مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
4.4 / 5 ( 8 votes )

ازدواج جوانان

ازدواج جوانان بی تردید یکی از مهمترین و بنیادی ترین دغدغه های یک جامعه میتواند شد . واقع یکی از مسائلی است که ثیرات آن را میتواند عرصه های مهم یک جامعه میتوانید مشاهده کنید . بدین لحاظ ازدواج جوانان مییست اهمیت ویژه ای سیاست گذاری های دولت ها داشته شد . پیمان ازدواج به دلیل مشکلات گوناگون جامعه مورد حمله قرار گرفته است . آمار طلاق اخیرا ثابت شده است . اما حقیقت روی دیگری نیز دارد از طرف دیگر آمار ازدواج نیز کاهش یافته است . این مشکلات میتواند اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و یا خانوادگی شد . امروزه اکثرا از بروز تنش روابط نگرانند . شاید به همین دلیل ترجیح میدهند ازدواج نکنند . یک واقیت انکار ناپذیر است که حل مشکلات ازدواج جوانان چه مقدار دشوار است .

مشکلات ازدواج جوانان

مشکلات ازدواج جوانان ابعاد گوناگونی دارد . حل این مشکلات گرو بهره مندی از دانش روانشناسی و تجربیات لینی فراوان است . مشکلات ازدواج جوانان فراتر از مشکلات اقتصادی جور نبودن آنها به لحاظ شخصیتی است . عدم بینش این مورد عواقب ناگواری پی خواهد داشت . ید مورد رایج ترین ناکامی ها و مشکلات ازدواج جوانان تحقیقات همه جانبه ای صورت بگیرد . مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج میتواند ردیف کاری مهمی برای حل مشکلات ازدواج جوانان قرار گیرد .

 

انواع مشکلات ازدواج جوانان جامعه

امروزه مشکلات ازدواج جوانان جامعه میتواند شامل موارد زیر شد :

 1. خیانت زناشویی : خیانت زناشویی یکی از مشکلات معمول روابط است . از مشکلاتی که اعتماد را از رابطه سلب میکند .
 2. ترس از تعهد و طلاق : دختران و پسران امروزه بیشتر از عواقب از پاشیدن زنگی مشترک و مسئولیت های آن میترسند .
 3. مشکلات مالی و اقتصادی : فارق از مشکلات معیشتی و اقتصادی که جامعه وجود دارد . بحث هزینه ها و چگونگی تسهیم مسائل مالی بین نسل جدید اختلافات جدی وجود دارد .
 4.  اختلافات اعتقادی : نقش مدهب و دین از نظر هر دو طرف به صورت شفاف بیان نشده ازدواج نکنید . اختلافات مذهب و میزان پایبندی به آن یک از مشکلات ازدواج جوانان است .
 5. زوجین امروزه وارد زندگی مشترک میشوند اما اهمیتی به شناخت خصوصیات یکدیگر نمیدهند .
 6. امروزه ازدواج جوانان اهداف مشترک حد یک اسم تقلیل پیدا کرده است . بدون اهداف مشترک زندگی مشترک محلی از اعراب ندارد .
 7. مشکلات جنسی . یکی از مشکلات ازدواج جوانان اختلافات و یا انحرافات جنسی است . مانند خودارضایی .
 8. اهمیت پذیرش ازدواج جوانان غیر قابل انکار است . جوانان ید بعد شناخت به این پرسش پاسخ دهند که آیا طرف مقابل را آنگونه که هست میتوانند بپذیرند .
 9.  گاهی اوقات افراد توقعات متفاوتی از یک زندگی مشترک دارند . تعریف ازدواج ذهن آنها اختلافات عمیقی رو به روست .
 10.  توقعاتی که افراد از شریک زندگی خود دارند گاها بسیار متناقض نظر شریک زندگی اشان است .

مشاوره ازدواج جوانان

مشاوره ازدواج جوانان هنجارهای رو به تغییر جامعه بسیار ضروری است . یکی از فاکتور هایی که میتواند یک زندگی مشترک را تضمین کند مشاوره ازدواج جوانان است . زمانی که شما مهمترین تصمیم زندگی خود را میگیرید قطعا مشاوره امری مقتضی است . زندگی مشترک یک عمر تعهد به فردی است که تمام زمینه ها شما شریک است . مسفانه مشاوره ازدواج جوانان زوج های خوش وری مواجه هستیم . آنها نمیدانند آینده په مشکلاتی روبه رو خواهند شد . غافلگیر شدن آینده زندگی مشترک عواقب ناخوشایندی دارد . زیرا زمانی که شما آمادگی برای کاری ندارید اصولا از پذیرش مسئولیت آن تفره خواهید رفت . سپس از یافتن راه حل نیز ناامید میشوید .

مسائل مهمی ید ازدواج جوانان موردتوجه قرار گیرد . مشاوره ازدواج ید به کسانی که قصد تشکیل زندگی را دارند فرق بین شیفتگی و عشق حقیقی را گوشزد کند . دلبستگی بیش از حد مانع از این میشود که جوانان نسبت به تفاوت مهم این دو بینش پیدا کنند . اما واقعا شیفتگی عشق تفاوتی دارد ؟ جواب ثبت است . اولی موقتی است و یا شاید یک جاذبه جنسی شد . اما عشق حالت رضایت بخش روحی دارد . این حالت رضایت بخش هم ارضا کننده است و هم دوام و پایایی دارد . مشاور ید به جوانان یاد آوری کن که هنگام بروز تنش و اختلاف شیفتگی کم رنگ خواهد شد .

خیر ازدواج جوانان

خیر ازدواج جوانان جامعه ما توجه به ابعاد مشکلاتی که ذکر شد امری قابل توجیه است .  خیر ازدواج جوانان غیر قابل انکاری از جهات مختلف برای جامعه به همراه خواهد داشت . امروزه همه ره این صحبت میکنند که ید کاری این مورد انجام داد . اما واقعا چاره کار کجاست ؟ بحث کرد مورد جنبه های مثبت تشکیل زندگی مشترک خوب است . رابطه ای که بر مبنای اعتماد ، تعهد و شناخت شکل گیرد خور ثت به همراه میاورد . چنین رابطه ای رضایت هر دو طرف فراهم آورده میشود و همچنین ظرفیت تحمل یکدیگر گسترش میابد . ازدواج جوانان هنگامی که مشاوره ست همراه شود مطمئن پیش میرود . حال به این فکر کنید که اوضاه خارج از زندگی زناشویی خوب پیش نمیرود .

بر فرض مثال یکی از شرکای زندگی کار خود را از دست بدهد یا مشکل دیگری برایش پیش بیاید . اینجا جو روانی مثبت زندگی مشترک به کمک زوجین خواهد آمد . این حالت می تواند آرامش بخش شد و موجت راحتی زوجین مین گردد . حقیقت حس تکیه کردن به فردی که شما را بی قید و شرط میپذیرد و دوست دارد . بسیار حس لذت بخشی است و از تنش های زندگی بیرون از خانواده می کاهد . این توصیفات خیر ازدواج جوانان آسیب های گوناگونی دارد . ذکر تمامی آنها اینجا مقدور نبود لیکن به گوشه ای از آن اشاره گردید . ذکر جنبه های مثبت ازدواج نید عث شود جنبه های منفی آن به فراموشی سپرده شود .

 

انگیزه های ازدواج جوانان

انگیزه های ازدواج جوانان اهداف آنها همپوشانی بسیاری دارد . افرادی هستند که هدف آنها صرفا تشکیل خانواده و بچه دار شدن است . شاید فرد دیگری به دنل امنیت رابطه ای مطمئن است . فرد دیگری ممکن است از تنها ماندن بترسد . انگیزه های ازدواج جوانان هر چه شد ید اولا آگاهی کامل صورت بگیرد . دوما ید انگیزه ها و اهداف شریک زندگی آنها همخوانی داشته شد . همانگونه که ذکر شد یک از مشکلات ازدواج جوانان همین ناهمخوانی اهداف زوجین است .

زندگی صمیمانه شریک زنگی ان مستلزم اتخاذ تصمیمات مشترک است . ازدواج موفق زمانی تضمین میشود که این تصمیمات همفکری دو طرف رابطه شد . زوجین ید از نظرات ، دیدگاه ها ، علایق و همچنین بی میلی های شریک زنگی اشان مطلع شند . نظر نگرفتن همین فاکتور های ذکر شده مهمترین مانع ازدواج جوانان است . مشاوره خانواده و روانشناسی ید از فشارهای روانی زوجین بکاهد . فشار هایی که قابلیت این را دارد که به راحتی آرامش آنها را هم بشکند . این فشار های روانی به هیچ وجه نید نادیده گرفته شود . زیرا احساس ارزشمندی زوجین را سرکوب میکند .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Messy Finances! And 10 Other Challenges Of Getting 

 

دغدغه های ازدواج جوانان چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:10
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 29 | لينك ثابت
5 / 5 ( 4 votes )

ازدواج ایرانی

ازدواج ایرانی را به دو زمان قبل از اسلام و بعد از اسلام تقسیم میکنیم . ازدواج ایرانی قبل از اسلام بر پایه قوانین زرتشت بود . ازدواج ایرانی تک همسری بود . زرتشتیان بر این ور بودند چون زن نمیتواند چند همسر داشته شد مرد هم ید تک همسر شد . بعد از مرگ همسر ، مرد یا زن میتوانست مجددا ازدواج کند . اگر زن نازا بود مرد میتوانست رضایت کامل زن اول مجددا ازدواج کند .  ازدواج ایرانی طلاق جایز نبود . مگر شرایط خیلی خاص . رضایت پ و ما لازم بود اما اگر پسر و دختر دلخته میشدند اجازه ازدواج داشتند .

مورد ازدواج محارم ازدواج ایرانی عقیده ها مختلف است . اما شاهنامه فردوسی به ازدواج خواهر و برا بر میخوریم . همینطور کمبوجیه دو خواهر خود ازدواج کرد . البته ازدواج محارم خاورمیانه معمول بوده و فقط مربوط به ایرانیان نبود .

زمان های قدیم همسر یابی به عهده پ و ما بود . آنها دختر انتخاب میکردند . اگر والدین دختر راضی میشدند وصلت صورت میگرفت . ممکن بود قبل از ازدواج دختر و پسر همدیگر را اصلا ندیده شند . اگر ما یا پی ، دختر یا پسری را برای فرزندش مناسب میدید خانواده او صحبت میکرد . بعد از قرارهای متعدد به توافق میرسیدند . عروس یا داماد  آینده از پچ پچ ها متوجه میشد که قرار است ازدواج کند . آداب ازدواج اسلام تلفیقی از قوانین اسلام و رسوم ایرانی شد .

 

معیارهای ازدواج ایرانی

معیارهای ازدواج ایرانی بر مبنای چند چیز است .  هر پسر یا دختری دوست دارد جایگاهی مستقل داشته شد تشکیل خانواده داده و به آرزوهایش برسد . اولین معیار یک ایرانی برای ازدواج اخلاق خوش است . از دیگر معیارهای ازدواج ایرانی  هم شان بودن و خور هم بودن است . بعد از آن دلنشین بودن . یک ایرانی دوست دارد از همصحبت شدن همسرش لذت ببرد . هر ایرانی دوست دارد همسرش او تفاهم داشته شد . او را ک کند . مشکلات زندگی او همراه بوده و سنگ صبور همسرش شد .  معیار یک ایرانی برای ازدواج میتواند موقعیت شغلی , فرهنگی وح مالی هم شد .  وضعیت اقتصادی فعلی هر کسی میخواهد کسی ازدواج کند که بتواند به او از نظر مادی نیز کمک کند . علاقه به تفریحات ، سرگرمی و ورزش های مشترک نیز از معیارهای ازدواج ایرانی است .

از اهداف ازدواج ، عفت و پاکدامنی است . رسیدن به آرامش ،  سایه مهر و عطوفت همسر . یکی دیگر از معیارهای ازدواج ایرانی مین آتیه از نظر اقتصادی کنار خانواده . داشتن همراه مناسب زندگی زمان کهولت هم یکی دیگر از معیارهای ازدواج ایرانی است .

انواع ازدواج ایرانی

بحث انواع ازدواج ایرانی به دو گونه رسمی و فرمال و غیر رسمی برمیخوریم . ازدواج رسمی بر دوگونه است . عقد دایم : که مدت زمان خاصی ندارد و تصمیم بر اینست که آخر عمر هم شند . این ازدواج وقتی زن و شوهر به مشکل خاصی بر نخورند هم زندگی میکنند . طلاق جایز است اما حق طلاق مرد است مگر هنگام عقد شرط شده شد . از همدیگر ارث میبرند . هنگام مشکلات کنار یکدیگر هستند . بچه دار شده و آرزوهای مشترک دارند .

صیغه یا ازدواج موقت از دیگر انواع ازدواج ایرانی است . مدت زندگی ابتدا تعیین میشود . این مدت ممکن است چند دقیقه و یا چندین سال شد . ازواج موقت تعهد کمتری دیده میشود  . از یکدیگر ارث نمیبرند . اگر شرط نشده شد مهریه بر عهده مرد نیست . نفقه ندارد . عوض زن هم کاملا آزاد است . میتواند تمکین نکند . به تحصیلاتش ادامه دهد . شغل اختیار کند . و بدون اجازه به سفر برود .

ازدواج سپید ازدواجی است که زن و مرد کنار هم زندگی میکنند بدون اینکه هیچ تعهدی نسبت به هم داشته شند . این نوع ازدواج هر لحظه ممکن است پسر یا دختر ، دیکری را ترک کند .  مشاوره ازدواج به ما کمک میکند انتخاب بهتری داشته شیم . مشاوره ازدواج و روانشناسی میتوانیم سنگ بنای زندگی خود را محکم بسازیم . برای خود و خانواده آرامش و اطمینان حاصل کنیم  . سایه خانواده سالم جامعه ای داشته شیم که فرزندان ما اطمینان و آرامش زندگی کنند .


بیشتر بخوانید: انواع ازدواج اسلام


مراحل ازدواج ایرانی

مراحل ازدواج ایرانی ابتدا احساس نیاز به تشکیل خانواده است . بعد آماده شدن برای ازدواج . سپس اعلام آمادگی به خود و خانواده . مراحل ازدواج ایرانی مرحله عملی از انتخاب دختر آغاز میشود . چون پیشنهاد ازدواج از سوی پسر است , دختر فقط میتواند از میان خواستگارهایش انتخاب کند . بعد از اینکه دختر وپسر همدیگر پسندیدند , مراسم خواستگاری انجام میشود . خانواده دختر و پسر خانه یا بیرون از خانه ترتیبی اتخاذ میکنند آنها همدیگر را ببینند . ازدواج اسلامی و این مرحله حجاب واجب نیست و پسر میتواند ،  دختر را بدون حجاب ببیند . مراحل ازدواج ایرانی شامل خواستگاری ، نامزدی ، دوران عقد ، و بعد از آن عروسی است .

فرهنگ و سنت ازدواج ایرانی

فرهنگ و سنت ازدواج ایرانی بسیار زی و شیرین است . اول مراسم خواستگاری انجام میشود . مراسم خواستگاری خانواده پسر یک دسته گل و شیرینی به خانه خانواده دختر میروند . بعد از چند جلسه زمان جشنها تعیین میشود . این چند جلسه مقدار خرید عروسی مثل طلا و جواهر ، پارچه و لس تعیین میشود . فرهنگ و سنت ازدواج ایرانی  مهریه  , خرید چند تکه لوازم منزل   بر عهده پسر میشد .خانوواده پسر آینه وشمعدان , لوازم ارایش , لس عروس  وغیره را میخرند .  دختر جهیزیه می آورد  . دوران نامزدی ,   زناشویی معمول نیست . این مرحله پسر ودختر محرم میشوند . وتعهدات ازدواج بر روی برگه ای نوشته شده وبه امضا میرسد . این برگه قانونی است وضمانت اجرایی دارد . ( بله برون ) . بعد ازاتمام خرید عروسی ورسیدن زمان عقد , جشن میگیرند .

فرهنگ و سنت ازدواج  ایرانی  جاهای مختلف ایران  متفاوت است  . برخی اقوام شیربها گرفته وجهیزیه تهیه میکنند . برخی دیگر شیربها یافت نمیکنند . شام عقد برعهده هر دو طرف میشد .  اقوامی هم هستند که هزینه شام عقد را خانواده پسر میدهند . مورد شام عروسی نیز همینطور است .

ایران مراسم ازدواج به شکل های متفاوت انجام میشود . یکی از رسمهای زیی ازدواج شهرهای کوچک و روسها حنا بندان است . قبل از شب عروسی به دست عروس و داماد حنا میبندند .  راهی خانه بخت شوند . وقتی عروس بیرون می آید راهی خانه بخت شود مردان جوان پشت می ایستند و را میبندند . جوانان خانواده داماد برای را به زور ز میکنند عروس را ببرند . اگر موفق شدند که هلهله وشادی عروس را میبرند . اگر موفق نشدند خانواده عروس از انها هدیه یافت میکنند ؛ بعد عروس را میدهند . وقتی بیرون آمد داماد سیب و انار سرخ محکم بر دامان عروس میزند انار دان دان شود .

 

آداب و رسوم عروسی

برخی روسها عروس را سوار اسب میکنند و تفنگ شلیک هوایی میکنند . رقص و پایکوبی عروس را محل جشن می رسانند . هنگامی که عروس را از خانه بیرون می آورند خانواده داماد یکی از لوازم خانه را میدزدد . این وسیله عقل عروس نام دارد . جهاز عروس را به صورت خنچه آورده و به خانه داماد میبرند . خنچه داخل سینی های گرد وبزرگی چیده میشوند که شیرینی ونقل وشوکولات همراه است .

بعد از دوران عقد ،  نوبت عروسی است . برخی به ماه عسل میروند و برخی نیز جشن ، زندگی مشترکشان را آغاز میکنند . اقوام هدیه های خود را به عروس و داماد میدهند . روسها رسم اسپند گردان است . یک سینی بزرگ که داخلش اسپند دود میکنند ؛ بین مدعوین میچرخانند . هر کس به اندازه توانش داخل سینی پول میریزد .   بعد از عروسی جشن پاتخت است . روز پاتخت جشن مختصری میگیرند و اقوام ز هم هدیه میدهند .

جهاز برون هم یکی دیگر از رسم های ازدواج ایرانیست . این مراسم همراه تعدادی از اقوام جهاز دختر برده میشود . بعد از اینکه جهیزیه خانه بخت چیده شد همه برای زدید می آیند . مدتی که گذشت عروس وداماد پا گشا میشوند . مراسم پاگشا برای اینست که دادن هدیه ای به آنها بگویند مایلند معاشرت داشته شند . هر وسیله ای که جهاز عروس تهیه نشده  اقوام پاگشا آن  را به آنها هدیه میکنند .  رسوم زیی زیادی هست که مجال ما اندک میشد . برای تمام دختر و پسرها آرزوی زندگی سرشار از عشق آرزومندیم .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج و ازدواج اسلام به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Culture of Iran: Iranian Marriage Ceremony, Its History 

 

 

آداب و رسوم ایرانیان مورد ازدواج

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 16:49
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 19 | لينك ثابت
3.3 / 5 ( 6 votes )

مراسم ازدواج

مراسم ازدواج از جمله فرایند های است که پیچیدگی های خاص خود را دارا است . از ملیتی به ملیت دیگر ، از قومیتی به قومیت دیگر و حتی از خانواده ای به خانواده دیگر ممکن است به شکل های مختلف و آداب و رسوم مختلف به اجرا آید . مراسم ازدواج جامعه ما از دیر ز کنون از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و همیشه سعی بر آن است که بهترین شکل خود صورت بگیرد .

میتوان  گفت توجه به تحولات فرهنگی چند سال اخیر و کم رنگ شدن بسیاری از رسومات هنوز هم مراسم ازدواج ایران به قوت خود قی مانده و حتی شرایط سخت  کنونی زهم تلاش بر این است مراسم ازدواج بسیار شکوه برگزار شود و از هیچ رسم و  آیینی آن چشم پوشی نشود . نکته جالب توجه این است که توجه به منیته شدن سبک زندگی بسیاری  از لحاظ  ، سلسله مراتب مراسم ازدواج هنوز هم طرفداران خود را دارد و مطلوب این است که مرحله به مرحله این هفت خان طبق آیین سنتی و مراسم ازدواج ایران برگزار شود . مشاوره خانواده این زمینه کلیه اطلاعات را مورد آداب مراسم ازدواج ایران اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

ترتیب مراسم ازدواج

ترتیب  مراسم ازدواج طبق آداب و رسوم به چندین مرحله تقسیم میشود که ممکن است بنا به محل زندگی و رسومات خاص هر منطقه دست خوش تغییراتی شود . ترتیب مراسم ازدواج به طور کل و به ترتیب شامل ( خواستگاری ، بله بران ، شیرینی خوران ، نامزدی ، عقد نکاح ، جهاز بران ، حنا بندان ، عروسی ، پا تختی ، ما زن سلام  )  که به طور مختصر راجب هر یک توضیح خواهیم داد .

خواستگاری : اولین  قدم مراسم خواستگاری است . مرسوم است که داماد به همراه خانواده به منزل دختر رفته  و آن مراسم به طور کلی از شرایط  و نکات لازم به ذکر پسر صحبت کرده ، این مراسم جنبه معارفه دارد و اکثرا وقت کوهی داده میشود دختر و پسر به صورت خصوصی هم صحبت کرده و به شناختی هرچند سطحی از یک دیگر برسند . چای گردانی رسمی است که این مراسم انجام میشود به صورتی که دختر ید چایی را به میهمانان تعارف کند و گذشته اعتقاد داشته  که هر چق چایی ها خوش رنگ تر و خوش عطر تر شند عروس همان ق کدنو است . 

 

بله بران :

بعد از خواستگاری مراسم بله بران یا همان بله برون است که صورت مثبت بودن نظر خانواده عروس ر دیگر خانواده داماد اینر جمعی از بزرگان فامیل و مراسمی رسمی تر و شکوه تر به منزل عروس میروند . این مراسم صحبت ها جدی تر و شفاف تر است و به طور کامل مورد شرایط و خواسته های دو خانواده بحث میشود این مراسم مسائلی مانند مقدار مهریه ، شیربها ، جهاز و . . .تعیین میشود . به توافق رسیدن خانواده ها شیرینی خوران صورت میگیرد و خانواده ی پسر پیش کش کردن هدایایی به عروس که مهمترین آن حلقه نامزدی است پسر و دختر را رسما نامزد اعلام میکنند .

نامزدی :

 به فاصله بین مراسم بله بران عقد رسمی عروس و داماد  دوران نامزدی گفته میشود که گاهی ممکن است بسیار کوه حد چند روز و گاهی ممکن است چند ماه طول بکشد که بهتر است به اندازه ای شد که طرفین به یک شناخت نسبی از یکدیگر برسند .

عقد نکاح :

اولین اقدام قانونی برای ثبت رسمی ازدواج پسر و دختر عقد میشد که حضور والدین پسر و دختر و چند شاهد صورت میگیرد این مراسم ممکن است به شکل ساده و رسمی و فقط محضر انجام شود و ممکن است به صورت جشن برگزار شود . عاقد این مراسم ذکر مقدار مهریه پس از خطبه عقد از عروس میخواهد که رضایت خود را اعلام کند که بنا به رسم سومین ر خواندن خطبه عروس گفتن بله به عقد داماد می آید و بله گفتن داماد به عنوان زن و شوهر معرفی میشوند . آیین های ریزی این مراسم مانند زیر لفظی و ساییدن قند بر سر عروس و داماد وجود دارد که هر کدام نماد ور های خاصی هستند .

 

جهاز بران :

جهاز بران مراسمی است که قبل از مراسم عروسی و مشخص شدن محل  زندگی عروس و داماد انجام میشود به این صورت که نزدیکان عروس که بیشتر خانم ها میشند حضور نزدیکان داماد جهازی را که برای عروس تدارک دیده را تزیینات و تحفه های خاص به منزل جدید عروس و داماد میبرند و البته جنبه ی فخر فروشی و ارج دادن به عروس مقابل خانواده داماد تهیه جهاز مناسب هم پس این مراسم وجود دارد . قابل ذکر است که تهیه جهاز بنا به منطقه و شرایط خانواده عروس متفاوت است و گاهی بصورت کامل و گاهی  هم حد توان و به اندازه چند وسیله می شد .

حنابندان :

مراسمی که معمولا یک یا دو شب قبل از عروسی صورت میگیرد و اعتقاد بر این است که این جشن به خاطر آخرین شبی که عروس به عنوان دختر خانه پی به سر میبرد صورت میگیرد . جشن حنا بندان که یک مراسم زنانه است یک ظرف حنا تزیین میشود که ید عروس آن را بین میهمانان بگرداند و پایان هدایایی به عروس داده میشود .

جشن عروسی :

شکوه ترین جشن بین مراسم ازدواج جشن عروسی میشد که از میهمانان به بهترین نحو پذیرایی میشود . عروس پوشیدن لس عروس و داماد کت و شلوار دامادی ایده آل ترین شکل خود ظاهر میشوند . این جشن چندین  ساعت و حتی بعضی مناطق چندین شنه روز ادامه پیدا میکند و موسیقی و پای کوبی جزء جدایی ناپذیر این مراسم است .

پا تختی :

پا تختی مراسمی است که دو سه روز پس از عروسی انجام میشود و نزدیکان طی مراسم هدایایی که برای زوج جدید تدارک دیده را به آنها هدیه میکنند . 

ما زن سلام :

ما زن سلام رسمی است که بعضی مناطق انجام میشود به این صورت که داماد صبح روز بعد از عروسی تهیه هدایایی برای ما عروس به منزل آنها میرود و به نوعی به خاطر اینکه سالها برای همسر او زحمت کشیده  و اکنون اجازه داده به همسری او آید از ما زن خود دست بوسی و تشکر میکند .

ترتیب مراسم ازدواج گاهی ممکن است توافق و به صلاح دید طرفین یک مرحله نادیده گرفته شود یا چند مرحله هم ادغام شود اما به صورت تئوری و بنا به آیین سنی ازدواج ایران آنچه که اکنون از ترتیب مراسم ازدواج گفته شده است شکل مطلوب و معقول آن به این صورت است .

مراسم ازدواج موفق

مراسم ازدواج موفق اتفاقی است که ید فرهنگ سازی صحیح  راسی آن قدم برداشت . مراسم ازدواج موفق صرفا به معنای تجمل گرایی و بر پایی مراسم های آنچنانی هزینه های سرسام آور نیست . بلکه به این معنا است نهایت سادگی به صورتی که هیچ کدام از طرفین تحت فشار نشند مراسمی برگزار شود که رضایت بخش و عاری از دغدغه شد برای تحقق مراسم ازدواج موفق به طور مثال میتوان به جای جشن های چند صد نفری لار ها و  مکان های پر هزینه به جشن های خانوادگی منازل یا غ های شخصی اکتفا کرد و حذف هزینه های اضافی به زندگی زوج جوان کمک کرد .

مراسم ازدواج ایران :

مراسم ازدواج ایران شاید بیشتر از بسیاری از کشور های دیگر حواشی دارد و هزینه های هنگفت و زمان بر و توقعات بی پایه و اساس آن همراه است . مراسم ازدواج ایران مهمترین و چالش برانگیز ترین مراسم زندگی هر فرد است ، مراسمی که کنار تمام سنت های ظریف و دلنشینی که دارد گاهی خرافه ها و زیاده خواهی ها عث میشود که بعد ها به عنوان یک پروسه نفس گیر از آن یاد میشود یک خاطره شیرین . مشاوره خانواده و روانشناسی اینجا بسیار راهگشاست .


بیشتر بخوانید: فلسفه ازدواج چیست ؟


 

فرهنگ مراسم ازدواج :

فرهنگ مراسم ازدواج شاید جزء مهمترین مسائلی شد که نیاز به توجه بیشتر و دقیق تری دارد . تمامی رسانه ها و نهاد ها ید بکوشند نهادینه کردن فرهنگ ساده زیستی ، تجمل گرایی افراطی را از فرهنگ مراسم ازدواج حذف کرده و عوض به  مسائل مهمتری بپردازند .به طور مثال چرا نید این فرهنگ فراگیر شود که دختر و پسر دوران نامزدی چندین جلسه به مشاور خانواده و روانشناسی مراجعه کنند و مشاوره ازدواج ببینند ؟ مگر ازدواج موفق چیزی به غیر از همزیستی مسالمت آمیز و رشد روحی روانی دو فرد کنار یکدیگر است ؟

پس هیچ مراسم پر زرق و برقی نمیتواند ضامن خوشبختی دختر و پسر و یک ازدواج موفق شد . اما کلاس های روانشناسی رایگان برای زوجین و صحبت از توقعات و انتظارات هر فرد از همسر خود حضور مشاور خانواده قطعا میتواند بسیاری از مسائل را بعدا ممکن است مشکل ساز شد روشن کند .اما کلید واژه هایی  هستند که معجزه بشریت برای تداوم یک زندگی هستند ، ید ور داشت که تعهد ، احترام متقابل ، رعایت حقوق یکدیگر و ک چیستی زندگی مشترک رمز های یک ازدواج موفق هستند

و عشق تنها دسورد ی است که ید زندگی برای آن جنگید …

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   wedding customs in iran

 

آداب مراسم ازدواج ایران چگونه است ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 16:29
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 19 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

سرد شدن رابطه دوران نامزدی یکی از مسائلی است که زوجین ابتدای رابطه خود از آن گله‌مند هستند . البته افراد بیشتر فکر می‌کنند که رابطه آنها نامزدشان می‌یست گرم تر و صمیمی تر شد. هر صورت افراد دوست دارند رابطه گرمی دوران نامزدی خود داشته شند و از آن لذت ببرند.

از طرف دیگر ای سرد بودن رابطه دوران نامزدی برای همه افراد چه زن و چه مرد حساسیت برانگیز است. زیرا این دوران اوایل آشنایی دو طرف است و تصور می‌شود چون افراد زه یکدیگر آشنا شده‌اند برای همدیگر ید بسیار جذاب شند. مورد سرد شدن رابطه دوران نامزدی زوجین ید به موقع متوجه اشتهات و انتظارات خود بشوند بتوانند برای آن راه حل های مناسبی پیدا کنند. صورتیکه حس کردید مشکل قبل حل گفتگوی دو طرفه نیست حتما یک مشاوره خانواده مسئله ان را بیان کنید. از طرفی سعی کند از راهکارهای مشاوره قبل از ازدواج حتما استفاده کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


پیامدهای سرد بودن رابطه دوران نامزدی چیست؟

سرد بودن رابطه دوران نامزدی یا عقد قطعاً برای رابطه عاطفی و جنسی زوجین عواقبی برجای خواهد گذاشت.که مییست  مشاوره ازدواج به آنها پرداخته شود. مسفانه شاهد این هستیم که بی‌توجهی به این مشکل، افراد عث ایجاد پیامدهای ناگواری برای زندگی خود شوند. از جمله این پیامد ها زندگی مشترک میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هجوم افکار منفی مورد شریک زندگی
 • از بین رفتن علاقه بین زوجین
 • تردید مورد ستی تصمیم به ازدواج فردی که آن حال آشنایی هستند
 • از چشم یکدیگر افدن
 • ایجاد فاصله عاطفی بین زوجین
 • منصرف شدن از تشکیل زندگی

 

زمان چه ارتطی سرد شدن رابطه دوران نامزدی دارد؟

معمولاً افراد دوران نامزدی رابطه عاطفی خوبی هم دارند. از طرفی دوران آشنایی اولیه دختر و پسر تمایل زیادی دارند یکدیگر را بیشتر ببینند. نتیجه ملاقات‌های ابتدایی دوران نامزدی بیشتر میشود که البته برای ایجاد شناخت بهتر از یکدیگر امری لازم است. اما ممکن است آنها خیلی زود به یکدیگر وابسته شوند و ابراز علاقه به گرمی روزهای اول نشند، اینگونه است که افراد به تیج برای یکدیگر عادی می‌شوند .

این عادی شدن رابطه عاطفی مشکل چندان بزرگی نیست اما اگر این رفر به سمت بی علاقگی و سرد شدن متمایل شوند قطعاً ید بر آن برای آن فکری کرد. بنابراین سعی کنید دوران نامزدی خود را کوه کنید و این دوران بیشتر بر شناخت یکدیگر تمرکز کنید و از طرفی برای روابط جنسی و عاطفی خود دوران آشنایی مرزها و خط قرمزهایی تعیین کنید. این مرزها و خط قرمزها ید برای شما و همچنین نامزدن به خوبی تشریح شوند. این مرزها به شما کمک خواهد کرد که از سرد شدن رابطه به دلیل انتظارات طرف مقابل و همچنین زیاده‌خواهی‌ها هایی که ممکن است به هر دلیلی روی دهد جلوگیری کند.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


برای جلوگیری از سرد شدن رابطه دوران نامزدی چه کار بکنیم؟

 • انجام رفرهای غیر مستقیم عشق و علاقه خود را به طرف مقابل نشان دهید
 • محبت کلامی خود را بروز دهید
 • از رابطه جنسی پرهیز کنید. حداقل ۹۰ روز شما می یست رابطه جنسی فرد مورد نظرن نداشته شید
 • خود را از او بی‌خبر نگذارید
 • هدیه های متناسب بدهید لازم نیست هدیه های شما خیلی گران قیمت شد
 • سعی کنید نقاط مشترک خود شریک زندگین را شناسایی کرده و بر روی آن سرمایه گذاری کنید
 • زمان کافی برای صحبت کردن و همکلامی همسرن بگذارید
 • اگر می‌دانید شریک زندگی شما از رفری رنجیده خاطر می شود به هیچ وجه آن را تکرار نکنید
 • تندخو نشید
 • سعی کنید صبور شید
 • از بدقولی بپرهیزید
 • مورد صحبت‌های خود صداقت داشته شید
 • به آراسته بودن خود اهمیت دهید
 • پیام های کوه و سرد ندهید
 • سعی نکنید شریک زندگی خود را کنترل کنید

 

دلیل سرد شدن رابطه دوران نامزدی از دید یک مشاور

سلام یکی از سوالات و چالش هایی که برای اغلب مردان پیش میاد این است که چرا نامزدشون ابتدای آشنایی خیلی گرم نیست و اصطلاحا” خودشو میگیره و زود جواب خواستگاری رو نمیده و برابر برخی خواست ها مقاومت نشون میده!!!
پاسخ ید بگم همانگونه که قبلا اشاره کردم اولویت بندی ارضای نیازهایی که خانم ها و آقایان ازدواج به دنل آن هستند ما شاهد این هستیم که یه خانم از نیاز عاطفی و بعد جنسی و یه آقا از نیاز جنسی و بعد عاطفی یاد میکنه.

شاید برای یه آقا سوال بشه که چرا خانم اینگونه هست

پاسخ ید بگم تصور کنید یه خانم اولویتش میل جنسی بود. یعنی ید دیدن شما لذت میبرد و عاشقن میشد. حال سوال این است آیا خود شما از دیدن خودن خیلی لذت میبرید و قیافه ن خیلی جذاب و دوست داشتنی هست؟ که حالا ایشان هم ید لذت ببره اگر اینگونه است چرا طول شنه روز میلی به دیدن خود ندارید مگر لاجر!!!
حال برفرض محال تصور کنید خانم دیدن شما عاشقن میشد آنوقت او دائم به دنل شما بود و از شما خواست ازدواج میکرد و مثل شما که دائم حتی به دنل جواب منفی نامزدتون پیگیر بودید که جواب مثبت رو از او بگیرید او هم این کار رو میکرد و شما رو رها نمیکرد.
یه لحظه تصور این حالت رو بکنیدآیا خیلی جذاب بود؟؟؟ و آیا اینجا شما ید انتخاب میکردید و یا انتخاب میشدید!!


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


آیا گرم بودن رابطه دوران نامزدی لازم است؟

از طرفی آیا شما میتوانستید تصور کنید که این خانم قبل از شما هیچ کس دیگه ای نبوده؟ آخه او براساس نیازش ممکنه قبلا از مردان زیادی خوشش اومده و به خواستگاری آنها رفته و طبیع مدتی هم اونا بوده است. حتما خواهید دید که تصورش هم خیلی عذاب آور خواهد بود. به همین دلیل اولویت ارضای نیازهای یه خانم میل عاطفیش قرار داده میشه و اینگونه میشود که او ید به اندازه ای که یه مرد از طریق دیدن عاشق خانم شد او از طریق شنیدن لذت ببره و عاشق مرد بشه بتونه به قیافه اش و کنارش بودن هم فکر کنه. به همین خاطر مردی معاشرت زیاد نکنه و مدتها از او عاطفه و توجه نشنوه نمیتونه حتی بهش فکر هم بکنه.


بیشتر بخوانید: نکات و خدمات مشاوره روانشناسی چیست؟


 

حتما ضرب المثل شنیدن کی بود مانند دیدن را خاطرن هست

اینجا چون یه مرد از کانال دیدن رابطه رو شروع میکنه، خیلی سریعتر از یه خانم میتونه تصمیم بگیره ولی چون یه خانم از طریق شنیدن این اتفاق براش می افته ید مدت زیادی طی شود این شنیدنه لذت زیادی براش ایجاد کنه و کیف کنه.

همین نکته عث میشه سرعت تصمیم گیری و حتی انتقال و ارضا از نیاز اولی به نیاز بعدی مرد و زن متفاوت شه و چون مرد سرعت انتقالش از میل جنسی به عاطفی زیاده برای او این تصور غلط بوجود بیاد که چرا خانم به گرمی او نیست و بیان عاطفه نمیکنه و زیاد دلتنگ نیست و حتی به نیاز جنسیش فکر نمیکنه؟؟
پس آقایان برای اینکه این گرمی سریعتر اتفاق بیفته برابر واکنش های اولیه خانم که معمولا نوعی ناز هم‌محسوب میشه نه تنها او رو رها نمیکنیم و تصمیم گیری رو بر گردنش نمیگذاریم بلکه سرعت و کیفیت ابراز علاقه و توجه تون رو لا ببرید خانم به لذت عاطفی دست پیدا کنه و بتونه سریعتر تصمیم‌گیری کنه.

سوالات متداول

چرا افراد دوران نامزدی تصمیم به جدایی می گیرند؟

قطعاً یکی از دلایل سرد شدن رابطه دوران نامزدی و تصمیم به مرکه تصمیم های غلط افراد است. شما ید سعی کنید انتخاب ستی از شریک زندگی داشته شید . که این انتخاب تنها سایه شناخت کامل صورت خواهد گرفت.

چرا افراد دوران نامزدی تصمیم‌های غلطی میگیرند؟

زیرا برخی افراد تحت ثیر خانواده و یا اطرافیان اولویت‌های زندگی خود را فراموش می کنند. این موارد فرد به زندگی خود فکر نمی‌کند بلکه به دیدگاه‌های دیگران مورد خودشان اهمیت می‌دهند و این خود یکی از دلایلی است که عث سرد شدن رابطه دوران نامزدی می شود .

افراد چرا دوران نامزدی تصمیم‌های ستی نمی گیرند؟

از جمله دلایلی که عث می‌شود افراد آسنه تشکیل زندگی مشترک تصمیمات ستی را نگیرند می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم. لا رفتن سن، خلاءهای عاطفی، مسائل مالی، دستیابی به استقلال.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی و خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: How to End a Relationship the Right Way

 

علت سرد شدن رابطه دوران نامزدی چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:21
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 23 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 39
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1199
» بازديد سال گذشته : 1199
» كل بازديد : 14824

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات