مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

آشنایی برای ازدواج یکی از مهمترین مسائل خصوص ازدواج و یکی از حساس ترین دوره ها پروسه ازدواج می شد . آشنایی برای ازدواج لازمه و رکن جدایی ناپذیر مورد ازدواج می شد و هرگونه قصور و اشتهی مورد آن میتواند پیامد ها و نیج جبران ناپذیری را داشته شد پس آشنایی برای ازدواج مسئله ای است که ید بسیار آگاهانه و محطانه مورد آن اقدام کرد و توجه به شرایط و جو موجود بهترین راه را برای آن انتخاب کرد . آشنایی برای ازدواج اگر بر اساس اصول و روش های ست شد می تواند ضامن یک انتخاب ست و به تبع آن یک ازدواج موفق شد اما این مسیر ید ها و نید های بسیاری وجود دارد که نیازمند آگاهی و دانش کافی است که بخش قابل توجهی از این آگاهی را می توانیم از طریق مشاوره قبل از ازدواج کسب کنیم .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


اهمیت آشنایی برای ازدواج

اهمیت آشنایی برای ازدواج جایی می شد که می تواند موفقیت یا عدم موفقیت یک ازدواج را تعیین کند .اهمیت آشنایی برای ازدواج به این دلیل می شد که بر اساس علم روانشناسی ، تناسب و توازن همه‌ جانبه بین دو نفر و انعطاف پذیری شخصیت آنان نسبت به یکدیگر ، اصلی ترین عامل موفقیت رابطه آنان می شد و تشخیص این تناسب و تفاهم تنها شناخت حقیقی و اصولی به دست خواهد آمد ، شناختی که واقع‌ گرایانه ، همه جانبه و کافی شد . اهمیت شناخت برای ازدواج توجه به پیچیدگی های رفری و شخصیتی انسان ها و گسترش هنجار های اخلاقی روز به روز پررنگ‌ تر می‌شود .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


 

ضرورت آشنایی برای ازدواج

ضرورت آشنایی برای ازدواج توجه به آمار لای طلاق و مهمتر از آن رواج طلاق عاطفی بین زوج ها بیش از پیش احساس می شود . همانطور که گفته شد تناسب همه جانبه بین زوج ها میتواند ضامن یک ازدواج موفق شد اما ید این تناسب و هم کفو بودن به تیج و روند یک شناخت اساسی تشخیص داده شود . از این رو ضرورت آشنایی برای ازدواج قابل ک است . تصمیم کورکورانه و عجولانه و قدم گذاشتن زندگی مشترک بدون شناخت کافی عث می شود که هرگز نتوانیم رفر ها و ویژگی هایی که برایمان غیر قابل تحمل هستند را تشخیص دهیم و مطابقت داشتن یا نداشتن فرد  معیارهای ازدواج ، پس از زندگی مشترک مشخص خواهد شد که دیگر فرصت تجدید نظر از دست رفته است .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


اشتهات آشنایی برای ازدواج

اشتهات آشنایی برای ازدواج می تواند نیج غیر قابل جبرانی را برای فرد به دنل داشته شد از این رو لازم است که فرد چارچوب و اصول اسنداردی که برای آشنایی پیش از ازدواج تعریف شده اند را رعایت کند .نید فراموش کنیم که آشنایی پیش از ازدواج برای کشف وجوه مشترک و نقاط متقابل زوج می شد و بیشترین توجه ید به سمت شناخت دقیق و حقیقی از طرف مقابل شد نه ایجاد وابستگی عاطفی و ابراز احساسات . از اشتهاتی که دوران آشنایی پیش از ازدواج به طور معمول اتفاق می افتد این است که دو نفر بیشتر گیر مسائل احساسی و عاطفی می شوند که همین عث می شود به ستی نتوانند نقاط ضعف و قوت طرف مقابل را تشخیص دهند و واضح است که وابستگی عاطفی و جنسی قت تصمیم گیری منطقی و مصلحت اندیشی را از فرد سلب خواهند کرد .

 

حد و مرز آشنایی برای ازدواج

حد و مرز آشنایی برای ازدواج مسئله ای است که ید ها و نید های دوران نامزدی یا آشنایی پیش از ازدواج را برای ما روشن می کند . این دوران به قی حساس میشد که هر رفر و واکنش نابجایی می‌تواند به آن آسیب وارد کند یا عث تصمیمات غیر قابل جبرانی شود پس لازم است حدود و خط قرمز های این دوران شناسایی و رعایت شوند . بر اساس تفاوت های فردی ، فرهنگی ، اجتماعی . . . این حد و مرز ها رابطه های مختلف متفاوت است و ممکن است تشخیص این حدود برای فرد مشکل شد پس نیاز است که برای شناخت این حد و مرز ها و ید و نید ها از کارشناس مشاوره ازدواج کمک بگیریم .

مشاوره قبل از ازدواج می تواند حد و مرز و چارچوبی که ید رابطه را آن پیش ببریم برای ما مشخص کند رعایت این خط قرمز ها و جلوگیری از آسیب های دوران آشنایی پیش از ازدواج بتوانیم به شناخت نسبی لازم از طرف مقابل دست پیدا کنیم .


بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۵ Reasons Why Marriage is So Important

 

اهمیت آشنایی برای ازدواج چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ساعت 3:41
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 15 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

معیارهای ازدواج امروزی به دلیل تحول فرهنگ ، نگرش ، سبک زندگی ، اعتقادات و . . . بسیار گذشته فرق کرده است . معیارهای ازدواج امروزی مسفانه به دلیل کمرنگ شدن ارزش ها به سمت ظواهر و ملاک های سطحی کشیده شده است . معیارهای ازدواج امروزی بیشتر جزء معیار های ثانویه می شند که مرور از اهمیت آنان زندگی مشترک کاسته می شود و خلاء دیگر معیار ها احساس می‌شود . معیارهای امروزی ازدواج نشات گرفته از تربیت ناست و فرهنگ اشته می شد که نتیجه آن آمار لای طلاق جامعه می شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


معیارهای امروزی ازدواج برای جوانان

معیارهای ازدواج امروزی برای جوانان مسفانه تحت ثیر عواملی مانند غرب زدگی و تهاجم فرهنگی به سمت معیارهای پوشالی و غیر معنوی کشیده شده است . معیارهای ازدواج امروزی برای جوانان چه دختر و چه پسر بیشتر به مادیات و ویژگی های ظاهری طرف مقابل ختم میشود . معیارهای ازدواج امروزی برای جوانان چنان سطحی است که پس از شروع زندگی مشترک و قرار گرفتن شرایط مختلف و چالش های زندگی ، خلاء دیگر ملاک ها به شدت احساس می شود چنانکه زوج به این نتیجه میرسند که برای رفع توقعات و نیاز های یکدیگر کافی نمی شند .

مهم ترین معیارهای ازدواج امروزی

مهم ترین معیارهای ازدواج امروزی شامل مواردی مانند موقعیت های اجتماعی خاص ، وضعیت مالی آنچنانی ، داشتن شغل هایی پرستیژ لا ، ظاهری زی و بدون نقص ( تعریف از زییی برای جوانان امروز شبیه بودن به هنر پیشه های معرف یا افراد مشهور دنیای مجازی میشد که نتیجه ثیر منفی شبکه های اجتماعی و رسانه های غیر ملی است ) و . . . می شد . البته میان مهم ترین معیارهای ازدواج امروزی توجه به تحصیلات عالیه و هنرمند بودن زمینه های مختلف و . . . از موارد مثبت می شد .

 

ثیر معیارهای ازدواج امروزی رضایت از زندگی

ثیر معیارهای ازدواج امروزی رضایت از زندگی به گونه ای است که شروع زندگی مشترک و فروکش کردن هیجانات و احساسات اولیه و قرار گرفتن موقعیت های جدی ، ثیر ناچیز این معیار های سطحی خود را نشان می دهد و روز به روز احساس نبود معیار های اساسی و حقیقی زندگی پررنگ تر می شود که این امر عث می شود زوج نسبت به یکدیگر رضایت کافی را نداشته شند و زمینه اختلافات ایجاد شود . ازدواج هایی که به معیار های اصیل و حقیقی توجه نمی شود حتی اگر زوج به زندگی مشترک ادامه دهند زندگی آن ها از کیفیت مطلوب برخوردار نخواهد بود .

معیارهای ازدواج امروزی نسل جوان

معیارهای ازدواج امروزی نسل جوان طبق گفته کارشناسان مشاوره خانواده  توجه به آنچه جلسات مشاوره قبل از ازدواج مشاهده می شود بیشتر مادی ، ظاهری و سطحی است . آنچه مشاوره ازدواج به عنوان رسالت مشاور شناخته شده است این است که معیارهای ارزشمند و حقیقی را به زوج متذکر شود و ثیر آن ها بر زندگی را برای آنان روشن کند . اگر زوج بتوانند ارزشمندی معیار ها را ک کنند و بتوانند آن ها را به ستی انتخاب خود اولویت بندی کنند بدون شک می توان به ازدواج موفق امیدوار تر بود چرا که همین معیار ها و ثیر آن ها است که کیفیت زندگی مشترک را تعیین می‌کند از این رو نیاز است فعالیت های فرهنگی هم خانواده ها و هم جوانان را به سمت ارزش های واقعی مورد ازدواج هدایت کنیم .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


 

سوالات متداول

معیارهای ازدواج جامعه امروزی چیست ؟

معیارهای ازدواج جامعه امروزی توجه به مشکلات اقتصادی جوانان و سخت شدن سبک زندگی بیشتر به سمت مسائل مادی متمایل است .

اصلیترین ملاک های ازدواج نسل امروز چیست ؟

اصلی ترین ملاک های نسل امروز داشتن ظاهر ایده آل و امروزی ، موقعیت اجتماعی و وضعیت مالی مطلوب ،  نداشتن دیدگاه سنتی به مسائل و . . . است .

مهم ترین معیار ازدواج موفق از دیدگاه روانشناسی ؟

مهم ترین معیارها داشتن ویژگی های برتر اخلاقی مانند صداقت ، وفاداری ، مسئولیت پذیری ، حسن خلق ، نداشتن هنجار اخلاقی و . . . است همچنین کنار این موارد تناسب همه جانبه زوج ملاک می شد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  Marriage

 

معیارهای ازدواج امروزی جامعه ما چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 6:48
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 6 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مشکلات زناشویی زوج های جوان مشکلات زناشویی زوج های جوان موضوعی است که رها توسط روانشناسان خانواده و کارشناسان ازدواج مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است و تلاش شده است   مشکلات زناشویی زوج های جوان بر اساس پژوهش ها ریشه یابی شود . مشکلات زناشویی زوج های جوان دسته بندی ها و جوانب مختلفی دارد که شامل مشکلات روانشناختی ، مشکلات اقتصادی ، مشکلات اجتماعی و . . . می شود . مشکلات زناشویی زوج های جوان طیف بزرگی از مسائل کوچک و بزرگ را شامل می‌شود این مشکلات مسائلی مانند اختلافات فرهنگی ، طبقاتی ، سلیقه ای ، مشکلاتی مانند نداشتن ثت مالی و حتی مشکلات جنسی را بر می گیرد .

برخی از مشکلات زناشویی زوج های جوان ریشه دوران قبل از ازدواج دارد و سهل انگاری شناخت قبل از ازدواج عمده دلیل آن ها می شد . اما برخی دیگر از مشکلات زناشویی زوج های جوان ناشی از واقعیت ، چالش‌ ها و جدیت زندگی مشترک می شد و عدم داشتن مهارت زندگی زوج های جوان عث می‌شود که این مشکلات اکثر موارد بزرگتر از آنچه که هستند خود را نشان دهند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی زناشویی


مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان

مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان معمولاً زمانی خود را نشان میدهند که هیجانات و احساسات تند اوایل ازدواج فروکش میکند و زوج مسائل جدی تر و مسئولیت های سنگین تر روبرو می شوند . مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان معمولاً ریشه این دارند که زوج به ق کافی شناخت قبل از ازدواج نداشته اند و اکنون شاهد اختلافات و تفاوت های جدی طرز فکر ، سلایق ، ایده آل ها ، خط قرمز ها ، عقاید و . . . میان خود می شوند .

این اختلافات بیشتر شرایط مختلف و عمل خود را نشان می دهد و کم کم این عدم تناسب و تفاهم زمینه مشکلات بزرگ تر و جدی تر را فراهم می کند . مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان گاه فقط از نظر خود آن ها پیچیده و غیر قابل حل می شد اما واقع مشکلاتی ساده و پیش پا افده هستند که زوج نحوه برخورد آن را نمی دانند . یعنی واقع مهم ترین مشکلات زناشویی زوج های جوان داشتن مهارت زندگی و نشان دادن واکنش ست قابل حل و فصل هستند . مشاوره ازدواج میتواند راهنمای مناسبی برای حل مشکلات زناشویی زوج های جوان شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره مسائل زناشویی


 

انواع مشکلات زناشویی زوج های جوان

انواع مشکلات زناشویی زوج های جوان توجه به شرایط فرهنگی ،  محیط اجتماعی ، شرایط خانوادگی ، شرایط اقتصادی و . . . متفاوت می شد . به طور کل هر زوج و هر زندگی مشترکی نوع خود منحصر به فرد می شد و آن انواع مشکلات زناشویی زوج های جوان متفاوت هستند . یعنی ممکن است تفاهم نداشتن چگونگی دکوراسیون منزل بزرگترین مشکل یک زوج شد اما برای زوج دیگر عدم توانایی تهیه منزل بزرگترین مشکل شد . می بینیم که مورد اول عدم تفاهم و اصل عدم شناخت کافی عث ایجاد مشکل شده است و مورد دوم مشکلات اقتصادی میان است .

پس هرگز هیچ زندگی مشترکی خالی از دغدغه و مشکلات نمی شد اما بنابر شرایط ، نوع مشکلات و شدت آن ها متفاوت است . انواع مشکلات زناشویی زوج های جوان توسط کارشناسان و روانشناسان مشاوره خانواده قابل بررسی و ریشه یابی میشد . این افراد به کمک علم روانشناسی ازدواج و سال ها تجربه خود این زمینه می توانند بهترین راهکار و رفر را برای مقابله مشکلات زناشویی پیش روی ما قرار دهند .

مشکلات زناشویی زوج های جوان

حل مشکلات زناشویی زوج های جوان حل مشکلات زناشویی زوج های جوان مسئله ای است که نه تنها برای خود زوج بلکه برای خانواده آن ها و همینطور جامعه بسیار حائز اهمیت است چرا که آمار نگران کننده طلاق روز به روز جامعه حال افزایش می شد . این طلاق‌ ها معمولاً ابتدای زندگی مشترک اتفاق می‌افتد و از طرفی بنیان خانواده به عنوان مهم ترین نهاد اجتماعی شناخته شده است و هرگونه آسیب به آن می تواند سلامت جامعه را تهدید کند .

پس حل مشکلات زناشویی زوج های جوان نیازمند همکاری زوج ها ، خانواده آن ها و نهاد های اجتماعی مربوط مانند مراکز مشاوره قبل از ازدواج می شد . حل مشکلات زناشویی زوج های جوان بیش از هر چیزی نیازمند کسب مهارت زندگی مشترک می شد از این رو لازم است این فرهنگ نهادینه شود که اگر زوجی توانایی حل مشکلات زناشویی را خود نمی بینند مراجعه به مشاوره خانواده چگونگی رفر مشکلات را یاد بگیرد محقق شدن ازدواج موفق امری مشکل به نظر نیاید .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


 

عوامل مشکلات زناشویی زوج های جوان

عوامل مشکلات زناشویی زوج های جوان گاهی دلیل روانشناختی پیدا می کند و گاهی محیطی و مادی هستند . یکی از عوامل مشکلات زناشویی زوج های جوان این است که زوج پیش از ازدواج به خود فرصت شناخت کافی را نمی دهند یعنی پیش از آنکه اطمینان حاصل کنند از همه نظر طرف مقابل تفاهم و تناسب هستند وارد زندگی مشترک می شوند . این مرحله تفاوت دیدگاه‌ ها ، فرهنگ ، طرز فکر ، توقعات و . . . عث می شود زوج مسائل مختلف دچار اختلاف نظر شوند و اگر نتوانند انعطاف لازم را به خرج بدهند به نقطه نظر مشترک برسند این اختلافات به مشکلات بزرگتری تبدیل می شوند .

بسیاری از موارد این تفاوت ها برخورد ست و واکنش مناسب قابل اغماض و حل شدنی هستند . برخی دیگر از عوامل مشکل زا ، از کالبد روحی روانی رفری زوج خارج و به شرایط محیطی بر می گردد . عواملی مانند مشکلات مالی  اقتصادی ، مشکلات جسمی و جنسی ،  پیشامد های ناگوار زندگی و . . . از این دست می شند . به طور کل اگر ازدواج ، ازدواج منطقی ، معقول ، اصولی و حساب شده نشد و زوج به بلوغ لازم برای حل مسئله و کسب مهارت زندگی نرسیده شند هر عامل بیرونی و ونی میتواند عث بروز مشکل زندگی مشترک آن ها شود .

 

سوالات متداول

مهم ترین مشکلات زناشویی بعد از ازدواج چیست ؟

مهم ترین مشکلات مربوط به نداشتن تفاهم و سازگاری لازم امور مختلف و چالش های مادی ابتدای زندگی مشترک است که زوج خود را مغلوب مشکلات میدانند و تلاشی برای رسیدن به تفاهم و حل مشکلات نمیکنند .

مشکلات زناشویی بعد از ازدواج چیست ؟

این مشکلات رویارویی مسئولیت ها و چالش ها ایجاد میشوند یکی از این مشکلات کاهش هیجانات احساسی ابتدای زندگی مشترک و احساس سردی زوج می شد که زوج فکر میکنند دچار دلزدگی شده اند و دیگر زندگی مشترک جذابیتی برای آن ها ندارد .

مشکلات زندگی مشترک برای زوج های جوان چیست ؟

این مشکلات شمال دخالت خانواده ها ، استقال نداشتن و عدم بلوغ زوج ، مشکلات اقتصادی ، عدم مسئولیت پذیری زوج ها ، توقعات غیر منطقی و داشتن تصور رویایی از زندگی مشترک ، بی توجهی به ثیر مشاوره ازدواج حل مشکلات زناشویی و . . . می شد .

انواع مشکلات زندگی مشترک زوج های جوان ؟

این مشکلات دامنه وسعی را شامل می شوند عمده این مشکلات زیر شاخه عدم تناسب ، تفاهم و شناخت می شند . این مشکلات زندگی های مختلف متفاوت می شند . هر زوج معمولا ابتدای زندگی مشترک خود انواع خاصی از اختلافات ، دغدغه ها و مشکلات را دارند .

مهم ترین عامل مشکلات زناشویی زوج های جوان ؟

به جرات میتوان گفت یکی از مهم ترین عوامل مشکلات زناشویی سهل انگاری و بی توجهی به مشاوره قبل از ازدواج می شد چرا که زوج انگونه که ید به شناخت اصولی از یکدیگر دست پیدا نمی کنند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  ۷ Relationship Problems Faced By Couples Who Marry …

 

 

مشکلات زناشویی زوج های جوان

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 5:46
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 11 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

سن مناسب ازدواج برای دختران از چه دیدگاه هایی قابل بررسی است ؟ سن مناسب ازدواج برای دختران دارای چه حداقل و حداکثری است ؟ چه ملاک هایی تعیین سن مناسب ازدواج برای دختران دخالت داشته اند و . . . سوالات فوق و سوالات بسیار دیگری خصوص سن مناسب ازدواج برای دختران وجود دارد که پاسخگویی به آن ها نیازمند دانش و آگاهی لازم می شد . یکی از اهداف مشاوره قبل از ازدواج این است که تشخیص دهد آیا زوج سن مناسب برای ازدواج هستند یا خیر ، آیا سنی که هستند آمادگی لازم برای شروع زندگی مشترک را کسب کرده اند یا خیر .

سن مناسب ازدواج برای دختران نیز یکی از مسائل مهم است که کارشناسان مشاوره خانواده  به آن پرداخته اند بتوانند به یک میانگین قابل اعتماد مورد سن مناسب ازدواج برای دختران دست پیدا کند . همانطور که می دانید ازدواج زود هنگام برای دختران صورتی که فرد آمادگی لازم را نداشته شد آسیب های جدی جسمی و روحی را به همراه خواهد داشت و از طرف دیگر ازدواج دیر هنگام نیز پیامد های منفی خاص خود را دارد . این تفاسیر سن مناسب ازدواج برای دختران نیاز به توجه بیشتری دارد فرد بتواند زندگی مشترک را زمانی تجربه کند که پنسیل ، آمادگی و انرژی کافی را برای تشکیل یک زندگی موفق داشته شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


مناسب ترین سن ازدواج برای دختران

مناسب ترین سن ازدواج برای دختران را می توان توجه به یک سری ملاک ها و شاخص ها تعیین کرد . مناسب ترین سن ازدواج برای دختران شاید به صورت یک محدوده یا رنج سنی قابل تعیین شد اما به هیچ عنوان نمیتوان گفت که ازدواج محدوده سنی تعیین شده برای تمامی افراد مناسب است و نمی توان گفت تمامی دختران ید این رنج سنی ازدواج کنند . آداب و رسوم ، فرهنگ ، تربیت خانوادگی ، شرایط زندگی ، محیط زندگی ، محیط آموزشی و . . . همه مواردی هستند که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تعیین مناسب ترین سن ازدواج برای دختران ثیرگذار هستند .

عوامل فوق عث می شوند که فردی سن ۲۰ سالگی آمادگی کامل برای ازدواج را داشته شد و یک ازدواج موفق را تجربه کند حالی که فردی دیگر برای مثال ۲۷ سالگی توانایی و آمادگی شروع زندگی مشترک را خود نبیند . از این رو مناسب ترین سن ازدواج برای دختران زمانی خواهد بود که فرد ، کی ست ازدواج را داشته شد و آماده پذیرش مسئولیت های زندگی مشترک شد .


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج


 

اختلاف سن مناسب ازدواج برای دختران

اختلاف سن مناسب ازدواج برای دختران نیز از مسائلی می شد که جلسات مشاوره ازدواج بسیار مورد بحث قرار می گیرد . اختلاف سن مناسب ازدواج برای دختران مانند سن مناسب ازدواج امری نسبی می شد . اینکه زوج چه اندازه از شخصیت انعطاف پذیری برخوردار شند بسیار مهم است . به عرتی هر چق زوج بتوانند عقاید ، افکار ، احساسات ، سبک زندگی و . . . خود را طرف مقابل تطبیق دهند و هر چق که بتوانند ک متقابل یکدیگر تلاش کنند به همان اندازه ثیر اختلاف سنی قابل تغییر است .

همانطور که اطراف خود شاهد هستیم که زوج هایی اختلاف سنی بسیار کم هیچ سازشی نسبت به یکدیگر ندارند اما مقابل زوج هایی اختلاف سنی قابل توجه زندگی مسالمت آمیزی را کنار یکدیگر دارند . اختلاف سنی مناسب به این مسئله مربوط است که زوج چه اندازه بتوانند یکدیگر سازگاری داشته شند و شخصیت آنان برای مکمل هم بودن انعطاف پذیر شد . اما طبق پژوهش ها و تحقیقاتی که مورد اختلاف سن مناسب صورت گرفته است میانگین ۵ سال را مورد اختلاف سن مناسب ازدواج برای دختران نظر گرفته اند .

 

سن مناسب ازدواج برای دختران از دیدگاه روانشناسان

سن مناسب ازدواج برای دختران از دیدگاه روانشناسان به طور حتم زمانی خواهد بود که بلوغ و جنبه های مختلف آن فرد احساس شود . حساسیت های جسمی و جنسی دختران که مسئله مهم روری را شامل می شود عث شده است که بلوغ جنسی و جسمی اولین معیارهای ازدواج برای تشخیص سن مناسب ازدواج دختران شد چراکه اگر فرد آمادگی جسمی و جنسی را مورد ازدواج نداشته شد آسیب هایی که جریان روابط زناشویی به جسم و روح او وارد می شود بسیار جدی و خطرناک خواهد بود .

اما تنها رسیدن به بلوغ جنسی کافی نمیشد و پس از آمادگی جسمانی فرد ید از نظر روحی روانی کاملاً بتواند چیستی زندگی زناشویی و هل را ک کند و دیدی آگاهانه به آن تمایل داشته شد . این تمایل تنها زمانی فرد ایجاد می شود که بلوغ شخصیتی لازم او شکل گرفته شد و از آنجایی که بلوغ فردی و اجتماعی تحت ثیر عواملی هستند که پیش از این ذکر شد ، تجلی این بلوغ افراد مختلف سنین متفاوت خواهد بود اما به طور میانگین سن مناسب ازدواج برای دختران از دیدگاه روانشناسان محدوده ۲۳ ۲۵ سالگی می شد و حتی سن ۲۵ سالگی را به عنوان سن طلایی برای ما شدن نظر گرفته اند .

سن مناسب ازدواج برای دختران از دیدگاه اسلام

سن مناسب ازدواج برای دختران از دیدگاه اسلام به طور دقیق تعیین نشده است و اسلام ازدواج را نه برای پسران و نه برای دختران به سن خاصی محدود نکرده است اما آیات و روایات متعددی به جنبه های مختلف ازدواج و همین طور سن مناسب ازدواج اشاره شده است . آنچه که از این آیات و روایت می توان برداشت کرد این است که سن مناسب ازدواج برای دختران از دیدگاه اسلام زمانی است که نه تنها فرد به بلوغ جنسی و جسمی رسیده شد بلکه بتواند مصلحت خود را به ستی تشخیص دهد و همینطور تمایل لازم به ازدواج را داشته شد .

روشن است این موارد به همان مسئله بلوغ همه جانبه برمیگردند اما حداقل سنی که بنا بر آیات و روایات برای ازدواج دختران نظر گرفته شده است از نظر اسلام سن ۹ سالگی می شد .سن مناسب ازدواج برای دختران سنی است که شناخت کافی از زندگی مشترک و مسائل و وظایف آن را داشته شند و وجود این شناخت به ازدواج متمایل شند و آمادگی آن را خود ببینند .

 

سوالات متداول

سن مناسب ازدواج برای دختران چیست ؟

سن مناسب ازدواج برای دختران سنی است که شناخت کافی از زندگی مشترک و مسائل و وظایف آن را داشته شند و وجود این شناخت به ازدواج متمایل شند و آمادگی آن را خود ببینند .

مناسب ترین سن ازدواج برای دختران از دیدگاه روانشناسی چیست ؟

روانشناسی ازدواج نیز نظر گرفتن ملاک های موثر ازدواج موفق محدوده سنی ۲۳ ۲۵ سالگی را به عنوان سن مناسب ازدواج نظر گرفته است و احتمال ازدواج موفق رنج سنی تعیین شده را بیشتر میداند .

سن مناسب ازدواج برای دختران چق ازدواج موفق ثیر دارد ؟

به طور معمول اگر فرد شرایط طبیعی رشد پیدا کرده شد رنج سنی تعیین شده هم به بلوغ لازم دست پیدا کرده است و هم انگیزه و انرژی لازم برای تشکیل یک ازدواج موفق را دارد .

سن مناسب ازدواج برای دختران چگونه محاسبه میشود ؟

کارشناسان مشاوره خانواده و روانشناسی توجه آمار ازدواج های موفق و نا موفق و تحلیل عوامل موثر بر آن فاکتور هایی را مشخص میکنند و توجه به اینکه این فاکتور ها چه میانگین سنی بیشتر وجود دارد سن مناسب ازدواج را مشخص میکنند .

سن مناسب ازدواج برای دختران دختران مشابه است ؟

به طور حتم پاسخ این سوال خیر میشد چرا که تفاوت های فردی و همینطور تفاوت های محیطی عث میشوند که بلوغ افراد مختلف سنین متفاوتی شکل بگیرد . بنابراین سن ازدواج برای هر فرد به این بستگی دارد که چه زمان آمادگی لازم او ایجاد شود .


بیشتر بخوانید: تست مشاوره قبل از ازدواج

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Marriageable age

 

سن مناسب ازدواج برای دختران چند سال است ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 5:15
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 11 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مزایای ازدواج فامیلی اینست که شما روی طرف مقابل شناخت دارید . البته ز هم این بخش توصیه میکنیم ازدواج نسبی نکنید چون خطرات و معایب آن بیشتر از مزایایش میشد . مزایای ازدواج فامیلی صورتیکه نسبی نشد زیاد است البته معایبی هم دارد که بخش دیگر مطرح خواهیم کرد . مزایای ازدواج فامیلی اینست که شما مستقیما میتوانید به عنوان مهمان و فامیل وارد زندگی آنها شوید . سبک زندگی آنها آشنا شوید . مزایای ازدواج فامیلی اینست که مورد ازدواج خود به تفریح وگردشهای خانوادگی بروید . مزایای ازدواج فامیلی اینست که شما میتوانید به سفر بروبد .

مزایای ازدواج فامیلی

مزایای ازدواج فامیلی اینست که شما علاوه براینکه شناخت نسبی دارید خیلی راحت از نزدیک و رفرهای ریز طرف مقابلن آشنا میشوید .میتوانید خانواده و دختر یا پسری که قصد ازدواج دارد آشنا شوید بدون اینکه انگ بخورید . صورتیکه هیچ خانواده ای اجازه معاشرت به این نزدیکی به خواستگار غریبه نمیدهد . خانواده پسر نیز به خود اجازه نمیدهد مدتی خانواده دختر رفت و آمد شد . حتی اگر دو طرف نیز راضی شند پس از مدتی فامیل آنها را به عنوان نامزد میشناسند . و اگر توافق انجام نشود انگ نامزدی به آنها خورده وبقول معروف رویشان اسم میماند که یکر نامزد کرده است .

این زوج  ازدواج خود ید مدتی برای رفع حواشی وقت صرف کنند . صورتیکه ازدواج فامیلی این رفت و آمدها یک معاشرت فامیلی محسوب میشود . تمام این شناختها ز هم برای یک ازدواج موفق ،مشاوره قبل از ازدواج ضروری است . برای رسیدن به کسی که  معیارهای ازدواج شما همخوانی دارد مشاوره ازدواج لازم است .


بیشتر بخوانید: بدترین ازدواج فامیلی


 

معایب و مزایای ازدواج فامیلی

معایب و مزایای ازدواج فامیلی واضح است . هر خانواده برای خود رازهایی دارد که دوست ندارد زه وارد زندگیشان از آن مطلع شود . شاید آینده این رازها فاش شود و شاید هم هیچگاه بیان نشود . مثلا دختر یا پسر مدت کوهی زمان مجردی کسی رابطه اجتماعی داشته است . دلیلی ندارد همسرش از آن مطلع شد . ما روزانه خیلی از افراد جنس مخالف صحبت میکنیم . همکار ، مغازه دار ، متصدی نک ولی یک رابطه اجتماعی است .  رابطه دوسنه نیز اگر چارچوب شد این رابطه پاک نیاز به مطرح شدن ندارد . گفتن این رابطه فقط ذهن همسر را گیر میکند وممکن است عوارضی مانند شکاکی ، بد دلی و حساسیت بر بیاورد . ما رها کید میکنیم دختر و پسری که تصمیم ازدواج دارند بهتر است حفظ پاکی و عفت مدتی هم معاشرت کنند .

معایب ازدواج فامیلی

قرار نیست هر معاشرتی که برای شناخت از هم انجام میشود منجر به ازدواج شود . ولی مطرح کردن آن نیز به صلاح نیست . حال از معایب و مزایای ازدواج فامیلی همین که این روابط فامیل مشخص است . ازدیگر معایب و مزایای ازدواج فامیلی این که گذشته فامیل از نظر اقتصادی آشنا هستند . مثلا اینکه زمانی وضعیت مالی خوبی نداشته اند . از دیگر معایب و مزایای ازدواج فامیلی اینکه اشتهات زندگی که اکنون به عنوان تجربه دست دارند برملا است . از دیگر معایب اینکه اینگونه زندگی ها هر فامیلی به خود اجازه میدهد زندگی آنها سرک بکشد . دخالت کرده و سوال هایی کند که به او ربط ندارد . کید میکنم ازدواج فامیلی خونی و نسبی به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود . توضیحات ما برای کسانی است که نسبت نسبی ندارند مانند ازدواج خواهر برا شوهر .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


 

مزایای ازدواج فامیلی برای خانواده ها چیست ؟

مزایای ازدواج فامیلی برای خانواده ها چیست ؟ اینست که زوج  چون فامیل هستند بیشتر رعایت حیثیت خانواده ها را کرده و کمتر اختلافاتشان به قهر و جدایی کشیده میشود . آنها برای اینکه اقوام از اختلافاتشان مطلع نشوند جاییکه امکان دارد سعی میکنند مشکلات را خود حل کنند . که البته پیشنهاد مرکز مشاوره آویژه این است که مشکلات عدیده و بزرگ نشده اند بهتر است مشاوره کنند . برخی اوقات مشکلات کوچک را خود دامنه دار میکنیم و تبدیل به یک اختلاف جدی میشود که دامنگیر اقوام وخانواده هم خواهد شد .  چون برخی دختر و پسرها همیشه پای خانواده را هر مشکل به میان میکشند این ازدواج راه گریز ز است . خانواده ها به راحتی میتوانند بگویند تو از همسرت شناخت داشتی و میتوانستی ازدواج نکنی .

مزایای ازدواج فامیلی برای خانواده ها چیست: مهمانی های خانوادگی بیشتر است . اختلاف ها بر سر « خانواده من ، خانواده تو » کمتر است . خانواده ها میتوانند حل مشکلات زوج مشارکت داشته شند . میتوانند نگهداری کودک ، بیماریها ، مشکلات اقتصادی و غیره بدون رو یستی هم مشارکت کنند .

مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق چیست ؟

مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق چیست ؟ پاسخ ان را میتوان یک جمله داد . چون اینگونه ازدواج ها محبت شکل گرفته است . محبتها واقعی و شناخت است . محبت بین دختر و پسر و محبت بین خانواده های آنها . اختلاف ها کمتر نمود پیدا میکنند . ولی ازدواج غریبه چند مرحله ید سپری شود محبت تثبیت گردد . ابتدا شناخت از روش زندگی و بعد شناخت از رفرها و نهایت شناخت از ون .

سوال مزایای ازدواج فامیلی برای زندگی موفق چیست ؟ پاسخی روشن دارد . فرض کنید زن و شوهر هردو بیرون از خانه کار میکنند و ید هنگامی که بیرون ازخانه هستند والدین آنها نگهداری از کودک کمک کنند . حال اگر روزی والدین نتوانند اینکار را انجام دهند بقیه اقوام از دو طرف فامیل هستند و کمک خواهند کرد . به همین ترتیب مشکلات اقتصادی ، هنگام بروز اختلافات و بیماریها اقوام این زوج را تنها نخواهند گذاشت مگر موارد استثنایی و خاص .

 

تحقیق برای ازدواج فامیلی

تحقیق برای ازدواج فامیلی هم مانند ازدواج غریبه لازم و ضروری است . تحقیق از محل کار ، ازدوسن خصوصی و محل زندگی . تحقیق برای ازدواج فامیلی به صرف شناخت دورادور نید حذف شود . برخوردهای ون فامیل ممکن است برخورد اجتماع کاملا متفاوت شد . برخی خانواده ها بیماریها یی را که قابل کتمان است از فامیل پنهان میکنند . مانند صرع یاغش و دیابت و یا بیماریهای روحی – روانی مانند اختلال دو  قطبی و….. دیگر اینکه رفر یک جوان خویشاوندان ممکن است کاملا متفاوت شد . مصداق آن ضرب المثلهایی چون « گل خونه خار بیرون » یا برعکس « گل بیرون خار خونه » این ضرب المثلها حکایت از تغییر رفر خانه و اجتماع را دارد .

سوالات متداول

مزایای ازدواج فامیلی چیست ؟

شناخت از خانواده ها ، آشنا بودن سبک زندگی ، آسان بودن معاشرت قبل از ازدواج برای آشنایی بیشتر روابط ون خانوادگی ، همیاری و کمک به زوج هنگام مواجه شدن مشکلات اقتصادی ، خانوادگی و رفری  و حل کردن مشکلات ون خانواده به علت نفوذ نکردن مشکل بین اقوام .

معایب ازدواج فامیلی چیست ؟

اگر ازدواج نسبی شد انتقال بیماری های ژنتیکی از اجداد به فرزندان ، غیر اینصورت : سرک کشیدن اقوام زندگی شخصی که نهایت منجر به دخالت میشود . اختلاف زوجین دامنگیر اقوام و فامیل مرتبط میشود .

انگیزه های خانواده ها از ازدواج فامیلی چیست ؟

چون دنیای امروزبه علت آمار رو به کاهش ازدواج  روابط بین پسر و دختر بیشتر شده و خانواده ها تمایل ندارند دختر یا پسری که رابطه داشته وصلت کنند ترجیح میدهند ازدواج فامیلی شد شناخت بیشتری دست به انتخاب بزنند . دیگر اینکه مهرو محبت بین اقوام وجود دارد و دیگر نیازی به تلاش برای جلب محبت نیست .

تحقیق ره ازدواج فامیلی آسانتر است ؟

بله چون محل کار ، مراکز فعالیت  و تفریح آنها آشنا هستند . اگر مدتی شهر دیگر زندگی کرده میدانند کدام شهر و به چه مدت بوده است . پاتوقهای دوران جوانیش آشنایی دارند . اما برخی موارد آشنا بودن مانع از یک تحقیق راحت شده و عث دلخوری میشود که اینصورت سخت تر است .

بدترین ازدواج فامیلی چیست ؟

بدترین ازدواج فامیلی ازدواج فامیلهای نسبی و همخون میشد . صورت دیگر زمانی است که یک خانواده نقطه ضعفی دارند و طرف مقابل برای اینکه از این نقطه ضعف به نفع خود استفاده کند دست به ازدواج این فامیل میزند .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  ۲۰ Advantages and Disadvantages of Arranged Marriage …

 

مزایای ازدواج فامیلی و معایب آن چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 4:44
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

رازهای ازدواج موفق جز موضوعات سوال برانگیز برای جوانان است . برای آگاهی از رازهای ازدواج موفق ابتدا ید به مفهموم فلسفه ی ازدواج بپردازیم . ازدواج عرت است از آغاز یک زندگی زناشویی برای ایجاد آرامش روحی و جسمی که به واسطه آن طرفین دارای یکسری حقوق و وظایف می شوند و همه چیز یکدیگر شریک و همراه می شوند . حال می خواهیم بدانیم رازهای ازدواج موفق چه اندازه میزان یک ازدواج موفق ثیرگذار است . تعریف ست از ازدواج موفق این است که یک زندگی زناشویی هردو فرد از زندگی خود رضایت داشته شند و از کنار هم بودن حتی مشکلات نیز لذت ببرند . برای داشتن یک زندگی مشترک ید از رازهای ازدواج موفق آگاه شید .

رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی

رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی بسیار کارآمد و مفید است . از نظر روانشناسی عشق و علاقه می تواند عامل مهمی ازدواج شد زیرا وقتی زوجین یکدیگر دوست داشته شند اغلب اوقات سعی دارند رضایت یکدیگر را جلب نمایند و خواسته های یکدیگر را برطرف نمایند نتیجه همین امر می تواند نکته مثبتی ازدواج شد . از دیگر رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی ید به تفاوت سنی مناسب اشاره کنیم . روانشناسان معتقدند توجه به اینکه بلوغ فکری دختران زود تر از مردان است بهتر است ازدواج زن چند سالی از مرد کوچک تر شد به یک میزان مساوی از ک و جهانبینی برسند و زندگی به راحتی یکدیگر را ک کنند . رازهای ازدواج موفق از نظر روانشناسی به عوامل دیگری نیز اشاره دارد که از جمله مهم ترین های آن می توان به معیارهای ازدواج ، اعتقادات دینی ، فرهنگ و …است .


بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب


 

عوامل و رازهای ازدواج موفق

عوامل و رازهای ازدواج موفق نه تنها فقط مختص ملاک های قبل از ازدواج نیست بلکه بکار گرفتن آن زندگی مهلی نیز بسیار کارآمد است . اگر فکر می کنید گذشت چند سال از زندگی مشترک حال دچار مشکل شده اید و یا زندگین دچار روزمرگی شده است بکارگرفتن عوامل و رازهای ازدواج موفق می توانید به زندگین روح زه ای بدمید . به کمک موارد زیر بهبود روابط زناشوین موثر شید :

۱٫زمانی را برای صحبت همسرن نظر بگیرید . زندگی های پر مشغله امروز یکی از بزرگ ترین آسیب ها به خانواده صحبت نکردن راجع به مشکلات است که موجب دلخوری های عمیق و سوء تفاهم های بسیاری می شود .

۲٫رفر های شخصین را هر چند وقت یکر مورد بررسی قرار دهید . اینکه همیشه طرف مقابلن را مقصر بدانید اشته بزرگی است مراقب شید به آن دچار نشوید .

۳٫و آخر اگر فکر می کنید مشکل آنق عمیق شده که خودن قا به حل آن نیستید از یک نفر سوم که آگاه و تجربه است کمک بخواهید . مراجعه به مشاوره ازدواج می تواند پیشنهاد مناسبی شد البته اگر فرصت این کار را ندارید به راحتی می توانید یک مشاور تلفنی مشکلن را میان بگذارید .

کلیدی ترین رازهای ازدواج موفق

کلیدی ترین رازهای ازدواج موفق هرکس منحصر به خود اوست زیرا هیچکس به اندازه خودن نمی تواند از تمام خواسته هاین آگاه شد . یکی از رازهای ازدواج موفق عدم مقایسه زندگی خود دیگران است . اگر به زندگی پان و ماان قدیمی تر نگاهی بیاندازیم  می یابیم که یکی از عوامل موفقیتشان میزان رضایتمندی از داشته هایشان بوده است و همین امر موجب شده همیشه زندگی قناعت کنند نتیجه از بدست آوردن کوچک ترین موفقیت ها بیشترین لذت ها را یافت می کردند .

 

رازهای ازدواج موفق و سالم

رازهای ازدواج موفق و سالم قبل از ازدواج و بعد از ازدواج زندگی موثر هستند . قبل از ازدواج نظر گرفتن ملاک های ست برای زندگی مشترک مانند میزان تحصیلات ، موقعیت شغلی و اجتماعی ، خانواده و شخصیت فردی و عقاید و اعتقادات و نظر گرفتن خط قرمز ها و چارچوب های مهم می توان انتخاب ستی داشت . فراموش نکنید مشاوره قبل از ازدواج می تواند نقش مهمی انتخاب شما ایفا کند چرا که یک عامل سوم بیرونی بدون احساست زدارنده می تواند موضوعات را از جوانب مختلف بسنجد .سپس بعد از آغاز یک زندگی مشترک نظر گرفتن کلی شرایط و همکاری و همفکری زندگی و پرهیز از لجزی های کودکانه می توان یک زندگی آرام را تمام فراز و نشیب های همیشگی فراهم کرد و یک زندگی موفق و شاد را رقم زد .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :۷ Marriage Secrets of Successful Couples 

 

رازهای ازدواج موفق

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 3:42
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 12 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مان وسواس کودکان بستگی به عوامل محیطی دارد . خانه ای که پ یا ما مبتلا به وسواس هستند مان دشوار و حدی غیر ممکن است . اگر اعضای خانواده وسواس دارند ابتدا ید آنها مداوا شوند . سپس مراجعه به مراکز مشاوره اختلال کودک او رانیز مان کنند .  از عوامل ثیر گذار مان وسواس کودکان شناسایی محیط زندگی و روش پاکسازی محیط نیز میتواند شد .  بیش ازحد کثیف بودن محیط منشا بروز وسواس است . او به تمیز بودن هیچ چیز اعتماد نداشته و مبتلا به وسواس میشود . اینصورت ید تمام خانواده مشاوره شوند . برای تشخیص ست مشاوره کودک و روانشناسی کودک نیز موثر است . مان وسواس کودکان ید محیط مناسب و دور از استرس برای او فراهم کنیم . اثر استرس کودک به اعمال تکراری و وسواس گونه پناه میبرد.

مان وسواس کودکان شاید کمی دشوارتر شد چون توجیه مسائل روانشناختی برای آنها قابل فهم نیست . روانشناسان و مشاوران آگاه زن کودکان آشنا هستند و آنها را توجیه خواهند کرد . مان وسواس کودکان ممکن است نیاز به مان دارویی پیدا کند . اینصورت مشاور او را به یک روانپزشک معرفی خواهد کرد . دقت و توجه بیش از اندازه به کودک نیز ممکن است وسواسی شدن موثر شد . مشاوره تربیت کودک  این مرحله لازم و ضروری به نظر میرسد . لازم نیست حتما پ یا ما وسواس شستشو و وسواس های معمول داشته شند برخی تربیت کودک وسواسی هستند که مان وسواس کودکان را دشوارتر میکند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


شیوه های مان وسواس کودکان

شیوه های مان وسواس کودکان بسته به نوع وسواس ، شدت آن و دلایل وسواس متغیر است . این بیماری ممکن است همراه فوبیا شد . فوبیا ترس از اجتماع است که به آن هراس اجتماعی نیزمیگویند . هراس اجتماعی به این گونه است که کودک از مردم عادی و ارتط آنها هراس دارد . ممکن است کودک دچار ترس و حتی توهم شد . کودک همیشه ترس دارد که عده ای وارد اق او شوند و به او آسیب برسانند . علائم آن ترس از تنها خوابیدن ، هراس پتو را روی سر کشیدن وترس از راه رفتن اق ریک است . وسواس ممکن است به صورت رفر های آیینی بروز کند . این رفرها به خرافه شهت دارند . مثلا کودک فکر کند اگر گلها را لگد گند یک اتفاق بد برایش رخ خواهد داد.

شیوه های مان وسواس کودکان بستگی به نوع وسواس دارد . وسواس شستشو ، وسواس به کثیفی محیط و وسواس نسبت به غذا خوردن و لوازم شخصی . یکی از شیوه های مان وسواس کودکان روش دارویی و دارو مانی است . اگر بروز وسواس اثر کمبود سروتنین و یا آلودگی ویروسی شد ، واضح است که دارو مان میشود . غیر اینصورت ید روشهای شناختی انتخاب شود . یکی از شیوه های مان وسواس کودکان مان شناختی – رفری است . این روش مهارت شناخت رفر مزاحم توسط مشاوران و روانشناسان آموزش داده میشود . ادامه طرز مواجه شدن این رفر را یاد میگیرند .

 

انواع مان وسواس کودکان

انواع مان وسواس کودکان به دو نوع دارو مانی و مان شناختی بخش پذیر است . یکی از انواع مان وسواس کودکان روش موازی است . این روش کودک تحت نظر پزشک معالج خود قرار میگیرد . همزمان او و خانواده مشاوران ارتط هستند . رفر خانواده شخص وسواس بسیار مهم است و راه مان را برای روانپزشکان و روانشناسان هموار میکند . به خاطر داشته شید مان روانپزشکان و روانشناسان کاملا متفاوت است . روانپزشکان مان جسمانی و فیزیکی بدن را به عهده دارند . مثلا اگر وسواس حاصل از کمبود سروتنین و یا عامل میکروبی شد برای آن دارو تجویز میکنند . اما روانشناسان که رشته خود ممکن است تخصص و یا دکترا داشته شند به مان شناختی ، روحی – روانی و رفری میپردازند که هر یک جایگاه خود مهم و موثر هستند .

از انواع مان وسواس کودکان میتوان  به روشی اشاره کرد که بیمار را معرض عوامل ترس برانگیزش قرار میدهند . یعنی اگر بیمار از خیس شدن لسهایش هراس دارد لسهای او را خیس میکنند و اجازه نمیدهند آنها را بیاورد . او به مرور عادت میکند و خیس بودن برایش عادی میشود . البته از خانواده های محترم میخواهیم به هیچ عنوان خود این روش را انتخاب نکنند . چون اگرکودک وسواس رفر نا مناسب از طرف شما مواجه شود ممکن است دچار بیماریهای روحی – روانی شود .  یا مان ترس از او میخواهند دقایقی بدون روشن کردن چراغ ریکی همراه ما و یا شخص دیگری قدم بزند . مرحله بعدی خودش به تنهایی اما نزدیک اق ریکی میماند و هر ر به مرکز اق نزدیکتر شده و از دورتر میشود .


بیشتر بخوانید: تمرین مان وسواس فکری


 

مان وسواس کودکان دبسنی

مان وسواس کودکان دبسنی بسیار مهم است . زیرا یک دبسن تعداد زیادی کودک سلیقه های مختلف از نظر نظافت و یا امانت داری برای ساعتها همراه کودک وسواس هستند . مان وسواس کودکان دبسنی ید قبل از شروع مدارس انجام شود . ممکن است رفرهای بقیه کودکان از قبیل تمسخر و یا به رو آوردن وسواس بودن او ، شدت بیماری را بیشتر کند . مان این کودکان ید قبل از ورود به اجتماع آغاز شود . رفر مدیر ، ناظم ، معلم و دانش آموزان شدت بیماری ثیر زیادی دارد . حتی ممکن است برخی کودکان اثر حسادت یا رقابت و یا مشاجره سطحی از این نقطه ضعف کودک جهت آزردن او استفاده کنند .

حال کودکی که مهارت شناخت ، تفکیک و کنترل رفرها را دارد میتواند بعد از مداوا بر روی رفرهای اجتماعی خود نیز این روش را پیاده کند . او واقع مدیریت ذهن و رفرش را دست گرفته است . این مهارت فرصتهای شغلی ، موقعیتهای اجتماعی و اقتصادی یاریگر او خواهد بود . یادمان شد ذهن و روان ما مانند جسممان که ورزش و تغذیه مناسب تقویت میشود قابل تربیت کردن هستند . وقتی ذهن و روان ما مهارت  کنترل کردن رفررا تقویت کند این مهارت همیشه همراهش خواهد بود . مرکز مشاوره آویژه کای مجرب آماده پاسخگویی به سوالات شما زمینه های مختلف ازجمله کودکان میشد . راه تماس این مرکز از طریق جستجوی سایت آویژه از طریق گوگل برای شما ز است .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست؟


مان وسواس کودکان پیش دبسنی

مان وسواس کودکان پیش دبسنی بسیار اهمیت دارد . کودک برای اولین ر است از جمع خانواده دور میشود . مرحله مقایسه خود دیگران قرار میگیرد . برای بیماری خود احساس ضعف میکند ممکن است برای پوشاندن رفرش به وسواس فکری – عملی یا او سی دی مبتلا شود . امکان دارد کودکان دیگر حضور جمع این موضوع را صدای بلند کلاس مربی اش مطرح کنند . تمام این رفرها کافیست کودک منزوی ، افسرده و ناراحت شود که نتیجه آن سرکوب ، فوبیا و حتی ترک مسه است . مان وسواس کودکان پیش دبسنی  نیز ید قبل از ورود به اجتماع آغاز شود .


بیشتر بخوانید: 


 

سوالات متداول

مان وسواس کودکان چیست ؟

برای مان وسواس کودکان دو روش کاربردی مطرح میشود . روش دارو مانی و مشاوره روانشناسی و اختلال وسواس همزمان که اولین قدم مشاوره میشد . و روش مان سنتی داروهای گیاهی که به تنهایی موثر نخواهد بود .

انواع وسواس فکری کودکان ؟

انواع وسواس فکری کودکان هراس اجتماعی یا فوبیا ، ترس از ریکی یا اجتماع ، ترس ازافراد تخیلی و حتی کارتونی و ترس از عوامل محیطی میشد . ترس از بیمار شدن مبکروبها و یا کثیفی بیش از حد محیط . وسواس بر روی لوازم شخصی مانند کب ، اسب زی و ….

مان شناختی رفری وسواس کودکان چق موثر است ؟

این روش بسیار مهم است این روش کودک علاوه بر مان ، اعتماد به نفس کافی برای مرزه عوامل محیطی نیز پیدا میکند . او میتواند مهارت تشخیص رفر ست از ناست را بیابد . او میتواند مهارت کنترل رفرش را یاد بگیرد و عوامل مخرب و مضر را از خود دور کرده و عوض رفرهای مثبت را جایگزین کند .


بیشتر بخوانید: 


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What Is the Best Treatment for OCD? 

 

مان وسواس کودکان چگونه است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت 6:53
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 12 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

نکات مهم ازدواج

نکات مهم ازدواج شامل چه مسائلی می شود ؟ پیش از هر چیزی پسر و دختر ید به بلوغ ذهنی و جسمی رسیده شند . از نکات مهم ازدواج این است که زوجین به شناخت و ک نسبی از همدیگر رسیده شند . از جمله نکات مهم ازدواج این است که طرفین ید از لحاظ مالی و تشکیل خانواده توانایی لازم را داشته شند . یکی دیگر از نکات مهم ازدواج که بسیار حائز اهمیت است ، داشتن سلامت اخلاقی و جسمانی زوجین می شد . به همین جهت دختر و پسر پیش از ازدواج ید از اخلاق و رفر و وضعیت جسمانی یکدیگر مطلع شند یعنی از نداشتن مسائلی مانند اعتیاد به هرگونه مواد مخ و یا هر مشکل فیزیکی اطمینان حاصل نمایند .

نکات مهم ازدواج مجدد

نکات مهم ازدواج مجدد چیست ؟ یکی از نکات مهمی که ازدواج مجدد ید رعایت شود این است که بلافاصله وارد رابطه جدید نشویم . نید برای بهبود وضعیت روحی و جبران شکست زندگی قبلی به تشکیل زندگی جدید اقدام کنیم . از دیگر نکات مهم ازدواج مجدد خودشناسی و ک ست از دلایل شکست زندگی قبلی است . ید زندگی قبلی خود را تجزیه و تحلیل نموده و به شناخت کافی از عدم موفقیت آن رسیده شیم ‌. از دیگر نکات مهم ازدواج مجدد این است که شما بحران عاطفی زندگی قبلی را پشت سر گذاشته شید و مسائلی که سبب شکست زندگی قبلی شده است را شناخته شید . اشتهات خود را بپذیرید و برای جبران آن ها تلاش کنید . ازدواج مجدد مراجعه به مشاوره ازدواج  تصمیم گیری و شروع موفق کمک شایانی خواهد کرد .

 

نکات مهم ازدواج موفق

نکات مهم ازدواج موفق ممکن است زندگی شخصی هر زوجی متفاوت شد و بنابر تجارب شخصی نظر های خاصی داشته شند . اما به طور کلی نکات مهم ازدواج موفق پایه و اساس و مشترکی همه زندگی های موفق دارند . برای مثال بهتر است پیش از رسمی شدن ازدواج از تمامی ویژگی های اخلاقی و رفری ، وضعیت مالی ، خانوادگی و شغلی طرف مقابل اطمینان حاصل کنیم . از نکات مهم طول زندگی این است که برای همسر خود احترام قائل شیم و به او عشق بورزیم ، وظایف زناشویی خود را به ستی انجام دهیم ، به خواسته ها ، علایق و اهداف همدیگر احترام بگذاریم ، برای پیشرفت و موفقیت همسر و زندگی مشترک خود تلاش کنیم ، اجازه ندهیم زندگی دیگران ، روابط و موفقیت های آنها الگوی ناست و رقابت ناسالم زندگی ما شد و … .


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج


مهمترین نکات مهم ازدواج

مهمترین نکات مهم ازدواج شامل نکاتی می شود که  میان تمامی مسائل مهم امر ازدواج از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند . ید بدانیم یک ازدواج موفق چگونه امکان پذیر است و یا اینکه معیارهای ازدواج  موفق کدام موارد هستند ‌. اگر امر ازدواج شناخت و آگاهی کامل را ندارید به مراکز مشاوره قبل از ازدواج  مراجعه کنید . از نکات مهم ازدواج موفق این است که دیدگاه منطقی و عاقلانه شریک زندگی خود را انتخاب کنیم . از انتخاب خود اطمینان داشته شیم و او را همانگونه که هست بپذیریم . زوجین ید به خودشناسی کامل رسیده شند و از آرمان ها ، آرزو ها و ارزش های خود آگاهی داشته شند . انتخاب همسر خود ید سعی کنیم فردی از یک خانواده هم کفو و شأن خانواده خود انتخاب کنیم و بسیاری از نکات دیگر که ید مورد بحث قرار بگیرد ‌ ‌.


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


 

نکات مهم ازدواج و انتخاب همسر

نکات مهم ازدواج و انتخاب همسر شامل موارد متعددی می شد که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند ‌. انتخاب همسر ید دقت کنیم که شخص مقابل ما از لحاظ فرهنگی و وضعیت اجتماعی چه سطحی است ؟ آیا از لحاظ خانوادگی ، عقاید و الگوی شخصیتی همدیگر همخوانی دارید ؟ آیا طرف مقابل شما ایده آل ها و معیار هایی که میخواهید را دارد ؟ آیا مورد مسائل مهمی از قبیل ادامه تحصیل ، مستقل بودن و محل سکونت ، وضعیت شغلی ، روابط خانوادگی و اجتماعی به توافق رسیده اید ؟ آیا انتخاب شما به عنوان همسر از روی علاقه و منطق بوده و یا صرفاً به دلایلی از قبیل اجر خانواده ، رسومات اشته خانوادگی و یا مسائل خاصی که شخص را وادار به ازدواج کرده است . و موارد دیگری که از حتما ید مورد توجه قرار بگیرد  .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۱۰ Rules for a Successful Second Marriage

 

نکات مهم ازدواج مجدد

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت 6:33
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 15 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

وسواس شستشو نیز مانند هر وسواس دیگر اثر افکار مهاجم به مغز شکل میگیرد . وسواس شستشو ابتدا به صورت فکری و سپس به عملی و رفری تبدیل میشود . وسواس شستشو را آلوده هراسی نیز میگویند . شخص مبتلا به این وسواس همیشه از نظر آلودگی محیط و بدن خود هراس و نگرانی است . خود شخص نیز از این حالت رضایت ندارد . او برای پنهان کردن و گریز از اطرافیان تلاش میکند . اینصورت مبتلا به نوع رفری و عملی بیماری میشود . کسی که مبتلا به وسواس شستشو است زندگی خود را اختلال مواجه میکند . اطرافیان نیز از دست او راحتی ندارند . اعتراض و تمسخر و حتی پرخاش اطرافیان نسبت به وضع موجود عث تشدید بیماری میشود . پس بهتر است اطرافیان به جای اعتراض و تمسخر مشاوره خانواده بگیرند .

وسواس شستشو برانگیخته از هراس آلودگی یا نجاست میشد . فرد بیمار یا از هراس میکروبها امان نیست یا فکر میکند هیچ جا پاک و مطهر نبوده و نجس است . ( ریشه دینی و مذهبی افراطی ) . برای مان وسواس شستشو اولین قدم مشاوره اختلال وسواس است .  قدم بعدی مشاوره روانشناسی برای فرد بیمار و افراد خانواده است . این نوع وسواس شایعترین وسواس فکری و عملی یا او سی دی میشد . بین نوان بیشتر از مردان دیده میشود .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


علائم وسواس شستشو

علائم وسواس شستشو تمیزی مفرط تفاوت دارد . کسی که خیلی تمیز میکند لاخره زمانی میرسد که احساس لذت و تمیزی میکند . از علائم وسواس شستشو اینست که اگر تمام روز را به شستشو بگذراند زهم هراس دارد . زهم احساس میکند جایی یا چیزی یا بدنش خطر آلودگی ویروسی یا میکروبی قرار دارد . اگر کسی وارد محیط شود احساس میکند تمام زحمتهایش بر د رفته و فرد خود آلودگی و میکروب به همراه آورده است و دوره شروع به شستشو میکند . علائم وسواس شستشو سه گروه مورد بررسی است . ابتدا گروه آلوده هراسی که ره آنها گفتیم . گروه دوم و سوم ریشه دینی و مذهبی افراطی دارد که از نظر دینی نیز مردود شمرده میشود . گروه دوم کسانی هستند که هر جای خیس را نجس میدانند .

صورتیکه اسلام آمده است اگر نجس بودن جایی را به چشم ندیده شید اجازه جستجو و تحقیق ندارید و ید آنجا را پاک بشمرید اگر کسی عرق کرده یا حتی دست و صورت خود را شسته شند او را نجس میدانند . از دست دادن یا روبوسی امتناع میکنند به هرجایی که آنها دست بزنند نجس میدانند . از علائم وسواس شستشو آنها اینست که وقتی کسی از راه میرسد ید کفشها و جورابش را بیرون از خانه آورده و استحمام کند . هنگام بیرون آمدن از حمام ید بدنش کاملا خشک شده شد و پای خیس داخل خانه نیاید . گروه سوم همه جا را ید کاملا شسته و بعد سه ر آب بکشند . و ید شلنگ یا آب روان آبکشی شود . هر کدام بسته به ذهن خود نوعی آبکشی را میپسندند که همه اینها از نظر اسلام مردود شمرده میشوند .

 

مان وسواس شستشو

مان وسواس شستشو ابتدا ید از ذهن و افکار آغاز شود . سپس آوردن نمونه هایی اورا متقاعد کنیم . اگر قرار شد کسی از آلودگی میکروبی هراس داشته شد آن شخص پزشک است یا پرسر و پرسنل بیمارسن . چون آنها بیش از هرکسی معرض آلودگی قرار دارند . به او بیاموزیم بدن انسان بیشتر موارد بطور زیستی برای آلودگی ها پادتن تولید میکند . بدن قا است آلودگی مرزه کند . قدم بعدی اینست که ببینیم منشا پیدایش افکار مزاحم و احساس هراس چیست ؟ توارثی است ؟ یا اثر فشارهای روانی شخص بوجود آمده است . هر اختلال منشا ناامنی ذهنی دارد . مان وسواس شستشو را کمک گرفتن از مراکز مشاوره آغاز کنید .

یکی از راه های موثر مان وسواس شستشو مواجهه سازی است . این روش از بیمار خواسته میشود دسن خود را معرض چیزی که از آن هراس دارد قرار دهد . مثلا دستمالی تمیز که خودش آنرا نشسته است ( البته این موارد ید تمیز شند اما بیمار آن را تمیز نکرده شد . چون از نظر بیمار هر چیزی که خودش پاکسازی نکرده آلوده است ) به او اطمینان میدهند که لمس اشیا تمیز هیچ خطری برایش ندارد .سپس از او میخواهند که دفعات شستشو را یک برگه یاد داشت کند . یابد که هر روز مان او بهبود حاصل شده است . ( خودنظارتی ) . حال او لیست خود را کمک مانگر مرورمیکند  و از بهبود خود لذت میبرد . پس آسیب شناسی توسط روان مانگر ، دارو مانی ، همکاری خانواده و روش مواجهه سازی میتواند مفید شد .


بیشتر بخوانید: تمرین مان وسواس فکری


 

عوارض وسواس شستشو

عوارض وسواس شستشو نگفته پیداست . سلب آسایش از خود و داشتن زندگی ترس و دلهره . عوارض وسواس شستشو فقط بیمار را رنج نمیدهد بلکه اطرافیان نیزآرامش نخواهند داشت . آنها مدام گیر افکارمزاحمی هستند که به ذهن بیمارهجوم می آورند . مورد نوع مذهبی افراطی که از خیس بودن هراس دارند گاه منجر به کثیفی بیش از اندازه میشود . آنها برخی اوقات جایی را که میپندارند پاک نیست قابل استحمام یا شستشو نمیدانند . ممکن است ماهها دوش نگیرند و دسنشان را نشویند . این گمان که این محیط نه حمام پاک است ونه اقها ،اگر خیس شوند او نیز نجس میشود . حوله تمیز و لسها به گمان آنها خوب آبکشی نشده و نجس هستند . این افکار عث رنجش اطرافیان میشود

تمام این عوامل کثیفی ، سو؛ ظن و نجس انگاری دیگران عث میشود اطرافیان از او فاصله گرفته و دیگر او معاشرت نکنند . خود او هم جایی نخواهد رفت . انزوا و تنهایی بیماری روحی اورا شدیدتر خواهد کرد . بهتر است کمک یک مانگر و یک عالم شرعی اورا از اشته بودن افکارش مطلع کنیم و سپس مان را آغاز نماییم . البته ز هم میگوییم بیماری ید ریشه یابی روحی – روانی شود .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست؟


نشانه های اختلال وسواس شستشو

نشانه های اختلال وسواس شستشو کناره گرفتن از اطرافیان بطوری که تماسی لسها و اندام وی نداشته شند . آنها معمولا دستکش سفید بر دسن دارند و ادامه لسهایشان را به طور محسوس جمع میکنند . از دیگر نشانه های اختلال وسواس شستشو عدم روبوسی و دست دادن هنگام دید و زدیدها میشد . آبکشی بیش از حد دستشویی و توالت و شیر آلات حتی مهمانیها . آنها ممکن است هنگام مهمانی خانه شما وقتی میخواهند دستهایشان را بشویند از شما یک ظرف گودبخواهند . میخواهند پس از شستشو و تماس شیر آلات کاسه آبی دسنشان را پاک کنند .


بیشتر بخوانید: 


 

سوالات متداول

دلیل وسواس شستشو چیست ؟

دلیل اصلی ریشه روح و روان دارد . استرسهای بیش از اندازه ، زورگویی به او زمان کودکی عث هر اختلالی میتواند شد که یکی از آنها وسواس است . ممکن است دلیل توارثی داشته شد و او از والدین الگو برداری فکری و عملی کرده شد . و یا موارد نا محیطی بیش از اندازه کثیف و به اجر زندگی کرده و حال اعتماد خود را نسبت به اطرافیان از دست داده است .

وسواس نظافت چه زمانی اختلال تلقی میشود ؟

وسواس بطور کلی یک اختلال محسوب میشود اما نظافت وقتی بیش از اندازه بوده و برای شخص و اطرافیان ایجاد مزاحمت نماید یک اختلال محسوب میشود . نظافت وسواسی بدین گونه است که فرد هرق نظافت کند زهم نظیف بودن اشیا و خود شک داشته شد .

عوارض وسواس بیش از حد نظافت زندگی چیست ؟

ه رفتن وقت ، به زحمت انداختن اطرافیان و خانواده  میشد . ضمن به محض اینکه خانواده میخواهند خیال راحت استراحت کرده و ریلکس شند شخص وسواس به جای ایجاد محیط راحت برای آنها نگران تمیزی خانه بوده و شروع به غر زدن میکند .


بیشتر بخوانید: 


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: (Obsessive-Compulsive Disorder (OCD

 

 

مان وسواس شستشو چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت 6:19
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 12 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

وسواس احساس گناه چند مورد قابل بحث است . وسواس اصولا حس اضطراب زایی است که مدام ذهن را گیر خود میکند . این موارد شاید واقعی و شاید غیر واقعی شند . اما تداوم آن است که به زندگی ها آسیب میرساند . وسواس احساس گناه ناشی از تقصیری است که احساس میکنیم ید مورد آن کوهی نمیکردیم . وسواس احساس گناه بر چند نوع است . وسواس احساس گناه مورد دین و مذهب و وسواس احساس گناه مورد امور روزمره . ممکن است شخص وسواس برای فریضه های دینی و مذهبی خود احساس گناه کند . مثلا برای نماز خواندن . یا برای انفاق کردن به کسی که میتوانسته مالی را ببخشد . یا انجام فریضه حج یا رفتن به کربلا . این فکر که او ید اینکار را انجام میداده و نداده ، ذهنش را مشغول میکند و عث اضطراب او میشود .

وسواس احساس گناه ممکن است مورد گناهی که زمانی مرتکب شده است شد . مثلا مالی را به ناحق از کسی گرفته شد . شق دیگر این وسواس مربوط به امور زندگی میشود . مثلا وظیفه خود را نسبت به پ ، ماو یا فرزندان بخوبی انجام نداده شد . حتی ممکن است وظایفش را خیلی خوب انجام داده ولی یک مورد حتی کوچک کوهی کرده است . اینگونه موارد مشاوره اختلال وسواس لازم است . برای اینکه بدانیم ریشه بوجود آمدن وسواس چه بوده حتما ید مشاوره روانشناسی انجام دهیم . این مشاوره مان ، اساسی و ریشه ای خواهد بود  . برخورد خانواده شخص بسیار حساس است پس ضروری است که افراد خانواده نیز مشاوره خانواده بگیرند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


 

اختلال وسواس احساس گناه

اختلال وسواس احساس گناه ریشه روان شناختی دارد . فروید احساس گناه را عقده اودیپ مرتبط میداند . او علاوه بر این مورد اختلال وسواس احساس گناه را ریشه اضطراب  میداند .اضطراب  زمان تغییرات جنسی . نظریات دیگری هم مورد احساس گناه وجود دارد . برخی معتقد هستند اختلال وسواس احساس گناه محوریت جنسی نداشته و مربوط به رشد روانی – اجتماعی میشود . یعنی شخص وسواس مدام فکر میکند به دیگری آسیب رسانده است . احساس گناه میکند و این احساس ذهن او را گیر میکند .او کمتر افکار ست و مثبت زندگی کند . نتیجه احساس گناه ، اضطراب و افسردگی خواهد بود .

ریشه روان پویشی اختلال وسواس احساس گناه برخورد والدین میشد . وقتی مدام به کودک تلقین میکنند که بروز و عمل به احساسات و تعاملات ، غیر اخلاقی است . یا زمانی که بروز برخی کاستی هارا زندگی به گردن او می اندازند . مثلا اگه تو نبودی من اینق بدبخت نمیشدم . یا به خاطر تو من مات زندگی میکنم . این کودک همیشه خود را مقصر میداند . احساس میکند عث تیره بختی والدین شده است . صورتیکه واقعیت ندارد . یا اگر هم والدین به خاطر او به زندگی ادامه داده اند مسئول این تعامل فرزند نیست . هرکس مسئول تصمیم ست یا اشته خود میشد . بوجود آمدن این حس دو دلیل دارد . یا شخص خود برداشتهای اشته دارد و ذهن غم انگیز دارد . یا برداشتهای خود تعصب به خرج میدهد و راه را برای برداشت مثبت میبندد .

مان وسواس احساس گناه

مان وسواس احساس گناه به آسیب شناسی و مان ریشه ای بستگی دارد . این آسیب شناسی فقط ید مشاوره و بعد از آن مراجعه به روانپزشک مشخص شود . مان وسواس احساس گناه صورتی میسر است که فرد خود متوجه این اختلال شد و بخواهد که مداوا شود . اولین قدم مان شناختی ، مشاوره است . مهارت خلاص شدن از افکار مزاحم . این که بتواند این حس را از خود دور کند . مشاوران ابتدا او را طرز شناسایی رفر و افکار مزاحم آشنا میکنند . این که بتواند تشخیص دهد کدام افکار ناست و آزار دهنده هستند . سپس طرز مقابله هجوم این افکار را به او آموزش میدهند .همین که فرد بتواند این مهارت را پیدا کند که خود را مسئول هر پیامد و پیشامد ناگوار نداند بزرگترین قدم است .

پس مان وسواس احساس گناه سه مرحله دارد : شناخت ، کسب مهارت و تخلیه ذهن از این افکار .


بیشتر بخوانید: تمرین مان وسواس فکری


 

مقابله وسواس احساس گناه

مقابله وسواس احساس گناه  وقتی میسر میشود که خود را موظف به عمل به راهکارهای مشاوره کنیم . اولین قدم برای سه مرحله شناخت ، کسب مهارت و تخلیه ذهن اینست که ور کنیم ما مسئول عملکرد و تصمیم گیری دیگران نیستیم حتی اگر پیشنهاد دهنده شیم . اینکه بپذیریم ما هم مانند بقیه افکار بی نقص و کاملی نداریم . یاد بگیریم به جای دیگران فکر نکنیم . بیاموزیم برای عمر خود ارزش قائل شویم . زمانی را که برای اندیشیدن به دیگران صرف میکنیم به پیشبرد اهداف خود بگذرانیم . بپذیریم که هر فرد مغز و اندیشه آفریده شده پس خودش ید برای کارهایش فکرکند . هر کس ید مسئولیت افکار و عملکردش را خودش بپذیرد . مقابله وسواس احساس گناه بوجود آوردن احترام برای خود ، افکار و لحظات زندگی مان میسر میشود .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست؟


وسواس احساس گناه شدید

وسواس احساس گناه شدید زمانی است که فرد بقی احساس گناه میکند که توان مقابله این حس را ندارد . ذهنش برای هر تصمیمی عاجز میشود . وسواس احساس گناه شدید عث میشود همه روزنه های امید بسته شود . لحظات فرد وسواس یاس و نومیدی میگذرد . او افسرده است . رنجور و ناتوان به نظر میرسد . او ممکن است گناه بزرگی مرتکب نشده شد . به کسی آنگونه که فکر میکند آسیب نرسانده شد اما روان او زنجیر شده رهای احساس گناه است . برای رهایی از این حس ید به خاطر آورد که بخشودن کاری پسندیده است . همانگونه که ما دیگران را میبخشاییم ید خودمان را نیز ببخشاییم . همه ادیان و مذاهب توبه و زگشت از گناه وجود دارد . توبه یعنی بخشوده شدن پس احساس گناه جایگاه خود را از دست میدهد .

یکی از آزار دهنده ترین وسواسهای احساس گناه ، حسی است که مورد فردی وفات یافته به شخص دست میدهد . شخصی از دنیا رفته و فرد مورد کوهی کردن عملی نسبت به او شدیدا احساس گناه میکند . مثلا اگر پم را فلان دکتر میبردم بیماریش زودتر خوب میشد . یا به فلانی اگر پول میدادم زندگیش کمتر دچار بحران اقتصادی میشد . این افکار مورد کسی که دیگر این دنیا نیست خوا می آزارد . صورتیکه شاید اگر کوهی نمیکرد بهتر بود ولی اکنون این افکار مورد خود و خانواده و وظایف اجتماعیش کوهی میکند . اگر مورد شخصی که قا به جبران نیستم احساس گناه را کنار بزنیم میتوانیم برای دیگران مفید شیم . این ور میتوان زندگی مفیدتری داشت و خود را  از شر افکار منفی را رها کرد .


بیشتر بخوانید: 


سخنی کوه شما

بزرگان میگویند احساس گناه بدتر از خود گناه است . مرکز مشاوره آویژه ضمن تقدیر از اعتماد شما براین زندگی آرامی آرزومند است .

 

سوالات متداول

علائم وسواس فکری احساس گناه چیست ؟

شخص شاد نیست ، افسرده است و اضطراب و استرس او قابل لمس میشد . مدام تمنای عفو دارد از کلمه ببخشید زیاد استفاده میکند هرکسی که احساس صمیمیت میکند از حس گناهش میگوید .

احساس گناه دائمی وسواس محسوب میشود ؟

بله . چون هر خطا و گناهی چه دینی و چه اجتماعی قابل بخشایش است . اشته زندگی آدمی وجود دارد و آدمی قابل اصلاح است و قابلیت زگشت و حتی جبران دارد . ولی شخصی که دچار احساس گناه دائمی شده واقع افکار مزاحمی را ذهن خود جا داده و این افکار به خود و دیگران صدمه میزند و وسواس محسوب میشود .

عوارض احساس گناه دائمی چیست ؟

افسردگی ، اضطراب و روان پریشی . او توانایی های خود را نادیده گرفته و کمتر قت ادامه زندگی شاد و مطلوب را برای خود پیش بینی میکند . حسی منفی وجودش را آزار میدهد که این حس برای اطرافیان و خانواده آزار دهنده است .


بیشتر بخوانید: 


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Intense Fear Of Guilt May Be At The Heart Of Obsessive 

 

وسواس احساس گناه چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت 4:48
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 8 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» مشاوره تلفنی استرس و اضطراب (شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ | ۰۳:۱۸)
» افراد دارای اختلال سلوک چه ویژگی هایی دارند؟ (جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۲۶)
» مشاوره تلفنی خیانت همسر (پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ | ۰۳:۲۰)
» چگونه عشق دروغین را تشخیص دهم؟ (چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۷:۰۶)
» رازهای یک رابطه عاشقانه عالی چیست؟ (چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۰۲)
» چه کودکانی دارای اختلال سلوک هستند؟ (چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۰)
» عشق و عاشقی چه نشانه هایی دارد؟ (چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۸)
» چرا برخی کودکان اضطراب جدایی دارند؟ (دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۳۳)
» اختلال شخصیت اسکیزوئید چیست؟ (دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۰)
» اعتماد به نفس غیر واقع بینانه چیست؟ (دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ | ۰۲:۰۶)
» راه های تقویت اعتماد به نفس کودکان چیست؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۴)
» هفت روش افزایش اعتماد به نفس چیست؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۷:۱۷)
» فرد دارای اختلال شخصیت افسرده چگونه رفتار میکند؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۵۶)
» راه های افزایش اعتماد به نفس در نوجوانان چیست؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۲۵)
» اختلال شخصیت پارانوئید چه نوع بیماری است؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۰۱)
» اختلال شخصیت خود شیفته چگونه درمان می شود؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۹)
» علائم کمبود عزت نفس چیست؟ (یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۰۴:۲۹)
» اختلال شخصیت ضد اجتماعی یا سر در لاک خود فرو بردن (شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۵)
» راه های جلوگیری از آلزایمر چیست؟ (شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۶:۲۳)
» چگونه با لجبازی کودک ۴ ساله خود برخورد کنیم؟ (شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۵:۵۸)
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 40
» بازديد ديرور : 81
» بازديد ماه گذشته : 1596
» بازديد سال گذشته : 2841
» كل بازديد : 2841

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 272
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.93.74.227
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
× بستن تبلیغات