مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

سن مناسب ازدواج برای پسران نیز از دیدگاه های مختلف قابل بررسی است مانند سن مناسب ازدواج برای پسران از دیدگاه روانشناسی ، سن مناسب ازدواج برای پسران از دیدگاه اسلام و . . . تفاوت های فطری عث شده است که سن مناسب ازدواج برای پسران دختران متفاوت شد . از طرفی تفاوت های فردی عث شده است که این سن از فردی به فرد دیگر متفاوت شد . بدون شک عواملی مانند محیط خانوادگی ، شرایط زندگی ، عوامل فرهنگی و . . . بر روی سن مناسب ازدواج برای پسران ثیرگذار هستند . همانطور که می دانید پسران قالب نقش شوهر و پ متحمل وظایف جدی هستند ، بخش مهمی از این وظایف به مین مالی زندگی مشترک بر می گردد ، نیاز به شغل و آمد برای برطرف کردن نیاز های همسر و فرزندان از جمله موارد مهمی است که بر ازدواج پسران به خصوص سن ازدواج آنان ثیر می گذارد .


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج


سبک زندگی و تحولات فرهنگی

البته افزایش سن ازدواج به تغییر سبک زندگی و تحولات فرهنگی نیز مربوط می شود . سن مناسب ازدواج برای پسران را میتوان از دو جنبه بررسی کرد . مرحله اول جنبه مادی مسئله است که پسران ید برای ازدواج از استقلال مالی لازم برخوردار شند یعنی بتوانند داشتن شغل و موقعیت اجتماعی ثابت از پس مخارج زندگی مشترک بر بیایند . اما اگر بخواهیم سن مناسب ازدواج برای پسران را از جنبه معنوی آن بررسی کنیم ید گفت سن مناسب زمانی است که فرد به ثت احساسی ، فکری ، روانی و شخصیتی رسیده شد یعنی به بلوغ لازم برای ک ازدواج و پذیرش مسئولیت آن دست پیدا کرده .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


 

مناسب ترین سن ازدواج برای پسران

مناسب ترین سن ازدواج برای پسران مسئله ای است که هم برای خود پسران و هم برای خانواده آنان بحث برانگیز است . سوال بسیاری از والدین این است که چه سنی برای ازدواج فرزند آن ها مناسب است و احتمال ازدواج موفق  چه سنی بیشتر خواهد بود . گاه خود فرد نیز به علت نداشتن خودشناسی کافی نمی تواند تشخیص دهد که آیا سن مناسب برای ازدواج قرار دارد یا خیر . از این رو لازم است برای تشخیص مناسب ترین سن ازدواج برای پسران به نظر کارشناسان مشاوره خانواده روانشناسی توجه کنیم . مشاوره ازدواج تنها محدود به جلسه ضروری پیش از عقد نمیشد بلکه افراد می‌توانند به تنهایی یا همراه خانواده به مراکز مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنند تمام سوالات و ابهامات آنان خصوص جوانب مختلف ازدواج برطرف شود و به کمک کارشناسان ازدواج به آمادگی نسبی لازم برای تشکیل زندگی مشترک دست پیدا کنند .

طبق نظر روانشناسان حوزه ازدواج ، مناسب ترین سن ازدواج برای پسران زمانی خواهد بود که به تعادل و ثت شخصیتی لازم دست پیدا کرده شند و از هیجانات دوران نوجوانی گذر کرده شند بتوانند پذیرای مسئولیت زندگی مشترک شند و دچار پشیمانی نشوند . این سن به طور میانگین برای پسران از ۲۷ ۲۹ سالگی نظر گرفته شده است و احتمال میرود که ازدواج برای پسران این رنج سنی موفقیت آمیز تر شد و به طور طبیعی پسران ید این سن به تکامل شخصتی لازم برای ازدواج رسیده شند . تعیین این رنج سنی به این معنا نمیشد که اگر فرد خارج از محدوده سنی تعریف شده اقدام به ازدواج کند ازدواج ناموفقی خواهد داشت چرا که سن مناسب ازدواج بع بلوغ فرد است و بلوغ نیز امری نسبی میشد که افراد مختلف سنین متفاوت به وجود می آید .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


اختلاف سن مناسب ازدواج برای پسران

اختلاف سن مناسب ازدواج برای پسران نیز طبیعً متناسب اختلاف سن مناسب ازدواج برای دختران است یعنی از نظر روانشناسی اختلاف سنی ۵ سال اختلاف سن مناسب ازدواج برای پسران میشد . به طور طبیعی انتظار میرود که ازدواج ، سن پسر از دختر بزرگتر شد که این مورد هم می تواند توجیه روانشناسی داشته شد و هم توجیه فرهنگی ، مورد اختلاف سن مناسب ازدواج برای پسران مطلب مهمی که همیشه وجود داشته است این است که آیا اگر دختر از پسر بزرگتر شد از نظر روانشناسی قابل قبول است یا خیر و اینکه آیا اگر دختر از پسر بزرگتر شد به اندازه حالت عکس آن احتمال ازدواج موفق وجود دارد یا خیر .

ید گفت که اختلاف سنی ازدواج امری نسبی است و نمی‌توان قطعیت مورد آن اظهار نظر کرد . اینکه زوج چه اندازه ک متقابل یکدیگر موفق عمل کنند و اینکه چه حد تفاهم نظر و سازگاری داشته شند بیش از اینکه به اختلاف سنی مربوط شد به انعطاف پذیری شخصیت آنان نسبت به یکدیگر بستگی دارد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


 

سن مناسب ازدواج برای پسران از دیدگاه اسلام

سن مناسب ازدواج برای پسران از دیدگاه اسلام به صورت دقیق مشخص نشده است و اسلام ازدواج برای پسران را به سن مشخصی محدود نکرده است . به طور کل از دیدگاه اسلام هرگاه فرد آمادگی جسمی و روانی لازم برای ازدواج را داشته شد و همینطور تمایل به ازدواج او وجود داشته شد می تواند ازدواج کند . پس سن مناسب ازدواج برای پسران از دیدگاه اسلام مختص به عدد خاصی نمی شد اما حداقل سن لازم را برای ازدواج پسران ۱۵ سال نظر گرفته است .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


سن مناسب ازدواج برای پسران از نظر روانشناسی

سن مناسب ازدواج برای پسران از نظر روانشناسی همانطور که پیش از این نیز گفته شد محدوده سنی ۲۷ ۲۹ سال قرار دارد و طبق پژوهش ها مشخص شده است که پسران سن ۲۷ سالگی آمادگی روحی کامل را برای پذیرش مسئولیت پ شدن دارند . رنج سنی مشخص شده برای حالتی است که شخصیت فرد به صورت نرمال تکامل و رشد پیدا کرده شد . بسیاری از پسران پیش از این که ازدواج مشکل داشته شند این مسئله مشکل دارند که نمی توانند تشخیص دهند سن و شرایط مناسب برای ازدواج هستند یا خیر ، این زمینه مشاوره ازدواج می‌تواند فرد را از تردیدها و دوراهی هایی که مورد ازدواج دارد خارج کند .

سن مناسب ازدواج برای پسران از نظر روانشناسی طبیعً به دلیل تفاوت های فردی ، از فردی به فرد دیگر ممکن است متفاوت شد . تعیین سن مناسب ازدواج بیش از هر چیزی به آمادگی همه جانبه فرد برای تشکیل زندگی مشترک بستگی دارد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


 

سوالات متداول

سن مناسب ازدواج برای پسران چیست ؟

سن مناسب برای ازدواج پسران زمانی است که فرد شناخت کافی را از ازدواج و مسئولیت های آن داشته شد و بینش لازم این زمینه تمایل به ازدواج را خود احساس کند .

مناسب ترین سن ازدواج برای پسران از دیدگاه روانشناسی چیست ؟

روانشناسی ازدواج ، هرگز هیچ رنج سنی خاصی را برای ازدواج به تمام افراد تحمیل نمیکند اما بنا بر تحقیقات انجام شده رنج سنی ۲۷ ۲۹ سال را مناسب نظر گرفته است .

سن مناسب ازدواج برای پسران چق ازدواج موفق ثیر دارد ؟

طبیع ازدواج زود هنگام و دیر هنگام هر دو پیامد های منفی خاص خود را به همراه دارند اما اگر پسران سن مناسب اقدام به ازدواج کنند پذیرش مسئولیت ها برای آن ها راحت تر خواهد بود و روبرو شدن جدیت های زندگی مشترک آن ها را دلزده و پشیمان نخواهد کرد .

سن مناسب ازدواج برای پسران چگونه محاسبه میشود ؟

پسران از ویژگی های شخصیتی خاص خود برخوردار هستند برای مثال به نسبت دختران دیرتر به بلوغ فکری میرسند و دیرتر آمادگی مسئولیت پذیری را پیدا میکنند از این رو توجه به ویژگی های شخصیتی ثیر گذار ، سن مناسب ازدواج را محاسبه میکنند .

سن مناسب ازدواج برای پسران دختران مشابه هست ؟

بدون شک سن مناسب ازدواج برای پسران دختران به دلیل تفاوت های ذاتی و متفاوت بودن مسئولیت های هر کدام زندگی مشترک متفاوت است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Marriageable age

 

سن مناسب ازدواج برای پسران چند سال است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت 5:43
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 9 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

رابطه های بی سرانجام به رابطه هایی اطلاق میشود که به نوعی نا متناسب و یا مطابق عرف نیستند . رابطه های بی سرانجام رابطه هایی هستند که از همان ابتدا قراری برای ازدواج گذاشته نمیشود . رابطه های بی سرانچام رابطه هایی هستند که آن یک نفر استفاده میبرد و دومی غم سر میکند . البته استثناهایی هم وجود دارند . رابطه های بی سرانجام پس ازمدتی خاتمه میابند . مدت آن به توافق ، احساس نیاز و بدست آمدن موقعیت جدید برای یکی از آنها بستگی دارد . رابطه های بی سرانجام هم هستند که هردو از جدایی ناراحت و غم آلود میشوند . رابطه های بی سرانجام هم ممکن است شد که برای هردو نفراستفاده و بهره داشته بعد از جدایی هم غم زیادی برای آنها پی نداشته است . اکنون هم به بررسی این موارد مینشینیم .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


نیاز های عاطفی

رابطه های بی سرانجام معمولا از جانب کسانی پیشنهاد میشود که احساس نیاز میکنند . نیاز به جنس مخالف ، نیاز به گریز از هسته اولیه خانواده وافرادی هم هستند که بدنل کسانی هستند که از موقعیت و پول آنها استفاده و بهره ببرند .بهترین راه برای اینکه مورد سو استفاده قرار نگیریم اینست که یک روانشناس یا مشاور مشورت کنیم . مرکز مشاوره آویژه بهترین راه برای انتخاب ست را مشاوره خانواده میداند . این روش صرف وقت کمتر شناخت پیدا میکنیم . راهنمایی میشویم و دست به انتخاب میزنیم . اینگونه آشناییها بسته به هدف از آشنایی یکی سود و دیگری ضرر میکند . یکی از زوجها میداند که ابتدا اگر بخواهد از کسی استفاده کند طرف مقابل به او سودی نخواهد رساند . او نقش یک عاشق را زی میکند دل او را بدست آورد و بعد به اهدافش برسد .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


 

علائم رابطه های بی سرانجام

علائم رابطه های بی سرانجام ابتدا بی اعتمادی به یکدیگر است . این ارتطات چون یکی از آنها مطمئن است که این رابطه دائمی نیست هیچگاه اعتماد نخواهد کرد . این روابط معمولا هدفدار هستند . و هدف فقط سو استفاده است . ممکن است سواستفاده مالی ، عاطفی و یا جنسی شد . از دیگر علائم رابطه های بی سرانجام سر به مهر نگاه داشتن مشخصات افراد خانواده و یا محل سکونت و حتی محل کار است . حال ممکن است هردو طرف برای ازدواج هم رابطه داشته شند اما تفاوت آنها به طرز فاحشی نمود داشته شد . ممکن است از طرف خانواده ها ممنوعیت ازدواج پیدا کنند . مشاوره قبل از ازدواج میتواند کمک خوبی به آنها شد .  مشاوره ازدواج و بررسی وضعیت خانواده ها میتوان پی برد این رابطه میتواند به سرانجام برسد یا خیر .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


نشانه های رابطه های بی سرانجام

نشانه های رابطه های بی سرانجام برای هر فرد تجربه ای مشخص است . این رابطه ها سست و بی اساس هستند . از نشانه های رابطه های بی سرانجام بی اطلاعی هسته اول خانواده از این ارتط است . اگر هم اطلاع داشته شند آنها معاشرت ندارند . به نوعی رابطه آنها رسمی نیست نه از نظر قانونی نه از نظر عرف و نه خانوادگی . از دیگر نشانه های رابطه های بی سرانجام نداشتن انسجام بین زوج میشد . آنها برنامه ای برای آینده ندارند و یا اگر دارند از مدت نیست . آرمانها و اهدافشان مشترک نمیشد . از دیگر نشانه های رابطه های بی سرانجام اینست که آنها هم متناسب نیستند . ممکن است از نظر سنی ، خانوادگی ، سطح فرهنگ ، سطح مالی و یا سواد هم سطح نشند به عرتی یک یا چند مورد کفو هم نشند .

 

انواع رابطه های بی سرانجام

انواع رابطه های بی سرانجام میتواند ازدواج موقت شد . میتواند دوستی های کوچه خیانی شد ، میتواند دوستی های اینترنتی و مجازی شد . از انواع رابطه های بی سرانجام میتوان به ارتط زنان شوهر دار پسران مجرد یا مردان مهل اشاره کرد . ازدواج موقت که ازنامش پیداست ازدواجی است که به مدت معلوم دو نفر هم معاشرت میکنند . دوستی های کوچه خیانی هم رابطه هایی است که بدون شناخت و بیرون از خانواده شکل میگیرند . از انواع رابطه های بی سرانجام که احساسات و روح طرفین زیچه قرار میگیرد رابطه دنیای مجازی است . این روابط منشی دکتر خود را به جای پزشک جا میزند . راننده خود را به جای جر . بهیار پرسر و پرسر رزیدنت میشود . نه اینکه یکی از این مشاغل پست شند و دیگری برتر اما بدی آن به اینست که واقعی نیستند .

وجود انواع سیستمهای ارتطی دنیای مجازی که هزینه زیادی هم نمیخواهد حرفها گل می اندازند . ابتدا هردو عاشقانه و بیقرار هم ارتط دارند اما پس از چندی دانه به دانه حرفهای کذب از جایی سر بر می آورند . توجیه کردنها و وغهای بعدی برای توجیه وغ اول شروع میشوند . البته ز هم استثناهایی وجود دارند . اما خیلی از این روابط به ظاهر عاطفی منجر به اخاذی ، ریختن آبرو وحیثیت و غم واندوه میشوند . پسر بیست و اندی ساله که خود را عاشق تمام عیار زنی لای چهل سال وانمود میکند . مردی که گذاشتن عکس دختر بر روی پروفایلش طرف مقابل را تخلیه اطلاعاتی میکند و ازتمام رازها و مسائل خانوادگی او مطلع میشود . وکسانی که خود را خیر معرفی کرده و دادن یک شماره کارت از طرف مقابل سو استفاده مالی میکند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


تفاوت عشق واقعی رابطه های بی سرانجام

تفاوت عشق واقعی رابطه های بی سرانجام اینست که یک رابطه عشق واقعی حتی اگر خاتمه پیدا کند ایجاد عقده نمیکند . یک شکست شیرین خواهد بود . اما زمانی که یک دختر یا پسر احساس میکنند زیچه شده اند بسیار ناراحت کننده است ثیرات بد روحی بر روی افراد خواهد گذاشت . تفاوت عشق واقعی رابطه های بی سرانجام اینست که امکان وصال زیاد است . عشق به انسان انرژی میبخشد حال آنکه رابطه های بی سرانجام انرژی را میگیرند . بهتر است برای عشق واقعی نیز مشاوره خانواده بگیریم اگر منجر به ازدواج شد یک ازدواج موفق شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


 

سوالات متداول

نشانه های یک رابطه اشته چیست ؟

همگون نبودن زوج . مخالفت شدید خانواده های طرفین . نداشتن موقعیت مناسب برای هم بودن . عدم اعتماد و اطمینان به هم . استفاده از راههای کم هزینه و رایگان برای ارتط . تقاضای پول یا سوییچ ماشین و خواست ایجاد یک موقعیت خوب .

نشانه های رابطه عاطفی سالم چیست ؟

آنها یکدیگر را دوست دارند . از هم شناخت دارند . حدودی خانواده ها از این رابطه مطلع هستند . قصد ازدواج دارند . برای آینده شان آرزوها و آرمانهای مشترک دارند . وجود خود آنها را دوست دارند نه موقعیتشان را . منتظر اولین فرصت برای آغاز زندگی مشترک هستند ممکن است این انتظار چندین سال هم طول بکشد .

نشانه های اصلی برای پایان یک رابطه کدام است ؟

سردی رابطه ، سردی کلام ، سردی دیدار و سردی معاشرت . نا امیدی برنامه ای مشترک . نداشتن رویا و فانتزی های مشترک . سر گمی ارتط ، ابراز نا خرسندی از وضعیت موجود و یا رفر و موقعیت طرف مقابل .

عواقب نا خوشایند رابطه های بی سرانجام چیست ؟

اولین ثیر بد آن شکست هردو یا یکی از آنها است . ه رفتن لحظات عمر ، آسیب رسیدن به اعتماد به نفس ، احتمال بروز بیماری های روحی – روانی ، اتلاف وقت و صدمه دیدن اعتر رفر زناشویی و خانوادگی . انگ خوردن جامعه .

چگونه از رابطه های بی سرانجام پیشگیری کنیم ؟

بهترین راه پیشگیری مشاوره است . شناخت به کمک یک روانشناس . تحقیق ، قبل از رابطه دقت و تیزهوشی ، احساساتی عمل نکردن و مشورت کارشناسان کارامد ، مورد رابطه های مجازی پاسخ ندادن به هر کلام و سلام .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه ازدواج سفید به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: ۱۰ Things You MUST Know About Relationships 

 

رابطه های بی سرانجام چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت 4:49
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 15 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

روابط سرد زناشویی به چند دلیل ممکن است زندگی اشخاص شد . دلایل فردی مانند سرکوب غرایز بنا به دلایل مختلف . اهمیت ندادن به نیاز جنسی همسر به دلیل توجه وافر به دیگر امور مانند امور مالی و امور منزل . توجه نکردن به نیازهای فردی به دلیل اولویت دادن به نیازهای خانواده . توجه نداشتن به رفر و یا ظاهر خود که منجر به روابط سرد زناشویی میشود . داشتن پارتنر جنسی بیرون از چارچوب خانواده . روابط سرد زناشویی علاوه بر این دلایل ممکن است  به دلیل بیماریهای روحی مانند افسردگی شد . روابط سرد زناشویی ممکن است به دلیل ضعف جنسی یکی از طرفین بوجود آید . روابط سرد زناشویی ممکن است اثر کمرنگ شدن اعتماد و اطمینان بوجود بیاید . بحران اقتصادی خانواده نیز ممکن است عث بوجود آمدن روابط سرد زناشویی شود .

مشکلات روابط سرد زناشویی

مشکلات روابط سرد زناشویی میتواند به خاتمه دادن به زندگی مشترک بیانجامد . ازمشکلات روابط سرد زناشویی سرکوب نیاز عاطفی و جنسی است . وقتی روابط شما سرد است همسر شما ممکن است هنگام نیاز نتواند شما همبستری کند . یا رابطه عاطفی از شما بگیرد . این رابطه به خیانت منتهی میشود . از راه حقیقی و یا مجازی . یکی دیگر از مشکلات ، شک کردن و انگ زدن به همسراست . روابط سرد منجر به انزوای روحی میشود . خود ماندگی ایجاد میکند . همسران به محض اینکه احساس کردند روابط زناشویی به سردی میگراید ید مشاوره خانواده انجام دهند . حتی اگر مشاوره ازدواج انجام داده شند . حتی اگر زمان مجردی مشاوره قبل از ازدواج شند . یادمان شد پیشگیری از مشکلات راحت تر از حل مشکلات است .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


 

عوامل اصلی روابط سرد زناشویی

عوامل اصلی روابط سرد زناشویی ریز و شت هستند . عوامل ریز نیز ممکن است به مرور زمان به یک عامل شت و عین حال لاینحل تبدیل شود . یکی از عوامل اصلی روابط سرد زناشویی اینست که هنوز فرهنگ سکس خانواده ها یک بو به نظر میرسد . هنوز ور نداریم سکس یکی از ارکان خانواده و حق افراد است . وقتی این ور را داشته شیم یاد میگیریم از همسرمان بخواهیم و به خواسته همسرمان اهمیت بدهیم . این فرهنگ خانواده ها جملاتی مانند « وای همسر من خیلی شهوتیه » کمرنگ میشود . چه مورد زن و چه مورد مرد . مرد یا زن اگر این نیاز را ازهمسرش نخواهدید به دامان چه کسی پناه ببرد ؟ این نیاز نیز مانند نیاز به خوردن و آشامیدن ید مرتفع شود . آنهم چارچوب خانه .

شما اگر همسرن بیرون از خانه هرکسی نهار یا شام بخورد و یا نوشیدنی بیاشامد کمتر دلخور میشوید . اما هرروز بساط خوردن و آشامیدن هر خانه بنا به وسع پا برجاست . ولی اگر از نظر عاطفی و یا جنسی کوچکترین شک کنید ممکن است مدت زیادی او رفر خوبی نداشته شید . ولی اینهمه نیاز او را برآورده نمیکنید . پس یکی از عوامل اصلی روابط سرد زناشویی براورده نکردن نیاز همسر چارچوب خانواده است . یکی دیگر از عوامل اصلی روابط سرد زناشویی برطرف نکردن نیاز همسر آنگونه که او میخواهد است . یعنی برخی روشهای متداول تحریک نمیشوند و یا خوب ارضا نمیشوند . مثلا دوست دارند همسرشان لس خوابی رنگهای خاص بپوشد و یا جوراب نازک به پا داشته شد . ید نیاز او را مطابق میلش برطرف کرد .

 

علت به وجود آمدن روابط سرد زناشویی

علت به وجود آمدن روابط سرد زناشویی هر عاملی ممکن است شد . شما ید روحیات همسر خود آشنا شید . روحیات خود آشنا شید . سالهای اول بستر سازی خانوادگی کنید . برای اینکه محیط خانه خلقیات شما و همسرن هماهنگ شد . روحیاتن را به هم نزدیک کنید ولی هیچوقت نخواهید که او تبدیل به شخص ثانوی شود . به خود نیز فشار نیاورید که بخواهید کلا تغییر کنید و به شخص دیگری تبدیل شوید . همان روحیات بستر سازی کنید . ید بیاموزید هر فرد را آنگونه که هست بپذیرید . اگر او میپسندد دیزاین خانه کلاسیک شد و شما من ، بهتر است دیزاین خانه نئوکلاسیک شد  . این محیط هم شما لذت میبرید و هم همسرن

اگر او طالب مهمانی رفتن و دعوت کردن است مدتی به مهمانی بروید و مهمان دعوت کنید مدتی نیز ب میل دیگری نه مهمانی بدهید و نه بروید . بدین ترتیب خانه محل آسایش و آرامش هردو خواهد شد و بهترین روابط جنسی را خواهید داشت . دیگر علت به وجود آمدن روابط سرد زناشویی  رفر تهاجمی خانواده همسر است . یک فرد هرچق خانواده ارتط خوبی نداشته شد دوست دارد همسرش احترام خانواده را حفظ کند . دوست دارد همسرش به جای دامن زدن به اختلافات به آنها آرامش دهد . اما مسفانه خیلی ها از فرصت سو استفاده کرده و سعی میکنند بین آنها فاصله را عمیقتر کنند . یک علت به وجود آمدن روابط سرد زناشویی سعی فرمانپذیر کردن همسر میشد . از او بخواهیم هر آنچه را ما میخواهیم اجرا کند . احساس زندانی شدن و بردگی نمیتواند به او لذت ببخشد .

اثرات روابط سرد زناشویی زندگی

اثرات روابط سرد زناشویی زندگی کاملا خود را نشان میدهد . اول رخت بر بستن شادی و نشاط است . چنین خانه ای فضا سنگین است . صدای خنده کمتر به گوش میرسد حرفها مرور خاطرات گذشته است . برای تفریح آینده برنامه ای چیده نمیشود . اثرات روابط سرد زناشویی زندگی حتی آشپزخانه و یا محل کار نیز مشهود خواهد بود . غذا بر سر میز قالب بشقابها میگنجد . هیچ تزیین و یا سلیقه ای آن بکار نمیرود . محل کار هیچ فکر زه و یا اندیشه بکری ارائه نمیشود . همه چیز تکراری به نظر میرسد و ذوق و شوق فرهنگی ، هنری و اجتماعی روزمرگیها گم میشود . از هیجان های لذتبخش خبری نیست . مانند رودی که مرداب آرام گرفته شد . کسانی که مشاوره ازدواج موفق میگیرند دچار روزمرگی نمیشوند .

 

سوالات متداول

علت سرد شدن مرد رابطه زناشویی چیست ؟

مردان دوست دارند همسری صبور ، اطاعت پذیر و خوش برخورد داشته شند غیر اینصورت سرد میشوند . اگر همسرشان روابط جنسی شارپ و تند و تیز نشد ممکن است این رابطه به سردی بگراید . مردان دوست دارند همسرشان هنگام همبستری متفاوت و زی شد .

نشانه های سرد شدن زن از مرد روابط زناشویی چیست ؟

فقط منتظر ارضا شدن مرد میشود و خود ارضا نمیشود . هنگام همبستری ذوق و شوق نیست . کمتر همسرش را میبوسد . وقت کمتری برای تحریک و عشقزی صرف میکند .  بعد از همبستری پشت به همسر میخوابد و کلا شاد به نظر نمیرسد .

مان سردی رابطه زناشویی چیست ؟

مرد ید به زن بفهماند که حامی و تکیه گاه محکم همسرش میشد . زن ید به مرد بفهماند ق همسرش و کارهای اورا میداند . مرد ید وفاداری کند . زن ید محیط خانه را مهر و محبت تلطیف کند . مشکلات را هم حل کنند و نشان بدهند هم علاوه بر همسر دوست و معشوقه هستند . مورد رفرهای جنسی اطلاعات خود را کامل کنند .

مهمترین علت سردی زندگی مشترک چیست ؟

اینکه همسری احساس کند بود ونبودش زندگی از نظر افراد خانواده یکسان است . احساس کند نیازهای عاطفی و غرایزش خانه مین نمیشود . احساس کند همسرش به او خیانت میکند . خیانت جنسی ، مالی و عاطفی . دوست داشتن را زندگی حس نکند

نشانه های سرد شدن زن از زندگی مشترک چیست ؟

هنگامی که همسر را میبیند لبخند نمیزند . به خواسته هایش زود پاسخ نمیگوید . غرولند میکند . ایرادگیری میکند . صرفه جویی نمیکند . نیازهایش را همسر میان نمیگذارد و رفر دوسنه ای ندارد . بی حوصله است  . به تنهایی به تفریح میرود .


بیشتر بخوانید: دلایل خیانت مردان مهل چیست؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Marriage Psychology and Therapy: The Science of …

 

علت روابط سرد زناشویی زندگی مشترک چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت 3:44
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 19 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

معیار های انتخاب همسر مناسب

معیار های انتخاب همسر مناسب چیست ؟ چگونه می توانیم این معیار ها را تشخیص دهیم ؟ اگر بخواهیم به طور مختصر بگوییم معیار های انتخاب همسر مناسب دو دسته اصلی و فرعی قرار می گیرند . البته این چهار چوبی است‌ که نظر گرفته شده و ممکن است برای هر فردی به شکل خاصی شد . معیار های انتخاب همسر مناسب به طور اصلی شامل : تدین ، اخلاق و رفر نیکو ، شرافت و اصالت خانوادگی و سلامت جسمانی و روانی می شد . معیار های فرعی نیز شامل : تناسب میان ظاهر ، موقعیت اجتماعی ، سطح مادی ، تناسب سنی ، نقطه نظر ها ، علایق مشترک و . . می شند .

معیار های همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی

معیارهای ازدواج  از دیدگاه روانشناسی ر ها مورد بررسی قرار گرفته است . روانشناسان معتقد هستند همسر خوب فردی است که مهارت های ست ارتط شما را بلد شد . معیار های همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی فردی است که بتواند از رویا ها و آرزو های شما حمایت کند . کسی که ارزش و شان شما را زندگی‌ مشترک بداند ، شیوه صحیح رفر شما را شرایط خوب و بد بداند . از دیگر معیار های همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی داشتن مهارت و توانایی لازم برای ایجاد سازگاری و تفاهم بین زوجین است . زندگی مشترک و تفاهم هیچ قانون و فرمول مشخصی ندارد و این خود ما هستیم که ید راه و روش یک ازدواج موفق را بفهمیم .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


 

مهمترین معیار های انتخاب همسر مناسب

مهمترین معیار های انتخاب همسر مناسب شامل مجموعه‌ ای از ویژگی‌ های خوب است که هر کسی به آنها تمایل دارد . همه ما زندگی مشترک به دنل شخصی هستیم که بتواند ما را از لحاظ مادی و معنوی به رشد و کمال برساند . فردی که بتواند زندگی به ما احساس امنیت و آرامش بدهد . کسی که ما خواسته ها ، علایق و اهداف مشترکی داشته شد . شاید همه ما آگاهی کافی را برای انتخاب یک همسر مناسب نداشته شیم و نیاز به یک مشاوره ازدواج اصولی و کارساز داشته شیم . به همین جهت مراجعه به مراکز مشاوره قبل از ازدواج می تواند راه مناسبی را پیش روی شما بگذارد .

معیار های انتخاب همسر مناسب از نگاه پسران

معیار های انتخاب همسر مناسب از نگاه پسران ممکن است متفاوت شد . اما اکثر مردان به طور ذاتی به سمت دختران زی تمایل دارند . سپس به سمت بقیه معیار هایشان می روند . یکی از این معیار ها نجابت و وفاداری زن است . هر مردی دوست دارد جسم و روح همسرش فقط و فقط مختص او شد . نکته بعدی برای مردان داشتن اخلاق نیکو و عواطف زنانه است . تمام مردان به زنی که به آنها عشق بورزد و محبت کند نیاز دارند . معیار های دیگری مانند تحصیلات ، علایق ، طرز فکر ، پوشش و . . نیز وجود دارند . که ممکن است میزان اهمیت آنها برای هر مردی متفاوت شد .

 

معیار های انتخاب همسر مناسب از نگاه دختران

معیار های انتخاب همسر مناسب از نگاه دختران بسیار متفاوت است . شاید بتوان گفت به تعداد تمامی زن ها ملاک های مختلف وجود دارد . برای مثال موقعیت اجتماعی و شغلی ، ظاهر ، سطح خانوادگی و فرهنگی ، طرز فکر و عقاید ، اهداف و برنامه های زندگی ، تحصیلات و محل زندگی نمونه هایی از معیار های دختران می شند . اگر هنوز معیار های خود را نشناخته اید و یا جمع بندی از آن ها ندارید ، بهتر است برای داشتن یک ازدواج موفق از راهنمایی ها و مشاوره خانواده بهره بگیرید .

سوالات متداول

ملاکهای انتخاب همسر مناسب برای خانم ها چیست ؟

سلامت جسمانی و روانی ، موقعیت شغلی ، جایگاه اجتماعی و اخلاق و رفر نمونه هایی از ملاک های خانم ها می شند .

ملاکهای انتخاب همسر برای پسران چیست ؟

عفاف و نجابت ، زییی ، سطح فرهنگی و خانوادگی ،پوشش ، اخلاق و رفر و برخی ملاک های دیگر میشد .

مهمترین معیار های انتخاب همسر شایسته چیست ؟

معیار هایی مانند تدین ، اخلاق و رفر ، سلامت جسمانی و روانی ، اهداف و سبک زندگی طرف مقابل می شد .

مهمترین نکته تناسب بین زوجین چیست ؟

ممکن است بین هر زوجی متفاوت شد . اما می‌توان گفت تناسب بین اخلاق ، رفر ، عقاید و طرز فکر از مهم ترین نکات میشد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه ازدواج موفق آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  Criteria for Choosing a Spouse

 

معیارهای انتخاب همسر مناسب

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت 6:14
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 9 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

کلاس های قبل از ازدواج طی چند جلسه و چگونه تشکیل میشوند ؟ بسیاری از افراد پیش از ازدواج تنها یک جلسه مشاوره خانواده که پیش از عقد برای عموم زوجین تشکیل می شود شرکت می کنند . ناگفته نماند که چندی پیش اکثر زوجین به دلیل محث محدود و پیش پا افده از حضور کلاس های قبل از ازدواج امتناع می کردند . اما امروزه وجود گسترش محث و کید مسئولین ، شرکت این کلاس ها برای پسر و دختر اجری است . اما برخی افراد کلاس های قبل از ازدواج که دفاتر مشاوره و به صورت خصوصی برگزار می شوند شرکت می کنند .

کلاس های قبل از ازدواج یکی از راه های آگاه سازی و آموزش های اولیه ازدواج ، روابط زناشویی ، روش های رداری و پیشگیری از رداری و برخی نکات زناشویی دیگر است . کلاس های قبل از ازدواج ایجاد نگرش صحیح زمینه هل ، زندگی مشترک عث تحقق ازدواج موفق و کاهش آمار طلاق می شوند .

دوره کلاس های قبل از ازدواج

دوره کلاس های قبل از ازدواج ارائه محث آموزشی زمینه ازدواج و انتخاب همسر خوب توانسته سطح آگاهی جوانان را امر ازدواج ارتقا دهد . دوره کلاس های قبل از ازدواج ، جوانان مسائلی مانند هدف از ازدواج ، معیارهای ازدواج و ملاک های مهم ازدواج ، اشتهات رایج زمینه ازدواج ، ید ها و نید های آشنایی پیش از ازدواج ، شیوه ست آشنایی قبل از ازدواج ، مهارت های زندگی مشترک و . . . آشنا خواهند شد . دوره کلاس های قبل از ازدواج که توسط مشاوران و متخصصان زمینه ازدواج ارائه می شود زوجین می توانند کسب آگاهی و شناخت لازم برای شروع یک رابطه و ازدواج موفق زندگی مشترک خود قدم بردارند .

 

فواید کلاس های قبل از ازدواج

فواید کلاس های قبل از ازدواج برای هر زوجی متفاوت است . چرا که میزان زدهی و و استفاده ازمشاوره ازدواج به خود زوجین بستگی دارد . اینکه چه میزان توانسته اند از آموزش های ارائه شده بهره بگیرند . آیا هر دو طرف آموزش های یافتی را به ستی زندگی اجرا نموده اند ؟ به همین دلیل نمی توان به طور دقیق میزان زدهی و فواید مشاوره قبل از ازدواج را بیان کرد .

اما قطعا این دوره از کلاس ها نکات و تکنیک های لازم جهت شروع یک زندگی موفق ارائه خواهد شد . به طور مثال آشنایی هرچه بیشتر دختر و پسر همدیگر و خانواده ها ، زگو کردن شرایط خاصی که زوجین برای هم نظر دارند از قبیل ادامه تحصیل ، محل سکونت و یا شرایط شغلی و مسائل دیگر ، برنامه ریزی و شناخت اهداف مشترک زندگی ، ایجاد نگرش منطقی و اصولی تر به مسئله ازدواج از جمله فواید کلاس های قبل از ازدواج می شد .

آموزش کلاس های قبل از ازدواج

آموزش کلاس های قبل از ازدواج ید به گونه ای شد که زوجین بتوانند مهارت ها و روش های تشکیل یک زندگی‌ مشترک را بیاموزند . این آموزش ها ید محث کلیدی و کاربردی را شامل شوند . زوجین ید تکنیک های روابط زناشویی را بیاموزند . روش مواجهه مشکلات و مسائل زندگی مشترک را یاد بگیرند . بتوانند نقاط مشترک و تفاوت های همدیگر را بفهمند . این آموزش ها ید چارچوب الگوهای علمی و فلسفی خود اجرا شوند . دزوجین ید معیارهای ازدواج ، خواسته ها ، اهداف و برنامه های بلند مدت همدیگر آشنا شوند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


 

بهترین کلاس های قبل از ازدواج

بهترین کلاس های قبل از ازدواج کلاس هایی هستند که آن ها زوجین بتوانند معیار های ازدواج خود را به ستی اولویت بندی کنند و تشخیص دهند که آیا این معیار ها طرف مقابل وجود دارند یا خیر . همچنین این کلاس ها ید مهارت های زندگی حد اولیه آموزش داده شود . قطعا این کلاس ها ید چنان کیفتی برگزار شوند که زوج دیگر مراحل زندگی مشترک و برخورد مسائل و مشکلات مختلف برای مراجعه به مشاور راغب شند . بهترین کلاس های مشاوره قبل از ازدواج قطعا توسط مراکز مشاوره معتبری برگزار میشوند که کای مجرب از کارشناسان و مشاوران تجربه را اختیار دارند .

خدمات مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Everything You Need To Know About Premarital 

 

کلاس های قبل از ازدواج چند جلسه است ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت 5:19
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

معیار های ازدواج آسان به گونه‌ای نظر گرفته شده اند که هم ضروری ترین معیار ها برای ازدواج موفق مورد توجه شد و هم توجه به این معیار ها به سادگی بتوان زندگی مشترک را شروع کرد . معیار های ازدواج آسان به این معنا نمی شد که فرد معیار های اصلی برای ازدواج را نادیده بگیرد بلکه معیار های ازدواج آسان به این معنی است که معیار ها بر اساس اهمیت و ثیر گذاری زندگی مشترک دسته بندی شوند . انتخاب معیار های آسان برای ازدواج به طور حتم بیشترین توجه به معیار های معنوی می شد نه معیار های مادی و سطحی .

اصلی ترین معیار های ازدواج آسان

اصلی ترین معیار های ازدواج آسان بر اساس ارزش های حقیقی و ارکان ازدواج موفق تعیین می شوند . اصلی ترین معیار های ازدواج آسان روانشناسی ازدواج توجه به پژوهش های فراوان مشخص شده اند . از اصلی ترین معیارهای ازدواج میتوان به مواردی مانند تناسب جهان بینی ، تفاهم اعتقادات دینی مذهبی ، علاقه متقابل ، داشتن شخصیت مکمل و موازی ، تفاهم سبک زندگی ، ک متقابل ، پذیرش ارزش ها و خط قرمز های یکدیگر و . . . اشاره کرد . به طور حتم ملاک های فوق کیفیت زندگی مشترک و تعالی آن بسیار ثیر گذار هستند .

 

معیار های ازدواج آسان چیست ؟

معیار های ازدواج آسان چیست ؟ پاسخ به این سوال برای تمام افرادی که به دنل ارزش های حقیقی زندگی مشترک هستند و هدف از زندگی مشترک را تعالی همه جانبه می‌دانند بسیار مهم است . افرادی که ک ستی از ازدواج را دارند و زندگی مشترک به دنل پرورش روح و روان خود هستند می توانند به این سوال پاسخ دهند اما برای کسانی که قا به پاسخگویی نمی شد یا به پاسخ خود اعتماد ندارند یک کارشناس مشاوره خانواده می تواند  مشاوره قبل از ازدواج به صورت جامع و دقیق به این سوال پاسخ دهد که معیار های ازدواج آسان چیست .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


ملاک ها و معیار های ازدواج آسان از نظر اسلام

ملاک ها و معیار های ازدواج آسان از نظر اسلام شامل مواردی است که می تواند ضامن یک زندگی سلامت و کیفیت شد چرا که هر کدام از این معیار ها ریشه روانشناختی خاص خود را دارد و عدم هر کدام می تواند زندگی مشترک را مشکل روبرو کند . برخی از این ملاک ها و معیار ها شامل پایبند بودن به اعتقادات دینی و مذهبی ، اعتقاد به ارزش های حقیقی مانند هم نوع دوستی ، داشتن اخلاق نیکو و رفر پسندیده ، مسئولیت پذیر بودن برای پیشبرد زندگی ، داشتن فضایل اخلاقی مانند تعهد و وفاداری ، پشتکار بودن و اهل کار تلاش و . . . می شد . به طور کل اسلام به معیار های اخلاقی و تناسب و توازن مورد انتخاب همسر بسیار توجه شده است و ر ها به هم کفو بودن اشاره شده است .

 

معیار های ازدواج آسان از نظر خانواده ها

معیار های ازدواج آسان از نظر خانواده ها مسفانه به دلیل خرده فرهنگ های نابجا و ارزش های پوچ حال کمرنگ شدن است و سطحی نگری و تجمل گرایی ازدواج را به مسئله پیچیده تبدیل کرده است پس نیاز است که نهادینه کردن فرهنگ ساده زیستی معیار های ازدواج آسان خانواده جایگزین شرایط سخت و معیار های بی ارزش شود . برگزاری جلسات مشاوره ازدواج  حضور خانواده ها می تواند کمک کند خانواده‌ ها معیار های اصلی که ضامن خوشبختی فرزندان آن ها است آشنا شوند   .


بیشتر بخوانید: موفقیت ازدواج


مهم ترین معیار های ازدواج آسان

این معیار ها به ترتیب از معیار های معنوی و اخلاقی به طرف معیار های مادی و ظاهری اولویت بندی میشوند .

سوالات متداول

مهم ترین معیار های ازدواج موفق چیست ؟

بدون شک تناسب همه جانبه ، هم سطح بودن و هم مسیر بودن گزینه های کلی این معیار ها هستند .

معیار های همسر مناسب چیست ؟

این معیار ها هم شامل موارد غیر مادی مانند اخلاق نیکو ، سلامت روانی ، بلوغ شخصیتی است و هم شامل موارد مادی مانند استقلال مالی و تناسب ظاهری می شد .

مهم ترین معیار ازدواج از نظر قرآن چیست ؟

مهم ترین معیار داشتن ایمان و پایبندی که اصولی تعیین کننده میشد .

معیار های ازدواج آسان ایران ؟

این معیار ها شامل سلامت اخلاقی و رفری ، توان مالی لازم برای میین مخارج زندگی ، وجه اجتماعی مثبت ، پایبند بودن به اصول و ارزش های اخلاقی و . . . می شد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Marriage Rules – Marriage Advice for Women 

 

معیارهای ازدواج آسان چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت 4:50
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 12 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

راه های شناخت قبل از ازدواج متعددی وجود دارد . توجه به فرهنگ حاکم بر موقعیت های مکانی مختلف ، برخی از این راه ها متعارف و برخی ممکن است غیر متعارف شند . راه های شناخت قبل از ازدواج از دیدگاه روانشناسی نیز برخی مثبت هستند و نتیجه بخش و برخی ممکن است پیام های منفی داشته شند . راه های شناخت قبل از ازدواج ید فرد را به شناختی نسبی ، بدون پیامد منفی برسانند چراکه انتخاب راه های شناخت قبل از ازدواج اگر اصولی و منطقی نشد ممکن است پیامد های جبران ناپذیری داشته شد . پس ید از آن دسته از راه های شناخت قبل از ازدواج بهره ببریم که کمترین پیامد منفی را به دنل دارند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


بهترین راه های شناخت قبل از ازدواج

بهترین راه های شناخت قبل از ازدواج راه هایی میشند که اگر فرد به هر دلیلی از ازدواج طرف مقابل منصرف شد ، کمترین آسیب و پشیمانی متوجه فرد شود . بهترین راه های شناخت قبل از ازدواج راه هایی هستند که فرد زمان مناسب بتواند معیارهای ازدواج خود را طرف مقابل تشخیص دهد . یعنی فرد به اطمینان لازم برای تصمیم گیری دست پیدا کند . بهترین راه های شناخت قبل از ازدواج به طور هم راه هایی هستند که رابطه دو نفر چارچوب و حدود تعریف شده ، هدفمند و به قصد کشف وجوه مشترک یا متقابل شد . زوج ید این فاصله زمانی پی کسب شناخت هرچه بیشتر از یکدیگر شند و تمرکز رابطه نید بر ایجاد علاقه و ابراز احساسات شد چرا که علاقه پیش از شناخت قت تشخیص و اراده تصمیم گیری فرد را سست میکند .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


 

توصیه ها و راه های شناخت قبل از ازدواج

توصیه ها و راه های شناخت قبل ازدواج را میتوانید به راحتی طی جلسات مشاوره قبل از ازدواج و از زن کارشناسان تجربه مشاوره خانواده بشنوید ، قطعا ید ها و نید های مهمی این ره وجود دارد که رعایت یا عدم رعایت هر کدام بر روند آشنایی و نتیجه آن بسیار ثیر گذار است از این رو می توانید از طریق مشاوره ازدواج توصیه ها و راه های شناخت قبل از ازدواج را به ستی تشخیص دهید مسیری را انتخاب کنید که شما را به سمت ازدواج موفق هدایت کند . توجه به مشاوره قبل از ازدواج می تواند بسیاری از نکات مهم را که از ذهن ما دور مانده اند را برای ما روشن کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


راه های شناخت قبل از ازدواج جوانان

راه های شناخت قبل از ازدواج جوانان مسئله ای است که هم برای جوانان هم برای خانواده آنان و هم برای آسیب شناسان اجتماعی بسیار حائز اهمیت است چرا که روند رو به رشد آمار طلاق جامعه مورد ازدواج نگرانی هایی را به وجود آورده است و از آن جایی که بیشترین عامل طلاق عدم شناخت کافی و لازم زوجین از یکدیگر است از این رو مسئله شناخت قبل از ازدواج اهمیت ویژه ای پیدا میکند .

توجه به تحولات فرهنگی و پیچیدگی شخصیتی انسان ها و تغییر سبک زندگی ، هرگز نمیتوان منکر لزوم شناخت قبل از ازدواج شد و از طرفی دیگر ارتط خارج از چارچوب و بدون اصول و استندارد های لازم قبل از ازدواج نمیتواند نتیجه مطلوب را داشته شد از این رو انتخاب راه های ست و نتیجه بخش شناخت قبل از ازدواج بسیار مهم میشد که بدون شک یکی از بهترین راه ها بهره مندی از مشاوره قبل از ازدواج می شد .

 

راه های شناخت قبل از ازدواج و انتخاب همسر

راه های شناخت قبل از ازدواج و انتخاب همسر دو مسئله میشند که اثر متقابل و مستقیم بر یکدیگر دارند به این صورت که هر اندازه که ما مسیر منطقی تر و اثر بخش تری را برای شناخت قبل از ازدواج انتخاب کنیم به همان اندازه میتوانیم به ستی تصمیم خود برای انتخاب همسر اطمینان داشته شیم . نید فراموش کرد که شناخت قبل از ازدواج برای یافتن نقاط مشترک و تشخیص میزان تفاهم و تناسب بین زوج است پس زوج ید معیارهای ازدواج خود را بتوانند طرف مقابل این فاصله زمانی تشخیص دهند . همچنین طبق تشخیص کارشناس مشاوره ازدواج احتمال موفق و یا عدم موفقیت ازدواج زوج حدود زیادی قابل پیش بینی می شد . پس میتوان برای اطمینان هرچه بیشتر از تصمیم گیری خود به کارشناسان مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کرد .


بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۹ Important Things Everyone Should Know Before Getting

 

راه های شناخت قبل از ازدواج چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ساعت 3:49
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 9 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

روش آموزش کودکان ید به دو نوع تئوری یا گفری و عملی صورت بگیرد . روش آموزش کودکان ید زن خودشان شد . دنیای کودکی دنیای متفاوتی است که ورود به این دنیا مهارت خاص خود را میطلبد . روش آموزش کودکان ید مطابق سنشان شد . آموزش کودکان ید به صورت تیچ یا حین زندگی شد . تیچ یک روش آموزش است این روش کودک حین زندگی چیزهایی فرا میگیرد . یک روش موثر و خوب آموزش کودکان ، آموزش همراه زی است . یک روش دیگر آموزش ریتمیک است . استفاده از ریتم و موسیقی روش دیگر است که برای ایجاد تمرکز کودکان مفید است . خود این نوع آموزش روشهای متفاوتی دارد از جمله خاله زی ، گل یا پوچ ، معما ، کارت زی ومعلم زی . روش آموزش کودکان بنا به محیط ، استعداد و توان کودک و سن او تفاوت دارد .

تمام این روشها برای کودکان زیر شش سال مفید است . مغز انسان مانند عضله ها توانایی تقویت شدن دارد . هر بخش از مغز را که بیشتر تمرین بدهیم فعال تر میشود . این سنین ید به کودک تمرین حافظه و تحلیل بدهیم . تمرین حافظه حفظ کردن شعرها و ترانه های کودکانه است . یادگیری شعر تکرار موثر است . برای شعر و ترانه خود والدین یا مربی تمام شعر را ید اختیار داشته شند . ابتدا برای رها همراه کودک بیت اول را تکرار کنند . تمرین که تمام شد یکر هم همراه کودک از ابتدا انتهای شعر را بخوانند . برای تمرین تحلیلی مغز جمع زدن ابتدایی همراه آموزش اعداد مفید است . « یک شکلات واسه تو ، یک شکلات واسه من » این تمرین یک را می آموزد . بعد بگوید من و تو دو شوکلات داریم .

روش آموزش کودکان پیش دبسنی

روش آموزش کودکان پیش دبسنی برای کودکانی که حافظه قوی دارند و قوه تحلیل لا آسانتر است . اما خانواده هایی که زیر شش سال فرزندشان تمرین نداشته اند نگران نشند . کمی تلاش بیشتر فرزند شما هم توانایی لازم را کسب خواهد کرد . آموزش کودکان پیش دبسنی شامل گرفتن قلم ، آموزش لا و پایین ، راست و چپ و جهتها است . علاوه بر آن کپی کردن نقاشی ازمهارت هایی است که کودک ید بیاموزد . نظم دادن به نوشته ها را نیز ید بداند . خط های دفترش را نوشتن جا نیاندازد همینطور از صفحه های دفترش به ترتیب استفاده کند . آموزش کودکان پیش دبسنی تشخیص شکل حروف و واژه ها نیز مهم است . مثلا خط راست یا شکسته و یا بتواند پس از آموزش « آ » را از « ب » تشخیص دهد . یا عدد را از حروف تمییز دهد .

روش آموزش کودکان پیش دبسنی مهم است . دبسن توجه به تعدد دانش آموزان و فرصت کم س ها رگری تیس میشوند . دانش آموزی که مهارتهای لازم را کسب نکرده است جا میماند . شما بهتر است پا به پای فرزندن س ها را او مرور کنید . توجه داشته شید کودک را انجام تکالیف وابسته ر نیاورید . از او بخواهید تکالیفش را انجام دهد خط اول برای ست نوشتن او را یاری کنید . حین اینکه مشغول کارهاین هستید حواسن به ست نوشتن کودک شد لای سرش ننشینید وابسته نشود . حفظ کردن شعرها همراهیش کنید . ست کردن کاردستی ها یاریش کنید ولی کامل انجام ندهید . اجازه دهید چسب بزند یا قیچی کند البته حتما متوجه هستید که ید از قیچی های مخصوص کودکان استفاده کند که نوک تیز ندارند . ضمن مشاوره کودک را فراموش نکنید .

 

انواع روش آموزش کودکان

انواع روش آموزش کودکان شامل آموزش های گفری ، شنیداری و دیداری است . از انواع روش آموزش کودکان میتوان به آموزش اشل اشاره کرد . انواع روش آموزش کودکان را بخش آموزش کودکان گفتیم . شامل تیچ ، زی و ریتمیک است که این بخش به تفصیل میگوییم . ابتدا آموزش گفری که ساده ترین روش آموزش است . مثلا رنگ قرمز را به او نشان دهیم و بگوییم ق ر م ز او یاد بگیرد . شنیداری و گفری توام انجام میشود . برخی موارد خاص زمانی است که کودک برای خوابیدن نیاز به کمک دارد که بهترین فرصت برای آموزش است . قبل از خواب به او میگوییم و او از طریق شنیدن می آموزد . آموزش شعر ترانه های کودکانه و اعداد این هنگام یادگیری بهتری دارد . یا تمرین آداب اجتماعی از طریق داسن گویی برای قبل از خواب مفید است .

برای آموزش دیداری که از طریق دیدار صورت میگیرد . نشان دادن عکس یا اسلاید و ویدئو، از طریق تلویزیون یا اینترنت و کارت هایی که مخصوص کودکان به چاپ رسیده است . روش تیچ آموزش هایی است که حین زندگی روزمره آموزش داده میشود شما یک مکان آموزشی نیستید اما خیان ناگهان یک ماشین پلیس صدای آژیر ازکنار شما عبور میکند . شما از فرصت استفاده میکنید و آژیر را به او آموزش میدهید . « این صدای آژیر پلیسه . وقتی این صدا میاد ماشین های دیگه میرن کنار که آقا پلیسه به کارش برسه » و بعد زی چند صدای آژیر برای او میاورید . زی ها هم بسته به نوع زی مهارت های زندگی را آموزش میدهید . « از این خوراکی هات به من تعارف نمیکنی ؟ یه بچه خوب از خوراکیهاش به بقیه تعارف میکنه » و او یاد میگیرد .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۱۰ ساله


بهترین سن آموزش کودکان

بهترین سن آموزش کودکان از همان نوزادی است . شاید تعجب کنید مگر نه اینست که نوزاد شما خندیدن را یاد میگیرد ؟ مگر او سینه خیز کردن را می آموزد ؟ پس آمادگی آموزش را دارد . اما آموزش ید متناسب سن او شد . از یک سالگی که او برای حرف زدن تمرین میکنید ید به استعدادهای او پی ببرید و بدانید ظرفیت یادگیری فرزندن چق است و چه چیزهایی را بهتر یاد میگیرد . اما بهترین سن آموزش کودکان زیر شش سالگی است . این سن بخش های مختلف مغز فعالیت خود را برای یادگیری آغاز میکنند . کودکی که این سنین یاد نگیرد حفظ کند سنین لاتر حفظ کردن برایش مشکل خواهد شد . کودکانی که یادگیری مشکل دارند والدین و مربیان میتوانند از روش ریتم گیری استفاده کنند . از این روش برای کودکانی که تمرکز ندارند استفاده میشود .

ریتم گرفتن روی میز ، کابینت شمرده شمرده و آهنگین شعر را بخوانید و از او هم بخواهید بخواند . این روش هم یک مصرع و حتی نیم مصرع از شعر را بخوانید حفظ کند و بعد آخر شعر را بخوانید . یادمان شد این روش ید خیلی کوه شد که ذهن کودک تخریب ایجاد نکند . تکرار زیاد آهنگ مخرب است اما کم به مراتب اثر رشد و یادگیری را زیاد میکند . مشاوره روانشناسی کودک میتواند این زمینه به شما کمک کند .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۸ ساله


 

روش آموزش کودکان سه ساله

روش آموزش کودکان سه ساله ید به نرمی و شیرینی آموزش زن مای و لبخند صورت بگیرد . روش آموزش کودکان سه ساله ید حد سنشان شد . حد آموزش نام اشیا ، نام حیوانت اطراف مانند پرندگان گربه ، سگ و غیره . بردن کودکان سه ساله به پارک زی یا غ وحش یادگیری کمک زیادی میکند . نشان دادن ویدئوی جانوران وگل ها و همینطور کوه ، یا و اجزا طبیعت یادگیری او موثر است . تربیت کودک  نیز بخشی از یادگیری او است که البته ید متناسب سن او شد . برای آگاهی یافتن از آموزش متناسب سن میتوان به مشاوره خانواده  و نهای مشاوره کودک پرداخت .

یادمان شد اگر کودک خود استعداد خاصی مشاهده میکنیم حتما متخصصان فن ارتط شیم . برخی دیدن استعداد ویژه به کودک فشار آورده و او را وادار میکنند بیش از اندازه یاد بگیرد . مسفانه اغلب موارد یادگیری ها سنش تناسب ندارد و حاصل این فشار پرخاش و فشار به سیستم عصبی است . یا برعکس اگر احساس میکنیم کودک توانایی یادگیری کمتری نسبت به همسالان خود دارد حتما به یک مرکز مشاوره مراجعه کنیم . اقدام به موقع بتوانیم او را مان کرده و بخشی از مغزش را که امکان دارد فعال کنیم . پنهان کردن این مواقع ضربه های غیر قابل جبرانی به کودکان وارد میکند . مرکز مشاوره کودک آویژه برای کودکان شما بهترین ها را آرزو میکند .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۶ ساله


خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه روانشناسی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:How should kids be educated? 

 

بهترین روش آموزش کودکان

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت 7:46
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 12 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

شناخت قبل از ازدواج چه پیامد هایی دارد ؟ طی چه مدت و به چه شکلی ید این ارتط برقرار شود ؟ آیا شناخت قبل از ازدواج برای شروع یک زندگی لازم است ؟ و سوال های دیگری که شاید بسیاری از ما ذهن داشته شیم . شناخت قبل از ازدواج ید به گونه ای شد که نهایت دختر و پسر از ویژگی‌ های اخلاقی و رفری هم شناخت پیدا کنند . طرز فکر و عقاید یکدیگر آشنا شوند و ملاک ها و معیار های همدیگر را برای ازدواج بفهمند . به عرتی شناخت قبل از ازدواج صورتی مفید است ، که بتواند اطلاعات و آگاهی لازم را مورد مخاطبمان به ما بدهد .

شناخت قبل از ازدواج و چگونگی برقراری این ارتط یک مهارت است . ممکن است افراد بسیاری نتوانند آن را به شکل ست انجام دهند و مرحله ای که برای زمینه سازی یک ازدواج موفق بسیار مهم است ، توانایی کافی را نداشته شند . اگر این زمینه آگاهی ندارید بهتر است به مراکز مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید و استفاده از راهنمایی ها و اطلاعات متخصصین و کارشناسان زمینه مشاوره ازدواج بهترین تصمیم را بگیرید .

راه های شناخت قبل از ازدواج

راه های شناخت قبل از ازدواج ممکن است به شکل های مختلفی انجام شود . نحوه آشنایی افراد محدودیتی وجود ندارد . چرا که راه‌ های آشنایی ممکن است طی یک اتفاق ساده و یا شکل های پیچیده ای پیش بیاید . اما راه های شناخت قبل از ازدواج بهتر است چهار چوب و اصول خاص خود انجام شود . از آنجایی که معمولاً افراد دوران دوستی و آشنایی پیش از ازدواج سعی می‌ کنند وجهه خوبی از خود نشان دهند . ممکن است بعضی از ویژگی های منفی پنهان بماند . لذا از راه های شناخت قبل از ازدواج مواردی از قبیل رفت و آمد بیشتر ، که این رفت و آمد بهتر است اطلاع خانواده ها و محیط های مناسب انجام شود ، دیدار های خانوادگی و یا تماس های تلفنی بین والدین آشنایی و شناخت خانواده ها را فراهم می کند .

آشنایی محیط کار و دوسن می تواند شناخت بعضی از ویژگی های افراد کمک کند . تحقیق از اقوام و یا آشنایان ، البته بهتر است این تحقیق از افراد خیر خواه و مناسب صورت بگیرد . یکی از مهمترین راه های شناخت قبل از ازدواج مراجعه به مشاوره خانواده و بهره گیری از راهکار ها و تکنیک های اصولی و تخصصی افراد مجرب این زمینه می شد .

نکات مهم شناخت قبل از ازدواج

نکات مهم شناخت قبل از ازدواج شامل مسائلی می شوند که لازم است همه جوانان زمینه ازدواج خود مورد استفاده قرار بدهند . از آنجایی که ازدواج‌ یکی‌ از مهترین مراحل زندگی هر شخصی است . پس بهتر است‌ قبل از رسمی شدن و شروع زندگی مشترک شناخت کافی بین دختر ، پسر و خانواده ها به وجود بیاید .

از نکات مهم شناخت قبل از ازدواج آشنایی اخلاق و رفر ، اطمینان از سلامتی جسمانی و روانی ، طرز فکر و عقاید ، سطح فرهنگی و خانوادگی ، وضعیت اقتصادی و اشتغال می شد . آشنایی علایق ، خواسته ها ، انتظارات طرف مقابل ، بیان معیار ها و ملاک ها ، میان گذاشتن شرایط مهم مانند وضعیت اشتغال و آمد . وضعیت مسکن و محل سکونت بعد از ازدواج ، شرایط ادامه تحصیل ، پوشش و برخی دیگر از مسائل نمونه هایی از نکات مهم شناخت قبل از ازدواج هستند . البته ممکن است هر فردی توجه به ملاک ها و معیار هایش نکات و شرایط خاصی را نظر داشته شد .

 

سوالات شناخت قبل از ازدواج

سوالات شناخت قبل از ازدواج ید مورد چه مسائلی و به چه شکل مطرح شوند ؟ این سوالات ید کدام جلسه ها و توسط چه کسی پرسیده شوند ؟ بیان این سوالات بهتر است کدام مواد را خانواده‌ ها و کدام موارد را دختر یا پسر مطرح کنند ؟ شاید همه ما آگاهی کامل زمینه سوالات شناخت قبل از ازدواج و یا چگونگی مطرح کردن آن ها را نداشته شیم . اینجا به برخی از این سوالات اشاره خواهیم کرد . بهتر است پیش از هر چیزی هدف از ازدواج و تشکیل خانواده برای دختر و پسر مشخص شود . اینکه طرفین به چه دلیلی تصمیم به ازدواج گرفته اند ؟

یا اینکه دلیل انتخاب شما چه بوده بسیار مهم است . سوالات دیگری مانند اهداف و برنامه های آینده ، نگرش و طرز فکر مورد زندگی مشترک ، برنامه های کاری و تحصیلی ، تقسیم بندی مسئولیت ها و وظایف ، چگونگی برقراری روابط اجتماعی و معاشرت خانواده ها و آشنایان ، حتی بیان مسئله بچه دار شدن و زمان آن نیز مهم است . مسائلی مانند اینکه به چه چیزهایی علاقه دارید ؟ چه رفر هایی را می پسندید ؟ از چه کارهایی خوشن نمی آید ؟ چه برنامه ها و تفریحاتی دوست دارید ؟ و برخی سوال های دیگر که ممکن است هر کدام به نحوی زندگی مشترک مهم شند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


جلسات آشنایی برای شناخت قبل از ازدواج

جلسات آشنایی برای شناخت قبل از ازدواج ید چند جلسه و به چه شکلی برگزار شود ؟ بهتر است این جلسات چه سوالاتی و توسط چه کسانی مطرح شوند ؟ آیا حضور خانواده های الزامی است ؟ از آنجایی که شناخت یک فرد و یا خانواده او چیزی نیست که طی یک یا دو جلسه به دست بیاید ، از طرفی افراد هم سعی می کنند این جلسات از هر لحاظی خود را بهتر نشان دهند . پس ممکن است برخی از زوایا ی شخصیتی و رفری پنهان بماند .

اما بهتر است جلسات آشنایی برای شناخت قبل از ازدواج والدین و یا افراد بزرگتر و تجربه خانواده نیز حضور داشته شند . بیان پرسش های زیرکانه و پرسیدن سوال هایی از جوانب مختلف دختر ، پسر و یا خانواده‌ ها را بسنجند . سوالاتی که خانواده ها مطرح می کنند معمولاً مورد وضعیت اشتغال ، سطح تحصیلات ، نوع کار و امد ، وضعیت مسکن و سلامت جسمانی و روانی می شد .

 

مشاوره خانواده

لذا دختر و پسر لازم دارند که چند جلسه به طور خصوصی همدیگر مورد مسائل ریز تر و محرمانه تر صحبت کنند . حال این جلسات می تواند خانه و جدا از اعضای خانواده شد .یا دیدار بیرون از خانه که بهتر است این جلسات مکان های عمومی بین دختر و پسر شد . که دختر و پسر بتوانند راحت تر و دقت بیشتری سوالات ، شرایط ، ملاک ها و معیار های خود را بیان کنند و زمینه‌ ساز یک ازدواج موفق شدند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


سوالات متداول

چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم ؟

شناخت قبل از ازدواج می تواند از طریق رفت و آمد خانوادگی ، دیدار دختر و پسر ، رفتن به محیط کار همدیگر و یا انجام تحقیقات محلی به دست بیاید .

روش کسب شناخت قبل از ازدواج چگونه است ؟

این زمینه کمک خانواده ها و افراد تجربه می‌توانید جلسات مختلف آشنایی و پرسیدن سوالات کلیدی و مهم زمینه ازدواج شناخت نسبی را پیدا کنید .

بهترین راهنمای شناخت قبل از ازدواج چیست؟

می‌تواند توسط خانواده ها و یا تحقیقات اصولی از محل زندگی محیط کار و آشنایان شد . دوران نامزدی نیز یکی از بهترین راه های شناخت فرد مقابل است .

مدت زمان شناخت قبل از ازدواج چق است ؟

اگر این شناخت زمان نامزدی شد ، هرچه دوران نامزدی بیشتر طول بکشد دختر و پسر می توانند بهتر همدیگر را بشناسند . البته نید بیش از حد معمول طول بکشد .

اهمیت جلسات آشنایی قبل از ازدواج چیست؟

این جلسات آنق مهم هستند که اگر به شکل ست و اصولی خود پیش بروند می‌توانند زمینه‌ ساز یک ازدواج موفق شوند .

 


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


خدمات مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What to know before getting married: Advice from a couples 

 

برای شناخت قبل از ازدواج چه توصیه هایی میشود ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت 7:04
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

سوالات مشاوره قبل از طلاق ید شامل چه محثی شد ؟ این پرسش و پاسخ ها چه میزان روند طلاق ثیر گذار هستند ؟ پروسه طلاق می بینیم که بیشتر زوج هایی که به مرحله جدایی رسیده اند پیش از ازدواج و انتخاب همسر ، بدون مشاوره ازدواج و شناخت از معیار های ازدواج موفق وارد زندگی مشترک شده اند . به همین خاطر است که مشاوره پیش از طلاق می تواند شفاف سازی ، ایجاد نگرش اصولی و مثبت زندگی مشترک ، ایجاد سازگاری و کاهش تفاوت ها و اختلاف نظرها حدودی از روند افزایش آمار طلاق جلوگیری کند .

معمولاً افراد شرف طلاق از اوضاع روحی نابسامانی برخوردار هستند . لذا شرایط مورد سوال قرار دادن خود و طرف مقابل را ندارند . ثیر سوالات مشاوره قبل از طلاق بر روند کار چیست ؟ سوالات مشاوره طلاق ید ست و منطقی ، کلیدی و مثمر ثمر شند . این بخش می خواهیم به برخی از سوالات مشاوره قبل از طلاق اشاره کنیم .

رایج ترین سوالات مشاوره قبل از طلاق

رایج ترین سوالات مشاوره قبل از طلاق شامل مواردی است که ذکر خواهیم کرد . آیا مشکلات و نگرانی های خود را به ستی فهمیده اید ؟ آیا مورد وظایف و نقش هایی که از همسر خود انتظار دارید همدیگر بحث کرده اید ؟ از رایج ترین سوالات مشاوره قبل از طلاق این است که آیا راه های نجات زندگی‌ مشترکن را امتحان کرده اید ؟ مطمئن هستید که بدون همسرن زندگی شاد و موفق تری خواهید داشت ؟ و مهمتر از همه آیا هنوز هم به همسرن علاقه دارید و یا تمام احساس و محبت بین شما از بین رفته است . و موارد دیگری از رایج ترین سوالات مشاوره قبل از ازدواج که ادامه ذکر خواهیم کرد .

 

سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی

سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی خصوص پاره‌ ای از مسائل ضروری است که قبل از طلاق توافقی توسط مشاوره پرسیده می شود . که زوجین ید به آنها پاسخ دهند . به طور مثال سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی شامل سوالاتی از این قبیل است . آیا زن و مرد هر دو میل و خواسته قلبی خود اقدام به طلاق نموده اند و این امر هیچ گونه اجر و تهدیدی صورت نگرفته و هر دو رضایت کامل دادگاه حضور پیدا کرده اند . از دیگر سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی این است که آیا طرفین طلاق از شرایط و ضوابط طلاق توافقی به طور کامل آگاهی دارند و مورد مسائلی مانند حضانت فرزندان ، نفقه ، مهریه و موارد دیگر به توافق رسیده اند ؟ و برخی شرایط و سوالات دیگر که ید مطرح شود .

جلسات و سوالات مشاوره قبل از طلاق

جلسات و سوالات مشاوره قبل از طلاق ید به گونه ای شد که صورت امکان زوجین را از جدایی منصرف کند . مشاوران طلاق ید بدانند معیارهای ازدواج زوجین چه چیزهایی بوده و اکنون کدام یک از این خواسته ها برآورده نشده است . ید بفهمند که مهم ترین دلیل طلاق زن و مرد چیست ؟ و یا این که نقطه مشترکی که بتواند مانع از جدایی زوجین شود وجود دارد ؟ این جلسات ید به گونه ای برگزار شوند که زن و مرد به طور کامل از عواقب ، مشکلات و پیامدهای مثبت و منفی طلاق مطلع شوند .
مورد زوج هایی که صاحب فرزند هستند زن و مرد ید از بیشترین لطمه روحی و عاطفی و تنش های منفی برای فرزندان خود آگاه شند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


 

جلسات و سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی

جلسات و سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی هدف روشن سازی ، تجزیه و تحلیل مشکلات ، ایجاد سازگاری و پیشگیری از افزایش آمار طلاق تشکیل می شود . این جلسات مشاوره خانواده یا همان مشاوره طلاق ید ارائه سوالات تکنیکی و اصولی زمینه طلاق و مشکلات قبل و بعد از آن آگاهی لازم و ک نسبی را اختیار زوجین قرار دهد . برای مثال مطرح می شود که آیا هر دو زوج از مشکلات و مسائل بعد از طلاق آگاهی دارند ؟ برای برخورد مشکلات اجتماعی و مختلف پس از طلاق آمادگی دارند ؟ آیا هر دو به این نتیجه رسیده اند که طلاق بهترین راه برای آن ها است ؟ آیا مرد و زن هر دو مورد تمام شروط طلاق به توافق رسیده اند ؟

خدمات مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: ۹ Divorce Counseling Questions to Ask Before Parting Ways

 

سوالات مشاوره قبل از طلاق توافقی

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ساعت 6:51
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 4 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» مشاوره تلفنی استرس و اضطراب (شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ | ۰۳:۱۸)
» افراد دارای اختلال سلوک چه ویژگی هایی دارند؟ (جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۲۶)
» مشاوره تلفنی خیانت همسر (پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ | ۰۳:۲۰)
» چگونه عشق دروغین را تشخیص دهم؟ (چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۷:۰۶)
» رازهای یک رابطه عاشقانه عالی چیست؟ (چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۰۲)
» چه کودکانی دارای اختلال سلوک هستند؟ (چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۰)
» عشق و عاشقی چه نشانه هایی دارد؟ (چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۸)
» چرا برخی کودکان اضطراب جدایی دارند؟ (دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۳۳)
» اختلال شخصیت اسکیزوئید چیست؟ (دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۰)
» اعتماد به نفس غیر واقع بینانه چیست؟ (دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۰۲:۰۶)
» راه های تقویت اعتماد به نفس کودکان چیست؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۴)
» هفت روش افزایش اعتماد به نفس چیست؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۷:۱۷)
» فرد دارای اختلال شخصیت افسرده چگونه رفتار میکند؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۵۶)
» راه های افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان چیست؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۲۵)
» اختلال شخصیت پارانوئید چه نوع بیماری است؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۰۱)
» اختلال شخصیت خود شیفته چگونه درمان می شود؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۹)
» علائم کمبود عزت نفس چیست؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۴:۲۹)
» اختلال شخصیت ضد اجتماعی یا سر در لاک خود فرو بردن (شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۵)
» راه های جلوگیری از آلزایمر چیست؟ (شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۲۳)
» چگونه با لجبازی کودک ۴ ساله خود برخورد کنیم؟ (شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۵۸)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 66
» بازديد ديرور : 81
» بازديد ماه گذشته : 1622
» بازديد سال گذشته : 2867
» كل بازديد : 2867

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 272
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.93.74.227
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
× بستن تبلیغات