مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

راه برخورد خیانت شوهر از جمله انتخاب هایی است که همسر خیانت دیده ید زمان وقوع خیانت یا بعد از ثابت شدن خیانت آن بسیار دقت کند . راه برخورد خیانت شوهر نید فضای متشنج و پر از تشویش انتخاب شود و همیشه سعی کنید از مشاوره خانواده کمک بگیرید. ما ید بعد از آرام شدن و دور شدن از هیجان های منفی ره راه برخورد خیانت تصمیم بگیریم . این صورت است که میتوانیم به صورت منطقی ره این مسئله راهکاری را پیش بگیریم . راه برخورد خیانت شوهر صورتی که خامی و به دور از عاقبت اندیشی انتخاب شود نه تنها بر روی زوجین ، بلکه بر آینده فرزندان نیز ثیر گذار خواهد بود .

راه برخورد خیانت شوهر ید متناسب نوع و عمق خیانت همسر انتحاب شود . چرا که اگر راه برخورد خیانت شوهر به ستی و انصاف انتخاب شود حتی میشود به اصلاح فرد خیانتکار نیز امیدوار بود . اگر ابتدای رابطه هستید از راهکارهای مشاوره قبل از ازدواج استفاده کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


راه برخورد خیانت شوهر

 • آرامش خود را حفظ کنید

ابتدا بهتر است آرامش خود را حفظ کنید. عصنیت کار را سخت تر میکند و اگر امیدی هم به زندگی این مرد داشته شید از بین خواهد رفت. زیرا شوهرن منتظر این واکنش است به بهانه آن خانواده را از هم بپاشد. البته برخورد منطقی این شرایط کار غیر ممکنی است ولی صورتی که همسرن را دوست دارید و می خواهید او ادامه دهید، عصنیت می تواند همه چیز را به هم بریزد.

 • خیانت را خیانت جواب ندهید

بیشتر خانم ها زمانی که متوجه خیانت همسرشان می شوند سعی می کنند خیانت را خیانت تلافی کنند. این کار آسیب بیشتری به خود و خانواده خود می زنید و سردی بیشتری به وجود می آورید. از طرفی از لحاظ روانی دچار عذاب وجدان شده و سرخورده می شوید. مخصوصا زنانی که فرزند دارند ید بیشتر به خود مسلط شند.

 • از یک مشاور متخصص کمک بگیرید

شاید بهترین راه برای شما این است که از یک مشاور خوب وخبره برای حل مشکلن کمک بگیرید. بهتر است به هر بهانه ای که شده همسرن هم به صورت جداگانه به مشاور مراجعه کند. گاهی یک نفر مطمئن و تجربه می تواند یک زندگی را از منجلاب نجات دهد و راه های زیادی پیش پای شما بگذارد.

 • مدتی از همسرن دور شید

بهتر است برای اینکه آرامش و بدون عصنیت بهترین تصمیم را بگیرید مدتی از همسر خود دور شید. این دوری عث می شود او نبود شما  عث می شود.

 • نقص ها و مشکلات خود را ببینید

گاهی بهتر است به جای اینکه یک طرفه قاضی بروید کمی روی رفر خودن نیز فکر کنید. شاید ایراد از رفرهای شما شد. شاید به همسرن آنگونه که ید توجه نمی کردید. اگر فکر می کنید این مورد کوهی کرده اید دست به کار شوید و بیش از پیش وقتن را به او اختصاص دهید. مسفانه به علت احساساتی بودن خانواده های ایرانی،  بسیاری از اختلافاتی می توانست گفتگو و تغییر روش و رفر حل شود لجزی و عصنیت به طلاق کشیده می شود.

 • طلاق آخرین راه حل است

اگر تمام راه ها را رفتید و به نتیجه نرسیدید یا شوهرن دوره به خیانتش ادامه داد و هیچ مشاوری نتوانست به شما کمک کند می توانید به طلاق فکر کنید.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


راه برخورد خیانت شوهر خیانتکار

راه برخورد خیانت شوهر خیانتکار نیز مسئله مهمی است که این روزها زیاد تر شدن خیانت روابط زناشویی جامعه ما برای خیلی از افراد مبهم است . نظر بگیرید که مردی به رابطه زناشویی خود پایبند نیست و نفر سومی رابطه برقرار کرده است . وقتی این خیانت را ریشه یابی میکنیم به این نکته پی میبریم که این خیانت نوعی انتقام از همسر خیانتکار بوده است .

حال سوالی که پیش می آید این است که بهترین راه برخورد خیانت شوهر خیانتکار چیست ؟ یک روانشناس اینجا کاملا میتواند نقش ز کننده این گره را ایفا کند . او میتواند بررسی ریشه ای این موضوع مرحله اول و تصمیم‌گیری منطقی طبق آن مرحله بعد راه برخورد خیانت شوهر خیانتکار را به ما ارائه کند . برای این که بدانیم راه برخورد خیانت شوهر خیانتکار چیست ید مسائل پیچیده ای را حل و فصل کنیم .

مشاوره برای راه برخورد خیانت شوهر ( betrayed to husband )

مشاوره برای راه برخورد خیانت شوهر مسئله ای بود که لا به آن اشاره کردیم و گفتیم که یک روانشناس میتواند بررسی دقیق این موضوع به ما کمک شایانی داشته شد . یک روانشناس سال های زیادی از عمر خود را صرف تحصیل و کسب تجربه حوزه های مختلف روانشناسی کرده است و مدت زمان طولانی را برای کسب تجربه این ب گذرانده است . مشاوره برای راه برخورد خیانت شوهر نید توسط افراد بدون صلاحیت به شخص ارائه شود .

گاهی اوقات این که افراد واقعا دلسوز ما هستند ، اما نمیتوانند مورد مشاوره خیانت یا سایر مسائلی از این دست ما را راهنمایی کنند . این عدم توانایی به این دلیل است که ممکن است آنها مازا دوست داشته شند و برای ما دلسوزی کنند اما تخصص و دانایی لازم برای راهنمایی را دارا نیستند .

 

بهترین راه برخورد خیانت شوهر

بهترین راه برخورد خیانت شوهر این است که وحله اول فرد خیانت دیده خونسردی خود را حفظ کند مدا تصمیم گیری احساسی این زمینه آسیب بیشتری را متوجه رابطه زناشویی خود و همچنین خانواده اش بکند . زن خیانت دیده ید توجه به نوع خیانت و همچنین عمق خیانتی که فرد مقابل به او میکند مقدار تنبیه و مجازاتش را نظر بگیرد . حالا بهترین راه برخورد خیانت شوهر چیست ؟  اگر این پرسش را بخواهیم بعد از بخشش مرد خیانتکار بپرسیم ید جوابی به این سوال داد که  راسی زگشت زن به زندگی سالم و آوش خانواده شد . حضور جلسات مشاوره خانواده و بهره بردن از نکته هایی که به خصوص مشاوره خیانت به افراد ارائه میشود میتواند این مورد بسیار کارساز شد .

بعد از بخشش خیانت همسر

اگر جلسات مشاوره خانواده و روانشناسی زمینه خیانت زناشویی شرکت کنید یا سلیقه شرکت را داشته شید میبینید که همیشه طلاق تنها چاره خیانت نیست . گاهی صلاح بر این است که گذشت موضوعاتی که شایسته گذشت هستند و قابلیت دوره فرصت دادن را دارند از فروپاشی یک خانواده جلوگیری کنیم . همانطور که گفته شد ید بررسی شود که آیا خیانت صورت گرفته به قی بوده است که ما بتوانیم آسیب به وجود آمده به بدنه خانواده احساسات و عواطف خود را ترمیم کنیم یا نه . مشاوره خیانت به خوبی به این نکات پرداخته میشود . مسائلی مانند خیانت زن شوهردار ، دلایل خیانت زن به شوهر و راههای پیشگیری از آن ، دلایل روانی خیانت به همسر و بسیاری از موارد مشابه و مرتبط این زمینه مشاوره خیانت واکاوی میشود .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


راهکارهای جلوگیری از خیانت مرد (women’s betrayed)

تقری میتوان گفت که هیچ خیانتی بدون دلیل و بدون زمینه اتفاق نمی افتد و حتما هر یک از زوجین نتیجه روندی که از قبل طی شده دست به خیانت میزند . مرد خیانتکار اگر از ابتدای زندگی زناشویی میل و قصد خیانت به همسرش را داشت دلیلی نداشت که ازدواج کند . بنابراین احتمال این که زن به شخصه خیانت مرد موثر شد بسیار زیاد است . برای مثال زمانی که زن مرد را از لحاظ جنسی که از مهمترین دلایل ازدواج است برطرف و ارضا نمیکند یک مرد بهترین شرایط نمیتواند بیش از مدتی طاقت بیاورد و ممکن است نهایت برابر اولین پیشنهاد وسوسه‌انگیز تسلیم شوند . این تفکر که مردانی که خیانت میکنند ، رابطه فرازناشویی را برای ارضای نیازهای خود انتخاب میکنند بسیار غلط است . هر انسانی هر سطح از زندگی مبتواند روزی به همسر خود خیانت کند .

 

خیانت فضای مجازی (cyberspace)

فضای مجازی منبع قابل توجه و به نوعی یایی از اطلاعات است که همه ما کوچکترین اشاره دست خود به آنها دسترسی داریم . اما این فضایی که برای خیلی از افراد منبع اطلاعات یا کسب آمد های نجومی است آسیب هایی حوزه ارتطات دارد . فضای مجازی به دلیل اینکه ارتطات بین افراد بسیار فراتر از حد تصور سهل و آسان است ، امکان ارتط بسیار لا میشد . اگر به هر دلیلی رابطه زناشویی زوجین گرمی و نشاط لازم را نداشته شد ، احتمال خیانت لا میرود و شاید بیشترین احتمال این موقع خیانت از طریق فضای مجازی است . گاهی مرد به دنل پر کردن خلاء عاطفی خود به ارضای نیاز خود از راه ارتط برقرار کردن جنس مخالفی گروه ها و شبکه های مجازی میرود که گاهی به رابطه جنسی و از هم فرو پاشیدن خانواده منجر میشود .

خیانت مالی (financial betrayed)

گاهی خیانت و رابطه فرازناشویی که زن برای ارضای نیازهای خود انتخاب میکند ، شامل خیانت مالی نیز میشود . این به این معنی است که زمانی که مردی کار میکند و آمدی کسب میکند قطعا به این انگیزه که خانواده اش رفاه بیشتری شند هر چق مبتواند تلاشش را بیشتر میکند . گاهی خیانت زن شوهردار و خیانت به همسر از طرف زن به ارائه و اختصاص دادن جسم و عاطفه خود به مرد دیگری غیر از شوهرش ختم نمی‌شود .

مواقعی نیز مشاهده می‌شود که زن پولی که همسرش تلاش بدست آورده و به او سپرده سطح رفاه خانواده را اندازه خوبی حفظ کند برای معشوقه خود و مردی که عرفا و شرعا و همچنین اخلاقا رابطه ناست و غلطی او دارد  خرج و هزینه میکند . این نوع خلاف و خیانت دست کمی از همخوابگی مردی به جز شوهر ندارد و قطعا مستحق مجازات همان سطح خیانت است .

طلاق عاطفی (emotional divorce)

اکثر زندگی های زناشویی عشق و انرژی زیاد و امید به ساختن یک زندگی عاشقانه و پر ثمر آغاز مبشود . اما همیشه طول زندگی زناشویی ما تغیراتی را خواهیم دید که زندگی ما را تحت ثیر قرار میدهند . گاهی رابطه زن و شوهر به قی سرد و سست میشود که دیگر برای ادامه دادن انگیزه و اشتیاقی را خود پیدا نمیکننه اما به دلایل مختلفی نمیتوانند از یک دیگر جدا شوند و رسما طلاق بگیرند . مثلا به دلیل اعتقاد و تعصت خانوادگی و فرهنگی بعضی از خانواده ها طلاق را برابر بی آبرویی و عیب قلمداد میکنند .

طلاق عاطفی زمانی یک زندگی مشترک اتفاق می‌افتد که دونفر هیچ میلی به یک دیگر ندارند ولی ناچار به ادامه دادن زندگی مشترک هستند . این مواقع زوجین نقش یک هم خانه را برای هم زی میکنند . طلاق عاطفی احتمال اینکه دو طرف ارضای نیازهای جنسی و عاطفی خود را کسی به جز همسرشان برآورده کنند بسیار لاست .

 

روسپی گری  (prostitutions)

بسیاری از موارد خیانت میبینیم که زنی که خیانت کرده گذشته لدی نداشته و سابقه و زمینه چنین بی اخلاقی هایی را نیز از گذشته به دنل ندارد . اما به هر دلیلی مجبور به تن فروشی میشود و از این راه به شوهر خود خیانت میکند . برای مثال بین معدان به مواد سنتی مثل تریاک واژه بی غیرتی به وضوح دیده میشود . هر چق که مواد مخ صنعتی مثل شیشه شک و تردید و رفرهای پارانوئید شکل را موجب میشود موادی مانند تریاک  بیغیرتی و حتی فکر معاوضه همسر  مواد را ذهن فرد معد وارد میکند .

گاهی نیز زن به دلیل اعتیاد شوهرش و یا اینکه شوهر به هر دلیلی نمیتواند معاش او و فرزندانش را فراهم کند راهی جز تن فروشی و کسب آمد از این طریق لیست انتخاب های خود نمی بیند . او جسم خود را میدهد از سمت مرد دیگری از لحاظ مالی مین شود ولی به ظاهر زندگی زناشویی خود فی میماند .

ازدواج های اجری

از دیگر مواردی که نشانه های خیانت زنان ممکن است به خاطر آن نمایان شود بحث ازدواج های اجری است که مسفانه کماکان بعضی از نقاط کشور ما وجود دارد . شاید زمینه مشاوره مورد خیانت شوهر و زن به یکدیگر دلایل متعددی را شنیده و آموخته شیم . مثلا دور بودن زن و شوهر از هم ، خیانت زن به شوهر از نظر اسلام و… اما یکی دیگر از مسائلی که مثلا مشاوره خیانت زن بررسی میشود این است که آیا ازدواج کاملا دلخواه و مورد پسند او بوده است یا خیر ؟ .

گاهی بر بعضی از فرهنگ های جامعه ما ازدواج فردی که به آن حسی نداریم زمانی رخ میدهد که به فرد دیگری علاقمندیم . یا اینکه فردی که بزرگترها برای ما نظر گرفته اند ، مناسب شرایط شخصیتی و معیارهای ازدواج ما نیست . این صورت است که گاهی میبینیم انسان هایی که دست به خیانت میزنند ظاهرا هیچ یک از زمینه های خیانت را ندارند ولی طن ماجرا چیز دیگری است .

عاقبت خیانت

بعد از اینکه خیانت چه از طرف مرد و چه از طرف زن اتفاق افد و بعد فرد خیانت دیده متوجه این قضیه شد ، دیگر هیچ یک از زمینه ها و و آموزشها و راههای پیشگیری از خیانت کار ساز نخواهد بود . دیگر مهم نیست که مثلا مهریه صورت خیانت زن به مرد چه شرایطی را طی میکند . دیگر مهم نیست که افراد چق هزینه میکنند مشاوره خیانت  همسر و یا راههای اثت خیانت زن یا مرد را بیاموزمد . ایا اینکه چگونه متوجه خیانت زن شویم ؟ .

اتفاقی که نید می‌افده آن زمان افده است و یک زندگی از هم فرو پاشیدنه است . حتی اگر حکم خیانت زن شوهردار از لحاظ قانونی مرگ هم شد هیچ چیز نمیتواند جلوی خرد شدن غرور مرد را بگیرد . قطعا فردی که خیانت دیده است چه مرد شد چه زن از لحاظ روحی و روانی معرض بیشترین بیماری ها آن هم از نوح حاد قرار میگیرد .

ثیر خیانت زناشویی بر فرزندان

جلسات مشاوره خیانت زناشویی علاوه بر مسائلی که بر محور رابطه زن و مرد میچرخد مثل نحوه برخورد مرد خیانتکار یا زن خیانتکار یا چگونگی ثیر گذاری این آسیب بر زوجین به موارد مهم دیگری نیز پرداخته میشود . مورد مهمی مثل ثیر دیدن و تجربه کردن این لحظات توسط فرزندان زوجی که مسئله‌ خیانت دست و پنجه نرم میکنند قطعا بسیار مخرب خواهد بود . اینکه پسری که ماش به پش خیانت جنسی میکند این شک و تردید را نسبت به همه زنان تعمیم میدهد و نمیتواند هیچوقت به زنی اعتماد کند . طرف مقابل دختری که پ خیانتکاری داشته ، احتمالا بزرگسالی پی انتقام از همه مردان بر میاید و زندگی افرادی را مختل میکنند. بنابراین نید از جنبه های مهم خیانت زناشویی مورد فرزندان هم به آسانی گذشت .

سوالات متداول

بعد از اثت خیانت مرد آیا دادگاه حضانت فرزندان را به او می دهد؟

اگر پ استطاعت مین هزینه فرزند را داشته شد و معد و دیوانه نشد میتواند خواست حضانت فرزندش را بدهد. این مورد خیانت مرد ثیری رای دادگاه ندارد مگر اینکه دو طرف به توافق رسیده شند که فرزند نزد ما شد.

آیا می توان به دخالت خانواده ها این مورد امیدی داشت؟

این مورد بستگی به خانواده دو طرف دارد. اگر خانواده ها منطقی شند و راهکار منصفانه ای برای زوجین بگذارند بهتر است حتما این مورد آن هاه صحبت کرد.

برخورد مرد خیانتکار انجام چه کاری به صلاح نیست؟

بهتر است مدتی از او فاصله بگیرید و آن محیط نمانید. عصنیت و خشونت جو را بدتر می کند و مرد را ترغیب می کند این کار را ادامه دهد. سرخود تصمیم نگیرید و قبل از هر چیز از مشاوره تجربه کمک بگیرید.

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Article III, Section 3: The Treason Clause 

 

۶ راهکار برخورد خیانت شوهر چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:57
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

زن خیانتکار (treacherous women)

زن خیانتکار حتما نمیتواند زنی شد که بی اخلاق یا بی اصل و نسب یا حتما از لحاظ اخلاقی خراب شد . از رویکرد مشاوره خانواده زن خیانتکار میتواند زنی شد که سالها زمان مجردی پاک زندگی کرده . برخی از آنها حتی سالها وفاداری کامل کنار شوهر خود زندگی کرده اند ولی الان زن خیانتکار خوانده میشوند . زن خیانتکار قطعا یک شبه و یا عرض چند روز به این موضوع آلوده نشده است . زن بی وفا به مرور زمان و جریان  اتفاقاتی که برای او به وجود آمده است به چیزی که اکنون هست تبدیل شده .

بنابراین این تفکر که یک زن بی وفا حتما از لحاظ اخلاقی پست میشد و زنانی که سابقه خیانت به همسر را ندارند قطعا از این بحث مبرا هستند تفکر و عقیده ای اشته است که میتواند افراد را این مورد به اشته بیندازد .پیشرفت تکنولوژی راه خیانت را برای زنان هم ز کرده. زنان نیز به دلایل زیادی به همسرشان خیانت می کنند. حتی مواردی مردان، از خیانت همسرشان آگاهند ولی به دلیل زندگی شان از هم نپاشد یا به دلیل فرزندانشان این موضوع کنار آمده اند. اینگونه موارد بهتر است حتما مشاوره به رجوع کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


نشانه های زن خیانتکار چیست؟

 • زن خائن را نمی توان به هیچ وجه راضی کرد:

زن بی وفا از همه چیز ایراد میگیرد. از نوع زندگی یا موقعیت اجتماعی یا اقتصادی همسرش گرفته طرز غذا خوردنش یا حتی از رفرهای او جمع ایراد می گرید. این زن به بهانه های مختلف، سعی دارد دعوا ست کند. از لحاظ روانشناسی این رفرش به نوعی توجیه خیانت اوست و واقع میخواهد به شما ثابت کند مجبور بوده و به خاطر فرار از مشکلات این کار را میکند.

 • مدام شما را تحقیر میکند:

زن بی وفا مدام شما را جمع تحقیر می کند و رفر بی ادنه ای شما دارد. این زن برای شما و زندگی اش هیچ ارزشی قائل نیست و برایش مهم نیست شما چه نظری راجب او دارید. اگر همچین رفری از همسرن دیدید یا به او مشکوک شدید شک نکنید خبری شده  و پای کس دیگری نیز میان است.

 • تلفن همراهش را همه جا خود می برد:

اغلب زنان خائن هر جا شند، گوشی همراهشان هم آنجاست. این شخص به طرز عجیبی مراقب گوشی اش است و از اینکه شما گوشی او را بگیرید به شدت واکنش نشان می دهد. اگر همچین ررفری از او دیدید این را به حساب خیانتش بگذارید.

 • مدام بیرون از خانه است:

این زن مدام بیرون از خانه است. از نشانه های مشترک زن خائن این است که به هر بهانه ای می خواهد بیرون برود یا مدام دوسن خود برنامه سفر بچیند. اگر به این مورد برخوردید بدانید که او قصد خیانت دارد و از بودن شما خسته است.

 • از بی توجهی شوهرانشان گله نمی کنند:

زنان خائن از بی توجهی همسرانشان گله ای ندارند. این نوع رفر نشانه این است که او از شما قطع امید کرده است. اگر این بی توجهی او علت خاصی نداشته شد می توانید آن را به حساب خیانت او بگذارید.

 • شما را مجبور می کند فرزندان خود وقت بگذرانید:

بعضی از زنان خائن شما را مجبور میکنند فرزندانن خود بیشتر وقت بگذرانید یا آن ها را به بیرون ببرید. این زن دیگر تحمل اداره زندگی را ندارد و بی حوصله و بی اعصاب است.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


علت رفری زن خیانتکار

علت رفری زن بی وفا از جهات مختلفی قابل بحث و بررسی میشد . علت رفری زن خیانتکار صورت شناسایی شود و فهمیدن این نکته که چرا یک زن خیانت میکند میتواند کمک شایانی جلوگیری یا میت أین موضوع به ما بکند . اگر مردی بداند که علت رفری زن بی وفا چیست میتواند اقداماتی انجام دهد که از بروز خیانت زناشویی جلوگیری شود . مردان موظف هستند که اطلاعات کاملی مورد خیانت زنان به دست بیاورد . چون حال حاضر عصر و زمانه ای زندگی میکنیم که آسیب خیانت از هیچ زن و مردی دور نیست و این اتفاق از هیچکس بعید نیست . مشاوره خانواده و روانشناسی میتواند منبع مطمئنی برای کسب اطلاعات مورد علت رفری زن بی وفا برای مردانی شند که قصد پیشگیری از این مسئله را دارند . کب های آموزشی نیز میتواند این مورد به مردان کمک کند .

 

روانشناسی زن خیانتکار (the psychology of women’s betrayed)

روانشناسی زن خیانتکار موضوعی بسیار مهم و دانستن آن میتواند بسیار واجب شد . یک زن که به امروز که چندین سال از زندگی مشترکش همسرش میگذرد و کنون هیچ خطایی ب خیانت و رابطه فرازناشویی نداشته است ، برای چه دلایلی رابطه نفر سوم را انتخاب میکند .قطعا روانشناسی زن بی وفا میتواند این اتفاق را از نظر روانشناسی توجیه کند . اگر روانشناسی زن بی وفا توسط یک روانشناس حاذق به انجام برسد میتواند اتفاقات خوبی را روند برخورد زنی که آلوده خیانت است رقم بزند . شاید بتوان یافتن و حل مشکل روح و روان فرد بتوان آن را دوره به زندگی سالم ز گرداند و از فروپاشی یک خانواده جلوگیری کرد . بنابراین ید به یاد داشته شیم که یک زن بی وفا ممکن است بخاطر مسائل روانی و ناخواسته دست به چنین اقدامی زده است .


بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


چگونگی برخورد زن خیانتکار

چگونگی برخورد زن خیانتکار قطعا مسئله ای است که ذهن مردانی که همسرشان سابقه خیانت دارند را میتواند به کل مشغول و مغشوش کند . بهترین پیشنهاد را میتوان از یک روانشناس چهارچوب مشاوره خیانت مورد چگونگی برخورد خیانت زن یافت کرد . یک روانشناس مدت های زیادی را صرف یادگیری و آموزش این راه و زمینه کرده است .  همچنین زمانی که یک مرد مورد خیانت واقع شده یا تصور میکند که این اتتبرای رابطه زناشویی خود و همسرش افده است ممکن است نتواند خود را کنترل کند . ممکن است به دلیل عصنیت یا تعصبی برخورد کردن دچار قضاوت بی مورد مورد همسرش شده شد و عکس العمل نشان دهد . شاید برخوذدی که میکند گاهی عث ازبین رفتن زندگیشان شود . یک روانشناس مورد چگونگی برخورد خیانت زن نیز بعد از اطمینان از خیانت برای مرد روی میز خواهد داشت .

اعتماد به زن بی وفا بعد از خیانت

اعتماد به زن خیانتکار بعد از خیانت قطعا برای یک مرد آسان نخواهد بود و بس راه نگفته ایم اگر بگوییم بسیاری از مواقع غیر ممکن است . مردی که بعد از کلی تلاش و فداکاری برای خانواده و اللخصوص همسرش این مسئله روبرو میشود که شریک زندگیش به او خیانت کرده میتواند مرز نابودی پیش برود . همانطور که گفته شد وجود یک روانشناس به عنوان مشاور کنار مرد خیانت دیده این مواقع میتواند بسیار کمک کننده شد .

اعتماد به زن بعد از خیانت نیز از مواردی است که مرد میتواند رهنمون های یک فرد متخصص این زمینه آن کنار بیاید . به هر حال واقعیتی این زمینه وجود دارد و آن این است که همه موارد نمیتوان طلاق را چاره خیانت دید . گاهی مرد بخاطر مسائلی مانند فرزندان و جلوگیری از محرومیت آنها از ما سنین حساس صلاح را این میبیند که زندگی زناشویی را ادامه دهد .

 

دلایل خیانت زن به شوهر

اگر برای مسئله خیانت تصمیم بگیرید و به مشاوره خانواده مراجعه کنید قطعا میتوانید زمینه های به وجود آورنده  خیانت زنان به خوبی و به ستی آشنا شوید . خیانت زن به شوهرش قطعا نمیتواند دلایل مختلفی داشته شد که به خود زن یا حتی گاهی به مرد ربط داشته شد . چه مرد و چه زن زمانی که رابطه فرازناشویی را برای ارضای نیازهای خود انتخاب میکنند به دنل جبران یک کمی و کاستی هستند که زندگی زناشویی خود آن را پیدا نکردند .

خیانت زن به مرد نیز دقیقا به همین دلیل اتفاق می‌افتد که مرد خواسته یا ناخواسته گاهی به تعهدات خود نقش شوهر بودن عمل نمیکند . خیانت زن شوهردار اغلب موارد بیشتراز همه به خود او آسیب میزند . گاهی خیانت یک دوره ای توسط زن انجام میشود و تمام میشود . حتی اگر هیچکس هم متوجه خیانت او نشود زن آخر عمر عذاب وجدان دست و پنجه نرم میکند .

خیانت مرد دلیل خیانت زن

بعضی از موارد زن هیچ کمبود و نیازی برای توجیه خیانت خود ندارد . اما مشاهده میشود که یک رابطه فرازناشویی قرار میگیرد . اما زمانی که به دقت این مسئله واکاوی میشود ، میبینیم که زن متوجه رابطه شوهرش یک زن دیگر شده است . به هر دلیلی گاهی یا نمیتواند خیانت او را ثابت کند و یا نمیتواند این مسائل را فاش کند و کسی میان بگذارد . پس بعد از مدتی ممکن است به قصد تلافی وارد رابطه مردی شود که هیچ نیاز و حتی هیچ علاقه ای نیز به او ندارد .

شاید جالب شد که بدانیم این نوع خیانت گاهی مشاهده میشود که زن تلاش میکند شوهرش از خیانت او آگاه شود پروسه انتقام گیری خود را کامل تر کند . بنابراین مردها نیز ید خود را از هرگونه خیانت پاک و دور نگه دارند بتوانند  از همسر خود توقع پاک بودن و پاک زیستن داشته شند .

اعتیاد مرد ، موثر خیانت زن

گاهی بحث خیانت زمانی که به دنل نشانه های خیانت زنان میگردیم به موضوع اعتیاد بر میخوریم . مردی که گیر اعتیاد به مواد مخ است و نمیتواند نیاز های خانواده خود را مین کند . چون بعد از مدتی مصرف مواد مخ طول روز یا خمار است یا نشئه و ید دائما گیر حل مسائل و مشکلات مربوط به اعتیاد خودش شد . این صورت زن چق میتواند مشکلات عاطفی و مالی یا جنسی که نتیجه بی توجهی و بی ملاحظه بودن شوهرش است را تحمل کند .

این صورت دلایل خیانت زن را به چند موضوع نسبت داد . یکی این که زن از د تنهایی و نداشتن هم صحبت رو به رابطه یکک مرد به جز شوهرش می آورد . گاهی نیز زن از فرط احساس نیاز جنسی دیگر نمیتواند جلوی خودش را بگیرد و این راه را بهترین راه برای ارضای نیازش میبیند . گاهی نیز نیاز مالی شدید به دلیل اعتیاد همسر او را مجله این کار میکند .

 

اعتیاد زن موثر خیانت

امروزه زمانی که به مشاوره مورد خیانت ، میپردازیم به موضوع خیانت زن به دلیل اعتیاد نیز برمیخوریم . امروزه ورود جامعه و زندگی مردم به عصر جدید و ارتطات نزدیک کشورهای من ما شاهد مصرف انواع مواد مخ توسط زنان جامعه هستیم . امروزه دیگر کسی تعجب نمیمچکند که اگر زنی خیان سیگار بکشد. دیگر از دیدن زنی که مشروت الکلی استفاده میکند تعجب نمیکند . البته استفاده از مواردی مانند سیگار و قلیان نوسط زنان کشور و فرهنگ ما سابقه زیادی دارد اما گذشته بیشتر حالت پنهانی داشته است . اما امروزه یک علت خیانت زنان شوهردار میتواند مواد مخ شد . زنی که به هر دلیلی آلوده به مواد مخ سده و دام افده است . او گااهی هیچ راه نجاتی برای خود نمی بیند و از ترس لو رفتن موضوع پول مصرقش را از تن فروشی مین میکند .

نیاز جنسی (sexual need)

بدون شک یکی از اصلی ترین اهدا ازدواج برای هر مرد و زنی ارضای نیازهای جنسی خود چهارچوب های عرفی و اخلاقی و قانونی است . بعضی از زندگی های زناشویی که نقطه ای به بن‌بست میرسند به ناگاه زوجین را  یک نوع خلأ روانی قرار میدهد . زوجین ید بدانند که مشکلات زناشویی نید برطرف کردن نیاز های طرف مقابل خللی ایجاد کند . وظایف همسری هر شرایطی ید انجام شود از بروز برخی آسیبها جلوگیری شود . گناه خیانت زن به شوهر مخصوصا جامعه سنتی ما بسیار گناه بزرگ و سنگینی به شمار میرود . روانشناسی خیانت بیان میکند که تقری همه زنان از عاقبت خیانت به همسر آگاه هستند و از پایان راه واهمه دارند . اما نیازهای غریزی بسیار قتمند هستند و صورت برطرف نشدن میتواند به روح و جسم فرد لطنه بزند . گاهی به همین دلیل خیانت اتفاق می‌افتد .

فرد معد به رابطه جنسی (addicted sex)

گاهی اوقات وقتی حال بررسی مسائل مربوط به خیانت مانند راه برخورد خیانت همسر ، بخشش خیانت زن به شوهر  ، دلایل خیانت زنان و یا مان خیانت زناشویی هستیم به موضوعی برمیخوریم به نام اعتیاد به رابطه جنسی . زنی که گیر أین مسئله شد نمیتواند ارضای نیازهای جنسی خود تنها به شوهرش اکتفا کند . أین مقوله میتواند ریشه مسائل و ویژگیهای جسمی زن داشته شد .

برای مثال اختلالی ترشح غدد مربوط به هورمون های جنسی زن به وجود می‌آید و نیاز او را از حد اسندارد خارج میکند . گاهی نیز اعتیاد به رابطه جنسی میتواند سرمنشأ روحی و روانی داشته شد . زنی که اعتیاد به رابطه جنسی افراد مختلف را دارد و رابطه یک نفر نمیتواند او را آرام کند نمونه ای برای مثال میشد . بعضی از موارد زن ید هفته ای دو شخص متفاوت رابطه جنسی برقرار کند وگرنه بی قرار میشود .

 

لاالی گری جنسی (sexual frustration)

از دیگر دلایل خیانت زنان رابطه زناشویی میتوان به غیر متعهد بودن و اعتقاد نداشتن به تهعد ازدواج اشاره کرد . گاهی زن هیچ چیزی زندگی زناشویی کم ندارد . یعنی شوهرش او را از لحاظ مالی و عاطفی مین میکند . رابطه جنسی گرمی هم بین آنها وجود دارد . اما ز شاهد این مساله هستیم که زن نمیتواند تعهد خود به این زندگی را حفظ کند . خیانت زن شوهردار به شوهرش   این مواقع کاملا به دلیل بد اخلاقی و لاالی گری جنسی زن میشد . هر چق که علت خیانت زنان مسائلی که نا کنون به آنها پرداختیم به عوامل بیرونی از خود آنها بیشتر بستگی داشت ، این مورد اینگونه نیست .

بعد از وقوع خیانت

دلیل خیانت زنان هر چه که شد بعد از وقوع خیانت دیگر اتفاق افده است . حال فرقی نمیکند که دلایل خیانت زن به شوهر مربوط به مسائل جنسی است یا مالی یا اعتیاد . حالا نحوه برخورد  خیانت زن و تصمیم‌گیری این رابطه مهم است نه چیز دیگر . یکی از مهمترین مسائل بعد از وقوع خیانت های زناشویی ، اعتماد به همسر بعد از خیانت میشد . اگر مرد بخواهد یا مجبور شد که زن را ببخشد بهترین واکنش مقابل خیانت همسر چه واکنشی ید شد ؟

بعد از خدمات مهمی مثل توضیح و روشن سازی پر مورد دلایل خیانت زنان به مردان ، شاید از مهمترین رهنمون هایی که یک روانشناس میتواند برای مراجع خیانت دیده خود داشته شد همین مسئله است . یک مشاور زبده ید به گونه ای فردی که برای راهنمایی گرفتن به او اعتماد کرده را هدایت کند که بتواند بیشترین زسازی و ترمیم ممکن را زندگی آسیب خورده خود انجام دهد .

سوالات متداول

آیا به زنی که خیانت کرده مهریه تعلق می گیرد؟

از آنجایی که اثت خیانت زن کار سختی است نمی توان آن را به دادگاه ثابت کرد. اما حتی اگر ثابت شود زن به مرد خیانت  کرده، مهریه به او تعلق می گیرد و هر شرایطی ید حق و حقوق زن را پرداخت نمود.

اگر زنی چند ر خیانتش را تکرار کند و هر ر هم اظهار پشیمانی کند آیا می توان دوره او را بخشید و به او اعتماد کرد؟

قطعا زندگی این زن به لحاظ روانی و اخلاقی توصیه نمی شود. بهتر است هر چه زودتر طلاق بگیرید.

مردی که خانواده مذهبی دارد و خیانت همسرش نیز به او ثابت شده، چگونه میتواند این موضوع را حل و فصل کند؟

بهتر است موضوع را پ یا ماش میان بگذارد. این شرایط آن ها بهترین تصمیم را می گیرند. اگر نمی دانید چگونه این موضوع را آن ها مطرح کنید به مشاور مراجعه کنید.

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:How to Deal With Betrayal (with Pictures) 

 

۶ نشانه مهم زن خیانتکار چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:14
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 24 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 12
» بازديد ديرور : 7
» بازديد ماه گذشته : 1110
» بازديد سال گذشته : 1110
» كل بازديد : 14735

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.223.3.101
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات