مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

وقتی مجردی بهتر است یا مهلی؟

تفاوت مجردی و مهلی

وقتی مجردی بهتر است که از تمام لحظات زندگی ن استفاده کنید. قطعا دوران تجرد دورانی است که آزادی و راحتی شما بیشتر است. هر کاری بخواهید انجام می دهید و هر چه بخواهید می خورید یا دوسنن به سفر های مجردی بروید بی آنکه بخواهید به کسی پاسخ دهید. البته برای بعضی مجرد ها داسن اینگونه نیست. آن ها معمولا ید به والدینشان پاسخ میدهند. اما نظر بسیاری از روانشناسان این است که وقتی مجردی بهتر است عقده ای دلت نشد. اما آزادی های بیش از حد بعضی مجردها عث شده که زمانی که تصمیم به ازدواج می گیرند و نامزدشان به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه می کنند، مشاور به آن ها میگوید که دست نگه دارند زیرا هنوز برای تشکیل خانواده آماده نیستند.

این افراد دوست دارند که همچنان آزاد شند. این افراد قطعا اگر رفر خود دقت نکنند بعد از ازدواجشان ید هر روز مقابل دفتر مشاوره زناشویی و زندگی مشترک شند و از مشکلاتشان بگویند. حتی بعضی موارد دیگر امیدی به ادامه زندگی نیست چون زن و شوهر دوست دارند به دوران مجردی خود برگردند. پس بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای ازدواج به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید و قبل از آن برای شروع زندگی مهلی آماده شوید.

وقتی مجردی بهتر است یا مهلی

سوال اینجاست که وقتی مجردی بهتر است یا مهلی؟ عده ای میگویند دوران تجرد بهتر از دوران مهلی است. اما عده نظرشان متفاوت است. ناگفته نماند این موضوع بستگی به شرایط دوران تجرد یا هل دارد. مثلا برای بعضی افراد که شرایط زندگی بهتری دارند دوران مجردی بهتری دارند و برای برخی دیگر هم ازدواج کلید حل مشکلاتشان است. به همین دلیل پاسخ به این سوال که وقتی مجردی بهتر است یا مهلی کاملا نسبتی است و نمی توان پاسخ ستی به آن داد. علاوه بر این اکثر ما آدم ها هیچ گاه از شرایط خود راضی نیستیم و همیشه افسوس گذشته را  می خوریم. پس ید پای د و دل همه نشست و حرف های همه را گوش کرد و توجه به روحیات خود به نتیجه رسید.

کل می توان گفت زندگی شما کاملا وابسته به انتخاب های شماست. اگر انتخاب ستی داشته شید قطعا پیامدهای خوبی انتظارن خواهد بود و اگر انتخابن از روی منطق و عقل نشد و احساسی تصمیم بگیرید قطعا چالش های پیش رو براین سخت تر است.

 

شکل دنیا وقتی مجردی

شکل دنیا وقتی مجردی کاملا دنیای هل متفاوت است. مثلا اگر از یکی بپرسی دوران مجردی دنیای مهلی مقایسه کن یه دفتر صد برگ پر می شد. چون دوران مجردی دقیقا خیلی کارها رو ید کنار بزارن و خیلی از رفرهایشان رو ید تغییر بدهند یا خیلی چیزها رو نید بخورند یا خیلی جاها را نید بروند. حالا این تغییرات برای بعضی ها مثبت و برای بعضی ها منفی است. مواردی بوده که یک مجرد بعد از ازدواج کارشان به مشاوره خانواده کشیده شده است. چون نمیخواستند قبول کنند که از دوران مجردی بیرون آمده و حالا به یک فرد مسئول و متعهد تبدیل شده اند.

اگر شکل دنیای مجردی را به دایره تشبیه کنیم، دوران مهلی می تواند شبیه یک شش ضلعی شد. یعنی شما ید از چند جهت آمادگی داشته شید. چه به لحاظ جسمانی و چه به لحاظ روحی و روانی ید به آن مرحله از زندگی برسید که اولا یک نفر عقاید و نظرات مختلف زیر یک سقف آخر عمر زندگی کنید. ثانیا ید به لحاظ جسمانی آنق قوی شید که بتوانید فرزندان ستی تربیت کنید. ثالثا راه رو روش مدیریت مالی و مدیریت شخصی را بدانید و بتوانید همه را سر جای هم نگه دارید. این میان مشکلات و موانع سر راه زندگی را به آن اضافه کنید. این ست نیست که شما را از ازدواج بترسانیم اما توصیه ما این است خود ندیده اید که مسئول شید ازدواج نکنید.

تفاوت زندگی مجردی مهلی

تفاوت زندگی مجردی مهلی زیاد است اما این مقاله به مهم ترین آن ها اشاره میکنیم.

آزادی:

معمولا مجرد ها نسبت به افراد مهل بعضی جهات آزادتر هستند. چه روابط اجتماعی و چه موارد شخصی آزادی عمل بیشتری دارند اما مهل ها معمولا از آزادی واستقلال کمتری برخوردارند. همسر و فرزندان به نوعی سد راه آن ها هستند. به گفته روان شناسان مجردها نسبت به مهل ها استرس کمتری دارند. استرس کار، مخارج خانه، زندگی، فشار های روحی مجرد ها بسیار کمتر از مهل هاست.

مجردها نسبت به افراد مهل دوسن بیشتری دارند:

از دیگر تفاوت های زندگی مجردی و مهلی این است که مجردها دوسن بیشتری نسبت به افراد مهل دارند و به نوعی یک دوست خوب می تواند سنگ صبور و مشاوره خانواده و همدل و هم پایه آن ها شد دیگر آن فرد منزوی و تنها نشد. اما زندگی مهلی اینگونه نیست و تمام فکر و ذکر فرد به رتق و فتق امورات خانه پرداخته می شود و دیگر فرصتی برای دوست یابی ندارند.

تجربه زندگی مجردی

تجربه زندگی مجردی آنق به ذائقه بعضی ها خوش می آید که گاهی اصلا به فکرشان نمی رسد ازدواج کنند. از طرفی برای برخی آنق تلخ می شود که گاهی تنها راه خلاص شدن خود را ازدواج می دانند. اگر جوانان مورد تجربه زندگی مجردی سوال شود لاتفاق نظری نسبی دارند. یعنی هیچ کس مطلقا خوشبخت نیست. زندگی مجردی به این راحتی نیست و هل هم سختی های خودش را دارد. به همین دلیل قبل از ازدواج بهتر است از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید او ببیند آیا آماده ازدواج هستید یا خیر…

سبک زندگی مجردی

سبک زندگی مجردی نیز  مانند سبک های دیگر، به برداشت شما از زندگی و علاقمندی های شما، شیوه رفری، ارزش ها و خانواده مربوط می شود. فرهنگ ایرانی معمولا سبک زندگی مجردی مخصوصا برای دختران پذیرفته نبوده و به نوعی مورد سرزنش و نکوهش قرار می گرفته اما مدتی است به دلیل مشکلا اقتصادی و تغییر سبک زندگی رونق پیدا کرده است. این زمینه ید مسئولان و دولت مردان شرایط ازداج را مهیا کنند جوانان برای استقلال به ازدواج روی بیاورند و کمتر به این سبک از زندگی گرایش پیدا کنند.

 

سوالات متداول

                من مدتی است که به همراه دوسنم خانه مجردی داریم. مام اصرار دارد که من ازدواج کنم ولی من علاقه ای به ازدواج ندارم. لطفا مرا راهنمایی کنید.

اول اینکه بهتر است دیدگاهن را نسبت به زندگی مشترک تغییر دهید. مدتی تمرین کنید. اگر واقعا نتوانستید این سبک از زندگی را تحمل کنید بهتر است زمانی که آمادگی کامل پیدا نکرده اید ازدواج نکنید.

                به نظر شما زندگی مجردی بهتره یا مهلی؟ من دختری ۳۰ ساله هستم که موقعیت های خیلی عالی نداشتم. به نظرتون مجرد بمونم بهتره؟

این سوال خیلی کلی است. این مورد کاملا به شرایط شما بستگی داره، اگر قصد و موقعیتتون مناسب هست حتما ازدواج کنید.

                چطور زمان مجردی به آرامش برسیم؟

تو این شرایط معمولا ازدواج خوب سخته. از اون طرف نیاز داریم کنار یکی به آرامش برسیم. اگه موقعیت ازدواج نداری سعی کن فکرتو گیر کار کنی یا حتی به مسافرت بری و برنامه های فوق العاده داشته شی.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (Is it better to be single or married? Let’s find out )

 

وقتی مجردی بهتر است یا مهلی؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ساعت 14:08
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 10 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

تشکر از همسر چرا مهم است؟

تشکر از همسر و قدانی از او مهم ترین و ثیر گذارترین راه رسیدن به خوشبختی و سعادت و آرامش محیط خانواده است. انسان ها معمولا برای رسیدن به خوشبختی تمام تلاش خود را می کنند. اما بعضی از آن ها راه رسیدن به آن را نمی دانند و فکر می کنند برای داشتن آرامش خانوادگی ید هزینه های زیادی را بپردازند غافل از اینکه می توان چند کلمه مدت ها همسرشان را عاشق و دلداده خود کنند. بسیاری از موارد وقتی زوجین به مشاوره ازدواج مراجعه می کنند متوجه می شوند که کلید مشکلات پیش آمده این است که فکر می کنند که تمام کارهایی که همسرشان برایشان انجام می دهد وظیفه بوده و به نوعی از هم طلبکار هستند. زمانی که مشاوره زناشویی علت را به آن ها می گوید زه می فهمند بله ریشه مشکلشان یه تشکر ساده بوده است.

تشکر از همسر آنق مهم است که عث رشد معنوی، اخلاقی و رفری زوجین می شود. حتی مواردی که طرف مقابل کارش را ناقص انجام می دهد تشکر از همسر می تواند عث شود دفعات بعدی این کار را کامل تر و بی نقص تر کند. علاوه بر این سپاسگذاری شما ثیر مستقیمی روحیه او خواهد گذاشت. علاوه برآن تشکر و قدانی از همسرن عث می شود اعتماد به نفسش هر روز بیشتر شده و احساس کند ارزشمند است. فکر می کنید چرا بعضی خانواده حتی داشتن مشکلات زیاد کنار هم آرام هستند و احساس خوشبختی می کنند مقابل بعضی خانواده ها حتی داشتن امکانات زیاد هم هنوز احساس خوشبختی نمی کنند و کارشان به مشاوره خانواده نیز می کشد؟ عشق و سپاسگذاری کلید حل مشکلات است.

اهمیت تشکر از همسر

بسیاری از کارشناسان مورد اهمیت تشکر از همسر کید می کنند. بر طبق تحقیقات انجام شده، قدان بودن شما زندگی رابطه مستقیمی لا بردن روحیه و توان همسرن برای ادامه زندگی شما دارد. مسفانه بسیاری از زوجینی چیزی مورد اهمیت تشکر از همسر نمی دانند. مثلا مردان خود می گویند وظیفه مدیریت خانه است و یا مرد موظف است به امورات مالی همسر و فرزندان رسیدگی کند. این جملاتی است که به مراتب شنیده می شود مخصوصا اختلاف و دعواهای مکرر گفته می شود. اهمیت تشکر از همسر این موارد خلاصه می شود:

 • لارفتن استحکام و پایداری بنیان خانواده
 • لا رفتن سلامت روان همسر و فرزندان
 • آرامش محیط خانه
 • تغییر دید و نگاه همسر نسبت به اجتماع و افراد دیگر

این موضوع عث می شود همیشه قدان دیگر شید و لطف دیگران را به پای وظیفه شان نگذاریم. معمولا افرادی که از کلمات سپاسگذاری مانند متشکرم استفاده می کند خانواده و اجتماع از جایگاه لایی برخوردار است. وقتی از دیگران قدانی می کنیم اطرافیانمان اطمینان بیشتر و انگیزه بهتری کنار ما هستند.

افرادی که همیشه از دیگران تشکر می کنند معمولا نسبت به دیگران انرژی مثبت بیشتری دارند و کمتر افسردگی می گیرند. این افراد معمولا خشم خود را بهتر کنترل می کنند و سلامت روان دارند.


بیشتر بخوانید: نکات مهم مشاوره روانشناسی برای زندگی چیست؟


نحوه تشکر از همسر

نحوه تشکر از همسر بسیار ساده است و کافی است همسرن و زحماتش را ببینید. بیشتر زوجین فکر می کنند که به اندازه کافی از همسرشان سپاسگذار هستند اما واقعیت اینگونه نیست. نمی توانید تصور کنید که گفتن یا شنیدن عرت های مثل ” عزیزم برای همه چیز ازت متشکرم” ، ” متشکرم که زحمت بچه ها رو می کشی”، متشکرم که زحمت همه ما گردن توست”، ” متشکرم که به فکر منی و برای من غذا ست می کنی”، ” متشکرم که صبوری می کنی”

نکات مهم نحوه تشکر از همسر این است که به موقع و جای مناسب شد. مثلا وقتی همسرن از خستگی بعد از کار شکایت می کند می توانید شانه هایش را ماساژ بدهید و به او بگویید متشکرم. به خاطر این همه زحمت که برای من می کشی، آن زمان است که اکسیر عشق مانند اکسیژن  رگ های همسرن جریان پیدا می کند. بعضی موارد اگر همسرن از بی مسئولیتی شما ناراحت هستند و جر و بحث و مشاجره می کنند. این کار را امتحان کنید و ثیرش را ببینید. قطعا مراجعه به مشاوره زناشویی نیز می توانید راجب ترفند های تشکر از همسر بیشتر آشنایی پیدا کنید.

 

راه های قدانی از همسر

از جمله راه های قدانی از همسر این است که از کلمات محبت آمیز استفاده کنید. قبل از آن بهتر است که از همسرن تعریف کنید و از کارهای خوب او لیستی تهیه کنید. حتی کوچکترین جزئیات را به خاطر داشته شید. زمانی که همسرن ورش نیم شود میتوانید یک شاخه گل از او قدانی کنید. مورد آقایان، چون نسبت به خانم ها ون ریز تر هستند نمی توانند احساساتشان را به شما بگویند و به شدت به شما و احساسن نیازمند هستند. خانم ها می توانند تشکر و قدانی از شوهر، کاری کنند که انگیزه آن ها برای انجام کار و تلاش دوره بیشتر شود. بهترین راه قدانی از زنان نیز آغوش شوهرانشان است. آن ها را آغوش بگیرید و همان لحظه بگویید که زحمات آن ها را می بینید و از آن ها سپاسگذارید.

متن های خوب سپاسگذاری از همسر

از متن های سپاسگذاری از همسر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • همسر عزیزم تو تنها کسی هستی که قلب مرا تسخیر کردی، ممنون که مرهمی برای زخم های منی، همیشه کنارم بمون.
 • همین که هستی و همراهمی، لحظات تلخ زندگی را برایم مانند عسل شیرین کرده. از تو ممنونم که عشق رو به من هدیه دادی.
 • همسر خوبم، دوست مهرن و قابل اعتماد و دلسوز من، دوستت دارم و هر لحظه برای بودنت تشکر میکنم.
 • همسرم تو پاسخ تمام سوالات منی و راه حل تمام مشکلاتمی. تو مان د های منی، به خاطر همه چیز ازت ممنونم.
 • دیگر متن های خوب سپاسگذاری از همسر عرت است از:
 • همسر مهرنم، عشق تو به من، تلاش و مرزه کردنت، بهانه ای برای زندگی من است. عاشقانه کنارم بمان.
 • همسر عزیزم هر روز بیش از پیش عاشقت می شوم، تو پا به پای من سخت ترین شرایط کنارم بودی و هستی، لطفت را جبران می کنم.

فواید قدانی از همسر

فواید قدانیاز همسر زندگی مشترک را می توان یک کلمه خلاصه کرد” خوشبختی” اما بهتر است مورد جزئیات آن بیشتر بدانید. فواید قدانی از همسر عرت است از:

 • خوشحال کردن شریک زندگی
 • پایداری بنیان خانواده و بیشتر شدن مهر و محبت
 • ارضای نیاز ونی شریک زندگی
 • راحت بودن همسرن شما ( بسیاری از موارد همسرن به دلیل بی حوصلگی شما، خیلی مسائل را از شما پنهان می کنند، قدانی و سپاسگذاری شما عث می شود به قول معروف روی همسرن را به شما ز کرده و شما راحت تر صحبت کند)
 • صمیمیت و دلگرمی ن بیشتر می شود.
 • وابستگی و علاقه همسرن به شما بیشتر شده و مهرن تر شما رفر میکند.

 

سوالات متداول

همسرم توجه به شرایط مالی خوب، برام هدیه نمی خره.. به نظر این موضوع رو چطور براش مطرح کنم؟

      بهتره این مورد براش مثال بیارین. مثلا همسرم دوستم برای این کار رو کرده واین هدیه رو براش خریده. بهش بگین از گرفتن هدیه خوشحال می شید.

همسرم بعد از تشکر از من دوست داره مدام منم ازش تشکر کنم. آخه کاری نمی کنه که ازش تشکر کنم.

  خوب شما هم تشکر کنید و بگید اگه اینجوری بودی خیلی بهتر و بیشتر ازت قدانی میکرد.

شوهرم فکر می کنه کارای خونه و بچه داری کاری ندارده و فقط کار خودش کاره، لطفا راهنماییم کنید چطور هاش رفر کنم؟

      مسفانه بعضی آقایون این طرز فکر رو دارن که معمولا هم ارثی هست.خوب شما پیش قدم بشین، ازش تشکر کنید. ببیند اول اون هم از           شما تشکر می کنه. اگه تشکر نکرد بهش بگید که نیاز دارید که ازتون قدانی بشه. اگر به یه مشاوره خانواده هم مراجعه کنید عالی می شه.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (Thank you note to spouse examples )

 

تشکر از همسر- چگونه از همسرم تشکر کنم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ساعت 13:31
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 10
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1170
» بازديد سال گذشته : 1170
» كل بازديد : 14795

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات