مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
لطفا به این مقاله امتیاز دهید

عشق نوجوانی از جمله موارد و یا بهتر بگوییم چالش هایی است که هر فردی این دوره آن را کیفیت منحصر به فرد خودش تجربه کرده است. عشق نوجوانی میتواند حاصل اتفاقات و تغییرات مختلف و متنوعی شد  و شاید به خاطر آن به مشاوره خانواده کنید. نوجوان ناگهان متوجه تغییرات عظمی جسم و روح خود میشوند. اولین تغییر قابل توجه میتوان به رشد ناگهانی و انفجاری این دوره اشاره کرد .

فرد دوره نوجوانی از لحاظ فکری هم مایل به تجربه بیشتر خارج از خانواده میشود. تمایل به استقلال طلبی شخصیتی نیز از جمله عوامل شایع این دوره میشد. تمام این اتفاق و البته سبک زندگی و تربیت فرد میتواند او را خواهان تجربه عشق این مقطع حساس بکند. روانشناسی عشق نوجوانی این تجربه را بیاد ماندنی ترین خاطره نوجوان میداند پس خانواده ها ید واکنش ناستی به این تجربه نشان ندهند و او را هدایت کنند.

علائم عشق نوجوانی چیست؟

علائم عشق نوجوانی چیست و چگونه میتوان برای مراقبت از نوجوانان برنامه ریزی کرد؟ این شاید سوال تمام والدین به خصوص والدین کم تجربه ای که خانواده خود نوجوان دارند شد. والدین برای شروع حتما ید ابتدا این اتفاق را به عنوان یک اتفاق طبیعی و شایع بین نوجوانان بپذیرند. گاهی به دلایل مختلفی مثل نحوه تربیت اشته و یا فرهنگ رشد نیافته و گاهی نیز عدم اطلاعات و آگاهی مورد این دوره حساس، والدین دسن خود فرزند خود را مشکلات زیادی روبه رو میکنند. اگر والدین علائم عشق دوران نوجوانی را بشناسند و از آنها آگاهی داشته شند میتوانند سلامت روانی فرزند خود را تضمین کنند. برای والدینی که مطالعه لازم این زمینه نداشته اند کمک گرفتن از مشاوره خانواده مورد عشق دوران پر مخاطره نوجوانی میتواند انتخاب مناسبی شد.

تشخیص عشق دوران نوجوانی چگونه است؟

تشخیص عشق نوجوانی میتواند به والدین و بزرگترهای نوجوان کمک شایانی جلوگیری از آسیب هایی که دوره حساس زندگی آن رو به رو هستند، بکند. برای تشخیص عشق دوران نوجوانی بهتر است والدین به نکات زیر توجه کنند:

 • بیشتر شدن میل نوجوان به تنها بودن میتواند از جمله نشانه های عاشق شدن نوجوان شد.
 • بی قراری های گاه و بی گاه نوجوان به دلیل یک تجربه جدید زندگی نیز از دیگر نشانه های عشق نوجوانان است.
 • نوجوانی که عاشق میشود رفر خود تغییرات ناگهانی و زیادی را اعمال می کند، او خود را شبیه بزرگترها نشان میدهد.
 • میل بیش از حد به استقلال از خانواده نیز از نشانه های دیگر بروز عشق نوجوانی میشد.
 • نوجوانی که عشق را تجربه میکند، معمولا بسیار بی محا سخن از ازدواج میگوید و خود را مایل به ازدواج نشان میدهد.

مشکلات عشق نوجوانان چیست؟

مشکلات عشق نوجوان و مسائل حاشیه ای که برای فرد این سن رخ میدهد کاملا اجتناب ناپذیر است. فرد دوره ای که کاملا مورد کنترل احساسات خود بی تجربه است گیر احساساتی میشود که گاهی میتواند زندگی و آینده او را نابود کند. از مشکلات عشق دوران نوجوان که بسیار همه گیر نیز هست، میتوان به افت تحصیلی چشمگیر نوجوان اشاره کرد. نوجوان تمرکز خود را تماما معطوف به فردی میکند که احساساش او گیر شده است، بنابراین تمرکز کمتری برای وظایف خود آن دوران خواهد داشت. از دیگر مشکلاتی که عشق برای نوجوان به وجود می‌آورد، گیری و کشمکش خانواده است که ممکن است بین فرد و خانواده فاصله و دوری ایجاد کند. به دلیل پیچیدگی موضوع به والدین پیشنهاد میشود که نوجوان گیر خود این موضوع را حتما روند مشاوره روانشناسی قرار دهند.

 

کنترل عشق دوران نوجوانی چگونه است؟

کنترل عشق  دوران نوجوانی شاید یکی از کلیدی ترین ابزارهای مهار نوجوان گیر این مورد شد. شاید بهتر شد که برخی نکات مهم برای بهتر مدیریت کردن نوجوانی که عاشق شده است را یادآوری کنیم. برای کنترل این عشق دوران نوجوانی  بهتر است اقدامات زیر انجام شود:

 • حتما به خاطر داشته شید که رفر شما این مفهوم را منعکس کند که این شرایط خاص کنار نوجوان خود ایسده اید نه مقابل او.
 • نوجوان را متوجه کنید که شرایط الان او را گذشته تجربه کرده اید و او را کاملا ک میکنید.
 • از حرف زدن مورد شرایط فعلی نوجوان به هیچ وجه خجالت نکشید . هر چق بیشتر تدل نظر کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.
 • به نوجوان مهارت های ارتطی و ید و نید این روابط را آموزش دهید.

شکست عشقی نوجوانی را توضیح دهید؟

شکست عشقی نوجوانی شکست سایر دوره های زندگی تفاوت چندانی نمیکند. اما حقیقت این است که شکست عشقی هم دلایل متفاوتی نسبت به دوران بزرگسالی دارد و هم نیج و عواقب و آسیبهای متفاوت. ممکن است نوجوان عاشق فردی شود که چندین سال از او بزرگتر است و حتی همسر و فرزند دارد یا اینکه حتی نتواند احساسش را به کسی بیان کند، طبیعی است که این احساس شکست رو به رو میشود. اما افراد بزرگسال این اتفاق غیر معمول است. نوجوانان ممکن است اولین و بیشترین نیروی محرکه به سمت جنس مخالف بشدت و از روی غریزه جنسی شد اما سنین لاتر علاقه قلبی و احساس تعهد به خود شخص این عشق و احساس را رقم میزند. این شکست میتواند روی تصمیمات نوجوان موثر شد و قدم های بعدی زندگی ترس پیش برود.

آسیب های شکست عشقی نوجوانان چیست؟

شکست عشقی نوجوانی تبعات منفی زیادی برای آنها بلند مدت و کوه مدت پی دارد که مهمترین آنها عرتند از:

 • افسردگی ناشی از شکست عشقی به وجود آمده میتواند اولین و رزترین آسیب برای آنها شد.
 • دلزدگی از جنس مخالف به دلیل ناکامی عشق به وجود آمده قلب آنها.
 • تشدید بحران های مربوط به دوره رشدی نیز از دیگر تبعات منفی شکست عشقی نوجوانان است.
 • فاصله افدن بین خانواده و نوجوان به دلیل رفر های پرخاشگرانه نوجوان که منشا آن شکست عشقی او هست نیز بسیار شایع است.
 • عدم تمایل یا تمایل کمتر به جنس مخالف و برقراری ارتط عاطفی مجدد به دلیل تجربه و خاطره بد به جا مانده از شکست عشقی مورد بعدی است که از اثرات منفی بلند مدت میشد.

آیا بلوغ زوس عث عاشق شدن نوجوان میشود؟

هر دخترو پسری دوران نوجوانی و بلوغ موارد و مسائل و چالشهای گوناگونی روبه رو میشود که کنترل عشق نوجوانان و گیری بلوغ و میل جنسی از جمله آنهاست. بلوغ زوس نوجوان و گیری ذهنی بیش از حد او میتواند عث بروز عشق دوره نوجوانی شد. وقتی والدین نوجوانی دارند که حال طی کردن بلوغ جنسی است ید خیلی از موارد را مراقبت کنند ذهن نوجوانشان بیش از حد گیر رابطه جنسی نشود. دیدن فیلم های حاوی تصاویر مستهجن و عاطفی یا معاشقه میتواند ذهن نوجوان را به کلی و مدتها گیر خود کند. گاهی از اوقات عدم رعایت نکات یاد شده عث میشود نوجوان نتواند میل جنسی خود را کنترل کند و از لحاظ جنسی مجذوب دسترس ترین جنس مخالف شود و عاشق او شود.

 

احساس تنهایی عث عاشق شدن نوجوان میشود؟

زندگی های من امروز امکانات زیادی را اختیار افراد قرار میدهد و تغییر سبک زندگی انسان راحتی را برای ما به همراه آورده است. کم جمعیت تر شدن خانواده ها شرایط تنهایی کودکان و نوجوانان را فراهم کرده است. بعضی از خانواده ها هم پ و هم ما شاغل هستند و برای امرار معاش خانواده تلاش میکنند. نوجوان این خانه اکثر اوقات روز را تنها میگذراند و خود را س یا سرگرمی های معمول و مرسوم مشغول میکند. اما همین تنهایی کم کم عث میشود که او احتیاج پیدا کند که کسی حرف بزند، به او محبت کند یا محبت ببیند. همین احساس نیاز عث میشود که به اولین نگاه و لحن محبت آمیز جذب شود و همانطور که لا گفته شد گیر رابطه عاطفی و  عشق نوجوانی شود.

سوالات متداول

علائم عشق دوران نوجوانی چیست؟

بیشتر شدن میل نوجوان به تنها بودن میتواند از جمله نشانه های عاشق شدن نوجوان شد. بی قراری های گاه و بی گاه نوجوان به دلیل یک تجربه جدید زندگی نیز از دیگر نشانه های عشق نوجوانان است.

آسیب های شکست عشقی دوران نوجوانی چیست؟

دلزدگی از جنس مخالف به دلیل ناکامی عشق به وجود آمده قلب آنها. تشدید بحران های مربوط به دوره رشدی نیز از دیگر تبعات منفی شکست عشقی نوجوانان است.

کنترل عشق دوران نوجوانی را توضیح دهید؟

نوجوان را متوجه کنید که شرایط الان او را گذشته تجربه کرده اید و او را کاملا ک میکنید. از حرف زدن مورد شرایط فعلی نوجوان به هیچ وجه خجالت نکشید ،هر چق بیشتر تدل نظر کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره عشق دوردان نوجوانی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ۱۵ Surprisingly Common Teenage Love Problems …

 

مشکلات عشق نواجوانی چه کنیم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 22:17
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت
5 / 5 ( 3 votes )

مشاوره تلفنی استرس و اضطراب امروزه توجه به اینکه جامعه ما مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کند اهمیت بسیاری دارد. استرس و اضطراب یکی از مشکلات مهمی است که مشاوره خانواده  آن مواجه هست. پیامدهای استرس و اضطراب می تواند جسمی روانی و یا اجتماعی شد. ید توجه داشته شید که استرس پاسخی بدن شما به هر گونه فشاری که از بیرون بر آن وارد می‌شود، میشد. مهارتهای مقابله استرس و اضطراب برای غلبه بر این مشکل روانی بسیار مهم است. این مهارت ها می تواند شناختی رفری و روانی شد.

قدم های مشاوره تلفنی استرس و اضطراب

 • اولین قدم مورد مقابله استرس و اضطراب، شناخت ست هیجان و فشارهای روانی است که شما تحمل می‌کنید، این فشارها ید ثیر قابل ملاحظه‌ای بر عملکرد شما داشته شند یک اختلال محسوب شوند. فشارهای ناشی از استرس بسیاری از کارکردهای شغلی، اجتماعی، روانی و تحصیلی شما را تحت ثیر قرار خواهند داد.
 • دومین قدم مورد مقابله استرس و اضطراب تشخیص منابع و سرچشمه های استرس است. این راهبرد شما را قا خواهد ساخت موضع‌گیری‌های به موقع خود را از فشارهای روانی خارج سازید.

شما می یست راههای شناخت و تشخیص احساسات هیجانات خود را یاد بگیرید و از همه مهمتر چگونگی مقابله استرس و اضطراب و همچنین کنترل آنها را تمرین و تکرار کنید اگر هیجانات شما شامل خشم و اندوه نفرت و پرخاشگری و غیره به صورت کنترل نشده شند. این فشارها رفرهای شما را دست می گیرند و قطعاً برای بهداشت روانی شما تهدید بسیار بزرگی محسوب خواهند شد.

حتماً می‌دانید که مقابله استرس و اضطراب یکی از مهارت های زندگی است که افراد حتماً می‌یست از آن اطلاع داشته شند. غیرقابل کتمان است که زندگی امروزی، شما استرس و اضطراب زیادی را متحمل میشوید. از جمله، هنگام تصمیم گیری مهم مانند ازدواج، انتخاب شغل، تحصیل و غیره شما معرض فشارهای روانی متعددی قرار خواهید گرفت. نتیجه شما ناگزیر هستید که مهارتهای مقابله استرس و اضطراب را فرا بگیرید.البته نیاز است مورد برخی مشاوره نیز بگیرید مانند مشاوره قبل از ازدواج.

اهمیت مشاوره تلفنی استرس و اضطراب

یکی از مهمترین نکات مشاوره تلفنی استرس و اضطراب این است که بدانید فشارهای روانی، رابطه مستقیمی بیماری‌های جسمی و روانی دارند. حتما این موضوع را ک کرده اید، هنگامی که استرس و اضطراب لایی را تحمل می‌کنید، بیشتر دچار بیماری‌های گوارشی، قلبی و فشارخون و سردهای مزمن می شوید.

شایع‌ترین اثرات روانی استرس و اضطراب شامل موارد ذیل است:

 • حس ماندگی
 • افسردگی
 • بی اعتمادی به محیط پیرامون
 • کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس

مشاوره تلفنی استرس و اضطراب توجه به سه عنصر اهمیت حیاتی دارد:

 • سرچشمه‌های فشارهای روانی که شما تحمل می‌کنید
 • تشخیص راه‌های ثیرگذاری استرس بر روح و روان شما
 • کنترل کردن آثار فشار روانی

 

نحوه مقابله استرس و اضطراب

ید به این نکته توجه کنید که شما نمی‌توانید فشارهای روانی را به صفر برسانید و آثار آن را به کلی محو کنید. اما ید این را نیز متذکر شویم شما می توانید راه هایی را بیازمایید که حدودی آثار این فشار های روانی را کاهش دهد. از جمله این راهکارها برای مثال شما قاید منابع فشارهای روانی که شما را ناتوان کرده است کاهش دهید، همچنین شما می توانید ایجاد تغییرات شیوه زندگی خود و محیط فیزیکی ان فرسودگی ناشی از استرس و اضطراب را کمتر کنید. شما هنگامی می توانید بهترین عملکرد خود بر کنترل اضطراب را نشان دهید که ارزیابی ستی از موقعیت هایی که بر شما فشار وارد کرده‌اند را داشته شید.

نخستین هدف مشاوره تلفنی استرس و اضطراب چیست؟

یادن شد لازم نیست یک متخصص حرفه ای شید شناخت ستی از منابع استرس خود بدست آورید. ولی بسیار مهم است که شما نید به سرچشمه های استرس و اضطراب خود سرسری نگاه کنید بلکه مییست همه جوانب آن را نظر بگیرید. علم روانشناسی هنگامی که شما ارزیابی ستی از موضوع نداشته شید اسم آن را خطای شناختی می گذارند. خود این خطا های شناختی مشاوره تلفنی استرس و اضطراب بسیار اهمیت دارد. زیرا همین خطاهای شناختی هستند که عث می‌شود فرد فشار روانی قابل ملاحظه‌ای را تحمل کند.

نتیجه مشاوره تلفنی استرس و اضطراب هدف اولیه این است که افراد منابع استرس زندگی خود آشنا شوند و بتوانند آنها را زندگی خود به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند و مرحله بعد بتوانند استرس خود را کنترل کنند. هنگامی که این تغییرات مثبت نگرش فرد به موضوعات زندگی به وجود آمد می‌توانند شاهد آن شند که فشار روانی را زندگی خود کاهش داده اند.

 

اهداف مشاوره تلفنی اضطراب و استرس

اهداف مشاوره تلفنی اضطراب و استرس شامل موارد زیر است:

 • آموزش مهارت‌های شناختی
 • آموزش مهارت های فیزیکی
 • آموزش مهارت‌های نگرشی و طرز تفکر

روش حل مسئله مورد مقابله استرس و اضطراب. روش حل مسئله، مهارت های مقابله استرس و اضطراب شامل ۵ مرحله اساسی است:

 • نخست ید شما یک رویکرد سازنده نسبت به مشکل خود داشته شید کرده شید اما از آن مطمئن شید
 • می یست مشکل خود را به ستی و دقت تعریف کرده شد
 • شما می یست برای مشکل خود به یک راه‌حل تعبیر کرده شید و راه‌حل‌های متعددی را نظر گرفته شید
 • شما ید راه‌حل‌های انتخابی خود را آزمایش کنید و نسبت به نتیجه عجول و ناامید نشید
 • سعی کنید موقعیت مناسب راه حل های خود را اجرایی کنید

راهکار های رفری کنترل استرس

راهکار های رفری کنترل استرس و اضطراب مشاوره تلفنی استرس و اضطراب شامل موارد زیر است:

راهکارهای بلند مدت

 • انجام ورزش‌های هوازی
 • تمرین آرام سازی عضلانی
 • خاطرات خود را بنویسید و خاطرات خوب گذشته مبنی بر غلبه بر مشکلات را اولویت قرار دهید
 • انجام دادن تنفس دیافراگمی یا تنفس عمیق
 • به تغذیه خود اهمیت بدهید
 • سعی کنید حمایت‌های اجتماعی را داشته شید و هرگز آنها را رد نکنید
 • به تفریح و سرگرمی های خود اهمیت دهید و آنها را از اولویت های زندگی خود خارج نکنید
 • برای رسیدن به خواسته‌های خود عجله نکنید و حتماً برای رسیدن به آنها برنامه ریزی های منظم داشته شید

روشهای کوه مدت مقابله استرس و اضطراب

 • نسبت به هیجانات و احساسات خود آگاهی کسب کنید و سعی کنید نسبت به آنها شناخت کافی را به دست آوریم
 • تنفس عمیق را حتما تمرین کنید
 • سعی کنید از افکار خود را متوقف کنید و عراتی مانند ایست را برای خود زمزمه کنید
 • سعی کنید اعداد را آرامش شمارش کنید
 • به خود اعتماد به نفس دهید
 • برخی جملات را برای خود تکرار کنید مانند تو می توانی از پس این مشکل بر بیایی
 • یک عرت مفهومی مشخص را برای خود مانند شعر بخوانید
 • موقعیت استرس زا را مواقع ضروری ترک کنید
 • سعی کنید حواس خود را پرت کنید مانند نوشیدن آب خنک
 • سعی کنید خاطرات خوشایند و رویداد های شیرین را برای خود یاد آوری کنید

 

عوارض و نشانه های استرس و اضطراب چیست؟

استرس عث اختلالات رفری ، اختلال خواب ، بوجود آمدن تفکر نگران کننده میشود . عرق کردن ، از بین رفتن اشتها ، ایجاد اشکال حافظه ، اضطراب و حتی بیماری ام اس میشود . به طور کلی استرس مزمن بر عملکرد ارگانیزم بدن ثیر منفی میگذارد . علل استرس میتواند فردی ، اجتماعی و یا ثیر رفری والدین شد . علل استرس فردی مانند نداشتن تغذیه مناسب ، علاقه یا نفرت شدید از یک فاکتور ، احساسات ونی مانند رقابت یا حسادت ،خود محور گرایی یا اکوئیسم فردی اومیخواهد اولین و بهترین شد .علل اجتماعی تعریف نشدن نقش وجایگاه فرد اجتماع است که عث بوجود آمدن استرس وتنیدگی میشود علت سوم ازهمه مهمتر است کودک ممکن است تحت ثیر رفر استرس زای والدین قرار بگیرد و یا توقعات بیش از اندازه توانایی کودک والدین  منجر به تنیدگی او میشود .

مرکز مشاوره تلفنی استرس و اضطراب بهترین گزینه برای مشاوره است . همه استرسها واضطرابها جدی نیستند و ممکن است طبیعی شند . برخی موارد نیز ما فکرمیکنیم اضطراب ما عادی است اما حقیقت دچار اضطراب مزمن هستیم . مرکز مشاوره تلفنی استرس و اضطراب تشخیص میدهد ما بیمار هستیم یا خیر مرکز مشاوره تلفنی استرس و اضطراب اگر تشخیص بدهد ما بیمار هستیم راه صحیح مان را پیش روی ما میگذارد . برخی موارد نیز علت بوجود آمدن اضطراب عامل زیستی است . ترشح غدد به ستی انجام نمیپذیرد برخی هورمونها کم و برخی دیگر زیاد ترشح میشوند . عامل زیستی دارو مان میشود . اضطراب مزمن خود عث اختلالهای زیادی انسان میشود مانند اختلال هراس یا ترس از مکانهای ز. اختلال فوبیای آب ، کسانی که از آب و قایق سواری وحشت دارند یا اختلال وسواس و انواع آن .

برخی عوامل زیستی دیگر نیز عث بروز اضطراب و ابتلا به آن میشود مانند کمبود برخی امینو اسیدها ، ویمین ب ۱۲، منیزیم و اسید فولیک . شاید شما هم اضطراب مرضی را شنیده شید نظریه این اضطراب را فروید داد و پس از مدتی خود از این نظر عقب نشینی کرد . فروید اعتقاد داشت انشت انرژی های جنسی وغریزی عث بروز اضطراب مرضی میشود که البته میتواند ست شد . انشت هر گونه انرژی چه جنسی ، چه عاطفی و چه فیزیولوژی عث استرس و نتیجه اضطراب میشود . اختلال اضطراب فراگیر شامل اضطرابهایی میشود که همیشه ذهن انسان را گیر میکند . نگرانی از دزدیده شدن فرزند راه مسه ، نگرانی از فوت پ و ما ، نگرانی از آتش گرفتن خانه و وقایع دیگر که احتمال وقوع آنها کم است . ادامه زهم مورد انواع اضطراب صحبت خواهیم کرد .

 

اضطراب کودکان

اضطراب کودکان امری شایع است . و  مشاوره کودک به آن اهمیت زیادی داده میشود. این اضطراب بیشترریشه رفر والدین دارد . والدینی که کودک مانند یک بزرگسال رفر میکنند  و توقع دارند همه کارهایش را ست انجام دهد . گاهی والدین فرزندانشان را وسیله جبران مافات میکنند . تکیه کلامشان اینست « ما اشته کردیم تو نکن » حالیکه فرزندان هم ید فرصت آزمون و خطا داشته شند . هنگامی که آنها ما را به خواسته هایمان نمیرسانند بر سرشان داد  نزنیم آرامششان را بر هم نزنیم . به آنها استرس وارد نکنیم یادمان شد این ضربه ها ممکن است جبران نا پذیر شد . مسفانه والدینی که از فرزندشان توقعات زیادی دارند خود کمتر وارد مشاوره میشوند . آنها به پیشگیری ازآسیب نمی اندیشند آنها از فرزندانشان بوم نقاشی میسازند که خوشبختی گمشده خود را بر روی آن میکشند . آنها غافلند که فرزندشان را لابلای رنگهای دلخواهشان گم میکنند .

استرس و اضطراب نوجوانان

استرس واضطراب نوجوانان بسیار زیاد دیده میشود . نوجوانی حس زیی بزرگ شدن همراه است  . کودک دیروز نوجوان مغرورامروز است . اوحالا میخواهد به همه بفهماند که میفهمد . رفر پرخاشگرانه غرور اورا میشکند . وقت آن رسیده که والدین اجازه دهند او برای خواسته های خود زندگی کند . از او برده بله قرنگو نسازند . او به سن بلوغ رسیده و یا بزودی خواهد رسید . تغییرات فیزیولوژیک و ترشحات هورمونها بر اعصاب او ثیر دارد وظیفه والدین آرامش بخشیدن به اوست . تشویق جوان به تفریحات سالم مانند ورزش ، موسیقی ، یادگیری زن ، یادگیری یک نوع فن و حرفه مفید است . جوان و نوجوانی که نسبت به آینده خوشبین است کمتر دچار استرس و اضطراب میشود . به او اجازه دهید به کارهای مورد علاقه اش بپردازد و انها را تجربه کند و احساس کند خودش تصمیم گیرنده نهایی است .

ره استرس و اضطراب سخن گفتیم . امیدواریم حدی این دو اختلال و عوارض آن آشنا شده شید . تقاضا داریم دیدن علائم جزئی و طبیعی فورا به خود انگ بیماری نزنید . اگر احساس میکنید حدی خود تنیدگی دارید مشاوران آگاه مشورت کنید . به خاطر داشته شیداز میان گذاشتن مشکلات روحی اقوام و دوسن جدا بپرهیزید . راهنمایی اشته و یا نگران شدن آنها برای شما خود استرس زا و بیمارکننده است .

 

سوالات متداول

راههای پیشگیری از استرس و اضطراب چیست؟

راههای پیشکیری از استرس و اضطراب به دقت و اهمیت نیازمند است . همانطور که هشدار دادیم حد زیادی از د دل کردن اطرافیان جلوگیری کنید . آنها قضاوت مورد شما یا شمارا بیش از حد نگران میکنند ویا شما ترس ایجاد میکنند . گام اول پیشگیری اینست که هرچند وقت یکر بدون وسواس و حساسیت به چکاب روح و روان خود بپردازید . اگر مشاور شما را به روانپزشک ارجاع داد دلیل برحاد بودن و یا دیوانگی نیست . اگر روانپزشک برای شما دارو تجویز کرد مصرف آن جدی شید . از اجتماع کناره نگیرید جمع بودن به شما نشاط میبخشد . ورزش را ترک نکنید . مطالعه کنید و به روز شید . به تغذیه خود اهمیت بدهید . ازمصرف غذاهای چرب وشیرین و شور جدا خودداری کنید

 عوارض اختلالات اضطرابی چیست؟

ختلال اضطراب اجتماعی مانع حضور و یا سخن گفتن شخص جمع میشود . این اختلال خجالت کشیدن تفاوت دارد  که نهایت به انزوا و گوشه گیری می انجامد . نوع دیگر اختلال تنش زای پس از رویداد است . اختلال پس از حادثه ای که برای فرد پیش می آید .  شخص تعادل خود را برای همیشه از دست میدهد خوابش به هم میریزد  ، پرخاشگر میشود و عصبی به نظر می آید

تعریف استرس و اضطراب چیست ؟

حتما برای همه شما پیش آمده جایی میخواستید حرفن را بزنید اما دچار هیجان شده اید بعدها خود را شماتت کرده اید  «ید اینو میگفتم …یا ید اینکارو میکردم » . طبیعی است هنگام استرس مغز قا به فعالیت عادی نیست .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره استرس و اضطراب به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Counseling Online | Chat, Video, and Phone Therapy 

 

مشاوره تلفنی استرس و اضطراب

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت 3:18
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 27 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

اختلال سلوک یاconduct disorder  از ناهنجاری های رفری دشوار روانشناسی محسوب میشود . این اختلال که قبل از بلوغ میان پسران رایج است بعد از بلوغ بین دختران و پسران نسبت برابری دارد . خصوصیات والدین و تعامل بین کودک و والدین این اختلال ارتط دارد . مشاوره روانشناسی این کودکان نشان داده است  عدم تمرکز و بیش فعالی مان نشده میتواند تبدیل به اختلال سلوک شود . کودکان مبتلا  به سلوک شروع  کودکی نشانه های پرخاشگری و فعالیت های نامتعارف و غیرقانونی را نشان میدهند . رفر پرخاشگرانه پایدار و ضد اجتماعی این کودکان میتواند پیش آمد اختلال شخصیت شد . بعضی از این کودکان شیوه های کاملا بی رحمانه از خود نشان میدهند ک عث میشود فعالیت های مخاطره آمیزی را انجام دهند . کودک علاقه به این دارد که مواجه موفقیت های مبهم از خود خشونت نشان دهد .

تعریف اختلال سلوک چیست؟

تعریف اختلال سلوک  از نظر مشاوره خانواده آویژه شامل ناهنجاری های رفری همراه لجزی و اعمال تکانشگری است . رفر های ضد اجتماعی این افراد میتواند پیش آمد اختلال جامعه ستیز هم شد . این اختلال به خشونت و نادید گرفتن حقوق دیگران و رفر های غیرقانونی منجرمیشود . از دیدگاه روانشناختی تعریف اختلال سلوک شامل رفر های برون سازی شده ایست که رفر بیش فعالانه پرخاشگرانه و بزهکارانه را برمیگرد . این اختلال هزینه تربیتی  و اجتماعی زیادی را به جامعه تحمیل میکند .گرچه هوش این افراد حد بهنجار میشد اما عملکرد تحصیلی آنها بدلیل عدم تمرکز و فعالیت های اخلالگرایانه بسیار پائین است . این افراد به دلیل عزت نفس پایین مورد توجه نیستند ، رابطه عاطفی خوبی همسالان خود ندارند . این کودکان از نظر خانواده غیر قابل اعتماد هستند چون به راحتی میتوانند دیگران را آزار دهند .

علائم اختلال سلوک چیست؟

علائم اختلال سلوک شامل اعمال خشونت آمیز مکرر نسبت به همسالان و ارتکاب اعمالی مثل برداشتن پول از خانه یا فروختن برخی وسایل خانه و تخریب اموال دیگران میشود . نادیده گرفتن قوانین ، عدم توجه به حقوق دیگران و زورگویی نسبت به هم سن و سالان و خشم  از دیگر علائم اختلال است . این افراد وغ گویی و عدم احساس همدلی نسبت به همسالان مشاهده میشود . نوجوانان امکان استفاده از اسلحه های سرد و گرم و تهدید همسن و سالان وجود دارد . این علائم پسران ۵ الی ۸ صد و بین دختران ۲ ۴ صد می شد که پسران زودتر از دختران ظاهر می شود به طوری که ممکن است بعد از رفتن به مسه پسران بیشتر خشونت و زورگویی و دختران  فرار از خانه یا مسه دیده  شود .

 

ابتلا به اختلال سلوک چگونه است؟

ابتلا به اختلال سلوک کودکان و نوجوانان دیده میشود . احتمال ابتلا کودکی شایعتر از نوجوانی است . ابتلا به اختلال سلوک پسران و دختران قبل از ۱۰ سالگی و ابتدای دوره پیش دبسن و مهد است . پایداری این اختلال پسران بیشتر از دختران است . علت ابتلا به این اختلال عوامل وراثتی ، محیط و خانواده است . سهم وراثت و محیط خانواده رفر ضد اجتماعی بسیار زیاد است . افراد مبتلا به اختلال سلوک دارای خانواده های آشفته و پر جمعیت هستند . مجموع یافته ها نشان میدهد پائین بودن برانگیختگی و واکنش پذیری خودکار نقش عمده ای ابتلا به مشکلات سلوک دارد . همچنین شواهد قوی وجود دارد که تعامل بین عوامل خطر و موقعیت های محیطی منفی منجر به بوجود آمدن رفر های جامعه ستیزانه میشود .

مشکلات اختلال سلوک چیست؟

مشکلات اختلال سلوک به دلیل پرخاشگری و گسخی و گیری های فیزیکی که منجر به قتل یا ضرب و شتم شدید بین افراد میشود ، به سختی قابل کنترل است . کودکان مبتلا به سلوک به دلیل پائین بودن برانگیختی کرتکس مغز به سختی تن به مان میدهند . ساخر خانوادگی بی ثت و تحولات مکرر از دیگر مشکلات این اختلال است . پیوستن به دوسن منحرف و  فروپاشی زندگی زناشویی از مشکلاتی است که عث افزایش رفر های جامعه ستیزانه میشود . گیری خانواده ها دادگاه های اجتماعی و جنائی یکی دیگر از مشکلات است . مبتلایان به اختلال سلوک احساس بی ارزشی می‌کنند آنها پائین ترین سطح تحصیلی هستند ، فکر می‌کنند نمی‌توانند کاری را انجام دهند و اگر نتوانند خود را تغییر دهند سایرین را مقصر می دانند .

مان اختلال سلوک چگونه است؟

مان اختلال سلوک کودکان و نوجوانان مشکلاتی همراه هست . مانهایی نظیر گروه مانی ، روان مانی ،تعلیم و تنبیه بسیار کم نتیجه بخش بوده است . معمولا برای کاهش رفر های ضد اجتماعی از مشاوره روانشناسی فردی و خانوادگی کمک میگیرند . مانهای گروهی که نوجوانان جامعه ستیز را گرد هم میاورند گاهی ممکن است عث بدتر شدن مشکل شود  زیرا نوجوانان شبیه به هم رفر های جامعه ستیزانه یکدیگر را ترغیب میکنند . مشاوره خانواده آویژه معتقد است منظور از مان این افراد کاهش زمینه های هیجانی و کنترل رفر های جامعه ستیزانه است . آموزش والدین ثیر زیادی مان دارد مهارتهای کنترل کودکان به خانواده ها آموزش داده می شود رسیدن به این هدف انجام تکنیک های مختلف موثر خواهد بود . از روش روان مانی فقط برای کاهش رفرهای پرخاشگرانه میتوان استفاده کرد .

دلایل و مان اختلال سلوک

اختلال سلوک اختلالاتی همانند بیش فعالی ، افسردگی و اختلالات یادگیری همراه است .  ممکن است پایین بودن سطح اقتصادی و اجتماعی و روش تربیتی خشن ، تنبیهات فیزیکی ، اختلافات خانوادگی و جدایی پ و ما  سلوک ارتط داشته شد . والدین این افراد رفر های ضد اجتماعی و مصرف الکل و مواد مخ بیشتر است . افراد دارای اختلال سلوک اختلالاتی مثل نقص توجه ، استرس ، افسردگی ، اختلال دوقطبی ، مصرف مواد و همینطور افت تحصیلی بیشتر دیده میشود . داروهای آنتی سایکوتیک و هالوپریدول پرخاشگری و رفرهای تهاجمی را کاهش میدهد . داروهای لیتیوم و آزپین که برای بیماران دارای مشکلات  شخصیت تجویز میشود ، ممکن است علائم اختلال سلوک را کاهش دهد . همچنین از داروهای ضد زجذب سروتونین نظیر فلوکسین ، سرلین و پارادوکسین ، برای تنظیم خلق افراد مبتلا استفاده میشود .

 

عوامل مختلف ابتلا به اختلال سلوک چیست؟

مشکلات اختلال سلوک شامل اول عوامل شناختی مثل مشکل کنترل خلق نوزاد ، میانگین هوشی پایین بین همسالان خود  دوم محیط مثل طرد شدن توسط پ و ما، سوء‌استفاده جسمی و جنسی  بی ثتی نگهداری توسط والدین ، تغییرات زیاد مراقن کودک ، خانواده پرجمعیت ، والدین مجرم ، سوء مصرف مواد خانواده . دلایل اجتماعی مانند طرد شدن توسط هم سن و سالان کودک ، همزی شدن کودکان بزهکار و بد ، خشونت شدید توسط همسایگان . دلایل ژنتیکی مانند داشتن خواهر یا برا مبتلا به اختلال سلوک ، والدین مبتلا به اسکیزوفرنی ، اختلال دو قطبی ، افسردگی یا اختلال شخصیت و همینطور والدینی که کودکی به بیش فعالی و نقص توجه یا اختلال سلوک مبتلا بودند عث افزایش احتمال ابتلا به این بیماری میشود .

سوالات متداول

اختلال سلوک بیشتر چه سنی خود را نشان میدهد ؟

اختلال سلوک از دوره کودکی و حدود سن ۳ ۵ سال لجزی و نافرمانی و برداشتن وسایل دیگران مهد کودک شروع میشود و اگر مان و کنترل نشود نوجوانی تبدیل به شخصیت ضد اجتماعی میشود .

نسبت احتمال ابتلا به اختلال سلوک پسرها و دخترها به چه صورتی است ؟

دوره قبل از بلوغ نسبت ابتلا به اختلال سلوک پسر ها بیشتر است اما بعد از بلوغ دختر و پسر برابر است ولی واکنش ها و سبک پرخاشگری آنها متفاوت است .

اختلال سلوک چه بیماری هایی هم پوشانی دارد ؟

اختلال سلوک کودکی بیش فعالی به دلیل عدم تمرکز و فعالیت زیاد مشابه است و دوره بعد از بلوغ اختلال شخصیت ضد اجتماعی همپوشانی دارد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال شخصیت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Conduct Disorder: Symptoms, Causes, Diagnosis, Treatment

 

افراد دارای اختلال سلوک چه ویژگی هایی دارند؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:26
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
4.5 / 5 ( 6 votes )

مشاوره تلفنی خیانت همسر اصولا برای چه منظوری انجام میشود؟ اولین موردی که مشاوره خیانت ید بررسی شود این است که احساس تمایل به خیانت فرد چق وجود دارد. احساس خیانت همسر و یا شریک جنسی شخص ممکن است واقعی یا خیالی شد . مشاوره تلفنی خیانت همسر فقط برای مسائل جنسی انجام نمیشود. مشاوره تلفنی خیانت همسر ممکن است برای خیانت عاطفی ، خیانت مالی و حتی خیانت روابط مجازی صورت بگیرد .خیانت جامعه ما سه نوع خیانت جنسی،خیانت عاطفی و مالی تعریف میشود . مشاوره خیانت میتواند از بحثهای تلخی شد که هر کسی علاقه مند به پیگیری آن نشد .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


 مشاوره تلفنی خیانت همسر چه مزایایی دارد؟

خیانت همسر را فقط کسانی می توانند خوب ک کنند که حداقل آنها تجربه یک بی وفایی هرچند غیر عاطفی را داشته شند. اما به نظر شما خیانت همسر چه طعمی دارد؟ طعم آن این نهفته است که یک رقیب به زندگی مشترک شما اضافه خواهد شد. فردی که آمدن این رقیب را  حس کند، عینی یا حسی فرقی نمیکند، شاید تلخ ترین تجربه زندگی شد یا اطمینان می توان گفت تلخ ترین تجربه ای که طول زندگی تجربه خواهد کرد. اما واقعا خیانت همسر چه اتفاقی برای یک پیوند زناشویی رخ می دهد.

یک رابطه زناشویی هنگامی که خیانت مواجه می شود یکی از طرفین رابطه میانه راه این حق را برای خود قائل می شود که به آنچه تعهد کرده پشت پا بزند. اینجا فرد به کسی خیانت می کند که به او قول داده و تعهد کرده بوده روابط جنسی و عاطفی فرد دیگری را وارد نکند! و این رابطه را یک رابطه منحصر به فرد تلقی کند که آن خیانت جایگاهی ندارد.

 

مشاوره تلفنی خیانت همسر چه کاربردی دارد؟ 

مشاوره تلفنی خیانت همسر میتواند دلایل خیانت همسر شما را برای شما روشن کند . ابتدا میخواهیم یک تعریف کلی از خیانت بکنیم، بعد ببینیم هر یک از ما به چه میزان متهم به خیانت میشویم . خیانت لغت به معنای عهد شکنی است. وقتی ما یک قرارداد تدوین شده میبندیم گسستن هر یک از بندهای آن خیانت محسوب میشود.

مشاوره تلفنی خیانت همسر به شما یادآوری خواهد کرد که  شما ازای عقد نامه ای که امضا میکنید، متعهدید . حتی اگر بندی عقدنامه نشد و شما به صورت عاطفی و حسی پذیرفته شید زهم ملزم به رعایت آن هستید . مشاوره خیانت تلفنی نمیخواهد شما ایجاد احساس گناه کند. اما یادمان شد خیانت هایی هستند که قابل بخشش و کوچک هستند اما وقتی تل انر میشوند نتیجه ناخوشایندی خواهند داشت . مانند قطره های زیی ران که ممکن است به سیل ویرانگری تبدیل شود. وقتی ما راحت از همسرمان بد گویی میکنیم یعنی یک حس نارضایتی . ما ممکن است این حس را یا سرکوب کنیم و یا آن را به یک گره روحی و ذهنی تبدیل کنیم  . مشاوره تلفنی خیانت به شما خواهد گفت که اگر شما به این عدم تفاهمات بی توجهی کنید این گره ممکن است تبدیل به خیانت شود .

 

 

اهمیت مشاوره تلفنی خیانت همسر چیست؟

مشاوره تلفنی خیانت همسر یکی از خدمات مراکز مشاوره خانواده است که شما می توانید اسرع وقت صرف کمترین هزینه خدمات روانشناسی برای حل مشکل خود را بیابید. خیانت همسر متضاد صیانت از خانواده و زندگی زناشویی است اما خیانت زناشویی قطعا سخت تر از حفظ حریم خانواده است همانگونه مسئولیت پذیری مشکل تر از بی مسئولیتی است. اما چه شده که روابط فرا زناشویی یا همان خیانت همسر اینگونه شن حریم خانواده ها را مینوردد. یکی از دلایل اصلی خیانت همسر عدم تفاهم است. این عدم تفاهم صرفا یک مسئله خاص نیست بلکه نداشتن دنیای مشترک حیطه های مختلف جنسی، عاطفی، خانوادگی، فرهنگی و غیره می تواند به راحتی چهارچوب یک زندگی مشترک را هم بکوبد.

نرخ واقعی طلاق مسفانه کلان شهرها ۴۰ صد نیز گزارش می شود که نشان می دهد؛ می یست به خطر فروپاشی روابط زناشویی و زندگی مشترک و همچنین گسترش روابط فرا زناشویی دقت بیشتری نگریسته شود.

برخورد خیانت همسر چگونه ید صورت پذیرد؟

همین چند وقت پیش خیانت همسر چنان بویی بود که کمتر کسی حاضر به صحبت ره آن و حتی ارائه راه حل برای آن بود. ولی کم کم این کوه یخ مورد خیانت زن و شوهر ابعادش برای عموم جامعه روشن تر شد و از همین جهت لزوم پرداختن به مشاوره خیانت امروزه امری ضروری است که اهمیتش برای همه آشکار است. حال حاضر دیگر تنها راه حل مشکل خیانت همسر را طلاق و مرکه نمیبینند. مشاوره خانواده زمینه خیانت همسر سعی می کند که اعتماد را آنجایی که ممکن است به رابطه زوجین زگرداند و راهکارهایی تلاش می کند صدمه ای که به این رابطه وارد شده را ترمیم کند از دل زخم هایی که خیانت همسر بر زندگی مشترک وارد کرده است یک رابطه سالم و جدید بیرون بیاید.

این وجود بسیاری از مشاوران خانواده کار افرادی که گیر مشاوره خیانت همسر هستند را بسیار مشکل و پیچیده می دانند.

 

علائم و نشانه های خیانت همسر چیست؟

این سوال را خیلی از افرادی که به مشاوره خیانت رجوع می کنند آن مواجه می شوند.

چه دلایلی برای خیانت همسرت داری؟

آیا شواهد کافی برای خیانت همسر خود داری؟

بسیاری از موارد اتهامات به همسر مبنایی کاملا ذهنی دارد. نتیجه اولین گام مشاوره خیانت همسر این است که خیانت زناشویی را از سوءظن های زناشویی متمایز کرد. مهم ترین نشانه های خیانت زناشویی پنهان کاری است. زمانیکه شما رفرهایی از شریک زندگی خود مواجه می شوید که آنها رفری آمیخته پنهان کردن حقایق است حتما این موارد را جدی بگیرید. مانند توجیهات نامربوط مورد تماس ها، روابط، قرار ملاقات ها و تغییر رفرها.

از دیگر نشانه های خیانت همسر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تغییر رفر عاطفی همسر، عدم جذابیت رابطه جنسی برای او
 • توجه بیش از حد به ظاهر البته برای فعالیت های خارج از خانه
 • عذرخواهی مکرر برای قرار ملاقات های بیرون و عدم حضور منزل
 • تغییر رفرهای ناگهانی که قبلا سابقه انجام آنها وجود نداشته است.

اما ید بدانیم که یک نشانه برای متهم کردن کسی به خیانت زناشویی کفایت نمی کند شما می یست رفرهای کلی فرد را مورد نظر قرار بدهید بتوانید نتیجه گیری منطقی تری داشته شید و دچار سوءتفاهامات و سوءظن های زناشویی زندگی مشترک خود نشوید.

 

دلایل خیانت همسر چیست؟

اگر نظر مشاوران روانشناسی مورد خیانت همسر را جویا شوید به این مورد برمیخورید که آنها توجه به تجربه خود کیس های مختلف خیانت طیف گسترده ای از دلایل مراجعان برای خیانت های زناشویی را برمیشمرند. البته اغلب موارد کسانی که مرتکب خیانت می شوند، می گویند ما نیاز به صمیمیت بیشتری داشتیم، نوازش جنسی و عاطفی او برای ما کافی نبود که این توجیهات سعی می کنند نوعی حق برای خیانت خود قائل شوند. اما دلایلی که حیطه روانشناسی خیانت آنها مواجه می شویم شامل موارد زیر است:

 • تنوع طلبی
 • کنجکاوی جنسی و یا عاطفی
 • توجه طلبی
 • تحت ثیر قرار دادن همسر
 • مقابله همسر
 • افزایش اعتماد به نفس
 • اثت خوب بودن و شایسته بودن خود
 • نیاز به یید دیگران
 • استقل طلبی
 • جلب توجه همسر

احساسات ناشی از خیانت همسر چیست؟

وقتی کسی ورطه خیانت زناشویی گرفر می شود ۳ حس را تجربه خواهد کرد:

 1. احساس گناه به خاطر خیانت حق همسر خود
 2. احساس خوشحالی و شادی به خاطر وارد شدن و تجربه یک رابطه جدید
 3. ترس و نگرانی از برملا شدن رابطه فرا زناشویی و خیانت زناشویی

همه این احساسات اگر به خوبی نگاه کنید خواهید دید که اینها هیجاناتی هستند که هم تعارضات بسیاری دارند انرژی منفی حاصل این تعارض می تواند فشار روانی بسیاری را بر فرد تحمیل کند. چنین شرایطی حتما سعی کنید از مشاوره خانواده کمک بگیرید زیرا تحمل این شرایط بسیار دشوار است.

 

 راهکارهای مشاوره تلفنی خیانت 

مشاوره خیانت روی این موضوع تمرکز میکندکه شما ید از شریک زندگی خود بخواهید که به تعهدات خود قل خانواده عمل کند.خیانت یعنی واقعیت را به گونه ای دیگر جلوه دادن . از خود قهرمان سازگار نسازیم و از طرف مقابل یک موجود قوی و غیر قابل تغییر.  به فرد خیانتکار متذکر شوید که آیا دوست دارید کسی شما اینگونه رفر کند؟ خیانت همسر شما نید خواسته های خود را سرکوب کنید.یادمان شد ما میتوانیم وضعیت را تغییر دهیم این یک واقعیت است نه یک شعار . کافیست ما از هوش وتواناییهایمان استفاده کنیم . البته به جا و به موقع .

خیانت خانواده ابتدا از خیانت ذهنی آغاز میشود . فردی که از نظر عاطفی ، جنسی ، روحی و اقتصادی سرکوب شده ذهن دچار اختلال میشود . این تکانه های ذهنی به صورت تخیل و رویا بروز میکند . این رویاها فانتزی های ذهنی مورد عشق و رابطه جنسی خارقالعاده هم ترکیب میشوند. اینجاست که امیال واپس رانده مانند فنری جمع شده بسوی ذهن شلیک میشوند . اکنون شخص محاصره فانتزی ها و امیال واپس رانده قرار میگیرد و به خود حق میدهد خیانت کند.

مرکز مشاوره تلفنی خیانت همسر

مراکز مشاوره خانواده میتوانند زمینه های مختلف مانند خیانت زناشویی به شما راهنمایی دهند . مراجعه به مشاور روانشناس میتوانید به حل مشکلات خود کمک کنید . شما ید د خیانت را که ممکن است آرام آرام وجود شما ریشه بدواند مهارکنید . یک مشاور خوب ید به شما کمک کند که خود را برای خیانت شریک زندگی ان سرزنش نکنید. دیگران نیز البته نید شما را سرزنش کنند که نق زدن شما خانه عامل خیانت است . شما نتوانسته اید مدیریت خوبی داشته شید نق زدن محیط خانه را متشنج میکنید. این صحبت ها اعتما  به نفس فرد خیانت دیده را خرد میکنند.

هر یک از ما سازگاری زندگی را ممکن است سرکوب اشته بگیریم . از بحث دور نشده ایم یکی از دلایل عدم تفاهم زندگی مشترک سرکوب است . سازگاری بسیار پسندیده و خوب است سازگاری برخی کمبودهای اقتصادی قابل قبول است. حالیکه میبینیم همسرمان نهایت تلاش خود را میکند ، اینده نگر است لازم است سازگار شیم . وقتیکه برای رسیدن به پیروزی ید مدتی سازگار شیم . اما وقتی که همسر ما فکر عواطف و نیازهای احساسی ما نیست؟ اینجا یک زنگ خطر برای زندگی ما ید به صدا بیاد که بی توجهی شاید مقدمه خیانت نیز شد. پس نتیجه نید نشانه های روابط عاطفی سرد را دست کم گرفت.

 

 


بیشتر بخوانید: طلاق به خاطر خیانت همسر


مشاوره آنلاین

مشاوره تلفنی خیانت همسر به صورت آنلاین فرصت خوبی است برای استفاده بهینه وقت و هزینه . شما محل کارن و یا منزل هنگام بیکاری میتوانید از مشاوره آنلاین بهره ببرید . مشاوره آنلاین آویژه انواع مشاوره ها همراه همیشگی شماست . مشاوره هایی از قبیل مشاوره خیانت تلفنی ، مشاوره طلاق ، مشاوره ازدواج و غیره … ما برای شما زندگی سالمی آرزومندیم . شاد زی.

سوالات متداول

تعریف خیانت چیست؟

خیانت یکی از ناگوارترین وقایعی است که یک انسان میتواند طول زندگی خود تجربه کند و این ناگواری به حدی است که قا است سایر جنبه های زندگی زناشویی و همچنین زندگی فردی فرد را تحت ثیر قرار دهد تعریف خیانت می تواند به این ترتیب شد که یک فرد نسبت به تعهدات زندگی خود نقض عهد کند. حال این تعهدات چیست .۱روابط جنسی۲روابط عاطفی۳روابط شراکت خانوادگی

ثیر خیانت بر افراد چیست؟

خیانت اولین چیزی که تخریب میکند اعتماد است. اهمیتی ندارد خیانت چه روابطی رخ داده شد. خیانت میتواند روابط دوستی، خانوادگی، زناشویی و سایر روابط اتفاق بیفتد. اما نکته ای که تمامی این خیانت ها مشترک است. مفهومی است که شکسته میشود. بله اعتماد ! این مفهوم به حدی مهم است که پاره شدن دانه های آن شیرازه ی رابطه ممکن است به کلی از هم بگسلد.

مان خیانت چیست؟

مان خیانت به فاکتور های مهمی بستگی دارد، مانند: ۱انگیزه افراد برای بهبود رابطه ۲ک صدمه وارد شده از طرف خیانت کنند۳ پیوند های روابط عاطفی قبلی ۴تلاش برای ایجاد اعتماد۵ سایر جنبه های خارج از رابطه مانند فرزندان و خانواده و دید فرهنگی نسبت به مرکه

فردی که خیانت میکند بهترین کاری که میتواند انجام دهد چیست؟

بهترین کاری که فردی که خیانت کرده میتواند انجام دهد این است که حداقل به پنهان کاری روی نیاورد و مسئولیت کار خود را برعهده بگیرد. مراحل بعدی ید به فردی که خیانت کرده تضمین دهد که رر خیانت آمیزش تکرار نخواهد شد. خود نیز ید تلاش کند که از خیانت بعدی پیشگیری کند.

آیا خیانت همسر قابل مان است؟

اینکه یک رابطه شانس حیات مجدد دارد بستگی به انگیزه خود افراد دارد نمیتوان به این سوال یک جواب کلی داد. ولی مجموع زمانی میتوان برای یک رابطه زگشت را متصور شد که اعتماد را هر دو سوی رابطه برای ساختنش تلاش کنند. از طرفی اعتماد به نفس فرد صدمه دیده ترمیم شود. فردی خیانت میکند ید بداند اولین چیزی که همسرش تخریب کرده اعتماد به نفس اوست. پس سعی کنید به همسر خود توضیح دهید که این خیانتی که اتفاق افده بی گناه است. بنابراین مسئولیت کار را خیانتکار ید بپذیرد شانسی برای ادامه رابطه وجود داشته شد.

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Counselor Online | Chat, Video, and Phone Therapy

 

مشاوره تلفنی خیانت همسر

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت 3:20
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 21 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

عشق وغین و تمییز دادن آن از عشق حقیقی شاید از مهمترین دغدغه های این روزهای جوانان است. اما به راستی بهترین راه شناخت عشق حقیقی یک فرد چه راهی میتواند شد؟ هرچند نیت و افکار آدم‌ها ممکن است ونی‌ترین لایه‌های ذهن انسان پوشیده شود و ما حتی دیدن رفر آن‌ها نیز نتوانیم موفق به فهمیدن آن شویم اما به هرحال ظاهر حدی بر ملا کننده ی طن است . پس برای تشخیص عشق حقیقی و وغین از یکدیگر، بهترین راه مشاهده رفر و احساسات فرد مقابلن است. فردی که واقعاً عاشق شما شد ید ویژگی‌هایی را داشته شد که ثابت کند عشق او، عشق حقیقی و واقعی است. برای مثال به شما اهمیت می دهد، خودخواه نیست و خوشحالی شما برایش اولویت است‌. اما کسی که عاشق واقعی نشد مدام حال توجیه رفر خود است و علت هر رفر خود را موجه جلوه میدهد.

علائم عشق وغین

علائم عشق وغین را رفر فرد مقابل ن جستجو کنید. کسی که حقیقً عاشق شما شد به شما احترام میگذارد، شما برایش کافی هستید، شما خوشحال است، پیشرفت کردن شما شاد میشود، برابر اشتهات شما صبور است، مشکلات شما را میفهمد و براین فداکاری میکند. مقابل ، کسی که عشق وغ میخواهد به شما نزدیک شود، توجه کافی به شما ندارد و حریم شما را رعایت نمیکند. علاقه ای به پیشرفت کردنن ندارد و دوست دارد شما را زیردست خود بگیرد و همیشه مانع و بهانه ای برای رشد شما می آورد . عاشق وغین، تحمل اشته کردن شمارا ندارد و مدام حال ایراد گیری از شما و مقایسه ن دیگران است. این علائم را رفر فرد مقابل قابل مشاهده است اما علاوه بر آن، حتما قبل از اقدام به ازدواج به مشاوره خانواده مراجعه کنید.

تشخیص عشق وغین

تشخیص عشق وغین استفاده از نشانه‌ها و علائم گفته شده و کمک گرفتن از مشاوره روانشناسی طولانی مدت، حدی امکان‌پذیر می‌شد. علائم عشق وغین عمومیت نداشته و میتواند از فردی به فرد دیگر متفاوت شد. وقتی که شخصی به شما عاشق شما نشد، هیچگاه شمارا اولویت های اول خود نخواهد گذاشت و ارزشی برای احساس شما قائل نمیشود. یکی از نشانه های رز برای تشخیص عشق هوس آلود از عشق واقعی این است که شخص دارای عشق آلوده، معمولا سعی میکند که شما را از سایر افراد مخفی کند و رابطه ن را علنی نکند. صورتی که اگر عشق فردی حقیقی شد تمام تلاش خود را میکند زودتر رابطه را علنی کرده و به صورت رسمی آورد.

نشانه های عشق وغین

نشانه های عشق وغین میتواند شامل انجام رفرهایی توسط فرد مقابل شد که شما و خواسته های شمارا نادیده میگیرد. پسران و دخترانی که ابراز عشق وغی دارند معمولا به دلایلی مثل رسیدن به جایگاه و مقام یا پول و ثروت توسط شما و خانواده ن خواسر رابطه شما هستند پس توجه زیاد به مادیات و نادیده گرفتن جنبه های دیگر زندگی شما، میتواند از نشانه های عشق وغین شد. فردی که دارای عشق واقعی نسبت به شما است دارای ویژگی هاییست که زیر تعدادی از آنها را می آوریم :

 • مقابل شما فروتن است و سعی نمیکند خودش را لاتر از شما ببیند.
 • به پیشرفت هاین حسادت نمیکند و از موفقیت هاین خرسند میشود.
 • شمارا کامل میپذیرد و به دنل شرایط بهتر افراد دیگر نیست.
 • شما کاملا بی پرده رفر میکند و وغ نمیگوید.

 

عشق وغین مردان

عشق وغین مردان میتواند دلایل متعددی داشته شد. پول ، موقعیت بهتریا شهوت، میتواند از دلایلی شد که یک مرد مورد عشقش به شما وغ بگوید. مردی که عشق حقیقی نداشته شد معمولا تمایلی برای معرفی شما به خانواده اش ندارد وعلاوه براین، برنامه و هدفی برای آینده ی رابطه ن نظر ندارد. مردی که به شما وغ میگوید مدام رابطه ن را دچار ابهام میکند و از پذیرش مسئولیت و تعهد مقابل شما سرزمیزند. پیشنهاد میکنم قبل ازاینکه رابطه از طرف شما جدی شود به مرکز مشاوره خانواده مراجعه کنید. البته عشق هوس آلود مردان این روزها مسئله ای فراگیر است و دختران بسیاری را میتوان دید که گیر شکست های عاطفی شده اند. دختران و پسران ید رابطه هایشان محط شند. دقت انتخاب شریک عاطفی مناسب میتواند شمارا از این آسیب ها دور نگه دارد.

عشق وغین زنان

عشق وغین زنان میتواند ناشی از عدم توجه به آنها خانواده شد. شخص برای جبران محبت ها یا سایر کمبود هایش وارد رابطه ای وغین میشود. عشق وغین زنان را نیز میتوان نشانه های آن شناخت. زنی که عاشق شما نشد معمولا رابطه به چیزی غیر از شما توجه میکنند. پول، اشیاء و موقعیت های شغلی یا اجتماعی. اگر زنی عشق کامل نسبت به شما نداشته شد مدام افراد دیگر دنل موقعیت های بهتر است و از شما ایراد گیری های غیرمنطقی میکند. زنی که حقیقً عاشق شما شد کمبود های شما کنار می آید و برابر اشکالات شما صبور و مهرن است. از سرکوفت زدن به شما خودداری میکند و تمام مشکلات شمارا یاری میکند. البته ممکن است این ویژگی ها جزو خصوصیات فرد شد یا فرد گیر انواعی از اختلالات شد.

عوامل شکل گیری عشق وغین

عوامل و تشخیص عشق وغین را میتوانید رابطه ی فرد خانواده مخصوصا سنین بلوغ  که مفهوم عشق برای فرد شکل میگیرد جستجو کنید . بسیاری از موارد افراد برای کسب چیزهایی که ندارند وارد رابطه های وغین میشوند. گاهی برای فرار از شرایط بدی که خانه وجود دارد تن به عشق وغی میدهند یا بعضی موارد برای زیاده ‌خواهی های فردی و رسیدن به موقعیت های بهتر، ثروت بیشتر یا از روی شهوت، خواهان رابطه ای وغین هستند. مواردی ممکن است فرد به خاطر شخصیت ضد اجتماعی خود قصد فریب شما را داشته و به همین جهت وارد رابطه شما میشود و زمانی که شما حس وابستگی پیدا کردید، رابطه را پایان میدهد. گاهی افراد عادت کرده اند تنها نشند و از تنها بودن واهمه دارند نتیجه وارد رابطه میشوند و به وغ خود را عاشق میدانند.

چگونه عشق وغین برخورد کنیم

برخورد عشق وغین نیازمند هوش هیجانی لاست. مراقب شید که این شرایط حساس، احساسی عمل نکنید و بهترین تصمیم را بگیرید. زمانی که رابطه ن هنوز وارد مراحل جدی نشده و متوجه عشق ناست فرد مقابلن شده اید ، سعی کنید به آرامی از آن رابطه خارج شوید و بعد مراجعه به مرکز خدمات مشاوره و روانشناسی، آسیب هایی که از این رابطه ی وغین دیده اید، مان کنید. مراقب شید که به هیچ وجه برای فرار از شکست، رابطه ای که آن عشق ناب وجود ندارد را ادامه ندهید. به خودن اجازه دهید که احساس خشم و غم داشته شید. بگذارید زمان سوگواری برای رابطه ی اشتهن کامل به پایان برسد. اجازه ندهید این خاطره ی بد شمارا نسبت به تمام رابطه ها بدبین کند. بهترین راه برای بهبود وضعیتن کمک گرفتن از مشاور است.

 

سرانجام عشق وغین

سرانجام عشق وغین مردان زمانیست که شما عشقی وغین ازدواج کرده اید و صاحب فرزند هستید و اکنون پس از سالها، متوجه وغین بودن عشق همسر خود شده اید. چیزی که اهمیت دارد، کنترل هیجانات و احساسات است برای فراهم کردن شرایطی که فرزندن کمترین آسیب روحی را ببیند. ادامه دادن یا ندادن رابطه این زمان، تصمیمی شخصی است و کاملاً به شما بستگی دارد اما چیزی که شما بد بدانید این است که زمانی خانواده ها به خاطر فرزندانشان، زندگی ای را ادامه میدهند که از لحاظ عاطفی مرده است. آسیب های زندگی کردن این شرایط برای فرزند شما، کمتر از آسیب های  جدایی نیست. اگر قصد جدایی دارید، کاملاً منطقی شرایط را برای فرزندن توضیح دهید و به او بگویید که قرار نیست هیچ کدام از شما او را تنها بگذارید و حتما این مراحل را زیرنظر مشاور و کنترل شده انجام دهید.

سوالات متداول

 نشانه های عشق وغین چیست؟

فرد مقابل شما فروتن است و سعی نمیکند خودش را لاتر از شما ببیند.به پیشرفت هاین حسادت نمیکند و از موفقیت هاین خرسند میشود. شمارا کامل میپذیرد و به دنل شرایط بهتر افراد دیگر نیست. شما کاملا بی پرده رفر میکند و وغ نمیگوید.

برخورد عشق وغین نیازمند چیست؟

برخورد عشق وغین نیازمند هوش هیجانی لاست. مراقب شید که این شرایط حساس، احساسی عمل نکنید و بهترین تصمیم را بگیرید.

 برای جلوگیری از شکست عاطفی ید چه کرد ؟

دختران و پسران ید رابطه هایشان محط شند. دقت انتخاب شریک عاطفی مناسب میتواند شمارا از این آسیب ها دور نگه دارد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره عشق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: True Love vs. Fake Love: 20 Differences You Must Know …

 

چگونه عشق وغین را تشخیص دهم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت 7:06
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 41 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رابطه عاشقانه از متداول ترین دغدغه های ذهنی افراد زندگی، اللخصوص دوران جوانی میشد. عشق مقوله آب است که احتمالا گاهی اوقات افراد به سادگی و به عنوان بخشی از زندگی روزمره آن برخورد میکنند. اما حقیقت این است که روابط عاشقانه فرد ثیر مستقیمی کیفیت زندگی فرد زمان حال و آینده او دارد. نیروی محرکه عشق صورت کیفیت بودن رابطه عشقی مبتواند حتی برای فرد نقش نجات دهنده از رخوت و بی تحرکی را زی کند و دایم به عنوان یک انرژی مضاعف برای رسیدن به شرایط بهتر زندگی همراه او شد. اما مشاوره خانواده نشان میدهد همین نیروی محرکه صورتی که به هر دلیلی شکست رو به رو شود میتواند یک زندگی عالی را از عرش به فرش برساند و فرد عاشق را مرز افسردگی و خودکشی پیش ببرد.

راه های رابطه عاشقانه

راه های رابطه عاشقانه میتواند نسبت به هر فرهنگی و آئین و سبک زندگی متفاوت و متنوع شد. گاهی افراد ناگهان احساس خود را گیر فردی میبینند و تلاش میکنند که به او ابراز عشق کنند . میخواهند فرد مقابل را از غلیان احساسی که به واسطه او آنها آغاز شده مطلع کنند. برای رسیدن به این هدف راهی جز برقرار کردن ارتط فرد مقابل وجود نخواهد داشت. این شرایط فرد به دلیل قرار گرفتن جو احساسی که سرسر وجود او را فرا گرفته است، ممکن است نتواند به خوبی ارتط سازی فرد مقابل را انجام دهد. همانطور که گفته شد راه های رابطه عاشقانه ید متناسب فرد مقابل شد. بنابراین به افراد توصیه میشود که برای لا بردن کیفیت رابطه احساسی خود حتما مورد علایق و سلایق فرد مورد نظر اطلاعات کافی را کسب کنند.

ید های رابطه عاشقانه

یدهای رابطه عاشقانه مواردی است که حتما لازم است رعایت شود یک رابطه عاطفی به حد مطلوبی از کیفیت برسد و البته همان حد قی بماند. ادامه به تعدادی از یدهای رابطه عاشقانه اشاره میکنیم:

 • همیشه به یاد داشته شید که وقت گذاشتن برای رابطه از مهمترین نکات پایداری و بهتر شدن رابطه است.
 • هیچگاه فردی را که او رابطه عاطفی عمیق هستید افراد دیگر مقایسه نکنید . این کار عث به وجود آمدن دلسردی روابط عاطفی میشود.
 • اجازه ندهید فاصله رابطه عاطفی شما عادی شود. حتما طبق یک برنامه منظم هم دیدار حضوری داشته شید.
 • از وغ به شدت پرهیز کنید، وغ میتواند پایه های عمیق ترین روابط عشقی را بلرزاند .
 • حتما بر سر اعتقادات و ورهای خود و طرف مقابل به توافق و تفاهم برسید و حتما آنها را تعدیل کنید.

نیدهای رابطه عاشقانه

نیدهای رابطه عاشقانه نیز لازم است مراعات شود یک رابطه روند مثبت قرار بگیرد و اگر از کیفیت خوبی برقرار است بهتر شود. از جمله ممنوعیت های یک رابطه احساسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هیچگاه خط قرمزهای تعریف شده رابطه خود را نادیده نگیرید. همیشه سعی کنید رعایت کردن آنها احترام و ارزشی را که برای فرد مقابل قائل هستید را به نمایش بگذارید.
 • نید این فکر غلط که طرف مقابل از رفرهای من عشق من به خود را متوجه میشود او را از معاشقه کلامی محروم کنید.
 • نید به افراد اجازه وارد شدن به حریم خصوصی رابطه را بدهید. گاهی زوجین فکر میکنند که گاهی فرد سومی میتواند رابطه آنها را از بن بست خارج کند یا مشکل به وجود آمده را حل کند. صورتی که هیچ کس به اندازه زوج نمیتواند مشکل رابطه را حل و فصل کند.

 

احساس رابطه عاشقانه

احساس رابطه عاشقانه بسیار حس لذت بخش و خاصی است.  بر هیچ کس پوشیده نیست که زمانی که فرد احساس رابطه عاشقانه را تجربه میکند، زندگی برای او زیتر و جذاب تر از زمانی است که او از این فضا به دور است. اما نکته اینجاست که این اتفاق شاید ابتدا بدون برنامه ریزی رخ دهد یعنی فرد بدون اینکه از قبل بداند ناگهان احساس خود را وابسته یک فرد دیگر میابد اما پایداری یک رابطه و دایمی بودن این حس خرسندی بیشتر ساختی است.

یعنی یک رابطه خوب و نتیجه بخش حتما زمان و شرایط مناسب شکل میگیرد. رابطه احتیاج به مراقبت دارد و البته دانشی که برای میت رابطه از ملزومات حذف نشدنی است. بهترین پیشنهاد برای رسیدن به این هدف مخصوصا برای افراد کم تجربه میتواند این شد که به محض احساس شکل گرفتن عشقی دل خود موضوع را از ابتدا به کمک مشاوره مدیریت کنند.

ابراز رابطه عاشقانه

ابراز رابطه عاشقانه یا بهتر بگوییم بیان عشق بهتر است از یک سری ویژگی‌های خاص برخوردار شد بتوان احساسات خود را بهتر طرف مقابل میان گذاشت. افراد حتما ید بیان عشق خود به نکاتی خوب توجه کنند:

 • ابراز احساسات خود مورد طرف مقابل ن را حتما مکان و زمان مناسب انجام دهید. گاهی ابراز علاقه ما به افراد به این خاطر که شرایط خوبی صورت نمی پذیرد نتیجه بخش نیست.
 • ابراز احساسات خود را متناسب عقاید و سبک زندگی طرف مقابل انجام دهید. برای مثال بعضی از افراد دوست دارند که فرد علاقمند خود به صورت مستقیم به آنها ابراز علاقه کنند و برعکس برخی افراد شیوه سنتی را می پسندند.
 • ابراز علاقه خود محکم و مطمئن شید.
 • برای جذاب تر شدن ابراز احساسات خود به هیچ عنوان وغ نگویید.

صداقت رابطه عاشقانه

بدون شک از مهمترین عواملی که پایه های یک رابطه عاشقانه را محکم میکند صداقت و راستگویی میشد. این صداقت ید از همان لحظه اول شروع رابطه و زمانی که افراد حال ابراز علاقه و گفتن شرایط خود برای رابطه هستند وجود داشته شد. زمانی که رابطه عشقی صداقت وجود داشته شد خود به خود و به صورت اتوماتیک وار اعتماد رابطه نیز شکل میگیرد که از ملزومات اصلی رابطه است.

گاهی پیش می آید که برخی افراد شاید فقط از روی دوست داشتن و این که میخواهد احتمال قبول کردن ابراز علاقه خود را از سمت کسی که دوستش دارند لا ببرند از وغ و حرف های پوچ استفاده میکنند. مثلا مورد خود ویژگی‌هایی را مطرح میکنند که متعلق به آنها نیست یا وعده هایی را میدهند که محقق کردن آنها ممکن نیست. این رفر شاید به صورت موقت فرد را به خواسته اش برساند اما قطعا آثار مخرب او رابطه آینده نمایان خواهد شد.

خیانت آسیب رابطه

رابطه عاطفی علاوه بر تمام زییی ها و جذابیت هایی که دارد همواره آسیب های گوناگون و متنوعی تهدید میشود. ازجمله مهمترین این آسیب ها که به احتمال زیاد رابطه را از بین میبرد و به آن خاتمه میدهد خیانت است. فرقی نمیکند دونفری که عاشق هم هستند چه سن و سالی قرار دارند، کم تجربه هستند یا تجربه و حتی مهم نیست که از چه سطح فرهنگی و اجتماعی برخوردارند. خیانت هر شرایط و موقعیتی از نیدهای رابطه عاشقانه است. بنابراین رابطه ید به طور کلی این رابطه هم مورد مراقبت قرار بگیرد. زوجین ید توجه داشته شند که از هر گونه مسئله ای که احتمال بروز این آسیب را لا میبرد جلوگیری کنند. از جمله این پیشگیری ها میتوان به حذف کردن مواردی که ممکن است عث شک و تردید یا دلسردی یکی از طرفین شود اشاره کرد.

 

از احساس خود مطمئن شوید

به یاد داشته شید که حتما قبل از ابراز رابطه عاشقانه و علاقه به شخصی که احساس میکنید که مورد علاقه شماست ، حتما کاملا از خودن و احساسن راجع به او مطمئن شوید. غیر این صورت ممکن است که فرد مقابل تحت ثیر حرف های احساسی شما گیر و وابسته شما شود . اگر بعد از مدتی شما بفهمید که دیگر آن شخص و آن رابطه را نمی خواهید هم وقت و احساس خود را بیهوده هزینه کرده اید و هم یک شخص دیگر را بلاتکلیفی قرار میدهید که ممکن است عث شود فرد را حد زیادی به افسردگی و آسیبهای ناشی از آن نزدیک کند .

سوالات متداول

چه موقع ید به فرد مورد نظر خود ابراز علاقه کنیم ؟

ابراز احساسات خود مورد طرف مقابل ن را حتما مکان و زمان مناسب انجام دهید. گاهی ابراز علاقه ما به افراد به این خاطر که شرایط خوبی صورت نمی پذیرد نتیجه بخش نیست.

صداقت چه چیزی را رابطه به دنل خود می آورد ؟

 زمانیکه رابطه عشقی صداقت وجود داشته شد خود به خود و به صورت اتوماتیک وار اعتماد رابطه نیز شکل میگیرد که از ملزومات اصلی رابطه است.

یک رابطه عاشقانه چه کارهایی را نید انجام دهیم ؟

هیچگاه خط قرمزهای تعریف شده رابطه خود را نادیده نگیرید. همیشه سعی کنید رعایت کردن آنها احترام و ارزشی را که برای فرد مقابل قائل هستید را به نمایش بگذارید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۱۴ Secrets to a Great Relationship 

 

رازهای یک رابطه عاشقانه عالی چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت 6:02
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

اختلال سلوک کودکان یک اختلال رفری محسوب میشود که علائم متعددی دارد . این اختلال کودکی یا نوجوانی تشخیص داده میشود . رفرهای کودکان دارای این اختلال به مرور زمان شکل میگیرد مثلا ممکن است زمانی که این اختلال کودک تشخیص داده می‌شود او فقط سه علامت از علائم این بیماری را داشته شد اما به مرور زمان ممکن است تعداد این علائم و همچنین شدت آن کودک بیشتر شود . کودکان دارای اختلال سلوک  بیشتر به بیماری ADHD مبتلا میشوند و این عث ایجاد مشکلات بیشتری برای آنها میشود . برای اینگونه کودکان مشاوره روانشناسی بسیار توصیه میشود . مشاور به آنها کمک میکند رفرهای خود را بیشتر هنجارهای جامعه تطبیق دهند و همچنین برای کنترل خشم آنها راهکارهای مناسبی ارائه میدهد . مشاوره خانواده آویژه میتواند زمینه ی مراقبت از کودکن به شما کمک کند.

تعریف اخلال سلوک کودکان

تعریف اختلال سلوک کودکان واقع شامل مجموعه رفری هایی است که هنجارهای اجتماعی و حقوق دیگران را زیر پا می‌گذارد. کودک مبتلا به اختلال سلوک دارای شخصیت ضداجتماعی است پس نتیجه این کودکان اختلال شخصیت نیز هستند . رفرهای کودک دارای اختلال سلوک  پرخاشجویانه و مخرب است مثل لجزی یا قلی و همچنین تهدید به کشتن و وغگویی ، دزدی، دعوا و تخریب اموال دیگران . این کودکان پرخاشگری زیادی نسبت به موضوعات پیرامون خود دارند و آزار و اذیت دیگران و حتی حیوانات برای آن‌ها لذت بخش است. این پرخاش‌گری و شخصیت ضد اجتماعی آن‌ها کودکی و نوجوانی سبب می‌شود بزرگ‌سالی جرم‌های زیادی مرتکب شده و همین‌طور دچار سوءمصرف الکل و مواد مخ شوند. هرچه این اختلال سن پایین تر ایجاد شود ، بزرگسالی مشکلات بیشتری را تجربه می‌کنند .

علائم اختلال سلوک کودکان

علائم اختلال سلوک کودکان شامل رفرهایی می‌شود که حالت‌های آزار و پرخاش دارد . طبق ملاک های DSM_5  نشانه های تشخیصی اختلال سلوک شامل این موارد است : پرخاشگری افراد یا حیوانات و بی رحمی نسبت به آنها ، به خاطر خشم زیاد همیشه شروع کننده ی دعوا هستند ، از سلاح استفاده میکنند و به دیگران آسیب  میزنند ، به زور دیگران رابطه جنسی برقرار میکنند و هنگام روبه رویی فرد قرنی از آنها دزدی میکنند .بطور عمدی اموال دیگران را تخریب می‌کنند و به زور وارد خانه یا ماشین آنها میشوند . همچنین برای منافع خود وغ‌ می گویند . هرچه خانواده برای آن‌ها منع کند آن‌ها انجام میدهند برای همین علاقه دارند که دیروقت بیرون از خانه بمانند . برای تشخیص این اختلال کودک خود ید حتما از مشاوره روانشناسی کمک بگیرید

ابتلا به اختلال سلوک کودکان

ابتلا به اختلال سلوک کودکان ویژگی‌های شناختی و زیستی ارتط است . به طور میانگین پسرها زودتر به این اختلال مبتلا می‌شوند . میانگین سن ابتلا به اختلال سلوک پسران ده دوازده سالگی و دختران چهارده شانزده سالگی است . خانواده نقش مهمی ابتلای کودکان به این اختلال دارد . معمولاً خانواده‌های کودکان مبتلا به این اختلال قهر، طرد ، بی‌انضطی و عدم نظارت بر رفر کودک وجود دارد . مواردی ابتلا به اختلال سلوک حالت ژنتیکی داشته و پ یا ما مبتلا به این اختلال بوده‌اند . وجود رفر پرخاش‌گرایانه و مصرف الکل پ گاهی ابتلای کودک به این اختلال ثیر دارد . به همین علت بهتر است هنگام بروز مشکلات زناشویی و ایجاد تنش  مشاوره روان‌شناسی یافت کرده فرزندن آسیب روانی کمتری ببیند .

 

مشکلات اختلال سلوک کودکان

مشکلات اختلال سلوک کودکان و داشتن فرزندی این اختلال عث بوجود آمدن هزینه های اقتصادی و اجتماعی  می‌شود . مخصوصا وقتی بزرگتر میشوند و اختلال شخصیت هم دارند . این کودکان می‌توانند به خود، اعضای خانواده  و جامعه آسیب برسانند . پس خانواده ید کودک را تحت کنترل داشته شد و مراقب حرکات او شد . کنترل این کودکان بدون راهنمایی مشاور تقریً غیرممکن است . کودکان هر سنی مشکلات خاص خود را دارند اما مشکلات این بچه‌ها و ضرر هایی که میرسانند شدید است و علاوه بر خسارت‌های مالی گاهی خسارت های جبران نشدنی ای را به افراد وارد می‌کنند . مشکلات آن‌ها مسه شدیدتر هم هست ، آن‌ها تلاش‌های مداوم برای فرار از مسه انجام می‌دهند .  آن ها مشکلات زیادی را مسه بوجود می آورند . بعضی از آنها توانایی برقراری ارتط همکلاسی های خود ندارند  .

مان اختلال سلوک کودکان

مان اختلال سلوک کودکان هرچه سنین پایین‌تر شروع شود ، کاهش رفر پرخاشجویانه ی کودک مؤثرتر است . مان شناختی رفری برای کاهش علائمی مثل دزدی مؤثر است . یکی دیگر از روش‌های مانی برای مان اختلال سلوک کودکان گروه مانیست .  این نوع مان رفرهای اجتماعی را به کودک آموزش می‌دهد و تعامل دیگران را برای آن‌ها راحت‌تر می‌کند . یکی دیگر از مزیت های مان گروهی این است که خانواده‌ها افراد دیگری که دارای این اختلال هستند را می‌بینند وپذیرش این مسئله برایشان راحت تر میشود و از داشتن چنین فرزندی خجالت نمی‌کشند . برای مان کودک خود میتوانید به مشاوره خانواده آویژه نیز مراجعه کنید . دارو مانی هم نوع دیگری از مان است که برای این کودکان نظر گرفته شده داروهای رسپریدون ، هالوپریدول و SSRI  برای کاهش علامت‌های این بیماری استفاده می‌شود .

دلایل ایجاد اختلال سلوک کودکان

دلایل ایجاد اختلال سلوک کودکان می‌‌تواند شناختی ، وراثتی و محیطی شد . این دلایل به‌تنهایی عث ایجاد این اختلال نمی‌شوند بلکه همراهی آنها هم موجب ابتلا به اختلال سلوک کودکان می‌شود . هرچه کودک از هوش پایین‌تری برخوردار شد احتمال ابتلای او به این اختلال بیشتر است . تعریف اختلال سلوک کودکان گفتم که این اختلال شامل رفرهای پرخاش‌جویانه و رفرهای ضد اجتماعی است . طبق تحقیقات انجام شده ، عوامل ژنتیکی تأثیری پرخاش‌گری ندارند اما تأثیر وراثت رفرهای ضداجتماعی ثابت شده . از عوامل محیطی می‌‌توان به ثیر محیط خانواده اشاره کرد . اگر کودکان قرنی کودک‌آزاری شده شند و یا اگر سطح خانواده تنش بیش از حد معمول شد، و پ و ما گیر اختلاف زیاد شند یا تربیت فرزند خود بی توجهی کرده شند احتمال ابتلای کودک به اختلال  شخصیت بسیار لا می‌رود .

ثیر جنسیت اختلال سلوک کودکان

ثیر جنسیت اختلال سلوک کودکان  بحث پر طرفداری بین پژوهشگران است . طبق آماری که وجود دارد پسران بیشتر از دختران به این اختلال مبتلا می‌شوند . همچنین سن ابتلای پسرها از دخترها پایین‌تر است . طبق آمار آمریکا دختران دو نه صد و پسران شش شانزده صد به این اختلال مبتلا می‌شوند . ایران هم داده‌ها به این صورت است که ابتلای پسرها بیشتر است . این تفاوت می‌تواند به سبب مسائل ژنتیکی و یا به دلیل اختلافات شناختی دخترها و پسرها هم شد . علائم اختلال سلوک کودکان بین دخترها و پسرها تفاوت آن‌چنانی هم ندارد اما پسرها به دلیل پرخاش‌گری بیشتر ممکن است آسیب‌های جدی‌تری به دیگران وارد کنند . بنابراین مشکلات اختلال سلوک پسران می‌تواند پردسرتر شد .

 

رفر کودکان مبتلا به اختلال سلوک

رفر کودکان مبتلا به اختلال سلوک بسیار پر اهمیت است . مشاوره روانشناسی این کودکان نشان میدهد که علائم بیش فعالی و عدم تمرکز هم این کودکان وجود دارد . والدین میتوانند کمک مشاوره خانواده آویژه تکنیک های کنترل و ارتط این کودکان را بیاموزند . گاهی این کودک ها رفر های وحشتناکی مثل آتش افروزی و یا حتی اقدام به قتل دارند که کنترل این کودکان را بسیار سخت میکند به همین دلیل والدین و حتی کا آموزشی مسه یا افراد نزدیک به خانواده ید آموزش کافی را دیده شند . افراد خانواده ید بتوانند از دستور دادن به این کودکان خودداری کنند چون این کودکان بسیار کینه توز هستند و ممکن است بعد از مدتی آسیب جدی به آنها وارد کنند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال شخصیت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: The Warning Signs of Conduct Disorder in Children

 

چه کودکانی دارای اختلال سلوک هستند؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 5 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:40
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 41 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

عشق و عاشقی  بحث پرطرفدار روزهای جوانی و اتفاقا از مهم ترین مسائل این دوره از زندگی است. انتخاب ست شریک عاطفی از حیاتی ترین مسائل برای جوانان است. اما به راستی ملاک های صحیح برای عاشق شدن چیست؟ از نظر روانشناسی عاشق شدن علائمی دارد که توجه به آنها میتوانید ابراز عشق فرد مقابل خود را محک بزنید. واقع روانشناسی عشق به شما کمک می‌کند برای انتخاب شریک عاطفی مناسب آماده شوید. عاشق شدن اگر زمان مناسب و فرد مناسب رخ دهد میتواند برای انسان تعالی بخش شد اما انتخاب شریک عاطفی نامناسب و عشق های زودهنگام و خارج از چهارچوب میتواند مسبب اتفاقات تلخ بسیاری شد. برای جلوگیری از تجربه کردن این اتفاقات ناگوار پیشنهاد میکنیم روابط خود را کنترل شده و زیر نظر مشاور پیش ببرید و از رفر های هیجانی و شبزده جلوگیری کنید.

علائم عشق و عاشقی

علائم عشق و عاشقی به حالت های جسمانی و رفری تقسیم میشود. فردی که عاشق شد، توجه زیادی به عشق خود دارد و همه جا سعی لابردن او دارد. اگر رابطه عاطفی قرار گرفت برای پیشرفت شریک عشقی خود تلاش میکند. خود را معرض دید او قرار میدهد و سعی میکند به هر روشی توجهش را جلب کند. حواسش پیش اوست و رفر خود به او ابراز محبت میکند. اگر از او دور شد دچار تشویش و بی‌قراری میشود و برای دوره دیدنش تلاش میکند. هنگام رو به رویی او دچار تپش قلب و اضطراب میشود اما پس از پایان ملاقات احساس آرامش میکند. اگر گیراحساسات عاشقانه شدید‌ یا به شما ابرازعلاقه شده و مورد آن اطمینان ندارید، استفاده از خدمات مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه میتوانید از حقیقی بودن این عشق یا مناسب بودن آن مطمئن شوید.

احساس عشق و عاشقی

احساس عشق و عاشقی یکی از زیترین هیجاناتی است که انسان طول زندگی خود تجربه میکند. احساس عشق بخشی از وجود انسان و غرایز اوست. هرکدام از ما ممکن است عاشق شویم و این امری کاملاً طبیعی است. چیزی که اهمیت دارد انتخاب ست شریک عاطفی و همینطور کنترل کردن احساس عشق است. همچنین برای جلوگیری از شکست های عاطفی نید مورد روابط عاطفیمان شبزده و هیجان محور عمل کنیم. معمولاً عشق، چشم و گوش فرد را میبندد و فرد عاشق نصیحت ها و تذکر های دیگران را نادیده میگیرد و احساس میکند که بهترین انتخاب دنیا را دارد. این رفرها میتواند عاقبت بسیار تلخی برای فرد داشته شد و سرانجام او را نسبت به هرگونه ماجرای عشقی بدبین و دلسرد کند. کمک گرفتن از مشاوره پیش از ازدواج میتواند احتمال موفق بودن رابطه عشقی شما را لا ببرد.

حفظ عشق و عاشقی

حفظ عشق و عاشقی بسیار پر اهمیت تر از شروع رابطه عاشقانست. برای اینکه احساس عشق را سراسر زندگی خود حفظ کنید و زندگین مثل روز اول عاشقانه بماند، ید مهارت های لازم را یاد بگیرید. برای شروع بهتر است مورد مثلث رابطه صحبت کنیم. از نظر استرنبرگ یک رابطه عاشقانه سه ضلع دارد که اضلاع آن صمیمیت، تعهد و رابطه جنسی است. یک رابطه زمانی موفق میشود که اضلاع آن تعادل کامل یکدیگر شد. حفظ عشق و عاشقی و تعادل نگه داشتن اضلاع مثلث استرنبرگ کار پیچیده‌ای نیست. انجام فعالیت های مناسب میتوانید عشق خود را پایان زندگی حفظ کنید. برای مثال:

 • تشکر کردن از همسرن را فراموش نکنید.
 • برای همسرن نامه های عاشقانه بنویسید.
 • ابراز محبت های فیزیکی و کلامی را فراموش نکنید.
 • صداقت را زندگین حفظ کنید.
 • بیش از حد از یکدیگر انتظار نداشته شید

 

مشکلات عشق و عاشقی

مشکلات عشق و عاشقی انواع مختلفی دارد. عاشق شدن میتواند موجب بروز مشکلاتی مثل عدم تمرکز و حواس‌پرتی و نوسانات هیجانی مختلف مثل استرس و اضطراب و همینطورعقب ماندن از برنامه های زندگی برای فرد شود. بخش دیگری از مشکلات  عاشقی مربوط به خانواده‌ها می‌شود. راضی کردن خانواده ها برای پذیرفتن عشقی که برای زندگی انتخاب کردیم مسئله ای جدی است که می‌تواند بسیار چالش برانگیز شد. اینگونه مشکلات جوامع امروزی بیشتر دیده می‌شود. هرچه سن فرد کمتر شد مشکلات او مورد انتخاب عشق خانواده پررنگ تر میشود زیرا کنترل کردن اوضاع این شرایط هیجانی نیازمند صبر و تجربه است. خانواده ها ید همدلی و صبر فرزندانشان را این زمینه راهنمایی کنند و از لجزی کردن آنها خودداری کنند. همچنین جوانان نیز ید از تجربه ی خانواده ها استفاده کنند و شبزده عمل نکنند.

فرار از عشق و عاشقی

فرار از عشق و عاشقی موضوعی جدی است که شیوع آن جوانان رو به افزایش است. گاهی این اتفاق به دلیل تجربه های ناگوار گذشته و شکست های عاطفی فرد رخ میدهد. فردی که یکر تجربه ی تلخی از عاشق شدن دارد، نسبت به تمام رابطه ها بد بین میشود و سعی میکند حد امکان از برقراری هرگونه ارتط عاطفی دوری کند. تجربه های شنیداری یا دیداری مربوط به دیگران نیز این زمینه بی تأثیر نیستند. دیدن خیانت های پی پی زندگی اطرافیان و از هم پاشیده شدن کانون گرم عاطفی آنها میتواند شمارا نسبت به احساس عشق سرد کرده و عث شود از عشق فرار کنید. هرچه سنین پایین تر شاهد اینگونه اتفاقات شید، امکان دوری از عشق و عاشقی شما لاتر میرود. البته کمک گرفتن از مشاوره میتوانید این مشکل را برطرف کنید.

سن مناسب عشق و عاشقی

سن مناسب عشق و عاشقی هر فردی متفاوت است اما چیزی که اهمیت دارد رسیدن به بلوغ های لازم برای برقراری رابطه است. برقراری رابطه ی جدی نیازمند رسیدن به بلوغ های روانی، مالی، اجتماعی و جنسی است. اگر زمانی گیر رابطه ی عاشقانه شوید که هنوز به بلوغ کامل نرسیدید و آمادگی های لازم برای برقراری رابطه را ندارید ممکن است آسیب های زیادی از این رابطه ببینید و نسبت به عشق بدبین شده و بعد از آن  برای همیشه فرار از عشق و عاشقی کنید . برقراری رابطه نیازمند شناخت کافیست و شناخت مسئله ای زمان بر است. پس ید فرصت کافی به خودن و فرد مقابلن داده و صبور شید. دوران آشنایی کوچک ترین علائم را نادیده نگیرید و به همه چیز دقت کنید. معمولا پسران، لای ۲۶ سال به بلوغ های لازم برای ازدواج میرسند و دختران کمی زودتر.

عشق های وغین

عشق های وغین مسئله ای است که این روز ها بسیار شایع شده است. دختران و پسران بسیاری دام های وسوسه انگیز عشق وغین گیرافده اند. برای اینکه گیر اینگونه روابط وغین نشوید، بهتر است ملاک های محکمی برای انتخاب پارنتر خود داشته شید و از همه مهم تر از برقراری روابط پنهانی و دور از اطلاع خانواده خودداری کنید. دوران آشنایی به رفرهای پارنتر خود دقت کنید هیچگونه علامتی را نادیده نگیرید. رفر های هرفرد مهم ترین ملاک برای تشخیص صحت گفته های اوست. مطالعه این زمینه و کمک گرفتن از مشاور میتواند حد زیادی به دوری شما از مشکلات عشق و عاشقی کمک کند. دانستن علائم عشق و عاشقی  و همینطور علائم عشق وغین میتواند برای شما بسیار کمک کننده شد گرفر اینگونه عشق ها نشوید. اگر دچار عشق وغین شدید سعی کنید که تجربه ی تلخ خود را تعمیم نداده و بدبین نشوید.

 

عشق و عاشقی میانسالی

عشق و عاشقی میانسالی بحث چالش برانگیزی است. چیزی که ید بدانید این است که عشق سن خاصی ندارد و هرکس هرسنی ممکن است عاشق شود. نید اجازه دهید حرف دیگران شما را از داشتن احساس عشق و عاشقی شرمسار کند. اگر همسر خوا از دست داده اید، اگر رابطه ی عاطفی خود دچار شکست شده یا رابطه ن به جدایی کشیده شده، اجازه دهید احساس عشق دوره وجود شمارا فراگیرد و به زندگین روح زه ای بخشد. هیچ وقت برای زندگی کردن و عاشق شدن دیر نیست پس هیچ نگرانی ای این مورد نداشته شید. زندگین را از نو شروع کنید و به حرف های دیگران اهمیتی ندهید. هیچ چیز از شما و خوشبختی ن مهم تر نیست. اما برای دوره عاشق شدن نیز ید دقت کرده و دام هوس ، عشق های وغین و اینگونه موارد نیوفتید.

سوالات متداول

برای حفظ عشق و عاشقی چه ید کرد ؟

حفظ عشق و عاشقی و تعادل نگه داشتن اضلاع مثلث استرنبرگ کار پیچیده‌ای نیست. انجام فعالیت های مناسب میتوانید عشق خود را پایان زندگی حفظ کنید. برای مثال تشکر کردن از همسرن را فراموش نکنید. برای همسرن نامه های عاشقانه بنویسید.

فرار از عشق و عاشقی به چه دلیل روی میدهد؟

این اتفاق به دلیل تجربه های ناگوار گذشته و شکست های عاطفی فرد رخ میدهد. فردی که یکر تجربه ی تلخی از عاشق شدن دارد، نسبت به تمام رابطه ها بد بین میشود و سعی میکند حد امکان از برقراری هرگونه ارتط عاطفی دوری کند.

سن مناسب برای عشق و عاشقی چه سنی است؟

سن مناسب عشق و عاشقی هر فردی متفاوت است اما چیزی که اهمیت دارد رسیدن به بلوغ های لازم برای برقراری رابطه است. برقراری رابطه ی جدی نیازمند رسیدن به بلوغ های روانی، مالی، اجتماعی و جنسی است

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی عشق  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۱۳ Scientifically Proven Signs You’re in Love 

 

عشق و عاشقی چه نشانه هایی دارد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:18
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 36 | لينك ثابت
۰٫۰
۰۰

اضطراب جدایی یا separation anxiet  حالتی است که کودک به هنگام جدایی از خانه یا مراقب خود به آن دچار میشود . گاهی کودک به هنگام جدا شدن از ما یا مراقب ، اضطراب بوجود می آید و کودک بی قرار میشود . والدین ید بدانند وقتی فرزند آنها سنین پایین تر است ، از اینکه او را تنها بگذارند می ترسد و به همین علت ممکن است پرخاشگر یا نا آرام شود . گذشت زمان و روند طبیعی رشد این مشکل حل می شود ، اما اگر ادامه پیدا کند والدین می توانند مراجعه به مشاوره روانشناسی مشکل کودک خود را حل کنند . این مشکل روند رشد زمانی حل میشود که کودک می داند افراد و اشیا حتی نبودشان هم وجود دارند . این مسئله به اختلال شخصیت ارتطی ندارد و بخشی از روند رشد کودک است .

تعریف اضطراب جدایی

تعریف اضطراب جدایی از نظر مشاوره خانواده آویژه حالتی است که کودک از امنیت عاطفی لازم برخوردار نیست و دچار اضطراب میشود و به گونه ای افراطی به ما یا مراقب خود میچسبد . به طور طبیعی وابستگی کودک از ۷ماهگی آغاز ، ۱۰۱۸ماهگی به اوج خود میرسد و نهای ۳سالگی وابستگی خاتمه می یابد . اما بعضی کودکان سنین لاتر نیز این وابستگی خود را به مراقبشان دارند ، این مقدمه اختلال اضطراب جدایی است . به طور مثال به سختی از مراقب جدا میشوند به مسه بروند ، برای زی دوسنشان بهانه تراشی میکنند که مدا از مراقب خود دور شوند . این نوع اضطراب ارتط مهمی سبک های دلبستگی دوره های مختلف رشد کودک دارد . اگر کودک دوره نوزادی و شیرخوارگی به اندازه مناسب کنار والدین خود شد کمتر دچار این اضطراب میشود .

علائم اضطراب جدایی

علائم اضطراب جدایی بیقراری و ترس از اینکه مدا مراقبشان از آنها دور شود آغاز میشود . ترس از مهم‌ترین علائم اضطراب جدایی است که کودک دوست ندارد فرد دیگری به غیر از ما بیرون از منزل یا مکان های دیگر برود . شب ااری که معمولا از سه چهار سالگی آغاز میشود یکی از شایع ترین علائم این اختلال است . مکیدن انگشت شست از نشانه هایی است که بر اثر فشار روانی و اضطراب بوجود می آید . جویدن ناخن که شدت زیادی پیدا میکند به طور معمول از پنج سالگی آغاز میشود میتواند همزمان تهوع ، دل د ، سرد شد . کودکان مدام ترس این را دارند که مدا یکی از اعضای خانواده را از دست بدهند نتیجه ممکن است حتی زمان خواب پ و ما خود را بیدار کنند از سلامت آنها مطمئن شوند .


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره کودک تلفنی


 

ابتلا به اضطراب جدایی

ابتلا به اضطراب جدایی می تواند ناشی از این شد که کودک احساس ناامنی میکند . از دلایل ابتلا می توان به این موارد اشاره کرد که برخی کودکان به طور ژنتیکی خلق و خوی حساسی دارند و آمادگی بیشتری برابر ابتلا به این اختلال نشان میدهند . تغییرات محیطی عامل دیگری است که ابتلا به این اختلال نقش دارد مثل جابجایی مسه و خانه . دلبستگی کودک به مراقب ۳ ۵ سالگی تثبیت میشود و جدایی والدین یا مرگ یکی از اعضای خانواده می‌تواند منجر به اختلال اضطراب جدایی این سن شود . روش فرزند پروری خانواده‌هایی که تربیت فرزندان شان تربیت آسان نظر می‌گیرند یا آنهایی که تربیت سختی را برای کودکانشان انتخاب میکنند ، کودک را برای انجام هر کاری دچار اضطراب می کنند و ممکن است به اختلال مذکور دچار شوند .

مشکلات اضطراب جدایی

مشکلات اضطراب جدایی بزرگسالی میتواند بروز اختلالات روانی موثر شد . فردی که به ما یا پ خود وابسته است ممکن است به ازدواج تن ندهد یا نتواند بدون مراقب خود کارهای بزرگ انجام دهد . می‌توان گفت که فرد ممکن است شغل ، ازدواج و کارهای دیگر دچار مشکل شود . مشکلات اضطراب جدایی ممکن است به صورت مشکلات گوارشی ، سرد ، حالت تهوع بروز کند . شدت این اضطراب سطح رشدی و سن تقویمی کودک متناسب است و واکنش های ناسازگانه افراطی و مشکل ساز این موقعیت ها بروز پیدا میکند . مثلا یک کودک سن مسه از ماندن مسه به تنهایی دچار اضطراب شده و گریه میکند و یا وارد کلاس نمیشود . کودکانی هستند که اق خود تنها نمی خوابند و حتی نصفه شب استرس بیدار میشوند و بی قراری میکنند .

مان اضطراب جدایی

مان اضطراب جدایی از نظر مشاوره خانواده آویژه راه های مختلفی دارد . جلسه مشاوره ، ابتدا مانگر از شرایط کودک سوالاتی میپرسد بداند کودک چه محیطی بزرگ میشود و مرحله دوم به آموزش والدین میپردازند . روش های مان میتواند تغییر تصور کودک زی مانی و مانهای شناختی رفری شد . مهم‌ترین اصل این است که کودک ابتدا ترس و نگرانی خود را بیان کند ، سپس توانایی ها و مهارت های لازم برای مقابله کردن آن را به کودک می آموزند . آموزش والدین ابتدا بررسی نوع تربیت و سبک آموزش آنها آغاز میشود ، بطور مثال بعضی والدین ممکن است زمانیکه کودک کار ناستی انجام میدهد بگویند این کار را تکرار کنی میروم و دیگر نمی آیم . مشاوره از والدین میخواهد که کید کنند کار کودک را دوست ندارند و از تهدید استفاده نکنند .

ارتط کودک دارای اضطراب جدایی

مان اضطراب جدایی بستگی به ارتط مشاور کودک دارد . ابتدا مشاور ید احساس امنیت به کودک بدهد و اعتماد کودک را جلب کند . مرحله بعدی والدین ید یاد بگیرند که استرس و اضطراب خود را کم کنند زیرا استرس و اضطراب والدین به کودک  منتقل شده و عث میشود که اختلال تشدید شود . والدین ید سعی کنند کودک خود را زی ها و کارهای گروهی شرکت دهند به تیج از استرس آنها کم شود . میزان اضطراب جدایی کودکان ارتط قابل توجهی کارکرد و توانایی های او دارد دارد . پس به محض دیدن علائم ذکر شده ، والدین ید کودک خود را نزد مشاوره روانشناسی ببرند قبل از ورود کودک به مسه مان شود .

 

‌ارتط سبک دلبستگی و اضطراب جدایی

تعریف اضطراب جدایی ارتط مستقیمی سبک دلبستگی دارد . سبک های دل بستگی شامل سه دسته میشود اول سبک دلبستگی ایمن که آن کودک محیط بدون بی قراری قی میماند بطوریکه فقط والدینش دسترسش هستند . کودکان سبک اول معمولا دچار اضطراب جدایی نمیشوند و یا بطور معمولی از این دوره عبور میکنند . سبک دوم دلبستگی ناایمن است و کودک جایی که والدینش را نبیند دچار بیقراری میشود و دیدن والدین خود دوره آرام میشونذ . کودکان سبک دوم دچار اضطراب جدایی میشوند که اگر مان شود اثر ماندگاری ندارد . سبک دلبستگی اجتنابی زمانی شکل میگیرد که کودک بعد از بی قراری حتی اگر والدینش زگردند ز هم آرام نمیشوند و احساس امنیت خود را کامل از دست داده است . کودک این مرحله اگر مان نشود مستعد ابتلا به اختلالات دیگر هم میشود .

سوالات متداول

آیا برای کاهش اضطراب جدایی راه حلی وجود دارد ؟

بله ، یکی از راه حل ها این است که والدین حد ممکن کودک خود قایم شک زی کنند و همچنین برای او مشخص کنند که چق دور از او میمانند یا موقع خروج از منزل حتما او خداحافظی کنند .

آیا اختلال اضطراب جدایی همه سنین شیوع پیدا میکند ؟

خیر شیوع این اختلال بیشتر کودکی است و نسبت برابری دختران و پسران دارد اما اگر مان نشود نوجوانی و بزرگسالی اثرات ماندگاری رفر و انتخابهای افراد میگذارد .

آیا منشأ اضطراب جدایی میتواند از اضطراب خود والدین شد ؟

بله ، یکی از دلایل ابتلا به اضطراب جدایی ، والدینی هستند که حمایت افراطی نسبت به کودک خود دارند و عث میشود که کودک احساس امنیت خود را از دست بدهد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Separation Anxiety in Children: Symptoms, Treatment and …

 

چرا برخی کودکان اضطراب جدایی دارند؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ساعت 6:33
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 22 | لينك ثابت
۰٫۰
۰۰

اختلال شخصیت اسکیزوئید «تهش ذهنی زوس» می شد و اصطلاح لاتین آن dementia praecox است . اولین ر اوژن بلولر اصطلاح اسکیزوفرنی را برای افراد مبتلا به اختلال شخصیت اسکیزوئید مطرح کرد . اصطلاح اسکیزوفرنی واژه ای یونانی بود که برای ذهن دوپاره به کار گرفته شده بود . منظور بلولر از استفاده این اصطلاح ، شکاف بین هیجان و عقل بود. اسکیزوفرنی عث از کارافدگی فرآیندهای فکری و تضعیف واکنش عاطفی می شود . زمان بروز علائم اسکیزوفرنی از اواخر نوجوانی بزرگسالی یعنی زه زمانی ۱۵ ۳۵ سالگی است . میزان ابتلا به اسکیزوفرنی زنان و مردان تقری یکسان است اما مردان شایع تر از زنان است و این اختلال مردان شروع زودتر و علائم شدیدتر دارد . ک افراد مبتلا به این اختلال شخصیت و برقراری رابطه آنها مراجعه به مشاوره روانشناسی امکان پذیر است.

تعریف اختلال شخصیت اسکیزوئید

تعریف اختلال شخصیت اسکیزوئید عرت است از شدیدترین نوع اختلال سایکوتیک یا روان پریشی که فرد بیمار نسبت به بیماری خود آگاهی ندارد و منکر آن می شود. تعریف اختلال شخصیت اسکیزوئید گسترده است و فاکتور های مختلفی بروز آن دخیل است . اختلال شخصیت اسکیزوئید منجر به فروپاشی شخصیت و مختل شدن عملکردهای اجتماعی و فعالیت های روزمره و تحریف واقعیت می شود . برای تشخیص اسکیزوفرنی ید حداقل به مدت ۶ ماه عملکرد بیمار را تحت نظر گرفت بفهمیم که علائم بیماری ناشی از اختلالات دیگر نشد . علائم اختلال شخصیت اسکیزوئید میتواند تیجی و آهسته شدت کم  یا ناگهانی و سریع شدت زیاد ظاهر شود . کسانی که محیط خانوادگی پرتنش و استرس زا دارند بیشتر معرض اسکیزوفرنی هستند ، برای پیشگیری از اسکیزوفرنی و کاهش تنش های خانوادگی می توان از مشاوره خانواده آویژه کمک گرفت .

علائم اختلال شخصیت اسکیزوئید

علائم اختلال شخصیت اسکیزوئید ۵ دسته است که شامل هذیان ها مثل عقاید غیر قابل توجیه و غیر قابل ور مثل توطئه کردن دیگران علیه فرد مبتلا به اختلال شخصیت . دوم توهم که شامل تجربه های حسی کاذب میشود صورتی که تحریک خارجی یا کافی وجود ندارد . سوم گفر آشفته که شامل صحبت کردن به صورت هم و نامسنجم و فاقد معنا است چهارم رفر آشفته مثل حرکات عجیب و غریب و غیر قابل پیش بینی . پنجم علائم هیجان ، جامعه پذیری ضعیف یا فقدان آنها مثلا عدم توانایی پاسخ های هیجانی مناسب و بروز رفرهایی مخالف فکر آنها یا برخلاف موقعیت و واقعیت موجود . از نظر مشاوره روانشناسی برای تشخیص اختلال شخصیت اسکیزوئید ید حداقل دو نشانه از پنج علائم اختلال شخصیت اسکیزوئید و حداقل یک مورد از سه مورد اول را دارا شد .

 

ابتلا به اختلال شخصیت اسکیزوئید

ابتلا به اختلال شخصیت اسکیزوئید می تواند منشا زیستی-محیطی و یا وراثتی-ژنتیکی داشته شد . از نگاه مشاوره خانواده آویژه تنش و فشار روانی زندگی اختلال شخصیت اسکیزوئید ارتط نزدیکی دارد اما هر استرس یا فشار روانی منجر به این اختلال نمیشود . اسکیزوفرنی شهرها خیلی شایع تر از روس است . ابتلا به این اختلال شخصیت می تواند ناشی از برنامه غذایی مملو از قند و چربی اشع شده ، کمبود ویمین D و حمایت اجتماعی کمتر ، ارتط زیستی نزدیک فرد مبتلا به اختلال اسکیزوئید یا اختلال دو قطبی شد . افراد مبتلا به اسکیزوفرنی ، دارای نابهنجاری های خفیف آناتومی مغز هستند به طوری که این افراد ماده خاکستری و ماده سفید کمتر از حد نرمال(هیپوکامپ کوچک تر) و بطن های بزرگتر(فضاهای پر از مایع) از حد نرمال دارند . افراد اسکیزوفرنی دارای اختلالات ااکی هستند.

مشکلات اختلال شخصیت اسکیزوئید

مشکلات اختلال شخصیت اسکیزوئید عرت است از اختلال فکر و توجه ، عدم تمرکز حواس روی یک موضوع معین و پراکندگی توجه . توهم شامل توهم دیداری مثل دیدن موجودات عجیب ، توهم شنیداری مثل شنیدن صداهایی که دستور می دهد فرد چه کاری انجام بدهد یا ندهد . اختلال جلوه ی هیجانی مثلا فرد مبتلا به شخصیت اسکیزوئید موقعیت های مختلف نمی تواند پاسخ مناسب ارائه دهد .  به فرض هنگام شنیدن اخر ناراحت کننده واکنشی از خود نشان نمی دهد یا شروع به خندیدن می کند که همین کندی یا خاموشی هیجان منجر به خشونت خواهد شد . نشانه های حرکتی عجیب و غریب و رفر به صورت برانگیخته و ناآرام یا عدم پاسخگویی و بی تحرکی  . جدایی از واقعیت و عدم برداشت صحیح از واقعیت به طوری که نمی توانند بین رویا و واقعیت تمایز قائل شوند .

مان اختلال شخصیت اسکیزویید

مان اختلال شخصیت اسکیزوئید قبل از ساخت داروهای روان پریشی ممکن نبود و بیماران اسکیزوفرنی امید اندکی به مان بستری می شدند . اما اکنون مان اختلال شخصیت اسکیزوئید استفاده از داروهای روان پریشی یا نورولپتیک مثل فنوتیازین ها ، کلرپرومازین ، بوتیروفنونز ، هالوپریدول امکان پذیر است . داروهای ضد روان پریشی از طریق مسدود کردن گیرنده های دوپامین ، به مان یا کاهش علائم مثبت اختلال شخصیت اسکیزوئید می پردازد . ثیرات این داروها ممکن است ظرف مدت یک ماه یا بیشتر مشخص شود . مصرف طولانی مدت داروهای روان پریشی ممکن است موجب نوعی اختلال حرکت شود . یکی دیگر از راه های مان اسکیزوفرنی دوری از موقعیت های پر استرس و تنش زا است . فرد مبتلا به اسکیزوفرنی بسته به شرایط و میزان پیشرفت بیماری ، ممکن است طول مان دوره های عودکننده را تجربه کند .

آوارتراپی مان اختلال اسکیزوئید

آوار تراپی راهکار مانی جدید برای مان افراد مبتلا به اختلال شخصیت اسکیزوئید می شد . افراد مبتلا صداهای مختلفی را می شوند و آوارتراپی بیماران آوار کامپیوتری که یک شبیه سازی رایانه ای می شد ، روبرو می شوند . قبل از مان بیمار به توصیف توهم های دیداری و شنیداری خود می پردازد مانگر شبیه سازی رایانه ای مناسب بیمار را انجام دهد و آوار مناسب را طراحی کند . اصل این روش مان گفتگویی سه نفره بین بیمار، آوار و مانگر صورت میگیرد . این آوار نماینده صداهای پریشان داخل ذهن بیمار و توهمات او است . به گفته کارشناسان آوارتراپی عث ایسدگی فرد مبتلا به اسکیزوفرنی برابر زجر خیالی که می کشد ، خواهد شد . آزمایش آوار پیشرفت محسوس مان بیماری داشته است اما هنوز نیاز به بررسی و تحقیق بیشتر دارد .

 

ویژگی های شخصیت اسکیزوئید

ابتلا به اختلال شخصیت اسکیزوئید معمولا سنین نوجوانی خود را نمایان میکند . مشاوره روانشناسی این افراد نشان میدهد که آنها از هیچ فعالیتی لذت نمیبرند و به غیراز اعضای خانواده هیچ کس دیگری صمیمی نمیشوند . از دیگر مشکلات اختلال شخصیت اسکیزوئید این است که نسبت به تعریف و تمجید بدون واکنش هستند و افراد بی احساس لقب میگیرند . به روابط عاطفی و جنسی هیچ علاقه ای ندارند و حد امکان از ورود به این روابط دوری می کنند . معمولا فعالیت های انفرادی را بر فعالیت های اجتماعی و جمعی ترجیح میدهند . البته ید همه این ویژگیها کنار علائم دیگر مدت مشخصی زیر نظر مشاورین مجرب نظر گرفته شود تشخیص اختلال شخصیت اسکیزوئید داده شود .

سوالات متداول

علائم اختلال شخصیت اسکیزوئید چه بیماری هایی هم پوشانی دارد ؟

بیماری هایی مثل نقص شنوایی مان نشده ، بیماری هانتینگتون ، آسیب های مغزی و مصرف مواد مخ که همگی علائمی مثل توهم دیداری و شنیداری و پرخاشگری تکانشی را بدنل دارند .

میزان علائم اختلال شخصیت اسکیزوئید چه زه زمانی نظر گرفته میشود ؟

فرد مبتلا ید برای شش ماه تحت نظر شد و علائم بیماری را ید این زه حداقل سه پنج ر نشان دهد مثلا علائمی که وجود دارد را نبیند یا ک نکند و علائمی که وجود ندارد را  هم ببیند هم بشنود .

ارتطات افراد مبتلا به اختلال شخصیت اسکیزوئید به چه صورتی میشد ؟

این افراد به دلیل خلق منفی ، شک و بدگمانی رابطه های آسیب دیده و محدودی دارند . این افراد به دلیل کاهش توان و انگیزه و عدم برخورداری از ارتط عاطفی مناسب معمولا افراد منزوی میشوند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال شخصیت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Schizoid personality disorder 

 

اختلال شخصیت اسکیزوئید چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:10
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 26 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 12
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1172
» بازديد سال گذشته : 1172
» كل بازديد : 14797

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات