مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

انواع عشق و بررسی این مقوله از جمله مواردی است که شاید حداقل برای دوره ای هم که شده از دغدغه های اصلی همه انسان ها بوده و خواهد بود. عشق همه افراد را به نوعی گیر خود میکند. تفاوتی نمیکند که شما چه سطحی از اجتماع زندگی میکنید یا چه سبک از زندگی و عقاید را برای زندگی پیش میگیرید، عشق هر صورت به سراغ شما خواهد آمد. حال این احساس عجیب و غریب میتواند یک انسان را به اوج سعادت و موفقیت برساند و طعم خوشبختی را به فرد بچشاند.

البته این سکه روی دیگری هم دارد و فرد صورت شکست عشق و رابطه عاطفی خود احتمالا متحمل آسیب های زیادی از جمله افسردگی و سر خوردگی میشود. مرز خوشبختی و ناکامی میتواند اطلاعات فرد و آگاهی او از این مبحث شد. اطلاع از زمان مناسب عاشق شدن، تشخیص ست عشق حقیقی و واقعی و مواردی از این دست میتواند تعریف آگاهی ره عشق و عاشقی شد. البته مراجعه به مشاوره خانواده نیز کمک کننده است.

انواع مختلف عشق چیست؟

انواع مختلف عشق چیست؟ این سوالی هست که افراد ید جهت کسب اطلاعات و آگاهی برای آن پاسخی مناسب بیابند. انواع عشق را شاید بتوان به صورت زیر دسته بندی و طبقه بندی کرد:

 • عشق معروف به عشق اول که معمولا سنین نوجوانی ابتدای دوره جوانی رخ میدهد.
 • عشق از روی عادت و وابستگی به شخص خاصی.
 • عشقی که کوه مدت میشد و معمولا بعد از گذشت مدتی و برقراری رابطه جنسی فروکش میکند.
 • عشقی که ماندگار خواهد بود و بعد از یک رابطه نسب طولانی بین دو نفر خواهد آمد.

بخاطر داشته شید که حتما قبل از این که احساسات خود را گیر شخص دیگری ببینید، خود را برای این شرایط خاص آماده کنید و این آمادگی به سادگی توسط صحبت یک فرد تجربه این زمینه حاصل خواهد شد. شما میتوانید مراجعه به یک مرکز مشاوره خانواده و میان گذاشتن موضوع یک مشاور زبده مسیر کسب آگاهی مورد رابطه عاشقانه و عاطفی را ساده تر بیابید.

انواع عشق از نظر روانشناسی چیست؟

انواع عشق از نظر روانشناسی میتواند بسیار متفاوت و متنوع شد. این تنوع و تفاوت احتمالا ناشی از مسائلی مانند متنوع بودن فرهنگ ها و عقاید افراد و همچنین اتفاقاتی که طول زندگی برایشان افده است میشود. عشق از نظر روانشناسی اما معمولا دو نوع اصلی خلاصه میشود. عشق خام و ناپخته که به همراه طوفانهای احساسی و عاطفی که مشخصه اصلی اواخر نوجوانی و اوایل جوانی میشد و دیگری عشق لغ و پخته که گذار از زندگی و کسب تجربه میتواند جدی تر و خوش آتیه تر از نوع اول شد.

عشق خام و ناپخته معمولا ناشی از ترشح یا فوران هورمون های جنسی و تغییرات روحی و روانی مربوط به دوره نوجوانی میشد و پایه اصلی آنوابط جنسی و کشش فرد به سمت جنس مخالف است. اما نوع عشق لغ فرد طرف مقابل به دنل تکامل و آرامش و یک رابطه ایده آل میگردد.

 

انواع عشق مردان

انواع عشق مردان و کششی که آنها به سمت یک جنس مخالف به وجود می آید معمولا به دو بخش تقسیم میشود. یک نوع عشقی است که از روی احساس نیاز به طرف مقابل مردان به وجود می‌آید. حال ابن نیاز میتواند نیاز جنسی، مادی و یا وابستگی و عادت نسبت به طرف مقابل شد. این نوع فوران احساس که گاهی به عنوان عشق شناخته میشود، معمولا دوران جوانی و اللخصوص ابتدای آن به وجود می‌آید.

البته مردانی که تنها هستند و ترس از دست دادن نیز دارند این پدیده یافت میشود. وقتی علائم لینی جستجو میکنیم میبینیم نوعی اعتیاد به سکس مردان یافت میشود که فقط رابطه جنسی یک شخص خاص طعم آرامش را حتی برای مدت کوه خواهند چشید. بررسی عشق مردان به عشقی حقیقی نیز برمیخوریم که مبنای تمام تمایلات به طرف مقابل را احساسشان نسبت او تشکیل میدهد. این نوع احساس مردان معمولا سنین لاتر بعد از کسب تجربه این مورد و معمولا بعد یک یا چند شکست عشقی رخ میدهد.

انواع عشق زنان

عشق زنان را نیز میتوان به دو دسته احساس نیاز و احساسات صرف به خود فرد تقسیم بندی کرد. شکل گیری عشق زنان بر مبنای رفع نیاز های مادی به این صورت است که زن به دنل شخصی میگردد که ابتدا از آن جهت رفع نیازها و خواسته های مادی او مطمئن شود و بعد به او دل ببندد. معمولا زنانی که سطوح پایین مادی زندگی خود را گذرانده اند بیشتر گرایش به این نوع شروع رابطه عاطفی دارند. اما بررسی انواع عشق زنان نیز به مانند مردان اشخاصی هستند که همه خوشحالی و حال خوب خود را وابسته به حضور خود شخص مقابل میدانند نه چیز بیشتر.

 

عشق حقیقی و واقعی

عشق حقیقی را نیز شاید بتوان برحسب سن و سال افراد نظر گرفت و توصیف کرد. عشق حقیقی که جوانی شکل میگیرد و بعد از ازدواج تکمیل میشود و به اوج خود میرسد. ابن نوع عشق زمان و مکان مناسب و فرد مناسب شکل میگیرد بخاطر همین پایدار و ماندگار خواهد بود. یکی دیگر از انواع عشق حقیقی، عشقی است که فرهنگ گذشته ما به وفور یافت میشود و آن شکل گرفتن عشق بعد از ازدواج است . این نوع عشق معمولا بعد از ایثاری که زوجین به خاطر تعهد به زندگی مشترک نسبت به هم روا میدارند شکل میگیرد. به هرحال افراد ید هر شخصیت و سبک زندگی که دارند ید اطلاعات خود را این مورد حد ممکن لا ببرند زمان وقوع آن غافلگیر نشوند و بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.

تشخیص عشق ابراز شده

افراد ید توجه داشته شند که هر ابراز احساساتی که رو به رو شدند خیلی زود دل مبندند و خود را گیر نکنند. گاهی اوقات افراد جو احساسی خاصی گیر میکنند که عث به وجود آمدن رابطه ای میشود. اما چون نمیتوانند نیت افراد را از این رابطه تشخیص دهند مسفانه اغلب اوقات دچار آسیب های سختی میشوند. فردی که شما را حقیق بخاطر خودن دوست داشته شد ویژگی‌هایی دارد از جمله:

 • شما را فقط بخاطر خودن انتخاب میکند نه ویژگی های جسمی و مالی یا امتیازات دیگر شما.
 • سعی تغییر دادن شما نخواهد کرد و شما را همان طور که هستید میپذیرد و دوست خواهد داشت.
 • دائم تلاش است که هم پای شما رابطه را بسازد و رابطه منفعل نخواهد بود.
 • فردی واقعا عاشق شما شد رفر خود دائم ثابت میکند که شما را نه برای چند روز یا مدت کوه بلکه برای همه عمر میخواهد.
 • کسی که واقعا عاشق شخص دیگر است به هیچ عنوان او را تحقیر نمیکند و کمک میکند که ضعفهای اورا بپوشاند.
 • فردی که واقعا عاشق شد دائم و هر شرایطی وفاداری خود را به رابطه عاشقانه حفظ خواهد کرد.

ضرورت مراجعه به مشاور مورد روابط احساسی چیست؟

همانطور که گفته شد مواجه شدن عشق و متمایل شدن به شخص دیگری به لحاظ احساسی اجتناب ناپذیر خواهد بود. اما زمانه ای که زندگی میکنیم همه چیز نسبت به گذشته پیچیده تر شده است و به تبع آن روابط میان فردی نیز به سادگی گذشته نیست. این مورد همه آدم ها احتیاج به مشورت و راهنمایی دارند و بهترین پیشنهاد این مورد میتواند این شد که افراد به روانشناس مراجعه کنند.

دلیل اهمیت این موضوع این است که روانشناس بخش زیادی از عمر خود را صرف یادگیری و کسب تجربه زمینه های مختلف روانشناسی کرده است.از ابن رو شما میتوانید بسیار آسان تر و ساده تر اطلاعات لازم را مورد موضوع عشق از طریق مراجعه به مشاور بدست بیاورید. به د داشته شید که هر چق اطلاعات و آگاهی شما نسبت به خودن این مورد بیشتر شد میتوانید انتخاب آگاهانه تر و نتیجه رابطه مفید تر و ست تری داشته شد.

 

سوالات متداول

چگونه میتوانیم انتخاب فرد مورد نظر برای رابطه عاشقانه موفق تر شیم؟  

 هرچق که اطلاعات و آگاهی شما نسبت به خودن این مورد بیشتر شد میتوانید انتخاب آگاهانه تر و نتیجه رابطه مفید تر و ست تری داشته شد.

آیا تفاوتی دارد که افراد عاشق شوند یا عشق برای همه انسان ها اتفاق می‌افتد؟

تفاوتی نمیکند که شما چه سطحی از اجتماع زندگی میکنید یا چه سبک از زندگی و عقاید را برای زندگی پیش میگیرید، عشق هر صورت به سراغ شما خواهد آمد.

دو مورد از ویژگی‌های فردی که شما را واقعا دوست دارد چیست؟

شما را فقط بخاطر خودن امتحان میکند نه ویژگی های جسمی و مالی یا امتیازات دیگر و سعی تغییر دادن شما نخواهد کرد و شما را همان طور که هستید میپذیرد و دوست خواهد داشت.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روابط عاطفی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Learn the Different Types of Love (and Better Understand …

 

ره انواع عشق چه می دانید؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 15:54
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 58 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

عشق و هوس و تشخیص این دو به هر عاشق و معشوقی این فرصت را میدهد که افراد بهتر بتوانند ره زندگی خود تصمیم بگیرند، و یابند که فرد مقابل چه قصد و نیتی دارد. بسیاری از عشق های کنونی که جوانان دیده میشود، عشق نیست و تنها یک هوس  زود گذراست. فرد به دلایل مختلف که اغلب موارد جنسی است، ادعا میکند که عاشق فلان شخص شده است. برای تشخیص عشق حقیقی و واقعی  ید به دنل نشانه های عشق فرد شیم. بیشتر روابط دارای قید و شرط است. عشق بین دختر ها و پسرها ید بدون قید و شرط شد. عشقی که یک نگاه به جنس مخالف ایجاد میشود، بدون آنکه دو طرف از هر نظر شناختی نسبت به هم داشته شند، آن عشقی که مشاوره روانشناسی  تعریف میکند فرق دارد. عشق یکی از مهم ترین مسائل زندگی هر شخص است .

علائم عشق و هوس چیست؟

علائم عشق و  نشانه های هوس به راحتی فرد مشخص میشود. وقتی عشق شد:

 • عاشق ره مسائل مالی، فرزند، زندگی آینده صحبت میکند، زیرا هدف او این است که زندگی خود را معشوقه خود پیش بیرد.
 • عاشق ممکن است معشوقه خود بحث کند و نهایت به تفاهم برسند. فراموش نکنید بحث کردن نشانه این است که شما توانایی صحبت کردن یکدیگر را دارید.
 • فرد عاشق معشوقه خود راحت است و به راحتی میتواند احساساتش را بیان کند.
 • تمامی بحران ها پشت معشوقه خود میایستد و برایش مهم نیست که چه عواقبی دارد.
 • عاشق برای معشوقه خود فردی قابل اعتماد و صادق است و هیچ رازی را پنهان نمیکند.

وقتی هوس شد:

 • عاشق مسائل زیادی از طرف مقابلش نمیداند و ره مسائل عمیق سوال نمیپرسد.
 • وقتی به هدفش رسید روابطشان رو به سردی میرود.

ارتط عشق و هوس چیست؟

ارتط عشق هوس مثل دو روی یک سکه است و میتوان گفت دو موضوع مشابه هستند. هوس یک امر ذاتی و طبیعی است که برای جذب جنس مخالف وجود انسان نهادینه شده است. میتوان گفت بدون هوس هیچ‌گونه ارتطی میان زن و مرد به وجود نمی آید. این حس میان تمام افراد وجود دارد و پلی است که میان دو جنس مخالف ارتط برقرار میکند. یکی از مواردی که انسان را شریف میکند عشق است. عشق یکی از بهترین صفات انسان است که توسط آن انسان ها سعی میکنند بهتر شند. ارتط عشق و هوس یکی از دلایل تشکیل خانواده و زندگی مشترک است. مردان سیلی از تستسترون رگ ها جاری میشود و همانند عشق، شهوت نیز مردان را کور میکند، اما نمیتوان ابتدای رابطه بیان کرد که فردی عاشق است و تشخیص عشق از هوس دشوار میشد.

 

نشانه های عشق چیست؟

نشانه های عشق بسیار است از ویژگی های عشق میتوان به موارد زیر اشاره کرد

 • شما میل دارید معشوقه خود را به خانواده معرفی کنید.
 • دارای احساسات و علایق مشترک میشوید طوری که تمامی احساسات او را متوجه میشوید.
 • دوری از معشوقه براین عذاب آور است.
 • دوست دارید او را بهتر بشناسید از او سوالات متفاوت میپرسید.
 • از اینکه فردی به شریک شما نزدیک شود ناراحت میشوید و حسادت شما را بر می انگیزد.

اگر حس شما هوس یا شهوت شد:

 • هیچگاه پاسخ ست ره ازدواج به طرف مقابل نمیدهید.
 • اگر حس شما هوس شد، تنها هنگام خواست چیزی از فرد مقابل به او ابراز علاقه میکنید.
 • برای شما فرقی نمیکند که شریک شما چه احساسی دارد.
 • شما علاقه ای به شناختن افراد نزدیک او را ندارید.
 • دعوا و اختلافات، فرد را تهدید به جدایی میکنید.

عشق و هوس مردان را توضیح دهید؟

عشق مردان از فردی به فرد دیگر علائمش متفاوت است. به طور کلی عشق مردان به شرح زیر است:

بدون اینکه شما متوجه شوید میبینید که به شما نگاه میکند و متوجه میشوید که چیزی شما وجود دارد که شریک شما را جذب کرده است. مرد عاشق هنگام صحبت کردن به شما لبخند میزند. او به شما اجازه میدهد وی را بیشتر بشناسید. مرد عاشق به هنگام صحبت کردن، راه رفتن، نشستن، نزدیک شما میشود به طوری که احساس ناراحتی نکنید.

اگر حس مرد فقط هوس شد:

 • شما را فقط برای رابطه جنسی میخواهد و بعد از مدتی شما را رها میکند.
 • مردی که فقط به قسمت جنسی یک رابطه توجه میکند، مسئولیت رابطه را هم قبول نخواهد کرد.
 • معمولا این افراد روابطشان را مخفی میکنند و شما را به کسی معرفی نمیکنند.

عشق و هوس زنان را توضیح دهید؟

عشق و هوس زنان دو تعریف جداگانه دارد، زیرا زنها توجه به روحیه حساس و زونجی که دارند به دلایل مختلف گیر عشق میشوند، موارد زیر نشانه عشق زنان است:

همسر شما کششی به شما دارد به طوری که میتوان گفت هر ساعتی که کنار معشوقه خود میگذرانند به اندازه یک دقیقه میگذرد. چیزی که میتوان میان زنان دید این است که همسر شما دوست دارد تمام وقت پیش شما شد، چه رابطه جنسی داشته شید چه نداشته شید.

زن هوس ز تلاش برای ارتط عاطفی عمیق ندارد و فقط به دنل ارضای نیاز های جنسی و مالی خودش است. هوس زنان به صورت بی مسئولیتی نمایان میشود و هیچ احساس مسئولیتی نسبت به شریک جنسی خود ندارند و ممکن است همزمان رابطه چند نفر شند.

 

تأثیر عشق بر زندگی مشترک چیست؟

نشانه های عشق و هوس کمی نگاه عاقلانه و کمک گرفتن از مشاورکاملا مشهود است. فردی عاشق بعد جسمانی فرد دیگر میشود و دیگری از بعد معنوی شیفته معشوقه اش میگردد. عشق پدیده ای آموختنی است کسی که طالب عشق حقیقی است، ید برای آن وقت بگذارد. اغلب مردم فکر میکنند عشق زندگی عث میشود که هیچ اختلاف و تعارضی بین زوجین وجود نداشته شد صورتیکه ید کنار عشق ویژگی های دیگری را نیز داشته شند. عشق یکی از مهم ترین وجوه زندگی است و مرد و زن کاملا متوجه میشوند که فردی آنها را دوست دارد یا فقط میخواهد بخاطر هوس مدتی را او شد. عشق یکی از هدایای ارزنده خداوند به انسان است، وجود عشق زندگی عث میشود زوجین هر شرایطی به یکدیگر تکیه کنند. هوس اما فقط برای مدتی کوهی یک رابطه را نگه میدارد.

خاصیت های عشق برای انسان چیست؟

علائم عشق انسان اثرات متفاوتی دارد. عشق کاهش د مؤثر است، روحیه انسان اثر مطلوبی دارد. عشق و رابطه عاشقانه عث خوشبختی و آرامش انسان میشود. به همین دلیل است که انسان هایی که عشق را تجربه نکردند و تنها هستند آسنه د پائینی دارند و موقعیت های سخت مقاومت خود را از دست میدهند. عشق شور هیجان و انگیزه به زندگی میدهد و عث میشود برنامه ریزی بهتری برای زندگی داشته شیم.

هوس اما تنوع طلبی آغاز میشود و ممکن است ابتدا احساس مساعدی به شما بدهد . نهایت این احساس همراه هوس فقط رضایت کاذب به فرد میدهد و بعد از مدتی فرد را آزار میدهد . افرادی که عشق را قرنی هوس میکنند تنوع طلب و از خود راضی هستند و ارزشی برای احساس دیگران قائل نمیشوند.

روش هایی برای زنده نگه داشتن عشق زندگی را بیان کنید

 • اغلب اوقات به همسر خود انتخاب لس و پوشش کمک کنید. گاهی نامه ای عاشقانه برای او بنویسید و جایی بگذارید که او ببیند.
 • سعی کنید ماهی یک دفعه معشوقه یا همسر خود را به نحوی غافلگیر کنید ،کارهایی که دوست دارید را به همراه همسرن انجام دهید.
 • روزانه وقتی را برای شانه زدن موهای همسرن اختصاص دهید.
 • گاهگاهی از محل کار به معشوقه و همسر خود زنگ بزنید و به او بگویید که او را دوست دارید و به او عشق بورزید.
 • شام خوردن زیر نور شمع را امتحان کنید. گاهی برای هم لقمه بگیرید.
 • به چشمان هم خیره شوید. گاها از طریق تماس چشمی هم ارتط برقرار کنید.
 • گاهی اوقات خلوت خود موسیقی گوش دهید و زن عشق هم صحبت کنید.

 

سوالات متداول

علائم عشق و نشانه های هوس چیست؟

علامت عشق این است که تمامی بحران ها پشت معشوقه خود میایستد و برایش مهم نیست که چه عواقبی دارد. علامت هوس این است که وقتی به هدفش رسید روابطشان رو به سردی میرود.

نشانه های عشق و علائم هوس را بیان کنید ؟

شما میل دارید معشوقه خود را به خانواده معرفی کنید، دارای احساسات و علایق مشترک میشوید طوری که تمامی احساسات او را متوجه میشوید. اما هوس شما علاقه ای به شناختن افراد نزدیک او را ندارید و دعوا و اختلافات، فرد را تهدید به جدایی میکنید.

نشانه عشق زنان چگونه است ؟

همسر شما کششی به شما دارد به طوری که میتوان گفت هر ساعتی که کنار معشوقه خود میگذرانند به اندازه یک دقیقه میگذرد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روابط عاطفی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:How to Tell the Difference Between Lust and Love 

 

عشق و هوس را چگونه از هم تشخیص دهیم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 13:16
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 52 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

عشق چیست ؟ شاید عجیب نشد که بگوییم هر آدمی که به امروز پا به زندگی گذاشته به دنل این بوده که بداند عشق چیست  و چگونه یک انسان ناگهان بدون اینکه از قبل برنامه ریزی کرده شد خود را غرق تبلور احساسات و گیر محبت کسی میبیند. اگر بخواهیم یک تعریف تئوریک از عشق داشته شیم میتوانیم بگوییم عشق نوعی احساس و گرایش ونی است، که بدون اختیار ما نسبت به فردی دیگر میشد. برای عشق و ماهیت آن طول ریخ شعرها سروده شده و قصه ها تعریف شده است. زمانه ای که زندگی میکنیم نیز وجود وارد شدن به عصر ارتطات و تکنولوژی هنوز این حس عجیب و غریب هنوز هم قلب انسان ها را تسخیر میکند. روانشناسی عشق نشان میدهد شکل و شمایل و تعریف آن نسبت به گذشته تغییر کرده است اما هنوز ماهیت خود را از دست نداده است.

از نظر روانشناسی عشق چیست ؟

از نظر روانشناسی عشق چیست ؟ این مبحث به قی گسترده است و زندگی انسان ثیر میگذارد که میتوان آن را از دید مطالعه علم رفر کند و کاو و بررسی کرد. اگر بخواهیم بدانیم از نظر روانشناسی عشق چیست، ممکن است حوزه های متفاوتی برخورد کنیم که تعجب ما را برانگیزد. روانشناسی گاهی از دید علم زیست شناسی عشق را برای ما به عنوان ترشح یک سری هورمون خاص بدن انسان تبیین میکند. گاهی نیز از نظر علم یادگیری به ما میگوید که انسان ها می آموزند که عاشق شوند. این آموزش از طریق بزرگترها و مخصوصا پ و ما صورت میپذیرد. به همین منوال مشاوره روانشناسی از دیدگاه های مختلف عشق را برای ما ز میکند ما بفهمیم که عشق چگونه ما به وجود می‌آید و رشد میکند.

از نظر روانشناسان عشق چیست؟

از نظر روانشناسان عشق تعریف متفاوتی دارد. از نظر یک روانشناس عشق احساس وابستگی و دلبستگی به شخص دیگری است. گاهی این احساس میتواند مثل یک شمشیر دو لبه عمل کند. بعضی از مواقع عشق موقع و شرایط خوبی پیش می آید. این حالت عشق میتواند یک نیروی محرکه برای پیشرفت زندگی فرد محسوب شود. نظر بگیرید پسری که زندگی مجردی و تنها را تجربه میکند و به او خو گرفته عاشق دختری میشود. بعد از مدتی تصمیم میگیرد که آن دختر ازدواج کند که این مستلزم فراهم کردن شرایط زندگی مشترک است. بنابراین تلاش خود را چندین برابر میکند پیشرفت کند. حالا اگر عشق زمان یا مثلا سن ویا فرد نامناسبی به سراغ فرد بیاید نتیجه ای جز افسردگی، بی انگیزگی و نخوت برای فرد شکست خورده به همراه نخواهد داشت.

 

نشانه های عشق چیست؟

نشانه های عاشق چیست؟ پاسخ دادن به این سوال خیلی ساده هم نیست. اما برای پاسخ دادن به این سوال که نشانه های عشق را بگویید میتوان چند مورد از علائمی که بین انسان ها هنگام عاشق شدن به وجود می‌آید را بیان کرد. از جمله این نشانه ها میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

 • فرد عاشق آرامش و تمرکز خود را نسبت به گذشته بیشتر از دست می‌دهد.
 • فرد عاشق مواقعی که از معشوق خود دور است آشفته میشود.
 • فرد عاشق دائما به هر بهانه ای میخواهد که کنار معشوق خود شد.
 • شور و حرارت و امید به زندگی فرد عاشق به مراتب از فردی که این شرایط نیست بیشتر است.
 • فرد عاشق رضایت و حال خوب کسی که دوستش دارد را اولویت اهداف اعمال خود قرار میدهد و هر کاری میکند که رضایت‌مندی معشوق را فراهم کند.

علائم عشق چیست؟

علائم عشق چیست؟ زمانی که فرد عاشق میشود علائمی از خود بروز میدهد که تفاوت رفری او را نسبت به گذشته نمایان میکند. اگر کسی از شما پرسید عشق چیست حتما برای پاسخ دادن به او میتوانید گذشته و حال فرد عاشق را برای او شرح دهید.  فرد عاشق حال بهتر و بشاش تری نسبت به زمانی دارد که به شخصی دلبستگی نداشت. زمانی که فردی مهر شخص دیگر را سینه می پروراند رنگ و بوی او را میگیرد و رفرهایی را از خود بروز میدهد که مورد پسند معشوق شد. فردی که گیر دلبستگی به شخص دیگری شد بسیار بیشتر به ظاهر خود اهمیت میدهد و انگیزه بیشتری برای خوش پوش بودن و بهتر و زی تر به نظر آمدن دارد.

 

هرمون عشق چیست؟

هرمون عشق شدن چیست؟ شاید منظور از هورمون عشق که توسط روانشناسان به آن پرداخته میشود بررسی عشق از دید و منظر روانشناسی فیزیولوژیکی شد. به عقیده برخی از روانشناسان یکی از  پایه های اصلی به وجود آمدن احساس جذب شدن به سمت نفر دوم یا همان عشق  غریزه جنسی افراد میشد. بنابراین شاید پاسخ این سوال که هرمون عشق چیست ؟بتوان پاسخ داد که هورمون عشق همان هورمون تستوسترون مردان و آنوژن زنان است. وقتی فردی از لحاظ جنسی سلیقه ما شد و قوه شهوت ما را تحریک کند، به احتمال فراوان شانس بیشتری دارد که احساسات و قلب و روح ما را نیز تسخیر کند. مورد یاد شده مورد مردان بسیار بسیار صدق میکند. بنابراین هورمون عشق را هم حین بررسی های انجام شده مورد این مقوله پیچیده و گاهی عجیب نید از قلم انداخت.

عشق ماندگار چیست؟

شاید اگر از هرکسی بپرسیم که نشانه های عاشق چیست یا اینکه چه توقعی از فردی که او رابطه عاشقانه هستند دارند، بی نگ بگویند که دوست داریم یک رابطه عاشقانه و رمانتیک و بدون دغدغه را او تجربه کنیم. البته که این توقع خیلی هم بی جا نیست. هر کسی از ارتط عاطفی برقرار کردن یک آرامش خاص میخواهد که قبلا تجربه نکرده است. اشته غالب افرادی که از رسیدن به خواسته خود ز میمانند این است که هر یک از طرفین رابطه فکر میکند که دیگری ید این اتفاقات را رابطه رقم بزند. زوجبن ید توجه داشته شند که رابطه عاشقانه ساختنی است. این تصور که خوشبختی و رابطه خوب خود به خود اتفاق می‌افتد کاملا غلط است. زوجین ید کاملا برای هر چه کیفیت تر کردن این رابطه تلاش و هم یاری داشته شند.

خیانت آفت عشق است را توضیح دهید؟

علائم عاشق چیست؟ آیا هر ابراز محبتی نشانه عشق است ؟ گاهی دو نفر یک رابطه را از ابتدا عالی شروع میکنند و هر دو نفر هم رابطه خوبی دارند اما اتفاقی تلخ همه چیز را خراب میکند. یکی از دو نفر وارد رابطه ای میشود که دیگری از آن خبر ندارد. خیانت ویران کننده ترین موردی است که میتواند سر راه یک رابطه قرار بگیرد. اگر رابطه ای معلوم شود که خیانت اتفاق افده تمام معادلات این رابطه تغییر خواهد کرد. اعتماد اولین چیزی است که از بین میرود. سردی بعد از خیانت از سمت فرد خیانت دیده اجتناب ناپذیر خواهد بود. سردی یکی از طرفین به کل رابطه سرایت میکند و میتوان گفت که هیچگاه رابطه مثل قبل از این اتفاق نخواهد شد. بنابراین افرادی که رابطه عاطفی هستند خیلی ید مراقب این شند که این احساس پاک را به سمت خیانت نکشند.

 

عشق و رابطه جنسی چه ارتطی دارند؟

بدون شک رابطه جنسی از نمادها و اصول یک رابطه عاطفی میشد. یک رابطه جنسی خوب و کیفیت قطعا به تحکیم روابط زوج می انجامد. اما افراد ید رابطه های عاطفی خود توجه داشته شند که رابطه جنسی زمانی عث شیرین تر شدن فضای رابطه میشود که بر مبنای عواطف و احساسات بنا شده شد. گاهی افراد سود جو افراد ساده تر را به خود وابسته میکنند و به وغ ابراز عشق میکنند. تمام ابراز عشق آنها فقط وسیله ای است برای رسیدن به اهداف شوم و ناپاکی که ذهن دارند. عشق و هوس را هیچگاه نید هم اشته گرفت و ید همیشه این سوال را از خودمان بپرسیم که عشق چیست و آیا عشق لایق این رابطه است یا نه؟ رابطه جنسی بر مبنای هوس عمقی ندارد ولی رابطه جنسی همراه عشق میتواند میزان رضایت فرد از زندگی را افزایش میدهد.

سوالات متداول

عشق چیست ؟

میتوانیم بگوییم عشق نوعی احساس و گرایش ونی است که بدون اختیار ما نسبت به فردی دیگر اتفاق می افتد .

نشانه های فرد عاشق را بیان کنید ؟

فردی که گیر دلبستگی به شخص دیگری شد بسیار بیشتر به ظاهر خود اهمیت میدهد و انگیزه بیشتری برای خوش پوش بودن و بهتر و زی تر به نظر آمدن دارد.

یکی از اولویت های فرد عاشق را بیان کنید ؟

فرد عاشق رضایت و حال خوب کسی که دوستش دارد را اولویت اهداف اعمال خود قرار میدهد و هر کاری میکند که رضایت‌مندی معشوق را فراهم کند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روابط عاطفی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ?What is the main nature of love

 

ماهیت اصلی عشق چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:46
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

اختلال هویت جنسیتی نارضایتی از دختر یا پسر بودن آغاز میشود. یعنی فرد از جایگاهی که قرار دارد احساس خوشنودی ندارد . تمایل این افراد برعکس جنسیت و ظاهرشان است و دائم حال استفاده از لس ها و زیور آلات جنس مخالف خود هستند . این افراد از نظر مشاوره خانواده دوستیابی و قرار گرفتن جمع جنس مخالف خودشان است که احساس رضایت و راحتی دارند . گاهی این احساس تنها به دلیل شیوه تربیت غلط است و فقط یک احساس زود گذر یا حتی تنها به دلیل استفاده از امتیازات یک جنس است . این موضوع زمانی بصورت جدی ید پیگیری شود که این حس تبدیل به اختلال شخصیت شود . هویت جنسی از کودکی شروع و نوجوانی به اوج رسیده و ثت می یابد . شکل گرفتن هویت جنسی فرد تحت ثیر عواملی مثل خانواده و محیط است .

تعریف اختلال هویت جنسیتی

تعریف اختلال هویت جنسیتی که گاهی ترنس یا سکسوالیسم نامیده میشود. به معنای ناراحتی از هویت جنسی موجود و داشتن هویتی خلاف آنچه که واقعیت دیده میشود است . واقع این افراد فقط میل و هوس پوشیدن لس یک جنس را ندارند و تمایل دارند همان جایگاه قرار گیرند و اندام مردانه یا زنانه داشته شند . این افراد به لحاظ جنسی و کروموزومی دچار اختلال هستند و از جهت احساس و علاقه تمایل به بودن جایگاه جنس مخالف خود را دارند . مشاوره روانشناسی این افراد نشان داده است که آن ها احساس نارضایتی و ناراحتی از قالب خود را دارند و انجام فعالیت های اجتماعی مناسب جنس مخالف خود سعی ایجاد حس رضایت ونی دارند . بعضی افراد هم به دلیل تربیت ناست و حضور محیط های نا مناسب دچار این اختلال هویت میشوند .

علائم اختلال هویت جنسیتی

علائم اختلال هویت جنسیتی  ید بصورت مکرر و مستمر اتفاق بیافتد مثلا همیشه تمایل شدید دارند زی های کاملا قالبی جنس مخالف شرکت کنند . ترجیح میدهند بطور مکرر دوسنی از جنس مخالف خود داشته شند . پسران توجه به ظاهر و لس زنانه و دختران پافشاری بر خریدن لس های کاملا پسرانه دیده میشود . کودکان پسر ابراز تنفر از آلت تناسلی دیده میشود و اصرار زیاد بر خرید عروسک و شرکت زی های کاملا دخترانه از علائم اختلال هویت جنسی است . نوجوانان نشانه هایی از ابراز تمایل و جا زدن بجای جنس مخالف خود و حتی زندگی هویت عکس خود دیده میشود . آنها مدام اصرار دارند که جنسیت اشتهی آفریده شده اند و احساسات و ااکاتشان جسم آنها تناسب ندارد .

 

ابتلا به اختلال هویت جنسیتی

ابتلا به اختلال هویت جنسی دوران بلوغ معمولا نشان داده میشود دقیقا زمانی که تغییرات جنسی دختر و پسر بروز میکند .  این اختلال مردان بیشتر از زنان بروز می کند میانگین آن مردان تقری سه برابر بیشتر است .  تعداد این افراد بر طبق گزارش پزشکی قانونی بیش از ۴۰۰۰نفر است مهم‌ترین عامل بوجود آمدن اختلال هویت جنسی مسئله ژنتیک است . از دیگر علل ابتلا به اختلال هویت جنسی اختلالات کروموزومی وتأثیرات هورمونی دوران رداری است . اگر این دوران تستوسترون بیش از حد معمول ترشح شود هورمون  مردانگی مغز جنین دختر شکل می‌گیرد . اگر تستوسترون کم ترشح شود هورمون زنانگی مغز جنین پسر شکل می‌گیرد و همین علت موجب اختلال شخصیتی و دو جنسیتی افراد می‌شود . این افراد به دلیل این مشکل ممکن است دچار اختلالات روانی دیگر هم بشوند .

مشکلات اختلال هویت جنسی

مشکلات اختلال هویت جنسی افراد عث گوشه‌گیری و صورت مان نشدن به افسردگی و اضطراب شدید منجر می‌شود . این مشکلات به دو دسته فردی و اجتماعی تقسیم میشود . از لحاظ فردی افرادی که خانواده و از جانب  والدین پذیرفته نمیشوند بیشتر احساس بی هویتی و طرد شدن میکنند . از لحاظ اجتماعی می توان به ترک تحصیل ، فرار از مسه و هم‌کلام نشدن دوسن و افراد دیگر اشاره کرد . این افراد بعلت از بین رفتن اعتماد به ‌نفس و سرگمی هویتی نمیتوانند روابط پایداری دوسن و اطرافیان خود داشته شند . جامعه کنونی ما چنین افرادی سرزنش و تحقیر  می‌شوند و خانواده‌هایی که  فرزندانی این اختلال دارند معمولاً بشدت به مقابله آنها میپردازند . این افراد به دلیل بفری دیگران و مورد پذیرش قرار نگرفتن احتمال زیادی دارد دست به خودکشی بزنند .

مان اختلال هویت جنسیتی

مان اختلال هویت جنسیتی    تغییر هورمون و استفاده از جراحی امکان‌پذیر است . شخص و خانواده اشخاص تحت نظر مشاور و روان مانگر قرار می‌گیرند به لحاظ روانی آمادگی پذیرش را داشته شند .  این افراد از طریق جراحی  و تغییر جنسیت ویژگی‌های جنس مخالف را بدست آورده و ویژگی‌های و هویت کنونی خود را از دست می‌دهد . اما بدون عمل معمولا روان مانی و مانهای روان پزشکی به هیچ وجه جواب نمیدهد . افراد بعد از عمل کنار مشاوره بخشی ازاعتماد بنفس خود را بدست می آورند اما افرادی که خانواده آنها را طرد کرده است ز هم دچار مشکلات جدیدی میشوند . هورمون مانی معمولا افرادی که فقط میل به جنس مخالف دارند بسیار موثر است .

 

ارتط اختلال هویت جنسی هرمافرودیت و هم جنسگرا ها

تعریف اختلال هویت جنسی دسته دیگری از این افراد مشاهده میشوند که شامل هرمافرودیت یا دوجنسه ها هستند . یعنی این افراد اندام خارجی مردانه دارند ولی اندام داخلی زنانه مثل تخمدان و رحم را هم به صورت ناقص دارا میشند . این افراد رسیدن به ارگاسم دچار مشکل و سرگمی میشوند این افراد هم جراحی میتوانند یک هویت مستقل پیدا کنند . دسته بعدی شامل هم جنس گراها میشود مثل مردی که  اندام و فیزیک مردانه دارد ولی هورمون های زنانه بدن او ترشح شود و کشش و میل او به سمت مردان است این افراد روان مانی و هورمو مانی هویت واقعی خود را بدست می آورند . البته بعضی افراد به لحاظ جسمی مشکلی ندارند و تنها دارای تفکر منحرف و غلط هستند که شامل این دسته بندی نمیشوند.

ارتط اختلال هویت جنسی و انحرافات جنسی

مشکلات اختلال هویت جنسی مربوط به اختلالات هورمونی و مشکل اندام های جنسی و کروموزوم ها میشود . اما این بین بعضی افراد سوء استفاده از این اختلال هم از این افراد استفاده ابزاری میکنند و هم اینکه افراد دیگر را نیز دچار انحرافات جنسی و اخلاقی میکنند . انحرافات جنسی شامل هم جنس گرایی و یا پیدا کردن انحرافات فکری جنسی است . خیال پردازی ها و فانتزی های جنسی مختلف اخلال هویت جنسی نقش زیادی دارد . اینها ریشه افکار بیمار افراد دارد و آنها به لحاظ جسمی مشکلی ندارند افرادی که دارای انحرافات جنسی هستند ممکن است به کودکان و افراد بی دفاع دست ازی کنند . صورتیکه افرادی که دارای اختلال هویتی هستند به هیچ وجه به دیگران به دیده بد نگاه نمیکنند و کسی را مورد سو استفاده جنسی قرار نمیدهند .

 

سوالات متداول

بروز علائم کودکان مبتلا به اختلال هویت جنسی چگونه است؟

کودکان مبتلا به این اختلال گوشه گیر هستند از جمع و فعالیت های مسه و خانواده دوری میکنند و بشدت از اندام جنسی خود تنفر دارند و سعی میکنند مانند جنس مخالف خود رفر کنند.

شیوع اختلال هویت جنسی کدام سن بیشتر است؟

معمولا دوره بلوغ انتظار انجام رفرهای خاص جنسی و ایجاد نشانه های مختص هر جنس میرود اما اگر فردی دچار این اختلال شد ویژگیهای رفری به ستی بروز پیدا نمیکند .

مان اختلال هویت جنسی به چه صورت امکان پذیراست؟

قبل از انجام هرگونه جراحی روی شخص تحت نظر مشاور مانگر قرار میگیرند از لحاظ روانی آمادگی لازم را پیدا کنند و بعد از هورمون مانی و سپس جراحی استفاده میشود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال شخصیت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Gender Dysphoria: Symptoms, Diagnosis, Treatment – …

 

اختلال هویت جنسیتی چه نشانه هایی دارد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 0:48
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 48 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

آلزایمر یکی از بیماری‌های زوال عقل است که به کندی شروع شده و به مرور زمان علائم آن وسیع می‌شود . بیماری آلزایمر ،عملاً سلول‌های مغزی را از بین می‌برد و موجب رسوب ترکیت شیمیایی آسیب‌زا ون مغز و از بین بردن ارتط سلول های مغزی میشود . بیماری آلزایمر دو نوع مختلف دارد . نوع اول افراد لای شصت و پنج سال دیده می‌شود و بیشتر تحت ثیر عوامل محیطی است . نوع دوم آن شیوع کمتری دارد . این نوع بیشتر تحت تأثیر وراثت بوده و افراد پایینتر از چهل سال دیده می‌شود .  این بیماری  براساس سیر پیشرفت به سه مرحله تقسیم می شود : مرحله اول زوس یا خفیف ، مرحله دوم میانی و متوسط ، مرحله سوم پیشرفته یا شدید . می‌توانید مراجعه به مرکز مشاوره خانواده اطلاعات بیشتری را این زمینه یافت کنید .

تعریف آلزایمر چیست؟

تعریف آلزایمر را می‌‌توان چنین گفت : اختلالی مغزی است که بتیج حافظه و توانایی یادگیری شخص را مختل می‌کند . بیماری آلزایمر ، یک بیماری پیش‌رونده است که به مغز ، ذهن و رفر فرد آسیب می‌زند نتیجه افرادی که دچار این بیماری می شوند گیر اختلال رفری نیز هستند . از ویژگی‌های اصلی این بیماری می‌‌توان به از دست رفتن حافظه ، آشفتگی زن و عدم توانایی تشخیص اشیا اشاره کرد . البته این نشانه‌ها به مرور زمان شکل می‌گیرد . مشاوره روانشناسی دیده شده که شخصی به خاطر بی‌توجهی‌های همسرش ، او دچار مشکل شده . شکایت فرد این است که همسرش بی توجه و بی مسئولیت است و انجام خرید های روزانه ، آس خانه و حتی گاهی اسم فرزندانش را فراموش می‌کند . مصاحبه‌های لینی و انجام بررسی‌های فیزیولوژیک مشخص میشود که آن شخص دچار بیماری آلزایمر است.

علائم آلزایمر و چه نشانه هایی دارد؟

علائم آلزایمر از دست دادن حافظه کوه مدت شروع میشود . فرد بیمار اسامی و آس ها را فراموش می‌کند و جایی پیش می‌رود که دیگر خانه خودش را هم نمی‌شناسد . به مرور زمان علائم آلزایمر شدیدتر شده و فرد بیمار چهره‌ها را فراموش می‌کند و نزدیک‌ترین افراد زندگی‌اش را نمی‌شناسد . هرچه بیماری پیشرفت کند ناتوانی فرد مبتلا بیشتر می‌شود جایی‌که از عهده نظافت و لس پوشیدن خود برنمی‌آید و کنترل اار خود را از دست میدهد . تعریف آلزایمر بیان میشود که بعد از مدتی  حافظه فرد دچار آسیب می‌ شود و ممکن است حوادث قدیمی را نیز فراموش کند مثلاً فراموش میکند که ماش فوت شده . معمولاً آلزایمر فعالیت‌های حرکتی بیمار را نیز تحت ثیر قرار می‌دهد . برای اینکه بهتر بتوانید رفر های فرد مبتلا به این اختلال را کنترل کنید میتوانید از مشاوره روانشناسی کمک بگیرید .

 

ابتلا به آلزایمر چگونه ممکن میشود؟

ابتلا به آلزایمر می‌تواند تحت تأثیر وراثت یا عوامل محیطی شد . آلزایمر نوع دوم بیشتر وراثت مرتبط است به همین دلیل به آن آلزایمر خانوادگی نیز گفته می شود .دیده شده افراد مبتلا به این نوع از بیماری تعدادی از کروموزوم‌های خود دچار مشکل هستند . وراثت آلزایمر نوع اول هم بی‌ثیر نیست اما نقش عوامل محیطی این نوع پررنگ‌تر است . عوامل دیگری هم ابتلا به آلزایمر مؤثر هستند مثلاً پروتئینی به نام آمیلوئید وجود دارد که سلول‌های عصبی مرده رسوب می کند . این پروتئین بیماران مبتلا به این اختلال و همین‌طور بستگان جه یک آن‌ها وجود دارد . افزایش میزان آلومینیوم و نقص ایمنی هم ممکن است ابتلا به این بیماری نقش داشته شند . افراد مبتلا به آلزایمر حجم کورتکس مغز به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند .

مشکلات آلزایمر چیست؟

مشکلات آلزایمر فراوان است . نگهداری از افرادی این اختلال دسرساز و هزینه‌بر است . این افراد به خاطر فراموشی آس‌ها را به خاطر نمی‌آورند و ممکن است بیرون از خانه گم شوند برای همین به‌تنهایی نید از خانه خارج شوند. نگه داشتن آن‌ها خانه از مهم‌ترین مشکلات علائم آلزایمراست . پیشرفت بیماری فرد مبتلا  دچار اختلال‌ رفری می‌شود و کنترل هیجان‌های کودکانه او دشوار می شود . فرد مبتلا ممکن است خانواده خود را نشناسد و آن‌ها را از خانه بیرون کند . همچنین موارد پیشرفته تر بیماری فرد قسمت‌های مختلف خانه ها تشخیص نمی‌دهد و ممکن است مثلاً آشپزخانه و دست‌شویی را هم اشته بگیرد . مشکل دیگر آسیب هایی است که خانه دچار آن میشوند ید وسایل خانه طوری قراربگیرند که کمترین آسیب متوجه فرد بیمار شود زیرا این افراد بسیار شکننده و حساس هستند .

 

مان آلزایمر امکان پذیر است؟

مان آلزایمر مسفانه کاملا امکان پذیر نیست اما راه هایی که برای مان این بیماری استفاده میشود حدی علائم آن را کاهش میدهد . دیده شده که هورمون جنسی مردانه (تستسترون) سبب بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به آلزایمر میشود . برای همین مواردی از هورمون مانی برای بیماران مبتلا به آلزایمر استفاده میشود . امروزه برای مان علائم آلزایمراز روش جدیدتری استفاده میکنند و آن تزریق آنتی دی به انسان است که عث جلوگیری از تجمع پروتئین آمیلوئید مغز میشود ‌ البته روش های مختلفی مثل انجام فعالیت های مغزی ، جلوگیری از اضافه وزن و رژیم غذایی مناسب میتوان از ایجاد و پیشروی آلزایمر جلوگیری کرد . مصرف مواد حاوی آنتی اکسیدان ها و ویمین های E وC و همینطور مصرف گوشت یا روغن ماهی که حاوی موادی مثل امگا ۳ میشد عث کاهش احتمال ابتلا به علائم آلزایمر می‌شود.

پیشگیری از آلزایمر!!

پیشگیری از علائم آلزایمر  رژیم تغذیه ای مناسب ، ورزش و برنامه ریزی روزانه امکان پذیر است . مصرف موادی که حاوی سروتونین ، امگا۳ و ویمین E است مثل فندق ، ماهی ، میوه و لبنیات ، می‌تواند عث جلوگیری و مان آلزایمر شود . اگر می‌خواهید سنین لا از مشکلات حافظه و اختلال رفری رنج نبرید ، روزانه یک یا دو لیوان آب سیب مصرف کنید و غذاهاین از زردچوبه استفاده کنید . فعالیت‌های مغزی برای جلوگیری از اختلال حافظه بسیار توصیه می شود . خواندن کب ، حفظ کردن شعر ، آموختن یک زن جدید یا موسیقی می‌تواند این مورد مؤثر شد . همچنین برای این‌که از زوال عقل سنین لا جلوگیری کنید ، فشار خون و کلسترول خود را مرتب کنترل کنید ، ورزش را فراموش نکرده و از لا رفتن وزنن جلوگیری کنید .

 

خصوصیات افراد مبتلا به آلزایمر

خصوصیات افراد مبتلا به آلزایمر را می‌‌توان چنین خلاصه کرد : پایین بودن توانایی‌های شناختی . این افراد معمولاً توانایی یادگیری پایینی دارند و دیگران آن‌ها را کم‌هوش می‌دانند . به‌خاطر فراموش کردن خاطرات قدیمی ممکن است حرف‌های عجیبی بزنند یا کارهای عجیبی انجام دهند . وقتی اطلاعات قدیمی را به صورت جدیدی به آن‌ها نشان دهید توانایی تشخیص آن را ندارند . این افراد معمولاً متوجه علائم خود می‌شوند و برای جلوگیری از اشته ، از گفتن جزئیات خودداری می‌کنند . فرد دارای این اختلال معمولاً به‌شدت ون‌گرا می‌شود و علائم افسردگی او ظاهر می‌شود . مراحل پیشرفته بیماری فرد کنترل حرکات خود را از دست می‌دهد و موارد خیلی شدیدتر ، کاهش هوشیاری کما و به دنل آن مرگ رخ می دهد .

سوالات متداول

علائم آلزایمر را بیان کنید ؟

اختلال حافظه ، اختلال گفر ، اختلال قضاوت ، تغییرات شخصیتی ، جا به جا گذاشتن وسایل ، گم کردن زمان و مکان ، از دست دادن یا کاهش میل به زندگی از نشانه های مهم این بیماری است .

آیا آلزایمر قابل پیشگیری است ؟

کنون هیچ راه تضمین شده ای برای پیشگیری وجود نداشته اما انجام تمرینات فکری مثل جدول سودوکو یا تمرینات بدنی مثل پیاده روی و همچنین تغذیه حاوی سبزیجات و آب فراوان میتواند ثیر زیادی کند کردن بیماری داشته شد .

علت بیماری آلزایمر چیست ؟

علت بیماری آلزایمر زوال عقل یا بصورت عامیانه کوچک شدن مغز است یعنی رسوب پروتئین های مغزی عث مستعد شدن فرد به این بیماری میشود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال شخصیت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Alzheimer’s Disease – Symptoms & Causes 

 

مهمترین علائم آلزایمر چیست؟ چگونه پیشگیری کنیم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 0:22
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 34 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» ۱۵ راهکار خواباندن کودک یک ماهه تا دوساله (یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۰۳)
» دلیل زودرنجی در دوران بارداری چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 26
» بازديد ديرور : 307
» بازديد ماه گذشته : 5487
» بازديد سال گذشته : 16908
» كل بازديد : 30533

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 505
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.204.193.85
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
× بستن تبلیغات