مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 3 votes )

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج را می توان ابعاد مختلفی طبقه بندی کرد از جمله داشتن استقلال مالی ، شخصیتی اجتماعی معنوی و… از نگرانی هایی که همواره خانواده های دختران جوان و اصطلاحا دم بخت آن دست و پنجه نرم میکنند . این است که ما چگونه متوجه بشویم که خواستگار دختر ما دارای ویژگی های مرد خوب برای ازدواج میشد ؟ این سوال ذهن خود دختران جوان و نزدیک به ازدواج نیز همیشه مطرح است . از کجا می توانیم بفهمیم که یک مرد دارای ویژگیهای ازدواج و معیارهای ما برای تشکیل زندگی است ؟

راه حلی که بسیار این مورد پیشنهاد می شود این است که این راه از یک مشاوره خانواده و روانشناسی زبده استفاده کنیم . این صورت می توانیم تصمیم به جا و بررسیه مطلوبی داشته شیم .


بیشتر بخوانید: فلسفه ازدواج چیست ؟


مهمترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج

مهم ترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج میتواند  نسبت به نیاز و اهداف زن از ازدواج و تشکیل خانواده متغیر شد . برای مثال او زنی که از تشکیل خانواده هدف تکامل و پیشرفت زندگی را کنار فرزند پروری و انجام وظایف و مسئولیت‌های زندگی را خواسر است . ید مردی ازدواج کند که این اهداف و تلاش‌ها برای ارزشمند شد و خود مرد نیز بتواند این راه به همسرش کمک کند . برای هر زنی از مهمترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج میتواند این شد که به او احترام و ارج بگذارد ‌. زنی که مورد  احترام  و ارزش گذاشتن مرد قرار بگیرد  و قطعاً دارای روحیه شاد تر و دارای انگیزه بیشتری برای ساختن زندگی زناشویی خود خواهد بود . زنی که دارای چنین روحیه ای شد قطعا روند پیشرفت خانواده به سمت تکامل ثیرگذار خواهد بود .

 

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج موفق

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج موفق هر فرهنگی میتوانند نسبت به فرهنگ دیگر متفاوت شد . اما از بهترین راههای یافتن ویژگی های مرد خوب برای ازدواج این است که مطالعه و آگاهی خود را قبل از ازدواج این زمینه لا ببریم . گام به گام پیش رفتن مشاوره ازدواج و میان گذاشتن و بررسی  معیارهای مرتبط ازدواج توسط دختر   یک مشاور خانواده و روانشناسی میتوانند  یکی دیگر از مطمئن ترین و بهترین راه ها برای شناختن و پیدا کردن  ویژگی های مرد خوب برای ازدواج موفق شد . کمک گرفتن از  والدین می تواند حائز اهمیت شد . آنها به عنوان افرادی هستند که گذشته تجربیاتی این زمینه داشته اند و به نیج مطلوبی نیز رسیده اند . دختران ید به این نکته توجه داشته شند که زمان بررسی کردن معیارهای ازدواج و تناسب آن فرد مورد نظر منطقی عمل کنند .

بررسی ویژگی های مرد خوب برای ازدواج

بررسی ویژگی های مرد خوب برای ازدواج قطعاً ید به گونه ای صورت بگیرد که تمام زوایای طرف مقابل برای ما روشن شود . برای اینکه بدانیم طرف مقابل ما دارای ویژگی های مرد خوب برای ازدواج است .  نید به صورت تک بعدی و یک مورد از خوب یا بد بودن آن مطلع شویم . بلکه ید نهایت بررسی تمام جوانب و معیارها و نقاط ضعف و قوت و کنار هم گذاشتن آنها تصمیم ست و عاقلانه ای مورد آینده زندگی مشترک فرد مورد نظر بگیریم .

بررسی ویژگی های مرد خوب برای ازدواج خانواده های سنتی معمولاً پ یا برا ها است . کل بزرگترها استفاده از تجربه خود از زندگی ر اصلی تحقیق و بررسی فرد مورد نظر به عنوان خواستگار را انجام میدهند . اما ید دقت کرد که محبتی که خانواده دختر به او دارند نید عث خارج شدن آنها از جاده منطق و ندیدن نقاط مثبت به طرف مقابل شود .

 

 

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از دیدگاه اسلام

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از دیدگاه اسلام را میتوان ابعاد وسیعی آموزه های دینی اسلام مشاهده کرد . ازدواج و تشکیل خانواده  اسلام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . تمام بزرگان دین بر نیک بودن این اتفاق کید دارند . نکته های بسیار زیادی نیز این مورد دین ما به چشم می خورد . پیامبر اسلام مردم را به ازدواج و این اتفاق را به عنوان  سنت های حسنه خویش معرفی میکند .

اسلام بیشتر سعی دارد مردم را مسیری هدایت کند که ازدواج را از لحاظ مالی آسان بگیرد . اما مقابل مورد تحقیق و بررسی طرف مقابل بسیار کید دارد و سختگیرانه برخورد میکند . داشتن ایمان مورد مرد خواستگار را از مهم ترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج بر میشمارد . روایتی یکی از ائمه ما می فرمایند که اگر از ایمان مرد خواستگار مطمئن شدید ازدواج دختر خود آن مرد تعلل نکنید  .

تجربه فرد مورد نظر برای ازدواج

تجربه بودن و پخته رفر کردن میتواند از مهم ترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج شد . اگر فردی که به خواستگاری آمده دارای رفر و کردار پخته و سنجیده ای مشد . قطعاً یکی از ویژگی های مرد خوب برای ازدواج را دارا میشد . مردی که تجربه شد میتواند بین خانواده خود و همسرش و اتفاقاتی که معمولاً جامعه ما رخ میدهد مدیریت لازم و کیفیتی را از خود بروز دهد . این صورت میتواند ساخته شدن فضای آرام و و کم استرس زندگی زناشویی خود ثیر بسزایی را بگذارد . از دیگر امتیازاتی که ازدواج یک فرد تجربه و پخته میتواند داشته شد . این است که سختی ها و مشکلاتی که راه تکامل زندگی اجتناب ناپذیر است را کاملا مدیریت میکند .

بررسی خانواده طرف مقابل

بررسی ویژگی های خانواده طرف مقابل و سبک زندگی آنها نیز از مهمترین ویژگی های مرد خوب برای ازدواج اسلام است . حتی آموزه های دینی ما نیز بر آن تأکید شده است . همچنین از نظر یک مشاور خانواده و روانشناسی زبده و حرفه‌ای نیز مسئله خانواده از جمله معیارهای ازدواج خواهد بود که قطعاً به بررسی آن کید میکند . خرده فرهنگ ها و سبک زندگی خانواده فردی که خود را به عنوان خواستگار معرفی میکند . قطعاً و بدون شک نحوه تفکر  مورد فلسفه ازدواج از نظر فرد مورد نظر شما ثیر گذار بوده است . قطعه سبک زندگی و نوع محیطی که یک مرد آن بزرگ شده و تربیت یافته است نمیتواند نحوه دید او نسبت به زندگی و رابطه زناشویی  بی ثیر بوده شد .

 

نقش والدین انتخاب دختران

امروزه بسیاری از دختران و پسران به این اعتقاد دارند که بهترین تصمیم و و نظر نهایی را مورد ازدواجشان ید خود آنها بدهند . بیشترین ثیر را پیشرفت رابطه ازدواج را خود دو طرف داشته شند . اما حقیقت زوجی که والدین و خانواده ها را ازدواج خود دخیل نمیکنند . مطمئنا منبع بزرگی از تجربه و انرژی مثبت که نیاز  شکل گیری یک ازدواج منطقی است را از دست میدهند . از طرفی والدین و خانواده ها تجربه ازدواج را دارند. آنها میتوانند تشخیص ویژگی های مرد خوب برای ازدواج به دختران خود کمک کنند . والدین مسیر شکل گیری زندگی زناشویی زوجین نقش راهنما را زی کنند . از طرف دیگر به دلیل وجود محبتی که بین زوجین و خانواده هایشان است آنها این مواقع اضطراری که نیاز به کمک دارند به کمک شان خواهند آمد.

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  The kind of man you should marry: 10 Qualities

 

ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ساعت 18:42
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 15 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج را میتوان توجه به آمار ازدواج های ناموفق ک کرد . طلاق عاطفی هنجاری است که بیشتر از جدایی زوج نگران کننده میشد و اهمیت مشاوره قبل از ازدواج را توجیه میکند . شناخت کافی زوج از یکدیگر مسئله ای میشد که میتوان به وسیله آن موفقیت یا عدم موفقیت ازدواج را پیش بینی کرد اما این شناخت ید اصولی و حقیق شد .ضرورت مشاوره قبل از ازدواج به این دلیل است که به کمک آن میتوان به شناخت نسبی لازم دست پیدا کرد . اهمیت مشاوره قبل از ازدواج شرایطی مانند ازدواج سنتی ، ازدواج اینترنتی ، ازدواج مجدد و . . . دو چندان می شود چرا که این موارد از حساسیت های خاص خود برخوردار هستند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


اهمیت مشاوره قبل از ازدواج مجدد

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج مجدد همانطور که گفته شد دو چندان و جزء موارد حساس میشد . اهمیت مشاوره قبل از ازدواج مجدد به این دلیل است که به طور کل طلاق عث میشود آسیب های روحی روانی خاصی به فرد وارد شود و زمانی که فرد کاملا احیا نشود نید اقدام به ازدواج مجدد کند یعنی فرد ید کاملا آمادگی تشکیل زندگی مشترک را داشته شد . مشاوره قبل از ازدواج میتوان آمادگی فرد را برای ازدواج مجدد سنجید . طبیع حساسیت ازدواج مجدد بسیار لا تر از اولین تجربه میشد چرا که اگر انتخاب فرد اشته شد این ر آسیب روحی بسیار جدی تری را متحمل خواهد شد . از این رو اهمیت مشاوره قبل از ازدواج مجدد قابل ک است فرد بتواند معیارهای ازدواج خود را به ستی فرد مقابل تشخیص دهد و به شناخت لازم دست پیدا کند .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


 

 

ضرورت و اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

ضرورت و اهمیت مشاوره قبل از ازدواج به این خاطر میشد که زوج ید بتوانند تمام کلید های اصلی یک ازدواج موفق را تشخیص دهند . یعنی تمام مواردی که یک ازدواج ثیر گذار هستند و کیفیت ازدواج را تعیین میکنند ید برای زوج روشن شوند . همچنین زوج ید بتوانند معیار های ازدواج خود را به ستی و به ترتیب اهمیت اولویت بندی کنند . توجه به مطالب فوق ضرورت مشاوره ازدواج قابل ک میشد . کنار مشاوره ازدواج میتوان مسیری ست به تصمیم ست دست پیدا کرد . چرا که آشنایی پیش از ازدواج اگر کنار مشاوره قبل از ازدواج نشد ممکن است از مسیر خود منحرف شود و نتیجه مطلوبی ندهد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


ک اهمیت مشاوره قبل از ازدواج

ک اهمیت مشاوره قبل از ازدواج نید زمانی شد که اختلافات و مشکلات گرین گیر زندگی مشترک زوج شده اند . بسیاری از افراد پس از شروع زندگی مشترک به مرور و پی ناسازگاری ها به این نتیجه میرسند که تفاهم و تناسب لازم را همسر خود ندارند و زندگی مشترک آنان کیفیت لازم را ندارد اما این موارد فرصت تجدید نظر از دست رفته است اگر زوج توان ایجاد سازش و بهبود رابطه را نداشته شند دو حالت روی خواهد داد ، یا زوج تصمیم به جدایی خواهند گرفت و یا حالت بدتر از آن یعنی طلاق عاطفی رخ خواهد داد .

این جا متوجه ضرورت مشاوره قبل از ازدواج خواهید شد . مشاوره ازدواج میتوان توجه به شاخص ها میزان میوفقیت ازدواج را پیش بینی کرد چرا که این شاخص ها حاصل سال ها پژوهش ، تحقیق و تجربه روانشناسان زمینه ازدواج و زندگی مشترک میشند .

 

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج جوانان

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج جوانان به دلیل آسیب های جدی است که امروزه متوجه زندگی مشترک هستند . آسیب هایی که علاوه بر صدمه زدن به زوج قالب آسیب اجتماعی نیز نمود پیدا خواهند کرد . ازدواج های زود هنگام ، ازدواج دیر هنگام ، خیانت ، طلاق عاطفی و . . . برخی از این مشکلات میشند . بیشتر این مشکلات به دلیل نبود آگاهی کافی و ک ست از زندگی مشترک میشد .مشاوره خانواده میتواند دید زوج را به روی حقیقت زندگی مشترک ز کند . مسائل حائز اهمیت و ثیر گذار کیفیت زندگی مشترک را به آنان متذکر شود و مهارت های زندگی را به آنان آموزش دهد . همچنین این مشاوره میتواند تمام طول زندگی برای حفظ و ارتقا کیفیت زندگی ادامه پیدا کند .


بیشتر بخوانید: سوالات مشاوره قبل از ازدواج


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  The Importance of Premarital Counseling

 

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ساعت 15:06
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 23 | لينك ثابت
5 / 5 ( 3 votes )

فلسفه ازدواج

فلسفه ازدواج را می‌توانیم موضوعات گوناگون مورد بررسی قرار دهیم . فلسفه ازدواج نگاه اول امکان دارد ساده به نظر برسد . مثلا بگوییم دو نفر از قسمتی از زندگیشان به بعد را کنار هم زندگی میکنند . به خواسته ها و اهدافشان که ممکن است از هر فرد به فرد دیگر متفاوت شد نزدیگ شوند . فلسفه ازدواج را اگر بخواهیم به صورت کلی و فهرست وار بیاوریم و بیان کنیم . می توانیم به موضوعاتی از قبیل بقای نسل اشاره کنیم . دلیلی که شاید اصلی‌ترین هدف از وجود غریزه جنسی انسان و کشش او به سمت جنس مخالف شد .
بقای نسل از این رو مهم است که ما بتوانیم مانند همه موجودات زنده این دنیا قی بمانیم . از انقراض نوع خودمان جلوگیری کنیم .

هدف و فلسفه ازدواج

هدف و فلسفه ازدواج می تواند اینگونه تبیین شود . غرایز و نیازهایی که داریم را چهارچوب خانواده و پایبندی های مربوط به آن ارضا کنیم . اینکه از بین تمام جنس های مخالف دنیا ما خود را به یک نفر متعهد می کنیم . تعهد به اینکه ما قرار است تمام راهی را که رسیدن به کمال انسانی طی میکنیم را فقط یک نفر به صورت کامل همراه خواهیم بود . نکته دیگری که بعد از تفکر مورد هدف و فلسفه ازدواج می توانیم به آن برسیم مفهوم از خودگذشتگی است . یعنی من بدون شرط و توقع گاهی از بدیهی‌ترین حقوق خود میگذرم . قصد ما از این گذشت به هیچ عنوان به خاطر خواسته های خود نیست . نه فقط به خاطر سود و فایده و شاید تنها حس خوبی است که به طرف مقابل دست می‌دهد .

فلسفه ازدواج اسلام

فلسفه ازدواج اسلام از مولفه ها و آموزه هایی است که بسیار فضای متفاوتی سرزمین اعراب جاهلی به وجود آورد . قبل از آن که پیامبر اسلام آخرین دین خدا را برای مردم به ارمغان بیاورد . زنها مثل یکی از وسایل منزل یا یکی از املاک شخصی برخورد می‌شد . اعراب معمولاً مهمانی ها و مراسمات عیش و نوش خود هنگام رابطه جنسی همسران خود را یکدیگر عوض می‌کردند . هر مردی نسبت به ثروتی که داشت می توانست هر زنی که اراده کند رابطه جنسی برقرار کند . هیچ مانعی برای آنها وجود نداشت . اما بعد از اسلام ازدواج به عنوان فعل حسنه و مقدسی آمد . نتیجه قطعاً ید از چارچوب ها و قوانینی پیروی میکرد .

از نکته های قابل اعتنا فلسفه ازدواج اسلام می توان به حق و حقوق قائل شدن برای زنان اشاره کرد . قبل از اسلام به هیچ عنوان به آن اعتنایی نمیشد . از جمله آن‌ها می‌توان به مهریه و نفقه و ارث بردن از شوهر اشاره کرد . مردان دیگر فقط اجازه داشتند زنانی که آنها ازدواج کرده‌اند رابطه جنسی داشته شد . این خود قدم مهمی بوجود آمدن چهارچوب اخلاقی آن جامعه بشمار میرفت .

 

فلسفه ازدواج غرب

فلسفه ازدواج غرب می‌تواند کمی متفاوت تر نسبت به فلسفه  ازدواج اسلام و به خصوص کشورهای جهان سوم شد . هرچند که به دلیل به وجود آمدن دهکده جهانی و حضور عصر ارتطات و کاهش فاصله . امروزه نسبت به گذشته کمی از فرهنگ ازدواج غربی جوامعی مثل کشور ما نیز به چشم می‌خورد . جوامع من و پیشرفته برخلاف جامعه ای مثل جوامع ما هر انسان کاملاً آزاد است . می تواند سبک و شیوه خودش را برای زندگی داشته شد . رابطه های قبل از ازدواج کشورهای غربی بسیار متفاوت‌تر از نگاه ما به تعهد رابطه است . فلسفه ازدواج غرب تفاوتها و معیارهایی دارد که به ذهن مردم سایر نقاط زمین نیز خطور نمی کند .

رابطه جنسی قبل از ازدواج امری کاملا طبیعی است . کسی از این اتفاق تعجبی نمی کند . یک مرد یا یک زن تمام طول زندگی خود می تواند و از لحاظ انسانی حق دارد که هر چند نفر که دوست داشته شد رابطه جنسی برقرار کند . صورتی که فرهنگ جوامع مذهبی و مانند کشور ما از سنت ها پیروی می‌کند . اعتقاد دارند که زن و مرد فقط یک نفر آخر عمر ید رابطه داشته شد . آن یک نفر هم  قطعا همسر او د شد . فلسفه ازدواج غرب یک دیدگاه را شامل نمیشود و چرایشات زیادی آن مشاهده میگردد . ناگفته نماند که عکس این دو مورد نیز اتفاق می افتد . بعضی از خانواده ها جوامع غربی خانواده های مستحکمی مشاهده می شوند .

فلسفه ازدواج موقت

فلسفه ازدواج موقت از نظر هر فردی میتواند دلایلی داشته شد مهر رد یا یید بگیرد . اما فلسفه ازدواج موقت از نظر اسلام بیشتر کید بر رابطه جنسی دارد . رابطه جنسی که مسئولیت ها و تعهدات ازدواج دائم را ندارد . این نوع ازدواج بیشتر برای جوانانی که قصد یا توانایی تشکیل خانواده را ندارند مناسب به نظر می رسد . افرادی هم که همسرشان است پس ارضای جنسی آنها بر نمی آیند . یا به دلایل مختلف مثل مشکلات خانوادگی یا بیماری توسط همسر تمکین نمی شوند این راه را پیش روی خود میبینند . شاید سوال پیش آمده این شد که آیا ازدواج موقت نفع دیگری نیز می تواند داشته شد یا خیر ؟ ازدواج موقت می تواند بسیاری از فحشاگری ها و تجاوزات به عنف و فرزندان حاصل از روابط نامشروع را کم کند .

کل فلسفه ازدواج موقت عمد ریشه مسائل معذورات اسلامی دارد. از دیگر فواید ازدواج موقت و تفاوت آن رابطه جنسی بدون چهارچوب این است . این نوع ازدواج زن تمام حق و حقوق ازدواج دائم را داراست . اگر از این ازدواج فرزندی حاصل شود بلاتکلیف و بدون سرپرست قانونی و شرعی نمی‌ماند .

 

 

اهداف ازدواج

دیگر فلسفه ازدواج می تواند پروراندن نسلی شد که قطعاً اگر یک نظام و چهارچوب اخلاقی که وفاداری و تعهد و گذشت همراه است رشد کنند بسیار انسان های بهتری می شوند . حال بیاییم مقایسه کنیم که اگر فرزندی خانواده‌ای رشد و نمو کند که نه پ و ما به اصول اخلاقی و تعهدی پایبند نیستند ،نتیجه چه خواهد شد ؟ پرورش افرادی بسیاری از مشکلات روحی روانی که به هیچ عنوان چارچوب های اخلاقی را نمی شناسند.

اگر بیشتر و عمیق تر به فلسفه ازدواج فکر کنیم می بینیم که ازدواج شاید از اصلی‌ترین عواملی شد که ما را از حیوانات جدا می کند . زندگی بشر امروز را از حالت گله وارگی به انسان من و اخلاق مدار تبدیل کرده است .

دلیل دقت ازدواج

فلسفه ازدواج خوب می‌تواند  این شد که عث اوج گرفتن و پیشرفت زندگی شود . به شرطی که آگاهی کامل انجام شود . ازدواج سالم و موفق قطعاً عث شادی و نشاط طرفین و پویایی زندگی فردی و اجتماعی می شود . نتیجه آن این است که اگر تعداد ازدواج های موفق جامعه لا میرود . قطعاً روند تبدیل شدن جامعه به جامعه ای پویا نقش خواهد داشت . گاهی اوقات دو نفر که هر دو آنها از هر لحاظ مناسب هستند و نه اخلاق و نه رفر و ور یکدیگر مشکلی ندارند نمی‌توانند زندگی مشترکو زناشویی خوبی هم بسازند . این به این علت است که هدف و فلسفه ازدواج از نظر هر دو نفر هم دیگر تفاوت دارد .

این که هر شخص از زاویه دید خود به این موضوع نگاه می‌کند . طبیعً انتظارات و اختلافات را زندگی مشترک پی دارد . بهترین راه برای کم کردن این تعارض ها و پیشگیری از این اتفاق مشاوره ازدواج  است . برای مقایسه بهتر معیارهای ازدواج دو نفر یکدیگر و گرفتن بهترین نتیجه مشاوره خانواده و روانشناسی گزینه مناسبی می شد . حضور نفر سوم آگاه و بیطرف برای اینکه بدانیم ازدواج ما صحیح است یا خیر بسیار تعیین کننده است .

 

فلسفه ازدواج مجدد

فلسفه ازدواج مجدد گاهی تمام مراقبت هایی که از زندگی مشترک می‌کنیم . اینکه شاید تمام جوانب را نظر گرفته شیم . زندگی ما به شکست منجر می شود . به نقطه‌ای می‌رسد که دیگر ادامه دادن عث تخریب روحی و روانی دو طرف می شود . این زندگی نهایت به شکست و جدایی می انجامد اما آیا این به منزله آن است که اصل ازدواج مشکل دارد ؟ خیر قطعا بعد از گذراندن دوره افسردگی و سوگ به دلیل جدایی هر دو نفر  توان ز اندیشی را دارند . میتوانند زندگی مجدد را از نو بسازند . آنها بعد از دست گرفتن کنترل حال روحی خود فردی مناسب را برای زندگی مشترک انتخاب میکنند . اما این ر طبیع توجه به تجربه شکست قبلی می توانند انتخاب بهتر ریسک کمتری داشته شند .

داشتن ترس از ازدواج مجدد به دلیل شکست ای که گذشته متحمل شدیم می تواند طبیعی شد . ولی ید بدانیم که این پایان راه نیست . ما ید توکل بخدا و راهنمایی گرفتن از مشاوره ازدواج به سمت ساختن دوره زندگی خود حرکت کنیم .

مقایسه فلسفه ازدواج بین غرب و اسلام

اگر فلسفه ازدواج اسلام و غرب را مقایسه کنیم . به این نتیجه پی می‌بریم که تفاوت‌های بسیاری این دو وجود دارند . اسلام تعریفی متفاوت از ازدواج دارد . طبق آن فرد علاوه بر برآورده کردن نیازهای خود موظف است که به نیازهای طرف مقابل نیز توجه کند . قطعا قل حتی ازدواج موقت مسئول است . او ید تمام حق و حقوق طرف مقابل را ادا کند . غیر این صورت زن میتواند از او به حاکم شرع شکایت کند . صورتی که کشورهای غربی معمولا اینگونه نیست و اکثر رابطه ها به ازدواج ختم نمی شوند . حال آنکه امکان دارد این رابطه به دو طرف صدمات جسمی و روحی متعددی وارد کند .فرزندان نامشروع و بدون سرپرست که تعدادشان هم کشورهای غربی کم نیست نیز از نیج این مسئله است.

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل ازدواج  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Marriage and Domestic Partnership

 

فلسفه ازدواج چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ساعت 14:29
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 27 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

پنهان کردن مسائل مالی از همسر به یکی از دسرهای امروزی خانواده‌های ایرانی تبدیل شده است.مشاوره خانواده به همین دلیل به این موضوع توجه کرده است. پنهان کردن مسائل مالی بیشتر از سمت آقایان روی می‌دهد. البته بیشتر به این خاطر که جامعه ما وظیفه مین مسائلی مالی آقایان است. اما گسترش حضور خانم‌ها مشاغل مختلف شاهد این نیز هستیم که خانم‌ها نیز مسائل مالی خود را از همسرانشان پنهان می کنند. اما دلیل این پنهانکاری چه میتواند شد؟

 • عدم تفاهم مورد مسائل مالی
 • اختلافات خانوادگی
 • حمایت از خانواده پی یا مای
 • داشتن اولویت های متفاوت مورد مسائل مالی
 • ترس از واکنش نامعقول و نامتناسب همسر

آیا پنهان کردن مسائل مالی از همسر رویکرد خوبی است؟

جواب این سوال اغلب موارد منفی است. شما می یست سعی کنید به شریک زندگی خود وغ نگویید. این از اولین مسائلی است که  مشاوره ازدواج مطرح میشود. قطعاً پنهان کردن مسائل مالی از همسر می تواند به اعتماد رابطه شما صدمه بزند. اما عواقب پنهان کردن مسائل مالی زندگی مشترک قابل کتمان نمی شد. شما ید سعی کنید به خاطر مسائل پیش پا افده و حتی مهم مالی رابطه خود را به خطر نیندازید. از جمله عواقب پنهان کردن مسائل مالی رابطه زناشویی می تواند موارد زیر شد:

 • ایجاد حس بی اعتمادی
 • تردید و دودلی نسبت به صداقت همسر
 • طلاق عاطفی
 • چک کردن وسواس گونه رفرها و گفرهای همسر
 • از بین رفتن صمیمیت رابطه زناشویی
 • لجزی مورد مسائل مختلف رابطه زناشویی

سست شدن پایه‌های زندگی مشترک به خاطر پنهان کردن مسائل مالی از همسر

اغلب موارد افراد برای پنهان کردن مسائل مالی توجیهات خاص خود را دارند. اما ید به این نکته توجه کنید که به هر دلیلی اگر شما مسائل مالی را از همسرن مخفی کنید از عواقب آن زندگی مشترک از آن مصون نخواهید بود. اینگونه موارد ید گفت که دود مخفی کاری به چشم فرد پنهان کار نیز خواهد رفت. شفاف نبودن مسائل مالی خود به عنوان عدم صداقت یا واضح‌تر بگویید وغ گفتند تعریف خواهد شد. اما چرا می گوییم دود این کار به چشم خود فرد پنهان کار نیز خواهد رفت؟

به دلیل اینکه شما مخفی کاری مسائل مالی اعتمادن از دیگران نیز سلب می شود. اگر من این کار را می توانم بکنم و مسائل مالی خود را پنهان کنم چه دلیلی دارد دیگران از جمله همسرم نیز از این کار امتناع کنند .


بیشتر بخوانید: ضرورت مشاوره روانشناسی چیست؟


 

پنهان کردن مسائل مادی مساوی طلاق عاطفی

بهتر است مسائل مالی خود را شفاف همسرن میان بگذارید. مورد بیان اولویت‌های مسائل مالی خود ترس را کنار بگذارید. اگر شما تنها یک ر به وغگویی و مخفی کاری روی بیاورید مجبور خواهید بود به این کار ادامه دهید. این مجبور بودن به پنهان کاری و وغگو یی به خاطر وغ‌های قبلی دور طلی را ایجاد می‌کند که برای خود فرد نیز خسته کننده خواهد بود. این دور طل وغگویی می‌تواند اعتماد به نفس شما را هدف بگیرد و آن را حد زیادی کاهش دهد و از طرفی یک رابطه داشتن رازهای فردی زیاد امکان صمیمیت به هیچ وجه وجود نخواهد داشت. صمیمیت زمانی شکل می‌گیرد که افراد رازهایی مشترکی داشته شند و نه مسائل سری شخصی.

میان گذاشتن رازهای خود همسرن قطعاً حس اعتماد و نزدیکی به یکدیگر شکل شکل می گیرد. زیرا این مسائل شخصی بسیار ارزشمند هستند و ید افراد اندیشمندی زندگی مطرح شوند. سعی کنید افکار، علائق و اولویت های زندگی خود را بدون ترس و واهمه و به صورت شفاف شریک زندگی خود میان بگذارید. برابر داشتن صداقت بیان خواسته‌های خود قطعاً آرامش خاطر بیشتری خواهیم داشت .


بیشتر بخوانید: مشاوره زناشویی و زندگی مشترک چیست؟


نظر یک مشاور خانواده مورد پنهان کاری مسائل مالی

سلام یکی از گلایه های آقایان اینه که میگن ما جرات نداریم پولمون روجایی خرج کنیم. مثلا اگه به خانوادم یا دوسنم کمک کنم خانمم ناراحت میشه و اعصاب خوردی و دعوا ایجاد میکنه. پاسخ ید بگم یکی از ویژگی هایی که یک زن دوست داره مردش ببینه حسابگر بودن مردش هست. یعنی اینکه خانم دوست داره مردش آدمی شه که هیچ کس نتونه سر او کلاه بگذاره و اصطلاحا” پولش رو بخوره. همین ویژگی هست که از مرد نگاه زن یه تکیه گاه، حامی و پشتین مناسب برای ادامه زندگی میسازه و زن میتونه اون حس و نیاز کمک گیرندگی و حمایت شوندگی رو که فطر” دوست داره ازمردش ببینه و لذت ببره.

از طرفی یه نیاز اساسی خانم توجه و دوست داشته شدن‌‌‌‌ِ منحصر به فردِ خودش توسط شوهرش هست و قبلا هم رها گفتیم که سر این مساله کوه نمی آیند
اما یک ویژگی مردان زندگی این است که دائم از خانمشون میخواهند توضیح بده که فلان چیز رو چند خریده و یا فلان پول رو چکار کرده است.


بیشتر بخوانید: ازدواج موفق


 

حالا توجه به نکات لا ید ببینیم چه چیزی خانم ها رو نگران میکند

آقایان ید بدانند نوع رفر و ادبیات مرد هنگامی که داره پول خرج میکنه و به کسی کمک میکنه خیلی مهم است و خانم بیشتر از اینکه سختش بشه که آقا پولی رو خرج کرده از نوع رفر و حرفهای مردش نگران میشه به عنوان مثال: تصور کنید شما مبلغی رو به یکی از دوسنتون و یا اعضای خانواده تون کمک کردید و خانم شما مطلع میشه و از شما میپرسه چرا این کار رو کردی؟ معمولا مردها هم جواب ممکنه یکی از ادبیات زیر رو بکار ببرند:
ممکنه بگویند به او مربوط نیست، پول خودمه و اختیارش رو دارم، مگه تو حالا کمبودی داشتی ،اگه هرموقع به تو پول ندادم شد حق داری اعتراض کنی، صلاح دیدم بهش پول بدم، تو به چه حقی از من میپرسی!! و یا اینکه دوستمه و آدم خوبیه کمکش کردم.


بیشتر بخوانید: مشاوره طلاق


دلایل رنجش خانم ها مورد مسائل مالی

آقایان بدانید که اگر هرکدام از ادبیات فوق و یا مشابه اینا رو بکار ببرید حداقل به سه دلیل موجب رنجش خانم شدید و واکنش های نامطلوب او مواجه میشوید.

 • اولین دلیل رنجش او اینه که احساس میکنه تو آدم بیحساب و کبی هستی و همین جوری پول هاتون رو داری خرج میکنی.
 • دومین دلیل هم اینه که حس میکنه چون به کسی غیر از خانمت پول دادی تو دیگه به او توجه نداری و شریک و هوویی برای توجه خودش پیدا شده چرا که تو بی دلیل به او پول دادی و یا اینکه رها وقتی خواستی به خانمت بگی دوستش داری هی بهش گفتی من که بهت پول میدم و خرجت میکنم پس حتما اون رو هم دوستش داری و از این مساله خیلی میرنجه.
 • سومین دلیل اینکه شمایی که از خانمت دائم میپرسی فلان پول رو چکار کرده چرا او حق نداره بپرسه و احساس میکنه کوچک و حقیر شده است.

اما راهکار صحیح چیست؟

راهکار صحیح واقع به کار بردن ادبیات و انجام رفری هست که حداقل به نیاز های لای خانمت پاسخ بده.

 • اول بکار بردن ادبیاتی که او احساس کنه حس او رو ک کردی و نگرانیش برات مهمه .
 • دوم نشان بده که تو همچنان حسابگری ات را زندگی داری
 • سوم اینکه هیچ وقت از خانمت نپرسی فلان پول رو چکار کرده است (البته مورد اینکه رفر خانم ید چگونه شد مطلب مردان خسیس نکاتی رو گفتم که ید خانمها حتما رعایت کنند)

 

حال توجه به این سه نکته ببینیم ید یک مرد چکار کند؟

مثلا همین مثال لا اول بهش بگید که احساس نگرانی او رو از دلیل اینکه داره این سوال رو از شما میکنه میفهمی و میفهمی که ید حواست شه کلاه سرت نره و او نگران این هست ادامه بهش بگو به این دلیل به اون دوستم و یا فلان عضو خانوادم پول دادم که از او پرسیدم چه گرفری داره و مطمئن نشدم مساله اش مهم نیست بهش پول ندادم و همچنین میتونید بگید الان به این دلیل بهش پول دادم.

چون او قبلا فلان گرفری به داد من رسید و یا فردا که قراره فلان کار رو انجام بدم روی او حساب کردم البته برای زگشت پولم هم فلان تضمین رو دارم و پولم رو نمیتونه لا بکشه و بهش گفتم کی پولم رو لازم دارم و از این دست ادبیات ها که نشان دهنده حسابگر بودن شما هست رو بکار ببرید البته این نکته رو هم بگم مردان واقعا هم اگه قرار شه به کسی پولی بدهند همین دلایل رو دارند پس چه خوبه که به خانمتون هم دلایلتون رو بگید.
پس آقایان بدانید اگه خانم ما حس کنه ما همچنان حسابگر هستیم و به کسی جز او توجه عاطفی نداریم به مسائل مالی ما گیر نمیدهند.


بیشتر بخوانید: معیارهای ازدواج


سوالات متداول

الگو گیری مورد پنهان‌کاری مسائل مالی چگونه است؟

زمانیکه فرزندان بزرگ می‌شوند و وارد جامعه میشوند. مخفی‌کاری خانواده خود روبرو بوده‌اند بنابراین ترجیح می‌دهند مسائل مالی خود را از دیگران پنهان کنند .

چگونه از پنهان‌کاری مورد مسائل مالی جلوگیری کنیم؟

شما می یست رابطه مسائل مالی اولویت هایخود را برای طرف مقابل شرح دهید. خط قرمز های خود را به خوبی ترسیم کنید .

پنهان‌کاری مسائل مالی به چه معناست؟

همانطور که می دانید زندگی مشترک یعنی غم و شادی ها هم شریک شیم زمانی که زوجین مسائل مالی را از یکدیگر پنهان می کنند حقیقت عهد و پیمان خود را نقض کرده اند چرا که ابتدای رابطه خود به صورت نانوشته تعهد داده اند که مسائل را از یکدیگر پنهان نکنند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Financial Implications of Cohabitation

 

پنهان کردن مسائل مالی چه عواقبی برای زندگی مشترک دارد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:59
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 20 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

چرا من اولویت زندگی مشترک برای همسرم نیستم؟ این سوالی است که ذهن برخی از کسانی که زندگی‌شان را آغاز کردند به خود مشغول کرده است. این سوال از طرفی سوال مشترک خیلی از افرادی است که به مشاوره خانواده رجوع میکنند. البته ممکن است که افراد بعد از گذشت سال‌ها از زندگی مشترک خود به این نتیجه برسند که آنها اولویت زندگی مشترکی که سال‌ها برای آن تلاش کرده‌اند نیستند. قطعاً فردی که حس می کند اولویت اول زندگی مشترک برای همسرش نیست، نیز رنج و ناراحتی بسیاری را تحمل خواهد کرد. اما اولویت نبودن از نظر مشاوره ازدواج  زندگی مشترک چه عواقبی را پی خواهد داشت؟

 • حسادت
 • عدم اطمینان
 • بددلی
 • خشم
 • دلواپسی نسبت به آینده

تنها بخشی از عوارضی است که افراد مورد نبودن اولویت زندگی مشترک برای همسر تجربه خواهند کرد.


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


اما نشانه‌های اینکه اولویت زندگی مشترک برای همسرن نیستید، چیست؟

 • روابط عاطفی گرم و صمیمی
 • همفکری مورد مسائل زندگی مشترک احترام متقابل
 • ک و تفاهم لا مورد برخورد مشکلات زندگی
 • عدم تنش مورد علاقه یکدیگر

چه چیزهایی میتواند عث شود همسرن فکر کند که اولویت زندگی شما نیست؟

 • تعامل های بی روح عاطفی
 • پاسخ های سرد و کوه
 • پنهان کردن مسائل از او
 • عدم مشورت مورد مسائل زندگی
 • روابط جنسی یک طرفه
 • عدم توجه به نیازهای عاطفی و جنسی همسر
 • توجه بیش از حد به خانواده و اقوام
 • ترجیح دادن وقت گذراندن دیگران حتی تلویزیون و مویل به جای همسر
 • غرق شدن مسائل شغلی
 • تعامل بیش از حد دوسن به جای شریک زندگی ن

بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


 

زمانی که حس می کنید اولویت زندگی همسرن نیستید، چه کارهایی را ید انجام دهید؟

 • احساسات خود مورد اینکه چه هیجانات دناکی را به دلیل اینکه اولویت زندگی برای همسرن نیستید، تجربه می کنید را برای همسرن زگو کنید
 • انتظارات خود را مورد توجه و صمیمیت همسر خود مطرح کنید
 • سعی کنید به جای گله گذاری و ابراز ناراحتی، توقعات خود را از همسرن بیان کنید
 • به همسر خود فعالیت هایی را پیشنهاد کنید که عث شود وقت بیشتری را شما صرف کند
 • از جر و بحث بر سر مسائل تنش‌زا بپرهیزید و سعی کنید راه حل های مناسبی را برای زندگی خود پیشنهاد دهید
 • مورد انتظارات خود از همسرن انعطاف داشته شید
 • صبور شید و برای دیدن تغییرات رفر همسرن عجله نکنید

چگونه یک رابطه خوب شریک زندگی خود داشته شیم؟

 • لازم نیست که فکر کنید ید همه زمینه‌ها زندگی همسر خود اولویت شید
 • سعی کنید اولویت های زندگی انن را شریک زندگی خود میان بگذارید. خط قرمز های خود را به خوبی ترسیم کنید.
 • قبل از اینکه وارد زندگی مشترک شوید حتماً انتظارات خود را به صورت روشن تشریح کنید
 • حتماً قبل از شروع رابطه مشاوره قبل از ازدواج بگیرید
 • به اولویت های دیگر زندگی همسرن مانند کار و دوسن و اقوام احترام بگذارید
 • سعی کنید از همسر خود حمایت کنید و مواقع لزوم بگویید که شما نیز توقع حمایت دارید
 • کاری نکنید که همسرن فکر کنید شما می خواهید او را کنترل کنید
 • توجه داشته شید که نید خلوت های یکدیگر را خراب کنید
 • شما می یست علاوه بر تفریحات و سرگرمی های مشترک علایق فردی خود را نیز حفظ کنید
 • این جمله را فراموش کنید که خودش ید شعور داشته شند و بفهمد ید چه کار بکند
 • گفت‌وگوی سازنده همسرن را توسعه و گسترش دهید
 • تصورات خود از یک رابطه خوب و عاشقانه را برای همسرن زگو کنید

اولویت اول زندگی مشترک از دیدگاه یک روانشناس خانواده

سلام یکی از گلایه هایی که برخی از آقایان وخانم ها بیان می کنند این است که می گویند اولویت اول همسرشان زندگی مشترک نیستند و اون رفر و توجهی که بهشون این موضوع را اثت کند را از طرف مقابل نمیبینند و حتی زمانی هم که همسرشان طرح موضوع می کنند که دلشان میخواد اولویت اول شند او طرح مسایلی از قبیل:

 • کارداشتن
 • یا خانواده پی
 • یا دوسن

از آنها به عنوان اولویت اول خود یاد می کنند و همین مساله آنها را می رنجاند خاطرم هست این جمله را زیاد از مراجعینم می شنوم که میگویند شوهر و یا خانمشون به آنها گفته من اولویت اولم خانواده ام ،دوسنم و یا کارم هست و بعد تو و اول آنها را انتخاب می کنم جمله ای که به شدت موجب رنجش طرف مقابل میشود و یا وقتی از او کارخاصی را میخواهم او توجهی نمیکنه و مثلا خستگی را بهانه میکند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


 

اولویت زندگی چه کسی ید شد؟

پاسخ به اینکه چرا ید همسرمان اولویت اولمان شد ید بگم اگر ما همسرمان را اولویت اول زندگی خود کنیم به دنل آن به همه خواسته هایمان میرسیم مثلا به راحتی میتوانیم به خانواده کمک کنیم به کارهایمان بپردازیم و یا تفریحات و رفاقت هایمان را داشته شیم واگر همسرمان اولویت اول ما نشه چون او تلاش خواهد کرد که اولویت اول ما بشود سعی خواهد کرد همه عواملی که توجه ما رو به خودش جلب میکند و اولویت اول ما شده و مزاحم این اولویت اول شدن او هست را از میان بردارد و برای این کار از روش های مختلف مانند دعوا و نق زدن و کم محلی و … استفاده میکند و این موقع هست که شرایط به نحوی خواهد شد که دیگر نه همسرمان و نه سایر اولویت هایمان را خواهیم داشت.

چکنیم زندگی اولویت شیم؟

حال مساله را از یک زاویه دیگر بررسی میکنیم و اینکه اساسا” چرا ما پس از مدتی جایگاه اولویت اول بودن را زندگی مشترک از دست می دهیم؟
برای پاسخ به این سوال ید ابتدا به دلایل و ریشه های اصلی و اهداف ازدواج یکدیگر اشاره کرد چراکه دونفر زمانی از جایگاه اولویت اول بودن نزد یکدیگر خارج میشوند که کارکردهای اساسی را که قرار بوده ازدواج کردن ارضای نیازهای طرفین برطرف کنند ازدست دادند و یا اینکه اثر عدم ارتقا و بروز کردن رفرهایشان دچار روزمرگی و مسیر عادی شدن قرار گرفتند و نتیجه جذابیت لازمه را خود و رفرشان نسبت به همسرشان از دست دادند و همین مساله عث میشود همسرشان او را از اولویت اول بودن زندگی اش خارج کند.

زندگی مشترک به نیازهای یکدیگر اهمیت دهید؟

پس شناخت نیازهایی که ابتدای ازدواج مهم بوده و توجه به ارضای صحیح آنها مساله مهمی هست که ید مدنظر قرار گیرد نیازهایی همچون نیازهای عاطفی، جنسی، حمایتگری، توجه، مولد بودن ،احترام متقابل، ک کردن، رشد و ارتقای منزلت اجتماعی ،رفت وآمد و خیلی نیازهای دیگر که ازدواج ارضا و یا مناسب سازی و شکل می گیرند اگر ادامه زندگی مشترک مورد کم و یا بی توجهی قرار گیرند عث تنزل جایگاه فرد نزد همسر می شود. به عنوان مثال مردی را نظر بگیرید که ابتدای ازدواج برای به دست اوردن همسرش توجه بسیاری به او کرده و بیان عاطفی شدیدی دارد و پس ازآن آرام آرام مسائل زندگی و گرفری ها او را از نیاز اصلی خانمش که همان توجه شدکه قبلا به خوبی هم آن را ارضامیکرده غافل کرده.


بیشتر بخوانید: نکات و خدمات مشاوره روانشناسی چیست؟


آیا بی توجهی مختص آقایان است؟

به عنوان مثال خانمی را نظر بگیرید که ابتدا ایجاد رفرهای طنازگونه و دلر سعی جذب شوهرش به خودش را دارد و ادامه فراموش کردن این رفرها و گیرشدن به سایر جزئیات زندگی مثل خرید و یا تعویض لوازم خانگی و یا رسیدگی به فرزندان از آن رفرهای مورد نیاز همسرش غافل شده همه اینگونه مسائل و شبیه به اینها که عنوان کردم عث میشود ابتدا دوطرف برای کسب جایگاه از دست رفته دست به رفرهای نامناسب زده و غال هم دچار سوتفاهم می شوند که به دنل آن بروز این رفرها کم کم جذابیت رابطه مشترک رنگ می زد.

طبیعی هست که نتیجه آن از دست رفتن جایگاه می شود پس اگر جایگاه اول بودن نزد همسر از دست رفته ید به عوامل ایجاد این مشکل که همانا بی توجهی به نیازها بوده تمرکز کنیم و برای جلوگیری از این اتفاق ید زوجین شناخت نیازهای یکدیگر و زخوانی اهداف و نیازهایی که ابتدای ازدواج برای آنها مهم و حیاتی بود سعی ارضای آنها کنند و همچنین تلاش کنند کمک به همسر و گفتگوی مناسب او اصلاح رفرش کوشیده و همچنان او را اولویت اول زندگی مشترک خود قرار دهند.


بیشتر بخوانید: اهمیت مشاوره کودک 


 

سوالات متداول

اگر گفت و گو بر روی همسرن جواب نداد ید چه کنید؟

سعی کنید راه‌حل‌های جایگزین دیگری را انتخاب کنید. توجه خود را از همسرن بردارید به او نشان دهید که بدون او هم قا به ادامه زندگی هستید و توجه را از گدایی نخواهید کرد.

بی‌توجهی چه زمانی به عنوان اولویت زندگی مشترک نبودند، ثیر مخرب تری خواهد داشت؟

بی توجهی زمانی خشم را بیشتر شعله ور می‌سازد که جمع، مخصوصا اقوام صورت بگیرد.

بدترین عواقب بی توجهی و اولویت زندگی مشترک نبودند چیست؟

بدترین عوارض و مخرب ترین عوامل بی‌توجهی زمانی روی می دهد که افراد به تلافی اولویت زندگی مشترک نبودن روی به خیانت بیاورند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی و خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: ۷ Signs You Aren’t A Priority To Your Partner, According To …

 

از کجا بدانیم اولویت زندگی همسر خود هستیم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:00
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت
4.4 / 5 ( 5 votes )

خیانت زن به شوهر به معنی از بین بردن پیمان یا عهد زناشویی است. این نقض کردن امکان دارد عمدی یا سهوی شد. فرد ممکن است دانستن و آگاهی از ضروریات حقوقی و عرفی ازدواج یا بدون علم به آنها خیانت کند. اما خیانت میتواند مستقیم یا به واسطه عملی که ادامه به خیانت منجر میشود، نقض پیمان زناشویی تلقی شود. مثلا داشتن رابطه جنسی فردی غیر از همسر بدون اجازه وی . اما معنای وسیع ، خیانت شامل هر نوع نقض پیمان های زناشویی است . از دلایل شایع مشاهده خیانت زن میتوان به این چنین مسائلی اشاره کرد ، از جمله :

 • مشکلات مالی
 • نبود رابطه قوی و پیوند مستحکم عاطفی بین زن و شوهر
 • نداشتن رضایت جنسی از زندگی زناشویی .

این مسائل میتوانند صدمات و آسیب های جبران ناپذیری را برای  زندگی مشترک پی داشته شد .

تشخیص خیانت زن به شوهر

تشخیص خیانت زن به شوهر از مسائلی نیست که بتوان به راحتی مورد آن به نتیجه رسید . صحیح نیست تنها  برداشت سطحی از رفرهای قابل مشاهده و علائمی که میتوانند ست نیز نشند برچسب خیانت چسند . واقع بهترین راه برای اینکه مطمئن شویم که خطایی رابطه زناشویی از سمت زن  به وقوع پیوسته است مراجعه به مشاور خانواده است . روانشناس میتواند  تشخیص خیانت زن به شوهر بسیار دقیق تر عمل کند . امکان دارد خیانت انجام گرفته توسط زن به دلایل قابل مشاهده و سطحی نشد و ریشه اختلالات روانی داشته شد . مثلاً زنی را نظر بگیرید که دلیل خیانت خود  را نداشتن اعتماد  و امنیت عاطفی کافی رابطه زناشویی اعلام میکند . اما بعد از مراجعه به مشاوره خانواده مشخص میشود که اعتماد نداشتن و خیانت زن به شوهر به دلیل داشتن اختلال روانی پارانوئید  بوجود آمده است .

 

خیانت زن به شوهر از نظر اسلام

خیانت زن به شوهر از نظر اسلام نیز ابعاد مختلفی بررسی میشود . برای مثال هنگامی که زنی اسرار و رازهای شوهر خود را فاش کند به خیانت آبروی متهم میشود . حتی اگر مسائل مالی همسرش بدون اینکه او بداند و اجازه داده شد دخل و تصرفی انجام دهد . خیانت اقتصادی متوجه زن خواهد شد . خیانت زن به شوهر از نظر اسلام رابطه خیانت های جنسی احکام محکمی دارد . اگر چهار شاهد عادل  وجود داشته شند که خیانت زن به شوهر را یید بکنند . زن به زنای محصنه محکوم میشود .

حکمی که بر او جاری میشود این است که اگر پیر شد صد ضربه شلاق و بعد سنگسار و اگر جوان شد فقط سنگسار میشود . به صورت تخصصی مورد خیانت زن به شوهر از نظر اسلام  قرآن آیات متعددی ذکر شده است . این آیات بسیار روشنگر میشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت همسر


خیانت زن به شوهر زندگی مشترک

خیانت زن به شوهر زندگی مشترک عواقب  وخیمی را پی دارد . نه تنها اثرات مخربی را خود زن خواهد گذاشت . بلکه واقع  شوهر نیز هرچند از بیرون مانند دیگران به نظر برسد اما از ون دچار شکست ها و آسیب های زیادی میشود  . مرد ناگهان احساس می کند :

 1.  هویت خود را از دست داده است .
 2. عزت نفس خود را ازای خوار کردن و قرنی کردن ارزش های بنیادی اش از دست داده است .
 3. حس قرنی شدن میکند .
 4. کنترل خود را به افکار و اعمالش از کف داده است .
 5. حس ذاتی خود را بی معنا مییابد .
 6. ارتط دیگران را مختل میبیند .
 7. عزم و اراده و حتی امید به زندگی را از دست رفته مییابد .

 

خیانت زن به شوهر روابط زناشویی

خیانت زن به شوهر رابطه زناشویی شامل رابطه جنسی و عاطفی فردی غیر از شوهر میشود . اهمیت این موضوع به دلیل است که به راحتی میتواند کانون خانواده را از هم بپاشد .

تعریف زندگی زن و شوی میتوانیم بگوییم که فرآیندی است که طول آن زوجین هم به صورت زنی حرف زدن و هم به صورت غیر زنی مثل گوش دادن و ژست های مختلف هم به رد و بدل کردن احساسات و چیزهایی که ذهنشان میگذرد میپردازند . پس قطعاً مورد خیانت زن به شوهر زندگی زناشویی زن ید تحت مشاوره جنسی زیر نظر یک مشاور خانواده زبده و یک مرکز مشاوره روانشناسی یید شده قرار بگیرد . از نشانه های رفری می توان به خیانت زن پی برد . میتوان به تماس های طولانی و مشکوک و رابطه جنسی و عاطفی سرد زندگی مشترک اشاره کرد .

پیشگیری از خیانت زن به شوهر

شاید سوالی که پیش میآید این شد که آیا راهی برای جلوگیری از خیانت  وجود دارد  ؟ پاسخ ید بگوییم که اگر خانوم از لحاظ روانی سالم و از لحاظ اجتماعی موجه شد . پیش از ازدواج می توانیم آموزش دادن مسائلی که از وقوع این امر پیشگیری کنیم . اگر زندگی زناشویی مرد نشانه هایی را از خیانت و یا رفرهای مشکوک به خیانت دید . بهتر است هر چه سریعتر به مشاور خانواده مراجعه کند بتواند کنترل موضوع را دست بگیرد . گاهی زوجین  این فکر اشته که ترس از قضاوت شدن دارند به روی خیانت همسر خود پوش میگذارند . ممکن است این مسئله را افرادی میان  بگذارند که صلاحیت راهنمایی و مشاوره صحیح را ندارند .  این  موقعیت حساس بهتر است نزد یک مشاور خانواده حاذق یک مرکز مشاوره معتبر جهت مشاوره خیانت مراجعه کنیم .


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی خیانت چیست؟


 

اختلالات روانی که منجر به خیانت زن به شوهر میشود

گاهی اوقات زن به دنل لذت بیشتر جنسی و ارضای حس کنجکاوی نیست . فقط به دلیل داشتن اختلالات روانی که امور را از کنترل او خارج میکنند دست به خیانت علیه شوهر میزند . ادامه به بعضی از اختلالات روانی که می تواند منجر به خیانت علیه شوهر بشود اشاره میکنیم.

 • افرادی که دارای شخصیت ضد اجتماعی هستند . به دلیل اینکه خیانت را جامعه امری پسندیده نمیبینند و علاقه دارند خلاف عرف جامعه حرکت کنند .
 • خانم هایی که دارای شخصیت مرزی و حساسیت افراطی به طرد شدن هستند مستعد خیانت میشند .
 • خانم هایی که دارای اختلال شخصیت نمایشی هستند و به دنل انگشت نما شدن میشند .
 • زنانی که دارای اختلال خودشیفتگی هستند و خود را لاتر از قواعد و قوانین میبینند.

کل بهترین تشخیص و بهترین راهکار برای مان بیمار ید توسط مشاوره خانواده ارائه شود .

خیانت زن به شوهر و ثیر آن بر روی فرزندان

خیانت زن به شوهر و ثیر آن روی کودکان شاید نگاه اول چندان موثر نشد . اما بعد از آسیب هایی که خیانت به زن و مرد تحمیل میکند . آسیب خیانت زن به شوهر زندگی مشترک مستقیماً بر روی فرزندان نیز ثیر میگذارد . اولین الگوی تقلید و به نوعی اصلی ترین مرجع برای کودکان والدین و جه اول ما میشد . کودک از ما خود انتظار صداقت و یکرنگی و لطافت دارد .

زمانیکه خیانت از سمت ما کودک  اتفاق افده قطعاً دچار کج خلقی و افسردگی میشود . از دیگر پیامدهای منفی خیانت زن به شوهر و کل خیانت برای فرزندان می توان به منفی شدن دید آنها نسبت به ازدواج و زندگی مشترک اشاره کرد . این امر میتواند این وری اشته را ذهن کودک رشد و تکامل ببخشد . اگر والدین من  میتوانند خیانت کنند من هم میتوانم خیانت کنم . برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

خدمات مرکز

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   Things You Need to Know If a Partner Betrayed You

 

راه های تشخیص خیانت زن به شوهر

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ساعت 2:28
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 39
» بازديد ديرور : 7
» بازديد ماه گذشته : 1137
» بازديد سال گذشته : 1137
» كل بازديد : 14762

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.223.3.101
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات