضطرب شدن عصبی نشوید و نگویید من ز هم عصبی شدم. همین فکر استرس زا است. همیشه به بهبودن امیدوار شید و بدانید که مان خواهید شد.

سوالات متداول

آیا کارهای هنری مقابله استرس و اضطراب مفید است؟

بله کارهای هنری روح زی پسندی را شما زه میکند، بخشی از وقت شمارا به جای فکر کردن به موارد استرس زا به زییی میگیرد و عث بهبود میشود. اگر استعداد کشیدن نقاشی، فتن فرش و یا رسم الخط ندارید مراجعه به نمایشگاه ها و گالری ها آنها را تماشا کنید و لذت ببرید.

موسیقی چه ثیری استرس و اضطراب دارد؟

موسیقی های نرم و آرام ریتم ملایم عث بهبود و مان استرس میشود. اما موسیقی های تند مانند راک مخصوصا اگر همراه بی تحرکی شد عث افزایش استرس خواهد شد.

چه کارهایی میتوان تنهایی برای مقابله استرس انجام داد؟

تفریحات سالم مانند استفاده از سبزینگی طبیعت، شنیدن صدای جویران و آبشار، گوش دادن به صدای پرندگان و قدم زدن پارکها. رفتن زیر برف و ران فصلهای مناسب. نگاه کردن از لای کوه و تپه به اطراف. ورزش، گوش دادن به موسیقی، رسیدگی به نظافت و زییی خود…

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Dealing with Stress – Ten Tips

 

اصلی ترین روش های مقابله استرس چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 3:58
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 21 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

تنبیه بدنی کودک از اتفاقات عجیب و ناشایستی بود که همین چند سال پیش هم جامعه ما رواج زیادی داشت و خانواده ها آن را ابزار مناسبی برای تربیت فرزند خود می دانستند . تنبیه بدنی کودک به نوعی اولین و شایع ترین آزار بزرگترها برای تربیت فرزندانشان بود . اما به مرور زمان عوض شدن نسل ها و تبدیل شدن بچه های آن زمان به پ و ما های کودکان دوره بعد به دلیل ک از آسیب های بسیار زیاد تنبیه بدنی کودک این روند کاهش نسب چشمگیری پیدا کرد . والدین لاتر بردن آگاهی و اطلاعات خود ره نحوه صحیح فرزند پروری دیگر از تنبیه بدنی کودک استفاده نمی کنند . تنبیه بدنی کودک هم عواقب منفی کوه مدت را بر میگیرد و هم فرد را دچار آسیب های جسمی و روحی بلند مدت میکند . ادامه بیشتر راجع به تنبیه بدنی کودک صحبت میکنیم .

عوارض تنبیه بدنی کودک

عوارض تنبیه بدنی کودک همانطور که اشاره شد هم کوه مدت وهم بلند مدت نمایان خواهد شد . به عنوان مثال میتوان از اتفاقاتی مثل کم حرف زدن و انزوا طلبی به عنوان عوارض تنبیه بدنی کودک اشاره کرد. شاید والدین کودک ندانند که وقتی برای یک ر زی کردن بی موقع جمعی که مناسب نیست کتک زدن بچه، بیشتر شرایط گوشه گیری کلی آنها را فراهم میکنند . عوارض تنبیه بدنی کودک بلند مدت نیز قطعا خودش را به نحوه سنگین تری نشان خواهد داد . عوارض تنبیه بدنی کودک را شاید بتوان دوران بزرگسالی آن و عدم اعتماد به نفس لازم برای برقرار کردن ارتط و صاحب نظر بودن او به وضوح مشاهده کرد . این طور افراد بزرگسالی به مراتب سخت تر مان میشوند و مدت زمان زیادی نیز برای از بین بردن این عوارض گاهی وحشتناک لازم دارند.

تنبیه بدنی کودک توسط ما

تنبیه بدنی کودک توسط ما شاید نگاه اول کاملا عادی به نظر برسد و ما اینگونه قلمداد کنیم که ما هر کاری که میکند برای خیرخواهی و صلاح فرزند خود هست و خواهد بود . صورتی که این ور کاملا اشته است. یک ما حتما خوبی و صلاح فرزند خویش را میخواهد و ممکن است بخاطر فرهنگی که آن رشد کرده است تنبیه بدنی کودک توسط ما را کاملا عادی تلقی کند اما ید به این نکته که تربیت فرزند کار بسیار حساس و مهمی هست نیز توجه شود . ممکن است ما به لحاظ سطح معلومات یا مطالعات به قی قوی نشد که عوارض بسیار ماندگار و ثیر  تنبیه بدنی کودک توسط ما آشنایی داشته شد . این شرایط حضور یک روانشناس تجربه روند تربیت کودک و رفر هایی که والدین برای او اعمال میکنند میتواند ست ترین اقدام شد .

 

عوارض تنبیه بدنی کودک چیست؟

برخی از کودکان که برای اختلالات روانی احتمالی به مشاوره خانواده ارجاع داده میشوند بعد از مصاحبه های به عمل آماده مبتلا به وسواس فکری یا وسواس عملی تشخیص داده میشوند. این شرایط معمولا مشاوره کودک برای فرد نظر گرفته میشود . البته قصد ما از بیان این موضوع این بود که مشاوره روانشناسی به این مطلب اشاره میشود که اختلالات روانی زیادی ممکن است کودکی که تنبیه میشود را تهدید کند که وسواس فکری یا عملی از جمله آنها است . کودک به قی دچار کمبود عزت نفس میشود که دائم مراقب این است مدا کاری کند که توسط پ و ما یا بزرگترها تنبیه بشود . این افکار به قی ذهن فرد تکرار و تکرار میشود که کودک مبتلا به وسواس میشود که به مرور زندگی نرمال فرد ممکن است مختل شود .

تنبیه بدنی کودک توسط پ

تنبیه بدنی کودک توسط پ نیز گاهی ابعاد وسیع تر و پیچیده تری روی کودک ثیر می‌گذارد. تنبیه بدنی کودک توسط پ به راحتی میتواند دیدگاه او نسبت به دنیا را تغییر دهد. معمولا پ منبع انرژی و قابل اعتماد ترین فرد دنیا برای کودک است. واقع پ قهرمان زندگی کودک است چون نظر او قویترین و توانا ترین فرد روی زمین پ است. این احساس امنیت و انرژی مثبت میتواند به سال های آینده و دوره های رشدی مختلف کودک انتقال پیدا کند.

این اتفاق زمانی می‌افتد که پ چهره خود را حد امکان نظر کودک خدشه دار نکند. وقتی کودک توسط پ خود تنبیه بدنی را تجربه میکند به تیج اعتماد و اطمینان خود را به پ از دست میدهد. از طرفی برخوردهای تند و بداخلاقی پ ضمیر ناخودآگاه کودک ذخیره میشود و از مدت نیز تبعات مختص به خود را دارد.

بدترین نوع تنبیه بدنی

بدترین نوع تنبیه بدنی چیست ؟ این شاید سوال خیلی از والدینی شد که کودک منزل خود دارند. پاسخ این سوال به وضوح مشخص میشد. کلا این سوال که بدترین نوع تنبیه بدنی کدام است از پایه اشته میشد. کل تنبیه بدنی کودک به هیچ عنوان توصیه نمی شود. برعکس روانشناسان خانواده این کار را به طورکلی و به روشنی  رد میکنند. این عمل به جز کشته شدن اعتماد به نفس کودک و خود کم بینی او نتیجه دیگری را به ر نخواهد آورد. کودکی که برایش مشخص شد که پ تو، تو را برای هر چیزی ممکن است تنبیه کند ، رو به مخفی کاری از والدین می آورد و کم کم این رفر جزئی از شخصیت او خواهد شد . آینده و بزرگسالی فرد نمیداند چرا و به چه علت اما این رفر را تعامل انسانها انجام میدهد .

اعتماد به نفس (self confidence)

اعتماد به نفس (self confidence) از جمله دیگر فاکتورهای مهمی است که از بین رفتن آن میتواند عاقبت تنبیه بدنی کودک توسط والدین شد. کودک وقتی که هر عمل خود ز خوردی مثل کتک زدن را ببیند به تیج قت اظهار وجود را از دست خواهد داد. ادامه زندگی به تیج فرد می آموزد که هیچ اهمیتی برای اطرافیان ندارد و اصولا ثیری جامعه خود ندارند. کودک طول زمان به بزرگسالی تبدیل میشود که نه قت ارتط سازی موثری را دارا میشد و نه موفقیت خاصی کارها و فعالیت های اجتماعی خود کسب میکند. روانکاوی به این مسئله به صراحت اشاره میشود که تمام احساسات سرکوب شده دوران کودکی به صورت کاملا واضح و قت دوران بزرگسالی ثیر میگذارد و به صورت بیماری های مختلف فرد ظاهر میشوند.

 

زن ستیزی / مرد ستیزی

این احتمال کاملا وجود دارد که فردی که تنبیه میشود آینده نسبت به والدی که او را تنبیه بدنی میکند حالت خشم و پرخاشگری داشته شد. البته این فقط به شخص والد منتهی نمیشود. این حالت از خشم و عصنیت را به تمام هم جنس های والد تنبیه کننده تعمیم میدهد. مشاوران خانواده  (counselors-family) به این نکته اعتقاد دارند که مثلا اگر پسری توسط ماش تنبیه شود و این تنبیه ها همیشگی و دایم شد ، احتمالا کودک عقده ای را به وجود می آورد که موجب بروز رفرهای زن ستیزانه از کودک بزرگسالی شود.

بسیاری از متجاوزین به عنف اعترافات خود و مصاحبه های لینی که از آنها به عمل آمده است اذعان کرده اند که این رفرها و گرایشات از کودکی آنها شکل گرفته است . بنابراین نتیجه میگیریم مورد ترتیب فرزندان دقیقا ید مثاله هر چه می کاریم و خواهیم کرد را مد نظر قرار دهیم .

سوالات متداول

مهمترین عوارض تنبیه بدنی کودکان چیست؟

از بین رفتن عزت نفس، عدم اعتماد به والدین، عدم تمایل به ابزار وجود جامعه زمان بزرگسالی

آیا تنبیه بدنی اعتماد به نفس کودک را کاهش میدهد ؟

قطعا تنبیه بدنی کودک توسط والدین ارتط مستقیمی عدم اعتماد به نفس کودک بزرگسالی دارد .

از نظر روانشناسی (psychology) تنبیه بدنی چه ثیراتی بر کودک میگذارد ؟

حس پرخاش به همجنس والد تنبیه کننده ، بزهکاری ، تجاوز از جمله آسیب هایی میشد که فرد تنبیه شونده ممکن است بزرگسالی آنها رو به رو شود .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه روانشناسی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: The State of Research on the Effects of Physical …

 

عوارض تنبیه بدنی کودک چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 7:05
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 33 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

وسواس کودکان را ابتدا ید تعریف کرد . وسواس بطور ساده یعنی تکرار مداوم یک عمل . مثل تکرار مدام دست شستن یا چک کردن مدام یا شیر آب .  وسواس کودکان ممکن است یک اتفاق شروع شود . مثل از دست دادن پ یا ما یا طلاق والدین . روانشناسی کودک نشان می دهد که بعد از بروز اتفاق حالت های اضطراب و استرس کودک بوجود می آید . اولین قدم بعد از دیدن علائم وسواس کودکان مراجعه به مشاوره کودک است . اگر کودک برای انجام هر کاری وقت زیادی صرف می کند . اگر کودک مدام حرف های تکراری از کارهای روزانه که انجام می دهد می زند  . اگر کارهای قبل از خوابش مدت زمان زیادی طول می کشد . همه این ها نشان دهنده وجود زمینه های بروز وسواس کودکان است .

مان وسواس کودکان

مان وسواس کودکان مراجعه به مشاوره اختلال کودک امکان پذیر است . هر چق نسبت به این علائم توجه نشان دهید  وسواس کودکان را راحت تر میشود مان کرد . راه کارهای مشاوره تربیت کودک برای مان وسواس اگر بطور مرتب انجام شود خیلی راحت قابل مان است . رفرمانی کنار مان داروئی اولین مقدمه شروع مان است . اگرچه وسواس کودکان ریشه میکند و ممکن است پس از مدتی دوره شروع شود . اما ید برای مان وسواس اهمیت قائل شد به روند رشد کودک آسیب وارد نشود . اگر والدین از همان کودکی نسبت به عزت نفس کودک توجه نشان دهند امکان دارد وسواس کودکان بوجود نیاید . اگر کودکی نسبت به مان وسواس کودکان تلاش نشود . بزرگسالی فرد نگرانی روبرو میشویم که توانایی رسیدگی به کارهایش را ندارد .

انواع وسواس کودکان

انواع وسواس کودکان را به دو گروه وسواس فکری و عملی تقسیم می کنند . مشاوره کودک وسواس کودکان را نشانه هایی مثل فکرهای آزار دهنده یا تصورات اضطراب آور بیان میکند . ترس هایی مثل ترس از دست دادن نزدیکان یا ترس آسیب رساندن به اطرافیان از انواع وسواس کودکان است . ست و کامل انجام شدن کارها یا حساس بودن به وقت و زمان دقیق از نشانه های  وسواس کودکان است . نوع دوم وسواس کودکان وسواس عملی است . وسواس عمل کارهایی تکراری مثل شستن مداوم دست ها صورت میگیرد . لس عوض کردن مداوم یا طول کشیدن پوشیدن لس از نشانه های وسواس کودکان است . روانشناسی کودک دارای وسواس نشان میدهد داشتن والدین مضطرب یا والدینی که  بر ست و کامل انجام دادن کارها اصرار دارند میتوانند زمینه ساز بروز وسواس شند .

علائم وسواس کودکان

علائم وسواس کودکان را والدین می توانند به سرعت تشخیص دهند . اگر کودک مدام نگران تمیزی و کثیفی وسایل خانه است . اگر کودک خانه بطور مداوم دست هایش را میشود . اگر نسبت به انجام تکالیف بیش از اندازه حساس است . همه از علائم وسواس کودکان است . کودکی که مدام تکالیفش را پاک میکند و مینویسد از نظر مشاوره اختلال کودک وسواس دارد . کمالگرایی منفی از ویژگی های دیگر کودک وسواسی است . دیگر علائم وسواس کودکان اینست که همیشه به تعداد مشخص به وسیله مشخصی ضربه میزنند . اعداد را به دو دسته خوب و بد تقسیم می کنند و فقط اعداد خوب را میشمارند . بشدت نسبت به تقارن و چیدمان لوازم حساس هستند . مان وسواس کودکان OCD به ارزیابی های مختلفی مثل ارزیابی سن ، بلوغ و شدت بیماری بستگی دارد .

 

مان داروئی وسواس کودکان

مان داروئی وسواس کودکان برای تنظیم سروتونین مغز انجام می شود . مشاوره اختلال کودک پایین بودن سطح سروتونین مغز را یکی از عوامل ایجاد وسواس میداند . مان داروئی وسواس کودکان از طریق داروهایی مثل کلومیپرامین ، زولوفت ، سیلوپرام ، فلوکساتین ، سرترالین که عث افزایش سروتونین مغز میشوند انجام میشود . انواع وسواس کودکان را میشود از طریق دارو مانی و مواجه کردن کودک آنچه عث اضطرابش میشود مان کرد . مان وسواس کودکان  حتما ید بطور کامل و کمک مشاوره تربیت کودک انجام شود . نقش والدین تسریع بهبود وسواس کودکان بسیار حیاتی است . والدین کم کردن عامل اضطراب و لا بردن حس امنیت کودک میتوانند مان وسواس کودکان کمک کنند . مشاوره کودک   رفر مانی کودک را برای مقابله برابر تکرار کارهایش آموزش میدهد .

نحوه برخورد والدین کودک وسواسی

برای مان انواع وسواس کودکان روانشناسی کودک نشان میدهد والدین هم ید همکاری های لازم را داشته شند . والدینی که نسبت به علائم وسواس کودکان بی تفاوت هستند ظلم بزرگی به فرزند خود می کنند . والدین نید از مطرح کردن مشکل مشاوره کودک نگرانی داشته شند . صحبت مشاوره اختلال کودک مورد وسواس اطمینان خاطر از مان را والدین بوجود می آورد . برای مان وسواس کودکان والدین ید به پذیرش برسند بتوانند کودک خود را یاری کنند . والدین می توانند به کودک امیدواری بدهند . والدین ید مراحل مان را برای کودک خود توضیح بدهند . دوره مان وسواس کودکان ممکن است طولانی شد پس والدین ید برای کودک فضای آرامی را فراهم کنند . صحبت مشاوره کودک میتواند به شما آرامش دهد که این مسئله تنها نیستید .

اثرات منفی وسواس کودک

وسواس کودکان مسفانه آثار منفی زیادی به دنل دارد . کودک وسواسی دچار عدم تمرکز کارهای شخصی و تکالیف مسه می شود . روانشناسی کودک وسواسی نشان می دهد کودک بخاطر تکرار یک سری افکار ذهنش دیگر نمی تواند روی کارهای دیگر تمرکز کند . وسواس کودکان عث میشود کودک از برقرای ارتط دیگران خودداری کند . کودک دارای OCD مدام فکر میکند که ممکن است به دیگران آسیب برساند پس از دیگران دوری میکند . انواع وسواس کودکان بصورتی است که کودک گمان می کند اگر کارها را به شیوه ثابت و مدل خاصی انجام ندهد عث آسیب به دیگران میشود . مان داروئی وسواس کودکان حتما ید همزمان مراجعه به مشاوره کودک شد . مراجعه به مشاوره تربیت کودک عث می شود کودک و والدین  احساس رضایت بهتری از نحوه مان وسواس داشته شند .

 

اقدامات رفری تسریع مان وسواس

هدف اصلی مان وسواس کودکان کاهش افکار وسواسی است . مان داروئی وسواس کودکان مدت زمان اثربخشی دارو حدود ۸ ۱۲ هفته میشد . برای سرعت بخشیدن به این روند بهتر است کودک از جهت جسمانی زیر نظر متخصص تقویت شود . والدین ید مراقب شند افکار کودک به اعتقاد او تبدیل نشود . زیرا اعتقاد پیدا کردن به افکار وسواسی مانع از مان میشود . بهتر است گاهی به افکار وسواسی جاهایی که امکان بروز ندارند به عمد فکر شود متوجه بی اثر بودن آنها شوند . شناخت زمینه های بروز وسواس و کنترل آنها اهمیت زیادی دارد . مان وسواس کودکان از جهت آسیب رساندن به روند رشد شخصیتی آنها قابل توجه است . مان انواع وسواس کودکان ید مان ید بصورت ریشه ای صورت بگیرد کودک دچار مشکلات بزرگتری نشود .

سوالات متداول

چه چیز وسواس کودکان را تشدید می کند ؟

حساسیت بیش از اندازه والدین برای بی نقص بودن تکالیف و بی توجهی به علائم وسواس کودک ، فضای متشنج و پر استرس خانه عث تشدید وسواس میشود .

علت فکرهای وسواسی کودک چیست ؟

کمبود سروتونین مغز عث بوجود آمدن اضطراب و استرس میشود و کودک برای فرار از اضطراب دچار افکار تکراری می شود .

وسواس کودک چگونه برخورد کنیم ؟

مراجعه به روانشناس کودک و تقویت روحی و جسمی کودک برای مقابله وسواس از مهمترین کارهای والدین است .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مان وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:Obsessive-Compulsive Disorder 

 

علائم وسواس کودکان چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 6:20
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 40 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

وسواس شدید یا OCD  از انواع بیماری های مربوط به روان انسان است . وسواس می تواند همه انسانها وجود داشته شد. اما جایی که مانع از انجام امور روزمره زندگی نشود بیماری محسوب نمیشود . مشاوره خانواده معتقد است OCD نوعی اجر انجام و تکرار کار و فکر است . مشاوره روانشناسی افراد دارای اختلال وسواس شدید این را نشان میدهد که افراد برای رهایی از فکری که آن ها را اذیت می کند مدام کارهای تکراری انجام میدهند . مثلا افراد دارای اختلال OCD  دست هایشان را میشویند یا بصورت پی پی چک میکنند شیر گاز ز نشد . این افراد مدام نگران هستند که به دیگران آسیب برسد . یا حتی مدام فکر میکنند خودشان عث آسیب به دیگران میشوند . مان وسواس به این بیماران کمک میکند بتوانند زندگی خود را بصورت طبیعی پیش ببرند .

اختلال وسواس شدید فکری

اختلال وسواس شدید فکری  از انواع بیماری های مربوط به روان است . وسواس فکری مربوط به تصورات و افکار مزاحمی میشود که مدام تکرار میشوند . مشاوره روانشناسی افراد دارای وسواس نشان میدهد که این افراد کودکی زداری زیادی مواجه شده اند . تحقیقات نشان میدهد، زمانیکه کودک مدام امر و نهی میشود . زمانیکه کودک مدام کنترل میشود دچار اضطراب میشود. برای کاهش این اضطراب مدام فکرهای مختلفی انجام میدهد . پس زمینه های بروز اختلال وسواس شدید فکری بوجود می آید . وسواس شدید فکری فرد دچار هذیان گویی  میشود . یعنی طوری گیر یک فکر و توهم میشود که همه را واقعی تصور میکند . فکر میکند که اگر به آن فکر عمل نکند حتما اتفاق بدی برایش رخ میدهد . گاهی این افراد تصور آسیب زدن به دیگران ممکن است از برقراری رابطه اجتناب کنند .

مان اختلال وسواس شدید

مان اختلال وسواس شدید را میتوان شامل چند مرحله دانست . مرحله اول مرحله رویارویی بیمار آنچه که به آن وسواس دارد است . یعنی مشاوره اختلال وسواس بیمار را وادار میکند عامل وسواس فکری یا عملی مواجه شود . اگر بیمار دچار وسواس شدید شد مانگر او را وادار میکند به عامل کثیفی دست بزند اما دست خود را نشوید . و چند دقیقه ای همان شرایط قی بماند و همینطور زمان را افزایش میدهد . مرحله دوم مرحله مان دارویی است . اختلال وسواس شدید فکری و عملی لازم است مان دارویی صورت پذیرد . کاهش سروتونین مغز عث بوجود آمدن وسواس میشود . نتیجه تجویز داروهای حاوی سروتونین ، ترشح آن مغز افزایش می یابد . مان اختلال وسواس شدید بصورت دارویی و رفری  عث میشود مراجع زودتر به رویارویی و پذیرش برسد .

 

وسواس شدید شستشو

وسواس شدید شستشو یا وسواس کثیفی شیوع زیادی بین مردم دارد . این نوع وسواس فرد بصورت اذیت کننده ای رها و رها دست های خود را میشوید حدی که ممکن است دست ها زخم شود . یا ممکن است مدام لوازم خانه را بشوید اما ز هم احساس رضایت نداشته شد . مان اختلال وسواس شدید شستشو مشاوره خانواده معتقد است که فرد دچار تردید میشود . فردی که وسواس شستشو دارد تردید دارد آیا دست ها و لوازم تمیز است یا هنوز آلودگی وجود دارد . این فکر پی پی ذهنش تکرار میشود . برای فرار از این افکار به دفعات شستشو را انجام میدهد . مشاوره اختلال وسواس علت وسواس شدید شستشو را ترس از آسیب زدن به خود و دیگران بیان میکند . فردی که دچار وسواس است تصور میکند آلودگی ها او را از بین میبرد .

اختلال وسواس شدید فکری و عملی

اختلال وسواس شدید فکری و عملی راه های مان دارد . اما مان زمان زیادی میبرد و همکاری کامل مراجع را میطلبد . این اختلال زنان و مردان شهت زیادی دارد . اما بعضی نشانه ها مردان بیشتر و متفاوت است . مثلا زن ها بیشتر دچار وسواس شستشو میشوند و مردها دچار وسواس بدشکلی بدن یا تقارن یا داشتن افکار ممنوع هستند . مشاوره اختلال وسواس بیان میکند وسواس شدید ممکن است منجر به فکر خودکشی شود . زیرا افراد احساس آرامش از عمل خود ندارند نتیجه برای راحت شدن از فکر ممکن است خودکشی کنند . OCD   افسردگی ممکن است همراه شود زیرا فرد مدام نگران است و برای رفع نگرانی ارتطات خود را کم یا قطع میکند . عوامل فرهنگی هر کشور میتواند نشانه های محتوای اختلال وسواس شدید فکری را تغییر دهد .

ارتط اختلال وسواس فکری و عملی

وسواس شدید عث موکنی یا پوست کنی میشود . مثلا فرد دوره بلوغ نسبت به آکنه صورت حساس میشود . مدام جوش ها را میکند و ز احساس خوبی ندارد . این کار اول عادت میشود و بعد تبدیل به دغدغه و تکرار . موکنی هم به همین صورت حتی ممکن است فرد غرق فکرکردن بشود و بدون اینکه بداند به آن عادت کند . افراد دارای وسواس شدید فکری و عملی  از حضور اماکن عمومی شلوغ که احتمال گرفتن بیماری آن وجود دارد اجتناب میکنند . ارتط بین وسواس فکری و عملی به این صورت است که مثلا وسواس شدید شستشو تصور آلودگی مربوط به وسواس فکری و اقدام به تمیزکردن وسواس عملی محسوب میشود . یا وسواس تقارن تصور عدم تقارن وسواس فکری و انجام عمل تکراری منظم کردن وسواس عملی را بدنل دارد .

وسواس بیخت انگاری

وسواس شدید زمینه ظاهر یا بدشکلی بدن جز وسواس هایی است که پیشرفت جامعه بیشتر میشود . توجه افراطی به چاقی و بدنل آن لاغری نامتعارف عث بوجود آمدن اختلال خوردن میشود . اشتغال ذهنی و نگرانی مدام مورد بدن عث بوجود آمدن وسواس و رفرهای تکراری مثل وزن کردن مداوم یا چک کردن بیش از اندازه جلو آینه میشود . مشاوره خانواده معتقد است مان اختلال وسواس شدید فکری افرادی که نسبت به هیکل خود احساس بدی دارند افزایش عزت نفس مان میشود . افزایش عزت نفس و مانی دارویی داروهای حاوی سروتونین عث کاهش وسواس  آنها میشود . از خصوصیات رز افراد دارای وسواس بیخت انگاری کمالگرایی  است . که مراجعه به مشاوره و آموختن مهارت های لازم میتوانند جهت مان اقدام کنند .

وسواس جمع کردن اموال و وسواس ناشی از مصرف مواد مخ

مشاوره روانشناسی افراد دارای اختلال وسواس شدید فکری و عملی نشان میدهد گاهی وسواس صورت مصرف مواد و داروهای توهم زا بوجود می آید . مصرف مواد روان گردان میتواند توهم آلودگی ایجاد کند و فرد برای راحت شدن از کثیفی مدام شستشو انجام می دهد . گاهی افراد دارای وسواس ذخیره کردن لوازم و وسایلی هستند که ممکن است هیچ وقت استفاده نکنند . اما انق از این لوازم  میخرند که حتی ممکن است جایی برای نگه داشتن آنها نداشته شند . این افراد اختلال وسواس شدید فکری دارند . یعنی خیال میکنند اگر این لوازم را نداشته شند یا دور بیاندازند برایشان مشکل ساز میشود . حتی ممکن است این لوازم را بدزدند به آرامش برسند .

 

سوالات متداول

آیا وسواس فکری شدید قابل مان است ؟

بله وسواس مدت زمان طولانی و کمک مشاوره روانشناسی به همراه دارو مانی و رفر مانی بعد از مدتی کاهش پیدا میکند و فرد میتواند بصورت عادی زندگی کند .

علائم وسواس فکری شدید چیست ؟

ترس از حضور اجتماع عدم برقراری ارتط اطرافیان و شستشوی مداوم بدن و لوازم خانه و همچنین وجود افکار مزاحم که مانع آرامش فرد میشود از علائم وسواس فکری شدید می شد .

تفاوت وسواس فکری و عملی چیست ؟

وسواس فکری مربوط به افکار و خرافات و هذیان های ذهنی میشد . اما وسواس عملی بعد از وسواس فکری می آید . یعنی   برا از بین بردن افکار وسواسی شروع به تمیزکاری و شستشو یا برطرف کردن آلودگی میکنیم .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره مان وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  Obsessive-compulsive disorder (OCD) – Symptoms and …

 

 

اختلال وسواس شدید چه علائمی دارد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:55
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 42 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

وسواس فکری ( ocd) از جمله بیماری های روانی رایج میشد که ممکن است خیلی مورد آن از افراد مختلف توصیف شنیده شیم . وسواس فکری شاید به نوعی همه ما انسان ها به لحاظ ریشه ای وجود داشته شد . مثلا زمانی را تصور کنید که از منزل بیرون رفته اید و گاز را خاموش کرده اید اما دایما ذهن خود میخواهید مطمئن شوید که شیر گاز ز نیست شما نشانه های وسواس فکری را دارید . وسواس فکری را طبق نکته گفته شده همه ما انسان ها میشود به صورت نشانه هایی یافت کرد . منتها زمانی پزشکان آن را به عنوان بیماری وسواس فکری میشناسند که زندگی فرد مورد نظر را مختل کرده شد . مثلا برای فرد روابط بین فردی و تعاملات او و یا شغل و کار او را اختلال رو به رو کرده شد . ادامه بیشتر راجع به مان وسواس صحبت میکنیم .

اختلال وسواس فکری

اختلال وسواس فکری مانند سایر بیماری های روانی ید دارای مقدار معینی از علائم بیماری شد بتوان آن را به عنوان اختلال وسواس فکری نام گذاری کرد و شناخت . اختلال وسواس فکری نید خیلی سهل و ساده گرفت و از کنارش گذشت . از طرفی هم نید موضوع را به قی برای خودمان بزرگ کنیم که حل نشدنی به نظرمان برسد . بهترین پیشنهاد میتواند این شد که برای فهمیدن این مطلب که ما به اختلال وسواس فکری مبتلا هستیم یا خیر فقط ید به روانشناس مراجعه کنیم و گرفتن مشاوره اختلال وسواس این مورد اطمینان حاصل کنیم .

برخی اوقات افراد از حساسیت زیاد و فحر به این که بیمار هستند بسیار اذیت میشوند . برای مثال ممکن است همسر فردی حد نرمال بهداشت را رعایت میکند ولی همسرش دائم به این فکر میکند که او بیمار است حالی که بعد از بررسی روند مشاوره خانواده مشخص میشود که به هیچ وجه مشکل همسرش حد بیماری نبوده .

مان وسواس فکری

مان وسواس فکری مانند سایر مشکلات ذهنی و روانی هم مراجعه به روانپزشک میسر میشود و هم میتوان از روان مانی و کمک از مشاوره روانشناسی برای حل این مشکل اقدام کرد . مان وسواس فکری اگر سطوح پایین تر شد و به مرحله نهادینه شدن نرسیده شد خود مانی پیگیری کرد . مثلا میشود افکار مزاحم به این گونه برخورد کرد که آنها را روی یک کاغذ نوشت . وقتی افکار مزاحم خود را روی یک تکه کاغذ مینویسید تخلیه انرژی های منفی این افکار نیز صورت میگیرد و اینکار قدم مهمی مان وسواس فکری خواهد بود .

حرف زدن آینده خودمان صورت وجود این اختلال نیز میتواند به ما کمک شایانی بکند و مان وسواس فکری بسیار مفید واقع شود . این تکنیک به این صورت است که جلوی آیینه قرار میگیریم و زل زدن به چشم های خودمان تمام افکار مزاحم را به همان شکل که هست به زن می‌آوریم . این کار عث میشود که افراد انرژی منفی خود را تخلیه کلمات برون ریزی کنند و به آرامشی که میخواهند برسند .

 

علائم وسواس فکری

علائم وسواس فکری را نمیتوان افکار مزاحمی که شاخصه اصلی این اختلال میشد یافت . همان طور که قبل اشاره شد وسواس فکری تغییرات منفی و آزار دهنده ای را برای افراد به وجود می‌آورد . ادامه به برخی از علائم وسواس فکری اشاره میکنیم .

  • اگر زمانی که رها قبل از خروج از خانه چک کردید که گاز روشن نشد یا برق ها را روشن نگذاشته شید آکا بعد از خروج از خانه دائما افکاری به شکل خوره وار ذهن شما رژه میروند شما نیاز به مشاوره دارید .
  • اگر دائم به این فکر میکنید که افراد مورد شما چگونه قضاوت میکنند مبشود گفت که شما یکی از علائم وسواس فکری را دارید و خیلی زود ید صدد حل این مسئله برآیید .

انواع وسواس فکری

انواع وسواس فکری را که شیوع بیشتری دارند را میتوان به صورت زیر شناسایی کرد .

 

  • فرد گاهی وسواس فکری خود را پر مورد بدن خودش دارد که ممکن است صورت عدم مان به بیماری ها و اختلالات روانی دیگر نیز منجر شود . فرد دائم تصور میکند که چاق شده است و ید لاغر شود یا برعکس که این تفکرات کم کم زندگی عادی فرد را مختل میکند و کیفیت لازم را از حیات او میگیرد .
  • گاهی وسواس فکری فرد متوجه رفر های او گذشته و حال میشد . برای مثال فرد یک جمع یک فردی شوخی میکند . این که آن کسی از دستش ناراحت نشده ، مدت ها دائم به این فکر میکند که کار اشتهی کرده است یا نه . فرد به قی این افکار کلنجار میرود که دیگر نمیتواند زندگی عادی خود را کنترل و مدیریت کند .

ادامه به انواع دیگر وسواس فکری اشاره خواهیم کرد .

وسواس فکری  رابطه اعتقادات

گاهی نیز اعتقادات (beliefs) افراد مورد موضوعات و موارد مختلف تبدیل به وسواس فکری برای آنها میشود. برای مثال فردی را نظر بگیرید که اعتقاد راسخ دارد که آمد انسان ید خیلی سالم شد . این فرد شغل مفیدی دارد و پولی که از کارش به دست می آورد کاملا سالم و سلامت است . این حال فکر او دائم گیر این موضوع میشد که مدا جایی عدک توجه او عث شده که حق کسی ضایع شود . این تفکر یک حدی قابل تحسین نیز هست . اما زمانی که به یک مشغله فکری تبدیل شود که زندگی و شغل فرد را تحت تأثیر قرار دهد و مختل کند میتواند به عنوان وسواس فکری شناخته شود .

گاهی نیز مشاهده می‌شود که افراد مراجعه به مشاوره خانواده  (family counseling) صدد مان وسواس فکری همسرشان هستند و البته که مشاوره روانشناسی (psychology counseling) میتواند بهترین انتخاب برای حل این مورد شد . وسواس فکری مورد احتمال خیانت از معضلات و مشکلات برخی از خانواده ها میشد .

وسواس فکری رابطه اندیشه‌های افراطی

گاهی اوقات فرد مورد یک موضوعی به صورت افراطی نظر یا عقیده خاصی را پیدا میکند . شاید بگویید که این مطلب عادی به شمار میرود . بله این مطلب عادی به شمار میرود ولی زمانی که زندگی فرد را مختل نکند . برای مثال تصور کنید فرد افکار افراطی خود زندگی خود را مختل نکند . مثلا نظر بگیرید فرد افکار خود فکر میکند که له داروی خاصی برای مریض نشدن ، سالم ماندن و حتی ادامه حیات نیاز دارد . صورتی که اصلا اینطور نیست . اما این فکر مزاحم کل اکثر زمان ها ذهن فرد میپبچد و بیشتر و بیشتر او را بیهوده گیر این مطلب میکند .

 

شستشوی مکرر

این مورد از افکار وسواس گونه را شاید راحت تر از سایر وسواس ها بتوانیم ک کنیم . به این دلیل که به وفور افرادی یافت میشوند که گیر این نوع وسواس هستند . همه ما به احتمال زیاد بتوانیم همین لحظه یکی از افراد خانواده یا دوسن و آشنایان را نظر بیاوریم که خیلی زیاد به بهداشت فردی و جمعی اهمیت میدهد و به آن میپردازد . به طوری که از سایر افراد متمایز میشوند و از آنها به عنوان افراد وسواسی یاد میکنند . یکی از نشانه های اصلی این افراد مثلا شستوشوی مداوم دست و صورت میشد. .زمانی که زندگی ابن شخص به مخاطره بیفتد و ابن اختلال به موجب این پدیده شد میتوان فرد را مبتلا به این اختلال دانست .

سوالات متداول

چه چیزی وسواس فکری را تشدید  میکند ؟

معمولا بعد از مشاوره اختلال وسواس روانپزشک داروهای مشخصی را برای افراد تجویز میکند . طبیع کنار گذاشتن مصرف داروها به صورت خودسرانه این بیماری را تشدید میکند .

تفاوت وسواس های فکری کودکان و بزرگسالان چیست ؟

برای بیان تفاوت وسواس کودکان و بزرگسالان میتوان به این اشاره کرد که افکار وسواسی کودکان محدود تر و شاید ساده تر از بزرگسالان شد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مان وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: NIMH » Obsessive-Compulsive Disorder

 

 

اختلال وسواس فکری چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:36
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 29 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 48
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1208
» بازديد سال گذشته : 1208
» كل بازديد : 14833

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات