مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

چرایی ناکامی زندگی مشترک !

نشانه های زندگی ناموفق اکثر روابط زناشویی یکسان است. معمولا بعضی از این نشانه ها آشکار و بعضی دیگر کاملا نهفته است. گاهی زوجین نمی دانند که مشکل اصلی شان چیست، فقط می دانند که ادامه این زندگی برایشان سخت و دشوار است. بعضی از زوجین بعد از  مراجعه به مشاوره ازدواج زه میتوانند علت را ریشه یابی کنند. نشانه های زندگی ناموفق معمولا به وسیله روابط زناشویی و جنسی کمرنگ می شود. بعضی از زوجین همین که نیازهای اولیه شان مثل نیازهای جنسی وخورد و خوراکشان مین شود برایشان کافی است و علاقه ای به کش دادن مشکلات ندارند.

اما جالب است بدانید که بی تفاوتی نسبت به مشکلات یکدیگر، کار را آینده سخت تر خواهد کرد. اولین توصیه ما به زوجین این است که برای جلوگیری از این مشکلات، چند جلسه به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنند و ببینند آیا اصلا برای هم مناسب هستند یا نه. اجازه دهند یک فرد خبره و تجربه نظرش را این رابطه بیان کند.

زمانی که نشانه های زندگی ناموفق بروز می کند چه زمانی است؟

زمانی که نشانه های زندگی ناموفق بروز می کند زمانی است که دو طرف قبلا حس کنند که علاقه شان نسبت به هم کم شده است. اکثر مشاوران ازدواج هشدار می دهند که اگر زوجین به دنل ازدواج موفق و دوام هستند ید هم صحبت کنند. زیرا زمانی که نشانه های زندگی ناموفق بروز میکند دیگر فرد به آخر خط رسیده و واقع صبرش تمام شده است و این جسارت را به خود می دهد که حرف از طلاق بزند. همین طلاق های عاطفی که امروزه نیز ب شده ناشی از زندگی مکانیکی بدون عاطفه و عشق است.

این شرایط:

 • زوجین دوست دارند وقتشان را بدون هم و دوسنشان بگذرانند.
 • بهانه گیر می شوند.
 • علاقه ای صحبت همسرشان ندارند و بیشتر وقت خود را تلگرام و اینسگرام و دیگر وسایل ارتط جمعی می گذراند.
 • این جسارت را به خود می دهند که دعواها اسم طلاق را بیاورند.
 • بی مسئولیتی این خانواده موج می زند و به اصطلاح هر کسی راه خود را می رود.

 

نشانه های زندگی ناموفق

نشانه های زندگی ناموفق زندگی زوجین به شرح زیر است:

 • صمیمت و عشق این خانواده ها کمتر است.

از نشانه زندگی ناموفق، کمرنگ شدن عشق و محبت و صمیمت میان زن و شوهر است. زوجین دقیقا مانند هم خانه کنار هم زندگی میکنند و هیچ وجه مشترکی هم ندارند. علاوه بر آن، رابطه زناشویی این دسته از زوجین کمتر می شود. البته میزان صمیمت و عشق ارتطات جنسی متفاوت است. صمیمیت یعنی بدون اینکه توقعی از هم داشته شید به یکدیگر محبت کنید و عشق بورزید.

 • دعوا و مشاجرات بیشتر می شود

دعوا و  مشاجرات خانوادگی واقع آغاز مشکلات زناشویی است. معمولا این زوجین از همان اوایل رابطه ید به مشاوره ازدواج مراجعه کنند چون اصلا حرف هم را نمی فهمند. این زوجین ید هر چه زودتر راهکاری برای این مشکل پیدا کنند. اولین مساله این است که این زوجین به دنل بهانه گیری هستند. اگر واقعا نمی توانید هم زندگی کنید بهانه های بی مورد نگیرید. رو راست به همسرن بگویید به این علت و به آن علت قصد ادامه زندگی را ندارید.

 • بی اعتمادی

نشانه دیگر ازدواج ناموفق این است که زوجین مانند سابق به یکدیگر اعتمادی ندارند. اگر شما به همسرن بی اعتماید شید ید فاتحه این نوع روابط را بخوانید. چون پس از مدتی دیگر هیچ امیدی به آینده نخواهید داشت.

 • افزایش بی احترامی ها
 • خشم و اضطراب زن و شوهر نسبت به هم و به آینده
 • بهانه گیری های بی مورد
 • حسادت نسبت به موفقیت های یکدیگر
 • تهدید به طلاق
 • سرزنش کردن مدام
 • انتقاد کردن و تو سری زدن به یکدیگر
 • تهدید به طلاق
 • حرف های تلخ و دل شکنی های مدام
 • کنترل کردن هم

نیز از دیگر نشانه های زندگی ناموفق است.

منتهی شدن یک زندگی به طلاق چطور اتفاق می افتد؟

منتهی شدن یک زندگی به طلاق ناشی از بی تفاوتی مورد مشکلات زوجین و عدم پیشگیری و عدم مراجعه به مشاوره خانواده و تحقیق نکردن و نداشتن اطلاعات کافی زن و مرد از یکدیگر است. راه هایی که می توان به شما تشخیص طلاق به شما کمک می کند شامل موارد زیر است:

 • خشم و عصنیت زوجین
 • عدم توافق مورد اکثر مسائل (شخصی-زناشویی- خانوادگی)
 • طغیان کردن
 • عدم پذیرش مسئولیت و بی تفاوتی نسبت به مسائل زندگی
 • عدم ک زن بدن
 • یادآوری خاطرات بد
 • نامهرنی
 • حسادت بی مورد
 • توقع بیش از حد زوجین از یکدیگر و تحت فشار قراردادن یکدیگر
 • مشاجره و بحث های طولانی مدت

می تواند از جمله موارد منتهی شدن یک زندگی به طلاق شده است.

اثرات یک ازدواج ناموفق

اثرات یک ازدواج ناموفق علاوه بر اینکه روی شخص و خانواده مشهود است، روی اجتماع نیز کاملا حس می شود. قطعا شخصی که طلاق گرفته چه به لحاظ روحی و چه جسمی وضعیت نابسامانی قرار می گیرد. این شرایط رابطه مستقیم بر روی فعالیت های اجتماعی او هم اثر خواهد گذاشت. اثرات یک ازدواج ناموفق عرت است از :

 • بیماری های روحی و جسمی

معمولا ازدواج های ناموفق به دلیل جو متشنج خانواده، زوجین استرس لایی رو تحمل می کنند. همین استرس لا و اعصاب خراب عث می شود فرد معرض بیماری های خطرناکی قرار گیرد. همین استرس لا و اعصاب خراب عث می شود فرد معرض بیماری های خطرناک روحی و روانی مانند افسردگی و بیماری های جسمی دچار شود. به همین دلیل توصیه می شود حدالامقدور بعد از طلاق به مشاوره خانواده مراجعه کنید آثار منفی طلاق کمتر شود.

 

نحوه برخورد ناکامی ازدواج

نحوه برخورد ناکامی ازدواج نیاز به عزم و اراده فرد دارد. معمولا تمام روانشناسان توصیه  می کنند زمانی که اتفاق بدی زندگی ن رخ می دهد مانند مرگ عزیزان، مشکلات مالی و … ابتدا بپذیرید که این اتفاق افده و اینکه ید برای این مشکل راه حلی بیاندیشید.

سعی کنید فعالیت خو ا اجتماع بیشتر کنید.

سعی کنید دوسن خوب آشنا شوید.

اگر فرزندی دارید که شما زندگی می کند سعی کنید او را دوسن خوب آشنا کنید یا کلاس هایی ثبت نام کنید که وقت و انرژی زیادی از شما بگیرد دیگر فرصتی برای انرژی منفی نداشته شید.

تمرین کردن فراموش کردن گذشته نیز می تواند از دیگر موارد نحوه برخورد ناکامی ازدواج شد.

سوالات متداول

شوهرم ۶ سال از من کوچکتره، من نمی تونم بچه دار بشم و الان هم شوهرم هم سر ناسازگاری من داره. به نظرتون میشه به ادامه زندگی اون امیدوار بود؟

مشکل شما ید صحبت و گفتگو حل بشه، این زمینه مشاوره خانواده کمک زیادی بهتون می کنه. اگه به هیچ وجه مایل به ادامه زندگی شما نیست پس بهتره فراموشش کنید.

من و همسرم خواست کردیم توافقی از هم جدا شیم اما همسرم دوست نداره که من مشاوره بیاد. جلسه آخر هم مشاوره حقوقیه. چطور میشه فهمید نظر مشاوره طلاق چیه؟

اگر همسرتون از اومدن به جلسه حقوقی امتناع کردن احتمالا مشاوره طلاق، رای رو به طلاق می ده و توافقات را به دادگاه اعلام می کنه. صورتی که طلاق توافقی شه.

آیا بعد از طلاق غیابی زن می تونه بعد از مدتی مهریه ش رو طلب کنه؟

بله اگر مهریه اش رو نبخشیده شه می تونه آن رو مجددا از مرد طلب کنه.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (۲۰ Signs You’re Succeeding In Life Even If You Don’t Feel …)

 

چگونه نشانه های زندگی ناموفق بشناسیم ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ساعت 14:30
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 15 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

چگونگی انتخاب همسر از دیدگاه اسلام!

معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام قطعا مطابق ارزش های دینی- مذهبی و اعتقادی فرد تنظیم شده است. البته این مورد بسیار مهم است که معیارهای اسلامی زنان و مردان هم متناسب و یکسان است. به همین دلیل به زوجین توصیه می شود علاوه بر صحبت مورد مسائل مهم زندگی و ازدواج از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرند. مخصوصا زوجینی که معیارهای معنوی و مذهبی آن ها یکی نیست به احتمال زیاد آینده مشکل مواجه می شوند. مسائل فرهنگی و اعتقادی از مهم ترین شاخص هاست. هر چه زوجین این زمینه به یکدیگر نزدیک تر شند زندگی شان دوام بیشتری خواهد داشت و دیگر نیازی نیست که چند ماه بعد برای زندگی شان به مشاوره خانواده مراجعه کنند.

خانواده کانونی است که اعتقادات مذهبی عث رشد ورهای دینی شان شده واین اعتقاد از نسلی به نسل دیگر منتقل می شوند. خداوند متعال می فرماید : “هو الذی خلقکم من نفس واحده و جعل منها زوجها لیسکن الیها ” او خدایی است که همه شما را از یک جنس آفرید و همسرش را نیز از جنس او قرار داد کنارش بیاساید.

هم جنس بودن و هم کف بودن همسر این آیه به وضوح مشخص است. بزرگان و روانشناسان اعتقاد دارند هم سان بودن زن و مرد به خصوص مورد مسائل فرهنگی و اعتقادی به زندگی معنا می دهد. برخی از زوجین بعد از مراجعه به مشاوره ازدواج متوجه می شوند بیشتر این اختلافات به خاطر اختلافات فرهنگی است. این مقاله قشد داریم به معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام بپردازیم.

اصلی ترین معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام چیست؟

اصلی ترین معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام ایمان و پایبندی به اصول و ارزشهای دینی است.

 • ایمان

مردان و زنان ایمان و تقوا علاوه بر اینکه آرامش زندگی شان را تضمین می کنند ، والدین خوب و صالحی برای فرزندانشان خواهند بود. جایی خداوند متعال می فرماید: هر کس به خاطر فردی دیندار ازدواج کند خداوند همه دنیایش را برای او فراهم میکند.

 • اخلاق نیکو

اخلاق نیکو یکی از اصلی ترین معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام است. اخلاق نیکو عفت، امانت داری، وفای به عهد، مهرنی زن و فرزند و همسر و رعایت حقوق دیگران ، رعایت حجاب، نجابت جمله صفاتی است که اسلام برای انتخاب همسر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • اصالت خانوادگی

اصلی ترین معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام اصالت خانوادگی است. ورها و عقاید و رفر و دینداری و تقوا و خدا ترسی و اخلاق نیک و ترک گناه مواردی است که به دید همه انسان ها خوب و نیکو است. اسلام به عنوان کامل ترین دین کاملا به این موضوع پرداخته است. چه بسا خانواده هایی که به لحاظ فرهنگی اختلاف زیادی هم دارند و این اختلاف ورها و عقاید عث شده کارشان به طلاق بیانجامد. زندگی این خانواده ها معمولا بدانند کمک مشاوره ازدواج غیر ممکن است و برای کوچکترین چیزها به مشکل بر می خورند.ر

 

اهمیت معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام چیست؟

اهمیت معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام ابعاد زیادی مورد بررسی قرار گرفته است. معیارهایی مانند، هم ترازی فکری و علمی، همیی دینی و فرهنگی مسائل صمیمی و ظاهری و تناسب سنی ایمان و تقوا نقش بسیار مهمی انتخاب همسری ایده آل و خوب دارد.

چنانچه امام حسن (ع) می فرماید: مردان و زنانی تقوا ازدواج کنید که اگر شما را دوست دارند شما را گرامی بدانید و اگر دوستن ندارند به شما ستم نمی کنند.

اهمیت معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام به قی مهم است که هم کف بودن و هماهنگ بودن را مهم ترین اصل انتخاب همسر می دانند. به همین دلیل توصیه می شود قبل از ازدواج حتما به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید.

ملاک های ازدواج موفق قرآن چگونه است؟

از ملاک های ازدواج موفق قرآن می توان به هم سنخ بودن زوجین نجابت اشاره کرد. چنانچه خدا سوره نور می فرماید” زن های پلید مردان پلید و زن های پاک برای مردان پاک ازدواج کنند”. این هم سنخ و هم کف بودن قرآن بسیار حائز اهمیت است. چه دوستی چه مسائل اجتماعی و مهم تر از همه ازدواج ید حتما مورد نظر قرار بگیرد.

از دیگر ملاک های ازدواج موفق قرآن که بسیار مهم است نجابت است. قطعا هر زن و مرد مسلمانی دوست دارد پاکدامن بماند و آینده نیز فردی پاکدامن ازدواج کند.

امام صادق (ع) می فرماید: هر گاه قصد ازدواج کردید، قبل از آن دو رکعت نماز بخوانید و از خدا همسری امین و عفیف و متواضع و دیانت و نجیب طلب کنید. کسی که روی حفاظت از ناموسش اهمیت زیادی قائل شد.

چگونگی انتخاب همسر از نگاه دین به چه صورت است؟

چگونگی انتخاب همسر از نگاه دین معمولا اینگونه است که توافق دو طرف بر سر مسائل تمام مسائل فرهنگی و اعتقادی ید گام اول موضوع صحبت ها شد. خوب اینکه یک زن مردی ازدواج کند که تمام مسائل همسرش رابطه داشته شد کار سختی است. معمولا ابتدای بحث ید اعتقادات خود را صریح و واضح اعلام کند. اگر پاسخ آن شخص هم مانند شما شد معمولا ابتدای کار بهتر است اعتقادی و فرهنگی دقیقا مناسب شما شد. هر اندازه اشتراکات اعتقادی و مذهبی بیشتر شد زندگی آرام تر و دوام تری خواهید داشت. به همین دلیل چگونگی انتخاب همسر از دیدگاه اسلام کمی معیارهای انتخاب همسر مکاتب و ادیان مختلف متفاوت است. بهتر است برای اطمینان از این اشتراکات به مشاوره خانواده مراجعه شود.

 

بهترین سن ازدواج از دیدگاه اسلام چند سال است؟

بهترین سن ازدواج از دیدگاه اسلام گذشته و زمان پیامبر اسلام برای دختران ۹ سال و پسران ۱۵ سال بود. ولی امروزه سن ازدواج دختران و پسران لاتر رفته است ومعمولا پسران و دختران متوسط ۳۰ سال است. البته خداوند متعادل قرآن سن ازدواج خاصی تعیین نکرده است. ولی به نظر مراجع دینی سن ازدواج از دیدگاه اسلام معمولا بعد از بلوغ جنسی و زمانی است که انسان به ک کاملی از خود می رسد.

سوالات متداول

چند سالی است که پسری رابطه دارم و قصد داریم ازدواج کنیم. خانواده ها به لحاظ اعتقادی فاصله زیادی دارند. آیا این ازدواج به صلاح است؟

اگر احساس می کنید این مشکل وارد زندگی شما می شود بهتر است آن را نادیده بگیرید و مرا ممکن است آینده دچار مشکل شوید.

آیا می توان اعتقادات همسر را تغییر دهیم؟

قطعا نه. میل و گرایشات مذهبی چیزی است که زور و جبر از بین برود. بهتر است هم کیش و هم کف خود ازدواج کنید.

به نظر شما ازدواج شخصی بی دین به صلاح است؟

قطعا نه… به احتمال زیاد این شخص دچار مشکلات متعددی می شوید. دین عث می شود که بعضی موارد ترمز فرد برای انجام کارهای زشت کشیده شود. ممکن است این شخص اتفاقات بدی را تجربه کنید. به صلاح نیست این فرد ازدواج کنید. اگر فکر می کنید او کسی است که میتواند شما را خوشبخت کند قبل از هر چیز به مشاوره پیش از ازدواج مراجعه کنید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: ( Chapter Five: Criteria of Spouse Selection …)

 

معیارهای ازدواج  از دیدگاه اسلام چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ساعت 12:29
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 13 | لينك ثابت
5 / 5 ( 2 votes )

راه ست انتقاد از همسر چیست؟

انتقاد از همسر میتواند از مهمترین مهارت هایی شد که هر فرد مهلی ید زندگی مشترک از آن برخوردار شد. همه زندگی های زناشویی و همه جوامع بشری موقعیت ها و شرایطی پیش می‌آید که آن زنان و مردان مورد موضوعی خاص از عملکرد و رفر همسر خود ناراضی شند و نسب به او اعتقاد داشته شند . اما به راستی انتقاد از همسر چگونه ید صورت بگیرد که هم اثربخشی لازم را داشته شد و هم اینکه به تعادل روانی زندگی مشترک آسیبی وارد نکند؟ این متن به پاسخ این سوال میپردازیم . مشاوره زناشویی راه های زیادی را به زوجین پیشنهاد میکند که بتوانند ست و مفید و موثر انتقادهای خود را همسرانشان مطرح کنند. ادامه توضیحات بیشتری راجع به نحوه انتقاد کردن زندگی مشترک را ارائه میکنیم.

 بهترین شیوه انقاد از همسر کدام است ؟

شیوه انتقاد از همسر میتواند بسته به شرایط یا ویژگیهای او متفاوت شد. مورد شیوه انتقاد از همسر نکاتی قابل توجه است که ادامه به برخی از آنها میپردازیم:

 • مشاوره خانواده بر این نکته کید میشود که انتقاد از همسر حتما ید حریم خصوصی زندگی زوجین اتفاق بیفتد . انتقاد کردن از همسر جمع اغلب اوقات عث به وجود آمدن اغتشاش بین زن و مرد میشود.
 • زوجین حتما ید مورد موضوع مورد انتقاد اطمینان حاصل کنند و مورد موضوعی که راجع به آن شک دارند زمان اطمینان حرفی به میان نیاورند.
 • نحوه انتقاد کردن همسران از یکدیگر ید ملایمت و عطوفت همراه شد. حرف زدن پرخاشگری اصولا هر شرایطی را بدتر میکند.
 • مشاوره ازدواج هم به زوجین کم تجربه آموخته میشود که انتقاد از همسر ید پایه و اساس واقعی و منطقی داشته شد بتواند به ق کافی موثر واقع شود.
 • گاهی زوجین انتقاد را کمک یک واسطه به همسرشان منتقل میکنند. اما اکثر موارد انتقاد ید بدون واسطه صورت بپذیرد.

چگونگی انتقاد از همسر !

چگونگی انتقاد از همسر را بهتر است از این زاویه بررسی کنیم که انتقاد از شریک زندگی یک مهارت است که اگر صحیح و به موقع صورت بگیرد میتواند نقش سازنده ای را زندگی داشته شد. این موضوع حالت عکس نیز ممکن است اتفاق بیفتد. زوجین حتما ید به چگونگی انتقاد از همسر توجه داشته شند که نید انتخاب زمان انتقاد اشته کنند. برای مثال برخی از زوجین انتقادات از همسر را به صورت دعوا و پرخاشگری مطرح میکنند که این کار هم عث  شدت گرفتن دعوا بین افراد میشود و هم اینکه انتقاد مورد نظر بررسی نمیشود و ناگفته قی میماند.

 

بهترین نحوه بیان دلخوری چیست؟

بهترین نحوه بیان دلخوری زندگی زناشویی نحوه ای از بیان خواسته ها و ناراحتی هاست که عث سوءتفاهم رابطه زن و مرد نشود. به مثالی اشاره میکنیم که نحوه صحیح بیان مشکل را به طور ملموس تر توصیف کنیم. فرض کنید که زن از عدم استقلال شخصیتی و مدیریت مرد زندگی ناراضی است و میخواهد این مطلب را به شوهرش انتقال دهد. زن نید لحن تحقیر مرد حرف بزند و شوهر این حس را از همسرش یافت کند که؛ همسرم به من اعتماد و اعتقادی ندارد.

زنان نید از جملاتی مثل: (( تو هیچ استقلالی از خود نداری و همه به خودشان اجازه میدهند که برای تو تصمیم بگیرند)) استفاده کنند. حالا به بهترین نحوه بیان دلخوری دقت کنید. ((عزیزم به نظر من تو خیلی مدیریت زندگی و تصمیمات به موقع و ست گرفتن توانایی داری اما به نظرت بهتر نیست کمی بیشتر روی این موضوع متمرکز شوی نتیجه بهتری بگیریم؟ اگر احساس میکنی من هم میتوانم به تو کمک کنم فقط کافی است که به من بگویی)). اگر جملات را یکدیگر مقایسه کنید خواهید دید که ثیر کلمات چق زیاد است.

 اعتراض به همسر چگونه ید شد؟

اعتراض به همسر گاهی تنها راه قی مانده برای افراد روند حفظ زندگی زناشویی از آسیب های مختلف است . اما آیا اعتراض به همسر میتواند برای بهبود شرایط کارساز شد؟ پاسخ این است که بله قطعا این کار گاهی میتواند مناسب ترین راه برای خارج شدن زندگی مشترک از شرایط نامطلوب شد. اما زوجین ید دقت داشته شند که اعتراض به همسر نید به نحوی شد که به نوعی دعوا و گیری تبدیل شود و دوطرفف را آزرده کند. برای مثال میشود به حالتی اشاره کرد که مرد یک اشته را رفر و تصمیمات خود راسی مدیریت خانواده دائما تکرار میکند و هر چه زن تلاش میکند و سعی راهنمایی مرد و بهتر شدن اوضاع دارد تغییری حاصل نمی شود. این شرایط حتما زن ید مراتب اعتراض خود را به مرد ابراز و اعلام کند.

همسر انتقاد ناپذیر چه مشخصاتی دارد؟

همسر انتقاد ناپذیر لجزی و غرور خود نهایت به زندگی مشترک آسیب وارد میکند و این انتقاد ناپذیری کوه مدت و بلند مدت عوارض خود را زندگی زناشویی نشان میدهد. اما همسر انتقاد ناپذیر به فردی که بحث و گفتگو دلایل خود برای رفر و کردارش را توضیح میدهد گفته نمیشود. فردی که انتقاد ناپذیر است دارای مشخصاتی است مثل:

 • دائم خود را آگاه و دانا میداند دیگران را خیر
 • حاضر نیست به حرف همسرش حتی فکر کند
 • نیج خوب را به خود نسبت میدهد و نیج بد را به دیگران

 

چگونه از همسر خود به ستی انتقاد کنیم؟

این سوال بسیاری از نوانی است که به جلسات مشاوره خانواده مراجعه می کنند. اغلب آنها از این موضوع شاکی هستند که شوهرم انتقادپذیر نیست. او به ناراحتی های ما اهمیتی نمی دهد و اغلب به دنل پاسخ این سوال هستند که چگونه ناراحتی خود را به همسرمان بگوییم. نحوه اعتراض به همسر چیست؟ چگونه به همسرم بگویم از او ناراحتم؟ چگونه این ناراحتی را به همسرم نشان دهم؟ آیا نامه اعتراضم را به همسرم نشان دهم یا اینکه او رورو صحبت کنم؟ انتقاد از شوهر می تواند شامل موضوعات مختلفی شود مانند موضوعات جنسی، موضوعات مالی، چگونگی تربیت فرزندان و …که مشاوره زناشویی و زندگی مشترک پاسخ های آنها را خواهید یافت.

اما ید بدانیم انتقاد از همسر ید طوری شد که عث دلخوری بیشتر و تنش خانواده نشود. ید بگوییم که انتقاد از همسر زندگی زناشویی، به نوبه خود رفر مخربی نیست و حتی می تواند تعامل ست زوجین را بهبود ببخشد زیرا یک انتقاد سازنده می تواند پیامی را که زوجین بهم می رسانند به نحوه ستی هدایت کند و حس سلامتی رابطه آنها را تضمین کند. اما مسفانه ید بگوییم که اغلب افراد هنگامی که از آنها انتقاد می کنید زیاد استقل نمی کنند. نتیجه ید بدانید همسر شما نیز از این قائده مستثنی نیست.

نحوه ست انتقاد از همسر

نحوه ست انتقاد از همسر شامل مهارت های زندگی می شود که نوان ید آنها را رعایت کنند.

 • بهتر است هنگامی که می خواهید از همسرن انتقاد کنید به جای زیر سوال بردن رفر همسرن ابتدای بحث خواسته ها، امیال و نیازهای خود را مطرح کنید.
 • هنگام انتقاد از شوهر بهتر است دلخوری های خود را مکتوب کنید و به ریشه های رفرهای همسرن قل خودن بیشتر فکر کنید.
 • زمانی که می خواهید از همسرن انتقاد کنید سعی کنید خود را جای او بگذارید و حتی مواقعی به او بگویید من زمانی که خود را جای تو می گذارم، فکر میکنم تو به این مساله اینگونه فکر می کنی؛ این زمان ک متقابل شما بیشتر خواهد شد.
 • ابتدای بحث انتقاد از همسر ید به صورت واضح به همسرن بگویید که هدف ن از انتقاد از رفرهای او، صرفا حل مشکل است و قصد رنجش او را ندارید و نهایت می خواهید به تفاهم بیشتری دست پیدا کنید.
 • هنگام انتقاد از شوهرن طوری رفر نکنید که او عمدا قصد رنجش شما را دارد. بهتر است بگویید که اگر او شناخت بیشتری از نیازهای شما داشته شد قطعا این مشکلات پیش نمی آمد و علت این مشکلات می تواند یک سوءتفاهم ساده شد.

چگونگی انتقاد از همسر

چگونگی انتقاد از همسر سوالی است که خیلی از نوان به دنل پاسخ آن می گردند؛ علی الخصوص زمانی که آنها نمی توانند انگیزه تغییر رفر همسرشان را به وجود بیاورند و به بیانی از این بت مانده می شوند. هنگامی که می خواهید از همسرن انتقاد کنید سعی کنید کارهای مثبتی که او انجام داده را برایش زگو کنید و به او بگویید چق این رفرها نظر شما مهم است. اینگونه صحبت کردن عث می شود فضای بین شما بسیار صمیمی تر شود. یک فضای مثبت عاطفی قطعا انتقاد کردن سوءتفاهم کمتری به ر می آورد و شما می توانید بهتر پیام خود را به شوهرن انتقال دهید. به یاد داشته شید هنگامی که می خواهید از یک رفر همسرن انتقاد کنید، به هیچ وجه پیام ن را به صورت کنایه بیان نکنید. سعی کنید سخنان شما واضح، شفاف و مهرنانه شد.

 

روش های غلط انتقاد از همسر

روش های غلط انتقاد از همسر می تواند طیف گسترده ای را شامل شود که ما این مقاله سعی می کنید تعدادی از آنها را برای شما زگو کنیم. حتی المقدور از انجام آنها پرهیز کنید. روش های غلط انتقاد از همسر شامل موارد زیر است:

 • دلخوری خود از همسرن را دیگران مطرح کنید.
 • هنگام صحبت او، همسرن تحقیر و مورد تمسخر قرار دهید.
 • هنگام انتقاد از همسرن، او را دیگران مقایسه کرده و رفرهای آنها را به رخ همسرن بکشید.
 • هنگام انتقاد از همسرن یکدندگی و لجاجت کنید.
 • طوری همسرن صحبت کنید، گویی که دارید از او زگویی می کنید.
 • لحن بیان شما هنگام مطرح کردن انتقادن، سرشار از تندی، خصومت و یکدندگی شد.

چگونه ناراحتی خود را به همسرمان بگوییم؟

یکی از پرسش های مکرر خانم ها مشاوره روانشناسی اینه که میگن ما میاییم از شوهرمون انتقاد کنیم و اشتهش رو بهش بگیم یا لج میکنه یا دعوا راه می اندازه یا کار غلطش رو توجیه میکنه یا اصلا منکر رفرش میشه!! و من نمیدونم ید چه کار کنم؟ و برخی زوجین هم میگویند سکوت میکنیم و میسوزیم و میسازیم که این خود عث میشه از مدت احساس افسردگی و پوچی و بی انگیزگی اونا رو فرابگیره پس چه ید کرد؟

جواب ید گفت: برهیچ کسی پوشیده نیست که زندگی که اون انتقاد نشه همانند آب سالمی است که اگه یکجا راکد بمونه میگنده پس ید انتقاد کرد ولی نحوه انتقاد کردن رو بلد شد.


بیشتر بخوانید: فحاشی همسر خود چکنیم؟


 

نحوه ست انتقاد از همسر چیست؟

نحوه ست انقاد از همسر شناخت مردان نهفته است.

ابتدا چندویژگی مردان رومیگم و توجه به این ویژگیها، چناهکار رو مرورمیکنیم:

 • اولین ویژگی مردان کسب احساس اقتدار است پس هرچیزی این احساس رو کم کنه هاش مقابله میکنند.
 • دومین ویژگی مردان پناه بردن به غار تنهایی مشکلات و اختلافات است.
 • سومین ویژگی مردان کسب سریع اطلاعات و آگاهی و راه حل از گفتگو کردن است.
 • چهارمین ویژگی مردها اینه که اونا یک لحظه بر روی یک مساله تمرکز میکنند

خوب حالا توجه به این چند ویژگی که گفتم راهکارهای زیر رو نگاه کنید.

راه های انتقاد از همسر:

راه های انتقاد از همسر چیست؟

 • هرگز موقع انتقاد کردن شوهرتونو مقایسه نکنید و اسم فرد خاصی رو نیاریدمثلا نگید داداشم یا داداشت یا دوستت بلکه اونو فقط خودش مقایسه کنید مثلا عزیزم دیروز که نشستی و به حرفام گوش دادی خیلی کیف کردم و بهت افتخار کردم (هم اقتدار و هم اطلاعات میدید)
 • اگر بتوانید به جای انتقاد کردن از شوهرتون به او پیشنهاد بدیداثربخش تر خواهد بود مثلا به جای اینکه بگیم چرا من رو تفریح نمیبری به او بگیم وقتی منو تفریح میبری حالم خوب میشه و یا به جای اینکه بگید چرا دیر اومدی خونه؟و حالا کجا بودی؟ میتونید بگید خیلی ترسیدم و نگرانت شدم اتفاق خاصی افده بود که دیر اومدی؟ (دارید هم اطلاعات میدی و هم اقتدار)
 • برای انتقادکردن وقت شناس شید مثلا وقتی شوهرتون تو غار تنهایی هست انتقاد نکنید چون اون از این وضعیت داره لذت میبره و شما حرف زدنتون هرچند هم صحیح و ست و منطقی شه دارید حس کیف رو از او میگیرید مثلا وقتی از سرکار اومد خونه یا دیر اومد خونه یه مدت بهش وقت بدید خودشو زیابی کنه (غار تنهایی)
 • خانم عزیز بر عکس خودتون که وقتی یک مرد بخواهد از شما انتقاد کنه ید کلی مقدمه چینی کنه پذیرشش براتون راحت بشه حین انتقاد کردن از مرد خیلی براش توضیح و تفسیر ندید چون مردان حوصله نشستن و حرف گوش دادن ندارند پس خلاصه برو سر اصل مطلب (کسب سریع اطلاعات)

نحوه ست انتقاد از همسر

 • انتقاد از شوهر ید مکان مناسب مثلا جاهایی که شلوغه و کسی شما رو نمیشناسه و همراه یک چیز لذت بخش شه انجام بشه مثلا پارک و جنگل که اون موسیقی صدای آب و یا خوردن تنقلات هست انجام بشه.
 • برخی خانم ها حین انتقاد کردن داد و فریاد و جیغ میزنند سوال من اینه مگر همسر شما ناشنواست من میدونم شما حداقل داد زدن خودتون رو یه لحظه تخلیه میکنید ولی میدونید دیگه حرفتون اثر نخواد داشت و متقابلا اونم فریاد بلند تری بر سر شما میزنه و چون تن صدای مردان کلفت است هرگز نمیتونی بلند تر از او حرف بزنی و نتیجه رو به گریه و زاری میاری!!!(کاهش اقتدار دادن به مرد).
 • از انتقاد کردن حین دعوا ،عصنیت و مشاجره زناشویی بپرهیزید چون دعوا احساس بر دو طرف غالبه هیچ حرف منطقی پذیرفته نمیشه و حتی اثر معکوس خواهد داشت(حس کاهش اقتدار و عدم تمرکز بر روی چند مساله).
 • هیچ وقت از مردتون انتظار نداشته شید که اگر انتقادی کردید سریع بر روی او اثر بگذاره بلکه به او فرصت فکر کردن بدید اجازه بدید مطالب شما رو تجزیه وتحلیل کنه اجازه بدید حس کنه انگار خودش داره به نتیجه میرسه نه اینکه شما به نتیجه رسوندیدش (اقتدار دادن و تمرکز بر یک مساله)

همراهان عزیز یادتون شه یک انتقاد خوب ید از همه تکنیک های لا استفاده کرد نه اینکه فقط یکی رو انجام بدید مطمئن شیوی شوهرتون اثر خواهد گذاشت.

 

سوالات متداول

چگونه خواسته های خود را به همسرمان بگوییم؟

انتقاد ازهمسر ید مکان مناسب مثلا جاهایی که شلوغه و کسی شما رو نمیشناسه و همراه یک چیز لذت بخش شه انجام بشه مثلا پارک و جنگل که اون موسیقی صدای آب و یا خوردن تنقلات هست انجام بشه.

نحوه ست انتقاد از همسر چیست؟

نحوه ست انقاد از همسر شناخت مردان نهفته است.چندویژگی مردان رومیگم و توجه به این ویژگیها، چناهکار رو مرورمیکنیم:اولین ویژگی مردان کسب احساس.اقتدار است پس هرچیزی این احساس رو کم کنه هاش مقابله میکنند.دومین ویژگی مردان پناه بردن به غار تنهایی مشکلات و اختلافات است.سومین ویژگی مردان کسب سریع اطلاعات و آگاهی و راه حل از گفتگو کردن است.چهارمین ویژگی مردها اینه که اونا یک لحظه بر روی یک مساله تمرکز میکنند.

بدترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟

هنگام انتقاد از همسرن، او را به هیچ وجه تحقیر و مورد تمسخر قرار ندهید.هنگام انتقاد از همسرن، او را دیگران مقایسه نکنیدو رفرهای آنها را به رخ همسرن نکشید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How Couples Can Use Criticism Constructively

 

بهترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ساعت 8:37
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 12 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 29
» بازديد ديرور : 7
» بازديد ماه گذشته : 1127
» بازديد سال گذشته : 1127
» كل بازديد : 14752

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.223.3.101
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات