مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 2 votes )

شب اول ازدواج را ما نام شب زفاف میشناسیم . شب اول ازدواج شرایطی است که هر زن یا مرد جوانی که حال ازدواج است دیر یا زود آن رو به رو خواهد شد اما آیا همه مورد مسائل و نحوه برخورد آن آگاهی لازم و کافی را دارند ؟ شب اول ازدواج شبی حساس و ثیر گذار است که اگر آگاهی کامل آن مواجه نشویم ثیر خود را برای همیشه بر روحیه و زندگی ما خواهد گذاشت . اما مسفانه به دلایلی نا معلوم و غیر منطقی آنگونه که ید و شاید زمینه مسائل آموزشی به آن پرداخته نشده است و به آن به عنوان یک موَضوع شرم آور که صرفا زن و شوهر ید ره آن بدانند نگاه میشود .

این حالی است که ید بپذیریم رخ داد های شب اول ازدواج امری کاملا طبیعی است و لازم است تمام افراد جوانی که به بلوغ جسمی و روحی رسیده اند اطلاعات کافی را ره ی آن داشته شند . اما سر بستگی آموزش شب اول عروسی جامعه ما به اندازه ایست که هیچ مجله یا برنامه تلویزیونی به طور شفاف و خصوصی به آن نمیپردازد و آن را موضوعی خجالت اور میدانند و این امر عث شده است که مسفانه از لحاظ فرهنگی مقابل بیان مسائل مربوط به شب اول ازدواج جبهه گرفته شود و سواد جنسی این زمینه ضعیف تر از حدی که مورد انتظار است شد . مشاوره خانواده این زمینه می تواند راهگشا و راهنمای شما عزیزان شد.

اعمال شب اول ازدواج

اعمال شب اول ازدواج را نمیتوان هیچ گاه قالب کلمات و چارچوبی انعطاف ناپذیر و قوانین خشک بیان کرد . اعمال شب اول عروسی طیفی بی نهایت و متغییر قرار دارد چرا که شرایط ، محیط و نحوه آشنایی و همچین خلقیات ، روحیات و نحوه رفر هر فرد دیگری متفاوت است و این تفاوت ها عث میشود که نتوانیم اعمال شب اول ازدواج را به صورت قانون به افراد دیکته کنیم این وجود ید ها و نید های مشخصی وجود دارد که عدم رعایت آن ها آثار مخربی را به ر می آورد  پس اینجا سعی میکنیم کلیاتی را بیان کنیم که رعایت گام به گام آنها اعمال شب اول عروسی را تحت کنترل خود قرار دهیم و شب اول ازدواج را بهترین کیفیت خود پشت سر بگذرایم .


بیشتر بخوانید: فلسفه ازدواج چیست ؟


 

مرحله اول :

اولین قدم اعمال شب اول عروسی این است که مرد و زن هم صحبت کنند و ردیگر ثیر کلام و نگاه مجذوب هم شوند . به طور کل این مراحل روی سخن مردان است چرا که به مراتب حساسیت این شب برای زنان چندین برابر مردان است . پس مرد ید کلام همسر خود را به آرامش دعوت کند و به او بگوید که قرار نیست اذیت شود و این اطمینان را به او بدهد که هیچ اتفاقی بدون تمایل او نمی افتد و فقط قرار است لحظات خوبی را هم تجربه کنند .

مرحله دوم :

به عنوان فردی مسلمان جامعه اسلامی بهتر است زن و مرد وضو گرفته و دو رکعت نماز یا چند آیه از کب الهی را هم بخوانند از استرس هردو کاسته شود و آرامش لازم را به دست بیاورند .

مرحله سوم :

بستری مناسب برای تجربه شب اول عروسی برای خود و همسرن انتخاب کنید . لزومی ندارد خود را به اق خواب محدود کنید چرا که ممکن است مکانی استرس آور به نظر بیاید . از همسر خود بپرسید که کجا راحت تر است اجازه دهید او بفهمد که حق انتخاب دارد و راحتی او برای شما اولویت است . البته این موضوع را فراموش نکنید که اگر قرار است خارج از محیط اق خواب شید قبل از آن مطمئن شوید که آن مکان فقط شما حضور دارید یا کسی غیر منتظره سر نمیرسد چرا که صورت اتفاق افدن عث سرخوردگی شما میشود .

مرحله چهارم :

ممنوعه ترین رفر اعمال شب اول عروسی این است که مرد بلافاصله به سراغ مرحله آخر رابطه جنسی برود . سعی کنید همسر خود را از لحاظ جسمی و روحی معاشقه طولانی اماده رابطه جنسی کنید . رابطه خود را به آغوش کشیدن ، نوازش و بوسه شروع کنید . این میان از معجزه کلام غافل نشوید از همسر خود جملات عاشقانه را یغ نکنید حتی قبل از شروع رابطه جنسی کامل از همسر خود بپرسید که آیا امادگی دارد ؟ اجازه دهید این تجربه برای شما و همسرن یک فتح عاشقانه شد نه یک استیلای وحشیانه چرا که صورت کنترل نکردن غریزه جنسی خود و خود دار نبودن شاید بتوانید جسم همسر خود را تصرف کنید اما روح او را هرگز . . .

مرحله پنجم :

پس از اتمام رابطه جنسی کار را تمام شده فرض نکنید چرا که این مرحله حساس ترین مرحله برای همسر شما است . او را آغوش بگیرید ، نوازش کنید و از او بت شب خوبی که برای هردوی شما رقم زده تشکر کنید . به او بگویید که زی است و همه چیز ره او فوق العاده است امشب همان طور پیش رفت که انتظار داشتید . پایان وضعیت جسمی او را چک کنید و از او بپرسید که به پزشک احتیاج دارد یا خیر .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


رسم شب اول ازدواج

رسم شب اول ازدواج از آن دسته رسم های آزار دهنده و به دور از منطقی است که همیشه زوجین را استرس بیشتری رو به رو میکند . رسم شب اول ازدواج اگر به حریم خصوصی زن و شوهر کشیده شود عث میشود استرس این شب چند برابر شود . به طور مثال رسم شب اول عروسی بعضی خانواده ها به این صورت است که نزدیکان بعد از پایان مراسم عروس و داماد را پشت اق راهنمایی میکنند و منتظر میمانند داماد بیرون بیاید و خیال آنها را راحت کند که هم رابطه برقرار کرده اند و هیچ مشکلی نیست .

توجه به اینکه امروزه مراجعه به پزشک متخصص میتوان گواهی سلامت بکارت را تهیه کرد پس هر رسم دیگری برای اثت این امر اضافی و آزار دهنده است و این موضوع کاملا به عروس و داماد مربوط است . فراموش نکنید که شب اول عروسی خصوصی ترین شب شما و همسرن است پس به خاطر رسومات غیر منطقی کیفیت آن را زیر سوال نبرید .

 

شب اول ازدواج چگونه است ؟

شب اول ازدواج چگونه است ؟ این سوالی است به طور حتم ذهن هر کسی شکل میگیرد . میتوان مراجعه به روانشناس یا مشاور ازدواج و کارشناس خانواده سوالات خود را ره اینکه شب اول ازدواج چگونه است کاملا رفع کرد . شب اول ازدواج یا شب زفاف صرفا به معنای شب عروسی نمی شد از آنجایی که ست از لحظه ی عقد زن و مرد به صورت رسمی و شرعی زن و شوهر هستند پس میتوانند هم رابطه جنسی داشته شند ولی به هر حال بعضی افراد معتقد اند که رابطه جنسی فقط شب عروسی اتفاق بیفتد . پس شب زفاف به معنای اولین رابطه جنسی زن و شوهر است نه شب عروسی .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


استرس شب اول عروسی

استرس شب اول عروسی امری کاملا طبیعی است این استرس ممکن است برای مردان به دلیل فکر کردن به مسولیت زندگی مشترک پس از این شد و زنان به دلیل خداحافظی دنیای دوشیزه گی و قدم نهادن دنیای زنانگی . شاید نتوان استرس شب اول عروسی را به طور کامل از بین برد اما قطعا مشاوره قبل از ازدواج میتوان آن را کاهش داد . اگر شما و همسرن جزء آن دسته از افرادی هستید که دوران عقد هم رابطه برقرار کرده اید شب عروسی نهایت توجه راه به همسرن داشته شید این احساس که فقط وجود کره بودن میتواند شب عروسی برای شما اهمیت داشته شد او شکل نگیرد . یک ازدواج موفق حتما به نکته های یاد شده ید دقت کرد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What should I do on the first night of marriage? 

 

چه چیزهایی مورد شب اول ازدواج ید بدانیم ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 3:20
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ازدواج موقت بین عوام به صیغه معروف است . کتب علمی از آن به عنوان متعه و یا عقد منقطع نیز یاد میشود . ازدواج موقت دارای مدت زمان میشد . وقتی دو نفر میخواهند ازدواج موقت کنند بنا به موقعیت  و خواست طرفین مدت آن تعیین میشود . ازدواج های موقت فقط به قصد زناشویی صورت نمیگیرد  . مواقعی  زن  و  مردی نامحرم میخواهند  تنها مسافرت بروند و لازم است یک محل بسته تنها بمانند . زوجی سه طلاقه شده اند برای عقد مجدد ید زن مرد دیگری ازدواجی موقت کند .

موارد دیگر ازدواج های موقت برای زناشویی انجام میشود . مردی که زنش از او تمکین نمیکند . پسر مجرد که موقعیت ازدواج دایم ندارد . مردی که برای شغلش مجبور است مدت طولانی از خانه دور شد . مردی که همسرش برایش عادی شده  و او را تحریک نمیکند . زنی که به زناشویی اهمیت نمیدهد  و موارد دیگر . لازم به ذکر است ازدواج های موقت مذهب شیعه جایز است . مشاوره خانواده می تواند این موارد به شما عزیزان راهنمایی های لازم را ارائه دهد.

احکام ازدواج موقت

احکام ازدواج های موقت میگوید زن ید مجرد بوده و عقد دیگری نشد . اگر زن طلاق گرفته زمان عده تمام شده شد . کنیز دیگری نشد و کسی او را نخریده و مولا نداشته شد . برای دختران نالغ اجازه پ و یا ولی قهری لازم است . احکام ازدواج های موقت سن خاصی قید نشده است . احکام ازدواج موقت  میگوید برای زنی که میخواهد صیغه شود مهریه واجب نیست مگر زن شرط کند . بعد از دانستن احکام ازدواج های موقت مواردی که  مدت طولانی مثلا ۹۰ ساله صیغه میشوند مشاوره ازدواج لازم است .

 

مزایا و معایب ازدواج های موقت

مزایا و معایب ازدواج های موقت بنا به دلیل ازدواج  و موقعیت زن  و مرد تفاوت میکند . اول به مزایا و بعد به معایب آن میپردازیم . زنی میخواهد به  حج و یا خارج ازکشور برود  و کسی بجز یک مرد نامحرم نمیتواند همراه او شد . دو حالت پیش می آید :   زن یا مهل است  و یا بیوه . اگر بیوه بود که خودش صیغه میشود .  اگر مهل شد میتواند دختر , ما و یا خواهرش را صیغه آن مرد کند نتیجه زن نیز محرم  میشود . بحث مزایا و معایب ازدواج  های موقت  مواردی هست که مشاوره خانواده و روانشناسی ممکن است مفید شد . زمانی که مرد مهل است و زن تمکین نمیکند .

مزایا ومعایب ازدواج های موقت بستگی به نوع نگاه ما به این مسأله دارد . پسری مجرد است و امکان ازدواج برایش فراهم نیست و نمیخواهد به گناه بیفتد .  مردی که مهل است و مجبور است به مدت زیادی از خانواده دور شد  مشاوره ازدواج لازم است . از معایب این ازدواج میتوان به مواردی چون عدم تقسیم محبت بین دو نو اشاره کرد . عیب دیگر ایجاد احساس ناامنی بین نوان است . بوجود آمدن شک و دو دلی بین نوی اول خانه و نتیجه طلاق اقتصادی و عاطفی خانواده ها .

شرایط ازدواج موقت برای مرد

شرایط ازدواج های موقت برای مرد بسیار ساده تر از عقد دایم میشد . ازدواج های موقت مهریه واجب نیست . دادن نفقه لازم نیست . تعیین مدت هل موقت بستگی به نظر زوجین دارد . شرایط ازدواج های موقت برای مرد اگر مرد شرط مهریه زن را پذیرفت حتی بدون همبستر شدن ید تمام آنرا بپردازد . رضایت همسرش برای این پیوند لازم نیست .

شرایط ازدواج موقت برای زن

شرایط ازدواج های موقت برای زن عین حال که بسیار ساده است اما مشکلاتی نیز به همراه دارد . شرایط ازدواج های موقت برای زن میبینیم که  : زن ید مجرد شد  . اگر مطلقه است زمان عده ید به سر آمده شد .  زن از مردش ارث نمیبرد ولی اگر فرزندانی از این مرد داشته شد فرزندان ارث میبرند . بدون اذن مرد میتواند تحصیل کرده و یا شغل اختیار نماید . میتواند تمکین نکند . بدون اجازه همسر موقت میتواند از خانه خارج شده و حتی به سفر برود . از معایب این ازدواج این است که زن احساس امنیت مالی و عاطفی را بخوبی تجربه نمیکند . اگر فرزندی این خانواده بوجود بیاید آن فرزند کانون گرم خانواده را تجربه نمیکند . حالیکه یکی از دلایل ازدواج اسلام داشتن امنیت عاطفی , مالی و جنسی میشد .

شرایط ازدواج موقت

این مورد ازدواج  های موقت و بخصوص مدتدار حتما ید تحقیق شود . پس از تفحص از مشورت افراد کاردان و تجربه نید غافل  شد . ید بدانیم ما شخص دیگری را وارد زندگی خود میکنیم که هر لحظه ممکن است به او دل ببندیم . ما کسی پیوند حاصل میکنیم که ممکن است از او بچه دار شویم .  اگر زن هستیم بدانیم او هیچ تعهد مالی قل ما ندارد . اگر مرد هستیم او هیچ تعهدی ندارد که نیازهای ما را ازنظر جنسی , عاطفی و غیره مین کند . اگر مذهب شیعه ، این نوع ازدواج را آزاد نموده دلیل نمیشود براحتی کانون خانواده را متشنج کنیم  .

د ر مواقع جنگ این وصلت شاید پسسندیده شد . مواردی که مردی از مال فراوان بهره دارد و زنی تنها  و بی سرپرست فقر بسر میبرد . زمانی که مردی به خانه ی زنی رفت و آمد دارد و بیم آن میرود حیثیت او مورد ملامت جامعه قرار بگیرد  . زمانی که یک دختر و پسر همدیگر را دوست دارند و به سن قانونی نرسیده اند . گاهی هم نوی خانه بیمار است و نمیتواند نیاز مردش را برآورده کند و مرد  میخواهد کانون خانواده حفظ شود .  نوانی هستند که بعد از سن خاصی تمایل خود را از نظر جنسی از دست میدهند .

ازدواج موقت مذاهب مختلف

ازدواج موقت مذهب شیعه حلال و اهل تسنن حرام است . دلیل آن به ریخ خلافت عمر میرسد . آن زمان بچه های زیادی ناشی از صیغه شدن زنان سرزان بوجود آمد که عمر بلاد اسلامی ازدواج های موقت را حرام کرد . اما این حرام شدن دلیل شرعی و دینی نداشت و فقط حکم قانونی داشت .  خود عمر نیز از جانب پیامبر نقل قولی نکرد و گفت : « من آنرا حرام میکنم » . چنانکه از پسر عمر مورد ازدواج های موقت پرسیدند و او گفت اگر پم نیز آنرا حرام کرده شد ولی سنت پیامبر است  .  سوره نسا آیه ۲۴  مردان را مکلف میکند   مهریه زنانی که به مردان  محرم شده اند پرداخت کنند  . حال ممکن است نوان بگویند اگر بیماری و یا ناتوانی مرد عث اختلال روابط جنسی شود زنان کمتر به فکر ارضا تمایلات خود خارج از خانه می افتند .

 

مواردی که ازدواج های موقت ید بدانیم

پاسخ به یک مطلب کاملا علمی اشاره میکنیم . تحقیقات نشان داده که تحریک پذیری مردان از نظر فیزیولوژیکی خیلی بیشتر از نوان است . مردان  از نظر جسمی و ذهنی کمتر قا به کنترل خود برابر تمایلات جنسی هستند  . برعکس نوان مقابل تحریک پذیری مقاومتر هستند . زنان حتی اگر یک همبستری به حالت ارگاسم نرسند میتوانند خود را کنترل کنند . همه این موارد پیشنهاد میشود مشاوران زبده و کارآزموده مشورت شود . لازم به ذکر است این نوع ازدواج نیز مانند ازدواج دایم ما  و جده زن به مرد محرم میشوند  و عقد آنها او حرام است . زمانی که زن عقد مرد میشد ازدواج های موقت  و یا دایم خواهرش حرام است  .

مورد عده دیدن خون دو قاعدگی بعد از اتمام مدت صیغه کافیست . مدت عده را ۴۵ روز بعد از طلاق و یا انقضا صیغه اول زن میدانند .  ازدواج از نوع موقت طلاق ندارد و بعد از مدت تعیین شده حکم طلاق پیدا میکند . زوجین میتوانند مدت آنرا تعیین و یا به ازدواج خاتمه دهند . مرد میتواند همزمان چند زن ازدواجی موقت کند اما زن فقط یک مرد میتواند ازدواجی موقت انجام دهد . لازم نیست حتما مدت معلوم شده ازدواج به پایان برسد . مرد میتواند مدت قی مانده را بذل کند .

شرایط و صیغه عقد موقت

عقد موقت زنی که شوهرش مدت ها او را رها کرده و رفته ، حرام است . چنین زنی حتما ید به مراجع قانونی مراجعه کرده و طلاق بگیرد  . مردی که زن مسلمان دارد بدون اجازه همسرش نمیتواند زن غیر مسلمان را به عقد موقت خود آورد . ازدواجهای  موقت زن کافر حرام است مگر اینکه مسلمان شود . برای مسلمان شدن زن ید کلمه شهادتین را بر زن بیاورد . مسلمان شدن , زن لازم نیست ایمان قلبی داشته شد اما معنی آنرا ید بداند  و بپذیرد . زن مسلمان فقط میتواند مرد مسلمان ازدواج کند  . این حکم مورد ازدواج های موقت نیز صدق میکند .

برای جاری شدن صیغه ازدواج از نوع موقت وجود شاهد یا قاضی  و یا شارع واجب نیست . مرد و زنی که آماده ازدواج هستند خودشان میتوانند صیغه عقد را جاری کنند . مرد میگوید : « زوجتک نفسی فی المدته المعلومه علی المهر المعلوم »  و زن بلافاصله میگوید : « قبلت » . بهتر است ازدواج های موقت نیز ثبت شود . فرزندانی که نتیجه ازدواج های موقت بوجود می آیند حق زندگی خوب را دارند . احساس امنیت و آرامش حق همه بچه هاست .  قبل از ازدواج از نوع موقت حتما افراد کاردان مشاوره نمایید جامعه ای عاری از فساد و آشفتگی داشته شیم .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   Temporary Marriage and its Importance

 

مزایا و معایب ازدواج موقت چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 2:47
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 14 | لينك ثابت
5 / 5 ( 6 votes )

دلزدگی زناشویی وضعیت غیر مطلوبی است که اکثر زوج ها پس از شروع زندگی مشترک اتفاق می افتد . دلزدگی زناشویی مسئله ای نیست که برای رخ دادن آن زمان خاصی را تعیین کرد . یا به یک اتفاق خاص نمیتوان آن را نسبت داد . مثلا هیچ وقت نمیتوان گفت من فلان ریخ به فلان دلیل از همسرم دلزده شدم . واقع دلزدگی زندگی زناشویی فرایندی است تیجی و به مرور زمان اتفاق می افتد . دلزدگی های زناشویی مانند رسوب بستن لایه به لایه عمق یا هر رفر نامطلوب عمق قلب انسان اتفاق می افتد . پس هرگز دنل نقطه شروع و پایانی برای آن نشید .

دلزدگی زندگی  زناشویی یک اتفاق نا نیست که شما را از ادامه زندگی مشترک مایوس کند بلکه رخدادی معمول و شایع است که بهتر است کمک مشاوره خانواده از آن جلوگیری کنیم . اگر آن حال دست و پنجه نرم کردن هستید بی هیچ تردیدی به سراغ مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی بروید چرا که رسالت این مراکز کمک به تداوم طراوت زندگی مشترک شما است . پس نگران نشید و دلزدگی های زناشویی را پایان زندگی مشترک خود ندانید . فقط کافیست علم آن برخورد کنید و نحوه برخورد این مسئله و راهکارهای موثر را میتوانید مشاوره زناشویی و زندگی مشترک پیدا کنید .

دلیل دلزدگی زناشویی

دلیل دلزدگی های زناشویی را میتوان ابعاد مختلف یک رابطه زناشویی جست و جو کرد . زندگی مشترک و رابطه زناشویی منحصر به فرد ترین شکل رابطه بشری است . رابطه ای که هیچ گاه نمیتوان چند و چون آن را به طور کامل بیان کرد . ظرافت های این رابطه بسیار زیاد و متنوع است و همین امر عث میشود خطراتی که آن را تهدید میکند نیز متفاوت است . بعضی از دلایل دلزدگی زندگی زناشویی به مسائل مربوط به رابطه جنسی برمیگردد . بعضی دیگر نیز به جنبه های عاطفی و انتظارت مورد توجه یک رابطه زناشویی .

به طور کل هنگامی که مدتی از زندگی مشترک میگذرد و کنج کاوی های ما مورد این رابطه ارضا میشود و آن شوق و هیجان اولیه ما ته نشنین میشود این احساس دلزدگی زندگی زناشویی به سراغ ما می آید که چرا دیگر هیجان نداریم ؟ چرا همه چیز حال عادی شدن است ؟ فکر میکنید که پایان تمام لذت ها رسیده است . گاهی فقط دلزدگی به این دلیل است هیجان اولیه ما فروکش کرده است و احساس میکنیم که دیگر هرگز آن را تجربه نخواهیم کرد . البته ید پذیرفت که هرچیزی را که رابطه زناشویی تجربه میکنید بخشی از لذت آن به خاطر بکر بودن آن است و هرگز نید توقع داشت هرر و هر روز همان حس را داشته شید .

 

احیای رابطه زناشویی

اگر مدتی از زندگی مشترک شما گذشته و حس میکنید زندگی شما کسالت آور است این حس دلزدگی زناشویی ایست که دیگر رنگ و بوی سابق را ندارد ، هرچه سریع تر دست به کار شوید . رابطه خود را احیا کنید و ر دیگر به آن روح ببخشید . خلاق شید ، دست به ابتکار بزنید ، حد و مرز ها را کنار بگذراید ، حتما میپرسید که چگونه ؟ این نکات هم مورد آقایان هم خانم ها مشترک است فقط کافیست خجالت را کنار بگذراید و کمی جسور شید . سعی کنید متفاوت تر از همیشه شید ، همسرن را یک لس جدید که به شما را آن سبک ندیده است غافل گیر کنید . این گونه به او یا آوری کنید هنوز همان ق زی و جذاب هستید .

اگر به حال این کار نکرده اید به محل کار او یک دسته گل بفرستید یک کارت که روی آن نوشته اید ” میدانم سرت شلوغ است اما ید به تو میگفتم که تو را بیشتر از هر زمان دیگری دوست دارم ” ور کنید این کار همسرن را از لحاظ روحی مدت ها شارژ خواهد کرد . یا برای او یک کادو بخرید و اگر پرسید به چه مناسبت بگویید به مناسبت خوبی های تو . برای ابراز محبت به همسرن منتظر مناسبت وقت و مکان خاصی نشید اما فراموش هم نکنید که حتی محبت هم ید حد اعتدال شد .

اهمیت رابطه جنسی

اگر رابطه جنسی به یک نواختی رسیده اید اصلا نگران نشید شما فقط به کمی جسارت احتیاج دارید . به همسرن بگویید از فضای اق خواب خسته نشده ای ؟ به او بگویید که اقی دیگر یا هر جای خانه هم میتوانید هم رابطه داشته شید و به امتحانش می ارزد . اینکار حتما او را هیجان زده خواهد کرد چون فکر میکند رابطه فقط ید محدود به اق خواب شد . اگر همیشه یک پوزیشن خاص رابطه برقرار میکنید و کاملا روتین پیش میروید اینر سعی کنید شکل دیگری را امتحان کنید و کارهایی انجام دهید که به حال نکرده اید اما نید حرکات جدید شما عث آزار جنسی همسرن شود . به طور کل هر تغییر غیر زننده ای را که میتوانید ایجاد کنید همسرن را غافلگیر کنید رابطه مطمئن شید که ثیر آن را خواهید دید و دلزدگی های زناشویی را کاهش میدهد .


بیشتر بخوانید: خیانت زندگی زناشویی


اما گاهی دلیل دلزدگی های زناشویی از سر یکنواختی رابطه نیست و مسائل حاد تری میان است . ک نکردن همسرن . توقعات بی مورد وغیر منطقی از او ، مسئولیت پذیر نبودن. . . و مقیاس بزرگ تر و وحشت ناک تر خیانت کردن میتواند  دلیل دلزدگی های زناشویی شد . اینکه شما ک نکنید که همسرن وضعیت جسمی یا روحی مناسبی نیست و نیاز به همدی و حمایت دارد به مرور عث دلزدگی زندگی زناشویی همسرن خواهد شد . به طور مثال اگر همسرن سیکل قاعدی خود به سر میبرد ید بپذیرید که او نسبت به حالت عادی حساس تر و زود رنج تر است و از کارهایی که ممکن است او را برنجاند دوری کنید .

 

مسئولیت پذیری

اگر همسر شما محل کار دچار مشکل شده و تحت فشار است ید ک کنید و محیط خانه را بیشتر از زمان های دیگر برای او آرامش بخش کنید و اگر مشکلی وجود دارد بیان آن را به زمان دیگری موکول کنید . وقتی مرد یا زن نسبت به تعهدات و وظایف خود زندگی مشترک مسئول نشد این حس طرف مقابل به وجود می آید که شاید من یا زندگیمان آنق برای او ارزشمند نیستیم که وظایفش را به خوبی انجام دهد .

همین حس عث رنجیده خاطر شدن و دلزدگی زناشویی او میشود . اگر عدم مسئولیت پذیری شما ادامه پیدا کند شاید عث مقابله به مثل کردن همسرن شود و آن وقت است که قطار زندگی شما از ریل خود منحرف میشود و کنترل آن از دست شما خارج میشود پس وظایف خود را به ستی انجام دهید و آن را منتی بر سر طرف مقابل ندانید .

توقعات غیر منطقی یکی از موارد شایعی است که میتواند دلیل دلزدگی های زناشویی شد . یکی از این توقعات این است که انتظار داشته شید همسرن همه چیز را از نگاه شما بخواند . اما ید یاد بگیرید که کلام ارتط برقرار کنید و اگر ناراحت ، نگران ، عصنی و یا دلخور هستید آنرا زن بیان کنید همسرن بتواند آن را رفع کند پس دست از پانتومیم زی کردن بردارید . اگر دلزدگی زندگی زناشویی به مسائل مهم تری مانند خیانت مرتبط شد ید مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی و جلسات مشاوره خانواده به یک راهکار اساسی برای برخورد آن برسید . دلایلی که گفته شد تنها بخشی از دلایل دلزدگی های زناشویی هستند اما جزء موارد مهم هستند .

منی نظری دلزدگی زناشویی

منی نظری دلزدگی زندگی زناشویی متعددی وجود دارد که هرکدام دلایل خاص خود را برای بروز دلزدگی های زناشویی بیان میکنند . منی نظری دلزدگی زناشویی معمولا دلایل و ریشه های دلزدگی های زناشویی را بیان میکنند و کمتر به ارائه راهکار برای حل آن میپردازند . آرونک بک عدم شناخت کافی و سوء تفاهم را از مهمترین دلایل اختلال زندگی مشترک و به طور کل روابط انسانی میداند و همچنین تفاوت نگرش افراد به مسائل را از عمده دلیل اختلاف های زناشویی میداند که پیامد آن دلزدگی زندگی زناشویی است .

منی نظری دلزدگی زندگی زناشویی از دیدگاه چیمز فرامو ، او بر این ور است که مشکلات زناشویی ریشه نظام خانوادگی زن و مرد دارد و پخش قابل توجهی از کیفیت زندگی مشترک به خانواده پی زن و مرد بستگی دارد و به سیستم تربیت و رشد آنها بر میگردد پس این جمله را که”من او ازدواج میکنم نه خانواده اش ” کنار بگذارید .

 

نشانه های دلزدگی زناشویی

نشانه های دلزدگی زندگی زناشویی طبق پژوهش های انجام شده هم به صورت جسمی و هم به صورت احساسی و روانی شخص دلزده نمود پیدا میکند .نشانه های دلزدگی زناشویی روی جسم فرد به صورت یک حالت کسالت همیشگی یک خستگی بی دلیل و حتی گاها ممکن است به صورت د هایی که ریشه عصبی دارند مانند سر د خود را نشان دهد . از لحاظ احساسی فرد علاقه به همسر و حتی موارد حاد تر علاقه به خود را نیز از دست میدهد و حس میکند دیگر هیچ چیز دوست داشتنی خود و همسرش وجود ندارد . و از نظر روانی نیز فرد حس میکند که مشکلات پیش امده و چالش های زندگیش قابل حل شدن نیستند حدی که دیگر تلاشی برای حل کردن آنها نمیکند و به طور کل زندگی خود را بن بست میبیند .

عواقب دلزدگی زناشویی

عواقب دلزدگی زناشویی ابتدا شاید چندان مهم نشند و به مرور حل شوند اما اگر دلزدگی مان نشود زندگی شما را یکی ازین حالات رو به رو خواهد کرد . یا این دلزدگی زندگی شما را به میدان جنگ تبدیل میکند و کم کم از بین رفتن حرمت ها و علاقه بینن سر هر مسئله کوچکی هم مشاجره میکنید . یا اینکه قید تمام لذت ها و هیجان های زندگی مشترک را میزنید و صرفا به عنوان دو همخانه هم کنار می آیید و سالهای سال یک آرامش کاذب هم وقت میگذرانید . و یا حالت سوم تحمل شرایط برای هردوی شما غیر ممکن میشود به زندگی مشترک خود پایان میدهید .

پس همان ابتدا که علایم دلزدگی زندگی زناشویی را خود یا همسرن حس کردید کمک مشاور خانواده و مشاوره زناشویی زندگی خود را از عواقب دلزدگی های زناشویی نجات دهید .

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات کارشناسان ما را مطالعه نمایید . مرکز مشاوره آویژه این زمینه ها به شما کمک میکند بتوانید روابط زناشویی خوبی داشته شید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روابط عاطفی و زندگی زناشویی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:    The Behaviors That Cause Marital Distress

 

دلیل دلزدگی زناشویی چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 0:29
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 19 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 47
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1207
» بازديد سال گذشته : 1207
» كل بازديد : 14832

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات