مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

افسردگی پس از زایمان زنان می تواند دلایل متفاوتی داشته شد که می یست هنگام زایمان زنان به آنها توجه شود. هر صورت مورد زایمان زنان تنها یک علت عث افسردگی نمی شود بلکه مجموعه ای از تنش های روانی، ذهنی و افکار منفی ممکن است ایجاد افسردگی پس از زایمان زنان نقش داشته شند. مواردی که شامل موقعیت های زیر است به احتمال زیاد افسردگی پس از زایمان زنان بیشتر می شود:

 • به حال همسر شما مشکلات سلامت روانی از جمله افسردگی را تجربه کرده شد.
 • دوران رداری قبلی همسر شما دچار اضطراب و استرس شده شد.
 • هنگام زایمان زنان حمایت اطرافیان، دوسن و خانواده بسیار پر اهمیت است؛ هر چه این حمایت کاهش پیدا کند احتمال افسردگی پس از زایمان زنان بیشتر خواهد شد.
 • مواردی که همسر شما اخیرا واقعه ای پر اضطراب را پشت سر گذاشته شد احتمال دارد پس از زایمان افسردگی ایجاد شود. به طور مثال مرگ یکی از عزیزان، از دست دادن شغل یا پایان یافتن یک رابطه مهم از مواردی است که افسردگی پس از زایمان زنان را شدت می بخشد.

دقت داشته شید افسردگی پس از زایمان زنان می تواند بدون هیچ دلیل واضحی شروع شود. به همین ترتیب صورتی که شما یکی از مشکلات لا را داشته شید دلیلی ندارد که حتما دچار افسردگی پس از زایمان شوید ولی بی توجهی نیز کار عاقلانه ای نیز نیست. بهتر است علائم را حداقل یک مشاوره خانواده میان بگذارید.

آیا می شود از افسردگی پس از زایمان جلوگیری کرد؟

واقعیت این است که ما اطلاعات دقیقی مورد بیماری افسردگی پس از زایمان زنان نداریم.افسردگی انواع مختلفی دارد و حیطه مان افسردگی نیز رویکر های زیادی وجود دارد که هم مان های روانپزشکی وجود دارد و هم مشاوره روانشناسی. این وجود پیشنهادهایی وجود دارد که می تواند از روند افسردگی پس از زایمان زنان جلوگیری کند و به سلامت شما کمک کند.

 • سعی نکنید ما بودن معیارهای کمالگرایانه برای خود ایجاد کنید.
 • توقع بیجا و خارج از توانایی خود برای خودن متصور نشوید.
 • بهتر است خانم هایی که به زگی وضع حمل کرده اند ارتط برقرار نمایید از تجربیات آنها استفاده کنید.
 • سعی کنید ارتط خود اطرافیان را خفظ کنید و دوران حاملگی را تنهایی سپری نکنید.
 • حفظ ارتطات مهم دوران حاملگی بسیار مهم است زیرا یافتن دوست دوران افسردگی پس از زایمان زنان بسیار دشوار است.
 • کلاس های آموزشی برای رداری، تغذیه، نگهداری بچه و … شرکت نمایید و از همسر خود بخواهید این کار شما مشارکت کند.
 • اگر شما داروهای ضدافسردگی را مصرف می کنید بدون مشورت پزشک آنها را قطع نکنید. صورتیکه علائم افسردگی را مشاهده کرده اید سریعا مراتب را به پزشک خود گزارش دهید.

 

بهترین راهکار برای جلوگیری از افسردگی پس از زایمان زنان چیست؟

یکی از مواردی که مسفانه بعد از زایمان خانم ها بوجود می آید مساله افردگی آنان است که حتی زمینه بروز مشکلات جسمی آنان نیز می شود حالیکه چند راهکار ساده می توان از وقوع آن جلوگیری کرد.
قبل ازبیان راهکار چند ویژگی مهم خانم ها را بیان می کنم:
اولا”یکی از اصول اولیه ای که هر خانم زندگیش خصوصا زندگی زناشویی اش به دنل کسب آن است مساله توجه است اصلا اگر بگویم تمامی شکایت ها ونق زدن های خانم ها از احساس کمبود یا نبود توجه به آنان است گزافه نگفته ایم ومسفانه اگر یک خانم زندگی اش به این مساله یعنی کم توجهی وبی توجهی دچار شد خیلی زود مضطرب وبه تبع آن افسرده می شود.

ثانیا”خانم ها فرایند کسب توجه همه ۱۰۰ صد توجه همسرشان را دوست دارند واصلا حاضر به داشتن شریک برای خود توجه مردشان نیستند. مثلا کافی است به یک خانم بگویید خواهرم دستپخت خوبی دارد بلافاصله خواهید دید که احساس خوبی نخواهد داشت چراکه کسب توجه به او شریک ایجاد شده و همه توجه شوهرش به او نیست ولی کافی است به او بگوید خواهرم دستپختش خوب است ولی به پای تو نمیرسه وخواهید دید که همسرن هیچ حس بدی نخواهد داشت.

مهمترین عاملی که ید زایمان زنان مورد توجه قرار دهیم چیست؟

بر همین اساس عدم توجه به دو مساله فوق می تواند از علل ایجاد افسردگی پس از زایمان زنان شد پس راهکارهای زیر راتوصیه می کنم:
اولا”حضور فیزیکی یک مرد روز زایمان ضروری ومهم است:
یک زن پس از زایمان که دارای دی فوق العاده دناک است انتظار توجه ونوازش از سوی همسر خود را دارد به این وسیله احساس توجه کند حتی این کار ترشح هورمون ها بدنش از د واندوه وی نیز کاسته می شود پس او انتظار دارد آخرین نفری را که به غیر از تیم پزشکی قبل از رفتن به اق عمل وهمچنین اولین نفری را هم که پس از به هوش آمدن ببیند همسرش شدپس آقایان بدانند که هنگام زایمان همسرشان ید حضورفیزیکی داشته شند ودایما به همسرشان امید بدهندوهیچ کاری مهمتر از این مساله نیست.

ثانیا”یک زن تمام توجه مرد خود را می خواهد:
یک خانم پس از زایمان به شدت نسبت به مرد خود حساس می شود تمام توجه مرد خود را هم می خواهد ونمیتواند وجودهیچ شریکی را تحمل کند پس اقایان به محض اینکه همسرن که زه وضع حمل کرده مواجه شدید کارهای زیر را انجام دهید.

 

کارهای ضروری هنگام تولد نوزاد چیست؟

 • ابتدا به سوی خانمن بروید نه اینکه سراغ نوزاد زه متولد شده را بگیرید.
 • ابتدا احوال خانمن را بپرسید نه احوال نوزاد را.
 • ابتدا خانمن را نوازش کنید واصطلاحا قرن صدقه او برید نه نوزادن.
 • بعد از این کارها حتما از خانمن بخواهید نوزاد زه متولد شده را به شما نشان دهد.
 • پس از دیدن نوزاد بیان زییی و توجه به او افراط نکنید، بلکه ابتدا زییی همسرن را بیان کنید.
 • حتی وقتی نوزاد خود را بغل می گیرد یک دست نیز دست همسرن را دست بگیرید ودائما از او بت این که این نوزاد را به دنیا آورده تشکر کنید وحتی زمانی که دارید اصطلاحا ذوق نوزادن می کنید ید انتهای حرفهاین موجب توجه به همسرن شود مثلا اینکه به نوزادن بگید عزیز یی چق همسر زیی من رو اذیت کردی بعدا به حسابت می رسم!!!

عزیزان بدانید همین چند راهکار ساده که حاوی توجه بود می تواند از بروز افسردگی بعد از زایمان زنان بسیاری از خانم ها جلوگیری کند.
البته ذکر این نکته نیز مهم است که بدانید دادن هدیه وحتی شاخه گل نیز کنار این رفرهای توجه آمیز فوق العاده پیشگیری از بروز افسردگی موثر است.
یادن شد اگر خانمن دچار افسردگی پس از زایمان زنان شد راه طولانی برای مان او پیش خواهید داشت.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره مان افسردگی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Postpartum Depression: Symptoms, Causes, Risks, Types …

 

چرا ید افسردگی پس از زایمان زنان را جدی گرفت؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:24
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 0 | لينك ثابت
۰٫۰
۰۰

حساسیت همسر ابتدای ازدواج  امری است که بسیاری از زوج ها آن سر و کار دارند. خیلی از مواقع حساسیت همسر مورد نامزد خود دسرهای زیادی را موجب می شود. از آنجایی که دوران نامزدی دوران شناخت افراد از یکدیگر است ممکن است حساسیت همسر مورد نامزد خود به صورت بدبینی یا بددلی تلقی شود. این به نوبه خود موجب مشکلات بیشتری ادامه رابطه خواهد شد. بهترین راهکار مورد حساسیت همسر دوران نامزدی این است که فرد منظور خود را از حساسیت هایش مورد نامزدش را به صورت مستقیم بیان کند. این مواقع ید از لجاجت به شدت خودداری کرد؛ زیرا ممکن است این برداشت و سوءتفاهم ایجاد شود که یکی از دو طرف می خواهد حرفش را به کرسی بنشاند. فارغ از اینکه این حرف چق می تواند ر منطقی داشته شد.

حساسیت مردان دوران نامزدی نشانه چیست؟

اگر دوران نامزدی که افراد فرصتی را برای شناخت یکدیگر دارند از همان ابتدا گیر گیر دادن به یکدیگر شند دیگر فرصتی برای شناخت یکدیگر پیدا نخواهند کرد و اکثر اوقات آنها صرف مجادله و بحث های بی پایان یکدیگر خواهد شد و هر چه رابطه روبه جلو می رود این مشکلات روی هم انشته خواهند شد. پس بهترین کار این است که ابتدای رابطه اگر مسئله حساسیت همسر روبرو شدیم دلایل ریشه ای آن را بررسی کنیم. اگر موضوع به صورت لاینحل آمد یا به این نتیجه رسیدیم که این مشکل ریشه مسائلی مانند بدبینی افراطی دارد مییست حتما به مشاوره خانواده رجوع کنیم.

جلسات مشاوره قبل از ازدواج این مسئله اگر وجود داشته شد ید بدون پنهانکاری و رویستی کارشناس مشاوره ازدواج میان گذاشته شود. کید ما بر این است که این مسئله را نه آنق بزرگ کنیم که ادامه رابطه را غیرقابل قبول ببینید نه آنق کوچک که از کنار آن سرسری و ساده عبور کنید.

حساسیت همسر مورد نامزد یا اختلال روانی

یکی از مسائلی که بسیاری از خانم ها رو ابتدای آشنایی نگران میکنه این است که رفری را از خواستگارشون میبینن که احساس میکنن ایشون بهشون گیر میده و حتی فکر میکنن بهشون شک داره و همین عث میشه خیلی از خانم ها استرس و اضطراب مواجه میشن که ایا انتخابشون سته یا نه؟

جواب ید بگم خیلی کم پیش میاد که افراد دچار اختلال روانی شک و سوء ظن شده شه چون این اختلال خیلی واضح است وافراد نمیتونن اونو کتمان کنند پس دلیل این رفر آقایان مورد حساسیت همسررا ید جایی دیگه جستجو کرد.برای پیدا کردن دلایل رفر حساسیت همسر یستی مورد برخی تفاوت های زن و مرد نکاتی رو زگو کنیم.

یکی از تفاوت های مردان زنان عجول بودن آنهاست همان ویژگی که خانم ها رو وقت تصمیم گیری برای بله گفتن به خواستگارشون قانع تر میکنه و اون آنجاییه که میگن خواستگارم چالاک و فرز و سریع است و دست و پا چلفتی نیست حالی که خانم ها آرام هستند واین آرام بودن به اونها رفری به نام ناز و طنازی میده که خواسته اصلی آقایان از آنها دقیقا همان است. از طرفی یکی از نیازهای مردان ازدواج که ید ارضا بشه نیاز مالکیت است یعنی اینکه مردان دوست دارند مسئول و مدیر شند حالی که خانم ها دوست دارند ملک بشوند ویک نفر همیشه توجه کننده و نگران اونا شد.

 

تفاوت نگاه زن و مرد به حساسیت همسر

خوب همین دوتفاوت عث میشه وقتی یک مرد به خواستگاری یک خانم میاد و اون خانم تلویحا جواب مثبت میده این آقا چون هم تصمیم گیری عجول است و هم حس مالکیت داره پس احساس میکنه اون خانم دیگه همسرش است و آقا اجازه داره نسبت به ایشون هر اظهار نظری رو بکنه و خانم ید همه تصمیم هاش از اقا اجازه بگیره و برخلاف نظرش حرکت نکنه و اصطلاح مرد نسبت به خانم غیرت پیدا میکنه که ترجمه همان حساسیت همسر میشود و اگه بفهمه کسی به خواستگاریش اومده بهم میریزه و اگه ببینه مثلا پسر داییش حرف میزنه اعصابش خورد میشه و از این رفرهای مشابه ممکن است زیاد پیش بیاد.

حالی که اقایان ید بدانند این خانم مثل شما نیست ایشون هم تصمیم گیری عجول بودن شما رو نداره و هم بدلیل همان احساس مالکیت، خود را وابسته به خانواده و حتی اقوام نزدیک میدونه و اصطلاحا دختر است. اینجا رابطه صرفا تک بعدی نمیتواند شد.

تفاوت رفرحساسیت همسر دوران زندگی مشترک

البته خیلی جالبه بدونید وقتی یک دختر و پسر هم ازدواج میکنن و تبدیل به زن و شوهر میشن اون دختر که حالا نقش همسری رو داره از شوهرش انتظار داره یه جورایی بهش غیرت داشته شه و رفرهایی شبیه اونهایی که گفتم البته نه همه اونا رو نسبت بهش داشته شه و اگه احساس کنه مردش این رفرها و حس غیرت رو بهش نداره فوق العاده داغون میشه نتیجه این موقیعیت حساسیت همسر رنگ متفاوتی از دوران نامزدی میگیرد.

خوب این مطالبی که گفتم وجود تفاوت بین زن و مرد و عدم شناخت ناشی از این تفاوت عث میشه هم مرد احساس کنه رفرش سته و بر انجام رفرش کید میکنه و از نامزدش انتظار رفر همسر بودن رو داره و اگه این رفر رو نبینه اقتدارش کم میشه و بهم میریزه و هم زن احساس میکنه داره بهش ظلم میشه و بهش گیر میدن و بهش شک دارند.

 

نکته مهمی که مورد حساسیت همسر ید بدانید

مورد حاسیت همسر خانم ها ید بدانید این رفر نامزد شما نشات گرفته از ویژگی های ذاتی اش است که یک مرد داره و تو آینده انتظار داری برات انجام بده و آقایان هم بدانید ید به نامزدن فرصت بدید برای همسر بودن آماده بشه و توجه خاص و ویژه و بیان احساس به او کم کم او احساس وابستگی و اطمینان به شما ایجاد بشه و از اینکه این رفرهایی که انتظار دارید خانم براتون انجام بده لذت ببره نه اینه از شما بترسه. پس به همه عزیزانی که آسنه ازدواج و دوران نامزدی هستند توصیه میکنم اگر شناخت کافی از ویژگی های همسرشون این دوران رو آغاز کنید سوء تفاهمی براتون پیش نمیاد و شکل صحیح رفر رو انجام میدهید

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: I Hate My Wife – 4 Common Reasons Husbands Resent …

 

 دلیل حساسیت همسر دوران نامزدی چیست؟ 

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:08
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 0 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک امروزه یکی از مسائلی است که نه تنها کشور ما بلکه سایر کشورهای جهان نیز یافت میشود. مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک مثر از افزایش کاربرد نرم افزارهایی است که به زندگی روزمره ما گره خورده است. و ما دیگر آنها را به عنوان جزء لاینفک زندگی خود پذیرفته ایم. اما این سوال پیش میاید که مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک چیست؟ وهله اول ید گفت شما زمانی که بیشتر وقت خود را مویل یا دیگر ابزارهای فضای مجازی میگذرانید یقینا از سایر زمان های خود میکاهید. این مورد شکی نیست! مگر یک روز چیزی بیش از ۲۴ ساعت است؟ زمانی که شما بیشتر وقت خود را فضای مجازی میگذرانید دیگر اولویت زندگی شما همین موقعیت است!   نتیجه شریک زندگی شما واقع صورتی که طبق پیمان زناشویی شما مییست اولویت شد،  دیگر اولویت نیست!

 خوب از همین نقطه مشکلات شروع میشود. فاصله ها اوج میگیرد و مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک دیگر مجازی نیست حقیقت عین واقعیت است. حال ید دیگر جنبه های مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک را بررسی کنیم به سایر جنبه های این مشکل پی ببریم. ید بدانیم که فضای مجازی دیگر چارچوب های زندگی واقعی بر ارتطات انسانی حکمفرما نیست و شما هر لحظه میتوانید افراد مختلف صحبت کنید و حتی هویت خود را آنچه دوست دارید بیان کنید. خب این خود میتواند آسیب زا شد زیرا شما انگار یک زی هیجان انگیز گیر افده اید و از همه مهمتر ممکن است به آن وابسته نیز شده شید. این شرایط از رفتن به مشاوره خانواده ترسی نداشته شید.

دلیل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک

از جمله تکنولوژی های جدید که امروزه وارد هر خانواده شده مساله مویل و فضای مجازی هست که عدم استفاده صحیح از اون آرامش رو از زندگی گرفته و زمینه ساز بروز اختلافات زناشویی وحتی طلاق هم شده والبته این نکته رو هم بگم که بیشتر شاکیان این مساله خانم ها هستند و اما دلیل این مساله چیست؟؟ حقیقت دلیل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک چه میتواند شد؟

آقایان بدانید همانطور که همه تلاش شما زندگیتون برای کسب اقتداره و این مسله رو ناخودآگاه همه جا مطرح میکنید مثلا به هر کسی میرسید به نوعی دوست دارید به اون بفهمونید آدم زرنگی هستید و مشکلی ندارید و به همه هم راهکار میدید و تو زندگیتون موفق هستید و حتی حاضر نیستید کسی شما رو یه کم کوچیک کنه که اگه این کار رو کرد نگاه شما آدم منفوری میشه و حوصله ارتط اونو ندارید و براش وقت نمیگذارید و بهش توجه نمیکنید و سعی میکنید کمتر ببینیدش و این رفرها…

حالا ید بدونید تمام تلاش خانم شما زندگیش کسب توجه است و یکی از اصول اساسی که به شما((بله)) گفته همین مساله هست البته خانم ها هم مثل شما که حاضر نبودی صدی از اقتدارت کم بشه حاضر نیستند صدی از توجه بهشون کم بشه و اگه کم بشه همه اون رفرهایی که گفتم شما برابر کمبود اقتدار انجام میدید رو انجام میدن. اگر هنوز نامزد هستید از مشاوره روانشناسی حتما بخواید که این موضوع را جلسات مشاوره قبل از ازدواج مطرح بکنه و موردش قراردادی  را مطرح کن از مشکلات بعدی جلو گیری شود.

 

مشکلات موایل برای زندگی مشترک

خوب اقایان فکر نمیکنید پدیده مویل امروزه موجب کمبود توجه به خانمتون شده فکر نمیکنید الان بیشتر از اونی که ید به همسرتون نگاه کنید دارید به صفحه گوشیتون نگاه میکنید بیشتر از اونی که ید دنل همسرتون بگردید و اونو اشتیاق و خواستنی صدا کنید دارید دنل گوشیتون میگردید و بیشتر از اونی که ید همسرتون رو لمس ونوازش کنید گوشیتون رو لمس میکنید دلیل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک دقیقا هین است.

پس ید به اونا حق بدیم وقتی این رفرهای کم توجهی رو از شما میبینند برای کسب توجه بهتون نق بزن و دعوا کنند شاید اینجوری بهشون توجه بشه و شما هم نمیدونید چرا بداخلاق شدند!!!

مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک را توجیه نکنیم

 مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک را توجیه نکنیم. البته ممکنه خیلی از اقایان بگویند مویل وسیله کارمونه و حق داریم خانه خودمون از ان استفاده کنیم و حتی گروههای مجازی دوسنمان شیم!!!
جواب این دوسن ید بگم بله شما حق دارید از تکنولوژی استفاده کنید ولی حق ندارید از اون جوری استفاده کنید که زندگیتون بهم بریزه و مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک هویدا بشه.

راهکارهای حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک

زیرچند راهکار حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک رو ارائه میکنم که میتونه از این آسیب بکاهه و هم اقایان و هم خانم ها ید رعایت کنند.
اولین مساله حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک اینه که برای گوشیتون رمز نگذارید و اگر گذاشتید اونو به همسرتون بگید به قول یکی از عزیزانم گذاشتن رمز برای گوشی و اینکه همسرش این رمز رو بلد نشه برابر است مرگ همسرش!!!!
نکته بعد این است که اگر گروههای مجازی عمومی عضو هستید حتما همسرتون رو هم عضو کنید و اگر گروههای مجازی کوچک عضو هستید حتما از همسرتون بخواهید کنار شما بشینه  و هم  پیام ها رو بخونید.

 

حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک از راه اولویت به همسر میگذرد

نکته بعد حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک اینکه هر موقع وارد خونه میشید به جای زی مویل به سراغ همسرتون برید و اول صبح وقتی بیدار میشید به بهانه اینکه همسرتون خوابه و مزاحمش نشید به سراغ مویلتون نریداگر همسر شما این صحنه رو ببینه خیلی بهش بر میخوره.نکته دیگه حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک اینکه وقتی شبکه مجازی هستید به هیچ عنوان وقتی همسرتون به سراغتون میاد از شبکه خارج نشید چون شاخک های اونو حساس میکنید و خیلی بهش برمیخوره.

دیدید وقتی دو دوستتون هم حرف میزنند و شما به جمع اونا میپیوندید و اونا ساکت میشن چق بهتون برمیخوره و دوست داشتید حرفشون ادامه بدن دقیقا این حس به همسرت دست میده نکته دیگه اینکه زاویه گرفتن مویلتون دسنتون طوری نشه که همسرتون صفحه رو نبینه چون حس بد کم توجهی بهشون دست میده و اونو تحریک میکنه گوشیتو چک کنه نکته دیگه اینکه وقتی دیدید همسرتون مویل شما رو دست گرفته نه به اون طعنه بزنید ونه عصنی بشید به عنوان مثال بهش نگید پیدا کردی اونی رو که میخواستی و یا به حریم خصوصی من دست نزن!!!
حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک هم همکاری کنید.

نکته دیگه اینکه از همسرتون بخواهید کنارتون بشینه و پیام ها رو اون بگه وشما گروه بگذارید و پیام هایی که اومده ایشون برای شما بخونه و هر موقع آنلاین شدید به اولین و آخرین کسی که پیام میدید خانمتون شه و حتی مهمانی ها حالی که خانمتون کنارتون نشسته گوشیتون رو بیرون نیارید و وارد شبکه مجازی نشید
نکته آخر اینکه به جای اینکه مثل ز شکاری به سمت همسرتون که مویلش زی میکنه حرکت کنید قبلش از ایشون بپرسید میتونم کنارت بشینم؟؟ وچند پیام رو برام بخونی؟؟

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  Ethical Issues in Cyberspace and IT Society

 

مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ساعت 3:54
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 0 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

کودک لجز به چه کودکی اطلاق میشود ؟ کودک لجز به کودکی گفته میشود که اگر گرسنه شد و به او بگویی بیا غذا بخور اصرار میگوید نمیخورم . کودک لجز به کودکی گفته میشود که خواسته های شما مخالفت میکند حتی اگر خواسته ها به نفع او شد . کودک لجز ممکن است برای جلب توجه لجزی کند . امکان دارد از کسی الگو گرفته شد . کودک لجز ممکن است به حالت اعتراض لجزی کند . یا نتیجه تجربه ای ناگوار ابراز مخالفت میکند مثلا بردن او داخل وانی که دمای آن بیشتر از حد معمول است . شاید هم چون خیلی هوش است میخواهد بگوید دانایی شمارا آنقها قبول ندارد . ممکن است لجزی او ریشه تربیت والدین دارد . اینصورت مشاوره تربیت کودک کمک خوبی برای والدین است .  کودک لجز حرفها ون خود برای گفتن دارد .

برای اینکه بدانید او برای چه لجزی میکند او منطقی صحبت کنید . اگر زهم به لجزی ادامه داد تشخیص را به مشاوره کودک بسپارید . برخی اوقات لجزی فقط برای اینست که خودش را لوس کند . کودک میخواهد برای والدین لوس زی کند . ولی لجزی وقتی بیش از اندازه شد که موجب آسیب رساندن به خود و دیگران شود میتوان گفت کودک دچار اختلال شده است . اولین قدم مشاوره اختلال کودک میشد . کودک قابل کنترل کردن است اقدام کنید . کنترل کودک راحت تر از نوجوان است . مشاوره تربیت کودک به کودک خود کمک کنید از شر این رفر خلاص شود . سفری آغاز کنید به ون فرزندن . از ون او آگاه شوید و کودکن رفیقی شفیق شید . روانشناسی کودک کمک بزرگی برای جلوگیری از صدمه رسین به او است .

مان کودک لجز

مان کودک لجز ید سنین پایین انجام شود . هرچق دیرتر برای  مان اقدام کنیم نتیجه دشوارتر خواهد بود . مان کودک لجز ید همراهی مشاور شد . زیرا لجزی زیر شاخه روانشناختی است . لجزی کودک سن سه سالگی ممکن است یک تست شد . لجزی میکند واکنش شما را مشاهده نماید . زیرا او سه سالگی لجزی را خود کشف میکند . مان کودک لجز علم و آگاهی مداوا میشود . هر حرکت و اقدام نا بجای رفری عث بروز مشکلات بزرگتر خواهد شد . مانند غلط نوشتن روی کاغذ سفید که هرچق هم پاک شود سپیدی سابق را نخواهد داشت . روح کودکان پاک وتمیز است و آماده پذیرفتن . هرچق کنش های مناسبتری یافت کنند واکنشهایشان دلپذیرتر خواهد بود . برخی اوقات نیز او منتظر می ماند پاسخ شما را نسبت به رفرهایش ببیند و بسنجد .

مان کودک لجز میتواند آسان شد به شرط اینکه رفرهای اشته ، روح و روان فرزندمان را تیره تر نکنیم . یک تنبیه نا بجا ، یک تشویق بی موقع میتواند ثیر خود را روی کودک بجا بگذارد . اگر او یک ر لجزی کند و واکنش شما اشته شد او همیشه از لجزی مانند یک سلاح مقابل شما استفاده خواهد کرد . خواسته هایش را به صورت منطقی بیان نخواهد کرد بلکه شما را وارد زی قت خواهد کرد . زیی که برنده اش همیشه او خواهد بود . راه های زیادی برای مان وجود دارد که ید مرحله به مرحله و حساسیت و ظرافت دنل شوند . مشاوره کردن استفاده مفید از دانش و تجربه دیگران است . ما میتوانیم بهره بردن از علم مشاوره و روانشناسی کودکمان را مان کنیم . او از زندگی و ما ازرفر او لذت ببریم .

 

راه های تربیت کودک لجز

راه های تربیت کودک لجز نیز مانند دیگر کودکان اول گفتگو و عمل ، دوم تشویق و سوم تنبیه را بر میگیرد . ما یا سرپرست همیشه به کودک می آموزد و کودک یاد میگیرد . اما برای چنین کودکانی این روش زیاد موثر نیست . مثلا اگر بگویید شب عینک ضدآفب نزن او لجزی میکند و خودخواهی عینک آفبی میزند . اگر به او بگویی شوکولات نخور مخصوصا میخورد حرف خوا به کرسی بنشاند . راه های تربیت کودک لجز هم مانند کودکان معمولی سه راه دارد اما زمان تنبیه و تشویقها فرق میکند . زمان صحبت و گفتگو متفاوت است . شاید این کودکان بهتر شد بعد از فروکشی لجزی سخن گفت . اینکه بدانیم چه موقع او را تشویق کنیم مهم است . اگر اوج لجزی تشویق شود از شما امتیاز گرفته است . او برای گرفتن تشویق ز هم لجزی خواهد کرد .

یکی دیگر از راه های تربیت کودک لجز زگو کردن تجربه های دیگران برای اوست . فلانی را دیدی ؟ زیاد آبنت خورده حالا دندوناش خراب شده . البته این قضیه ید طوری تعریف شود که کودک مدام کارها و زندگی دیگران سرک نکشد . روش های تربیت بسیار حساس و ظریف هستند . اگر ما همیشه کارهای نابجای دیگران را برای او مثال بزنیم او یاد میگیرد کارهای دیگران دخالت کند . دیگران را نصیحت کند و خود را عاقل و دیگران را نادان بپندارد . وقتی دیگران رابرای او مثال میزنیم ید یادآور شویم که کار خوبی نکرده ایم . به او بفهمانیم هدفمان استفاده از تجربه دیگران بوده است نه مداخله و نه تمسخر . و این روش را آخرین مرحله و فقط یکر بکار ببندید برای اینکه او متوجه شد ما کاری راکه نمیپسندیم تکرار نمیکنیم .

شیوه های مان کودک لجز

شیوه های مان کودک لجز ریشه شناختی دارد . ابتدا علل و دلایل لجزی کودک را ید دانست . بخش بعد به آن خواهیم پرداخت . سعی کنید آرامش خود را حفظ کرده و از پرخاشگری جدا خود داری کنید . به دو دلیل اولا آرامش به افکار خود مسلط هستید . دیگر اینکه عصنیت هم کودک را عصبی ر می آورد و هم روی لجزیش ثیر منفی میگذارد . نوازش و احترام او صحبت کنید و از او بخواهید خواسته هایش را آرام بیان کند . به او اطمینان بدهید حد توانن برای خواسته های او اهمیت قائل هستید . توضیح دهید اجابت کردن هر خواسته امکاناتی را میطلبد .  برای پاسخ به خواسته هایش ، شما ید امکان فراهم کردن داشته شید . توجیه این مسائل به او کمک میکند کنار شما شد نه بر علیه شما .

یکی دیگر از شیوه های مان کودک لجز اینست که کمتر اورا سرزنش کنید و عوض به او آموزش دهید . سرزنش کردن اعتماد به نفس و عزت نفس را پایین می آورد .  او را تجربه های دیگران از طریق فیلم و اسلاید آشنا کنید خطرات ناشی از لجزی آشنا شود . زی مانی نیز میتواند موثر شد .  داسن تعریف کنید . داسنهایی که او را وادار به تفکر میکند خود به این نتیجه برسد که نید لجزی کند . یک روش دیگر، روش آزمون و خطا است . اگر کودک از یک چارپایه کوه لا میرود نگرانی فریاد نزنید نرو میوفتی . به او اجازه دهید لابرود و بیفتد کمی د گرفتن بهتر ازصدمه دیدن است . اگر داد بزنید او نه تنها لجزی خواهد کرد بلکه ممکن است زمانی که شما نیستید از یک بلندی لا برود و به خود آسیب وارد کند .

 

روانشناسی کودک لجز

روانشناسی کودک لجز میگوید لجز لجزی نکنید . از ون او آگاه شده و او مانند یک دوست به تفاهم برسید . هر ر که عصنی میشوید به خود یاداوری کنید من فرزندی دارم که ید همیشه شاد شد نه عصبی . هم کودک و هم افراد خانواده را از طریق یک مشاور و یا روانشناس بشناسید . نقصهای رفری را از خود دور کرده و به تقویت نکات مثبت بپردازید . هنگامی که لجزی نمیکند به او پاداش دهید و از رفرش ابراز رضایت کنید . پاداش نید زیاد شد که فکر کند هر وقت آرام است یا کار خوبی میکند حتما ید پاداش بگیرد . روانشناسی کودک لجز لازم و ضروری است . هر اقدامی به ون و روحیات کودک بستگی دارد . برای هر بیمار راه مان خاص وجود دارد . مرکز مشاوره آویژه برای شما نیکی آرزو میکند .

سوالات متداول

نحوه برخورد لجزی کودک چطور ید شد ؟

بدور از لجزی ، بدون عصنیت و دوسنه ید شد . تنبیه های او نید بدنی و فیزیکی شد . میتوانید برای ساعاتی او حرف نزنید از زیها و تفریحاتی که به شدت به آنها علاقه دارد ابزاری برای تنبیه نسازید و فقط حد اخطار از آنها استفاده کنید . اگر پسر خوبی نشی از زی محروم میشی .

لجزی کودک ۷ ساله چگونه است ؟

ممکن است این لجزی او تثبیت شده شد . او لجزیش را مسه نرفتن ، انجام ندادن تکالیف و س نخواندن نشان خواهد داد . گرفتن دوسنی که شما نمیپسندید و یا رفرهایی از او سربزند که مناسب محیط مسه نیست . او امکان دارد از مسه دیرتر به خانه بیاید .

تعریف لجزی کودک چیست ؟

اصرار انجام دادن کاری که خود موافق است و دیگران مخالف  یا برعکس اصرار انجام ندادن کاری که برای او مفید و حتی ضروری است . او ممکن است به انجام کاری خیلی هم علاقه نداشته شد اما برای مقابله والدین اصرار کند . او ممکن است گرسنه شد ولی وقتی به او بگویند غذا بخور نخورد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Potty Training Stubborn Kids – tips and tricks for parents

 

راه های تربیت کودک لجز چطور است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 6:49
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 0 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

سوء مصرف مشروت الکلی و اهمیت برخورد این موضوع

مصرف مشروت الکلی یکی از معضلاتی است که کشور ما مسفانه دامن بسیاری از خانواده را گرفته است. صد بیشتر و بیشتری از مراجعان مراکز مشاوره خانواده به دلیل سوء مصرف مشروت الکلی و آثار ناشی از آن مراجعه میکنند. این مقاله سعی میکنیم مختصر گفت و گویی راهکارهای لازم برای ترک مصرف مشروت الکلی را ارائه دهیم.

مصرف مشروت الکلی خصوصا میان مردان از جمله معضلات زندگی مشترک هست. کسب یک آرامش نسبی فرد مصرف کننده مهمترین دلیل مصرف است ولی به چه قیمتی این اتفاق می افتد. بسیاری از زندگی های مشترک امروزه به دلیل سوء مصرف مشروت الکلی از هم میپاشند. این مسئله به حدی رسیده است که تبدیل به یک معضل بزرگ برای حتی شروع زندگی مشترک بدل شده است. به همین دلیل مشاوره ازدواج به سوء مصرف مشروت الکلی مفصل پرداخته میشود.
براساس یافته های پزشکی مصرف مشروت الکلی علاوه بر ایجاد سرد، تهوع، لرزش و استفراغ ,موجب فلج شدن فعالیتهای مغزی ،اختلالات کیسه صفرا،کبد وقلب، زخم معده واثنی عشر،گاستریت(التهاب دیواره معده)، کم خونی، اغماء، آسیب قرنیه و اعصاب چشم، تیرگی بینایی، ناراحتی های قلبی از جمله آریتمی و کیکاردیو برخی ازسرطانها از جمله سرطان دهان و حلق می گردد.

سوء مصرف مشروت الکلی و اختلال های ارتطی ناشی از آن

جدا از عوارض جسمی، مصرف مشروت الکلی عث بروز مشکل نقشهای ارتطی فرد مصرف کننده دیگران می شودکه این مشکلات اثر نارسایی های اعمال هوشی، حرکتی و بی ثتی هیجانی، کاهش ااک حسی و سرانجام از دست دادن حافظه و فراموشی بوجودمی آید و عث می شود زندگی مشترک دچارمشـکـلات مـالی وخـانـوادگـی، رفتـار خـشونت آمـیــز، اضـطـراب و افسردگی شدید شوید.
مصرف مشروت الکلی همچنین موجب اختلال فعالیتهای جنسی از جمله افزایش میل جنسی علی رغم کاهش توان فعالیت جنسی می شود و عث نارسایی رفرهای جنسی زنان شده و دگرگونیهایی را نطفه بوجود می‌آورد و عث احتمال تولد کودکان ناقص‌‌الخلقه شود.

 

آثار سوء مصرف مشروت الکلی بر زندگی مشترک

مصرف مشروب اثرات بسیارمنفی زندگی مشترک برجای میگذارند به عنوان مثال: وقتی یک مرد مشروت الکلی را مصرف می کند؛ دچار اختلال حواس وتوجه شده و عث از بین رفتن کسب توجه، نقش تکیه گاه و حمایتگری که ازاهداف اصلی ازدواج همسرش اوبوده میشود و یا اگر خانمی دست به مصرف مشروت الکلی بزند از مدت بر روی رفرهای زنانگی خود اثر منفی گذاشته و به سمت رفرهایی همانند پرخاشگری وکم تحملی که صفات ثانویه جنسیتی از آنها به رفرهای مردانه نام برده می شود روی می آورد که همین نکات موجب دلخوری طرف مقابل وبه مرور مرگ رابطه و حتی طلاق خواهد شد.

چگونه سوء مصرف مشروت الکلی را ترک کنیم؟

نکته مهم اینه که تکرار این رفر موجب ایجاد وابستگی به آن می شود اماچگونه از اعتیاد به این رفر خلاص بشویم؟
قبلا هم گفتم که مان هرنوع وابستگی و اعتیاد ابتدا ید اراده تغییرداشته شید یعنی بخواهید و اراده کنید و به خودن تلقین کنید که میخواهم این وابستگی را مان کنم واین کار را ادامه ندهم. برای این کار شما میتوانید از مشاوره روانشناسی نیز بهره ببرید.

این راس متخصصین مربوطه ارتط شید. خوشبخنه جامعه ما گروه مانی هایی نیز متداول شده اند که هم هزینه کمتری دارند و هم به سبب تجربیات مشترک انگیزه بیشتری نیز برای ترک مصرف مشروت الکلی نیز فراهم میکند. همین رابطه بهتر است از این روش های مرسوم قالب علمی نیز بهره گرفت. فراموش نکنیم که این سوء مصرف مشروت الکلی یک بیماری است و شما شاید نتوانید به تنهایی از عهده ترک مصرف آن برآیید پس بهتر است حتما از دیگرانی که این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید و کمتر به خود مانی متمرکز شوید.  اما چند راهکار پیشنهادی ادامه:

راهکارهای ترک سوء مصرف مشروت الکلی

 • اولین کار برای ترک سوء مصرف زیاد مشروت الکلی:به خودت نگاه کن وبه عوارضی که این مصرف برای تو به دنل داشته توجه کن واز خود سوال کن آیا قبل از مصرف هم اینگونه بودی؟ و کنون چه چیزی را بدست آوردی واقع تکرار این نوع افکار احتمال ایجاد انگیزه وبه دنل آن اراده ترک را شما ایجاد خواهد کرد.
 • گام دیگر اینکه همین الان اراده کن ومصرف نکن وهرگز فریب این تفکر که از فردا اقدام خواهم کرد را نخور اگر به فردا بیاندازی مطمئنا” این فردا به این زودی نخواهد آمد.
 • گام بعدی برای ترک سوء مصرف زیاد مشروت الکلی این است که مشروتی را که دسترس تو هست همین الان معدوم کن و از بین ببر و از پنهان کردن آنها خودداری کن این کار مقابله وسوسه زگشت به مصرف است.
 • گام بعدی برای ترک سوء مصرف زیاد مشروت الکلی اینکه از دعوت و  رفتن به گعده ها و محل هایی که به اتفاق افراد دیگر به مصرف می پرداختید پرهیز کنید.  مهارت (نه گفتن) را خود تقویت کنید افرادی که شما را به این روز انداخته اند شایسته دوستی نیستندآنها بعدها شمارا ترک خواهند کرد و شریکی برای دهاین نخواهند بود.
 • گام بعدی برای ترک سوء مصرف مشروت الکلی تقویت معنویت هست به گاه خداوند پناه ببر. این کار تمرکز زدایی از مصرف مشروت الکلی صورت میگیرد.

 

خاطرات سوء مصرف مشروت الکلی

کار بعدی برای ترک سوء مصرف مشروت زیاد الکلی اینکه از فکر کردن ویادآوری خاطرات زمان مصرف بپرهیزید وهر موقع این افکار به سراغ شما آمد فرمان توقف فکرکردن به خود مانع ادامه تفکر شوید وسریعا” خود را به کاردیگری مشغول کنید.
گام بعدی برای ترک سوء مصرف مشروت زیاد الکلی اینکه رابطه خود همسرت را ز تعریف کن ور کن مصرف مشروب رابطه تو او را تخریب کرده مطمئن ش شاید او چیزی به تو نمی گوید ولی از ون حال پوسیدنه. پایان به خاطر بسپارید علم ثابت کرده است، شراب هیچ فایده دارویی ندارد، و این تصور که شراب برای بعضی از دها دوا است، غلط و ناست می‌شد البته قبل از اینکه علم این حقیقت را تأیید کند، اسلام آنرا اعلام نموده است واین رفر رابه شدت مذموم  و ناپسند شمرده شده است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Overcoming Alcohol Addiction 

 

چگونه مصرف مشروت الکلی را ترک کنم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:48
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 0 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

پیام جدا کردن بستر خواب همسر چیست؟

جدا کردن بستر خواب توسط یکی از زوجین میتواند نشانه ای از رفر های قهر آمیز شد این حالت فرد به جدا کردن بستر خواب به همسر خود غیر مستقیم پیام میدهد که من از رفر تو ناراحت هستم. بدین جهت جدا کردن بستر خواب یک رفر اعتراضی است. این حالت تعامل زوجین تخریب شده است زیرا دیگر به صورت مستقیم ارتط صورت نمیگیرد.

یکی از اشتهاتی که زوجین مرتکب میشوند این است که فکر میکنند که همسر آنها ید همه مواقع بدانند ذهن آنها چه خبر است و قول معروف خودش ید بفهمه  همیشه که نید من توضیح بدم. این یک اشته محاستی بزرگ است زیرا هرچق هم همسر شما به ستی شما را بشناسد ز موقعیت هایی پیش میاید که نمیتواند ک کند ذهن شما چه خبر است؟ حال اگر جدا کردن بستر خواب را یک رفر اعتراضی غیر مستقیم بدانیم ید این را نیز ک کنیم این روش ممکن است تنش را بیش از پیش افزایش دهد. بهترین راه این است که پیام های ما به همسرمان بدون تعریض و کنایه  و به صورت صریح و مستقیم شد و نگرانی از عدم ک پیام خود نداشته شیم.

چرا همسرمان جدا کردن بستر خواب را انتخاب میکند؟

یکی از شکایت های اساسی زوجین از یکدیگر این است که همسرشان بستر خوابش را جدا میکند و این موجب سرخوردگی شدید او می شود. حال به نظر خودن جدا کردن بستر خواب چه معنایی دارد؟ قبل از بیان علت این کار ید گفت گرچه بیشتر این رفر از سمت آقایان انجام می شود و خانم ها کمتر هست ولی به هرحال انجام این رفر نشان دهنده بروز اختلال رابطه مشترک است و ید ریشه یابی صحیح علت این کار، مانع تداوم آن شد. این زمینه مشاوره خانواده بر تعامل زوجین متمرکز میشود.

یکی از رایج ترین علل رفر جدا کردن بستر خواب می تواند ناشی از نارضایتی از رفر جنسی و عدم ارضا این میل بین دوطرف شد که موجب سردی رابطه شده است و دوطرف ترجیح میدهند به جای حل این اختلال جداسازی بستر خواب به پاک کردن صورت مساله بپردازند که برای این کار حتما ید مراجعه به مشاورین مجرب خصوصا” مشاورین جنسی به حل این مشکل پرداخت اما ادامه به بیان

 

جدا کردن بستر خواب چه دلایلی دارد؟

دیگر علل این رفرها می پردازم:
یکی از رایج ترین علل جدا کردن بستر خواب ترک بستر خانم ها واکنش نازگونه برای کسب و جلب توجه، مخصوصا” زمانی که دعوا و مشکل بین فردی همسرش پیش آمده است وقتی یک خانم جدا کردن بستر خواب از همسرش را انجام می دهد هدفش ترک و جداسازی بستر و قطع رابطه زناشویی نیست و به هیچ عنوان به دنل پناه بردن به تنهایی نیست بلکه جدا کردن بستر خواب بیشتر خواهان حضور همسر و نوازش او است پس آقایان ید صورت مشاهده این رفر به سمت همسرخود رفته و بیان جملات توجه آمیز و رفرهای نوازشگر مانع ایجاد شکاف عمیق رابطه مشترک شوند.

خانم ها مورد جدا کردن بستر خواب چه چیزهایی ید بدانید؟

نکته مهمی که خانم ها ید مورد جدا کردن بستر خواب بدانند این است که آقایان از این رفر شما تلقی قهر کردن دارند و مسفانه به جای ک شرایط موجود و علل رفر خانم به مقابله به مثل او می پردازند البته یک دلیل دیگر رفر ترک بستر خانم ها اعتراض به عدم رعایت نکات بهداشت و نظافت شخصی همسرش هست که از ویژگی جزبینی خانم ها حس بویایی و بینایی نشات میگیرد که لازم است حتما” بهداشت فردی توسط آقایان رعایت شود. مورد تعامل غیر سازنده زوجین مییست حتما به مشاوره روانشناسی مراجعه کنند زیرا تعامل سازنده عنصر اصلی یک ارتط خوب و پرر است و ابتدا مشاوره قبل از ازدواج بر آن کید مضاعف میشود.

مهمترین دلیل جدا کردن بستر خواب همسر چیست؟

اما عمده ترین دلیل جداسازی و ترک یا جدا کردن بستر خواب همسر مردان میتواند پناه بردن به غار تنهایی برای زیابی انرژی تحلیل رفته ناشی از خستگی و یا کسب اقتدار از دست رفته که بر اثر یک دعوا و بحث همسرش بوجود آمده شد و معمولا”هم رفر نازگونه محسوب نمی شود پس خانم ابتدا ید اندک دقایقی به مرد فرصت لذت بردن غارتنهایی رابدهد و سپس حضور کنارش و آراستگی ظاهر و پوشش لس زی به بیان چند جمله کوه اقتدار ده بپردازند مانع ادامه این رفر شوند.

 

جدا کردن بستر خواب همسر را چگونه مدیریت کنیم؟

علاوه بر راهکارهای لا که اشاره شد نکات دیگر مهمی که زوجین ید   مورد جدا کردن بستر خواب همسر بدانند این است که صورت مشاهده این رفر از سوی همسرشان پیش قدم شده و مانع جداسازی بستر شوند و به هیچ عنوان بعد از حضور کنار همسر مورد مشکل پیش آمده صحبت نکرده و یا از رفر یکدیگر انتقاد نکنید چون رابطه شکننده است و دلخوری پیش خواهد آمد پس صحبت کردن این مورد را ید به مکانی خارج از بستر رختخواب گذاشت .

از طرفی زوجین این نکته را نیز ید بدانند که جداسازی بستر نه تنها مشکل را حل نمی کند بلکه عث ایجاد شکاف رابطه و عادت کردن به نبود همسرش بستر خواهد شد. از جدا کردن بستر خواب برای حل تنش های خانوادگی به هیچ وجه استفاده نکنید این روش چیزی را حل نمیکند و گره کاری را نمیگشاید بلکه مشکل شما را به کلاف سرگمی تبدیل میکند که حتی دیگر یادن نمیاید چرا جدا کردن بستر خواب ازهمسرن را انتخاب کردید!

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How to Clean Up After Sex: From Your Body to the Bed

 

 

جدا کردن بستر خواب همسرم چه کنم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:14
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 0 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

بهترین روش برخورد فحاشی همسر      

فحاشی همسر یکی از مشکلاتی است که زوجین عث دسرهای زیادی میشود. لازم است برای حل آن به مشاوره خانواده مراجعه کرد. اینجا به صورت مختصر سعی میکنیم راهکارهایی ارائه دهیم:

سلام یکی از گلایه های خانمها اینه که می گویند شوهرمان رابطه خوبی خانواده ام ندارد و پشت سر اونا بدگویی میکنه وفحش میده و ما حالا فحاشی همسر چکنیم؟
پاسخ به این سوال ید گفت: چند دلیل عمده و اساسی برای این رفر فحاشی همسر میتوان تصور کرد اولین مساله این است که او میخواهد این رفر اقتدارش را که رابطه تو از دست داده زیابی کند. به عنوان مثال اکثر زمان هایی که او به خانواده تو ناسزا می گوید زمانهایی هست که او دعوا کرده اید و یا یک گفتگو اورا محکوم کرده اید.

فحاشی همسر شما این لحظه برایند این رفر است. او سعی دارد جبران کسر بزرگی از دست رفته اش را انجام دهد پس خیلی مواظب اقتدار همسرتون شید.از مهارت های زندگی حتما این رابطه بهره ببرید.
اما نکته دوم میتواند این شه که تو از خانواده ات وقتی کنار شوهرت هستی خیلی صحبت می کنی و از موفقیت ها و ویژگی های اخلاقی آنها زیاد یاد می کنی این مساله عث می شود همسر تو احساس کند رقابت خانواده ات قرار دارد و تو به آنها توجه خاصی داری. فحاشی همسر شما اینجا نشانه عصنیت اوست.

از خانواده خود بدگویی نکنید

نکته دیگر اینکه ممکنه خانم برعکس نکته قبل خیلی از خانواده اش بدگویی کند و از آنها به عنوان انسان هایی که او را ک نکرده اند یاد کند همین مساله هم عث می شود قبح و زشتی فحاشی شوهر به خانواده خانم از دست بره و چون مرد می بینه خانم به راحتی به خانواده خودش توهین میکنداو هم به خودش مجوز این کار را میدهد.

سوتفاهماتی که عث فحاشی همسر میشود را جدی بگیرید

نکته دیگر اینکه ممکنه برای مرد این سوتفاهم ایجاد شده که اعضای خانواده همسرش زندگی او دخالت میکنند و این مساله میتونه از رفرخانم نشات بگیره به عنوان مثال هنگامی که شوهر خانه هست خانم تلفن مدت زیادی خانواده اش حرف بزنه و مسائل را آنها میان بگذاره اینجوری مرد همیشه این سوتفاهم ذهنش هست که خانم داره از خانواده اش خط میگیرد. یا حال بد گویی یا شاید توطئه مورد او هستند.

الگوی تربیتی غلط میتواند عث فحاشی همسر شود

نکته دیگه ممکنه مرد الگو و خانواده خوبی نداشته و مرد هم دارد ناخودآگاه این کار را تکرار و تقلید میکند. به هرحال این مساله ریشه های مختلفی میتواند داشته شد اما مقابل این رفر فحاشی شوهر چه ید کرد؟ مشاوره روانشناسی ممکن است مواقع حاد کمک شایانی کمک. اما اگر هنوز ازدواج نکرده اید حتما مشاوره قبل از ازدواج بروید.

 

راهکارهای برخورد فحاشی شوهر

اولین راهکار برخورد فحاشی شوهر:  وقتی که شوهرمان به خانواده ما ناسزا گفت سریعا واکنش نشان ندهیم و مقابله به مثل نکنیم چون این مساله موجب میشود هم عمق و هم تکرار فحش ها بیشتر شود.
راهکارهای برخورد فحاشی شوهر دیگه اینکه آنجایی که میشود این رفر شوهر یعنی ناسزا گفتن را به خانواده ن منتقل نکنید چراکه قطعا” واکنش بد آنها شوهرن را به دنل خواهد داشت و همین مساله را پیچیده تر خواهد کرد. نکته دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه زمانی که شوهرن از عضوی از خانواده تو بدگویی میکنه و یا فحش میدهد از آن عضو خانواده ات دفاع نکن و همسرت مقایسه اش نکن و مثلا به همسرت نگو او خیلی آدم خوبیه و او از تو مودب تر هست.

از دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه بگذارید بعد از اینکه عصنیت او فروکش کرد او این مورد صحبت کنید و قبل از صحبت این مورد هم از صفات خوب همسرن یاد کنید به عنوان مثال به او بگویید تو انسان بزرگ و شخصیتی هستی و ک لایی داری و این رفر یعنی فحش دادن سته که اون لحظه عصنی بودی ولی به شخصیت بزرگ تو آسیب میزنه و حیف زندگیمون هست که این رفرها آسیب ببینه از دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه به همسرت زمانی که او عصنیتش فروکش کرده این نکته را بگو که تو خانواده او را خیلی دوست داری و این رفر او یعنی بدگویی از خانواده ات عث میشه تو هم نسبت به خانواده او احساس بد پیدا کنی و اصلا”دوست نداری این اتفاق بیفتد.

خاموشی رفر فحاشی همسر

از دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه هرچه حساسیت تو مقابل این رفر او کمتر بشود احتمال خاموشی این رفر او و انجام ندادن و تکرار نکردن این رفر شوهرت کمتر خواهد شد پس مقابل این رفرش سریعا” برانگیخته و احساسی نشوید.

 

به روانشناسی رفر مردان دقت کنید

از دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه چون مردان یک لحظه بر یک کار تمرکز میکنند ید سریعا” ظرافت خاصی حواس او را به یک مساله دیگر معطوف کنید اینجوری یادش میره که داشت چکار میکرد به عنوان مثال اگر دیدید داره ناسزا میگه میتونید سریع یه بحث که برای او جذاب هست رو پیش بکشید مثلا از یک تخفیف کالا صحبت کنید و یا اتفاقی که برای همسایه افده و خیلی محثی که حاوی اطلاعات هست رو مطرح کنید.

فحاشی همسر هیچ شرایطی همراهی نکنید:

از دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه هیچ وقت حتی زمانی که همسرن از خانواده خودش بدگویی می کند تو او همراهی نکن چون بعد از مدتی از تو دلگیر می شود. از دیگر راهکارهای برخورد فحاشی شوهر اینکه وقتی شوهرن ناسزا می گوید تو محبت رفری ات را ادامه بده وبه او سرویس بده ولی نشان بده دلخور هستی به عنوان مثال برای او آب بیار و ولی چهره ات اندوه وجود داشته شه احتمال اینکه او را دچار عذاب وجدان کنید و شرمنده این رفرش بشود زیاد هست.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  My Wife Insults Me – See what you can do about it – Mort …

 

فحاشی همسر خود چه کنیم ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:06
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 0 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

کودکان لجز معمولا خانواده های تک فرزندی نمود پیدا میکنند . کودکان لجز یا والدینشان عصبی هستند یا کسانی غیر از والدین زندگی میکنند . والدین کودکان لجز یا بی حوصله هستند یا پرخاشگر . برخی موارد نیز کودکان لجز احساس میکنند از آنها بیشتر میفهمند . یا اثر بی توجهی سرپرست یا والدین لجزی میخواهند جلب توجه کنند . خانه کودکان لجز معمولا اجر حاکم است . این اجر ممکن است برای یم زی شد یا غذا خوردن آنها . کودکان لجز لجزی میخواهند اجر مرزه کنند . آنهامعمولا یک حامی دارند که مسفانه بیشتر اوقات غایب است  و خانه حضور ندارد .آنها اتکا به هوش خود یا فرد سوم دست به لجزی میزنند .  بطور کلی لجزی ریشه روانشناختی دارد و برای مان و تشخیص ید روانشناسی کودک انجام شود .

ابتدا ید دلیل لجزی کودک مشخص شود . مشاوره اختلال کودکان نیز برای لجزی کودک مفید است . پس از مشاوره کودک مشخص خواهد شد شما برای قدمهای بعدی چه ید بکنید . مشاوره تربیت کودک راه های برخورد ، تشویق و تنبیه کودک را جهت بهبود رفر مشخص میکند . کودک ممکن است به سه دلیل لجزی کند  اول اینکه رفر پ و ما یا خواهر و برا بزرگتر او ثیر گذاشته شد یعنی او لجزی شده شد و او الگو برداری کرده شد . دوم او از ستی کارش مطمئن است و دیگران میخواهند کارش را اشته جلوه دهند . سوم لجزی ابراز مخالفت یا اعتراض میکند . یک مورد دیگر نقص ارتط سیناپسهای عصبی و امواج مغزی است . اینصورت حتما ید به روانپزشک مراجعه کرد وبه دارو مانی پرداخت .

رفر کودکان لجز

رفر کودکان لجز حوصله و صبر فراوان میطلبد . اگر بدانید که رفر کودکان لجز چه اندازه حساس است رفر خود دقت بیشتری میکردید . آیا او لجزی چیزی را میخواهد به شما بفهماند ؟ آیا او برای گریز از اطاعت لجزی میکند ؟ آیا برا و یا خواهر بزرگتر به او زور میگوید ؟ آیا رفر خود به او میگویید برابر شما حقیر و ناچیز است و فقط ید از شما اطاعت کند ؟ ما برخی اوقات بدون اینکه متوجه شیم استعدادهای کودکمان را اجر سرکوب میکنیم . او به ژیمیناستیک علاقه دارد اماما اعتقاد داریم برای دفاع از خود ید به ورزشهای رزمی بپردازد . او به موسیقی علاقه دارد ولی ما اورا به کلاس زن میفرستیم . او رنگ قرمز دوست دارد ولی ما برایش لس سبز میخریم .

تمام کارهای او دخالت میکنیم و رفر خوداو را قفسی از سلایق خود حبس میکنیم . اگر شما چنین رفری شود چه خواهید کرد ؟ کمی همزاد پنداری لازم است . ازنگاه او به اطراف بنگریم . برای دید او احترام قائل شویم هم اعتماد به نفس لا زندگی کند و هم کمتر لجزی نماید . رفر کودکان لجز همدلی میطلبد . ید بدانیم چه موقع برایشان خرید کنیم . چه موقع خواسته هایشان را عملی کنیم . چه وقت تشویق و چه موقع تنبیه کنیم . تشویق به چه صورت شد و چه تنبیهی موثر است . لازم به ذکر است تنبیه بدنی هیچ موقعیتی توصیه نمیشود . رفر کودکان لجز ید آنها مدارا کرد . لجزی نکرد . وقتی ما به سه خواسته او پاسخ مثبت دهیم چهارمین خواسته اش میتوانیم از او پوئن بگیریم . پنجمین خواسته اش را انجام ندهیم .

 

ویژگی های کودکان لجز

ویژگی های کودکان لجز واضح و آشکار است . آنهامعمولا برای رسیدن به خواسته هایشان از گریه کردن و داد زدن کمک میگیرند . از دیگر ویژگی های کودکان لجز استقلال تصمیم گیری ها است . آنها دوست دارند خودشان تصمیم بگیرند که بخوابند ، غذا بخورند و یا زی کنند . یکی دیگر از ویژگی های کودکان لجز اینست که آنها دوست دارند خودشان انتخاب کنند . انتخاب رنگ لس ، انتخاب نوع زی و سرگرمی و انتخاب دوسنشان . آنها به هر ترتیب دوست دارند به خواسته های خود برسند . اگر شما رفرن هوشیار نشید آنها را وادار به گریه کردن و داد زدن خواهید کرد . مرکز مشاوره آویژه پیشنهاد میدهد برای رفر ست کودک حتما مشاوره نمایید .

به کودک لجز مطابق علاقه مندی هایش مسئولیت بدهید . لجزیش را مدام به او گوشزد نکنید . ازجملاتی مانند چرا اینق لجزی میکنی استفاده نکنید . برخی اوقات بگذاریم لجزیش را بکند . برخی کودکان لجز لجزیشان غیر ارادی و طولانی مدت است . داد زدن و گریه هایشان بقی طولانی میشود که ممکن است لبهایشان کبود شود .  مشاوران آگاه تشخیص به موقع شما را به روانپزشک ارجاع خواهند داد . دارو مانی و همزمان روان مانی و رفر مانی کودک بهبود حاصل خواهد کرد .

تربیت کودکان لجز

تربیت کودکان لجز بسیار حساس و شاید کمی دشوار است . تربیت کودکان لجز نیاز به وقت و حوصله دارد . برای تربیت این کودکان حتما ید یک مرکز مشاوره ارتط شیم . این کودکان هوش زیادی دارند و کافیست مچ والدین را بگیرند . آنوقت کودک هوش فراوان خود لجام امور را دست میگیرد . او شما را وادار خواهد کرد به تمام خواسته های منطقی و غیر منطقی او پاسخ مثبت دهید . تربیت کودک همین که شما به خواسته خود برسید کافی نیست . گمان نکنید خوب است که اورا وادار کنید به خواسته شما تن بدهد و اطاعت کند  آنهم به هر قیمتی .

کودک شما دیدن یک اسب زی اصرار دارد که آن را بخرید . برخورد شما کودک چیست ؟ او هر چیزی را که میبیند میخواهد . آیا لجزی دست اورا میکشید و از محل دور میکنید ؟ آرام به او میگویید بعدا آنرا میخرید ؟ یا میگویید زه برایت اسب زی خریده ام صبر کن بعدا میخرم ؟ یا میگویید فعلا پول ندارم ؟ و اگر تمام این برخوردها زهم حرف خودش را زد و لجزی کرد به او چه خواهید گفت ؟

 

برخورد کودکان لجز

برخورد کودکان لجز ید جاییکه ممکن است جنبه مثبت داشته شد منفی . برخورد کودکان لجز سعی کنیم تشویق را انتخاب کنیم تنبیه . کودک نید والدین یا سرپرست خود را جبهه مقابل ببیند . او ید والدین خود را دوسنی بداند که میخواهند به او کمک کنند . دوسنی که حرفهای اورا میفهمند . تواناییهای کودکشان را ور دارند و برای کودک وقت میگذارند و حوصله او برخورد میکنند . بیشتر مواقع بگذارید رنگ لس و یا نوع زیش را خود انتخاب کند . به او و خواسته هایش احترام بگذارید . حتی بیشتر اوقات از انتخاب او ابراز رضایت کنید . مثلا بگویید بله رنگ قشنگی انتخاب کردی او شما را کنار خود احساس کند .

محیط خانواده ید طوری شد که کودکان احساس امنیت و آرامش کنند . حتی اگر سرپرست آنها والدینشان نشد . ید به آنها اطمینان خاطر بدهند که همیشه همراه او هستند و صمیمانه دوستش دارند . از جر و بحث های طولانی نزد کودکان  ید خود داری شود .   برخورد کودکن هرگز پافشاری نکنید لجزی کردن عث تشدید لجزی او میشود . چه بسا کودک از شما یا یکی از افراد خانواده الگو برداری کرده شد .

سوالات متداول

کودک لجز چگونه رفر کنیم ؟

ابتدا به او اطمینان بدهیم که به دقت به حرفهایش گوش میدهیم . سپس از او بخواهیم دلیل لجزیش را بگوید . منطق دلیل خواسته هایمان را او میان بگذاریم . سپس از او بخواهیم او هم دلیل بیاورد . بعد سعی کنیم هم به تفاهم برسیم .

ویژگی های کودک لجز چیست ؟

کودک لجز معمولا تک رو است . دیگران ید از او اطاعت کنند . اطاعت پذیر نیست . کار دیگران را قبول ندارد . به دوسنش دستور میدهد . نوبت را زیهایش رعایت نمیکند . خت هایش را توجیه میکند و دلیل ختش را به گردن اطرافیان می اندازد . او همیشه برای توجیه کارهایش دنل مقصر میگردد و پیروزیهایش را حاصل تلاش و هوش خود میداند .

چرا کودک لجزی میکند ؟

لجزی کودک  ریشه روانشناختی دارد . وقتی میبیند او لجزی میشود اوهم لجزی میکند . یا میخواهد حرف و عملش را به کرسی بنشاند . یا بیش از حد هوش است و هوش اطرافیانش را قبول ندارد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Ten Ways To Deal With A Stubborn Child

 

راهکارهای مان کودکان لجز چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 15:11
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 0 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

روش صحیح تربیت فرزند مسئله مهمی است که ثیر مستقیمی بر شرایط یک جامعه می گذارد . والدین آگاهی از روش صحیح تربیت فرزند پیش از فرزند آوری آرامش خاطر بیشتری دارند و به راحتی چالش های تربیتی فرزند خود کنار می آیند نتیجه بهتر است والدین پیش از به دنیا آمدن فرزند خود از نحوه تربیت و روش های ست تربیتی نیزآگاه شند . برای آگاهی از روش صحیح تربیت فرزند می توان از کب های روانشناسی کودک و یا مراجعه به مشاوره کودک کمک گرفت . تربیت فرزند وابسته به شرایط زیادی از جمله طرز تفکر والدین ، نوع رفری و خلق و خوی کودک و … است نتیجه نمی توان یک نوع رفری و تربیتی کودک را مناسب همه قرار داد و بهتر است والدین نسبت به شناختی که از کودک خود بدست می آورند روش تربیتی فرزند خود را مشخص کنند .

مشاوره تربیت کودک به دلیل شناخت کامل از علت های رفری کودکان انجام تست هایی مناسب سن کودک می تواند به راحتی روش صحیح تربیت فرزند را به والدین آموزش دهد او به راحتی دلیل لجزی های کودکانه و یا پرخاشگری های بی مورد کودک را میابد سپس نحوه تربیت فرزند والدین کم تجربه همراه می شود. نتیجه راهنمایی از یک مشاوره اختلالات کودک کمک شایانی به والدین تربیت فرزند می کند . تربیت کودک نه تنها زندگی خود فرد موثر است بلکه موجب ثیرات رفری او جامعه می شود بنابراین خانواده به عنوان عضو مهمی جامعه محلی است برای پرورش صحیح افراد جامعه همواره رو به بهبود شد .مشاوره خانواده به عنوان یک راهنمای مورد اعتماد می تواند به خانواده ها تربیت فرزندان کمک زیادی کند .

روش صحیح تربیت فرزند دختر

روش صحیح تربیت فرزند دختر نیازمند توجه ویژه به برخی مسائل است که شاید فرزند پسر خیلی مهم و حیاتی نشد نتیجه لازم است پ و ما به تفاوت های تربیتی دختر و پسر نیز توجه داشته شند . روش صحیح تربیت فرزند دختر سعی کنید او دوست و همراه شید ، یک رفر دوسنه و صمیمی ثیر بسزایی رفر او می گذارد . همچنین فراموش نکنید روش صحیح تربیت فرزند مهر و محبتن را آشکارا بروز دهید زیرا ذات دختر می طلبد که همواره مورد توجه خانواده شد پس سعی کنید که نیازهای عاطفی فرزندن را خانواده برطرف کنید .

نکته قابل توجهی که روش صحیح تربیت فرزند دختر ید به یاد داشته شید تغییرات رفری او سنین مختلف است که نیازمند ک از طرف والدین است . دختر سن نوجوانی و بلوغ حساس تر می شود و حتی ممکن است این سنین دچار تضاد رفری شود نتیجه آگاهی والدین از این سن حساس بسیار حائز اهمیت است .

 

روش صحیح تربیت فرزند پسر

روش صحیح تربیت فرزند پسر همانند تربیت دختر دارای ویژگی های خاص خود است . نکاتی وجود دارد  که شاید حالت عادی پ و ما به آن بی توجه شند ؛ از جمله مواردی که روش صحیح تربیت فرزند پسر ید به آن توجه داشت می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. به فرزندن یاد دهید که احساساتش را مدیریت کند .
 2. همدلی کردن ، خیلی مهم است که به فرزندن بیآموزید که بتواند احساسات دیگران را به خوبی ک کند .
 3. فرزندن را اعتماد به نفس لا تربیت کنید .
 4. پشتوانه فرزندن شید و پشتوانه دیگران بودن را کم کم به او بیاموزید .

روش صحیح تربیت فرزند پسر مهرو محبت از اهمیت زیادی برخوردار است اما توجه داشته شید این امر زیاده روی نکنید و به قول معروف فرزندن را لوس نکنید .

روش صحیح تربیت فرزندان

روش صحیح تربیت فرزندان به رعایت نکات زیادی بستگی دارد . روش صحیح تربیت فرزندان ابتدا ید شناخت ستی از فرزندن بدست بیآورید ، شناخت ست از فرزند موجب می شود مواقع مختلف اگاهی کامل بدانید ید چگونه رفر کنید و یا کدام تنبیه برای کارهای غلط فرزندن مناسب است.

از دیگر نکات مهم تربیت فرزند نوع تنبیه پ و ما برابر اشتهات فرزند است . امروزه برخلاف گذشته روش اشته تنبیه بدنی کودکان از بین رفته زیرا این روش نه تنها هیچ پیشبردی تربیت فرزند ندارد بلکه آثار مخربی بر روان کودک می گذارد که آینده و بزرگسالی بیشتر خود را نشان می دهد . بهتر است تنبیه  را توجه به رفر شناسی کودکن نظر بگیرید به طور مثال یکی از تفریحات مورد علاقه اش را برای مدت کوهی از برنامه ان حذف کنید .

فراموش نکنید همانطور که تنبیه تربیت فرزندن موثر است پاداش نیز ثیر گذار است . بهتر است گاهی اوقات برای کار خوب و یا رفر شایسته ای که کودکن از خود نشان می دهد به او جایزه ای بدهید . این جایزه می تواند به دلیل ترک یک عادت اشته به او داده شود اما مراقب شید که جایزه دادن هاین تبدیل به یک عادت و بعضا ج دادن نشود . اگر فرزندن به این اتفاق عادت کند شما بدون اینکه بخواهید به او یاد داده اید ازای هر کاری که انجام می دهد ید پاداشی یافت کند نتیجه این کودک هیچگاه مسئولیت پذیر نمی شود مگر اینکه سودی برایش داشته شد .

روش صحیح تربیت فرزند از نظر روانشناسی

روش صحیح تربیت فرزند از نظر روانشناسی نیز مشخص شده است . روانشناسان معتقدند که علت بسیاری از رفر های انسان بزرگسالی مربوط به کودکی است و این امر موجب می شود دوران کودکی و تربیت کودکان اهمیت بیشتری پیدا کند .

روش صحیح تربیت فرزند از نظر روانشناسی به موارد زیادی از جمله : نوع صحبت فرزند ، نوع رفر ، و شیوه تنبیه کودک اشاره می کند . همانطور که می دانید کودک مانند گیاهی است که به زگی ریشه خاک دوانده و اگر به ستی از آن مراقبت نشود و میزان نور و آب و خاکش را ندانند به راحتی پژمرده می شود و به برگ خشکی تبدیل می شود اما اگر به آن رسیدگی شود به موقع خاکش عوض شود نورش به مقدار مناسب شد نه تنها رشد می کند بلکه آنق شاخ و برگ زه می دهد که به ختی تبدیل می شود و خود جوانه های جدید می زند ، همانطور که اگر فرزندی به خوبی تربیت شود و وارد جامعه شود آینده خود پ یا ما فرزندی می شود و او را به ستی تربیت می کند .

 

سوالات متداول

تربیت فرزند از منظر اسلام چگونه است ؟

همانطور که می دانید دین اسلام نیز به تربیت فرزندان اشاره شده و این کار جز وظایف پ و ما نظر گرفته شده و واقع جز حقوقی است که اولاد  به گردن والدین دارد . توجه به دین اسلام والدین موظف اند که فرزند خود را ایمان تربیت کنند و به او نیکی کردن بیاموزند .

اهمیت تربیت فرزند خانواده چیست ؟

خانواده ای که فرزندان به ستی تربیت می شوند شاهد آرامش بیشتری هستیم و موفقیت ها دست یافتنی تر هستند . اهمیت تربیت فرزند خانواده به این دلیل حائز اهمیت است که خانواده اولین و بهترین محل برای پرورش افراد جامعه است نتیجه انسان ها خانواده مسئولیت پذیری ، همدلی و همکاری و … را می آموزند و از همین رو تغییر روند تربیتی خانواده ها نوع فرهنگ جامعه نیز تغییر خواهد کرد .

راهکارهایی برای تربیت فرزند ؟

بهترین راهکار برای تربیت فرزند زمانی است که والدین از راه های تربیت فرزند آگاهی داشته شند . کودکان خود دوسنه رفر کنید و از نصیحت کردن پرهیز کنید سعی کنید فرزندانن را آگاهانه تربیت کنید .

روش تربیت فرزندان سرسخت و لجز چگونه ید شد ؟

کودکان سرسخت و لجز لجوجانه برخورد نکنید این کودکان از لحن دستوری تنفر دارند نتیجه این کار شاهد نتیجه ی عکس هستید . بهتر است آنها هم صحبت شوید و به دنل دلیل لجاجت او شید .

بهترین شیوه تربیت فرزندان چیست ؟

همانطور که پیش تر گفتیم بهترین شیوه تربیت فرزندان این است که آنها مانند یک دوست رفر کنیم و به آنها رفر های صحیح را بیاموزیم .

 

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:How to Raise a Child (with Pictures) 

 

 

روش صحیح تربیت فرزند چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 14:59
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 0 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

راهکار برای تربیت فرزند امروزه نسبت به گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است . گذشته تعداد فرزندان یک خانواده بیشتر بوده است و به همین دلیل میزان توجه والدین به کودکان کمتر بوده و روش های تربیتی متفاوتی نیز وجود داشته ، اما امروزه تغییر روند زندگی راهکار برای تربیت فرزند تغییر یافته .

پان و ماان گذشته کودکان را شیوه های سنتی تربیت می کردند و بیشتر به دنل فراهم کردن نیازهای اولیه کودک ازجمله خوراک و پوشاک و مسکن و هزینه های تحصیل بودند اما امروزه والدین آگاه سعی دارند به دنل برطرف کردن نیازهای روحی فرزند خود نیز شند و به دنل تربیت فرزندی هستند که بتواند به راحتی جامعه مسئولیت قبول کند و نهایت سعی می کنند استعداد کودکشان را کشف کنند او را راسی رسیدن به موفقیت های بزرگ یاری دهند نتیجه برای این والدین راهکار برای تربیت فرزند بسیار مهم و اساسی است .

بهترین راهکار برای تربیت فرزند

بهترین راهکار برای تربیت فرزند را انتخاب کنید. والدین می توانند راهنمایی مشاوره تربیت کودک راهکارهای تربیتی مناسب برای فرزند خود را پیدا کنند. ید بدانید که تمام موارد تربیتی مشاوره کودک برای فرزند شما مناسب نیست و توجه به روحیات کودک روش های ست تربیت کودک ازجمله تنبیه های صحیح و یا پاداش دادن های به موقع ید به شما ارائه شود . راهکار برای تربیت فرزند به شکل های مختلف نقل شده است و گاها والدین تنها براساس سلیقه شخصی یکی از انواع روش های تربیتی را انتخاب می کنند بدون آنکه از عواقب این انتخاب آگاه شند .

 

موثرترین راهکار برای تربیت کودک

موثرترین راهکار برای تربیت فرزند برگرفته از موقعیت خانوادگی، جنسیت و روحیات فرزند است. جایی خوانده ام که یکی از دانشمندان ادعا داشته که اگر چهار کودک را به او بسپارند او می تواند یکی را به یک دانشمند بزرگ ، دیگری را به یک دزد قهار و یا یک دکتر ماهر تبدیل کند و معتقد است ورثات اگرچه بی ثیر نیست اما تربیت هزار برابر مهم تر است بنابراین می توان کودک را به لوح سفیدی تشبیه کرد که والدین آن هرآنچه که می خواهند را می نویسند . والدین کم تجربه تر می توانند مشورت گرفتن از مشاوره خانواده بهترین راهکار برای تربیت فرزند را انتخاب کنند .

از دیگر مواردی که تربیت برخی کودکان از جمله کودکان بیش فعال حائز اهمیت است نحوه رفر آنهاست که بخشی از تربیت را برمی گیرد . والدین این کودکان خاص بهتر است به کمک مشاوره اختلالات کودک برای مان فرزند خود اقدام نمایند .

ادامه می خواهیم این مقاله به توضیح ۲۰ راهکار برای تربیت فرزند بپردایم که می تواند کمک بزرگی بهتر تربیت کردن کودک شد :

اولین راهکار تربیت فرزند :

 1. سرزنشگر نشید . سعی کنید به کودکن اجازه دهید اشته کند و از اشتهاتش س بگیرد و وقتی کودکن مرتکب اشته می شود مدام اشتهش را به او یادآوری نکنید ، روانشناسان یافته اند که همین سرزنش ها موجب ایجاد طرحواره های ماندگار اعماق وجودی فرد می شود که آخر عمر به شکل یک ندای سرزنشگر ونی او خواهد ماند .

دومین راهکار تربیت فرزند :

 1. حریم شخصی کودک زیادی کنجکاو نشید . والدین همواره نگران فرزندان خود هستند و سعی دارند رفر و کارهای او را کنترل کنند ، این کار حدی که موجب وسواس نشود مناسب است اما اگر این کار عث شود فرزند شما احساس کند که حریم شخصی اش حال لطمه دیدن است شروع به پنهان کاری می کند . تحقیقات نشان می دهد ، فرزندان والدین حساس ، وغگو های بهتری هستند .

سومین راهکار تربیت فرزند :

 1. وغ نگویید . شما اولین الگوی فرزندن هستید پس این کاربه تربیت خود آسیب نزنید . همچنین وغگویی والدین موجب بی اعتمادی فرزند نسبت به پ و ما می شود که عواقب بسیاری را به دنل دارد .

چهارمین راهکار تربیت فرزند :

 1. کب خواندن را به کودکن بیآموزید . این کار یک تیر نشان های بسیاری را مورد هدف قرار داده اید . کودک کبخوان شما به راحتی بسیاری از چیزها را به واسطه کب ها یاد می گیرد و این کار شما را راحت تر می کند .

پنجمین راهکار تربیت فرزند :

 1. فرزندن را ک کنید . خیلی مهم است که والدین شرایط روحی یا جسمی فرزند خود را ک کنند . به طور مثال آگاهی و ک والدین از شرایط روحی و جسمی فرزند سن بلوغ بسیار مهم است .

ششمین راهکار تربیت فرزند :

 1. برای کودکن وقت بگذارید . توجه به شرایط زندگی ماشینی امروزه ، نظر گرفتن زمان مناسبی برای وقت گذراندن کودک بسیار مهم است .

هفتمین راهکار تربیت فرزند :

 1. همدلی کردن را به او یاد دهید . سعی کنید از همان کودکی همدلی را به فرزندن یاد دهید .

هشتمین راهکار تربیت فرزند :

 1. کودکن را مسئولیت پذیر تربیت کنید . برای اموزش این کار بهتر است مسئولیت انجام برخی کارهای ساده را به عهده فرزندن بسپارید و به او اجازه دهید تجربه کسب کند .

نهمین راهکار تربیت فرزند :

 1. برخی چیزها را زی به کودک بیاموزید . زی یکی از بهترین راه ها برای آموزش غیر مستقیم به کودک است پس برای این کار وقت بگذارید .

دهمین راهکار تربیت فرزند :

 1. بهترین دوست فرزندن شید .اگر می خواهید یک دوست خوب شید ید سعی کنید به موارد قبلی که گفته شد خوب توجه کنید .

یازدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. از مقایسه کردن کودک دیگران جدا بپرهیزید .

دوازدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. اعتماد به نفس کودکن را تقویت کنید .

سیزدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. اهمیت محیط زیست را به کودکن یادآوری کنید .

چهاردهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. به دنل تحقق بخشیدن به آرزوهای خود کودکن نشید .

 

پانزدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. پذیرای اشتهات خود شید گاهی قبول کردن یک اشته از جانب والدین س بزرگی به کودک می دهد .

شانزدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. سعی کنید الگوی فرزندن شید .

هفدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. آموزش توانایی (نه گفتن) را فراموش نکنید .

هجدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. بین فرزندانن فرق نگذارید اما به تفاوت سنی ها و تفاوت خواسته ها احترام بگذارید .

نوزدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. ابراز احساسات کنید و این کار را به فرزندن یاد دهید .

بیستمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. کودکن را شجاع تربیت کنید .

  سوالات متداول

  تربیت فرزند اسلام چگونه است ؟

  دین اسلام به تربیت فرزند نیز اشاره شده و از مسلمانان خواسته شده کودکان خود را ایمان تربیت کنند و به آنها شنا و تیراندازی و اسب سواری بیاموزند .

  روش صحیح تربیت فرزند چیست ؟

  روش صحیح تربیت فرزند این است که ویژگی ها و استعداد های فرزند خود را بشناسیم سپس براساس آن راه تربیت کودک قدم برداریم و چه بهتر است این راه از مشاوره تربیت کودک استفاده کنیم .

  اهمیت تربیت فرزندان خانواده چیست ؟

  خانواده مهم ترین رکن یک جامعه است و کودکان امروز آینده سازان فردای یک کشورند نتیجه تربیت این کودکان بسیار مهم است .

  بهترین روش تربیت کودکان چیست ؟

  بهترین روش تربیت کودکان این است که والدین آگاهی نسبت به تربیت کودک اقدام کنند و این راس از مشاوره های صحیح کمک بگیرند زمان مناسب پاداش های مناسب را انتخاب کنند و به موقع تنبیه های ست را نظر بگیرند .

  روش تربیت کودکان سرسخت و لجز چیست ؟

  این نوع از کودکان نید به شکل دستوری صحبت کرد زیرا آنها از دستور ها و قوانین متنفرند و همچنین نصیحت برایشان کسالت ر است . بهتر است آنها هم صحبت شوید و به دنل دلیل لجزی شید و همچین به کمک یک مشاوره تجربه می توانید دلیل اصلی لجاجت کودک نافرمان را پیدا کنید و به دنل حل آن شید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  ۲۰ – Successful Solutions Training in Child Development

 

۲۰ راهکار برای تربیت فرزند

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 14:41
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 1 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» عوارض تنبیه بدنی کودک چیست؟ (دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ | ۰۷:۰۵)
» علائم وسواس کودکان چیست ؟ (دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ | ۰۶:۲۰)
» اختلال وسواس شدید چه علائمی دارد؟ (دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ | ۰۵:۵۵)
» اختلال وسواس فکری چیست؟ (دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ | ۰۴:۳۶)
» تاثیر ارتباط قبل از ازدواج بر زندگی زناشویی چیست ؟ (یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ | ۰۵:۰۵)
» بهترین سن برای ازدواج موفق چیست؟ (یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ | ۰۳:۵۳)
» عشق در ازدواج چه نقشی را ایفا میکند؟ (یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ | ۰۱:۵۷)
» راه های شناخت در ازدواج سنتی چیست؟ (شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۷:۲۲)
» با چه کسانی نباید ازدواج کرد؟ (شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۶:۵۸)
» با چه زن هایی نباید ازدواج کرد؟ (شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۶:۳۳)
» تفاوت سنی در ازدواج چقدر باید باشد؟ (شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۶:۱۸)
» معیارهای ازدواج موفق چیست؟ (شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۴)
» مهم ترین شاخص های ازدواج موفق چیست؟ (شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۵)
» عواقب ازدواج بدون علاقه چیست؟ (شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۴:۳۱)
» پیامد های ازدواج بدون شناخت چیست؟ (شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۴:۰۷)
» با چه مردهایی نباید ازدواج کرد ؟ (جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ | ۰۶:۱۱)
» بیست ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج دارند (جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ | ۰۵:۳۵)
» پانزده ویژگی زنانی که برای ازدواج مناسب اند (جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ | ۰۴:۰۴)
» آیا کمک مرد در کارهای خانه لازم است؟ (پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ | ۰۵:۵۲)
» آیا همکاری مرد در کارهای خانه لازم نیست؟ (پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۸)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 26
» بازديد ديرور : 48
» بازديد ماه گذشته : 477
» بازديد سال گذشته : 627
» كل بازديد : 627

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 197
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 18.208.159.25
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
× بستن تبلیغات