مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

رابطه جنسی دوران آشنایی گذشته به هیچ وجه مرسوم نبوده است. حتی خانواده‌ها این امر به عنوان یک بو شناخته می شد. این مسئله برای مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج نیز به یک کلاف سر گم تبدیل شده است.اما به علت اینکه بسترهای ازدواج تغییر کرده است و ارتطات جوانان قبل از ازدواج بیشتر شده است. دیگر روابطه جنسی حد و حدود گذشته را ندارد . نتیجه این کمرنگ شدن مرزهای روابط عاطفی و جنسی مشکلاتی جامعه به وجود آمده است. این سوال که آیا روابط جنسی دوران آشنایی صحیح است یا نه؟ چه پاسخی می‌تواند داشته شد؟

اگر قصد شما تشکیل زندگی است و دوران آشنایی به دنل تکمیل شناخت خود از همدیگر هستید. ید بگوییم جواب سوال فوق خیر است.

شما برای شناخت یکدیگر جهت تشکیل یک زندگی به روابط جنسی دوران آشنایی نیازی ندارید حتی اگر زمینه روابط جنسی و داشتن دیدگاه‌های مشترک این زمینه دغدغه‌های دارید، می توانید سوالات و انتظارات خود را از طرف مقابل به وضوح و روشنی بپرسید. همچنین خواسته های خود را روابط جنسی به صراحت بیان کنید . اینجا منظور ما این نیست که رابطه جنسی دوران آشنایی شرعی است یا خیر؟ همچنین آیا ایرادی دارد یا نه؟ اگر به ثیر رابطه جنسی دوران آشنایی به بعد از تشکیل این زندگی فکر کنید خواهید را که حتی اگر رابطه شما دوران آشنایی چارچوب صیغه محرمیت شد و از لحاظ دینی، شرعی تلقی شوند ز رابطه جنسی دوران آشنایی به هیچ وجه توصیه نمی شود. اما چرا؟ برای اینکه بدانید چرا این روابط نید دوران آشنایی شکل بگیرد ادامه مطلب ما همراه شید .

چرا رابطه جنسی دوران آشنایی نداشته شیم؟

 • جامعه ما جامعه ای است سنتی به رغم این که فاکتورهای من نیز به آن وارد شده است.
 • افراد مورد روابط جنسی دیده یکسانی ندارند.
 • افراد ممکن است معیارهای خود را مورد رابطه جنسی صداقت دوران آشنایی مطرح نکنند.
 • رابطه جنسی هنوز جامعه ما رنگ و بوی تعهد را دارد.
 • رابطه جنسی دوران آشنایی عث می‌شود که همه جوانب طرف مقابل را نظر نگیرید.
 • رابطه جنسی دوران آشنایی عث می‌شود که گیر عواطف و احساسات شوید و به صورت کامل منطقی تصمیم نگیرید.
 • برقراری رابطه جنسی دوران آشنایی خطر رداری را پی دارد که از لحاظ فرهنگ خانواده ها غیر قابل پذیرش است.
 • قطعاً روابط جنسی دوران عقد می تواند اضطراب آور شد و کنترل رابطه را برای شما سخت میکند.
 • روابط جنسی زودهنگام قطعاً روابط عاطفی را تحت ثیر قرار می دهد و شاید مواردی عث شود که روابط عاطفی کاهش یابند.
 • رابطه جنسی دوران عقد می‌تواند پرریسک شد زیرا مرکه هایی که این دوران صورت میگیرد،افشای رابطه جنسی برای خانواده ها بسیار دشوار و غیرقابل قبول است.

 

دلایل عدم تفاهم روابط جنسی چیست؟

 • متفاوت بودن فیزیک بدن افراد
 • عدم تناسب نیاز جنسی افراد از لحاظ زمانی
 • علائق جنسی متفاوت
 • تجربه های جنسی متفاوت داشت
 • داشتن گرایش های تنوع طلنه
 • داشتن علائق عاطفی نامرتبط
 • وجود اختلالات جنسی یک طرف رابطه

نادیده گرفتن مسائل جنسی آیا صحیح است؟

جواب این سوال خیر است. چه دوران نامزدی و چه دوران ازدواج نید نسبت به نیازهای جنسی بی تفاوت بود و یا حتی آن را انکار کرد. نیاز به روابط جنسی همپایه نیاز به رابطه عاطفی ید پاسخ داده شود. خلاءهای روابط جنسی یکی از دلایل اصلی خیانت روابط زناشویی چیست . به وفور جلسات مشاوره خانواده دیده شده است که نداشتنی ک یکسان از پاسخ های جنسی و ارضا شدن این نیاز عث بی وفایی و حتی گیری و مرکه زوجین شده است.

به روابط جنسی خود اهمیت دهید، زیرا؟

 • کناره گیری زوجین از یکدیگر را پی دارد
 • عث رنجش و کدورت زندگی مشترک می شود
 • زمینه خیانت جنسی و عاطفی ممکن است راه را برای افراد هموار سازد

توجه کنید که برای اینکه بدانید آیا به یکدیگر جاذبه جنسی دارید یا نه؟ لازم نیست قبل از ازدواج رابطه جنسی کامل داشته شید.علاقه و رابطه خوب خود تضمین محکمی برای روابط خود جنسی است. ید گفت روابط جنسی رضایت بخش و عالی از دل روابط حسنه عاطفی بیرون می آید .

 

چرا آقایان ابتدای آشنایی به دنل رابطه جنسی هستند؟

دیدگاه یک مشاور خانواده:

سلام،یکی از گلایه های دخترانی که زه نامزد شده اند این است که نامزدشان از اونا خواست رابطه دارد و این رفر برای اونا آزار دهنده است و حتی آنها را به شک وا میدارد که او را فقط برای رابطه جنسی میخواهد؟
پاسخ ید به یکی از تفاوت های اساسی بین زن و مرد اشاره کنم:

اگر از یک مرد و یک زن سوال شود اولویت بندی ارضای نیازهای جنسی و عاطفی برای شما ازدواج چیست؟
خواهید شنید که آقا نیاز جنسی و بعد عاطفی و خانم نیاز عاطفی و بعد جنسی رو مطرح خواهند کرد. به همین خاطر برای بسیاری از خانم ها سوال پیش میاد که چرا مردان اینگونه هستند؟
جواب ید بگم تصور کنید یه مرد اولویتش نیاز عاطفی یعنی دوست داشته شدن بود. آنوقت شما خانم ها ید دائم به ب خانه مردان میرفتید و ب رو از جا میاوردید و رها به مرد بیان میکردید که او را دوست دارید. آنها راضی شوند شما ازدواج کنند. دقیقا مثل مردان که این رفر را شما میکنند شما راضی به ازدواج او شوید چرا که اولویت شما میل عاطفی هست.

سوال اینجاست آیا حاضر به این کار بودید ؟؟

به همین جهت و برای جلوگیری از این رفر، اولویت مردان میل جنسی اونا قرار میگیره که فقط یک ر دیدن شما آنق بر روی غرور خود پا میگذارند که حتی چند ر بیایند خواستگاری شما و لذت ارضای میل عاطفی رو به شما بدهند.
اینگونه است که مرد میل جنسی اولویت اون میشه و هرکسی رو که پسندید و دیدش عاشقش میشود
حال چون میل جنسی اولویت نیاز مرد هست. پس جهت رفر او رو هم برای ارضای این میلش شکل میده و بهمین خاطر میبینید خلال آشنایی شما و پیشرفت مذاکرات و جلسات خواستگاری کم کم ادبیات و رفر او به سمت ارضای این میلش حرکت میکند و شما گاها شاهد خواست هایی هستید که به حال به آن فکر هم نمیکردید چراکه شما غرق ارضای میل عاطفی خود مسیر گفتگو کردن هستید.

این تعارض رفری عث میشه که یه خانم ابتدای آشنایی به شک و تردید بیفته که چرا شکل رفر نامزدش فرق کرده و رفری متفاوت آنچه او میخواد را از او طلب میکند. هرچند توصیه ما به آقایان این است که به هیچ عنوان ابتدای آشنایی و جلسات اولیه خواستگاری این خواست ها را نداشته شند. چرا که آسیب های جدی از جمله شک خانمتون به شما را هنگامی که آینده جنس مخالفن مشغول صحبت هستید را به دنل خواهد داشت ولی به خانم ها هم میگویم این مساله مرد طبیعی و بر اساس نیازش است و از شک و تردید و تفکرات غیرمنطقی به نامزدتون بپرهیزید.

 

سوالات متداول

چه زمانی ید به روابط جنسی و جذابیت آن به عنوان فاکتوری برای انتخاب همسر فکر کنید؟

بعد از ایجاد صمیمیت و روابط عاطفی دلخواه . زمانی که حداقل یک ک مشترک مورد خواسته های یکدیگر شکل گرفت می‌توان به دغدغه‌های روابط جنسی و خواسته‌های خود این زمینه فکر کرد.

آیا جاذبه جنسی برای شکل‌گیری یک زندگی کافیست؟

 جاذبه های جنسی برای شروع یک رابطه نیاز هست ولی شرط کافی نیست شما علاوه بر اینکه نیاز به روابط جنسی دارید قبل از آن نیاز به روابط عاطفی و ک مشترک از این روابط داریم. تفاهم یکی از مسائلی است که ید قبل از همه چیز اولویت روابط  قرار بگیرد

آیا فردی که از همان اوایل رابطه از صحبت های جنسی میکند رابطه‌مان را قطع کنیم یا خیر؟

قطعاً فردی که همان اوایل رابطه صحبت های جنسی را شروع میکند . ید حد و مرزهای خود را به روشنی برای طرف مقابل ترسیم کنیم اصولا فردی که از همان ابتدا شروع به صحبت مورد مسائل جنسی می کند مشکوک است و بهتر است دقت تمام مواضع خود را بیان کنید و به او بگویید این مرحله از آشنایی دو طرف زمان مناسبی برای طرح اینگونه مسائل نیست .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی و خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:The Dating Game: When Should You Have Sex? 

 

 

آیا رابطه جنسی دوران آشنایی صحیح است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت 6:05
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 54 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

افسردگی نوجوانان از جمله مشکلات مهم و اساسی حوزه روان و مشاوره خانواده میشد. به  همین خاطر شناخت آن و راه های مقابله و مهارت های زندگی و مان افسردگی برای هر خانواده ای که فرزند نوجوان دارد مهم میگردد و ضروریی است از راهبرد های مشاوره روانشناسی بهره گیرند. نوجوانی، سن ورود به دنیای تغییرات گسترده جسمی، روانی و اجتماعی میشد. تغییرات جسمی شامل:

 • بلوغ
 • رشد صفات جنسی
 • تغییر ظاهر برخی اندام های بدن میشد.

این تغییرات به دلیل مشخصات فیزیکی و هشدار دهنده ای که دارند امکان فهم بهتر، مقابله زود هنگام زمان بروز مشکل را برای اطرافیان نوجوان و خود نوجوان فراهم مینماید. تغییر تن و حجم صدا، بزگ شدن بینی، جوش های نوجوانی معروف و د سر ساز، رشد مو های زائد نواحی تناسلی، رشد آلت تناسلی و تجربه اولین انزال از جمله تغییرات جسمی و جنسی این دوره از زندگی میشد. شاید این موارد برای خیلی از افراد به ویژه والدین قابل هضم نشد، اما اگر آگاهی و دانش لازم قا به مهار و پاسخ گویی سوالات نوجوان شان این خصوص نشند پیشا پیش به استقل مشکلات دوره بزرگسالی فرزند شان رفته اند. بین دختران نیز تغییراتی ظاهر و اندام های زنانه ایجاد میشود، شروع عادت ماهانه مرحله ورود به دنیایی متفاوت از کودکی برای آنها میشد.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


تغییرات عاطفی و تحول روانی نوجوانی

دگرگونی های روانی و تحول عاطفی بعد دیگری از تغییرات دوره نوجوانی است. منظور از عاطفه و هیجان، نحوه واکنش نشان دادن و ابراز احساسات افراد مقابل رویداد ها و حوادث زندگی است. یکی از مهم ترین دسورد های دوره نوجوانی بعد اجتماعی و روانی، شکل گیری و دستیابی به هویت و عزت نفس است.

نوجوانی زمان پاسخ  به سوال” من کیستم؟” است. سایه پاسخ به این سوال مهم، نوجوان طیفی از توانایی ها و نقاط قوت و ضعف خود آشنا میشود. عزت نفس به عنوان تصویری تعریف میشود که نوجوان مورد توانمندی ها، خصوصیات و شرایط خود از طریق زخورد دیگران و ارزیابی های منطقی یا غیر منطقی کسب مینماید. همان طور که لا اشاره کردیم از جمله تغییرات مهم این دوره تغییرات جسمی است که از جمله عوامل کلیدی و مهم شکل گیری خود پنداره نوجوان میشد.

نوجوانی را نظر بگیرید که چک کردن مداوم خود مقابل آینه و اظهار نظر های مدام از دوسن و همسالان مورد سر و وضعش به دنل راهی برای تقویت عزت نفس میگردد. اگر جواب به سوالات خود به پاسخ هایی منفی، مثل: “من زشت هستم”، “کسی این دماغ به من توجه نمیکند”، “ید تمام این جوش های زشت و بی ریخت را از صورتم محو کنم”، دور طلی از شکست، ناکامی و افسردگی قرار میگیرند و  هدف پیدا کردن راهی برای حفظ عزت نفس از دست رفته خود، به رفر هایی غیر معقول و خطرناک و افراطی پناه میبرد.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


 

مشکلات افسردگی نوجوانان چه مواقعی بروز میکند؟

مشکل افسردگی نوجوان بین پسرانی که مقایسه همسالان دیر تر لغ میشوند، دخترانی که تجربه بلوغ زود هنگام را دارند بیشتر از سایر نوجوانان دیده میشود، که نتیجه آن جز انزوا و کناره گیری از گروه دوسن نخواهد بود. توجه به بعد اجتماعی بودن انسان، طرد و تنهایی نوجوانی معضل بسیار مهم و خطر سازی برای ورود به دنیایی از مشکلات روانی از جمله افسردگی و اختلالات طیف اضطرابی میشد که حتما ید مورد توجه و مان زود هنگام واقع شوند.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


تعریف افسردگی نوجوانان

تعریف افسردگی نوجوانان تعریف اصلی افسردگی سایر سنین تفاوت چندانی ندارد. به عرتی کاهش علاقه و لذت زندگی و نارسایی هایی حوزه های تمرکز، انرژی، اشتها و هیجانات ناسازگار مورد نوجوانان مبتلا به افسردگی هم دیده میشود. این تفاوت که تعریف افسردگی نوجوان بیشتر شاهد برون ریزی ها، تحریک پذیری و عصنیت نوجوان هستیم نشانه های اندوه و غمگینی افسردگی بزرگسالان.

علائم افسردگی نوجوان

علائم افسردگی نوجوانان ابعاد شناختی، هیجانی، رفری دسته بندی میشود. علائم افسردگی نوجوان زمینه شناختی:

 • کاهش تمرکز
 • حواس پرتی
 • کمبود دقت و توجه هنگام انجام امور روزمره
 • بروز افکار منفی نسبت به خود و دیگران از جمله نشانه های مهم میشد.
 • کاهش علاقه به زندگی
 • احساس پوچی و بی هدفی
 • عصنیت
 • عدم کنترل خشم
 • تحریک پذیری
 • از کوره رفتن و زود جوش آوردن، زمره مشکلات هیجانی این افراد قرار میگیرد.
 • افت تحصیلی
 • ترک تحصیل
 • گوشه گیری و انزوا
 • ون گرایی و ترجیح تنها بودن بین دوسن و اطرافیان از علائم رفری نوجوان افسرده محسوب میشود.
 • ژست، افکار و اقدام به خودکشی از جمله خطرات و عوارض مهم افسردگی دوره نوجوانی میشند.

ابتلا به افسردگی نوجوانان

ابتلا به افسردگی نوجوانان موضوعی است که توجه روانشناسان و مشاورین حوزه روان را به خود جلب کرده است. نرخ رو به افزایش رفر های خطرناک از سوی نوجوان مبتلا به افسردگی ضرورت توجه و ملاحظه ویژه را مهم مینماید. شناسایی عوامل بروز و تداوم افسردگی بین نوجوانان حائز اهمیت میشد. خانواده و شیوه تربیت والدین، حوزه مهمی است که به عنوان اولین و بزرگ ترین عامل خطر ساز یا محافظ مشکلات نوجوانی مورد توجه قرار میگیرد. نوع تعامل و ارتطات خانواده فرزند نوجوان، میزان آگاهی والدین از نیاز ها و تمایلات فرزند نوجوان، نحوه حل مسئله، الگو سازی والدین مدیریت صحیح و تنظیم دقیق هیجانات  همگی کاهش یا افزایش ابتلا به افسردگی نوجوانان ثیر به سزایی دارد.

به فرض خانواده ای که برای حل مسائل به جای تهدید و تنبیه از روش گفت و گو و مشورت استفاده میکنند، امکان ابراز وجود و مطرح شدن نیاز های نوجوان را فراهم مینمایند، که عامل مهمی بعد پیشگیری از بروز افسردگی و  اختلالات رفری نوجوان میشد. نقش حمایتی و محبت آمیز والدین به ویژه رابطه گرم پ پسر، ما دختر از دیگر عوامل مهم زمینه رشد عزت نفس مثبت و شخصیت سالم میشد، که کاهش مشکلات رفری و روانی نوجوان از جمله پیامد های جانبی آن خواهد بود.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


 

مشکلات افسردگی نوجوانان چیست؟

مشکلات افسردگی نوجوانان ریشه نیاز ویژه ی نوجوان به دیده شدن و ابراز وجود دارد. هر فردی برای دیده شدن و جلب توجه دیگران نیاز اساسی دارد، منتها راه رسیدن به جواب سنین مختلف متفاوت میشد. از مشکلات افسردگی نوجوانان، روشی است که نوجوان برای ارضای نیازش به دیده شدن به کار میگیرد که کاملا راهبرد های بزرگسالان پخته و تجربه متفاوت خواهد بود.

 • هیجان خواهی افراطی
 • خطر پذیری نوجوانان، نحوه پاسخ شان به ارضای خواسته ها یشان را تحت ثیر قرار میدهد. به این صورت که نوجوان را دسترسی به رفر های خطرناک و د سر ساز آزاد و مستقل تر میگذارد.

عزت نفس منفی نوجوان که ناشی از نادیده گرفتن نقاط مثبت و بزرگ جلوه دادن شکست ها و ناکامی ها است، توجیهی برای خود فرو رفتگی، منزوی شدن و افسردگی نوجوان میشد. توجه به نا خوشایند و دناک بودن افسردگی، نوجوان برای فرار از آن ممکن است دست به دامان روش های خطرناک (عضویت گروه های همسالان خطر جو، اقدام به خودکشی و خود زنی های مکرر جهت دیده شدن و رفع نیاز  محبت و صمیمت) شوند. گرایش به مصرف مواد مخ، مشروب خواری و روابط جنسی نامشروع از دیگر رفرهایی است که یک نوجوان به عنوان رفر های نقش بزرگسالی و مستقل شدن برای خود تعریف مینماید، به این ترتیب پرداختن به این رفر ها به دنل یید دیگران و کسب استقلال از والدین میشند، که نتیجه ای جز غرق شدن دور طل افسردگی و دید منفی به خود نخواهد داشت.

راهکارهای مان افسردگی نوجوانان

مان افسردگی برای نوجوانان، نیازمند همکاری بین والدین و خانواده نوجوان تیم متخصص مشاوره و روانشناسی، روانپزشک و مددکار دارد. مان افسردگی نوجوانان بعد روان مانی، شامل: تعدیل و تنظیم هیجانات آشفته و ناسازگار (راهبرد های کنترل احساس، تحمل د و ناراحتی، به تعویق انداختن نیاز ها) و آموزش مهارت حل مسئله میشد. بعد اجتماعی مان به آموزش مهارت های جرات مندی، تقویت اعتماد  به  نفس و عزت نفس، مهارت های بین فردی مناسب و نحوه استفاده از فن مذاکره و گفت و گو به جای راهبرد های خطر ساز و غیر منطقی برای حل مشکلات اشاره میکند. شرکت فعالیت های نوع دوستی، فوق برنامه مدسه، معاشرت افراد موفق از نظر تحصیلی و ارتطی، ایجاد فضا های تفریحی و ورزشی سالم و مناسب، پاک سازی محیط نوجوان از افراد گیر مصرف مواد از راهکار های جانبی مان افسردگی نوجوان میشد.

صورت ابتلا نوجوان به افکار و اقدام خودکشی مراجعه به روانپزشک متخصص و قرار گرفتن تحت مان دارویی الزامی مینماید. بعد خانواده نیز آموزش به والدین خصوص افزایش آگاهی از خصوصیات دوره نوجوانی، تعدیل شیوه های فرزند پروری و به کارگیری روش تربیتی مقنه توام محبت و صمیمت ضرورت میید. مراجعه به موقع و زود هنگام به مراکز مشاوره و روانشناسی میزان بهبودی افسردگی نوجوان امر مهمی است. مرکز مشاوره  و روانشناسی آویژه جمعی از روانشناسان و مشاورین حرفه ای  و ارائه خدمات حرفه ای حوزه مان و آموزش  مهارت های زندگی لازم، راهنما و مرجع مهمی برای کمک به شما این خصوص میشد.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


 

سوالات متداول

تغییرات اساسی دوره نوجوانی چیست؟

 بلوغ جنسی و فکری، رشد و تحول روانی و تغییرات نقش اجتماعی و کسب استقلال.

عامل اصلی ایجاد مشکلات افسردگی نوجوانی چیست؟

عزت نفس منفی، هیجان خواهی افراطی، خطر پذیری، تمایل افراطی به دیده شدن و مورد توجه واقع شدن.

مان افسردگی نوجوانان بیشترین نقش بر عهده چه کسانی است؟

خانواده اولین  و مهم ترین نقش را بروز افسردگی و مان افسردگی نوجوان دارند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره مان افسردگی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Teen depression – Symptoms and causes 

 

افسردگی نوجوانان چه نشانه هایی دارد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:41
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 44 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» ۱۵ راهکار خواباندن کودک یک ماهه تا دوساله (یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۰۳)
» دلیل زودرنجی در دوران بارداری چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 72
» بازديد ديرور : 307
» بازديد ماه گذشته : 5533
» بازديد سال گذشته : 16954
» كل بازديد : 30579

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 505
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.204.193.85
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
× بستن تبلیغات