عشق و عاشقی چه نشانه هایی دارد؟

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

عشق و عاشقی  بحث پرطرفدار روزهای جوانی و اتفاقا از مهم ترین مسائل این دوره از زندگی است. انتخاب ست شریک عاطفی از حیاتی ترین مسائل برای جوانان است. اما به راستی ملاک های صحیح برای عاشق شدن چیست؟ از نظر روانشناسی عاشق شدن علائمی دارد که توجه به آنها میتوانید ابراز عشق فرد مقابل خود را محک بزنید. واقع روانشناسی عشق به شما کمک می‌کند برای انتخاب شریک عاطفی مناسب آماده شوید. عاشق شدن اگر زمان مناسب و فرد مناسب رخ دهد میتواند برای انسان تعالی بخش شد اما انتخاب شریک عاطفی نامناسب و عشق های زودهنگام و خارج از چهارچوب میتواند مسبب اتفاقات تلخ بسیاری شد. برای جلوگیری از تجربه کردن این اتفاقات ناگوار پیشنهاد میکنیم روابط خود را کنترل شده و زیر نظر مشاور پیش ببرید و از رفر های هیجانی و شبزده جلوگیری کنید.

علائم عشق و عاشقی

علائم عشق و عاشقی به حالت های جسمانی و رفری تقسیم میشود. فردی که عاشق شد، توجه زیادی به عشق خود دارد و همه جا سعی لابردن او دارد. اگر رابطه عاطفی قرار گرفت برای پیشرفت شریک عشقی خود تلاش میکند. خود را معرض دید او قرار میدهد و سعی میکند به هر روشی توجهش را جلب کند. حواسش پیش اوست و رفر خود به او ابراز محبت میکند. اگر از او دور شد دچار تشویش و بی‌قراری میشود و برای دوره دیدنش تلاش میکند. هنگام رو به رویی او دچار تپش قلب و اضطراب میشود اما پس از پایان ملاقات احساس آرامش میکند. اگر گیراحساسات عاشقانه شدید‌ یا به شما ابرازعلاقه شده و مورد آن اطمینان ندارید، استفاده از خدمات مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه میتوانید از حقیقی بودن این عشق یا مناسب بودن آن مطمئن شوید.

احساس عشق و عاشقی

احساس عشق و عاشقی یکی از زیترین هیجاناتی است که انسان طول زندگی خود تجربه میکند. احساس عشق بخشی از وجود انسان و غرایز اوست. هرکدام از ما ممکن است عاشق شویم و این امری کاملاً طبیعی است. چیزی که اهمیت دارد انتخاب ست شریک عاطفی و همینطور کنترل کردن احساس عشق است. همچنین برای جلوگیری از شکست های عاطفی نید مورد روابط عاطفیمان شبزده و هیجان محور عمل کنیم. معمولاً عشق، چشم و گوش فرد را میبندد و فرد عاشق نصیحت ها و تذکر های دیگران را نادیده میگیرد و احساس میکند که بهترین انتخاب دنیا را دارد. این رفرها میتواند عاقبت بسیار تلخی برای فرد داشته شد و سرانجام او را نسبت به هرگونه ماجرای عشقی بدبین و دلسرد کند. کمک گرفتن از مشاوره پیش از ازدواج میتواند احتمال موفق بودن رابطه عشقی شما را لا ببرد.

حفظ عشق و عاشقی

حفظ عشق و عاشقی بسیار پر اهمیت تر از شروع رابطه عاشقانست. برای اینکه احساس عشق را سراسر زندگی خود حفظ کنید و زندگین مثل روز اول عاشقانه بماند، ید مهارت های لازم را یاد بگیرید. برای شروع بهتر است مورد مثلث رابطه صحبت کنیم. از نظر استرنبرگ یک رابطه عاشقانه سه ضلع دارد که اضلاع آن صمیمیت، تعهد و رابطه جنسی است. یک رابطه زمانی موفق میشود که اضلاع آن تعادل کامل یکدیگر شد. حفظ عشق و عاشقی و تعادل نگه داشتن اضلاع مثلث استرنبرگ کار پیچیده‌ای نیست. انجام فعالیت های مناسب میتوانید عشق خود را پایان زندگی حفظ کنید. برای مثال:

  • تشکر کردن از همسرن را فراموش نکنید.
  • برای همسرن نامه های عاشقانه بنویسید.
  • ابراز محبت های فیزیکی و کلامی را فراموش نکنید.
  • صداقت را زندگین حفظ کنید.
  • بیش از حد از یکدیگر انتظار نداشته شید

 

مشکلات عشق و عاشقی

مشکلات عشق و عاشقی انواع مختلفی دارد. عاشق شدن میتواند موجب بروز مشکلاتی مثل عدم تمرکز و حواس‌پرتی و نوسانات هیجانی مختلف مثل استرس و اضطراب و همینطورعقب ماندن از برنامه های زندگی برای فرد شود. بخش دیگری از مشکلات  عاشقی مربوط به خانواده‌ها می‌شود. راضی کردن خانواده ها برای پذیرفتن عشقی که برای زندگی انتخاب کردیم مسئله ای جدی است که می‌تواند بسیار چالش برانگیز شد. اینگونه مشکلات جوامع امروزی بیشتر دیده می‌شود. هرچه سن فرد کمتر شد مشکلات او مورد انتخاب عشق خانواده پررنگ تر میشود زیرا کنترل کردن اوضاع این شرایط هیجانی نیازمند صبر و تجربه است. خانواده ها ید همدلی و صبر فرزندانشان را این زمینه راهنمایی کنند و از لجزی کردن آنها خودداری کنند. همچنین جوانان نیز ید از تجربه ی خانواده ها استفاده کنند و شبزده عمل نکنند.

فرار از عشق و عاشقی

فرار از عشق و عاشقی موضوعی جدی است که شیوع آن جوانان رو به افزایش است. گاهی این اتفاق به دلیل تجربه های ناگوار گذشته و شکست های عاطفی فرد رخ میدهد. فردی که یکر تجربه ی تلخی از عاشق شدن دارد، نسبت به تمام رابطه ها بد بین میشود و سعی میکند حد امکان از برقراری هرگونه ارتط عاطفی دوری کند. تجربه های شنیداری یا دیداری مربوط به دیگران نیز این زمینه بی تأثیر نیستند. دیدن خیانت های پی پی زندگی اطرافیان و از هم پاشیده شدن کانون گرم عاطفی آنها میتواند شمارا نسبت به احساس عشق سرد کرده و عث شود از عشق فرار کنید. هرچه سنین پایین تر شاهد اینگونه اتفاقات شید، امکان دوری از عشق و عاشقی شما لاتر میرود. البته کمک گرفتن از مشاوره میتوانید این مشکل را برطرف کنید.

سن مناسب عشق و عاشقی

سن مناسب عشق و عاشقی هر فردی متفاوت است اما چیزی که اهمیت دارد رسیدن به بلوغ های لازم برای برقراری رابطه است. برقراری رابطه ی جدی نیازمند رسیدن به بلوغ های روانی، مالی، اجتماعی و جنسی است. اگر زمانی گیر رابطه ی عاشقانه شوید که هنوز به بلوغ کامل نرسیدید و آمادگی های لازم برای برقراری رابطه را ندارید ممکن است آسیب های زیادی از این رابطه ببینید و نسبت به عشق بدبین شده و بعد از آن  برای همیشه فرار از عشق و عاشقی کنید . برقراری رابطه نیازمند شناخت کافیست و شناخت مسئله ای زمان بر است. پس ید فرصت کافی به خودن و فرد مقابلن داده و صبور شید. دوران آشنایی کوچک ترین علائم را نادیده نگیرید و به همه چیز دقت کنید. معمولا پسران، لای ۲۶ سال به بلوغ های لازم برای ازدواج میرسند و دختران کمی زودتر.

عشق های وغین

عشق های وغین مسئله ای است که این روز ها بسیار شایع شده است. دختران و پسران بسیاری دام های وسوسه انگیز عشق وغین گیرافده اند. برای اینکه گیر اینگونه روابط وغین نشوید، بهتر است ملاک های محکمی برای انتخاب پارنتر خود داشته شید و از همه مهم تر از برقراری روابط پنهانی و دور از اطلاع خانواده خودداری کنید. دوران آشنایی به رفرهای پارنتر خود دقت کنید هیچگونه علامتی را نادیده نگیرید. رفر های هرفرد مهم ترین ملاک برای تشخیص صحت گفته های اوست. مطالعه این زمینه و کمک گرفتن از مشاور میتواند حد زیادی به دوری شما از مشکلات عشق و عاشقی کمک کند. دانستن علائم عشق و عاشقی  و همینطور علائم عشق وغین میتواند برای شما بسیار کمک کننده شد گرفر اینگونه عشق ها نشوید. اگر دچار عشق وغین شدید سعی کنید که تجربه ی تلخ خود را تعمیم نداده و بدبین نشوید.

 

عشق و عاشقی میانسالی

عشق و عاشقی میانسالی بحث چالش برانگیزی است. چیزی که ید بدانید این است که عشق سن خاصی ندارد و هرکس هرسنی ممکن است عاشق شود. نید اجازه دهید حرف دیگران شما را از داشتن احساس عشق و عاشقی شرمسار کند. اگر همسر خوا از دست داده اید، اگر رابطه ی عاطفی خود دچار شکست شده یا رابطه ن به جدایی کشیده شده، اجازه دهید احساس عشق دوره وجود شمارا فراگیرد و به زندگین روح زه ای بخشد. هیچ وقت برای زندگی کردن و عاشق شدن دیر نیست پس هیچ نگرانی ای این مورد نداشته شید. زندگین را از نو شروع کنید و به حرف های دیگران اهمیتی ندهید. هیچ چیز از شما و خوشبختی ن مهم تر نیست. اما برای دوره عاشق شدن نیز ید دقت کرده و دام هوس ، عشق های وغین و اینگونه موارد نیوفتید.

سوالات متداول

برای حفظ عشق و عاشقی چه ید کرد ؟

حفظ عشق و عاشقی و تعادل نگه داشتن اضلاع مثلث استرنبرگ کار پیچیده‌ای نیست. انجام فعالیت های مناسب میتوانید عشق خود را پایان زندگی حفظ کنید. برای مثال تشکر کردن از همسرن را فراموش نکنید. برای همسرن نامه های عاشقانه بنویسید.

فرار از عشق و عاشقی به چه دلیل روی میدهد؟

این اتفاق به دلیل تجربه های ناگوار گذشته و شکست های عاطفی فرد رخ میدهد. فردی که یکر تجربه ی تلخی از عاشق شدن دارد، نسبت به تمام رابطه ها بد بین میشود و سعی میکند حد امکان از برقراری هرگونه ارتط عاطفی دوری کند.

سن مناسب برای عشق و عاشقی چه سنی است؟

سن مناسب عشق و عاشقی هر فردی متفاوت است اما چیزی که اهمیت دارد رسیدن به بلوغ های لازم برای برقراری رابطه است. برقراری رابطه ی جدی نیازمند رسیدن به بلوغ های روانی، مالی، اجتماعی و جنسی است

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی عشق  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۱۳ Scientifically Proven Signs You’re in Love 

 

عشق و عاشقی چه نشانه هایی دارد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:18
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 14 | لينك ثابت
نظر بدهید
نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نحوه ارسال :
کد امنیتی :
آخرين مطالب ارسالي
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۱)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۴)
» چگونه از اعتیاد به فیلم پورن رها بشیم؟ (شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۳)
» حل اختلافات زناشویی چگونه ممکن است؟ (جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۵)
» چگونه نشانه های زندگی ناموفق بشناسیم ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۰)
» معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام چیست ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۹)
» بهترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۷)
» وقتی مجردی بهتر است یا متاهلی؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۸)
» تشکر از همسر- چگونه از همسرم تشکر کنم؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۱)
» عذر خواهی از همسر- چگونه از همسرم عذرخواهی کنم؟ (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۵)
» ۱۰ راهکار برای مدیریت روابط عاطفی (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۳)
» چگونه روابط عاطفی زن و شوهر بهتر می شود؟ (یکشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۲۴)
» عوامل زندگی مشترک بدون ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۲)
» راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۷)
» راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۸)
» با انواع روش های شوهرداری موفق آشنا شوید (چهارشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۰)
» با مدیریت استرس اجتماعی کودکان آشنا شوید (سه شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۴۵)
» انتظارات زنان از مردان در زندگی زناشویی چیست؟ (دوشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۴۶)
» با ۱۰ راهکار مدیریت استرس اجتماعی آشنا شوید (یکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۷:۲۸)
» با ۱۰ راهکار مدیریت استرس اجتماعی آشنا شوید (یکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۷:۰۰)

نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 70
» بازديد ديرور : 115
» بازديد ماه گذشته : 185
» بازديد سال گذشته : 8462
» كل بازديد : 8462

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 370
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 35.172.195.82
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
× بستن تبلیغات