مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

خوشحال کردن شوهر بدون شک از اصلی ترین خواسته ها و اهداف هر زنی میشد. اما گاهی زنان و به خصوص نوان کم تجربه تر اطلاعات و آگاهی لازم را برای رسیدن به این خواسته ندارند و خوشحال کردن شوهر ناکام میمانند. این عدم توانایی ناشی از خیلی از مسائل میتواند شد که ادامه مفصل به آن خواهیم پرداخت. هر زنی که ازدواج میکند به طور طبیعی وظایفی دارد که به صورت ذاتی برعهده زن زندگی مشترک میشد. زنان ابتدا ید به وظایف اصلی خود عمل کنند رضایت  شوهر خود را به دست بیاورد. برخی از نیاز های اساسی مردان از نظر صاحب نظران  مشاوره زناشویی عرت اند از:

 • نیاز به خانه ای پر از محبت همسری مهرن
 • برطرف شدن نیاز جنسی به صورت منظم
 • نیاز به احترام و تکریم شدن از سمت همسر
 • نیاز به موثر بودن ابعاد مختلف زندگی

راه های خوشحال کردن شوهر چیست؟

راه های خوشحال کردن شوهر میتواند نسبت به خلق و خوی شوهر و فرهنگ زندگی و شخصیت او متفاوت شد. مشاوره زناشویی و زندگی مشترک آموزش ها و پیشنهادات خود برای نوان توصیه میکند که زنان نمیتوانند از یک ترفند و دستورالعمل واحد برای خوشحال کردن تمام مردان استفاده کنند. بنابراین قدم اول برای خوشحال کردن و راضی نگه داشتن شوهر این است که به خوبی او را بشناسید و میتوانید اطلاعات و آگاهی مورد او به دست بیاورید.

حتما طی زندگی و گذراندن مدتی زیر یک سقف بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی شوهرن را خواهید شناخت. برای شناختن ابعادی که همسرن که سخت تر شناخته میشود میتوانید از مشاوره خانواده نیز استفاده کنید. نکته دیگری که میتوان مورد راه های خوشحال کردن همسر به آن اشاره کرد این است که عمل کردن به وظایف همسری خود به هیچ عنوان به مانند معامله و توافق همسرن برخورد نکنید. رمز خوشحال کردن همسرن این است که تمام اعمالی که برای شوهرن انجام میدهید از روی عشق شد.

 

نکات مهم خوشحال کردن شوهر چیست؟

نکات مهم خوشحال کردن شوهر را زنان ید رعایت کنند تلاششان برای لا بردن رضایت شوهرشان از زندگی زناشویی به ثمر بنشیند. ادامه به تعدادی از نکات مهم خوشحال کردن شوهر اشاره خواهیم داشت:

 • ید به این مورد توجه کرد که محبت کردن به همسر نید به صورت مقطعی صورت بگیرند و این شرایط دائمی شد.
 • سعی کنید به هیچ عنوان ارتط کلامی خود را شوهرن قطع نکنید. مردان شاید ظاهر این را نشان ندهند اما آنها از محبت کلامی بسیار لذت میبرند.
 • هیچگاه فراموش نکنید که گفتن حرف ها و خواسته های خود به شوهرن وقت شناس شید. وقتی مردان خسته یا عصنی شند حرف زدن ره موارد جدی کاملا نتیجه عکس میدهد و اغلب موجت بحث و جدال را فراهم میکند.
 • لحظاتی که شوهرن خانه حضور دارند حتما توجه ویژه ای به ظاهر خود داشته شید. مردان بسیار از دیدن ظاهر شما ثیر میپذیرند. حال این ثیر میتواند منفی شد میتواند مثبت.

آسان ترین کار برای خوشحال کردن شوهر چیست؟

آسان ترین کار برای خوشحال کردن شوهر شاید فراهم کردن شرایطی شد که مرد را بعد از چالشهای گوناگونی که فضای بیرون از منزل آنها دست و پنجه نرم میکند، فضای آرامی خانه و حریم خصوصی زندگی خود رو به رو کند. برخی از نکاتی که زنان رعایت آنها میتوانند مردان خود را عمل به آنها خوشحال کنند عرتند از:

 • بیان مشکلات زندگی مشترک موقع مناسب. موقع مناسب یعنی وقتی که شوهر خسته یا غمگین و بی حوصله نشد. این موضوع عث ناخشنودی مردان میشود.
 • حل و فصل مشکلات و انتقاد جمع بسیار مردان را آزرده خاطر میکند. زنان از این کار پرهیز کنند.
 • شاید یک زن راز دار بودن را بتوان به عنوان آسان ترین کار برای خوشحال کردن همسر شناخت. مردان از داشتن یک زن رازدار بسیار خوشنود میشوند.

 

کارهایی که شوهر را خوشحال میکند چیست؟

کارهایی که شوهر را خوشحال میکند و اطلاع و آگاهی از آنها همیشه از دغدغه های زنانی است که دائم به این فکر میکنند که چگونه پایه های زندگی زناشویی خود را محکم تر از قبل کنند. اینجا به چند نمونه از کارهایی که شوهر را خوشحال میکند اشاره کردیم. این بخش اعمالی دیگر که موجت خوشنودی مرد را فراهم میکند میپردازیم:

 • همراهی و ارزش گذاشتن به اهداف شوهر و حد توان کمک کردن به مرد جهت رسیدن به انها.
 • سعی کردن راه بهتر شدن اوضاع زمانی که مرد از لحاظ ذهنی به هم ریخته است. مثلا زمانی که مرد از لحاظ مالی شرایط خوبی ندارد.
 • زنان ید همیشه به این نکته توجه کنند که همیشه از شوهر خود تعریف کنند و او را هیچ مرد دیگری مقایسه نکنند. به این صورت حجم زیادی از خوشنودی مرد را فرا میگیرد.

اشتهاتی که شوهرن را ناراحت میکند چیست؟

اشتهاتی که شوهرن را ناراحت میکند را حتما بیابید و انجام ندادن آنها زندگی زناشویی خود را از آسیب های مختلف دور کنید. حال برخی از عمومی ترین موارد و اشتهاتی که شوهرن را ناراحت میکند را مورد بررسی قرار میدهیم. ابتدا به یاد داشته شید تقری اکثر مردان از این که همسرشان به آنها وغ بگویند آزرده خاطر میشوند. حتی وغی که ممکن است از نظر زن به نفع زندگیشان شد.

نکته دومی که میتوان به آن اشاره کرد این است زنان رفر و کردار خشک و سرد خودشان زمینه ناراحتی و دور شدن شوهرشان را فراهم میکنند. مردان توقع دارند زنان لطافت و مهرنی فضای زندگی مشترک را زیتر کنند. زنان نید این تفکر که میخواهند به عنوان فردی محکم کنار همسرشان شند رفرها و کردارهای زنانه خود را از مرد یغ کنند چرا که مردان به این لطافت زندگی مشترک بسیار نیاز دارند.

 

نقش توجه به نیاز جنسی مورد خوشنودی مرد چق موثر است؟

روند جلب توجه و خوشنودی شوهر زنان حتما ید به نیازهای اساسی و فطری جنسیت مرد توجه کافی داشته شند. یکی از این نیازهای اساسی نیاز جنسی میشد. زنان ید توجه داشته شند که مردان به صورت فطری از کیفیت رابطه جنسی ثیر میپذیرند . اگر مردان از نظر جنسی زندگی زناشویی به خوبی مین نشوند ممکن است دچار سرخوردگی و یا حتی افسردگی شوند. زنان ید آگاهی خود را راجع به مقوله رابطه جنسی زندگی مشترک لا ببرند بتوانند از این راه شوهر خود را خوشنود کنند.


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


یک نواختی زندگی چه ثیری زندگی زناشویی میگذارد؟

خانم ها حتما به این مورد توجه داشته شند که اگر زندگی زناشویی وارد یک نواختی شود و همه چیز تکراری شود مرد کم کم از زندگی دلسرد میشود و شور و نشاط از زندگی آنها ناپدید میشود. زنان میتوانند برای جلوگیری از تکراری شدن زندگی مشترک راه های زیر را امتحان کنند:

 • زن حتما ید برای تفریحات متناسب سبک و سطح زندگی خود و شوهرش برنامه ریزی کند.
 • زنان ید خودشان برای زندگی مشترک هیجانات مثبت به وجود بیاورند زندگی وارد یک نواختی نشود.
 • نوان میتوانند برای این که راه به وجود آوردن تنوع زندگی بدون اشته ظاهر شوند مراجعه به روانشناس را انتخاب کنند. یک روانشناس تجربه و تحصیلاتی که این زمینه دارد میتواند به خوبی راهنمای افراد نیازمند یاری شد.

 

سوالات متداول

مهمترین دسورد خشنودی مردان زندگی زناشویی چیست؟

مهمترین دسورد خوشنود بودن مرد زندگی پایبندی او به زندگی و نتیجه رابطه زناشویی کیفیت میشد.

صورت خشنود نبودن مرد زندگی زناشویی بزرگترین آسیبی که ممکن است به جود بیاید چیست؟

رابطه ای که خشنودی آن وجود ندارد بیشترین آسیبی که زوجین را تهدید میکند خیانت است.

آیا روانشناس میتواند به زنان راه خوشحال کردن شوهرشان کمکی کند؟

بله یک روانشناس میتواند برنامه ریزی برای زنان اللخصوص زنان جوان و کم تجربه به آنها کمک کنند شوهر خود را از زندگی زناشویی خوشحال و خوشنود کنند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:How to Keep Your Husband Happy 

 

بهترین روشهای خوشحال کردن شوهر آشنا شوید

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 9:57
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 46 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

غذا نخوردن کودک یکی از دغدغه های اصلی ماان جوان است. تربیت کودک رابطه غذا نخوردن کودک راهکارهایی را ارائه کرده است که استفاده از این راهکار ها و استفاده از مشاوره خانواده میتوانید علت غذا نخوردن کودک خود را دانسته و آن را برطرف نمایید. غذا نخوردن یکی از شایع ترین اختلال های رفری کودکان است. البته گاهی غذا نخوردن نشانه ی مشکلات دیگری است و کودک مشکلات خود را پرخوری یا غذا نخوردن بروز میدهد. مشکلاتی مانند نگرانی و استرس. گاهی هم ممکن است بدغذایی کودک نشانه ی انواعی از بیماری های جسمی شد. این مشکل اگر زمان مناسب برطرف نشود ممکن است عث ایجاد مشکلات بزرگترین برای کودک شما شود. پس اولین فرصت، علت را جویا شوید و به دنل برطرف کردن آن شید. برخورد این مسئله اجر را کنار گذاشته و از روش های اصولی استفاده کنید.

علت غذا نخوردن کودک

علت غذا نخوردن کودک میتواند متفاوت شد. بعضی موارد دلیل خاصی وجود ندارد و کودک از روی زیگوشی علاقه ای به غذا خوردن ندارد اما صورت تکرار این قضیه و طولانی شدن بدغذایی کودک ید جویای علت آن شوید. موارد زیر از شایع ترین علت های غذا نخوردن است.

 • کودک از نوع غذا خوشش نیاید.
 • کودک برای ابراز احساسات مثل لجزی و عصنیت از غذا نخوردن استفاده کند.
 • ما از روش های مناسبی برای تغذیه ی کودک استفاده نکند.
 • بی اشتهایی مربوط به یک بیماری شد یا حالت ژنتیکی داشته شد.

علت غذا نخوردن کودک هرکدام از موارد لا که شد راهکار های متفاوتی برای حل کردن آن وجود دارد. والدین برای حل این موضوع اول ید علت اصلی را پیدا کنند و استفاده از مشاوره کودک راهکارهای مناسب و اصولی برای مان بی اشتهایی و بدغذایی کودک را یافت کنند.

 

غذا نخوردن کودک یک ساله

غذا نخوردن کودک یک ساله مسئله ی جدی تر است. کودک این سن از لحاظ جسمی ضعیف تر است و ممکن است اثر سوءتغذیه آسیب های بیشتری ببیند. برای پیدا کردن علت بدغذایی کودک یک ساله ی خود ابتدا آزمایش های لازم را انجام دهید و مطمئن شوید که کودکن از لحاظ جسمانی سالم شد. کودک این سن ارتط وسیعی دنیای اطراف خود ندارد و جهان پیرامونش حول ارتط او ماش شکل گرفته است پس برای نشان دادن مشکلات خود و نارضایتی هایش تنها راهی که پیش رو دارد قطع ارتط ما از طریق غذا نخوردن است. برخورد این مسئله اولین نکته ای که وجود دارد این است که شما ید آرام شید و آرامش از دست رفته ی فرزندن را به او زگردانید و زمانی که فرزندن خواست غذا نداشته به او غذا ندهید.


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


راهکار برای بد غذایی کودک

راهکار برای بد غذایی کودک ید متناسب علت آن شد. برای اینکه بهترین راهکار را پیدا کنید ابتدا ید کمک یک مشاور تجربه، از علت بدغذایی کودک خود مطلع شوید. مهم تربن نکته برخورد بدغذایی کودک این است که از انجام رفر هایی که عث ایجاد لجزی کودک میشود خودداری کنید. رفرهایی مثل به زور غذا دادن به کودک و دنل او رفتن نه تنها تأثیری بهبودی وضعیت ندارند، بلکه این رفر را فرزندن تبدیل به یک عادت غلط میکند. کل مناسبترین راهکار برای بد غذایی کودک  میتواند موارد زیر شد.

 • اجازه دهید کودک تهیه ی غذا مشارکت کند.
 • به ظاهر غذا اهمیت دهید وغذا را تزئین کنید.
 • نظر کودکن را مورد نوع غذا جویا شوید.
 • هنگام غذا خوردن نسبت به کودکن بی تفاوت شید.

بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره کودک تلفنی


 

 به زور غذا دادن به کودک

به زور غذا دادن به کودک میتواند بدترین راه حلی شد که شما به عنوان والدین کودک انتخاب میکنید. به زور غذا دادن به کودک میتواند عث بروز لجزی شود و همینطور کودک را عصبی کند. همچنین این کار موجب بروز عادت رفری غلط  کودک میشود. به عنوان یک پ یا ما ید بی تفاوتی را برخورد رفرهای فرزندن بیاموزید. اجازه دهید مورد زمان غذاخوردن، خودش تصمیم بگیرد و هر زمان که مایل بود غذا بخورد. حساسیت های بیش از حد کودکن را به فردی لجز و یک دنده تبدیل میکند. به زور غذا دادن به کودک راهکاری موقتی است که مشکل اصلی را برطرف نمیکند و مشکلات دیگری هم به مشکل  اصلی اضافه میکند. بهترین کار این است که از مشاوره کمک بگیرید و به راهکار های اصولی آنها اعتماد کنید.

 

علت کم غذایی کودک

علت کم غذایی کودک مان آن بسیار تأثیرگذار است. مرحله ی اول ید به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید و کودکن را از نظر جسمی بررسی کنید‌. اگر کودک شما از نظر جسمی سالم شد، ینی به بیماری مبتلا نشد و ویمین های مورد نیاز بدنش متعادل شد، ممکن است کم غذایی او منشأ روانی داشته شد. استرس یکی از هیجانات ناخوشایندی است که کودک شما ممکن است آن گیر شد. کم غذایی میتواند یکی از پیامدهای ناگوار استرس شد. گاهی بدغذایی کودک مسئله‌ای ارادی است و کودک برای نشان دادن هیجانات منفی خود یا به منظور لج کردن از غذا خوردن امتناع می‌کند این مواقع کسی که می‌تواند به شما و کودکن کمک کند یک روان‌شناس یا مشاور است. شما می‌توانید کمک یک مشاور علت کم غذایی کودک را متوجه شده و آن را برطرف نمایید .

 

مناسبترین برخورد بدغذایی کودک

بهترین برخوردی که میتوانید مقابل این رفر انجام دهید، بی تفاوتی است. نادیده گرفتن حرکات لجزانه ی کودک، از تکرار آن رفر ها جلوگیری میکند. سعی کنید زمان های خارج از زمانی که کودکن از غذا خوردن امتناع می کند، او این ره صحبت کنید و برای او توضیح دهید که غذا نخوردن می‌تواند آسیب‌هایی به جسم او وارد کند. سعی کنید سیستم بدن و چگونگی کارکردش را برای او توضیح دهید و او را متوجه این قضیه کنید که بدن او به غذا خوردن نیاز دارد و او امتناع از این کار خود را بیمار می‌کند. می‌توانید رابطه این موضوع برای او داسن تعریف کنید و نتیجه گیری داسن ها اورا به غذا خوردن تشویق کنید اما یادن شد هرگز از مقایسه کردن و سرزنش کردن استفاده نکنید.

راهکارهای مناسب برای کودک کم اشتها

سعی کنید از غذاهایی استفاده کنید که ظاهر زییی داشته شند. رنگ ها جذب کودکان نقش مهمی دارند. از رنگ های شاد برای ظروف غذا و وسایل سفره استفاده کنید. هنگام پختن غذا از کودکان‌ن کمک بگیرید. مشارکت کردن پخت غذا به آن‌ها انگیزه می‌دهد. سعی کنید غذاهایی که دوست دارند را بیشتر بپزید و حتماً غذاها را تزئین کنید. پخت غذا از موادی استفاده کنید که اشتها آور شد و از دادن تنقلات مخصوصاً خوراکی های قندی قبل از وعده ی غذایی به کودکن خودداری کنید. مورد زمان غذا خوردن نظر فرزندن را بپرسید و اورا انتخاب زمان حد امکان آزاد بگذارید. یادن شد از به زور غذا دادن به کودک جداً خودداری کنید. غذا خوردن تمام افراد خانواده کنار هم، عث بهتر غذا خوردن کودک می‌شود پس سعی کنید هنگام غذا خوردن همگی کنار هم شید.

رژیم غذایی مناسب برای کودک کم اشتها

برای کودکان کم اشتها ید از غذاهایی استفاده کنید که ارزش غذایی لایی داشته شند. مواد غذایی که کودکن دوست ندارد را از لیست غذاها حذف کنید یا سعی کنید آنها را روش جدیدی ست کنید طعم و ظاهر متفاوتی داشته شد. روش های جدید را آشپزی به کار بگیرید. غذاهای پروتئین دار را لیست غذایی خود قرار دهید. مصرف سبزیجات و میوه میتواند به بهبود گوارش کودکن کمک کند و شاید اشتهای او را حدی بیشتر کند. فراموش نکنید که ظاهر غذا اهمیت بیشتری نسبت به طعم آن دارد. استفاده از جوانه گندم، ماست و سیب زمینی میتواند برای تغذیه ی کودکن مفید شد. آداب غذا خوردن زیاد از حد حساس نشید، حساسیت بیش از حد نسبت به نوع غذا خوردن کودک میتواند او را از غذا خوردن زده کند.

 

سوالات متداول

راهکار های مناسب برای کودک بدغذا چیست؟

 اجازه دهید کودک تهیه ی غذا مشارکت  .به ظاهر غذا اهمیت دهید وغذا را تزئین ک نظر کودکن را مورد نوع غذا جویا شوید. هنگام غذا خوردن نسبت به کودکن بی تفاوت شید.

متداول ترین دلایل بدغذایی کودک چیست ؟

 از نوع غذا خوشش نیاید. کودک برای ابراز احساسات مثل لجزی و عصنیت از غذا نخوردن استفاده کند. ما از روش های مناسبی برای تغذیه ی کودک استفاده نکند. بی اشتهایی مربوط به یک بیماری شد یا حالت ژنتیکی داشته شد.

راهکار های مناسب برای حل بی اشتهایی کودک چیست؟

 سعی کنید از غذاهایی استفاده کنید که ظاهر زییی داشته شند. از رنگ های شاد برای ظروف غذا و وسایل سفره استفاده کنید. هنگام پختن غذا از کودکان‌ن کمک بگیرید. مشارکت کردن پخت غذا به آن‌ها انگیزه می‌دهد

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Why Won’t Baby Eat? 

 

دلایل غذا نخوردن کودک چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 8:02
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 53 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ازدواج اسلامی قرآن ازدواجی است که چارچوب دین انجام شود . از همان ابتدا که پسر یا دختر تصمیم میگیرند ازدواج کنند مطالعه میکنند بدانند نظر اسلام مورد ازدواج چیست . ازدواج اسلامی قرآنی یعنی ازدواجی که خواسته های شخصی قوانین اسلامی همراه شود . ازدواج اسلامی قرآن معیار و ملاک اسلام است هر آنچه اسلام میپسندد مورد یید عروس و داماد است آنچه را اسلام نمیپسندد عروس وداماد نیز مردود میدانند ازدواج های اسلامی قرآن انتخاب همسر ، شرایط ازدواج ، هدف ازدواج و انگیزه های ازدواج بر طبق قوانین اسلام تعیین میشود .

این ازدواج ها بسته به شیعه و یا اهل تسنن بودن قوانین مختلفی دارد ازدواج اسلامی قرآنی امری مقدس است و کسی که ازدواج میکند از سنت پیامبر تبعیت کرده است . آیات زیادی قرآن به مرک بودن و پسندیده بودن ازدواج اشاره داشته است . ازدواج اسلام واجب نیست اما ارزش دارد حتی توصیه شده غلامان و کنیزانشان را همسر دهند .

ازدواج اسلامی قرآن چگونه است ؟

قرآن ، احادیث و روایات مورد قوانین ازدواج اسلامی گفته شده است .  مسلمانان پیرو ولایت رساله ها و توضیح المسایل شک و شبه خود نسبت به قوانین اسلامی را مرتفع میکنند . امامان جمعه و  نمایندگان ولایت فقیه بر طبق رساله و نظر ولایت فقیه ید ابهامات را مرتفع سازند . کسی که از روی قوانین اسلام ازدواج میکند ید پایبند بوده و  اعتراض نکند قبل از ازدواج تمام شرایط را مطالعه کند و بخشهایی را که قبول ندارد شرایط ازدواج ج نماید . ازدواج اسلامی قرآنی کار را راحتتر میکند چون تکلیف روشن است .

قوانین ازدواج تدوین شده و مشخص است . چارچوب دارد و کسی نمیتواند بگوید چرا  نگفتی …  چون قوانین ازدواج اسلام مشخص است ازدواج های اسلامی قرآن نیز مشاوره ازدواج لازم و ضروری است . مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی به شما کمک میکند قوانین ازدواج را بشناسید و ست تصمیم بگیرید .

 

ویژگی های ازدواج اسلامی قرآن

ویژگی های ازدواج اسلامی قرآن  بسته به شیعه و یا اهل تسنن بودن حدی فرق میکند ویژگی های ازدواج های اسلامی قرآن ایجاب میکند مرحله اول دختر و پسر هر دو مسلمان شند دیگر اینکه قوانین اسلامی را برای زندگی بپذیرند انگیزه وهدف یک مسلمان اول رضای خداست  و تمام مراحل زندگی رضای خدا را نظر میگیرد ساده زیستی از ویژگی های ازدواج اسلامی قرآنی است .

ساده زیستی یعنی به جای تجملات صرفه جویی کنیم  از اموال خود به کسانی که مانده هستند انفاق کنیم  به همسر خود برای چشم وهمچشمی و تجملات فشار نیاوریم  مشکلات زندگیمان را خوشرویی و منطق حل کنیم از همسرمان توقع بیجا نداشته شیم صداقت داشته شیم   خانواده همسرمان همچون خانواده خود احترام برخورد کنیم  همدیگر را قضاوت نکنیم  محبت و تمایلات جنسی را چارچوب خانه و خانواده خرج کنیم هر چه به خود میپسندیم به همسرمان بپسندیم .

خصوصیات ازدواج های اسلامی قرآن

از دیگر ویژگی های ازدواج های اسلامی قرآن این است که الگوی رفری شیم . عیوب همسرمان را به طرز بدی بیان نکنیم الگوی رفری یعنی اینکه هر عملی که دوست داریم خانواده انجام بشود خودمان انجام دهیم امر به معروف و نهی از منکر را به روش امام حسن و امام حسین انجام دهیم ( اشاره به تصحیح کردن وضوی پیرمرد که به گونه عملی و بدون بیان مستقیم انجام دادند ) وقتی را برای تفریح و ورزش خانواده اختصاص دهیم  از مطالعه و بروز بودن غافل نشویم .

ازدواج های اسلامی قرآن زن ومرد ید خالص و مخلص شند و بدانند خوشبختی آنها گرو رضای خدا است یک مسلمان هچون پیامبر اسلام همیشه لبخند بر لب دارد و مانند امامن صبور ومهرن است سعه ص دارد و مشکلات و اختلافات را گشاده رویی و شکییی حل میکند یک مسلمان امین خانواده است امانتدار مال و اسرار .  سنگ صبور خانواده است .

 

ازدواج اسلامی  ایرانی

ازدواج اسلامی قرآن ایرانی تلفیقی از ورها و اندیشه های اسلامی آداب و رسوم و فلکلور ایرانیست ازدواج های اسلامی قرآن ایرانی همپایی مسالمت آمیز دینی و فرهنگیست بدون نغض کردن هم .  دین اسلام دین فتوت ومهرنیست و ورهای ایرانی نیز بر همین پایه استوار شده است  به همین دلیل  تلفیق این دو به راحتی امکان پذیر و میسر است .

کم پیش می آید اسلام قانونی ارزش شد و آیین ایرانی ضد ارزش .  شاید یکی از دلایل موفق بودن ازدواج های اسلامی قرآن ایرانی همین بوده است . پیامبر اسلام برای تجارت از راه ابریشم و نتیجه از ایران گذر میکرده است وی   فرهنگ و آداب ایرانی آشنایی داشته و اعیاد بزرگ ایرانی را یید نموده است نتیجه تلفیق ازدواج های اسلامی قرآن و ایرانی به نظر تلفیقی متناسب است .


بیشتر بخوانید:  اهمیت و فلسفه ازدواج اسلام


 

آداب و رسوم ازدواج اسلامی ایران

آداب و رسوم ایران زن از ارزش و احترام برخوردار  است ا لهه های ایرانی زن بوده اند مانند آناهی . یونان که کشوری متمدن بوده و  رب النوع های فراوانی داشته اند خدایانشان مرد بوده اند اسلام نیز ورود به عربسن به زن تعالی بخشید این احترام نهادن دین اسلام و فولکلور ایرانی دوام و قوام خانواده را بیشتر میکند .

این اشتراک فرهنگی عث میشود حرمت ما و زن خانواده های ایرانی و اسلامی حفظ شود از طرفی احترام پ به عنوان مدیر و سرپرست خانواده امریست ساری و جاری . مهمان جایگاه ویژه ای دین اسلام دارد مهمان حبیب خداست فرهنگ ایران نیز مهمان عزیز است   شاید اگر اسلام عربسن ظهور نمیکرد هیچگاه تلفیقی از فرهنگ ایران وعربسن هیچ جا بروز نمیکرد اکنون به یمن اسلام و زییی فرهنگ ایرانی این ترکیب از احترام زیادی برخوردار است .

 ازدواج اسلامی یا سنتی

ازدواج اسلامی قرآنی یا سنتی را هیچگاه نمیتوان یک قالب ریخت .  به آیین  عربسن قبل از ظهور اسلام نگاهی اجمالی می اندازیم اسلام به طور کلی فرهنگ و فولکلور عرب را تغییر داد.   عربسن قبل از ظهور اسلام دختر را شوم و مایه ننگ و نکبت میدانستند  زن حریم خصوصی نداشت زن شوهردار آزادانه مردان دیگر همبستر میشد ازدواج گروهی داشتند یعنی چند زن و چند مرد هم و یک زمان به عیاشی میپرداختند زن فقط وسیله ای بود برای حض و کیف مرد .

داشتن کنیزان زیاد افتخار مرد عرب بود که آنها نیز همبستر میشد مردان آفب نشین بودند و زنان کار میکردند زنان خرید و فروش میشدند برای عیش مردان میرقصیدند . اسلام آمد و زنده بگور کردن دختران را حرام کرد آیاتی چون کوثر،  نور، بقره  و نسا به زن حرمت بخشید . به  آزاد کردن کنیزان ارزشی والا بخشید .

نظر اسلام مورد ازدواج

اسلام  زن را یکی از ارکان خانواده دانست و اجازه نداد وجودداشتن  شوهر همبستر مردان دیگر شود . ازدواجهای گروهی را حرام کرد  واینگونه زن حرمت یافت  دارای حریم خصوصی شد  پس میتوان نتیجه گرفت ازدواج اسلامی قرآنی و سنتی عربسن را نمیتوان یک جایگاه گذاشت پاسخ به سوال ازدواج های اسلامی قرآن یا سنتی از شما میخواهیم به قضاوت بنشینید .

ازدواج سنتی ایران هم پایه اسلام است و تفاوتهای آیینی و فرهنگی زیادی ندارد مگر جزئیاتی .  مثلا ازدواج سنتی ایران هدایای زیادی به دختر داده میشود شیر دادن زنان قیمت و بها پیدا میکند که به شیر بها معروف است  . اسلام حجاب و دوری از محرمات واجب است که سنت ایرانی قبل از اسلام چنین نبوده است . اما اکنون میتوان گفت سنت ایرانی واسلامی چنان هم تنیده شده که منفک کردن آن بسیار سخت است .

 

مشاوره ازدواج اسلامی قرآن

مشاوره ازدواج اسلامی قرآن برای پسر و دختر از ملزومات است آیه معروف «وامرهم شوری بینهم » مبین این امر است .  ارزش گذاشتن و کید اسلام به مشورت این آیه مشخص میشود . بطور کلی مشورت کارشناسان و آگاهان هر زمینه ای خطاهای پیش بینی نشده را کمتر میکند  مشاوره ازدواج های اسلامی قرآن نیز از این قاعده مستثنی نیست .

مشاوره از بروز برخی اختلافات جلوگیری میکند قواعدی را که ممکن است برای زن یا مرد سنگین شد به آنها یاداوری میکند بطور مثال پسرانی هستند که برای ازدواج بی بی میکنند آنها  ممکن است بخواهند مهریه همسرشان را سنگین بگیرند .  مشاوران آگاه به آنها یاداوری میکنند که این مهریه عندالمطالبه است . بسیاری از خواستگاریها این جمله مطرح میشود« مهریه را کی داده ، کی گرفته» دادگاههای خانواده شاهد زندانی شدن بسیاری از پسرانیست که همین جمله به دام افده اند . امیدواریم پسران جامعه ما آگاهی ازدواج کنند وهیچگاه پایشان به دادگاه خانواده کشیده نشود   دختران عزیزمان پایان عمر کنار همسرشان مهر بورزند و از زندگی لذت ببرند .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Marriage in The Quran And Sunnah of The Prophet 

نویسنده: زهره حبیبی نوده

 

ازدواج اسلامی قرآن

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:55
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 56 | لينك ثابت
5 / 5 ( 2 votes )

ازدواج اسلامی سبب میشود زوجین  قوانین و قاعده های اسلامی را رعایت کنند . ازدواج اسلامی عث میشود از همسر خود توقع داشته شیم معیارهای اسلام همسو شد  .  ازدواج اسلامی دلیل محکمی است برای رفر اسلامی . ازدواج اسلامی چارچوب ها مدون است .هرگاه یکی از طرفین پا از چارچوب بیرون بگذارد طرف مقابل حق دارد از او زخواست کند . ازدواج یعنی زوج شدن و دو شدن ، جفت شدن و شریک شدن . هر شراکتی قوانینی تدوین میشود که عث ماندگاری و تداوم شراکت میشود . وقتی کسی از قوانین شراکت سرپیچی کرد ید پاسخگو شد پس هرکدام سعی میکنند پایبند شند  . ازدواج اسلامی نیز چون  این جفت شدن بر پایه اسلام بنا گذاشته شده تکلیف روشن است .

ازدواج های اسلامی به زوج های مسلمان این امکان را میدهد که قل پایبند بودن از طرف مقابل نیز بخواهند پایبند شد .  تفکری عث پویایی میشود که هدفمند شد . چارچوب داشته شد . وقتی ما خودمان را چارچوب قوانین خاصی پرورش میدهیم تکلیف بر ما روشن است . از آغاز چراغ هایی روشن راه ریک ما را روشن میکنند . ورهایمان ، راه رسیدن به مقصد را به مینمایاند . ازدواج های اسلامی نیز قوانین تدوین شده اند .

مهمترین معیارهای ازدواج های اسلامی

یکی از مهمترین معیارهای ازدواج اسلامی مسلمان بودن مرد است . مرد مسلمان میتواند اهل کب ازدواج موقت کند ولی زن فقط مرد مسلمان حق ازدواج دارد . هم کفو بودن از مهمترین معیارهای ازدواج های اسلامی است که خیلی از مشکلات را حل میکند . هم کفو بودن یعنی از نظر دین و مذهب ، فرهنگ ، اقتصاد و بطورکلی شان و مقام  همسطح شند . یکی دیگر از مهمترین معیارهای ازدواج اسلامی قوانین دین و سنت پیامبر است . اطاعت از امر پروردگار ، تکمیل دین ، پیروی از سنت پیامبر و داشتن جامعه ای سالم و دور از فساد از مهمترین اهداف ازدواج است .

« و اوست خداوندی که بشر را از آب آفرید و میان آنان خویشی و پیوند ازدواج قرار داد و خدای تو برچیزی قت دارد »  سوره فرقان آیه ۵۴

یکی دیگر از مهمترین معیارهای ازدواج های اسلامی رسیدن به آرامش فردی است . مین نیازهای جنسی ، عاطفی و حتی اقتصادی سایه ازدواج شکل میگیرد . سایه ازدواج و همفکری انسان رشد کرده و توان مالیش افزایش پیدا میکند . و به قول عوام سر و سامان میگیرد . خداوند این وعده را به جوانان داده است .

سوره نور آیه ۳۲ میخوانیم « مردان و زنان بی همسر خود را همسر دهید . همچنین غلامان و کنیزان صالح و ستکارن را اگر فقیر تنگدست شند خدا به فضل خود توانگرشان میسازد . »

 

اخلاق ازدواج های اسلامی

اخلاق ازدواج اسلامی جایگاه والایی دارد . داشتن خلق و خوی نیک روزی انسان را وسعت میدهد . اما تعریف اخلاق فقط به خلق و خو برنمیگردد . مسلمان ید متخلق به اخلاق اسلامی شد . طبق موازین اسلامی حرکت کند . معیارهای اسلام را بداند .  تقوی و پرهیزگاری ، صبر و استقامت  و شکر نعمت قرآن سفارش شده است .  « و صبر و استقامت کنید که خداوند صبر کنندگان است . » سوره انفال آیه ۴۶

اخلاق ازدواج های اسلامی از ما میخواهد  یکدیگر به عدالت رفر کنیم و ظلم نکنیم .  عیب جویی ، سخن چینی و وغ گفتن مزمت شده است . حسد ، گمان بد بردن و تجسس کردار دیگران خلق و خوی یک مسلمان  منافات دارد .

یا ایُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثیرا مِنَ الظَّنِّ انَّ بَعْضَ الظَّنِّ اثْمٌ» (سوره حجرات، آیه ۱۲ ) یعنى : اى گروه مؤمنین ، اجتناب کنید از بسیارى از گمان به ستى که بعضى از گمان ها گناه است .

غیبت کردن و انفاق نکردن از آنچه خداوند به بندگانش بخشیده کاری است ناپسند . اخلاق ازدواج های اسلامی سبب تداوم یک زندگی آرام و پرافتخار است که غذای روح انسان به خوبی مین میشود .

 

انواع ازدواج های اسلامی

انواع ازدواج های اسلامی بر دو قسم است . ازدواج دایم  و موقت . انواع ازدواج های اسلامی عقد قراردادهای زناشویی و پیوند ازدواج اولویت قرار دارد . عقد به معنای گره ، پیوند و پیمان است . وقتی که عهد و پیمان میان دو نفر منعقد نشود هرگونه روابط زناشویی بر آنها حرام است هم ازدواج دایم و  هم ازدواج موقت . کشورهای خاورمیانه قبل از اسلام ازدواج های جمعی وجود داشت . اما پس از اسلام ازدواج شکل والاتری به خود گرفت .

وقتی دو نفر هم قرار ازدواج میگذارند ید نسبت به هم متعهد شوند . این تعهدات بسته به نوع ازدواج تغییر میکند . ازدواج دایم که توسط یک شارع  و حضور دو شاهد انجام میشود ابتدا از رضایت دختر میپرسند . ازدواج موقت نیز که جاری شدن دو جمله میان دو نفر منعقد میشود رضایت نو شرط اول است .  پس هر گونه تعدی و ناراضی بودن زن ، هر دو نوع ازدواج ، آن را طل میکند .

 

مراسم ازدواج های اسلامی

مراسم ازدواج های اسلامی ابتدا پسر و دختر رضایت والدین دختر ،  یکدیگر را دیده و میپسندند . بعد از پسندیدن تحقیق  و مشاوره ازدواج آغاز میشود  .  قرارداد پیوند زوج به امضا  شواهد میرسد .  این پیمان نامه توسط شارع برای هر دو صدای بلند خوانده میشود . پس از شنیدن زوجین  و شواهد خطبه عقد جاری شده و ازدواج صورت میگیرد .  برای ازدواج دختر اولین شرط ، رضایت پ دختر یا ولی است . اما بعد از عقد تمام اختیارات به همسر محول میشود . عقد دایم مهریه و صداق مشخص است و عوض نو نیز ملزم به تمکین میشود . زن قل شیر دادن به فرزند تعهدی ندارد . زن موظف به انجام دادن امور خانه نیست . اما تمکین از وظایف اصلی زن میشد . بدون اجازه همسر حق بیرون رفتن از خانه را ندارد . ولی مرد ید برایش جایی خانه بگیرد که خانواده نو همطراز شد .

مراسم ازدواج های اسلامی از نوع موقت  هم رضایت نو شرط اول است . مرد پیشنهاد داده و زن میپذیرد .  ازدواج موقت  اول مدت صیغه مشخص میشود . بعد شرایط ازدواج ید مورد توافق طرفین شد . ازدواج موقت مهریه واجب نیست . اما اگر طرفین توافق داشتند میتوانند آنرا شروط ازدواج ثبت کنند . دادن مهریه حتی اگر زناشویی بین آنها انجام نشده شد بر مرد واجب است . پس از پذیرفتن شرایط عقد نوبت به جاری شدن صیغه میرسد .  مرد خود میتواند عاقد شد و جمله صیغه را جاری نماید و زن  گفتن قبلت التزویج رضایتش را اعلام کند . از لحضه جاری شدن صیغه مدت مشخص شده هرگونه روابط بین آن دو حلال است  .

 

شرایط و موارد ازدواج موقت اسلام

ازدواج موقت را برخی لازم و بعضی مضر میدانند . زوجین بسته به شرایط زندگی و موقعیت اجتماعی مشاوره خانواده و روانشناسی میتوانند راه ست را تشخیص بدهند . ازدواج اسلام امری پسندیده و نیکوست به این شرط که سایه  ازدواج سلامت جامعه تضمیین شود . سلامت جامعه گرو سلامت خانواده است . تک تک افراد جامعه میتوانند پویایی و رشد جامعه خود ثیر بگذارند .

ازدواج های اسلامی اصل ساده زیستی است . الگوی یک زن مسلمان فاطمه است . زنی که حتی پرده ای ساده به خانه نمی آویخت . از اموالش انفاق میکرد و به همسر خود تعهد داشت . دامانش دونام آور ریخ پرورش یافتند . اسوه یک مرد مسلمان علی است مردی که تمام توان مزرعه کار میکرد . به لقمه نانی قانع بود ولی برای همسرش کنیز میگرفت . مرد کارزار  و عمل بود . لقمه ای نان حرام و از بیت المال بر سر سفره نمیگذاشت .

البته این به معنای ترک دنیا نیست چرا که پیامبر میفرمایند :« من که پیغمبر شما هستم ازدواج می کنم ، غذای لذیذ می خورم ، میان اجتماع هستم و مردم تماس دارم هر کس از شیوه من روی گرداند از من نیست . » ازدواج های اسلامی لحظه لحظه زندگی ما نمود دارد . از همان ابتدا پرورش کودک ، رفر پ وما و تعامل مردم جامعه . ازدواج بر مبنای اسلام به ما کمک میکند ک ست از خانه و خانواده جامعه ای سالم داشته شیم  . همسر داری اسلام برای زن حد جهاد راه خدا یاد شده است و همچنین برای مرد .

اهمیت ازدواج اسلام

«الکادُ لِعیاله کالمجاهد فی سبیل الله»

مردی که برای آسایش زن و فرزندانش کار می کند همچون جهاد کننده ی راه خدا است . اهمیت اسلام ازدواج تربیت فرزندان نمود پیدا میکند . مرد و زنی که طبق موازین اسلامی ازدواج میکنند فرزندانی سالم ، پرورش میدهند . از نظر روانشناسی بهترین الگو برای فرزندان الگوی عملی است . مکتب انسان ساز اسلام کمک میکند جامعه ای به دور از فساد داشته شیم .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Women in Islam- Facts about the Muslims & the Religion 

نویسنده: زهره حبیبی نوده

 

جایگاه و ملاک های اسلام مورد ازدواج

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 3:56
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 61 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» ۱۵ راهکار خواباندن کودک یک ماهه تا دوساله (یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۰۳)
» دلیل زودرنجی در دوران بارداری چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 39
» بازديد ديرور : 307
» بازديد ماه گذشته : 5500
» بازديد سال گذشته : 16921
» كل بازديد : 30546

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 505
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.204.193.85
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
× بستن تبلیغات