مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

اضطراب کودکان

اضطراب کودکان را میتوان ترس و نگرانی از چیزهایی که شاید واقعا نیاز به نگرانی ندارند تعریف کرد . هنگام اضطراب کودکان ممکن است آنها دچار هیجان شوند . این هیجان واضطراب عث میشود قلب آنها از همیشه تندتر بزند . اضطراب کودکان سبب تعریق میشود . برخی سبب لکنت زن شده و بطور کلی فرمان مغز به اعضا کمی اختلال صورت میگیرد . نتیجه واکنش های ستی مقابل جریانات محیطی نخواهیم داشت . برای ک بهتر اضطراب کودکان به عوامل بوجود آورنده ، مان و راههای مقابله آن میپردازیم . دلایل فیزیکی اضطراب کودکان میتواند عدم ترشح یا کم ترشح شدن هورمون اکسی توسین شد . از دیگر عوامل میتوان از وراثت رفری والدین نام برد . ژنتیک نیز بوجود آمدن اضطراب موثر است . اضطراب داشتن ما هنگام رداری کودک نیز بوجود آورنده اضطراب کودکان میشود .

رفر استرس زای والدین و افراد اطراف کودک میتواند عث بوجود آمدن اضطراب کودکان شود . مثلا برای هر مورد او به تندی رفر کنیم . بعد از هر مهمانی رفر کودک را به شدت مورد مواخذه قرار دهیم . هرگاه دست یا لسهایش کثیف میشود او به تندی برخورد کنیم . همه و همه عث بوجود آمدن اضطراب میشود . ترساندن کودک از آینده : اگر س نخوانی … اگر بچه خوبی نشی … و تمام این اگرهای بی مورد که میتوان لحن بهتر تفهیم کرد . اگر س بخوانی میتوانی به اهدافت برسی … نه او ترس بوجود می آورد نه اضطراب … و یا ترساندن او از پ ، یا برا و خواهر ارشد هم میتواند عامل اضطراب شد . ترسیدن ما از ریکی یا حیوانات ریز طوری که کودک واکنش او را یافت کند عث اضطراب کودکان میشود (جیغ زدن ) .


بیشتر بخوانید:نکات روانشناسی اطفال


زی مانی اضطراب کودکان

زی مانی اضطراب کودکان میتواند برای کاهش استرس مفید شد . بردن کودکان به محیط هایی که بچه ها آن زی میکنند . مانند پارک ها . از دیگر زی مانی اضطراب کودکان میتوان به ورزش کردن اشاره کردن . لگد زدن به توپ ، مشت زدن به کیسه بوکس ، شنا کردن و ژیمیناستیک برای مان اضطراب بسیار مفید است . یک زی مانی اضطراب کودکان هم شن زی است . وقتی کودک به شن های نرم چنگ میزند این چنگ زدن به او آرامش میدهد . شن ها میتواند برای خود خانه ، قصر ، کشتی یا هر چیزی بسازد . زی ما وفرزند بسیار آرامش بخش است به شرط اینکه ما قصد مان زی کند . ما بین زی نید او را تنبیه یا دعوا کند . از پرخاش کردن و رفر عصبی جدا بپرهیزد . لحنی ارام و مهرن کودک زی کرده و نوازشش کند .

 

زی روانشناسی کودک شما بهتر انجام میشود . شما حین زی میتوانید به تربیت کودک نیز بپردازید . ضمن زی ید به تغذیه کودک نیز توجه داشت . استفاده از غذاهای مفید و دمنوش های گیاهی به آرامش کودک شما کمک میکند . استفاده از چهار گروه اصلی غذا به سلامت او کمک میکند . روح سالم بدن سالم است . استفاده از ویمین های مفید بین غذاها و امگا ۳ میتواند کودک شما را سالم نگه دارد . از ادویه جات محرک همچون فلفل ها یا خردل غذای کودکان استفاده نکنید . ادویه جاتی چون دارچین به مقدار کم از هراس میکاهد . نوشیدن دمنوش های گیاهی چون سنبل طیب یا گل گاوزن از دمنوش های سنتی و مفید برای مان توام اضطراب است . یاداوری میکنم این دمنوش ها جایگزین داروهای پزشک نیستند بلکه کنار آنها میتوان استفاده کرد .


بیشتر بخوانید:روانشناسی زی کودک


مان اضطراب کودکان

مان اضطراب کودکان اگر مضمن شد که نیاز به دارو دارد و به روانپزشک ید مراجعه شود . ضمن استفاده از دارو ید تحت مان روحی و روانی نیز ید قرار بگیرد . مان اضطراب کودکان از چند طریق ولی همزمان میسر است . مراقبت رفری شدید برای وارد نکردن هیجان به کودک . پرهیز از رفرهای استرس زا . برای مان اضطراب کودکان از نقاشی استفاده کنید . نقاشی میتواند به مان اضطراب کودکان کمک کند . اگر برای رنگ آمیزی از آبرنگ استفاده شود بهتر است . زی مانی نقش موثری مان دارد . استفاده از ریکی برای مان اضطراب مفید است . شب او را به جاهای نیمه ریک همراه خود ببرید و حرف های آرامش بخش بزنید و یا داسن های زی برایش بگویید . اورا به تفریح تشویق کنید . دوچرخه سواری ، ورزش ، اسب سواری و شنا .

 

طبیعت برای بیشتر ناراحتی های روحی مفید است . قدم زدن یک مکان طبیعی که خت ، گل و نهر دارد میتواند به کودک شما آرامشش را زگرداند . بخصوص اگر او را حیوانات و پرندگان بی آزار دوست کنید . از او بخواهید به صدای پرندگان گوش کند . داخل رود برود و از خنکای آب بهره ببرد و سنگ های کف رود را جمع آوری کند . اگر رنگ سنگها متفاوت شد بهتر است . از او بخواهید برای پرندگان کوچه و خیان دانه بپاشد . برای گربه ها بدون تماس آنها غذا بگذارد . داخل آپارتمان خود یک گلدان کوچک بگذارید و از او بخواهید آن دوست شد و پرورشش دهد . به رشد آنها توجه کند . محیط خانه را نشاط کنید و از موسیقی های متنوع و ملایم استفاده کنید . آکواریوم کوچک چند ماهی رنگی را فراموش نکنید .


بیشتر بخوانید:از روانشناسی کودک چیست ؟


اضطراب کودکان مسه

اضطراب کودکان مسه را چند دستورالعمل کاهش دهید . اضطراب کودکان مسه ممکن است به خاطر محیط جدید و دور از والدین بوجود آمده و یا افزایش یابد . روزهای اول مسه همراه او شید و اولیا مسه را به او معرفی کنید . به او بفهمانید که داد زدن و پرخاش اولیا مسه به معنای ستیز دانش آموزان نیست . سهایش را شب به شب او مرور کنید و به او بفهمانید که هدف از مسه رفتن عالی گرفتن نمرات نیست . به او بیاموزید مقابل نیکی دیگران شاد شود و تشکر کند . به او بفهمانید دیگران برابر ما وظیفه ای ندارند متوقع ر نیاید . او را قانع ر بیاورید از دلهره و هراسش کم شود . کودکی که وابسته به کمک دیگران است هر ر که به او کمک نشود دچار دلهره و هراس خواهد شد .

شبها زودتر اورابخوانید صبح نگرانی از خواب برنخیزد . حداقل یک ساعت قبل از رفتن به مسه بیدار شید و بیدارش کنید ارمش به نظافت شخصی و صبحانه اش برسد . برنامه روزانه اورا از شب قبل آماده کنید ویا بدهید خودش آماده کند . مسائل را نظرش بیش از حد بزرگ و غیر قابل حل و یا بخشش جلوه ندهید . به او بیاموزید چگونه همکلاسی هایش دوست شود تنهایی بر هراس او نیافزاید . به او بیاموزید برخی موارد میتواند از چاشتش به دیگران ببخشد . البته نه همیشه که او مانند یک ساده لوح برخورد نشود . به او نه گفتن را بیاموزید و بفهمانید دلیلی ندارد به همه جواب مثبت بدهد . دلیلی ندارد همه اورا بپذیرند . برخی برای پذیرفته شدن از جانب همه از حق خود میگذرند .


بیشتر بخوانید:از روانشناسی کودکان پیش دبسنی چه میدانید ؟


 

مان دارویی اضطراب کودکان

مان دارویی اضطراب کودکان به هیچ عنوان نید توسط والدین صورت بگیرد . والدین فقط وطیفه رساندن او به یک روانپزشک و اجرای دستورهای او را دارند . خود مانی ممکن است برای کودک عوارض خطرناکی داشته شد . بعد از یک مشاوره خانواده متوجه شدید کودک شما نیاز به دارو دارد او را به یک روانپزشک برسانید . یادن شد مشاوره کودک همزمان مان دارویی لازم است . مان دارویی اضطراب کودکان توسط یک روانپزشک و مان روح و روان توسط یک روانشناس انجام میشود .  هر دو نوع مان هم و به موازات هم ید انجام شود نتیجه بهتر ی بگیرید . مرکز مشاوره کودک آویژه برای شما و کودکن آرزوی صحت و سلامت دارد .


بیشتر بخوانید:چگونه کودکان بیش فعال رفر کنیم


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Anxiety Medication for Children 

 

راه های مان اضطراب کودکان و نوجوانان

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت 12:40
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 14 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مان کودکان بیش فعال

مان کودکان بیش فعال هنوز بطور قطعی پیدا نشده است . اما برخی روش ها برای بهبود تجربه شده است . قبل از پرداختن به مان کودکان بیش فعال لازم است بدانید که شما یا هیچ فرد دیگری جز افراد متخصص قا به تشخیص بیش فعال بودن کودک نیست . اگر کودک شما نشانه های بیش فعالی را دارد پس از مراجعه به یک مرکز مشاوره ، تشخیص را به عهده متخصصان بگذارید . بحث مان کودکان بیش فعال پس از تشخیص اگر دارویی برایش تجویز میشود حتما ید مصرف شود . پس از آن حتما یک مرکز مشاوره کودک ارتط شید . مان کودکان بیش فعال علاوه بر مان دارویی نیاز به کار مانی نیز دارد . همینطور شما هم ید راه های مان و رفر ست این کودکان آشنا شوید . لازم است تمام افراد خانواده رفر ست به بهبود کودک کمک کنند .

برای مان کودکان بیش فعال مراجعه به یک مرکز مشاوره خانواده ضروری است . انتخاب مرکزمشاوره اختلالات کودک بسیار دقت کنیم . مرکزی را انتخاب کنیم که روانپزشکان متخصص ارتط شد . مرکزی که آخرین اطلاعات مان را داشته شد . مان کودکان بیش فعال نیاز به همفکری و همکاری کودک ، والدین ، افراد خانواده و اولیا مسه دارد . ثیر محیط تشدید رفرها ی کودک  بسیار زیاد است . او همه چیز را میفهمد و ک میکند . اما چون به همه چیز بی توجه است برخی فکر میکنند او متوجه برخی رفرهای آنان نیست . مقابل کودک ممکن است به او بخندند یا از او به عنوان بیمار یاد کنند که این رفرها زخورد خوبی روی کودک ندارد . برخی ممکن است فکر کنند والدین تربیت کودک سهل انگاری نموده اند . او مانند یک کودک بی تربیت رفر می کنند .

روش های مان کودکان بیش فعال

روش های مان کودکان بیش فعال سه عنوان مطرح میشوند . مان کودک دارو ، مان گیاهان دارویی و کار مانی . اعتقاد ما براینست اولین راه مان ، ارتقا آگاهی عموم مردم از طریق رسانه ها است . این کودکان ید جامعه از امنیت رفری برخوردار شند . والدین هر چق تلاش کنند که کودک آرامش داشته شد اگر اجتماع برخورد بدی آنها شود تمام آرامش کودک برهم خواهد ریخت . یکی از روش های مان کودکان بیش فعال که مهمترین آنها است دارو مانی است . دکتر پس از گرفتن نوار مغزی و نوروفیدبک و تست های مختلف تشخیص میدهد که کودک بیش فعال است یا نه . نیاز به دارو دارد یا تراپی های مختلف بهبود میابد . به روانپزشک کودک خود اعتماد و به دستورهای عمل کنید . انتخاب روانپزشک متخصص دقت کنید اطمینان به دستوراتش عمل کنید .

 

یکی دیگر از روش های مان کودکان بیش فعال تراپی و روش روانشناختی است . این روش کارشناسان به کار مانی میپردازند و دستورالعمل هایی هم برای خانواده صا میکنند . هرچق همکاری خانواده کودک بیشتر شد نتیجه بهتری یافت خواهد شد . تراپیست ها برای آرامش کودک تلاش خواهند کرد . پس لازم است او محیطی قرار بگیرد که احساس امنیت کند . حس کند همه او را دوست دارند و مورد توجه است . حس کند همه به خواسته های او احترام میگذارند . و اما یکی دیگر از روش های مان کودکان بیش فعال مان گیاهان دارویی و طب سنتی است . این روش برای کودک داروهای گیاهی تجویز میشود که انرژی گیر هستند . از خوردن مواد انرژی زا ممانعت میشود و به تغذیه کودک توجه خاصی میشود . اما تمام این موارد ید توام انجام شود . طب شیمیایی ، تراپی و طب سنتی .


بیشتر بخوانید:خواب کودک ، اختلال خواب و مان آن


مان کودکان بیش فعال بدون دارو

مان کودک بیش فعال بدون دارو ید به روش روانشناختی انجام شود . این روش برای حفظ آرامش و کسب اعتماد به نفس کودک او مشاوره میشود . سپس مهمترین فاکتور کسب تمرکز است که کودک به کمک روانشناس تمریناتی انجام میدهد . تمرین های مهم روش نور مانی است . این روش کودک قبل از خواب ما یا پ تمرین میکند . اق ریک چراغ قوه روشن کنید و اطراف بر روی اشیایی مانند بلو نور بیاندازید . سپس از کودک بپرسید حالا نوبت چیه ؟ او یکی از وسایل اق خواب را خواهد گفت . اگر نگفت خود شما بگویید . مثلا آژور اگر اشیای شند که کودک دوست دارد بهتر است . این روش به تمرکز کودک کمک میکند . مان کودک بیش فعال بدون دارو به دقت و توجه خاص نیاز دارد .

روش های مان کودک بیش فعال بدون دارو استفاده از حلقه و سیم برق است . حتما شما هم این وسیله را دیده اید . یک سیم که متصل به یک منبع ضعیف برق است بر روی دو پایه نصب شده است . یک فلز حلقه ای که دسته دارد اختیار کودک است . کودک حلقه را از سیم عبور میدهد اگر سیم و حلقه تماس پیدا کنند سیگنال میدهد . کودک هر ر سعی میکند کمتر سیم و حلقه برخورد داشته شند . تمرین بسیار خوبی برای تمرکز است . ولی برخورد والدین نیز مهم است هر ر که سیگنال میدهد اگر ناراحت شوید کودک شما آرامش و تمرکز خود را از دست خواهد داد پس آرامش او را تشویق کنید . تشویق هاین صدای نرم ، پایین و مهرن شد . به او هورا کشیدن هیجان کاذب ندهید .

 

بهترین مان کودکان بیش فعال

بهترین مان کودکان بیش فعال مان توامان است . مان کودکان بیش فعال بدون دارو  فقط صورتی مجاز است که پزشک متخصص تشخیص بدهد کودک نیاز به دارو ندارد . حالیکه اگر کودک نیاز به دارو داشته شد ز هم ید تحت نظر یک روانشناس شد . ضمن اینکه رژیم غذایی مخصوص کودکان بیش فعال داشته شد . یک کودک بهترین داروها را مصرف کند اما خانواده برای او تنش و نگرانی ایجاد کنند بهبود نخواهد یافت . چون این اختلال ارگان های مختلف بدن و ترشحات هورمون های مختلف و امواج دخیل هستند . اگر تحت نظر یک روانپزشک و حتی متخصص مغز و اعصاب نشد بهبود نخواهد یافت . بهترین مان کودکان بیش فعال مان جسمی و روحی است رعایت رژیم غذایی . اگر این کودکان وجود انرژی فراوان مواد انرژی زا نیز مصرف کنند نگفته پیداست که چه اتفاقی برایشان می افتد .

این بخش لازم است یاداوری کنیم این کودکان هوش هستند اما به علت کم توجهی عملکرد خوبی ندارند . خانواده ها ید توجه کنند که به آنها انگ نزنند . آنها تمام رفرهای شما را ک میکنند و می فهمند . برای بهبود کودک زی هایی ترتیب بدهید و از او بخواهید این زی را رهبری کند . از او نظر بخواهید و بگذارید احساس کند که شما او را ک میکنید . این بهترین تمرین برای مشارکت کارهای اجتماعی برای او است . او را دوست بدارید و دوست داشتنن را ابراز کنید . از ظاهر آراسته او تمجید کنید اعتماد به نفسش را بدست آورد . او مهرن شید . دسنش را دست بگیرید و نوازش کنید . آرامش بگیرد . شب قبل از خواب پیشانیش را نوک انگشنن نوازش کنید . او بیش از بقیه به شما نیاز دارد .


بیشتر بخوانید:بهترین روش مان ترس کودکان


 

مان کودکان بیش فعال دارو

مان کودکان بیش فعال دارو بستگی به علت بوجود آمدن اختلال بیش فعالی دارد . بیش فعالی ممکن است علت وراثتی داشته شد . ممکن است دلیل مسمومیت سربی شد . عوامل دیگری مانند امواج تند یا امواج اهسته این کودکان کمتر است . یا ممکن است اثر از صدمه دیدن قسمت پیش پیشانی شد . و یا قسمت های دیگر مغز چون شبکیه مغزی ، هسته دم دار و محرک ها که عملکرد یا ارگانیسم ستی ندارند و ید مداوا شوند . مان کودکان بیش فعال دارو بسیار موثر است و خانواده ها نید از عوارض آن ترس داشته شند . چون پزشک متخصص علم و آگاهی کامل طبت میکند . به روانپزشک ، پزشک متخصص مغز و اعصاب و روانشناسان کودکمان اعتماد کنیم . مرکز مشاوره کودک آویژه برای شما بهترین ها را آرزو میکند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلالات کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Treatment for Children with ADHD

 

مان کودکان بیش فعال و کم توجه

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت 11:37
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 15 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

روانشناسی کودک

روانشناسی کودک یعنی شناخت مراحل رشد کودک . روانشناسی کودک یعنی شناخت نیازها ارتط رشد . روانشناسی کودک یعنی کنترل رشد هماهنگ سن او . والدین اولین وظیفه ای که دارند اینست که ببینند رشد کودک سن او مطابقت دارد یا خیر . از نظر گفری ، هوش ، ک از مسائل اطراف و توانایی انجام کارهایش سن او هماهنگ است یا خیر . هر صورت یعنی بیشی یا کاستی ید به کلینیک های روان مانی مراجعه شود . کودکی که زودتر از موعد دندان می آورد یا سینه خیز میکند احتمال دارد پیش فعال شد . کودکی که دیرتر حرف میزند و دیرتر ارتط برقرار میکند احتمال ناتوانی ذهنی دارد . به هر حال پیشگیری و مان به موقع کمک زیادی به زگشت میکند . هر چق کودک بزرگتر میشود نیاز بیشتری به آموزش و مهارت ها پیدا میکند .

روانشناسی کودک به ما کمک میکند بدانیم هر سن کودک ما ید توانایی چه کارهایی را داشته شد . شناخت ما از مراحل رشد جسمی ذهنی عاطفی گفری و مهارت ها مجموعه ای از روانشناسی کودک را تشکیل میدهد . روان شناسی کودک به ما کمک میکند بدانیم فرزند ما ارتط همسالانش چه جایگاهی قرار دارد . روانشناسی کودک به تحلیل رفرهای کودک هر مرحله رشد میپردازد . والدینی که به تربیت کودک خود اهمیت میدهند حتما ید به مشاوره کودک و مشاوره خانواده مت بورزند . این والدین خانه خود قهرمان یا یک فرد کارماتیزم پرورش نمیدهند . آنها مطمئن هستند حد توان خود حداکثر تلاش خود را برای پیشرفت فرزندشان کرده اند . هر کودک توان و استعداد خاص خود به دنیا می آید . اگر ما حد توان و استعداد کودکمان تلاش کرده شیم یعنی والدین خوب و موفقی بوده ایم .


بیشتر بخوانید:روانشناسی نقاشی کودکان چیست ؟


 

نکات روانشناسی کودک

نکات روانشناسی کودک ما را به مسائلی توجه میدهد که ید بدانیم . سنین زیر شش سالگی ید تعداد لغات کودک افزایش یابد . یکی دیگر از نکات روانشناسی کودک اینست که ید بتواند از کسانی مانند شخصیت های کارتونی ، معلم ودوسن تقلید کند . او معمولا این سنین فقط به خود و خواسته های خود فکر میکند . اگر حق کسی لطف میکند برای توجه و جلب اعتماد دیگران است . یکی دیگر از نکات روانشناسی کودک مرموز شدن یا حرف زدن ایما و اشاره است . او برای حرف های خود سمبل انتخاب میکند و از شما میخواهد به این سمبل ها توجه کنید مثلا برای آب خواستن شما قرارداد میبندد . « اگر دستم را لا بردم یعنی آب میخواهم . اگر پایین آوردم یعنی نمیخواهم » والدین این رفرها را نید سرسری بگیرند .

والدین ید وارد زی کودکانه ای شوند که نظر کودک بسیار مهم است به این رفرها فکر های پیش عملیاتی میگویند . یکی دیگر از نکات روانشناسی کودک حفظ غرور کودک مقابل اعضای خانواده ، دوسن و حتی پیش خود شماست . هیچگاه کارهای او را مسخره نکنید . وقتی خشمگین یا عصنی هستید او شوق برای مطرح کردن چیزی به طرف شما میدود سرش داد نزنید . این حرکت ممکن است برای همیشه او را مقابل شما خاموش کند . دیگر از جرقه های فکریش برای شما نخواهد گفت . شما غریبگی خواهد کرد . حتی ممکن است دچار لکنت یا سرخوردگی اجتماعی شود . سن زیر شش سالگی از دوران بسیار حساسی است که هر حرکت ، کوهی و یا برعکس توجه ممکن است آخر عمر همراهش شد . یک رفر مثبت عث دلخوشی و یک رفر نا خوشایند ممکن است عث پشیمانی شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره کودکان چه نکاتی را ید نظر بگیریم ؟


 

روانشناسی کودک دبسنی

روانشناسی کودک دبسنی بع روانشناسی فردی و اجتماعی کودک است . روانشناسی کودک دبسنی به بررسی تفاوت رفر کودک بیرون منزل میپردازد . روانشناسی کودک دبسنی از روی رفر کودک دبسن به  چگونگی رشد او پی میبرد . کودکی که دبسن نمیتواند از حق خود دفاع کند و مقابل زورگویی دیگران خاموش است . او آینده به دیگران ج خواهد داد . جامعه آزار خواهد دید . این کودک خانه بیشتر بلوف میزند و مسائلش را خانواده میان نمی گذارد . کودک را ممکن است به کارهایی وادار کنند که خود تمایل به انجام آنها ندارد . او معمولا خانه زورگواست  و رفرپر هیجانی دارد . به همین ترتیب رفرها مانند یک پیشگو آینده کودک را پیش بینی میکنند . همین رفرهاست که مشخص میشود یک کودک خانه و جامعه چگونه برخورد شده است .

توانایی تقابل کودک برابر این رفرها چیست ؟ ثیرات محیطی و فردی او چه اندازه بوده است ؟


بیشتر بخوانید:روانشناسی کودکان دبسنی چگونه است ؟


روانشناسی کودک پیش دبسنی

روانشناسی کودک پیش دبسنی میتوان گفت یکی از دوره های حساس روانشناسی کودک است . کودک از دامان خانواده به اجتماع وارد میشود . روانشناسی کودک پیش دبسنی کودک بسیار متفاوت است اما مسلم است که رفر کودک پیش دبسنی مثر از کودکی پیش از پیش دبسنی است . دوران بسیار حساس که زحمات والدین این زمان متجلی میشود . کودکی که وارد اجتماع میشود ممکن است بطور کلی رفری متفاوت داشته شد . خانه زیگوش اما مقطع پیش دبسنی آرام و یا لعکس شد . کودکی خانه کوچکترین رفرش مورد توجه بوده اکنون بین دانش آموزان گم و ناشناخته است . از طرفی دور شدن از والدین و محیط خانواده واکنش هایی پی دارد . روانشناسی کودک پیش دبسنی از این رفرها نشات میگیرد . کودک توجه به میزان پذیرش  شناخته و روانکاوی میشود .

عوامل زیادی مانوس شدن کودک محیط خارج از خانه دارد . میزان توجهی که خانواده به کودک میشده است . دیگر مقدار سرگرمی هایی که خانه داشته است . چه حد این کودک به ما وابستگی داشته است . آیا هر ازگاهی ما او را اقوامی مانند ما بزرگ ها و یا پرسر کودک تنها میگذاشته است ؟ چق اجتماعی ر آمده است ؟ ویا چق خانه نگرانی دارد ؟ آیا محیط خانه برای او مانند یک سلول تک نفره و پر از خشم و تنبیه است ؟ به هر حال روحیات کودک رفلکس های خارج از خانه مشخص میشود .


بیشتر بخوانید:روانشناسی زی کودک


 

تعریف روانشناسی کودک

تعریف روانشناسی کودک میتوان گفت : روانشناسی کودک زیرشاخه روانشناسی رشد است . تعریف روانشناسی کودک واقع دیاگرام رشد و تغییرات روانی کودک از تولد بزرگسالی است . علم روانشناسی مطالعه رفرها است . اینکه مقابل یک کنش کودک چه واکنشی بروز میدهد . واکنشها بر اثر چندین عامل تفاوت میکنند . عوامل محیطی ، ژنتیکی و وراثت رفری . وراثت رفری عوامل ژنتیکی تفاوت دارد که کمتر روانشناسی به آن پرداخته است . مانند وسواس که یکی دو نسل دیده شده است . اگر ژنتیکی شد دی رشته های دی آن ای و ار ان ای ژنومهای خاصی دیده شود . مانند سی یا بیماری هموفیلی که ژنتیکی است و ژنومهای آن بر روی کروموزون ها مینشینند . آما وراثت رفری زیر مجموعه تربیت و الگوی رفری میشود . این رفر بر اثر تکرا یک کنش توسط والدین صورت میگیرد . مثلا وسواس داشتن به آب .

کودک از وقتی ما خود را شناخته نسبت به آب وسواس داشته است . مابزرگ او نیز نسبت به آب وسواس داشته این وسواس داشتن نسبت به آب وجود او نهادینه شده و به صورت یک ور ذهن او جا گرفته است . محققان تحقیقات میدانی یک کودک مبتلا به وسواس را میبینند و مورد اقلا دو نسل تحقیق میکنند . نتیجه این تحقیق یک فرضیه احتمالی میشود که به اینصورت بیان میشود . احتمال دارد وسواس یک بیماری ژنتیکی شد . مورد روانشناسی کودک نیز چنین است برخی رفرها از طریق الگو گرفتن از دونسل فرد سوم نهادینه میشود . تشخیص ژن و یا انتقال رفر وراثتی به عهده متخصصان و محققان میشد که بهتر است توسط خانواده ها پیش داوری نشود . مرکز مشاوره کودک آویژه برای شما و فرزندانن شعف و شادی آرزومند است .


بیشتر بخوانید:خصوصیات روانشناسی فرزند آخر خانواده


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Child Psychology and Development 

 

روانشناسی کودک چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ساعت 15:41
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 11 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

رفر کودک

رفر کودک بسیار حساس و آینده ساز است . اهمیت رفر کودک از مراحل قبل از تولد یعنی حاملگی و بعد از آن یعنی نوزادی اغاز میشود . رفر کودک مستلزم دانستن و آگاهی روحیات کودک است . کسی میتواند رفر ستی کودک داشته شد که وارد دنیای کودک شود . حس او همراه شود و کودکی هایش کودکی کند . « گر سرو کارت کودک فد پس زن کودکی ید گشاد » . رفر کودک لازمه اش داشتن حوصله و علاقه مندی است . مهمترین رفر مورد بحث رفر والدین و پس از آن پرسر کودک است . کسانی که از کودک مراقبت میکنند خود ید از نظر روح و جسمی سالم شند کودک سالمی پرورش دهند . رفر کودک فقط یک مقوله نمیگنجد . مهمترین عامل موثر رشد کودک چند زه هستند که به آنها میپردازیم .

مهمترین عوامل محیطی و وراثت است . این دو عامل رشد و سلامت کودک ثیر دارند . شما وقتی میتوانید رفر کودک را بدانید که این عوامل را کودکن بررسی کنید . بدانید کودک شما این عوامل ثیر مثبت داشته یا منفی . روحیات کودکن را آسیب شناسی کنید سپس به مداوا ، ترمیم یا تشویق بپردازید . رفر کودک مقوله بسیار مهمی است که کمک مشاوران آسان میشود . مرکز روانشناسی کودک آویژه همراه کودک شماست . این مرکز داشتن کای مجرب آماده است شما همراه شد . برای تربیت ، برای پرورش و رشد مناسب روحی و جسمی کودک شما مشاوره بدهد . هدف ما داشتن جامعه ای سالم است . کودکان پایه ریزان جامعه آینده ما هستند . کودکان نیاز دارند مربیان و والدین آنها سالم و شاد شند . رفر کودک از حیث تربیت بسیار مهم است .


بیشتر بخوانید: مورد شیوه های تربیت کودک بیشتر دقت کنید


 

رفر کودک لجز

رفر کودک لجز ید بسیار دقیق شد . لجزی یکی ازموارد بحث برانگیز و چالشی روانشناسی است . لجزی عرت است از بروز رفرهای تکانه ای کودک برابر عدم توازن رفری اطرافیان . این بحث ید ببینید رفر شما و یا غیر به کدام عامل استقلال کودکن ضربه واردکرده است . کودکی لجزی میکند که به حیطه قت و مالکیت او تجاوز شده شد . یک کودک برای خود مالکیت هایی تعریف میکند . هنگامی که مالکیت خود را خطر میبیند شروع به لجزی میکند . رفر کودک لجز ید حتما از روی آگاهی شد تشدید نشود . بحث رفر کودک لجز شما ید حیطه مالکیت و تعریف استقلال او را یابید . هر کودک برای استقلال خود تعریف مشخصی دارد . برخی نقاشی هایشان به آنها حس مالکیت خوبی میدهد . برخی دیگر قل اسب زی هایشان حس مالکیت دارند . برخی حوزه مالکیت شان محبت والدین میشد .

به هرحال شما به عنوان مربی کودک ید بدانید کودک شما نسبت به اطرافش چه حسی دارد . ید حوزه قت او را تشخیص دهید . به طور کلی بحث رفر کودک لجز مدارا کردن پیشنهاد میشود . اگر قبول کنیم که او لجزی اعتراض خود را نسبت به رفر ما بیان میکند بهتر خواهیم دانست چه ید کرد . وقتی شما کوچکترین کارهای شخصی فرزندن دخالت میکنید واقع استقلال او را خدشه دار میکنید . او ممکن است لجزی و یا خود فرو رفتن رفر تکانه ای خود را آغاز کند . هر کدام از این رفلکس ها رفر خاصی را میطلبد . مشاوران آگاه شما را این زمینه یاری میکنند . کودک لجز مدارا کنیم . توجه زیاد به لجزی به او میدان برای لجزی های بیشتر ندهیم . برای رفر ست مشاوره رفر کودک را مطالعه کنید .


بیشتر بخوانید:تربیت کودکان لجز و نحوه رفر آنها


 

مشاوره رفر کودک

مشاوره رفر کودک و بخصوص کودک لجز بسیار کارساز و پیش برنده است . بسیاری از ما مقابل لجزی کودک تنبیه را انتخاب میکنیم . اما مشاوره رفر کودک روش مدارا کردن را پیشنهاد میکند . این روش بهتر است به کودک خود نوازش کردن و مهرنی آرامش دهیم . سپس او صحبت کرده و مورد کنش ناستش که نهای به لجزی منجر شده توضیح دهیم . مثلا اگر او گریه چیزی میخواهد به او بفهمانیم که راه بدست آوردن گریه کردن نیست . یا اگر مثلا نمیخوابد به او بفهمانیم که نخوابیدن عث بیماری او میشود . مهمتر از همه مشاوره رفر کودک میگوید ید علت را یافت . دلیل انتخاب فرزند شما چیست ؟ چرا او شما یا خود لجزی میکند . او میخواهد جلب توجه کند ؟ آیا توجه به او غفلت کرده اید ؟

آیا شما زیادی مهرن هستید و به فرزند دیگران ظاهر بیشتر توجه میکنید ؟ آیا او مقابل دیگران اختیار لوازم شخصی مانند لس ، اسب زی ، دفتر و کب و وسایل داخل اقش را دارد ؟ یانه ؟ ورود یک مهمان تمام اختیارات از او سلب شده و به فرزند مهمان واگذار میشود ؟ این حالت او میخواهد از مالکیت و اختیارات خود دفاع کند . و منجر به لجزی میشود . آیا شما به استقلال او احترام میگذارید ؟ یا انتخابها به جای او تصمیم میگیرید ؟ آیا او اختیار دارد رنگ لسش را خود انتخاب کند ؟ مورد مدل موها و بشقاب غذا یش چطور ؟ دوسن اورا شما انتخاب میکنید یا خود او ؟ تمام اینها جزو حوزه استقلال او هستندکه شما فقط حق راهنمایی و نظارت دورادور دارید . بگذارید او انتخاب کند و شما راهنمایی کنید .


بیشتر بخوانید:مشاوره تربیت فرزند و مشکلات مشاوره کودکان


رفر کودک پرخاشگر

رفر کودک پرخاشگر نیز نیاز به ریشه یابی دارد . برای رفر کودک پرخاشگر ابتدا ید دلیل پرخاشگری مشخص شود . آیا او الگوی رفری نامناسبی خانه دارد ؟ آیا شما برای اینکه اطرافیانن از شما اطاعت کنند مدام داد میزنید ؟ آیا بی حوصله هستید و دوست دارید فوری دستورات شما اجرا شود ؟ یا پ خانواده اینگونه رفری دارد ؟ دوران رداری از آرامش برخوردار بودید یا دچار هیجان و یا اضطراب بودید ؟ رفر پرسر کودک او چگونه است ؟ یا مربی مهد کودک او ؟ به خاطر داشته شید کودکانی که پرسر یا مربی مهمد شان پرخاشگر است علاوه بر الگو گرفتن از رفرهای آنها دچار فوبیا نیز میشوند . ترس از محیط ، ترس از اطرافیان و ترس از جامعه که منجر به سرخوردگی میشود اینگونه کودک نمیتوانند حق خود را احقاق کنند .

اعتماد به نفس کودکانی که مورد پرخاشگری واقع میشوند پایین است و برای بدست آوردن وادار به ج دادن میشوند . آنها حتی اگر مورد بی حرمتی شوند به جای دفاع کردن از حقشان سکوت را انتخاب میکنند . پس انتخاب مربی و پرسر کودک دقت کنید . نوازش کردن شب قبل از خواب به کودک آرامش میدهد . توجه کردن به خواسته های آنها رفر پرخاشگرانه را کمتر میکند . دادن اطمینان خاطر به کودک پرخاشگر مهم است . گفتن جملاتی مانند « من تورو خیلی دوست دارم . دوست دارم همه چیز برات فراهم کنم ولی بعضی وقت ها امکانش نیست و این موارد تو ید تحمل کنی » به او اطمینان خاطر میدهد و ظرفیت تحملش را تقویت میکند .


بیشتر بخوانید:مشاوره تربیت کودک لجز بسیار ضروری است


 

رفر کودک نافرمان

رفر کودک نا فرمان جایزه دادن به نتیجه خوبی میرسد . مثلا وقتی کودک نا فرمان اطاعت نمیکند خشمن را بروز ندهید . ولی وقتی اطاعت میکند به او جایزه بدهید . این روش برای کودکان لجز نیز موثر است . کودک خود دوست شید . برایش قصه تعریف کنید ، او را بخندانید . او راز داشته شید . گنج هایی پنهان کنید و کمک کنید آن گنج ها را بیابد . این یک روش عالی است برای اینکه محبت او  و اعتمادش را جلب کنید . رفر کودک نافرمان نیز حوصله و صبر می طلبد . شما تحمل به مقصود که همان تربیت ست کودک است میرسید .

تربیت کودک سایه اطلاع صحیح از ون کودک امکان پذیر است . روانشناسی کودک بحثی است دامنه وسیع . یک والدین دلسوز همیشه مانند چکاب کردن بدن از مشاوره خانواده و مشاوره کودک غافل نمی شوند . مرکز مشاوره خانواده و کودک آویژه برای شما کودکانی سالم و پر انرژی آرزومند است .


بیشتر بخوانید:روش تربیت کودک از نظر روانشناسی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What is Level 1 Safeguarding Training?

 

بهترین نحوه رفر کودک چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ساعت 14:23
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مرکز مشاوره کودک

مرکز مشاوره کودک برای کسانی است که میخواهد به روش علمی و ست فرزندشان را تربیت کنند . تربیت برای اینکه جامعه مورد احترام شند . تربیت برای اینکه بتوانند از استعدادهایشان استفاده کنند . برای اینکه بتوانند راه خود را جامعه پیدا کنند . بتوانند مدافع حقوق خود شند . مرکز مشاوره کودک برنامه ریزی میکند کارشناسان کودک و خانواده ها ارتطی تنگاتنگ بتوانند مشکلاتشان را حل کنند . یک مرکز مشاوره کودک انواع اختلالات رفری آشکار و نهان بررسی میشود بهترین روش پیشگیری یا مان پیشنهاد شود . وقتی شما یک مرکز مشاوره کودک ارتط شید میتوانید مدعی شید . وقتی برای خود روش تربیتی نوین انتخاب کنید میتوانید اعتماد به نفس مقابل روش های ناست یستید . جامعه ما مسفانه هر کسی به خود اجازه میدهد تربیت فرزند دیگری دخالت کند .

یک مرکز مشاوره کودک خانواده ها به راحتی میتوانند برای هر یک از مشکلات کودک مشاوره بگیرند . کودکی که روابط خود دیگران مشکل دارد . کودکی که دوست ندارد دیگران ارتط برقرار کند . کودکی بیش از اینکه خانه شد دوست دارد بیرون از خانه وقتش سپری شود . کودکی که لجزی میکند . کودک پرخاشگر . گریه بیش از اندازه کودک چه دلیلی دارد . چرا دیر حرف میزند . علت لکنت زن او چیست ؟ هیجان بیش از اندازه او را چگونه میتوان کنترل کرد . پاسخ تمام این سوالات و کنترل تمام این مشکلات را یک مرکز مشاوره کودک میتوانید بیابید . به خاطر داشته شید پیشگیری بهتر از مان و مان به موقع صد صد بهتر از دیر کردن است . کودکی فصل مهمی از زندگیست . این فصل تکرار ناپذیر است . پس دیر نکنیم .


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره رایگان کودک


مرکز مشاوره کودک و نوجوان

مرکز مشاوره کودک و نوجوان واقع به پایه ریزی ست کودکی برای داشتن نوجوانی مطلوب کمک میکند . کسانی که یک کودک و یک نوجوان خانه دارند به کدامیک توجه بیشتری نشان دهند ؟ مرکز مشاوره کودک و نوجوان روانشناسی دقیق از روحیات فرزندان شما رفر ست یارین میکند . مرکز مشاوره کودک و نوجوان مطالعه بر روی روش زندگی شما حد توجه به کودک و نوجوان را براین تعیین میکند . یک مرکز مشاوره کودک و نوجوان برای شما روش های ست برخورد کودک امروز و نوجوان فردا را تعیین میکند . شما اگر رفر ستی کودک خود داشته شید نوجوانی مشکلات کمتری خواهید داشت .

از جمله مشکلات فاحشی که برای یک نوجوان مطرح میشود اطاعت ناپذیری از والدین است . نوجوان پس از سپری کردن دوران کودکی احساس میکند بزرگ شده و خود احساس استقلال میکند . دستورهای پیاپی از جانب والدین یا فرزندان بزرگتر او را کلافه کرده و نهایت نافرمانی را آغاز میکند . این نوجوان تغییرات هورمونی ایجاد شده سیستم عصبیش را تحت ثیر قرار میدهد کنترل او مشکل تر میشود . این زمان والدین موظف هستند تربیت جنسی او نیز بکوشند . نافرمانی این تربیت را به مخاطره می اندازد . یک نوجوان حالیکه به سن غرور جوانی نزدیک میشود رفر بسیار ظریف و حساسی را میطلبد . عین حال ید مراقب بود که او سرکش نیز نشود . مشاوره کودک و نوجوان میتواند کمک بزرگی به خانواده ها کند .

 

مرکز مشاوره کودک آویژه

مرکز مشاوره کودک آویژه نظر گرفتن تمامی مسائل و مشکلات کودک آماده است به شما یاری رساند . تربیت و پرورش صحیح کودک . آمادگی برای وارد شدن به اجتماع . آمادگی برای گذر از دوران بلوغ و حس استقلال همراه اطاعت پذیری . مرکز مشاوره کودک آویژه داشتن مشاوران کار آزموده خانواده ها و کودکان مشاوره میکند . توجه به محیط خانه و خانواده دستور کارهایی پیش فرض های روانشناسانه آماده کرده است . این پیش فرض های روانشناسانه بروز هرگونه رفر را یاد آوری و راه های مهار آنها را به شما ارائه میدهد . مرکز مشاوره کودک آویژه داشتن کارشناسان روانشناسی به تحلیل رفرها میپردازد . راهکارهایی برای کنترل استرس منجر به اضطراب مزمن نشود . راه های کنترل و مهار پرخاشگری را به شما و کودکن آموزش میدهد .

چه کنیم کودک ما لجزی نکند ؟ لجزی و یکدندگی والدین اولین عامل لجزی کودک است . او همواره شما را الگوی رفری خود قرار میدهد . انعطاف پذیری تعریف شده شما راهی مناسب برای جلوگیری از لجزی کودک است . البته بطوری که کودک بر شما تسلط پیدا نکند تمام اینها ید نهایت دقت و ظرافت اعمال شود . شما میتوانید کمک مشاوران و روانشناسان مرکز مشاوره کودک آویژه به این ظرافت های رفری دست پیدا کنید . چه کنیم فرزند ما پرخاشگر نشد ؟ یکی از مهمترین راه های کنترل پرخاشگری دادن آرامش به کودک است . توجه کردن به حرف ها و کارهایش اورا آرام میکند . اگر خانه والدین پرخاشگری میکنند به آنها تذکر داده و به مشاور مراجعه کنیم . مرکز مشاوره کودک آویژه صحبت کردن این افراد آنها را آماده میکند پرخاشگری را رها کنند .

 


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره کودکان تلفنی


بهترین مرکز مشاوره کودک

بهترین مرکز مشاوره کودک مرکزی است که به کودک اهمیت میدهد . بهترین مرکز مشاوره کودک مرکزی است که مشاور تخصصی کودک دارد . این مرکز از روانشناسان مجرب برای شناخت روحیات فرزند شما کمک میگیرد . بهترین مراکز ، مراکزی هستند که به سیستمهای صمعی و بصری و تکنولوژی روز مجهز هستند . بهترین مراکز دسترسی آسان قرار دارند . دسترسی از طریق تلفن و اینترنت . بهترین مراکز همیشه آماده پاسخگویی به مراجعان تلفنی ، آنلاین و حضوری هستند . این مراکز اختلالات رفر کودکان آشنا بوده و صورت مشاهده آنها را مشاوره میدهند . اگر این کودکان نیاز به مان دارویی داشته شند آنها را به یک روانپزشک ارجاع میدهند . برای وقت مراجعان خود ارزش قائلند و آنها را بیهوده معطل نمیکنند .

برخی مراکز فقط به تجربه مشاوران اهمیت میدهند . حالیکه علم به سرعت حال پیشرفت است . یک مرکز مشاوره خوب علاوه بر داشتن کا مجرب آنها را به علم روز نیز تجهیز میکند . استفاده از راههای مان نوین از خصوصیات بهترین مرکز روانشناسی و مشاوره است .این مراکز علاوه بر کارشناسان روانشناسی از متخصصین نیز دعوت به همکاری میکند . دیگر اینکه حوزه های مختلف اختلالات رفری مشاور و مانگر داشته شد . همانطور که رها گفته ایم یکی از سازمان ها و نهادهای دولتی قرار داد داشته شد . نهایت هدفش داشتن جامعه ای به دور از آسیب و اختلال شد .

 

مرکز مشاوره کودکان

مرکز مشاوره کودکان فقط به کودکان نمیپردازند . مرکز مشاوره کودکان حوزه های مشاوره خانواده نیز فعالیت کنند . روانشناسی کودک سایه روانشناسی خانواده میتواند شکل ستی از مشاوره ارائه دهد . رفر کودک ارتط مستقیم رفر خانواده شکل میگیرد . این شکل گیری شاید شما لجز نشید اما رفر شما ممکن است کودک ایجاد لجزی کند . مثل توجه بیش از اندازه به کودکان غیر از کودک خودن . تربیت کودک ارتط مستقیم تعاملات شما اطرافیان صورت میگیرد . مای که ساعتها تلفن صحبت میکند و پایان غر میزند که : « وای سرم رفت چق حرف زد » نید توقع راستگویی و یکرنگی از فرزندش داشته شد . شما وقتی به مشاوره کودک میروید مشاور به شما میگوید فرزند شما به شما اطمینان ندارد . این نتیجه رفر خود شما است .

یادمان شد تربیت کودک مربوط به حتی قبل از ازدواج است . از وقتی که تصمیم میگیریم ازدواج کنیم و زمانی صاحب اولاد شیم . تربیت او را از اصلاح رفر خودمان آغاز کنیم . ما بهترین الگوی رفری برای فرزندمان هستیم . برای اینکه او فرمان پذیر شد ید کمتر شکست بخوریم نظر او حقیر جلوه نکنیم . مرکز مشاوره کودک آویژه برای شما بهترین ها را آرزو میکند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Find a Child Therapist or Child Counselor, Child Therapy …

 

بهترین مرکز مشاوره کودک

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ساعت 13:13
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 15 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

ترس کودکان

ترس کودکان ذاتی وغریزی نیست بلکه ما او ترس بوجود می آوریم . داد زدن ما هنگامی که جانور ریزی مانند سوسک را میبیند . ترس او از ریکی . یا ترساندن به عمد کودکان از چیزهایی مانند لولو و از این قبیل . واقع ما بی توجهی و راحت کردن خودمان برخی کارها برای کودک فوبیا میسازیم . نگرانی ما از اینکه او از پله ها بیوفتد « نرو اون لا لولو هست . بچه دزد میبرت » . یا صحبت ها که گل می اندازد بزرگترها هیجان از مفیزیک یا ماورالطبیعه حرف میزنند و برای هیجان بیشتر اصواتی هم فضا میپیچد که گاهی جیغ زدن نیز همراه است . یادشان می آید کودکی هم خانه هست میگویند برو تو اق خودت . که همه به روشنی میدانیم آن کودک کنجکاوتر شده و دقت بیشتر ولی یواشکی گوش میکند .

ترس کودکان ممکن است ریشه روانشناختی هم داشته شند . پ یا مای که مدام تهدید میکنند مامانت نمیشم . ت نمیشم . اذیت کنی میذارم میرم . تمام این تهدیدها روان کودک احساس امنیت را کمرنگ میکند . او همیشه نگران ازدست دادن یکی از والدین است . این کودکان معمولا رو انداز را لای سر میکشند . به والدین وابستگی شدید و غیر معمول میشوند . عامل دیگر بوجود آمدن ترس کودکان پرخاشگری است . رفر عصبی مهمترین عامل ایجاد ترس کودکان است . ترس کودکان ممکن است اثر یک اتفاق پیش بیاید . مانند غرق شدن و نجات پیدا کردن . ترس کودکان ممکن است اثر یک تصادف بوجود بیاید . به هرحال ترس کودکان بوجود خواهد آمد اما وقتی خطرناک است که این ترس مانع فعالیت های معمول کودک شود .

 

مان ترس کودکان

مان ترس کودکان به عامل بوجود آمدن ترس مربوط میشود . برای مان ترس کودکان مورد ترس از حشرات و حیوانات اول ید ترس ما مرتفع شود . وقتی  ما را وحشت زده و حال رفلکس های شدید عصبی میبیند او هم میترسد . برای نترسیدن کودک شما نیاز به زمان دارد . به او وقت بدهید آرامش خود را ز یابد . از ترسیدن یا نترسیدن زیاد حرف نزنید . حرف زدن عث یادآوری این تکانه عصبی میشود . وقتی چندین ر کودک ببیند حشره موذی یک اسپری کشته شده و توسط جاروبرقی تمیز میشود به مرور ترسش کم خواهد شد . نکته ای که ید نظر گرفت اینست که هنگامی که مت به کشتن سوسک یا ساس میکنید کودک را اول یک بلندی مانند مبل بگذارید . هنگام دویدن حشره اثر جان دادن بسوی کودک ندود و عث ترس بیشتر نشود .

مان ترس کودکان برای یا یا فوبیای آب . او را به کنار یا ببرید و آرام ساحل او زی کنید و راه و رسم راه رفتن و شنا کردن را به او بیاموزید کم کم ترسش از بین خواهد رفت . به چند نکته مان ترس کودکان توجه کنید . از ترسیدن او یک مشکل نسازید و انرا بزرگ جلوه ندهید . کودک نید فکر کند یک بیماری حاد و بزرگ دارد و معیوب است . همیشه آرام و مطمئن عمل کنید . اگر فرزند شما از ریکی میترسد همراه خود او را به محل ریکی ببرید دسنش را دست خود بگیرید و لحظه ای آنجا بنشینید و به او اطمینان بدهید که هیچ چیز ترسناکی وجود ندارد . به محض اینکه دیدید میترسد آرامش محیط را ترک کنید . اصلا نیازی نیست به او جایزه بدهید یا زیادی مورد نترسیدن حرف بزنید .

 

ترس کودکان دبسنی

ترس کودکان دبسنی ریشه وابستگی به والدین دارد . و یا حرف هایی که راجع به مسه شنیده . برخی برای تربیت کودک او را از مدیران و معلم ها میترسانند . « اینکارو بکنی معلم دعوات میکنه » . او ذهن خود از دبسن محیطی میسازد معلم و مدیران بد اخلاق که مدام کمین تنبیه کودکان هستند . وجود اینکه او دوره پیش دبسنی را پشت سر گذاشته ولی ز هم گمان او دبسن محیطی جدیدتر است . او مورد محیط جدید اطلاعات کمی دارد و ید به او آگاهی داد . ترس کودکان دبسنی ممکن است ریشه برخی رفرها داشته شد . مثلا کودک خود را زی نداند . یا احساس کند که پا به پای کودکان دیگر نمیتواند بیاموزد . پ وماانی که مدام از کودک خود توقع نمرات خیلی لا دارند عث این ترس میشوند .

ترس کودکان دبسنی میتواند عدم اعتماد به نفس نیز شد . کودکی که نمیتواند از خود برابر برخی کودکان دفاع کند از مسه خواهد ترسید . این کودک نیاز به مشاوره اختلالات کودک دارد . کودکی که منزل به او زورگویی میشود از دبسن میترسد . این زورگویی توسط والدین و یا خواهر و برا بزرگتر ممکن است انجام شود . کودکی که مدام خانه شاهد مشاجره بین پ و ما است . کودکی که ظاهر مرتب و آراسته ای ندارد .


بیشتر بخوانید:خواب کودک ، اختلال خواب و مان آن


مان ترس کودکان دبسنی

مان ترس کودکان دبسنی وقتی ترس کودک  ریشه خجالتی بودن بیش از اندازه کودک دارد . اول خجالتی بودن اوید مان شود . مشاوره خانواده میتواند به راه های مان این رفر کمک کند . به این کودک ید اعتماد به نفس بخشید . او را توانایی های خودش سنجید و تشویق کرد . به او آموخت که همیشه نید بهترین و برترین بود . بلکه به اندازه توانایی خود سعی کرد . به او بگوییم که هر کسی زییی ها و توانایی های خاص خود بوجود آمده است . از او بخواهیم خودش را دیگران مقایسه نکند . هر کس جایگاه خود و توانایی های خود سنجیده میشود . مشاوره کودک انجام دهیم مشاور او را این نکات آشنا کند  .

از مدیران و معلمان مانند یک دوست یاد کنیم . به او بفهمانیم که آنها سعادت و خوشنامی شاگردان مدارس را میخواهند . هنگام تربیت به او بگوییم اگر س هایت را بخوانی معلم بیشتر دوستت دارد . برای مان ترس کودکان دبسنی ید نکاتی را به کودک بفهمانیم  . اینکه ممکن است اشتهاتی رفر اولیا مسه پیش بیاید که او نید ناراحت شود . والدین هر از چند گاهی به مسه سر بزنند و کودک و اولیا مسه را دبسن ملاقات کنند . اولیا مسه راجع به ترس کودک صحبت کنند رعایت شود . هیچگاه ترس کودک را به سخره نگرفته و به او نخندید . این کار او را از شما و میکند و عث میشود شما را امین رازهای خود نداند . ضمن اینکه اعتماد به نفس کودک را پایین آورده و ترسش دیرتر خوب میشود .

 

 

مان ترس کودکان پیش دبسنی

مان ترس کودکان پیش دبسنی وقتی عامل آن وابستگی به والدین است چند راه دارد . این راه ها همه به جدا شدن مقطعی والدین از کودک بستگی دارد . برای مان اینگونه ترس ها از مابزرگ یا عمه و یا خاله کمک بگیرید . چند روزی از یکی از آنها بخواهید به منزل شما بیایند . برای اقلا نیم ساعت بگذارید کودک پیش آنها بماند و از او دور شوید . سپس این تمرین را منزل آنها انجام دهید . به این ترتیب وابستگی کودک به شما کمتر خواهد شد . تمرین را کسی غیر از اقوام مانند پرسر یا همسایه ای که به او اطمینان دارید انجام دهید . سعی کنید غیبت شما از یک ساعت بیشتر نشود . وگرنه این تمرین به جای برطرف کردن ترس ایجاد رعب و عدم اطمینان کودک بوجود می آورد .

این روش مان ید مراقب کودک تماس شید . به محض بی بی کودک خود رابه او برسانید دچار رعب و وحشت نشود . برای مان ترس کودکان پیش دبسنی مشاوره ضروری است . چون اولین محیط اجتماعی است که کودک تجربه میکند لازم است خاطرات خوبی داشته شد . مرکز مشاوره کودک آویژه برای شما و کودکن بهترین ها را آرزو میکند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلالات کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :How to Cope with an Anxious Child 

 

بهترین روش مان ترس کودکان

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت 11:58
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 14 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

خلاقیت برای کودکان

خلاقیت برای کودکان شش سالگی کمک پ ، ما و یا مربی امکان پذیر است . خلاقیت برای کودکان این سنین حد کشیدن یک نقاشی است که زه یاد بگیرند برایش بینی بکشند . یک کودک زیر شش سال از کشیدن یک ابرو که اخم کرده اتفاقی جالب است که ممکن است این نقاشی را شادمانی به همه نشان دهد . یعنی هرکاری که انجام دهد و معمول کارهایش نشد میتوان زمره خلاقیت کودک گذاشت . خلاقیت برای کودکان همین است که ما به اوطرز کشیدن آدم ایسده آموخته ایم . او فکر خود آدم را حالت دیگری بکشد . پایه های خلاقیت از تفکر آدمی شروع میشود و بعدها گسترش میابد . از ساده ترین فکر پیچیده ترین اختراع اگر حاصل تفکر شد خلاقیت است . تفکری که از محیط تجربه میگیرد و ذهن به آن میپردازد .

حال این تعریف از خلاقیت کودکان مورد تقویت خلاقیت کودکان و راههای پرورش آن مطالبی خدمت شما ارائه میدهیم . اولین قدم برای تقویت خلاقیت کودکان داسنگویی برای کودک است . شما میتوانید یک قصه بگویید . اوج داسن قهرمان حال فرار از دست روه حیله گر به یک ه میرسد . حال از او بخواهید چاره ای بیاندیشد . یا استفاده از ساختن کاردستی خلاقیت کودکن را تقویت کنید . از او بخواهید چوب بستنی هایش را جمع آوری کند . حال هم یک خانه بسازید . سپس خانه را خراب کرده و یک کشتی بسازید . حال از او بخواهید وسیله دیگری بسازد و به شما نشان دهد . یا هنگام نقاشی کشیدن از او بخواهید اگر دختر است لس عروسکی را که کشیده تغییر دهد و اگر پسر است چراغ های ماشینش را عوض کند .


بیشتر بخوانید:روش های صحیح آموزش کودکان چیست ؟


 

خلاقیت برای کودکان دبسنی

خلاقیت برای کودکان دبسنی گامی فراتر از کودکان زیر شش سال است . کودک دبسنی حجم وسیع تری از فعالیت ها روبروست . لس فرم ، س و مشق و محیط مسه . خلاقیت برای کودک دبسنی میتواند از فرم بستن بند کفش هایش آغاز شود . مثلا مدل بستن بندها تغییر ایجاد کنید . تغییرات و تنوع همیشه مغز را به تنوع بیشتر دعوت میکند . از او بخواهید به جای چسندن برچسب کنار دفترش خودش نقاشی های کوچک بکشد . حل مسئله ها از او بپرسید میتوان از راه دیگری پاسخ داد ؟ کلاس اولی به جای ز کردن انگشت جمع زدن از کنار هم گذاشتن مداد رنگی ها کمک بگیریرد . خلاقیت برای کودکان دبسنی میتواند از تئاتر سایه هم استفاده کرد . یک ملحفه سفید یک منبع نور مانند چراغ قوه و چند کارکتور زی مانند عروسک گل و غیره  .

بحث خلاقیت برای کودکان دبسنی و تئاتر سایه میتوانید از او بخواهید داسن ترش را خودش بگوید . اینکار قت تکلم او را لا میبرد . یک اق کاملا ریک ملحفه را مانند پرده ببندید . چراغ قوه را روشن کنید و سایه عروسک و اجسام را بر روی پرده زی دهید و از او بخواهید تئاتر را ادامه دهد . تئاتر مانی زیر شاخه زی مانی علاوه بر تقویت خلاقیت مان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد . روانشناسی کودک شما به کمک کارهای او حین زی میتوانید به ون کودکن ، نیازها و روحیات او پی ببرید . یک مشاوره خانواده مشاور بعد از شنیدن پاسخ پرسش هایش به راحتی میتواند جهت تربیت کودک شما را یاری کند .


بیشتر بخوانید:روانشناسی کودکان دبسنی چگونه است ؟


خلاقیت برای کودکان پیش دبسنی

خلاقیت برای کودکان پیش دبسنی ید همراه زی و خنده شد . زیرا او زه وادار شده قلم دست بگیرد . قلم را بر روی کاغذ حرکت بدهد . شاید الان برای من وشما سختی اینکار خنده دار شد ولی برای یک کودک دسن ظریف کاری مشکل است . بخصوص که او حالا ید مسئولیت پذیری را هم تمرین کرده و تکالیفش را انجام دهد . خلاقیت برای کودکان پیش دبسنی زی ها ثیر زیادی دارند . مثلا شما میتوانید از او بخواهید لگوهای همرنگش یک برج بلند بسازد . کنار آن یک رنگ دیگر ماشین بسازد . سپس چراغ قوه طلوع خورشید و سایه برج بر روی ماشین را نشان دهید . سپس چراغ را عمودی بنید و بپرسید سایه کجا رفت ؟ به همین ترتیب او خواهد آموخت که کنار پدیدیه های طبیعی قشنگی زندگی میکند که قابل تفکر هستند .

 

زی های ثیر خلاقیت برای کودکان

بحث خلاقیت برای کودکان پیش دبسنی زی اثر گذاری اشیا هم زی ساده و عین حال خوبیست . تعدادی اشیا تخت نقش برجسته مانند سکه تهیه کنید سپس آنها را زیر کاغذ پنهان کرده و مداد روی آنها بکشید کم کم مشخص شوند . به کودک بگویید اگر نیمه کار حدس بزند چیست جایزه میگیرد . دفعات بعدی سرعت خود را ابلا ببرید سرعت بخشیدن به تفکرات او موثر واقع شوید . مرحله بعدی میتوانید مقداری رنگ داخل یک ظرف بریزید و اثر اجسامی شکل های مختلف را روی کاغذ به نمایش بگذارید سپس از او بخواهید اشیایی که دست دارد یک بلو ترسیم کند . برای اینکار از لوله خودکار استفاده کنید یا نخ . انتهای خودکار دایره و اطراف آنرا اگر رنگ بیامیزید و روی کاغذ بغلنید اثرهای زییی خواهید داشت .

یک راه دیگر : سیب زمینی نقشهای سره دایره یا مربع ایجاد کنید و به کمک رنگ بلو ترسیم کنید .


بیشتر بخوانید: مشاوره کودکان چه نکاتی را ید نظر بگیریم ؟


سن مناسب پرورش خلاقیت برای کودکان

سن مناسب پرورش خلاقیت برای کودکان به جرات میتوان گفت از همان نوزادی شروع میشود . این خلاقیت میتواند از دست و پا زدن برای جغجغه شروع میشود . شما تغییر دادن جای جغجغه او را وادار به گرداندن سر میکنید . یا پرت کردن توپ او شما را وادار به زی میکند . سن مناسب برای زی هایی که هدف خلاقیت انجام میشود از سه سالگی است . سه سالگی شیرین که کودک از محیط از عواطف و از اطرافیان ک متفاوتی دارد . از این سن به بعد زی های کودکانه او میتواند هدفدار شد . حین زی مهارت های زندگی را بیاموزد و اجتماع آشنا شود مثل اینکه اگر تنهایی بیرون برود ممکن است گم شود و مهمتر خلاقیت او تقویت میشود . چیدن پازل . سایه زی کودکانه که او را بخندانیم .

سن مناسب پرورش خلاقیت برای کودکان سه سالگی طلایی است که نید آنرا از دست داد . البته نید کودک را خسته کرد زی های ید خنده و ظرافت همراه شد . پیدا کردن شکل های ساده مانند ماهی از داخل خطوط بر هم میتواند به کنجکاوی و خلاقیت کودک توان و قوت ببخشد . ست کردن ماه و سره و اشکال دیگر سیب زمینی هم برای او جذاب است .


بیشتر بخوانید:بدترین سن طلاق برای کودکان


 

پرورش خلاقیت برای کودکان

پرورش خلاقیت برای کودکان بستگی به این دارد که برای شما چق اهمیت دارد . مطالعه و پرس و جو برای تقویت خلاقیت بسیار مهم است این که شما بخواهید کودک خود را خلاق ر بیاورید . یک کودک خلاق همیشه کلاس س محبوب است جامعه ممکن است یک مخترع شود . محیط کاری طرح های جدید میدهد . مورد سرمایه گذاری دقت ، توجه و اشراف دارد . او استفاده از خلاقیت همیشه یک یا چند گام پیشتر از بقیه حرکت میکند . عزت نفس لایی خواهد داشت و شما دیگر نگران معاشرت های او نخواهید بود . از کمترین امکانات بهترین استفاده هارا خواهد کرد . پرورش خلاقیت برای کودکان مانند مین آتیه کودکان است . البته به یاد داشته شید ایجاد موقعیت های مناسب برای پرورش ذهن هم بسیار مهم است . موقعیت های فکری و مین مادی .

کودک اگر خلاقیت داشته شد اما شما از تهیه کمترین امکانات برای او یغ کنید افسرده و سرخورده خواهد شد . مشاوره کودک برای کودکانی که ممز هستند لازم است . شما اگر کودکی دارید که براحتی پرورش میابد یا دارای استعداد خارق العاده ایست به این بسنده نکنید و حتما برای او به کمک مشاوران راه های مناسب پرورش و پیشرفت بیابید .


بیشتر بخوانید:روانشناسی زی کودک


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۹ Ways to Support Your Child’s Creativity – Psych Central

 

روش های تقویت خلاقیت برای کودکان

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت 10:54
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 19 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

روانشناسی کودکان پیش دبسنی

روانشناسی کودکان پیش دبسنی به جهت سن حساسی که دارند به موشکافی های خاصی نیاز دارد . روانشناسی کودکان پیش دبسنی به دلیل دور افدن ازخانواده حتی برای ساعاتی بسیار حساس است . این کودکان به محیط جدیدی وارد میشوند که کمتر آن آشنایی داشته اند . این محیط برایشان زگی دارد و بسیار جذاب است . میان هم سن و سالان خود حس میکنند حرف های مطابق سنشان را میشنوند . آنها میتوانند دوسن جدید خود مورد زی ها و فعالیت هایشان حرف بزنند . روانشناسی کودکان پیش دبسنی از روی زی هایشان نیز امکان پذیر میشود . کسانی غیر از پ یا ما به آنها نظارت میکنند . تمامی این موارد برایشان زگی و جذابیت دارد . مگر برای کودکانی که وابستگی شدید به خانواده برایشان دشوار است و دوست ندارند از آنها دور شند . روانشناسی کودکان پیش دبسنی برای این دو متفاوت است .

یادگیری محیط پیش دبسنی فضای جدیدی برای کودکان است . آنها یک کلاس می نشینند که همه هم یک کار را انجام میدهند . آنها تفاوت را ک و احساس میکنند . برخی به رقابت میپردازند . برخی از همدیگر می آموزند . برخی گوشه گیری میکنند . بطور کلی این محیط کار گروهی را تجربه میکنند . آنها تعامل یکدیگر و نظارت مربیان همیاری و همزیستی را تجربه میکنند . روانشناسی کودکان پیش دبسنی تعاملات این محیط جدید به بسیاری از سوالات پاسخ میدهد . روانشناسی کودکان پیش دبسنی این دوره رادوره پر جنب و جوشی کودکان مینامد . کودکانی که آپارتمان ها زندگی میکنند و فرصت جست و خیز کافی ندارند از دویدن و هیجان محیط پیش دبسنی لذت میبرند . آنها میتوانند زنگ تفریح داد بزنند و هیجانات خود را بروز دهند . صدای بلند بخندند و بدوند .


بیشتر بخوانید:روانشناسی کودکان دبسنی چگونه است ؟


 

خصوصیات روانشناسی کودکان پیش دبسنی

خصوصیات روانشناسی کودکان پیش دبسنی یا وه سوم کودکی بسیار متفاوت است . از خصوصیات روانشناسی کودکان پیش دبسنی میتوان به علاقه شدید به زی نام برد . این دوره آنها از طریق زی علایق و احساسات خود را بروز میدهند . دختری که دوست دارد ما شد . یا پسری که دوست دارد یک قهرمان شد زی هایش این احساسات را بروز میدهد . از دیگر خصوصیات روانشناسی کودکان پیش دبسنی ظهور فرا خود آنها میشد . این دوره آنها همزاد پنداری نموده و احساسات دوست خود را ک میکنند . بروز همنوع دوستی این مرحله ظاهر میشود . آنها پیش دبسنی از چاشت خود به دوسنی که چیزی همراه نیاورده اند میدهند . به کودکی که قت یادگیری کمتری دارد آموزش میدهند . طبقات مختلف جامعه نه مفهومی بلکه به ظاهر آشنا میشوند .

از رزترین خصوصیات روانشناسی کودکان پیش دبسنی یادگیری مهارت های زندگی است . آنها این دوره همزیستی را می آموزند . کجا ید حالت تدافعی داشته شند و کجا همزیستی . کودکان ظهور وجدان یا فراخود شخصیت ممزی را تجربه میکنند . آنها حس برتری پیدا میکنند . رابطه فرمانروا و فرمانبر یا معلم و شاگرد این حس آنها را تتمیع میکند . آنها کمک به دیگران احساس خوبی دارند . این دوره بر گنجینه لغات خود می افزایند و جملات بیشتری به زن می آورند . سمبل سازی و ک نمادین اشیا تقویت میشود و آنها اشیا بیجان ارتط میگیرند . حس مالکیت را بطور مفهومی تجربه میکنند . حس مالکیت سنین چهار پنج سالگی ایجاد میشود اما نه به صورت مفهومی . چیزی را که متعلق به آنان است لحظه ای دیگر رها میکنند اما حالا آن را حفظ میکنند (مالکیت ) .


بیشتر بخوانید:خصوصیات روانشناسی فرزند آخر خانواده


تست روانشناسی کودکان پیش دبسنی

تست روانشناسی کودکان پیش دبسنی بسیار متنوع و شیرین است . تست ها علاوه بر مشخص کردن بهره هوشی کودک به تقویت هوش آنها کمک میکند . به روانشناسان داده هایی میبخشد که از طریق آن به روحیات ، علایق ، خصوصیات و علایق کودکان پی میبرند . یک تست روانشناسی کودکان پیش دبسنی ک اختلاف دو تصویر مشابه است . دو تصویر کاملا شبیه به هم که ده اختلاف کوچک دارند و کودک ید این اختلاف ها را پیدا کند . یک تست روانشناسی کودکان پیش دبسنی به ماز شهرت دارد . یک قسمت از یک نقاشی برداشته شده که این قسمت طرح های دیگر چند تعداد برابر کودک قرار دارد . کودک توجه به رنگ و طرح قسمت بریده شده شکل مناسب را جای خود قرار میدهد . سرعت و ست بودن انتخاب شکل بهره هوشی و روحیات او را مشخص میکند .

یک تست دیگر که مربوط به روانشناسی لینی میشود آزمون ریون است . این آزمون کودک یک آزمون مفهومی روبرو میشود . او سه تصویر مقابل دارد تصویر چهارم را توجه به مفهومی که تصاویر به او میدهند جای خود قرار میدهد . او برای انتخاب خود توضیح و تفسیر دارد . آزمون ها اولین مرحله مهم هستند . او آزمون های بعدی را توجه به تجربیاتش راحت تر پشت سر میگذارد . همین تعداد تجربه ها برای تشخیص ست نیز مهم هستند و این آزمون های بعدی آزمون پیشرفت نام دارند . تست دیگر یک کاغذ نقاشی شده است که شکلی خاص میان خطوط هم و پیچیده را ید کودک بیابد . زهم سرعت تشخیص و پیدا کردن شکل روانشناسی کودک موثر است .


بیشتر بخوانید:سوالات تست هوش کودکان


 

روانشناسی کودکان پیش دبسنی نقاشی

روانشناسی کودکان پیش دبسنی نقاشی حرف های زیادی برای روانشناسان دارد . قلم نقش خیال میزند بر لوح چه برای کودکان چه بزرگسالان . یک صفحه کاغذ سفید اختیار کودک بگذارید مهرنی از او بخواهید چند خط بکشد . حال اجر از او بخواهید چند خط بکشد . خواهید دید هنگام مهرنی خطوط نرم و منحنی هستند هنگام اجر خط ها تیز و شکسته و اگر عصنی شود قلم را فشار بیشتر حرکت میدهد و نهایت ممکن است نوک مداد کاغذ را سوراخ سوراخ کند . روانشناسی کودکان پیش دبسنی نقاشی از آنها میخواهند یک نقاشی بکشند . نوع خطوط بیان کننده یکسری روحیات ، رنگ ها هرکدام بیانگر روحیات دیگری خواهند بود . یک پرتره بچگانه کشیدن ماشین جزئیات نشانگر یک روحیه است و کشیدن سطحی ماشین به صورت چهارضلعی منظم یک روحیه دیگر را به روانکاوان میدهد .

تست های روانشناسی کودک برای شناخت روحیات و هوش او یک نقاشی از پیش آماده میشود . این نقاشی که ممکن است صورت ، خانه ، ماشین و یا هر شکلی شد چند جز را نمیکشند . مثلا نقاشی صورت ممکن است لب یا گوش نگذارند کودک ید آنرا کامل کند . حال یک کودک ممکن است فقط عضو جا مانده را بگذارد . ممکن است برای او گوشواره ، مو و زینت الات بگذارد و کودک پسر کلاه یا تفنگ بگذارد . به این ترتیب میتوان از نقاشی برای پی بردمن به ون یک کودک بهره برد و او را روانشناسی کرد .


بیشتر بخوانید:روانشناسی نقاشی کودکان چیست ؟


 

روانشناسی کودکان پیش دبسنی رشد

روانشناسی کودکان پیش دبسنی رشد همراه تحولات زیادی خواهد بود . یک کودک این دوران از نظر جسمی رشد میکند . این رشد او خصوصیات جدیدی چون حس استقلال پدید می آورد . او احساس میکند دیگر بزرگ شده و توقع دارد همه این موضوع را ک کنند . به او کمتر دستور بدهند . اجازه بدهند برخی کارهایش را به تنهایی انجام دهد و خریدهایش به سلیقه خودش شد . او از نظر برخی مهارت ها نیز توانایی پیدا میکند . مانند ورزش ها . او این دوره رشته ورزشی خود را انتخاب میکند البته ممکن است برخی انتخاب های او تحت ثیر دوسنش شد . ولی همین انتخاب نشانگر رشد تحرک پذیری کودک میشد . او این دوره توانایی تفسیر و تفهیم میابد . او قوه تحلیل پیدا میکند . یعنی به ک مفهومی میرسد . او مهارت های اجتماعی را می آموزد .

او دوست دارد از طرف دیگران مقبول واقع شود نتیجه برخی مهارت ها او تقویت میشود . مهارت روابط عمومی . ارتط برقرار کردن به نحوی که دیگران او را بپذیرند و او بتواند ارتط عاطفی برقرار کند . نتیجه این نیاز او یاد میگیرد برخی رفرها را که ناشی از احساسات ونی است بروز ندهد . روانشناسی کودکان پیش دبسنی رشد میگوید : شاید کودک کنترل احساسات و رفر ماهر نشد . اما شروع دوره جدیدی است برای تمرین کنترل احساسات . این دوران مشاوره خانواده لازم است . این مشاوره مشخص میشود برابر هریک از رفرها و خواسته های کودک چه واکنشی داشته شید . روانشناسی کودک این دوره حرف های زیادی برای گفتن دارد . چون کودک تغییرات زیادی را وجود خود و محیط مشاهده میکند . مشاوره کودک کمک بزرگی به تربیت کودک میکند .


بیشتر بخوانید:روانشناسی رنگها کودکان


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه روانشناسی کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :The Psychology of Preschool Children 

 

از روانشناسی کودکان پیش دبسنی چه میدانید ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت 9:41
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

روانشناسی ازدواج موفق

روانشناسی ازدواج موفق از دغدغه های مهم این روزهای جوانان و افرادی است که قصد ازدواج یکدیگر دارند . روانشناسی ازدواج موفق میتواند قبل از ازدواج آینده زندگی زناشویی را حد زیادی تضمین کند . زیر به تعدادی از مزایای روانشناسی ازدواج موفق اشاره میکند .

 • روانشناسی ازدواج موفق قبل از ازدواج زوجین را از لحاظ روحی و روانی می سنجد مشخص شود آیا تناسبی برای ازدواج بین آنها وجود دارد ؟
 • روانشناسی ازدواج موفق میتواند اختلافات سطحی دوران نامزدی که هر رابطه ای امری عادی میشد را بررسی و حل و فصل کند .
 • روانشناسی ازدواج موفق سرانجام یافتن داسن ازدواج زوجین کار خود را پایان یافته نمیداند و سالها و زمینه های مختلف به خانواده زه تشکیل شده یاری خواهد رساند .

  بیشتر بخوانید:شرایطی که یک ازدواج خوب ید داشته شد چیست ؟


تست روانشناسی ازدواج موفق

تست روانشناسی ازدواج موفق از جمله ابزارهایی است که روانشناسان جریان مشاوره های خود از آنها استفاده میکنند . تست روانشناسی ازدواج موفق   بخش ها و زمینه های آی مختلف روانشناسی از روی که برای مشاوره مراجعه میکنند گرفته میشود . اگر بخواهیم به صورت خلاصه به این مطلب اشاره کنیم میتوانیم بگوییم که تست روانشناسی ازدواج موفق ویژگی های شخصیتی دوطرف را به نحوی روشن متوجه میشوند . این ویژگی ها میتواند بسیار تصمیم گیری مورد طرف مقابل برای افرادی که میخواهند ازدواج کنند ثیر گذار شد . مثلا نظر بگیرید که تست روانشناسی ازدواج موفق مشخص شود که یکی از طرفین به بیماری روحی یا روانی دچار است که احتمالا خود فرد نیز کنون از وجود آن خبر نداشته است . قطعا میتواند شناسایی این موضوع یا موضوعات مشابه نحوه تصمیم گیری دو طرف تعیین کننده شد .

 


بیشتر بخوانید:ازدواج سالم و پایدار چگونه است ؟


سوالات روانشناسی ازدواج موفق

سوالات روانشناسی ازدواج موفق ید به گونه ای شد که هر چق بیشتر بتواند ابهامات رابطه را که از مقتضیات هر رابطه ای است را برطرف کند . سوالات روانشناسی ازدواج موفق ید به قی دقیق پرسیده بشود که بتواند به خوبی به روند ازدواج دو طرف کمک کند . البته این موضوع هم بسیار مهم است که سوالات روانشناسی ازدواج موفق ید توسط یک مشاوره تجربه و زبده انجام بپذیرد . معمولا سوالات مربوط به هر زمینه آی از روانشناسی به صورت اسندارد وجود دارد و توسط روانشناسان گذشته تهیه شده است . بنابراین هر روانشناسی مبتواند به راحتی به این سوالات دسترسی داشته شند و نیاز نیست وقت و انرژی خاصی را این مورد صرف کند . اما از طرفی تمام تمرکز مشاور ید روی این قضیه متمرکز شود که به بهترین نحو از این سوالات استفاده کند .


بیشتر بخوانید:ویژگی های یک همسر خوب چیست ؟


مهارت ها روانشناسی ازدواج موفق آویژه

مهارت ها( skills )  روانشناسی ازدواج موفق آویژه بر تمام افرادی که به این مرکز برای مسئله ازدواج خود مراجعه کرده اند ثابت شده است . این مرکز توجه به هر نیاز یا هر موردی برای مشاوره متخصص آن حوزه را به فرد مراجع معرفی میکنند که به صورت حضوری یا آنلاین خدمت مراجعه کنندگان شد . ابن نکته بخاطر این مساله است که بسیار طبیعی میشد که اگر فردی بخواهد چند رشته به صورت همزمان فعالیت داشته شد قطعا نمیتواند کیفیت کامل و خاصی که مد نظر مراجعه کننده است را ارائه کند .

دیگر دلیل اثت مهارت ها روانشناسی ازدواج آویژه این است که مشاوران این مرکز علاوه بر ارائه مشاوره های خوب و کیفیت مهارت خوبی پیگیری مشورت گیرنده دارند . زمانی که جلسه مشاوره به پایان میرسد به این معنی نیست که مراجعه ید رها شود و قطعا مشاور ید جایی که ممکن است پیگیر حال مراجعه شد .

 


بیشتر بخوانید:عوامل ازدواج ناموفق


روانشناسی ازدواج موفق ( successful marriage ) آویژه

ازدواج موفق همانطور که گفته شد قطعا مشاوره ازدواج بهتر و راحت تر بدست می آید و دلایل آن را لا به کمال توضیح دادیم . جوانان میتوانند زمانی که احساس کردند وقت ازدواج آنها فرا رسیده به یک مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مراجعه کنند . آنها میتوانند گرفتن مشورت از افرادی که به لحاظ صلاحیت جایگاه مناسبی قرار دارند آینده خود و طرف مورد نظرشان برای ازدواج را تضمین و از آسیب های احتمالی حفظ کنند . روانشناسی ازدواج موفق آویژه همین هدف کنار سایر خدمات این مرکز به افراد نیازمند به مشاوره ارائه میشود .  روانشناسی ازدواج موفق آویژه مورد ازدواج زمینه هایی مانند موارد زیر را شامل میشود :

 • عشق و احتمال تصمیم عجولانه
 • بررسی شان اجتماعی ( social leve) دو طرف
 • دخالت والدین دو نفر ازدواج
 • بررسی تناست فرهنگی دو خانواده

  بیشتر بخوانید:معیار زنان برای ازدواج


ثیر مشاوره آینده ازدواج

مورد حساسیت ازدواج لا به ق کافی صحبت کردیم و گفتیم که از جمله مهمترین اتفاقات زندگی هر فرد محسوب میشود . یک ازدواج خوب میتواند خوشبختی افراد را همیشه تضمین کند و یک ازدواج بد که شکست مواجه شود میتواند زندگی افراد را حتی به طور کلی از لحاظ روحی و روانی به هم بزند . مشاوره ازدواج     ( Marital counseling ) ید به طور کامل حرفه ای آغاز شود حرفه ای ادامه یابد و حرفه ای به سرانجام برسد . زمانه ای که زندگی میکنیم مقوله ازدواج هم مثل سایر موضوعات پیچیده تر از قبل شده است . این پیچیدگی ها مثل سابق پا میانی بزرگترها و خانواده‌های دوطرف حل نمیشود . برای حل مسئله بیان شده قطعا به کمک کسی نیاز هست که به صورت تخصصی این مورد را بررسی قرار دهد . ادامه به توضیح مفصلی از وظایف مشاوره و مشاور میپردازیم .


بیشتر بخوانید:ازدواج سفید و عواقب آن چیست ؟


 

دخالت والدین ر زندگی زناشویی زوجین

بعد از ازدواج ظاهرا کار مشاوره تمام میشود . اما واقع همیشه مشاوره میتواند از ابتدای ساختن این خانواده نو پا و سالها کمک کننده و یاری رسان خانواده شد . برای مثال زمانی ممکن است خانواده های دو طرف به دلیل تفاوت سطح و سبک زندگی ( life style ) یکدیگر دچار تناقض و مجادله میشوند . این گیری های متداول مخصوصا جامعه تقری سنتی ما معمولا زوجین را شرایط بسیار بدی قرار میدهد .

از طرفی وظیفه همسری آنها ایجاب میکند که طرف همسر خود برابر همه حواشی به وجود آمده یستند و از طرفی نمیتوانند نسبت به خانواده خود بی تفاوت شند . گاهی این اتفاق به سادگی میتواند منجر به گرفتن تصمیماتی احساسی لحظه شود که حتی زندگی زناشویی آنها را از هم بپاشاند . این برهه ها مشاوره خانواده قطعا میتواند اتخاذ سیاستی مناسب زوجین را از این بحران نجات دهد و زندگی مشترکشان را حفظ کند .


بیشتر بخوانید:فواید ازدواج سن پایین ،گذری به دیدگاه ها


حل کردن بین تعارضات زناشویی بین زوجین جوان

روانشناسی ازدواج موفق همانطور که اشاره شد نقش حمایتی نیز برای افراد بعد از ازدواجشان زی میکند و زندگی زناشویی نو پا و جوان زوجین همراه جوانان کم تجربه پیش میرود اینکه از آسیب های مخصوص این دور امان شند . روانشناسی ازدواج موفق به زوجین کمک میکند که علارقم کم تجربگی بتوانند به مشکلات زندگی فائق بیایند . زمانی که جوانان مسیر حل کردن مشکلات روزمره خود را آنها بیابند ممکن است که به صورت ناخودآگاه بترسند و متحمل هیجانات منفنی بشوند و تحت فشار این ر روانی تصمیماتی بگیرند که به ضرر زندگی فردی و همچنین زناشویشان شد . اما حضور یک مشاور کنارشان میتوانند یک زندگی خوب و ایمن را تجربه میکنند و دائما یک فرد تجربه که بهترین پیشنهادات را برهه های مختلف به آنها میدهد را کنار خود حس میکنند .


بیشتر بخوانید:دلیل مقایسه همسر دیگران چیست ؟


 

مشاوره آنلاین ( Online ) توسط فضای مجازی

نوعی از مشاوره ( counseling ) زمانه ای که به عصر ارتطات معروف است مشاوره گرفتن از طریق نرم افزارهایی است که مخصوص ارتطات مجازی هستند . گاهی شرایط زندگی بعضی از افراد به گونه ای است که نمیتوانند به صورت حضوری و روال معمول به مشاور مراجعه کنند . این حالت بخاطر گستردگی و آسان بودن دسترسی مشاوره آنلاین میتواند بهترین انتخاب شد برای اینکه فرد مواقع اضطراری تنها نماند و تصمیم اشته احتمالی که از روی فشارهای روانی ممکن است بگیرد به زندگی خود آسیب نزند .


بیشتر بخوانید:محیط های سالم برای دوست یابی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه ازدواج موفق آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Marriage Psychology and Therapy: The Science of …

 

مهارت ها روانشناسی ازدواج موفق

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت 7:49
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 12 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

ازدواج مجدد مردان

ازدواج مجدد مردان مسئله چالش برانگیزی است که از جنبه های مختلف قابل بررسی است برای مثال ، ازدواج مجدد مردان پس از طلاق ، ازدواج مجدد مردان پس از فوت همسر ، ازدواج مجدد مردان مهل … هر کدام از موارد فوق چالش ها ، مشکلات و مسائل خاص خود را به همراه دارند . مشاوره خانواده به افرادی که ازدواج مجدد را تجربه میکنند کمک خواهد کرد که این چالش ها و مشکلات را راحت تر پشت سر بگذارند .


بیشتر بخوانید:ویژگی های زنان و مردانی که آمادگی ازدواج دارند ؟


چالش های ازدواج مجدد مردان

چالش های ازدواج مجدد مردان شامل چالش های روانشناختی ، چالش های اقتصادی ، چالش های اجتماعی و … می شد . چالش های ازدواج مجدد مردان زمانی بیشتر خواهد بود که فرد فرصت زسازی را به خود ندهد و سریعا و بدون فکر اقدام به ازدواج مجدد کند . چالش های ازدواج مجدد مردان شرایطی که فرد مهل شد و به اصطلاح دو همسری را تجربه کند بسیار بیشتر و پیچیده تر خواهد بود بخصوص زمانی که پای فرزند یا فرزندانی میان شد .


بیشتر بخوانید:آیا ازدواج دائم دوام و امنیت بیشتری دارد ؟


 

مشکلات ازدواج مجدد مردان مهل

مشکلات ازدواج مجدد مردان مهل به این دلیل بیشتر است که راضی نگه داشتن همزمان دو زن و خانواده های آنان بیشتر موارد امری غیر ممکن است مگر شرایطی که همسر اول رضایت کامل داشته شد . مشکلات ازدواج مجدد مردان مهل شامل جلب رضایت هر دو همسر ، رعایت عدالت ، توجه برابر به فرزندان ، توان مالی کافی ، مدیریت همزمان دو زندگی ، تحمل قضاوت های دیگران و نگاه بد بین جامعه به دو همسری ، جلوگیری از پیش آمدن نزاع بین همسران و خانواده ها و … می شد .


بیشتر بخوانید:مشکلات و مزایای ازدواج سن لا


شرایط قانونی ازدواج مجدد مردان

شرایط قانونی ازدواج مجدد مردان طبق آخرین تصحیح قوانین ازدواج مجدد بر اساس این موارد است ، همسر اول رضایت خود را اعلام کند ، محکوم به زندان به مدت مشخص شد ، داری اختلال روانی مورد یید شد ، توانایی روری را نداشته شد ، مسئله عدم تمکین میان شد ، ترک کردن خانه و زندگی ، مفقود الاثر بودن زن ، اعتیاد به مواد مضر ، نداشتن توانایی انجام وظایف زندگی مشترک و … مشاوره قبل از ازدواج میتواند تمام اطلاعات لازم را این خصوص اختیار شما قرار دهد .


بیشتر بخوانید:مشاوره ازدواج تلفنی


 

موارد ازدواج مجدد مردان مهل

موارد ازدواج مجدد مردان مهل بیشتر زمانی اتفاق می افتد که مرد رضایت کافی را از زندگی اول خود ندارد البته ید توجه داشت که هیچ توجیهی خارج از موارد فوق برای داشتن ازدواج مجدد قابل قبول نمی شد و اگر همسر اول هیچ کدام از مشکلات ذکر شده را نداشته شد ازدواج مجدد مرد تنها به دلیل اختلالات روانشناختی و ضعف های شخصیتی مانند بوالهوسی می شد . که این شرایط مشکلات بزرگ و پیچیده ای به وجود خواهند آمد که فرد را دچار پشیمانی خواهند کرد . اما اگر ازدواج مجدد دلیل منطقی و قابل قبول داشته شد مشاوره ازدواج میتواند کمک کند مدیریت شرایط راحت تر شد و دید دقیق تر و جامع تری را از شرایط دو همسری و چالش های آن به فرد میدهد . مشاوره قبل از ازدواج مجدد میتواند کمک کند که بتوانید ازدواج موفق را وجود شرایط ویژه تجربه کنید .


بیشتر بخوانید:مشاوره ازدواج آنلاین


سوالات متداول

قانون جدید ازدواج مجدد چیست ؟

قانون جدید چندین مورد برای اجازه ازدواج مجدد از طرف دادگاه تصویب شده است که تعدادی از آن ها مطالب فوق ذکر شدند یعنی مرد تنها اثت یکی از شرایط فوق به دادگاه میتواند اجازه ازدواج مجدد داشته شد .

آیا برای ازدواج دوم اجازه زن اول لازم است ؟

بله یکی از مواردی که طبق قوانین تصویب شده اجازه دادگاه برای ازدواج مجدد قابل استناد است رضایت همسر اول می شد .

چرا مردان به ازدواج مجدد گرایش پیدا میکنند ؟

عدم رضایت از زندگی اول ، هنجار های شخصیتی مانند تنوع طلبی و تعدد طلبی ، نداشتن مهارت زندگی و دلایل غیر منطقی مانند انتقام ، لجاجت و … از دلایل گرایش به ازدواج مجدد است .

شرایط مردان برای ازدواج مجدد چیست ؟

تنها صورتی که همسر اول مشمول یکی از موارد تصویب شده توسط قانون شد مرد شرایط و اجازه ازدواج مجدد را خواهد داشت .

شرایط گرفتن زن دوم برای مردان چیست ؟

از این شرایط میتوان به داشتن بیماری صعب العلاج همسر اول یا اعتیاد به هر نوع ماده مخ و … اشاره کرد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۱۰ Rules for a Successful Second Marriage

 

مهم ترین چالش های ازدواج مجدد مردان چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت 5:55
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 14 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» مشاوره تلفنی استرس و اضطراب (شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ | ۰۳:۱۸)
» افراد دارای اختلال سلوک چه ویژگی هایی دارند؟ (جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۲۶)
» مشاوره تلفنی خیانت همسر (پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ | ۰۳:۲۰)
» چگونه عشق دروغین را تشخیص دهم؟ (چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۷:۰۶)
» رازهای یک رابطه عاشقانه عالی چیست؟ (چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۰۲)
» چه کودکانی دارای اختلال سلوک هستند؟ (چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۰)
» عشق و عاشقی چه نشانه هایی دارد؟ (چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۸)
» چرا برخی کودکان اضطراب جدایی دارند؟ (دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۳۳)
» اختلال شخصیت اسکیزوئید چیست؟ (دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۰)
» اعتماد به نفس غیر واقع بینانه چیست؟ (دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۰۲:۰۶)
» راه های تقویت اعتماد به نفس کودکان چیست؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۴)
» هفت روش افزایش اعتماد به نفس چیست؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۷:۱۷)
» فرد دارای اختلال شخصیت افسرده چگونه رفتار میکند؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۵۶)
» راه های افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان چیست؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۲۵)
» اختلال شخصیت پارانوئید چه نوع بیماری است؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۰۱)
» اختلال شخصیت خود شیفته چگونه درمان می شود؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۹)
» علائم کمبود عزت نفس چیست؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۴:۲۹)
» اختلال شخصیت ضد اجتماعی یا سر در لاک خود فرو بردن (شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۵)
» راه های جلوگیری از آلزایمر چیست؟ (شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۲۳)
» چگونه با لجبازی کودک ۴ ساله خود برخورد کنیم؟ (شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۵۸)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 37
» بازديد ديرور : 81
» بازديد ماه گذشته : 1593
» بازديد سال گذشته : 2838
» كل بازديد : 2838

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 272
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.93.74.227
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
× بستن تبلیغات