مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

عشق و هوس و تشخیص این دو به هر عاشق و معشوقی این فرصت را میدهد که افراد بهتر بتوانند ره زندگی خود تصمیم بگیرند، و یابند که فرد مقابل چه قصد و نیتی دارد. بسیاری از عشق های کنونی که جوانان دیده میشود، عشق نیست و تنها یک هوس  زود گذراست. فرد به دلایل مختلف که اغلب موارد جنسی است، ادعا میکند که عاشق فلان شخص شده است. برای تشخیص عشق حقیقی و واقعی  ید به دنل نشانه های عشق فرد شیم. بیشتر روابط دارای قید و شرط است. عشق بین دختر ها و پسرها ید بدون قید و شرط شد. عشقی که یک نگاه به جنس مخالف ایجاد میشود، بدون آنکه دو طرف از هر نظر شناختی نسبت به هم داشته شند، آن عشقی که مشاوره روانشناسی  تعریف میکند فرق دارد. عشق یکی از مهم ترین مسائل زندگی هر شخص است .

علائم عشق و هوس چیست؟

علائم عشق و  نشانه های هوس به راحتی فرد مشخص میشود. وقتی عشق شد:

 • عاشق ره مسائل مالی، فرزند، زندگی آینده صحبت میکند، زیرا هدف او این است که زندگی خود را معشوقه خود پیش بیرد.
 • عاشق ممکن است معشوقه خود بحث کند و نهایت به تفاهم برسند. فراموش نکنید بحث کردن نشانه این است که شما توانایی صحبت کردن یکدیگر را دارید.
 • فرد عاشق معشوقه خود راحت است و به راحتی میتواند احساساتش را بیان کند.
 • تمامی بحران ها پشت معشوقه خود میایستد و برایش مهم نیست که چه عواقبی دارد.
 • عاشق برای معشوقه خود فردی قابل اعتماد و صادق است و هیچ رازی را پنهان نمیکند.

وقتی هوس شد:

 • عاشق مسائل زیادی از طرف مقابلش نمیداند و ره مسائل عمیق سوال نمیپرسد.
 • وقتی به هدفش رسید روابطشان رو به سردی میرود.

ارتط عشق و هوس چیست؟

ارتط عشق هوس مثل دو روی یک سکه است و میتوان گفت دو موضوع مشابه هستند. هوس یک امر ذاتی و طبیعی است که برای جذب جنس مخالف وجود انسان نهادینه شده است. میتوان گفت بدون هوس هیچ‌گونه ارتطی میان زن و مرد به وجود نمی آید. این حس میان تمام افراد وجود دارد و پلی است که میان دو جنس مخالف ارتط برقرار میکند. یکی از مواردی که انسان را شریف میکند عشق است. عشق یکی از بهترین صفات انسان است که توسط آن انسان ها سعی میکنند بهتر شند. ارتط عشق و هوس یکی از دلایل تشکیل خانواده و زندگی مشترک است. مردان سیلی از تستسترون رگ ها جاری میشود و همانند عشق، شهوت نیز مردان را کور میکند، اما نمیتوان ابتدای رابطه بیان کرد که فردی عاشق است و تشخیص عشق از هوس دشوار میشد.

 

نشانه های عشق چیست؟

نشانه های عشق بسیار است از ویژگی های عشق میتوان به موارد زیر اشاره کرد

 • شما میل دارید معشوقه خود را به خانواده معرفی کنید.
 • دارای احساسات و علایق مشترک میشوید طوری که تمامی احساسات او را متوجه میشوید.
 • دوری از معشوقه براین عذاب آور است.
 • دوست دارید او را بهتر بشناسید از او سوالات متفاوت میپرسید.
 • از اینکه فردی به شریک شما نزدیک شود ناراحت میشوید و حسادت شما را بر می انگیزد.

اگر حس شما هوس یا شهوت شد:

 • هیچگاه پاسخ ست ره ازدواج به طرف مقابل نمیدهید.
 • اگر حس شما هوس شد، تنها هنگام خواست چیزی از فرد مقابل به او ابراز علاقه میکنید.
 • برای شما فرقی نمیکند که شریک شما چه احساسی دارد.
 • شما علاقه ای به شناختن افراد نزدیک او را ندارید.
 • دعوا و اختلافات، فرد را تهدید به جدایی میکنید.

عشق و هوس مردان را توضیح دهید؟

عشق مردان از فردی به فرد دیگر علائمش متفاوت است. به طور کلی عشق مردان به شرح زیر است:

بدون اینکه شما متوجه شوید میبینید که به شما نگاه میکند و متوجه میشوید که چیزی شما وجود دارد که شریک شما را جذب کرده است. مرد عاشق هنگام صحبت کردن به شما لبخند میزند. او به شما اجازه میدهد وی را بیشتر بشناسید. مرد عاشق به هنگام صحبت کردن، راه رفتن، نشستن، نزدیک شما میشود به طوری که احساس ناراحتی نکنید.

اگر حس مرد فقط هوس شد:

 • شما را فقط برای رابطه جنسی میخواهد و بعد از مدتی شما را رها میکند.
 • مردی که فقط به قسمت جنسی یک رابطه توجه میکند، مسئولیت رابطه را هم قبول نخواهد کرد.
 • معمولا این افراد روابطشان را مخفی میکنند و شما را به کسی معرفی نمیکنند.

عشق و هوس زنان را توضیح دهید؟

عشق و هوس زنان دو تعریف جداگانه دارد، زیرا زنها توجه به روحیه حساس و زونجی که دارند به دلایل مختلف گیر عشق میشوند، موارد زیر نشانه عشق زنان است:

همسر شما کششی به شما دارد به طوری که میتوان گفت هر ساعتی که کنار معشوقه خود میگذرانند به اندازه یک دقیقه میگذرد. چیزی که میتوان میان زنان دید این است که همسر شما دوست دارد تمام وقت پیش شما شد، چه رابطه جنسی داشته شید چه نداشته شید.

زن هوس ز تلاش برای ارتط عاطفی عمیق ندارد و فقط به دنل ارضای نیاز های جنسی و مالی خودش است. هوس زنان به صورت بی مسئولیتی نمایان میشود و هیچ احساس مسئولیتی نسبت به شریک جنسی خود ندارند و ممکن است همزمان رابطه چند نفر شند.

 

تأثیر عشق بر زندگی مشترک چیست؟

نشانه های عشق و هوس کمی نگاه عاقلانه و کمک گرفتن از مشاورکاملا مشهود است. فردی عاشق بعد جسمانی فرد دیگر میشود و دیگری از بعد معنوی شیفته معشوقه اش میگردد. عشق پدیده ای آموختنی است کسی که طالب عشق حقیقی است، ید برای آن وقت بگذارد. اغلب مردم فکر میکنند عشق زندگی عث میشود که هیچ اختلاف و تعارضی بین زوجین وجود نداشته شد صورتیکه ید کنار عشق ویژگی های دیگری را نیز داشته شند. عشق یکی از مهم ترین وجوه زندگی است و مرد و زن کاملا متوجه میشوند که فردی آنها را دوست دارد یا فقط میخواهد بخاطر هوس مدتی را او شد. عشق یکی از هدایای ارزنده خداوند به انسان است، وجود عشق زندگی عث میشود زوجین هر شرایطی به یکدیگر تکیه کنند. هوس اما فقط برای مدتی کوهی یک رابطه را نگه میدارد.

خاصیت های عشق برای انسان چیست؟

علائم عشق انسان اثرات متفاوتی دارد. عشق کاهش د مؤثر است، روحیه انسان اثر مطلوبی دارد. عشق و رابطه عاشقانه عث خوشبختی و آرامش انسان میشود. به همین دلیل است که انسان هایی که عشق را تجربه نکردند و تنها هستند آسنه د پائینی دارند و موقعیت های سخت مقاومت خود را از دست میدهند. عشق شور هیجان و انگیزه به زندگی میدهد و عث میشود برنامه ریزی بهتری برای زندگی داشته شیم.

هوس اما تنوع طلبی آغاز میشود و ممکن است ابتدا احساس مساعدی به شما بدهد . نهایت این احساس همراه هوس فقط رضایت کاذب به فرد میدهد و بعد از مدتی فرد را آزار میدهد . افرادی که عشق را قرنی هوس میکنند تنوع طلب و از خود راضی هستند و ارزشی برای احساس دیگران قائل نمیشوند.

روش هایی برای زنده نگه داشتن عشق زندگی را بیان کنید

 • اغلب اوقات به همسر خود انتخاب لس و پوشش کمک کنید. گاهی نامه ای عاشقانه برای او بنویسید و جایی بگذارید که او ببیند.
 • سعی کنید ماهی یک دفعه معشوقه یا همسر خود را به نحوی غافلگیر کنید ،کارهایی که دوست دارید را به همراه همسرن انجام دهید.
 • روزانه وقتی را برای شانه زدن موهای همسرن اختصاص دهید.
 • گاهگاهی از محل کار به معشوقه و همسر خود زنگ بزنید و به او بگویید که او را دوست دارید و به او عشق بورزید.
 • شام خوردن زیر نور شمع را امتحان کنید. گاهی برای هم لقمه بگیرید.
 • به چشمان هم خیره شوید. گاها از طریق تماس چشمی هم ارتط برقرار کنید.
 • گاهی اوقات خلوت خود موسیقی گوش دهید و زن عشق هم صحبت کنید.

 

سوالات متداول

علائم عشق و نشانه های هوس چیست؟

علامت عشق این است که تمامی بحران ها پشت معشوقه خود میایستد و برایش مهم نیست که چه عواقبی دارد. علامت هوس این است که وقتی به هدفش رسید روابطشان رو به سردی میرود.

نشانه های عشق و علائم هوس را بیان کنید ؟

شما میل دارید معشوقه خود را به خانواده معرفی کنید، دارای احساسات و علایق مشترک میشوید طوری که تمامی احساسات او را متوجه میشوید. اما هوس شما علاقه ای به شناختن افراد نزدیک او را ندارید و دعوا و اختلافات، فرد را تهدید به جدایی میکنید.

نشانه عشق زنان چگونه است ؟

همسر شما کششی به شما دارد به طوری که میتوان گفت هر ساعتی که کنار معشوقه خود میگذرانند به اندازه یک دقیقه میگذرد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روابط عاطفی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:How to Tell the Difference Between Lust and Love 

 

عشق و هوس را چگونه از هم تشخیص دهیم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 13:16
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 22 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

عشق چیست ؟ شاید عجیب نشد که بگوییم هر آدمی که به امروز پا به زندگی گذاشته به دنل این بوده که بداند عشق چیست  و چگونه یک انسان ناگهان بدون اینکه از قبل برنامه ریزی کرده شد خود را غرق تبلور احساسات و گیر محبت کسی میبیند. اگر بخواهیم یک تعریف تئوریک از عشق داشته شیم میتوانیم بگوییم عشق نوعی احساس و گرایش ونی است، که بدون اختیار ما نسبت به فردی دیگر میشد. برای عشق و ماهیت آن طول ریخ شعرها سروده شده و قصه ها تعریف شده است. زمانه ای که زندگی میکنیم نیز وجود وارد شدن به عصر ارتطات و تکنولوژی هنوز این حس عجیب و غریب هنوز هم قلب انسان ها را تسخیر میکند. روانشناسی عشق نشان میدهد شکل و شمایل و تعریف آن نسبت به گذشته تغییر کرده است اما هنوز ماهیت خود را از دست نداده است.

از نظر روانشناسی عشق چیست ؟

از نظر روانشناسی عشق چیست ؟ این مبحث به قی گسترده است و زندگی انسان ثیر میگذارد که میتوان آن را از دید مطالعه علم رفر کند و کاو و بررسی کرد. اگر بخواهیم بدانیم از نظر روانشناسی عشق چیست، ممکن است حوزه های متفاوتی برخورد کنیم که تعجب ما را برانگیزد. روانشناسی گاهی از دید علم زیست شناسی عشق را برای ما به عنوان ترشح یک سری هورمون خاص بدن انسان تبیین میکند. گاهی نیز از نظر علم یادگیری به ما میگوید که انسان ها می آموزند که عاشق شوند. این آموزش از طریق بزرگترها و مخصوصا پ و ما صورت میپذیرد. به همین منوال مشاوره روانشناسی از دیدگاه های مختلف عشق را برای ما ز میکند ما بفهمیم که عشق چگونه ما به وجود می‌آید و رشد میکند.

از نظر روانشناسان عشق چیست؟

از نظر روانشناسان عشق تعریف متفاوتی دارد. از نظر یک روانشناس عشق احساس وابستگی و دلبستگی به شخص دیگری است. گاهی این احساس میتواند مثل یک شمشیر دو لبه عمل کند. بعضی از مواقع عشق موقع و شرایط خوبی پیش می آید. این حالت عشق میتواند یک نیروی محرکه برای پیشرفت زندگی فرد محسوب شود. نظر بگیرید پسری که زندگی مجردی و تنها را تجربه میکند و به او خو گرفته عاشق دختری میشود. بعد از مدتی تصمیم میگیرد که آن دختر ازدواج کند که این مستلزم فراهم کردن شرایط زندگی مشترک است. بنابراین تلاش خود را چندین برابر میکند پیشرفت کند. حالا اگر عشق زمان یا مثلا سن ویا فرد نامناسبی به سراغ فرد بیاید نتیجه ای جز افسردگی، بی انگیزگی و نخوت برای فرد شکست خورده به همراه نخواهد داشت.

 

نشانه های عشق چیست؟

نشانه های عاشق چیست؟ پاسخ دادن به این سوال خیلی ساده هم نیست. اما برای پاسخ دادن به این سوال که نشانه های عشق را بگویید میتوان چند مورد از علائمی که بین انسان ها هنگام عاشق شدن به وجود می‌آید را بیان کرد. از جمله این نشانه ها میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

 • فرد عاشق آرامش و تمرکز خود را نسبت به گذشته بیشتر از دست می‌دهد.
 • فرد عاشق مواقعی که از معشوق خود دور است آشفته میشود.
 • فرد عاشق دائما به هر بهانه ای میخواهد که کنار معشوق خود شد.
 • شور و حرارت و امید به زندگی فرد عاشق به مراتب از فردی که این شرایط نیست بیشتر است.
 • فرد عاشق رضایت و حال خوب کسی که دوستش دارد را اولویت اهداف اعمال خود قرار میدهد و هر کاری میکند که رضایت‌مندی معشوق را فراهم کند.

علائم عشق چیست؟

علائم عشق چیست؟ زمانی که فرد عاشق میشود علائمی از خود بروز میدهد که تفاوت رفری او را نسبت به گذشته نمایان میکند. اگر کسی از شما پرسید عشق چیست حتما برای پاسخ دادن به او میتوانید گذشته و حال فرد عاشق را برای او شرح دهید.  فرد عاشق حال بهتر و بشاش تری نسبت به زمانی دارد که به شخصی دلبستگی نداشت. زمانی که فردی مهر شخص دیگر را سینه می پروراند رنگ و بوی او را میگیرد و رفرهایی را از خود بروز میدهد که مورد پسند معشوق شد. فردی که گیر دلبستگی به شخص دیگری شد بسیار بیشتر به ظاهر خود اهمیت میدهد و انگیزه بیشتری برای خوش پوش بودن و بهتر و زی تر به نظر آمدن دارد.

 

هرمون عشق چیست؟

هرمون عشق شدن چیست؟ شاید منظور از هورمون عشق که توسط روانشناسان به آن پرداخته میشود بررسی عشق از دید و منظر روانشناسی فیزیولوژیکی شد. به عقیده برخی از روانشناسان یکی از  پایه های اصلی به وجود آمدن احساس جذب شدن به سمت نفر دوم یا همان عشق  غریزه جنسی افراد میشد. بنابراین شاید پاسخ این سوال که هرمون عشق چیست ؟بتوان پاسخ داد که هورمون عشق همان هورمون تستوسترون مردان و آنوژن زنان است. وقتی فردی از لحاظ جنسی سلیقه ما شد و قوه شهوت ما را تحریک کند، به احتمال فراوان شانس بیشتری دارد که احساسات و قلب و روح ما را نیز تسخیر کند. مورد یاد شده مورد مردان بسیار بسیار صدق میکند. بنابراین هورمون عشق را هم حین بررسی های انجام شده مورد این مقوله پیچیده و گاهی عجیب نید از قلم انداخت.

عشق ماندگار چیست؟

شاید اگر از هرکسی بپرسیم که نشانه های عاشق چیست یا اینکه چه توقعی از فردی که او رابطه عاشقانه هستند دارند، بی نگ بگویند که دوست داریم یک رابطه عاشقانه و رمانتیک و بدون دغدغه را او تجربه کنیم. البته که این توقع خیلی هم بی جا نیست. هر کسی از ارتط عاطفی برقرار کردن یک آرامش خاص میخواهد که قبلا تجربه نکرده است. اشته غالب افرادی که از رسیدن به خواسته خود ز میمانند این است که هر یک از طرفین رابطه فکر میکند که دیگری ید این اتفاقات را رابطه رقم بزند. زوجبن ید توجه داشته شند که رابطه عاشقانه ساختنی است. این تصور که خوشبختی و رابطه خوب خود به خود اتفاق می‌افتد کاملا غلط است. زوجین ید کاملا برای هر چه کیفیت تر کردن این رابطه تلاش و هم یاری داشته شند.

خیانت آفت عشق است را توضیح دهید؟

علائم عاشق چیست؟ آیا هر ابراز محبتی نشانه عشق است ؟ گاهی دو نفر یک رابطه را از ابتدا عالی شروع میکنند و هر دو نفر هم رابطه خوبی دارند اما اتفاقی تلخ همه چیز را خراب میکند. یکی از دو نفر وارد رابطه ای میشود که دیگری از آن خبر ندارد. خیانت ویران کننده ترین موردی است که میتواند سر راه یک رابطه قرار بگیرد. اگر رابطه ای معلوم شود که خیانت اتفاق افده تمام معادلات این رابطه تغییر خواهد کرد. اعتماد اولین چیزی است که از بین میرود. سردی بعد از خیانت از سمت فرد خیانت دیده اجتناب ناپذیر خواهد بود. سردی یکی از طرفین به کل رابطه سرایت میکند و میتوان گفت که هیچگاه رابطه مثل قبل از این اتفاق نخواهد شد. بنابراین افرادی که رابطه عاطفی هستند خیلی ید مراقب این شند که این احساس پاک را به سمت خیانت نکشند.

 

عشق و رابطه جنسی چه ارتطی دارند؟

بدون شک رابطه جنسی از نمادها و اصول یک رابطه عاطفی میشد. یک رابطه جنسی خوب و کیفیت قطعا به تحکیم روابط زوج می انجامد. اما افراد ید رابطه های عاطفی خود توجه داشته شند که رابطه جنسی زمانی عث شیرین تر شدن فضای رابطه میشود که بر مبنای عواطف و احساسات بنا شده شد. گاهی افراد سود جو افراد ساده تر را به خود وابسته میکنند و به وغ ابراز عشق میکنند. تمام ابراز عشق آنها فقط وسیله ای است برای رسیدن به اهداف شوم و ناپاکی که ذهن دارند. عشق و هوس را هیچگاه نید هم اشته گرفت و ید همیشه این سوال را از خودمان بپرسیم که عشق چیست و آیا عشق لایق این رابطه است یا نه؟ رابطه جنسی بر مبنای هوس عمقی ندارد ولی رابطه جنسی همراه عشق میتواند میزان رضایت فرد از زندگی را افزایش میدهد.

سوالات متداول

عشق چیست ؟

میتوانیم بگوییم عشق نوعی احساس و گرایش ونی است که بدون اختیار ما نسبت به فردی دیگر اتفاق می افتد .

نشانه های فرد عاشق را بیان کنید ؟

فردی که گیر دلبستگی به شخص دیگری شد بسیار بیشتر به ظاهر خود اهمیت میدهد و انگیزه بیشتری برای خوش پوش بودن و بهتر و زی تر به نظر آمدن دارد.

یکی از اولویت های فرد عاشق را بیان کنید ؟

فرد عاشق رضایت و حال خوب کسی که دوستش دارد را اولویت اهداف اعمال خود قرار میدهد و هر کاری میکند که رضایت‌مندی معشوق را فراهم کند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روابط عاطفی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ?What is the main nature of love

 

ماهیت اصلی عشق چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:46
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 13 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

اختلال هویت جنسیتی نارضایتی از دختر یا پسر بودن آغاز میشود. یعنی فرد از جایگاهی که قرار دارد احساس خوشنودی ندارد . تمایل این افراد برعکس جنسیت و ظاهرشان است و دائم حال استفاده از لس ها و زیور آلات جنس مخالف خود هستند . این افراد از نظر مشاوره خانواده دوستیابی و قرار گرفتن جمع جنس مخالف خودشان است که احساس رضایت و راحتی دارند . گاهی این احساس تنها به دلیل شیوه تربیت غلط است و فقط یک احساس زود گذر یا حتی تنها به دلیل استفاده از امتیازات یک جنس است . این موضوع زمانی بصورت جدی ید پیگیری شود که این حس تبدیل به اختلال شخصیت شود . هویت جنسی از کودکی شروع و نوجوانی به اوج رسیده و ثت می یابد . شکل گرفتن هویت جنسی فرد تحت ثیر عواملی مثل خانواده و محیط است .

تعریف اختلال هویت جنسیتی

تعریف اختلال هویت جنسیتی که گاهی ترنس یا سکسوالیسم نامیده میشود. به معنای ناراحتی از هویت جنسی موجود و داشتن هویتی خلاف آنچه که واقعیت دیده میشود است . واقع این افراد فقط میل و هوس پوشیدن لس یک جنس را ندارند و تمایل دارند همان جایگاه قرار گیرند و اندام مردانه یا زنانه داشته شند . این افراد به لحاظ جنسی و کروموزومی دچار اختلال هستند و از جهت احساس و علاقه تمایل به بودن جایگاه جنس مخالف خود را دارند . مشاوره روانشناسی این افراد نشان داده است که آن ها احساس نارضایتی و ناراحتی از قالب خود را دارند و انجام فعالیت های اجتماعی مناسب جنس مخالف خود سعی ایجاد حس رضایت ونی دارند . بعضی افراد هم به دلیل تربیت ناست و حضور محیط های نا مناسب دچار این اختلال هویت میشوند .

علائم اختلال هویت جنسیتی

علائم اختلال هویت جنسیتی  ید بصورت مکرر و مستمر اتفاق بیافتد مثلا همیشه تمایل شدید دارند زی های کاملا قالبی جنس مخالف شرکت کنند . ترجیح میدهند بطور مکرر دوسنی از جنس مخالف خود داشته شند . پسران توجه به ظاهر و لس زنانه و دختران پافشاری بر خریدن لس های کاملا پسرانه دیده میشود . کودکان پسر ابراز تنفر از آلت تناسلی دیده میشود و اصرار زیاد بر خرید عروسک و شرکت زی های کاملا دخترانه از علائم اختلال هویت جنسی است . نوجوانان نشانه هایی از ابراز تمایل و جا زدن بجای جنس مخالف خود و حتی زندگی هویت عکس خود دیده میشود . آنها مدام اصرار دارند که جنسیت اشتهی آفریده شده اند و احساسات و ااکاتشان جسم آنها تناسب ندارد .

 

ابتلا به اختلال هویت جنسیتی

ابتلا به اختلال هویت جنسی دوران بلوغ معمولا نشان داده میشود دقیقا زمانی که تغییرات جنسی دختر و پسر بروز میکند .  این اختلال مردان بیشتر از زنان بروز می کند میانگین آن مردان تقری سه برابر بیشتر است .  تعداد این افراد بر طبق گزارش پزشکی قانونی بیش از ۴۰۰۰نفر است مهم‌ترین عامل بوجود آمدن اختلال هویت جنسی مسئله ژنتیک است . از دیگر علل ابتلا به اختلال هویت جنسی اختلالات کروموزومی وتأثیرات هورمونی دوران رداری است . اگر این دوران تستوسترون بیش از حد معمول ترشح شود هورمون  مردانگی مغز جنین دختر شکل می‌گیرد . اگر تستوسترون کم ترشح شود هورمون زنانگی مغز جنین پسر شکل می‌گیرد و همین علت موجب اختلال شخصیتی و دو جنسیتی افراد می‌شود . این افراد به دلیل این مشکل ممکن است دچار اختلالات روانی دیگر هم بشوند .

مشکلات اختلال هویت جنسی

مشکلات اختلال هویت جنسی افراد عث گوشه‌گیری و صورت مان نشدن به افسردگی و اضطراب شدید منجر می‌شود . این مشکلات به دو دسته فردی و اجتماعی تقسیم میشود . از لحاظ فردی افرادی که خانواده و از جانب  والدین پذیرفته نمیشوند بیشتر احساس بی هویتی و طرد شدن میکنند . از لحاظ اجتماعی می توان به ترک تحصیل ، فرار از مسه و هم‌کلام نشدن دوسن و افراد دیگر اشاره کرد . این افراد بعلت از بین رفتن اعتماد به ‌نفس و سرگمی هویتی نمیتوانند روابط پایداری دوسن و اطرافیان خود داشته شند . جامعه کنونی ما چنین افرادی سرزنش و تحقیر  می‌شوند و خانواده‌هایی که  فرزندانی این اختلال دارند معمولاً بشدت به مقابله آنها میپردازند . این افراد به دلیل بفری دیگران و مورد پذیرش قرار نگرفتن احتمال زیادی دارد دست به خودکشی بزنند .

مان اختلال هویت جنسیتی

مان اختلال هویت جنسیتی    تغییر هورمون و استفاده از جراحی امکان‌پذیر است . شخص و خانواده اشخاص تحت نظر مشاور و روان مانگر قرار می‌گیرند به لحاظ روانی آمادگی پذیرش را داشته شند .  این افراد از طریق جراحی  و تغییر جنسیت ویژگی‌های جنس مخالف را بدست آورده و ویژگی‌های و هویت کنونی خود را از دست می‌دهد . اما بدون عمل معمولا روان مانی و مانهای روان پزشکی به هیچ وجه جواب نمیدهد . افراد بعد از عمل کنار مشاوره بخشی ازاعتماد بنفس خود را بدست می آورند اما افرادی که خانواده آنها را طرد کرده است ز هم دچار مشکلات جدیدی میشوند . هورمون مانی معمولا افرادی که فقط میل به جنس مخالف دارند بسیار موثر است .

 

ارتط اختلال هویت جنسی هرمافرودیت و هم جنسگرا ها

تعریف اختلال هویت جنسی دسته دیگری از این افراد مشاهده میشوند که شامل هرمافرودیت یا دوجنسه ها هستند . یعنی این افراد اندام خارجی مردانه دارند ولی اندام داخلی زنانه مثل تخمدان و رحم را هم به صورت ناقص دارا میشند . این افراد رسیدن به ارگاسم دچار مشکل و سرگمی میشوند این افراد هم جراحی میتوانند یک هویت مستقل پیدا کنند . دسته بعدی شامل هم جنس گراها میشود مثل مردی که  اندام و فیزیک مردانه دارد ولی هورمون های زنانه بدن او ترشح شود و کشش و میل او به سمت مردان است این افراد روان مانی و هورمو مانی هویت واقعی خود را بدست می آورند . البته بعضی افراد به لحاظ جسمی مشکلی ندارند و تنها دارای تفکر منحرف و غلط هستند که شامل این دسته بندی نمیشوند.

ارتط اختلال هویت جنسی و انحرافات جنسی

مشکلات اختلال هویت جنسی مربوط به اختلالات هورمونی و مشکل اندام های جنسی و کروموزوم ها میشود . اما این بین بعضی افراد سوء استفاده از این اختلال هم از این افراد استفاده ابزاری میکنند و هم اینکه افراد دیگر را نیز دچار انحرافات جنسی و اخلاقی میکنند . انحرافات جنسی شامل هم جنس گرایی و یا پیدا کردن انحرافات فکری جنسی است . خیال پردازی ها و فانتزی های جنسی مختلف اخلال هویت جنسی نقش زیادی دارد . اینها ریشه افکار بیمار افراد دارد و آنها به لحاظ جسمی مشکلی ندارند افرادی که دارای انحرافات جنسی هستند ممکن است به کودکان و افراد بی دفاع دست ازی کنند . صورتیکه افرادی که دارای اختلال هویتی هستند به هیچ وجه به دیگران به دیده بد نگاه نمیکنند و کسی را مورد سو استفاده جنسی قرار نمیدهند .

 

سوالات متداول

بروز علائم کودکان مبتلا به اختلال هویت جنسی چگونه است؟

کودکان مبتلا به این اختلال گوشه گیر هستند از جمع و فعالیت های مسه و خانواده دوری میکنند و بشدت از اندام جنسی خود تنفر دارند و سعی میکنند مانند جنس مخالف خود رفر کنند.

شیوع اختلال هویت جنسی کدام سن بیشتر است؟

معمولا دوره بلوغ انتظار انجام رفرهای خاص جنسی و ایجاد نشانه های مختص هر جنس میرود اما اگر فردی دچار این اختلال شد ویژگیهای رفری به ستی بروز پیدا نمیکند .

مان اختلال هویت جنسی به چه صورت امکان پذیراست؟

قبل از انجام هرگونه جراحی روی شخص تحت نظر مشاور مانگر قرار میگیرند از لحاظ روانی آمادگی لازم را پیدا کنند و بعد از هورمون مانی و سپس جراحی استفاده میشود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال شخصیت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Gender Dysphoria: Symptoms, Diagnosis, Treatment – …

 

اختلال هویت جنسیتی چه نشانه هایی دارد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 0:48
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 21 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

آلزایمر یکی از بیماری‌های زوال عقل است که به کندی شروع شده و به مرور زمان علائم آن وسیع می‌شود . بیماری آلزایمر ،عملاً سلول‌های مغزی را از بین می‌برد و موجب رسوب ترکیت شیمیایی آسیب‌زا ون مغز و از بین بردن ارتط سلول های مغزی میشود . بیماری آلزایمر دو نوع مختلف دارد . نوع اول افراد لای شصت و پنج سال دیده می‌شود و بیشتر تحت ثیر عوامل محیطی است . نوع دوم آن شیوع کمتری دارد . این نوع بیشتر تحت تأثیر وراثت بوده و افراد پایینتر از چهل سال دیده می‌شود .  این بیماری  براساس سیر پیشرفت به سه مرحله تقسیم می شود : مرحله اول زوس یا خفیف ، مرحله دوم میانی و متوسط ، مرحله سوم پیشرفته یا شدید . می‌توانید مراجعه به مرکز مشاوره خانواده اطلاعات بیشتری را این زمینه یافت کنید .

تعریف آلزایمر چیست؟

تعریف آلزایمر را می‌‌توان چنین گفت : اختلالی مغزی است که بتیج حافظه و توانایی یادگیری شخص را مختل می‌کند . بیماری آلزایمر ، یک بیماری پیش‌رونده است که به مغز ، ذهن و رفر فرد آسیب می‌زند نتیجه افرادی که دچار این بیماری می شوند گیر اختلال رفری نیز هستند . از ویژگی‌های اصلی این بیماری می‌‌توان به از دست رفتن حافظه ، آشفتگی زن و عدم توانایی تشخیص اشیا اشاره کرد . البته این نشانه‌ها به مرور زمان شکل می‌گیرد . مشاوره روانشناسی دیده شده که شخصی به خاطر بی‌توجهی‌های همسرش ، او دچار مشکل شده . شکایت فرد این است که همسرش بی توجه و بی مسئولیت است و انجام خرید های روزانه ، آس خانه و حتی گاهی اسم فرزندانش را فراموش می‌کند . مصاحبه‌های لینی و انجام بررسی‌های فیزیولوژیک مشخص میشود که آن شخص دچار بیماری آلزایمر است.

علائم آلزایمر و چه نشانه هایی دارد؟

علائم آلزایمر از دست دادن حافظه کوه مدت شروع میشود . فرد بیمار اسامی و آس ها را فراموش می‌کند و جایی پیش می‌رود که دیگر خانه خودش را هم نمی‌شناسد . به مرور زمان علائم آلزایمر شدیدتر شده و فرد بیمار چهره‌ها را فراموش می‌کند و نزدیک‌ترین افراد زندگی‌اش را نمی‌شناسد . هرچه بیماری پیشرفت کند ناتوانی فرد مبتلا بیشتر می‌شود جایی‌که از عهده نظافت و لس پوشیدن خود برنمی‌آید و کنترل اار خود را از دست میدهد . تعریف آلزایمر بیان میشود که بعد از مدتی  حافظه فرد دچار آسیب می‌ شود و ممکن است حوادث قدیمی را نیز فراموش کند مثلاً فراموش میکند که ماش فوت شده . معمولاً آلزایمر فعالیت‌های حرکتی بیمار را نیز تحت ثیر قرار می‌دهد . برای اینکه بهتر بتوانید رفر های فرد مبتلا به این اختلال را کنترل کنید میتوانید از مشاوره روانشناسی کمک بگیرید .

 

ابتلا به آلزایمر چگونه ممکن میشود؟

ابتلا به آلزایمر می‌تواند تحت تأثیر وراثت یا عوامل محیطی شد . آلزایمر نوع دوم بیشتر وراثت مرتبط است به همین دلیل به آن آلزایمر خانوادگی نیز گفته می شود .دیده شده افراد مبتلا به این نوع از بیماری تعدادی از کروموزوم‌های خود دچار مشکل هستند . وراثت آلزایمر نوع اول هم بی‌ثیر نیست اما نقش عوامل محیطی این نوع پررنگ‌تر است . عوامل دیگری هم ابتلا به آلزایمر مؤثر هستند مثلاً پروتئینی به نام آمیلوئید وجود دارد که سلول‌های عصبی مرده رسوب می کند . این پروتئین بیماران مبتلا به این اختلال و همین‌طور بستگان جه یک آن‌ها وجود دارد . افزایش میزان آلومینیوم و نقص ایمنی هم ممکن است ابتلا به این بیماری نقش داشته شند . افراد مبتلا به آلزایمر حجم کورتکس مغز به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند .

مشکلات آلزایمر چیست؟

مشکلات آلزایمر فراوان است . نگهداری از افرادی این اختلال دسرساز و هزینه‌بر است . این افراد به خاطر فراموشی آس‌ها را به خاطر نمی‌آورند و ممکن است بیرون از خانه گم شوند برای همین به‌تنهایی نید از خانه خارج شوند. نگه داشتن آن‌ها خانه از مهم‌ترین مشکلات علائم آلزایمراست . پیشرفت بیماری فرد مبتلا  دچار اختلال‌ رفری می‌شود و کنترل هیجان‌های کودکانه او دشوار می شود . فرد مبتلا ممکن است خانواده خود را نشناسد و آن‌ها را از خانه بیرون کند . همچنین موارد پیشرفته تر بیماری فرد قسمت‌های مختلف خانه ها تشخیص نمی‌دهد و ممکن است مثلاً آشپزخانه و دست‌شویی را هم اشته بگیرد . مشکل دیگر آسیب هایی است که خانه دچار آن میشوند ید وسایل خانه طوری قراربگیرند که کمترین آسیب متوجه فرد بیمار شود زیرا این افراد بسیار شکننده و حساس هستند .

 

مان آلزایمر امکان پذیر است؟

مان آلزایمر مسفانه کاملا امکان پذیر نیست اما راه هایی که برای مان این بیماری استفاده میشود حدی علائم آن را کاهش میدهد . دیده شده که هورمون جنسی مردانه (تستسترون) سبب بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به آلزایمر میشود . برای همین مواردی از هورمون مانی برای بیماران مبتلا به آلزایمر استفاده میشود . امروزه برای مان علائم آلزایمراز روش جدیدتری استفاده میکنند و آن تزریق آنتی دی به انسان است که عث جلوگیری از تجمع پروتئین آمیلوئید مغز میشود ‌ البته روش های مختلفی مثل انجام فعالیت های مغزی ، جلوگیری از اضافه وزن و رژیم غذایی مناسب میتوان از ایجاد و پیشروی آلزایمر جلوگیری کرد . مصرف مواد حاوی آنتی اکسیدان ها و ویمین های E وC و همینطور مصرف گوشت یا روغن ماهی که حاوی موادی مثل امگا ۳ میشد عث کاهش احتمال ابتلا به علائم آلزایمر می‌شود.

پیشگیری از آلزایمر!!

پیشگیری از علائم آلزایمر  رژیم تغذیه ای مناسب ، ورزش و برنامه ریزی روزانه امکان پذیر است . مصرف موادی که حاوی سروتونین ، امگا۳ و ویمین E است مثل فندق ، ماهی ، میوه و لبنیات ، می‌تواند عث جلوگیری و مان آلزایمر شود . اگر می‌خواهید سنین لا از مشکلات حافظه و اختلال رفری رنج نبرید ، روزانه یک یا دو لیوان آب سیب مصرف کنید و غذاهاین از زردچوبه استفاده کنید . فعالیت‌های مغزی برای جلوگیری از اختلال حافظه بسیار توصیه می شود . خواندن کب ، حفظ کردن شعر ، آموختن یک زن جدید یا موسیقی می‌تواند این مورد مؤثر شد . همچنین برای این‌که از زوال عقل سنین لا جلوگیری کنید ، فشار خون و کلسترول خود را مرتب کنترل کنید ، ورزش را فراموش نکرده و از لا رفتن وزنن جلوگیری کنید .

 

خصوصیات افراد مبتلا به آلزایمر

خصوصیات افراد مبتلا به آلزایمر را می‌‌توان چنین خلاصه کرد : پایین بودن توانایی‌های شناختی . این افراد معمولاً توانایی یادگیری پایینی دارند و دیگران آن‌ها را کم‌هوش می‌دانند . به‌خاطر فراموش کردن خاطرات قدیمی ممکن است حرف‌های عجیبی بزنند یا کارهای عجیبی انجام دهند . وقتی اطلاعات قدیمی را به صورت جدیدی به آن‌ها نشان دهید توانایی تشخیص آن را ندارند . این افراد معمولاً متوجه علائم خود می‌شوند و برای جلوگیری از اشته ، از گفتن جزئیات خودداری می‌کنند . فرد دارای این اختلال معمولاً به‌شدت ون‌گرا می‌شود و علائم افسردگی او ظاهر می‌شود . مراحل پیشرفته بیماری فرد کنترل حرکات خود را از دست می‌دهد و موارد خیلی شدیدتر ، کاهش هوشیاری کما و به دنل آن مرگ رخ می دهد .

سوالات متداول

علائم آلزایمر را بیان کنید ؟

اختلال حافظه ، اختلال گفر ، اختلال قضاوت ، تغییرات شخصیتی ، جا به جا گذاشتن وسایل ، گم کردن زمان و مکان ، از دست دادن یا کاهش میل به زندگی از نشانه های مهم این بیماری است .

آیا آلزایمر قابل پیشگیری است ؟

کنون هیچ راه تضمین شده ای برای پیشگیری وجود نداشته اما انجام تمرینات فکری مثل جدول سودوکو یا تمرینات بدنی مثل پیاده روی و همچنین تغذیه حاوی سبزیجات و آب فراوان میتواند ثیر زیادی کند کردن بیماری داشته شد .

علت بیماری آلزایمر چیست ؟

علت بیماری آلزایمر زوال عقل یا بصورت عامیانه کوچک شدن مغز است یعنی رسوب پروتئین های مغزی عث مستعد شدن فرد به این بیماری میشود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال شخصیت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Alzheimer’s Disease – Symptoms & Causes 

 

مهمترین علائم آلزایمر چیست؟ چگونه پیشگیری کنیم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 0:22
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 14 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رابطه جنسی دوران آشنایی گذشته به هیچ وجه مرسوم نبوده است. حتی خانواده‌ها این امر به عنوان یک بو شناخته می شد. این مسئله برای مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج نیز به یک کلاف سر گم تبدیل شده است.اما به علت اینکه بسترهای ازدواج تغییر کرده است و ارتطات جوانان قبل از ازدواج بیشتر شده است. دیگر روابطه جنسی حد و حدود گذشته را ندارد . نتیجه این کمرنگ شدن مرزهای روابط عاطفی و جنسی مشکلاتی جامعه به وجود آمده است. این سوال که آیا روابط جنسی دوران آشنایی صحیح است یا نه؟ چه پاسخی می‌تواند داشته شد؟

اگر قصد شما تشکیل زندگی است و دوران آشنایی به دنل تکمیل شناخت خود از همدیگر هستید. ید بگوییم جواب سوال فوق خیر است.

شما برای شناخت یکدیگر جهت تشکیل یک زندگی به روابط جنسی دوران آشنایی نیازی ندارید حتی اگر زمینه روابط جنسی و داشتن دیدگاه‌های مشترک این زمینه دغدغه‌های دارید، می توانید سوالات و انتظارات خود را از طرف مقابل به وضوح و روشنی بپرسید. همچنین خواسته های خود را روابط جنسی به صراحت بیان کنید . اینجا منظور ما این نیست که رابطه جنسی دوران آشنایی شرعی است یا خیر؟ همچنین آیا ایرادی دارد یا نه؟ اگر به ثیر رابطه جنسی دوران آشنایی به بعد از تشکیل این زندگی فکر کنید خواهید را که حتی اگر رابطه شما دوران آشنایی چارچوب صیغه محرمیت شد و از لحاظ دینی، شرعی تلقی شوند ز رابطه جنسی دوران آشنایی به هیچ وجه توصیه نمی شود. اما چرا؟ برای اینکه بدانید چرا این روابط نید دوران آشنایی شکل بگیرد ادامه مطلب ما همراه شید .

چرا رابطه جنسی دوران آشنایی نداشته شیم؟

 • جامعه ما جامعه ای است سنتی به رغم این که فاکتورهای من نیز به آن وارد شده است.
 • افراد مورد روابط جنسی دیده یکسانی ندارند.
 • افراد ممکن است معیارهای خود را مورد رابطه جنسی صداقت دوران آشنایی مطرح نکنند.
 • رابطه جنسی هنوز جامعه ما رنگ و بوی تعهد را دارد.
 • رابطه جنسی دوران آشنایی عث می‌شود که همه جوانب طرف مقابل را نظر نگیرید.
 • رابطه جنسی دوران آشنایی عث می‌شود که گیر عواطف و احساسات شوید و به صورت کامل منطقی تصمیم نگیرید.
 • برقراری رابطه جنسی دوران آشنایی خطر رداری را پی دارد که از لحاظ فرهنگ خانواده ها غیر قابل پذیرش است.
 • قطعاً روابط جنسی دوران عقد می تواند اضطراب آور شد و کنترل رابطه را برای شما سخت میکند.
 • روابط جنسی زودهنگام قطعاً روابط عاطفی را تحت ثیر قرار می دهد و شاید مواردی عث شود که روابط عاطفی کاهش یابند.
 • رابطه جنسی دوران عقد می‌تواند پرریسک شد زیرا مرکه هایی که این دوران صورت میگیرد،افشای رابطه جنسی برای خانواده ها بسیار دشوار و غیرقابل قبول است.

 

دلایل عدم تفاهم روابط جنسی چیست؟

 • متفاوت بودن فیزیک بدن افراد
 • عدم تناسب نیاز جنسی افراد از لحاظ زمانی
 • علائق جنسی متفاوت
 • تجربه های جنسی متفاوت داشت
 • داشتن گرایش های تنوع طلنه
 • داشتن علائق عاطفی نامرتبط
 • وجود اختلالات جنسی یک طرف رابطه

نادیده گرفتن مسائل جنسی آیا صحیح است؟

جواب این سوال خیر است. چه دوران نامزدی و چه دوران ازدواج نید نسبت به نیازهای جنسی بی تفاوت بود و یا حتی آن را انکار کرد. نیاز به روابط جنسی همپایه نیاز به رابطه عاطفی ید پاسخ داده شود. خلاءهای روابط جنسی یکی از دلایل اصلی خیانت روابط زناشویی چیست . به وفور جلسات مشاوره خانواده دیده شده است که نداشتنی ک یکسان از پاسخ های جنسی و ارضا شدن این نیاز عث بی وفایی و حتی گیری و مرکه زوجین شده است.

به روابط جنسی خود اهمیت دهید، زیرا؟

 • کناره گیری زوجین از یکدیگر را پی دارد
 • عث رنجش و کدورت زندگی مشترک می شود
 • زمینه خیانت جنسی و عاطفی ممکن است راه را برای افراد هموار سازد

توجه کنید که برای اینکه بدانید آیا به یکدیگر جاذبه جنسی دارید یا نه؟ لازم نیست قبل از ازدواج رابطه جنسی کامل داشته شید.علاقه و رابطه خوب خود تضمین محکمی برای روابط خود جنسی است. ید گفت روابط جنسی رضایت بخش و عالی از دل روابط حسنه عاطفی بیرون می آید .

 

چرا آقایان ابتدای آشنایی به دنل رابطه جنسی هستند؟

دیدگاه یک مشاور خانواده:

سلام،یکی از گلایه های دخترانی که زه نامزد شده اند این است که نامزدشان از اونا خواست رابطه دارد و این رفر برای اونا آزار دهنده است و حتی آنها را به شک وا میدارد که او را فقط برای رابطه جنسی میخواهد؟
پاسخ ید به یکی از تفاوت های اساسی بین زن و مرد اشاره کنم:

اگر از یک مرد و یک زن سوال شود اولویت بندی ارضای نیازهای جنسی و عاطفی برای شما ازدواج چیست؟
خواهید شنید که آقا نیاز جنسی و بعد عاطفی و خانم نیاز عاطفی و بعد جنسی رو مطرح خواهند کرد. به همین خاطر برای بسیاری از خانم ها سوال پیش میاد که چرا مردان اینگونه هستند؟
جواب ید بگم تصور کنید یه مرد اولویتش نیاز عاطفی یعنی دوست داشته شدن بود. آنوقت شما خانم ها ید دائم به ب خانه مردان میرفتید و ب رو از جا میاوردید و رها به مرد بیان میکردید که او را دوست دارید. آنها راضی شوند شما ازدواج کنند. دقیقا مثل مردان که این رفر را شما میکنند شما راضی به ازدواج او شوید چرا که اولویت شما میل عاطفی هست.

سوال اینجاست آیا حاضر به این کار بودید ؟؟

به همین جهت و برای جلوگیری از این رفر، اولویت مردان میل جنسی اونا قرار میگیره که فقط یک ر دیدن شما آنق بر روی غرور خود پا میگذارند که حتی چند ر بیایند خواستگاری شما و لذت ارضای میل عاطفی رو به شما بدهند.
اینگونه است که مرد میل جنسی اولویت اون میشه و هرکسی رو که پسندید و دیدش عاشقش میشود
حال چون میل جنسی اولویت نیاز مرد هست. پس جهت رفر او رو هم برای ارضای این میلش شکل میده و بهمین خاطر میبینید خلال آشنایی شما و پیشرفت مذاکرات و جلسات خواستگاری کم کم ادبیات و رفر او به سمت ارضای این میلش حرکت میکند و شما گاها شاهد خواست هایی هستید که به حال به آن فکر هم نمیکردید چراکه شما غرق ارضای میل عاطفی خود مسیر گفتگو کردن هستید.

این تعارض رفری عث میشه که یه خانم ابتدای آشنایی به شک و تردید بیفته که چرا شکل رفر نامزدش فرق کرده و رفری متفاوت آنچه او میخواد را از او طلب میکند. هرچند توصیه ما به آقایان این است که به هیچ عنوان ابتدای آشنایی و جلسات اولیه خواستگاری این خواست ها را نداشته شند. چرا که آسیب های جدی از جمله شک خانمتون به شما را هنگامی که آینده جنس مخالفن مشغول صحبت هستید را به دنل خواهد داشت ولی به خانم ها هم میگویم این مساله مرد طبیعی و بر اساس نیازش است و از شک و تردید و تفکرات غیرمنطقی به نامزدتون بپرهیزید.

 

سوالات متداول

چه زمانی ید به روابط جنسی و جذابیت آن به عنوان فاکتوری برای انتخاب همسر فکر کنید؟

بعد از ایجاد صمیمیت و روابط عاطفی دلخواه . زمانی که حداقل یک ک مشترک مورد خواسته های یکدیگر شکل گرفت می‌توان به دغدغه‌های روابط جنسی و خواسته‌های خود این زمینه فکر کرد.

آیا جاذبه جنسی برای شکل‌گیری یک زندگی کافیست؟

 جاذبه های جنسی برای شروع یک رابطه نیاز هست ولی شرط کافی نیست شما علاوه بر اینکه نیاز به روابط جنسی دارید قبل از آن نیاز به روابط عاطفی و ک مشترک از این روابط داریم. تفاهم یکی از مسائلی است که ید قبل از همه چیز اولویت روابط  قرار بگیرد

آیا فردی که از همان اوایل رابطه از صحبت های جنسی میکند رابطه‌مان را قطع کنیم یا خیر؟

قطعاً فردی که همان اوایل رابطه صحبت های جنسی را شروع میکند . ید حد و مرزهای خود را به روشنی برای طرف مقابل ترسیم کنیم اصولا فردی که از همان ابتدا شروع به صحبت مورد مسائل جنسی می کند مشکوک است و بهتر است دقت تمام مواضع خود را بیان کنید و به او بگویید این مرحله از آشنایی دو طرف زمان مناسبی برای طرح اینگونه مسائل نیست .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی و خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:The Dating Game: When Should You Have Sex? 

 

 

آیا رابطه جنسی دوران آشنایی صحیح است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت 6:05
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 24 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

افسردگی نوجوانان از جمله مشکلات مهم و اساسی حوزه روان و مشاوره خانواده میشد. به  همین خاطر شناخت آن و راه های مقابله و مهارت های زندگی و مان افسردگی برای هر خانواده ای که فرزند نوجوان دارد مهم میگردد و ضروریی است از راهبرد های مشاوره روانشناسی بهره گیرند. نوجوانی، سن ورود به دنیای تغییرات گسترده جسمی، روانی و اجتماعی میشد. تغییرات جسمی شامل:

 • بلوغ
 • رشد صفات جنسی
 • تغییر ظاهر برخی اندام های بدن میشد.

این تغییرات به دلیل مشخصات فیزیکی و هشدار دهنده ای که دارند امکان فهم بهتر، مقابله زود هنگام زمان بروز مشکل را برای اطرافیان نوجوان و خود نوجوان فراهم مینماید. تغییر تن و حجم صدا، بزگ شدن بینی، جوش های نوجوانی معروف و د سر ساز، رشد مو های زائد نواحی تناسلی، رشد آلت تناسلی و تجربه اولین انزال از جمله تغییرات جسمی و جنسی این دوره از زندگی میشد. شاید این موارد برای خیلی از افراد به ویژه والدین قابل هضم نشد، اما اگر آگاهی و دانش لازم قا به مهار و پاسخ گویی سوالات نوجوان شان این خصوص نشند پیشا پیش به استقل مشکلات دوره بزرگسالی فرزند شان رفته اند. بین دختران نیز تغییراتی ظاهر و اندام های زنانه ایجاد میشود، شروع عادت ماهانه مرحله ورود به دنیایی متفاوت از کودکی برای آنها میشد.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


تغییرات عاطفی و تحول روانی نوجوانی

دگرگونی های روانی و تحول عاطفی بعد دیگری از تغییرات دوره نوجوانی است. منظور از عاطفه و هیجان، نحوه واکنش نشان دادن و ابراز احساسات افراد مقابل رویداد ها و حوادث زندگی است. یکی از مهم ترین دسورد های دوره نوجوانی بعد اجتماعی و روانی، شکل گیری و دستیابی به هویت و عزت نفس است.

نوجوانی زمان پاسخ  به سوال” من کیستم؟” است. سایه پاسخ به این سوال مهم، نوجوان طیفی از توانایی ها و نقاط قوت و ضعف خود آشنا میشود. عزت نفس به عنوان تصویری تعریف میشود که نوجوان مورد توانمندی ها، خصوصیات و شرایط خود از طریق زخورد دیگران و ارزیابی های منطقی یا غیر منطقی کسب مینماید. همان طور که لا اشاره کردیم از جمله تغییرات مهم این دوره تغییرات جسمی است که از جمله عوامل کلیدی و مهم شکل گیری خود پنداره نوجوان میشد.

نوجوانی را نظر بگیرید که چک کردن مداوم خود مقابل آینه و اظهار نظر های مدام از دوسن و همسالان مورد سر و وضعش به دنل راهی برای تقویت عزت نفس میگردد. اگر جواب به سوالات خود به پاسخ هایی منفی، مثل: “من زشت هستم”، “کسی این دماغ به من توجه نمیکند”، “ید تمام این جوش های زشت و بی ریخت را از صورتم محو کنم”، دور طلی از شکست، ناکامی و افسردگی قرار میگیرند و  هدف پیدا کردن راهی برای حفظ عزت نفس از دست رفته خود، به رفر هایی غیر معقول و خطرناک و افراطی پناه میبرد.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


 

مشکلات افسردگی نوجوانان چه مواقعی بروز میکند؟

مشکل افسردگی نوجوان بین پسرانی که مقایسه همسالان دیر تر لغ میشوند، دخترانی که تجربه بلوغ زود هنگام را دارند بیشتر از سایر نوجوانان دیده میشود، که نتیجه آن جز انزوا و کناره گیری از گروه دوسن نخواهد بود. توجه به بعد اجتماعی بودن انسان، طرد و تنهایی نوجوانی معضل بسیار مهم و خطر سازی برای ورود به دنیایی از مشکلات روانی از جمله افسردگی و اختلالات طیف اضطرابی میشد که حتما ید مورد توجه و مان زود هنگام واقع شوند.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


تعریف افسردگی نوجوانان

تعریف افسردگی نوجوانان تعریف اصلی افسردگی سایر سنین تفاوت چندانی ندارد. به عرتی کاهش علاقه و لذت زندگی و نارسایی هایی حوزه های تمرکز، انرژی، اشتها و هیجانات ناسازگار مورد نوجوانان مبتلا به افسردگی هم دیده میشود. این تفاوت که تعریف افسردگی نوجوان بیشتر شاهد برون ریزی ها، تحریک پذیری و عصنیت نوجوان هستیم نشانه های اندوه و غمگینی افسردگی بزرگسالان.

علائم افسردگی نوجوان

علائم افسردگی نوجوانان ابعاد شناختی، هیجانی، رفری دسته بندی میشود. علائم افسردگی نوجوان زمینه شناختی:

 • کاهش تمرکز
 • حواس پرتی
 • کمبود دقت و توجه هنگام انجام امور روزمره
 • بروز افکار منفی نسبت به خود و دیگران از جمله نشانه های مهم میشد.
 • کاهش علاقه به زندگی
 • احساس پوچی و بی هدفی
 • عصنیت
 • عدم کنترل خشم
 • تحریک پذیری
 • از کوره رفتن و زود جوش آوردن، زمره مشکلات هیجانی این افراد قرار میگیرد.
 • افت تحصیلی
 • ترک تحصیل
 • گوشه گیری و انزوا
 • ون گرایی و ترجیح تنها بودن بین دوسن و اطرافیان از علائم رفری نوجوان افسرده محسوب میشود.
 • ژست، افکار و اقدام به خودکشی از جمله خطرات و عوارض مهم افسردگی دوره نوجوانی میشند.

ابتلا به افسردگی نوجوانان

ابتلا به افسردگی نوجوانان موضوعی است که توجه روانشناسان و مشاورین حوزه روان را به خود جلب کرده است. نرخ رو به افزایش رفر های خطرناک از سوی نوجوان مبتلا به افسردگی ضرورت توجه و ملاحظه ویژه را مهم مینماید. شناسایی عوامل بروز و تداوم افسردگی بین نوجوانان حائز اهمیت میشد. خانواده و شیوه تربیت والدین، حوزه مهمی است که به عنوان اولین و بزرگ ترین عامل خطر ساز یا محافظ مشکلات نوجوانی مورد توجه قرار میگیرد. نوع تعامل و ارتطات خانواده فرزند نوجوان، میزان آگاهی والدین از نیاز ها و تمایلات فرزند نوجوان، نحوه حل مسئله، الگو سازی والدین مدیریت صحیح و تنظیم دقیق هیجانات  همگی کاهش یا افزایش ابتلا به افسردگی نوجوانان ثیر به سزایی دارد.

به فرض خانواده ای که برای حل مسائل به جای تهدید و تنبیه از روش گفت و گو و مشورت استفاده میکنند، امکان ابراز وجود و مطرح شدن نیاز های نوجوان را فراهم مینمایند، که عامل مهمی بعد پیشگیری از بروز افسردگی و  اختلالات رفری نوجوان میشد. نقش حمایتی و محبت آمیز والدین به ویژه رابطه گرم پ پسر، ما دختر از دیگر عوامل مهم زمینه رشد عزت نفس مثبت و شخصیت سالم میشد، که کاهش مشکلات رفری و روانی نوجوان از جمله پیامد های جانبی آن خواهد بود.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


 

مشکلات افسردگی نوجوانان چیست؟

مشکلات افسردگی نوجوانان ریشه نیاز ویژه ی نوجوان به دیده شدن و ابراز وجود دارد. هر فردی برای دیده شدن و جلب توجه دیگران نیاز اساسی دارد، منتها راه رسیدن به جواب سنین مختلف متفاوت میشد. از مشکلات افسردگی نوجوانان، روشی است که نوجوان برای ارضای نیازش به دیده شدن به کار میگیرد که کاملا راهبرد های بزرگسالان پخته و تجربه متفاوت خواهد بود.

 • هیجان خواهی افراطی
 • خطر پذیری نوجوانان، نحوه پاسخ شان به ارضای خواسته ها یشان را تحت ثیر قرار میدهد. به این صورت که نوجوان را دسترسی به رفر های خطرناک و د سر ساز آزاد و مستقل تر میگذارد.

عزت نفس منفی نوجوان که ناشی از نادیده گرفتن نقاط مثبت و بزرگ جلوه دادن شکست ها و ناکامی ها است، توجیهی برای خود فرو رفتگی، منزوی شدن و افسردگی نوجوان میشد. توجه به نا خوشایند و دناک بودن افسردگی، نوجوان برای فرار از آن ممکن است دست به دامان روش های خطرناک (عضویت گروه های همسالان خطر جو، اقدام به خودکشی و خود زنی های مکرر جهت دیده شدن و رفع نیاز  محبت و صمیمت) شوند. گرایش به مصرف مواد مخ، مشروب خواری و روابط جنسی نامشروع از دیگر رفرهایی است که یک نوجوان به عنوان رفر های نقش بزرگسالی و مستقل شدن برای خود تعریف مینماید، به این ترتیب پرداختن به این رفر ها به دنل یید دیگران و کسب استقلال از والدین میشند، که نتیجه ای جز غرق شدن دور طل افسردگی و دید منفی به خود نخواهد داشت.

راهکارهای مان افسردگی نوجوانان

مان افسردگی برای نوجوانان، نیازمند همکاری بین والدین و خانواده نوجوان تیم متخصص مشاوره و روانشناسی، روانپزشک و مددکار دارد. مان افسردگی نوجوانان بعد روان مانی، شامل: تعدیل و تنظیم هیجانات آشفته و ناسازگار (راهبرد های کنترل احساس، تحمل د و ناراحتی، به تعویق انداختن نیاز ها) و آموزش مهارت حل مسئله میشد. بعد اجتماعی مان به آموزش مهارت های جرات مندی، تقویت اعتماد  به  نفس و عزت نفس، مهارت های بین فردی مناسب و نحوه استفاده از فن مذاکره و گفت و گو به جای راهبرد های خطر ساز و غیر منطقی برای حل مشکلات اشاره میکند. شرکت فعالیت های نوع دوستی، فوق برنامه مدسه، معاشرت افراد موفق از نظر تحصیلی و ارتطی، ایجاد فضا های تفریحی و ورزشی سالم و مناسب، پاک سازی محیط نوجوان از افراد گیر مصرف مواد از راهکار های جانبی مان افسردگی نوجوان میشد.

صورت ابتلا نوجوان به افکار و اقدام خودکشی مراجعه به روانپزشک متخصص و قرار گرفتن تحت مان دارویی الزامی مینماید. بعد خانواده نیز آموزش به والدین خصوص افزایش آگاهی از خصوصیات دوره نوجوانی، تعدیل شیوه های فرزند پروری و به کارگیری روش تربیتی مقنه توام محبت و صمیمت ضرورت میید. مراجعه به موقع و زود هنگام به مراکز مشاوره و روانشناسی میزان بهبودی افسردگی نوجوان امر مهمی است. مرکز مشاوره  و روانشناسی آویژه جمعی از روانشناسان و مشاورین حرفه ای  و ارائه خدمات حرفه ای حوزه مان و آموزش  مهارت های زندگی لازم، راهنما و مرجع مهمی برای کمک به شما این خصوص میشد.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


 

سوالات متداول

تغییرات اساسی دوره نوجوانی چیست؟

 بلوغ جنسی و فکری، رشد و تحول روانی و تغییرات نقش اجتماعی و کسب استقلال.

عامل اصلی ایجاد مشکلات افسردگی نوجوانی چیست؟

عزت نفس منفی، هیجان خواهی افراطی، خطر پذیری، تمایل افراطی به دیده شدن و مورد توجه واقع شدن.

مان افسردگی نوجوانان بیشترین نقش بر عهده چه کسانی است؟

خانواده اولین  و مهم ترین نقش را بروز افسردگی و مان افسردگی نوجوان دارند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره مان افسردگی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Teen depression – Symptoms and causes 

 

افسردگی نوجوانان چه نشانه هایی دارد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:41
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 23 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

راه برخورد خیانت شوهر از جمله انتخاب هایی است که همسر خیانت دیده ید زمان وقوع خیانت یا بعد از ثابت شدن خیانت آن بسیار دقت کند . راه برخورد خیانت شوهر نید فضای متشنج و پر از تشویش انتخاب شود و همیشه سعی کنید از مشاوره خانواده کمک بگیرید. ما ید بعد از آرام شدن و دور شدن از هیجان های منفی ره راه برخورد خیانت تصمیم بگیریم . این صورت است که میتوانیم به صورت منطقی ره این مسئله راهکاری را پیش بگیریم . راه برخورد خیانت شوهر صورتی که خامی و به دور از عاقبت اندیشی انتخاب شود نه تنها بر روی زوجین ، بلکه بر آینده فرزندان نیز ثیر گذار خواهد بود .

راه برخورد خیانت شوهر ید متناسب نوع و عمق خیانت همسر انتحاب شود . چرا که اگر راه برخورد خیانت شوهر به ستی و انصاف انتخاب شود حتی میشود به اصلاح فرد خیانتکار نیز امیدوار بود . اگر ابتدای رابطه هستید از راهکارهای مشاوره قبل از ازدواج استفاده کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


راه برخورد خیانت شوهر

 • آرامش خود را حفظ کنید

ابتدا بهتر است آرامش خود را حفظ کنید. عصنیت کار را سخت تر میکند و اگر امیدی هم به زندگی این مرد داشته شید از بین خواهد رفت. زیرا شوهرن منتظر این واکنش است به بهانه آن خانواده را از هم بپاشد. البته برخورد منطقی این شرایط کار غیر ممکنی است ولی صورتی که همسرن را دوست دارید و می خواهید او ادامه دهید، عصنیت می تواند همه چیز را به هم بریزد.

 • خیانت را خیانت جواب ندهید

بیشتر خانم ها زمانی که متوجه خیانت همسرشان می شوند سعی می کنند خیانت را خیانت تلافی کنند. این کار آسیب بیشتری به خود و خانواده خود می زنید و سردی بیشتری به وجود می آورید. از طرفی از لحاظ روانی دچار عذاب وجدان شده و سرخورده می شوید. مخصوصا زنانی که فرزند دارند ید بیشتر به خود مسلط شند.

 • از یک مشاور متخصص کمک بگیرید

شاید بهترین راه برای شما این است که از یک مشاور خوب وخبره برای حل مشکلن کمک بگیرید. بهتر است به هر بهانه ای که شده همسرن هم به صورت جداگانه به مشاور مراجعه کند. گاهی یک نفر مطمئن و تجربه می تواند یک زندگی را از منجلاب نجات دهد و راه های زیادی پیش پای شما بگذارد.

 • مدتی از همسرن دور شید

بهتر است برای اینکه آرامش و بدون عصنیت بهترین تصمیم را بگیرید مدتی از همسر خود دور شید. این دوری عث می شود او نبود شما  عث می شود.

 • نقص ها و مشکلات خود را ببینید

گاهی بهتر است به جای اینکه یک طرفه قاضی بروید کمی روی رفر خودن نیز فکر کنید. شاید ایراد از رفرهای شما شد. شاید به همسرن آنگونه که ید توجه نمی کردید. اگر فکر می کنید این مورد کوهی کرده اید دست به کار شوید و بیش از پیش وقتن را به او اختصاص دهید. مسفانه به علت احساساتی بودن خانواده های ایرانی،  بسیاری از اختلافاتی می توانست گفتگو و تغییر روش و رفر حل شود لجزی و عصنیت به طلاق کشیده می شود.

 • طلاق آخرین راه حل است

اگر تمام راه ها را رفتید و به نتیجه نرسیدید یا شوهرن دوره به خیانتش ادامه داد و هیچ مشاوری نتوانست به شما کمک کند می توانید به طلاق فکر کنید.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


راه برخورد خیانت شوهر خیانتکار

راه برخورد خیانت شوهر خیانتکار نیز مسئله مهمی است که این روزها زیاد تر شدن خیانت روابط زناشویی جامعه ما برای خیلی از افراد مبهم است . نظر بگیرید که مردی به رابطه زناشویی خود پایبند نیست و نفر سومی رابطه برقرار کرده است . وقتی این خیانت را ریشه یابی میکنیم به این نکته پی میبریم که این خیانت نوعی انتقام از همسر خیانتکار بوده است .

حال سوالی که پیش می آید این است که بهترین راه برخورد خیانت شوهر خیانتکار چیست ؟ یک روانشناس اینجا کاملا میتواند نقش ز کننده این گره را ایفا کند . او میتواند بررسی ریشه ای این موضوع مرحله اول و تصمیم‌گیری منطقی طبق آن مرحله بعد راه برخورد خیانت شوهر خیانتکار را به ما ارائه کند . برای این که بدانیم راه برخورد خیانت شوهر خیانتکار چیست ید مسائل پیچیده ای را حل و فصل کنیم .

مشاوره برای راه برخورد خیانت شوهر ( betrayed to husband )

مشاوره برای راه برخورد خیانت شوهر مسئله ای بود که لا به آن اشاره کردیم و گفتیم که یک روانشناس میتواند بررسی دقیق این موضوع به ما کمک شایانی داشته شد . یک روانشناس سال های زیادی از عمر خود را صرف تحصیل و کسب تجربه حوزه های مختلف روانشناسی کرده است و مدت زمان طولانی را برای کسب تجربه این ب گذرانده است . مشاوره برای راه برخورد خیانت شوهر نید توسط افراد بدون صلاحیت به شخص ارائه شود .

گاهی اوقات این که افراد واقعا دلسوز ما هستند ، اما نمیتوانند مورد مشاوره خیانت یا سایر مسائلی از این دست ما را راهنمایی کنند . این عدم توانایی به این دلیل است که ممکن است آنها مازا دوست داشته شند و برای ما دلسوزی کنند اما تخصص و دانایی لازم برای راهنمایی را دارا نیستند .

 

بهترین راه برخورد خیانت شوهر

بهترین راه برخورد خیانت شوهر این است که وحله اول فرد خیانت دیده خونسردی خود را حفظ کند مدا تصمیم گیری احساسی این زمینه آسیب بیشتری را متوجه رابطه زناشویی خود و همچنین خانواده اش بکند . زن خیانت دیده ید توجه به نوع خیانت و همچنین عمق خیانتی که فرد مقابل به او میکند مقدار تنبیه و مجازاتش را نظر بگیرد . حالا بهترین راه برخورد خیانت شوهر چیست ؟  اگر این پرسش را بخواهیم بعد از بخشش مرد خیانتکار بپرسیم ید جوابی به این سوال داد که  راسی زگشت زن به زندگی سالم و آوش خانواده شد . حضور جلسات مشاوره خانواده و بهره بردن از نکته هایی که به خصوص مشاوره خیانت به افراد ارائه میشود میتواند این مورد بسیار کارساز شد .

بعد از بخشش خیانت همسر

اگر جلسات مشاوره خانواده و روانشناسی زمینه خیانت زناشویی شرکت کنید یا سلیقه شرکت را داشته شید میبینید که همیشه طلاق تنها چاره خیانت نیست . گاهی صلاح بر این است که گذشت موضوعاتی که شایسته گذشت هستند و قابلیت دوره فرصت دادن را دارند از فروپاشی یک خانواده جلوگیری کنیم . همانطور که گفته شد ید بررسی شود که آیا خیانت صورت گرفته به قی بوده است که ما بتوانیم آسیب به وجود آمده به بدنه خانواده احساسات و عواطف خود را ترمیم کنیم یا نه . مشاوره خیانت به خوبی به این نکات پرداخته میشود . مسائلی مانند خیانت زن شوهردار ، دلایل خیانت زن به شوهر و راههای پیشگیری از آن ، دلایل روانی خیانت به همسر و بسیاری از موارد مشابه و مرتبط این زمینه مشاوره خیانت واکاوی میشود .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


راهکارهای جلوگیری از خیانت مرد (women’s betrayed)

تقری میتوان گفت که هیچ خیانتی بدون دلیل و بدون زمینه اتفاق نمی افتد و حتما هر یک از زوجین نتیجه روندی که از قبل طی شده دست به خیانت میزند . مرد خیانتکار اگر از ابتدای زندگی زناشویی میل و قصد خیانت به همسرش را داشت دلیلی نداشت که ازدواج کند . بنابراین احتمال این که زن به شخصه خیانت مرد موثر شد بسیار زیاد است . برای مثال زمانی که زن مرد را از لحاظ جنسی که از مهمترین دلایل ازدواج است برطرف و ارضا نمیکند یک مرد بهترین شرایط نمیتواند بیش از مدتی طاقت بیاورد و ممکن است نهایت برابر اولین پیشنهاد وسوسه‌انگیز تسلیم شوند . این تفکر که مردانی که خیانت میکنند ، رابطه فرازناشویی را برای ارضای نیازهای خود انتخاب میکنند بسیار غلط است . هر انسانی هر سطح از زندگی مبتواند روزی به همسر خود خیانت کند .

 

خیانت فضای مجازی (cyberspace)

فضای مجازی منبع قابل توجه و به نوعی یایی از اطلاعات است که همه ما کوچکترین اشاره دست خود به آنها دسترسی داریم . اما این فضایی که برای خیلی از افراد منبع اطلاعات یا کسب آمد های نجومی است آسیب هایی حوزه ارتطات دارد . فضای مجازی به دلیل اینکه ارتطات بین افراد بسیار فراتر از حد تصور سهل و آسان است ، امکان ارتط بسیار لا میشد . اگر به هر دلیلی رابطه زناشویی زوجین گرمی و نشاط لازم را نداشته شد ، احتمال خیانت لا میرود و شاید بیشترین احتمال این موقع خیانت از طریق فضای مجازی است . گاهی مرد به دنل پر کردن خلاء عاطفی خود به ارضای نیاز خود از راه ارتط برقرار کردن جنس مخالفی گروه ها و شبکه های مجازی میرود که گاهی به رابطه جنسی و از هم فرو پاشیدن خانواده منجر میشود .

خیانت مالی (financial betrayed)

گاهی خیانت و رابطه فرازناشویی که زن برای ارضای نیازهای خود انتخاب میکند ، شامل خیانت مالی نیز میشود . این به این معنی است که زمانی که مردی کار میکند و آمدی کسب میکند قطعا به این انگیزه که خانواده اش رفاه بیشتری شند هر چق مبتواند تلاشش را بیشتر میکند . گاهی خیانت زن شوهردار و خیانت به همسر از طرف زن به ارائه و اختصاص دادن جسم و عاطفه خود به مرد دیگری غیر از شوهرش ختم نمی‌شود .

مواقعی نیز مشاهده می‌شود که زن پولی که همسرش تلاش بدست آورده و به او سپرده سطح رفاه خانواده را اندازه خوبی حفظ کند برای معشوقه خود و مردی که عرفا و شرعا و همچنین اخلاقا رابطه ناست و غلطی او دارد  خرج و هزینه میکند . این نوع خلاف و خیانت دست کمی از همخوابگی مردی به جز شوهر ندارد و قطعا مستحق مجازات همان سطح خیانت است .

طلاق عاطفی (emotional divorce)

اکثر زندگی های زناشویی عشق و انرژی زیاد و امید به ساختن یک زندگی عاشقانه و پر ثمر آغاز مبشود . اما همیشه طول زندگی زناشویی ما تغیراتی را خواهیم دید که زندگی ما را تحت ثیر قرار میدهند . گاهی رابطه زن و شوهر به قی سرد و سست میشود که دیگر برای ادامه دادن انگیزه و اشتیاقی را خود پیدا نمیکننه اما به دلایل مختلفی نمیتوانند از یک دیگر جدا شوند و رسما طلاق بگیرند . مثلا به دلیل اعتقاد و تعصت خانوادگی و فرهنگی بعضی از خانواده ها طلاق را برابر بی آبرویی و عیب قلمداد میکنند .

طلاق عاطفی زمانی یک زندگی مشترک اتفاق می‌افتد که دونفر هیچ میلی به یک دیگر ندارند ولی ناچار به ادامه دادن زندگی مشترک هستند . این مواقع زوجین نقش یک هم خانه را برای هم زی میکنند . طلاق عاطفی احتمال اینکه دو طرف ارضای نیازهای جنسی و عاطفی خود را کسی به جز همسرشان برآورده کنند بسیار لاست .

 

روسپی گری  (prostitutions)

بسیاری از موارد خیانت میبینیم که زنی که خیانت کرده گذشته لدی نداشته و سابقه و زمینه چنین بی اخلاقی هایی را نیز از گذشته به دنل ندارد . اما به هر دلیلی مجبور به تن فروشی میشود و از این راه به شوهر خود خیانت میکند . برای مثال بین معدان به مواد سنتی مثل تریاک واژه بی غیرتی به وضوح دیده میشود . هر چق که مواد مخ صنعتی مثل شیشه شک و تردید و رفرهای پارانوئید شکل را موجب میشود موادی مانند تریاک  بیغیرتی و حتی فکر معاوضه همسر  مواد را ذهن فرد معد وارد میکند .

گاهی نیز زن به دلیل اعتیاد شوهرش و یا اینکه شوهر به هر دلیلی نمیتواند معاش او و فرزندانش را فراهم کند راهی جز تن فروشی و کسب آمد از این طریق لیست انتخاب های خود نمی بیند . او جسم خود را میدهد از سمت مرد دیگری از لحاظ مالی مین شود ولی به ظاهر زندگی زناشویی خود فی میماند .

ازدواج های اجری

از دیگر مواردی که نشانه های خیانت زنان ممکن است به خاطر آن نمایان شود بحث ازدواج های اجری است که مسفانه کماکان بعضی از نقاط کشور ما وجود دارد . شاید زمینه مشاوره مورد خیانت شوهر و زن به یکدیگر دلایل متعددی را شنیده و آموخته شیم . مثلا دور بودن زن و شوهر از هم ، خیانت زن به شوهر از نظر اسلام و… اما یکی دیگر از مسائلی که مثلا مشاوره خیانت زن بررسی میشود این است که آیا ازدواج کاملا دلخواه و مورد پسند او بوده است یا خیر ؟ .

گاهی بر بعضی از فرهنگ های جامعه ما ازدواج فردی که به آن حسی نداریم زمانی رخ میدهد که به فرد دیگری علاقمندیم . یا اینکه فردی که بزرگترها برای ما نظر گرفته اند ، مناسب شرایط شخصیتی و معیارهای ازدواج ما نیست . این صورت است که گاهی میبینیم انسان هایی که دست به خیانت میزنند ظاهرا هیچ یک از زمینه های خیانت را ندارند ولی طن ماجرا چیز دیگری است .

عاقبت خیانت

بعد از اینکه خیانت چه از طرف مرد و چه از طرف زن اتفاق افد و بعد فرد خیانت دیده متوجه این قضیه شد ، دیگر هیچ یک از زمینه ها و و آموزشها و راههای پیشگیری از خیانت کار ساز نخواهد بود . دیگر مهم نیست که مثلا مهریه صورت خیانت زن به مرد چه شرایطی را طی میکند . دیگر مهم نیست که افراد چق هزینه میکنند مشاوره خیانت  همسر و یا راههای اثت خیانت زن یا مرد را بیاموزمد . ایا اینکه چگونه متوجه خیانت زن شویم ؟ .

اتفاقی که نید می‌افده آن زمان افده است و یک زندگی از هم فرو پاشیدنه است . حتی اگر حکم خیانت زن شوهردار از لحاظ قانونی مرگ هم شد هیچ چیز نمیتواند جلوی خرد شدن غرور مرد را بگیرد . قطعا فردی که خیانت دیده است چه مرد شد چه زن از لحاظ روحی و روانی معرض بیشترین بیماری ها آن هم از نوح حاد قرار میگیرد .

ثیر خیانت زناشویی بر فرزندان

جلسات مشاوره خیانت زناشویی علاوه بر مسائلی که بر محور رابطه زن و مرد میچرخد مثل نحوه برخورد مرد خیانتکار یا زن خیانتکار یا چگونگی ثیر گذاری این آسیب بر زوجین به موارد مهم دیگری نیز پرداخته میشود . مورد مهمی مثل ثیر دیدن و تجربه کردن این لحظات توسط فرزندان زوجی که مسئله‌ خیانت دست و پنجه نرم میکنند قطعا بسیار مخرب خواهد بود . اینکه پسری که ماش به پش خیانت جنسی میکند این شک و تردید را نسبت به همه زنان تعمیم میدهد و نمیتواند هیچوقت به زنی اعتماد کند . طرف مقابل دختری که پ خیانتکاری داشته ، احتمالا بزرگسالی پی انتقام از همه مردان بر میاید و زندگی افرادی را مختل میکنند. بنابراین نید از جنبه های مهم خیانت زناشویی مورد فرزندان هم به آسانی گذشت .

سوالات متداول

بعد از اثت خیانت مرد آیا دادگاه حضانت فرزندان را به او می دهد؟

اگر پ استطاعت مین هزینه فرزند را داشته شد و معد و دیوانه نشد میتواند خواست حضانت فرزندش را بدهد. این مورد خیانت مرد ثیری رای دادگاه ندارد مگر اینکه دو طرف به توافق رسیده شند که فرزند نزد ما شد.

آیا می توان به دخالت خانواده ها این مورد امیدی داشت؟

این مورد بستگی به خانواده دو طرف دارد. اگر خانواده ها منطقی شند و راهکار منصفانه ای برای زوجین بگذارند بهتر است حتما این مورد آن هاه صحبت کرد.

برخورد مرد خیانتکار انجام چه کاری به صلاح نیست؟

بهتر است مدتی از او فاصله بگیرید و آن محیط نمانید. عصنیت و خشونت جو را بدتر می کند و مرد را ترغیب می کند این کار را ادامه دهد. سرخود تصمیم نگیرید و قبل از هر چیز از مشاوره تجربه کمک بگیرید.

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Article III, Section 3: The Treason Clause 

 

۶ راهکار برخورد خیانت شوهر چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:57
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

زن خیانتکار (treacherous women)

زن خیانتکار حتما نمیتواند زنی شد که بی اخلاق یا بی اصل و نسب یا حتما از لحاظ اخلاقی خراب شد . از رویکرد مشاوره خانواده زن خیانتکار میتواند زنی شد که سالها زمان مجردی پاک زندگی کرده . برخی از آنها حتی سالها وفاداری کامل کنار شوهر خود زندگی کرده اند ولی الان زن خیانتکار خوانده میشوند . زن خیانتکار قطعا یک شبه و یا عرض چند روز به این موضوع آلوده نشده است . زن بی وفا به مرور زمان و جریان  اتفاقاتی که برای او به وجود آمده است به چیزی که اکنون هست تبدیل شده .

بنابراین این تفکر که یک زن بی وفا حتما از لحاظ اخلاقی پست میشد و زنانی که سابقه خیانت به همسر را ندارند قطعا از این بحث مبرا هستند تفکر و عقیده ای اشته است که میتواند افراد را این مورد به اشته بیندازد .پیشرفت تکنولوژی راه خیانت را برای زنان هم ز کرده. زنان نیز به دلایل زیادی به همسرشان خیانت می کنند. حتی مواردی مردان، از خیانت همسرشان آگاهند ولی به دلیل زندگی شان از هم نپاشد یا به دلیل فرزندانشان این موضوع کنار آمده اند. اینگونه موارد بهتر است حتما مشاوره به رجوع کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


نشانه های زن خیانتکار چیست؟

 • زن خائن را نمی توان به هیچ وجه راضی کرد:

زن بی وفا از همه چیز ایراد میگیرد. از نوع زندگی یا موقعیت اجتماعی یا اقتصادی همسرش گرفته طرز غذا خوردنش یا حتی از رفرهای او جمع ایراد می گرید. این زن به بهانه های مختلف، سعی دارد دعوا ست کند. از لحاظ روانشناسی این رفرش به نوعی توجیه خیانت اوست و واقع میخواهد به شما ثابت کند مجبور بوده و به خاطر فرار از مشکلات این کار را میکند.

 • مدام شما را تحقیر میکند:

زن بی وفا مدام شما را جمع تحقیر می کند و رفر بی ادنه ای شما دارد. این زن برای شما و زندگی اش هیچ ارزشی قائل نیست و برایش مهم نیست شما چه نظری راجب او دارید. اگر همچین رفری از همسرن دیدید یا به او مشکوک شدید شک نکنید خبری شده  و پای کس دیگری نیز میان است.

 • تلفن همراهش را همه جا خود می برد:

اغلب زنان خائن هر جا شند، گوشی همراهشان هم آنجاست. این شخص به طرز عجیبی مراقب گوشی اش است و از اینکه شما گوشی او را بگیرید به شدت واکنش نشان می دهد. اگر همچین ررفری از او دیدید این را به حساب خیانتش بگذارید.

 • مدام بیرون از خانه است:

این زن مدام بیرون از خانه است. از نشانه های مشترک زن خائن این است که به هر بهانه ای می خواهد بیرون برود یا مدام دوسن خود برنامه سفر بچیند. اگر به این مورد برخوردید بدانید که او قصد خیانت دارد و از بودن شما خسته است.

 • از بی توجهی شوهرانشان گله نمی کنند:

زنان خائن از بی توجهی همسرانشان گله ای ندارند. این نوع رفر نشانه این است که او از شما قطع امید کرده است. اگر این بی توجهی او علت خاصی نداشته شد می توانید آن را به حساب خیانت او بگذارید.

 • شما را مجبور می کند فرزندان خود وقت بگذرانید:

بعضی از زنان خائن شما را مجبور میکنند فرزندانن خود بیشتر وقت بگذرانید یا آن ها را به بیرون ببرید. این زن دیگر تحمل اداره زندگی را ندارد و بی حوصله و بی اعصاب است.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


علت رفری زن خیانتکار

علت رفری زن بی وفا از جهات مختلفی قابل بحث و بررسی میشد . علت رفری زن خیانتکار صورت شناسایی شود و فهمیدن این نکته که چرا یک زن خیانت میکند میتواند کمک شایانی جلوگیری یا میت أین موضوع به ما بکند . اگر مردی بداند که علت رفری زن بی وفا چیست میتواند اقداماتی انجام دهد که از بروز خیانت زناشویی جلوگیری شود . مردان موظف هستند که اطلاعات کاملی مورد خیانت زنان به دست بیاورد . چون حال حاضر عصر و زمانه ای زندگی میکنیم که آسیب خیانت از هیچ زن و مردی دور نیست و این اتفاق از هیچکس بعید نیست . مشاوره خانواده و روانشناسی میتواند منبع مطمئنی برای کسب اطلاعات مورد علت رفری زن بی وفا برای مردانی شند که قصد پیشگیری از این مسئله را دارند . کب های آموزشی نیز میتواند این مورد به مردان کمک کند .

 

روانشناسی زن خیانتکار (the psychology of women’s betrayed)

روانشناسی زن خیانتکار موضوعی بسیار مهم و دانستن آن میتواند بسیار واجب شد . یک زن که به امروز که چندین سال از زندگی مشترکش همسرش میگذرد و کنون هیچ خطایی ب خیانت و رابطه فرازناشویی نداشته است ، برای چه دلایلی رابطه نفر سوم را انتخاب میکند .قطعا روانشناسی زن بی وفا میتواند این اتفاق را از نظر روانشناسی توجیه کند . اگر روانشناسی زن بی وفا توسط یک روانشناس حاذق به انجام برسد میتواند اتفاقات خوبی را روند برخورد زنی که آلوده خیانت است رقم بزند . شاید بتوان یافتن و حل مشکل روح و روان فرد بتوان آن را دوره به زندگی سالم ز گرداند و از فروپاشی یک خانواده جلوگیری کرد . بنابراین ید به یاد داشته شیم که یک زن بی وفا ممکن است بخاطر مسائل روانی و ناخواسته دست به چنین اقدامی زده است .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


چگونگی برخورد زن خیانتکار

چگونگی برخورد زن خیانتکار قطعا مسئله ای است که ذهن مردانی که همسرشان سابقه خیانت دارند را میتواند به کل مشغول و مغشوش کند . بهترین پیشنهاد را میتوان از یک روانشناس چهارچوب مشاوره خیانت مورد چگونگی برخورد خیانت زن یافت کرد . یک روانشناس مدت های زیادی را صرف یادگیری و آموزش این راه و زمینه کرده است .  همچنین زمانی که یک مرد مورد خیانت واقع شده یا تصور میکند که این اتتبرای رابطه زناشویی خود و همسرش افده است ممکن است نتواند خود را کنترل کند . ممکن است به دلیل عصنیت یا تعصبی برخورد کردن دچار قضاوت بی مورد مورد همسرش شده شد و عکس العمل نشان دهد . شاید برخوذدی که میکند گاهی عث ازبین رفتن زندگیشان شود . یک روانشناس مورد چگونگی برخورد خیانت زن نیز بعد از اطمینان از خیانت برای مرد روی میز خواهد داشت .

اعتماد به زن بی وفا بعد از خیانت

اعتماد به زن خیانتکار بعد از خیانت قطعا برای یک مرد آسان نخواهد بود و بس راه نگفته ایم اگر بگوییم بسیاری از مواقع غیر ممکن است . مردی که بعد از کلی تلاش و فداکاری برای خانواده و اللخصوص همسرش این مسئله روبرو میشود که شریک زندگیش به او خیانت کرده میتواند مرز نابودی پیش برود . همانطور که گفته شد وجود یک روانشناس به عنوان مشاور کنار مرد خیانت دیده این مواقع میتواند بسیار کمک کننده شد .

اعتماد به زن بعد از خیانت نیز از مواردی است که مرد میتواند رهنمون های یک فرد متخصص این زمینه آن کنار بیاید . به هر حال واقعیتی این زمینه وجود دارد و آن این است که همه موارد نمیتوان طلاق را چاره خیانت دید . گاهی مرد بخاطر مسائلی مانند فرزندان و جلوگیری از محرومیت آنها از ما سنین حساس صلاح را این میبیند که زندگی زناشویی را ادامه دهد .

 

دلایل خیانت زن به شوهر

اگر برای مسئله خیانت تصمیم بگیرید و به مشاوره خانواده مراجعه کنید قطعا میتوانید زمینه های به وجود آورنده  خیانت زنان به خوبی و به ستی آشنا شوید . خیانت زن به شوهرش قطعا نمیتواند دلایل مختلفی داشته شد که به خود زن یا حتی گاهی به مرد ربط داشته شد . چه مرد و چه زن زمانی که رابطه فرازناشویی را برای ارضای نیازهای خود انتخاب میکنند به دنل جبران یک کمی و کاستی هستند که زندگی زناشویی خود آن را پیدا نکردند .

خیانت زن به مرد نیز دقیقا به همین دلیل اتفاق می‌افتد که مرد خواسته یا ناخواسته گاهی به تعهدات خود نقش شوهر بودن عمل نمیکند . خیانت زن شوهردار اغلب موارد بیشتراز همه به خود او آسیب میزند . گاهی خیانت یک دوره ای توسط زن انجام میشود و تمام میشود . حتی اگر هیچکس هم متوجه خیانت او نشود زن آخر عمر عذاب وجدان دست و پنجه نرم میکند .

خیانت مرد دلیل خیانت زن

بعضی از موارد زن هیچ کمبود و نیازی برای توجیه خیانت خود ندارد . اما مشاهده میشود که یک رابطه فرازناشویی قرار میگیرد . اما زمانی که به دقت این مسئله واکاوی میشود ، میبینیم که زن متوجه رابطه شوهرش یک زن دیگر شده است . به هر دلیلی گاهی یا نمیتواند خیانت او را ثابت کند و یا نمیتواند این مسائل را فاش کند و کسی میان بگذارد . پس بعد از مدتی ممکن است به قصد تلافی وارد رابطه مردی شود که هیچ نیاز و حتی هیچ علاقه ای نیز به او ندارد .

شاید جالب شد که بدانیم این نوع خیانت گاهی مشاهده میشود که زن تلاش میکند شوهرش از خیانت او آگاه شود پروسه انتقام گیری خود را کامل تر کند . بنابراین مردها نیز ید خود را از هرگونه خیانت پاک و دور نگه دارند بتوانند  از همسر خود توقع پاک بودن و پاک زیستن داشته شند .

اعتیاد مرد ، موثر خیانت زن

گاهی بحث خیانت زمانی که به دنل نشانه های خیانت زنان میگردیم به موضوع اعتیاد بر میخوریم . مردی که گیر اعتیاد به مواد مخ است و نمیتواند نیاز های خانواده خود را مین کند . چون بعد از مدتی مصرف مواد مخ طول روز یا خمار است یا نشئه و ید دائما گیر حل مسائل و مشکلات مربوط به اعتیاد خودش شد . این صورت زن چق میتواند مشکلات عاطفی و مالی یا جنسی که نتیجه بی توجهی و بی ملاحظه بودن شوهرش است را تحمل کند .

این صورت دلایل خیانت زن را به چند موضوع نسبت داد . یکی این که زن از د تنهایی و نداشتن هم صحبت رو به رابطه یکک مرد به جز شوهرش می آورد . گاهی نیز زن از فرط احساس نیاز جنسی دیگر نمیتواند جلوی خودش را بگیرد و این راه را بهترین راه برای ارضای نیازش میبیند . گاهی نیز نیاز مالی شدید به دلیل اعتیاد همسر او را مجله این کار میکند .

 

اعتیاد زن موثر خیانت

امروزه زمانی که به مشاوره مورد خیانت ، میپردازیم به موضوع خیانت زن به دلیل اعتیاد نیز برمیخوریم . امروزه ورود جامعه و زندگی مردم به عصر جدید و ارتطات نزدیک کشورهای من ما شاهد مصرف انواع مواد مخ توسط زنان جامعه هستیم . امروزه دیگر کسی تعجب نمیمچکند که اگر زنی خیان سیگار بکشد. دیگر از دیدن زنی که مشروت الکلی استفاده میکند تعجب نمیکند . البته استفاده از مواردی مانند سیگار و قلیان نوسط زنان کشور و فرهنگ ما سابقه زیادی دارد اما گذشته بیشتر حالت پنهانی داشته است . اما امروزه یک علت خیانت زنان شوهردار میتواند مواد مخ شد . زنی که به هر دلیلی آلوده به مواد مخ سده و دام افده است . او گااهی هیچ راه نجاتی برای خود نمی بیند و از ترس لو رفتن موضوع پول مصرقش را از تن فروشی مین میکند .

نیاز جنسی (sexual need)

بدون شک یکی از اصلی ترین اهدا ازدواج برای هر مرد و زنی ارضای نیازهای جنسی خود چهارچوب های عرفی و اخلاقی و قانونی است . بعضی از زندگی های زناشویی که نقطه ای به بن‌بست میرسند به ناگاه زوجین را  یک نوع خلأ روانی قرار میدهد . زوجین ید بدانند که مشکلات زناشویی نید برطرف کردن نیاز های طرف مقابل خللی ایجاد کند . وظایف همسری هر شرایطی ید انجام شود از بروز برخی آسیبها جلوگیری شود . گناه خیانت زن به شوهر مخصوصا جامعه سنتی ما بسیار گناه بزرگ و سنگینی به شمار میرود . روانشناسی خیانت بیان میکند که تقری همه زنان از عاقبت خیانت به همسر آگاه هستند و از پایان راه واهمه دارند . اما نیازهای غریزی بسیار قتمند هستند و صورت برطرف نشدن میتواند به روح و جسم فرد لطنه بزند . گاهی به همین دلیل خیانت اتفاق می‌افتد .

فرد معد به رابطه جنسی (addicted sex)

گاهی اوقات وقتی حال بررسی مسائل مربوط به خیانت مانند راه برخورد خیانت همسر ، بخشش خیانت زن به شوهر  ، دلایل خیانت زنان و یا مان خیانت زناشویی هستیم به موضوعی برمیخوریم به نام اعتیاد به رابطه جنسی . زنی که گیر أین مسئله شد نمیتواند ارضای نیازهای جنسی خود تنها به شوهرش اکتفا کند . أین مقوله میتواند ریشه مسائل و ویژگیهای جسمی زن داشته شد .

برای مثال اختلالی ترشح غدد مربوط به هورمون های جنسی زن به وجود می‌آید و نیاز او را از حد اسندارد خارج میکند . گاهی نیز اعتیاد به رابطه جنسی میتواند سرمنشأ روحی و روانی داشته شد . زنی که اعتیاد به رابطه جنسی افراد مختلف را دارد و رابطه یک نفر نمیتواند او را آرام کند نمونه ای برای مثال میشد . بعضی از موارد زن ید هفته ای دو شخص متفاوت رابطه جنسی برقرار کند وگرنه بی قرار میشود .

 

لاالی گری جنسی (sexual frustration)

از دیگر دلایل خیانت زنان رابطه زناشویی میتوان به غیر متعهد بودن و اعتقاد نداشتن به تهعد ازدواج اشاره کرد . گاهی زن هیچ چیزی زندگی زناشویی کم ندارد . یعنی شوهرش او را از لحاظ مالی و عاطفی مین میکند . رابطه جنسی گرمی هم بین آنها وجود دارد . اما ز شاهد این مساله هستیم که زن نمیتواند تعهد خود به این زندگی را حفظ کند . خیانت زن شوهردار به شوهرش   این مواقع کاملا به دلیل بد اخلاقی و لاالی گری جنسی زن میشد . هر چق که علت خیانت زنان مسائلی که نا کنون به آنها پرداختیم به عوامل بیرونی از خود آنها بیشتر بستگی داشت ، این مورد اینگونه نیست .

بعد از وقوع خیانت

دلیل خیانت زنان هر چه که شد بعد از وقوع خیانت دیگر اتفاق افده است . حال فرقی نمیکند که دلایل خیانت زن به شوهر مربوط به مسائل جنسی است یا مالی یا اعتیاد . حالا نحوه برخورد  خیانت زن و تصمیم‌گیری این رابطه مهم است نه چیز دیگر . یکی از مهمترین مسائل بعد از وقوع خیانت های زناشویی ، اعتماد به همسر بعد از خیانت میشد . اگر مرد بخواهد یا مجبور شد که زن را ببخشد بهترین واکنش مقابل خیانت همسر چه واکنشی ید شد ؟

بعد از خدمات مهمی مثل توضیح و روشن سازی پر مورد دلایل خیانت زنان به مردان ، شاید از مهمترین رهنمون هایی که یک روانشناس میتواند برای مراجع خیانت دیده خود داشته شد همین مسئله است . یک مشاور زبده ید به گونه ای فردی که برای راهنمایی گرفتن به او اعتماد کرده را هدایت کند که بتواند بیشترین زسازی و ترمیم ممکن را زندگی آسیب خورده خود انجام دهد .

سوالات متداول

آیا به زنی که خیانت کرده مهریه تعلق می گیرد؟

از آنجایی که اثت خیانت زن کار سختی است نمی توان آن را به دادگاه ثابت کرد. اما حتی اگر ثابت شود زن به مرد خیانت  کرده، مهریه به او تعلق می گیرد و هر شرایطی ید حق و حقوق زن را پرداخت نمود.

اگر زنی چند ر خیانتش را تکرار کند و هر ر هم اظهار پشیمانی کند آیا می توان دوره او را بخشید و به او اعتماد کرد؟

قطعا زندگی این زن به لحاظ روانی و اخلاقی توصیه نمی شود. بهتر است هر چه زودتر طلاق بگیرید.

مردی که خانواده مذهبی دارد و خیانت همسرش نیز به او ثابت شده، چگونه میتواند این موضوع را حل و فصل کند؟

بهتر است موضوع را پ یا ماش میان بگذارد. این شرایط آن ها بهترین تصمیم را می گیرند. اگر نمی دانید چگونه این موضوع را آن ها مطرح کنید به مشاور مراجعه کنید.

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:How to Deal With Betrayal (with Pictures) 

 

۶ نشانه مهم زن خیانتکار چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:14
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 24 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

مدیریت مالی زندگی مشترک امری است که به همفکری زوجین نیاز دارد . افراد تشکیل زندگی خود را غم و شادی یکدیگر شریک می دانند . آیا شما مسائل مالی نیز اینگونه فکر می‌کنید؟ قطعاً یکی از مهم ترین مسائلی که زوجین می یست قبل از تشکیل این زندگی مشترک مورد آن به توافق و تفاهم برسند همین چگونگی مدیریت مالی منابع مادی زندگی مشترک است. مدیریت مالی خانواده به حدی مهم است که هم  مشاوره خانواده بعد از تشکیل زندگی مطرح می‌شود و هم یکی از سرفصل‌های مهم مشاوره قبل از ازدواج  دوران نامزدی و عقد زوجین است اگر افراد نتوانند بر سر مدیریت منابع مالی زندگی مشترک خود به یک توافق کامل برسند قطعاً برهه‌های مختلف زندگی مشترک خود دچار اختلافات اساسی خواهند شد.

اکثر مواقع  مشاوره ازدواج برای زوجین، مسفانه دیده شده است، اختلافاتی که زن و شوهر هم دارند ریشه مسائل مالی و مادی دارد که عث شده است آنها به یکدیگر اعتماد نداشته شند. آیا مدیریت مالی به همسرن ربطی دارد؟

مسفانه ما شاهد این هستیم که زوجین مورد مسائل مالی یکدیگر گفت‌وگو نمی کنند و بر سر هم اندیشی مورد مدیریت منابع مالی خانواده ع دارند. توجه به اینکه اکثر اختلافات بر سر مسائل مالی است، عدم تفاهم و اشتراک نظر مورد مدیریت منابع مالی زندگی مشترک بسیار برای آینده زندگی زوجین خطرآفرین است دلیل بروز اختلافات مالی زوجین می تواند موارد زیر شد:

 • داشتن آمد های متفاوت داشت
 • داشتن هدف های اقتصادی ناهمگون
 • فرهنگ های خانواده پی متفاوت
 • داشتن فرهنگ خرید متفاوت
 • عدم اعتماد اولیه به همسر
 • وجود سوءتفاهمات مورد مسائل مالی

ضرورت مدیریت مالی خانواده چیست؟

اگر یک خانواده را همانند یک بنگاه اقتصادی بنگرید خواهید یافت که این سیستم هر چق هم که کوچک شد نیازمند مدیریت منابع مالی است. بدترین پدیده‌ای که مورد مدیریت منابع مالی ممکن است زندگی مشترک روی دهد این است که زوجین به پنهان‌کاری روی بیاورند. این کار می‌تواند عوارض مخربی بر اعتماد زندگی مشترک داشته شند. از طرفی به این موضوع خوب نگاه کنید که بدون وجود اعتماد روابط عاطفی خوب نیز لطمه خواهند دید . پس جه اول فکر پنهان کاری را از سر خود بیرون کنید! شما می یست مانند سایر زمینه‌های زندگی مشترک صداقت داشته شید. صداقت، اعتماد ایجاد می‌کند و داشتن اعتماد روابط عاطفی حسنه را پی خواهد داشت.


بیشتر بخوانید: مشاوره زناشویی


شایسته سالاری مدیریت منابع مالی خانواده

از طرفی مدیریت مالی خانواده نیازمند شایسته‌سالاری نیز هست شما ید مسائل مسائل مالی خود را دسته بندی کنید. این گونه مواقع زوجین ید یکدیگر همکاری کنند، ولی ابتکار عمل دست همسری شد که این زمینه تخصص و اطلاعات بیشتری دارد.

به طور مثال زمانی که شوهری اطلاعات بیشتری مورد آژانس های املاک و مسکن و همچنین قیمت خانه دارد بهتر از انجام معامله منزل شوهر شد اما از طرف دیگر انتخاب منزل و ویژگی های مورد نیاز خانه برای خانواده همفکری هم انجام شود. یا لعکس زمانی که خانم خانه مورد قیمت پرده و انواع اجناس این کالا اطلاعات بیشتری دارند بهتر است خرید پرده به عهده خانم شد ولی مورد قیمت کلی و انواع آن زن و شوهر می‌یست یکدیگر هم اندیشی و همفکری داشته شند این چنین تصمیم گرفتن مورد مسائل مالی خانواده و مدیریت منابع مالی اقتصاد خانواده می تواند به بهترین وجه تفاهم را میان زوجین به عمل بیاورد . این گونه تصمیم گیری مورد مسائل مالی منزل موافق علم اقتصاد نیز هست که می گوید ید منابع مالی محدود صرف اولویت های مورد نیاز شود .


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


 

راهکارهایی برای مدیریت مالی زندگی مشترک

 • برنامه ریزی برای اهداف اقتصادی خانواده
 • اولویت قرار دادن نیازهای آتی زندگی مشترک
 • نظر گرفتن فرصت ها و تهدیدات برای مسائل مالی پیش‌روی زندگی مشترک
 • داشتن هم اندیشی و همفکری مورد مسائل مالی
 • کسب مشاوره از اهل فن اقتصاد
 • داشتن تعامل سازنده یکدیگر برای تقسیم و مدیریت مالی منابع خانواده
 • تعیین و اصلاح الگوی مصرف خانواده
 • شناخت کمبودها و همچنین نقاط قوت و ضعف مسائل مالی خانواده
 • داشتن صداقت مورد آمدهای خود
 • جریان قرار دادن یکدیگر از هزینه‌های مصرفی یکدیگر
 • برنامه ریزی برای صرفه‌جویی و پس‌انداز منابع مالی

آسیب‌هایی که مدیریت منابع مالی زندگی مشترک پی خواهد داشت

 • مقایسه خانواده خود اطرافیان داشتن
 • اهداف کوه‌مدت مالی
 • نداشتن سرمایه گذاریهای بلندمدت
 • ولخرجی نامتناسب آمد خانواده
 • قرض کردن بدون اطلاع یکدیگر
 • عدم شفافیت مالی خانواده
 • کمک کردن به دیگران به صورت خودسرانه

 

چگونه آمد زوجین شاغل زندگی مدیریت شود؟

دیدگاه یک مشاور خانواده:

سلام،یکی از مشکلات زندگی زوج شاغلین مساله مدیریت آمدمالی زندگی مشترک هست. که همین مساله بسیاری از زندگی ها تبدیل به یه چالش و بحران شده است. البته ارائه راهکار واحد و مشترک خصوص این مساله توجه به متفاوت بودن شخصیت و سبک زندگی ها یه مقدار سخته ولی من سعی میکنم نکات کلی رو این خصوص بیان کنم:

یکی ازکارکردهای مهم مردان که عث ارزشمندی اونا میشه مساله شغل و آمد و پول ناشی از این شغل هست و همین مساله عث کسب ((اقتدار)) یعنی حس بزرگی که راز خلقت مردان هست میشه پس آمدزایی و پول برند منحصربه فرد مردان هست. چرا که این مساله عث میشه افراد خانواده نیازمند مرد بشوند و نیازهاشون را قالب خواست مطرح کنند و این خودبه صورت طبیعی و ناخودآگاه هم حس اقتدار و هم حس پناه دهی و کمک کردن به دیگران را که از دیگر نیازهای مرد محسوب میشه ارضا میکنه.

اما خانواده هایی که خانم شاغله و آمد داره این برند منحصر به فرد مرد ازبین میره و خانم نیزصاحب این برندمیشه و اولین زنگ خطر برای جایگاه اقتداری مرد به صدا میاد از طرفی قالب ارضای نیازهای یه خانم به مردش از خواست به قالب امر و دستور تغییرشکل میده و چون خانم دارای امده دیگه خواست ها هم کمرنگ و نیازها توسط خود خانم پاسخ داده میشه.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


آسیب شناسی مساله

حال اگر بخواهیم این مساله رو آسیب شناسی کنیم زمانی که خانواده فقط مرد شاغل هست بین ارضای نیازهایی همچون کسب اقتدار و پناه دهی به دیگران که داره براش انجام میشه یه مساله نهفته هست و اون مسوولیت پذیر شدن این مرد نسبت به خانم و نتیجه ارائه توجه و ایفای نقش حامی و تکیه گاهی برای خانمش هست چراکه دائم نگران ارضای نیازهای اوناست.

مثلا وقتی خانم به مردش میگه من مانتو ندارم جواب خواهد شنید که یه روز وقت میگذارم و میریم هم‌ میخریم و یا اینکه بهش پول میده و میگه برو بخر و حتی وقتی خرید از او مورد قیمت و جنس و …میپرسه که خود زمینه گفتگو و توجه رو ایجاد میکنه و حتی عث میشه مورد رفرهای مالی مرد بیرون از خانواده نیزصحبت بشه.

چرا که مرد مجبوره برای خانمش توضیح بده که الان به چه دلیل پول نداره و یا میخواد پول ها رو چکار کنه!!! اما حالت دوم که خانم شاغل هست و خودش پول خودش نیازهاش رو مین میکنه چون دیگه مردنقشی نداشته کمتر پیگیر رفرخانم میشه و اولین ضربه ای که خانم ازاین مساله میخوره اینست که مسوولیت پذیری مرد و توجه،حامی وتکیه گاهی اش برای خانم از بین میره ازطرفی این مردان دیگه نیازی نمیبینندکه رفرهای مالی بیرون از خانواده رو برای خانمشون توضیح بدهند و این عث نگرانی خانم میشه که شوهرش داره چکار میکنه!!


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


 

راهکار های حل مسله مدیریت منابع مالی

 • توجه به این نکات پیشنهاد میکنم کارهای زیر انجام بشود:
  خانمهای شاغل هیچ وقت دعواها و صحبتها وحتی شوخی ها آمدو پولتون رو به رُخ همسرتون نکشید.
 • نکته بعد اینکه ید رفرمالی و پولی خانم جوری شه که شوهر فکر کنه همه چیز ازجمله مدیریت امور خانه به دست او اداره میشه این مساله به همسرتون اقتدار میده و واکنشش به شما توجه آمیز،تکیه گاهی و حمایتگری خواهد بود. مثلا زکردن یه حساب مشترک میتونه راهکار خوبی شه.
 • نکته دیگه اینکه شوهر هم ید مورد برنامه ها و سرمایه گذاری هایی که آینده طرح ریزی کرده مثل خرید و یا تعویض خانه و ماشین برای خانمش بیان و مشورت کنه.
 • نکته دیگه اینکه شوهر مورد رفرمالی که بیرون از خانه داشته ازجمله خریدهایی که داشته البته به صورت کلی و نه جزبه جز همسرش صحبت کنه و چیزی رو از ایشون پنهان نکنه این مورد پیشنهاد میکنم. سامانه پیام کوه گردش حساب و تلفن نک فعال شه جوری که خانم هم به گردش حساب دسترسی داشته شه و بتونه اون رو چک کنه.
 • نکته دیگه اینکه خانم ها یددائم بر این تفکر که سهم من از این زندگی کجاست و چرا پولم روبدم به شوهر ووقتی پول دارم چرا خواست کنم غلبه کنند. پیشنهاد میشود بخشی از سرمایه های زندگی مشترک مثلا آپارتمان اضافی و یا ماشین به نام خانم شه احساس تعلق بهتری برای خانم ایجاد شود و او بتونه راحت تر این تفکرات منفی و غیرمنطقی که تهدیدکننده زندگی ورابطه مشترک هست فائق بیاد.

پایان خواهش میکنم ضمن پرهیزاز نگاه احساسی به این متن، یادن شه قرار بوده پول و آمدزندگی کنیم نه زندگی کنیم برای پول پس نگذارید زندگیتون رو تحت الشعاع خود قراربده و همچنین کید میکنم اگه اختلافات و مشکلاتی روابط و زندگی مشترک وجود داره اول ید اونا حل بشه و بعد این نکات توسط دو طرف رعایت بشه.


بیشتر بخوانید: بیشتر بخوانید: نکات و خدمات مشاوره روانشناسی چیست؟


سوالات متداول

مدیریت مالی ضعیف زندگی مشترک چه مشکلاتی را پی دارد؟

اگر شما نتوانید منابع مالی خانه را به ستی مدیریت کنید قطعاً مشکلات زیادی مواجه خواهید شد از جمله این مشکلات. عدم مین نیازهای اولیه خانواده است. همچنین صورت سوء مدیریت منابع مالی خانواده اختلافات همسر به وجود می آید . زمانی که افراد مدیریت ضعیفی بر سر مسائل مالی داشته شند از کار کردن سرد میشوند و بدون آمد نمی‌توانند برنامه‌ریزی‌های بلند مدتی برای زندگی مشترک خود داشته شند.

نشانه های مدیریت منابع مالی ضعیف چیست؟

از جمله نشانه‌های مدیریت مالی ضعیف، خالی شدن بودجه خانواده است. صورتی که هنوز به سر ماه نرسیده، افراد کم می‌آورند. همچنین قرض کردن از دیگران و فروش وسایل مورد نیاز از جمله نشانه‌های مدیریت منابع مالی ضعیف خانواده است و همچنین عمل نکردن به تعهدات مالی.

چگونه مدیریت منابع مالی خانواده را به بهترین وجه انجام دهیم؟

اولین قدم شما ید برای مدیریت منابع مالی خانواده برنامه‌ریزی کنید بعد از برنامه ریزی شما ید برای نیازهای خانواده بودجه بندی کنید و سپس بعد از بودجه بندی سرمایه گذاری های بلند مدتی برای زندگی مشترک خود داشته شید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی و خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: … Financial Manager – Career Rankings, Salary, Reviews and

 

مدیریت مالی زندگی مشترک چگونه ید شد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ساعت 12:43
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 22 | لينك ثابت
4.4 / 5 ( 8 votes )

ازدواج جوانان

ازدواج جوانان بی تردید یکی از مهمترین و بنیادی ترین دغدغه های یک جامعه میتواند شد . واقع یکی از مسائلی است که ثیرات آن را میتواند عرصه های مهم یک جامعه میتوانید مشاهده کنید . بدین لحاظ ازدواج جوانان مییست اهمیت ویژه ای سیاست گذاری های دولت ها داشته شد . پیمان ازدواج به دلیل مشکلات گوناگون جامعه مورد حمله قرار گرفته است . آمار طلاق اخیرا ثابت شده است . اما حقیقت روی دیگری نیز دارد از طرف دیگر آمار ازدواج نیز کاهش یافته است . این مشکلات میتواند اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و یا خانوادگی شد . امروزه اکثرا از بروز تنش روابط نگرانند . شاید به همین دلیل ترجیح میدهند ازدواج نکنند . یک واقیت انکار ناپذیر است که حل مشکلات ازدواج جوانان چه مقدار دشوار است .

مشکلات ازدواج جوانان

مشکلات ازدواج جوانان ابعاد گوناگونی دارد . حل این مشکلات گرو بهره مندی از دانش روانشناسی و تجربیات لینی فراوان است . مشکلات ازدواج جوانان فراتر از مشکلات اقتصادی جور نبودن آنها به لحاظ شخصیتی است . عدم بینش این مورد عواقب ناگواری پی خواهد داشت . ید مورد رایج ترین ناکامی ها و مشکلات ازدواج جوانان تحقیقات همه جانبه ای صورت بگیرد . مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج میتواند ردیف کاری مهمی برای حل مشکلات ازدواج جوانان قرار گیرد .

 

انواع مشکلات ازدواج جوانان جامعه

امروزه مشکلات ازدواج جوانان جامعه میتواند شامل موارد زیر شد :

 1. خیانت زناشویی : خیانت زناشویی یکی از مشکلات معمول روابط است . از مشکلاتی که اعتماد را از رابطه سلب میکند .
 2. ترس از تعهد و طلاق : دختران و پسران امروزه بیشتر از عواقب از پاشیدن زنگی مشترک و مسئولیت های آن میترسند .
 3. مشکلات مالی و اقتصادی : فارق از مشکلات معیشتی و اقتصادی که جامعه وجود دارد . بحث هزینه ها و چگونگی تسهیم مسائل مالی بین نسل جدید اختلافات جدی وجود دارد .
 4.  اختلافات اعتقادی : نقش مدهب و دین از نظر هر دو طرف به صورت شفاف بیان نشده ازدواج نکنید . اختلافات مذهب و میزان پایبندی به آن یک از مشکلات ازدواج جوانان است .
 5. زوجین امروزه وارد زندگی مشترک میشوند اما اهمیتی به شناخت خصوصیات یکدیگر نمیدهند .
 6. امروزه ازدواج جوانان اهداف مشترک حد یک اسم تقلیل پیدا کرده است . بدون اهداف مشترک زندگی مشترک محلی از اعراب ندارد .
 7. مشکلات جنسی . یکی از مشکلات ازدواج جوانان اختلافات و یا انحرافات جنسی است . مانند خودارضایی .
 8. اهمیت پذیرش ازدواج جوانان غیر قابل انکار است . جوانان ید بعد شناخت به این پرسش پاسخ دهند که آیا طرف مقابل را آنگونه که هست میتوانند بپذیرند .
 9.  گاهی اوقات افراد توقعات متفاوتی از یک زندگی مشترک دارند . تعریف ازدواج ذهن آنها اختلافات عمیقی رو به روست .
 10.  توقعاتی که افراد از شریک زندگی خود دارند گاها بسیار متناقض نظر شریک زندگی اشان است .

مشاوره ازدواج جوانان

مشاوره ازدواج جوانان هنجارهای رو به تغییر جامعه بسیار ضروری است . یکی از فاکتور هایی که میتواند یک زندگی مشترک را تضمین کند مشاوره ازدواج جوانان است . زمانی که شما مهمترین تصمیم زندگی خود را میگیرید قطعا مشاوره امری مقتضی است . زندگی مشترک یک عمر تعهد به فردی است که تمام زمینه ها شما شریک است . مسفانه مشاوره ازدواج جوانان زوج های خوش وری مواجه هستیم . آنها نمیدانند آینده په مشکلاتی روبه رو خواهند شد . غافلگیر شدن آینده زندگی مشترک عواقب ناخوشایندی دارد . زیرا زمانی که شما آمادگی برای کاری ندارید اصولا از پذیرش مسئولیت آن تفره خواهید رفت . سپس از یافتن راه حل نیز ناامید میشوید .

مسائل مهمی ید ازدواج جوانان موردتوجه قرار گیرد . مشاوره ازدواج ید به کسانی که قصد تشکیل زندگی را دارند فرق بین شیفتگی و عشق حقیقی را گوشزد کند . دلبستگی بیش از حد مانع از این میشود که جوانان نسبت به تفاوت مهم این دو بینش پیدا کنند . اما واقعا شیفتگی عشق تفاوتی دارد ؟ جواب ثبت است . اولی موقتی است و یا شاید یک جاذبه جنسی شد . اما عشق حالت رضایت بخش روحی دارد . این حالت رضایت بخش هم ارضا کننده است و هم دوام و پایایی دارد . مشاور ید به جوانان یاد آوری کن که هنگام بروز تنش و اختلاف شیفتگی کم رنگ خواهد شد .

خیر ازدواج جوانان

خیر ازدواج جوانان جامعه ما توجه به ابعاد مشکلاتی که ذکر شد امری قابل توجیه است .  خیر ازدواج جوانان غیر قابل انکاری از جهات مختلف برای جامعه به همراه خواهد داشت . امروزه همه ره این صحبت میکنند که ید کاری این مورد انجام داد . اما واقعا چاره کار کجاست ؟ بحث کرد مورد جنبه های مثبت تشکیل زندگی مشترک خوب است . رابطه ای که بر مبنای اعتماد ، تعهد و شناخت شکل گیرد خور ثت به همراه میاورد . چنین رابطه ای رضایت هر دو طرف فراهم آورده میشود و همچنین ظرفیت تحمل یکدیگر گسترش میابد . ازدواج جوانان هنگامی که مشاوره ست همراه شود مطمئن پیش میرود . حال به این فکر کنید که اوضاه خارج از زندگی زناشویی خوب پیش نمیرود .

بر فرض مثال یکی از شرکای زندگی کار خود را از دست بدهد یا مشکل دیگری برایش پیش بیاید . اینجا جو روانی مثبت زندگی مشترک به کمک زوجین خواهد آمد . این حالت می تواند آرامش بخش شد و موجت راحتی زوجین مین گردد . حقیقت حس تکیه کردن به فردی که شما را بی قید و شرط میپذیرد و دوست دارد . بسیار حس لذت بخشی است و از تنش های زندگی بیرون از خانواده می کاهد . این توصیفات خیر ازدواج جوانان آسیب های گوناگونی دارد . ذکر تمامی آنها اینجا مقدور نبود لیکن به گوشه ای از آن اشاره گردید . ذکر جنبه های مثبت ازدواج نید عث شود جنبه های منفی آن به فراموشی سپرده شود .

 

انگیزه های ازدواج جوانان

انگیزه های ازدواج جوانان اهداف آنها همپوشانی بسیاری دارد . افرادی هستند که هدف آنها صرفا تشکیل خانواده و بچه دار شدن است . شاید فرد دیگری به دنل امنیت رابطه ای مطمئن است . فرد دیگری ممکن است از تنها ماندن بترسد . انگیزه های ازدواج جوانان هر چه شد ید اولا آگاهی کامل صورت بگیرد . دوما ید انگیزه ها و اهداف شریک زندگی آنها همخوانی داشته شد . همانگونه که ذکر شد یک از مشکلات ازدواج جوانان همین ناهمخوانی اهداف زوجین است .

زندگی صمیمانه شریک زنگی ان مستلزم اتخاذ تصمیمات مشترک است . ازدواج موفق زمانی تضمین میشود که این تصمیمات همفکری دو طرف رابطه شد . زوجین ید از نظرات ، دیدگاه ها ، علایق و همچنین بی میلی های شریک زنگی اشان مطلع شند . نظر نگرفتن همین فاکتور های ذکر شده مهمترین مانع ازدواج جوانان است . مشاوره خانواده و روانشناسی ید از فشارهای روانی زوجین بکاهد . فشار هایی که قابلیت این را دارد که به راحتی آرامش آنها را هم بشکند . این فشار های روانی به هیچ وجه نید نادیده گرفته شود . زیرا احساس ارزشمندی زوجین را سرکوب میکند .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Messy Finances! And 10 Other Challenges Of Getting 

 

دغدغه های ازدواج جوانان چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:10
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 29 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 36
» بازديد ديرور : 7
» بازديد ماه گذشته : 1134
» بازديد سال گذشته : 1134
» كل بازديد : 14759

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.223.3.101
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات