مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

فرار از ازدواج یکی از شایع ترین عکس العمل های مشاهده شده برابر مسئله ازدواج از سمت جوانان امروزی میشد. خیلی از والدین از این موضوع ابراز نگرانی میکنند که جوان ما به سن ازدواج رسیده است اما نه به این کار رغبتی نشان میدهد و نه حتی برنامه ای برای ازدواج آینده دارد. شاید اگر والدین دلایل فرار از ازدواج را بدانند و نسبت به آن آگاهی کسب کنند بتوانند بهتر این مسئله را مدیریت کنند. تغییر معیارهای ازدواج و پیچیده شدن آنها نسبت به گذشته از جمله مواردی است که خانواده ها حتما ید راجع به آن آگاهی داشته شند و اطلاعات خود را نسبت به نیازهای جوانان جامعه امروز به روز کنند. برای این کار هم میتوانند از مطالعه کبهای آموزشی رابطه ازدواج استفاده کنند و هم میتوانند از یک روانشناس که به صورت تخصصی حوزه مشاوره قبل از ازدواج فعالیت میکنند کمک لازم را یافت کنند. فرار از ازدواج دختران و پسران دلایل مختلفی دارد که ادامه بیشتر به آن میپردازیم.

فرار از ازدواج جوانان به چه علت است؟

فرار جوانان از ازدواج از لحاظ روانشناسی ازدواج دلایل بسیاری دارد که میتوان آنها را دسته های مختلف مورد بررسی قرار داد. این قسمت به چند دلیل عمده که منجر به فرار جوانان از ازدواج میشود اشاره میکنیم:

 • مشاوره ازدواج روانشناسان دائما به اهمیت و ثیر مناسب بودن شرایط مالی افراد به خصوص آقایان تمایل به ازدواج افراد کید میکنند.
 • عدم تمایل به قبول مسئولیت های زندگی مشترک به عنوان همسر و پ و ما از دیگر مواردی است که عث شده امروزه افراد اقل کمتری به ازدواج نشان دهند.
 • ترس از ازدواج امروزه به دلیل ناپایدار بودن بسیاری از زندگی های مشترک جامعه ما عث شده که افراد نتوانند آرامش و تمرکز به این موضوع فکر کنند.

 

دلایل فرار از ازدواج چیست؟

دلایل فرار از ازدواج فقط به مواردی که لا به آنها اشاره کردیم ختم نمیشود. گاهی والدین جوانان میتوانند حتی ناخواسته عث شوند که فرزندشان هیچ وقت به ازدواج فکر نکنند. همه افراد مهل میدانند که هیچ زندگی مشترکی نیست که آن بحث و اختلاف نظر وجود نداشته شد. حتی خوشبخت ترین افراد نیز زندگی زناشویی این مسئله را تجربه کرده اند.

حال برخی از پ و ما ها این بحث و جدل های زندگی مشترک را حضور فرزندان خود انجام میدهند که عث میشود این ترس که مدا من نیز ید دائما زندگی مشترک همسرم به دعوا و مشاجره بپردازم از همان کودکی و نوجوانی ذهن او شکل بگیرد و میتواند یکی از مهمترین دلایل فرار از ازدواج بزرگسالی شد. این حالی است که معمولا فرهنگ ما پ و ما معاشقه های کلامی و رفری خود را حضور فرزندان کتمان میکنند. بنابراین به والدین پیشنهاد میشود که حتما اختلافات خود را حریم خصوص زناشویی خود حل و فصل کنند.

 

بهانه های فرار کردن از ازدواج معمولا چیست؟

بهانه های فرار کردن از ازدواج میتواند بسیار متفاوت و متنوع شد. این تفاوت بخاطر متنوع بودن شخصیت افراد و سبک زندگی آنها است. البته وقتی افراد برای فرار کردن از ازدواج به دنل بهانه میگردند میتوانند نسبت به جنسیتشان نیز موارد مختلفی را ابراز کنند. ادامه به بهانه های فرار کردن از ازدواج دختران و پسران میپردازیم:

بهانه هایی که اغلب پسران برای ازدواج نکردن مطرح میکنند عرت اند از:

 • نداشتن شغل خوب و نتیجه آمد کافی
 • نرسیدن به سن مناسب برای ازدواج
 • نداشتن خانه
 • پیدا نکردن مورد مناسب برای ازدواج

حالا به بهانه های دختران برای ازدواج نکردن میپردازیم:

 • اصرار بر اتمام تحصیلات عالیه
 • جستجوی عشق قبل از ازدواج بودن
 • عدم اعتماد به مردان برای شروع یک زندگی مشترک
 • نرسیدن به سن مناسب برای ازدواج

 

مشکلات مجرد ماندن چیست؟

مشکلات مجرد ماندن همواره افرادی که به هر دلیلی ازدواج نمیکنند را معرض آسیب های مختلف قرار میدهد. ادامه برخی از مشکلات مجرد ماندن بیشتر آشنا میشویم:

 • شاید نگاه اول بنظر نرسند اما لا رفتن سن تنهایی و ثیرات منفی آن زندگی افراد هویدا خواهد شد. این مورد گذشت زمان به راحتی زمینه افسردگی را برای فرد به وجود می‌آورد.
 • افراد لغ که به سن ازدواج میرسند ید به نیاز جنسی به عنوان یک نیاز اساسی بزرگسالان رسیدگی کنند. سرکوب این نیاز میتواند عواقب سختی برای فرد مجرد پی داشته شد.
 • فردی که به سن ازدواج میرسد به این نیاز دارد که نقش همسری و والدی را بپذیرد. وقتی افراد این نقش را زندگی نداشته شد دچار انفعال میشود.

علت فرار پسر ها از ازدواج چیست؟

علت فرار پسر ها از ازدواج را بخش های قبلی مورد بررسی قرار دادیم. اما بعد از پرداختن به علت فرار پسر ها از ازدواج بهتر است کمی هم به راه کارهای مفیدی بپردازیم که به ما برای مدیریت بهتر این شرایط کمک کند. یکی از نکاتی که برای پیشگیری از مجرد ماندن بیش از حد پسران توصیه میشود این است که قبل از رسیدن آنها به سن ازدواج زمینه ای را فراهم کنیم که حدودی به استقلال مالی مورد نیاز برسند.

مثلا هم زمان گذراندن دوران مسه و دانشگاه شرایط فرا گرفتن یک حرفه پولساز را برای آنها فراهم کنیم. مورد بعدی مبحث آموزش دادن به پسران و آماده سازی آنها برای پذیرفتن شرایط تأهل میشد. ما به عنوان والدین ید همواره تصویری روشن و زی از ازدواج ذهن پسران خود بسازیم نه اینکه ازدواج را محدود کننده و یا زندگی مشترک را پر از جنجال و سختی برای آنها تفسیر کنیم.

 

سن مناسب برای ازدواج را چگونه تشخیص دهیم؟

سن مناسب برای ازدواج کاملا به شرایط شخص مورد نظر برمیگردد. بعد از اینکه فرد از دوران نوجوانی به جوانی میرسد معمولا دوران نیاز به رابطه دائمی نفر دوم را احساس میکند. اما آیا همه افراد ید همان اول جوانب اقدام به ازدواج کنند؟. خیر هر فرد برای این وارد زندگی مشترک شود و خانواده ای را تشکیل دهد ید به ویژگی هایی دست یافته شد که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رسیدن به استقلال شخصیتی
 • زمانی که فرد بتواند به لحاظ مالی به قی مستقل شد که یک خانواده را اداره کند.
 • بلوغ جنسی چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ ذهنی و فکری نیز از ملزوماتی است که یک فرد ید به آن رسیده شد بتواند یک ازدواج مفید داشته شد.

بلوغ معنوی فرد چه زمانی اتفاق می‌افتد

زمانه ای زندگی میکنیم که به نوعی مرسوم است افراد یکدیگر را عقاید مختلف میپذیرند و احترام میکنند. این امر بسیار پسندیده است و تعاملات اجتماعی جلوی بسیاری از بحث و جدل های افراد را میگیرد. اما این موضوع روابط زناشویی صدق نمی‌کند. هم دختر هم پسر حتما ید به جه ای از آگاهی رسیده شند که بدانند از لحاط معنوی چه سمت و سویی دارند و چگونه به بحث معنویت مینگرند. به طور کلی تعریف بلوغ معنوی این است که افراد ید به قی از لحاظ ذهنی رشد کرده شند که بتوانند سلیقه معنوی خود را بیابند و فردی را همسو خود برای ازدواج انتخاب کنند یا اینکه بتوانند به عقاید معنوی طرف مقابل احترام بگذارند و آن کنار بیایند.

 

سوالات متداول

چه زمانی فرد به سطحی از شخصیت میرسد که بتواند ازدواج کند؟

شخص ید زمانی ازدواج کند که به لحاظ شخصیتی بتواند تعادل را زندگی مشترک برقرار کند و نیاز های همسرش را نیز به مانند نیازهای خود مد نظر قرار دهد.

تبعات فرار از ازدواج افراد یک جامعه برای آن اجتماع چیست؟

لا رفتن سن ازدواج ، لا رفتن میزان افسردگی افراد یک جامعه و نتیجه منفعل شدن آن جامعه،کاهش جمعیت و پیر شدن نیروهای ثیر گذار جامعه

روانشناسان چه ثیری جلوگیری از فرار جوانان از ازدواج میتوانند داشته شند؟

روانشناسان آموزش دادن به طرق مختلف میتوانند افراد را به ازدواج تشویق کنند و ترس از ازدواج را از آنها دور کنند . یکی دیگر از راه هایی که رشته روانشناسی از طریق آن این هدف را دنل میکند برگزاری کارگاه های روانشناسی موضوع ازدواج میشد. لیف کب ها و البته برگزاری جلسات مشاوره نیز راسی تسهیل ازدواج جوانان میشد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۸ Reasons Why Getting Married Young is Worth It 

 

 

دلایل فرار از ازدواج جوانان چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 6:15
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 46 | لينك ثابت
4.8 / 5 ( 5 votes )

خیانت شوهر امروزه به یکی از معضلات جوامع مختلف تبدیل شده است . که نه فقط دامن گیر خانواده ها شده بلکه مشکلات روحی و روانی زیادی را ایجاد کرده است . خیانت شوهر میتواند زخم عمیقی بر پیکره زندگی مشترک وارد کند . این صدمه شاید قابل جبران نشد . هیچ چیز به اندازه خیانت شوهر به احساسات همسر لطمه وارد نمیکند .

آیا شما فکر میکنید شوهرن حال خیانت به شما است ؟ آیا شما احساس میکنید زندگی ن را یک تنه به پیش میبرید ؟ احساسات بد ما بی دلیل نیست اما برای پایان دادن به زندگی مشترک صبر کنید و دقت تصمیم بگیرید و از مشاوره روانشناسی بهره بگیرید . همیشه خیانت شوهر به شکل واضح و روشنی نیست . کل شاید شواهد کافی برای اثت خیانت مردان وجود نداشته شد . یا به عرتی آنها هوشمندی اطلاعات را پنهان میکنند . ولی یقینا این پنهان کاری اشتهاتی نیز رخ میدهد .

بعد از خیانت شوهر چکنیم؟

مردان نسبت به زنان حس تنوع طلبی بیشتر دارند و نمی توانند مقابل جنس زن مقاوم شند. اگر شرایط یا موقعیتی برایشان پیش بیاید از ترس اینکه آن را از دست بدهند یا به مرد دیگری برسد به سرعت به آن تن می دهند. شرایط جامعه و مشکلات اقتصادی زنان نیز راه خیانت را برای مردم هموار کرده است. بیشتر مردان دوست دارند مقابل زنان خودنمایی کنند و جذابیت خود را به رخ دختران دیگر بکشند. این موضوع آن ها را سمت روابط نامشروع سوق می دهد.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


 

اما دلایل خیانت مردان چیست؟

 • تکرار زندگی و کمرنگ شدن عشق

بیشتر آقایان بعد از مدتی احساسشان نسبت به همسرشان کمتر می شود. زیرا به دلایل مختلف زن مانند گذشته جذاب نیست این موضوع برای خانم ها بسیار دناک است. زیرا این رفر مرد عث از دست رفتن اعتماد به نفس زنان شده و کاملا آن ها را هم می شکند. به همین دلیل این موضوع برای زنان غیر قابل تحمل است و تنها راه خلاص شدن از این شرایط جدایی است.

 • بی عاطفگی زن

بعضی از خانم ها همین که ازدواج می کنند فکر می کنند تمام راه را طی کرده اند و دیگر وظیفه ای ندارند. حالی که اینطور نیست. مردان نیاز به توجه ومحبت دارند وید نیازهای جسمی و معنوی شان برطرف شود. اگر اینگونه نشد این مرد به خود اجازه می دهد که از کس دیگری طلب عشق کند. رفرهای زشت بعضی از زنان، زیاده خواهی های آن ها، گیری ها و بهانه های مختلف مرد را از خانه فراری می دهد. به همین دلیل تنها راه فرار از این جهنم خیانت است که مانند آب روی آتش می شد. خانم ها مراقب شند.

 • اختیارات مردان

به دلیل برخی قوانین شرعی و قانونی که جامعه بعضی موارد به مردان داده است، آن ها به خود اجازه می دهند که به راحتی و توجیه های مختلف به همسرانشان خیانت کنند. اگر از این مردان سوال شود که چرا به همسرت خیانت کردی هزار بهانه می آورد که به این دلیل و آن دلیل بود ه و من حق داشتم. بعضی موارد حتی خود را صاحب حق می دانند که به این علت بوده.. بیشتر موارد هم زن نمی تواند خیانت مرد را ثابت کند و به دلیل شرایط اجتماعی و بدون پشتوانه مجبور است هر شرایط کنار همسر خود بماند.

خیانت شوهر به زن

خیانت شوهر به زن پنهان کردنی نیست . حقیقت هیچ وقت پشت ابر نمیماند . حس شما نیز هیچگاه وغ نمیگوید . شوهر شما ید بداند که دیر یا زود شما خیانت او را میفهمید . پس مردان ید بدانند خیانت را ابد نمیتوان پنهان کرد . خیانت شوهر امری نسبی نیست . همه فرهنگ ها این موضوع تقبیه شده است .

آیا مردی که از نظر عاطفی و احساسی به زن دیگری محبت میکند رفر او خیانت مرد به زن محسوب میشود ؟ شاید از نظر بعضی افراد ، رفر عاطفی و احساسی روابط خارج از خانه خیانت شوهر به زن تلقی نشود . زیرا از نظر آنها خیانت شوهر به زن فقط خیانت جنسی محسوب میشود . به همین دلیل رفرهای عاطفی برای آنها خیانت تعریف نمیشود . اما حقیقت چیز دیگری است . واقع خیانت عاطفی نیز یکی از ابعاد خیانت زندگی مشترک است .

 

علائم خیانت شوهر به زن

علائم خیانت شوهر به زن امری قطعی و دقیق نیست . زمانی که شما شوهرن را دوست میدارید آخرین چیزی که به آن فکر میکنید این است که او به شما خیانت خواهد کرد . شریک زندگی ید بداند خیانت چنین مواقعی چه احساسی به زن خواهد داد ؟ یقینا د غیرقابل تحملی حس خواهد کرد . خیانت مرد به زن این موقع بسیار دناک است . حسی که زن این مواقع پیدا میکند شاید این شد که ای کاش تصمیم ازدواج او دقت بیشتری میکردم . اینجا نقطه ای است که اعتماد رنگ میزد . این مواقع سعی کنید از مشاوره خانواده و روانشناسی کمک بگیرید . هنگامی که شما خیانت مرد مواجه میشوید ناراحتی به حدی است که گرفتن تصمیم عاقلانه دور از ذهن تصور میشود .

نمیتوانید شما خیانت بجنگید . قرار نیست خود را نابود کنید . خیانت مرد چیزی از ارزش های شما کم نکرده است . خود اینگونه فکر نکنید که آیا من هم مقصر بوده ام . برای خیانت مرد توجیهی متصور نیست . علائم خیانت مرد به زن زمانی میرسد که زن به همسرش بدگمان میششود . این حالت به دنل علائم و نشانه هایی برای اثت خیانت است . شاید نشانه هایی را نیز پیدا کنید . اما ز تردید دل شما موج میزند . علائم خیانت مرد به زن بیشتر حالت ذهنی و روانی دارد . پیشنهاد ما این است اول خود او این مورد را میان بگذارید .

 

مشاوره خیانت

پیشنهاد ما این است که به مشاوره خانواده مراجعه نمایید . از مشاوره خیانت استفاده کنید . قطعا تجربه روانشناسانی که تجربه زوج مانی حیطه خیانت دارند میتوانند به شما کمک کنند . دادن خواست طلاق بیشتر مل کنید . برخی از علائم خیانت مرد به زن شاید شامل موارد زیر شود :

 • یکی از مهم ترین علائم خیانت مرد به زن این است که مرد از نظر احساسی از همسرش فاصله میگیرد . از نشانه های خیانت همسر ، گذراندن بیشتر اوقات خود جایی به غیر از همراهی همسرش شد . به بهانه کار یا پیگیری کارها خارج از شهر .
 • از نشانه های خیانت همسر میتواند انتقاد بی دلیل و مکرر از زندگی زناشویی و نارضایتی از ازدواج شد .
 • نشانه خیانت همسر همچنین میتواند رسیدگی زیاد به خود شد یا به عرت بهتر اولویت بودن مرد نسبت به همسرش .
 • نشانه دیگر خیانت همسر استفاده بیش از حد از گوشی و وسایل ارتط جمعی است بدون دلیل مشخصی .
 • یکی از مهم ترین نشانه های خیانت مرد تغییر رفرهای عاطفی است . همچنین کاهش میل جنسی زندگی مشترک به بهانه های مختلف مانند فشار زیاد کار .

علائم خیانت مرد به زن قطعا میتواند متفاوت شد . انسان ها ماشین نیستند که از یک نوع سیستم رفری پیروی کنند . مسفانه ید بدانید راه های بسیاری برای خیانت وجود دارد . خیانت ابعاد مختلفی دارد :

 • خیانت عاطفی
 • خیانت جنسی
 • وغگویی
 • تعاملات
 • و …

اهمیتی ندارد که خیانت چق طول کشیده شد از یک شب چند سال . خیانت یعنی تخریب یک تعهد . پس بدانید مخرب بودن خیانت را دست کم نگیرید . علائم خیانت مرد به زن را شاید شریک زندگی بهتر از هر کسی بتواند تشخیص دهد ؛ زیرا او یک عمر زندگی کرده است . یکی از اشتهات مردان این است که فکر میکنند خیانت عاطفی اثر کمتری مقابل خیانت جنسی دارد .

 

 

راه های برخورد خیانت

راه های برخورد خیانت حتما ید یک مشاور مجرب زمینه خیانت زناشویی میان گذاشته شود . اما این را بدانید هیچگاه فکر نکنید جدایی و طلاق پایان کار برای شماست . هیچگاه به این فکر نکنید که به هر نحوی که شده شوهرن را ید به زندگی زگردانید . گاهی اوقات از محبت خارها گل نمیشود !!! ست است طلاق برای شما ناراحتی و عدم ثت ذهنی ایجاد میکند . شاید به این فکر کنید که همکاران و دوسن مورد شما چه فکری خواهند کرد . به شما حق میدهیم احساس منفی و ناخوشایند زیادی را تجربه خواهید کرد .

تحمل عواقب خیانت زناشویی برای همسر شما نیز کم نیست . اما این را هم ید نظر گرفت دهای خیانت طلاق پایان نمی یابد . نکته اساسی این است که آیا شوهر شما ارزش این را دارد که فرصت دیگری پس از خیانت به او بدهید ؟ ازدواج میتواند پس از خیانت مرد به زن هم ادامه پیدا کند اما تحت چه شرایطی ؟ قطعا مسیر راحتی نیست . یقینا بسیاری از چیزها تغییر کرده است . التیام زخم خیانت زناشویی سال ها طول میکشد . ید راه های برخورد خیانت شوهر را دقت بررسی کنید . این به ویژگی های شخصیتی شما و همسرن بسیار وابسته است .

اعتماد مجدد به همسری که خیانت کرده است ؛ کار دشواری است . برای زگرداندن این اعتماد کار سختی پیش روی زوجین است مخصوصا کسی که خیانت کرده است . اولویت این است که زمانی که خیانت مرد به زن رخ میدهد فرد خاطی مسئولیت کار خود را دقیقا بپذیرد . به هیچ وجه پی توجیه نشد . شما میتوانید کمک حرفه ای یک مانگر مجرب و مشاوره خانواده که امر خیانت همسر دارای تجربه کافی است عشق و گرمی و محبت را به زندگی مشترک برگردانید .

پاره ای از مان ها و راه های برخورد خیانت همسر

بزرگترین اشتهی که شما زمان خیانت همسرمیتوانید مرتکب شوید این است که احساسات خود را نادیده بگیرید . شما فردی استثنایی نیستید که خیانت همسر را تجربه کرده شید . عصنیت و دلهره ای که شما را شوکه کرده است این موقعیت امری عادی است . قلب شما از خیانت شوهرن شکسته است . نترسید احساسات شما هرچه که هست آن روبر و شوید . آنها را نادیده نگیرید . آنها را انکار نکنید . زمانی که شما عواطف و احساسات ن را سرکوب میکنید و خود فرو میریزید ؛ تحمل خیانت همسر از هر زمانی سخت تر است . این مواقع اولین چیزی که از خیانت همسر به ذهن ن میرسد این است که انتقام سختی از او بگیرید . اما این کار روش ستی نیست .

برخورد بد شما همسر خیانت کارن فقط بهانه ای به او میدهد که خیانت خود را توجیه کند . ممکن است بگوید اگر تو اینگونه نبودی من خیانت نمیکردم . چرا خودت را ست نمیکنی . لطفا آرامش خود را حفظ کنید . دوسن نزدیک ن دل کنید . اما مسئله را به خانواده هاین منتقل نکنید . شما ید زمان خیانت همسر این موضوع را کم کم بپذیرید . انکار کردن خیانت همسر چیزی را حل نمیکند . این زمان خود فکر میکنید اولین برخورد شما برابر خیانت همسری که عهد خود را زیر پا گذاشته چه میتواند شد . قطعا حس شما نفرت است . شوهر شما نید توقع داشته شد همان ابتدای کار بعد از خیانت او را ببخشید . ولی اگر شوهر خیانت کار از شما تقاضای بخشش کرد لطفا قاطعیت اعلام پذیرش خواست او را اعلام نکنید . به او بگویید ید رفر تو را بسنجم تصمیم بگیرم .

 

چک کردن شوهر خیانت کار

شاید یکی از مهم ترین راه های برخورد خیانت مرد ، چک کردن او شد . اما آیا این کار ستی است ؟ ست است که موقعیت خیانت همسر شما تقری سرگم هستید . اما واکنش دنل کردن او نیز کمکی به حل مسئله نمیکند . عجول نید . سریع نتیجه گیری نکنید . روند بخشش خیانت شوهر خود را پله پله پیش ببرید . به زنی تبدیل نشوید که سایه به سایه شوهرش را تعقیب میکند . ابتدای کار بهتر است اتفاقا کمی از او فاصله بگیرید . هدف شما ید این شد که به زندگی ن امنیت را برگردانید . این کار وجود خشم امکان پذیر نیست .

واکنش برابر خیانت شوهر

واکنش برابر خیانت همسر پس از آگاهی از خیانت بسیار تعیین کننده است . ست است هیچ مرهمی برای د شما این لحظه کارساز نیست و بخشش آخرین چیزی است که میتوانید مورد آن فکر کنید . ولی سعی کنید رابطه شما و همسرن به خشونت متمایل نشود چه خشونت کلامی و چه خشونت فیزیکی . تردیدی نیست که زنان بسیاری وجود دارند که میخواهند بعد از خیانت شوهرشان ، ازدواج شان را حفظ کنند . بسیار خوب ولی واکنش برابر خیانت همسرچگونه ید شد ؟ فکر کردن مورد اینکه شوهرن زن دیگری رابطه بوده است خرد کننده است . این افکار را از خود دور کنید . حال شما را بدتر میکند . سعی کنید بیشتر مورد آینده زندگی ن همسرن صحبت کنید .

شاید اولین سوالی که به ذهن ن میرسد این شد که چرا خیانت همسر برای من ید اتفاق بیفتد ؟ من چه چیزی زندگی برای او کم گذاشتم ؟ آیا ازدواج ما از ابتدا تصمیم غلطی بوده است ؟ مسفانه ید گفت هیچ دلیلی برای خیانت مرد وجود ندارد . شاید خیانت مرد ، او توان مقاومت برابر جذابیت های زنان دیگر را ندارد . یا اصلا شما هر چه که جستجو میکنید برای خیانت مرد پاسخی پیدا نکنید . خیانت مرد برای اعتماد بین زوجین مانند سمی مهلک است .

 

مشاوره خیانت مرد

مشاوره خیانت به جای شما تصمیم نمیگیرد . صرفا هم اندیشی ای است که به شما راه را نشان میدهد ؛ تصمیم خود شماست . اما اگر شوهرن از خیانتش پشیمان شده است به خودن و زندگی مشترک ن ، فرصتی برای نجات بدهید . خیانت مرد اگر میبینید او ارزش بخشش را دارد ، گذشت کنید . واکنش برابر خیانت همسر به یک برخورد خاص منتهی نمیشود . هر شخصیتی برخورد متناسب خود را میطلبد . تمام زندگی ها نابسامانی هایی وجود دارد و شما اولین زنی نیستید که مورد خیانت مرد واقع شده اید .

ازدواج بدون گیری و مشکل وجود ندارد اما برای خیانت مرد نیز توجیهی وجود ندارد . این را هم ید نظر بگیرید گاهی اوقات کمک روانشناس بخشش برابر خیانت مرد و تعهد زن عشق را برای زندگی مشترک به ارمغان می آورد . پیشنهاد ما این است که قبل از هر تصمیمی به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مراجعه نمایید .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت همسر


سوالات متداول

شوهرم برای ر چندم به من خیانت کرده.. این شرایط چه کنم؟

این شرایط زن می تواند دادسرا از مرد شکایت کند. بعد از شکایت دادگاه مرد را احضار می کند و به پرونده رسیدگی می کند. اگر شاهد شهادت بدهد و دادگاه به نفع زن رای بدهد آنگاه زن می تواند از مرد طلاق بگیرد و مهریه را تمام و کمال یافت کند.

همسرم مدام خانم های دیگه چت می کنه..چی کار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید..

اول ید ببینید به چه کسی پیام می دهد. اگه پیام ها عاشقانه بود و مطمئن شدید حد زنگ و اس ام اسه، سعی کنید هاش صحبت کنید و خواسته هاش رو بشنوید. اگر کم کاری کردید برطرف کنید. اکثر موارد این رابطه ها کمک مشاور ست می شه.

 خانمی ردار هستم و زه متوجه خیانت همسرم شدم.. لطفا راهنماییم کنید

  این شرایط طلاق گرفتن مشکلی رو حل نمی کنه. بهتره حتما به یک مشاور خانواده مراجعه کنید. اگه همسرتون از این کار امتناع کرد سعی کنید صحبت این مشکل رو حل کنید. بهتره این شرایط، خانواده پسر رو هم جریان بزارید شاید اونها بتونن بهتون کمک کنند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  Signs Your Husband Is Having An Affair 

 

مقابل خیانت شوهر چه عکس العملی نشان دهیم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:32
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 55 | لينك ثابت
4.8 / 5 ( 5 votes )

خیانت زندگی زناشویی بدون شک بدترین و مخرب ترین پیشامد طول زندگی مشترک برای هر انسانی است . خیانت زندگی زناشویی اتفاقی پیچیده و زننده است که توانایی این را دارد زندگی را به نابودی بکشاند . یک هنجار شخصیتی که نمود اجتماعی آن بسیار وسیع است .کاملا طبیعی است که هیچ کس نخواهد زندگی خود را بحبوحه یک خیانت تصور کند و حتی فکر کردن به آن هم برایش هراس آور و شوم شد . اما حتی اگر خلاف میل طنین هم شد ید بپذیرید که ید سواد کافی مورد چیستی خیانت زندگی زناشویی ، علایم خیانت زندگی زناشویی و نحوه برخورد و مان خیانت زندگی زناشویی را داشته شید .

هدف بدبین کردن شما به همسر و زندگی مشترکن نیست بلکه کمک به شما برابر احتمال مورد خیانت واقع شدن است . پس سعی کنید مرحله اول کمک مشاوره خانواده راه را بر خیانت ببندید و از آن جلوگیری کنید . اما اگر حال حاضر گیر آن هستید بهتر است دست از هر عمل خود سرانه ای بردارید و مراجعه به مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به یک راهکار موثر برای برخورد این مسئله برسید . چرا که خیانت زندگی زناشویی مسئله ساده ای نیست و نیاز به تشریح روانشناسی و صورت نیاز روان مانی دارد .


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


تعریف خیانت همسر

شاید ورن نشود اما صد آقایانی که ایران به همسرانشان خیانت می کنند مسفانه بیشتر میشود. توجه به این آمارها، مشخص می شود یکی از مهم ترین مشکلات زندگی زناشویی افراد، خیانت است. این روابط ابتدا از طریق شبکه های مجازی است و بعد از آن به شکل قرار ملاقات و …. پیش می رود.

خیانت زندگی زناشویی علل زیادی دارد اما مهم ترین علت آن تنوع طلبی جنسی و نبود عشق زندگی است. فرد دیگر زندگی آرامش ندارد و کنار همسرش ارضا نمی شود. به همین دلیل به دنل کسی خارج از خانه است علاوه بر نیاز های عاطفی، نیازهای جنسی او را نیز برطرف کند. بیشتر موارد دختر و پسر قبل از ازدواج مطیع خانواده های خود هستند و گاهی حتی مجبورند کسی ازدواج کنند که پ و ماشان انتخاب کرده است. اگر از افرادی که خیانت کرده اند سوال شود همه آن ها دلیلی را بهانه می کنند. شاید ۱ صد از این افراد خوشی زیر دلشان زده و بدون هیچ بهانه ای زیر سرشان بلند می شود.

 

دلیل خیانت همسران

 • مشکلات اقتصادی
 • رفرهای زشت و عدم اعتماد متقابل
 • عدم احترام
 • توجه به خانواده های دوطرف
 • زیاده طلبی همسر
 • نداشتن اطلاعات کافی مورد همسرداری

و نبود انگیزه زندگی مشترک، مسیر خیانت را برای هر دو طرف ز می کند. همه ما نیاز به زییی داریم و زییی را دوست داریم. اگر زن یا مرد برای همسر خود زی به نظر نرسد، خوش بو نشد، رفر معقولانه و منطقی نداشته شد. مهرن و سپاسگذار نشد و شادی و نشاط نداشته شد، انتقاد پذیر نشد، قطعا جاذبه اش را برای همسر خود از دست می دهد. زن و شوهر ید برای محکم کردن پیوند و رابطه خود به این موارد اهمیت دهد.

اما اگر کار از کار گذشت و خیانت کرد آن وقت ید چه کند؟

به خودن زمان بدهید.  اقدام آنی نکنید. مثلا اینکه به خودکشی فکر کنید یا از همسرن طلاق بگیرید. این موارد بهتر است به همسرن چیزی نگویید. ابتدا یک مشاور خبره این زمینه صحبت کنید او برحسب شرایط خانوادگی بهترین راه را به شما نشان دهد. اگر لزومی به صحبت همسر بود سعی کنید او را متوجه کار خود کنید. مدتی از خانه دور شید هم او به کارش فکر کند و هم شما فرصتی برای زسازی خود داشته شید. انتها اگر این اقدامات جواب نداد می توانید خواست طلاق کنید.

اثرات خیانت زندگی زناشویی

اثرات خیانت زندگی زناشویی گاه آنق عمیق است که جبران ناپذیر میشود و هر تلاشی برای ترمیم آن بی ثمر است . اثرات خیانت زندگی زناشویی صرفا به زندگی مشترک ختم نمیشود که جدایی آن را تمام شده فرض کنیم . مسفانه بعضی از موارد اثرات خیانت زندگی زناشویی به حدی مخرب است که به طور کل روان و شخصیت فرد آسیب دیده را تحت ثیر قرار میدهد و حتی پایان عمر ممکن است او همرا شد یا حالتی بدتر او را به یک شخصیت اجتماعی منفی تبدیل کند که به جبران ظلمی که بر او واقع شده دست به انتقام جویی یا هر حرکت خطرناک دیگری بزند .

پس اثرات خیانت زندگی زناشویی را محدود به زندگی مشترک خود ندانید چرا که ممکن است ابعاد اجتماعی خود را نشان دهد . اگر آن را محدود به زندگی مشترک بدانیم یا به طلاق زوجین ختم میشود یا خوش بینانه ترین حالت ممکن پس از طی یک روند مانی زوج این مسئله کنار می آیند اما هرگز به طور صصد همه چیز شبیه سابق نخواهد شد .

 

مان خیانت زندگی زناشویی

مان خیانت زندگی زناشویی روندی است که نیازمند شکییی است . و از جمله مسائلی که مستلزم کمک های مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی است قبل از هر اقدامی برای مان خیانت زندگی زناشویی از تصمیم های عجولانه خودداری کنید وضعیت و ناراحتی شما کاملا قابل ک است اما به همسرن فرصت توضیح بدهید . اکنون وقت سرزنش و تحقیر کردن نیست سعی نکنید تخریب شخصیتی همسرن حال خود را بهترکنید . عوض یکر دیگر بی نظیر بودن خود را به او نشان دهید و حفظ آرامش به او بگویید که وقت آن رسیده همه چیز را توضیح دهد یک تصمیم ست بگیرید .

اما اگر شما شخص خاطی هستید سعی کنید تمام ماجرا را بدون کم و کاست توضیح دهید همسرن فرصت هضم آن را داشته شد و هر لحظه جریانی دیگر شوکه نشود گاهی ممکن است طرف مقابل ما فردی بوالهوس ، تنوع طلب ، تعدد طلب و بدون عزت نفس شد چنین شخصی حتی اگر ابراز پشیمانی کند و شما او را ببخشید پس از مدتی اگر شرایط خیانت قرار بگیرد زهم خیانت زندگی زناشویی را پی خواهد گرفت . برای این دسته از افراد خیانت زنگی زناشویی یک اشته نیست بلکه یک انتخاب است ، این افراد هرگز لیاقت بخشش را ندارند و قدان خوبی های شما نخواهند بود پس تلاش برای تغییر آنها کاملا بی فایده است .

 

 

گذشت چه صورت ؟

اما همه ما آنسان هستیم که خطا جزئی از سرشت ما است . گاهی فرد وجود نکات مثبت اخلاقی وعلاقه به همسر و زندگی خود ممکن است دچار لغزش شود به همسر خود خیانت کند . اگر همسرن دسته دوم قرار دارد بهتر است کمی هم خود را آنالیز کنید . آیا همسرن را ک میکنید ؟ آیا سعی میکنید که لحظات شادی را برای او رقم بزنید ؟ آیا به او اعتماد به نفس لازم را میدهید ؟ آیا به ق کافی به نیاز های جنسی و روحی او پاسخ میدهید؟ بله گاهی خود ما زمینه را برای خیانت زنگی زناشویی را فراهم میکنیم ، پس او را از همه نظر سیراب کنید کسی به غیر از شما به چشم او نیاید .

اما اگر این تفاسیر ز هم به شما خیانت شد ابتدا بفهمید که آیا اولین ر است یا خیر . سپس مطمئن شوید که همسرن واقعا پشیمان و خواسر جبران است . به طور حتم این جریان روحیات و ذهنیت شما را به هم ریخته و نمیدانید چگونه ید رفر کنید که زندگین به روال عادی برگردد و همسرن دیگر این اشته را تکرار نکند . این جا است که ید از تخصص و تجربه مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی نهایت استفاده را ببرید . شما بیشتر از هر زمان دیگری برای مان خیانت زندگی زناشویی به مشاوره زناشویی و زندگی مشترک احتیاج دارید بنابراین پس از شنیدن گفته های همسرن هم به مشاور خانواده مراجعه کنید تشریح داسن شما بهترین روند مان خیانت زناشویی و زسازی رابطه شما را براین پیدا کند .

نشانه های خیانت زندگی زناشویی

نشانه های خیانت زندگی زناشویی گاهی کاملا محسوس و عینی است و گاهی نیاز به دقت و ریزبینی دارد دقت به نشانه ها را بدبینی و شکاک بودن اشته نگیرید . بعضی از اشخاص بطور ذاتی نمیتوانند کاملا اعتماد کنند و افراد شکاکی هستند . اگر به رفر افراد خانواده توجه شود به رابطه زناشویی بین آنها میتوان ، پی برد . همچنین گاهی یک یا دو مورد از این نشانه های خیانت زندگی زناشویی ممکن است فقط یک سوء تفاهم شد اما اگر طی یک مدت متوجه چند مورد از این نشانه ها همسر خود شدید میتوانید به وجود نفر سومی زندگین شک کنید .

 

نشانه هایی که ید جدی گرفته شود

اگر رابطه جنسی شما به کیفیت گذشته برقرار نمیشود و حس میکنید فاصله بین دفعات آن زیاد تر شده و همسرن آن لذت همیشگی را نمیبینید . اگر دیگر به اندازه گذشته کنار شما وقت نمیگذراند و به هر بهانه ای از هم کلامی شما دوری میکند . اگر از دوست جدیدی که او را به شما معرفی نکرده و مدام او تماس است حرف میزند . اگر به زگی از وضعیت موجود زندگین مدام گله میکند . اگر بیشتر از حالت عادی به ظاهر خود میرسد . اگر برنامه روزمره او دچار تغییرات بزرگی شده است . اگر بیشتر از همیشه به تلفن همراه و شبکه های اجتماعی خود وابسته شده است .

اگر بی دلیل عصنی میشود یا بی دلیل خاصی شاد به نظر میرسد . اگر تماس هایش را حضور شما جواب نمیدهد یا دیگرتلفن همراه اش را کنار شما رها نمیکند . اگر مسافرت های بدون شما برای او پیش می آید . اگر مسائلی که قبلا راغب نبود اکنون کنج کاوی میکند . اگر دیگر به شما نمیگوید که وقت بیشتری را برای هم بودن صرف کنید . اگر مقابل شما استرس دارد و نمیتواند به چشمانن نگاه کند . و حتی اگر به طور غیر طبیعی بیشتر از همیشه به شما ابراز احساسات میکند . . . اینها میتوانند نشانه های خیانت زناشویی به شما شند . البته تمام نشانه ها نیستند اما نشانه های مهمی هستند که بین زن و مرد مشترکند . گاهی کمی دقت به آنها پی خواهید برد .

خیانت زندگی زناشویی چیست ؟

خیانت زندگی زناشویی چیست ؟ مسفانه بعضی از افراد فقط همبستری و برقراری رابطه جنسی نفر سوم را خیانت میدانند اما ید گفت که خیانت ابعاد گوناگونی دارد که فقط بدترین آن خیانت جنسی است . به طور کل اگر بخواهیم یک تعریف جامع پاسخ این سوال که خیانت زندگی زناشویی چیست ؟ ارائه دهیم به هر عمل ، رفر ، حس ، و تجربه ای که شخص به طور پنهانی انجام میدهد و میداند که اگر همسرش از آن آگاه شود ناراحت میشود خیانت گفته میشود (قابل ذکر است به طور مثال شرکت اموری مانند امور خیریه ، کلاس های مفید آموزشی . . . نمیتواند جنبه خیانت داشته شد چرا که بعضی از افراد همسر خود را از هر نوع پیشرفت مثبت هم منع میکنند ) .

اما پایان ؛اجازه ندهید روح شما آنق تنزل پیدا کند که خیانت کنار بیاید ، شما بزرگ و ارزشمند هستید و خیانت پست ترین شکل و بعد انسانی شما را به نمایش میگذراد . هیچ دلیلی نمیتواند خیانت را موجه نشان و شاید بتوانید هر بهانه ای دیگران را متقاعد کنید اما مقابل قلب و شرافت خود هیچ پاسخی نخواهید داشت و ور کنید که خیانت نکردن لطف به طرف مقابلن نیست احترام به عزت نفس خویش است .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت همسر


 

سوالات متداول

 همسرم دیگر میل و رغبتی به رابطه جنسی من ندارد.. به نظرن آیا به من خیانت می کند؟

خیر..سعی کنید او این مورد صحبت کنید که علت این موضوع چیست؟ قطعا او دلایل خود را دارد. سعی کنید این سوء ظن را برطرف کنید و خوشبینانه به این قضیه نگاه کنید. نگران نشید.

 همسرم به من خیانت کرده و بعد از فیلمی که از او گرفتن توافق کردیم از هم جدا شویم.. آیا نفقه به او تعلق میگرد یا خیر؟

  هر شرایطی حتی خیانت، نفقه و مهریه حق زن است. بهتر است قطعی شدن طلاق نفقه او را کامل بپردازید. صورت امکان سعی کنید آبروی همسرن را حفظ کنید و این موضوع را پیش خودن حل نمایید.

حکم دادگاه برای مردی که رها خیانت کرده چیست؟

 پس از ثابت شدن خیانت شوهر که البته کار سختی است و بسیاری از موارد نیاز به حضور نفر سوم است، مرد به ۹۹ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Things You Need to Know If a Partner Betrayed You

 

دلایل و نشانه های خیانت زندگی زناشویی چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:00
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 55 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

طلاق به خاطر خیانت از جمله دلایلی است که امروز پرونده های طلاق دفتر وکیلان و مشاوره خانواده بیش از پیش به چشم میخورد . طلاق به خاطر خیانت تمامی ملل و فرهنگ ها و طول دوره های مختلف همواره وجود  داشته است اما امروزه توجه به تحولات فرهنگی و تغییر همه جانبه سبک زندگی طلاق به دلیل خیانت شایع تر از دیگر دلایل جدایی است .

شاید جامعه آنطور که ید نتوانسته است همگام توسعه به بخش تعالی فرهنگی قالب آموزش های رسمی و غیر رسمی رسیدگی کند چرا که اگر تعالی بشری جامعه همانند پیشرفت تکنولوژی مورد توجه و رسیدگی شد و اخلاقیات و رشد معنوی افراد کنار سایر جنبه ها مورد توجه قرار گیرد قطعا گام بعد تعالی بشری جامعه به سرحدی خواهد رسید که کمتر شاهد طلاق به دلیل خیانت شیم چرا که خیانت رفری پست و به دور از ارزش های اخلاقی است که ناشی از عدم عزت نفس است . توصیه میشود برای اتخاذ تصمیم ست از مشاوره خیانت استفاده کنید.

طلاق به دلیل خاطر خیانت

سال های اخیر یکی از مهم ترین علل طلاق، خیانت زوجین بوده است. این مورد از آن دسته مواردی است که طلاق بهترین راه چاره آن است. زیرا علاوه بر اینکه زوجین از طرف همسر خود مورد بی مهری و بی وفایی قرار می گیرند، ز هم می توانند خیانت کنند. بعضی از زوجین به این دلیل دست به خیانت می زنند که از همسر خود خسته شده اند و دیگر او را دوست ندارند.

این بی علاقگی و عدم عشق زندگی، قاتل روابط زناشویی است. بر اساس گزارشات و آمار اعلام شده بیشتر از نیمی از مردان و حدود ۳۰ صد از زنان به دلایل مختلف  گیر روابط نا مشروع هستند. شاید شما هم یکی از قرنیان شید و نمی دانید چگونه این موضوع را هضم کنید. فراموش کردن خیانت همسر بسیار سخت است و اولین واکنشی که طرف مقابل نسبت به آن دارد جدایی است.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


 

دلایلی که تنها راه خیانت را جدایی می دانید چیست؟

شکستن غرور و احساس تنهایی

زمانی که همسرن کسی را جایگزین شما می کند یعنی رفرها و محبت شما را نمی خواهد. به همین دلیل این موضوع عث شکستن غرور شما شده و اعتماد به نفس شما را از بین می برد. شما دیگر جذابیتی برای همسر خود ندارید و به همین دلیل حس میکنید طرد شده اید. غرورن شکسته است و از لحاظ روانی به دنل راهی برای نشان دادن خود هستید. به همین دلیل طلاق را بهترین راه حل می دانید از این طریق میزان دلشکستگی و احساسن را به همسرن نشان دهید.

این حال سعی کنید کنار خانواده یا افرادی شید که شما را دوست دارند. اگر فرزندی دارید به او فکر کنید و به او دلگرم شید. خیانت کردن همسرن لزوما گردن شما نیست. شما قطعا بی ایراد هستید و به همان اندازه مهرن و جذابید. سعی کنید به خودن فکر کنید و حد ممکن ضعف به خود راه ندهید.

بیان خشم

اولین واکنش شما بعد از خیانت همسرن چیست؟

قطعا به حدی عصنی می شوید که حتی فکرش را هم نمی کردید. شما دیگر توان دیدن همسر خود را ندارید. احساس اعتماد و امنیت شما کاملا از بین رفته و آرامشی زندگی ندارید. رویاهای شما برای ساختن آینده ای بهتر بر د رفته است. این واکنش کاملا طبیعی است واولین چیزی که به ذهنن می رسد طلاق و جدایی است. سعی کنید خشم بیش از حد خود را مهار کنید.

 

عواقب خیانت زوجین به یکدیگر

طلاق بعد از خیانت مسئله ای است که ثیر مخرب خود بر روی فرد مورد خیانت زوج  واقع شده میتواند او را به فردی ناهنجار تبدیل کند که به پاس جبران ضربه ای که خورده است دست به هر رفر نا متعارفی بزند و این سلامت روانی و اجتماعی جامعه را به خطر خواهد انداخت . اما مسفانه تدبیر چندانی برای چنین افرادی که شرایط جدایی به خاطر خیانت هستند ، نظر گرفته نشده است و حمایت ها قبل از طلاق است و پس از آن این افراد به حال خود رها میشوند .

حالی که مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی میتواند نفوذ مشاوره طلاق و پروانده های مرتبط برای این افراد پس از طلاق  بعد از خیانت برنامه هایی نظر بگیرد . برای مثال کنار مشاوره خانواده و وجود راهکار های مانگران برنامه ای همه جانبه برای زسازی شخصیتی و احیای روحی روانی افرادی که طلاق به دلیل خیانت را تجربه کرده اند این افراد را ر دیگر به وضعیت قبلی خود برگردانند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت همسر


 

طلاق به خاطر خیانت مرد

طلاق به خاطر خیانت مرد پرونده هایی که خواست طلاق از طریق زن به دادگاه داده شده است همیشه سهم قابل توجهی داشته است . از آنجایی که به طور کلی حق طلاق مرد است ارائه عکس از مکالمه و پیام تلفنی و یا عکس معمولی از همسر شخص دیگر مکان عمومی نمیتواند دلیل تمام کننده ای برای دادگاه شد پرونده نفوذ کند و طلاق را حق زن بداند . برای طلاق از طرف زوجه دلایلی قانونی خاصی وجود دار که اصطلاح دادگاهی آن ” عسر و حرج ” است که دلایلی محکمه پسند برای اتمام زندگی مشترک از طرف زوجه هستند به طور مثال (اعتیاد به مواد مخ و مشروت الکلی ، بیماری روانی حاد یا بیماری  مسری …) پس طلاق برای خیانت مرد نظر گرفتن خیانت به عنوان سوء رفر کنار سایر دلایل برای دادگاه قابل استناد است .

طلاق برای خیانت مرد

اما جدای از بحث و روند قانونی این مسئله . موضوع روانشناسی این جریان است ، چرا که خیانت برای هر فردی میتواند بدترین ضربه روحی روانی شد . اما آیا تنها راه حل برخورد خیانت طلاق است ؟ پاسخ به این سوال مشاوره طلاق و مشاوره خانواده مفید ترین کمک را به ما خواهند کرد اگر طرف مقابل شما فردی بوالهوس نیست و به اشته دچار چنین رفری شده است و از نظر شما لایق شانس مجدد است میتوانید مراجعه به مرکز مشاوره خانواده روانشناسی طی یک روند مانی رابطه خود را به شکل اصولی احیا کنید .

اما اگر به عنوان یک زن طلاق به دلیل خیانت مرد را تجربه کرده اید وضعیت شما کاملا قابل ک است شما احتیاج به زمان و همدلی و مشاوره برای ریکاروری وضعیت روحی روانی و زگشت به زندگی را دارید پس به خود کمک کنید و کنار یک روانشناس متخصص مسیر بهبود خود را راحت تر و سریع تر طی کنید .

 

طلاق به خاطر خیانت زن

طلاق به دلیل خیانت زن مسفانه امروزه کنار طلاق به دلیل خیانت مرد هم به چشم میخورد . بیان واژه مسفانه برای طلاق به دلیل خیانت زن به دلیل احساس نا برابری جنسی نیست و به این معنا نیست که خیانت برای مرد توجیه پذیر است اما از آن جایی که جایگاه زن خانواده بسیار والا و مظهر مهر و عاطفه و حافظ کانون خانواده است و از آنجایی که وجود ظرفات و لطافت شخصیتی زن متجلی نقش مهم او حفظ عفت و تحکیم بنیان خانواده است و همچین به خاطر نقش پر ارزش مای و رسالت بزرگی که دارد ، آلوده شدن زن به رفر خیانت جلوه زننده تر و ناخوشایند تری دارد .

جدایی به خاطر خیانت

طبق پژوهش ها و آمار طلاق به خاطر خیانت زن آثار مخرب تری روح و روان و کل زندگی مرد به ر خواهد آورد . چرا که زن از نظر روانشناسی تجلی رفری راحت تری را دارد و ناراحتی و احساسات خود را گریه و . ..راحت بروز میدهد و بیشتر مورد حمایت و همدلی قرار میگیرد و این عث میشود که سریع تر خود را پیدا کند . اما آمار نشان میدهد که مردان بعد از طلاق بیشتر دچار تنش روحی و افسردگی میشوند . طلاق به دلیل خیانت زن هم که میتواند بدترین دلیل جدایی برای یک مرد شد پس مردان هم نیاز مشاوره بعد از طلاق دارند .

آمار طلاق به خاطر خیانت

آمار طلاق به خاطر خیانت طبق تحقیقات آسیب شناسان اجتماعی و نهاد های مربوط رتبه سوم را بین دلالیل طلاق را به خود اختصاص داده است صد آمار طلاق به خاطر خیانت دهه گذشته همچنان رو به افزایش بوده است اما آمار و تحقیقات دقیق و مشخصی این ره یا صورت نگرفته است یا نشر داده نشده است . چرا که رسیدگی ها و آمار گیری هایی که این زمینه صورت میگیرد مسفانه به دلیل عدم پذیرش و جا نیفدن این مسئله افراد از تیک زدن خیانت به عنوان عامل جدایی خود ممکن است اجتناب کنند و همین امر عث میشود که نیج دقیقی دست نشد . و بیشتر آمار گیری ها و تحقیقات کلی هستند به طور مثال تهران دست داشتن روزانه ۹۰ طلاق همچنان رکورد دار آمار طلاق است .

 

طلاق به خاطر خیانت شوهر

طلاق به دلیل خیانت شوهر امروزه تیتر بسیاری از مجلات خانواده و برنامه ها است اما هرگز آنگونه که ید به آن پرداخته نشده و چاره اندیشی بخصوصی صورت نگرفته است . مسفانه زنانی که طلاق به دلیل خیانت شوهر را تجربه میکنند اکثرا به زنانی افسرده و منزوی تبدیل میشوند و موارد حاد تر میتوانند پیش گرفتن رفر های غیر معمول به خود و جامعه آسیب برسانند . اما اگر مراکزی مانند مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی برنامه هایی برای چنین افرادی نظر گرفته شود یا مسئله اشتغال زنان شرایط طلاق بعد از خیانت مطرح شود و جامعه از آنان حمایت کند آسیب های فردی و اجتماعی این امر به حداقل خواهد رسید .

خیانت شوهر

اگر شما فردی هستید که چنین تجربه ای را داشته اید و به حقوق و شخصیت شما تعرض شده است نید نفر بعد خود شما شید . پس ارزش های خود را حفظ کنید اعتماد به نفس خود را گفتن جمله ” حتما من خوب یا کافی نبودم ” از بین نبرید . شما هرگز لایق چنین رفری نبوده اید و اکنون زمان آن است که بیش از هرزمان دیگری قوی شید ، به کمک روانشناس روحیه خود را ترمیم کنید . به اشتغال و تحصیل بپردازید و اگر به حال وقت ورزش و مطالعه نداشت اید این کار را انجام دهید خیانت نید شما را پایین بکشد بلکه ید تلنگری شد برای تعالی و رشد شما .

اگر همسرن به خیانت خود اعتراف کرد می توانید به راحتی از همسرن جدا شوید اما اگر مجبور به اثت آن شوید مجبورید شواهدی مبنی بر خیانت همسرن را به دادگاه بدید. نفر سوم نید مجبور به شهادت شه و ید به اختیار خودش شهادت بده.

 

سوالات متداول

 شوهر من دور به من خیانت کرده و حال حاضر یک فرزند دارم؟ راه حل چیست؟

 مشخص است که همسرن علاقه ای به شما و به ادامه زندگی ندارد. راه حل این موضوع به شرایط خانوادگی شما دارد. آیا می توانید نبود او از خانواده کمک بگیرید یا مستقل شوید یا خیر؟ اگر می توانید بهترین راه این است که وکیل بگیرید و دادخواست طلاق بدهید.

آیا خیانت ازطریق واتس آپ یا تلگرام را به دادگاه ثابت کرد؟

 اثت خیانت از طریق واتس آپ یا تلگرام کار بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است. این شخص ید هنگام ارتکاب جرم دستگیر بشه یا حداقل کسی از دوسن نزدیکش شهادت بده. این موضوع منوط به گرفتن وکیل است.

 آیا دادگاه نفر سومی که عث خیانت شده را احضار می کند؟

اگر همسرن به خیانت خود اعتراف کرد می توانید به راحتی از همسرن جدا شوید اما اگر مجبور به اثت آن شوید مجبورید شواهدی مبنی بر خیانت همسرن را به دادگاه بدید. نفر سوم نید مجبور به شهادت شه و ید به اختیار خودش شهادت بده.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How Faith Influences Divorce Decisions 

 

طلاق به خاطر خیانت همسر

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:15
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 55 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

روانشناسی مورد خیانت مردان چه نظری دارد ؟

خیانت تعریف واحد نمودهای گوناگونی بین مردم دارد. شاید شنیده شید که میگویند فلانی خائن است، به ایده هایش پشت کرد، زیر قولش زد. اینها مواردی از شکل های گوناگون خیانت هستند. پس خیانت چیزی بیش از نادیده گرفتن عهد و پیمان و تعهد مشترک یک رابطه اعم ازکاری، تحصیلی و مهم تر از همه زناشویی نیست. خیانتی که امروزه منجر به سیل عظیمی از مراجعه به مراکز مشاوره خانواده  و مشاوره روانشناسی شده است از نوع زناشویی است که بین  زوجین به دلایل محتلف شکل گرفته است. جالب است اغلب اوقات  فرد خائن سعی عادی جلوه دادن مشکل خود دارد و نسبت دادن صفاتی چون حساس، زود رنج، بدبین فرد قرنی را گناه کار و مقصر میپندارند. اگر شما نیز مشکلاتی مورد خیانت مردان دارید حتما از مشاوره خیانت بهره بگیرید و سعی نکنید این موضوع را اطرافیان مطرح کنید.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


راه های کشف خیانت مردان

سوالی که برای زنان پیش میآید این است که چطور متوجه شویم همسرمان به ما خیانت میکند یا نه؟

همان طور که میدانید ریشه اکثر نگرانی ها و سوء ظن عدم شناخت و نا آگاهی میشد. زوجینی که نسبت به نیاز ها و خواسته های مشترک و شخصی زندگی شان بی اطلاع و بی توجه هستند مواجه مشکلات شان بیشتر دچار ترس و استرس میشوند و مدام سعی توجیه و آرام سازی شرایط روحی خود دارند. برای پاسخ به سوال فوق ادامه شما را نشانه های خیانت مردان آشنا میکنیم. خواندن این مقاله را به همه زوجین چه خانوم چه آقا توصیه میشود. ویژگی مرد مرتکب خیانت آشنا شوید.

 

 نشانه های مردان خیانت کار

 • دلیل تراشی:

مکانیزم و سلاحی کهمردان خیانتکار مقابل نگرانی ها و سوالات همسرشان از خود نشان میدهند ” بهانه تراشی و دلیل های بی منطق ” میشد. واقع این افراد سعی دارند برای هر چیزی دلیلی ست کنند مقابل شک و تردیدهای همسرشان و دیگران امان بمانند.

 • استفاده بیش از حد از تلفن همراه و فضای مجازی:

خانومی که همسرش مرتکب خیانت شده است این ویژگی را به خوبی ک میکند. مردی که گیر رابطه ای خارج از رابطه همسرش میشد به کرات نسبت به قبل به گوشی همراه خود معد میشود و اکثرا گوشی به دست جمع های خانوادگی و اوقات فراغت به سر میبرد. شکایت اصلی همسرشان به دیگران این است که وقتی حرف میزنم به من گوش نمیدهد و تمام حواسش به گوشی است. جالب تر اینکه آن را سایلنت و حالت سکوت قرار میدهند و مواقعی که روی اعلان شد نسبت به هر اعلانی از جا میپرند.

 • خریدهای افراطی و بی مناسبت:

مردی که مرتکب خیانت میشود به دنل کتمان کردن و مخفی نگه داشتن هر چه بیش تر آن میگردد. گرفتن هدایای گران قیمت یا مورد علاقه همسرش مدت زمان محدودی که مورد تعجب و حیرت همسرش میشود راهی است برای دور کردن حس شکاکیت و تردید همسر.

 • تغییر اساسی ظاهر و تیپ:

فردی که قبلا به سر و وضع خودش اهمیت نمیداد الان بدون دوش گرفتن، ادکلن های لوکس و گران قیمت، لس های اتو کشیده و مرتب از خانه بیرون نمیرود میتواند عاملی دیگر برای تثبیت خیانت آن ها شد.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت همسر


 

عکس العمل برابر خیانت مردان

این امر که خیانت چه از طرف زن چه از طرف مرد مهل موضوعی ناخوشایند و نامطلوب است بر کسی پوشیده نیست. زوجی که عاشقانه زندگی خود را شروع میکنند تصور  اینکه از جانب همسر شان مورد بی وفایی و خیانت واقع شوند، بسیار د آور و ناراحت کننده میشد.

اما چاره چیست؟ مقابل کسی که مرتکب این امر ناپسند و غیر اخلاقی میشود چگونه ید رفر کرد؟ آیا امیدی به احیای دوره رابطه عاشقانه هست؟ چه میزان طلاق و جدایی عاطفی پیشنهاد میشود؟

این بخش به نحوه ارائه عکس العمل  به مردی که دام خیانت افده است  میپردازیم.

 • بخشش:

زنی که قرنی خیانت همسرش شده است خواندن این تیتر ممکن است بهم بریزد یا حتی مدعی شود که کسی او را ک نمیکند اما ست بر عکس این هست. قدم اول برای تسکین حال روحی قرنی، پذیرش مسئله خیانت مردان و سعی بخشیدن و گذشتن از عمل همسرش است. توجه داشته شید منظور این نیست که خانوم هر رفر نا ست و مبتنی بر خیانت همسرش را دید ز پذیرا شد و نسبت به آن بی تفاوت شد چرا که این دقیقا زیر پا گذاشتن حقوق همسری میشد و جز تقویت همسر به ادامه رفر های نا ست نتیجه ای نخواهد اشت. مراد، بخشیدن آن دسته از خیانت مردان مهلی است که متوجه رفر نا ست خود شده اند و الان پشیمان و نادم خواهان ارتط مجدد همسرشان میشند.

 • سرزنش ممنوع:

 • بعد از بخشیدن خطای همسرن قدم بعدی حفظ و تداوم این ایثار گری و از خود گذشتگی میشد و این تنها محبت و سعه ی ص بدست میآید. زنی که مدعی است از خیانت همسرش گذشته است اما کماکان او را تحقیر و سرزنش میکند مسفانه مرحله رنجش و عدم پذیرش قرار دارد . مرحله ای که بیشتر از آن که همسرش را ناراحت کند منجر به افزایش تنش های روانی و نشخوار های ذهنی خود او میشود.
 • به دنل دلیل خیانت بگردید:

مهم ترین مسئوولیتی که ازدواج و حتی قبل از آن و دوران نامزدی بر عهده زوجین میشد سعی شناسایی نیاز های طرف مقابل و وظایفی که قل هم دارند میشد. مسفانه زوجین کوهی این امر چه دوران شناخت چه زمانی که زیر یک سقف میروند را نمیخواهند قبول نمایند و وقتی مشکلاتی مواجه میشوند مقصر جلوه دادن همدیگر سعی فرار از این مسئوولیت مهم دارند. از جمله نیاز هایی که یک مرد را به سمت ازدواج و انتخاب شریک زندگی سوق میدهد نیاز های جنسی و ارضای مطلوب آن ها میشد.

خیلی از زوجینی که صف طلاق دادگاه ها ملاقات میکنیم به دلیل بی توجهی و نادیده گرفتن این نیاز اصلی میشد. البته همه آقایان ممکن است به طور قاطع تصمیم به جدایی نکنند بلکه به دنل راه میانبری برای ارضای خواسته ی خود هستند. خیانت یکی از این راه های رو و فرعی است. پس مواجه خیانت زندگی ن به جای تصمیمات هیجانی و یک طرفه بهتر است سعی کنید گفت و گو و ریشه یابی به دنل دلایل گرایش همسرن به فرد سوم و ترجیح او به شما شید. هم برای حل مسئله و بکار گیری راه حل های ست و جایگزین به مشاور و روانشناس مراجعه نمائید و کمک های فرد متخصص این حوزه برای مشکل خیانت همسرن دنل چاره شید.

 

سوالات متداول

همسر من به زگی خیلی من مهرن شده است و همیشه سعی دارد من را به بهانه ای مرا سوپرایز کند، آیا او به من خیانت میکند؟

یکی از علائم افرادی که مرتکب خیانت میشوند به تغییرات ناگهانی رفر و اخلاق همسر و فرزندانش بر میگردد. مورد شما ید گفت محطانه عمل کنید و سعی کنید استفاده از گفت و گو و مراجعه به روانشناس این مورد راهنمایی لازم را یافت نمایید.

اینکه همسر من مدتی است هر شب یک دسته گل بزرگ و کادوهای متنوع و لوکس وراد خانه میشود میتواند دلیلی بر خیانت شد؟

اگر قبل از این عادت به انجام این رفرها نداشته است و الان بدون دلیل این کار را انجام میدهد میتواند هشداری به شما شد که بیشتر مراقب رابطه ن شید.

همسرم به محض ورود به منزل گوشی اش را چک میکند و لحظه ای آن را از خود جدا نمیکند نگرانم که کسی ارتط شد، چطور میتوانم شکم را بر طرف کنم؟

این رفر همانطور که خودن اشاره کردید رفر معمولی و موجهی نیست برای اطمینان و رفع تردید بهتر است این مورد فرصتی مناسب او خلوت کنید و دلیل آن را جویا شوید، اگر توانست شما را قانع نماید و دیگر انجام نداد پس خیالن راحت شد که نگرانی شما بی مورد بوده است اما صورت تکرار به انجام آن مسئله خیانت میتواند محتمل شد هر چند  تنها یک نشانه کافی نیست.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Here’s How Men and Women React to Infidelity 

مشاور لینی زینب رضایی

 

بهترین عکس العمل برابر خیانت مردان چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:05
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 52 | لينك ثابت
5 / 5 ( 2 votes )

شب اول ازدواج را ما نام شب زفاف میشناسیم . شب اول ازدواج شرایطی است که هر زن یا مرد جوانی که حال ازدواج است دیر یا زود آن رو به رو خواهد شد اما آیا همه مورد مسائل و نحوه برخورد آن آگاهی لازم و کافی را دارند ؟ شب اول ازدواج شبی حساس و ثیر گذار است که اگر آگاهی کامل آن مواجه نشویم ثیر خود را برای همیشه بر روحیه و زندگی ما خواهد گذاشت . اما مسفانه به دلایلی نا معلوم و غیر منطقی آنگونه که ید و شاید زمینه مسائل آموزشی به آن پرداخته نشده است و به آن به عنوان یک موَضوع شرم آور که صرفا زن و شوهر ید ره آن بدانند نگاه میشود .

این حالی است که ید بپذیریم رخ داد های شب اول ازدواج امری کاملا طبیعی است و لازم است تمام افراد جوانی که به بلوغ جسمی و روحی رسیده اند اطلاعات کافی را ره ی آن داشته شند . اما سر بستگی آموزش شب اول عروسی جامعه ما به اندازه ایست که هیچ مجله یا برنامه تلویزیونی به طور شفاف و خصوصی به آن نمیپردازد و آن را موضوعی خجالت اور میدانند و این امر عث شده است که مسفانه از لحاظ فرهنگی مقابل بیان مسائل مربوط به شب اول ازدواج جبهه گرفته شود و سواد جنسی این زمینه ضعیف تر از حدی که مورد انتظار است شد . مشاوره خانواده این زمینه می تواند راهگشا و راهنمای شما عزیزان شد.

اعمال شب اول ازدواج

اعمال شب اول ازدواج را نمیتوان هیچ گاه قالب کلمات و چارچوبی انعطاف ناپذیر و قوانین خشک بیان کرد . اعمال شب اول عروسی طیفی بی نهایت و متغییر قرار دارد چرا که شرایط ، محیط و نحوه آشنایی و همچین خلقیات ، روحیات و نحوه رفر هر فرد دیگری متفاوت است و این تفاوت ها عث میشود که نتوانیم اعمال شب اول ازدواج را به صورت قانون به افراد دیکته کنیم این وجود ید ها و نید های مشخصی وجود دارد که عدم رعایت آن ها آثار مخربی را به ر می آورد  پس اینجا سعی میکنیم کلیاتی را بیان کنیم که رعایت گام به گام آنها اعمال شب اول عروسی را تحت کنترل خود قرار دهیم و شب اول ازدواج را بهترین کیفیت خود پشت سر بگذرایم .


بیشتر بخوانید: فلسفه ازدواج چیست ؟


 

مرحله اول :

اولین قدم اعمال شب اول عروسی این است که مرد و زن هم صحبت کنند و ردیگر ثیر کلام و نگاه مجذوب هم شوند . به طور کل این مراحل روی سخن مردان است چرا که به مراتب حساسیت این شب برای زنان چندین برابر مردان است . پس مرد ید کلام همسر خود را به آرامش دعوت کند و به او بگوید که قرار نیست اذیت شود و این اطمینان را به او بدهد که هیچ اتفاقی بدون تمایل او نمی افتد و فقط قرار است لحظات خوبی را هم تجربه کنند .

مرحله دوم :

به عنوان فردی مسلمان جامعه اسلامی بهتر است زن و مرد وضو گرفته و دو رکعت نماز یا چند آیه از کب الهی را هم بخوانند از استرس هردو کاسته شود و آرامش لازم را به دست بیاورند .

مرحله سوم :

بستری مناسب برای تجربه شب اول عروسی برای خود و همسرن انتخاب کنید . لزومی ندارد خود را به اق خواب محدود کنید چرا که ممکن است مکانی استرس آور به نظر بیاید . از همسر خود بپرسید که کجا راحت تر است اجازه دهید او بفهمد که حق انتخاب دارد و راحتی او برای شما اولویت است . البته این موضوع را فراموش نکنید که اگر قرار است خارج از محیط اق خواب شید قبل از آن مطمئن شوید که آن مکان فقط شما حضور دارید یا کسی غیر منتظره سر نمیرسد چرا که صورت اتفاق افدن عث سرخوردگی شما میشود .

مرحله چهارم :

ممنوعه ترین رفر اعمال شب اول عروسی این است که مرد بلافاصله به سراغ مرحله آخر رابطه جنسی برود . سعی کنید همسر خود را از لحاظ جسمی و روحی معاشقه طولانی اماده رابطه جنسی کنید . رابطه خود را به آغوش کشیدن ، نوازش و بوسه شروع کنید . این میان از معجزه کلام غافل نشوید از همسر خود جملات عاشقانه را یغ نکنید حتی قبل از شروع رابطه جنسی کامل از همسر خود بپرسید که آیا امادگی دارد ؟ اجازه دهید این تجربه برای شما و همسرن یک فتح عاشقانه شد نه یک استیلای وحشیانه چرا که صورت کنترل نکردن غریزه جنسی خود و خود دار نبودن شاید بتوانید جسم همسر خود را تصرف کنید اما روح او را هرگز . . .

مرحله پنجم :

پس از اتمام رابطه جنسی کار را تمام شده فرض نکنید چرا که این مرحله حساس ترین مرحله برای همسر شما است . او را آغوش بگیرید ، نوازش کنید و از او بت شب خوبی که برای هردوی شما رقم زده تشکر کنید . به او بگویید که زی است و همه چیز ره او فوق العاده است امشب همان طور پیش رفت که انتظار داشتید . پایان وضعیت جسمی او را چک کنید و از او بپرسید که به پزشک احتیاج دارد یا خیر .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


رسم شب اول ازدواج

رسم شب اول ازدواج از آن دسته رسم های آزار دهنده و به دور از منطقی است که همیشه زوجین را استرس بیشتری رو به رو میکند . رسم شب اول ازدواج اگر به حریم خصوصی زن و شوهر کشیده شود عث میشود استرس این شب چند برابر شود . به طور مثال رسم شب اول عروسی بعضی خانواده ها به این صورت است که نزدیکان بعد از پایان مراسم عروس و داماد را پشت اق راهنمایی میکنند و منتظر میمانند داماد بیرون بیاید و خیال آنها را راحت کند که هم رابطه برقرار کرده اند و هیچ مشکلی نیست .

توجه به اینکه امروزه مراجعه به پزشک متخصص میتوان گواهی سلامت بکارت را تهیه کرد پس هر رسم دیگری برای اثت این امر اضافی و آزار دهنده است و این موضوع کاملا به عروس و داماد مربوط است . فراموش نکنید که شب اول عروسی خصوصی ترین شب شما و همسرن است پس به خاطر رسومات غیر منطقی کیفیت آن را زیر سوال نبرید .

 

شب اول ازدواج چگونه است ؟

شب اول ازدواج چگونه است ؟ این سوالی است به طور حتم ذهن هر کسی شکل میگیرد . میتوان مراجعه به روانشناس یا مشاور ازدواج و کارشناس خانواده سوالات خود را ره اینکه شب اول ازدواج چگونه است کاملا رفع کرد . شب اول ازدواج یا شب زفاف صرفا به معنای شب عروسی نمی شد از آنجایی که ست از لحظه ی عقد زن و مرد به صورت رسمی و شرعی زن و شوهر هستند پس میتوانند هم رابطه جنسی داشته شند ولی به هر حال بعضی افراد معتقد اند که رابطه جنسی فقط شب عروسی اتفاق بیفتد . پس شب زفاف به معنای اولین رابطه جنسی زن و شوهر است نه شب عروسی .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


استرس شب اول عروسی

استرس شب اول عروسی امری کاملا طبیعی است این استرس ممکن است برای مردان به دلیل فکر کردن به مسولیت زندگی مشترک پس از این شد و زنان به دلیل خداحافظی دنیای دوشیزه گی و قدم نهادن دنیای زنانگی . شاید نتوان استرس شب اول عروسی را به طور کامل از بین برد اما قطعا مشاوره قبل از ازدواج میتوان آن را کاهش داد . اگر شما و همسرن جزء آن دسته از افرادی هستید که دوران عقد هم رابطه برقرار کرده اید شب عروسی نهایت توجه راه به همسرن داشته شید این احساس که فقط وجود کره بودن میتواند شب عروسی برای شما اهمیت داشته شد او شکل نگیرد . یک ازدواج موفق حتما به نکته های یاد شده ید دقت کرد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What should I do on the first night of marriage? 

 

چه چیزهایی مورد شب اول ازدواج ید بدانیم ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 3:20
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 40 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ازدواج موقت بین عوام به صیغه معروف است . کتب علمی از آن به عنوان متعه و یا عقد منقطع نیز یاد میشود . ازدواج موقت دارای مدت زمان میشد . وقتی دو نفر میخواهند ازدواج موقت کنند بنا به موقعیت  و خواست طرفین مدت آن تعیین میشود . ازدواج های موقت فقط به قصد زناشویی صورت نمیگیرد  . مواقعی  زن  و  مردی نامحرم میخواهند  تنها مسافرت بروند و لازم است یک محل بسته تنها بمانند . زوجی سه طلاقه شده اند برای عقد مجدد ید زن مرد دیگری ازدواجی موقت کند .

موارد دیگر ازدواج های موقت برای زناشویی انجام میشود . مردی که زنش از او تمکین نمیکند . پسر مجرد که موقعیت ازدواج دایم ندارد . مردی که برای شغلش مجبور است مدت طولانی از خانه دور شد . مردی که همسرش برایش عادی شده  و او را تحریک نمیکند . زنی که به زناشویی اهمیت نمیدهد  و موارد دیگر . لازم به ذکر است ازدواج های موقت مذهب شیعه جایز است . مشاوره خانواده می تواند این موارد به شما عزیزان راهنمایی های لازم را ارائه دهد.

احکام ازدواج موقت

احکام ازدواج های موقت میگوید زن ید مجرد بوده و عقد دیگری نشد . اگر زن طلاق گرفته زمان عده تمام شده شد . کنیز دیگری نشد و کسی او را نخریده و مولا نداشته شد . برای دختران نالغ اجازه پ و یا ولی قهری لازم است . احکام ازدواج های موقت سن خاصی قید نشده است . احکام ازدواج موقت  میگوید برای زنی که میخواهد صیغه شود مهریه واجب نیست مگر زن شرط کند . بعد از دانستن احکام ازدواج های موقت مواردی که  مدت طولانی مثلا ۹۰ ساله صیغه میشوند مشاوره ازدواج لازم است .

 

مزایا و معایب ازدواج های موقت

مزایا و معایب ازدواج های موقت بنا به دلیل ازدواج  و موقعیت زن  و مرد تفاوت میکند . اول به مزایا و بعد به معایب آن میپردازیم . زنی میخواهد به  حج و یا خارج ازکشور برود  و کسی بجز یک مرد نامحرم نمیتواند همراه او شد . دو حالت پیش می آید :   زن یا مهل است  و یا بیوه . اگر بیوه بود که خودش صیغه میشود .  اگر مهل شد میتواند دختر , ما و یا خواهرش را صیغه آن مرد کند نتیجه زن نیز محرم  میشود . بحث مزایا و معایب ازدواج  های موقت  مواردی هست که مشاوره خانواده و روانشناسی ممکن است مفید شد . زمانی که مرد مهل است و زن تمکین نمیکند .

مزایا ومعایب ازدواج های موقت بستگی به نوع نگاه ما به این مسأله دارد . پسری مجرد است و امکان ازدواج برایش فراهم نیست و نمیخواهد به گناه بیفتد .  مردی که مهل است و مجبور است به مدت زیادی از خانواده دور شد  مشاوره ازدواج لازم است . از معایب این ازدواج میتوان به مواردی چون عدم تقسیم محبت بین دو نو اشاره کرد . عیب دیگر ایجاد احساس ناامنی بین نوان است . بوجود آمدن شک و دو دلی بین نوی اول خانه و نتیجه طلاق اقتصادی و عاطفی خانواده ها .

شرایط ازدواج موقت برای مرد

شرایط ازدواج های موقت برای مرد بسیار ساده تر از عقد دایم میشد . ازدواج های موقت مهریه واجب نیست . دادن نفقه لازم نیست . تعیین مدت هل موقت بستگی به نظر زوجین دارد . شرایط ازدواج های موقت برای مرد اگر مرد شرط مهریه زن را پذیرفت حتی بدون همبستر شدن ید تمام آنرا بپردازد . رضایت همسرش برای این پیوند لازم نیست .

شرایط ازدواج موقت برای زن

شرایط ازدواج های موقت برای زن عین حال که بسیار ساده است اما مشکلاتی نیز به همراه دارد . شرایط ازدواج های موقت برای زن میبینیم که  : زن ید مجرد شد  . اگر مطلقه است زمان عده ید به سر آمده شد .  زن از مردش ارث نمیبرد ولی اگر فرزندانی از این مرد داشته شد فرزندان ارث میبرند . بدون اذن مرد میتواند تحصیل کرده و یا شغل اختیار نماید . میتواند تمکین نکند . بدون اجازه همسر موقت میتواند از خانه خارج شده و حتی به سفر برود . از معایب این ازدواج این است که زن احساس امنیت مالی و عاطفی را بخوبی تجربه نمیکند . اگر فرزندی این خانواده بوجود بیاید آن فرزند کانون گرم خانواده را تجربه نمیکند . حالیکه یکی از دلایل ازدواج اسلام داشتن امنیت عاطفی , مالی و جنسی میشد .

شرایط ازدواج موقت

این مورد ازدواج  های موقت و بخصوص مدتدار حتما ید تحقیق شود . پس از تفحص از مشورت افراد کاردان و تجربه نید غافل  شد . ید بدانیم ما شخص دیگری را وارد زندگی خود میکنیم که هر لحظه ممکن است به او دل ببندیم . ما کسی پیوند حاصل میکنیم که ممکن است از او بچه دار شویم .  اگر زن هستیم بدانیم او هیچ تعهد مالی قل ما ندارد . اگر مرد هستیم او هیچ تعهدی ندارد که نیازهای ما را ازنظر جنسی , عاطفی و غیره مین کند . اگر مذهب شیعه ، این نوع ازدواج را آزاد نموده دلیل نمیشود براحتی کانون خانواده را متشنج کنیم  .

د ر مواقع جنگ این وصلت شاید پسسندیده شد . مواردی که مردی از مال فراوان بهره دارد و زنی تنها  و بی سرپرست فقر بسر میبرد . زمانی که مردی به خانه ی زنی رفت و آمد دارد و بیم آن میرود حیثیت او مورد ملامت جامعه قرار بگیرد  . زمانی که یک دختر و پسر همدیگر را دوست دارند و به سن قانونی نرسیده اند . گاهی هم نوی خانه بیمار است و نمیتواند نیاز مردش را برآورده کند و مرد  میخواهد کانون خانواده حفظ شود .  نوانی هستند که بعد از سن خاصی تمایل خود را از نظر جنسی از دست میدهند .

ازدواج موقت مذاهب مختلف

ازدواج موقت مذهب شیعه حلال و اهل تسنن حرام است . دلیل آن به ریخ خلافت عمر میرسد . آن زمان بچه های زیادی ناشی از صیغه شدن زنان سرزان بوجود آمد که عمر بلاد اسلامی ازدواج های موقت را حرام کرد . اما این حرام شدن دلیل شرعی و دینی نداشت و فقط حکم قانونی داشت .  خود عمر نیز از جانب پیامبر نقل قولی نکرد و گفت : « من آنرا حرام میکنم » . چنانکه از پسر عمر مورد ازدواج های موقت پرسیدند و او گفت اگر پم نیز آنرا حرام کرده شد ولی سنت پیامبر است  .  سوره نسا آیه ۲۴  مردان را مکلف میکند   مهریه زنانی که به مردان  محرم شده اند پرداخت کنند  . حال ممکن است نوان بگویند اگر بیماری و یا ناتوانی مرد عث اختلال روابط جنسی شود زنان کمتر به فکر ارضا تمایلات خود خارج از خانه می افتند .

 

مواردی که ازدواج های موقت ید بدانیم

پاسخ به یک مطلب کاملا علمی اشاره میکنیم . تحقیقات نشان داده که تحریک پذیری مردان از نظر فیزیولوژیکی خیلی بیشتر از نوان است . مردان  از نظر جسمی و ذهنی کمتر قا به کنترل خود برابر تمایلات جنسی هستند  . برعکس نوان مقابل تحریک پذیری مقاومتر هستند . زنان حتی اگر یک همبستری به حالت ارگاسم نرسند میتوانند خود را کنترل کنند . همه این موارد پیشنهاد میشود مشاوران زبده و کارآزموده مشورت شود . لازم به ذکر است این نوع ازدواج نیز مانند ازدواج دایم ما  و جده زن به مرد محرم میشوند  و عقد آنها او حرام است . زمانی که زن عقد مرد میشد ازدواج های موقت  و یا دایم خواهرش حرام است  .

مورد عده دیدن خون دو قاعدگی بعد از اتمام مدت صیغه کافیست . مدت عده را ۴۵ روز بعد از طلاق و یا انقضا صیغه اول زن میدانند .  ازدواج از نوع موقت طلاق ندارد و بعد از مدت تعیین شده حکم طلاق پیدا میکند . زوجین میتوانند مدت آنرا تعیین و یا به ازدواج خاتمه دهند . مرد میتواند همزمان چند زن ازدواجی موقت کند اما زن فقط یک مرد میتواند ازدواجی موقت انجام دهد . لازم نیست حتما مدت معلوم شده ازدواج به پایان برسد . مرد میتواند مدت قی مانده را بذل کند .

شرایط و صیغه عقد موقت

عقد موقت زنی که شوهرش مدت ها او را رها کرده و رفته ، حرام است . چنین زنی حتما ید به مراجع قانونی مراجعه کرده و طلاق بگیرد  . مردی که زن مسلمان دارد بدون اجازه همسرش نمیتواند زن غیر مسلمان را به عقد موقت خود آورد . ازدواجهای  موقت زن کافر حرام است مگر اینکه مسلمان شود . برای مسلمان شدن زن ید کلمه شهادتین را بر زن بیاورد . مسلمان شدن , زن لازم نیست ایمان قلبی داشته شد اما معنی آنرا ید بداند  و بپذیرد . زن مسلمان فقط میتواند مرد مسلمان ازدواج کند  . این حکم مورد ازدواج های موقت نیز صدق میکند .

برای جاری شدن صیغه ازدواج از نوع موقت وجود شاهد یا قاضی  و یا شارع واجب نیست . مرد و زنی که آماده ازدواج هستند خودشان میتوانند صیغه عقد را جاری کنند . مرد میگوید : « زوجتک نفسی فی المدته المعلومه علی المهر المعلوم »  و زن بلافاصله میگوید : « قبلت » . بهتر است ازدواج های موقت نیز ثبت شود . فرزندانی که نتیجه ازدواج های موقت بوجود می آیند حق زندگی خوب را دارند . احساس امنیت و آرامش حق همه بچه هاست .  قبل از ازدواج از نوع موقت حتما افراد کاردان مشاوره نمایید جامعه ای عاری از فساد و آشفتگی داشته شیم .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   Temporary Marriage and its Importance

 

مزایا و معایب ازدواج موقت چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 2:47
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 30 | لينك ثابت
5 / 5 ( 6 votes )

دلزدگی زناشویی وضعیت غیر مطلوبی است که اکثر زوج ها پس از شروع زندگی مشترک اتفاق می افتد . دلزدگی زناشویی مسئله ای نیست که برای رخ دادن آن زمان خاصی را تعیین کرد . یا به یک اتفاق خاص نمیتوان آن را نسبت داد . مثلا هیچ وقت نمیتوان گفت من فلان ریخ به فلان دلیل از همسرم دلزده شدم . واقع دلزدگی زندگی زناشویی فرایندی است تیجی و به مرور زمان اتفاق می افتد . دلزدگی های زناشویی مانند رسوب بستن لایه به لایه عمق یا هر رفر نامطلوب عمق قلب انسان اتفاق می افتد . پس هرگز دنل نقطه شروع و پایانی برای آن نشید .

دلزدگی زندگی  زناشویی یک اتفاق نا نیست که شما را از ادامه زندگی مشترک مایوس کند بلکه رخدادی معمول و شایع است که بهتر است کمک مشاوره خانواده از آن جلوگیری کنیم . اگر آن حال دست و پنجه نرم کردن هستید بی هیچ تردیدی به سراغ مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی بروید چرا که رسالت این مراکز کمک به تداوم طراوت زندگی مشترک شما است . پس نگران نشید و دلزدگی های زناشویی را پایان زندگی مشترک خود ندانید . فقط کافیست علم آن برخورد کنید و نحوه برخورد این مسئله و راهکارهای موثر را میتوانید مشاوره زناشویی و زندگی مشترک پیدا کنید .

دلیل دلزدگی زناشویی

دلیل دلزدگی های زناشویی را میتوان ابعاد مختلف یک رابطه زناشویی جست و جو کرد . زندگی مشترک و رابطه زناشویی منحصر به فرد ترین شکل رابطه بشری است . رابطه ای که هیچ گاه نمیتوان چند و چون آن را به طور کامل بیان کرد . ظرافت های این رابطه بسیار زیاد و متنوع است و همین امر عث میشود خطراتی که آن را تهدید میکند نیز متفاوت است . بعضی از دلایل دلزدگی زندگی زناشویی به مسائل مربوط به رابطه جنسی برمیگردد . بعضی دیگر نیز به جنبه های عاطفی و انتظارت مورد توجه یک رابطه زناشویی .

به طور کل هنگامی که مدتی از زندگی مشترک میگذرد و کنج کاوی های ما مورد این رابطه ارضا میشود و آن شوق و هیجان اولیه ما ته نشنین میشود این احساس دلزدگی زندگی زناشویی به سراغ ما می آید که چرا دیگر هیجان نداریم ؟ چرا همه چیز حال عادی شدن است ؟ فکر میکنید که پایان تمام لذت ها رسیده است . گاهی فقط دلزدگی به این دلیل است هیجان اولیه ما فروکش کرده است و احساس میکنیم که دیگر هرگز آن را تجربه نخواهیم کرد . البته ید پذیرفت که هرچیزی را که رابطه زناشویی تجربه میکنید بخشی از لذت آن به خاطر بکر بودن آن است و هرگز نید توقع داشت هرر و هر روز همان حس را داشته شید .

 

احیای رابطه زناشویی

اگر مدتی از زندگی مشترک شما گذشته و حس میکنید زندگی شما کسالت آور است این حس دلزدگی زناشویی ایست که دیگر رنگ و بوی سابق را ندارد ، هرچه سریع تر دست به کار شوید . رابطه خود را احیا کنید و ر دیگر به آن روح ببخشید . خلاق شید ، دست به ابتکار بزنید ، حد و مرز ها را کنار بگذراید ، حتما میپرسید که چگونه ؟ این نکات هم مورد آقایان هم خانم ها مشترک است فقط کافیست خجالت را کنار بگذراید و کمی جسور شید . سعی کنید متفاوت تر از همیشه شید ، همسرن را یک لس جدید که به شما را آن سبک ندیده است غافل گیر کنید . این گونه به او یا آوری کنید هنوز همان ق زی و جذاب هستید .

اگر به حال این کار نکرده اید به محل کار او یک دسته گل بفرستید یک کارت که روی آن نوشته اید ” میدانم سرت شلوغ است اما ید به تو میگفتم که تو را بیشتر از هر زمان دیگری دوست دارم ” ور کنید این کار همسرن را از لحاظ روحی مدت ها شارژ خواهد کرد . یا برای او یک کادو بخرید و اگر پرسید به چه مناسبت بگویید به مناسبت خوبی های تو . برای ابراز محبت به همسرن منتظر مناسبت وقت و مکان خاصی نشید اما فراموش هم نکنید که حتی محبت هم ید حد اعتدال شد .

اهمیت رابطه جنسی

اگر رابطه جنسی به یک نواختی رسیده اید اصلا نگران نشید شما فقط به کمی جسارت احتیاج دارید . به همسرن بگویید از فضای اق خواب خسته نشده ای ؟ به او بگویید که اقی دیگر یا هر جای خانه هم میتوانید هم رابطه داشته شید و به امتحانش می ارزد . اینکار حتما او را هیجان زده خواهد کرد چون فکر میکند رابطه فقط ید محدود به اق خواب شد . اگر همیشه یک پوزیشن خاص رابطه برقرار میکنید و کاملا روتین پیش میروید اینر سعی کنید شکل دیگری را امتحان کنید و کارهایی انجام دهید که به حال نکرده اید اما نید حرکات جدید شما عث آزار جنسی همسرن شود . به طور کل هر تغییر غیر زننده ای را که میتوانید ایجاد کنید همسرن را غافلگیر کنید رابطه مطمئن شید که ثیر آن را خواهید دید و دلزدگی های زناشویی را کاهش میدهد .


بیشتر بخوانید: خیانت زندگی زناشویی


اما گاهی دلیل دلزدگی های زناشویی از سر یکنواختی رابطه نیست و مسائل حاد تری میان است . ک نکردن همسرن . توقعات بی مورد وغیر منطقی از او ، مسئولیت پذیر نبودن. . . و مقیاس بزرگ تر و وحشت ناک تر خیانت کردن میتواند  دلیل دلزدگی های زناشویی شد . اینکه شما ک نکنید که همسرن وضعیت جسمی یا روحی مناسبی نیست و نیاز به همدی و حمایت دارد به مرور عث دلزدگی زندگی زناشویی همسرن خواهد شد . به طور مثال اگر همسرن سیکل قاعدی خود به سر میبرد ید بپذیرید که او نسبت به حالت عادی حساس تر و زود رنج تر است و از کارهایی که ممکن است او را برنجاند دوری کنید .

 

مسئولیت پذیری

اگر همسر شما محل کار دچار مشکل شده و تحت فشار است ید ک کنید و محیط خانه را بیشتر از زمان های دیگر برای او آرامش بخش کنید و اگر مشکلی وجود دارد بیان آن را به زمان دیگری موکول کنید . وقتی مرد یا زن نسبت به تعهدات و وظایف خود زندگی مشترک مسئول نشد این حس طرف مقابل به وجود می آید که شاید من یا زندگیمان آنق برای او ارزشمند نیستیم که وظایفش را به خوبی انجام دهد .

همین حس عث رنجیده خاطر شدن و دلزدگی زناشویی او میشود . اگر عدم مسئولیت پذیری شما ادامه پیدا کند شاید عث مقابله به مثل کردن همسرن شود و آن وقت است که قطار زندگی شما از ریل خود منحرف میشود و کنترل آن از دست شما خارج میشود پس وظایف خود را به ستی انجام دهید و آن را منتی بر سر طرف مقابل ندانید .

توقعات غیر منطقی یکی از موارد شایعی است که میتواند دلیل دلزدگی های زناشویی شد . یکی از این توقعات این است که انتظار داشته شید همسرن همه چیز را از نگاه شما بخواند . اما ید یاد بگیرید که کلام ارتط برقرار کنید و اگر ناراحت ، نگران ، عصنی و یا دلخور هستید آنرا زن بیان کنید همسرن بتواند آن را رفع کند پس دست از پانتومیم زی کردن بردارید . اگر دلزدگی زندگی زناشویی به مسائل مهم تری مانند خیانت مرتبط شد ید مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی و جلسات مشاوره خانواده به یک راهکار اساسی برای برخورد آن برسید . دلایلی که گفته شد تنها بخشی از دلایل دلزدگی های زناشویی هستند اما جزء موارد مهم هستند .

منی نظری دلزدگی زناشویی

منی نظری دلزدگی زندگی زناشویی متعددی وجود دارد که هرکدام دلایل خاص خود را برای بروز دلزدگی های زناشویی بیان میکنند . منی نظری دلزدگی زناشویی معمولا دلایل و ریشه های دلزدگی های زناشویی را بیان میکنند و کمتر به ارائه راهکار برای حل آن میپردازند . آرونک بک عدم شناخت کافی و سوء تفاهم را از مهمترین دلایل اختلال زندگی مشترک و به طور کل روابط انسانی میداند و همچنین تفاوت نگرش افراد به مسائل را از عمده دلیل اختلاف های زناشویی میداند که پیامد آن دلزدگی زندگی زناشویی است .

منی نظری دلزدگی زندگی زناشویی از دیدگاه چیمز فرامو ، او بر این ور است که مشکلات زناشویی ریشه نظام خانوادگی زن و مرد دارد و پخش قابل توجهی از کیفیت زندگی مشترک به خانواده پی زن و مرد بستگی دارد و به سیستم تربیت و رشد آنها بر میگردد پس این جمله را که”من او ازدواج میکنم نه خانواده اش ” کنار بگذارید .

 

نشانه های دلزدگی زناشویی

نشانه های دلزدگی زندگی زناشویی طبق پژوهش های انجام شده هم به صورت جسمی و هم به صورت احساسی و روانی شخص دلزده نمود پیدا میکند .نشانه های دلزدگی زناشویی روی جسم فرد به صورت یک حالت کسالت همیشگی یک خستگی بی دلیل و حتی گاها ممکن است به صورت د هایی که ریشه عصبی دارند مانند سر د خود را نشان دهد . از لحاظ احساسی فرد علاقه به همسر و حتی موارد حاد تر علاقه به خود را نیز از دست میدهد و حس میکند دیگر هیچ چیز دوست داشتنی خود و همسرش وجود ندارد . و از نظر روانی نیز فرد حس میکند که مشکلات پیش امده و چالش های زندگیش قابل حل شدن نیستند حدی که دیگر تلاشی برای حل کردن آنها نمیکند و به طور کل زندگی خود را بن بست میبیند .

عواقب دلزدگی زناشویی

عواقب دلزدگی زناشویی ابتدا شاید چندان مهم نشند و به مرور حل شوند اما اگر دلزدگی مان نشود زندگی شما را یکی ازین حالات رو به رو خواهد کرد . یا این دلزدگی زندگی شما را به میدان جنگ تبدیل میکند و کم کم از بین رفتن حرمت ها و علاقه بینن سر هر مسئله کوچکی هم مشاجره میکنید . یا اینکه قید تمام لذت ها و هیجان های زندگی مشترک را میزنید و صرفا به عنوان دو همخانه هم کنار می آیید و سالهای سال یک آرامش کاذب هم وقت میگذرانید . و یا حالت سوم تحمل شرایط برای هردوی شما غیر ممکن میشود به زندگی مشترک خود پایان میدهید .

پس همان ابتدا که علایم دلزدگی زندگی زناشویی را خود یا همسرن حس کردید کمک مشاور خانواده و مشاوره زناشویی زندگی خود را از عواقب دلزدگی های زناشویی نجات دهید .

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات کارشناسان ما را مطالعه نمایید . مرکز مشاوره آویژه این زمینه ها به شما کمک میکند بتوانید روابط زناشویی خوبی داشته شید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روابط عاطفی و زندگی زناشویی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:    The Behaviors That Cause Marital Distress

 

دلیل دلزدگی زناشویی چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 0:29
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 46 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

خیانت زن (betrayal of women)

خیانت زن میتواند طوفانی از آسیب های ویرانگر را برای خانواده به همراه بیاورد . بی وفایی میتواند ابعاد مختلفی داشته شد . عموم اینگونه برداشت میشود که خیانت کردن زن فقط زمانی به وقوع می پیوندد که او یک مرد بیگانه رابطه جنسی برقرار کند . البته توجه به اطلاعاتمشاوره خانواده، خیانت جنسی از انواع شایع خیانت زن محسوب میشود ، اما این نمیتواند دلیلی شد برای اینکه انواع دیگر خیانت را نادیده بگیریم . یکی دیگر از پرشمار ترین انواع خیانت زن خیانت عاطفی میشد که قطعا صورت عدم مان عواقب جبران ناپذیری برای زندگی زناشویی و همچنین فرزندان زوجین به همراه میآورد . بنابراین زمانی که حال بررسی مقوله خیانت هستیم ید تمام زوایای  پیدا و پنهان خیانت را بررسی کنیم . ادامه محث و نکات بیشتری را مورد خیانت زنان مطرح میکنیم .

خیانت زن به مرد

خیانت زن به مرد از جمله آسیب های اجتماعی است که خود میتواند عث و زمینه ساز آسیب های دیگری که زندگی جسمی و روحی کل خانواده را تهدید میکند، شد . آسیبی که بی وفایی به مرد پی خواهد داشت تنها متوجه زوجین نمیشود . فرزندان حاصل از این زندگی نیز تحت ثیر مستقیم کیفیت رابطه زناشویی بین پ و ما قرار دارند . اعتیاد موردی است که از اولین و بیشترین عواقب خیانت زن به مرد است که ابتدا متوجه شوهر میشود .

بعد از برملا شدن خیانت کردن زن به مرد ر و فشار روانی زیادی متوجه مرد میشود . گاهی این مواقع مرد برای آرامش و خلاص شدن از افکاری که او را زجر میدهد به مواد مخ روی می آورد . اعتیاد به مواد مخ معمولا بیکاری تنبلی و نتیجه تمام شدن منابع مالی همراه میشود . این زمان است که پای آسیب های دیگری مثل دزدی و زورگیری به زندگی فرد ز میشود .

راه های اثت خیانت زن وجود دارد؟

زنان به طور ذاتی بسیار وفادار به زندگی مشترک هستند و فطرت آنها بی وفایی صفتی نامانوس است. زنان سخت تر و کمتر از مردان جذب رابطه های فرازناشویی میشوند. اما ما زمانه ای زندگی میکنیم که اگر از زن مراقبت نکنیم و نیازهای او که رفع آنها برعهده شوهرانشان میشد توسط مردان برآورده نشوند، بعید نیست که خواسته یا ناخواسته وارد رابطه فرد سومی شوند و این موضوع ممکن است که ارکان زندگی زناشویی را بلرزاند یا حتی عث از هم پاشیده شدن خانواده گردد. متخصصان حوزه خیانت دائما به این مورد اشاره میکنند که زن به خاطر لطافت و شکنندگی مخصوص جنسیت خود خیلی بیشتر از بی توجهی و بی محبتی آزرده خاطر و رنج دیده میشوند.

 

آگاهی مورد خیانت

مورد دیگری که میتواند بسیار زیاد تمایل زنان به فرد دیگری غیر از همسرشان موثر شد، بحث مشکلات مالی و عواقب آن است. افراد مجرد حتما قبل از ازدواج ید از توانایی مالی خود برای مین نیازهای فرد مد نظر خود اطمینان حاصل کنند. زنان به صورت طبیعی نمیتوانند فقر را طاقت بیاورند و زنانی که فشار مالی قرار میگیرند، قطعا بهترین حالت متحمل آسیب های زیادی از لحاظ روحی میشوند. شاید برخی افراد پاسخ به بحث انجام شده بگویند که اینطور نیست. ما زنان زیادی را می شناسیم که که وجود فقر همسر خود او بدون هیچ مشکلی زندگی میکنند.

بله این حرف میتواند ست شد. اما منظور از مورد مطرح شده این که فشار مالی به طور اتوماتیک وار عث به وجود آمدن سرخوردگی و عقده های گوناگون زن میشود. این سرکوب ها بعد از مدتی به احتمال زیاد علائم مربوط به افسردگی را فرد به وجود خواهد آورد. حال تصور کنید که فرد دیگری این دوران زندگی زن پیدا شود که علاوه بر ابراز علاقه نیازهای مالی او را نیز به خوبی برآورده کند. معمولا این شرایط زن ناخواسته خود را وابسته و به نوعی گرفر رابطه ای میابد که امکان خلاص شدن از آن بسیار سخت به نظر میرسد.

راه های چلوگیری از خیانت زن

مردان ید نظر داشته شند که گاهی اشتهات مرتکب شده از مردان به راحتی میتواند رفع شود. اگر آگاهی خود را این مورد لا ببرند. برای لا بردن آگاهی و اطلاعات افراد چند راه را پیش رو خواهند داشت. آنها میتوانند مطالعه کب های مرتبط مهارت زندگی به این هدف. راه دیگری که برای این منظور پیشنهاد میشود این است که افراد کارگاهی آموزشی مرتبط موضوع مهارت های زندگی مشترک شرکت کنند و اطلاعات مورد نظر را کسب کنند. نهایت مطمئن ترین پیشنهاد برای نیل به این منظور مراجعه به مشاوره روانشناسی میشد که راهنمایی افراد موضوعات مختلف متخصص میشد.

بی وفایی به همسرش

خیانت کردن زن به همسرش تبعات و عواقب زیادی جه اول برای خود زن ازمدت و کوه مدت خواهد داشت . برای مثال تصور کنید که بی وفایی به همسرش دیگر برای او به شکل عادت آمده است و به نوعی به خیانت معد شده است . پس از مدتی که از بی وفایی زن به همسرش میگذرد و او رابطه عاطفی و جنسی خود را مردان متعددی برقرار کرده است یک نوع احساس سرخوردگی و افسردگی او به وجود می‌آید . واقع زن خود را گرفر منجلابی میاید که روح و جسم او را بر گرفته است . اگر زن صاحب فرزند نیز شد  قطعا این آسیب به فرزندان او نیز رحم نخواهد کرد . تعجبی ندارد اگر دختر یک زن خیانتکار آینده نتواند به یک مرد وفادار شد . او چگونه میتواند نجابت را زندگی زناشویی خود بدون الگو رفرهای خود نهادینه کند .

 

شک به خیانت کردن زن

شک به خیانت  کردن زن ممکن است حالت و شرایطی شد که برای هر مردی پیش بیاید . گاهی افراد به دلیل دیدن تغییر رفر همسر خود یا نشانه های خیانت او کمی صبر به او شک میکنند . مثلا احساسات میکنند همسرشان به صورت مخفیانه فردی ناشناس تلفنی صحبت میکند یا اینکه حواس همسرش دیگر مثل سابق دنل زندگی زناشویی خودشان نیست . شک به بی وفایی زن گاهی از آن جهت که میتواند از بروز خیانت یا سایر آسیب های زندگی زناشویی جلوگیری کند آنچنان هم بی فایده نیست .

مثلا مردی را نظر بگیرید که مدتی به هر دلیلی به زندگی زناشویی خود لیتوجه شده است . اگر او ناگهان متوجه تغییر رفر همسرش بشود و مثلا به این موضوع فکر کند که ممکن است به دلیل کم کاری من زندگی  ، همسرم به فکر ارضای نیاز های خود فرد دیگری بیفتد تصمیم میگیرد که به وظایف همسری خود به طور کامل عمل کند .

کشف خیانت زن

کشف خیانت زن و مطمئن شدن از این موضوع که او واقعا دست به چنین کاری زده یا میزند مقوله آنچنان ساده ای هم نیست . یکی از اصلی‌ترین کارکرد های مشاوره خیانت  واقع رسیدگی به همین موضوع است . وقتی مردی به همسرش شک میکند اکثر مواقع خود ابزارها و راههایی که به نظر خودش ست و منطقی می آید پی کشف خیانت زن اقدام میکند . صورتی که مردی که دچار چنین مسئله ای میشود ید از خدمات مشاوره خانواده و روانشناسی برای حل و مدیریت مشکل خود کمک بگیرد . یک روانشناس حاذق به دلیل تجربه و حرفه‌ای بودن میتواند بر نحوه تصمیم گیری شما برای این موضوع ثیر مثبت داشته شد . گاهی افراد به دلیل احساساتی برخورد کردن موضوع فقط به خاطر یک شک ساده و قابل برطرف شدن زندگی زناشویی خود را نابود میکنند .

نشانه های خیانت احتمالی زن به شوهر (the signs of women’s betrayed)

خیانت کردن زن به شوهر مانند هر آسیب دیگری میتواند نشانه های مخصوص به خود را داشته شد . خیانت کردن زنان شوهردار از آن جهت بسیار موضوع مهمی است که علاوه بر شوهر میتواند به بنان خانواده نیز آسیبهای جدی وارد کند . بنابراین شناخت نشانه های خیانت به همسر قطعا میتواند برای هر مردی مفید شد . ادامه به بعضی از این نشانه ها اشاره می کنیم :

 • مکالمه‌های طولانی و گاه و بیگاه که زن سعی میکند آنها را مخفی کند .
 • عدم خواست رفع نیازهای معمول که گذشته برای او مهم بوده است . مثل ارضای نیاز جنسی یا عاطفی
 • انتقال دادن حس دلسردی نسبت به زندگی زناشویی .
 • به وجود آمدن بی‌تفاوتی نسب به شوهر .
 • عدم تمایل به وقت گذراندن شوهر صورتی که سابقا اینگونه نبوده .
 • قرار های پنهانی افراد نامشخص از جمله نشانه هایی است که حتما ید جدی گرفته شود .

  بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


 

خدمات مشاوره خانواده

اگر مردی به همسر خود شک کرد بهترین راه که بتواند از صحت این موضوع مطعل شود و همچنین آسیبی متوجه رابطه زناشویی آنها نشود استفاده از خدمات مشاوره خانواده میشد .  همانطور که لا به آن اشاره کردیم ، زن خیانتکار نشانه‌هایی رفر خودش بروز میدهد . شناختن نشانه های خیانت زنان میتواند خیلی بهتر و مطمئن تر انجام بگیرد اگر یک مشاور کنار مرد قرار بگیرد . یک مشاور علاوه بر کمک این زمینه جهت حفظ آرامش و تمرکز و خویشتنداری شما نیز مفید واقع میشود . گاهی مردان به دلیل تعصبی بودن و یا ترس از حیثیت و آبروی خود این مواقع زود عصنی میشوند و کنترل خود را از دست میدهند و پل های پشت سر را کاملا خراب میکنند . سپس صورتی که خیانت به شوهر از طرف زن اتفاق نیفده شد همه چیز بیهوده بین آنها خراب شده است .

ثیر تغییرات سبک زندگی خیانت

زمانه  و روزهایی زندگی میکنیم که از لحاظ فرهنگی سبک و نوع زندگی تغییرات بسیار زیادی را نسبت به گذشته نه چندان دور احساس میکنیم . پیشرفت تکنولوژی و ورود آن به جامعه سنتی ایران هرچند که کمک شایانی زندگی راحت تر مردم بر داشت ولی بدون ضرر نیز نبود . آزادی زنان به ناگاه جامعه ما جدی گرفته شد و زنانی که چندی پیش فقط به کارهای مربوط به داخل خانه محدود می شدند وارد جامعه شدند و اجتماع ز تری را تجربه کردند . أین فضای ز صورت عدم توانایی خانمها کنترل روابط اجتماعی گاهی نیز دچار آسیب های متفاوتی میشوند . خیانت زنان مهل از جمله این آسیب ها است . برای مثال یکی از مواردی که آقایان زمان مراجعه به منظور مشاوره خیانت همسر از آن ابراز نگرانی میکنند خطراتی است که همسرشان را محیط کارشان تهدید میکند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


مواردی که دو طرف برای جلوگیری از خیانت ید انجام دهند؟

بعضی از زنان هنگام مراجعه به روانشناس به منظور مشاوره مورد خیانت شوهر از اتفاقات پیش آمده احساس بد خود را مشاور میان میگذارند . شاید دلایلی که آنها را ناراحت کرده است دلایل ستی شند . ام زوجین ید بدانند که هر دو طرف موظف هستند که از رابطه خود مراقبت کنند ، نه اینکه فقط یک نفر ر تمام مسئولیت را به دوش بکشد برای مثال گاهی به دلیل دور بودن زن و شوهر از هم احتمال بروز خیانت بین زوجین لا میرود . زن این مواقع حدالامکان ید از این اتفاق جلوگیری کند و همراه همسر خود بماند . خیانت زن به شوهر از نظر اسلام گاهی به این دلیل است که مرد ، زن را از نظرات مختلف مین نمیکند پس مرد نیز ید به وظایف خود عمل کند رابطه زناشویی از آسیب هایی مانند خیانت حفظ شود .

 

وظایف زنان

مشاوره خیانت زن صورتی ست و دقیق و کارآمد خواهد بود که توسط فردی متخصص ارائه شود . فردی که سالها از عمر خود را صرف تحصیل و کسب تجربه این راه کرده است . روانشناسان علاوه بر شرایط ثیر گذار وقوع خیانت به وظایف زن و مرد نیز این رابطه اشاره میکند . ادامه به برخی از وظایف زنان میپردازیم :

 • تلاش جلب رضایت و ارضاء نیاز جنسی شوهر .
 • دادن اعتماد به نفس و عزت نفس به شوهر .
 • ساختن خانه به عنوان محلی برای آرامش همسر نه جایی برای جنگ و جدال دائمی .
 • توجه به همسر خود این پیغام را به صورت غیر کلامی انتقال میدهد که تو تنها مرد زندگی من هستی .
 • کمک و یاری رساندن به مرد حل مشکلات مختلف زندگی بسیار گرم شدن و گرم ماندن رابطه زناشویی مهم و ثیر گذار است . مردان ذا از زنانی که پا به پای آنها جهت رشد زندگی تلاش میکنند بیشتر خوششان می‌آید .

وظایف مردان

مردان نیز مانند زنان ید وظایف خود را به بهترین شکل ممکن جهت نگهداری و مراقبت از رابطه زناشویی انجام دهند . مرد ید برای اینکه از آسیب‌هایی مانند خیانت جلوگیری کند ، اطلاعات کافی برای برخورد أین موارد را از قبل جمع آوری کرده شد . یکی از بهترین راهها راجعه به روانشناسی است که حوزه تخصصی فعالیتش این موضوع است . برای مثال مردانی که گمان میکنند که رابطه زناشویی به آنها خیانت میشوند ید از خدمات مشاوره خیانت همسر استفاده کنند . مشاور علاوه بر اینکه کمک میکند که فرد قبل از قضاوت کاملا راجع به حدس خودش مطمئن شود به او کمک میکند که مراحله بعدی برخورد مناسبی داشته شد . ضمن مشاور میتواند اطلاعات مختلفی مثل راههای اثت خیانت زن ، تکلیف مهریه صورت خیانت زن به مرد و حکم خیانت زن شوهردار را اختیار مرد قرار دهد .

روانشناسی زنان خیانتکار

از دیگر خدمات روانشناسی این است که به روانشناسی زنان خیانتکار میپردازد . اگر افراد مورد مشاوره خیانت زناشویی اطلاعات کسب کنند ، میبینند که مثلا مورد زنان نکاتی را به مردان توصیه میکند که از وقوع بی وفایی جلوگیری میکند . جای دیگر نحوه برخورد زن خیانتکار یا اینکه اصلا چگونه متوجه بی وفایی شویم  بررسی میشود . مشاور گاهی توجه به شرایط موجود به شما پیشنهاد میدهد که به صلاح هر دو طرف است که شخص خیانتکار بخشیده شود . مثلا مواردی که خیانت مرد یا زن حد پیام های تلفنی بوده این موضوع صدق می‌کند .

گاهی نیز برعکس روانشناس برای مرد یا زن خیانت دیده جدایی را پیشنهاد میدهد . گاهی اوقات به یک فرد خیانتکار چندین ر فرصت اصلاح این عادت و رفر بد را میدهیم اما او به خیانت خود ادامه می‌دهد که این صورت مشاور اعلام میکند که تنها طلاق تنها چاره خیانت این موارد است .

 

تنوع طلبی (diversity ism)

خیانت دلایل زیادی میتواند داشته شد و بررسی چند مورد یا چند زمینه نمیتوان گفت که کامل أین موضوع و آسیب را بررسی کرده ایم . اما یک موضوع که معمولا به سادگی از کنار آن میگذریم بحث تنوع طلبی افراد است . این تنوع طلبی نید فقط به صورت یک ویژگی اخلاقی بد بررسی شود . گاهی افراد تنوع طلب دارای بیماری های روانی هستند که این رفر را به عنوان عوارض بروز میدهند .

مثلا زنی که از بیماری پارانویا رنج میبرد و دائم تصور میکند که شوهرش دارد به او خیانت میکند . بنابراین صدد تلافی بر می آید . گاهی نیز تنوع طلبی به أین دلیل رخ میدهد که فرد زن نیاز جنسی بیشتری نسبت به مرد دارد . و زن نمیتواند فشار حاصل از این کمبود را تحمل کند و برای اولین ر رابطه فرازناشویی را تجربه میکند . بعضی از موارد افراد دام و تلاق خیانت گرفر میشوند و دائم رابطه های مختلف اسیر میشوند .

سوالات متداول

 خیانت مالی زن به چه معنا میشد؟

خیانت مالی هم یکی از انواع خیانت ها است که بیشتر آموزشهای دینی ما به آن پرداخته شده است و به این معنی میشد که زن بدون اطلاع همسرش پولی که ید برای زندگی صرف کند را برای اموری غیر از همسر خانواده هزینه کند.

خیانت عاطفی زنان یعنی چه؟

گاهی زنان وقتی از لحاظ عاطفی از سوی همسر خود ارضا نمیشوند بعد از مدتی حالاتی مثل سرخوردگی و افسردگی و احساس خلا و کمبود را تجربه میکنند. این مواقع معمولا اولین و کوچکترین ابراز احساساتی به سمت فرد سومی کشیده میشوند و او وارد رابطه میشوند.

امروزه شایع ترین خیانت از سمت زنان چگونه اتفاق می‌افتد؟

فضای مجازی به دلیل سهولت ارتط وجود فایده های زیاد میتواند رابطه هایی را نیز به صورت ناسالم به وجود بیاورند که کانون  خانواده و اصل تعهد را تهدید میکند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Betrayal: a psychological analysis

 

راه های اثت خیانت زن چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:01
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 64 | لينك ثابت
5 / 5 ( 2 votes )

روانشناسی کودک دو ساله پر پیچ و خم و  دشوار است چرا که کودک از ثت رفری بسیار کمی برخوردار است یک لحظه او خوشحال و دوسنه است لحظه ی دیگر خجالتی است و گریه می کند و اغلب بدون هیچ دلیل آشکاری رفرهایش را تغییر میدهد . این حال ، این تغییرات خلقی فقط بخشی از پروسه رشد اوست . این رفر ها نشانه هایی از تغییرات احساسی هستند . تربیت کودک هر سنی که شد بسیار سخت و مهم میشد .

کودک شما حال مرزه برای کنترل اعمال ، تحریکات ، احساسات و بدن خود است . این سن ، کودک شما می خواهد جهان را کشف کند و به دنل ماجراجویی شد . نتیجه ، او بیشتر وقت خود را صرف آزمایش محدودیت ها میکند آن هم توسط خودش ، شما و یا محیط اطرافش . مسفانه او هنوز از مهارتهای مورد نیاز برای انجام ایمن کارها برخوردار نیست و تنها چیزی که میداند اینست که شما از او محافظت می کنید . مشاوره خانواده جهت شناخت کودک و روش های فرزندپروری به شما والدین گرامی کمک می نماید.


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره کودک تلفنی


نکات روانشناسی کودک دو ساله

نکات روانشناسی کودکان دو ساله میتواند شامل محث زیادی شد . بطور مثال این نکته که هر الگوی اعتراضی که او پایان یک سالگی اش یاد گرفته  احتمالا برای مدت زمان طولانی ادامه خواهد یافت . به عنوان مثال ، هنگامی که شما قصد دارید او را یک پرسر یا مثلا خواهرن تنها بگذارید ، او ممکن است عصنی شود و جدایی ابدی را پیش بینی  کند . یا ممکن است گریه کند و به شما بچسبد یا گوشه گیر و خاموش شود . هر رفری که می کند ، سعی نکنید که او را به عقب هل داده یا مجازات کنید .

بهترین کتیک این است که او را قبل از اینکه ترک کنید بغل کرده و به او محبت کنید و به او از برگشت خودن اطمینان خاطر منتقل کنید و وقتی برگشتید از او برای صبر و تحمل دورین تمجید و سیش کنید . این مورد دلسرد نشید چرا که پروسه جدایی شما از آن سه سالگی بسیار ساده تر خواهد شد . آیا فرزند شما هنگام برخورد بستگان شما گریه میکند و احساس ناامنی دارد ؟ این برای کودکان نوپا غیر معمول نیست که چون شما همیشه اطراف او هستید به افراد دیگر اعتماد نداشته شد زمانی که محدودیت های خود را نسبت به دیگران آزمایش کند . اما این حال ، کودک نو پا خود مایل به چیزهایی است که ممکن است خطرناک یا دشوار شد ، زیرا او می داند که اگر او به دسر بیفتد او را نجات خواهید داد .


بیشتر بخوانید: بهترین مرکز مشاوره کودک


 

مشاوره و روانشناسی کودک دو ساله

مشاوره و روانشناسی کودکان دو ساله نیازمند صبر است . از آنجایی که دو ساله ها معمولا طیف وسیعی از احساسات را بیان می کنند ، برای همه چیز از لذت گرفته به خشم آماده شید . این حال، اگر فرزندن به شدت غیر منفعل یا متوقف شده شد یا اغلب غمگین و پرتوقع و ناراضی شد ید پزشک متخصص اطفال یا مشاور کودک و مشاور خانواده مشورت کنید . این می تواند نشانه هایی از افسردگی شد ، که ناشی از نوع خاصی از استرس های پنهان یا مشکلات بیولوژیکی است . اگر پزشک شما تشخیص دهد که کودک دچار افسردگی است  احتمالا فرزند شما را به یک متخصص بهداشت روان برای مشاوره روانشناسی ارجاع خواهد داد .

استقلال کودکان

بهترین راه روانشناسی کودکان دو ساله از دید مبحث مشاوره و روانشناسی کودکان دو ساله شما این است که گاها به او استقلال بدهید . شما می توانید تشویق او به رفرهای بهتر میزان احساس مثبتش نسبت به خودش را لا ببرید . برای انجام این کار، فعالیت های معینی را تعیین کنید که به او اجازه می دهد کنجکاوی خود را کشف و اجرا کند ، اما این فعالیت را رفرهای خطرناک یا ضد اجتماعی اش محدود کنید مثلا جیغ زدن عموم را ممنوع بدانید . این دستورالعمل ، او شروع به ک استقلال می کند . او هر ر که کودک دیگری زی می کند ، هر ر که به تنهایی غذا میخورد ،  و یا به تنهایی راه می رود ، اعتماد به نفس زیادی پیدا میکند .

گاها به او کمک کنید فعالیت خود را شروع کند ، یا کمک شما آنرا تکمیل کند . همانطور که شما هم می دانید ، او مورد این دسوردها و کارهای خودش احساس خوبی خواهد داشت . اعتماد به نفس او حال افزایش است ، او همچنین یک تصویر از خود به عنوان کسی که به نوعی خود ساخته رفر می کند ذهنش میسازد ، راهی را که شما آن تشویقش کرده اید ، توسعه می دهد و رفرهای منفی محو خواهد شد و این از مهمترین نکات روانشناسی کودکان دو ساله است .

روانشناسی کودک دو ساله لجز

روانشناسی کودک دو ساله لجز مورد کودک لجز و جستجوگر کیید میکند که مواردی ید محیط خانه را تغییر دهید اگر کودک شما روز به روز لجزانه تر یک موضوع کاملا قابل لمس دست و پنجه نرم می کند مثلا از کابینت آشپزخانه لا می رود ، به جای تنبیه یا مجازات کودک ، خانه را مجددا چیدمان کنید امن و غیر قابل دسترس برای او شد . بچه ها کشف یاد می گیرند و سعی می کنند دست زدن به ابزار این کار را بکنند و خرابکاری های خود را انجام  بدهند .

“خانه هاین” را تغییر بدهید اما تلاش نکنید رفرهای طبیعی یادگیری کودک را خنثی کنید . همانطور که نوزاد شما رشد می کند، مناطق جدیدی را کشف خواهید کرد که ید برای زی او امن شد . توجه به روانشناسی کودک دو ساله این را ک کنید که همه اینها بخشی از ساخر محیطی اوست او دارای پنسیل بیشتری برای یادگیری و زی بدون خطر شد . کودکان دوران دو سالگی خشونت طلب و لجز هستند ، اما هر سن ممکن است لجاجت رخ دهد .


بیشتر بخوانید:  روانشناسی کودک ۶ ساله


شخصیت والدین

گاهی اوقات این بخشی از شخصیت های شما است که شما به عنوان والدین آنرا به کودک انتقال داده اید ؛ موارد دیگر این روش صرفا یک روش برای تست مرزها و آزادی ها توسط آنهاست و گاهی اوقات کودک حال تلاش برای بیان چیزی است که او را اذیت میکند . آرام قی ماندن ، گوش دادن و ک کودک و رعایت یک نمونه خوب از رفر قابل قبول او ، یک کودک لجز را رام کنید . مبحث مشاوره و روانشناسی کودکان دو ساله ک نوزادان و کودکان نوپا دو سال اول زندگی به عنوان یک دوره ” بحرانی ” توسعه فکر و رشد کودک شناخته می شود ، مغز کودک به طور مداوم رشد می کند و یادگیری اش بیشتر میشود ، و از ذخیره اطلاعات برای بقیه عمر خود استفاده می کند.

نکات روانشناسی کودک دو ساله همانطور ک گفته شد پیچیدگی های زیادی همراه است . روانشناسی کودکان دو ساله لجز امری مشکل است اما گاهی رفرهای کودک ، که ممکن است به نظر می رسد اشتیاق و یا حتی شیطانی است ، واقع روند طبیعی از یادگیری مورد علت و معلول است . به عنوان مثال ، اگر عادت دارید به او فقط ” نه ” بگویید یا هر ر که کودک شما یک رفر ناخواسته می کند به یک پاسخ همیشگی عادت کنید ممکن است کودک به سادگی رفر را تکرار کند ببیند آیا واکنش شما یکسان است یا خیر . تغییر دادن پاسخ شما به رفرش فرزند شما متوجه خواهد شد که او همیشه نمی تواند پاسخی را که می خواهد یافت کند و رفرهای مختلف را امتحان می کند .

 

روانشناسی کودک دو ساله نافرمان

روانشناسی کودک دو ساله نافرمان امری نیازمند صبر و آرامش است . مثلا هنگامی که کودک دست همسالان خود را چنگ میزند و به شما نگاه می کند ، مهرنانه دست او را بگیرید ، چشمانش نگاه کنید و ملایمت بگوید : “ما چنگ نمی زنیم به آرامی لمس می کنیم . ”  همچنین می توانید دست خود به راحتی دست هایش را لمس کنید تفاوت بین چنگ زدن و لمس نرم را به او نشان دهید . از همین تکنیک برای تیس یک کودک دو ساله یا کودک نوپا استفاده کنید .

وقتی او از حد مجاز عبور می کند و مرزها را می شکند و نافرمانی میکند ناگهان متوجه تغییر رفر شما شده و عقب نشینی میکند . چنین حالاتی اغلب خشم و سرخوردگی رفر میکند . او حتی ممکن است ضربه زدن ، گاز گرفتن یا لگد زدن نیز اعتصاب کند . این سن ، او کنترل زیادی بر واکنش های احساسی خود ندارد ، بنابراین خشم و سرخوردگی او ناگهان قالب گریه ، ضربه زدن یا فریاد کشیدن ظاهر میشوند . این تنها راه برای مقابله واقعیت های دشوار زندگی سن دو سالگی است ! او حتی ممکن است به شیوه ای عمل کند که به خودش یا دیگران آسیب برساند مثل چنگ انداختن ، این ها از نکات روانشناسی کودکان دو ساله و همه بخشی از دو ساله بودن است .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک چیست ؟


 

مقابله نافرمانی

مبحث روانشناسی کودکان دو ساله و قسمت روانشناسی کودکان دو ساله نافرمان برای مقابله نافرمانی کودک این راه بسیار راحت و انجام شدنی است که توجه کودک خود را به چیزهای دیگر تغییر دهید . اگر کودک شما به سمت چیزها یا رفرهای اشته کشیده میشود نام او را ذکر کنید و سپس توجه کودک خود را به سمت یک اسب زی یا حواس پرتی که از او لذت می برد هدایت کنید . هزاران نوع استراتژی آماده دیگر برای هدایت توجه کودک خانه  مبحث روانشناسی کودکان دو ساله وجود دارد . به عنوان مثال، وقتی خانه را ترک می کنید ، کب مورد علاقه کودک خود را یا یک اسنک برای میان وعده یا اسب زی کوچک کودک خود را کیف پول خود قرار دهید .  شی کیف پول خود را پنهان کنید زمانی که به آن نیاز داشته شید .

اگر شما و فرزندن خانه دیگران هستید و کودک به سمت یک سیم برق هدایت می شود ، نام او را بگویید و سپس بپرسید که آیا او توپ خود را می خواهد . این حواس پرتی ممکن است توجه او را جلب کند و افکار او را منحرف کند . روانشناسی کودکان دو ساله یکی از شایع ترین رفرهای بد که نوزادان و کودکان نوپای دو ساله تکرار می کنند ، ضربه زدن ، چنگ زدن ، گزش دادن یا لگد زدن است . آنها این کار را انجام می دهند ببینند چه واکنشی انجام خواهید داد ، نه اینکه به شما و دیگران آسیب برسانند . مهم است که شما به فرزندن آموزش دهید که چگونه دیگران ارتط برقرار کند . و آخر اگر راه های گفته شده برای شما امکان پذیر نیست میتوانید به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنید .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه روانشناسی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   Emotional Development: 2 Year Olds

 

روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که ید بدانید

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:36
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 57 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» ۱۵ راهکار خواباندن کودک یک ماهه تا دوساله (یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۰۳)
» دلیل زودرنجی در دوران بارداری چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 221
» بازديد ديرور : 274
» بازديد ماه گذشته : 5100
» بازديد سال گذشته : 16521
» كل بازديد : 30146

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 505
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.231.21.83
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
× بستن تبلیغات