مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۴٫۲
۰۴

مشاوره تلفنی خیانت اصولا برای چند منظور انجام میشود . اول احساس تمایل به خیانت وجود خود . احساس خیانت پارتنر که ممکن است همسر و یا شریک جنسی شخص شد . مشاوره تلفنی خیانت فقط برای مسائل جنسی انجام نمیشود . مشاوره تلفنی خیانت ممکن است برای خیانت عاطفی ، خیانت مالی و حتی خیانت اجتماعی صورت بگیرد . مشاوره تلفنی خیانت ممکن است برای کشور و از نظر سیاسی انجام شود که هریک جای خود بحث برانگیز است . خیانت جامعه ما دو نوع خیانت ملی و خیانت عاطفی تعریف میشود . مشاوره تلفنی خیانت میتواند از بحثهای شیرینی شد که هر کسی علاقه مند به پیگیری شد . پیش از هر تعریفی اجازه بدهید چیزی بگویم که شاید خیلی کم شنیده شید . آیا میدانید که کارهایی که ر منفی دارند مانند وغ و یا خیانت نیاز به هوش خاصی دارند ؟


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


مشاوره تلفنی خیانت

ما سه نوع هوش را به شما معرفی میکنیم اول آی کیو یا هوش تحلیلی دوم ای کیو یا هوش روابط عمومی یا تند وتیز بودن آنی واکنش به کنشها و سوم سی کیو که به هوش بزهکاری مشهور است .  دزدی ، وغگویی ، خیانت و این قبیل نیاز به سی کیوی لا دارند . شما بدون این که متوجه شید ضمیر ناخوداگاه خود طرفدار کسانی هستید که سی کیوی لایی دارند . بیشترین معشوقه ها کسانی هستند که هیجان فرد را برمی انگیزند . شما به فیلمهایی بیشتر نگاه میکنید که آن خیانت صورت میگیرد . صفحه حوادث روزنامه هاطرفداران بیشتری از صفحه خبرها دارند . اینهمه چرا همه خیانت نمیکنند ؟ ما به شما میگوییم که همه خیانتکارند اما به نسبت لا یا پایین بودن سی کیو اقدام میکنند . برخی هم به نسبت قوی بودن یا ضعیف بودن انگیزه شان خیانتکارند .

مشاوره خیانت تلفنی

مشاوره خیانت تلفنی میزان خیانت شما را برای شما روشن میکند . میزان خیانت به خودن و به خانواده را میتوانید از طریق مشاوره تلفنی خیانت یابید . خیانت به وقت ، به منابع طبیعی ، به کشور و به خیلی مسائل دیگرازراه مشاوره خیانت تلفنی مشخص میشود . ممکن است شما از کنار خیانتهای زندگین ساده عبور کنید . شاید الان ذهن شما به یک علامت سوال بزرگ تبدیل شده شد . ابتدا میخواهیم یک تعریف کلی از خیانت بکنیم بعد ببینیم هر یک از ما به چه میزان متهم به خیانت میشویم . خیانت لغت به معنای عهد شکنی است . وقتی ما یک قرارداد تدوین شده میبندیم گسستن هر یک از بندهای آن خیانت محسوب میشود . شما ازای آزمون راهنمایی و رانندگی گواهینامه یافت میکنید هر ر که خلاف کنید یعنی خیانت کرده اید .

مشاوره خیانت تلفنی به شما یادآوری خواهد کرد که  شما ازای عقد نامه خیلی از قراردادها را امضا میکنید . حتی اگر بندی عقدنامه نشد و شما به صورت عاطفی و حسی پذیرفته شید زهم ملزم به رعایت آن هستید . مشاوره خیانت تلفنی نمیخواهد شما ایجاد احساس گناه کند . اما یادمان شد خیانتهایی هستند که قابل بخشش و کوچک هستند اما وقتی تل انر میشوند نتیجه ناخوشایندی خواهند داشت . مانند قطره های زیی ران که ممکن است به سیل ویرانگری تبدیل شود . وقتی ما راحت از همسرمان بد گویی میکنیم یعنی یک حس نارضایتی . ما ممکن است این حس را یا سرکوب کنیم و یا آن را به یک گره روحی و ذهنی تبدیل کنیم  . مشاوره تلفنی خیانت به شما خواهد گفت که اگر شما هوش هیجانی لایی داشته شید این گره ممکن است تبدیل به خیانت شود .

 

مرکز مشاوره خیانت تلفنی

مرکز مشاوره خیانت تلفنی هم یک مرکز روانشناسی است برای راهنمایی شما . زنگ زدن به مرکز مشاوره خیانت تلفنی میتوانید به روح خود کمک کنید . حس خیانت را که ممکن است آرام آرام وجود شما ریشه بدواند مهارکنید . مرکز مشاوره تلفنی خیانت شما را راهنمایی میکند از سی کیو نه برای خیانت بلکه برای ریشه کن کردن خیانت استفاده کنید . مرکز مشاوره تلفنی خیانت به شما خواهد گفت که نق زدن شما خانه خیانت است . شما نتوانسته اید مدیریت خوبی داشته شید نق زدن محیط خانه را متشنج میکنید . اینکار شما ممکن است هوش هیجانی شما و همسرن را برانگیزد و سبب خیانت یکی از شما شود . یکی از دلایل خیانت جنسی و یا عاطفی زنان و مردان نق زدن همسر است . یکی دیگر از دلایل خیانت نزاع و مجادله دائمی است .

هر یک از ما سازگاری زندگی را ممکن است سرکوب اشته بگیریم . از بحث دور نشده ایم یکی از دلایل خیانت سرکوب است . سازگاری بسیار پسندیده و خوب است سازگاری برخی کمبودهای اقتصادی . حالیکه میبینیم همسرمان نهایت تلاش خود را میکند ، اینده نگر است لازم است سازگار شیم . وقتیکه برای رسیدن به پیروزی ید مدتی سازگار شیم . اما وقتی که همسر ما فکر اقتصادی خوبی ندارد . کسی که مدام به دنل گنجهای افسانه ای است که از سقف خانه بر سرش فرود بیاید خیرسازگاری یعنی شکست . یعنی سرکوب تمام آمال و آرزوها . اولین اتفاق خیانت روحی به همسر است . شما حتی دیدن یک ساختمان مجلل ذهنن به همسرن خیانت میکنید نه خیانت جنسی . شما از او ذهنن به عنوان یک انسان لا الی و خیالپرداز یاد میکنید .

مرکز مشاوره خیانت تلفنی و آنلاین

مرکز مشاوره خیانت تلفنی و آنلاین میگوید شما ید از او بخواهید که به تعهدات خود از نظر اقتصاد خانواده عمل کند . عمل به اصطلاح سازگارین مهر یید بر کارهایش میزنید اما ذهنن محکومش میکنید این یعنی خیانت . واقعیت را به گونه ای دیگر جلوه دادن . از خود قهرمان سازگار میسازیم و از طرف مقابل یک موجود ضعیف . دوست دارید کسی شما اینگونه رفر کند ؟ مرکز مشاوره خیانت تلفنی و آنلاین به شما خواهد گفت سرکوب یا سوپرسیون نادیده گرفتن خودآگاه امیال است . یعنی شما کنترل خواسته های خود آنها را واپس رانده میکنید . امیال واپس رانده مانند فنری جمع شده عمل میکنند آن را خود آگاه جمع میکنید اما به طور نا خودآگاه عمل خواهند کرد . چون این خواسته ها و امیال ضمیر نا خودآگاه شما انشته شده اند منتظر یک تلنگر هستند  .

مرکز مشاوره خیانت تلفنی و آنلاین یک امکان اینترنتی است برای همه . کسانی که میل به خیانت دارند ، خیانت میکنند و یا به آنها خیانت میشود . یادمان شد ما میتوانیم . این یک واقعیت است نه یک شعار . کافیست ما از هوش وتواناییهایمان استفاده کنیم . البته به جا و به موقع . خیانت خانواده ابتدا از خیانت ذهنی آغاز میشود . فردی که از نظر عاطفی ، جنسی ، روحی و اقتصادی سرکوب شده ذهن دچار اختلال میشود . این تکانه های ذهنی به صورت تخیل و رویا بروز میکند . این رویاها فانتزی های ذهنی خود زندگی تخیلی را آغاز میکنند . اینجاست که امیال واپس رانده مانند فنری جمع شده بسوی ذهن شلیک میشوند . اکنون شخص محاصره فانتزی ها و امیال واپس رانده قرار میگیرد . این بحث ز ادامه دارد …

 

مشاوره خیانت تلفنی آویژه

مشاوره خیانت تلفنی آویژه کای مجرب و متخصص کنار شماست . مشاوره تلفنی خیانت آویژه استفاده از تجربیات افراد جامعه به شما کمک میکند ذهنی آرام همراه زندگی خوبی داشته شید . مشاوره خیانت تلفنی آویژه مشاور شماست فرصتهای زندگی شما به مجال موفقیتها تبدیل شوند . اگر هر یک از ما قبل از بروز هرگونه تکانه عملی یا فکری وذهنی مشاوره خانواده  داشته شیم زندگی آرامی خواهیم داشت . علم روانشناسی که مطالعه رفرها است هیچ چیزی صد صد نیست . انسان هوشمند محیطهای مختلف بسته به پیشینه ونی ومحیطی رفر متفاوتی از خود بروز میدهد .   هر شخص واکنشهای متفاوتی که دارد دسته و رده خاص خود نیز قرار میگیرد .  بحث خیانت را پی میگیریم و به دنیای مجازی میرسیم . کسی که محاصره فانتزیها و امیال واپس رانده قرار گرفته استچه خواهد کرد ؟

شخصی که نتوانسته است خواسته های خود را ازهمسرش یافت کند میانه یک چند راهه قرار میگیرد . چون مدیریت او ضعیف است ممکن است همچنان به سرکوب ادامه داده و افسرده شود . چنین شخصی مدام خود فرو رفته و کمتر ارتط برقرار میکند ، نظم ندارد یا گریه میکند یا خنده های بیجا . او ممکن است هیجان بیموقع به مقابله افسردگی برود . به نیازهای جنسی و عاطفی خود توجه نشان نمیدهد . اومدام احساس میکند چیزی یا کسی زندگی او ید شد که نیست . او یا ون ویا محیط مدام غرغر میکند . این موارد مشاوره خانواده تلفنی لازم است . روانشناسی خانواده نیز لازم است . کلینیک مشاوره تلفنی خیانت آویژه آماده است شما را زندگی آشتی دهد . شما بهره گرفتن از مشاوره خانواده میتوانید افسردگی خود را به نشاط تبدیل کنید .

مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی برای کسانی که احساس میکنند به خیانت تمایل پیدا کرده اند بسیار مفید است . گفتیم کسانی که امیال خوا سرکوب میکنند ممکن است دچار افسردگی شوند . زندگی شخص افسرده بسیار سخت است . مطمئن شید یک شخص افسرده نمیتواند رابطه خوب عاطفی و جنسی برقرارکند . همسر یک شخص افسرده به احتمال نود صد مجبور به خیانت خواهد شد . راه دیگری که ممکن است اینگونه افراد برگزینند ارتط مجازی یا اینترنتی است . مجاز همانگونه که از اسمش پیداست کمتر واقعی است . دنیای مجاز شما ر اول ممکن است اعتماد کنید اما این اعتماد معمولا شکست مواجه میشود البته مورد هیچ چیز نمیتوان صد صد احتمال داد . اما نود صد افراد دنیای مجازی خود را آنگونه که هستند بروز نمیدهند . این ارتط به نظر شما چه ثیری بر روح و ذهن انسان خواهد گذاشت؟

مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج ارتط مجازی کمک خوبی است . یک ارتط صرفا اینترنتی نمیتواند نیازهای واقعی شما را برآورده کند . این ارتط برای شما سوالاتی ذهنن ایجاد خواهد کرد . احساسات من متعلق به کدام است همسرم یا دوست مجازی ؟ آیا من محکوم به خیانت هستم ؟ آیا این رابطه میتواند وقتی نیاز دارم پایدار بماند ؟ این ارتط نیز خیانت مجازی صورت خواهد گرفت . شما حال چت کردن پارتنر خود هستید متوجه میشوید او مدام از صفحه شما خارج میشود . احساس میکنید اینجا نیز به شما خیانت میشود . او را مواخذه میکند اول توجیهن میکند … « نت ضعیفه …. دارم تو گروهها میچرخم … جواب فلان دوستم یا فلان فامیلمو میدم ..» . چه بلایی سر خود آورده اید ؟ نمیدانید او ست میگوید یا شما . میان دو راهی هستید ادامه بدهید یا شکست را بپذیرید …

 

مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره ازدواج آنلاین  ارتط مجازی راهگشای مشگل شماست . شما یا پارتنرن بسته به روحیات تمایل به رابطه واقعی پیدا میکنید . رابطه جنسی و یا عاطفی مانند قدم زدن پارک یا رفتن به دل طبیعت  آیا این حال شما زندگی واقعی پیمان شکنی نکرده اید ؟ این همان خیانت است . آیا میتوانید کنار همسرن طوری که او متوجه تدل کلامن شود ارتط داشته شید ؟ اگر پاسخ نه است بدانید دارید خیانت میکنید . این ارتط عث سردی ارتط واقعی خواهد شد و این سردی عث خیانت همسرن به شما . البته او هم ممکن است افسرده شود . ممکن است نیازی را که شما برآورده نکردید سرکوب کند . پس شما فقط به همسرن خیانت نمیکنید به کل زندگی و خودن خیانت میکنید .

مشاوره کودک

مشاوره کودک  این هنگام واجب است . شما لازم است بدانید خیانت چه ثیری بر زندگی شما خواهد داشت . چه خیانت عاطفی ، چه جنسی ، چه خیانت به وقت و چه خیانت اقتصادی چه ثیری بر کودک شما خواهد داشت . کودکی که سر پ یا ماش مدام به گوشی گرم است .. پ یا مای که نیاز عاطفی اش جایی بجز خانواده مین میشود … پ یا مای که وقتش نیز کم فروشی میکند … پ یا مای که چه بسا برای یک نفر آنسوی دیوارهای خانه هزینه میکند چه روحیه ای خواهد داشت ؟

مشاوره طلاق

مشاوره طلاق را بسیار خوبی برای یافتن حقیقت است . برخی اوقات اگر ما طلاق بگیریم بهتر از ادامه دادن به خیانت است . کودکی که یک نفر از والدین اما محیطی سالم پرورش میابد مسلما آسیبهای کمتری بزرگ میشود . آسیبهای روحی ماندگارتر از آسیبهای جسمی هستند . همانگونه که برخی اعتقاد دارند خیانت جسمی پاک تر از خیانت روحی است . برخی از آسیبها ممکن است آخر زندگی مانند یک پاندول ساعت حرکت رفت و برگشت داشته شند . یکی دیگر ازموارد خیانت ، خیانت اقتصادی است . شما هم مانند هر شخص دیگر میخواهید زندگی اقتصادی خانواده موثر شید اما چگونه ؟ مشاوره شغلی ، شغلی را که متناسب توانایی ، استعداد و موقیت شما مناسب است پیدا کنید . این مشاوره کمک میکند شما علاقه کار کنید و علاقه موجب تداوم شغل و بهره وری بیشتر میشود .


بیشتر بخوانید: طلاق به خاطر خیانت همسر


 

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین فرصت خوبی است برای استفاده بهینه وقت و هزینه . شما محل کارن و یا منزل هنگام بیکاری میتوانید از مشاوره آنلاین بهره ببرید . مشاوره آنلاین آویژه انواع مشاوره ها همراه همیشگی شماست . مشاوره هایی از قبیل مشاوره ازدواج تلفنی ، مشاوره تحصیلی ، مشاوره نظام وظیفه و غیره … ما برای شما زندگی سالمی آرزومندیم . شاد زی.

سوالات متداول

تعریف خیانت چیست؟

خیانت یکی از ناگوارترین وقایعی است که یک انسان میتواند طول زندگی خود تجربه کند و این ناگواری به حدی است که قا است سایر جنبه های زندگی زناشویی و همچنین زندگی فردی فرد را تحت ثیر قرار دهد تعریف خیانت می تواند به این ترتیب شد که یک فرد نسبت به تعهدات زندگی خود نقض عهد کند. حال این تعهدات چیست .۱روابط جنسی۲روابط عاطفی۳روابط شراکت خانوادگی

ثیر خیانت بر افراد چیست؟

خیانت اولین چیزی که تخریب میکند اعتماد است. اهمیتی ندارد خیانت چه روابطی رخ داده شد. خیانت میتواند روابط دوستی، خانوادگی، زناشویی و سایر روابط اتفاق بیفتد. اما نکته ای که تمامی این خیانت ها مشترک است. مفهومی است که شکسته میشود. بله اعتماد ! این مفهوم به حدی مهم است که پاره شدن دانه های آن شیرازه ی رابطه ممکن است به کلی از هم بگسلد.

مان خیانت چیست؟

مان خیانت به فاکتور های مهمی بستگی دارد، مانند: ۱انگیزه افراد برای بهبود رابطه ۲ک صدمه وارد شده از طرف خیانت کنند۳ پیوند های روابط عاطفی قبلی ۴تلاش برای ایجاد اعتماد۵ سایر جنبه های خارج از رابطه مانند فرزندان و خانواده و دید فرهنگی نسبت به مرکه

فردی که خیانت میکند بهترین کاری که میتواند انجام دهد چیست؟

بهترین کاری که فردی که خیانت کرده میتواند انجام دهد این است که حداقل به پنهان کاری روی نیاورد و مسئولیت کار خود را برعهده بگیرد. مراحل بعدی ید به فردی که خیانت کرده تضمین دهد که رر خیانت آمیزش تکرار نخواهد شد. خود نیز ید تلاش کند که از خیانت بعدی پیشگیری کند.

آیا خیانت همسر قابل مان است؟

اینکه یک رابطه شانس حیات مجدد دارد بستگی به انگیزه خود افراد دارد نمیتوان به این سوال یک جواب کلی داد. ولی مجموع زمانی میتوان برای یک رابطه زگشت را متصور شد که اعتماد را هر دو سوی رابطه برای ساختنش تلاش کنند. از طرفی اعتماد به نفس فرد صدمه دیده ترمیم شود. فردی خیانت میکند ید بداند اولین چیزی که همسرش تخریب کرده اعتماد به نفس اوست. پس سعی کنید به همسر خود توضیح دهید که این خیانتی که اتفاق افده بی گناه است. بنابراین مسئولیت کار را خیانتکار ید بپذیرد شانسی برای ادامه رابطه وجود داشته شد.

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Counselor Online | Chat, Video, and Phone Therapy

 

مشاوره تلفنی خیانت

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ساعت 4:20
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 34 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

تنبیه کودک از جمله اتفاقات ناشایستی است که مسفانه به صورت اشته اکثر خانواده های جامعه ما جا افده است . تنبیه کودک میتواند از لازمه های تربیت او شد اما به این صورت که اصولی و حساب شده اعمال شود . بسیاری از پان و ماان به محض این که میخواهند مسئولیت مواظبت و مراقبت از فرزندشان را از سر ز کنند ، تنبیه کودک را انتخاب میکنند . مشاوره تربیت کودک نیز به این مورد اشاره میشود که تنبیه کودک اگر غلط و غیر اصولی انجام شود قطعا میتواند عث و زمینه ساز اختلالات زیادی کودک شد.

تنبیه کودک ید حتما متناسب شخصیت کودک شد و البته محیط و فرهنگی که او پروش میابد . مشاوره کودک روانشناسان دائم به این نکته کید میکنند که تنبیه کودک یک شرایط ممکن است برای تربیت صحیح کارساز شد ولی شرایط  دیگر ممکن است برای حال و آینده کودک مضر شد .

راه های تنبیه کودک

راه های تنبیه کودک همانطور که اشاره شد ید بسیار دقت انجام شود ثیر مثبت خود را به خوبی بگذارد . ولی کل چند نکته وجود دارد که والدین ید حتما زمان تنبیه کودکان خود رعایت کنند . ادامه به تعدادی از راه های تنبیه کودک اشاره میکنیم :

 • راه های تنبیه کودکان ید به گونه ای انتخاب شود که به تحقیر کودک ختم نشود .
 • راه های  تنبیه کودکانحتما ید به نحوی دستورکار قرار گیرد که منجر به صدمه جسمی به کودک نشود . برخی از آن به ها ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به جسم کودک وارد کند .
 • فراموش نشود که تنبیه کودکان ید متناسب اشته یا اعمال ناست آن نظر گرفته شود . گاهی والدین به قی تنبیه کودک زیاده روی میکنند که خود عث بروز اختلالات روانشناختی کودک می‌شود . از جمله این اختلالات میتوان به روی آوردن کودک به پرخاشگری اشاره کرد .

بهترین روش تنبیه کودک

بهترین روش تنبیه کودک میتواند این شد که از روانشناسی یادگیری پروسه آموزش و پرورش کودک خود استفاده کنیم . به عنوان مثال تربیت کودک و جهت دادن به افکار و رفر او پادش و محرومیت میتواند انتخاب خوبی شد . یعنی اینکه کودک توافق شود که اگر فلان رفر ناشایست را از خود بروز دهد ید جریمه مشخص شده را بپردازد . اگر میخواهیم که بهترین روش تنبیه کودک را محرومیت از علاقمندی های او بدانیم ید به نکاتی نیز توجه کنیم . والدین حتما ید نظر داشته شند که حتما قوانینی که برای کودک وضع میکنند پابرجا و مستدام شند . گاهی اوقات پان و ماان این که محرومیت هایی را به عنوان تنبیه کودکان خود نظر گرفته اند به هر دلیلی نقض میکنند . این مورد عث میشود که کودک دیگر از قوانین وضع شده به سفتی و محکمی تبعیت نکند .

 

بدترین روش تنبیه کودک

بدترین روش تنبیه بدون شک روشی است که آن به لحظه ای که آن هستیم فکر کنیم نه به آینده کودک خود . شاید بدترین روش تنبیه کتک زدن و تنبیه بدنی کودک آیت . هیچ پ و مای قطعا از روی کینه و عداوت کودک خود را کتک نمیزند اما این مورد خیلی از فرهنگ ها بخصوص جامعه ما دیده میشود . مورد عوارض تنبیه بدنی حتما ید چند مورد را بدانیم :

 • تنبیه بدنی کودک عث میشود که دیر زود پرده های احترام و حیا بین کودک و والد از بین برود و دیگر بعد از مدتی ناراحتی یا خوشنودی والد برای کودک مهم نشد . چون به هر حال میداند که تنبیه بدنی میشود .
 • تنبیه بدنی کودک قطعا به مرور زمان اورا بی اعتماد به نفس ، گوشه گیر و سرخورده خواهد کرد .
 • این کار مستقیما کودک را به سمت پرخاشگری سوق میدهد .

تنبیه کودک از نظر روانشناسی

تنبیه کودک از نظر روانشناسی هیچگاه رد نمیشود و روانشناس کودکی یافت نمیشود که معتقد شد که آموزش و پرورش کودک بدون تنبیه امکان پذیر است . اما تنبیه کودکان از نظر روانشناسی کودک تعریفی که خیلی از والدین بخصوص نسل های گذشته داشتند بسیاز متفاوت است . بهترین روش تنبیه کودک قطعا روشی است که منجر به یک برنامه ریزی ست و دقیق برای رشد و ارتقای اعمال روزمره کودک ما و مختص به شرایط جسمی و روحی او تهیه شده شد . حتما به خاطر داشته شید که :

 • تنبیه کودک ید به گونه ای شد که علاوه بر این که رفر ناست او را اصلاح کند عث به وجود آمدن ور و رفر بد جدیدی او نشود .
 • شرایط شخصیتی فرزند خود را بشناسید و از خط قرمز های او برای تنبیه استفاده نکنید .

چگونه تنبیه بدنی عث پرخاشگری کودک میشود

زمانی که ما کودک خود را تنبیه بدنی از کار اشتهی که میکند ز میداریم ، بهترین شرایط ثیر کار خود را موقتی خواهیم یافت که البته بعد از مدتی به مراتب کودک خود را مشکلات سخت تری مواجه میکنیم . از جمله مسائلی که از عوارض تنبیه بدنی کودک به حساب می آید پرخاشگری است . وقتی کودک خود را پرخاشگری و کتک زدن وادار به کاری میکنیم که دوست ندارد ، این برداشت را میکند که پرخاشگری میتواند راه حل راحت تر و سریعتری برای رسیدن به مقصود شد . بنابراین این رفر مخصوصا ارتطات خود همسالان خود دستور کار قرار میدهد و کم کم شخصیت پرخاشگر aggressive character)) کودک شما شکل میگیرد .

 رفر کودک تنبیه شده بزرگسالی والدین

کودکی که دائم توسط پ و ما خود و کل بزرگترهای خود تنبیه و اللخصوص تنبیه بدنی میشوند ، به تیج اعتماد خود را نسبت به آنها از دست میدهند . این بی اعتمادی کم کم عث بروز فاصله عاطفی میشود و زمینه های جذب فرد نوجوانی به گروه هایی غیر از خانواده را فراهم میکند . کودک بخاطر اینکه قبح احترام معمول بین او والدین شکسته شده دیگر نمیتواند دوره های حساس بعدی زندگی مثل نوجوانی و جوانی کیفیت لازم را ارتط خانواده داشته شد . همین عدم ارتط میتواند زمینه های بزهکاری crime)) ، اعتیاد  addiction)) و انتخاب افراد نامناسب برای ارتط را به وجود بیاورد .

 

از پاداش به عنوان جریمه و تنبیه استفاده نکنید

والدین ید توجه داشته شند که نمی توانند از هر وسیله ای که میخواهند برای تنبیه کودکان خود استفاده کنند . گاهی بعضی از پ و ما ها برای تنبیه کودکانخود از پاداشی که برای کار های خوب به او میدهند استفاده میکنند . صورتی که این کار کاملا اشته و غیر اصولی است . تصور کنید ما برای کار یا رفر خوب فرزندانمان ده روز پیش یک توپ برای زی یا عروسک خریده ایم . حالا او هر ر که آن توپ یا عروسک زی میکند یاد کار خوبی می افتد که به خاطرش  پاداش را گرفته . به این اتفاق روانشناسی پرورشی تقویت میگویند .

حال اگر ما برای برخورد کار بد و ناپسند او پاداش کار خوب او را از او بگیریم دیگر اطمینانی به پاداش گرفتن و دائمی بودن پاداش یافت شده  نیز نخواهد داشت . صورت بروز این اتفاق نه تنها نتیجه دلخواه کسب نمیشود بلکه میل کودک به رفر های خوب نیز کمتر خواهد شد .

سوالات متداول

عوارض تنبیه کودک چیست ؟

کاهش و ادامه از بین رفتن اعتماد به نفس کودک صورتی که کودک ب صورت غیر اصولی تنبه شود .

بدترین نوع تنبیه کودکان  چیست ؟

بدترین نوع تنبیه  ، تنبیه بدنی کودک است چرا که هم برای کودک عوارض جسمانی را به همراه دارد و هم میتواند او را از لحاظ روانی تهدید کنه .

تنبیه کودکان توسط ما بهتر است یا پ ؟

تنبیه تنبیه کودکان میتواند توسط والدین انجام شود که ثیر ببشتری بر تربیت کودک دارد انجام شود . اما مهم تر از آن اصولی و ایمن انجام دادن این کار است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Alternatives to Physical Punishment

 

آثار منفی تنبیه کودک و روش های جایگزین آن چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ساعت 4:09
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مشاوره وسواس امروزه به یکی از مهم ترین خدمات بهداشت روان جامعه تبدیل شده است. این به خاطر این است که شیوع اختلال وسواس جامعه ۲ صد نیز برآورد شده است. توجه به یافته های سازمان جهانی بهداشت وسواس فکری و عملی به عنوان دهمین علت ناتوانی افراد زمینه های اجتماعی، اقتصادی و تحصیلی برآورد شده است. نتیجه این اختلال کیفیت زندگی افراد را کاهش می دهد. یکی از اهداف مشاوره وسواس لا بردن کیفیت زندگی از طریق مان اختلال وسواس است. اختلال وسواس جبری پیش از دهه ۷۰ میلادی، بیماری ای قلمداد میشد که نسبت به مان مقاوم است. اما توجه به پژوهش هایی که اخیرا انجام شده است؛ روش های موثری برای مان وسواس تعبیه شده است. از جمله این مان ها شامل :

 • مان مواجهه و زداری از پاسخ
 • مان رفری – شناختی
 • مان های فراشناختی

چالش های این مان ها می تواند دسترس بودن مشاوره روانشناسی برای بیمار شد.

مشاوره وسواس جبری برای بیماران مبتلا به این اختلال مزمن

مشاوره وسواس جبری از این جهت مهم است که اختلال وسواس یک بیماری مزمن و ناتوان کننده است و بیشتر موارد کارکردهای شناختی، شغلی و خانوادگی فرد مختل می شود. ید بدانید این بیماری بعد از ترس، وابستگی به مواد و اختلال افسردگی شایع ترین تشخیص های بیماری روانپزشکی را به خود اختصاص داده است. فرضیه مان اختلال وسواس این است که افکار وسواسی اضطراب و استرس پیوند خورده اند و پیوند آنها ناشی از شرطی سازی است. پس مشاوره وسواس فکری جبری مییست این شرطی سازی خاموش شود و افراد برای کاهش استرس و اضطراب خود از اعمال وسواسی مانند شستشو و وارسی جلوگیری به عمل آید.

نیج پژوهش ها نشان داده است که روش مواجهه سازی افراد محرک های اضطراب زا و همچنین جلوگیری از پاسخ به افکار وسواسی موثر بوده است. پژوهش های این نوع روش مانی بهبود قابل ملاحظه ای بیماران مبتلا به این اختلال حاصل شده است.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


مشاوه وسواس فکری عملی

مشاوره وسواس فکری و عملی اختلالات مربوط به این بیماری را ید به دقت بررسی کند. بیماری وسواس شامل اختلالات مختلفی می شد که مشاوره وسواس فکری و عملی نسبت به تشخیص افتراقی آنها ید بسیار دقیق عمل کند زیرا نشانه های این اختلالات، همچنین نحوه مان آنها یکدیگر تفاوت بسیاری دارد. هنگام مراجعه به مشاوره خانواده دقت تمامی شکایات خود از بیماری را به طور کامل شرح دهید او بتواند تشخیص ستی ارائه دهد.

اختلالات وسواس شامل اختلال:

 • اختلال وسواس فکری عملی
 • اختلال بد شکلی بدن
 • اختلال ذخیره کردن
 • اختلال مو کنی
 • اختلال پوست کنی
 • اختلال وسواس فکری عملی ناشی از مصرف دارو و مواد
 • اختلال وسواس فکری عملی ناشی از بیماری های جسمانی

 

مشاوره وسواس فکری و وسواس های عملی

مشاوره وسواس فکری و وسواس های عملی نخست ید نشانه های این اختلال را تعریف کرد. وسواس های فکری شامل فکرهایی هستند که به صورت مداوم و مستمر افراد آنها را تجربه می کنند. تصوراتی که به صورت عودکننده و مزاحم به افراد هجوم می آورند عث ناراحتی لینی بسیاری برای این افراد می شوند. از سویی دیگر وسواس های عملی شامل رفرهایی می شد که فرد احساس می کند مییست پاسخ به وسواس های فکری خود این رفرها را نظم خاصی به انجام برساند. البته انجام این اعمال حس اختیاری ندارد و ور دارد که وادار به انجام آنها می شود و صوتی که آنها را انجام ندهد این احساس به او دست می دهد که اتفاق بدی رخ خواهد داد و نتیجه استرس و اضطراب قابل ملاحظه ای را تجربه خواهد کرد.

اصولا وسواس های فکری و عملی دیگر رفرهای عودکننده ای هستند که بیشتر متمرکز بر جسم افراد است مانند وسواس مو کنی و پوست کنی. نکته ای که اینجا قابل ذکر است این است که افراد مبتلا به این اختلال حس می کنند تلاش های مکرر آنها برای کاهش دادن یا متوقف کردن این رفرهای تکراری بی نتیجه است.


بیشتر بخوانید: علت وسواس فکری چیست؟


مشاوره وسواس اختلال بد شکلی بدن

مشاوره اختلالات بد شکلی بدن بر ملاک های تشخیصی این اختلال کید دارند. ملاک های تشخیصی ای که مشاوره اختلال بد شکلی بدن بر آن کید می شود شامل موارد زیر است:

 • مشغولیت ذهنی یک فرد نسبت به یک یا چند نقص یا عیب هایی که آنها حس می کنند بدن شان وجود دارد البته این نقطه ضعف ها برای دیگران مشهود نیست یا بسیار جزئی هستند.
 • طول دوره بیماری اختلال وسواس بد شکلی بدن افراد رفرهای مکرر گوناگونی را انجام می دهند مانند اینکه روبروی آینه می ایستند و بدن خود را وارسی می کند. آرایش برای این افراد بیش از حد است، پوست خود را می کند و … . اعمال ذهنی این اختلال شامل قیاس کردن ظاهر خودش ظاهر دیگران و این فکر پاسخ به استرس هایی است که فرد ره ظاهر خود دارد.
 • اختلال بد شکلی بدن، ناراحتی و اختلال قابل توجهی عملکردهای شغلی خانوادگی و تحصیلی و دیگر عملکردهای فرد ایجاد می کند.
 • این اختلال ذهنی نگرانی هایی که فرد مورد افزایش وزن دارد که مورد اختلال خوردن نمود پیدا می کند؛ متفاوت است.

مشاوره وسواس اختلال ذخیره کردن

مشاوره وسواس اختلال ذخیره کردن ملاک های تشخیصی ای را مدنظر ید بگیرد شامل موارد زیر:

 • مشکل این افراد اختلال ذخیره کردن این است که به طور مداوم اموال و اشیایی که حتی ارزشی ندارند را دور نمی اندازند و یا دل کندن از آنها برای این افراد بسیار مشکل است.
 • این افراد فکر می کنند اگر این اشیا را دور بیندازند، ناراحتی زیادی را تجربه خواهند کرد.
 • افرادی که اختلال ذخیره کردن را دارند عث می شود که مکان زندگی آنها متراکم از اشیاء بی ارزش می شود و به صورت قابل ملاحظه ای مکان زندگی آنها شلخته و بهم ریخته است.
 • ذخیره کردن این اموال بی ارزش عث اختلال قابل توجهی عملکردهای اجتماعی – شغلی یا سایر عملکردهای فرد می شود.
 • اختلال ذخیره کردن، اصولا ناشی از بیماری جسمانی مانند صدمه مغزی نیست.

 

مشاوره وسواس اختلال مو کنی

ملاک های تشخیصی مشاوره وسواس اختلال مو کنی شامل موارد زیر است:

 • مو کنی به صورت مکرر افراد انجام می شود که نتیجه این کار بی مویی کلی یا جزئی اعضای بدن است.
 • این افراد مکررا برای کاهش دادن و متوقف کردن کندن موی خود تلاش می کنند.
 • رفر مو کنی قطعا ید اختلال قابل توجهی عملکردهای مهم فرد ایجاد کند.
 • مو کنی می تواند هر ناحیه ای از بدن که مو رشد می کند اتفاق بیفتد. مهم ترین قسمت هایی از بدن که اختلال مو کنی آن روی می دهد؛ کاسه سر، ابروها و پلک ها می شد.

مشاوره وسواس اختلال پوست کنی

ملاک های تشخیصی مشاوره وسواس اختلال پوست کنی شامل موارد زیر است:

 • کندن پوست به صورت پیش رونده به صدماتی به قسمت های مختلف پوست منجر می شود.
 • افراد مکررا برای کاهش رفرهای این اختلال تلاش می کنند.
 • پوست کنی، ناراحتی قابل ملاحظه ای عملکردهای مهم فرد ایجاد می کنند.

مشاوره وسواس اختلال پوست کنی ید به این نکته توجه کرد رایج ترین نواحی که افراد پوست خود را می کنند شامل صورت، دست ها و زوها است. این افراد ممکن است حتی ناخن های خود را بکنند و ممکن است برای این کار از وسایلی مانند موچین، سوزن یا قیچی و اشیای دیگر استفاده کنند. ضایعات پوستی این افراد به خوبی قابل مشاهده است. البته این افراد سعی می کنند این صدمات که به پوست خود وارد آورده اند را پنهان کنند.

مشاوره وسواس اختلال وسواس فکری عملی ناشی از مصرف دارو و مواد

ملاک های تشخیصی ای که مشاوره اختلال وسواس فکری عملی ناشی از مصرف دارو و مواد ید نظر گرفته شود شامل موارد زیر است:

 • وسواس های ناشی از مصرف دارو یا سوء مصرف مواد افراد ممکن است به وسواس های فکری، وسواس های عملی، وسواس پوست کنی، وسواس پوست کنی یا سایر رفرهای تکراری روی بیاورند.
 • ممکن است نشانه های وسواس طول دوره مصرف مواد یا ترک آن یا پس از قرار گرفتن معرض آن ایجاد شوند.
 • این اختلال حد قابل ملاحظه ای عملکردهای شغلی، تحصیلی و موارد دیگر مشکلاتی ایجاد می کند.

نشانه های اختلال وسواس این مورد ید مدت سوء مصرف مواد یا ترک مواد یا به سرعت پس از قرار گرفتن معرض دارو یا مواد ایجاد شوند.


بیشتر بخوانید: وسواس احساس گناه چیست؟


 

سوالات متداول

شیوع همزمان اختلالات وسواسی سایر اختلالات روانپزشکی چگونه است؟

زمینه همزمانی اختلال وسواس سایر اختلالات ید گفت که تقری ۷۵ صد افراد مبتلا به وسواس از اختلالات خلقی و اضطرابی رنج می برند. رایج ترین اختلال همزمانی که افراد دارای وسواس تجربه می کنند؛ اختلال افسردگی اساسی است. بیش از ۵۰ صد افرادی که اختلال وسواس دارند، دارای افسردگی هستند.

اختلال وسواس فکری و عملی چگونه است؟

شاید برای شما ور این قضیه سخت شد ولی آنچه که مشاوره اختلال وسواس فکری عملی مشاهده شده است حاکی از این است که رفرهای وسواسی به صورت ناخواسته روی می دهند و این رفرها برای خود فرد بسیار ناراحت کننده است. نتیجه فرد هیچ لذتی از آن نمیبرد.

افراد مبتلا به وسواس چه ویژگی های خلقی ای دارند؟

اکثر افرادی که دارای اختلال وسواس هستند تصمیم گیری مردد هستند. دودلی ویژگی برجسته این افراد است و همچنین نزدیکان جه یک آنها اغلب افراد وسواسی هستند. افراد مبتلا به اختلال وسواس گذشته ای آسیب زا و استرس زا را پشت سر گذاشته اند.

آگاهی افراد وسواسی نسبت به بیماری شان به چه میزان است؟

مشاوره وسواس ما ۳ گروه از افراد روبه رو هستیم. ۱- افرادی که نسبت به بیماری شان بینش خوبی دارند. این افراد قا به تشخیص این هستند که ورهای آنها مورد اختلال وسواس فکری قطعا یا احتمالا ست نیستند. ۲- افرادی که مورد اختلال وسواس شان بینش ضعیفی دارند. این افراد فکر می کنند عقایدشان مورد وسواس فکری و عملی احتمالا ست و ورپذیر است. ۳- افراد فاقد بینش و عقاید هذیانی: این افراد به صورت قطعی به این نتجه رسیده اند که ورهایشان مورد وسواس هایشان کاملا صحیح است.

محتوای افکار وسواسی چیست؟

محتوای افکار وسواسی شامل ترس از آلودگی، انجام تکراری رفرهای نظافتی، منظم کردن، شمردن، افکار مربوط به تقارن، افکار ممنوعه و بوهای جنسی، ترس از بیمار شدن، ترس از صدمه زدن به دیگران و وارسی کردن بدن.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Lifelines Counseling Services 

 

خدمات مشاوره وسواس چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت 16:55
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 30 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

پرخاشگری کودک ۳ساله چگونه شناسایی می‌شود ؟ پرخاشگری کودک ۳ساله چگونه مان میشود و کمتر و کمتر میشود ؟ اینها سوالاتی است که والدین مورد بروز پرخاشگری کودک این سنین ذهن دارند . قطعا بهترین تشخیص و مان توسط یک متخصص لینی کودک انجام میپذیرد . برخی از والدین تکیه بر دانش اندک و گاها اشته خود پرخاشگری کودک ۳ساله را قضاوت میکنند و برعکس عث ضربه و آسیب او میشوند . مشاوره تربیت کودک توسط مصاحبه های اسندارد مشخص میکند که آیا علایم لینی که کودک از خود بروز میدهد ، شامل پرخاشگری کودک ۳ساله میشود یا خیر؟ مشاوره کودک همچنین بعد از تشخیص بیمار را رها نمیکند بلکه پیش گرفتن راه های مانی متناسب شخصیت فرد پرخاشگری کودک ۳ساله را مان می کند .

مان پرخاشگری کودک ۳ساله

مان پرخاشگری کودک ۳ساله مستلزم رعایت یک سری نکات مهم است که کنار نکاتی که روانشناسی کودک به والدین کودک پرخاشگر گوش زد میکند که ید به آنها توجه شود . ادامه به تعدادی از این نکات اشاره میکنیم :

 • برای مان پرخاشگری کودک ۳ساله خود حتما آرامش خودن را حفظ کنید . کودکان سن سه سالگی به نوعی احساس نیاز به استقلال طلبی میرسند . این هنگام آرامش شما این که ممکن است از دست آنها عصنی شید به الگوی مناسبی از شخصیت پرخاشگر برای کودک خود تبدیل میشوید .
 • برای مان پرخاشگری کودک ۳ساله تقویت رفرهای مناسب او نیز میتواند کمک شایانی به او بکند . هر رفر خوب او جهت حل پرخاشگری میتواند یک تشویق همراه شود .
 • مشاوره تربیت کودک برای اینکه مان پرخاشگری کودک ۳ساله بهتر پیش برود حتما برای رفر های پرخاشگرانه او جریمه نظر بگیرید . مثلا اگر او کودکان دیگر را کتک زد حتما او را از چیزی که دوست دارد مثلا برای چند ساعت محروم کنید .

بهترین روش برخورد پرخاشگری کودک ۳ساله

بهترین روش برخورد پرخاشگری کودک ۳ساله میتواند بنا به شخصیت کودک متفاوت شد . به گفته روانشناسان کودک آرامش صحبت کردن کودکان پرخاشگر بعد از فرو نشاندن خشم آنها میتواند بهترین روش برخورد پرخاشگری کودک ۳ساله شد . اگر پرخاشگری کودک خود عصنیت و تندی برخورد کنید او می آموزد که یکی از راه های برخورد اطرافیان که انسان را به مقصد و منظور خود میرساند همین است که از تندی و خشونت برخورد سایر افراد محیط پیرامون استفاده شود . شاید پایداری تربیت نظر گرفته شده برای کودک نیز بتواند بهترین روش برخورد پرخاشگری کودک ۳ساله شد . حتی اگر جمع حضور داشتید و این نوع رفرها را از فرزند خود دیدید به هیچوجه از سیاستی که برای برخورد او نظر گرفته اید کوه نیایید .

 

راههای کاهش پرخاشگری کودک ۳ساله

راههای کاهش پرخاشگری کودک ۳ساله میتواند بنا به دلایل به وجود آمدن این مورد کودک متفاوت و متنوع شد اما به چند مورد از راههای کاهش پرخاشگری کودک ۳ساله اشاره میکنیم .

 • به صورت کودک حال پرخاشگری آب بزنید ،آب به صورت ذاتی آرامش بخش میشد این کار بسیار آرام تر شدن کودک موثر است .
 • یک موسیقی مناسب آن لحظه نیز میتواند کارساز شد . لحظه عصنت کودک یک موسیقی شاد و کودکانه حتما توصیه میشود
 • حتما بخاطر داشته شید که نفس عمیق کشیدن کودک میتواند بسیار کارساز و تأثیر گذار شد .
 • تحریک حس بویایی کودک از دیگر راهکارهای مناسب برای آرام کردن کودک است . مثلا یک گل زی و خوشبو را به کودک بدهید بو کند .
 • از دیگر پیشنهادات موثر برای این لحظات آموزش این موضوع است که کودک حتما برای بیان احساسات خود یک نقاشی بکشد . حداقل سود این موضوع این است که حرص و غضب کودک از طریق کشیدن نقاشی کاملا تخلیه میشود .

علت پرخاشگری کودک ۳ساله

علت پرخاشگری کودک ۳ساله میتوان از جهت های متفاوت و مختلفی مورد توجه و بررسی قرار داد . ابتدا به چند مورد از این علتها اشاره میکنیم  و بعد ادامه به توصیف و توضیح آنها میپردازیم :

 1. تجاوز به مالکیت کودکان میتواند از جمله مهمترین علل پرخاش کودک شد . مثلا کودک دیگری دفتر نقاشی اش را بدون اجازه برمیدارد .
 2. آزار دادن کلامی کودکان توسط دیگران از جمله عوامل به وجود آورنده علائم پرخاشگری آنها میشد .
 3. اگر کودک مورد حمله جسمی قرار بگیرد نیز به احتمال زیاد رفر های همراه پرخاش را از خود بروز میدهد .
 4. اجر به انجام کار یا کارهایی که کودک به آن علاقه ندارد میتواند علت پرخاشگری کودک ۳ساله شد . کودک آن سن به شدت علاقمند به استقلال طلبی و خودمخری میشد بنابراین هیچگاه نید او را آن دوره سنی مجبور به کاری کرد .

محیط روانی خانواده عث پرخاشگری کودک

گاهی اوقات خانواده ها از این موضوع غافل میشوند که محیط خانه و خانواده اندازه زیادی شکل گیری رفرهای کودکان موثر است . برخی از خانواده ها که افراد آن دائما یکدیگر پرخاش و تندی ارتط میگیرند ، احتمال بروز اینگونه رفر ها کودکان بسیار بیشتر است . برای مثال تصور کنید که کودک ناظر این مورد و مسئله میشد که پ او دائم ما او دعوا میکند و پرخاشگری مطالت خود را ابراز میکند . ما هم برای اینکه پ از پرخاشگری خود آن لحظه دست بردارد هر چیزی که او میگوید را قبول میکند . کودک این شرایط پرخاشگری و خشونت را به عنوان یک ابزار قتمند برای رسیدن به خواسته ها و نیازها شناسایی میکند . بنابراین والدین حتما ید توجه کنند که محیطی که کودکی زندگی میکند خیلی ید مراقب رفر و کردار خود شند .

شکسته شدن حریم مالکیت کودکان موثر پرخاشگری آنان

والدین حتما ید به خاطر داشته شند که شکسته شدن حرییم مالکیت میتواند بر پرخاشگری (violence) کودک بیفزاید . برای مثال اگر وسایل کودک را بی اجازه او برداریم یا اینکه اجازه بدهیم افراد دیگر این کار را انجام دهند احتمالا مقدمات این کار را فراهم کرده ایم . برخی از پ و ما ها تصور میکنند که کودکان بخاطر سن پایین ک ستی از مفهوم مالکیت ندارند حالی که این تعبیر به کلی اشته است . حتما برای جلوگیری از بروز پرخاش کودکان به ابزار و وسایل که مالکیت آنها است بدون اجازه دست نزنید .

 

حمله های کلامی و غیر کلامی

همانطور که لا اشاره شد حمله های کلامی و غیر کلامی میتواند زمینه بروز پرخاشگری کودک ۳ساله را به وجود بیاورد و برای آینده او مشکل ساز شود . حالا به چند نکته که والدین ید حتما این مورد رعایت کنند اشاره میکنیم :

 • از توهین به کودکان مخصوصا جمع به شدت خود داری کنید . این مورد به شدت احتمال پرخاشگری کودک را لا میبرد .
 • از تحقیر کردن زنی کودک ید پرهیز شود چون تحقیر از عوامل اصلی نهادینه شدن این آسیب کودک میشد .
 • تنبیه بدنی نیز از جمله مواردی است که برخی از فرهنگ ها کاملا طبیعی است صورتی که تنبیه بدنی میتواند کاملا پرخاش را کودک نهادینه کند . کودک تنبیه بدنی می آموزد پرخاشگری میتواند ابزاری شد برای رسیدن اهداف و خواسته های او.

سوالات متداول

آیا کودک ۳ساله بیشتر پرخاشگری میکند ؟

کودک از ۳سالگی متوجه مفهومی به نام استقلال طلبی میشود و این آگاهی میتواند عث بروز رفری مثل استقلال طلبی بشود . اما أین که چه زمانی بیشتر پرخاشگری کند بستگی به خیلی از موارد و مسائل دارد و سن نمیتواند به تنهایی عث بیشتر اتفاق افدن آن شود .

چه موقع عصنیت کودک خود را جدی بگیریم ؟

 زمانی که عصنت کودک ما به طور غیر عادی ادامه پیدا کند یا اینکه زندگی او را از حالت عادی خارج کند ما ید حساسیت بیشتری را این مورد بروز دهیم .

بهترین روش تربیت کودک ۳ساله پرخاشگر چیست ؟

 شاید بهترین روش تربیت کودک این سن استفاده از تنبیه و تشویق متناسب سن او شد

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  Aggression in children: Why it happens and what to do …

 

چگونه پرخاشگری کودک ۳ساله را کنترل کنیم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت 4:52
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

شناخت مردان بیشتر از راه تعامل آنها امکان پذیر است. اما ید دانست که مردان نیز همگی شبیه به هم نیستند که بگوییم برای شناخت مردان چند راه مطمئن وجود دارد. از نظر مشاوره روانشناسی شناخت مردان ار نظر شخصیتی نسبت به یکدیگر متفاوت هستند. پس ید آنها چاچوب شخصیتی خودشان بررسی کنیم بتوانیم بدون پیش داوری به ک ستی از ویژگی های اخلاقی و شخصیتی آنها دست یابیم.  این وجود میتوان قطعیت گفت که مردان اصولا رفر همسر، فرزندان، والدین، همکاران و دوسن از یک الگوی ثابت پیروی میکنند. شما شناخت این الگوی مرد خود میتوانید حدس بزنید رفر او موقعیت های دیگر چگونه خواهد بود. البته نید از این نکته غافل شده که شناخت مردان نیز مانند هر شناختی نیازمند زمان است.

شناخت مردان چگونه از طرف دیگران برداشت میشود؟

ید گفت اغلب افراد، مردان را ویژگی های مادی مورد داوری قرار میدهند و شاید معیار های اخلاقی جه دوم اهمیت شند. اما ید توجه کنیم که معیار دسورد های مادی یک مرد برای شناخت مردان کافی نیست. یک فرد را ید شناخت تمامی ابعاد شخصیتی مورد داوری قرار دارد. مانند ابعاد رفری، اخلاقی، خانوادگی، اجتماعی، شغلی و تحصیلی. نگاهی جامع به تمامی این فاکتور ها  میتوان به شناخت صحیح و جامعی از یک مرد دست یافت.

شناخت مردان از طریق نحوه برخورد آنها اطرافیان

شناخت مردان از طریق نحوه برخورد آنها اطرافیان بهترین راه شناخت شخصیت آنهاست. زمانی شما یک آقا آشنا میشوید و حین تعامل او متوجه میشوید که اطرافیان خود به خوبی صحبت نمیکند و دائما آنها را تحقیر میکند. اینجا ید بدانید که شاید کنایه های نیش دار برای این آقا جزئی از کارکرد های رفری خودش  شد که بدون شک آن راهکار معیوب رفری را شما نیز تکرا خواهد شد. خب شاید این سوال برای شما پیش بیاید از کجا متوجه شویم این موقعیتی که به طور مثال ذکر کردیم، که کسی را مورد تحقیر و یا تمسخر قرار داد! موقتی نشد؟ جواب سوال ساده است.

هر چه این رفر موقعیت های بیشتری نمود پیدا کند و افراد بیشتری تکرار شود مطمئنا این رفر ثت بیشتری دارد و پیش بینی میشود که شما نیز همینگونه رفر کند. اصولا نوع تعامل انسانها الگوی ثتی دارد.

شناخت مردان از طریق روابط حیاتی آنها

یکی دیگر از روشهای شناخت مردان از طریق روابط حیاتی آنهات.  ما انسانها یک سری روابط داریم که شاید بهترین نام برای آنها روابط حیاطی است. زیرا ما این روابط چیزهایی را طلب میکنیم که خیلی از روابط دیگر وجود نخواهد داشت مانند عشق ، صمیمیت، پذیرش بدون قید و شرط و همبستری و ….

ید توجه کنیم که این روابط که گفتیم حیاتی هستند یک عنصر مشترک دارند که اعتماد نام دارد. نتیجه اگر مردی را یافتید که این روابط صداقت ندارند یقینا بدانید که صداقت سایر روابط برای آنها اهمیتی ندارد. اینجا حتما ید بدانید که از این مردان طلب کردن رواستی ساده انگاری است.


بیشتر بخوانید: فحاشی همسر خود چکنیم؟


 

شناخت مردان از طریق بررسی رفر آنها موقعیت های تنش دار

یکی از بهترین راه های شناخت مردان از طریق موقعیت هایی است که تنش وجد دارد. حال شاید بپرسید چرا؟ به این دلیل که این نوع موقعیت ها فرد فرصت کافی برای پوشش دادن و یا ویی ندارد و به طور غریزی رفر میکند به همین دلیل شاید بهترین زمانی است که پیش خود بگوییم که حال او خود واقعی خود را به نمایش میگذارد. برای مثال فرض کنید که  کنار او هستید و یک لحظه  به خاطر رانندگی دیگران از کوره میرود و رفری مشابه ناسزا گفتن یا از کوره رفتن نشان میدهد.

این رفر را دست کم نگیرید و نگویید که آنی است و برای همه پیش میاید. ید بدانید این رفر، عصنیت او را نشان میدهد که بر روی آن کنترلی ندارد.  برای شناخت ببشتر مردان پیشنهاد میشود به مشاوره خانواده مراجعه کنید. ید بدانید که حتی اگر موقعیتی هستید که  دسترسی به مشاوره قبل از ازدواج ندارید، حتما انتخاب خود عجله نکنید و دقت تصمیم بگیرید

چگونه مردان را سریع بشناسیم؟

بیشتر خانم ها میگویند: اگر بخواهید مرد را یک کلمه خلاصه کنید آن کلمه اقتدار است اقتدار برای مرد خیلی مهم است به همین دلیل اولین آشنایی می‌گوید: ((من خودم به این‌جا رسیدم، از صفر شروع کردم و هیچ‌کس کمکم نکرد)). اقتدار یک مرد آرزوی دیرینه یک زن است اصلا زنان دوست دارند مردان شان بزرگ شد به او افتخار کنند و او را همه جا نشان دهند ولی دوست ندارند مردانشان برای آنها رفر اقتدار آمیز انجام دهد. مسفانه روابط زناشویی مردان اقتدار خود را سر زنان خالی می‌کنند که همین کار موجب ناراحتی می شود.

خانم محترم! اگر می‌خواهی گفت ‌وگوها به مرد لذت بدهی اقتدار تزریق کن. فکر نکنید همین جوری که خودن لذت می‌برید طرف مقابل هم لذت می‌برد سعی نکنید شبیه هم شوید. مردان اول احساس و بعد عقل خود، احساس خود را تأیید می‌کنند یعنی عقل، احساسش را تأیید می‌کند مثلاً به مردان بگویید: چرا این خانم را انتخاب کردی؟

می‌گوید: او را دیدم و خوشم آمد. همین، فقط خوشش آمد؟! نه، او را دیدم خوشم آمد خواستگاری رفتم دختر پاک و نجیب و … هست او را انتخاب کردم.

برای شناخت مردان روی منطق آنها حساب کنید

زن برای شناخت مردان ید روی عقل مرد سرمایه‌گذاری کند که یک گفت‌ وگو جذابی داشته شند. البته رابطه بین عقل و احساس تصمیم گیری های مردان یک رابطه کارمند ریئسی است چون لزوما روسا قرار نیست بیشتر از کارمندان بدانند وکار کنند پس رابطه عقل واحساس تصمیم گیری مردان کم وزیادی بودن این دو ویژگی تصمیم گیری نیست. یعنی نمیتوانیم بگوییم زن احساس زیاد و مرد عقل زیاد بلکه رابطه اینگونه است که چون مرد عقل ید یید را بکند همانند ریئس یک اداره که ید امضای نهایی را بزند است حالا می توانیم بگوییم همه ادارات ریئس بیشتر از کارمند می فهمد یا بیشتر از کارمند کار می کند فقط می توانیم بگوییم رییس جایگاهش لاتر است و ید یید کند.

مثالی برای شناخت مردان خانواده

برای شما مثال می‌زنم:زن مانتویی خریده است اولین چیزی که به آقا می‌گوید:«قشنگ است؟» روی احساس آقا سرمایه‌گذاری کرد؛ بلافاصله عقل آقا فعال می‌شود و می‌گوید:«چند خریدی؟» خانم می‌گوید: چی‌کا‌ر داری؟ خانم!  اقتدار مردت را از بین بردی گفت‌ وگویی که ید از آن لذت می‌برید به دعوا ختم ‌شد.   صورتی که خانم اگر می‌گفت:«این مانتو ۱۰۰۰۰۰ تومان زده بود ولی من ۸۰۰۰۰تومان خریدم.» بلافاصله آقا واکنش نشان می‌دهد قشنگ است و به شما می‌آید یا بعضی وقت‌ها تخفیف نگرفتی از شاخصه‌های مانتو بگو: رنگش نمی‌رود،کوه نمی‌شود و …

 

ضرورت شناخت مردان

اینجا ممکن است یک سوء تفاهم پیش بیاد واغلب خانم ها می گویند یعنی ید وغ بگوییم یا نقش زی کنیم من می گویم آیا یک زن وقتی مانتو می خرد خصوص قیمت آن چانه نمیزند خصوص جنس آن وسواس خاصی ندارد مطمئنا هم چانه می زند وهم دنل جنس خوب است پس ید به جای اینکه آنگونه که یک زن لذت می برد مرد حرف بزنیم ید مرد آنگونه که او لذت می برد حرف بزنیم یعنی ابتدا خصو ص چانه وجنس مانتو برایش بگوییم چرا که این کار بر روی تعقل او که همان رییسش تصمیم گیری است تمرکز کرده ایم این صورت است که هم مرد وهم زن ناخودآگاه واکنشی که طرف مقابلش لذت می دهد را صا می کنند.

سوالات متداول

آیا شناخت مردان امکان پذیر است؟

بله اگر شناخت توجه به اطلاعات ست و کامل صورت بگیرد حتما به نتیجه ستی خواهد انجامید. اصولا این زمینه هندوانه بسته وجود ندارد.

برای شناخت مردان ید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای شناخت ست آقایان حتما ید تمامی ابعاد شخصیتی و رفری مرد مورد توجه قرار بگیرد نه فقط ویژگی های مادی.

بهترین را شناخت مردان چیست؟

بهترین راه توجه به ارتطات و تعلملات حیاتی اوست البته شما میتوانید از مشاوره خانواده نیز کمک بگیرید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How To Know a Guy Is Interested: 10 Tips From A Man!

 

آیا شناخت مردان ممکن است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت 3:36
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 33 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مان وسواس شستشو یا (Gemaphobia) که به معنی وحشت از کثیفی میشد که زیر نظر مشاوره روانشناسی ید انجام داد .  این اختلال جزو اختلال‌های وسواس فکری عملی و وسواس های قابل مان طبقه‌بندی می‌شود . مان این بیماری ابتدا از بیمار میخواهند الویت هایی از آنچه که بیشتر عث استرسش میشود را تهیه کند . سپس مان وسواس از موردی که کمترین استرس را به مراجع میدهد شروع میکنند . مراجع ید متوجه شود دست زدن به چیزی که آلودگی یا کثیفی دارد او را دچار بیماری نمیکند . مرحله بعدی خودکنترلی مراجع است ، فرد مبتلا به وسواس شستشو ید مراقب کارهای تکراری و تعداد دفعات شستشوی خود شد . امروزه مشاوره شامل روش‌های رفرمانی و شناخت مانی می شد . استفاده از این روش‌ها وسواس بیمار به بتیج از بین رفته و فرد به مرور کاملاً بهبود می‌یابد.

مان وسواس شستشو کودکان

درمان وسواس شستشو کودکان بیشتر از طریق زی مانی اتفاق می افتد  . کودکان به خاطر حساسیت هایی که دارند ، ممکن است انواع مختلفی از وسواس را تجربه کنند . گاهی رفر کودکان جزئی از مراحل رشدی آنها است اما اگررفرها تکرار شدند ید مراحل زی مانی و مراجعه به مشاوره خانواده بطور کامل انجام شود . مان وسواس شستشو کودک متد های روانشناسی یا تکنیک های نقاشی و همچنین استفاده از روش جایزه دادن انجام میشود . این روش ازکودک میخواهند که اگر  شستن دست هایش را کمتر کند جایزه میگیرد .   روند زی مانی هم اضطراب و عواملی که عث شروع شدن وسواس کودک شده را کاهش می دهند . سرزنش کردن کودک دوره مان عث افزایش اضطراب و همینطور به دنل آن برگشت اعمال وسواس گونه کودک می شود .


بیشتر بخوانید: علت وسواس فکری چیست؟


مان وسواس شستشو نوجوانان

مان وسواس شستشو نوجوانان به دلیل تغییرات هورمونی و عصبی دشوار است . نوجوانی همراه تغییرات خلقی زیادی اتفاق می افتد و مان را کندی همراه میکند . دوره نوجوانی وسواس شستشو ممکن است شدت بیشتری یابد . زیرا استرس و اضطراب و وسواس فکری رشد بیشتری پیدا میکند . مان اختلال وسواس ابتدا به مان روانی و شناختی استرس می پردازد . چون نوجوان توانایی بیان افکار و دلایل استرس خود را دارد شرکت جلسات مشاوره ثیر زیادی مان وسواس دارد . برای کمک به مان وسواس شستشو نوجوانان میتوان از داروهای ضد اضطرابی هم کمک گرفت . مان دیگری که مرحله نوجوانی میتوان از آن استفاده کرد مان مبتنی بر پذیرش و کم کردن اعتقاد نوجوان بر انجام دادن عمل وسواسی است . ACT  یا تغییر کارکرد افکار میتواند کمک زیادی به مان وسواس بکند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


 

مان وسواس شستشو از نظر روانشناسی

مان وسواس شستشو از نظر روانشناسی شامل رفر مانی ، شناخت مانی و جدید ترین روش مان یعنی اثر بخشی مان مبتنی بر پذیرش  میشود . این روش‌ها مان وسواس شستشو نوجوانان و بزرگ‌سالان مؤثرتر است . یعنی بدون اینکه فرد مبتلا را مجبور به مواجهه سازی مستقیم کند تمرکز مراجع را از واکنش به افکار کم میکند . این روش فرد تحمل خود را نسبت به واکنش به هیجانات و افکار وسواسی بیشتر میکند . شرطی‌سازی از دیگر تکنیک‌های رفرمانی است که برای مان وسواس شستشو به کار می‌رود این روش فرد دارای وسواس یک کش به دست خود می‌بندد و وقتی می‌خواهد به سراغ شستشو برود کشیده شدن کش به خود یادآوری می‌کند که نید این کاررا کند . تکنیک‌های شناخت مانی برای مان وسواس شستشو بیشتر به تصحیح افکار بیمار می پردازد .


بیشتر بخوانید:  اختلال وسواس چیست؟


موثرترین مان وسواس شستشو

موثرترین مان وسواس شستشو از بین روش‌هایی که کنون برای مان وسواس شستشو به کار برده شده مان های مبتنی برا آگاهی و کاهش اضطراب است . موثرترین روش روشی است که آن اضطراب ، افسردگی و افکار وسواس گونه آن کم شوند .   مواردی که وسواس بسیار شدید شد از دارومانی هم کنار مشاوره استفاده می‌شود . اما چیزی که مورد اختلال وسواس شستشو دیده شده این است که اغلب موارد فرد مبتلا به وسواس مورد آلودگی های کوچکتر و کم اهمیت زودتر به نتیجه میرسد . اما موارد اضطراب آور تر زمان طولانی را به خود اختصاص میدهند . رفرمانی زمانی مؤثر است که تمرین های فردی برای شخص بیمار همراه شد . مان ید خود کنترلی همراه شود فرد بیمار موثرترین کسی است که می‌تواند به خودش برای غلبه بر این بیماری کمک کند .

مرحله نخست مان وسواس کودکان از طریق ACT

مان وسواس شستشو کودکان معمولا از طریق زی مانی اتفاق می افتد . مشاوره اختلال وسواس ابتدا ید والدین را نسبت به مراحل مان آگاه کند مراحل مان واکنش های ستی به رفر کودک نشان دهند . جلسات ابتدایی از والدین میخواهیم واکنش خود را نسبت به رفر وسواسی کودک بیان کنند . بعد به آنها کمک میکنیم واکنش های خود را اصلاح کنند . معمولا والدین برای اینکه کودک را از عملی ز دارند سر او داد میزنند و کودک را بیشتر دچار اضطراب میکنند . کودک راهی برای تخلیه اضطراب خود ندارد نتیجه رفرهای وسواس گونه خود را بیشتر تکرار میکند . موثرترین مان وسواس شستشو آگاهی نسبت به ذهن یا Mindfulness است . از والدین میخواهیم برابر رفر کودک واکنش نشان ندهند و کارهایی را برای ایجاد احساس ارزشمندی کودک و کاهش اضطراب انجام دهند .


بیشتر بخوانید: وسواس فکری و عملی چیست؟


چگونه کودک را برای مقابله وسواس آماده کنیم

مان وسواس شستشو کودکان و مشاوره روانشناسی کودک نشان داده است هر چه مراحل اولیه این اختلال تشخیص داده شود مدت زمان مان کوهتر خواهد بود . مان وسواس شستشو از نظر روانشناسی  بعد از مرحله آگاهی والدین وارد فاز دوم یعنی مصاحبه کودک میشود . طی زی کودک از او میخواهیم هرچیزی را که دوست دارد و همینطور هرچه که عث ناراحتی او میشود را بیان کند . زمان گفتگو ید مشاوره خانواده گفتگو را به سمت نقطه هدف هدایت کند و عث آشنا شدن کودک ذهن و افکارش شود . کودک ید بفهمد افکارش چیزی جدا از خودش هستند بتواند آنها را کنترل کند . مان وسواس شستشو بخصوص کودکان مشاور سعی میکند کودک مبتلا به وسواس همراه شود قدم قدم افکارش را تحت کنترل بیاورد .

 

مرحله نهایی مان وسواس کودکان

مان وسواس شستشو کودکان بعد از آگاهی دادن و آشنا کردن کودک افکارش وارد مرحله اخر میشود . مشاور از کودک میخواهد رنگ های خاصی شروع به نقاشی کند اما حین نقاشی مشاور صحبت میکند و خلاف کار کودک از او خواست هایی دارد . کودک نید به حرف مشاور گوش کند و کاری که میخواهد را انجام دهد . بطور مثال کودک خت میکشد پس تنه خت را ید قهوه ای و برگها را سبز بکشد . وقتی کودک شروع به نقاشی میکند مشاور مدام تکرار میکند برگ را آبی بکش تنه را قرمز . کودک به مرور یاد میگیرد روی افکار خودش متمرکز شود بدون اینکه به واگویه های اضافی اهمیت بدهد . و به این صورت نسبت به افکاری که عث وسواس شستشو کودک میشود کنترل پیدا میکند .

سوالات متداول

علائم وسواس کودکان چیست؟

شستشوی مداوم دست ، بی قراری و شستشوی زیاد لوازم و اسب زی ، اکراه از دست زدن به لوازم عمومی و زی نکردن همسالان بخاطر اینکه ممکن است بیمار شود .

 آیا مان قطعی برای وسواس وجود دارد ؟

بله مان وسواس امکان پذیر است ، اما معمولا افرادی که پیگیری زیادی برای مان میکنند شدت و فراوانی رفرهای وسواس گونه را کاهش میدهند.

از نظر روانشناسی مان مؤثر برای وسواس شستشو چیست ؟

 مشاوره رفرمانی و شناخت مانی و موارد خیلی شدید دارومانی و انجام تمرین‌هایی که مشاور تعیین می‌کند به مان این بیماری بسیار کمک می‌کند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Obsessive-Compulsive Disorder (OCD) 

 

راه های مان وسواس شستشو چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:42
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 24 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۴

مشاوره تلفنی وسواس چق میتواند رفع اختلال وسواس به ما کمک کند ؟ مشاوره تلفنی وسواس به ما این امکان را میدهد که بدون خجالت و رورویی حرفمان را بزنیم . مزیت مشاوره تلفنی وسواس این است که برابر سوالهایی که مشاور از ما میپرسد نگران قضاوت نشیم . خیلی از ما برابر قضاوت دیگران عجز نشان میدهیم .  ممکن است خیلی از واقعیات زندگیمان را مخفی کنیم . مشاوره تلفنی وسواس ما را گفتن واقعیتها یاری میکند . ما برای اینکه مداوا شویم نیاز داریم تمام واقعیتها را بی کم و کاست مانگرمان میان بگذاریم . مشاوره تلفنی وسواس به ما کمک میکند بدون وسواس فکری مانگرمان صحبت کنیم . حال ببینیم وسواس چیست ؟ آیا یک اختلال ذهنی است ؟ یا یک اختلال رفری ؟ آیا یک بیماری ژنتیکی است یا از طریق الگوی رفری انتقال می یابد ؟

مشاوره تلفنی وسواس

وسواس بطور کلی یک اختلال ذهنی و رفری است که به دو گونه بروز پیدا میکند . ۱- وسواس فکری ۲- وسواس عملی

وسواس فکری یک فکر و اندیشه مزاحم مدام ذهن بیمار را گیر میکند که این یک اختلال اظطرابی مزمن است . فرد وسواس برای رهایی از این فکر به تکانه های رفری خاصی روی می آورد . صورتیکه بخواهد این اندیشه را سرکوب نماید دچار اضطراب شدید خواهد شد . اختلال وسواس –اجری (او سی دی ) واقع چهارمین اختلال روانی است که منجر به حرکات وسواسی میشود . حرکات وسواسی شامل شستشوی بیش از اندازه ، شک داشتن روشن بودن گاز میشد .  شک داشتن بهمراه داشتن پول یا کلید یا ولوازم ضروری ، اختلال شمردن پول و تکرار نیز از اختلالات رفری وسواس است . بطور کلی اختلالات رفری وسواسی ناشی از اختلال فکری میشد .

مشاوره وسواس تلفنی

مشاوره وسواس تلفنی به شما کمک میکند بیماری وسواس شما ریشه یابی شود . مشاوره وسواس تلفنی شما را راهکارهای مان وسواس آشنا میکند . مشاوره وسواس تلفنی به شما ره اثرات وسواس آگاهی میدهد . شما ممکن است دچار اختلال وسواس گونه شید مشاور وسواس تلفنی شما را این ممیز آشنا میکند . اگر شما دچار بیماری وسواس هستید مشاوره وسواس تلفنی به مان قطعی وسواس دست پیدا میکنید . راه های مان وسواس فکری هرچند  ریشه ای هستند اما مان دارویی وسواس فکری نیز وجود دارد . اختلال وسواس فکری –عملی یا او سی دی را میتوانید تست وسواس فکری یابید .برای مداوای وسواس فکری و عملی هرگز به خود مانی نپردازید . چون شما هرچق بخواهید مقابل وسواس فکری مقاومت نشان دهید بر وسواس عملی خود خواهید افزود .  روانشناسان معتقدند ریشه پیدایش وسواس عملی ، وسواس فکری است .

اولین قدم برای مان، پذیرش بیماری است . شما ید بپذیرید دچار یک اختلال شده اید بتوانید آنرا مان کنید البته نه خود مانی . همین که بدانید رفرهای کلیشه ای شما عث آسیب رسیدن به زندگین شده است شما را بر آن میدارد آن مرزه کنید . این بیماری را میتوان به مرداب تشبیه کرد که به تنهایی بیرون آمدن از آن میسر نیست . مانند کسی که مرداب فرو رفته اگر بخواهد دست و پا بزند و نگذارد کسی یاریش کند بیشتر غرق میشود . برای مان این بیماری حتما ید مانگر همراه شد . اولین قدم برای ارتط مانگر مشاوره روانشناسی است . شما اول ید برای روبرو شدن واقعیات که سخت هم نیست آماده شوید . نگرانی شما از وجود این بیماری وجودن عث عود بیماری خواهد شد . یک مشاور مجرب کمک خوبی برای شما است .

 

مرکز مشاوره وسواس تلفنی

مرکز مشاوره وسواس تلفنی کا مجرب و علمی شما را قدم به قدم پیش خواهد برد . مشاوره اختلالات مختلف رفری و فکری مرکز مشاوره وسواس تلفنی میسر است . شما به جای اینکه افکار منفی به روح و جسم خود آسیب برسانید یک مرکز مشاوره وسواس تلفنی میتوانید مشاوره وسواس انجام دهید . این مشاوره اختلال وسواس شما را از میزان بیمارین مطلع خواهد کرد . اما وسواس فکری چیست ؟ جواب این سوال را نیز میتوانید مرکز مشاوره وسواس تلفنی بیابید .  ما نیز به اختصار به آن خواهیم پرداخت . اینکه وسواس چیست و انواع وسواس فکری کدام است . منشا دقیق پیدایش وسواس فکری هنوز مشخص نیست . برخی بروز اختلال وسواس را ژنیتیکی میدانند . هنوز ژن خاصی برای بروز این اختلال تعریف نشده . میتوان گفت رفر وسواسی والدین به فرزندان منتقل میشود البته نه صد صد .

اضطراب و استرس منشا بسیاری از اختلالات رفری است که او سی دی نیز از آن مبرا نیست . تنبیه بدنی کودک ، رفر پرخاشگرانه ، ایجاد استرس و تقویت بوها از مهمترین دلایل بروز وسواس فکری است . واداشتن کودکان به رعایت قوانین نظری هم بروز این اختلال سهیم است . مثلا نگذاریم کودک و یا جوان بچگی کند . یا آنها را وادار کنیم بسیار منظم و کنسرواتیسم عمل کنند . یا حواشی مذهبی آنها را بیش از حد تقویت کنیم و از همه مهمتر دوران ر داری زنان است . نوی ردارید  ارامش داشته شد  و دچار استرس نشود . تغذیه نوی ردار ید شامل چهار گروه غذایی شد جنین دچار اختلال جسمی و ذهنی نشود . این بخش منشا بوجود آمدن اختلال وسواس آشنا شدیم . اولین قدم برای مان آشنایی منشا آسیب و اختلال است .

مرکز مشاوره تلفنی وسواس

مرکز مشاوره تلفنی وسواس میتواند به شما اطلاعات بیشتری بدهد . دومین قدم برای مان آشنایی انواع این اختلال است . شما میتوانید تماس مرکز مشاوره تلفنی وسواس از میزان آسیب این اختلال وجودن مطلع شوید . مرکز مشاوره تلفنی وسواس طرح پرسشهایی شما را منشا پیدایش این عارضه آشنا خواهد کرد . توجه داشته شید هر شخص میزان ، منشا و نوع وسواس متفاوت است . راه مان بیماری وسواس دیگر بیمار فرق میکند حتی اگر رفر مشابهی داشته شند . از خود مانی مورد خود و یا دیگران خودداری کنید . ز هم کید میکنم وسواس عملی برای مقابله وسواس فکری و اضطراب ونی بوجود می آید . به یاد داشته شید هر گونه مقاومت عث تشدید آن میشود . لذا خود مانی عث بهبود نخواهد شدحتی ممکن است عث تقویت برخی تکانه دهای رفری شود .

قبل از اینکه به انواع وسواس بپردازیم لازم است به چند منشا ایجاد بیماری اشاره کنیم . تحقیقات پزشکی دیده شده کسانی که کمبود سروتنین دارند نیز به بیماری وسواس مبتلا میشوند . سروتونین هورمون ضد افسردگی نامیده میشود . به آن هورمون شادی نیز میگویند که بسیاری از اختلالات موثر است . برای اینکه سروتنین بیشتری بدن ترشح شود به تریپتوفان که یک نوع امینو اسید است نیاز داریم . غذاهایی مانند گوشت بدون چربی ، تخم مرغ ، لبنیات ، آجیل و دانه ها حاوی تریپتوفان هستند . البته ممکن است بدن شما این مواد را جذب نکند پس بهتر است به پزشک نیز مراجعه کنید . یکی دیگر از موارد بروز این اختلال احساس نا امنی خانوادگی و اجتماعی است . این احساس نا امنی عث بروز رفرهای وسواسی خواهد شد . شما همیشه نگران از دست دادن هستید .

 

مشاوره تلفنی وسواس آویژه

مشاوره تلفنی وسواس آویژه کای مجرب و متخصص آماده است شما را محیط واقعی زندگین آشتی بدهد . مشاوره تلفنی وسواس آویژه بدون پیش داوری مورد شما پا به پای شما قدم برخواهد داشت . مشاوره تلفنی وسواس آویژه این امکان را دارد که مرور گذشته هاین بیماری وسواس شما را ریشه یابی کند . این مرکز به شما مانگران و متخصصان مربوط را معرفی خواهد کرد شما را لبخند امید ببیند . لبخند شادی و از ته دل زمانی میسر است که ما احساس امنیت و آرامش کنیم . اطمینان به کارآمد بودن این مرکز میتوانید امید به خوب زیستن را خود افزایش دهید . شاید وجود وسواس وجود کسی اورا نسبت به مراکز علمی مشاوره ای هم بد گمان کند . اگر پیامدهای وسواس زندگی روزمره آشنا شویم بیشتر به مان فکر خواهیم کرد .

به انواع وسواس ها بپردازیم : وسواس یا او سی دی به دو نوع کلی فکری و عملی تقسیم میشود . وسواس عملی زاییده وسواس فکری است . وسواس ریشه اضطرابی دارد که برخی موارد عث بروز فوبیای اجتماعی میشود . این بیماران جمع کمتر ظاهر میشوند . نگران هستند همه به وجود این اختلال او پی ببرند . به همه شک میکنند . رفرهای تکراری دارند . برخی وسواس فکری به  عارضه نظافتی و نظمی مبتلا هستند . نظافتی یعنی شستشوی بیش از حد و به تکرار . نظمی مثل به ردیف چیدن یا متقارن کردن اشیا ، بلو و غیره … نوع دیگر فرد وسواس بخشی از چهره یا بدن خود را زشت و معیوب میپندارد . او پیوسته به آن عضو نگاه میکند . اندیشه از بین بردن این عیب یا پوشاندن آن فکرش را مخدوش میکند ( وسواس بیخت انگاری ) .

ز هم مورد انواع وسواسها

انواع نا وسواس اختلال موکنی (تریکو تیلو مانیا) مشاهده میشود . فرد وسواس مدام و دور از چشم بقیه به کندن موهای قسمتهای مختلف بدنش میپردازد . جویدن ناخن نیز یکی دیگر از وسواسهاست فرد همیشه احساس میکند بخشی از ناخنش بلند و آزار دهنده است که الساعه ید کوه شود لذا ناخنهایش را میجود حتی بعضی اوقات تحمل ندارد تمام انرا به آرامی بجود و یک گوشه آنرا گرفته و از انگشت جدا میکند که منجر به خونی شدن آن میشود . یک نوع دیگر جویدن و یا کندن بخشی از پوست است او حس میکند بخشی از پوستش اضافی است و انرا ناخن یا دندان میکند . اینکار را آنق تکرار میکند که بخشی از پوست دچار زائده گوشتی میشود . حس بد داشتن نسبت به ساعت مچی ، گوشواره و حتی لس هم نوعی دیگر است .

انر کردن وسایل و ابزار که شاید سالها مورد استفاده قرار نمیگیرد نیز نوع دیگری از وسواس است . او فکر میکند اگر این وسایل نشند بخشی از زندگی ناقص است و برای اطمینان به انر کردن میپردازد . مورد دیگر شک کردن و احساس ناامنی شدید نسبت به اطرافیان است . بیمار حس میکند همه علیه او هستند یا قصد سو استفاده از او را دارند سو استفاده مالی ، جنسی و عاطفی . این بخش روابط عاطفی شدیدا تهدید میشوند .  مورد شریک زندگی بصورت  چک کردن رفر ، چک کردن روابط و چک کردن تلفنها بروز میکند . بطور کلی افکار نا خوشایندی او را آزار میدهد .  ترس از اینکه شخص مرتکب قتل شود یا به کسی آسیب برساند . یا ترس از اینکه کسی به او آسیب برساند ذهنش را گیر میکند .

عوارض ناشی از وسواس

عوارض ناشی از وسواس بسیار زیاد است . برخی واضح و برخی پنهانتر هستند . اولین مزاحمت این بیماری اتلاف وقت است . بیمار تکانه های رفری زیادی که به صورت مکرر نیز بروز میدهد وقتش ه میشود . ایجاد مزاحمت برای افراد خانواده و جامعه  . او ممکن است بقیه را موجوداتی کثیف تصور کند و از آنها بخواهد به وسایل خانه دست نزنند . یا مکرر از آنها بخواهد دستهایشان را بشورند و … اینگونه افراد چون ذهنشان گیر افکار و رفرهای کلیشه ای است از ذهنشان استفاده بهینه نمیکنند . آنها چون فکر میکنند همه جامعه آلوده به میکروب هستند معاشرت نمیکنند . آنها حوصله دیگران را ندارند چون نظم تکانه ای نها را بر هم میزنند . ااتنآنها را بر هم میزنند . آنها ممکن است نسبت به یک رنگ علاقه وافر نشان دهند. ممکن است از یک رنگ نفرت داشته شند .

 

راه ها و روش های مان

راه ها وروش های مان بر دو نوع دارویی و ریشه یابی روانشناسی تقسیم میشود که البته هردو روش لازم است . روش دارویی به اینصورت است که فرد پس از مشاوره واطمینان از بیماری به پزشک مراجعه میکند . روانپزشک پس از تشخیص نوع وسواس توجه به ضعف یا شدت برای بیمار دارو تجویز میکند . بیمار پس از مصرف دارو مان میشود . روش دیگر که به شناخت مانی یا ریشه یابی بیماری مشهور است توسط مشاوران آغاز میشود . بخش مشاوره تستهایی وجود دارد که بیمار آنها تست میشود . بعد نوبت ریشه یابی است . پس از طرح سوال توسط مشاوران و پاسخ بیمار علت بیماری حدی مشخص میشود . صورت لزوم بیمار به متخصص ارجاع داده میشود . اگر نیاز بیشتر به مشاوره داشته شد نیز به دفعات اینکار انجام خواهد شد .

راههای دیگر مان : شناخت مانی و رفر مانی است . قرار دادن بیمار محیطی که به ان وسواس دارد مثلا کسانی که به خیسی وسواس دارند . یک راه دیگر به زگی مطرح میشود .  روانمانگر اجازه  میدهد او به وفور تکانه هایش را انجام دهد بعد صدای خشن و عامرانه فرمان ایست میدهد . به امید داشتن روح و بدنی سالم آگاهی و مشاوره .

سوالات متداول

تعریف وسواس فکری و عملی چیست؟

وسواس فکری مجموعه ای از افکار، امیال یا تصورات عودکننده ای است که افراد به صورت مداوم و ناخواسته آنها را تجربه می کنند و این تصورات مزاحمت های زیادی را برای افراد به وجود می آورد.

ریشه وسواس های عملی چیست؟

وسواس های عملی مجموعه ای از رفرهایی است که به صورت مکرر فرد احساس می کند ید به اجر پاسخ به وسواس های فکری خود انجام دهد که البته این رفرهای تکراری بر طبق مقرراتی اجرا می شوند که فرد خود را مجبور و وادار به انجام دادن آنها می بیند و حس می کند ید آنها را قاطعیت اجرا کند.

اختلالات وسواس چیست؟

اختلالات وسواس شامل ۱-اختلال وسواس فکری و عملی یا OCD 2-اختلال بدشکلی بدن ۳-اختلال ذخیره کردن ۴-اختلال مو کنی ۵-اختلال پوست کنی ۶-اختلال وسواس فکری و عملی ناشی از مواد و دارو ۷-اختلال وسواس فکری و عملی ناشی از بیماری های جسمی می شود.

محتوای وسواس های فکری و عملی که افراد گیر آن هستند؛ چیست؟

ید بدانیم که محتوای وسواس های فکری و همچنین وسواس های عملی افراد مختلف، متفاوت است. این وجود افراد برخی محتواهای وسواس اشتراک دارند. از جمله نظافت مانند وسواس فکری آلودگی و وسواس عملی نظافت. وسواس تقارن مانند وسواس فکری تقارن و وسواس های عملی تکرار کردن، منظم کردن و مداوم شمردن. وسواس افکار ممنوعه یا به عرتی بوهای ذهن مانند وسواس های فکری پرخاشگری جنسی و مذهبی که میتواند حتی جنبه عملی نیز داشته شد.وسواس صدمه مانند ترس از صدمه زدن به خود و دیگران یا وسواس مبتلا بودن به بیماری و وسواس های عملی وارسی کردن.

ملاک های تشخیصی وسواس؟

۱-افکار و تصورات به صورت مداوم و عودکننده به فرد هجوم می آورند و کاملا ناخواسته هستند. این افکار ناراحت کننده و اضطراب آورند. ۲-فرد سعی می کند این افکار و تصورات را متوقف کند و آنها را نادیده بگیرد ۳-رفرهای عملی وسواسی، تکراری و برطبق مقراراتی که فرد خود را وادار به انجام آنها می بیند؛ انجام می شود ۴-هدف رفرهای تکراری یا کاهش دادن اضطراب است ۵-رفرهای وسواسی عملی بسیار وقت گیر هستند؛ همچنین ناراحتی و اختلال قابل ملاحظه ای عملکرد تحصیلی، شغلی و دیگر زمینه های عملکرد افراد به وجود می آورد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Counseling Online

نویسنده: زهره حبیبی نوده

 

مشاوره تلفنی وسواس

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت 4:46
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 29 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

تست وسواس فکری از نظر مشاوره روانشناسی میتواند حدودی میزان وسواس را تشخیص دهد . وسواس به مجموعه افکار و اعمالی گفته میشود که انجام دادن آنها به صورت مداوم مانع انجام کار های روزمره زندگی شود . از طریق تست وسواس فکری، مشاور مان وسواس متوجه میشود وسواس شما وجود دارد یا خیر . همچنین متوجه میشود نوع وسواس شما عملی است یا فکری . تست وسواس ییل براون میتواند شما را راهنمایی کند آیا آنچه عث صلب آرامش شما شده وسواس است یا یک عادت ناست . تست وسواس میتواند افکار ممنوعه یا رفرهای اجری خسته کننده شما را بررسی کند و شما را متوجه آنچه که آزارن میدهد کند . انجام این تست میتوانید متوجه شوید آنچه که شما را ناراحت کرده فقط وارسی ها و نگرانی های بی مورد بوده است .


بیشتر بخوانید: علت وسواس فکری چیست؟


تست وسواس فکری و عملی

تست وسواس فکری و عملی میتواند مشخص کند که مشاوره خانواده برای روند مان از چه راه کاری استفاده کند . وسواس فکری عث میشود به هیچ چیز حتی خودن اعتماد نکنید . به همه چیز به دیده تردید نگاه میکنید زیرا نمیدانید کاری را انجام داده اید یا نه . تست وسواس فکری به روند مان وسواس کمک میکند که میزان پیشرفت و اثر گذاری وسواس فرد چق است . تست وسواس فکری و عملی اغلب سوالهایی مثل این مواجهیم . مثلا ترجیح میدهید از تلفن عمومی استفاده نکنید چون ممکن است میکروب داشته شد . یا اینکه زمان خروج از خانه رها و رها شیر آب یا گاز را چک میکنید آنق که به کارهاین دیر میرسید . جواب دادن ست و مشخص کردن میزان این پاسخ ها به مشاوره کمک میکند میزان وسواس را مشخص کند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


تست وسواس فکری کودکان

تست وسواس فکری کودکان کمی دشوارتر نسبت به بزرگسالان است . مشاوره روانشناسی کودکان به این نکات توجه میکند که آیا کودک بیش از حد نسبت به زمان و وقت حساس است یا نه . کودکان توانایی پاسخ به برخی سوالات وجود ندارد . نتیجه مشاوره وسواس سعی میکند از طریق مشاهده اطلاعاتی را کسب کند . اگر کودک انجام کارهایش احساس گناه میکند و مدام مضطرب است . یا اگر انجام کوچکترین کار تردید دارد و مدام نظر همه را میپرسد . این علائم میتواند زنگ هشدار وسواس شد . دوره نوجوانی مشاور میتواند براحتی تست وسواس فکری را از نوجوان بگیرد . البته معمولا دوره نوجوانی فرد توانایی پاسخگویی به تست وسواس فکری و عملی را دارد . اما پیش از آن و دوره کودکی مشاور از طریق نقاشی و تفسیر آن میتواند اطلاعاتی بدست آورد .


بیشتر بخوانید:  اختلال وسواس چیست؟


 

تست وسواس فکری اجری

تست وسواس فکری اجری مواردی کاربرد دارد که فرد برای حفظ آرامش مجبورمیشود ساعت های زیادی وقت صرف انجام کارهای تکراری کند . این افراد که امروزه ثابت شده ممکن است بصورت ارثی وسواس را داشته شند . نواحی از مغز که مربوط به قضاوت و برنامه ریزی است اختلالی وجود دارد . تست وسواس فکری و عملی افرادی که ناگهانی تغییرات  زیادی وضعیت زندگیشان رخ داده و بعد از آن دچار وسواس شده اند بسیار کاربرد دارد . مرگ والدین یا مشکلات مربوط به مسه و اثرات آن بر وسواس بچه ها را از طریق تست وسواس فکری کودکان میشود سنجید . مشاوره خانواده میتواند قبل از ازدواج بکارگیری تست وسواس فکری از سلامت روان زوجین آگاهی یابد . پژوهش ها ثابت کرده مردان و زنان هر دو به یک اندازه دچار اختلال وسواس میشوند .


بیشتر بخوانید: وسواس فکری و عملی چیست؟


انواع تست وسواس فکری

انواع تست وسواس فکری شامل تست های غرلگری ocd  است .که کمک میکند بینید آیا علائمی برای این اختلال شما وجود دارد یا خیر .  اما برای ارزیابی دقیق و حل ریشه ای این اختلال بهتر است به مشاوره وسواس مراجعه کنیم . مثلا تست وسواس فکری اجری به سوالاتی پرداخته میشود که مشاوره روانشناسی بفهمد میزان افکاری که شما را وادار به انجام اعمال اجری میکند چق است . تست های وسواس فکری سوالاتی میشود که مشخص میکند چق به احساساتن اهمیت میدهید . تست وسواس فکری کودکان سوالات بیشتر زمینه میزان امنیت خاطر کودکان است . حتی مشاوران این تست ها اثرچگونگی آموزش آداب دستشویی کودکان و ثیرش بر وسواس کودک را نظر میگیرند . یا تست  وسواس افرادی که دچار وسواس شستشو هستند نشان داده آن ها والدینی کنترل گر داشته اند .

 تست وسواس فکری

۱- چق به احساساتن اهمیت می دهید؟

 

من همیشه به احساساتم اهمیت می دهم (۱۰ امتیاز)

من زیاد به احساساتم اهمیت می دهم (۸ امتیاز)

گاهی اوقات به احساساتم اهمیت می دهم (۵ امتیاز)

برایم سخت است که احساساتم کنار بیایم (۴ امتیاز)

من احساساتم روبرو نیستم (۰ امتیاز)

 

۲-آیا شما آرام کردن خودن (کاری که از ون احساس امنیت کنید) مشکل دارید؟

 

بله برایم بسیار دشوار است که احساس امنیت کنم (۱۰ امتیاز)

بله اغلب برایم سخت است که احساس امنیت کنم (۸ امتیاز)

بله گاهی اوقات به سختی می توانم احساس امنیت کنم (۵ امتیاز)

بله اما نه اغلب (۴ امتیاز)

نه من می توانم هر زمان احساس امنیت کنم (۰ امتیاز)

 

۳-آیا ترجیح می دهید که اشیا دقیق دسته بندی و مرتب شوند و اگر اینطور نشد آیا احساس نا امنی می کنید؟

 

بله من ید اشیا (حداقل اشیای خاص) را دقیق مرتب و دسته بندی کنم و یا احساس ناامنی و عدم کنترل داشته شم (۱۰ امتیاز)

بله من دوست دارم اشیا را دقیق دسته بندی و مرتب کنم (۸ امتیاز)

بله وقتی اشیا به دقت مرتب می شوند آنها را دوست دارم، اما می توانم آنها کنار بیایم حتی اگر مرتب نشند (۵ امتیاز)

بله ترجیح می دهم، اما زیاد مهم نیست (۳ امتیاز)

نه مهم نیست (۰ امتیاز)

 

۴-آیا شما زمان زیادی برای کنترل نگرانی های خود سپری می کنید؟

 

بله حقیقت من نمی توانم. نگرانی اغلب مثل یک قطار حال حرکت به نظر می رسد (۱۰ امتیاز)

بله حالی که من اغلب دچار مشکل هستم، می توانم آن را کنترل کنم وقتی که ذهنم به آن می اندیشم (۷ امتیاز)

بله اما هر وقت که بخواهم می توانم به آن ها پایان دهم (۵ امتیازنه هر زمان که بخواهم می توانم نگرانی هایم را متوقف کنم (۳ امتیاز)

نه نگران نیستم (۰ امتیاز)

 

۵- آیا شما اعتقاد دارید که افکار شما می تواند سرنوشت دیگران یا جهان را تحت ثیر قرار دهد؟

 

بله کاملا (۱۰ امتیاز)

بله به میزان زیادی (۸ امتیاز)

بله اما حدودی (۵ امتیاز)

بله اما نه خیلی زیاد (۳ امتیاز)

نه به هیچ وجه (۰ امتیاز)

 

۶- آیا شما مورد آسیب رسیدن به خود و یا عزیزانن نگران هستید؟

 

بله همیشه (۱۰ امتیاز)

بله بیشتر اوقات (۸ امتیاز)

بله گاهی اوقات (۵ امتیاز)

بله اما خیلی کم (۳ امتیاز)

نه اصلا (۰ امتیاز)

 

۷- آیا احساس می کنید مجبور هستید کارها یا رفرهای خاصی را مرت انجام دهید؟

بله احساس می کنم اگر کارها را ست یا به اندازه کافی انجام دهم می توانم خودم و دیگران را محافظت کنم. این چیزی است که من انجام می دهم (۱۰ امتیاز)

بله بسیاری از کارهایی که من آنها را به اندازه کافی انجام می دهم عث می شود احساس خوبی پیدا کنم (۸ امتیاز)

بله گاهی اوقات احساس می کنم زمانی که کارهایی را به اندازه کافی انجام می دهم بهتر است (۵ امتیاز)

بله اما نه همیشه (۳ امتیاز)

نه هرگز (۰ امتیاز)

 

۸- هنگامی که احساس تنش و یا اضطراب می کنید، آیا می توانید خود را مرتب کنید و یا به چیزهای زیادی دست بزنید؟

 

بله همیشه (۱۰ امتیاز)

بله خیلی وقت ها (۸ امتیاز)

بله گاهی اوقات (۵ امتیاز)

بله اما نه اغلب (۳ امتیاز)

نه نمی توانم (۰ امتیاز)

 

۹-آیا شما افکاری دارید که رها و رها شما را نگران کرده اند؟

بله همیشه (۱۰ امتیاز)

بله اکثر اوقات (۸ امتیاز)

بله گاهی اوقات (۵ امتیاز)

بله اما نه همیشه (۳ امتیاز)

نه ندارم (۰ امتیاز)

 

۱۰- آیا افکار ناخواسته ای دارید و زمان زیادی را برای از بین بردن یا نادیده گرفتن آنها سپری می کنید؟

 

بله به نظر می رسد غیر ممکن است که از دست آن ها خلاص شوم یا آن ها را نادیده بگیرم (۱۰ امتیاز)

بله برای من دشوار است که آنها را از بین ببرم یا آنها را نادیده بگیرم (۸ امتیاز)

بله اما من می توانم بسیاری از آنها را رها کنم یا نادیده بگیرم (۵ امتیاز)

بله اما نه اغلب و من هیچ مشکلی از بین بردن یا نادیده گرفتن آنها ندارم (۳ امتیاز)

نه من چنین افکاری ندارم (۰ امتیاز)

نتیجه گیری آزمون

اگر جمع امتیاز شما زیر ۳۵ شد دچار اختلال وسواس نیستید

اگر امتیاز شما بین ۳۵ ۶۵ شد وسواس خفیف دارید

اگر امتیاز شما لاتر از ۶۵ است حتما به مشاوره اختلال وسواس مراجعه کنید بصورت حرفه ای تحت مان قرار بگیربد .

 

سوالات متداول

آیا تست وسواس به مان آن کمک میکند ؟

تست وسواس میتواند مشخص کننده نوع و میزان وسواس افراد شد و بیشتر اطلاعات کلی مورد فرد  به مشاوره روانشناسی بدهد .

آیا تست های آنلاین وسواس قابل اعتماد هستند ؟

انواع تست وسواس فکری میتواند از جهت تشخیص حدودی قابل اعتماد شند اما ملاک تشخیص قطعی نمیشد و فقط از طریق مراجعه به مشاوره اختلال وسواس میتوان صحت اختلال را مشخص کرد .

از کجا بدانیم مبتلا به وسواس فکری هستیم ؟

اگر انجام امور روزمره دچار مشکل شده ایم و کارها را بدون اطمینان و نگرانی مدام انجام میدهیم و واگویه های ذهنی زیادی داریم ممکن است دچار اختلال وسواس فکری شده شیم .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  ۳ Minute Obsessive Compulsive Disorder (OCD) Test

 

تست وسواس فکری

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت 4:31
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 33 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

لجزی کودک ۷ ساله رفری هست که کودک طی آن از قبول یا پذیرش خواسته بزرگترهای خود امتناع میکند . لجزی کردن از نظر مشاوران تربیت کودک یعنی اصرار و پافشاری کودک بر خواست هایش بدون اینکه به نظر والدینش اهمیت بدهد . این رفر کودکان کاملا عادی محسوب میشود زیرا جز مراحل رشدی کودک به حساب می آید . به طور معمول کودک به دنل چیزی است که توجهش به آن جلب میشود و خواست و سلیقه دیگران جذابیتی برایش ندارد . روانشناسی کودک نشان میدهد زمانی که کودک برابر خواسته هایش مقاومت والدین را میبیند کی از علت مخالفت ندارد . پ و ما این موارد شروع به امرونهی میکنند و کودک شروع به انجام رفرهایی مثل گریه کردن ، جیغ کشیدن و حتی برخوردهای فیزیکی میکند . این تعارض رفری عث شکل گیری لجزی کودک ۷ ساله میشود .

علت لجزی کودک ۷ ساله

علت لجزی کودک ۷ ساله میتواند به دلیل ورود به محیط آموزشی جدید شد . مشاوره کودک بیان میکند لجزی کودکان این سن بخاطر اضطراب ناشی از ورود به دنیای جدید است . کودکی که آن روز از قاعده خاصی پیروی نمیکرده حالا مجبور است لس مشخصی بپوشد . کودک ید سر ساعت مشخصی بخوابد و بیدار شود یا کلاس آرام روی صندلی بنشیند . حتی اجازه ندارد بدون اجازه خوراکی بخورد یا به دستشویی برود این دلایل همه از عوامل بروز تنش کودکان است . کودک نمیتواند بطور مشخص بیان کند چه چیزی او را ناراحت میکند نتیجه شروع به لجزی میکند . لجزی کودک ۷ ساله میتواند به دلیل دوری از ما و اضطراب جدایی شد . مشاوره اختلال کودک بیان میکند ندادن فرصت کافی برای پذیرش و عدم همدلی ما کودک میتواند لجزی را تشدید کند .

برخورد لجزی کودک ۷ ساله

برخورد لجزی کودک ۷ ساله از نظر مشاوره اختلال کودکان فقط آموزش تکنیک های فرزند پروری به والدین آغاز میشود . لجزی کودک ۷ ساله بخشی از مراحل رشدی کودک به حساب می آید اگر برخورد ستی این مرحله صورت گیرد به سرعت کودک از این دوره میگذرد . برای شروع بهتر است از بحث کودک لجز اجتناب کنید . علت لجزی کودک ۷ ساله را بیابید. گاهی بچه ها فقط برای دیده شدن توسط والدین چنین رفرهایی را نشان میدهند . مشاوره کودک بیان میکند اگر کودک لجزی دارید که بیرون از خانه شروع به گریه و بهانه گیری میکند . قبل از بیرون رفتن به طور واضح به او بگویید کجا میروید و او بیرون میتواند چه چیزهایی بخرد . یا از خود کودک بپرسید چه چیزی لازم دارد و همان را برایش تهیه کنید .

 

علائم لجزی کودک ۷ ساله

علائم لجزی کودک ۷ ساله سرسختی و عدم توجه به حرف بزرگتر را میتوان نام برد . بعضی کودکان بصورت ذاتی لجز هستند و همیشه همه چیز مخافت میکنند . علت لجزی کودک ۷ ساله میتواند بصورت موقعیتی هم شد یعنی کودک علائم لجزی را بخاطر تنش های محیطی بروز میدهد . مشاوره تربیت کودک بیان میکند کودکان لجز زونج و کم طاقت هستند و خیلی زود عصنی میشوند . کودکان لجز ممکن است بصورت عمدی دیگران را ناراحت کنند و خود را خیلی سرزنش کنند . لجزی کودک میتواند رفر کینه توزانه همراه شد والدین ید به دفعات تکرار این علائم توجه کنند . علائم لجزی کودک ۷ ساله بیش فعالی شبیه هم هستند و البته نسبت به هم همپوشانی دارند . کودکان لجز هم ممکن است علائم بی توجهی و عدم تمرکز را از خود نشان دهند .

راه مان لجزی کودک ۷ ساله

راه مان لجزی کودک ۷ ساله توجه به سن و شدت لجزی متفاوت است . برای کودکان مسه ای ابتدا علت لجزی کودک ۷ ساله را مشخص میکنیم . اگر علت لجزی کودک عوامل محیطی شد سعی میکنیم شرایط محیطی را تغییر دهیم .  مشاوره کودک از والدین میخواهد لیستی از خواسته های خود را روی کاغذ بنویسند . مثلا والدین بطور واضح بنویسند میخواهم کودکم هر شب مسواک بزند یا هر ر به خانه مابزرگ میرود به آنها سلام کند . مانگر از والدین میخواهد هم همانگ شند و همچنین زه زمانی مناسبی را برای تغییرات رفری کودک نظر بگیرند . مشاور از والدین میخواهد رفرهای کودک را این زه زمانی الویت بندی و امتیاز دهی کنند . نهایت کودک را از لیست و جوایزی که  صورت تغییر رفر بدست می آورد آگاه میکنیم .

کارهایی که والدین برابر لجزی ید انجام دهند

برخورد لجزی کودک ۷ ساله کنار راهنمایی مشاوره اختلال کودک میتواند به آرامی صورت گیرد . گاهی والدین میخواهند کودک کار خوب را بدون لجزی انجام دهد مثلا لس هایش را روی رخت آویز آویزان کند یا هر شب مسواک بزند. گاهی انتظار دارند کار بدی که لجزی انجام میدهد کم بشود مثلا خواهرش را کتک نزند یا وسایلش را پرت نکند . برخورد لجزی کودک ۷ساله احتیاج به صبوری دارد زیرا تغییر رفر کودک کار زمان بری است . از والدین میخواهیم جایزه ای برای انجام رفر ست نظر بگیرند . مثلا به کودک بگویند قل هر کار خوب یک سره میگیری وقتی تعداد سره ها به ده عدد رسید جایزه اصلی را یافت میکنی . جایزه اصلی نید خیلی خاص شد اما ید مناسب سلیقه و علاقه کودک تهیه شود .

قوانینی که مان لجزی ید رعایت کرد

لجزی کودک ۷ ساله دختر و پسر شدت متفاوتی دارد پسران ۷ ساله لجزی بیشتری میکنند . اما والدین برخورد هر کودک نکاتی را ید رعایت کنند . والدین نید انتظار داشته شند کودک طی مدت کوهی تمام رفرهای بد خودش را ترک کند . روانشناسی کودک هفت ساله نشان داده کودک فقط میتواند طی ماه یک یا دو رفر بد را کم کند یا کار خوب را بیشتر انجام دهد . والدین برابر پرب وسیله کودک لجز نید به هیچ وجه تنبیه نظر بگیرند . اگر شیوه جایزه دادن و تشویق کودک اثر نکرد والدین ید فقط از شیوه محروم کردن یا منزوی سازی استفاده کنند . یعنی مناسب سن کودک از کودک بخواهند مثلا برای ۷ دقیقه بدون حرکت روی صندلی بنشیند و اصلا اجازه ندارند تنبیه سختی برای کودک داشته شند .

 

نکات کلیدی برخورد لجزی

راه مان لجزی کودک ۷ ساله ابراز عشق و محبت والدین نسبت به کودک است . کودکی که محیت والدین خود را داشته شد نمیتواند زیاد بهانه گیری کند . ممکن است کودک بر اثر تشنگی ، خستگی و کم خوابی دچار لجزی موقعیتی شود . کودکی که جیغ میزند و وسیله پرب میکند فقط یک پیام دارد و آن این است که من احتیاج به دیده شدن دارم . لجزی کودک ۷ ساله به دلیل بزرگ تر شدن چند ترفند ساده میتواند براحتی تمام شود . کودکان ۷ ساله شاید معنی دختر خوب یا پسر خوب را نفهمند . اما اگر والدین واضح آنها گفتگو کنند و حتی موقعیت مناسب مورد کاری که کودک انجام داده صحبت کنند کودک این سن دیگر آن رفر را تکرار نمیکند .

سوالات متداول

آیا کودک ۷ ساله بیشتر لجزی میکند ؟

خیر ، کودک ۷ ساله به سنی رسیده که اگر والدین بطور واضح برایش توضیح بدهند حرف های آنها را ک میکند و اگر والدین به اندازه کافی برای کودک وقت بگذارند اصلا کودک به لجزی ادامه نمیدهد .

چه چیزی کودکان ۷ ساله را بیشتر عصنی میکند ؟

بی توجهی والدین به خواسته های کودک و گذاشتن قوانین خشک و کنترل بیش از حد و عدم توجه به علاقه های کودک توسط والدین عث میشود کودک بیشتر عصنی شود .

بهترین راه برخورد لجزی سن ۷ سالگی چیست ؟

حفظ آرامش و بی تفاوتی نسبت به کارهای کودک لجز و همچنین برطرف کردن عواملی مثل گرسنگی ، تشنگی و هر آنچه که کودک ممکن است بخاطر آن بهانه بگیرد بهترین را برخورد لجزی است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: The Highly Sensitive (and Stubborn) Child 

 

علت لجزی کودک ۷ ساله چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت 2:22
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 30 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

اختلال استرس پس از سانحه (Posttraumatic Stress Disorder)، یا همان PTSD، پاسخ­های توأم استرس مواجه حوادث دناک و تهدید کننده زندگی میشد. توضیح حوادث ناخوشایند و زمینه­ ساز اختلال استرس پس از سانحه تفاوت­ هایی بین افراد دیده می­شود؛ بعرتی رویدادهایی که برای شخصی ناگوار و منفی تعبیر می­شوند، ممکن است برای شخص دیگری خنثی و قابل تحمل ­تر نظر گرفته شوند. به­ طور کلی اتفاقات تروماتیک را به بلایای طبیعی(زلزله، سیل،آتش­سوزی، طوفان و…) و حوادث غیرطبیعی(تجاوزجنسی، ورشکستگی مالی و…)، تقسیم می­شوند. آنچه این حوادث از آن جهت که برای بقا و سلامتی فرد، اعضای خانواده و بستگان نزدیک، خطری جدی و تهدیدآمیز محسوب می­شوند هم مشترک هستند و از طرفی به این نتیجه می­رسند تروما فاجعه­ای است که ید ازآن­ها اجتناب کرد و تمامی خاطرات مرتبط آن­ دفن و به فراموشی سپرده شوند.

بر اساس تحقیقات محققین و متخصصین فعال حوزه مشاوره خانواده ، ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه  هر دوره سنی ممکن است روی دهد، منتهی بین افراد مبتلا به اختلال استرس ­پس ­از ­سانحه  از نظر زمان بروز علائم و شدت مشکل تفاوت­های فاحشی وجود دارد. از جمله عوامل آشکارکننده فوری نشانه­ های PTSD، می­توان به فقدان مهارت های زندگی و سابقه ابتلا به اختلال شخصیت روانپزشکی افراد می­توان اشاره کرد. برخی افراد بلافاصله پس از تجربه حادثه ناخوشایند تغییراتی را فکر و رفرشان بروز می­دهند، این حالی است که افرادی تجربه مشابه ممکن است زمانی طولانی بروز نشانه ­ها سپری شود. ادامه مقاله، انواع علائم اختلالPTSD را به تفصیل شرح داده ­ایم. اینکه چه افرادی معرض ابتلا به اختلال PTSD قرار دارند، از دیدگاه­های مختلفی بررسی شده اند، که ما آن­ها را ۲ عامل کلی آورده ایم.

عوامل ایجاد اختلال استرس پس از سانحه

عوامل اختلال استرس پس از سانحه بسیار پیچیده و متنوع است اینجا سعی کردیم به برخی از آنها اشاره کنیم:

 • عوامل رفری: رویکرد رفرگرایی کید بر اصول یادگیری، مشکل افراد مبتلا به اختلال PTSDرا توجیه می­کند. طبق مفروضات این نظریه، فرد پس از تجربه مستقیم رویداد ناگوار، به یک رابطه علت و معلولی ساختگی و جعلی بین محرک­های ونی و بیرونی ایجاد کننده حادثه اقدام می کند. منظور ما از محرک­های ونی؛ یعنی: افکار، خاطرات مرتبط تروماست. پیشایندهای بیرونی هم به تمامی عوامل محیطی گیر تولید حادثه بد، مانند: صدا، بو و تصاویرتداعی کننده اتفاق بد اشاره دارد. بنابراین هرگاه یکی از محرک­های لا ظاهر شود، بلافاصله خاطره و تصویر رویداد ناراحت­کننده فرد بروز می­کند و فرد را ملتهب و مضطرب می­سازد، که فرد را جست و جوی راهی جهت کاهش تنش و پریشانی ناشی از یادآوری رویداد آسیب زا وادار می­کند. فرار و اجتناب، سریع ترین راهکارهایی هستند که هم چون ناجی و فریاسی به فریاد فرد می­رسند. علیرغم تسکین موقتی راه­حل های فوق، بلند مدت نتیجه­ای جز غرق شدن بیشتر مشکلات، تداوم اضطراب و ناراحتی و عدم یادگیری اینکه ورهای­ او به اندازه­ای که تصور می­کند فاجعه نبوده است.
 • عوامل شناختی:

  اختلال PTSD، تحریف و تغییر ورهای بنیادین از مشکلات اساسی است که برای فرد ایجاد می­شود. به نحوی که فرد دنیایی از افکار منفی چون: “من نمی­توانم این شرایط مقابله کنم”، “این بدترین چیزی بود که تمام عمرم تجربه خواهم کرد”، “دنیا قابل اعتماد نیست، و برخلاف تصورم پر از خطراتی است که هر لحظه ممکن است من و خانواده­ام را از پای بیاورند”، مواجه می­شود. علت ایجاد افکار غیر منطقی تعبیر و تفسیری است که فرد نسبت به حادثه ناگوار پیدا می کند. مادامی که فرد رویداد را ناخوشایند و فاجعه می پندارد، افکار منفی و ناتوان کننده وجود خواهند داشت که مانع از کسب بینش فرد نسبت به واقعیت حادثه و توانایی­های مقابله­ای سازگار می­شود.

 

علائم اختلال استرس پس از سانحه

علائم اختلال استرس پس از سانحه، طبق آخرین نسخه راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی(dsm-5)، بدین صورت بیان شده است:

 • بروز حادثه آسیب زا برای خود فرد یا تجربه غیر مستقیم آن از طریق ایجاد تروما برای اعضای خانواده و اطرافیان نزدیک، اولین و مهم ترین علائماختلال استرس پس از سانحه زمینه تشخیص و مان اختلال است.
 • رویدادهای ناگوار ید ماهیت تهدیدکننده­ای و مرگری برای سلامتی و بقا داشته شد.
 • بروز واکنش­های بدنی، شناختی، هیجانی ناخوشایند(خشم، بیقراری،گوش به زنگی افراطی، مشکل تمرکز) زمان تجربه مجدد حادثه ناگوار.
 • متوسل شدن به راهکارهای غیرسازگار(اجتناب و فرار از موقعیت­ها و پیشایندهای ایجاد کننده خاطرات مربوط به اتفاق ناخوشایند)، از اختلال استرس پس از سانحه می­شد.

تعریف اختلال استرس پس از سانحه

تعریف اختلال استرس پس از سانحه، واکنش افراطی و غیر معمول فرد به حوادث آسیب زا و خطرناک بیان شده است.

ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه

ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه به عوامل و فاکتورهای خطرناکی اشاره دارد که فرد را مواجه حوادث ناخوشایند و آسیب زا، ناتوان و شکننده ر می­آورد. ویژگی های افراد معرض خطر ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه ۲ گروه فردی و محیطی طبقه بندی میشوند.

بعد فردی: ویژگی­های شخصیتی چون ترسو و خجالتی بودن، فقدان اعتمادبه ­نفس، عزت­نفس مخدوش و ضعیف، هوش پائین، سن کم، مجرد بودن مطرح می­شد. شیوه فرزندپروری نامناسب والدین، سبک دلبستگی ناایمن(ریشه روابط اولیه کودک ما دارد)، سابقه بیماری­های جسمی و روانی بین اعضای خانواده، ترک تحصیل و افت تحصیلی، بیکاری و سوء مصرف مواد از جمله عوامل محیطی خطرساز حائز اهمیت می­شد. جنسیت، فاکتور مهم دیگری است که تحقیقات از نسبت ۲ به ۱ زنان به مردان میزان ابتلا بهاختلال استرس پس از سانحه خبر می­دهند.


بیشتر بخوانید:  بهترین مشاوره تلفنی استرس و اضطراب


نشانه­ های اختلال استرس پس از سانحه

نشانه ­های اختلال استرس پس از سانحه چهار سطح فیزیولوژیکی، هیجانی، رفری و شناختی عنوان می­شود. هر یک  از زمینه­های فوق فرد دستخوش تغییراتی می­شود. این بخش به اختصار به توضیح نشانه­ های اختلال استرس پس از سانحه می­پردازیم.

 • فیزیولوژیک: مشکلات گوارشی، خشکی دهان و تعریق، لرزش، تپش قلب، سرد و سرگیجه، بیخوابی.
 • هیجانی: خشم، بیقراری، گوش به زنگی مفرط.
 • شناختی: تولید افکار منفی حول رویداد تروما و توانایی­های خود، نگرش منفی به دنیا، مشکل تمرکز.
 • رفری: اجتناب از خاطرات و فعالیت­های تداعی کننده حادثه ناگوار، روی برگردانی از عوامل تداعی­ کننده تروما.

 

مشکلات اختلال استرس پس از سانحه

مشکلات اختلال استرس پس از سانحه، طیفی از بیماری­های جسمانی، روانپزشکی، افت عملکردهای شغلی، تحصیلی، روابط بین فردی را بر می­گیرد. افسردگی، اختلالات اضطرابی به ویژه اختلال اضطراب فراگیر، فوبیا، اضطراب اجتماعی، ناتوانی عملکرد جنسی، سوءمصرف­مواد و الکلسیم، افت تحصیلی، بیخوابی از مشکلات اختلال استرس پس از سانحه بعد روانی و اجتماعی می­شد.

مان اختلال استرس­ پس ­از­سانحه

مان اختلال استرس پس از سانحه، توجه به اهمیت اختلال PTSD، طیفی از انواع مان­ها نظر گرفته می­شود. از مان­های شناختی- رفری گرفته مداخلات دارویی و روان­ مانی­های حمایتی و بینش گرا.

کمک و مان افراد مبتلا به ااختلال استرس پس از سانحه، تشخیص به موقع و زودهنگام مشکل و مداوای سریع و موثر نکته مهمی است. مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه جمعی از روانشناسان و مشاورین متخصص و حرفه­ای آماده همکاری و ارائه خدمات لازم و کاربردی به شما می­شد.

این بخش به توضیح رویکردهای مانی مهم و کاربردی اختلال PTSD می­پردازیم.

 • مان شناختی- رفری: کید این رویکرد بر اصلاح و تغییر ورهای ناکارآمد و غیر منطقی است که خصوص تروما فرد شکل گرفته است. تکنیک گرا و مشارکتی بودن این روش مانی از نقاط قوت آن محسوب می­شود. مانگر جلسات مان پا به پای بیمار تجربه مجدد حادثه و شناسایی افکار منفی مربوطه پیش می­رود، سپس چالش و زیر سوال بردن افکار ناسازگار، بیمار را  اصلاح و جایگزینی افکار مثبت خود همراه می­کند.
 • حساسیت زدایی منظم حرکات چشم:

  مانگر آموزش مراجعه به حرکات سریع چشم به چپ و راست او را تشویق می­کند خاطراتی کوه  از تروما را ذهن خود تصور کند و آن­ها را حضور مانگر مجدد تجربه نماید. این تکنیک، از میزان ر هیجانی تجربیات ابتدایی کاسته می­شود و بیمار می­تواند برخورد منطقی­تری داشته شد.

 • آرام سازی عضلانی پیشرونده(ریلکسیشن): این فن مشهور و مناسب، افرادی که گیر تنش و اضطراب هستند یاد می­گیرند که چطور شرایط اضطراری و پر از تنش خود را آرام کنند.
 • حساسیت زدایی منظم: تکنیک بسیار کاربردی مشکلات اضطرابی و فوبیاهاست. اولین قدم این روش، تهیه سلسله مراتبی از مراحل اضطراب و اولویت بندی آن­ها بر اساس میزان اضطراب تولید کننده بیمارمی­شد؛ سپس بیمار و مانگر از پایینترین سطح لیست شروع به رویارویی و مواجه تیجی موقعیت مولد اضطراب می­کند، این کار جایی ادامه می­یابد که مراجعه تمام موارد لیست را حضور مانگر و هم چنین خارج از مان به طور مستقل تمرین و اضطراب زدایی کند.
 • خودگویی ­های مثبت علیه استرس: به بیماریاد داده می­شود مواقع اضطرابی استفاده از کلام و جملات مثبت هم چون: “آرام ش”، “تو می­توانی”، خود را آرام نماید. این تکنیک علاوه بر کاهش تنش، به ارتقای حس مثبت فرد به خود و توانمندی­هایش نیز کمک می­شود.

 

سوالات متداول

آیا اختلال استرس پس از سانحه مختص بزرگسالان است؟

خیر، کودکان نیز معرض اختلال استرس پس از سانحه قرار می­گیرند. تجاوز جنسی، سوء استفاده جسمی و رفری، طلاق و جدایی والدین از جمله رویدادهای مهم و تهدیدآمیز دوران کودکی،  قلمداد می­شوند.

تشخیص اختلال استرس پس از سانحه چه زمانی گذاشته می­شود؟

حداکثر ۶ ماه پس از بروز حادثه ید علائم اختلال فرد ظاهرو نمایان شود بتوان تشخیص اختلال استرس پس از سانحه را مطرح کرد.

تجربه مجدد هیجانی مان اختلال استرس پس از سانحه، چه نوع روشی است؟

این تکنیک، بیمار حضور مانگر به یادآوری و تجربه دوره خاطرات و تصاویر مربوط به رویداد ناگوار می­پردازد از ر هیجانی منفی و ناخوشایند تجربیات فرد کاسته شود.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال استرس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

زینب رضائی——– روانشناسی لینی

منبع:  Post-traumatic stress disorder (PTSD) – Causes

 

عوامل ایجاد اختلال استرس پس از سانحه چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 3 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:23
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 27 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 22
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1182
» بازديد سال گذشته : 1182
» كل بازديد : 14807

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات