مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

مردی که هدفمند است یکی از معیارهای ازدواج را دارا میشد. چرا که میتوان گفت هدفمند بودن بع و یا یکی از خروجی های بلوغ است. بنا بر نظر کارشناسان مشاوره ازدواج، فردی که هدفمند است ثت شخیتی بیشتری دارد زیرا هدف ، زمانی شکل میگیرد که فرد بداند چه چیز میخواهد و زندگی خود به دنل چه چیزی است . اینکه انسان بر کش مکش ها و نوسانات فکری و روحی خود غالب شود و بتواند به طور دقیق مشخص کند که چه چیزی او را عمیقا خرسند میکند بسیار مهم است چرا که عث میشود پس از این مرحله فرد بتواند اهداف جدیی را برای خود تعیین کند .

ازدواج موفق قطعا یکی از اهداف مردان ایده آل است . مردانی که مورد ازدواج هیچ تصمیمی ندارند و یا نمیدانند که به دنل چگونه فردی برای ازدواج هستند نمیتوانند آمادگی لازم را داشته شند . شما ید بتوانید مرد هدفمند را به ستی تشخیص دهید و ویژگی های رفری این افراد را شناسایی کنید پس نیازمند جلسات مشاوره قبل از ازدواج هستید به کمک مشاور و بهره مندی از دانش و تجربه او ، طرف مقابل را آنالیز کنید و بفهید که آیا فردی هدفمند است یا خیر و رابطه شما به دنل چه چیزی است . به کمک مشاوره ازدواج نه تنها میتوانید به این مسئله پی ببرید بلکه میتوانید معیارهای یک مرد مناسب برای ازدواج را طرف مقابل بررسی کنید .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


مردهایی که مسئولیت پذیر هستند

مردهایی که مسئولیت پذیر هستند یکی از نشانه های رز بلوغ را از خود نشان میدهند زیرا فردی که هنوز به بلوغ و ثت لازم نرسیده است از پذیرفتن مسئولیت های کوچک و بزرگ گریزان است . از طرفی مسئولیت های جدی و سنگین زندگی زناشویی برای مردان ، ضرورت مسئولیت پذیری را آن ها نشان میدهد . مدیریت کلی خانواده ، همسرداری ، رفع نیازهای معنوی همسر و فرزندان ، رفع نیازهای مادی خانواده و . . . از مسئولیت های یک مرد هستند که برای داشتن یک ازدواج موفق ید به ستی به آن ها عمل کند .

مردهایی که خوش قول هستند

مردهایی که خوش قول هستند ترکیبی از چند ویژگی مثبت را ارائه میدهند . خوش قول بودن نتیجه وقت شناسی ، مسئولیت پذیری ، ثت شخصیتی ، صادق بودن و . . . میشد . پس مردان خوش قول مردانی قابل اعتماد تر و متعادل تر هستند و این مسئله کمک میکند برنامه های کوه مدت و بلند مدت زندگی مشترک به ستی اجرا شوند .

مردهایی که مستقل هستند

مردهایی که مستقل هستند این استقلال هم شخصیتی است و هم مالی ، فردی که از نظر شخصیت انسانی مستقل و متکی به خود است میتواند مواقع چالش برانگیز و بحران ها خانواده خود را به حمایت کند و تیکه بر تدبیر و ایت خود اوضاع را تصمیم گیری ست مدیریت کند . از طرفی استقلال مالی نیز لازمه یک ازدواج موفق و پیشرفت اقتصادی خانواده است .

مردهایی که خانواده دوست هستند

مردهایی که خانواده دوست هستند راحتی ، آسایش و آرامش خانواده خود را بر همه چیز ترجیح میدهند ، این افراد به دنل رضایت خانواده خود هستند نه جلب رضایت بی مورد از اطرافیان ، برای این مردان گذراندن وقت کنار همسر و فرزندان خود لذت بخش تر از مسئله دیگری است و عموما اوقات فراغت خود را خانواده سپری میکنند نه دوسن و اطرافیان .

 

مردهایی که ایت هستند

مردهایی که ایت هستند مواقع حساس و شرایط پیچیده و غیر منتظره زندگی ، مصلحت اندیشی و دور اندیشی کافی خانواده خود را امنیت حفظ میکنند . این مردها آرامش خود را از دست نمیدهند و نظر گرفتن جوانب و سنجیدن شرایط تصمیم گیری میکنند و اجازه نمیدهند که یک حرکت یا تصمیم غیر عقلانی و عجولانه وضعیت برای خانواده آن ها بدتر شود .

مردهایی که قشناس هستند

مردهایی که قشناس هستند زحمات و وظیفه شناسی همسر خود را نادیده نمیگیرند و قل این وظیفه شناسی سپاسگزاری خود را کلام و عمل نشان میدهند . قشناسی مرد از زن عث میشود که زن روحیه و انرژی مضاعف بگیرد و سختی وظایف همسرداری ، بچه داری و خانه داری او را از پای نیاورد . مردان قشناس عموما خود افرادی وظیفه شناس هستند و به ستی سختی وظایف را ک کرده اند .

مردهایی که پشتکار هستند

مردهایی که پشتکار هستند هر حرفه و شغلی که شند ثابت قدم هستند و توانمندی خود را نشان میدهند . این افراد کار خود پیشرفت میکنند و از نظر شغلی و آمد ، وضعیت پایداری را دارند که این مسئله برای شخصی که همسر و فرزند دارد بسیار مهم است . اما مردانی که تن پرور هستند و یا پشتکار ندارند مدام شغل و موقعیت خود را تغییر میدهند و هیچ زمینه ای کار خود را به پایان نمیبرند ، این مسئله عث میشود موقعیت خانواده مدام تحت ثیر و ریسک قرار بگیرد .

مردهایی که احساس هستند

مردهایی که احساس هستند صمیمت ، علاقه و وابستگی را میان خانواده خود افزایش میدهند و همسر و فرزندان خود را از نظر عاطفی مین میکنند . زنان به طور طبیعی روحیه ای لطیف و احساسات شفافی دارند و مقابل مهر و محبت بسیار انعطاف هستند از این رو مردهایی که احساس هستند ابراز علاقه به همسر خود عث یک واکنش احساسی پررنگ تر او میشوند و این مسئله عث میشود مهر و محبت بر جو خانه و خانواده حاکم شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


مردهایی که منطقی هستند

مردانی که منطقی هستند هرگز تعصب بی مورد از خود نشان نمیدهند این افراد هیچ مسئله ای بی دلیل مخالفت نمیکنند و برای هر رفر یا تصمیم خود دلایل موجه دارند . زندگی این افراد نیازی نیست که نگران انجام گرفتن یا نگرفتن کارهایی که به ضرر خانواده هستند شید چراکه مرد منطقی نهای تصمیمی را خداهد گرفت که بنا بر شرایط ست ترین تصمیم شد .

مردهایی که وفادار هستند

مردانی که وفادار هستند زندگی مشترک آسودگی خاطر را برای همسر خود به ارمغان خواهند آورد و یک زن بیش از هر چیزی نیازمند این است که مطمئن شد همسرش تنها متعلق به او است . مردهای وفادار تحت هر شرایطی به زندگی مشترک و همسر خود پایبند هستند و هیچ چالشی را زندگی مشترک دسویز و توجیهی برای خیانت نمیدانند .

مردهایی که تناسب خانوادگی دارند

مردانی که تناسب خانوادگی دارند این موضوع عث میشود که روش تربیتی ، فرهنگ ، ارزش ها ، اعتقادات ، شخصیت ، سطح مالی ، سطح تحصیلی ، سبک زندگی و . . . شما به یکدیگر نزدیک تر شد چرا که منشا تمام این موارد خانواده هستند . اینکه زن و شوهر از نظر خانوادگی هم تناسب شند طبیع عث میشود نزدیکی بیشتری موارد ذکر شده داشته شند که این مسئله مستقیما عث کاهش اختلافات میشود .

مردهایی که اهل برنامه ریزی هستند

مردانی که اهل برنامه ریزی هستند افرادی محط تر و انضط تر هستند که خواهان ثت و آرامش خاطر میشند و نمیخواهند که زندگی مشترک آن ها تصمیمات و اقدامات غیر منتظره دچار شوک و تنش شود . مردهایی که اهل برنامه ریزی هستند عموما افرادی هدفمند میشند و انجام هر فعالیتی را به زمان مناسب آن اختصاص میدهند .

 

مردهایی که محبت هستند

مردانی که محبت هستند عشق و علاقه خود را از همسر و فرزندان خود یغ نمیکنند و چه کلام چه عمل محبت خود را ابراز میکنند ، مشکل اغلب مردان بی احساس بودن نیست بلکه عدم توانایی بیان و ابراز احساسات میشد . قابل انکار نیست که زن ها بسیار تحت ثیر ابراز علاقه میشند و شنیدن واژه ای مانند عزیزم یا دوستت دارم از زن همسر برای آن ها بسیار لذت بخش است و عث میشود دلبستگی و میل به خانواده آن ها چندین برابر شود از این رو زندگی های مشترکی که مرد آن محبت است بسیار نشاط تر و صمیمی تر هستند و عمر اختلافات و کدورت ها آن بسیار کوه تر است .

مردهایی که اقتصادی هستند

مردانی که اقتصادی هستند واقع افرادی هدفمند و برنامه ریزی هستند که مسیر مشخصی را برای پیشرفت مالی خانه و خانواده خود دنل میکنند . ید بدانید که اقتصادی بودن خسیس بودن بسیار متفاوت است و میتوان گفت که مقابل ولخرج بودن ابتدا اقتصادی بودن قرار میگیرد سپس خسیس بودن ، افراد خسیس معمولا هر فعالیت مادی ، هر زمانی مخالف هستند و تنها راغب به پس انداز میشند اما مردهای اقتصادی از پول خود به موقع و به جا استفاده میکنند .

مردهایی که سلامت اخلاقی دارند

مردانی که سلامت اخلاقی دارند از مجموعه ای از رفر ها و ویژگی های ناپسند به دور هستند . مردهایی که سلامت اخلاقی دارند اعتیاد ، بی بندوری ، سوء معاشرت ، هوسزی ،  خیانت و . . . از آن ها دیده نمیشود .

مردهایی که آینده نگر هستند

مردانی که آینده نگر هستند هرگز به خاطر لذت های آنی و مسائل زود گذر زندگی مشترک خود را به خطر نمی اندازند و سعی میکنند که دیدی وسیع تر به مسائل بپردازند به طوری که نه تنها مسئله حال حاضر به ستی حل شود بلکه زب آن آینده نیز مثبت شد . مردان آینده نگر سعی میکنند کنترل بیشتری بر وضعیت آینده زندگی خود داشته شند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


 

مردهایی که معتقد هستند

مردانی که معتقد هستند و به اصول دینی و ارزش های اخلاقی پایبند هستند هرگز مسیر رذالت را پیش نمیگیرند و رفر و کردار آن ها به گونه ای نمیشد که به خانواده و زندگی مشترک خود ، آسیبی چه مالی چه جسمی و چه روحی وارد کنند .

مردهایی که شوخ طبع هستند

مردانی که شوخ طبع هستند معمولا یک رابطه صمیمی و شاد را همسر و فرزندان خود برقرار میکنند و عث میشوند که جو خانه همیشه سرزنده شد . همچنین این مردها ابراز احساسات به همسر خود راحت تر هستند و شناخت ون آن ها آسان تر است .

مردهایی که قوی هستند

مردانی که قوی هستند مواقع بحران و شرایط ناگوار خانواده خود را حمایت میکنند و تمام ناراحتی و مشکلات سعی میکنند روحیه خود را حفظ کنند خانواده پابرجا بماند . مردهای قوی تکیه گاه های مطمئن برای همسر و فرزندان خود میشند .

مردهایی که صلح طلب هستند

مردانی که صلح طلب هستند زمان بروز اختلاف یا برخورد مشکلات به دنل راه حل هستند نه مقصر . این مردها تنش های احتمالی زندگی مشترک را کاهش میدهند و مسائل کنار آن ها راحت تر حل میشود .

سوالات متداول

خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج چیست ؟

استقلال شخصیتی و مالی ، بلوغ فکری ، بلوغ احساسی ، بلوغ اجتماعی ، ثت موقعیت شغلی و اجتماعی ، سلامت روانی و رفری ، نداشتن اختلال شخصیتی ، صداقت ، تعهد ، پایبند بودن و . . . از خصوصیات یک مرد خوب برای ازدواج است .

مردان مناسب برای ازدواج کدامند ؟

مردانی که بتوانند ویژگی های ذکر شده فوق را دارا شند یا پی کسب آن شند و مقابل هیچ ویژگی و مشکل خاصی که پیش از این نامبرده شد را نداشته شند میتوانند مرد مناسبی برای ازدواج شند . البته این را نیز ید نظر داشت که هیچ انسان کاملی وجود ندارد و این که فرد ما تناسب داشته شد میتواند مبنا قرار بگیرد .

چه پسری ازدواج کنیم خوشبخت شویم ؟

اینکه چه پسری ازدواج کنیم خوشبخت شویم نمیتواند به صورت یک نسخه واحد برای همه تجویز شود ، هر انسانی موقعیت ، شرایط ، اهداف ، معیارها و ایده آل های خاص خود را دارد از این رو هر انسانی ید به دنل فردی شد که تناسب و توازن او است . .

چه پسرانی نید ازدواج کرد ؟

پسرانی که ویژگی هایی مانند اعتیاد ، هوسز بودن ، بی بندور بودن ، بدبین و شکاک بودن ، استقلال نداشتن ، پرخاشگر بودن و . . . را دارند نید ازدواج کرد .

ازدواج چه مردانی اشته است ؟

ازدواج مردانی که رفر خود اعتماد را از بین میبرند ، مردانی که پاسخگویی نیازهای عاطفی و روانی شما نیستند ، مردانی که شرایط بحران حمایتگر نمیشند ، مردانی که وظیفه شناس و مسئولیت پذیر نیستند ، مردانی که مستقل و متکی به خود نیستند و . . . اشته است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۲۰ Qualities The Person You’re Going To Marry Should Have

 

بیست ویژگی مردانی که آمادگی ازدواج دارند

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:35
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 7 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

زنانی که هدفمند هستد میتوانند مجموعه ای از مهمترین معیارهای ازدواج را خود داشته شند چراکه هدفمند بودن نتیجه و برایند چندین ویژگی مثبت فرد است. به طور کل انسان ، هدف است که میل به ادامه پیدا میکند و طبیع یک ازدواج موفق نیز هدف میتواند پیش برنده زندگی مشترک زوج شد جایی که بسیاری از کلاس های مشاوره خانواده آنچه که کنار مشکلات دیگر زوج مشاهده میشود بی هدفی آن ها است . پس میتوان گفت که هدفمند بودن نشانه کمال طلبی و میل به تعالی فرد است و زن هدفمند میتواند خانواده را به جلو هدایت کند .

اگر میخواهید بفهمید که طرف مقل شما زنی هدفمند است یا خیر ،مشاوره قبل از ازدواج  این زمینه به شما کمک خواهد کرد ، به این صورت که نشانه ها و ویژگی های زنان هدفمند را برای شما روشن میکند و کمک میکند که تشخیص دهید آیا این ویژگی ها طرف مقابل شما وجود دارند یا نه . همچنین شما طی زندگی مشترک برای اولویت بخشیدن به اهداف خود و کل نجات زندگی خود از روزمره گی و طلاق عاطفی میتوانید به مشاوره ازدواج مراجعه کنید .مشاوره ازدواج به عنوان شخص سوم نگاهی جامع به زندگی مشترک شما اهداف کوه مدت و بلند مدتی را برای شما تعریف میکند که بتوانید عمل به آن ها پویایی زندگی مشترک خود را حفظ کنید .

زنانی که مسئولیت پذیر هستند

زنانی که مسئولیت پذیر هستند گزینه های مناسبی برای ازدواج میشند. چرا که زن جایگاه همسر و ما وظایف جدی و حیاتی را دارد . زن به عنوان مدیر خانه ید بتواند به ستی امور خانه را سامان دهی کند ، به تربیت و نیازهای فرزندان رسیدگی کند و کنار این ها همسری مناسب برای نیازهای روحی روانی ، عاطفی ، مادی و جنسی همسر خود شد . رسیدگی به این امور هرگز امر آسانی نمیشد خصوصا زمانی که زن شاغل نیز شد پس تنها یک زن مسئولیت پذیر میتواند این مسائل را به ستی کنترل و رسیدگی کند .

 

زنانی که صبور هستند

زنانی که صبور هستند میتوانند زندگی مشترک خود را ناملایمات و مواقع بحران نجات دهند ، این زنان هرگز لحظات سخت تسلیم نمیشوند و برابر سختی ها و مشکلات برای حفظ خانواده خود صبر پیشه میکنند ، طبیع اگر زن صبور نشد پیشامدی هرچند کوچک زندگی خود را رها میکند حتی مقابل وظایفی مانند رسیدگی به فرزندان صورت صبور نبودن هرگز نمیتواند به ستی عمل کند . زن هایی که صبور هستند عث میشوند آرامش خانواده از دست نرود .

زنانی که اهل رسیدگی به خود هستند

زنانی که اهل رسیدگی به خود هستند واقع یکی از اصول همسرداری را به جا می آورند . اینکه زن خود را فراموش کند و صرفا به امور خانه و فرزندان یا اشتغال بپردازد به هیچ عنوان مطلوب نمیشد چرا که آراستگی و توجه به سلامت جسمی عث میشود علاقه مرد به همسرش چندین برابر شود . طبیع زنانی که کنار انجام وظایف روزمره توجه لازم را به تناسب اندام ، سلامت جسمی و آراستگی ظاهری خود دارند برای همسران خود جذاب تر و ایده آل تر هستند . اینکه زن سعی کند بهترین حالت ظاهری خود شد قطعا عث کشش و محبت بیشتر میان او و همسرش خواهد شد .

زنانی که اعتماد به نفس هستند

زنانی که اعتماد به نفس هستند روابط اجتماعی ، اشتغال ، همسرداری و کل زندگی فردی و اجتماعی خود موفق تر هستند . این زنان روابطی سازنده و موفق را خواهند داشت و شکوفا کردن مهارت و استعداد خود به خوبی عمل میکنند و قطعا این موارد ثیر مثبتی را بر زندگی مشترک خواهند گذاشت . زنان اعتماد به نفس خود را به ستی شناخته اند و از نقاط قوت و توانایی هایی خود مسیر پیشرفت خود استفاده میکنند . مردانی که کنار خود زنان اعتماد به نفس دارند آسودگی خاطر و اطمینان بیشتری را احساس خواهند کرد چراکه میدانند همسر آن ها قا خواهد بود شرایط مختلف از حقوق خود و خانواده دفاع کند.


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


زنانی که احساس هستند

زنانی که احساس هستند همیشه راضی نگه داشتن همسر خود موفق تر بوده اند . قطعا یکی از مسائلی که سبب کشش مرد به زن و علاقه او میشود ، محبت و احساس لطیف زنانه است که نیازهای عمیق عاطفی یک مرد را پاسخگو شد . شاید اغلب مردان بیان احساسات و عواطف خود مشکل داشته شند اما بدون شک تمامی آن ها نیازمند و علاقه مند به توجه و محبت همسر خود هستند . پس میتوان گفت احساسات و توانایی ابراز آن برای زن ها یکی از مهارت های زندگی است . زنان احساس خلق لحظات عاطفی عث پیوندی عمیق تر میان خود و همسرشان میشوند همچنین محبت ماانه خود را به ستی به فرزندان خود القا میکنند که نتیجه این موارد عث شکل گیری خانواده ای وابسته و شاد خواهد شد .

زنانی که مدیریت هستند

زنانی که مدیریت هستند واقع چندین ویژگی مثبت را همزمان از خود نشان میدهند . وظیفه شناسی ، وقت شناسی ، تدبیر ، آینده نگری ، مسئولیت پذیری ، قت کنترل و . . . همگی ویژگی هایی هستند که پیش زمینه مدیریت میشند . زندگی مشترک نیز وظایف یک زن چه جایگاه همسر چه نقش ما متنوع و مهم میشند و زنی که مدیریت شد به ستی میتواند اوضاع را هر شرایطی سامان دهی کند و به تمامی امور زمان مشخص خود رسیدگی کند . برای مثال زنان مدیریت کنترل مخارج و برنامه ریزی ست برای آمد موجود عث میشوند که ثت مالی و پیشرفت اقتصادی زندگی مشترک امکان پذیر تر شد .

زنانی که پایبند هستند

زنانی که پایبند هستند تحت هر شرایطی تعهد و وفاداری خود را به خانه و زندگی مشترک خود حفظ میکنند . این زن ها روابط خود محط هستند و رعایت خط قرمزها اجازه نمیدهند که کسی به حریم شخصی و زندگی مشترک آن ها نفوذ کند . زنانی که پایبند هستند سلامت اخلاقی دارند و نمیگذارند که به عنوان یک همسر و ما آسیب معنوی از جانب آن ها به خانواده وارد شود .

 

زنانی که راستگو هستند

زنان هایی که راستگو هستند هیچ مسئله ای را از همسر خود پنهان نمیکنند و عث نمیشوند که وغ گفتن ، اعتماد و صداقت زندگی آن ها از بین برود . واقع زنان راستگو کمتر خود را موقعیتی قرار میدهند که مجبور به وغ گفتن و پنهان کاری شند و شرایط غیر عمد نیز ترجیح میدهند راستگو شند از عواقب وغ امان شند . زنانی که راستگو هستند واقع دارای عزت نفس میشند و ارزش های معنوی خانواده را وغ گفتن زیر سوال نمیبرند .

زنانی که سازگار هستند

زنان هایی که سازگار هستند واقع افرادی واقع گرا و منطقی میشند که خواسته ها و توقعات خود را شرایط زندگی مشترک خود تطبیق داده اند و میتوانند داشتن ک ستی از شرایط و وقایع ، سازش و انعطاف لازم را برای بهتر شدن وضع موجود از خود نشان دهند .

زنانی که سرزنده هستند

زنان هایی که سرزنده هستند میتوانند به ستی از لحظات خود استفاده کنند و نهایت لذت را ببرند . زنان سرزنده شور و نشاط لازم را خانه و خانواده به وجود می آورند و روابط خانوادگی و اجتماعی گرم تر و صمیمی تری را دارند . این زن ها مقابل سختی ها و مشکلات روحیه خود را از دست نمیدهند و فضای خانه را دچار افسردگی نمیکنند . این افراد هر شرایطی سعی میکنند که لبخند داشته شند و شادی خانواده را حفظ کنند .

زنانی که احترام را رعایت میکنند

زن هایی که احترام را رعایت میکنند عث میشوند که ارزش های اخلاقی خانواده حفظ شود ، خط قرمز ها رعایت شوند و حرمت ها از بین نروند . واقع از پیش آمدن بسیاری از مشکلات دیگر حفظ احترام متقابل جلوگیری میکنند . این زنان نه تنها ربطه خود همسر و فرزندان احترام را رعایت میکنند بلکه روابط مهم و ثیر گزاری مانند رابطه خانواده همسر ، حد و مرز ها را رعایت میکنند و اجازه نمیدهند که نزاع و تنش به وجود بیاید .

زنانی که صلح طلب هستند

زن هایی که صلح طلب هستند عث میشوند که مسائل و مشکلات بسیار راحت تر حل شوند . این زنان از هر موضوعی برای ایجاد تنش و نهایت قهرهای بی مورد استفاده نمیکنند و مقابل سعی دارند که راه حلی برای گذر کردن از وضعیت موجود پیدا کنند . زن های صلح طلب پی برقراری آرامش هستند و حتی اگر موضوعی آن ها را ناراحت یا عصنی کرده شد آن را حفظ خونسردی عنوان خواهند کرد .

زنانی که عزت نفس هستند

زن هایی که عزت نفس هستند واقع یک ویژگی مثبت ندارند بلکه پس از کسب ویژگی های ارزشمند و متعالی بسیاری به عزت نفس دست پیدا کرده اند . زنی که عزت نفس داشته شد هرگز اجازه نمیدهد شخصیت و منیت او برای ماسئل پست و بی ارزش خدشه دار شود . این زن ها مشکلات و اختلافات را توجیهی برای سر زدن رفر ناپسند از خود نمیدانند . زنی که عزت نفس داشته شد به رفرهای خارج از شانی مانند هوسزی ، عشوه گری ، بی بندوری ، سوء معاشرت ، خیانت و . . . هرگز آلوده نخواهد شد چراکه او ک کرده است که به عنوان یک زن قالب همسر و ما چه جایگاه والایی دارد و زنیت او چق ارزشمند و حساس است پس چنین رفرهایی عث تنزل جایگاه خود نمیشود .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


 

زنانی که خوش بین هستند

زن هایی که خوش بین هستند واقع همیشه به جنبه مثبت مسائل فکر میکنند و اجازه نمیدهند که سوء برداشت و سوء تعبیر از هر مسئله ای تنش و کدورت ایجاد شود . زنان خوش بین به روابط اجتماعی معمولی همسر خود حسادت و شک بی مورد نمیکنند ، شرایط مختلف تمرکز بر اتفاقات منفی جو موجود را سخت تر نمیکنند ، مادام دچار یاس و نا امیدی نمیشوند ، به جای تسلیم شدن امید دارند که راه حلی پیدا خواهد شد و . . . زندگی زنان خوش بین امید بخش تر و آرام تر خواهد بود .

زنانی که اهل چشم و هم چشمی نیستند

زن هایی که اهل چشم و هم چشمی نیستند زندگی مشترک خود را از رقابت های بی اساس و بی ارزش دور نگه میدارند و از داشته های خود نهایت استفاده و لذت را میبرند . این افراد طن زندگی مشترک و رابطه همسرشان را ظاهر زندگی و روابط دیگران مقایسه نمیکنند و اجازه نمیدهند زندگی آن ها مرتب تحت ثیر زندگی دیگران قرار بگیرد . زنانی که اهل چشم و هم چشمی نیستند واقع ک ستی از زندگی دارند و کپی برداری از زندگی دیگران مسیر زندگی خود را منحرف نمیکنند.

سوالات متداول

نشانه های آمادگی زنان برای ازدواج چیست ؟

رسیدن به بلوغ جنسی ، بلوغ فکری ، بلوغ احساسی ، بلوغ اجتماعی ، تمایل برای ک چیستی زندگی مشترک ، تمایل به کسب مهارت زندگی ، اولویت بندی دقیق تر معیارهای ازدواج ، نگاه جدی تر به موقعیت های موجود ، عدم تمایل به تنهایی و اشتیاق به تشکیل خانواده ، متصور شدن خود کنار همسر آینده ، تلاش برای استقلال لازم و . . . از نشانه های آمادگی زنان برای ازدواج است .

ویژگی زنانی که آمادگی ازدواج دارند چیست ؟

این زنان به دنل روابط هدفمند تر و جدی تر هستند و از وارد شدن به رابطه های سطحی خودداری میکنند . نیازهای عاطفی و معنوی قوی تری مانند نیاز به داشتن خانواده را خود احساس میکنند . نگاه به دوسن و اطرافیان مهل دچار نوعی احساس مانند غبطه میشوند و همینطور به دنل سامان دهی برنامه ها و فعالیت های خود برای رسیدن به یک وضعیت ثابت هستند .

نشانه های عدم آمادگی زنان برای ازدواج ؟

زن هایی که آمادگی ازدواج ندارند مورد ازدواج دچار ترس و دودلی میشند ، این زنان توانایی پذیرش مسئولیت های زندگی مشترک را خود نمیبینند و از همه نظر به خانواده وابسته هستند . زنانی که آمادگی ازدواج ندارند نمیتوانند اولویت بندی ثابتی برای معیارهای ازدواج خود داشته شند و واقع نمیدانند که دنل چگونه فردی هستند . . .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Marriageable Women: A Focus on Participants in a … 

 

پانزده ویژگی زنانی که برای ازدواج مناسب اند

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:04
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 11 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

کمک مرد کارهای خانه امروزه یکی از محث جنجال برانگیز خانواده های ایرانی شده است. زیرا هنوز فرهنگ جامعه ما نه کاملا سنتی است نه کاملا من. حتی شیوه مطرح شدن آن مشاوره خانواده نیز جنجال براگیز است. کمک مرد کارهای خانه از طرفی به خواسته های خانم ها برمیگردد که از نظر آنها خواسته ای برحق است ولی از طرفی دیگر آقایانی که هنوز نیم نگاهی به فرهنگ مردسالارانه گذشته دارند کمک مرد کارهای خانه را برنمیبند. اهمیت این موضوع به ق است که ترجیح بر این است که مشاوره قبل از ازدواج مطرح شود و نظرات دو طرف میان گذاشته و به بحث گذاشته شود.

توجه به تغییراتی که جامعه صورت گرفته است مانند اشتغال بیشتر زنان خارج از خانه  و همچنین اعتقاد به برابری حقوق زن و مرد برای اینکه مسئله کمک مرد کارهای خانه به یک تنش تبدیل نشود مییست زوجین بین خود این مسئله را به عنوان یک قراداد نانوشته حل و فصل کنند یکی از طرفین حس اضافه ر کاری را نداشته شند. که اگر این اتفاق بیفتد قطعا بر صمیمیت زوجین ثیر منفی خواهد گذاشت.

کمک مرد کارهای خانه چگونه ید شد؟

اکثر آقایان مورد چگونگی کمک مرد کارهای خانه دچار سرگمی اند. آنها ممکن است سوالاتی از این قبیل بپرسند:

 • چطور ید به همسرم کارهای خانه کمک کنم؟
 • چه کارهایی را انجام دهم؟
 • چه کارهایی را انجام ندهم؟
 • چه کارهایی شان من نیست؟
 • آیا همه کارهای خانه را ید انجام بدهم یا صرفا بعضی از آنها را؟

اکثر مردان مورد کمک مرد کارهای خانه دیدگاه نگران کننده ای دارند که آیا انجام دادن کارهای داخل خانه از مردانگی من کم نمی شود. اصولا این قضیه به دو صورت متصور می شود:

 • مردانی که سمعا و طاع همه کارها را انجام می دهند و به قولی زن ذلیل هستند.
 • مردانی هستند که دست به سیاه و سفید نمی زندد و مرد سالاری خانه آنها حاکم است و همسر آنها همیشه از این ماجرا شاکی است که من همه کارهای خانه دست تنها هستم.

 

 

ور های منفی مورد کمک مرد کارهای خانه

ید یکسری ورهای منفی مورد کمک مرد کارهای خانه  را از نظر مشاوره روانشناسی بررسی کنیم زیرا عث می شود که بین زوجین تنش و گیری رخ دهد. یکی از این افکار منفی این است که مردها فکر می کنند اگر کارهای خانه کمک کنند خانم آنها پرتوقع تر می شود و به عرتی پر رو می شود. ولی ید دانست که این فکر کاملا اشته است صورتیکه کمک مرد کارهای خانه از ته دل و همدلی انجام شود همسر آنها نسبت به کمک شوهرش کارهای منزل قدان خواهد بود.

مثلا وقتی مردی میبیند که همسرش خسته است و بدون اینکه بگوید آیا من این کار را انجام بدهم یا ندهم ظرف ها را بر فرض مثال بشوید قطعا این حرکت از سمت همسرش مورد سیش قرار می گیرد. اعتماد دو طرفه بیشتر می شود، حس دوست داشتن قوی تر می گردد و از همه مهم تر فداکاری به یک ارزش دو طرفه تبدیل می شود.

ایجاد انگیزه برای کمک مرد کارهای خانه

یکی از علل انجام رفر مردان لذتبخش بودن و ضروری بودن آن است بدین منظور که اگر مرد از انجام رفری لذت ببرد و برایش خوشایند شد و یا حتی احساس کند ضروری است حتما به انجام آن ترغیب می شود و اگر احساس خوشایندی نداشته شد و احساس کند کار ضروری و فوریت ندارد از انجام ان سرز میزند. مورد کمک مرد کارهای خانه نیز این امر صادق است. پس خانم ها بدانید از نظر شوهران شما کارهای روزمره خانه ضرورتی ندارد و انجام آنها خیلی مهم نیست حتما رها شده که وقتی به همسرن میگید از کار خانه خسته شدم این جمله مواجه شدید که مگه چیکار کردی و کار خانه که کار نیست!!! وچق احساس بدی به شما دست میده!!

راهکار هایی برای ایجاد انگیزه برای همکاری مرد کارهای خانه

خانم ها جدای از اینکه قبلا گفتم که یک مرد واجب و لازم است که امورات خانه کمک کند یک زن نیز لازم است انجام برخی رفرها و بیان برخی کلمات زمینه افزایش انگیزه شوهرانشان انجام کارهای خانه را ایجاد کند.
پس زیر چند راهکار برای این مساله عنوان میکنم:

اولا: چون مردان کل بین هستنداساسا خیلی از کارهای خانه رو نمیبینند پس ید حتما کارهای خانه به آنها گفته شود نه اینکه منتظر بنشینید اونا خودشون کار کنند

دوما: مردان به دنل کسب اقتدار هستند پس ید به شیوه ای که این اقتدار رو به آنها تزریق میکنه آنها حرف زد بر همین اساس به جای لحن خبری ید از لحن پرسشی از اونا خواست بشه فلان کار رو انجام دهند

سوما: مردان به شدت حسابگر هستند و به هدف و حصول نتیجه و شروع و پایان کارخیلی اهمیت میدهند پس به جای اینکه او کلی صحبت کنید و او حس کند که این امور روزمره هستند ید برای آنها اصطلاحا کار خونه رو قالب پروژه تعریف کنید.
یادن شد مردان عاشق پروژه هستند یک پروژه هم آغاز و هم پایان دارد ولی امور روزمره خانه کلی است وآغازو پایان مشخصی ندارد.

 

 

مثال هایی برای کمک مرد کارهای خانه

زیر چند مثال میاورم:
خانم ها به جای اینکه به شوهرن بگید خیلی کار دارم بیا کمکم کن(که هیچ آغاز و پایان مشخصی ندارد و دستوری هم است و هیچ مساله مشخصی هم نشان داده نشده) و یا اینکه او را مورد هجوم و حمله قرار بدید که چرا به من کمک نمیکنی بهتر است بگوییم:
ممکنه امشب شام رو شما ست کنی؟
زحمت میکشی امروز کمک کنی لس ها رو بشورم؟
میشه اق بچه ها رو مرتب کنی و وسایلشو جمع کنی؟
ممکنه ظرف های غذای امشب رو بشوری؟

تمامی مثال های لا کاری که به مرد گفته شده هم شروع  و هم پایان مشخص داره و هم خود کار نشان داده شده و هم چون پرسشی مطرح شده به مرد اقتدار میدهد.
ذکر یک نکته نیز اینجا لازم است که خانم ها بدانید اگر شوهر شما فکر کنه که این کار رو برای این داره انجام میده که چون شما توقع دارید و وظیفه اش تلقی میشه احساس خیلی خوبی نخواهد داشت ولی اگر احساس کنه بعد از انجام کار از او به نوعی تقدیر میشه حس خیلی خوبی خواهد داشت.
مثلا گفتن این جمله که :((ببخشید خیلی خسته بودی ولی ممنونم ظرفها رو شستی!!!)) خیلی به مرد حال خوب میره و انگیزه تکرار این رفر رو اون چند برابر میکنه.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Help me with my Homework

 

آیا کمک مرد کارهای خانه لازم است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:52
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 13 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

همکاری مرد کارهای خانه خانواده های امروزی به جزئی از تقسیم کار امور منزل تبدیل شده است. البته ید گفت همکاری مرد کارهای خانه صرفا محدود به فرهنگ جامعه من نمی شود. بلکه روایت های بی شماری از اهل بیت و سیرت زندگی آنها بیان شده است که نشان می دهد که حتی ائمه اطهار نیز کارهای خانه پا به پای همسران شان کمک می کردند. از امام صادق نقل شده است که حضرت علی (ع) نظافت و حتی پخت و پز خانه مانند آسیاب کردن آرد و پختن نان به حضرت فاطمه (س) کمک می کرده است.

اهمیت همکاری مرد کارهای خانه

همکاری مرد کارهای خانه یک اجر نیست. اهمیت همکاری مرد کارهای خانه مشاوره روانشناسی برکسی پوشیده نیست زیرا زندگی مشترک جه اول یک شراکت پایاپای است. ید به این نکته توجه کرد که همکاری انجام کارهای منزل یک هنر تقسیم وظایف است. زمانیکه یک زوجی زندگی مشترکی را تشکیل می دهند سرمایه اولیه آنها عشق به یکدیگر همچنین هدف مشترک آنها رسیدن به تکامل مادی و معنوی است.

زندگی مشترک یک نوع شراکت است و این شراکت همه زمینه ها ید خود را به خوبی نشان دهد. همکاری مرد کارهای خانه عث می شود که حس داشتن یک زندگی مشترک بین زوجین قوی تر شود. نتیجه صمیمیت افزایش می یابد و خروجی این رویه رضایت از زندگی بیشتر است. این حالت زوجین زندگی را متعلق به خود می بینند و به معنای واقعی کلمه زندگی ما ذهن آنها به یک واقعیت ناگسستنی تبدیل می شود.

عواقب عدم همکاری مرد کارهای خانه چیست؟

عواقب عدم همکاری مرد کارهای خانه بر زندگی زناشویی بسیار ثیرگذار است. به همین دلیل این بحث را حیطه مشاوره خانواده مطرح میکنیم. این موضوعی است که ید آموزشمهارت های زندگیزوجین گنجانده شود.حال این را نظر بگیرید که همکاری مرد کارهای خانه شکل دیگری به خود بگیرد و مرد ترجیح دهد به آنچه ون خانه و کاشانه اوست توجهی نشان ندهد و تمام و کمال آنها را برعهده همسر خویش بگذارد. اینجا دیگر تقسیم کاری نیست. نتیجه یکی از مسائلی که زوجین را بهم پیوند می دهد و حس همکاری را به وجود می آورد از بین می رود.

جایگاه من این زندگی کجاست؟

حقیقت اینجا روحیه همدلی جای خود را به روحیه منیت می دهد. حس دلسوزی و فداکاری این حالت رنگ می زد و اینجا کم کم کجای زندگی مربوط به من است و جایگاه من این زندگی کجاست؟ جای کلمه زندگی ما را می گیرد.

هرآنچه جمله کلیشه ای مورد همکاری مرد کارهای خانه شنیده اید را از ذهن خود بزدایید. همکاری زوجین هم اثرات بسیار قابل تعجب و حتی فراتر از تصور زندگی زوجین دارد که اگر به آن بی توجهی شود قطعا و بدون هیچ تردیدی عث زیان و صدمه به زندگی زوجین می شود. جای سف است که برخی افراد کمک کردن کارهای خانه را امری منفی تلقی می کنند و به آن اصطلاحاتی دارند زن ذلیلی می دهند. حتی اگر یک فرد فرهنگی کاملا مذهبی و سنتی داشته شند به این امر ید ور داشته شند که کمک کردن به دیگران و دست کسی رو گرفتن اجر و پاداش بسیاری خواهد داشت. حال چه کسی سزاوارتر از همسر او و شریک زندگی او غم و شادی او ؟

 

همکاری مرد کارهای خانه کلام بزرگان

رسول خدا (ص) به حضرت علی (ع) می فرماید هرکس بدون تکبر به همسر خود خدمت نماید خداوند نام او را همسنگ شهدا قرار خواهد داد. پس همکاری مرد کارهای خانه از لحاظ شرعی امری بسیار پسندیده است.

یکی از مسائلی که مردان امروزه اون رو وظیفه خود نمیدونند مشارکت امور خانه است و اعتقاد آنها این است که کارهای خانه هیچ ربطی به اونا نداره و اونا فقط مسوول کار کردن بیرون از خانه و کسب آمد هستند و از طرفی همین موضوع زمینه ساز گلایه های متعدد خانم ها هم شده است و موجب رنجششان شده ومیگویند شوهرانمان کارهای خانه به ما کمک نمیکنند و بی خیال و مسوولیت ناپذیر هستند و همه کارهای خانه و حتی بیرون از خانه روی دوش من است و بهمین خاطر احساس میکنم من رو دوست نداره یا بی توجه است و اگر هم دوست داره بی مسوولیت است و من دچار افسردگی شدم!!!

دلایل عدم همکاری مرد کارهای خانه

جواب ید بگوییم مسفانه کمک نکردن مردان امورات خانه ریشه گذشته دارد و آنهم مربوط به زمانهایی است که مردان صرفا وظیفه مین معاش و کسب آمد برای خانواده رو داشتند و همسران آنها نیز صرفا خانه دار بودند و آن مردان همینکه وظیفه خود یعنی مین معاش را انجام میدادند مورد تقدیر همسرانشان قرار گرفته و مسئولیتشان خاتمه میپذیرفت و هم اکنون مردان کنونی نیز به تبعیت از پانشان همین روند را پیش گرفته اند حالی که از این مساله غافل هستند که شکل زندگی امروز دیروز بسیار متفاوت شده و حتی زنان امروز زنان دیروز بسیار متفاوتند بسیاری از زنان امروزی علاوه بر خانه داری بیرون خانه نیز شاغلند و همین کافیست هنگام حضور خانه اضطراب و استرس فراوانی آنها ایجاد شود.

آیا وقتی خانمی خانه دار است همکاری مرد کارهای خانه لازم نیست؟

ممکنه برخی اقایان بگویند همسر آنها شاغل نیست و خانه دار است ید به این عزیزان هم بگویم زنان قدیم دوسن و هم صحبن همدل فراوانی از جنس خود داشتند که به آنها حتی کارهای خانه کمک میکردند و حتی آنها را حمایت میکردند اصلا شکل زندگی یه جورایی دورهمی بود حالی که امروز ما دچار نوعی تفرد گرایی و تنهایی جامعه و خصوصا میان خانم ها هستیم که همین موجب بروز نگرانی های فراوان خانم ها و خصوصا خانم های خانه دار شده و آنها بیش از گذشته احساس تنهایی و عدم حمایت میکنند حالی که خانم های شاغل از دوسن بیشتری برخوردارند و حمایت نیز میشوند از طرفی اشتغال زنان امروزه نوعی ارزش محسوب میشه و همین کافیه خانم های خانه دار احساس پوچی کنند.

پس آقایان عزیز امروزه برای کسب ارزشمندی و کارآیی خود زندگی زناشویی نزد همسرانن به رفری فراتر از کار بیرون از خانه نیازمندید و آن رفر کمک و یاری خانمن امورات خانه است.
بنابراین لازم ، واجب و ضروری است که کارهای خانه به خانمهاین کمک کنید ارتط بین شما و همسرن مستحکمتر از گذشته شود و اضطراب و افسردگی آنها کاهش یابد یادن شد دنیای امروزی که به نظر میرسد ارتطات ساده تر شده انسانها و خصوصا خانمهاین تنها تر شده اند و آنها بیش از گذشته به توجه عاطفی و حمایت عملی شما نیازمندند.

 

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: CPM Homework Help : Homework Help Categories

 

آیا همکاری مرد کارهای خانه لازم نیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:58
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 10 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

افسردگی پس از زایمان زنان می تواند دلایل متفاوتی داشته شد که می یست هنگام زایمان زنان به آنها توجه شود. هر صورت مورد زایمان زنان تنها یک علت عث افسردگی نمی شود بلکه مجموعه ای از تنش های روانی، ذهنی و افکار منفی ممکن است ایجاد افسردگی پس از زایمان زنان نقش داشته شند. مواردی که شامل موقعیت های زیر است به احتمال زیاد افسردگی پس از زایمان زنان بیشتر می شود:

 • به حال همسر شما مشکلات سلامت روانی از جمله افسردگی را تجربه کرده شد.
 • دوران رداری قبلی همسر شما دچار اضطراب و استرس شده شد.
 • هنگام زایمان زنان حمایت اطرافیان، دوسن و خانواده بسیار پر اهمیت است؛ هر چه این حمایت کاهش پیدا کند احتمال افسردگی پس از زایمان زنان بیشتر خواهد شد.
 • مواردی که همسر شما اخیرا واقعه ای پر اضطراب را پشت سر گذاشته شد احتمال دارد پس از زایمان افسردگی ایجاد شود. به طور مثال مرگ یکی از عزیزان، از دست دادن شغل یا پایان یافتن یک رابطه مهم از مواردی است که افسردگی پس از زایمان زنان را شدت می بخشد.

دقت داشته شید افسردگی پس از زایمان زنان می تواند بدون هیچ دلیل واضحی شروع شود. به همین ترتیب صورتی که شما یکی از مشکلات لا را داشته شید دلیلی ندارد که حتما دچار افسردگی پس از زایمان شوید ولی بی توجهی نیز کار عاقلانه ای نیز نیست. بهتر است علائم را حداقل یک مشاوره خانواده میان بگذارید.

آیا می شود از افسردگی پس از زایمان جلوگیری کرد؟

واقعیت این است که ما اطلاعات دقیقی مورد بیماری افسردگی پس از زایمان زنان نداریم.افسردگی انواع مختلفی دارد و حیطه مان افسردگی نیز رویکر های زیادی وجود دارد که هم مان های روانپزشکی وجود دارد و هم مشاوره روانشناسی. این وجود پیشنهادهایی وجود دارد که می تواند از روند افسردگی پس از زایمان زنان جلوگیری کند و به سلامت شما کمک کند.

 • سعی نکنید ما بودن معیارهای کمالگرایانه برای خود ایجاد کنید.
 • توقع بیجا و خارج از توانایی خود برای خودن متصور نشوید.
 • بهتر است خانم هایی که به زگی وضع حمل کرده اند ارتط برقرار نمایید از تجربیات آنها استفاده کنید.
 • سعی کنید ارتط خود اطرافیان را خفظ کنید و دوران حاملگی را تنهایی سپری نکنید.
 • حفظ ارتطات مهم دوران حاملگی بسیار مهم است زیرا یافتن دوست دوران افسردگی پس از زایمان زنان بسیار دشوار است.
 • کلاس های آموزشی برای رداری، تغذیه، نگهداری بچه و … شرکت نمایید و از همسر خود بخواهید این کار شما مشارکت کند.
 • اگر شما داروهای ضدافسردگی را مصرف می کنید بدون مشورت پزشک آنها را قطع نکنید. صورتیکه علائم افسردگی را مشاهده کرده اید سریعا مراتب را به پزشک خود گزارش دهید.

 

بهترین راهکار برای جلوگیری از افسردگی پس از زایمان زنان چیست؟

یکی از مواردی که مسفانه بعد از زایمان خانم ها بوجود می آید مساله افردگی آنان است که حتی زمینه بروز مشکلات جسمی آنان نیز می شود حالیکه چند راهکار ساده می توان از وقوع آن جلوگیری کرد.
قبل ازبیان راهکار چند ویژگی مهم خانم ها را بیان می کنم:
اولا”یکی از اصول اولیه ای که هر خانم زندگیش خصوصا زندگی زناشویی اش به دنل کسب آن است مساله توجه است اصلا اگر بگویم تمامی شکایت ها ونق زدن های خانم ها از احساس کمبود یا نبود توجه به آنان است گزافه نگفته ایم ومسفانه اگر یک خانم زندگی اش به این مساله یعنی کم توجهی وبی توجهی دچار شد خیلی زود مضطرب وبه تبع آن افسرده می شود.

ثانیا”خانم ها فرایند کسب توجه همه ۱۰۰ صد توجه همسرشان را دوست دارند واصلا حاضر به داشتن شریک برای خود توجه مردشان نیستند. مثلا کافی است به یک خانم بگویید خواهرم دستپخت خوبی دارد بلافاصله خواهید دید که احساس خوبی نخواهد داشت چراکه کسب توجه به او شریک ایجاد شده و همه توجه شوهرش به او نیست ولی کافی است به او بگوید خواهرم دستپختش خوب است ولی به پای تو نمیرسه وخواهید دید که همسرن هیچ حس بدی نخواهد داشت.

مهمترین عاملی که ید زایمان زنان مورد توجه قرار دهیم چیست؟

بر همین اساس عدم توجه به دو مساله فوق می تواند از علل ایجاد افسردگی پس از زایمان زنان شد پس راهکارهای زیر راتوصیه می کنم:
اولا”حضور فیزیکی یک مرد روز زایمان ضروری ومهم است:
یک زن پس از زایمان که دارای دی فوق العاده دناک است انتظار توجه ونوازش از سوی همسر خود را دارد به این وسیله احساس توجه کند حتی این کار ترشح هورمون ها بدنش از د واندوه وی نیز کاسته می شود پس او انتظار دارد آخرین نفری را که به غیر از تیم پزشکی قبل از رفتن به اق عمل وهمچنین اولین نفری را هم که پس از به هوش آمدن ببیند همسرش شدپس آقایان بدانند که هنگام زایمان همسرشان ید حضورفیزیکی داشته شند ودایما به همسرشان امید بدهندوهیچ کاری مهمتر از این مساله نیست.

ثانیا”یک زن تمام توجه مرد خود را می خواهد:
یک خانم پس از زایمان به شدت نسبت به مرد خود حساس می شود تمام توجه مرد خود را هم می خواهد ونمیتواند وجودهیچ شریکی را تحمل کند پس اقایان به محض اینکه همسرن که زه وضع حمل کرده مواجه شدید کارهای زیر را انجام دهید.

 

کارهای ضروری هنگام تولد نوزاد چیست؟

 • ابتدا به سوی خانمن بروید نه اینکه سراغ نوزاد زه متولد شده را بگیرید.
 • ابتدا احوال خانمن را بپرسید نه احوال نوزاد را.
 • ابتدا خانمن را نوازش کنید واصطلاحا قرن صدقه او برید نه نوزادن.
 • بعد از این کارها حتما از خانمن بخواهید نوزاد زه متولد شده را به شما نشان دهد.
 • پس از دیدن نوزاد بیان زییی و توجه به او افراط نکنید، بلکه ابتدا زییی همسرن را بیان کنید.
 • حتی وقتی نوزاد خود را بغل می گیرد یک دست نیز دست همسرن را دست بگیرید ودائما از او بت این که این نوزاد را به دنیا آورده تشکر کنید وحتی زمانی که دارید اصطلاحا ذوق نوزادن می کنید ید انتهای حرفهاین موجب توجه به همسرن شود مثلا اینکه به نوزادن بگید عزیز یی چق همسر زیی من رو اذیت کردی بعدا به حسابت می رسم!!!

عزیزان بدانید همین چند راهکار ساده که حاوی توجه بود می تواند از بروز افسردگی بعد از زایمان زنان بسیاری از خانم ها جلوگیری کند.
البته ذکر این نکته نیز مهم است که بدانید دادن هدیه وحتی شاخه گل نیز کنار این رفرهای توجه آمیز فوق العاده پیشگیری از بروز افسردگی موثر است.
یادن شد اگر خانمن دچار افسردگی پس از زایمان زنان شد راه طولانی برای مان او پیش خواهید داشت.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره مان افسردگی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Postpartum Depression: Symptoms, Causes, Risks, Types …

 

چرا ید افسردگی پس از زایمان زنان را جدی گرفت؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:24
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 10 | لينك ثابت
۰٫۰
۰۰

حساسیت همسر ابتدای ازدواج  امری است که بسیاری از زوج ها آن سر و کار دارند. خیلی از مواقع حساسیت همسر مورد نامزد خود دسرهای زیادی را موجب می شود. از آنجایی که دوران نامزدی دوران شناخت افراد از یکدیگر است ممکن است حساسیت همسر مورد نامزد خود به صورت بدبینی یا بددلی تلقی شود. این به نوبه خود موجب مشکلات بیشتری ادامه رابطه خواهد شد. بهترین راهکار مورد حساسیت همسر دوران نامزدی این است که فرد منظور خود را از حساسیت هایش مورد نامزدش را به صورت مستقیم بیان کند. این مواقع ید از لجاجت به شدت خودداری کرد؛ زیرا ممکن است این برداشت و سوءتفاهم ایجاد شود که یکی از دو طرف می خواهد حرفش را به کرسی بنشاند. فارغ از اینکه این حرف چق می تواند ر منطقی داشته شد.

حساسیت مردان دوران نامزدی نشانه چیست؟

اگر دوران نامزدی که افراد فرصتی را برای شناخت یکدیگر دارند از همان ابتدا گیر گیر دادن به یکدیگر شند دیگر فرصتی برای شناخت یکدیگر پیدا نخواهند کرد و اکثر اوقات آنها صرف مجادله و بحث های بی پایان یکدیگر خواهد شد و هر چه رابطه روبه جلو می رود این مشکلات روی هم انشته خواهند شد. پس بهترین کار این است که ابتدای رابطه اگر مسئله حساسیت همسر روبرو شدیم دلایل ریشه ای آن را بررسی کنیم. اگر موضوع به صورت لاینحل آمد یا به این نتیجه رسیدیم که این مشکل ریشه مسائلی مانند بدبینی افراطی دارد مییست حتما به مشاوره خانواده رجوع کنیم.

جلسات مشاوره قبل از ازدواج این مسئله اگر وجود داشته شد ید بدون پنهانکاری و رویستی کارشناس مشاوره ازدواج میان گذاشته شود. کید ما بر این است که این مسئله را نه آنق بزرگ کنیم که ادامه رابطه را غیرقابل قبول ببینید نه آنق کوچک که از کنار آن سرسری و ساده عبور کنید.

حساسیت همسر مورد نامزد یا اختلال روانی

یکی از مسائلی که بسیاری از خانم ها رو ابتدای آشنایی نگران میکنه این است که رفری را از خواستگارشون میبینن که احساس میکنن ایشون بهشون گیر میده و حتی فکر میکنن بهشون شک داره و همین عث میشه خیلی از خانم ها استرس و اضطراب مواجه میشن که ایا انتخابشون سته یا نه؟

جواب ید بگم خیلی کم پیش میاد که افراد دچار اختلال روانی شک و سوء ظن شده شه چون این اختلال خیلی واضح است وافراد نمیتونن اونو کتمان کنند پس دلیل این رفر آقایان مورد حساسیت همسررا ید جایی دیگه جستجو کرد.برای پیدا کردن دلایل رفر حساسیت همسر یستی مورد برخی تفاوت های زن و مرد نکاتی رو زگو کنیم.

یکی از تفاوت های مردان زنان عجول بودن آنهاست همان ویژگی که خانم ها رو وقت تصمیم گیری برای بله گفتن به خواستگارشون قانع تر میکنه و اون آنجاییه که میگن خواستگارم چالاک و فرز و سریع است و دست و پا چلفتی نیست حالی که خانم ها آرام هستند واین آرام بودن به اونها رفری به نام ناز و طنازی میده که خواسته اصلی آقایان از آنها دقیقا همان است. از طرفی یکی از نیازهای مردان ازدواج که ید ارضا بشه نیاز مالکیت است یعنی اینکه مردان دوست دارند مسئول و مدیر شند حالی که خانم ها دوست دارند ملک بشوند ویک نفر همیشه توجه کننده و نگران اونا شد.

 

تفاوت نگاه زن و مرد به حساسیت همسر

خوب همین دوتفاوت عث میشه وقتی یک مرد به خواستگاری یک خانم میاد و اون خانم تلویحا جواب مثبت میده این آقا چون هم تصمیم گیری عجول است و هم حس مالکیت داره پس احساس میکنه اون خانم دیگه همسرش است و آقا اجازه داره نسبت به ایشون هر اظهار نظری رو بکنه و خانم ید همه تصمیم هاش از اقا اجازه بگیره و برخلاف نظرش حرکت نکنه و اصطلاح مرد نسبت به خانم غیرت پیدا میکنه که ترجمه همان حساسیت همسر میشود و اگه بفهمه کسی به خواستگاریش اومده بهم میریزه و اگه ببینه مثلا پسر داییش حرف میزنه اعصابش خورد میشه و از این رفرهای مشابه ممکن است زیاد پیش بیاد.

حالی که اقایان ید بدانند این خانم مثل شما نیست ایشون هم تصمیم گیری عجول بودن شما رو نداره و هم بدلیل همان احساس مالکیت، خود را وابسته به خانواده و حتی اقوام نزدیک میدونه و اصطلاحا دختر است. اینجا رابطه صرفا تک بعدی نمیتواند شد.

تفاوت رفرحساسیت همسر دوران زندگی مشترک

البته خیلی جالبه بدونید وقتی یک دختر و پسر هم ازدواج میکنن و تبدیل به زن و شوهر میشن اون دختر که حالا نقش همسری رو داره از شوهرش انتظار داره یه جورایی بهش غیرت داشته شه و رفرهایی شبیه اونهایی که گفتم البته نه همه اونا رو نسبت بهش داشته شه و اگه احساس کنه مردش این رفرها و حس غیرت رو بهش نداره فوق العاده داغون میشه نتیجه این موقیعیت حساسیت همسر رنگ متفاوتی از دوران نامزدی میگیرد.

خوب این مطالبی که گفتم وجود تفاوت بین زن و مرد و عدم شناخت ناشی از این تفاوت عث میشه هم مرد احساس کنه رفرش سته و بر انجام رفرش کید میکنه و از نامزدش انتظار رفر همسر بودن رو داره و اگه این رفر رو نبینه اقتدارش کم میشه و بهم میریزه و هم زن احساس میکنه داره بهش ظلم میشه و بهش گیر میدن و بهش شک دارند.

 

نکته مهمی که مورد حساسیت همسر ید بدانید

مورد حاسیت همسر خانم ها ید بدانید این رفر نامزد شما نشات گرفته از ویژگی های ذاتی اش است که یک مرد داره و تو آینده انتظار داری برات انجام بده و آقایان هم بدانید ید به نامزدن فرصت بدید برای همسر بودن آماده بشه و توجه خاص و ویژه و بیان احساس به او کم کم او احساس وابستگی و اطمینان به شما ایجاد بشه و از اینکه این رفرهایی که انتظار دارید خانم براتون انجام بده لذت ببره نه اینه از شما بترسه. پس به همه عزیزانی که آسنه ازدواج و دوران نامزدی هستند توصیه میکنم اگر شناخت کافی از ویژگی های همسرشون این دوران رو آغاز کنید سوء تفاهمی براتون پیش نمیاد و شکل صحیح رفر رو انجام میدهید

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: I Hate My Wife – 4 Common Reasons Husbands Resent …

 

 دلیل حساسیت همسر دوران نامزدی چیست؟ 

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:08
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 11 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک امروزه یکی از مسائلی است که نه تنها کشور ما بلکه سایر کشورهای جهان نیز یافت میشود. مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک مثر از افزایش کاربرد نرم افزارهایی است که به زندگی روزمره ما گره خورده است. و ما دیگر آنها را به عنوان جزء لاینفک زندگی خود پذیرفته ایم. اما این سوال پیش میاید که مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک چیست؟ وهله اول ید گفت شما زمانی که بیشتر وقت خود را مویل یا دیگر ابزارهای فضای مجازی میگذرانید یقینا از سایر زمان های خود میکاهید. این مورد شکی نیست! مگر یک روز چیزی بیش از ۲۴ ساعت است؟ زمانی که شما بیشتر وقت خود را فضای مجازی میگذرانید دیگر اولویت زندگی شما همین موقعیت است!   نتیجه شریک زندگی شما واقع صورتی که طبق پیمان زناشویی شما مییست اولویت شد،  دیگر اولویت نیست!

 خوب از همین نقطه مشکلات شروع میشود. فاصله ها اوج میگیرد و مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک دیگر مجازی نیست حقیقت عین واقعیت است. حال ید دیگر جنبه های مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک را بررسی کنیم به سایر جنبه های این مشکل پی ببریم. ید بدانیم که فضای مجازی دیگر چارچوب های زندگی واقعی بر ارتطات انسانی حکمفرما نیست و شما هر لحظه میتوانید افراد مختلف صحبت کنید و حتی هویت خود را آنچه دوست دارید بیان کنید. خب این خود میتواند آسیب زا شد زیرا شما انگار یک زی هیجان انگیز گیر افده اید و از همه مهمتر ممکن است به آن وابسته نیز شده شید. این شرایط از رفتن به مشاوره خانواده ترسی نداشته شید.

دلیل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک

از جمله تکنولوژی های جدید که امروزه وارد هر خانواده شده مساله مویل و فضای مجازی هست که عدم استفاده صحیح از اون آرامش رو از زندگی گرفته و زمینه ساز بروز اختلافات زناشویی وحتی طلاق هم شده والبته این نکته رو هم بگم که بیشتر شاکیان این مساله خانم ها هستند و اما دلیل این مساله چیست؟؟ حقیقت دلیل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک چه میتواند شد؟

آقایان بدانید همانطور که همه تلاش شما زندگیتون برای کسب اقتداره و این مسله رو ناخودآگاه همه جا مطرح میکنید مثلا به هر کسی میرسید به نوعی دوست دارید به اون بفهمونید آدم زرنگی هستید و مشکلی ندارید و به همه هم راهکار میدید و تو زندگیتون موفق هستید و حتی حاضر نیستید کسی شما رو یه کم کوچیک کنه که اگه این کار رو کرد نگاه شما آدم منفوری میشه و حوصله ارتط اونو ندارید و براش وقت نمیگذارید و بهش توجه نمیکنید و سعی میکنید کمتر ببینیدش و این رفرها…

حالا ید بدونید تمام تلاش خانم شما زندگیش کسب توجه است و یکی از اصول اساسی که به شما((بله)) گفته همین مساله هست البته خانم ها هم مثل شما که حاضر نبودی صدی از اقتدارت کم بشه حاضر نیستند صدی از توجه بهشون کم بشه و اگه کم بشه همه اون رفرهایی که گفتم شما برابر کمبود اقتدار انجام میدید رو انجام میدن. اگر هنوز نامزد هستید از مشاوره روانشناسی حتما بخواید که این موضوع را جلسات مشاوره قبل از ازدواج مطرح بکنه و موردش قراردادی  را مطرح کن از مشکلات بعدی جلو گیری شود.

 

مشکلات موایل برای زندگی مشترک

خوب اقایان فکر نمیکنید پدیده مویل امروزه موجب کمبود توجه به خانمتون شده فکر نمیکنید الان بیشتر از اونی که ید به همسرتون نگاه کنید دارید به صفحه گوشیتون نگاه میکنید بیشتر از اونی که ید دنل همسرتون بگردید و اونو اشتیاق و خواستنی صدا کنید دارید دنل گوشیتون میگردید و بیشتر از اونی که ید همسرتون رو لمس ونوازش کنید گوشیتون رو لمس میکنید دلیل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک دقیقا هین است.

پس ید به اونا حق بدیم وقتی این رفرهای کم توجهی رو از شما میبینند برای کسب توجه بهتون نق بزن و دعوا کنند شاید اینجوری بهشون توجه بشه و شما هم نمیدونید چرا بداخلاق شدند!!!

مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک را توجیه نکنیم

 مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک را توجیه نکنیم. البته ممکنه خیلی از اقایان بگویند مویل وسیله کارمونه و حق داریم خانه خودمون از ان استفاده کنیم و حتی گروههای مجازی دوسنمان شیم!!!
جواب این دوسن ید بگم بله شما حق دارید از تکنولوژی استفاده کنید ولی حق ندارید از اون جوری استفاده کنید که زندگیتون بهم بریزه و مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک هویدا بشه.

راهکارهای حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک

زیرچند راهکار حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک رو ارائه میکنم که میتونه از این آسیب بکاهه و هم اقایان و هم خانم ها ید رعایت کنند.
اولین مساله حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک اینه که برای گوشیتون رمز نگذارید و اگر گذاشتید اونو به همسرتون بگید به قول یکی از عزیزانم گذاشتن رمز برای گوشی و اینکه همسرش این رمز رو بلد نشه برابر است مرگ همسرش!!!!
نکته بعد این است که اگر گروههای مجازی عمومی عضو هستید حتما همسرتون رو هم عضو کنید و اگر گروههای مجازی کوچک عضو هستید حتما از همسرتون بخواهید کنار شما بشینه  و هم  پیام ها رو بخونید.

 

حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک از راه اولویت به همسر میگذرد

نکته بعد حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک اینکه هر موقع وارد خونه میشید به جای زی مویل به سراغ همسرتون برید و اول صبح وقتی بیدار میشید به بهانه اینکه همسرتون خوابه و مزاحمش نشید به سراغ مویلتون نریداگر همسر شما این صحنه رو ببینه خیلی بهش بر میخوره.نکته دیگه حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک اینکه وقتی شبکه مجازی هستید به هیچ عنوان وقتی همسرتون به سراغتون میاد از شبکه خارج نشید چون شاخک های اونو حساس میکنید و خیلی بهش برمیخوره.

دیدید وقتی دو دوستتون هم حرف میزنند و شما به جمع اونا میپیوندید و اونا ساکت میشن چق بهتون برمیخوره و دوست داشتید حرفشون ادامه بدن دقیقا این حس به همسرت دست میده نکته دیگه اینکه زاویه گرفتن مویلتون دسنتون طوری نشه که همسرتون صفحه رو نبینه چون حس بد کم توجهی بهشون دست میده و اونو تحریک میکنه گوشیتو چک کنه نکته دیگه اینکه وقتی دیدید همسرتون مویل شما رو دست گرفته نه به اون طعنه بزنید ونه عصنی بشید به عنوان مثال بهش نگید پیدا کردی اونی رو که میخواستی و یا به حریم خصوصی من دست نزن!!!
حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک هم همکاری کنید.

نکته دیگه اینکه از همسرتون بخواهید کنارتون بشینه و پیام ها رو اون بگه وشما گروه بگذارید و پیام هایی که اومده ایشون برای شما بخونه و هر موقع آنلاین شدید به اولین و آخرین کسی که پیام میدید خانمتون شه و حتی مهمانی ها حالی که خانمتون کنارتون نشسته گوشیتون رو بیرون نیارید و وارد شبکه مجازی نشید
نکته آخر اینکه به جای اینکه مثل ز شکاری به سمت همسرتون که مویلش زی میکنه حرکت کنید قبلش از ایشون بپرسید میتونم کنارت بشینم؟؟ وچند پیام رو برام بخونی؟؟

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  Ethical Issues in Cyberspace and IT Society

 

مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ساعت 3:54
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

کودک لجز به چه کودکی اطلاق میشود ؟ کودک لجز به کودکی گفته میشود که اگر گرسنه شد و به او بگویی بیا غذا بخور اصرار میگوید نمیخورم . کودک لجز به کودکی گفته میشود که خواسته های شما مخالفت میکند حتی اگر خواسته ها به نفع او شد . کودک لجز ممکن است برای جلب توجه لجزی کند . امکان دارد از کسی الگو گرفته شد . کودک لجز ممکن است به حالت اعتراض لجزی کند . یا نتیجه تجربه ای ناگوار ابراز مخالفت میکند مثلا بردن او داخل وانی که دمای آن بیشتر از حد معمول است . شاید هم چون خیلی هوش است میخواهد بگوید دانایی شمارا آنقها قبول ندارد . ممکن است لجزی او ریشه تربیت والدین دارد . اینصورت مشاوره تربیت کودک کمک خوبی برای والدین است .  کودک لجز حرفها ون خود برای گفتن دارد .

برای اینکه بدانید او برای چه لجزی میکند او منطقی صحبت کنید . اگر زهم به لجزی ادامه داد تشخیص را به مشاوره کودک بسپارید . برخی اوقات لجزی فقط برای اینست که خودش را لوس کند . کودک میخواهد برای والدین لوس زی کند . ولی لجزی وقتی بیش از اندازه شد که موجب آسیب رساندن به خود و دیگران شود میتوان گفت کودک دچار اختلال شده است . اولین قدم مشاوره اختلال کودک میشد . کودک قابل کنترل کردن است اقدام کنید . کنترل کودک راحت تر از نوجوان است . مشاوره تربیت کودک به کودک خود کمک کنید از شر این رفر خلاص شود . سفری آغاز کنید به ون فرزندن . از ون او آگاه شوید و کودکن رفیقی شفیق شید . روانشناسی کودک کمک بزرگی برای جلوگیری از صدمه رسین به او است .

مان کودک لجز

مان کودک لجز ید سنین پایین انجام شود . هرچق دیرتر برای  مان اقدام کنیم نتیجه دشوارتر خواهد بود . مان کودک لجز ید همراهی مشاور شد . زیرا لجزی زیر شاخه روانشناختی است . لجزی کودک سن سه سالگی ممکن است یک تست شد . لجزی میکند واکنش شما را مشاهده نماید . زیرا او سه سالگی لجزی را خود کشف میکند . مان کودک لجز علم و آگاهی مداوا میشود . هر حرکت و اقدام نا بجای رفری عث بروز مشکلات بزرگتر خواهد شد . مانند غلط نوشتن روی کاغذ سفید که هرچق هم پاک شود سپیدی سابق را نخواهد داشت . روح کودکان پاک وتمیز است و آماده پذیرفتن . هرچق کنش های مناسبتری یافت کنند واکنشهایشان دلپذیرتر خواهد بود . برخی اوقات نیز او منتظر می ماند پاسخ شما را نسبت به رفرهایش ببیند و بسنجد .

مان کودک لجز میتواند آسان شد به شرط اینکه رفرهای اشته ، روح و روان فرزندمان را تیره تر نکنیم . یک تنبیه نا بجا ، یک تشویق بی موقع میتواند ثیر خود را روی کودک بجا بگذارد . اگر او یک ر لجزی کند و واکنش شما اشته شد او همیشه از لجزی مانند یک سلاح مقابل شما استفاده خواهد کرد . خواسته هایش را به صورت منطقی بیان نخواهد کرد بلکه شما را وارد زی قت خواهد کرد . زیی که برنده اش همیشه او خواهد بود . راه های زیادی برای مان وجود دارد که ید مرحله به مرحله و حساسیت و ظرافت دنل شوند . مشاوره کردن استفاده مفید از دانش و تجربه دیگران است . ما میتوانیم بهره بردن از علم مشاوره و روانشناسی کودکمان را مان کنیم . او از زندگی و ما ازرفر او لذت ببریم .

 

راه های تربیت کودک لجز

راه های تربیت کودک لجز نیز مانند دیگر کودکان اول گفتگو و عمل ، دوم تشویق و سوم تنبیه را بر میگیرد . ما یا سرپرست همیشه به کودک می آموزد و کودک یاد میگیرد . اما برای چنین کودکانی این روش زیاد موثر نیست . مثلا اگر بگویید شب عینک ضدآفب نزن او لجزی میکند و خودخواهی عینک آفبی میزند . اگر به او بگویی شوکولات نخور مخصوصا میخورد حرف خوا به کرسی بنشاند . راه های تربیت کودک لجز هم مانند کودکان معمولی سه راه دارد اما زمان تنبیه و تشویقها فرق میکند . زمان صحبت و گفتگو متفاوت است . شاید این کودکان بهتر شد بعد از فروکشی لجزی سخن گفت . اینکه بدانیم چه موقع او را تشویق کنیم مهم است . اگر اوج لجزی تشویق شود از شما امتیاز گرفته است . او برای گرفتن تشویق ز هم لجزی خواهد کرد .

یکی دیگر از راه های تربیت کودک لجز زگو کردن تجربه های دیگران برای اوست . فلانی را دیدی ؟ زیاد آبنت خورده حالا دندوناش خراب شده . البته این قضیه ید طوری تعریف شود که کودک مدام کارها و زندگی دیگران سرک نکشد . روش های تربیت بسیار حساس و ظریف هستند . اگر ما همیشه کارهای نابجای دیگران را برای او مثال بزنیم او یاد میگیرد کارهای دیگران دخالت کند . دیگران را نصیحت کند و خود را عاقل و دیگران را نادان بپندارد . وقتی دیگران رابرای او مثال میزنیم ید یادآور شویم که کار خوبی نکرده ایم . به او بفهمانیم هدفمان استفاده از تجربه دیگران بوده است نه مداخله و نه تمسخر . و این روش را آخرین مرحله و فقط یکر بکار ببندید برای اینکه او متوجه شد ما کاری راکه نمیپسندیم تکرار نمیکنیم .

شیوه های مان کودک لجز

شیوه های مان کودک لجز ریشه شناختی دارد . ابتدا علل و دلایل لجزی کودک را ید دانست . بخش بعد به آن خواهیم پرداخت . سعی کنید آرامش خود را حفظ کرده و از پرخاشگری جدا خود داری کنید . به دو دلیل اولا آرامش به افکار خود مسلط هستید . دیگر اینکه عصنیت هم کودک را عصبی ر می آورد و هم روی لجزیش ثیر منفی میگذارد . نوازش و احترام او صحبت کنید و از او بخواهید خواسته هایش را آرام بیان کند . به او اطمینان بدهید حد توانن برای خواسته های او اهمیت قائل هستید . توضیح دهید اجابت کردن هر خواسته امکاناتی را میطلبد .  برای پاسخ به خواسته هایش ، شما ید امکان فراهم کردن داشته شید . توجیه این مسائل به او کمک میکند کنار شما شد نه بر علیه شما .

یکی دیگر از شیوه های مان کودک لجز اینست که کمتر اورا سرزنش کنید و عوض به او آموزش دهید . سرزنش کردن اعتماد به نفس و عزت نفس را پایین می آورد .  او را تجربه های دیگران از طریق فیلم و اسلاید آشنا کنید خطرات ناشی از لجزی آشنا شود . زی مانی نیز میتواند موثر شد .  داسن تعریف کنید . داسنهایی که او را وادار به تفکر میکند خود به این نتیجه برسد که نید لجزی کند . یک روش دیگر، روش آزمون و خطا است . اگر کودک از یک چارپایه کوه لا میرود نگرانی فریاد نزنید نرو میوفتی . به او اجازه دهید لابرود و بیفتد کمی د گرفتن بهتر ازصدمه دیدن است . اگر داد بزنید او نه تنها لجزی خواهد کرد بلکه ممکن است زمانی که شما نیستید از یک بلندی لا برود و به خود آسیب وارد کند .

 

روانشناسی کودک لجز

روانشناسی کودک لجز میگوید لجز لجزی نکنید . از ون او آگاه شده و او مانند یک دوست به تفاهم برسید . هر ر که عصنی میشوید به خود یاداوری کنید من فرزندی دارم که ید همیشه شاد شد نه عصبی . هم کودک و هم افراد خانواده را از طریق یک مشاور و یا روانشناس بشناسید . نقصهای رفری را از خود دور کرده و به تقویت نکات مثبت بپردازید . هنگامی که لجزی نمیکند به او پاداش دهید و از رفرش ابراز رضایت کنید . پاداش نید زیاد شد که فکر کند هر وقت آرام است یا کار خوبی میکند حتما ید پاداش بگیرد . روانشناسی کودک لجز لازم و ضروری است . هر اقدامی به ون و روحیات کودک بستگی دارد . برای هر بیمار راه مان خاص وجود دارد . مرکز مشاوره آویژه برای شما نیکی آرزو میکند .

سوالات متداول

نحوه برخورد لجزی کودک چطور ید شد ؟

بدور از لجزی ، بدون عصنیت و دوسنه ید شد . تنبیه های او نید بدنی و فیزیکی شد . میتوانید برای ساعاتی او حرف نزنید از زیها و تفریحاتی که به شدت به آنها علاقه دارد ابزاری برای تنبیه نسازید و فقط حد اخطار از آنها استفاده کنید . اگر پسر خوبی نشی از زی محروم میشی .

لجزی کودک ۷ ساله چگونه است ؟

ممکن است این لجزی او تثبیت شده شد . او لجزیش را مسه نرفتن ، انجام ندادن تکالیف و س نخواندن نشان خواهد داد . گرفتن دوسنی که شما نمیپسندید و یا رفرهایی از او سربزند که مناسب محیط مسه نیست . او امکان دارد از مسه دیرتر به خانه بیاید .

تعریف لجزی کودک چیست ؟

اصرار انجام دادن کاری که خود موافق است و دیگران مخالف  یا برعکس اصرار انجام ندادن کاری که برای او مفید و حتی ضروری است . او ممکن است به انجام کاری خیلی هم علاقه نداشته شد اما برای مقابله والدین اصرار کند . او ممکن است گرسنه شد ولی وقتی به او بگویند غذا بخور نخورد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Potty Training Stubborn Kids – tips and tricks for parents

 

راه های تربیت کودک لجز چطور است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 6:49
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

سوء مصرف مشروت الکلی و اهمیت برخورد این موضوع

مصرف مشروت الکلی یکی از معضلاتی است که کشور ما مسفانه دامن بسیاری از خانواده را گرفته است. صد بیشتر و بیشتری از مراجعان مراکز مشاوره خانواده به دلیل سوء مصرف مشروت الکلی و آثار ناشی از آن مراجعه میکنند. این مقاله سعی میکنیم مختصر گفت و گویی راهکارهای لازم برای ترک مصرف مشروت الکلی را ارائه دهیم.

مصرف مشروت الکلی خصوصا میان مردان از جمله معضلات زندگی مشترک هست. کسب یک آرامش نسبی فرد مصرف کننده مهمترین دلیل مصرف است ولی به چه قیمتی این اتفاق می افتد. بسیاری از زندگی های مشترک امروزه به دلیل سوء مصرف مشروت الکلی از هم میپاشند. این مسئله به حدی رسیده است که تبدیل به یک معضل بزرگ برای حتی شروع زندگی مشترک بدل شده است. به همین دلیل مشاوره ازدواج به سوء مصرف مشروت الکلی مفصل پرداخته میشود.
براساس یافته های پزشکی مصرف مشروت الکلی علاوه بر ایجاد سرد، تهوع، لرزش و استفراغ ,موجب فلج شدن فعالیتهای مغزی ،اختلالات کیسه صفرا،کبد وقلب، زخم معده واثنی عشر،گاستریت(التهاب دیواره معده)، کم خونی، اغماء، آسیب قرنیه و اعصاب چشم، تیرگی بینایی، ناراحتی های قلبی از جمله آریتمی و کیکاردیو برخی ازسرطانها از جمله سرطان دهان و حلق می گردد.

سوء مصرف مشروت الکلی و اختلال های ارتطی ناشی از آن

جدا از عوارض جسمی، مصرف مشروت الکلی عث بروز مشکل نقشهای ارتطی فرد مصرف کننده دیگران می شودکه این مشکلات اثر نارسایی های اعمال هوشی، حرکتی و بی ثتی هیجانی، کاهش ااک حسی و سرانجام از دست دادن حافظه و فراموشی بوجودمی آید و عث می شود زندگی مشترک دچارمشـکـلات مـالی وخـانـوادگـی، رفتـار خـشونت آمـیــز، اضـطـراب و افسردگی شدید شوید.
مصرف مشروت الکلی همچنین موجب اختلال فعالیتهای جنسی از جمله افزایش میل جنسی علی رغم کاهش توان فعالیت جنسی می شود و عث نارسایی رفرهای جنسی زنان شده و دگرگونیهایی را نطفه بوجود می‌آورد و عث احتمال تولد کودکان ناقص‌‌الخلقه شود.

 

آثار سوء مصرف مشروت الکلی بر زندگی مشترک

مصرف مشروب اثرات بسیارمنفی زندگی مشترک برجای میگذارند به عنوان مثال: وقتی یک مرد مشروت الکلی را مصرف می کند؛ دچار اختلال حواس وتوجه شده و عث از بین رفتن کسب توجه، نقش تکیه گاه و حمایتگری که ازاهداف اصلی ازدواج همسرش اوبوده میشود و یا اگر خانمی دست به مصرف مشروت الکلی بزند از مدت بر روی رفرهای زنانگی خود اثر منفی گذاشته و به سمت رفرهایی همانند پرخاشگری وکم تحملی که صفات ثانویه جنسیتی از آنها به رفرهای مردانه نام برده می شود روی می آورد که همین نکات موجب دلخوری طرف مقابل وبه مرور مرگ رابطه و حتی طلاق خواهد شد.

چگونه سوء مصرف مشروت الکلی را ترک کنیم؟

نکته مهم اینه که تکرار این رفر موجب ایجاد وابستگی به آن می شود اماچگونه از اعتیاد به این رفر خلاص بشویم؟
قبلا هم گفتم که مان هرنوع وابستگی و اعتیاد ابتدا ید اراده تغییرداشته شید یعنی بخواهید و اراده کنید و به خودن تلقین کنید که میخواهم این وابستگی را مان کنم واین کار را ادامه ندهم. برای این کار شما میتوانید از مشاوره روانشناسی نیز بهره ببرید.

این راس متخصصین مربوطه ارتط شید. خوشبخنه جامعه ما گروه مانی هایی نیز متداول شده اند که هم هزینه کمتری دارند و هم به سبب تجربیات مشترک انگیزه بیشتری نیز برای ترک مصرف مشروت الکلی نیز فراهم میکند. همین رابطه بهتر است از این روش های مرسوم قالب علمی نیز بهره گرفت. فراموش نکنیم که این سوء مصرف مشروت الکلی یک بیماری است و شما شاید نتوانید به تنهایی از عهده ترک مصرف آن برآیید پس بهتر است حتما از دیگرانی که این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید و کمتر به خود مانی متمرکز شوید.  اما چند راهکار پیشنهادی ادامه:

راهکارهای ترک سوء مصرف مشروت الکلی

 • اولین کار برای ترک سوء مصرف زیاد مشروت الکلی:به خودت نگاه کن وبه عوارضی که این مصرف برای تو به دنل داشته توجه کن واز خود سوال کن آیا قبل از مصرف هم اینگونه بودی؟ و کنون چه چیزی را بدست آوردی واقع تکرار این نوع افکار احتمال ایجاد انگیزه وبه دنل آن اراده ترک را شما ایجاد خواهد کرد.
 • گام دیگر اینکه همین الان اراده کن ومصرف نکن وهرگز فریب این تفکر که از فردا اقدام خواهم کرد را نخور اگر به فردا بیاندازی مطمئنا” این فردا به این زودی نخواهد آمد.
 • گام بعدی برای ترک سوء مصرف زیاد مشروت الکلی این است که مشروتی را که دسترس تو هست همین الان معدوم کن و از بین ببر و از پنهان کردن آنها خودداری کن این کار مقابله وسوسه زگشت به مصرف است.
 • گام بعدی برای ترک سوء مصرف زیاد مشروت الکلی اینکه از دعوت و  رفتن به گعده ها و محل هایی که به اتفاق افراد دیگر به مصرف می پرداختید پرهیز کنید.  مهارت (نه گفتن) را خود تقویت کنید افرادی که شما را به این روز انداخته اند شایسته دوستی نیستندآنها بعدها شمارا ترک خواهند کرد و شریکی برای دهاین نخواهند بود.
 • گام بعدی برای ترک سوء مصرف مشروت الکلی تقویت معنویت هست به گاه خداوند پناه ببر. این کار تمرکز زدایی از مصرف مشروت الکلی صورت میگیرد.

 

خاطرات سوء مصرف مشروت الکلی

کار بعدی برای ترک سوء مصرف مشروت زیاد الکلی اینکه از فکر کردن ویادآوری خاطرات زمان مصرف بپرهیزید وهر موقع این افکار به سراغ شما آمد فرمان توقف فکرکردن به خود مانع ادامه تفکر شوید وسریعا” خود را به کاردیگری مشغول کنید.
گام بعدی برای ترک سوء مصرف مشروت زیاد الکلی اینکه رابطه خود همسرت را ز تعریف کن ور کن مصرف مشروب رابطه تو او را تخریب کرده مطمئن ش شاید او چیزی به تو نمی گوید ولی از ون حال پوسیدنه. پایان به خاطر بسپارید علم ثابت کرده است، شراب هیچ فایده دارویی ندارد، و این تصور که شراب برای بعضی از دها دوا است، غلط و ناست می‌شد البته قبل از اینکه علم این حقیقت را تأیید کند، اسلام آنرا اعلام نموده است واین رفر رابه شدت مذموم  و ناپسند شمرده شده است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Overcoming Alcohol Addiction 

 

چگونه مصرف مشروت الکلی را ترک کنم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:48
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 14 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

پیام جدا کردن بستر خواب همسر چیست؟

جدا کردن بستر خواب توسط یکی از زوجین میتواند نشانه ای از رفر های قهر آمیز شد این حالت فرد به جدا کردن بستر خواب به همسر خود غیر مستقیم پیام میدهد که من از رفر تو ناراحت هستم. بدین جهت جدا کردن بستر خواب یک رفر اعتراضی است. این حالت تعامل زوجین تخریب شده است زیرا دیگر به صورت مستقیم ارتط صورت نمیگیرد.

یکی از اشتهاتی که زوجین مرتکب میشوند این است که فکر میکنند که همسر آنها ید همه مواقع بدانند ذهن آنها چه خبر است و قول معروف خودش ید بفهمه  همیشه که نید من توضیح بدم. این یک اشته محاستی بزرگ است زیرا هرچق هم همسر شما به ستی شما را بشناسد ز موقعیت هایی پیش میاید که نمیتواند ک کند ذهن شما چه خبر است؟ حال اگر جدا کردن بستر خواب را یک رفر اعتراضی غیر مستقیم بدانیم ید این را نیز ک کنیم این روش ممکن است تنش را بیش از پیش افزایش دهد. بهترین راه این است که پیام های ما به همسرمان بدون تعریض و کنایه  و به صورت صریح و مستقیم شد و نگرانی از عدم ک پیام خود نداشته شیم.

چرا همسرمان جدا کردن بستر خواب را انتخاب میکند؟

یکی از شکایت های اساسی زوجین از یکدیگر این است که همسرشان بستر خوابش را جدا میکند و این موجب سرخوردگی شدید او می شود. حال به نظر خودن جدا کردن بستر خواب چه معنایی دارد؟ قبل از بیان علت این کار ید گفت گرچه بیشتر این رفر از سمت آقایان انجام می شود و خانم ها کمتر هست ولی به هرحال انجام این رفر نشان دهنده بروز اختلال رابطه مشترک است و ید ریشه یابی صحیح علت این کار، مانع تداوم آن شد. این زمینه مشاوره خانواده بر تعامل زوجین متمرکز میشود.

یکی از رایج ترین علل رفر جدا کردن بستر خواب می تواند ناشی از نارضایتی از رفر جنسی و عدم ارضا این میل بین دوطرف شد که موجب سردی رابطه شده است و دوطرف ترجیح میدهند به جای حل این اختلال جداسازی بستر خواب به پاک کردن صورت مساله بپردازند که برای این کار حتما ید مراجعه به مشاورین مجرب خصوصا” مشاورین جنسی به حل این مشکل پرداخت اما ادامه به بیان

 

جدا کردن بستر خواب چه دلایلی دارد؟

دیگر علل این رفرها می پردازم:
یکی از رایج ترین علل جدا کردن بستر خواب ترک بستر خانم ها واکنش نازگونه برای کسب و جلب توجه، مخصوصا” زمانی که دعوا و مشکل بین فردی همسرش پیش آمده است وقتی یک خانم جدا کردن بستر خواب از همسرش را انجام می دهد هدفش ترک و جداسازی بستر و قطع رابطه زناشویی نیست و به هیچ عنوان به دنل پناه بردن به تنهایی نیست بلکه جدا کردن بستر خواب بیشتر خواهان حضور همسر و نوازش او است پس آقایان ید صورت مشاهده این رفر به سمت همسرخود رفته و بیان جملات توجه آمیز و رفرهای نوازشگر مانع ایجاد شکاف عمیق رابطه مشترک شوند.

خانم ها مورد جدا کردن بستر خواب چه چیزهایی ید بدانید؟

نکته مهمی که خانم ها ید مورد جدا کردن بستر خواب بدانند این است که آقایان از این رفر شما تلقی قهر کردن دارند و مسفانه به جای ک شرایط موجود و علل رفر خانم به مقابله به مثل او می پردازند البته یک دلیل دیگر رفر ترک بستر خانم ها اعتراض به عدم رعایت نکات بهداشت و نظافت شخصی همسرش هست که از ویژگی جزبینی خانم ها حس بویایی و بینایی نشات میگیرد که لازم است حتما” بهداشت فردی توسط آقایان رعایت شود. مورد تعامل غیر سازنده زوجین مییست حتما به مشاوره روانشناسی مراجعه کنند زیرا تعامل سازنده عنصر اصلی یک ارتط خوب و پرر است و ابتدا مشاوره قبل از ازدواج بر آن کید مضاعف میشود.

مهمترین دلیل جدا کردن بستر خواب همسر چیست؟

اما عمده ترین دلیل جداسازی و ترک یا جدا کردن بستر خواب همسر مردان میتواند پناه بردن به غار تنهایی برای زیابی انرژی تحلیل رفته ناشی از خستگی و یا کسب اقتدار از دست رفته که بر اثر یک دعوا و بحث همسرش بوجود آمده شد و معمولا”هم رفر نازگونه محسوب نمی شود پس خانم ابتدا ید اندک دقایقی به مرد فرصت لذت بردن غارتنهایی رابدهد و سپس حضور کنارش و آراستگی ظاهر و پوشش لس زی به بیان چند جمله کوه اقتدار ده بپردازند مانع ادامه این رفر شوند.

 

جدا کردن بستر خواب همسر را چگونه مدیریت کنیم؟

علاوه بر راهکارهای لا که اشاره شد نکات دیگر مهمی که زوجین ید   مورد جدا کردن بستر خواب همسر بدانند این است که صورت مشاهده این رفر از سوی همسرشان پیش قدم شده و مانع جداسازی بستر شوند و به هیچ عنوان بعد از حضور کنار همسر مورد مشکل پیش آمده صحبت نکرده و یا از رفر یکدیگر انتقاد نکنید چون رابطه شکننده است و دلخوری پیش خواهد آمد پس صحبت کردن این مورد را ید به مکانی خارج از بستر رختخواب گذاشت .

از طرفی زوجین این نکته را نیز ید بدانند که جداسازی بستر نه تنها مشکل را حل نمی کند بلکه عث ایجاد شکاف رابطه و عادت کردن به نبود همسرش بستر خواهد شد. از جدا کردن بستر خواب برای حل تنش های خانوادگی به هیچ وجه استفاده نکنید این روش چیزی را حل نمیکند و گره کاری را نمیگشاید بلکه مشکل شما را به کلاف سرگمی تبدیل میکند که حتی دیگر یادن نمیاید چرا جدا کردن بستر خواب ازهمسرن را انتخاب کردید!

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How to Clean Up After Sex: From Your Body to the Bed

 

 

جدا کردن بستر خواب همسرم چه کنم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:14
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 9 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» بهترین عکس العمل در برابر خیانت مردان چیست؟ (دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ | ۰۵:۰۵)
» چه چیزهایی در مورد شب اول ازدواج باید بدانیم ؟ (یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۰۳:۲۰)
» مزایا و معایب ازدواج موقت چیست ؟ (یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۰۲:۴۷)
» دلیل دلزدگی زناشویی چیست ؟ (یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۰۰:۲۹)
» راه های اثبات خیانت زن چیست؟ (جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۵:۰۱)
» روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که باید بدانید (جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۴:۳۶)
» عکس العمل در برابر خیانت مردان چگونه باید باشد؟ (جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۴:۰۶)
» روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که باید بدانید (جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۳:۳۰)
» فواید ازدواج در سن پایین ،گذری به دیدگاه ها (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۸:۴۳)
» چرا باید به سالگرد ازدواج اهمیت بدهیم ؟ (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۸:۱۱)
» وظایف مرد در رابطه زناشویی چیست ؟ (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۹)
» تربیت کودک یک ساله و چگونگی رفتار با آنها (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۲)
» روش های تربیت کودک ۲ ساله و ۳ساله (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۰)
» تهدید ها و فرصت های ازدواج اینترنتی چیست ؟ (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۴:۳۶)
» تربیت کودک ۳ ساله و چگونگی رفتار والدین (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۴:۱۲)
» روش های تربیت فرزند در اسلام (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۳:۴۵)
» آداب زندگی زناشویی و مهارت های زندگی مشترک (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۳:۰۹)
» درباره انواع عشق چه می دانید؟ (چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۴)
» عشق و هوس را چگونه از هم تشخیص دهیم؟ (چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۶)
» ماهیت اصلی عشق چیست ؟ (چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۶)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 19
» بازديد ديرور : 86
» بازديد ماه گذشته : 1286
» بازديد سال گذشته : 4461
» كل بازديد : 4461

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 321
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.95.131.208
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
× بستن تبلیغات