مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 5 votes )

سن ازدواج پسر کشورهای مختلف دارای معیار های متفاوتی است . واقع ازدواج مانند یک معامله بزرگ است چون شما متعهد به دوست داشتن شریک زندگین ما بقیه عمرن می شوید چه ناراحتی چه شادی . آیا بحال به ازدواج فکر کرده اید ؟ بهترین سن برای ازدواج را چه سنی میدانید  ؟ آیا بقیه زندگی را یک زن می توانید صرف کنید ؟ بین عشق و کار چگونه تعادل برقرار کنید ؟ سن مناسب ازدواج کدام است ؟ آیا سن تضمینی برای ازدواج طولانی مدت خواهد بود ؟

سن ازدواج پسران یکی از مهمترین فاکتورهای زندگی موفق انسان است . گاهی شک و تردید و عدم اطمینان که این میان ثیر گذار است ، همین سن ازدواج پسر است . سوالاتی از این دست ذهن شما را مشغول میکند . افرادی که جواب واضحی برای این سوالات ندارند مشکلات بزرگی زندگی خود پیش رو خواهند داشت و ۴۰ صد از این افراد ازدواجشان  منجر به طلاق خواهد شد . شاید به نظرن سوال آسانی به نظر برسد که چند سالگی ید ازدواج کنید . آمارهای اخیر نشان میدهد که ۱۵ صد از بزرگسالان لای ۱۸ سال هرگز ازدواج نکرده اند و این تعداد همچنان رو به افزایش است . مشاوره خانواده نیز می تواند راهنمای شما این زمینه شد.

 بهترین سن ازدواج پسر

بهترین سن ازدواج پسر میانگین خاصی ندارد شاید بتوان ۲۲سال را نام برد . قوانین برخی از کشورها د این میان استثناهایی را قایل شده است . بهترین سن ازدواج پسران به فاکتور های متعددی وابسته است . قوانین برخی کشورها برای افرادی که به انداره کافی بزرگ نیستند و تصمیم به ازدواج میگیرند شرایط خاصی را نظر گرفته است . این میان مشاوره خانواده  برای کمک به افرادی است که به دنل بهبود رابطه خود هستند ، گزینه مناسبی است . مشاوره تشخیص بهترین سن ازدواج پسران تصمیم مطمئن تری به حساب می آید . ضروری است افراد کمک مشاوره ازدواج برخورد   احساسات و هیجانات عاقلانه رفرکنند و از مهارتهای ارتطی سالم برای حل و فصل  اختلافات استفاده بهره ببرند .

سن ازدواج پسران اگر ۲۰ سالگی شد دارای امتیازاتی است که شاید بعضی آقایان از آن آگاه نیستند . ازدواج ۲۰ سالگی زندگی شاد تری را نوید میدهد ، دوست داشتن همسر سنین پایین و به دنل آن متولد شدن بچه ها مشکلات مازادی کمتر از مزیت های پایین بودن سن ازدواج پسران است . این حالی است که پایین بودن سن ازدواج پسران عث میشود ابتدای جوانی  انرژی بیشتر و فراوان تر مسئولیت زندگی را به عهده گیرند .   این میان ازدواج سن پایین اختلاف سنی لا و مشکل زا را نیز مرتفع میکند .

سن ازدواج پسران سن ۲۰ سالگی احتمال منجر به طلاق شدن را ۵۰ % کاهش میدهد  . بر طبق آمارهای سال ۱۳۹۴ سن ازدواج ۲۰ ۲۴ بهترین سن ازدواج  پسر میتواند شد .

 

 مناسب ترین سن ازدواج  پسر

مناسب ترین سن ازدواج پسر ، سنی تعریف شده و قطعی نیست . بهتر است بگوییم تحت ثیر عوامل ثیرگذار یک ازدواج موفق میشد ، مانند پختگی هیجانی و عاطفی و مالی . شاید مردان بسیاری برخورد کرده شید که فکر میکنند و اعتقاد دارند که مناسب ترین سن ازدواج پسران  زمانی است که تمام شرایط محیا شد . مانند : داشتن خانه بزرگ ، حقوق مناسب ، امکانات مالی ، شغل  و موقعیت اجتماعی ،…اما واقعیت هایی وجود دارد که ید دانست .

بهترین سن ازدواج برای پسر زمان خاصی نیست راز و رمز خاصی هم  احتیاج ندارد و تمام اینها بهانه است برای عقب انداختن زندگی است به دلایل مختلف یا شاید ترس به عهده گرفتن مسئولیت .  مناسب ترین سن ازدواج پسران از دیدگاه افراد تفاوت دارد . هر کسی عددی را بیان میکند مناسب ترین سن ازدواج پسران  ، سن  ۲۴ ۳۲ سالگی ایران عنوان شده است  و آن را از ازدواج های طولانی مدت صد پایین طلاق میدانند . نمودار آمارها از روند لا رفتن سن و پایین آمدن میزان طلاق نشان داده اند.

هر ازدواج دارای ضربه هایی است که هر زمانی زندگی میتواند رخ دهد . مهم این است که شجاعت و حکمت از کنارشان بگذرید . بهترین سن ازدواج پسران زمانی است که هوش و فراست مشکلات را کمک گرفتن از مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی حل کرد که برقراری پیوندی قوی و به چالش کشیدن مشکلات ازدواج ، رابطه خود را برای طولانی مدت نگه دارید .

مهمترین فاکتور ها  برای نظر گرفتن بهترین سن ازدواج پسران:

 • ارتطات عاشقانه
 • فرزند پروری
 • امور مالی

ضرورت هایی مورد سن ازدواج برای پسر

برای ازدواج  ید کاملا مطمئن شید که شما آمادگی این سفر طولانی مدت را دارید . آمادگی برای یک رابطه سالم و پر رونق که ازدواج اسلام نیز آماده است . بسیاری از زوجها قبل از اینکه ازدواج کنند بهتر است مشاوره قبل از ازدواج شرکت کنند که این امر میزان موفقیت و استحکام ازدواج شما را لا می برد و شما را از همه چیز ره  ازدواج مطلع می کند .مناسب ترین سن ازدواج پسران زمانی است که او بتواند توانایی های پیش افده را به اراده های مستحکمی زندگی مشترک تبدیل کند .

شما ید اطلاعات زیادی را بدست بیاورید و اگر این زمینه احتیاج به همفکری دارید از مشاوران  مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی همفکری بگیرید . شما میتوانید از حمایتهای یک متخصص مانگرکه نزدیکی  شما قرار دارد استفاده کنید نگرانی های زناشویی خود را حل کنید . داشتن یک مشاور کنار شما و نوی ن میزان موفقیت ازدواج شما را لا میبرد و آن وقت مناسب ترین سن برای ازدواج پسر است.

قبل از ازدواج دو طرف بهتربن حالتهای خود  را نشان می دهند بدون کوچکترین نشانه از بروز اختلافات اما پس از ازدواج واقعیت تغییر میکند . گرفتن حمایتهای فکری برای همسر و شریکش یک زندگی فرصت های بهتر ایجاد میکند .

سن ازدواج پسران ایران

سن ازدواج پسران ایران میانگین اش  ۲۶ سال است که توجه به تعهدات بین المللی و عنایت به واقعیت موجود اجتماع ایران امروز است .

سن ازدواج ید بر مبنای بلوغ فکری ، بلوغ روانی و بلوغ اجتماعی شد که پسر قا به شناخت فرد و شریک زندگیش شد .

سن ازدواج برای پسر ایران بر اساس قانون ۱۵ سال به لا است . امروزه محدودیت سنی ایران برای ازدواج وجود ندارد . روانشناسان علت ازدواج های زود هنگام را ریشه فقر مادی و ورهای سنتی  بیان کرده اند . طی سالهای اخیر سن ازدواج  پسر ایران تلاش  نهادهای اجتماعی و لا بردن سطح آگهی مردم به ۱۸ سال رسیده است . تلاش برای آگاهی و روشن شدن خانواده هایی که ریشه سنتی دارند ادامه دارد از بروز مشکلات و طلاق ها که منجر به ناهنجاری های زیادی میشوند جلو گیری کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


 

 مشاوره سن ازدواج پسران

مشاوره سن ازدواج پسر توصیفی که از وضعیت جامعه تشریح شد امری ضروری است . اگر یک آقا یک رابطه یک خانم قرار دارد و آینده نزدیک قصد ازدواج ایشان را دارد ، علاوه بر هیجان طبیعی ، سطح مشخصی از اضطراب وجود دارد و حال فکر کردن به این کار هستند که چطور انجامش دهند ؟

این سوالات طبیعی هستند این (ازدواج) مانند یک مسافرت منحصر به فرد است اما چند نکته را بدانید گرفتن مشاوره سن ازدواج پسران به بهبود رابطه شما کمک میکند استفاده از مهارتهای ارتطی سالم برخورد احساسات اختلافات را حل و فصل کنید.


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


دانستن  این نکات برای تمام پسران ، بهترین مشاور و مانگر است :

 • مطمئن شید که او اولویت اول شما است و رابطه ازدواج شما از هر رابطه دیگری مهمتر است .
 • دانسته ها و دانش نوین را دست کم نگیرید . به شناخت و تجربیات او احترام بگزارید و اجازه دهید زندگین بکار رود .
 • مشاوره سن ازدواج پسران به او پیشنهاد میدهد شریکش احساساتشان را تدل کنند یک پسر ید احساساتی که از قلبش سر چشمه میگیرد امنیت همسرش به اشتراک بگزارد .
 • زندگی شخصی او را بشناسید ، ارتط همسرن خانواده اش پو ما چق رابطه آنها نزدیک بوده است ؟ آیا تحت حاکمیت پ یا ما است ؟ بعد از ازدواج رابطه آنها به چه شکل خواهد بود ؟
 • مدیریت زندگی مشترک جذابیت زیادی دارد اما تمام تصمیمات و کارهای روزانه را برعهده او نگذارید.
 • صبور و بخشنده شید فراموش نکنید هیچ کس کامل نیست حتی شما نوی خود صبور شید او هم انسانی مانند شماست دارای اشته و لغزش او هم کم کم یاد خواهد گرفت او را سرزنش نکنید .
 • به شریکن اجازه بدهید خودش شد او همان کسی است که شما را به او جذب میکند او را تشویق کنید خودش شد بیشتر به او آزادی بدهید دوسنش شد و او را محدود نکنید مشاوره سن ازدواج پسران را تشویق میکند اصول و پایه یک زندگی سالم را بسازند .برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

  خدمات مرکز

  این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

  منبع:   … Marriage Requirements Basics: Consent, Age, and

 

سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 22:29
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 52 | لينك ثابت
5 / 5 ( 3 votes )

چگونگی انتخاب همسر میتواند وابسته به فاکتور های بسیاری شد . مثلا فرهنگی که فرد آن بزرگ شده و تربیت یافته است . شاید فرهنگی که رشد و پایه های تفکر او آن قرار دارد چگونگی انتخاب همسر فرهنگ های دیگر متفاوت شد . این به معنای بد یا خوب بودن فرهنگ شما یا دیگران نیست . شما ید به این دلیل چگونگی انتخاب همسرخوب دقت کنید که مثلا ارزش شما برای فرهنگ مورد نظر ضد ارزش نشد . شاید مهمترین بخش فرهنگ که ازدواج موثر است رسومات و آداب خانوادگی  دو طرف شد . مورد این موضوع بهتر است خانواده ها از یک فرهنگ شند . غیر این صورت امکان بروز اختلاف وجود دارد . بهترین راه برای ازدواج بین دو خانواده متفاوت به تعادل رساندن رسومات خانواده ها است که توصیه میشود . مشاوره خانواده این زمینه می تواند راهگشای شما شد.

چگونگی انتخاب همسر برای پسران

چگونگی انتخاب همسر برای پسران ید به گونه ای شد که علاوه بر منطق ازدواج نیاز های پسر را  نیز بر داشته شد . ید دید که پسر ما برای چه مساله ای تصمیم به ازدواج گرفته است . بعد از برسی دلایل او میتوانیم آنها را یک مشاوره ازدواج کامل کنیم . به این گونه که نیاز های پسر را کنار چگونگی انتخاب همسرخوب برای پسران نظر گرفتن شرایط یک چهارچوب و برنامه روشن قرار دهیم . اگر پسر ما به دلیل عشقی که به یک دختر دارد قصد ازدواج او را دارد ید مقدار مواظبت ما بیشتر شود . چون گاهی احساس عاشقی نادیده گرفتن همه وقایع که میتواند ثیر گذار نیز شند را به همراه می آورد . وظیفه والدین این است که علاوه بر ساختن فضای عاطفی و روانی خانواده کنار فرزندشان قرار بگیرند .

 

چگونگی انتخاب همسرخوب برای دختران

چگونگی انتخاب همسرخوب برای دختران ید حتما مراقبت و حفاظت از سوی خانواده شکل بگیرد . خانواده ها اگر نحوه و چگونگی ازدواج دختران خود همکاری و همیاری کنند نیج خوبی حاصل میشود . دختر به لحاظ ویژگی های جنس خود ظرافت  و شکنندگی خاصی کنار لطافت و مهرنی خود دارد . مسفانه بعضی از ازدواج ها به دلیل اینکه فقط ویژگیهای خواستگار برای زندگی بررسی میشود ازدواج متعادل نیست . برای ازکنترل خارج نشدن چگونگی انتخاب همسرخوب برای دختران آنها ید متوجه شوند که برای  خانواده بسیار ارزشمند هستند .   این صورت امنیت روانی برای او حاصل میشود . چگونگی انتخاب همسرمناسب برای دختران ید تحت ثیر مستقیم سرپرست دختر که بیشتر  مواقع پ است همراه شد . پ غلظت احساسات دخترانه را ندارد و چشم زتر به این مساله میپردازد و تحلیل میکند .

چگونگی انتخاب همسر خوب

چگونگی انتخاب همسر خوب از دغدغه های همیشگی و دائمی خانوادهاست . اکثر موارد اگر پسر یا دختری خانواده مطرح کند که فرد مورد نظر خود آشنایتی پیدا کرده است . بیشترموارد برخورد منفی رو به رو میشود . این برخورد منفی ناشی از مسائلی ماننده ذهنیت بد والدین ، سنتی بودن جامعه و مسائلی از این دست میتواند شد . اما این که ما بدلیل این نوع انتخاب فرزند خود تندی کنیم چیزی را ست نمیکند . بلکه اعتماد فرزند نسبت به ما این موضوع سلب میشود . بهترین کار این است که کنار فرزند خود قرار بگیریم و از او بخواهیم که آرامش ما سخن بگوید . مثلا برای شروع از ویژگیهایی که عث انتخاب طرف‌ مقابل به عنوان گزینه ازدواج حرف بزند . این حالت ما هم اوضاع را کنترل میگیریم و هم فضای دوسنه بین خود و فرزند خود خواهیم داشت .

 

چگونگی ازدواج خوب از دیدگاه روانشناسی

چگونگی ازدواج خوب از دیدگاه روانشناسی به صورتی است که از هر نظر به ازدواجی موفق منجر شود . شاید ما بتوانیم کمک گرفتن از مشاوره خانواده و روانشناسی بیشتر و بهتر مسیر ست چگونگی انتخاب همسرخوب قرار بگیریم . آموزش ها و برنامهایی  که ما را چگونگی ازدواج خوب از دیدگاه روانشناسی آشنا میکنند امروزه بسیار دسترس ماست . فقط کافی است که بخواهیم مورد چگونگی انتخاب همسرخوب مطالعه داشته شیم و برای آن زمان بگذاریم . مثلا ما میخواهیم مورد چگونگی ازدواج خوب برای پسران اطلاعاتی به دست بیاوریم . این حالت ما کاملا ید حوزه اطلاعاتی مورد نظر خود را مشخص کنیم . سپس یا معرفی کبها از سوی افراد معتبرو منابع و یا شرکت دوره های آموزشی  به کسب اطلاعات بپردازیم . امروزه بدون نظر گرفتن مشاوره ازدواج امکان اشته انتخاب معیار های ازدواج صحیح بسیار زیاد است  .

قصد ما از ازدواج عاشقی است یا صرفا تشکیل خانواده

از تجربه هایی که هیچ کجا به غیر از جریان یک زندگی مشترک پیدا نخواهید کرد رسیدن به یک رابطه عاشقانه عمیق است . یک عشق واقعی زمانی که شد دیگر ترس از دست دادنی آن وجود ندارد . عشقی که آن فقط از بودن میشنوید و میگوید . کنار همسرن  زندگی خود را میسازید و مسیر اهدافن حرکت میکنید . اما ید بدانید که مدا این عشق به نگهنی تبدیل شود . زمینه چگونگی انتخاب همسر برای ازدواج این مساله حائز اهمیت است . این که مدا طرف مقابل به جای همسر نگهن این رابطه شد  . این گونه افراد کنترل کردن و ارتط طی روز زمانی که از شما دور هستند را از حالت عادی خارج میکنند . زندگی شما را این گونه رفر ها و ویژگی ها طرف مقابل مختل خواهد کرد و شما را از لحاظ ذهنی خسته میکند .

اهمیت مطالعه نحوه انتخاب همسر

ما عادت کرده ایم که معیارهای ازدواج خود را معیارهای گذشتگان و والدین مقایسه کنیم . قطعا آنها میتوانند به عنوان منبعی از تجربه و آگاهی کنار ما شند . اما بهتر است این را هم بدانیم که نیاز ها و معیار های ازدواج آنها متناسب نیاز زمان ازدواج آنهاست . برای مثال مورد چگونگی انتخاب همسرخوب برای پسران ، یک پ معیارها و دانسته های خودش فردی را انتخاب میکند . پ بر اساس تجربه خودش نه نیاز ها و معیار های ازدواج یک پسر امروزی طرف مقابل را برسی میکند . این انتخاب به احتمال قوی انتخاب خوبی نخواهد بود . ولی اگر افراد مطالعه به جه ای از ک برسند که بتوانند نیازهای طرف مقابل را که مربوط به این زمان است بفهمند دیگر موضوع فرق میکند . حالا او فردی است که ازهمه ابعاد ازدواج اطلاعات دارد .

 

عشق کودکانه

قطعا چگونگی انتخاب همسرخوب فقط به لحاظ سنی مطرح نیست . یعنی اینکه دو نفر به بلوغ جنسی رسیده شند و قابلیت تولید مثل داشته شند . سنین پایین تر گاهی ازدواج هایی رخ میدهد که بیشتر شبیه به زیهای کودکانه هستند . دختر و پسری سنین پایین ناگهان شیفته یک دیگر میشوند و گویی بدون هم دیگر نمیتوانند زندگی کنند . بی بی ها و عکس العمل های تند و پرخاشگرانه نسبت به والدین مخالف از ویژگی های پر تکرار این نوع از رابطه ها است . اما این احساسات واقع  بیشتر ریشه نوسانات خلق نوجوانی و ابتدای جوانی ، هیجانات  ناشی از کنجکاوی های  جنسی که اقتضای این دوران است دارد . ید مراقب بود که حد ممکن از وقوع این ازدواج ها و آسیبهایی ماننده  افسردگی ، و بروز اختلالات روانی ناشی از شکست این سن جلو گیری کرد .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:Tips to Help You Pick a Good Partner   

 

چگونگی انتخاب همسر برای زندگی مشترک

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 20:34
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 49 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

مراسم ازدواج دانشجویی مراسمی است که  آن زوجینی که دوران دانشجویی هستند یکدیگر پیوند زناشویی میبندند . پیوندی که سادگی  و شور و نشاط جوانی آغاز شده است و مراسمی به همان سادگی رسمی میشود . مراسم ازدواج دانشجویی نماد ساده زیستن و سهل کردن مشکلات و دوری از تکلف و اسراف های رایج برای مراسم های  گوناگون است . مراسم هایی  که هزینه های زیاد و گاهی نجومی ز هم تضمین کننده زندگی زناشویی نیستند . فقط عث به وجود هزینه های گزافی میشود که مدتها گرین گیر زوجین است . مراسمات ازدواج دانشجویی به ما می آموزد  که حتی هزینه کم نیز میتوان زندگی مشترک را آغاز کرد .

حتما لازم نیست برای نشان دادن شادمانی خود  از ازدواج مهمانی ها و مراسم هایی   هزینه های سر سام آور برگزار کنیم . برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی واقع س ساده زیستی و قناعت را برای ما بر دارد . این زمینه مشاوره خانواده نیز می تواند بسیار راهگشا و کمک کننده شما عزیزان شد.

هزینه مراسم ازدواج های دانشجویی

هزینه ازدواج دانشجویی واقع اصلی ترین مزیت و مشخصه مراسم ازدواج های دانشجویی است و بزرگترین پیام این نوع ازدواج را بر دارد . این روزها یکی از دلایل عدم تمایل به ازدواج از سمت جوانان همین هزینه های سرسام آور شروع زندگیست . نکته قابل توجه این است که این همه ازدواج که ممکن است عث مقدار زیادی بدهی و قرض شود فقط برای شروع زندگی هزینه میشود .

هزینه مراسم ازدواج دانشجویی به قی پایین است که تقری قابل مقایسه مهمانی های تجملاتی رایج این روزها نیست . از جالب ترین نکته ها مورد هزینه مراسمات ازدواج دانشجویی این است که تعداد زیادی از زوجین هزینه کم یک جشن بزرگ به خانه بخت میروند . بخاطر هزینه ازدواج دانشجویی است خیلی از جوانان به این سبک و روش زندگی خود را آغاز میکنند  . خوشبخنه این سبک از ازدواج محبوبیتی روز افزون بین جوانان پیدا کرده است .

 

ثبت نام مراسم ازدواج دانشجویی

ثبت نام مراسم ازدواج های دانشجویی شاید سوال خیلی از جوانان و زوجینی است میخواهند به این روش پیوند خود  را جشن بگیرند . برای ثبت نام مراسم ازدواج زناشویی ید حتما مدت زمان مشخص شده آن سال ازدواج دائم کرده شید . کشور ما معمولا جشن های ازدواج دست جمعی رسومات و عرف جایگاهی ندارند . اما ازدواج دانشجویی داسن متفاوتی دارد .

ثبت نام مراسم ازدواج های دانشجویی هر سال استقل بیشتری نسبت به سال گذشته مواجه میشود . کسانی که پی برگزاری مراسم ازدواج های دانشجویی هستند قطعا ک لایی از هدف اصلی زندگی زناشویی دارند .   آنها به جای کید بر بعد مالی ازدواج بعد فواید و ابعاد معنوی آن را نظر میگیرند . آنها  مقدار پولی را که به خاطر انتخاب  مراسم ازدواج دانشجویی  صرفه جویی  میشود را برای زندگی بهتر هزینه میکنند .

چگونگی برگزاری مراسمات ازدواج دانشجویی

چگونگی برگزاری مراسم ازدواج های دانشجویی بر اساس یک برنامه ریزی دقیق انجام میشود . افراد برای اطلاع از چگونگی برگزاری مراسم ازدواج های دانشجویی تنها کافیست به سایت های مرتبط و معرفی شده مراجعه کنند . بعد از ارائه مدارک مورد نیاز و تکمیل پرونده مربوط  ، زمان برگزاری مراسم ازدواج دانشجویی شما مشخص و اعلام میشود . زوجین ید دقت کنند که مدارک مورد نیاز را حتما زمان تعیین شده و به موقع ارائه کنند . غیر اینصورت امکان دارد مجبور شوند یکسال برای این موضوع صبر کنند . مراسمات ازدواج دانشجویی به این صورت است که تعدادی از زوجین را معمولا سالنی گرد هم جمع میکنند . خانواده های جه یک آنها نیز معمولا حضور دارند . این مراسم مانند همه مجالس ازدواج به جشن و شادی و دعای خیر برای زوجین  میپردازند .

 

شرایط ثبت نام مراسم ازدواج های دانشجویی

شرایط ثبت نام مراسمات ازدواج دانشجویی به قرار زیر است :

 • اقدام به ثبت نام اینترنتی برای ازدواج دانشجویی .
 • ارائه اصل کارت ملی دختر و پسر ارائه اصل شناسنامه و اصل کارت دانشجویی زوجین . همچنین ارائه عقد نامه نیز از ملزومات شرایط ثبت نام مراسم ازدواج های دانشجویی میشد .
 • روند جدید هر زوج برای خودشان یک صفحه شخصی سایت دارند . بعد از انجام مسائل ذکر شده و شرکت آزمون مشخص شده هماهنگی ها برای حضور آنها مشهد مقدس انجام میشود .
 • زوجین مییست ۸الی ۱۲ روز ذکر شده و مقرر به محل اقامتی که از قبل مشخص شده مراجعه کنند روند اسکان آنها توسط مسئولین این امر انجام شود مشکلی برای اسکان نداشته شند . غیر اینصورت ممکن است که زوجین نا هماهنگی به وجود آمده کمی اقامت خود مشهد مقدس به سختی برخورد کنند .

حرف دیگران

شاید برخی از زوجین نگران حرف دیگران برای نحوه برگزاری مجلس ازدواج شند . حرفهایی مورد اینکه چرا زندگیشان را ساده و راحت شروع میکنند . آنها نمیخواهند بخاطر یک شب مدت ها زیر قرض و بدهی شند . ست است که گاهی بعضی از افراد این نوع ازدواج را عجیب میدانند و آن را نمیپسندند . اما زوجینی که قصد ازدواج دانشجویی را دارند نید بخاطر حرف دیگران تصمیم خود را عوض کنند . مشاوره ازدواج نیز به شما گفته خواهد شد که زندگی شما و صلاح آن ید برای شما جه اهمیت شد . حرف و اعتراض افراد دیگر نید شما انرژی و دید منفی نسبت به این موضوع ایجاد کند . ازدواج دانشجویی قطعا از بهترین راه های شروع زندگی مشترک میشد .

 

مخالفت خانواده ها

اغلب زوجینی که قصد ازدواج دانشجویی را دارند ممکن است ابتدا مخالفت خانواده ها روبرو شوند . خانواده ها به دلیل مهری که نسبت به فرزند خود دارند آرزوی دیدن آنها را مراسم ازدواج شان دارند . بنابراین معمولا کلی برنامه و هدف برای آن روز از قبل تدارک دیده اند . برنامه هایی که منجر به شکوه برگزار کردن آن روز و شب بخصوص بشود . به همین دلیل زمانی که زوجین از تصمیم خود بگویند ممکن است خانواده ها مخالفت کنند .

این حالت زوجین مکلف هستند که حفظ و کنترل آرامش خود این موضوع را مدیریت کنند . مراجعه به مشاوره خانواده و روانشناسی این زمان قطعا مفید است . کمک یک مشاوره زبده قطعا این مدیریت سهل تر انجام میشود . قطعا اگر خانوادهایمان فضایی آرام صحبت و مذاکره کنیم به نتیجه میرسیم . مخالفت خانواده ها گاهی نیز از عدم آگاهی است . اگر آنها را مزایای ازدواج دانشجویی آشنا کنیم موافقت میکنند .

ازدواج های جمعی

امروزه بحث هزینه های زیاد و بیهوده برای مراسم ازدواج نه تنها کشور ما بلکه همه دنیا مطرح است . همه کشورها این روزها مراسم های ازدواج به صورت جمعی رونق بیشتری پیدا کرده است . از مهمترین اصول مدیریت زندگی بحث انطق و سازگاری مسائل روز میشد . خب این روزگاری که ما سپری میکنیم این حجم از هزینه ها و فشار های اقتصادی تکلیف چیست ؟ آیا ید برای یک شب شادی مدتها و شاید چند سال زیر ر قرض و بدهی شیم ؟  آیا بهتر نیست ر سبک تر وارد زندگی مشترک شویم ؟ . هر چق که ما آرامش روانی بیشتر و استرس کمتر وارد رابطه زناشویی خودک شویم بهتر است . ما میتوانیم که سرمایه خود را به جای استفاده این قضیه برای تهیه مسکن بهتر و کیفیت زندگی بهتر خرج کنیم و از آن بهره ببریم .

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

خدمات مرکز

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Marriage and Academia: Finding the Balance between 

 

 مراسم ازدواج دانشجویی ، مزایا و چالشها

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 18:32
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 53 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

آرام کردن کودک دغدغه همیشگی پ و ما هایی است که تجربه کمی نوع برخورد صحیح کودک شان دارند. نوزادی مرحله ای از زندگی است که چهل روز اول زندگی را شامل میشود. بنا به دلایل و شرایط مختلف حالتی از آرامش تنش و بی قراری نوسان است. همین تغییر حالت های خلقی، والدین را نگران، سرگم و خسته مینماید و به دنل رو ش هایی برای آرام کردن کودک میروند. مراجعه به مراکز مشاوره کودک این موارد حتما توصیه میشود. وجود سهمی که پ خانواده از این شرایط بر دوش دارد اما ما اولین کسی است که معرض بیماری های روانی و مشکلات اعصاب ناشی از عدم کنترل ناموفق تسکین نوزاد قرار میگیرد، کمک و راهنمایی گرفتن از مشاوره خانواده میتوان حد زیادی از میزان تنش والدین کاست.

مشاوره آرام کردن کودکان

علاوه بر دوره رداری و تحمل سختی های ناشی از وضع حمل، تولد و به دنیا آوردن نوزاد نیز دنیایی از مسئوولیت ها و استرس را برای ما به عنوان اولین منبع تغذیه، امنیتی و عاطفی و تربیت کودک به ر می آورد. به همین دلیل نقش پ همراهی همسر برای کاستن از تنش های تربیت کودک مهم مینماید. لطبع وقتی خانومی امر فرزند داری از حمایت و پشتینی همسرش بر خوردار شد بهتر مسائل برخورد وآن ها را حل و فصل مینماید.

بین خانوم های شاغل هم موضوع نگهداری و سپردن کودک شان به یک فرد امن و مطمئن یا مهد کودک ها به وفور دیده میشود، از طرفی نگران عدم رسیدگی صحیح آن ها به نیاز های شیرخوار و کودک شان هستند. ما شدن نعمتی است که وقتی بر زنی ارزانی داشته میشود یک سری وظایف را نیز خود به همراه دارد که موظف به رعایت آن ها میشد، بنابراین کنار کمک گرفتن از سایر منابع حمایتی نگهداری و تربیت فرزند نقش مهم ما نید مورد بی توجهی و غفلت واقع شود.

مشکلات تولد کودک

همان طور که لا هم ذکر آن رفت یکی از سخت ترین و پر تنش ترین مراحل زندگی بعد از تولد، “دوره نوزادی” و قبل از زن آموزی کودک است زیرا برای خواست هر نیازی به یک سری مکانیزم های ساده چون گریه، خنده، واکنش های زبی مجهز میشد که عدم فهم صحیح والدین از این نشانه ها و پاسخ های رفری خاص کودک میتواند به اشته سرآغاز مشکلاتی برای والدین و فرزند شان شد. این مقاله ما اصلی ترین مکانیزم یعنی بی قراری و گریه و معنایی که پشت آن ها پنهان است میپردازیم. امیدواریم والدین به ویژه ماان عزیز خواندن این مقاله روند تربیتی و ارضای نیاز های دلبند شان تغییرات لازم را به عمل آوردند و راه صحیح را پیش گیرند.

 

علت بی قراری نوزاد

علت بی قراری نوزاد به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عوامل زیر توجه کنید:

 • گرسنگی:

معمول ترین علت بی قراری نوزاد که همه به آن اگاه هستند گرسنگی و عدم رفع نیاز نوزاد به تغذیه مناسب است. منظور از تغذیه ست به کمیت و کیفیت شیرما یا شیر خشک، عدم رعایت زمان ارائه شیر، بی توجهی به مکان مناسب و شیوه ست گرفتن نوزاد هنگام شیر دهی میشد.

 • تعویض کودک:

مای که توجه به خراب کاری نوزادش او را به حال خود رها میکند و بی توجه به نیاز کودک به تعویض به موقع و تمییز شدن به کارش میپردازد، عامل اصلی این مشکل میشد. علاوه برآن برخی نوزادان نسبت به جنس و کیفیت پوشک مصرفی حساسیت خاصی نشان میدهند و خارش و قرمزی محل دفع و اار شان مواجه میشوند.

رعایت بهداشت و پاکیزگی نیازی است که تمامی سنین برای فرد لازم میگردد و نادیده گرفتن آن مورد خوشایند هیچ کس نیست اما تفاوت یک بزرگسال نوزاد توان به زن آوردن خواسته هایش و خود مراقبتی میشد. نوزادی که تنها سلاحش برای بر قراری رابطه والدین و اطرافیان گریه و خنده است این شرایط ناپسند جهت متوجه کردن مراقبینش چاره ای جز سر دادن گریه و نالیدن ندارد. از طرفی پوشک کردن طولانی مدت برای نوزاد خوشایند نمیشد. احساس گرفتگی و ناراحتی عجیبی به او دست میدهد که دوست دارد لحظه ای ولو خیلی کوه آن را از خود دور نماید غیر این صورت بد اخلاقی به این رفر ما واکنش نشان میدهد.

 • دندان آوردن:

یکی از زییی های کودکی و عین حال دناک برای نوزاد حال رشد، تجربه رویش دندان هاست که خارش و قرمزی لثه ها، مشکل کنترل بزاق دهان، مشکل بلع و فرو بردن غذا مشخص میشود.

 • جه حرارت:

نوسان دمای بدن و سردی و گرما حد افراطی از جمله دلیل بی قراری و گریه کردن نوزاد میشد.

 • سر و صدا:

هر فردی برای رفع نیاز به خواب و استراحت ترجیح میدهد محیطی آرام و ساکت به دور از جنجال و هیاهوی روزانه به خواب رود. مسفانه خانواده هایی که به این نیاز نوزاد توجهی نمیشود همیشه مشکل نا آرامی فرزند شان مواجه هستند و جالب تر آن که به اشته آن را به گرسنگی ربط میدهند و وقتی مقاومت کودک شان برای پسن گرفتن و شیرخوردن مواجه میشوند دچار استرس و کلافگی میشوند که همین روحیه نا ملایم ما، شدت مشکل کودک را چند برابر مینماید.

 • کسالت:

ست است که نوزادی دوره ای است که فرد خیلی قا به تشخیص تقاوت ها محیط نیست اما دیدن یک نقطه ثابت و به یک نحو آرام شدن، برای هرکسی کسل کننده و بی هیجان میشد. بنابراین صورت مشاهده بی قراری نوزاد ن میتوانید آن محیط یکنواخت و تکراری جست و جو نمایید.

 • گوش د:

از شایع ترین عوامل بروز گریه ونا آرامی نوزادی میتوان به بیماری گوش د اشاره داشت. زمانی که تمام تلاش های شما برای آرام کردن نوزاد بی نتیجه میماند و او کماکان گریه و فریاد واکنش نشان میدهد میتوانید به د ناحیه گوش او مشکوک شوید.

 • قولنج:

د سر ساز ترین مشکلی که نوزاد را مبتلا میکند و او را وادار به سر زدن گریه میکند د ناشی از قولنج و عدم تخلیه هوا و مشکل نفخ میشد.

 • مشکلات روحی ما:

این موضوع مسفانه برای خیلی ازوالدین قابل قبول نیست که دلیل بی قراری و حال بد نوزاد شان به مشکلات روانی، استرس، غم واندوه آن ها طی روز بر میگردد.

 • آروغ زدن:

هر ر مصرف شیر مقداری هوا وارد معده و شکم نوزاد میشود که صورت تخلیه نشدن دی ناحیه شکم به وجود میآورد که برای کودک خوشایند نیست و منجربه گریه کردن او میشود.

 

 راه های آرام کردن کودک

راه هایآرام کردن کودک شامل روش هایی برای تسکین د و بی قراری نوزاد گریان و نا آرام میشد. بسته به این که مشکل بی قراری نوزاد از چه نوعی شد، راه های آرام کردن کودک نیز متفاوت میگردد. این بخش سعی کرده ایم مقابل هر دلیل راه حل آن را قرار دهیم.

 • آروغ زدن:

بهترین روش هوا گیری و نفخ کودک، ایسده نگه داشتن او آغوش است طوری که سرش روی شانه شما قرار گیرد و خیلی آهسته بر پشت نوزاد بزنید.

 • گرسنگی:

توجه به رشد سریع نوزاد، توجه به وعده های غذایی به موقع لازم میگردد. به تنوع غذایی و ارائه مزه های متنوعی از ترش وشیرین، بر احساس شادی نوزاد ن بیفزائید.

 • زمان خواب و بیداری:

یک نوزاد اکثر شنه روز را خواب به سر میبرد ولی توجه به میزان فعالیتی که طی یک روز داشته است ممکن است این زمان به هم خورده شد. بهتر است این روش به تنظیم خواب و بیداری او میزان تحرکاتش توجه نمایید.

 • کسالت:

ایجاد محیطی از محرکات متنوع و گوناگون و دل پذیر برای سن نوزاد.

 • مشکلات روانی ما:

بهترین راه حل اختصاص دادن زمانی برای استراحت و تجدید قوا به خود ن است. به همین منظور میتوانید از کمک های اطرافیان مثل همسر، ما، یا سایر افراد مطمئن و دلسوز جهت نگهداری فرزند ن بهره بگیرید.

 • قولنج:

یک راهکار اساسی برای رفع قولنج و سفتی شکم، نوع بغل کردن نوزاد است. کودک را به این صورت بغل کنید که سرش روی قسمت داخلی آرنج و پاهایش روی دست شما قرارگیرد.

 • دندان آوردن:

برای رفع د ناشی از رویش دندان ها میتوانید استفاده از حوله های سرد و تمییز، یا مسواک های انگشتی که زار موجود است به تمییزی لثه ها بپردازید. از دارو های تجویزی پزشک معالج و استفاده از دارو های گیاهی چون عصاره میخک و بونه میتوانید استفاده نمائید.

 • تعویض پوشک:

گریه نوزاد میتواند به مکان نا مناسب تعویض(مثل میز مرتفع تعویض)، سرمای ناشی از دستمالی که زیرش پهن میشود، مارک پوشک برگردد. بهتر است عوض کردن جنس پوشک مصرفی، و استفاده آز آب ولرم جهت شست و شوی مکان دفع و پشت نوزاد این مشکل را خوبی حل نمائید.

 • گوش د:

استفاده از روغن زیتون و چکاندن چند قطره گوش و استفاده از حوله گرم جلوی گوش نوزاد پیشنهاد میشود.

 

روش آرام کردن کودک بی قرار

روش آرام کردن کودک بی قرار علاوه بر موارد مهمی که بخش لا بیان شد این قسمت نیز به سایر روش آرام کردن کودک بی قرار پرداخته شده است:

 • استفاده از موسیقی و صدا های آرام بخش
 • شیرخشک های مناسب
 • ماساژ و مالیدن شکم به صورت دورانی و آرام
 • گهواره و آغوش گیر های آماده
 • پیاده روی و راه رفتن آرام
 • لالایی و آواز خواندن ملایم هنگام خواب
 • ورزش و انجام حرکات نرمشی ساده بدن نوزاد
 • زی کردن و سرگرم نمودن او
 • مجهز کردن اق خواب به انواع آویز های متنوع و رنگارنگ
 • استفاده از توپ های سوئیسی و خواندن کودک روی آن و غلندن آرام آن

بیشتر بخوانید: مشاوره زناشویی چه موقع ضروری است؟


 

 آرام کردن کودک گرسنه

آرام کردن کودک گرسنه به رسیدگی به موقع تغذیه نوزاد بر میگردد و شامل: رعایت ثت زمانی ارائه غذا، قرار گرفتن مکان آرام و بی سر و صدا، نحوه صحیح بغل گرفتن هنگام دادن شیر به او، استفاده از مارک های مناسب شیر خشک، تنوع غذایی و قرار دادن انواع مزه های گوناگون رژیم غذایی نوزاد میشد به این ترتیب به بهترین روش میتوان آرام کردن کودک گرسنه تلاش نمود.


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره کودک تلفنی


آرام کردن گریه نوزاد

آرام کردن گریه نوزاد گله و شکایتی است که وجود تمام روش های فوق کماکان برای برخی والدین وجود دارد. این صورت ید گفت زمانی که دلیل گریه و بی بی کودک هیچ یک از روش های فوق یافت نشد تشخیص ما، “گریه به خاطر گریه” است یعنی کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. تنها پیشنهاد ما این مواقع این است که چند دقیقه کودک را گهواره اش و اق تنها بگذارید و خودن را به شنیدن موزیکی ملایم و خوردن یک چای یا قهوه دبش دعوت نمائید. بعد از تجدید قوا و برگشت به اق متوجه میشوید او نیز آرام گرفته و به خواب رفته است اما اگر کماکان بی قراری مینماید او را به آرامی بغل نمایید و اطراف خانه راه بروید به خواب رود و به آرام کردن گریه نوزاد دست یابید.


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


 

سوالات متداول

 نقش ما بی قراری نوزاد چیست؟

 بی توجهی و نادیده گرفتن نیاز های کودک به ویژه تغذیه و عدم ارضای به موقع آن ها از جانب ما بروز بی بی نوزاد ثیر دارد.

 مان مفید برای تسکین د گوش نوزاد چیست؟

 استفاده از روغن زیتون و پارچه نرم و گرم و بغل کردن نوزاد رو ش های مناسبی برای تسکین د گوش میشد.

 نوزادی شامل چه مقطعی از رشد کودک است؟

 از زمان تولد روز چهلم بعد از تولد را دوره نوزادی مینامند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۱۰ Ways to Teach Kids to Calm Down 

زینب رضائی—– روانشناس لینی.

 

۱۰ راهکار آرام کردن کودک آشنا شوید

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:41
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 46 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» ۱۵ راهکار خواباندن کودک یک ماهه تا دوساله (یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۰۳)
» دلیل زودرنجی در دوران بارداری چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 50
» بازديد ديرور : 307
» بازديد ماه گذشته : 5511
» بازديد سال گذشته : 16932
» كل بازديد : 30557

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 505
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.204.193.85
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
× بستن تبلیغات