مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 3 votes )

معیارهای همسر خوب

معیارهای همسر خوب را اگر بخواهیم بررسی و واکاوی کنیم ید به فاکتورهای زیادی بپردازیم . مورد معیارهای همسر خوب این نکته حائز اهمیت است که ما بدانیم از ازدواج چه چیزهایی می خواهیم . سپس معیارهایی را که متناسب اهداف ما از ازدواج است را مشخص میکنیم . برای مثال شما به عنوان یک خانوم از همسر آینده خود میخواهید ساعت‌ های زیادی را کنار شما شد . بنابراین ید فردی را برگزینید که برای کار زیاد نیاز به فعالیت حضوری محل کار نداشته شند . یا این که برای شما مهم است که سطح مالی لایی زندگی زناشویی خود را بگذرانید . بنابراین ید به دنل فردی شید که از نظر معیارهای مالی مورد نظر شما شد بتوانید حد ممکن به زندگی دلخواه خود نزدیک شوید . برای مرتب کردن معیارهای ازدواج کمک گرفتن مشاوره ازدواج را از یاد نبرید .

معیارهای همسر خوب برای ازدواج

معیارهای همسر خوب برای ازدواج می توانند مادی و معنوی شند . یعنی گاهی زمانی که از معیارهای همسر خوب برای ازدواج صحبت میکنیم منظور ما مسائل  ظاهری و بعد فیزیکی قضیه است . بررسی وضعیت مالی و شغلی  ، جایگاه اجتماعی ، وضعیت خانوادگی و ظاهر از جمله این معیارهای ازدواج میشد . اما بعد دیگری از معیارهای همسر خوب برای ازدواج نیز ید نظر گرفته شود . بعد معنوی معیارهایی مثل نحوه دینداری طرف مقابل و نوع نگاه او به معنویت را شامل میشود .

این دو بخش از معیارهای همسر خوب یکدیگر منافاتی ندارند . بلکه ید مجموعه معیارهای مادی و معنوی بررسی شود بتوانیم تصمیم کامل و قاطع و ستی را اتخاذ کنیم . سهل انگاری بررسی هر دو بعد معیار ها ی  معنوی و مادی میتواند آرامش آینده زندگی زناشویی را تهدید کند . این موارد حتی دو طرف نیز به دلیل نبود وجوه مشترک رابطه  مدیریت آن ناکام یشوند .

 

مهمترین معیارهای همسر خوب

مهمترین معیارهای همسر خوب از دید افراد می تواند متفاوت شد . نوع فرهنگ  ، نوع نگرش به زندگی  و محیطی که فرد آن بزرگ شده  مهمترین معیارهای همسر خوب را برای فرد مشخص میکند . وقتی ما معیارهای مهم برای زندگی را انتخاب میکنیم واقع فرد مورد نظر را از این فیلترها رد میکنیم . زمانی که معیار های همسر خوب را نظر میگیریم دیگر زمان تصمیم گیری راجع به گزینه ازدواجمان ثت داریم و به هم ریخته نمیشویم . آن زمان طبق طبقه بندی که از قبل ذهن خود انجام دادیم به جلو می رویم و هر شرایطی میدانیم که از طرف مقابل چه میخواهیم . اگر ما مهمترین معیارهای همسر خوب را مطالعه و مشورت گرفتن ازمشاوره قبل از ازدواج و روانشناسی ذهن خود نداشته شیم ممکن است لحظه تصمیم ست عمل بگیریم .

معیارهای همسر خوب برای زنان

معیارهای همسر خوب برای زنان به قی متنوع است که میتوان گفت به تعداد زنان روی کره زمین معیارهای مختلف وجود دارد . اما بعضی از معیارها مورد اکثر زن ها مشترک است . جنس مونث ذا دارای احساسات ظریف و شکننده است . هر زنی هر نوع شخصیت و هر جایگاهی احتیاج به مردی دارد که به او تکیه کند .  این تکیه کردن فقط جنبه مالی را بر نمیگیرد بلکه بعد عاطفی آن نیز بسیار زیاد برای زنان مهم میشد .

میان معیارهای همسر خوب برای زنان قطعاً نمی‌توان از میزان اقتدار و مستحکم بودن مرد چشم پوشید . قت و استقلال مالی و فکری مرد همچنین مراقبت از زن برهه‌های سخت زندگی از مهمترین نشانه های اقتدار مرد میشد . همچنین وفاداری و متعهد بودن به پیمان ازدواجی که توسط دو طرف بسته شده از نکاتی اسست که برای تمام زنان هر تفکر و شخصیتی اهمیت زیادی دارد .

 

معیارهای همسر خوب برای مردان

معیارهای همسر خوب برای مردان نیز دسته ها و شکل های متفاوتی میتواند قرار بگیرد . معیارهای ازدواجی  که برای اکثر مردم به خصوص کشور ما مشترک است . عرتند از زییی اندام ، نجابت و وفاداری . ویژگی های ظاهری از اولین معیارهای همسر خوب برای مردان میشد که آنها را بسمت ازدواج سوق دهد . همه مردان ابتدا به ظاهر زن جذب می شوند و از آن به بعد است که معیار های همسر خوب برای ازدواج را یکی پس از دیگری بررسی میکنند .

مردان اکثراً علاقه دارند که زنی ازدواج کنند که فقط و فقط  بدن و احساس خود را صرف آن ها کند نه شخص سومی . بنابراین به دنل معیار وفاداری   کسانی که جزو گزینه‌های ازدواجشان هستند میگردند . مهرنی نیز از معیارهای غیر قابل چشم پوشی میشد . حتی مردانی که ابراز نمیکنند نیز تشنه و محج محبت ای هستند که ید از  همسرشان یافت کنند .

نقش مشاور شکل دادن به معیارها

نقشه مشاور شکل دادن به معیارهای ازدواج میتواند برای شما معجزه گر شد . یک مشاور حاذق سالها از عمر خود را صرف مطالعه و کسب تجربه زمینه هایی از قبیل مشاوره ازدواج کرده است . گاهی خواسته ها و توقعات ما از زندگی زناشویی و به دنل آن از همسر آینده به قی مبهم است که ما نمیدانیم از ازدواج چه چیزهایی میخواهیم . جلسات مشاوره خانواده و روانشناسی ما میتوانیم ابهامات را از خواسته های خود بشویم . سپس نتیجه دید زتر و فضایی روشن‌تر معیار های همسر خوب را ذهن خود طبقه بندی کنیم . به این ترتیب از شر  خواسته‌های نامقبولی  که ناخودآگاه ذهن پروراندم خلاص میشویم . علاوه بر آن می توانیم کمک روانشناس معیارهای ست و جدیدی را ذهن خود بسازیم و به دنل فردی نزدیک به آن معیار ها شیم .

 

عوارض مشخص نبودن معیارهای ازدواج

اگر معیارهای ازدواج ما مشخص نشد احتمال دارد که آینده ما پر از اتفاقات و احساسات بد شد . اگر ما ندانیم که از یک ازدواج دقیقا چه میخواهیم ؟ چه اهدافی از زندگی مشترک می اندیشیم ؟ امکان انتخاب اشته بسیار لا میرود . فرض کنید به دلیل احساس عشقی که به یک نفر میکنیم به فکر ازدواج او میافتیم . اما او هر چق انسان خوب و دارای ویژگی ‌های مثبتی شد قطعاً برای خودش سبک زندگی خاصی دارد . بدیهی است که اگر ما ندانیم چه چیزهایی برایمان جزوه معیارهاست نمیتوانیم وضعیت ازدواج خود طرف مقابل را به ستی بررسی کنیم زمانی که نمیدانیم او چه می خواهد و ما چه ؟  او چگونه می اندیشند و ما چگونه ؟و… ازدواج ما مصداق رز انداختن تیری ریکی خواهد بود و تضمینی برای ناکام نبودن این وصلت وجود ندارد .

فواید مشخص بودن معیارهای ازدواج

از فواید مشخص بودن معیارهای ازدواج می توان به وجود ک متقابل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین دلایل پیوند عاطفی قوی اشاره کرد . ساختن یک زندگی زناشویی دوام به سنخیت داشتن دو طرف و وجود وجوه اشتراک زیادی نیاز دارد . ازدواجی که پی آگاهی دو طرف از معیارها و خواسته های خود از زندگی و نظر گرفتن آنها بنا شده شد پایدارتر است . زیرا اگر  زن و شوهر زمینه‌های مختلف از جمله رفرهای عاطفی ،  جنسی و کلامی و .. نظرشان هم راس شد قطعاً تناقض‌های کمتری روبه‌رو میشوند . معمولا زوج‌هایی که معیارهای مشخص و روشنی دارند مشخص کردن اهداف مشترک و راههای رسیدن به آنها راحت‌تر پا به پای هم پیش می روند و  آنها می توانند بهتر مسیر موفقیت از یکدیگر حمایت کنند .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Essential Qualities for a Romantic Partner | Psychology

 

معیارهای همسر خوب از دیدگاه روانشناسی چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 23:30
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 15 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

خیانت همسر جزء آن دسته مسایلی زندگی مشترک است که کمتر کسی میتواند ادعا کند تمام عواقب دناک آنرا میتواند ک کند. اما واقعا چرا خیانت به این حد دناک است؟ زمانی که شما یک رابطه عاشقانه یا حداقل دوسنه هستید قطعا حس وابستگی و تعلق خاطر بوجود خواهد آمد. نتیجه هنگام برملا شدن خیانت همین حس تعلق و وابستگی خدشه دار میشود و به دنل آن اعتماد کمرنگ میشود. هنگامی که این رخداد ها به حالتی دومینو وار به وقوع میپیوندند فردی مورد خیانت قرار میگیرد هیجان های دناکی را تجربه خواهد کرد. این احساسات و عواطف شامل:

 • عصنیت
 • خشم
 • نفرت
 • افسردگی
 • سزخوردگی
 • بی ارزشی

اگر بخواهیم خیانت را تعریف کنیم، آنرا چگونه تعریف میکنیم؟ تعاریف بسیاری از نظر مشاوره خانواده برای خیانت وجود دارد. اما عنصر کلیدی هر خیانتی نقض تعهد است. مورد خیانت به همسر این نقض تعهد زمینه های تعهد روابط جنسی، عاطفی و مسئولیت های رابطه روی میدهد. ید توجه کنیم که ممکن است این تعهد ها زندگی مشترک به صورت کتبی و نوشته شده نشند اما شروع یک زنگی این تعهد ها و مسئولیت ها به صورت یک قانون نا نوشته جاری میشوند. هنگامی که خیاتی برملا میشود بهتر است اطلاعات از خانواده به بیرون بروز پیدا نکند. اولین فرصت از مشاوره خیانت کمک بگیرید.

خیانت همسر شامل این حوضه ها میشود:

 • خیانت روابط جنسی
 • خیانت روابط عاطفی و احساسی
 • خیانت مسئولیت های زندگی مشترک

  بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


دلایل خیانت همسر چیست؟

خیانت همسر میتواند به دلایل بسیاری زندگی مشترک زوج ها روی دهد. البته بررسی کردن دلایل خیانت اینجا به این معنی نیست که خیانت فرآیندی توجیه پذیر است. بلکه هدف از وارسی کردن دلایل خیانت همسر صرفا آگاهی دادن به افراد است. این آگاهی بسیار مفید است، بویژه زمانی که نشانه های خیانت رو به رو میشوند و به آنها کمک خواهد کرد که این وضعیت را بهتر بتوانند مدیریت کنند.

یکی از مهمترین دلایل خیانت زندگی زناشویی از بین رفتن عشق و علاقه بین زوجین است. زمانیکه به هر دلیلی حس دوست داشتن و علاقه بین افراد کمرنگ میشود، مسفانه آنها خیلی راحت تر میتوانند تقض کردن تعهد های رابطه حداقل برای خودشان توجیه کنند. مانند این جملات که شاید برای برخی افراد آشنا شد. ((او به اندازه کافی به من توجه نمیکرد و من هم حق زندگی دارم)).

توجه مطلبی که بیان شد میتوان گفت از بین رفتن حس تعلق و دوست داشتن از مهمترین عومل پیش بینی کننده خیانت همسر است. این فاکتور از این جهت از مهمترین دلایل خیانت زندگی مشترک است زیرا سایر عوامل خیانت ساز دیگر را نیز خود جای میدهد. این عوامل کدامند:

 • اخلاق بد همسر
 • سهل انگاری رابطه جنسی و عاطفی
 • زگشت ذهنی یا فیزیکی به روابط عاشقانه سابق
 • روابط سرد احساسی و جنسی

تمامی مواردی که یاد شد توانایی این را دارند که یک رابطه عاشقانه و دوست داشتنی را به یک رابطه سرد عاطفی تبدیل کنند که حتی اگر به خیانت منجر نشود میتواند حداقل به طلاق عاطفی ختم شود.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


 

آیا تنوع طلبی از دلایل خیانت همسر است؟

تنوع طلبی از موارد مهمی است که میتواند رابطه را به خیانت و مرکه بکشاند. فردی که دارای گرایشات تنوع طلنه روابط عاطفی و جنسی است، خیای زود حس میکند همسرش از جذابیت لازم برخوردار نیست. نتیجه چنین جهت گیری هایی این افراد نسبت و رابطه عاطفی و زناشویی سرد میشوند و حس میکنند شریک زندگی آنها مییست دیدگاه هایشان مورد فاکتور های جذابیت تغییر کند. این میل سیری ناپذیر مورد شرکای جنسی و عاطفی حتی میتواند برای خود فرد خیانتکار نیز آزاردهنده شد زیرا هیچ وقت از روابط عاطفی و جنسی خود رضایت کامل ندارند. بنابراین این بسیار ضروری است که مورد انتخاب شریک زندگی خود دقت کنید. این مورد بهتر است یک مشاوره قبل از ازدواج مشورت کنید.

آیا بی اهمیت دانستن خطر خیانت منطقی است؟

حتی زمانی که روابط شما همسرن را عالی تصور میکنید، دلیلی ندارد نشانه هایی که حاکی از سرد شدن رابطه زناشویی و عاطفی زندگی شماست را نادیده بگیرید. هر صورت شما ید نسبت به تعاملات زندگی مشترک خود هشیار و حساس شید. صرفا اینکه شما قضاوت کنید که همسر من به هیچ وجه اهل خیانت نیست گارانتی و ضمانت مناسبی برای نادیده گرفتن خلاء های زندگی نیست.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


اهمیت کمبود های عاطفی بروز خیانت چیست؟

خلاء های عاطفی بروز خیانت زندگی زناشویی نقش مهمی را ایفا میکند. هنگامی که یکی از طرفیت رابطه زندگی مشترک رفرهایی مانند:

 • بی تفاوتی
 • بی توجهی
 • روابط سرد جنسی و عاطفی

را داشته شد، قطعا طرف مقابل از بودن چنین زندگی احساس ناامنی میکند. این گونه مواقع حس اعتماد  به راحتی از بین میرود و از طرف دیگر رفر هایی مانند اینها بیشتر میشود:

 • چک کردن رفر های همسر
 • شک کردن مورد رفر های غیر شفاف
 • بی اعتمادی مورد نیات همسر

  بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


تصورات ناست مورد خیانت چیست؟

مسفانه افرادی که گیر مشکل خیانت می شوند آن چنان مانده و سرگشته میشوند که گاهی به غلط فکر میکنند بعضی رفر ها و گفته ها، عادی یا از طرف دیگر غیر عادی است. یا از افرادی طلب یاری و هم فکری میکنند که نه تنها از کار آنها گره ای ز نمیکنند بلکه مشکل را نیز پیچیده تر میکنند. بعضی از این تصورات ناست شامل موارد زیر است:

 1. خیانت کردن رفری عادی است که همه آن را انجام میدهند.
 2. برای اوغات وارد شدن یک معشوقه برای بهتر شدن زندگی خوب است.
 3. اگر همسرت به شما خیانت کرد حتما خودت مقصر هستی.
 4. حتما فردی که معشوقه همسر شما شده است از شما زیتر، بهتر و شایسته تر است.
 5. خیانت بهتر است کنار بیاییم.
 6. سکوت راه حل خوبی برای ابراز ناراحتی از خیانت های همسر است.
 7. بهترین چاره کار برای خیانت طلاق است.

 

نقش موقعیت های زندگی بروز خیانت چیست؟

یقینا بروز خیانت موقعیت های زندگی ثیرگذار هستند. به وفور دیده شده است که موقعیت هایی مانند: روابط همکاری، شغلی و اجتماعی که مرز های رابطه عاطفی و وظایف حرفه ای نادیده گرفته شده است، خیانت به راحتی بیشتری فرصت بروز پیدا کرده است. این گونه موقعیت ها توجه به اینکه افراد کم کم به یکدیگر وابسته میشوند، مسفانه بیشتر مواقع صدمه ای که به فرد خیانت دیده وارد میشود، نادیده گرفته خواهد شد. اینجا وابستی عاطفی و شکل گیری یک مثلث عشقی بینش افراد را کور میکند و به همین راحتی عواقب تصمیمات خود را فراموش میکنند. بهتر است اینگونه موقعیت ها را جدی گرفت زیرا نادیده گرفتن آنها عث میشود هم روابط حرفه ای صدمه ببینند و هم تعهدات زندگی مشترک لگدمال شوند.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


نشانه های اولیه خیانت چیست؟

 1. زوجین به یکدیگر سرد میشوند.
 2. وقت گذاشتن برای یکدیگر امری غیر ضروری تلقی میشود.
 3. فعالیت های مشترک کاهش پیدا میکنند.
 4. توجه های بیشتری به اعمالی میگرد که قبلا صورت نمیگرفت.
 5. پنهان اکثر موقعیت های زندگی مشترک بروز پیدا میکند.
 6. تعهدات و مسئولیت های رابطه به حداقل میرسد.
 7. اعتماد رابطه کاهش پیدا میکند.
 8. افراد بی دلیل یا نامتناسب رفر های طرف مقابل تحریک میشوند.
 9. فرد خیانتکار مورد مسائل بی اهمیت بهانه گیر میشود.

پیامد های خیانت زندگی مشترک چیست؟

 • اعتماد به نفس فردی که مرود خیانت قرار میگیرد به شدت کاهش پیدا میکند.
 • افراد حس میکنند دارای کمبود هایی هستنند که فرد دیگری به آنها ترجیح داده شده است.
 • حس رها شدگی عث اضطراب شدید افراد خیانت دیده خواهد شد.
 • احساس نا امیدی و افسردگی شدید.
 • بروز حس تردید مورد توانایی ها نقاط قوت و ارزش های فردی.
 • ایجاد حس بی ارزشی و سرخوردگی فرد خیانت دیده.
 • حس نفرت، اغلب افراد چنان احساس خشم از خیانت وجودشان را فرا میگیرد که از جنس مخالف ممکن است تنفر پیدا کنند.
 • عدم اطمینان از ادامه زندگی مشترک. افرادی که خیانت را تجربه میکنند نسبت به ادامه زندگی تردید پیدا میکنند و نمیتوانند تمام انرژی برای ساختن زندگی مشترک تلاش کنند.
 • ایجاد حس بددلی. بعد از خیانت بی تردید اعتماد کردن و به گفته ها و تعهدات دیگران سخت تر خواهد شد اگر نگوییم غیر ممکن میشود.

   

  سوالات متداول

  هنگامی که به وجود خیانت پی بردیم، چگونه رفر کنیم؟

  بهتر است اینگونه مواقع آرامش خود را حفظ کنید. و اولین فرصت و آرامش بدون رویستی مسئله را همسر خود مطرح کنید

  هنگامی که همسرمان وجود شواهد قطعی وجود خیانت را انکار کرد چگونه رفر کنیم؟

  بهتر است روی مسئله کید نکنیم که تو ید به شواهد احترام بگذاری و آنرا قبول کنی. او راه حل بهتری از انکار پیدا نخواهد کرد. بهتر است بیشتر بر روی کارهای خود تمرکز کنید و به همسرن این نکته را گوشزد کنید ادامه رابطه اینگونه شرایط امکان پذیر نیست.

  بدترین کار هنگام افشای خیانت همسر چیست؟

  ید دقت کنید که برملا کردن اسرار خانوادگی برای دیگران راه حل خوبی برای تنبیه کردن طرف مقابل چیست. اصولا مراجعه به یک روانشناس یا شخص بیطرف راهکار بهتری است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۱۰ Signs Your Spouse Is Cheating 

 

نشانه های خیانت همسر زندگی مشترک چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:58
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 20 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

خیانت چیست ؟ سوالی که همه فکر میکنند پاسخ یکسانی دارد وآنق این مفهوم روشن است که نیازی به تعریف ندارد. این وجود اغلب کسانی که روابط عاطفی و جنسی مرتکب خیانت میشوند اعتقادی به اینکه خیانت کرده اند ندارند. اغلب آنها میگوند یک سوء تفاهم ساده است که میشود به راحتی آنرا حل کرد. ولی آیا واقعا خیانت مفهومی پیچیده دارد؟ اگر بخواهیم به این سوال جواب دهیم هم میتوان به آن پاسخی منفی داد و هم مثبت! اما چرا؟  جواب ید گفت که خیانت حتی اگر ماهیتی روشن داشته شد قطعا شرایطی پیچیده رشد و ظهور میکند. و هر چه این شرایط پیچیده تر شد حل کردن آن مشکل تر خواهد شد. زیرا طرفین رابطه معنای متفاوتی از رخدادی که پیش آمده خواهند داشت.

خیانت به همسر قطعا بدون پیش زمینه بروز کردنش سخت است. بنابراین ید انتخاب شریک زندگی خود و همچنین بیان صریح خواسته های خود کاملا دقت کنید. این زمینه حتما از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


خیانت چیست و چه شرایطی بروز پیدا میکند؟

خیانت شرایطی اتفاق میفتد که روابط زن و شوهر به سردی گراییده شد. حقیقت هنگامی که روابط عاطفی و جنسی افراد دچار اختلال شود میتوان گفت که خیانت به همسر بستر مناسبی برای بروز پیدا کرده است. اما این را نیز ید مد نظر قرار داد که حتی وجود چنین شرایطی دلیل حتمی بروز خیانت به همسر نیست. خیانت به همسر میتواند دلایل متفاوتی داشته شد.

زمانی که روابط عاطفی، روحی، جسمی، تعاملی و گفری افراد بی رمق میشود، این شرایط خانواده دیگر نمیتواند نیاز های عاطفی افراد را مین کند. نبود ساخر مفید خانواده برای مین نیاز های عاطفی و جنسی امکان دارد افراد به دنل جایگزین هایی شند که واقعا مناسب نشند. از طرفی عث شوند به مشکلات اولیه، دسر ها و رنج های بیشتری اضافه شود. از جمله این راه حل های جایگزین نامناسب همین روابط فرازناشویی است. توجه به آنچه بیان شد میتوان گفت خیانت به همسر یک جایگزین نامناسب برای روبط زناشویی است که افراد به یکدیگر تعهد داده اند این روابط تحت هیچ شرایطی روابط جنسی و عاطفی خود را هیچ کس به اشتراک نگدارند#.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


عوامل ثیر گذار بر خیانت چیست ؟

 • وجود دنیاهای متناقض مورد اهداف زندگی مشترک
 • خود خواهی هر دو طرف یا یکی از طرفین رابطه
 • عدم آگاهی مورد عواقب خیانت به همسر
 • طلاق عاطفی
 • وجود روابط ناخوشایند جنسی
 • روبط عاطفی سرد
 • بی توجهی به نیازهای عاطفی و جنسی زوجین نسبت به یکدیگر
 • جستجو روابط جذاب خارج از چارچوب خانواده

خیانت مانند یک کوه یخ است. صد قابل توجهی از آن برای افرد جامعه قابل رصد نیست. آمار رسمی نیز این رابطه وجود ندارد. ولی توجه به مراجعاتی که به مشاوره خانواده صورت میگیرد میتوان گفت حداقل یکی از دلایل مهم مرکه و جدایی زوجین است که قالب عدم تفاهم انجام میشود.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


 

چه خانواده هایی خیانت بیشتر امکان بروز دارد؟

بیشتر خانواده هایی که خیانت روی میدهد، قبلا زوجین از هم طلاق عاطفی گرفته اند و حس طراوت خانه مسفانه به حداقل ممکن رسیده است. زیر به چند ویژگی خانه و خانواده های دارای طلاق عاطفی اشاره میکنیم.

 • حس وابستگی عاطفی افراد کاهش یافته است.
 • جذابیت جنسی رابطه برای زن و شوهر کمتر شده است.
 • بهانه گیری افراد بر سر مسائل گوناگون افزایش میابد.
 • افراد بیشتر وقت خود را بیرون منزل میگذرانند.
 • فعالیت مشترک زوجین حداقل ممکن خود است.
 • افراد از کنار هم بودن احساس لذت نمیکنند.
 • حس اعتماد به یکدیگر بسیار کم شده است.
 • افراد منزل از آرامش خاطر برخوردار نیستند.
 • به ادامه رابطه به دیده تردید نگاه میکنند.
 • مدام به ستی تصمیم خود مورد ازدواج فکر می کنند.
 • اضطراب کودکان خانواده مورد جدایی والدین لاست، زیرا اختلافات والدین را به خوبی حس می کنند.
 • کودکان بیشتر ترجیح می دهند منزل دیگران ، مانند مابزرگ شند.

روند آغاز خیانت چیست ؟

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که شروع خیانت چیست ؟ ید به این توجه کنیم ، عواملی که افراد را بر این میدارد که این روابط خارج از خانواده را توجیه کنند، از کجا سرچشمه میگیرد. اولین مرحله، ید این نقطه نظر گرفت که زوجین به یکدیگر توجه نمیکنند و حرف های یکدیگر را نمیشنوند. همین بی اهمیتی به خواسته های یکدیگر آتش نارضایتی از رابطه را شعله ورتر می کند و به افراد مجال این را می دهد که به  ترک رابطه حداقل فکر کنند. ید بگوییم که بی توجهی به نیازهای یکدیگر رابطه  زناشویی بسیار مهم است. حقیقت فلسفه ازداج و تشکیل زندگی مشترک همین مین نیاز های عاطفی و جنسی افراد است. نتیجه اگر کارکرد خانواده این زمینه از بین برود دیگر بزرگترین دلیل کنار هم بودن افراد وجود نخواهد داشت.

کارهایی که روند فاصله گیری افراد از یکدیگر تسریع می کند چیست؟

 • مطرح نشدن انتظارات افراد از یکدیگر
 • گیری های روتین بر سر مسائل حاشیه ای
 • جایگزین شدن نزاع زناشویی جو آرامش بخش منزل
 • خالی کردن خشم و عصنیب بر سر یکدیگر
 • افزایش توهین و تحقیر
 • ایجاد دیوار سکوت به جای صحبت کردن مورد حل مشکلات
 • خود فرو رفتن و ایجاد یک دنیای ونی منهای همسر
 • تبدیل خانه به یک خوابگاه
 • جدا کردن جای خواب
 • منتقل کردن مسائل بخ خارج از منزل و گرفتن ژست حق به جانب

   


  بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


 

دلایل اصلی خیانت چیست ؟

ید توجه داشته شید که بروز خیانت ربطی به وضعیت مالی، شغلی، طبقه اجتماعی و شرایط سنی ندارد. خیانت به همسر میتواند هر شرایط اجتماعی و شغلی و تحصیلی رخ دهد. البته شرایط بروز خیانت همه خانواده ها  یکسان نیست. ولی این وجود خیانت افزایش نارضایتی از زندگی رابطه مستقیم دارد. یعنی هرچه رضایت از زندگی بیشتر شد احتمال خیانت کمتر است و لعکس هرچه رضایت از زندگی کمتر شد امکان خیانت نیز به همان میزان بیشتر است.

مسفانه افرادی که به همسر خود خیانت میکنند حتی به سلامت روانی خود و همچین آثار کارشان بر امنیت روانی همسر و فرزندانشان توجه نمیکنند. مسئولیت های زندگی خود را نادیده میگیرند و آنها را بی علاقه ای تمام انجام میدهند. ما اینجا سعی میکنیم دلایل بروز خیانت به همسر را تشریح کنیم:

 1. از بین رفتن شور و علاقه اوایل زندگی
 2. کاهش روابط گرم عاطفی
 3. کم شدن جذابین ظاهری و جنسی افراد نسبت به یکدیگر
 4. دلختگی به فردی که فکر میکند او بهترین کسی است که او را ک میکند
 5. جلب توجه همسر به خود
 6. ایجاد یک اعتماد بنفس قوی یا تقویت این ور که من بسیار دوست داشتنی هستم
 7. داشتن اختلالات شناختی که عث می شود فرد نتواند تکانه های خود را کنترل کند
 8. ازدواج های اجری که افراد بر خلاف میل طنی خود همسرشان را انتخاب کرده اند
 9. انتقام گیری یا تلافی کردن رفرهای ناپسند همسر مانند اخلاق بد و یا بدبینی
 10. تنوع طلبی جنسی
 11. جستجوی هیجان و یا تجربه کردن موقعیت جدید
 12. عدم توجه به نیازهای اقتصادی و معیشتی خانواده
 13. کنجکاوی روابط فرازناشویی
 14. تغییر معیار های زندگی مشترک از دیدگاه زوجین
 15. حس سر تر بودن از همسر خود زندگی مشترک
 16. به دنل یک زندگی بهتر بودن از نظر خود
 17. گیری های خانوادگی
 18. تحقق رویاهای زندگی که فرد فکر می کند این زندگی از او یغ شده است
 19. جاه طلبی نیازهای عاطفی و جنسی و تعاملات اجتماعی
 20. وجود حرص و طمع مورد شهوات جنسی

عواقب خیانت چیست ؟

قطعا خیانت به همسر تلخ ترین تجربه ای است که فرد میتواند زندگی مشترک آن را تجربه کند. اما تلخ تر از خود خیانت چیست ؟ از آن تلخ تر آن است که فرد خیانتکار صدد توجیه خیانت خود شد. مثلا بگود تو این کار  را کردی که من مجبور به خیانت شدم. نتیجه اگر تقصی توست اگر من خیانت کردم!

بهتر است موقع برملا شدن خیانت رفر خود را توجیه نکنید و مسئولیت کار خود را بپذیرید  برای ضمانت دادن به شریک زندگی خود مبنی عدم تکرار خیانت به همسر اعلام آمادگی کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


 

سوالات متداول

خیانت به همسر آیا راه حل قطعی دارد؟

ایا میدانید خیانت به همسر چیست؟ خیانت به همسر رفری است که نتیجه خلاءهای فردی و بین فردی رابطه بروز میکند نتیجه حل شدن آن نیز گروه بر طرف شدن همین خلاء های عاطفی است.

خیانت عاطفی عوارض بیشتری دارد یا خیانت جنسی؟

خیانت به همسر چه جنسی شد، چه عاطفی عوارض سهمگینی بر رابطه و اعتماد افراد دارد و بهتر وبدتر ندارد.

بزرگرترین چیزی که رابطه زوجین دچار صدمه میشود چیست؟

قطعا بزرگترین زنده روابط زوجین اعتماد است. و ساختن آن نیز زمان بسیاری را خواهد گرفت.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Infidelity: 8 reasons why people cheat and become unfaithful

 

دلایل اصلی خیانت چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 5:05
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 19 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 16
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1176
» بازديد سال گذشته : 1176
» كل بازديد : 14801

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات