مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

خیانت مرد(betrayal of man’s)

خیانت مرد از جمله آسیب های اجتماعی، فرهنگی و خانوادگی است که ابعاد مختلف فردی و جمعی افراد ثیر گذار است . خیانت مرد میتواند به راحتی یک خانواده را از نقطه امن و شکوفایی به نابودی و نیستی بکشاند . مشاوره خیانت کید میشود که خانمها اگر به خیانت مرد خود شک کردند یا از این اتفاق مطمئن شدند هرچه زود تر برای جلوگیری و برخورد مناسب خیانت مرد از راهنمایی‌های یک مشاوره خانواده کمک بگیرند . خیانت مرد گاهی میتواند قابل کنترل و سطحی شد و امکان هدایت و خارج کردن مرد از راه اشته وجود دارد .

مثلا زمانی که خیانت مرد حد پیام های اینترنتی و تلفنی است . این صورت نیز اگر سریعا جلوی این رفر گرفته نشود میتواند به خیانت سطوح عمیق‌تر منجر شود . بنابراین خانمها نظر داشته شند که چشم پوشی و گذشت های بی مورد این تفکر که خود به خود ست خواهد شد بیشتر موضوع را پیچیده میکنند . این زمان بهتر است به جای خو مانی از توصیه مشاور ه روانشناسی یک کمک بگیرید.


بیشتر بخوانید: علت خیانت مردان چیست؟


خیانت مردان  

خیانت هر دو جنس به وقوع می پیوندد و این آسیب خانمان سوز به قی گسترده است که برخی از روانشناسان شاخه اصلی فعالیت خود را به آن اختصاص می دهند. خیانت نیز مانند سایر آسیب های مربوط به زندگی زناشویی دلایلی دارد و به نت اتفاق می‌افتد. این ور به هیچ عنوان صحیح نیست که فرد شرایط کاملا طبیعی ناگهان تصمیم به خیانت میگیرد و وارد یک رابطه عاطفی فرازناشویی میشود. این بخش به موضوع خیانت مردان میپردازیم و جای ممکن جوانب مختلف آن را بررسی خواهیم کرد. مهمترین دلیل ازدواج بشر از ابتدای خلقت آدم رفع نیازهای مختلف بوده است و بعد از برطرف شدن خواسته های جسمانی و روحی افراد ازدواج کمال انسانی هویدا خواهد شد. پس بنا بر تعریف ذکر شده منطقی به نظر میرسد که خیانت را حاصل برآورده نشدن نیاز افراد رابطه زناشویی خود بدانیم.

 خواسته های مردان از رابطه چیست و چگونه به تعهدات خود زندگی مشترک پایبند میمانند؟

برای پاسخ به این سوال ادامه به عمومی ترین دلایل و ریشه های به وجود آورنده خیانت مردان اشاره میکنیم:

 • مردان به دلیل اینکه معمولا برای کار و امرار معاش خانواده ید محیط خارج از خانواده کار کنند دوست دارند که محیط خانه محیط خارج از آن متفاوت شد. مرد هر شغلی که داشته شد حد و اندازه های آن شغل متحمل استرس، فشارهای روانی و بحث و جدل های مختلف میشود و این گیری ها انرژی ذهنی او را تخلیه میکند و به نوعی عث فرسودگی ذهن مرد میشود. مرد به خانه ای گرم و همسری نیاز دارد که موجت آرامش را زندگی و حریم خصوصی او فراهم کند. این وظیفه به صورت فطری برعهده زن است و زمانی که انجام این کار کیفیت عمل نکند ممکن است مرد طولانی مدت از زندگی زناشویی خود دلسرد شود.
 • احتیاج به مورد محبت قرار گرفتن شاید مسائله ای شد که بیشتر به عنوان نیاز زنان رابطه به آن پرداخته شده است اما حقیقت این است که این موضوع مورد مردان نیز بسیار ثیر گذار است. مردان شدیدا از محیط داخل خانه ثیر میپذیرند. مردانی که رابطه های احساسی و زناشویی خود دائما از سمت طرف مقابل انرژی مثبت و اعتماد به نفس و ئید میگیرند معمولا بسیار موفق تر از مردانی هستند که همسرانشان خانه را برای آنها به میدان کارزار تبدیل میکنند. این دسته از مردان بلند مدت یا کوه مدت به احتمال زیاد به سمت اولین محبت زنانه سوق پیدا میکنند.
 • ارضای نیاز جنسی مردان نیز چند اولویت اول نیاز های آنهاست و بر هیچ انسانی پوشیده نیست که عدم ارضای این خواسته قطع به یقین پای خیانت را به زندگی زناشویی ز خواهد کرد.

 

خیانت مرد به زن (betrayal of man’s)

خیانت مرد به زن  همانطور که لا گفته شد میتواند کانون زندگی زناشویی و بنیان خانواده را هدف قرار دهد و نابود سازد  . ابعاد خیانت مرد به زن بسیار گسترده است و وقت محدود و کم نمیتوان به همه آنها پرداخت . اما بعضی از این ابعاد عمومیت بیشتری نسبت به جنبه های دیگر خیانت دارند و اکثر موقعیت ها و شرایطی که خیانت مرد به زن اتفاق می افتد این زمینه ها میشد .

ادامه به صورت مفصل به شرایط و زمینه هایی که احتمال خیانت شوهر به زن را لا میبرد ، خواهیم پرداخت . زمینه ها و شرایطی مثل مسائل مالی و اقتصادی ، طلاق عاطفی ، طلاق جنسی ، سرد مزاجی و ….. از این دست زمینه ها هستند . ما دانستن این اطلاعات و به دست آوردن شناخت این زمینه ها میتوانیم صورت بروز مشکل به خوبی بحران به وجود آمده را کنترل کنیم .

خیانت مرد به همسرش

خیانت مرد به همسرش به چه دلایلی ممکن است اتفاق بیفتد ؟ . این سوالی است که ذهن اکثر افرادی که گیر کسب اطلاعات این رابطه هستند ممکن است شکل ببندد . خیانت شوهر به همسرش قطعا به صورت ناگهانی و خلق الساعه اتفاق نمی افتد . این روند قطقا یک روند تکمیلی و پیوسته است . اما سردعت این روند از آغاز تکمیل بستگی به نوع خیانت و شرایطی که زوجین آن قرار دارند بستگی دارد . خیانت شوهر به همسرش میتواند بنا به فرهنگ و یا سطح اجتماعی و حتی نقطه جغرافیایی محل زندگی زوجین متفاوت شد . اما نکته‌ای که هیچگاه نید فراموش کنیم این است که حتی بروز خیانت نیز یک طرف مقصر نیست و مانند تمام مشکلات و چالش های زندگی زناشویی هر دو طرف بروز مشکلات شریک و ثیر گذار هستند .

 

دلایل خیانت مرد

دلایل خیانت شوهر بنا به شرایط زندگی و حتی نسبت به ویژگی های زن خیانت دیده میتواند متنوع و متفاوت شد . البته زنان خیانت دیده یا خانم هایی که تصور میکنند اعتماد آنها زندگی زناشویی مورد خیانت قرار گرفته , سریعا ید از خدمات مشاوره خانواده و روانشناسی برای کنترل خود و گرفتن تصمیم ست بهرمند شوند . از مهمترین دلایل خیانت شوهر میتوان به موارد و نکات زیر اشاره کرد :

 • وجود مشکل و نقص برقرای رابطه جنسی سطحی که مرد از این نیاز به خوبی ارضاء شود . نیاز جنسی هر انسانی از مهمترین و حیاتی تر نیاز هاست ولی مردان طاقت کمتری برابر نبود این نیاز دارند .
 • عدم توانایی نه گفتن به پیشنهاداتی که به مرد میشود .
 • وجود تنوع طلبی مرد که گاهی ریشه مشکلات روانی او دارد .
 • تحقیر شدن توسط همسر نیز از نکاتی است که حتما خانمها ید مواظب آن شند .

  بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


نحوه برخورد مرد خیانتکار

نحوه برخورد مرد خیانتکار توسط زن خیانت دیده هر چق که سخت شد ید کاملا منطقی و دور اندیش اتفاق بیفتد . گاهی نمیتوان سریعا برای خیانت اتفاق افده حکم و مجازات طلاق صا کرد . نحوه برخورد مرد خیانتکار ید به گونه ای صورت بگیرد که تمام جوانب آن سنجیده شده شد و تمام عواقب نظر گرفته شده شد . خیانت شوهر به زن قطعا میتواند سطوح و ابعاد گونان اتفاق می‌افتد . خیانت  مردان مهل و همچنین زنان امروزه فضای مجازی بسیار به چشم می‌خورد . این نوع خیانت گاهی حتی دوطرف به دلیل فاصله جغرافیایی هیچگاه یکدیگر را نمی بینند . آیا برای این نوع از خطا سریعا میتوان گفت که طلاق تنها چاره خیانت است ؟ . بنابراین بهترین تصمیم این است که موضوع را یک مشاور میان بگذاریم و کمک او به بهترین نحو أین موضوع برخورد کنیم .


بیشتر بخوانید: طلاق به خاطر خیانت همسر


دور بودن زن و شوهر از هم

گاهی نشانه خیانت مردان زمانی دیده میشود که شرایط زندگی زوجین به نحوی است که دور بودن زن و شوهر از هم را نمیتوان این اتفاق بی ثیر دانست . مثلا فرض کنید زنی که شوهرش بنا به موقعیت و شرایط کاری مجبور است که دائم سفر شد . خب این زن احتمالا هم خودش از وجود لذت جنسی و جسمی حضور شوهر محروم میشود و هم اینکه نبودن کنار شوهرش صد بروز رابطه جنسی و یا عاطفی همسرش فردی غیر را لا میبرد . از دیگر دلایلی که مشاوره خیانت زناشویی به آن پرداخته میشود این است که ما ید سلیقه جنسی همسر خود را بدانیم که او کنار ما هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ ذهنی ارضاء شود . ادامه این موضوع را بیشتر بررسی میکنیم .

 

سلیقه جنسی (sex tastes)

قبل از اینکه ما حکم خیانت مرد به زن صا کنیم ، آیا بهتر نیست که به موضوعاتی بپردازیم که برای دوام رابطه و جلو گیری از روبرو شدن زوجین عاقبت خیانت به همسر موثر و مفید هستند ؟ روانشناسی خیانت به این موضوع اشاره میشود که زوجین قبل از ازدواج مورد مسائل مربوط به رابطه جنسی حتما بدون خجالت و شرم صحبت کنند و یکدیگر به تتدل نظر بپردازند . بسیاری از اتفاقات و آسیب‌های مربوط به خیانت شوهر به زن به این دلیل است که دو طرف از نظر جنسی هیچ تناسب و تفاهمی یکدیگر ندارند . مواردی مشاهده میشود هر دوطرف انسان های نجیب و شریفی هستند و از روی شرارت یا رذیلت اخلاقی دست به خیانت نمی زنند .  ولی به دلیل عدم تفاهم این مورد به مشکل بر می خورند .

مان خیانت زناشویی (betrayal of marriage)

گاهی خانمها به روانشناس مراجعه میکنند و دائم پی یافتن این جواب این سوال هستند که خیانت همسرم چه کنم ؟ همانطور که لا اشاره کردیم ما نید صرفا به خاطر نام خیانت فقط طلاق را به عنوان راه حل برسی کنیم . گاهی نیز امکان مان خیانت زناشویی وجود دارد . وقتی روانشناس تشخیص دهد که زندگی مورد آسیب واقع شده میتواند ادامه پیدا کند حتما ید این را به مراجعان پیشنهاد کند . طلاق حتی اگر بهترین راه هم شد قطعا آسیبهای مخربی را خود به دنل خواهد داشت . ابتدا زنان ید از مشاوره خود بخواهند که بهترین عکس العمل برابر خیانت مردان را به آنها پیشنهاد کند . یک عکس العمل سنجیده نمیتوان رابطه را روند ترمیم قرار داد .

راه های مان خیانت زناشویی

ادامه بحث به این موضوع خواهیم پرداخت که مان خیانت زناشویی به چه اشکالی میتواند انجام شود . ابتدا همانطور که گفته شد زنان ید دلایل خیانت مرد به زن را بدانند . بعد از آن رفر شوهر خیانتکار میتواند راه را برای شروع ترمیم زندگی زناشویی هموار سازد . حالا به چند نکته که زوجین طول مان ید به آنها توجه کنند میپردازیم .

 • هیچگاه فرد خیانتکار را که تلاش برای جبران گذشته است را تحقیر نکنید .
 • از قصد فرد خیانتکار برای اصلاح و ادامه دادن سالم زندگی پیش از آغاز مطمن شوید .
 • تمام تلاش خود را بکنید فرد مقابل از تلاش برای اصلاح خود دلسرد نشود .
 • از بحث و صحبت حضور دیگران مورد خطاهای فرد مقابل بپرهیزید .
 • صبر نکنید مشکل به کلی حل شود . از همان ابتدای راه مان سعی عادی سازی را بین خود و همسرن را آغاز کنید.

  بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


 

خیانت به دلیل اعتیاد جنسی (sexual addiction)

یکی دیگر از دلایل خیانت ، خیانت به دلیل اعتیاد به رابطه جنسی است . افرادی که گیر این نوع بیماری میشوند ید نسبت به نیازی که به رابطه جنسی دارند به صورت غیر منطقی این نیاز خود را برطرف کنند . معدان به رابطه جنسی نمیتوانند کمتر از نیاز خود رابطه داشته شند و آرام بگیرند . ست مثل افرادی که به مواد مخ اعتیاد دارند ، آنها نیز ید طبق برنامه و سطحی که به این موضوع اعتیاد دارند رابطه جنسی برقرار کنند . وقتی مردی مثلا هر روز رابطه جنسی را از همسر خود خواست میکند ، قطعا زن نمیتواند دائم به او پاسخ مثبت بدهد . مردی که به اعتیاد رابطه جنسی مبتلا شده است ، خیلی زود از همسر خود نا امید میشود و به سراغ زنان دیگر صرفا به خاطر برقرای نیاز جنسی روی می آورد .

انواع اعتیاد به رابطه جنسی افراد

همانطور که لا اشاره کردیم ، اعتیاد به رابطه جنسی دقیقا مثل اعتیاد به مواد مخ است . یعنی بعضی از افراد دو روز یک ر حتما ید رابطه داشته شند و بعضی هر روز . چیزی که قطعی است این است که عدم ارضای نیاز ، دقیقا مثل اعتیاد به مواد مخ برهم خوردن نظم زندگی فرد و همچنین زندگی زناشویی زوجین همراه خواهد بود . بعضی از مردان معد به رابطه جنسی وضع وخیم تری قرار دارند . آنها اعتیاد به رابطه جنسی افراد مختلف را دارند .

مثلا دوست دارند زنان تیره پست رابطه برقرار کنند . عداز ارضا شدن دقیقا ذهنشان معطوف به این نکته میشود که زنانی پوست روشن شاید لذت بیشتری را بتوانند تجربه کنند . شاید اعتیاد آنها از این جهت هم تنها را وسوسه کند که زنانی رنگ موهای مختلف را رابطه جنسی امتحان کنند به آرامش مد نظر دست پیدا کنند .

صدمات فردی و جمعی خیانت مردان

خیانت آسیب ها و صدمات خود را به زندگی فردی و زناشویی زوجین وارد میکند . زنی که مورد خیانت واقع شده شد ، اگر از شوهرش جدا شود قطعا دچار یک نوع سرخوردگی و افسردگی زندگی خود میشود . حتی صورت مان این مشکلات دیگر نمیتواند به هیچ مردی اعتماد کند و به دوره به زندگی مشترک یک مرد فکر کند . حتی اگر این تصمیم را بگیرد هیچگاه از شک و تردید مورد وفاداری شوهرش کاملا و صد صد مطمئن نخواهد بود .

فرزندانی که محیطی نا امن از لحاظ عاطفی رشد میکنند و دائم حال تماشای دعوای پ و ما خود مورد اعتماد و خیانت هستند نیز قطعا از این موضوع ضربه می‌خورند . آنها می آموزند که جنس مخالف به احتمال زیاد خیانتکار است و یا آینده به جنس مخالف اعتماد نخواهند کرد و یا انتقام والددخیانت کار خود را از دیگران میگیرند .

 

اسلام و موضوع خیانت

اسلام نیز به مردان و زنان پیرو دین بسیاری از آموزه‌های خود بر منسجم نگه داشتن ساخر خانواده کید میکند . اسلام خانواده را مهمترین پایگاه اجتماعی برای یک جامعه سالم میداند . دین مبین به تمام زوجین توصیه میکند که اگر به دنل سعادت دنیا و آخرت هستند ، کسب رضایت همسر خود را دستور کار قرار دهند . خیانت مرد به زن از نظر اسلام کار بسیار زشت و گناه آلودی به شمار میرود و صورت مطالعه خواهیم دید که راههای بسیار زیادی نیز برای جلوگیری از این اتفاق اسلام پیشنهاد شده است . اسلام آموزه‌های خود که توسط اهل بیت علیهم السلام به ما ارائه شده است به خانمها راههای کشف خیانت مردان و همچنین راه حل ها و س هایی برای جلوگیری از أین مسائل را آموزش میدهد .

سوالات متداول

آیا خیانت مردان زندگی زناشویی فقط به دلیل کمبود زندگی مشترکشان اتفاق می‌افتد؟

خیر خیانت مردان به همسرشان زندگی مشترک فقط به دلیل وجود کمبودی از سمت همسرشان اتفاق نمی‌افتد. دلایل دیگری مثل لااولی گری اخلاقی یا جنسی و همچنین وجود بیماری ها و اختلالات روانی نیز میتواند عث این اتفاق شد.

آیا زنان میتوانند از وقوع خیانت رابطه جلوگیری کنند؟

زندگی مشترک زن و مرد نسبت به یک دیگر وظایفی دارند که اگر آنها را به خوبی انجام دهند میتوانند از ز شدن پای خیانت به رابطه خود جلوگیری کنند. زنان شناخت نشانه های خیانت مردان و راه های جلوگیری از آن میتوانند از حریم زندگی زناشویی خود مراقبت کنند.

چند نیاز اصلی که ممکن است مردان به دلیل نبود آنها به سمت خیانت بروند!

#نیاز به محبت و لطافت زنانه #نیاز جنسی که از مهمترین نیازهای مردان به شمار میرود.#نیاز به ثیر گذار بودن زندگی مشترک#نیاز به ارزشمند شمرده شدن و قدانی توسط همسر.

امروزه شایع ترین خیانت از سمت مردان چگونه اتفاق می‌افتد؟

فضای مجازی به دلیل سهولت ارتط وجود فایده های زیاد میتواند رابطه هایی را نیز به صورت ناسالم به وجود بیاورند که کانون  خانواده و اصل تعهد را تهدید میکند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ۷ Types Of Marriage Betrayal That Are Often Overlooked 

 

عکس العمل برابر خیانت مردان چگونه ید شد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:06
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 49 | لينك ثابت
5 / 5 ( 2 votes )

روانشناسی کودک دو ساله پر پیچ و خم و  دشوار است چرا که کودک از ثت رفری بسیار کمی برخوردار است یک لحظه او خوشحال و دوسنه است لحظه ی دیگر خجالتی است و گریه می کند و اغلب بدون هیچ دلیل آشکاری رفرهایش را تغییر میدهد . این حال ، این تغییرات خلقی فقط بخشی از پروسه رشد اوست . این رفر ها نشانه هایی از تغییرات احساسی هستند . تربیت کودک هر سنی که شد بسیار سخت و مهم میشد .

کودک شما حال مرزه برای کنترل اعمال ، تحریکات ، احساسات و بدن خود است . این سن ، کودک شما می خواهد جهان را کشف کند و به دنل ماجراجویی شد . نتیجه ، او بیشتر وقت خود را صرف آزمایش محدودیت ها میکند آن هم توسط خودش ، شما و یا محیط اطرافش . مسفانه او هنوز از مهارتهای مورد نیاز برای انجام ایمن کارها برخوردار نیست و تنها چیزی که میداند اینست که شما از او محافظت می کنید . مشاوره خانواده جهت شناخت کودک و روش های فرزندپروری به شما والدین گرامی کمک می نماید.


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره کودک تلفنی


نکات روانشناسی کودک دو ساله

نکات روانشناسی کودکان دو ساله میتواند شامل محث زیادی شد . بطور مثال این نکته که هر الگوی اعتراضی که او پایان یک سالگی اش یاد گرفته  احتمالا برای مدت زمان طولانی ادامه خواهد یافت . به عنوان مثال ، هنگامی که شما قصد دارید او را یک پرسر یا مثلا خواهرن تنها بگذارید ، او ممکن است عصنی شود و جدایی ابدی را پیش بینی  کند . یا ممکن است گریه کند و به شما بچسبد یا گوشه گیر و خاموش شود . هر رفری که می کند ، سعی نکنید که او را به عقب هل داده یا مجازات کنید .

بهترین کتیک این است که او را قبل از اینکه ترک کنید بغل کرده و به او محبت کنید و به او از برگشت خودن اطمینان خاطر منتقل کنید و وقتی برگشتید از او برای صبر و تحمل دورین تمجید و سیش کنید . این مورد دلسرد نشید چرا که پروسه جدایی شما از آن سه سالگی بسیار ساده تر خواهد شد . آیا فرزند شما هنگام برخورد بستگان شما گریه میکند و احساس ناامنی دارد ؟ این برای کودکان نوپا غیر معمول نیست که چون شما همیشه اطراف او هستید به افراد دیگر اعتماد نداشته شد زمانی که محدودیت های خود را نسبت به دیگران آزمایش کند . اما این حال ، کودک نو پا خود مایل به چیزهایی است که ممکن است خطرناک یا دشوار شد ، زیرا او می داند که اگر او به دسر بیفتد او را نجات خواهید داد .


بیشتر بخوانید: بهترین مرکز مشاوره کودک


 

مشاوره و روانشناسی کودک دو ساله

مشاوره و روانشناسی کودکان دو ساله نیازمند صبر است . از آنجایی که دو ساله ها معمولا طیف وسیعی از احساسات را بیان می کنند ، برای همه چیز از لذت گرفته به خشم آماده شید . این حال، اگر فرزندن به شدت غیر منفعل یا متوقف شده شد یا اغلب غمگین و پرتوقع و ناراضی شد ید پزشک متخصص اطفال یا مشاور کودک و مشاور خانواده مشورت کنید . این می تواند نشانه هایی از افسردگی شد ، که ناشی از نوع خاصی از استرس های پنهان یا مشکلات بیولوژیکی است . اگر پزشک شما تشخیص دهد که کودک دچار افسردگی است  احتمالا فرزند شما را به یک متخصص بهداشت روان برای مشاوره روانشناسی ارجاع خواهد داد .

استقلال کودکان

بهترین راه روانشناسی کودکان دو ساله از دید مبحث مشاوره و روانشناسی کودکان دو ساله شما این است که گاها به او استقلال بدهید . شما می توانید تشویق او به رفرهای بهتر میزان احساس مثبتش نسبت به خودش را لا ببرید . برای انجام این کار، فعالیت های معینی را تعیین کنید که به او اجازه می دهد کنجکاوی خود را کشف و اجرا کند ، اما این فعالیت را رفرهای خطرناک یا ضد اجتماعی اش محدود کنید مثلا جیغ زدن عموم را ممنوع بدانید . این دستورالعمل ، او شروع به ک استقلال می کند . او هر ر که کودک دیگری زی می کند ، هر ر که به تنهایی غذا میخورد ،  و یا به تنهایی راه می رود ، اعتماد به نفس زیادی پیدا میکند .

گاها به او کمک کنید فعالیت خود را شروع کند ، یا کمک شما آنرا تکمیل کند . همانطور که شما هم می دانید ، او مورد این دسوردها و کارهای خودش احساس خوبی خواهد داشت . اعتماد به نفس او حال افزایش است ، او همچنین یک تصویر از خود به عنوان کسی که به نوعی خود ساخته رفر می کند ذهنش میسازد ، راهی را که شما آن تشویقش کرده اید ، توسعه می دهد و رفرهای منفی محو خواهد شد و این از مهمترین نکات روانشناسی کودکان دو ساله است .

روانشناسی کودک دو ساله لجز

روانشناسی کودک دو ساله لجز مورد کودک لجز و جستجوگر کیید میکند که مواردی ید محیط خانه را تغییر دهید اگر کودک شما روز به روز لجزانه تر یک موضوع کاملا قابل لمس دست و پنجه نرم می کند مثلا از کابینت آشپزخانه لا می رود ، به جای تنبیه یا مجازات کودک ، خانه را مجددا چیدمان کنید امن و غیر قابل دسترس برای او شد . بچه ها کشف یاد می گیرند و سعی می کنند دست زدن به ابزار این کار را بکنند و خرابکاری های خود را انجام  بدهند .

“خانه هاین” را تغییر بدهید اما تلاش نکنید رفرهای طبیعی یادگیری کودک را خنثی کنید . همانطور که نوزاد شما رشد می کند، مناطق جدیدی را کشف خواهید کرد که ید برای زی او امن شد . توجه به روانشناسی کودک دو ساله این را ک کنید که همه اینها بخشی از ساخر محیطی اوست او دارای پنسیل بیشتری برای یادگیری و زی بدون خطر شد . کودکان دوران دو سالگی خشونت طلب و لجز هستند ، اما هر سن ممکن است لجاجت رخ دهد .


بیشتر بخوانید:  روانشناسی کودک ۶ ساله


شخصیت والدین

گاهی اوقات این بخشی از شخصیت های شما است که شما به عنوان والدین آنرا به کودک انتقال داده اید ؛ موارد دیگر این روش صرفا یک روش برای تست مرزها و آزادی ها توسط آنهاست و گاهی اوقات کودک حال تلاش برای بیان چیزی است که او را اذیت میکند . آرام قی ماندن ، گوش دادن و ک کودک و رعایت یک نمونه خوب از رفر قابل قبول او ، یک کودک لجز را رام کنید . مبحث مشاوره و روانشناسی کودکان دو ساله ک نوزادان و کودکان نوپا دو سال اول زندگی به عنوان یک دوره ” بحرانی ” توسعه فکر و رشد کودک شناخته می شود ، مغز کودک به طور مداوم رشد می کند و یادگیری اش بیشتر میشود ، و از ذخیره اطلاعات برای بقیه عمر خود استفاده می کند.

نکات روانشناسی کودک دو ساله همانطور ک گفته شد پیچیدگی های زیادی همراه است . روانشناسی کودکان دو ساله لجز امری مشکل است اما گاهی رفرهای کودک ، که ممکن است به نظر می رسد اشتیاق و یا حتی شیطانی است ، واقع روند طبیعی از یادگیری مورد علت و معلول است . به عنوان مثال ، اگر عادت دارید به او فقط ” نه ” بگویید یا هر ر که کودک شما یک رفر ناخواسته می کند به یک پاسخ همیشگی عادت کنید ممکن است کودک به سادگی رفر را تکرار کند ببیند آیا واکنش شما یکسان است یا خیر . تغییر دادن پاسخ شما به رفرش فرزند شما متوجه خواهد شد که او همیشه نمی تواند پاسخی را که می خواهد یافت کند و رفرهای مختلف را امتحان می کند .

 

روانشناسی کودک دو ساله نافرمان

روانشناسی کودک دو ساله نافرمان امری نیازمند صبر و آرامش است . مثلا هنگامی که کودک دست همسالان خود را چنگ میزند و به شما نگاه می کند ، مهرنانه دست او را بگیرید ، چشمانش نگاه کنید و ملایمت بگوید : “ما چنگ نمی زنیم به آرامی لمس می کنیم . ”  همچنین می توانید دست خود به راحتی دست هایش را لمس کنید تفاوت بین چنگ زدن و لمس نرم را به او نشان دهید . از همین تکنیک برای تیس یک کودک دو ساله یا کودک نوپا استفاده کنید .

وقتی او از حد مجاز عبور می کند و مرزها را می شکند و نافرمانی میکند ناگهان متوجه تغییر رفر شما شده و عقب نشینی میکند . چنین حالاتی اغلب خشم و سرخوردگی رفر میکند . او حتی ممکن است ضربه زدن ، گاز گرفتن یا لگد زدن نیز اعتصاب کند . این سن ، او کنترل زیادی بر واکنش های احساسی خود ندارد ، بنابراین خشم و سرخوردگی او ناگهان قالب گریه ، ضربه زدن یا فریاد کشیدن ظاهر میشوند . این تنها راه برای مقابله واقعیت های دشوار زندگی سن دو سالگی است ! او حتی ممکن است به شیوه ای عمل کند که به خودش یا دیگران آسیب برساند مثل چنگ انداختن ، این ها از نکات روانشناسی کودکان دو ساله و همه بخشی از دو ساله بودن است .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک چیست ؟


 

مقابله نافرمانی

مبحث روانشناسی کودکان دو ساله و قسمت روانشناسی کودکان دو ساله نافرمان برای مقابله نافرمانی کودک این راه بسیار راحت و انجام شدنی است که توجه کودک خود را به چیزهای دیگر تغییر دهید . اگر کودک شما به سمت چیزها یا رفرهای اشته کشیده میشود نام او را ذکر کنید و سپس توجه کودک خود را به سمت یک اسب زی یا حواس پرتی که از او لذت می برد هدایت کنید . هزاران نوع استراتژی آماده دیگر برای هدایت توجه کودک خانه  مبحث روانشناسی کودکان دو ساله وجود دارد . به عنوان مثال، وقتی خانه را ترک می کنید ، کب مورد علاقه کودک خود را یا یک اسنک برای میان وعده یا اسب زی کوچک کودک خود را کیف پول خود قرار دهید .  شی کیف پول خود را پنهان کنید زمانی که به آن نیاز داشته شید .

اگر شما و فرزندن خانه دیگران هستید و کودک به سمت یک سیم برق هدایت می شود ، نام او را بگویید و سپس بپرسید که آیا او توپ خود را می خواهد . این حواس پرتی ممکن است توجه او را جلب کند و افکار او را منحرف کند . روانشناسی کودکان دو ساله یکی از شایع ترین رفرهای بد که نوزادان و کودکان نوپای دو ساله تکرار می کنند ، ضربه زدن ، چنگ زدن ، گزش دادن یا لگد زدن است . آنها این کار را انجام می دهند ببینند چه واکنشی انجام خواهید داد ، نه اینکه به شما و دیگران آسیب برسانند . مهم است که شما به فرزندن آموزش دهید که چگونه دیگران ارتط برقرار کند . و آخر اگر راه های گفته شده برای شما امکان پذیر نیست میتوانید به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنید .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه روانشناسی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   Emotional Development: 2 Year Olds

 

روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که ید بدانید

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ساعت 3:30
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 51 | لينك ثابت
4.5 / 5 ( 4 votes )

فواید ازدواج سن پایین را میتوان از دیدگاه های مختلف مورد بحث قرار داد .

 • فواید ازدواج سن پایین از لحاظ جسمی
 •  فواید ازدواج سن پایین از لحاظ جنسی
 • فواید ازدواج سن پایین از لحاظ روحی

 

ازدواج سن پایین موضوعی است بحث برانگیز و دارای لایه های مختلف است . موضوعی که میتواند جامعه را بر اساس آن به دو گروه مخالف و موافق تقسیم کند . اما سوال این جا است که جامعه پیش روی ما چه کسانی هستند ؟ جامعه روانشناسی ؟ قشر سواد ؟ قشر کم سواد ؟ طبقه مرفه ؟ طبقه نیازمند ؟ جامعه مشاور خانواده ؟ و . . . این زمینه مشاوره خانواده به شما عزیزان برای گرفتن تصمیم و انتخاب ست کمک و راهنمای شماست.

فواید ازدواج سن کم شاید از نگاه هریک از جوامع نام برده متفاوت شد اما به طور حتم نقطه نظر های مشترکی میان آن ها به چشم میخورد . فواید ازدواج سن کم برای پسر و دختر متفاوت است چرا که این دو از نظر بلوغ جنسی و روحی بنا به تفاوت های فطری کاملا متفاوت هستند .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


مشکلات و فواید ازدواج سن پایین

مشکلات و فواید ازدواج سن پایین حال حاضر موضوعی است که خانواده ها ید از طریق مشاور خانواده کاملا از آن آگاهی پیدا کنند . مشکلات و فواید ازدواج سن کم امری نسبی است . به این معنا که ممکن است فردی ازدواج سن پایین یک ازداج موفق داشته شد و رضایتمند از تشکیل خانواده شد و فردی دیگر از اینکه سن پایین ازدواج کرده است کاملا پشیمان شد و گیر مشکلات مختلف شد . اما این تفاوت ها از کجا سرچشمه میگیرد ؟ چه چیزی عث موفقیت یا عدم موفقیت ازدواج سن پایین میشود ؟ پاسخ به این سوال ها اولین و کلیدی ترین مسئله را میتوان تفاوت های فردی دانست . تفاوت های فردی که بخشی از آنها فطری و غریزی است مانند بلوغ جنسی و جسمی که ممکن است فردی بسیار زود خود را نشان دهد و دیگری دیر تر .

اما این امری نیست که فقدان آن تهدید کننده شد چرا که دیر یا زود هر انسانی بلوغ جنسی را ون خود احساس خواهد کرد . اما تفاوت های فردی دیگری نیز وجود دارند که بخش عظیمی از آن اکتسابی است و به نوع تربیت و محیط رشد و آموزش شخص بستگی دارد . بلوغ فکری و روحی این دسته از تفاوت های فردی قرار دارند که بخش قابل توجهی از میزان مشکلات و فواید ازدواج سن کم به آن بستگی دارد از جمله مواردی که نیاز به تفکیک جنسی برای رسیدگی و تحلیل آن نیاز میشود مشکلات و فواید ازدواج سن کم است چرا که این موضوع مردان کاملات متفاوت از زنان است پس اینجا مورد هرکدام به طور جداگانه بحث خواهیم کرد .

 

 

فواید ازدواج سن پایین برای پسران

سن ازدواج افراد به صورت متفاوت وجود دارد . فواید ازدواج سن کم برای پسران موضوع مورد بحث این بخش است . شاید اگر به صورت مصاحبه از افراد مختلف بپرسیم که فواید ازدواج سن کم برای پسران را نام ببرند پاسخ های متعددی را بشنویم که ممکن است بر اساس تجربه شخصی آنها شد . اینجا سعی میکنیم مواردی از فواید ازدواج سن کم برای پسران را مثال بزنیم که بطور مشترک مورد همه آنها صدق میکند .

کنترل میل جنسی :

بهتر است هم صادق شیم چرا که کنترل غریزه جنسی آقایان بسیار دشوار تر از خانم ها است و پس از بلوغ جنسی یکی از دغدغه های مردان برطرف کردن نیاز جنسی خود است و اگر به موقع و به روش ست به این نیاز پاسخ داده نشود دو حالت اتفاق می افتد . یک اینکه شخص روش هایی که از لحاظ روانشناسی جواب میدهند غریزه جنسی خود را کنترل میکند و آن کنار می آید . دوم اینکه شخص آنگونه که ید خوددار نشد که این صورت غریزه جنسی او را تحت فرمان خود می آورد .

این حالت یا شخص از طریق برقرار کردن روابط جنسی نا مشروع نیاز خود را رفع میکند که به مرور زمان از لحاظ روانشناسی عث میشود به فردی پرخاشگر یا گوشه گیر ، افسرده و مضطرب تبدیل شود که هرچه این مسیر پیش تر میرود احساس پوچی بیشتری مکند و حتی اگر بعد ها ازدواج کند به دلیل تنوع تجربه روابط جنسی ممکن است مادام همسر خود را شریک های جنسی خود مقایسه کند و این امر سبب طلاق جنسی و عاطفی بین آنها شود . و یا اینکه شخص برای رفع نیاز خود به مسئله ای به نام خود ارضائی روی آورد که صدمات آن به روح و روان و همچنین جسم او بسیار زیاد است .ما اگر پسر سن پایین ازدواج کند و بتواند کنار همسر خود به آرامش جنسی برسد هیچ یک از مسائل گفته شده رو به رو نخواهد شد .

مسئولیت پذیری :

امری کاملا طبیعی و توجیه پذیر است که لا تر رفتن سن انعطاف شخصیتی افراد کاهش یافته و سخت تر برابر تغییرات و مشکلات قبول مسئولیت میکنند . همه ی ما به اهمیت مسئولیت پذیری   ازدواج موفق آگاهیم . گاه ازدواج سنین لا عث شده است که فرد نتواند مسئولیت زندگی مشترک را بپذیرد که ممکن است به این دلیل شد که فرد مدت زمان زیادی را بدون مسئولیت جدی گذرانده است . اما اگر ازدواج سن پایین و زمانی که فرد انعطاف لازم برای تغییر شخصیت را دارد اتفاق بیفتد میتواند شروع زندگی مشترک به فردی مسولیت پذیر تبدیل شود .

پیشرفت اقتصادی :

جمله ای عامیانه که همه ما شنیده ایم ” هرچه زودتر تشکیل زندگی بدهی زودتر صاحب خانه میشوی ” شاید این را رها به خود ماهم گفته شند و نمیتوان منکر منطق پشت این جمله شد چرا که ازدواج سن پایین آمد خود را صرف پیشرفت زندگی میکنیم نه خرج کردن آن راه تفریحات بی مورد و خرید های غیر منطقی . همین امر عث میشود کسانی که سن پایین ازدواج کرده اند وجود فکر اقتصادی زندگی بهتری را از نظر مالی داشته شند .

شخصیت اجتماعی :

زب مثبتی که ازدواج سن پایین عث میشود از طرف جامعه یافت کنید این است که شما را به عنوان فردی مستقل ، اراده ، شجاع و دوست دار خانواده میبینند و همین دیدگاه مثبت سبب میشود که از شما شخصیت اجتماعی بهتری نمایش داده شود .فرصت بیشتر برای اقدام امور مختلف : ازدواج سن پایین به شما این فرصت را خواهد داد که برای فرزند دار شدن یا تغییر شغل و مسائل این چنینی شما به ق کافی زمان اختیار داشته شید .

فواید ازدواج سن پایین برای دختران

فواید ازدواج سن کم برای دختران بیشتر از جنبه روحی روانی آن مورد توجه است . از آنجایی که به طور ذاتی دختران از روحیه و احساسات لطیف تری برخوردارند و اکثر تصمیم گیری ها بعد احساسی آنها بیشتر خود را نشان میدهد پس فواید ازدواج سن کم برای دختران به نکاتی که به احساسات انسانی برمیگردد میتوان اشاره کرد .

 • دخترانی که سن پایین ازدواج میکنند چون احساسات لطیف تری دارند وابستگی عاطفی بیشتری نسبت به همسر خود پیدا میکنند و همین امر عث میشود که برخورد مشکلات تحمل بیشتری از خود نشان دهند .
 •  دخترانی که سن پایین ازدواج میکنند به سبب اینکه هنوز هیجانات و شیطنت های نوجوانی را خود دارند زنانی پر نشاط تر و سرزنده تر میشند و این عث میشود که زندگی شاد را کنار همسر خود داشته شند .
 • مواردی مانند پیشرفت اقتصادی و کنترل نیاز جنسی و فرصت بیشتر امور مختلف پسر و دختر از فواید مشترک برخوردارند .

 

 

مخالفان فواید ازدواج سن پایین

مخالفان فواید ازدواج سن پایین گاه خود پسر و دختر ، گاه خانواده و گاه جامعه روانشناسی و افراد مشاور خانواده هستند که هر کدام از دیدگاه خود به این موضوع نگاه میکنند و دلایل خاص خود را دارند . اما روشن است دلالیل منطقی و شفافی پشت این مخالفت ها وجود دارد البته اگر مخالفان فواید ازدواج سن کم را به طرفداری از سیاستی خاص یا صرفا به دلیل تجربه ناموفق شخصی بحث ازدواج سن پایین مخالفت نکنند . این تفاسیر نید هایی وجود دارد که ازدواج سن پایین را رد کنند .

همانطور که گفته شد ازدواج بهترین شیوه برای هدایت و کنترل غریزه جنسی بهترین مسیر است اما میتواند همان ق که مطلوب به نظر میرسد نابود کننده نیز شد . اگر فرزندان خود را فقط به این دلیل که به بلوغ جنسی رسیده اند اماده ازدواج ببینید یا خود فرزندان صرفا به خاطر رفع نیاز جنسی تن به ازدواج بدهند نید توقعی غیر از این داشت که که گذشت مدتی از ازدواج و رفع کنج کاوی مورد ارتط جنسی پسر و دختر از زندگی دلسرد شوند و این شروع کننده اختلافات شد .

نقش والدین

به عنوان والدین وظیفه خود را مورد بلوغ فکری و روحی فرزندانن به بهترین نحو انجام دهید و این امر کمک کلاس های روانشناسی و مشاوره خانواده آسان تر پیش خواهد رفت . جمله معروف سن فقط یک عدد است مورد ازدواج صدق میکند و نید عدد خاصی را برای آن نظر گرفت هرگاه فرد خود از لحاظ فکری و روحی احساس کند که اماده پذیرش زندگی مشترک است میتواند هر سنی ازدواج موفق را تجربه کند . این میان نید فراموش کرد که مسئله کودک ازدواجی کاملا بحثی جدا از ازدواج سن پایین است و خود به عنوان یک هنجار اجتماعی جای بحث  و مل بسیار  دارد .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  What is the right age to get married?

 

فواید ازدواج سن پایین ،گذری به دیدگاه ها

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 18:43
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 59 | لينك ثابت
4.7 / 5 ( 6 votes )

سالگرد ازدواج

سالگرد ازدواج جزء معدود مراسم هایی است که بین اکثر جوامع و فرهنگ های مختلف مشترک است حال آنکه ممکن است نحوه برگزاری آن تفاوت هایی به چشم بخورد اما به طور کل ماهیت آن تغییری نمیکند . مشاوره خانواده این زمینه، راهگشا و یاری رسان به شما عزیزان می شد.

مراسمی ثیر گذار ممکن است برای افراد همان ق اهمیت داشته شد که مراسم ازدواج دارد . فلسفه سالگر دزندگی مشترک به امپراتوری روم مقدس برمیگردد که به اولین سالگرد ، سالگرد کاغذی ، بیست و پنجمین سالگرد ، را سالگرد ازدواجهای نقره ای نام گذاری میکردند و آن ج گل نقره ای هدیه میدادند و پنجاهمین سالگرد ، را سال گرد ازدواج طلایی مینامیدند  و آن ج گل طلایی هدیه میدادند . و نهای جشن شصتمین سالگرد ، را سالگرد ازدواجهای الماس نام نهاده اند .پس از شروع زندگی مشترک هر ساله ریخ دقیق ازدواج جشنی به رسم یاد بود برگزار میشود که این میان اولین سالگرد ازدواجها از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

تبریک سالگرد ازدواج

تبریک سالگرد ازدواج یکی از مهمترین واکنش هایی است که زن و شوهر این روز ید نسبت به یکدیگر از خود نشان دهند . ممکن است این روز از طرف دوسن و آشنایان نیز به زن و شوهر تبریک گفته شود . تبریک سالگرد ازدواج میتواند کیفیت های مختلف و موقعیت ها و مکان های متفاوتی اجرا شود . و این امری است که به ذوق و سلیقه ی افراد و همچنین میزان اهمیت این موضوع از نظر آن ها بستگی دارد . نید فراموش کرد که به یاد داشتن ریخ سالگرد زندگی مشترک بهترین هدیه است چرا که این نشان دهنده ی اهمیت آن روز ذهن و قلب طرف مقابل است . اما اینکه شخص چه اندازه بخواهد تبریک سالگرد ازدواج را برای همسرش شکوه و مهیج  برگزار کند مسئله جدایی  است .


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره روانشناسی


 

اهمیت سالگردهای ازدواج

اهمیت سالگردهای ازدواج از لحاظ روانشناسی داشتن یک ازدواج موفق  بسیار زیاد و نقش آن انکار نشدنی است . اگر برای بهبود کیفیت زندگی به مشاور خانواده مراجعه کنیم بدون شک اهمیت سالگرد ازدواج را به ما متذکر خواهد شد چرا که روانشناسان و کارشناسان خانواده معتقدند که ماهیت سالگرد زندگی مشترک جدای از سطح برگزاری مراسم  عث پیوند عاطفی و روحی هرچه بیشتر زن و شوهر و ایجاد کننده احساسات عمیق تری بین آنها میشود . اما همانطور که گفته شد اولین سالگرد ازدواج نسبت به سالهای بعد از جایگاه ویژه تری برخوردار است چرا که از نظر روانشناسی حافظه دقیق تر ثبت میشود پس بهتر است که زوجین اولین سالگرد، نهایت ذوق و علاقه و توان خود را نشان دهند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی روانشناسی


اولین سالگرد ازدواج

اولین سالگرد ازدواج یک سال از شروع زندگی مشترک دو نفر طی شده است پس به طور طبیعی ید از علایق ، ارزش های فردی ، خط قرمز ها و بسیار دیگر از خلقیات یکدیگر شناخت داشته شند و بدانند که چه چیزی همسرشان  را خوشحال و او را به وجد می آورد .  ید سعی شود که مراسم حداکثر کیفیت خود نسبت به ایده آل های طرف مقابل برگزار شود ، برای مثال اگر همسر شما فردی است برونگرا که به سپری کردن وقت خود دیگران علاقه مند است و حضور جمع های دوسنه و خانوادگی برای او مفرح است ید سعی کنید که جشن سالگرد ازدواجها حضور جمعی از دوسن صمیمی و کنار خانواده برگزار شود .

شناخت همسر

اما اگر طبق شناختی که از همسر خود دارید او فردی ونگرا یا خجالتی است که حضور پیدا کردن جمع او را معذب میکند و به او استرس میدهد بهتر است ایده ی جشن پر سر و صدا را از ذهن خود کنار بگذارید  به یک جشن دو نفره  که میهمان آن فقط  خودن هستید فکر کنید .

مسفانه امروزه بسیاری از جشن ها و ابراز محبت ها نمادین و صرفا برای نمایش فضای مجازی و پوشالی  است هرگز فراموش نکنید که سالگرد زندگی مشترک روزی است که مختص شما و همسر ن است پس علایق و راحتی خود و همسر ن ید برای شما اولویت شد . به این فکر نکنید که  جشن سالگرد برای ازدواج شما از نظر دیگران چگونه و  چه کیفیتی برگزار شده  است یا نگران جلب رضایت دیگران نشید  بلکه ببینید که چگونه خود و همسر ن لذت میبرید و این جشن براین به یاد ماندنی میشود .

جشن سالگرد برای ازدواج

سعی کنید حد امکان تبریک سالگرد زندگی مشترک غیر منتظره و یک سوپرایز برای طرف مقابلن شروع شود حال چه جمع چه جشنی دونفره سپس غذا را یک محیط رمانتیک و آرامش هم میل کنید و پایان جشن را هم سعی کنید یک اتفاق مهیج مانند رفتن به شهرزی یا هر چیز دیگری خاتمه دهید هرگز فراموش نکنید که اهمیت سالگرد ازدواج  برای تجدید عهدی است که هم بسته اید برای تحکیم پیمانن و نزدیک شدن عاطفی شما پس جملات محبت آمیز و ابراز عشق را این جشن از هم یغ نکنید ر دیگر به همسر خود این اطمینان را بدهید که هر شرایطی چه روزهای سخت چه مشکلات و چه شادی ها کنار او خواهید ماند .

هدیه شما به طرف مقابل فقط ید طبق علایق او شد پس به قیمت و یا اندازه آن فکر نکنید مثلا اگر همسر شما فردی اهل مطالعه است میتوانید کبی مرتبط زمینه مورد علاقه او هدیه کنید . صداقت کلام و عمل شما این جشن از هر هدیه ای ارزش تر است  پس حتی اگر تمام تدارک شما برای تبریک سالگرد ازدواج یک شاخه گل یا یک پیام محبت آمیز شد اما کمال صداقت ثیر خود را برای همیشه قلب و ذهن طرف مقابلن خواهد گذاشت .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


 

خاطرات سالگردهای ازدواج

خاطرات سالگردهای ازدواج جزء عمیق  ترین خاطراتی است که برای همیشه ذهن انسان پا بر جا قی خواهد ماند . شاید جزئیات آن به مرور زمان به دست فراموشی سپرده شود اما یاد آن و اثر مطلوبی که بر قلب و ذهن آدمی خواهد گذاشت هرگز ، اگر بتوانیم خاطرات  سالگردهای ازدواج را به صورت فیلم یا عکس ثبت کنیم و آنها را نگهداری کنیم بدون شک سالها بعد برای ما بسیار دیدنی خواهد بود و مرور آنها برای خود و فرزندانمان یاد آور روزهای خوبی است که عشق سپری شدند .

سالگرد زندگی مشترک و ریخ های این چنینی و کل مراسم های رمانتیک همیشه برای خانم ها نسبت به آقایان از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است چرا که زنان دارای بعد احساسی قوی تر و حساس تری هستند پس خاطرات سالگردهای ازدواج میتواند از زن های یک همسر سر زنده انگیزه و علاقه مند به خانه و خانواده بسازد پس اگر شما جزء آن دسته از مردانی هستید که حافظه خوبی ثبت ریخ ها ندارید یا فردی پر مشغله هستید که ممکن است روزمرگی ها ریخ های مهم مانند ریخ تولد یا سالگرد ازدواج را فراموش کنید بهتر است یک دفترچه یادداشت یا جایی که روزانه آن را چک میکنید ریخ های این چنینی را یادداشت کنید .


بیشتر بخوانید: مشاوره مسائل زناشویی


سالگرد ازدواج موفق

سالگرد ازدواج موفق صرفا به یک جشن آنچنانی و مجلل گفته نمیشود که به ظاهر همه چیز آن لوکس و بدون نقص شد  بلکه سالگرد ازدواج موفق زمانیست که توانسته شیم جای خود را قلب و ذهن طرف مقابل جاودانه تر کرده شیم . سالگرد ازدواج موفق به این معنا نیست که فقط یک ازدواج موفق میتوانیم جشن سالگرد بگیریم بلکه حتی اگر زندگی زناشویی خود دچار اختلاف هستیم مراجعه به مشاوره خانواده و روانشناسان متخصص و ریشه یابی اختلافات خود جشن سالگرد ازدواج پیمان ببندیم که از این پس نسبت به یکدیگر گذشت تر ، محبت تر ، مسؤلیت پذیر تر و دلسوز تر به زندگی خود شیم . پس این جشن فقط یاد بودی از گذشته نیست بلکه فرصتی است برای شروعی دوره …

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   Reasons Why You Should Celebrate Your Anniversary

 

چرا ید به سالگرد ازدواج اهمیت بدهیم ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 18:11
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 55 | لينك ثابت
4.5 / 5 ( 6 votes )

وظایف مرد رابطه زناشویی

وظایف مرد رابطه زناشویی از همان لحظه که به فکر ازدواج می افتد و به خواستگاری میرود آغاز میشود . این وظیفه تحت ثیر عوامل زیادی است .  اینکه او چه شرایطی از نظر روحی و روانی قرار دارد و چه محیطی پرورش یافته است ؟ انگیزه ی او برای ازدواج چیست ؟ آیا او وظایف مرد رابطه ی زناشویی آشناست؟ سوال های زیادی مطرح است که او ید تنهایی خود به آنها پاسخ بدهد . او وظایف مرد رابطه زناشویی آشنا نشد نمیتواند برای خود و همراه زندگیش آرامش وخوشبختی به ارمغان بیاورد .

مردانی هستند که به دلیل شرایط اقتصادی عشق و علاقه را نادیده میگیرند . دختری ازدواج میکنند که از نظر مالی بتواند به آنان کمک کند و اهدافشان را فراموش میکنند . برنامه هایی که برای آینده داشتند غوغای استرس و هیجان ازدواج گم میشود  . یادشان میرود از دختری که برای زناشویی نظر گرفته اند چه توقعی دارند . این دختر چق اهداف آینده آنان همسویی دارد . اگر همسویی دارد آیا برای رسیدن به این اهداف توانایی و قت لازم را  دارد یا نه ؟ این زمینه مشاوره خانواده می تواند به شما خانواده ها و زوجین عزیز کمک کننده شد.

وظایف مرد خانه

خانواده کوچکترین واحد اجتماع است که تمام امور از آن آغاز میگردد ، پس ید پایه این زندگی محکم شد  . یک خانواده که تدبیر پایه گذاری شده  آسانتر به اهدف میتوان رسید  . چنین خانواده ای آرامش حکمفرماست ، نه زورگویی و سرخوردگی . عصنیت و خشم کمتر دیده میشود و تمام مشکلات منطق و تدل نظر حل میشود . نوی خانه به کمک مرد خود نقشش را بخوبی ایفا کرده و سایه  آرامشی که مرد ایجاد کرده ، ذهنی آرام و روحی بی تشویش دارد . خانه ای که وظایف مرد رابطه زناشویی  تعریف شده است ، ذهن نوی خانه گیر نقصان زناشویی نیست . نگران امرار معاش نیست ،  احساس امنیت و آرامش میکند و نتیجه این آرامش مستقیم به مرد برمیگردد . وظایف مردان رابطه زناشویی بحث گسترده و وسیعی است که نیاز به مطالعه مشاوره و مل فراوان دارد .

 

وظایف مردان رابطه زناشویی اسلام

وظایف مردان رابطه زناشویی اسلام را سخنی از قران آغاز میکنیم . « یکی از آیات لطف الهی اینست که برای شما از جنس خودن جفتهایی بیافرید که بر او آرامش یافته و هم انس گیرید و میان شما رافت و مهرنی بر قرار فرمود» سوره روم آیه ۲۱ .

میتوان نتیجه گرفت که یکی از وظایف مرد رابطه ی زناشویی اسلام  ، ایجاد آرامش برای خود و خانواده است . یک خانه آرام رسیدن به اهدف آسانتر است . ذهن زتر و اندیشه پویاتر میشود . ادامه آیه از انس و الفت یاد شده است . پس یکی دیگر از وظایف مردها رابطه زناشویی اسلام داشتن انس و الفت است . خانواده ای که عشق و علاقه هست غم جای خود را به شادی میدهد . جای خشم و عصنیت  ، صبر و حوصله جای گزین میشود.

یکی دیگر از وظایف مرد رابطه زناشویی اسلام ، تولید مثل میشد . همین سوره آیه بیستم به خلق انسان از خاک اشاره میشود  . پایان آیه به کلمه تنتشرون بر میخوریم که نشان از انتشار و تولید مثل دارد . همینطور سوره ی شوری آیه ی ۱۱ از تولید مثل یاد شده است . پیامبر اسلام از ازدواج به عنوان کامل شدن دین یاد میکند و ازدواج را نیمی از دین میداند .

یکی دیگر از وظایف مردان رابطه زناشویی اسلام  ، ایجاد امنیت مالی واقتصادی همسر است . مثال رز آن پرداخت نفقه و مهریه است . مرد از زمانی که همسرش را عقد میکند ید نفقه و مهریه را پرداخت کند . حتی زمان وفات او قبل از تقسیم ارث اول مهریه زن ازمیراث مرد برداشته میشود ،  بعد مابقی میراث بین وراث تقسیم میشود .


بیشتر بخوانید: مشاوره مسائل زناشویی


وظایف مردان رابطه زناشویی موفق

بحث وظایف مردان رابطه زناشویی موفق ، مین غرایز جنسی دو طرف یعنی زن و مرد مطرح میشد . مردی این امر موفق است که بداند یک زن زمانی از همبستر شدن و زناشویی لذت میبرد که از نظر حسی وعاطفی آماده شده شد . زن به سالگرد ازدواج ، زاوز ، عید و از این قبیل اهمیت میدهد . اگر مرد این روزها را فراموش کند زن احساس میکند مرد دچار روزمرگی شده و به او توجهی ندارد . زن توقع دارد مرد نگاه عاشقانه اش را از او نگیرد . هنگام صحبت از کلمات عاشقانه و احساسی استفاده کند . زن دوست دارد مردش اولین کسی شد که متوجه تغییراتی بشود که او صورت  ، آرایش  ولس ایجاد میکند . غیر این صورت زن به حساب بی توجهی میگذارد . زنی که احساس کند همسرش نسبت به او بی توجه شده نمیتواند همبستری مناسب وخوبی او داشته شد  .

پیامد همبستری نامناسب بهانه گیری ، عصبی شدن ،  پرخاش و نتیجه سرکوب کردن امیال جنسی شده و به طلاق جنسی می انجامد .مردی که وظایف مرد رابطه زناشویی موفق آشناست سخترین شرایط لبخندش را از خانواده یغ نمیکند . زمان دشواریها ناآرام نمیشود و صبر وشکییی مشکلاتش را خانواده میان میگذارد و آنها را خود همسو میکند . وظایف مردها رابطه زناشویی موفق یادآور این نکته است که یک مرد نید زگی و به روز بودن خود را از دست بدهد . یک مرد موفق مطالعه میکند و ازجامعه ی خود بی خبر نیست . از تفریح و ورزش خود و خانوده غافل نمیشود  . مدیریت مالی دارد و میتواند بودجه خود را مخارج زندگی تطبیق دهد . از خانواده کمک میگیرد و از آنها برای حل مشکلات و رسیدن به اهدافش و شاد بودن کمک میگیرد  .

وظایف مردان رابطه زناشویی همسر

وظایف مردان رابطه زناشویی همسر حدی بخش گذشته بیان شد . مردی که میخواهد همسرش رابطه خوبی داشته شد هیچگاه نالان نیست و احساس خوش بودن و شادیش را به همسرش ابراز میکند .  سرمیز شام به کارهایی از قبیل روزنامه خواندن یا مرور پیامهای تلفن همراه یا حساب و کب نمیپردازد .  بعد از صرف شام و گفتگو خانواده وزی بچه ها و شنیدن حرفهای همسر وخانواده از آنها میخواهد دقایقی رعایت حال او را کنند او بعد از یک روز کار و تلاش آرامش به امور شخصی اش بپردازد .

ارزش عواطف و احساسات

وظایف مرد رابطه زناشویی همسر ایجاب میکند یک مرد پس از اغنا امیال احساسی و عاطفی زن بتواند زن را از نظر جنسی خوب تحریک کرده و خوب ارضا کند . زنی که خوب تحریک نشود همبستری خوبی نخواهد داشت . نتیجه قبل از رسیدن به مرحله ارگاسم آغوش مرد را رها میکند . اگر این امر تکرار شود چون راه دیگری برای ارضا خود ندارد ناخوداگاه امیالش را سرکوب میکند . مردی که میخواهد تمایلات همسرش چارچوب خانواده ارضا شود بعد از تحریک مناسب ید گفتن کلامات حسی عاطفی وجنسی مناسب به زن زمان کافی و مناسب برای رسیدن به ارگاسم را بدهد .

نداشتن همبستری مناسب عث تغییرات هورمونی و فیزیکی زن میشود . تغییرات هورمونی زن سبب بروز رفر های عصبی ، کناره گیری از مرد ، احساس سرخوردگی و نتیجه افسردگی خواهد شد . برخی موارد زن جذب مردان دیگر میشود و حتی دیده شده که منجر به طلاق میشود .  پس لازم است مرد نقاط تحریک پذیر بدن زن آشنا شد . خوب تحریک کند و بگذارد همسرش به خوبی ارضا شود همیشه زی خوش اخلاق و به اصطلاح زنی بساز شد . یکی دیگر از چیزهایی که مرد ید ره ی آن اطلاع داشته شد روز پریود زن است . به دلیل تغییرات هورمونی روزهایی که زن میخواهد پریود شود عصبی و نا آرام است که خانواده ید رعایت حال او  را بکنند .

مشاوره رابطه زناشویی و زندگی مشترک

مشاوره برای وظایف مرد رابطه زناشویی ید قبل از بروز هرگونه آ سیب به کانون خانواده ید انجام شود  . هر از گاهی مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی میتوانیم از آسیب رسیدن به کانون خانواده پیشگیری کنیم . گسیختگی خانوادگی یا طلاق از عواملی است که دامانگیر خیلی از خانواده هاست از آن اگاهی ندارند . یک زوج حالی که زیر یک سقف زندگی میکنند ممکن است دچار طلاق عاطفی شند . این امر خانواده بسیار مضرتر از زمانیست که یک زوج به طلاق حقیقی تن میدهند . زیرا این حالت زوج نسبت به یکدیگر احساس بی تفاوتی دارند . هریک به فکر اغنا تمایلات عاطفی جنسی واقتصادی خود بوده ونسبت به طرف مقابل بی تفاوت هستند . مشاوره برای وظایف مرد رابطه زناشویی بسیار دیده شده که این وضعیت مانع پیشرفت خانواده از جهات مختلف میشود .

یک خانواده  از هم گسیخته زمزمه های  اطرافیان به شدت رواج پیدا میکند که عث دخالت اطرافیان میشود . مراجعه به یک مشاوره خانواده میتوان مسیر زندگی را به سوی مطلوب هدایت کرد .


بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی مشترک


 

انگیزه های رابطه

یکی از مواردی که تحقیقات دیده شده انگیزه ی بسیاری از مردان ارضا تمایلات جنسی  و فشار جنسی است . این امر عث میشود مرد انتخاب همسر خود دقت نکند . خیلی از خواسته هایش را سرکوب کرده و واقع به ازدواج تن بدهد . مثل روز روشن است چنین مردی پس از مدتی جا میزند . بسته به قت مقاومت وروحیه ی تحملش پس از مدتی خود را دشتی میبیند که ریشه ی خیلی از خواسته ها وهدفهایش خشکیده است . به مرحله ای میرسد که عمرش به سرعت میگذرد واز خواسته هایش دور مانده است . چنین مردی احساس ناامیدی وافسردگی میکند .حس میکند تبدیل به کسی شده که ید وسایل معاش خانواده را مین کند ودیگران سایه ی او زندگی کنند وخود او به مرور زمان به ختی بی ر وبر تبدیل شود . او اکنون حس میکند از قافله ی زمان عقب مانده واحساس پوچی و بیهودگی میکند .


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


اهمیت معیار ها

مشاوره رابطه زناشویی و زندگی مشترک یک مرد قبل از ازدواج ید معیارهایی برای زندگی خود داشته شد . دختری را که برای ازدواج نظر میگیرد معیارهایش محک بزند . قبل از انتخاب همسرش کمک گرفتن از مشاوران کارامد مورد ست یا ناست بودن معیارهایش مطمن شود . ممکن است معیارها وهدف های ما زندگی توجه به توانایی ما دور از دسترس و یا محال شد. این بحث ما به وظایف کلی مرد نسبت به همسر اشاره کردیم . اما این سوال مطرح میشود که اگر یک مرد تمام جوانب را رعایت کرده و لطف بیش از اندازه کند زندگیش آرام ومطلوب خواهد شد؟ آیا همسرش ظرفیت این همه عشق و محبت و از خود گذشتگی را خواهد داشت؟ اینجا یک مرد اگر وظایف خود آشنا شد میتواند خانواده را مدیریت کند .

اگر احساس کرد از او به عنوان یک مرد سواستفاده میشود برخی موارد شعله ی محبتهایش را کم کند . تلنگر زدن به احساست وعواطف زن یادآوری خوبی برای نشان دادن حسن نیت مرد قل خانواده است .  مردی که به پ ما و اقوام خویش محبت میکند . به همان نسبت برای خانواده همسر خود نیز وقت میگذارد بهتر میتواند خانواده مدیریت کند چون همسرش وامدار اوست.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

خدمات مرکز

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  What Should Be the Husband’s ‘Role’ in Marriage? 

نویسنده: زهره حبیبی نوده

 

وظایف مرد رابطه زناشویی چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:49
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 37 | لينك ثابت
5 / 5 ( 3 votes )

تربیت کودک یک ساله

تربیت کودک یک ساله به مراتب از تربیت کودک سنین لاتر آسان تر است اما این نکته بدین معنا نیست که نیازمند توجه و مطالعه مبحث مشاوره کودک نمی شد و ید هدایت و پرورش فرزندن به هنگام رشد و لغ شدن موثر شید . شما ید نظر داشته شید که فرزند شما یک ویژگی شخصیتی منحصر به فرد دارد که طول زندگی پایدار قی می ماند . زمینه تربیت فرزند، والدین گرامی میتوانند از مشاوره خانواده کمک و راهنمایی بگیرند.

مبحث تربیت کودکان یک ساله یکی از راه هایی که می توانید فرزندن را ک کنید این است که آنها را خواب ، خوردن یا زی مشاهده کرده سپس به دنل صفات سازگار او شید . کدام فعالیت را دوست دارد ؟ از چه زی بیشتر لذت میبرد ؟ آیا پاسخ به تغییرات برای او آسان است یا زمان لازم برای آشنایی این چیزها را نیاز دارد ؟ اینها ویژگی های طبیعی کودک هستند که نیازمند توجه و کشف شدن اند حال آنکه فرزند شما ممکن است یک استثنا شد . پس توجه و زیرنظر گرفتن تربیت کودک یک ساله شما بسیار حائز اهمیت است .

روش های تربیت کودکان یک ساله

روش های تربیت کودکان یک ساله بسیارند ، آنجا که ممکن است ، زمان برای صحبت فرزندانن داشته شید زیرا این امر برای کسب اطلاعات و ک بهتر است . تربیت کودکان یک ساله به منظور ک افکار و احساسات آنها ، نیاز به زن کمتری است و والدین بیشتر نیاز به بیان صورت و زن بدن دارند . ک کنید که این سن ، کودک شروع به یادگیری کلمه ” نه ” میکند .

فقط زمانی که آن را به معنای واقعی اش بکار میبرید استفاده کنید و به عنوان مثال ، مطمئن شید که از کلمه ” نه ” زمانی که کودک احساس ناامنی میکند استفاده نکنید . اینگونه کودک یک ساله سریعتر آن را ک خواهد کرد . تربیت فرزند موقعیت های مختلف به صور متفاوتی اعمال میشود . همیشه موقعیت هایی که کودک کار اشتهی میکند به او توجه نکنید زمانی که او کارهای خوب انجام میدهد هم این کار را انجام دهید یا شروع به بردن نوزاد خود به مکان های مقدس و عدتگاه ها کنید به این ترتیب ، او مورد احترام و نحوه آرام شدن سنین پایین یاد می گیرد .

 

چگونگی تربیت کودک یک ساله

چگونگی تربیت کودک یک ساله این سن بدین شرح است که نوزادان زه شروع به ک دستورات شما می‌کنند ، و آنها این علت و معلول را یاد می گیرند که ” اگر این کار را بکنم ، این اتفاق می افتد ” یکی از روش های تربیت کودکان یک ساله آموختن قوانین روش های ساده می شد بدین معنا که  شما میتوانید ید ها و نید های زیادی را به ذهن کودک خود وارد کنید . این کار را هوشمندانه انجام دهید ، مثلا اگر ظرف غذا را پرت می دهد به آرامی و لحن شیرین به او بگویید این کار اشته است و من را ناراحت میکند . استراتژی ” خارج از دید ، خارج از ذهن ” نیز این سن به خوبی کار می کند .

تربیت کودکان یک ساله زمانی که ک مفهوم نظم برای کودک سخت است کودک را از خانه بیرون بکشید و به سادگی چیزهایی را که کودک نید داشته شد از چشمش دور کنید مثلا اگر برای یک جسم شکستنی گریه میکند او را به حیاط خانه برده و به او گلها را نشان دهید . ید بدانید که طول ماه های گذشته ، کودک اعمالی مانند کشیدن مو انجام میدهد و این کار را زمانی که او واقعا سعی نشان دادن احساسات شما دارد ، انجام خواهد داد . وقتی این لحظه ها فرا می رسند، بگویید : ” نه ! ” البته یک لحن شیرین و سعی کنید این عمل را چیزی که مثلا بوسه بر روی دست است ، جایگزین کنید .

 

راه های تربیت کودک یک ساله

راه های تربیت کودک یک ساله گستردگی خاص خود را دارد والدین می توانند این راه ها و مهارت ها را استفاده از مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آموزش ببیند چرا که انسان ید بپذیرد که کامل نیست و اطلاعات ناقصی دارد و تربیت کودکان یک ساله می تواند شکل دهنده شخصیت آینده کودک شد . این مبحث میتوانیم به نکات و گزینه های بسیاری اشاره کنیم که زیر تعدادی از آنها را بررسی می کنیم :

 • نادیده گرفتن رفر بد کودکن این سن و زمانی که شما می دانید که کودک متوجه آن میشود واقع بعنوان نوعی مان و از روش های تربیت کودکان یک ساله توصیه شده است .
 • به کودک احساس امنیت و حمایت بدهید وقتی کودک میداند شما او را از آسیب ها حفظ میکنید بسیار خوشحال خواهد شد .
 • به کودک بگویید چه چیزی را می تواند و نمی تواند داشته شد البته خیلی صادقانه توضیح دادن و عشق این را بگویید ، مثلا : ” شما نمیتوانید این وسیله زی کنید زیرا صدمه می بینید و چون خیلی شما را دوست دارم ، تحمل ندارم به شما آسیب برسد . ” حتی اگر به حرفن گوش ندهد ، تکرار به او کمک خواهد کرد آنچه را که می گویید را یابید و بداند مرزها چه هستند .

تربیت کودکان یک ساله از نظر روانشناسی

تربیت کودکان یک ساله از نظر روانشناسی مبحثی گسترده است و برای والدین حدی دشوار زیرا به نظر میرسد که دیروز فرزند شما شیرین ، مهرن و کامل بود . و سپس او تبدیل یک کودک نو پا میشود والدین ممکن است کمی احساس نگرانی کنند مخصوصا وقتی برخی از رفر نوزاد نوپا خود را می‌بینند . نگران نشید او هنوز هم همان کودک شیرین ، مهرن ، کامل و فرشته ای کوچک است . او فقط کمی بیشتر به توجه ، تربیت و احتیاط نیاز دارد شما ید چگونگی تربیت کودکان یک ساله خود را بیاموزید . یک سالگی کودک تفاوت عمده ای چندماهگی خود دارد . او هوش تر شده و میتواند مخالفت خود را هوشمندانه تر اعلام کند .

از آنجا که کودک یک ساله می داند که چه میخواهد و زمانی که چیزی را میخواهد ( مثل ترک پارک زمانی که به او بگوئید هنگام رفتن به خانه است ) بر آن پافشاری میکند . آنها می توانند خواسته های خود را برای شما ارسال کنند مثلا از طریق گریه ، لگد زدن یا کشیدن مو و مقابله این امر همیشه از دشواری های والدین بوده است .نوزادان تنها این سن احساس و عواطف را عوالم ساده تجربه می کنند ، که معادل انواع اولیه محبت ، حسادت ، همدی و اضطراب است همچنین آنها کنترل زیادی بر عواطف و احساسات خود ندارند و این نکته را از رفر والدین خود یاد میگیرند که چگونگی تربیت کودکان یک ساله را به یک امر حائز اهمیت فراوان تبدیل میکند .

 

زییی های کودک یک ساله

یک ساله ها بسیار شگفت انگیز هستند . آنها خیلی زیاد فعالیت می کنند ، حرکت می کنند و تمام بدنشان ارتط برقرار می کنند ؛ علاوه بر این ، اغلب از کل بدن خود برای انتقال احساسات خود (شادی ، غم ، خشم ، آشفتگی و … ) استفاده می کنند . به همین دلیل است که کودک نو پا خود را بر روی زمین پرب می کند و هر چه را اراده کند برمیدارد یا پرت میکند همانطور که گفته شد رفر کودک خود به هیچ وجه از خشونت نید استفاده کرد و راه های تربیت کودک یک ساله کمال محبت و آرامش ید تعلیم داده شوند . یک ساله ها از مخالفت ها و جنجال ها لذت می برند ( به عنوان مثال ، چیزهایی که سرو صدا میکنند یا محیط اطراف را کثیف میکنند ، چیزهایی که به زمین می افتند و … ) .

از این رو دوست دارند همه مواد غذایی خود را روی زمین بریزند و اشیا اطراف خود را پرت کنند و جلب توجه کنند ید این نکته را بدانید که عصنیت شما و فریاد کشیدن شما میتواند بصورت کاملا دقیق مخرب افکار کودک شما شد و از بدترین روش های تربیت کودکان یک ساله است .اگرچه شما زمان زیادی را صرف توضیح برای کودک خود کنید و محث فراوانی ب تربیت کودکان یک ساله از نظر روانشناسی را مطالعه کرده شید این حال ، کودکان یک ساله نمی توانند به توضیحات منطقی پی ببرند . اگر چه ممکن است آنها شروع به ک علت و معلول یک حالت ابتدایی کنند ، اما آنها نمی توانند مفهوم خطر فیزیکی را ک کنند . پس میتوانید استفاده از مشاوره خانواده برای فرزندن والدین مفیدتری شید .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Learning, Play, and Your 1- to 2-Year-Old 

 

تربیت کودک یک ساله و چگونگی رفر آنها

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:12
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 47 | لينك ثابت
4.2 / 5 ( 4 votes )

تربیت کودک ۲ ساله امری بسیار ضروری می شد که شکل گیری شخصیت کودک آینده ثیر بسزایی دارد اما اگر والدین خود احساس اعتماد به نفس برای پ یا ما بودن را دارا نشند این نشان دهنده این نکته است که خود والدینشان از رابطه خوبی برخوردار نبوده اند و این نکته میتواند آینده فرزندان را نیز به مخاطره بیندازد .

تربیت کودکان ۲ ساله برای والدین دشوار است چرا که از مقاطع حساسِ تربیت کودک است . کودکان این محدوده سنی اغب قابل پیش بینی نیستند و گاهی رفرهایی ضد و نقیض از خود بروز میدهند . این سن کودک از محدوده نوزادی خارج شده و یک قدم یه قالب انسانی خود نزدیک میشود و قالب یک انسان از لحاظ تفکر و خواسته قرار می‌گیرد و این خود از دشواری های تربیت کودکان ۲ ساله می شد . زمینه تربیت فرزند، مشاوره خانواده می تواند بسیار راهگشای والدین محترم شد.


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره کودک تلفنی


تربیت کودک ۲ ساله ۳ ساله

تربیت کودک ۲ ساله ۳ ساله مستلزم این است که پ و ما استفاده از مراکز مشاوره خانواده و مشاوره کودک که سراسر جهان بر پا هستند راهکار های موثری برای تربیت فرزند خود بیاموزند این مراکز شامل متخصصان و تحصیل کردگان  این زمینه هستند و نقش کلیدی و اساسی تربیت فرزندان دارند . قبل از این دوره کودک توانایی های لازم برای برقراری ارتط جهان اطراف را حدود بسیار کمی آموخته و داراست اما پس از این دوره کودک از توانایی های تکامل یافته تری برخوردار­است مثلا او می­تواند افراد زیادی را بشناسد ، تمرکزش بیشتر شده و حس علاقه را بیشتر ک میکند ازین رو نسبت به والدین و اشیا اطرافش احساس تعلق خاطر می یابد پس رفر پ و ما بر شخصیت او تأثیر بسزایی دارد و از تربیت کودکان ۲ ساله و یا کوچکتر به مراتب نیازمند توجه بیشتری است .

 

زی و تربیت کودک ۲ ساله

زی و تربیت کودکان ۲ ساله راهکارها و روش های بسیار زیادی دارد که عث تغییر شخصیت کودک این محدوده سنی میشود و موارد زیادی را براحتی برای کودک قابل پذیرش میکند و میتوان از موارد زیر این راس استفاده بسیار کرد :

 • زی های موزیکال شعر
 • زی های آموزشی
 • زی های تخیلی و فکری
 • زی های نمایشی
 • زی های عروسکی
 • کبخوانی
 • زی نام آوا ها (برای تقویت هوش شنوایی)

و غیره …

تربیت کودکان ۲ ساله ۳ ساله از اموری است که همواره مورد توجه محث روانشناسی کودک قرار میگیرد زیرا کودک این دوران مفهوم زی و خلاقیت و سرگرمی را بیش از پیش ک میکند و توانایی یادگیری زی و سرگرمی بسیار زیادی دارد .

تمام متون روانشناسی تربیت کودک ۲ ساله بر روش هایی مانند زی برای ایجاد هوش و خلاقیت کودک این محدوه سنی کید بسیار شده است . کودکان این سن بسیار انعطاف پذیر اند و قت یادگیری بسیار لایی دارند و هر شعر نکته یا داسن را می توانند به خاطر بسپارند و صد البته زی کردن آنها بسیار آسان است . میتوان موارد بسیار زیادی از جمله یاد­دهی انجام کارهای شخصی روزمره مثل بستن کفش ، پوشیدن شلوار ، یا حتی مهارت های شخصی مثل یادگیری عشق و محبت و احترام به حیوانات را انواع زی به کودکان آموزش داد اینها مهمترین نکات مبحث زی و تربیت کودکان ۲ ساله هستند .

بهانه گیری و تربیت کودک ۲ ساله

بهانه گیری و تربیت کودکان ۲ ساله امریست که ید آن را تمامی موارد گفته شده مورد توجه قرار داد زیرا کودک بهانه گیر معمولا والدین خود را مورد ارزیابی قرار میدهد و شخص احساسی تر را معرض بهانه گیری برای رسیدن به خواسته اش قرار میدهد و بدون نظر گرفتن محدودیت های والدین خود هر ر از همین روش ها استفاده کرده و والدین را مضیقه قرار میدهد .

یک راهکار برای بهانه گیری و تربیت کودکان ۲ ساله استفاده از روش بی توجهی است ، به این معنا که هنگام بهانه گیری شما مثلا حواس و توجهن را تماما صرف تصاویر یک کب مصور کنید و وانمود کنید صدای کودک را نمی شنوید ، ناخودآگاه کودک برای دیدن کب کنجکاو شده و تصاویر کب برایش جالب تر بنظر میرسد و خواسته خود را فراموش کرده یا از خواسته خود صرف نظر میکند . همانطور که محث تربیت کودکان ۲ ساله ۳ ساله و زی و تربیت کودک ۲ ساله به آن اشاره شد کودک این سن از هوش و یادگیری بسیار لایی برخوردار است ، او می تواند تمام عکس العمل های والدین خود را مانند یک رادیو ضبط کند و آنها را انعکاس دهد ازین رو پاسخ صحیح به بهانه گیری های او نیازمند مشاوره کودک و مطالعه این زمینه می شد .

گریه کردن

کودکان بطور کلی این محدوده سنی استفاده از بهانه گیری یا گریه کردن به خواسته های خود دست می یابند ازین رو برخورد مناسب و استفاده ست و بجا از کلمه ” نه ” میتواند حدود اخلاقی و قانونی شما را به کودک آموزش دهد . کودکان ۲ ساله هوش بسیار فعالی دارند پس ید حواسن را نسبت به واکنش های خود جمع کنید چرا که واکنش شما برای او ملاک و معیار است و شما تعیین کننده ی قانون و شکل دهنده بستره شخصیت او هستید ازین روست که مشاوره کودک ثیر بسزایی بر تعیین ست این قانون ها دارد و چه بسیار کسانی که بدون مطاله و یا مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی استفاده از دانسته های محدود و ناقص خود زیان های جبران ناشدنی فردی خانوادگی و اجتماعی بسیاری را عث شدند .

 

بهترین روش تربیت کودکان ۲ ساله

بهترین روش تربیت کودکان ۲ ساله علاوه بر نکات ذکر شده لا و مطالعه داشتن و استفاده از کب های آموزشی و دارا بودن بستره ی سالم خانوادگی مستلزم مواردی چون مشاوره خانواده می شد ید پذیرفت که شرایط کنونی جوامع تربیت فرزند امری بسیار مشکل و هزینه بردار است اما علم به این نکته که اشخاص تربیت ناصحیح و بدون شخصیت مقبول جامعه چه صدمات جبران ناپذیری به بستره اجتماع وارد میکنند و دانستن اینکه کودک میتواند تفاوت چشمگیری بسیار موفق تر هوش تر و سالم تر شد این امر اندکی برای خانواده اهمیت تر خواهد بود و ابعاد مالی و زمانی آنرا پذیرفتنی تر خواهد کرد .

توجه به مطالب گفته شده ید بدانیم بهترین روش تربیت کودکان ۲ ساله میتواند مواردی چون ؛ داشتن استقلال ، خلاقیت ، پرهیز از پرخاشگری ، زی کردن ، توانایی نه گفتن ، احساس امنیت داشتن ، عشق ورزیدن و امثال اینها همراه شد . اما ید این نکته را نظر گرفت که کودکان سن ۲ سالگی از ثت شخصیتی نسب کمی برخوردارند و رفرهای ضد و نقیضی از آنها سر میزند پس تحریک پذیر، حساس و نکته سنج ، بهانه گیر و لجز و گاها سرسخت هستند و پرخاشگری میکنند اما نید پرخاشگری کودک را پرخاش پاسخ داد استفاده از تنبیه های فیزیکی و پرخاشگری میتواند اثرات بسیار جبران ناپذیری بر تربیت فرزندان شما داشته شد .

گذاری مثبت تربیت کودک

برای اثر گذاری مثبت تربیت کودکان ۲ ساله ۳ ساله ید رابطه والدین کودک نزدیک تر و محبت تر شد به تیج کودک مفهوم عشق خانواده آشنا شده و ک شرایط را بیاموزد ، والدین را بعنوان افرادی محدودیت های اجتماعی مالی و خانوادگی بشناسد و آنها احساس همدی داشته شد و خود را مقابل پ و ما خود مسئول بداند . بطور کل والدین ید بدانند که همدل بودن قانونمند بودن سواد و مطالعه بودن ، صبور بودن ، داشتن آرامش و حوصله برای تربیت کودکان ۲ ساله ، اموری واجب هستند که رسیدن به این هدف بدون وجود این شرایط بسیار سخت و حتی ناممکن است و عدم وجود این موارد گاها کودک را ناهنجاری های اخلاقی جبران ناپذیری همراه میکند .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Child-care environment and dietary intake of 2- and 3-year-old children

 

روش های تربیت کودک ۲ ساله و ۳ساله

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:10
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 56 | لينك ثابت
4.6 / 5 ( 5 votes )

ازدواج اینترنتی اصطلاحی است که امروزه برای عموم مردم آشنا میشد . تمامی کسانی که موج دنیای مجازی قرار گرفته ازدواج های اینترنتی آشنایی دارند . ازدواج دنیای مجازی یا همان ازدواج های اینترنتی از سالها پیش حال اتفاق افدن است . اما اکنون ورود شبکه های مختلف اجتماعی و فراگیر شدن استفاده از آنها شاهدیم که روند ازدواج دنیای مجازی مقایسه سایر روش های سنتی و معقول ازدواج حال پیشی گرفتن است . مشاوره خانواده این زمینه و حیطه به شما عزیزان یاری می رساند.

این امر از جهاتی میتواند امیدوار کننده شد . از این لحاظ که عصر ارتطات میتوان پا به پای تکنولوژی حتی زمینه ی ازدواج نیز همگام توسعه پیش رفت .  اما از این بت نگران کننده است که فرهنگ و جامعه ما هنوز سنت ها بخصوص رابطه ازدواج حرف اول را میزنند . نمیتوان به راحتی حرف از ازدواج دنیای مجازی به میان آورد . ممکن است جوانانی که شرایط یک ازدواج مجازی قرار گرفته اند . آنان برای پنهان کردن شیوه آشنایی خود از خانواده دست به پنهان کاری میزنند . یا هر عمل دیگری را برای موجه نشان دادن تصمیم خود انجام میدهند .

 

معایب ازدواج های اینترنتی

معایب ازدواج های اینترنتی همیشه نسبت مزایای این نوع ازدواج صد بیشتری را به خود اختصاص داده است . اگر بخواهیم معایب ازدواج های اینترنتی را به صورت یک لیست تهیه کنیم . شاید راس این لیست عدم اعتماد زوجین قرار بگیرد . اعتماد پایه و یکی از ارکان مهم یک زندگی سالم است . این مسئله ازدواج های اینترنتی به صورت خلایی عمیق مشاهده میشود . چرا که همواره این سوء ظن هر کدام از طرفین وجود دارد که همسر او فضای چت روم شخص دیگری حال آشنایی میشد .

معایب ازدواج های اینترنتی همیشه برای دخترانی که فضای این ازدواج قرار گرفته بیشتر بوده است . همچنین آسیب های جدی تری را زندگی آنها به ر آورده است . چرا که طبق تحقیقات کارشناسان و مشاوران فضای مجازی دیدگاه دختران به آشنایی مجازی بسیار جدی تر است . دختران آن را به عنوان یک فرصت مناسب برای ازدواج پیش روی خود میبینند . این حالی است که آشنایی مجازی برای اکثر مرد ها فقط جنبه ی سرگرمی دارد .

دومین مورد لیست معایب ازدواج های اینترنتی ، انتزاعی بودن تمام یا بخش قابل توجهی از شخصیت  فرد میشد . چرا که همواره فضای مجازی سعی بر این است که فرد ایده آل ترین حالت ممکن از شخصیت و شرایط خود را حتی به وغ به نمایش بگذارد . شاید نگاه اول این مسئله مهم به نظر نیاید . اما اگر این آشنایی بخواهد به ازدواج ختم شود دیگر نمیتوان به راحتی از کنار آن گذشت . چرا که شخص تنها برای مدت کوهی میتواند به نقش  فرد ایده آل خود ادامه دهد . سرانجام چهره واقعی و ابعاد مختلف شخصیتی خود را بروز خواهد داد شاید آن زمان برای تجدید نظر مورد طرف مقابل دیر شده شد .


بیشتر بخوانید: راهکارهای ازدواج موفق


مزایای ازدواج اینترنتی

مزایای ازدواج های اینترنتی مقابل معایب آن سهم کمتری را دارا میشد . اما نمیتوان انکار کرد که نکات مثبتی هم خود دارد . هیچ مشاور و هیچ کارشناس ازدواجی ، مدعی این نیست که تمامی ازدواج های مجازی به جدایی ختم میشوند . چرا که کنار تمامی جنبه های منفی آن ، فرصتی را پیش روی افراد قرار میدهد . که افراد شخصی همسو خود آشنا شوند . صورتی که شاید دنیای واقعی دامنه آشنایی فرد را شخص ایده آل خود محدود کند.

مزایای ازدواج های اینترنتی صورتی خود را نشان می دهد که طرفین بلوغ هیجانی و نگاهی واقع بین و کمال صداقت هم تعامل داشته شند . همچنین روابط خود را به سمت یک رابطه واقعی سوق دهند . فرصت آشنایی اینترنتی را به  ازدواج دنیای مجازی تبدیل کنند .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


 مشاوره ازدواج اینترنتی

مشاوره ازدواج اینترنتی  راهکاری برای کاهش و یا جلوگیری از عواقب نامطلوب آسیب های اجتماعی ناشی از این موضوع است . به طور حتم ساده ترین مسائل و تصمیمات هم ید مشورت کرد . استفاده از تجارب دیگران میتوان به نتیجه بهتری رسید . حال آنکه مسئله ازدواج دنیای مجازی تمام هنجارها و چالش های پیش رویش میان شد .

امروزه مشاوره خانواده و روانشناسی حال خدمات دهی این حوزه هستند . این مراکز کارشناسان ازدواج مجازی ، مشاورین و روانشناسان تخصص و تجربه لازم حال فعالیت هستند . هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین میتوان به آنها مراجعه کرد . از راه کار ها ، مشاوره ها و ایده های آنان برای گرفتن تصمیمی ست راسی ازدواج دنیای مجازی اقدام کرد . چرا که این مشاورین موارد متعددی زمینه ازدواج دنیای مجازی برخورد داشته اند . آنها قطعا توانایی این امر را دارند که فرد را مجاب کنند دیدی زتر و منطقی تر مسئله برخورد کند . پس مشاوره ازدواج های اینترنتی گزینه ایست که هرگز نید نادیده گرفته شود .

 

ازدواج اینترنتی موفق

ازدواج اینترنتی موفق امری غیر ممکن نیست . چرا که جامعه حال توسعه کنونی ید پذیرفت که اینترنت و فضای مجازی یک مجرای جدید برای آشنایی افراد یکدیگر است .

مثال های از ازدواج های اینترنتی موفق هم وجود دارد . این موقعیت فرد فرصت آشنایی همسر خود را از طریق فضای مجازی پیدا کرده است . ولی برای افرادی بوده که به بلوغ کامل رسیده شند . اینگونه نبوده که برای فرار از بیکاری و سرگرم شدن شروع به آشنا شدن کسی کرده شند . همچنین  برایشان فرقی نکند که طرف مقابل چه کسی است . به طور مثال ( آشنا شدن دو نویسنده   یک انجمن  مجازی نویسندگی، آشنا شدن دو پزشک سایت پزشکان… )

اما ز هم آماری که نشان میدهد ۸۵% از ازدواج های اینترنتی به جدایی منجر میشود . این موضوع جنبه خطرناک بودن این مسئله را پررنگ تر نشان میدهد . به گونه ای که حتی کسانی که ازدواج مجازی موفق هم داشته و حال حاضر زندگی رضایت بخشی را دارند ز هم تمایلی ندارند که اقرار کنند از طریق فضای مجازی هم آشنا شدند . اکنون این سبک آشنایی ید فرهنگ صحیحی را پیش گرفت . خروجی مطلوبی را داشته شیم . این میان اهمیت نقش مشاورین خانواده ،کارشناسان حوزه ازدواج ، حمایت صحیح است . این راس دخالت به موقع خانواده و تلاش نهاد های ذی صلاح فرهنگ سازی استفاده ست از فضای مجازی قابل انکار نیست .امید داریم که آینده ای نه چندان دور راسی ازدواج موفق به چنان  تعالی برسیم که شاهد از هم گسستن هیچ کانون خانواده ای نشیم.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   SWOT Analysis of Matrimonial websites in India – Marriage

 

تهدید ها و فرصت های ازدواج اینترنتی چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:36
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 59 | لينك ثابت
5 / 5 ( 2 votes )

تربیت کودک ۳ ساله مستلزم توانایی های بخصوصی از جانب والدین است . همانطور که بچه دار شدن برای والدین یک امر بسیار زی و هیجان انگیز است . این زمان نیز دوره ای حساس و مهم نیز میشد زیرا کودک دیگر از دوران نوزادی خود عبور کرده و نیازمند یادگیری قوانین و مهارت های بسیاری میشد .برای تربیت کودکان ۳ ساله ید این نکته مهم را بدانیم که کودک اکنون وارد دوره ی خردسالی شده و بسیاری از اتفاقات و حوادث اطراف خود را بخوبی ک میکند او حالا میتواند خشم و عصنیت را بفهمد ، ترس را ک کند ، بسیاری کارهای خود را انجام داده و اتفاقات زندگی اش را کنترل کند . این زمینه مشاوره خانواده می تواند یاری رسان شما والدین عزیز شد.

کودک ۳ ساله مفهوم کلمات مختلف را ک میکند و به مقدار قابل توجه ای توانمندی برای قانونمداری دارد .مبحث تربیت کودکان ۳ ساله ید بدانیم تمامی کودکان این محدوده سنی معمولا قوانین را زیر پا میگذارند و چون علاقه بسیاری به استقلال خود دارند یا از قانونمندی خسته میشوند این امری بسیار طبیعی است . بسیاری از والدین استفاده از مشاوره کودک این مشکلات را براحتی حل میکنند .


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره کودک تلفنی


تربیت کودکان ۳ ساله پسر

تربیت کودک ۳ ساله پسر کمی مشکل تر است . پسران سن ۳ سالگی پر از انرژی هستند و به راحتی میتوان آنها را تعلیم داد چرا که آنها شروع به توسعه ی مهارت های بیشتری میکنند و توجه خود را افزایش میدهند . این دوران استفاده از لوازم آموزشی و گاها اسب زی ها ثیر بسزایی یادگیری کودک خردسال شما دارد .   تربیت کودکان ۳ ساله ید این نکته مهم را مورد توجه قرار دهیم که کودک این سن شروع به کشف احساسات خود میکند . او شخصیت های مورد علاقه ی تلویزیونی اش را قهرمان خود میداند مفهوم ورزش را ک میکند و به آن علاقه مند میشود .

تربیت کودکان ۳ ساله پسر نیازمند دانستن نکاتی مهم و آشنایی تفاوت های فردی کودک پسر می شد ، کودک پسر هنگام ورود به ۳ سالگی شخصیت ها و قهرمانان خیالی بسیاری از کارتون ها و مسابقات ورزشی که میبیند میسازد زیرا قوه ی تخیل او اوج شکوفایی خود قرار دارد و بسیار الگو پذیر میشد .

 

تربیت کودک ۳ ساله دختر

تربیت کودکان ۳ ساله دختر ید نظر گرفتن عواطف حساس آنان صورت گیرد . کارشناسان و والدین بر سر این نکته که برای تربیت کودکان ۳ ساله ، کودک ید آمادگی آموزش را داشته شند توافق دارند، کودک ۳ ساله میتواند آمادگی خود را برای استحمام اعلام کند یا میتواند خواست یک پوشک جدید را داشته شد و یا خواست زی کردن ا ی آموختن شعر یا داسن را بکند ، بطور کل شما ید برای کودک ۳ ساله دخترن بسیار صبور شید مانند تربیت کودک ۳ ساله پسر دشواری های خود را دارد و ید هر وقت او آمادگی داشته شد به او آموزش بدهید . این امر ممکن است چند روز یا حتی چند ماه بطول انجامد .

هنگامی که دختربچه خردسال آماده یادگیری شد شما ید آموزشن را کلمات سیش وار شروع کنید مثلا به او بگویید دختر بزرگ یا دختر توانمند و زی ، بسیاری والدین از طریق رشوه و پاداش این امر را امکان پذیر میکنند اما به یاد داشته شید که این روش چندان کاربردی ندارد و از نظر تربیتی کودک را اغنا نمیکند  . تربیت کودکان ۳ ساله دختر نیازمند احساس و قوه ی تخیلی به مراتب بیشتر از تربیت کودکان ۳ ساله پسر است . دختران نیازمند زی های پرنسس وار و شخصیت پردازی های لطیف و ظرافت بیشتر اند . آنها معمولا وابستگی بیشتر به پ را از ی بن والدین خود دارند و اولین شخصیت حمایت کننده و سازنده ی امنیت آنها را پ بر عهده دارد . اما نید از نقش مهم ما شکل گیری ابعاددخترانه شخصیت دختر خردسال غافل شد .

نحوه تربیت کودک ۳ ساله

نحوه تربیت کودکان ۳ ساله بسیار مهم و حساس است . مورد تولد سوم فرزندن، ممکن است تغییری نحوه ارتط آنها دیگر فرزندان داشته شید. این اغلب نقطه ای است که بسیاری از کودکان را از زی موازی )که آن بچه ها نزدیکی یکدیگر زی می کنند ( به زی گروهی یا تعاملی )جایی که آنها واقع همکاری و زی دیگران را یاد میگیرند( حرکت میدهد . این به این معنی است که آنها همچنین نیاز به کمک دارند که یاد بگیرند چگونه این روابط را هدایت کنند.   حالی که هنوز ممکن است یک فرد لغ زندگی فرزند شما وجود داشته شد که دوست ندارند از بین ببرند، کودک ۳ ساله قا به ایجاد دوستی واقعی دوسن جدید ) و گاهی اوقات تخیلی ( است و تحت ثیر چیزهایی است که آنها دوست دارند .

بنابراین برای آنها یک امر بسیار معمول است که شخصیت های مورد علاقه خود را از تلویزیون یا کب ها نیز کپی کنند پس والدین نیز ید بتوانند الگوهای سازنده را به کودک خود نشان بدهند . ذهن و تخیل فرزند شما این محدوده سن شکوفا خواهد شد.  همانطور که آنها حافظه خود را توسعه می دهند و شروع به ک بیشتر مورد جهان اطراف میکنند ذهن پرسشگری هم دارند و برای تربیت کودکان ۳ ساله شما ید بسیاری از سوالات مورد انتظار آنها را پاسخگو شید ممکن است زمانی پیدا کنید که نمی دانید چگونه پاسخ دهید ، سعی کنید نسبت به سوالات مداوم فرزندن صبور شید زیرا این روش آنها ر ی یادگیری بیشتر مورد جهان و کائنات اطرافشان است.

ضرورت مشاوره

نحوه تربیت کودکان ۳ ساله امریست که استفاده از مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی حد بسیار زیادی قابل یادگیریست . این می تواند یک چالش شد که بدانید که فرزند شما واقعا چه چیزی را ک می کند و چه چیزی ید یاد بگیرد، اما این ها بعضی از نقاط عطف کودک شما هستند که پایان سه سالگی به آنها می رسد . اطلاعات کودک ۳ ساله حال رشد است از آنجا که آنها اکنون قا به نشستن و تمرکز برای مدت زمان طولانی هستند، آنها می توانند حتی بیشتر از گذ ت شه اطراف خود کند و کاو کنند و والدین ید چه برای تربیت کودکان ۳ ساله پسر چه تربیت کودکان ۳ ساله دختر بسیار صبور شند .

راه های تربیت کودک ۳ ساله

راه های تربیت کودک ۳ ساله را ید از منابع معتبر جویا شویم . صرفا تکیه به غریزه خود و تجربیات دیگران کافی نیست . نگرش قدانی به ما کمک می کند که شخصیت کودک خردسالمان حدود بسیار مثبتی رشد کند . یک روش نحوه تربیت کودکان ۳ ساله بدین شرح است که مثلا ذهنیت قدانی کودک خردسال خود را موارد کوچکتر تحریک کنید :

 • بگویید متشکرم .” هنگامی که “تشکر از شما” واژگان شما خانه گفته می شود ، تمرین طول عمر شروع می شود ، حتی اگر آن را ابتدا روش های تربیتی خود قرار نداده اید اکنون شروع کنید . شما می توانید یک جمله را زن مودنه بر زن جاری کنید و ذهن کودک شما این محدوده سنی بسیار فعال و آماده ضبط کردن تمامی اصول تربیتی شماست . مثلا یک مثال برای برخورد کودک آموزش جمع آوری اطاقش میتواند این جمله شد “: اق شما اسب زی های مرتب سر جای خود بسیار زی است !”

 

نقش آموزش ست

 • آموزش از طریق نقش زی : اگر کودک خردسال شما خیلی خجالتی شد که نمی تواند یک محیط اجتماعی بگوید “ازشما متشکرم” شما ید او عروسک زی کنید .  مثلا آنها می توانند وانمود کنند که عروسک های خود را برای انجام این کار تیس می کنند ، حالی که شما هم او زی می کنید.
 • ایجاد روال روزانه یا هفتگی یک جمله به طور منظم ” : امروز چه ق از شما سپاسگزارم که مودب بودید!”  می تواند به عنوان یک کلمه روحیه بخش و شخصیت دهنده به کودک شد .
 • راه های تربیت کودک ۳ ساله سخت نیستند . مثلا هنگام خرید صحبت کردن او را محدودیت های مالی خود آشنا کنید و حتی می توانید بعضی از روزها را مناسبت های خود ساخته نامگذاری کنید مثلا بگویید : امروز روز خرید کمتر زندگی بهتر است چنین روزی ما نیز ید صرفه جویی کنیم !
 • تشکر از کسانی که به شما خدمت می کنند و یید کسانی که بی سر و صدا زندگی شما تغییر مثبت ایجاد می کنند ، از راننده اتوبوس فردی که برای یک ناهار خانواده را دور هم جمع می کند ، یک پیام قتمند برای فرزندان شما میفرستد .
 • علاوه بر استفاده از راهکارهای گفته شده میتوانید مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی نیز از نکات ارزشمند راه های تربیت کودکان ۳ ساله برای تربیت کودک خود مطلع شوید .

  خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

  لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

  این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

  منبع:  Teaching children how to behave: 5 essential principles

 

تربیت کودک ۳ ساله و چگونگی رفر والدین

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:12
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 56 | لينك ثابت
4.6 / 5 ( 15 votes )

تربیت فرزند اسلام امری بسیار مورد توجه و اساسی بوده است همه ما از این ایده آگاه هستیم که الگو و شخصیت مرکزی  تربیت کودکان ما چق حائز اهمیت است .  یکی از مسائلی که ما امروزه  آن مواجه هستیم ناشی از برخورد ارزش‌های نوین و کلاسیک زندگی است . اگر ما می‌خواهیم رفر کودکان خود را به شیوه‌ ای مثبت تحت‌ ثیر قرار دهیم , ید ک متقابل و پیوند مشترک بین حال و نسل‌های قبلی وجود داشته شد . تربیت کودک اسلام ازین بعد قابل توجه است که تمام این نکات را به ما می آموزد . مثلا افراد سالمند همیشه احساس تنهایی یا خلوت می کنند و جوانان از سوی دیگر فرصتی برای لذت بردن  از  مزه تجارب  و خاطرات گذشته  خود پیدا خواهند کرد . زمینه تربیت فرزند، والدین گرامی می توانند از مشاوره خانواده راهنمایی بگیرند.

ما چه کسی به اندازه کافی شجاعت دارد که اولین گام را  بین دو نسل بردارد ؟ والدین برای یک چیز می‌توانند نقش مهمی را به عنوان میانجی زی کنند کودکانی که والدین آن‌ها به بزرگ‌ترها احترام می‌گذارند , تمایل طبیعی دارند که از پ و ماشان پیروی کنند . چیزی که ازاین جمله برداشت میشود این است که ما از قت آموزش کودکانمان برخورداریم و استفاده از متون تربیت فرزندان اسلام و مرکز مشاوره و روانشناسی می توانیم نکات بسیار مهمی را فرا بگیریم نسلی سالم بسازیم .

اهمیت تربیت فرزند اسلام

اهمیت تربیت فرزند اسلام بسیار زیاد است و احترام به فرزندان اسلام امری بسیار یاد شده است و همیشه عث ایجاد مرزهای اخلاقی برای آنها میشود . یاددهی احترام اصول اخلاقی زیادی مانند تواضع را به فرزندان خود بیاموزید . از نظر متون تربیت کودک اسلام فرزندان ید آزاد شند که صحبت کنند ، نظراتشان را بیان کنند ، رای بدهند وخودشان تصمیم بگیرند . این کار قطعا ذهن آن‌ها را زخواهد کرد و  عین حال عزت ‌نفس فراوانی برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد . سپس مرزها ید مورد احترام قرار بگیرند . آن‌ها ید به یاد داشته شند که هر زمان هر کار که میخواهند نمی توانند انجام بدهند .

 

تربیت فرزند اسلام و قرآن

تربیت فرزندان اسلام و قرآن میگوید که  والدین وظیفه شایسته هدایت نسل آینده را دارند . وظیفه آنها اینست که اطمینان حاصل شود که فرزندانشان آموزش صحیح دینی دارند . به این ترتیب آنها کار پیامبران را انجام می دهند که مردم را هدایت می کنند که نکته ای بسیار مهم تربیت فرزند از نظر اسلام و قرآن است . و این ب قرآن کریم می فرماید : ” ای کسانی که ایمان آورده اید خود و خانواده خود را از آتشی که انسان و سنگ را خود میسوزاند حفظ کنید ” . قرآن همواره از وظیفه های والدین قل فرزندان یا میکند مطابق اسنداردهای حال تغییر امروز جهان اصل تربیت کودک همگام جامعه به نظر می رسد ضروری است .

مهم و خوب است که جامعه قدم برداریم ، اما نه به قیمت رها کردن قومیت ملی یا عقاید مذهبی مان ، حالی که به فرهنگ های خارجی بی اعتنایی نمی کنیم . این ب امام علی (ع) می فرماید ؛ ” گام های خود را بر فرزندان خود تحمیل نکنید زیرا آنها زمانی متفاوت از شما زندگی میکنند ” . نکته گفته شده نید مفهوم سقوط از فرهنگ خودن اشته گرفته شود . زندگی کردن اسنداردهای جامعه من پیروی از شیوه زندگی غربی و وارد کردن آداب و رسوم و چشم اندازهای آنها به زندگی ما متفاوت است .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


آموزش تربیت فرزندان اسلام

آموزش تربیت فرزندان اسلام آموزه های بسیار از پیامبر اکرم همراه است . این آموزه ها  نشان میدهد وجدان روشن فرزندان اجازه می دهد حقیقت را بیشتر از اکثر بزرگان بپذیرند . پیامبر (ص) به ما یاد می دهد که حمایت از جوانان ، آنها را به مسیر صلح هدایت کنیم . پس بگذارید اولین قدم برای ایجاد ک بین دو نسل همین شد و راه را برای یک رابطه صلح آمیز و صمیمانه تر که به نفع افراد سالخورده و جوانان شد ز کنیم . ما قبلا ره پیوند میان نسل های قبل و حال حاضر صحبت کرده ایم .

هنگامی که بزرگان این حقیقت آشنا شند که جوانان زمان های متفاوت از آنها زندگی می کنند ، به دیدگاه و ک ست از فرزندان خود می رسند . به همین ترتیب، هنگامی که جوانان این واقعیت را که والدین و پبزرگ و مابزرگشان یک جامعه متفاوت زندگی کرده اند ک کنند ، آنها رویکرد عقلانی و ک بیشتر روبرو خواهند شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


احترام بین دو نسل

آنچه شما ید نظر داشته شید حفظ اصول اساسی ما میان ور هایمان است ، که از طریق ک متقابل و احترام بین دو نسل بدست می آید . بر خلاف بزرگان ، کوچکترها حساسیت کمتری نسبت به مناقشات دارند و راحت تر نسبت به مسائل برخورد میکنند . به همین دلیل است که ما ید اهمیت تربیت فرزند اسلام را نظر بگیریم . برای پرورش استعدادهایشان آنها نیاز به شناخت و تحسین خانه و معرض عموم دارند. پیامبر (ص) توجه جوانان را به خود جلب کرد و تنها احترام به آنها رفر کرد ایشان می فرمایند : “جوانان خود را هرگز نادیده نگیرید ، زیرا آنها بسیار حساس هستند. آنها کسانی بودند که زمانی که افراد سالخورده حال جنگ علیه من بودند، من را حمایت کردند و سالخوردگان را من متحد ساختند. ”

چگونگی تربیت فرزندان اسلام

چگونگی تربیت فرزندان اسلام محث لا توضیح داده شد اما ید دانست اگرچه اعتقادات مهم هستند، والدین نیز ید بخشی عملی از دین را دنل کنند . ایمان و عمل به هم پیوسته اند. از یک سالگی، یک کودک ید تشویق شود که دعا کند، قرآن را بخواند و والدین این کار را برای بچه های کوچک انجام می دهند و منتظر می مانند مثلا هم نماز بخوانند یا دعا کنند . عشق برای چنین اقداماتی کودک هنوز توسعه نیافته است و ممکن است مجبور شود آنها را تحمل کند . بهتر است که سن کودکی شروع به کار کنید ست زمانی که کودکان مایل به تقلید از والدین هستند و علاقه مند به دعا و نماز هستند این از راه های بسیار اثرگذار چگونگی تربیت کودک اسلام است  .

جامعه امروز، کید زیادی بر آموزش سکولار گذاشته شده است. یک کودک تحت فشار قرار گرفته است برای تعالی دانشگاه ها تلاش کند . تحصیلات کالج یا دانشگاه ضروری است ، هر دو برای پسران و دختران ، اگرچه آموزش حقیقت بسیار مهم است ، اما اهمیت آموزش مذهبی برای شخصیت متعادل نید از یاد برده شود. دنیای امروز تولید نسل را امری مهم معرفی می کند اما آن ارزش های اخلاقی و معنوی بسیار کم است اهمیت تربیت کودک اسلام هم همین مبحث مورد توجه است . دقیقا معنای آموزش دینی چیست ؟ بعضی از قسمت های ضروری آموزش دینی زیر است :

 • ور به خدا
 • اعتقاد به امامان
 • احترام به پ و ما
 • احترام به جامعه و تواضع
 • و …

ملاحظات تربیتی اسلام

تربیت فرزند اسلام اشاره دارد که اعتقاد استوار آن است که به خالق یعنی منبع تمام خوبی ها شد . اگر کودک اعتقاد به خدا رشد کند، او یاد می گیرد که وجدان داشته شد و زندگی معنا دار و مسئولانه ای خواهد داشت . کودکان ید مورد وجود خدا تعلیم ببینند و فراوانی نعمتهایی که او به ما هدیه داده  است را ک کنند . طبیعت، علم و غیره ید مورد استفاده قرار گیرد عظمت خالق را یادآور شند . کودک را کب ها و فیلم هایی که افراد اعتماد به خدا و خداپرست را نشان می دهند که ایمان به آنها کمک می کند بر موانع و مشکلات غلبه کنند آشنا کنید . آموزش تربیت فرزندان اسلام ازین جهت قابل مل است که کودکان نید تصور کنند که خداوند می خواهد انسان ها را به خاطر هر اشتهی که می کنند ، مجازات کند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


 

 

تنبیه فرزندان

بعضی از والدین و مربیان مورد مجازات خداوند به کودکان هشدار می دهند آنها را بترسانند . اگرچه لازم است که مورد مجازات زمان ست مورد بحث قرار گیرد ، اما از روانشناسی این امری اشته است . خداوند بسیار مهرن است ، ما را دوست دارد و مایل است که ما را راهنمایی و هدایت کند. به کودکان آموزش دهید خدا را دوست داشته شند، به او اعتماد کنند .

این نگرش مثبت به کودک کمک می کند رابطه ی پایدار خدا را ایجاد کند . کودکان ید به تیج مبحث مرگ و زندگی آشنا شوند . اگر چه ممکن است برای بچه های جوانتر گیج کننده شد ، توصیه می شود که والدین از آن به طور مرتب صحبت کنند ، به خصوص به این دلیل که کودکان رشد می کنند و ذهنشان هوش تر میشود و کشان لاتر می رود . مرگ خانواده یا اجتماع می تواند به عنوان مثال مورد این استفاده قرار گیرد که همه انسان ها فانی هستند و هر یک از ما به شیوه ای می رود . بهتر است کودک صادق شیم .

الگو پذیری کودکان

توجه به تربیت فرزند اسلام لازم است که کودکان نقش پیامبران را ک کنند و برای پیامبر (ص) و امام (ع) عشق داشته شند. این را می توان توسط خواندن داسن های زندگی پیامبران و امامان به آنها آموزش داد و به آنها ولادت ها و شهادت را حضور این مراسمات نشان دهیم . اهمیت تربیت فرزندان اسلام مبحثی بسیار مهم است که توجه به جامعه امروزی میتواند مشاوره کودک و مشاوره خانواده بسیار خوبی شد . رفتن به مساجد یا مراکز مذهبی این موارد به یک معامله عالی برای تربیت کودک کمک می کند . آنها شخصیت ذکر شده را به یاد می آورند و چیزی مورد او می آموزند. این یک راه عالی برای حفظ ایمان و نشان دهنده ی اهمیت تربیت فرزند اسلام و قرآن  است .

سوالات متداول

اهمیت تربیت فرزند اسلام چیست؟

تربیت فرزند اسلام جایگاه ویژه ای دارد. اسلام به عنوان یک سبک زندگی توصیه هایی برای تربیت فزرندان دارد که این اصول را برای فرزندپروری قرآن و کلام معصومین به بهترین نحو منعکس شده است.

چرا اسلام تربیت فرزند اهمیت دارد؟

کید بر تربیت فرزند به صورت صحیح تمامی ابعاد اخلاقی و دینی اسلام به وضوح قابل مشاهده است. چرا که اسلام پایه جامعه را بر آموزش ست از سنین پایین میبیند.

روش های تربیت فرزند اسلام چگونه است؟

اسلام یک روش و متد ثابت برای همه توصیه نشده است. بلکه دین مبین اسلام بر اصولی کید شده است که میست این اصول تربیت فرزندان نمود پیدا کند. هر چند که وظایف والدین نسبت به فرزندان و بلعکس به صورت جزئی بیان شده است.

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Child Discipline Methods: Permissive, Authoritative

 

 

روش های تربیت فرزند اسلام

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 3:45
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 56 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» ۱۵ راهکار خواباندن کودک یک ماهه تا دوساله (یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۰۳)
» دلیل زودرنجی در دوران بارداری چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 195
» بازديد ديرور : 274
» بازديد ماه گذشته : 5074
» بازديد سال گذشته : 16495
» كل بازديد : 30120

» كاربران آنلاين : 3
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 3

» مجموع مطالب : 505
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.231.21.83
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
× بستن تبلیغات