مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

کمرویی کودکان یکی از دغدغه های مهم والدین است. مورد این عارضه ید گفت این کودکان اغلب متعلق به پ و ما کمرو هستند. به این دلیل که مانند سایر موضوعات ارثی مانند رنگ چشم و قد و هیکل، کمرویی هم میتواند به ارث برسد. کمرویی کودکان از آن جهت برای پان وماان اهمیت دارد که ثیر مستقیمی فعالیت های ومشارکت های فردی و اجتماعی کودک میگذارد. کودکان بعد از شش ماهگی قت تشخیص افراد را پیدا میکنند که البته این ایام کمرویی طبیعی است ولی ید مراقب بود که این موضوع پایدار نشود و ادامه پیدا نکند.

خانواده از همان ابتدا ید به فکر این موضوع شد چرا که این کودک ید آینده وارد جامعه بشود و ید از پس مشکلات خود بر بیاید. از این رو استفاده از مشاوران مجرب این زمینه از اهمیت خاصی برخوردار است. مشاوره خانواده آویژه داشتن مشاورانی تجربه بهبود تربیت کودک میتواند کمک شایانی به خانواده کند.


بیشتر بخوانید: از روانشناسی کودکان پیش دبسنی چه میدانید ؟


تعریف کمرویی کودکان

تعریف کمرویی کودکان از نظر روانشناسی به حالتی گفته میشود که کودک ترجیح بدهد که مدام کارهای خود را به تنهایی و بدون حضور دیگران انجام بدهد و کمتر حضور دیگران ظاهر بشود. سنین ابتدایی یعنی بین سن یک دو سال شخصیت کودک شکل میگیرد و از این به بعد کودک ید کودکان هم سن خود راه تعامل را آغاز کند. تعریف کمرویی کودکان از دید الگوی رفر شناسی یک الگوی طبیعی است چرا که کودک مواقع لزوم مثل ترس و اضطراب از خود نشان میدهد.

این کودکان به نوعی یک نوسان برای ارتط یا عدم ارتط افراد و جامعه وجود دارد. این کودکان ابتدا برای برقراری ارتط نیاز به زمان دارند بتوانند بر کمرویی خود غلبه کنند. خانوادهای این کودکان ید مهارت لازم برای برخورد چنین مواقعی رو داشته شند، چرا که بدون داشتن مهارت لازم موجب بوجود آمدن هنجاری جدید کودک میشود. به همین جهت خانوده ید از مشاوره روانشناسی بهره ببرند.


بیشتر بخوانید: روش های صحیح آموزش کودکان چیست ؟


علائم کمرویی کودکان

علائم کمرویی کودکان احساسی دو سویه است. احساسی مرکب از دو حس مانند اضطراب و خجالت. این نوع کودکان علائم مشترکی وجود دارد که ید به آنها توجه داشت. مهمترین علائم کمرویی کودکان عرت است از:

 • عدم تمایل برای برقراری ارتط دیگران: کودکان کم رو ارتط برقرار کردن مشکل اساسی روبرو هستند. البته ممکن است این عدم برقراری ارتط به دلیل خجالتی بودن کودک شد اما اگر این حالت ادامه دار بود ید نگاه ویژه ایی به آن پرداخته شود.
 • ون گرا هستند: از مهمترین مشکلات این کودکان عدم مهارت لازم برای فعالیت های اجتماعی است. این نقص میتواند یک حس خجالت و کمرویی پدید بیاورد و کودکان را به یک حس دورن گرایی سوق بدهد.

فرار از مشکل بجای حل آن: این کودکان اضطراب کاملا مشهود است. بطوریکه مواجهه شرایط نا آشنا به جای رفع مشکل اضطراب و حتی توجه به دارا بودن مهارت های لازم بدون ابراز آنها از مسئولیت خود شانه خالی میکنند.


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۸ ساله


 

ابتلا به کمرویی کودکان

ابتلا به کمرویی کودکان حاصل ارتط ناست مسائل اجتماعی مراحل ابتدایی رشد است. از نظر روانشناختی عواملی مانند حس تحقیر شدن، عدم داشتن عزت نفس، عدم داشتن مهارت های لازم، تبیه بدنی سنین کودکی از موارد ابتلا به کمرویی کودکان میشد. دیدگاه روانشناختی ضمن مطالعه بر مراحل شکل گیری شخصیت کودک، حالت انفعالی داشتن کودکان کمرو زیاد دیده میشود. کمرویی توجه غیر عادی و مضطرنه به خود یک موقعیت است.

کم رویی کودکان پدید هایی گسترده و متنوع است. نتیجه اجرای مقادیری از پارامترهای ابتلا کودکان کمرو آمریکا و چین حاکی ازآن است که کودکان چینی به طور قابل توجهی از کودکان آمریکایی کمرو تر هستند. مواردی کودک قا به ارتط دوسن خود نیست و احساس میکند از دوسن خود جداست و احساس تنهایی میکند. احساس تنهایی هم خود یک اختلال شخصیت است که برای رفع آن ید راهکاری اندیشید. پس این کم رویی عث بروز اختلالات دیگر کودک میشود.


بیشتر بخوانید: راه های مان اضطراب کودکان و نوجوانان


مشکلات کمرویی کودکان

مشکلات کمرویی کودکان اگر سنین و مراحل ابتدایی رشد آنها و مسیر بزرگ شدن مرتفع نشود عث بروز مشکلات بعضا غیر قابل مان میشود. به طوریکه این کودکان ید ابتدای مراحل رشد مهارت های لازم برای ورود به اجتماع را کسب کنند و توانایی حل مشکلات و پذیرش مسئولیت را دارا شند. مشکلات کمرویی کودکان همان سنین کودکی خلاصه نمیشود بلکه هر چق کودک مراحل زندگی را پشت سر میگذارد و بیشتر وارد روابط اجتماعی میشود این مشکلات و کمبود ها هم خود را بیشتر نشان میدهند.

نقش خانواده کنترل این عارضه و اختلال تعیین کننده میشد. خانواده کسب مهارت های لازم برخورد چنین کودکانی ید مانع این بشوند که این اختلال کودک پایدار بماند. قطعا اگر خانواده همان ابتدا متوجه بروز این رفر از کودک بشوند انتخاب مسیر ست زیر نظر مشاور میتوانند رفع این اختلال به کودک خود کمک کنند.


بیشتر بخوانید: بهترین روش آموزش کودکان


مان کمرویی کودکان

مان کمرویی کودکان که این اختلال و مشکل رو دارند میتواند آینده کودک نقش مهمی داشته شد. فرض کنید کودک کم رو آینده به خاطر این کمبود نتواند موقعیت اجتماعی پیدا کند و مسئولیت کارهای خود را بپذیرد. برای مان کمرویی کودکان میتوان از راهکارهایی استفاده کرد و به او رفع این مشکل کمک کرد.

برای کودک موقعیتهایی رو بوجود بیاورید که بتواند همسن و سالهای خود تعامل کند و بتواند خواسته های خود را به آنها اعلام کند.

این موقعیتها به کودک خود راه تعامل و ارتط برقرار کردن دیگران را آموزش بدهید.

هر موقعیتی به کودک خود اجازه بدهید اظهار نظر کند.

هر زمانی که لازم بود کودک خود را موقعیت های جدید آشنا کنید.

به کودک خود مسئولیت بدهید و تشویق کنید آن مسئولیت رو انجام بدهد اما اگر به هر دلیل انجامش نقص داشت به هیچ وجه کودک خود را سایرین مقایسه نکنید.

 

تشخیص کودکان کمرو و خجالتی

برخی ویژگی های لینی کودکان کمرو مقایسه کودکان دیگر به راحتی قابل تشخصی است. از نظر زیستی هم این موارد قابل تشخیص هستند. این ارتط میتوان به تند شدن ضرن قلب، سرخ شدن چهره، به علت توجه زیاد بخود تنش عضلانی زیاد، اختلال تنفس اشاره کرد. همچنین برخی از ویژگی ها نظیر گریه کردن، فرار از غریبه ها، مدام آغوش پ یا ما ماندن را میتوان مشاهده کرد. خود توجهی مواردی ممکن است غافل شدن از محیط شد مثل مشغول شدن وسایل خود. پدیده کمرویی کودکان به عنوان یک معلولیت اجتماعی اگر موقع خود تشخیص ومان نشود میتواند آثار نامطلوبی آینده به همراه داشته شد.

بسیاری از مواقع استعداد سرشار کودک میتواند پشت این کمرویی پنهان شد که این مورد میتواند آینده موجب بروز تنش و ترس عمومی بشود. و همین امر عث شود که هیچ فعالیتی از خود نشان ندهد و بصورت مستقیم سطح عملکرد کودک به سطح پایینی برسد.


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۹ ساله دختر و پسر


ویژگی های کودکان کمرو

کودکان کمرو اغلب دچار افسردگی و اضطراب هستند و برقرای ارتط موثر همسن و سالهای خود ضعف دارند. کودکان کمرو به سبب ترس همیشگی از غریبه ها و اینکه اگر این حالت پایدار بماند به تیج عث بروز زمینه ایی میشود که کودک از هر موقعیت زه و جدیدی ترس داشته شد و نتواند خود را آن شرایط منطبق کند.

کودکان کمرو سهم زیادی گروههای خود ندارند و حضوری غیر فعال این گروهها پیدا میکنند. گرچه به خاطر ذات ترسو بودن و تبعیت بی کم و کاست از طرف گروه طرد نمیگردند ولی غال مورد کم توجهی قرار میگیرند. به دلیل اینکه به خاطر ترس افراد تعاملی ندارد و افراد هم او کمتر صحبت میکنند. کمرویی کودک عث میشود علی رغم داشتن توانایی فردی یا حتی علمی بسیار لا نتواند رهبری گروهی را برعهده بگیرد حالی که رهبری گروه یا اجتماع میتواند رشد اجتماعی فرد نقش بسزایی داشته شد.

نقش تربیت کودکان کمرو

کمرویی خانواده های تک فرزند و بعضا فرزند اول بیشتر نمایان است. بخصوص خانواده هایی که مهارت لازم برای رفع مشکل کمرویی کودک را ندارند عث تشدید این موضوع و یا حتی زمینه بروز مشکلات و اختلالات دیگر کودک خود میشوند.به همین دلیل تک فرزندها و فرزند اول بیشتر خود را بزرگترها همانند سازی میکنند و این خود زمینه بروز مشکلات دیگر را فراهم میکند.

اعمال فشارهای روانی به کودک برای برطرف کردن نیازهای غیر ضروری از طرف والدین میتواند زمینه کمرویی کودک را تشدید کند.این کودکان وقتی وارد مسه میشوند تمایل زیاد دارند معلم خود ارتط برقرار کنند همکلاسی های خود که اگر این مشکل از طرف خانواده یا معلم مرتفع نشود میتواند آینده عث تخریب شخصیت اجتماعی کودک بشود. اظهار نگرانی مدام مورد کودکان کمرو از طرف پ وما هم میتواند برعکس عمل کند و به جای حل این اختلال موجب تشدید کمرویی کودک بشود.


بیشتر بخوانید: روش های تقویت خلاقیت برای کودکان


 

سوالات متداول

آیا کمرویی کودکان یک اختلال محسوب میشود؟

کمرویی کودکان یک اختلال شخصیت است که اگر مراحل ابتدایی رشد تشخیص و مان نشود موجب بروز مشکلات زیاد آینده میشود.

آیا خانواده به تنهایی میتواند کمرویی کودک را مان کند؟

مرحله اول ید این اختلال تشخیص داده شود که این مهم ید توسط مشاوران خانواده صورت گیرد و خانواده هم ید طول مدت مان مشارکت داشته شد.

آیا کمرویی کودک قابل مان است؟

بله قطعا اگر مراحل اولیه تشخیص داده شود و بهره گیری از روش های مانی به راحتی این کمرویی قابل مان است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Children and shyness 

 

راهکارهای عملی برطرف کردن کمرویی کودکان

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 2:39
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

خود ارضایی لذت جنسی بدون شریک جنسی و به تنهایی است. خودارضایی از دوران بلوغ آغاز میشود و قبل از بلوغ خود تحریکی شروع میشود. حتی کودکان سنبن سه سالگی هم خود تحریکی دارند. حس کنجکاوی کودکان عث میشود که آلت تناسلی زی کنند و به این لذت جنسی پی ببرند. خود تحریکی دوران کودکی منجر به ارگاسم نمیشود و فقط حد یک لذت کوه تمام میشود. اما دوران شکل گیری هورمون ها خود تحریکی شدت پیدا کرده و دوران بعد از بلوغ تبدیل به عمل استمنا( مردان) واستشها ( زنان )میشود. میتوان گفت همه مردان جلق زدن را تجربه کرده اند. و زنانی که قوای شهوانی لایی داشته لمس و نوازش ارگانهای تناسلی خود را ارضا نموده اند. زنان نوازش منطقه کلیتوریس و اطراف واژن  عث تحریک و ارضا میشود.

خود ارضایی مردان نیز خود تحریکی از طریق دست و آلت تناسلی آغاز شده و به همین ترتیب به ارگاسم ختم میشود. اما مردانی هستند که به سکس آنال (مقعدی) تمایل دارند که اینصورت برای خود ارضایی، ابتدا دست خود تحریکی نموده و برای ارضا از اشیا خارجی استفاده میکنند. البته میان نوان نیز سکس آنال رواج دارد. برخی تماس آلت شخص دیگر بدون دخول را هم استمنا میدانند. آیا این روش یک اختلال جنسی است؟ پیشنهاد مراکز مشاوره خانواده: ابتدا خانواده ها یی که جوان مجرد خانه دارند مشاوره روانشناسی بگیرند. سپس برای آگاهی یافتن از ماهیت جلق زدن مشاوره اختلالات جنسی و مهارت های زندگی داشته شند. چون علاوه بر جلق زدن ممکن است جوان ما اختلال جنسی خاصی داشته شد که لازم است مان شود. اختلالاتی که قابل کنترل نیستند.

احکام خود ارضایی

احکام خود ارضایی برای زنان و مردان تفاوت دارد. و حکم حاکمان نیز متفاوت است. اگر احکام خود ارضایی را از نظر اسلام بخواهیم از پیامیر اسلام نقل شده،  کسی که جلق میزند ملعون است. از نظر شیعه، امام جعفر صادق استمنا را حد لواط میدانند. اگر احکام خود ارضایی را از نظر فقها بخواهیم گناه کبیره است. اما برای کنیزان استمنا ممانعت ندارد.

عوارض خودارضایی

عوارض خود ارضایی از نظر جنسی عدم تشکیل خانواده است. کسی که ازدواج میکند بخصوص مردان بیشتر به خاطر این است که تمایلات جنسی شان بخوبی ارضا شود. استمنا عث میشود یکی از اهداف ازدواج کمرنگ و حتی بیرنگ شود. دیگر اینکه اگر مسلمان است احساس گناه میکند. احساس گناه بد تر از گناه کردن است. از دیگر عوارض خود ارضایی این است که لذت بیشتری دارد. چراکه هر کس نقاط تحریک پذیر خود بیشتر آشناست و بموقع و بخوبی ارضا میشود. همین عث میشود همسر یا کس دیگر نتواند تعامل جنسی خوبی داشته شد. البته نگران نشید چون مراجعه به روانپزشک این مشکل حل میشود. دیگر اینکه عث میشود کنترل اار و انزال مشکل ایجاد شود. برخی اعتقاد دارند که خود ارضایی سبب سرطان پروست میشود. حالیکه اگر هنگام استمنا نگذارند آب منی خارج شود دچار سرطان پروست میشوند.

اگر خود ارضایی همراه تقویت جسمانی نشد دچار ضعف جسمی خواهد شد. لحظه ارگاسم بدن یدصاف و کشیده  شد وگرنه تناسب بدن به هم میریزد. شکم برامده شده و پشت قوز پیدا میکند. زانو اگر خم شد ممکن است به مرور زمان رگهای پشت پا سفت شده و دچار گرفتگی شود. استمنا و استشها چون لذت بیشتری دارد زود به زود انجام میشود. چون آب منی سرشار از ویمین  ث است و بیشتر ریز مغذی ها مجاورت این ویمین جذب میشوند بدن ضعیف میشود. پس ید از نظر ویمین و املاح خود را تقویت کنید. این عمل اعتیاد آور است . اگر اثر خود ارضایی دچار عدم کنترل اار شده اید مجرای خروج اار را ورزش دهید. هنگام اار عضله های آلت، اار را متوقف کنید سپس آن را رها کنید. تکرار این عمل حدی این عارضه  مان میشود.

 

خودارضایی مردان

خود ارضایی مردان به دو صورت ۱- خود تحریکی آلت و ارضا ۲- به صورت آنال مقعدی میشد. مورد اول اگر بدون لوسیون های مخصوص انجام شودآلت اثر خشکی آزرده میشود. این صورت انزال مشکل مواجه میشود. خود ارضایی مردان عدم کنترل انزال، اار و منی نقش دارد. از طرفی ممکن است تمایل به زن را آنها بکاهد و زناشویی مشکل بوجود بیاورد. این عمل خیلی لذت بخش بوده و اعتیاد آور است. صورت تعدد ممکن است سوزشی ناحیه تناسلی احساس کنند. این سوزش بیماری سوزاک تفاوت دارد. بیماری سوزاک فقط اثر مقاربت دو نفر ایجاد میشود. و یک بیماری سرایت کننده ویروسی است.

نوع دیگر که مقعدی میشد، مرد بعد از تحریک مقعد آن شیی فرو میبرد. اینکار ممکن است آلودگی و عفونت مقعدی ایجاد کند. البته میدانیم که این زمان که ازدواج جوانان مشکلات زیادی همراه شده جوانان مجبور به این عمل هستند. چون ازدواج موقت نیز مشکلات زیادی پی دارد. از قبیل خرج و مخارج. دادن نفقه ازدواج موقت اجری نیست ولی کمتر زنی حاضر است بدون نفقه به ازدواج موقت کسی آید. جوانان نگران ر دار شدن ، دخالت زن صیغه ای زندگی آینده و غیره هستند. از طرفی نگرانی برای سرایت بیماری های مقاربتی عث لا رفتن آمار خود ارضایی مردان میشود.

خودارضایی زنان

خود ارضایی زنان دختران تفاوت دارد. دختر کره نوازش مناطق جنسی خود را تحریک و به همین طریق نیز ارضا میشود. خود ارضایی آنال ( مقعدی) دختران نیز وجود دارد. چون دخترانی که رابطه جنسی دارند برای حفظ پرده بکارت، به سکس مقعدی تن میدهند. مواقعی که پارتنرشان دسترس نیست یا او کات کرده اند اقدام به خود ارضایی مقعدی میکنند. ابتدا خود تحریکی: نگاه کردن به ویدیو های پورن، تجسم حرکات سکس و یا تماس مقعد دست. سپس از اسب زی های جنسی مانند دیلدو و لرزاننده ها برای تحریک و ارضا استفاده میکنند. چون مجرای اار زن نزدیک کلیتوریس میشد زمینه آلودگی ااری فراهم میشود. اسب زی های جنسی چون کاملا استریل نمیشوند اکثرا آلوده هستند. از طرفی چون آب منی داخل رحم را مرطوب و حتی ویمینه میکند اکثر زنان دچار خشکی رحم میشوند.

خود ارضایی زنان نیز اعتیاد آور بوده و زنان از تمایل به مرد میکاهد. به طور کلی روابط زنا شویی چون سکس دو نفره ملعبه و تماس تمام بدن همراه است عث آرامش میشود. هربخش بدن دارای سلولهای عصبی و پیام رسان است که به مغز پیام میبرند. تماس بدن دونفر هم، سروتنین بدن بیشتر ترشح شده و عث زییی، نشاط و سرحال شدن مرد و زن میشود.

ترک خودارضایی

ترک خود ارضایی چندان هم دشوار نیست. اول اینکه هیچگاه خود را سرزنش نکنید. احساس گناه نکنید. ذهن خود را رها کرده و بخواهید که روش زندگی جنسی خود تغییر ایجاد کنید. افسردگی خود مقابله کنید. فکر کردن به شادی های گذشته عث ترشح سروتنین میشود. ترک خود ارضایی افسردگی سخت تر است. شاد شید و از ذهنن به آرامی کمک بگیرید حتما موفق خواهید شد. یکی دیگر از راه های ترک، سکس کردن یک پارتنر است. این کار را سعی کنید تکرار کنید. محدود به سکس نشید بلکه او بیرون ازخانه جشن بگیرید، قدم بزنید و سفر کنید. مشاوره روانشناس بسیار مفید است. برای شما تنستی و سلامت آرزومندیم.

 

سوالات متداول

مراحل ترک خود ارضایی چیست؟

ابتدا مشاوره و کنار آن افزایش نشاط روحی و ذهنی، اقدام به دوست شدن جنس مخالف، استفاده کردن از عواطف و همراهی جنس مخالف، فکر کردن به لحظه های پیروزی و شاد زندگی گذشته و سکس کردن جنس مخالف.

چگونه میتوان بر نشاط خود افزود؟

حتما دوش آفب بگیرید. زوج خود حتی اگر تمایلی به سکس ندارید هم آغوش شوید. مهمانی بدهید و به مهمانی بروید. جلوی خنده خود را نگیرید. مرتب ورزش کنید

هورمون های ضد افسردگی چه هورمون هایی هستند؟

سروتنین: فکر کردن به چیروزی ها و شادی ها ترشح میشود و افب گرفتن عث تولید ویمین دی و نتیجه ترشح سروتنین میشود. ۲- اکسی توسین: اثر آغوش گرفتن ترشح میشود. ۳- انوفین: خندیدن زیاد ترشح میشود. میتوانید فیلم کمدی ببینید یا دوسن شوخ طبعن معاشرت کنید. ۴- دوپامین نیز به همین ترتیب. تقویت جسمی خود پروتئین، منیزیم، ویمین ب۶ و ویمین دی عث ترشح دوپامین بدنن شده و برای خود شادی و نشاط به ارمغان بیاورید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال جنسی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:Stopping smoking shortly before surgery and … 

 

عوارض خودارضایی و روش های ترک آن

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت 6:17
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 22 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

اختلال بدشکلی بدن یا BDD عث میشود فرد اکثر ساعات روزانه را جلو آینه شد. او مرتب سایز خود را چک میکند. دور سینه ، دور سن و حتی قد آنها را اندازه میگیرد . اختلال بد شکلی بدن عث میشود او مرتب یا سالنهای بدنسازی شد یا مطب ها و کلینیک ها ی زییی . او هر جا که میرود فکر میکند همه به نقص خیالی او می اندیشند . صورتیکه این نقص شاید آنق کوچک شد که حتی دیده نشود و یا مهمتر اصلا چنین نقصی وجود نداشته شد . البته دنیای امروزی چون برای استخدامی و برای ازدواج به ظاهر اهمیت فراوانی داده میشود . نمیتوان گفت هر کس به ظاهر خود رسیدگی بیشتر میکند دارای اختلال است. کسانی که بیش از اندازه به این موضوع می اندیشند و زندگی روزمره آنهامختل شده نیاز به مان دارند .

اختلال بدشکلی بدن فرد کمالگرا میشود . یعنی خود را بدون کوچکترین نقص میخواهد . سایز خود را هنرپیشه ها و مانکن ها میسنجد و نهایت راضی نمیشود . چون نگرانی بیش از اندازه دارد آن قسمت را لس یا شیی تزیینی میپوشاند . آرایشهای غلیظ که بیشتر گریم هستند یک نظافت ملایم و زی نشانگر این اختلال است . البته این اختلال شدت و ضعف دارد . مشاوره خانواده اطلاع رسانی به مردم سعی دارد اعتماد به نفس جامعه را لا ببرد . مشاوره روانشناسی میتواند رفع این اختلال موثر شد . اینگونه افراد شخصیت ثابتی ندارند چون ذهنشان مدام گیر یک موضوع است کمالگرایی بدن . لذا ممکن است دچار اختلال شخصیت نیز بشوند .

علائم اختلال بدشکلی بدن

علائم اختلال بد شکلی بدن عرتند از : عدم اعتماد به نفس ، استرس ، پرخاشگری و داشتن ظاهری غیر معمول . آنها چون از نازی بودن خیالی خود رنج میبرند سعی میکنند پوشیدن لسهای غیر معمول عث توجه دیگران شوند . یا از زینت آلات غیر معقول استفاده میکنند . ظاهری شلوغ دارند و عین حال زهم احساس رضای

ت نمیکنند . از علائم اختلال بدشکلی بدن میتوان به ایرادگیری از دیگران اشاره کرد . آنها حتی از زیترین هنرپیشه ها و یا مانکن ها ایراد میگیرند . از دیگر علائم اختلال بدشکلی بدن میتوان از حسادت وافر یاد کرد . آنها ممکن است ظاهری زی داشته شند اما از این زییی هیچگاه لذت نمیبرند و مدام عذاب هستند .

تعریف اختلال بدشکلی بدن

تعریف اختلال بدشکلی بدن یا دی دیسمورفیک دیسور (بی دی دی) گفته میشود : اختلالی است که فرد گمان میکند دارای نقص است . صورتیکه این نقص خیالی و یا بسیار اندک میشد . اما فرد همیشه از وجود این نقص عذاب میکشد و هر شکست یا پذیرفته نشدن را به حساب داشتن این نقص میگذارد . این فکر تمام ذهن فرد را اشغال کرده و هرروز به آن می اندیشد . تعریف اختلال بد شکلی بدن حدی این اختلال آشنا شدید . خود زشت انگاری نیزشامل  تعریف اختلال بدشکلی بدن میشود.

 

ابتلا به اختلال بدشکلی بدن

ابتلا به اختلال بدشکلی بدن مانند همه بیماریهای روحی – روانی زمینه شناختی دارد . ابتلا به اختلال بد شکلی بدن ممکن است اثر افسردگی حاد و اضطراب شد . یا تغییرات هورمونی همراه تغییر ارگانیزم جنسی بدن دوران بلوغ . نوع تربیت والدین نیز بی ثیر نیست . وقتی والدین هر کاری از فرزند میخواهند بی نقص شد اوکمالگرا ر می آید . و این کمالگرایی به اموری که پرداخت آنها توان خودش نیست نیز تعمیم پیدا میکند . چون فرد قا به پرداخت و ترمیم این امور نیست دچار استرس و اضطراب همایند اختلال زشت انگاری میشود . یک لک کوچک صورت یا کمی مرتب نبودن ردیف دندانها به او صدمه وارد میکند .  قد بلند نبودن یا کوچکترین انحراف بینی یا لب عث آزار روحی کودک ، جوان یا بزرگسال میشود .

نشانه های اختلال بدشکلی بدن

نشانه های اختلال بدشکلی بدن عرتند از :  آرایشهای غلیظ حد گریم ، پوشاندن نقاط ضعف که نظرشان نقص دارد .از دیگر نشانه های اختلال بد شکلی بدن اجتناب از صحبت ره ارگانیزم بدنشان میشد  . اگر کسی از زییی آنها تمجید کند عصنی شده و فکر میکند مورد تمسخر قرار گرفته اند . آنها از رفتن برای مصاحبه حضوری امتناع میکنند چون میپندارند به خاطر نقصی که دارند پذیرفته نخواهند شد. آنها اگر پسر شند به مراسم خواستگاری نمیروند و اگر دختر هستند از پذیرفتن خواستگار امتناع میکنند . اگر هم به نحوی راضی شوند که این مراسم شرکت کنند اول از نقصشان میگویند . « من یک ایراد دارم لبهام خیلی ریک هستند شما این نقص من رو میپذیرید ؟ » که شاید شنیدن این حرف طرف مقابل به خنده بیوفتد . چون اصلا این نقص یا وجود ندارد یا حدی نیست که از آن یاد شود .

مشکلات اختلال بدشکلی بدن

مشکلات اختلال بدشکلی بدن واضح است . مهمترین مشکلات اختلال بدشکلی بدن عدم اعتماد به نفس جامعه و آزار روحی است فرد هر روز آنرا به خود وارد میکند . نظر بگیرید آستین لس شما مسیر محل کارن پاره میشود . شما به محل کار میرسید برای همه توضیح میدهید که مسیر پاره شده . تمام روز وقتی به منزل میرسید موذب هستید . حال مقایسه کنید شخصی که هر روز این حس جامعه ظاهر میشود . این فرد از آرامش ونی برخوردار نیست . هر پچ پچی را بشنود گمان میکند مورد نقص او صحبت میشود . هر صدای خنده ای رابشنود فکر میکند اورا به سخره گرفته اند . و این حس نا بجا و بی مورد او را آزار میدهد .

 

مان اختلال بدشکلی بدن

مان اختلال بدشکلی بدن ابتدا ید از روح و روان فرد آغاز شود . او بپذیرد که یا اصلا نقصی ندارد یا اگر هست آنق که او فکر میکند جالب توجه نیست . رو ش مواجهه سازی میتواند مان اختلال بد شکلی بدن موثر شد . این روش میتوان تصویر اورا برنامه هایی مانند فتوشاپ از آنچه که هست معیوبتر کرد اما بطوریکه خیلی مشخص نشد سپس به او یاداوری کنیم که حتی اگر اینگونه هم شد زهم قابل قبول و زی است . یا فردی را که عضوی از بدنش اسندارد نیست ولی مورد توجه و محبوب مردم است را به او بنمایانیم . میتوان از فوتلیستها یا خوانندگان و هنرپیشه ها استفاده نمود . دیگر تجویز دارو توسط روانپزشک است که اگر بیماری همایندی نیز دارد آنرا مان کند . مشاوره روان مانگر موثرترین راه مان اختلال بد شکلی بدن میشد .

سوالات متداول

آیا همیشه یک نقطه معیوب یا دارای نقص موجب ایجاد اختلال زشت انگاری میشود ؟

خیر برخی اوقات یک عضو بسیار زیی بدن بیمار مورد وسواس قرار میگیرد . او دوست دارد این عضو کوچکترین ایراد نیز نداشته شد . و کل این افکار خیالی هستند و واقع هیچ عضو معیوب یا نازی وجود ندارد .

چه عوامل دیگری عث بروز بیخت انگاری میشود ؟

عوامل فرهنگی و نژادی نیز موجب این اختلال میشود . مثلا رنگ پوست کشورهای نژاد پرست . یا رنگ چشم برخی اقوام که به رنگ خاصی تعصب دارند . مثلا چشمان شت و سیاه را مظهر زییی و چشمان سبز را شور چشم میدانند .

وظیفه والدین بوجود نیامدن این اختلال فرزندان چیست ؟

والدین ید به فرزندشان یاداوری کنند که تمام زییی انسان به بی نقص نبودن چهره خاتمه پیدا نمیکند بلکه انسان رفر نیک و داشتن مدارج علمی و شعور لا میتوالند هر نقص ظاهری را جبران کند . دیگر اینکه مورد تغییرات جنسی زمان بلوغ برای نوجوانان توضیح بدهند نوجوان دچار استرس نشود . از مسخره کردن ظاهر کودکشان جدا بپرهیزند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال شخصیت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:

 

 

چه کسانی مبتلا به بدشکلی بدن هستند؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:01
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 33 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

شکست عشقی پسران سخت تر و عمیق تر از دختران است. البته اگر عشق شد نه هوس. پسران بیشتر جاذبه جنسی خود را عشق اشته میگیرند. اما اگر واقعا عاشق شوند آخر عمر عشق اول را فراموش نمیکنند. دیده شده پسری آخر عمر به خاطر شکست عشقش ازدواج نکرده است. چون عشق پسران عمیق بوده و از روی احساسات نیست. همین عث میشود شکست عشقی پسران عمیق تر و شدیدتر شد. برای تشخیص میان عشق و میل جنسی، عشق را از نظر معنایی تعریف میکنیم: عشق از گیاه عشقه گرفته شده است. عشقه گیاهی است که به دور گیاهان دیگر میپیچد و گیاه را میخشکاند. کسی که عاشق میشود ذهن و روحش گرو نگاه معشوق است. بی ب و بی قرار یک نگاه، لبخند و یک کلام معشوق است. وقتی یک پسر ذهن و روح خود را به یک دختر میزدفقط به او می اندیشد.

عشق مجازی

عشق مجازی به دو گونه است: عشقی که محبت آغاز و به روابط جنسی ختم میشود. نوع دیگر عشق افلاطونی است که مانند داسن ها فقط و فقط دل ختن است و دیگر فرد به رابطه جنسی نمی اندیشد. این نوع دل کندن مانند جان کندن است. شکست عشقی پسران اینگونه، عواقب خطرناکی دارد که ادامه به آن خواهیم پرداخت. شکست عشقی پسران به مراتب سخت تر از دختران است. پسرها نمیخواهند غرور خود را بشکنند و به همین دلیل غمهایشان را خود نهان میکنند. مشاوره خانواده آویژه پیشنهاد میکند بعد از جدایی مشاوره بگیرند. این روش راحت تر و منطقی تر این موضوع برخورد میکنند. بهتر میتوانند به زندگی عادی ادامه دهند. ادامه به عوارضی که ممکن است پس از جدایی دامنگیر پسران شود خواهیم پرداخت. شکست عشقی ممکن است مسیر زندگی پسران را تغییر دهد. آن را جدی بگیرید.

دلایل شکست عشقی پسران

دلایل شکست عشقی پسران عرتند از ۱- نا همگون بودن موقعیت دختر و پسر. این ناهمگونی ممکن است از نظر تحصیلی، مالی، زییی، و یا موقعیت اجتماعی شد. ۲- احساساتی بودن. ممکن است دختر بسیار احساساتی بوده و عث شود پسر نتواند به کارهای عقلایی خود برسد. واقع همان احساس مالکیت م دختر نسبت به پسر. این مواقع او میبیند به جای پیشرفت جا زده و یا پس رفت میکند. ۳- هدف از رفاقت. پسر برای رفاقت هدف داشته مثلا رابطه جنسی و میبیند نیازش از این طریق مرتفع نمیشود. ۴- وغ. پسرها و دخترها ابتدای آشنایی به دلیل احساس ضعف   وغ میخواهند خلا زندگیشان را نظر دوست خودپر کنند. همین عث عدم اعتماد میشود و به جدا یی منجر میشود. ۵- دخالت خانواده. برخی موارد نیز خانواده ها به دلایل مختلف دخالت میکنند.

تحمل شکست عشقی

۶-یکی دیگر از دلایل شکست عشقی پسران طولانی شدن مدت دوستی است. خانواده دختر فشار می آورند ولی بعضی وقتها بدون دخالت خانواده هم بین پسر و دختراثر طولانی شدن مدت دوستی اختلاف بوجود می آید. ۷- موقیت پسر برای ازدواج. پسر موقعیت ازدواج نداشته و دختر از طفره رفتن پسر ناراحت شده و احساس میکند مورد سواستفاده قرار گرفته است. ۸- تعصبی بودن. تعصب نیز از دلایل جدایی است. پسر یا دختر گمان میکند شخصی که او رابطه داشته ممکن است دیگری نیز رابطه داشته و یا خواهد داشت و بد دل میشوند.

یکی دیگر از دلایل شکست عشقی پسران ممکن است سرد شدن رابطه شد. آنها هیجان به دوستی تن میدهند ولی به مرور زمان هیجان اول آشنایی عادی شده و رابطه کم کم سرد میشود. شکست عشقی پسران فقط به این نیست که دختر او را ترک کند وقتی پسر از رابطه نا امید میشود نیز احساس شکست میکند.

 

عوارض شکست عشقی پسران

از عوارض شکست عشقی پسران ۱- سرخوردگی میشد. او احساس میکند مورد پسند نیست. ۲- افسردگی. همانگونه که دختر و پسر هم احساس آرامش میکنند نبود یکی از آنها افسردگی می آورد. ۳- پرخاشگری. رفر پسر تغییر کرده و پرخاشگر میشودچون بخشی از آرامشش را از دست داده است. ۴- جایگزین کردن. او یا رفقایش را برای جایگزین کردن بیشتر ملاقات میکند یا به دنل دختری دیگر خواهد بود. ۵- پناه آوردن به دخانیات یا مشروت الکلی. ۶- سرگمی کار و امور زندگی۷- رها کردن تفریحاتی چون ورزش، کلاس های متفرقه و هنر آموزی. ۸- افت قوای جسمانی. ۹- بی خوابی شبها و افزایش خواب روزانه۹ – دوری از اماکن و کسانی که اورا به یاد معشوق می اندازد. ۱۰- پسرانی که وضعیت مالی یا موقعیت اجتماعی خوبی ندارند والدین رفرشان عوض میشود. ۱۱- خود فرو رفتیگی عمیق.

از عوارض شکست عشقی پسران بسته به عمق و شدت عشق میتوان به نا امیدی و حتی اقدام به خودکشی نام برد. اما تمام این تفاصیل میتوان از این عوارض پیشگیری کرد. به شرط اینکه اقدام سرعت عمل داشته و از طریق روانکاوی و روانشناسی از عمق نفوذ این عوارض پیشگیری نماییم. واما دلیلی که برخی اوقات عث شکست عشقی میشود تنوع طلبی آنان است . وجود یک دختر که عاشقش هستند برخی اوقات زیگوشی کرده و دیگری ارتط برقرار میکنند. از قدیم گفته اند و تجربه نیز نشان داده که دخترها مورد رقیب حس ششم دارند. البته شاید حس ششم نشد اما از رفر و طرز برخورد پسر متوجه میشوند که رقیبی کار است. بعد از آن شروع به تحقیق و امتحان کردن میکنند. و جایی مچ آقا پسر زیگوش را میگیرند.

عبور از شکست عشقی پسران

عبور از شکست عشقی پسران صبر و آگاهی خانواده میسر میشد. خانواده ها به جای دلداری دادن از مشاور کمک بگیرند و گام های اساسی برای بهبود حال جوان بردارند. خود او را برای مشاوره به یک مرکز معتبر برده و بگذارند او از راه ست زودتر بهبود حاصل نماید. مواقعی که خود فرو رفته حرف های عامیانه او را ناراحت نکنند. اصرار برای مهمانی بردن، اورا موذب نکنند. وقتی که بیخواب است جملاتی مانند« وای تو هنوز نخوابیدی.. یا بخواب پسرم » اورا عصبی نکنند. زیرا او اگر میتوانست میخوابید. به خاطر داشته شید روان او مانند تنی که زخمی است حساس شده و ید مراقب رفر و گفرمان شیم. عبور از شکست عشقی پسران را نید سرسری گرفت. چون ممکن است رفر نا بجا اثر بدی بر روان و آینده او بگذارد. مشاوره روانشناس و روانپزشک مسیر زندگی اورا تغییر میدهد.

زمان شکست عشقی پسران

زمان شکست عشقی پسران بستگی به سن تمایل به جنس مخالف دارد. پسران از یازده سالگی به ارتط جنس مخالف تمایل پیدا میکنند. زمان شکست عشقی پسران از پانزده بیست و پنج سالگی است. مردان مسن تر نیز عشق و شکست دیده میشود. اما عمق آن به زمان جوانی نمیرسد. عوارض این شکست نیز مانند جوانی نیست یا کمتر است.

جلوگیری از شکست عشقی پسران

جلو گیری از شکست عشقی پسران به تربیت والدین بستگی زیادی دارد. والدینی که پسر را مادی ر می آورند. یا تنوع طلب بزرگش میکنند و اعتقاد دارند پسر حق بی وفایی داردید منتظر شکست او هم شند. والدینی که اعتقاد دارند عشق هم ید مادیات را نظر بگیرندمسلما پسر دختری را انتخاب میکند که والدین متمولی داشته شد. جلو گیری از شکست عشقی پسران به تربیت صحیح بستگی دارد . والدین دختر ید همزاد پنداری کنند. فکر کنند اگر دختر ما بود از پسر و خانواده اش چه توقعی داشتیم.

اما تمام این صحبت ها گاه نیز پسر معصومانه عاشق میشود و دختر او را ترک میکند. خواستگار بهتر یا بی تفاوتی نسبت به عشق پسر میتواند دلیل جدایی شد. برای پیشگیری ید ره دختر شناخت پیدا کرد. علاقه اورا سنجید و ید دید نسبت به پسر علاقه دارد و حاضر است برای ماندگاری عشقشان سازگار شد؟ یا عشق برای او تفریح و سرگرمی بیش نیست.

 

سوالات متداول

آیا فقط عشقهای احساسی دچار شکست میشوند؟

خیر عشق هم مانند هر مورد دیگرزندگی نوع عقلانی هم ممکن است دچار شکست شود. عواملی مانند دخالت، تغییر وضعیت شغلی و اجتماعی و ورشکستگی مالی که ظرفیت تحمل افراد سازگار نیست.

زییی چق عشق و شکست عشقی موثر است؟

زییی یعنی دلپسند بودن. قشنگ و خوشگل تفاوت دارد. اصولا وقتی شما کسی را میبینید و از نگاه کردن به آن لذت میبرید یعنی برای شما زی است. که ممکن است برخی موارد عث جدایی هم بشود. مثل سوختن صورت یا بدن، معلول شدن و یا هر نقصی که زییی را از بین ببرد.

آیا عشق یکطرفه ماندگاری دارد؟

برخی موارد بله. عشق نسبت به کسی که عاشق نیست ولی به دوست داشته شدن نیاز دارد. روابط ماندگار همیشه هم عاشقانه نیست.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Why You Shouldn’t Love Your Kids More Than Your Partner …

 

چه عواملی عث شکست عشقی پسران می شود؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 3 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ساعت 6:33
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 29 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

چرا دوست داشتن همسر ضروری است؟ چرا مدام این مورد صحبت میشود؟ پاسخ واضح است چون دوست داشتن همسر یعنی دوست داشتن زندگی. خانواده به عنوان اولین و کوچکترین واحد اجتماعی نقشی اساسی تولید فرهنگ، انتقال و پرورش آن دارد. ارکان خانواده پیوند یک زن و مرد آغاز می شود. این پیوند فقط به ارتط عاطفی و اغنا تمایلات شخصی ختم نمیشود. بلکه نقش انتقال دهنده قوانین، هنجارها و فرهنگ را نیز برعهده دارد. بر مبنای خانواده سالم، اساس جامعه شکل میگیرد. پس خانواده نقشی فراتر از همزیستی مسالمت آمیز دو نفر بر دارد. خانواده ای میتواند رکن یک جامعه ارمانی شد که خود کامل و نزدیک به ایده آل های جامعه شد.

هر کسی آرزو دارد کسی ازدواج کند که او هم سو و هماهنگ شد. کسی که اوشادی های مشترک داشته شد. کسی که هنگام غم، غمخوار و موقع تنهایی مونس او شد. براستی بجز همسر چه کسی محرم پیدا و نهان ما است؟ البته که همسر. به شرط اینکه هر دو آیین همسرداری آشنا شیم. هردو، دو تن یک روح شیم. دوست داشتن همسر یعنی داشتن یک زندگی تفاهم. دوست داشتن همسر یعنی زندگی آرامش. این تفاهم و آرامش چگونه بوجود می آید؟ چگونه به همسر خود اعتماد کنیم؟ و اعتماد او را جلب کنیم؟ چگونه میتوانیم  ابراز عشق و محبت زندگی کنیم؟ عشق چه حد خوشبختی ما نقش دارد؟

عشق و علاقه متقابل

سوال های زیادی مورد زندگی مشترک مطرح است. شاید رسیدن به پاسخ بتواند به ما کمک کند. کمک کند  خیال راحت پشت پنجره خوشبختی بنشینیم و به افق های روشن زندگی نگاه کنیم. به این سوالات هر کس بسته به نوع نگرشش به زندگی پاسخ میدهد. صد البته پاسخ به این سوالات به خصوصیات فردی نیز بستگی دارد. دوست داشتن همسر از نظر روانشناسی به انسان احساس امنیت روحی میبخشد. از طرفی این حس خوب عث ترشح اکسی توسین و نتیجه سبب نشاط و جوانی میشود. همسر یکی از ارکان مهم زندگی است. براین اساس سنگ بنای خانواده چیده میشود. رفر والدین نسبت به همسر تربیت، و سلامت روح و روان کودکان ثیر به سزایی دارد. پیشرفت و موفقیت خانواده بستگی به عشق و علاقه متقابل زوجین دارد. لذا پیشنهاد مشاوره خانواده آویژه این است که هرچه میتوانید میزان علاقه به همسرن را تقویت کنید.

نکات دوست داشتن همسر

نکات دوست داشتن همسربسیار ساده و واضح است. ازدواج ید شناخت کامل شد. او را واقعا و از ته قلب دوست داشته شیم. آمادگی داشته شیم که برای زندگی مشترکمان گام های موثر برداریم.  برای خوشبختی و خوشحالی او تلاش کنیم.  به موفقیت او زمینه های مختلف مانند شغل، علایق و موقعیت های اجتماعی کمک کنیم. مشکلات زندگی یار و همراه او شیم. او د دل کنیم. به حرفهایش تمرکز گوش کنیم. از صحبت او لذت ببریم. او را همانگونه که هست بپذیریم. این نکات دوست داشتن همسر برای کسانی است که شناخت کامل ازدواج کرده اند. تحقیق کرده و مشاوره قبل از ازدواج گرفته اند.

اما نکات دوست داشتن همسر برای کسانی که عجله، بدون تحقیق و مشاوره ازدواج کرده اند تفاوت دارد. اینگونه موارد که شناختی از همسر خود ندارند شاید شرایط کمی مشکل تر شد. همسری که نسبت به آینده خانواده بی تفاوت است. همسری که زوج خود را دوست ندارد. کسی که اگر بتواند دارایی زوجش را از آن خود میکند. اعتماد کردن به چنین کسانی به دور از عقل است. دوست داشتن یکطرفه یعنی به فنا رفتن. اینگونه موارد ید نوع رفر و اعتماد ما بسته به رفر همسر متفاوت شد. اینگونه زندگی ها نیز میتوان مشارکت متقابل داشت اما احتیاط و ایت. مثلا برای همسری که مادی است نوع رفر ما به گونه ای، و برای همسری که بی محبت است به گونه ای خواهد بود. به او اعتماد مادی نکنیم و به دیگری اعتماد احساسی.

 

ضروریات دوست داشتن همسر

ضروریات دوست داشتن همسر: اول اینکه عمری او ید مراوده عاطفی داشته شیم . این امر بدون دوست داشتن بر روابط عاطفی لطمه میزند. دوم این که او شریک زندگی ما است. بدون محبت هر یک به دنل منافع شخصی و نه مشترک خواهند بود. ما به عنوان همسر او زناشویی خواهیم داشت. زناشویی بدون دوست داشتن لذت کافی بر نخواهد داشت. روح و روان ما افسرده و تنها خواهد بود. پی آن ممکن است دچار بیماری های روحی و روانی مانند افسردگی شویم.

دوست داشتن همسر اعتماد متقابل به ر می آورد. از دیگر ضروریات دوست داشتن همسر داشتن مونس و غمخوار زندگی است. داشتن تکیه گاه امن . احساس امنیت عاطفی که امنیت مادی را نیز به همراه خواهد داشت. برنامه ریزی برای دوران کهولت.اگر همسرمان را دوست نداشته شیم طراوت جوانی را زود ازدست خواهیم داد. از زندگی او لذت نخواهیم برد. منتظر امدنش نخواهیم بود. خستگی و غرولندش را تحمل نخواهیم کرد و خلاصه بیشتر از اینکه او رنج ببرد زندگی برای ما عذاب آور خواهد شد. یکنواخت و کسل کننده.

دوست داشتن همسر ن

دوست داشتن همسرن به شما کمک میکند مانند رودی جاری تمام تشنگی های زندگی را سیراب کنید. زندگی فعال و پر انژی شید. هر جایی که لازم است برای زندگین تلاش کنید و الهام بخش شید. دوست داشتن همسرن به زندگی شما روح میبخشد. هنگام سختی ها همراه او خواهید بودچون اورا دوست دارید. او هم مواقع لزوم یارین خواهد کرد.غم های اورا تسکین خواهید داد. فقط به منافع شخصی خود فکر نخواهید کرد. موفقیت او را از آن خود خواهید دانست. و این یعنی ترقی و پیشرفت زندگی مشترک. دوست داشتن او عث خواهد شد زودتر به اهداف مشترکن برسید. فرزندانن را تفاهم بزرگ کنید و از موفقیت آنها لذت ببرید. و تمام این موارد برای شما نیز صدق میکند. او هم نسبت به شما شفیق خواهد بود.

دانستنی های دوست داشتن همسر

دانستنی های دوست داشتن همسر به شما کمک میکند عشق دو طرفه داشته شید. شما برای اینکه محبت همسرن را عشق خودن همراه کنیدلازم است مهارت داشته شید. هر از گاهی سیاست و مهارت اورا متوجه عملکرد خود زندگی بکنید. دانستنی های دوست داشتن همسر: ابتدا شما ید از او شناخت داشته شید. بدانید چه چیزهایی او را شاد و چه مواردی او را ناراحت میکند. ید بدانید او به عنوان همسر از شما چه توقعاتی دارد. او کدام ویژگی های شما را میپسندد. سپس خواسته های خود را مطابق توقعات او هماهنگ نمایید. داشتن مهارت زندگی به شما کمک میکند هردو از زندگی مشترک لذت ببرید.

دوست داشتن عاشقانه همسر

دوست داشتن عاشقانه همسر خوب است به شرط اینکه همسرن ظرفیت فداکاری داشته شد. چون شما عاشقانه او را دوست دارید او نید فکر کند ید فداکار شید. اگر اینگونه است عشقن را پنهان کنید. نگذارید او متوجه شود که شما بی قرار او هستید. این به این معنی نیست که به او محبت نکنید بلکه به این معنی است حد ظرفیت او محبتن را نمایان کنید. اما اگر او ق عشق شما را می داند و خوشحال است از اینکه همسرش اورا عاشقانه دوست دارد بییغ عشق بورزید و فداکاری کنید.

اما نه حدی که بعد از گذشت زمان ببینید خود را ضعیف و ناتوان کرده اید. طرح های خوبی برای پیشرفت زندگی بدهید افکار شما همسر دلبندن جانی زه بگیرد. مرکز مشاوره آویژه برای شما زندگی سرشار از عشق و محبت آرزو میکند.  دوست داشتن عاشقانه همسر به این معنا است که شما همیشه خودن را سالم و سرحال نگه دارید همسرن از وجود شما لذت ببرد.

 

سوالات متداول

آیا عشق برای خوشبختی دو فرد بسنده میکند؟

خیر عشق همراه منطق است که زندگی را شیرین و دلپذیر میکند. عشق ید اعتماد و شناخت همراه شد. عشق زندگی مشترک ید همراه منافع مشترک شد نه فدا شدن یک طرف .

چه کنیم محبت زندگی ماندگارتر شد؟

احساس تعلق شدید نداشته شید و نسبت به همسرن احساس مالکیت م نکنید. بی توقع محبت کنید. جایی هم از او توقع داشته شید وظیفه همسریش را ست انجام بدهد. نخواهید که او بطور کلی تغییر کند. به تفاهم و همفهمی برسید. نکات مشترکن را پرورش داده و جایی هم بگذارید او به علائق شخصی اش برسد.

فداکاری زندگی چه جایگاهی دارد؟

فداکاری مفرط یعنی شما از تمام علائق و خواسته هاین چشم پوشی کنیدو این یعنی بعد از مدتی کنار زده خواهید شد. محبت خانواده به شما از روی دلسوزی خواهد بود. اما فداکاری منطقی یعنی همسو کردن خواسته ها منافع مشترک خود و خانواده.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ۸ Keys to a Successful Marriage – Our Best Marriage Advice

 

نکات ضروری دوست داشتن همسر ن چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:56
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

نشانه های عاشق شدن این است که احساس نیازبه دوست داشتن و دوست داشته شدن میکنید. بیقرار دیدار و صحبت کردن معشوق هستید. اگر تمام روز کنار شما شد زهم خلا روحی شما پر نمیشود. حس شما نسبت به زندگی تغییر میکند. به اجزای طبیعت علاقه مند میشوید. چون عشق بدن عث تولید اکسی توسین میشود ظاهر شما نیز تغییراتی حاصل میشود. از همیشه زیتر میشود و احساس میکنید قلبن رئوف تر و حساس تر شده است. عشق نگاه نوع نگرش شما به زندگی تغییر میکند.  به هر حال نشانه های عاشق شدن زی و قوی هستند.

برای شما که میخواهید بدانید فرزندن، خواهر یا بران عاشق است یانه؟ نشانه های عاشق شدن را میگوییم: !- بیشتر اوقات خود را به خواب میزند رویا فرو رود. ۲- آرام تر و صبورتر برخورد میکند اما به حرفهای شما عمیق گوش نمیکند. ۳- حواسش پرت است. ۴- کارها و سهایش افت کرده است ۵- سر گم است ۶- احساس آرامش و امنیت بیشتری میکند. اما برای مطمئن شدن بهتر است به مشاوره خانواده بروید و مشاوره روانشناسی عشق بگیرید.

اولین نشانه های عاشق شدن

اولین نشانه های عاشق شدن این است که احساس میکنید چیزی زندگی کم دارید. اما وقتی او را میبینید پر میشوید. یکی دیگر از اولین نشانه های عاشق شدن این است که به علایق او علاقه مند میشوید. مثلا  او نقاشی میکشد یا ویولن میزند. شما گذشته نسبت به این موارد بی تفاوت بوده اید. ولی الان هر جا نقاشی میبینید عمیق نگاه میکنید. یا به شنیدن آهنگهایی که ویولن نواخته میشوند گوش میدهید. حتی وقتی ساز ویولن را پشت ویترین ببینید می ایستید و تماشا میکنید. یکی دیگر از اولین نشانه های عاشق شدن این است که تمام روز به او و کارهایش فکر میکنید و ممکن است برای خانواده و یا دوستن لذت تعریف کنید. وقتی اورا میبینید وجود اینکه آرامش دارید دچار هیجان هم میشوید. به رویای هم بودن فرو میروید. او را خیلی زیتر و برتر از خود میدانید.

نشانه های عاشق شدن پسران

 نشانه های عاشق شدن پسران احساس تملک و بقول معروف غیرتی شدن نسبت به معشوق ظاهر میشود. معمولا کم حرف تر میشوند. آرام هستند. به دنل گوشه دنجی میگردند برای فرو رفتن رویاهایشان. عین حال که حوصله شنیدن حرف های روزمره را ندارند به ما خود محبت بیشتری میکنند. شبها دیرتر میخوابند. لاغرتر میشوند. روش زندگیشان کمی تغییر میکند. مثلا از نظافت خانه یا دیزاین لوازم منزل ملایمت ایراد میگیرند. از دیگر نشانه های عاشق شدن پسران این است که کمتر بیرون میروند. روزها به بهانه خواب رختخواب هستند ولی نمیخوابند. وقتی وارد اقشان میشوید گارد میگیرند یعنی مزاحم نشوید.

 

نشانه های عاشق شدن دختران

نشانه های عاشق شدن دختران هیجان رفرشان مشخص میشود. آنها اگر رابطه داشته شند خیلی خوشحال به نظر میرسند غیر اینصورت تمایل دارند بیشتر بیرون بروند. به مکانی که احتمال دیدار اتفاقی پسر دلخواهشان میرود. اگر هم رابطه داشته شند ساعت های مشخصی می خواهند بیرون بروند. تفاوت ساعات خاص است. دختری که رابطه ندارد هنگام دلتنگی و بدون برنامه ریزی بیرون میرود. اما دیگری از ساعاتی قبل یا روز قبل خانواده هماهنگ میشود. اما هنگام بیرون رفتن ساعاتی جلوی آینه به ظاهر خود میرسد. دختری که رابطه دارد سرخوش و زی غرور راه میرود.

دختری که رابطه ندارد مدام از ظاهر خود ایراد میگیرد. خاموش تر و آرام تر رفر میکند. زمان بیرون رفتن اوبدون برنامه ریزی است. منزل مدام جای مبل ها و وسایل خانه را عوض میکند. بیشتر از قبل آهنگ گوش میکند و البته آهنگهای عاشقانه. برخی اوقات حلقه اشک چشمانش دیده میشود خود فرو میرود و گهگاهی آه میکشد. به معشوق که میرسد سر به زیر نگاهی زیر چشمی رد میشود. برخی دیگر نیز به عاشق شدن خود امیدوارتر هستند. دخترانی که اعتماد به نفس دارند و همیشه موقعیت خود را احساساتشان وفق میدهند. دخترانی که اعتماد به نفس دارند معمولا زودتر به خواسته هایشان میرسند.

نشانه های عاشقی

نشانه های عاشقی بطور کلی تغییر رفر محسوس است. برخی رنگ پریده میشوند. برخی دیگر سرخوش و سرحال. برخی خود فرو میروند برخی به بیرون رفتن علاقه نشان میدهند. برخی بیشتر به ظاهر و آراستگی و پیراستگی خود میرسند (پسرها لس میخرند به موهایشان میرسند و به مد روز پیرایش میکنند.دخترها آرایش میکنند حتی خانه، رنگ لاک ناخنشان را عوض میکنند و به نظافت خانه اهمیت بیشتری میدهند). از نشانه های عاشقی تمایل به کارهای هنری دختران و تمایل به نواختن ساز پسران است. برخی پسران به کلاس های زییی اندام میروند و برخی مسفانه به دخانیات تمایل پیدا میکنند. دختران به کلاس های هنری میروند زندگی معشوق نمایی بهتر داشته شند.

برخی دیگر ظاهر خود رها میکنند. پسران ریش هایشان بلند میشود دیرتر به آرایشگاه میروند. لس هایشان را معمولی و اتفاقی انتخاب مبکنند. دختران موهایشان کمی به هم ریخته میشود. زیر ابرو نمیچینند و مواقعی دیرتر دوش میگیرند.آنها هم انتخاب لس کمتر دقت میکنند. کمتر به مهمانی میروند و اگر مهمان بیاید بیشتر اق خودشان هستند مهمانان. دختران دوسنشان مورد عشقشان حرف میزنند و برخی اوقات برای بزرگنمایی از معشوقشان مورد او وغ میگویند. پسران کمتر حرف میزنند.

 

 نشانه های عاشق شدن واقعی

نشانه های عاشق شدن واقعی شدید تر و عمیق تر است. برخی شدیدا ناامید هستند و غم هایشان سنگین تر است ( وقتی رابطه ندارند) برخی دیگر هیجان زیادی رفرشان دیده میشود. اما نکته مهم این است که وقتی دو نفر فکر میکنند عاشق هم شده اند نید به این شیفتگی اعتماد کنند. عشق چند نوع است. عشق  جوانی: این عشق هردو میخواهند کنار هم شند. تفریح کنند و نیازهای عاطفی و حد معقول جنسی یکدیگر را مرتفع کنند. واقع میتوان گفت کشش نسبت به جنس مخالف است همراه تفریح و خوشگذرانی. یک نوع دیگر عشق فواره ای است. عشق فواره ای اولش سرشار از دلتنگی، عاشقی و هیجان فراوان است اما مانند فواره همانق که تند آغاز شده و لا میرودهمانق نیز زود فروکش میکند.

نشانه های عاشق شدن واقعی به مرور زمان مشخص میشود. دو نفر که عشق و علاقه هم آشنا میشوند اگر به تفاهم و همدلی بیشتر رسیدند عاشق هستند. اگر به مرور زمان پیوندشان محکمتر شدو عشقشان هدفمند شد میتوان گفت به عشق واقعی دست پیدا کرده اند. اما اگر روز به روز از شدت عشقشان کاسته شد و از هم فاصله گرفتند مشخص میشود عشق آنان از روی احساسات زودگذر بوده است. آنها هر روز از یکدیگر گله خواهند کرد. یکدیگر را به وغ، تظاهر، بی وفایی و صفات نه چند خوب محکوم خواهند کرد. اما عشق واقعی هر روز فاصله ها را کمتر میکند. نقاط مشترکشان افزایش پیدا میکند و غرق شور و نشاط خواهند شد.

سوالات متداول

آیا عشق واقعی هم ید هم کفو بود؟

مسلما بله کفو هم بودن یعنی هم طراز بودن از نظر فرهنگی، اجتماعی، تحصیلی، شغلی و خانوادگی. هم کفو بودن یکی از نشانه های عشق واقعی است که به آن دوام و ماندگاری میبخشد.

تفاوت سنی عشق واقعی چه جایگاهی دارد؟

تفاوت سنی نیز زیر شاخه کفو بودن قرار میگیرد. نظر بگیرید یک جوان بیست ساله چه خواسته هایی دارد، چه چیزهایی تفریح میکند، ورزش و کارهای هنری و فرهنگیش به چه گونه است و فردی چهل ساله به چه گونه. مسلما این دو نمیتوانند خلا های زندگی یکدیگر راپر کنند.

عشق واقعی هم خیانت شکل میگیرد؟

ممکن است کسی که عاشق است تنوع طلب شد و وجود شدت علاقه زهم خیانت کند ولی زمره عشق واقعی قرار نمیگیرد. چون عشق واقعی،  شخص بیشتر ایجاد شادی برای معشوق تلاش میکند خود. البته خود نیز از تفریحات سالم و خوب بهره میگیرد ولی همیشه معشوقش را فکر و نظر خود دارد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ابراز عشق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۱۱ signs that you’re falling in love, according to science 

 

نشانه های عاشق شدن چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ساعت 4:57
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 27 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

شیوه ست انتقاد از همسر چیست؟ این سوال بسیاری از نوانی است که به جلسات مشاوره خانواده مراجعه می کنند. اغلب آنها از این موضوع شاکی هستند که شوهرم انتقادپذیر نیست. او به ناراحتی های ما اهمیتی نمی دهد و اغلب به دنل پاسخ این سوال هستند که چگونه ناراحتی خود را به همسرمان بگوییم. نحوه اعتراض به همسر چیست؟ چگونه به همسرم بگویم از او ناراحتم؟ چگونه این ناراحتی را به همسرم نشان دهم؟ آیا نامه اعتراضم را به همسرم نشان دهم یا اینکه او رورو صحبت کنم؟ انتقاد از شوهر می تواند شامل موضوعات مختلفی شود مانند موضوعات جنسی، موضوعات مالی، چگونگی تربیت فرزندان و …که مشاوره زناشویی و زندگی مشترک پاسخ های آنها را خواهید یافت.

اما ید بدانیم انتقاد از همسر ید طوری شد که عث دلخوری بیشتر و تنش خانواده نشود. ید بگوییم که انتقاد از همسر زندگی زناشویی، به نوبه خود رفر مخربی نیست و حتی می تواند تعامل ست زوجین را بهبود ببخشد زیرا یک انتقاد سازنده می تواند پیامی را که زوجین بهم می رسانند به نحوه ستی هدایت کند و حس سلامتی رابطه آنها را تضمین کند. اما مسفانه ید بگوییم که اغلب افراد هنگامی که از آنها انتقاد می کنید زیاد استقل نمی کنند. نتیجه ید بدانید همسر شما نیز از این قائده مستثنی نیست.

نحوه ست انتقاد از همسر

نحوه ست انتقاد از همسر شامل مهارت های زندگی می شود که نوان ید آنها را رعایت کنند.

 • بهتر است هنگامی که می خواهید از همسرن انتقاد کنید به جای زیر سوال بردن رفر همسرن ابتدای بحث خواسته ها، امیال و نیازهای خود را مطرح کنید.
 • هنگام انتقاد از شوهر بهتر است دلخوری های خود را مکتوب کنید و به ریشه های رفرهای همسرن قل خودن بیشتر فکر کنید.
 • زمانی که می خواهید از همسرن انتقاد کنید سعی کنید خود را جای او بگذارید و حتی مواقعی به او بگویید من زمانی که خود را جای تو می گذارم، فکر میکنم تو به این مساله اینگونه فکر می کنی؛ این زمان ک متقابل شما بیشتر خواهد شد.
 • ابتدای بحث انتقاد از همسر ید به صورت واضح به همسرن بگویید که هدف ن از انتقاد از رفرهای او، صرفا حل مشکل است و قصد رنجش او را ندارید و نهایت می خواهید به تفاهم بیشتری دست پیدا کنید.
 • هنگام انتقاد از شوهرن طوری رفر نکنید که او عمدا قصد رنجش شما را دارد. بهتر است بگویید که اگر او شناخت بیشتری از نیازهای شما داشته شد قطعا این مشکلات پیش نمی آمد و علت این مشکلات می تواند یک سوءتفاهم ساده شد.

چگونگی انتقاد از همسر

چگونگی انتقاد از همسر سوالی است که خیلی از نوان به دنل پاسخ آن می گردند؛ علی الخصوص زمانی که آنها نمی توانند انگیزه تغییر رفر همسرشان را به وجود بیاورند و به بیانی از این بت مانده می شوند. هنگامی که می خواهید از همسرن انتقاد کنید سعی کنید کارهای مثبتی که او انجام داده را برایش زگو کنید و به او بگویید چق این رفرها نظر شما مهم است. اینگونه صحبت کردن عث می شود فضای بین شما بسیار صمیمی تر شود. یک فضای مثبت عاطفی قطعا انتقاد کردن سوءتفاهم کمتری به ر می آورد و شما می توانید بهتر پیام خود را به شوهرن انتقال دهید. به یاد داشته شید هنگامی که می خواهید از یک رفر همسرن انتقاد کنید، به هیچ وجه پیام ن را به صورت کنایه بیان نکنید. سعی کنید سخنان شما واضح، شفاف و مهرنانه شد.

 

روش های غلط انتقاد از همسر

روش های غلط انتقاد از همسر می تواند طیف گسترده ای را شامل شود که ما این مقاله سعی می کنید تعدادی از آنها را برای شما زگو کنیم. حتی المقدور از انجام آنها پرهیز کنید. روش های غلط انتقاد از همسر شامل موارد زیر است:

 1. دلخوری خود از همسرن را دیگران مطرح کنید.
 2. هنگام صحبت او، همسرن تحقیر و مورد تمسخر قرار دهید.
 3. هنگام انتقاد از همسرن، او را دیگران مقایسه کرده و رفرهای آنها را به رخ همسرن بکشید.
 4. هنگام انتقاد از همسرن یکدندگی و لجاجت کنید.
 5. طوری همسرن صحبت کنید، گویی که دارید از او زگویی می کنید.
 6. لحن بیان شما هنگام مطرح کردن انتقادن، سرشار از تندی، خصومت و یکدندگی شد.

چگونه ناراحتی خود را به همسرمان بگوییم؟

یکی از پرسش های مکرر خانم ها مشاوره روانشناسی اینه که میگن ما میاییم از شوهرمون انتقاد کنیم و اشتهش رو بهش بگیم یا لج میکنه یا دعوا راه می اندازه یا کار غلطش رو توجیه میکنه یا اصلا منکر رفرش میشه!! و من نمیدونم ید چه کار کنم؟ و برخی زوجین هم میگویند سکوت میکنیم و میسوزیم و میسازیم که این خود عث میشه از مدت احساس افسردگی و پوچی و بی انگیزگی اونا رو فرابگیره پس چه ید کرد؟

جواب ید گفت: برهیچ کسی پوشیده نیست که زندگی که اون انتقاد نشه همانند آب سالمی است که اگه یکجا راکد بمونه میگنده پس ید انتقاد کرد ولی نحوه انتقاد کردن رو بلد شد.


بیشتر بخوانید: فحاشی همسر خود چکنیم؟


 

نحوه ست انتقاد از همسر چیست؟

نحوه ست انقاد از همسر شناخت مردان نهفته است.

ابتدا چندویژگی مردان رومیگم و توجه به این ویژگیها، چناهکار رو مرورمیکنیم:

 • اولین ویژگی مردان کسب احساس اقتدار است پس هرچیزی این احساس رو کم کنه هاش مقابله میکنند.
 • دومین ویژگی مردان پناه بردن به غار تنهایی مشکلات و اختلافات است.
 • سومین ویژگی مردان کسب سریع اطلاعات و آگاهی و راه حل از گفتگو کردن است.
 • چهارمین ویژگی مردها اینه که اونا یک لحظه بر روی یک مساله تمرکز میکنند

خوب حالا توجه به این چند ویژگی که گفتم راهکارهای زیر رو نگاه کنید.

راه های انتقاد از همسر:

راه های انتقاد از همسر چیست؟

 • هرگز موقع انتقاد کردن شوهرتونو مقایسه نکنید و اسم فرد خاصی رو نیاریدمثلا نگید داداشم یا داداشت یا دوستت بلکه اونو فقط خودش مقایسه کنید مثلا عزیزم دیروز که نشستی و به حرفام گوش دادی خیلی کیف کردم و بهت افتخار کردم (هم اقتدار و هم اطلاعات میدید)
 • اگر بتوانید به جای انتقاد کردن از شوهرتون به او پیشنهاد بدیداثربخش تر خواهد بود مثلا به جای اینکه بگیم چرا من رو تفریح نمیبری به او بگیم وقتی منو تفریح میبری حالم خوب میشه و یا به جای اینکه بگید چرا دیر اومدی خونه؟و حالا کجا بودی؟ میتونید بگید خیلی ترسیدم و نگرانت شدم اتفاق خاصی افده بود که دیر اومدی؟ (دارید هم اطلاعات میدی و هم اقتدار)
 • برای انتقادکردن وقت شناس شید مثلا وقتی شوهرتون تو غار تنهایی هست انتقاد نکنید چون اون از این وضعیت داره لذت میبره و شما حرف زدنتون هرچند هم صحیح و ست و منطقی شه دارید حس کیف رو از او میگیرید مثلا وقتی از سرکار اومد خونه یا دیر اومد خونه یه مدت بهش وقت بدید خودشو زیابی کنه (غار تنهایی)
 • خانم عزیز بر عکس خودتون که وقتی یک مرد بخواهد از شما انتقاد کنه ید کلی مقدمه چینی کنه پذیرشش براتون راحت بشه حین انتقاد کردن از مرد خیلی براش توضیح و تفسیر ندید چون مردان حوصله نشستن و حرف گوش دادن ندارند پس خلاصه برو سر اصل مطلب (کسب سریع اطلاعات)

نحوه ست انتقاد از همسر

 • انتقاد از شوهر ید مکان مناسب مثلا جاهایی که شلوغه و کسی شما رو نمیشناسه و همراه یک چیز لذت بخش شه انجام بشه مثلا پارک و جنگل که اون موسیقی صدای آب و یا خوردن تنقلات هست انجام بشه.
 • برخی خانم ها حین انتقاد کردن داد و فریاد و جیغ میزنند سوال من اینه مگر همسر شما ناشنواست من میدونم شما حداقل داد زدن خودتون رو یه لحظه تخلیه میکنید ولی میدونید دیگه حرفتون اثر نخواد داشت و متقابلا اونم فریاد بلند تری بر سر شما میزنه و چون تن صدای مردان کلفت است هرگز نمیتونی بلند تر از او حرف بزنی و نتیجه رو به گریه و زاری میاری!!!(کاهش اقتدار دادن به مرد).
 • از انتقاد کردن حین دعوا ،عصنیت و مشاجره زناشویی بپرهیزید چون دعوا احساس بر دو طرف غالبه هیچ حرف منطقی پذیرفته نمیشه و حتی اثر معکوس خواهد داشت(حس کاهش اقتدار و عدم تمرکز بر روی چند مساله).
 • هیچ وقت از مردتون انتظار نداشته شید که اگر انتقادی کردید سریع بر روی او اثر بگذاره بلکه به او فرصت فکر کردن بدید اجازه بدید مطالب شما رو تجزیه وتحلیل کنه اجازه بدید حس کنه انگار خودش داره به نتیجه میرسه نه اینکه شما به نتیجه رسوندیدش (اقتدار دادن و تمرکز بر یک مساله)

همراهان عزیز یادتون شه یک انتقاد خوب ید از همه تکنیک های لا استفاده کرد نه اینکه فقط یکی رو انجام بدید مطمئن شیوی شوهرتون اثر خواهد گذاشت.

 

سوالات متداول

چگونه خواسته های خود را به همسرمان بگوییم؟

انتقاد ازهمسر ید مکان مناسب مثلا جاهایی که شلوغه و کسی شما رو نمیشناسه و همراه یک چیز لذت بخش شه انجام بشه مثلا پارک و جنگل که اون موسیقی صدای آب و یا خوردن تنقلات هست انجام بشه.

نحوه ست انتقاد از همسر چیست؟

نحوه ست انقاد از همسر شناخت مردان نهفته است.چندویژگی مردان رومیگم و توجه به این ویژگیها، چناهکار رو مرورمیکنیم:اولین ویژگی مردان کسب احساس.اقتدار است پس هرچیزی این احساس رو کم کنه هاش مقابله میکنند.دومین ویژگی مردان پناه بردن به غار تنهایی مشکلات و اختلافات است.سومین ویژگی مردان کسب سریع اطلاعات و آگاهی و راه حل از گفتگو کردن است.چهارمین ویژگی مردها اینه که اونا یک لحظه بر روی یک مساله تمرکز میکنند.

بدترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟

هنگام انتقاد از همسرن، او را به هیچ وجه تحقیر و مورد تمسخر قرار ندهید.هنگام انتقاد از همسرن، او را دیگران مقایسه نکنیدو رفرهای آنها را به رخ همسرن نکشید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How Couples Can Use Criticism Constructively

 

بهترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت 6:39
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

عشق دو طرفه یعنی هر دو طرف بییغ به یکدیگر عشق بورزند. عشق دو طرفه یعنی هرکدام دیگری را مانند وجود خود دوست بدارد. لذت عشق دو طرفه توصیف نمیگنجد. این دوسن زودتر به تفاهم میرسند. منافع مشترک دارند. اصلا منافعی را نظر میگیرند که به نفع طرف مقابل هم شد. سلایق و علایق معشوقشان آشنا هستند. حساسیتهای روحی هم را میشناسند. ترجیح میدهند از برخی خواسته های خود صرف نظر کنند زوجشان خوشحال تر شد. اما این عشق زی آفت هایی هم دارد. رسیدن به دوست خوب و عاشق مهم است اما نگهداری از این عشق مهمتر. این رابطه همانق که عمیق است به همان اندازه نیز نگهداری از آن سخت است. چون روح و روان عاشق حساس و دلش نازک است. کوچکترین آسیب بر روی این ظرف بلور چنان اثری میگذارد که ممکن است آخر عمر فراموش نشود.

چه کنیم از این موهبت آخر عمر بهره ببریم؟ چطور میتوانیم از این رابطه محافظت کنیم؟ اول اینکه شک و تردید به دل راه ندهیم. به محبتهای او اعتماد داشته شیم. حساس نشیم. یادمان شد ما مالک او نیستیم. روحش را آرام و آزاد بگذاریم بتواند به راحتی دوستمان بدارد. کسانی را که او دوست دارد ماهم دوست بداریم. به علایقش احترام بگذاریم. برای اعتقاداتش احترام قائل شویم حتی اگر آنها مخالفیم. اگر مورد مسئله ای تردید داریم حتما یک نفر بیطرف مشاوره نماییم. کسی که نسبت به موضوع اشراف کامل دارد. روانشناسی عشق حفظ آن به ما کمک میکند. مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه آرزوی عشقی دائم و دوطرفه برای شما دارد.

علائم عشق دو طرفه

علائم عشق دو طرفه واضح و روشن است.

 • تفاهم
 • ک متقابل
 • به زن نیاوردن کلمات آزار دهنده از هردو سو
 • به دنل خوشی ها و لذت های یکجانبه نبودن
 • پی منافع شخصی نبودن
 • دلتنگ شدن برای هم
 • زگی داشتن برای هم
 • از حرف های هم کسل نشدن
 • پی شاد نمودن هم بودن
 • بی توقع بودن از هم
 • برای موفقیت هم تلاش کردن
 • پی نقطه ضعف های هم نبودن
 • کارها هم مشورت کردن
 • برای پیشنهادهای هم فکر کردن
 • برای خانواده های هم احترام قائل شدن

علائم عشق دو طرفه رفر و پندار  هرکسی مشخص است. از دیگر علائم عشق دو طرفه این است که حتی به شوخی به هم طعنه نمی زنند و به ضرر هم راضی نیستند.

 

چگونگی عشق دو طرفه

چگونگی عشق دو طرفه به این ترتیب است: وقتی دو نفر همدیگر را برای اولین ر میبینند روح و روان آنها تغییر محسوسی بوجود می آید. قلبشان به تپش می افتد. نگاهشان برای چند لحظه به هم گره میخورد. این نگاه کمی طولانی تر از معمول میشود. پس از آن هردو به نوعی میخواهند ارتط کلامی برقرار کنند. یا برخی رفرهای خاص او را متوجه علاقه خود میکنند. مثلا دنل کردن نگاه. دور وبر او چرخیدن. مادام کنار او بودن و شرم داشتن برخی مواقع. چگونگی عشق دو طرفه طرز نگاه، طرز صحبت و رفر کاملا مشخص میشود. اگر دو نفر عاشق هم شند و شما آنها را ببینید دقایق اول متوجه خواهید شد.

برخی اوقات نیز مسفانه عشق دو طرفه واقعی نیست. این ابراز و تظاهر به عشق برای بدست آوردن موقعیت خاص یا برای مسائل مادی است. شاید طرف مقابل آخر عمر هم متوجه نشود. چون اینگونه افراد برنامه ریزی و مهارت به طرف مقابل نزدیک میشوند. اینگونه افراد طعمه خود را از میان افرادی که نقطه ضعف خاصی دارند یا خیلی ساده دل هستند انتخاب میکنند. حال که صحبت از طعمه شد، بهتر است مواردی را یادآوری کنیم. برخی جوانان دنیای مجازی برای کسانی که چاق و مسن هستند دانه میریزند. چون از روی پروفایل ها و عکسهایشان متوجه موقعیت آنها میشوند. مانند اقامت کشورهای خارجی، ثروتمند بودن و غیره.. تعریف و تمجید و زنی شیرین روح و احساسات آنها را به زی گرفته و سواستفاده میکنند. مسفانه این رابطه دوام زیادی ندارد. چون رسیدن به موقعیت یا خواسته هایشان او را رها میکنند.

ساخت عشق دو طرفه

ساخت عشق دو طرفه را از چند جنبه بررسی میکنیم. اگر عشق شما یک طرفه است: یا طرف مقابل شما را میتواند بپذیرد یا اصلا نمیخواهد بپذیرد. یا شما کفو و همسطح است یا از یک یا چند جنبه شما کفو نیست. اگر طرف مقابل شما را حدی میپذیرد ممکن است شما بتوانید او را عاشق خود کنید. ابراز عشق، محبت بی شائبه و جلب احترام و اعتماد او. اگر اصلا نمیخواهد شما را بپذیرد بررسی کنید و دلیل آن را بیابید. اگر این دلیل قابل تغییر بود سعی خود را بکنید. اما اگر قابل تغییر نیست سعی شما بیهوده است. بحث ساخت عشق دو طرفه اگر شما کفو و همسطح است جای امیدی هست. اگر کفو و همسطح نیست حال از نظر زییی، سن و سال، اقتصادی و اجتماعی، عاشق کردن او ممکن است ناامید کننده شد.

عشقهای یکطرفه معمولا کسی که عاشق است ید مهارت بسیار زیادی داشته شد. این رابطه معمولا به فدا شدن عاشق  می انجامد. بطور کلی وقتی میتوان یک عشق دو طرفه دلپذیر داشت که نگاه اول هر دو برای هم دلپسند واقع شوند. غیر این صورت عاشق کردن شخص دوم تلاش و از خود گذشتگی فراوان میخواهد. دیده شده کسی خواسته طرف مقابلش را عاشق کند وقتی به نتیجه نسب مطلوبی رسیده خستگی مواجه شده است. متوجه شده است تلاشش مقابل به دست آوردن دل او لذتی را که میخواسته به او نمیبخشد. نتیجه ه دادن احساسات، وقت و شعور است.

عشق دو طرفه حقیقی

عشق دو طرفه حقیقی به این معنا نیست که چشم بسته عاشق شویم. اگر قلبمان برای کسی تپید تدبیر به او نزدیک شویم. طرف مقابلمان را بسنجیم. آیا او مناسب ما هست؟ آیا میتوانیم کنار او یک عشق دو طرفه حقیقی داشته شیم؟ یا کنار او بودن، جز خاطره یک شکست تلخ چیزی برایمان نخواهد داشت؟ بیاندیشیم و خود را بیجهت نیازاریم. برای کسی ارزش عاشق شدن قائل شویم که او هم به سوی ما تمایل داشته شد. احساسات وقتی زی هستند که همراه شعور به کار گرفته شوند. عشق حقیقی که از جانب دو طرف شد مانند سواری گرفتن از اسبی است که یورتمه میرود. آرام و دلنشین که سواره، نگران افدن از روی اسب نیست.

 

راه رسیدن به عشق دو طرفه

 راه رسیدن به عشق دو طرفه بهره گیری از علم روانشناسی و مهارت های زندگی است. بهره گیری از عقل و هوش. راه رسیدن به عشق دو طرفه احساس میخواهد و یک قلب پاک و بی آلایش. قلبی که برای کسی میتپد که لااقل او را دوست بدارد. این راه برای کسی هموار تر است که به خود احترام بگذارد. از خود یک موجود بی تدبیر نسازد که ذهن و شعور خود را زیر سوال ببرد.

به دست آوردن موفقیتهای زیاد طرف مقابل را شیفته خود کند نه التماس و اشک و آه. آدم ضعیف و بی تدبیر را کسی لایق عاشق شدن نمیداند. کسی که برای غرور و شخصیت خود احترام قائل میشود ناخوداگاه احترام دیگران را نیز برمی انگیزد. خودمان را دوست بداریم بهتر دوست داشته شویم. خودمان را، اعتقادمان را و علایقمان را. برده عشق نشیم، عشق را بنده کنیم و از زییی هایش لذت ببریم.

سوالات متداول

آیا عشق های دو طرفه آخر عمر رفر رمانتیک قی میماند؟

خیر شاید آن شور و هیجان و بیان احساسات روزمرگی ها کمرنگ شوداما دوست داشتن قلبی معمولا قی می ماند مگر از یکی از آنها رفری سر بزند که عث سردی شود ولی ز هم ته مانده عشق کار خود را میکند.

آیا عشقهای دو طرفه نیز منجر به جدایی میشود؟

بله چون توقعات معمولا اینگونه موارد بیشتر میشود. احساس مالکیت پدید می آید و این حس عث دست و پا گیر شدن میشود و ممکن است به جدایی ختم شود.

کدام عشق پایه های مستحکم تری دارد؟

عشق غرق شدن یا و دوست داشتن شنا کردن یاست. دوست داشتن منطقی و عقلانی که براساس شناخت متقابل پدید می آید ماندگارتر و همیشگی تر است عشق های هیجانی.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  You Can Be in Love On Your Own…But a Mutual …

 

چگونه می توان به عشق دو طرفه رسید؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:16
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

شکست عشقی دختران عمیق است . زیرا دختران بیشتر عشق، احساسی برخورد میکنند. آنها وقتی عاشق میشوند تمام روح و ذهن خود را معشوق پر میکنند. احساس نیاز به دیدار و هم کلامی آنها به اوج خود میرسد. هنگام شکست این خلا کمتر پر میشود. نتیجه بیقرار میشوند. احساس شکست به دست آوردن عث میشود تمام قوا تلاش کنند این شکست را به پیروزی تبدیل نمایند. اما هر چه پیش میروند نا امید تر میشوند. البته برخی نیز مشاوره و مهارت های زندگی ممکن است بتوانند این شکست را به پیروزی تبدیل نمایند. شکست عشقی دختران اگر ترمیم نشود اعتماد به نفس آنها را پایین می آورد. عزت نفس آنها نیز زیر سوال میرود چون میخواهند این شکست را انتخاب جایگزین جبران نمایند. مسفانه این کار عجله میکنند. آنها این زمان کم نمیتوانند انتخاب خوب و ستی داشته شند.

شکست عشقی واقع یعنی عشق یکطرفه. علاقه ای که از یک طرف بسیار شدید است و طرف مقابل به این علاقه بی توجه است. یا علاقه ای که بین دوطرف بوده و بعد از مدتی از بین رفته است. به حدی که طرف مقابل دیگر حتی دوست ندارد او همکلام شود. اینگونه پیوندهای عاطفی از چند جنبه قابل بررسی هستند. به هر حال برای دختری که نتوانسته محبتی را جلب کند شکست محسوب شده و بر اندوه او افزوده میشود. عامل شکست عشقی دختران همان روح عاطفی است که اثر احساسات عاطفی و نه عقلانی آنها را آزار میدهد. بهتر است اینگونه مواقع به یک مشاوره خانواده مراجعه کنیم. بهتر است راه های رها نمودن دل از این عشق یکطرفه را کمک مشاوران طی نماییم. اگر روح خود را به ستی ترمیم ننماییم این حس و عواقب آن آینده دامنگیرمان خواهد شد.

دلایل شکست عشقی دختران

دلایل شکست عشقی دختران اثر چند فاکتور صورت میگیرد: ۱- دختران به دلیل نیاز عاطفی طالب عشق دو طرفه هستند. آنها عشقهای یک طرفه احساس شکست میکنند. ۲- احساس مالکیت. احساس مالکیت و تعلق عث میشود پسران حس کنند بند و گرفر شده اند و سعی میکنند خود را از این حس اسارت برهانند. ۳- بوجود آمدن توقع. دختر مقابل کنش هایش توقع واکنش متقابل دارد. ۴- رمانتیک بودن. دختر دوست دارد رفر رمانتیک پسر دائمی و همیشگی شد. ۵- حساس میشوند.

توقع دختران برای وفاداری شدید. دختران روحیه حساسی که دارند نمیخواهند معشوقشان مورد توجه جنس مخالف یاشد. ۶- بوجود آمدن شک و داسن پردازی. آنها نگران جایگزین کردن هستند و ذهن داسن پرداز به آنها امکان میدهد بتوانند داسن خیانت سر بپرورانند بیشتر دلایل شکست عشقی دختران عدم آگاهی از روانشناسی عشق است آنها چون کمال گرا هستند نتیجه طالب عشق بی کم و کاست هستند.

یکی دیگر از دلایل شکست عشقی دختران دلبستگی نا ایمن است. کودکانی که فقدان یکی از والدین مواجه بوده اند ذهنیت تکراری پیدا میکنند. یعنی همیشه نگران ترک شدن از سوی کسانی هستند که به آنها دلبستگی دارند. واقع به دلیل شکست عاطفی که کودکی آن مواجه شده اند دام الگوی تکراری می افتند. احساس نا امنی و ترک شدن پیام های ترانسمیتری و پیام رسان مغز تکرار میشود. این پیامها از سوی هیپوکامپوست که مرکز پیام رسان عاطفی است مدام مخابره میشوند. یکی دیگر از دلایل ناامنی الگو برداری از اطرافیان میشد. کسانی که اطراف او شکست عشقی مواجه شده اند. شکست به دلیل ابراز عشقی وغین و مورد ترک واقع شدن دختری از دوسن یا اقوام.

عوارض شکست عشقی دختران چیست؟

عوارض شکست عشقی دختران :

 • افسردگی: دختری که بیشتر روزش را عشقش میگذراند اکنون جای خالی او را حس میکند. او برایش سرگرم کننده بود اکنون او را هیچ چیز سرگرم نمیکند.
 • سرخوردگی: او احساس میکند مقبول واقع نشده و چیزی وجودش برای جذب پسر کم دارد.
 • بدبینی: نسبت به جنس مخالف بدبین میشود
 • حس انتقام: او همه پسرها را منفی میداند و هرکس صحبت میکند از نامردی و بی احساسی پسرها میگوید.
 • تغییر شخصیت: او بعد از رنج های زیادی که برای ترک عادت خود میبرد تغییر شخصیت میدهد. او دیگر نمیخواهد مورد سواستفاده قرار بگیرد بلکه میخواهد سو استفاده کند.
 • نا امیدی از زندگی و حتی اقدام به خودکشی
 • اختلال هراس عشقی: از هر وابستگی عاطفی میترسند.
 • کاهش توان جسمی و روحی: پرخاشگری و افسردگی، تحلیل رفتن قوای جسمی، ضعف بینایی و ریزش مو

از عوارض شکست عشقی دختران احساس گناه است. دیگراینست که آنها همیشه نیمه گمشده ای دارند. به دنل او هستند و جذب محبت های جنس مخالف میشوند. میخواهند دوره لحظه های قشنگ عاشقی برایشان تکرار شود. برخی نیز به صورت افسردگی نهان میماند و این حس به صورت های مختلف مانند افسردگی پس از زایمان یا برخورد مشکلات زندگی بروز میکند.

 

عبور از شکست عشقی دختران

عبور از شکست عشقی دختران زمان بر است. اگر کسی اطراف شما دچار شکست شده بهتر است او را دلداری ندهید. به جای این کار حتما او را به یک مرکز مشاوره برده و بگذارید راه مان را طی کند. اگر او کلاس های مختلف ثبت نام میکند یا دوسن جدید میگیرد گمان نکنید حال دل او خوب است. او به دنل راهی برای التیام د خویش است. بهترین راه سرگرم کردن او موسیقی است. چون عشق و موسیقی از یک جنس هستند بهتر میتوانند جایگزین هم شوند. راه دیگر انس گرفتن یک حیوان خانگی است. پرورش گل کمک خوبی به فراموشی است. بهتر است به هیچ عنوان فراموش کردن معشوقه سابق به دنل جایگزینی برای او نشید. عبور از شکست عشقی دختران صبوری و تحمل میخواهد. تغییر روش زندگی یا لایف اسیل مفید است. استفاده از مدیتیشن و ریلکسیشن و فعالیت یک مرکز خیریه .

زمان شکست عشقی دختران

زمان شکست عشقی دختران را زمان شروع احساس عشق دختران آغاز میکنیم. هر دختری از زمان کودکی کشش خاصی نسبت به جنس مخالف دارد. اما زمانی که هیجان عشق او بوجود می آید بین نه ده سالگی است. این زمان است که تولید و ترشح هورمون های جنسی دختران آغاز میشود. نگاه ها به جنس مخالف و دوست داشتن و عادت کردن به طور پنهانی و نه البته خیلی جدی شروع میشود. سنین دوازده چهارده سالگی میل به دوست داشته شدن و حتی رابطه جنسی آغاز میشود. و از سنین شانزده هجده سالگی نیاز به رابطه عاطفی دختران پدید می آید. این یعنی آغاز دوران عاشقی. برخی این عشق به سرانجام میرسد. برخی نیز به قطع رابطه می انجامد که اگر این کات کردن از طرف پسر شد برای دختر منجر به شکست عشقی میشود.

میتوان گفت زمان شکست عشقی دختران از سنین پانزده بیست و پنج سالگی است. بماند که نوان آنق احساساتی هستند که دیده شده نوان شصت ساله نیز عاشق شده و واضح است که شکست هم میخورند.( شوگر مامی)

جلوگیری از شکست عشقی دختران

جلوگیری از شکست عشقی دختران شاید به جرات بتوان گفت به والدین بستگی دارد. مراقبت ما و بخصوص پ از نیاز عاطفی دخترشان بسیار مهم است. دادن شناخت و آگاهی از نحوه رفر پسران دختران. آگاهی دادن از نیاز جنسی پسران که نیاز عاطفی دختران تفاوت دارد. جلوگیری از شکست عشقی دختران بسیار دشوار است زیرا آنان ممکن است پسری اصلا رابطه نداشته شند و دورادور عاشق شوند. پس بهتر است دخترانمان رااز نظر عاطفی اشع کنیم. آنها ید  دور از هیجانات کاذب شند بتوانند روح سالمی داشته و مورد جنس مخالف تصمیم ستی بگیرند. مرکز مشاوره خانواده آویژه برای شما و دختران خوب سرزمینمان آرزوی شادی دارد.

 

سوالات متداول

 آیا دختران ارتط خود جنس مخالف هنگام شکست یداحساس گناه کنند؟

خیر بلکه ید آنها را از این حس دور کنیم. منطق به آنها بفهمانیم میل و کشش دو جنس مخالف طبیعی است و نیازی است که همه موجودات طبیعی و زیستی وجود دارد و گناه نیست.

آیا دختران را پس از شکست از ارتط بعدی بترسانیم؟

خیر بلکه آرامش از آنها بخواهیم از این شکست س گرفته و انتخاب بعدی خود دقت و هوشیاری و مشورت مشاوران آگاه و خانواده تصمیم ستی بگیرند.

آیا این شکست را خواستگار دختر میان بگذاریم؟

خیر چون رابطه آنها حد تدل احساس و عاطفی بوده و گفتن این ماجرا هم عث شک و تردید داماد آینده شده و هم اعتماد به نفس دختر را پایین می آورد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Top 10 Reasons for Relationship Break-Ups 

 

چه عواملی عث شکست عشقی دختران می شود؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:42
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 21 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

عشق یک طرفه آری یا نه؟

عشق یک طرفه میتوان به آمال و آرزو ها رسید یا خیر؟

عشق یک طرفه میتواند خلا های عاطفی ما را پر کند؟

این عشق چق از آرزوهایمان دور میمانیم؟

میتوانیم عمر داریم پایبند دلمان شیم یا به مرور زمان تغییر خواهیم کرد؟

آیا کوبیدن بر بسته صاحب خانه را ملزم به ز کردن خواهد کرد یا دستهایمان د خواهد گرفت؟

سوالهای زیادی برای این نوع عشق مطرح است. رسیدن به یک پاسخ ست است که تصمیم گیری به ما کمک میکند. تصمیم برای یک عمر زندگی. پاسخ مناسب و ست راچه کسی میداند؟ مرکز مشاوره روانشناسی آویژه پیشنهاد میکند قبل از هر تصمیمی روانشناسی عشق بگیرید. بدانید شکست نخورید. آگاهی پیدا کنید پشیمان نشوید. ای کاش ها زندگی زیاد گفته میشوند. عمری را که دیگر ز نمیگردد پشیمانی سپری کردن جزو آرزوهای هیچ کس نیست.

شکست عشقی

هر کسی وقتی زندگی شکست مواجه میشود یا به بن بست برمیخورد به دنیال مقصر میگردد. اما مقصر کیست؟ کسی جز خود ما که تصمیم گیرنده نهایی هستیم؟ پس بدانیم و علم و آگاهی تصمیم بگیریم. عشق های یک طرفه مهم است که طرف مقابل ما دارای چه روحیاتی شد. چه وضعیتی داشته شد. برخی شاید عاشق نشند اما وقتی از جانب طرف مقابل محبت بی شائبه ببینند او را میپذیرند و ق محبتهایش را میدانند. از اینکه یک نفر به آنها علاقه دارد راضی هستند و حد توان خود تلاش میکنند این محبت به ثمر برسد. عده ای دیگر مغرور شده و او را به دنل خود میکشانند یا آزار و اذیت میکنند . برخی دیگر فقط دوست دارند به کسی ابراز عشق کنند که علاقه و سلیقه آنها تطبیق داشته شد. برخی دیگر این علاقه را تحقیر میکنند. ما همراه شید.

علائم عشق یک طرفه

علائم عشق یک طرفه روشن است. یک نفر گویا، دیگری خاموش. این یکی سرشار، آن یکی خالی. یکی عاشق، دیگری فارغ. یکی بی ب و بیقرار، دیگری آرام و بیتفاوت. یکی ایثار و فداکاری میکند دیگری یغ از یک قدم برداشتن. علائم عشق یک طرفه شاید خیلی زود مشخص نشود اما به مرور زمان رد پای خود را زندگی نشان میدهد. زمانی که ما به محبت او نیاز پیدا میکنیم. زمانی که برای کاری از او میخواهیم پیشقدم شود.

زمانی که نیاز داریم محبت ها و کارهایی را که میکنیم ببیند. اما مسفانه نیازهای ما برآورده نمیشوند. ما میمانیم یک قلب ترک خورده. البته مواردی نیز طرف مقابل میبیند، پیشقدم میشود، و همراهمان می ماند. اما نمیتوان اطمینان داشت. وقتی که از روحیات او آگاه شیم و بدانیم شاید عاشق نشد اما فارغ هم نیست. ک و شعوری لا دارد. این عشق زمانی دو طرفه خواهد شد.

 

نشانه های عشق یک طرفه

علائم عشق یک طرفه مهر ورزیدن، پذیرفتن، دلسوزی نشان دادن مشخص میشود. نوع دیگری از این نوع علاقه عشق ذهنی است که هیچگونه ابراز یا تعاملی آن نیست. یک نفر ذهن خود از دیگری بت میتراشد و آن یک نفر مشغول زندگی روزمره خود است و از این علاقه و عطش هیچ اطلاعی ندارد. او از این بیخبری آگاه است اما ز هم این عشق اصرار دارد. یا اینکه فکر میکند او هم عاشق است. افکار خود از هر برخورد کوچک ماجرایی عشقی میسازد. اگر او احترام  به این فرد مینگرد عاشق برای خود سناریوی عشقی میسازد. صورتیکه طرف مقابل شاید لحظه ای هم به او نیاندیشد. این نوع بی نتیجه ترین عشق است. شاید اگر ابراز میشد صد رسیدن به نتیجه کمی لاتر میرفت. جذب معشوق نیز مهارت میخواهد. یکی از مهارت های زندگی رسیدن به حالت های مطلوب است.

مشکلات عشق یک طرفه

مشکلات عشق یک طرفه زمانی است که هر چه تلاش میکنیم دیده نمیشود. ما این رابطه ارزش خود را از دست داده ایم. به مرور عزت نفسمان نیز فروکش میکند. برخی از عاشق ها میخواهند عشق خود را پنهان کنند. چون احساس میکنند عشقشان یک طرفه است و غرورشان پایمال شده است. این حالت به جای ابراز عشق به وارونه گویی متوسل میشود. مثلا اگر معشوقش قد بلند است از قد بلند کس دیگری ایراد میگیرد. یا الفاظ تند عشقش را پنهان میکند. واقع بر چهره عشقش نقاب میگذارد. حال بستگی به زیرکی طرف مقابل دارد که این حس را ک کند یا نه. ( اگر دیگرانش بود میلی چرا جام مرا بشکست لیلی) برخی دیگر نیز زیادی خوش بین هستند.

مثلا اگر طرف مقابل یک جمع او را برای انجام دادن کاری انتخاب کند فکر میکند از روی عشق این کار را انجام داده است.مشکلات عشق یک طرفه بیشتر به خاطر نگرش احساسی است که به وجود می آید. اگر کسی عقلانی و منطقی به قضیه نگاه کند مسلما به کسی عشق نمی ورزد که هیچ حسی به او ندارد. یک نوع دیگر به گونه ای است که طرف مقابل از عشق او لذت میبرد. اما نه برای وصل بلکه برای اینکه یک برده عشقی دارد. لذت میبرد جمع دوسن و آشنایان فخر فروشی کند لذا میبند طرف مقابل دل عشق و علاقه خود را گم میکند.یا برعکس یک نگاه، یک جمله و یا یک حرکت او را دوره به سمت خود میکشد. عاشق دل پاک فکر میکند توانسته است دل او را به دست بیاورد.

معایب عشق یک طرفه

ازمعایب عشق یک طرفه همین بس که یک نفر بیش از حد تلاش میکند و دیگری نه. عاشق خود را تحقیر شده حس میکند. هیچ وقت به این عشق مهات نمی ورزد. همیشه احساس میکند عزت نفسش پایین و رو به زوال است. از معایب عشق یک طرفه این است که ممکن است برای برگرداندن غرورش دست به کارهایی بزند که لایقش نیست. مثلا کسی دیگر ارتط برقرار کند خلا ها را پر کند. نتیجه مورد سواستفاده قرار میگیرد و وجهه خود رانیز از دست میدهد. هم نزد معشوق، هم پیش خودش و هم اجتماع.

 مزایای عشق یک طرفه این است که چون عاشق میداند معشوق به او علاقه چندانی ندارد برای به دست آوردن او تلاش میکند. یکی دیگر از مزایای عشق یک طرفه فداکاری برای معشوق است. خود عاشق نیز از جهاتی آسوده تر است . چون نوع عشق خود را میشناسد بی توقع است. کمتر از او می رنجد. احساس مالکیت نمیکند. این نوع معمولا عاشق پیچیدگی های رفری خود را کنار میزند. مانند یک کودک ساده و بی آلایش میشود. از مهر ورزیدن به معشوق لذت میبرد بی آنکه توقع داشته شد. خلاصه نهایت سعی خود را میکند.

 

اطمینان از عشق یک طرفه

اطمینان از عشق یک طرفه به آزمایش نیاز دارد. میخواهید بدانید او واقعا شما را نمی پسندد؟ ممکن است مدتی از دید او خود را پنهان کنید بسنجید دلش برای شما تنگ میشود یا نه؟ چه بسا دو نفر که عمری کنار هم عاشق هم مشغول زندگی هستند اما یکی از آن دو نمیداند. شاید چون ابراز نمکند. شاید نمیخواهد عشقش رو شود. برخی فکر میکنند اگر سادگی کنند ید وان پس بدهند. یا ممکن است معشوقشان ناز بیاورد. یا میترسند عشقشان یک طرفه شد و ابراز عشق عث ضایع شدن آنها شود. ولی اطمینان از عشق یک طرفه شهامت رفری میخواهد. این که بدانیم طرف مقابل مارا عاشقانه دوست دارد یا خیر. آیا میتوانیم سایه سار عشق او کمی بیاساییم یا همچنان داغی عشق خود و سردی قلب او ید بسوزیم؟

صبحدم مرغ چمن گل نوخواسته گفت          ناز کم کن که این غ بسی چون تو شکفت

گل بخندید که از راست نرنجیم ولی              هیچ عاشق سخن سخت به معشوق نگفت

عشقن پایدار لبن خندان و دلن شاد.

سوالات متداول

عشق یک طرفه مختص  نوان است یا آقایان؟

البته نوان به دلیل غالب بودن احساسات بر منطق بیشتر جلوه میکند ولی بیشتر عشق نیست بلکه اصرار به دست آوردن است. اما آقایان عمیق تر و پاینده تر است و واقعی تر. عشق نوان اثر یاس زودتر فروکش میکند.

عشق یک طرفه آری یانه؟

بستگی دارد عاشق چه کسی شیم. اگر ق دان، انعطاف پذیر و عاشق شخص دیگر نشد چرا که نه؟ ولی اگر قرار شد او به تنهایی و ضعف های ما بیافزاید ، یانه بهتر است بگوییم ما ضعف ایجاد کند واقع مانند یک مجسمه ضربه خورده به یکره فرو خواهیم ریخت. حال انتخاب شما است.

خطرات عشق یک طرفه چیست؟

اثر ناامیدی: اقدام به خودکشی، اقدام به فنا کردن زندگی آینده، رو آوردن به مشروت الکلی و موادمخ، تمارض روحی دائم العمر و حالت دیگر: اقدام به انتقام از طرق مختلف، برهم زدن زندگی آینده معشوق بعد از گذشت زمان، وارد آوردن خسارات مادی ( مانند ریختن تینر روی رنگ ماشین، ویترین مغازه و … ) اسید پاشی و موارد نا اقدام به قتل.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ۸ Painful Signs That Could Mean You’re In A One-Sided …

 

علائم و مشکلات عشق یک طرفه چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ساعت 4:46
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 20 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 46
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1206
» بازديد سال گذشته : 1206
» كل بازديد : 14831

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات