مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
4.7 / 5 ( 8 votes )

مشاوره تلفنی کودک (Child telephone counseling) از جمله خدمات روانشناختی است که میتواند به شما ارزیابی کودک ن و مشکلاتش مفید شد. هنگامی که والدین تصمیم میگیرند کودک خود را نزد روانشناس ببرند شاید دچار اضطراب و استرس شوند . زیرا تصمیم مهمی گرفته اند. مشاوره کودک خوب و حاذق از دغدغه های اصلی والدین است. بسیاری از والدین روند مشاوره خانواده آشنایی ندارند. احتمالاً مورد اینکه متخصص بهداشت چه سوالاتی مورد کودک آنها میپرسد ابهاماتی دارند. مشاوره کودک تلفنی امروزه جامعه ما میتواند بسیار راهگشا شد؛ زیرا مسئولیت کودک بسیار سنگین است و ما ید کودک را برای زندگی آینده آماده کنیم. مشاوره کودک تلفنی یا مشاوره کودک آنلاین (Online child counseling) دسته مشاوره غیرحضوری قرار میگیرد. مشاوره غیرحضوری یا آنلاین بسیار مهم است که فرد مشاور تجربه لایی داشته شد؛ زیرا مشاوره آنلاین امکان معاینه لینی وجود ندارد.

شیوه تربیت صحیح کودک چیست؟

مهمترین و کلیدی ترین نقش  تربیت کودک ، ک مناسب از خلق و خوی کودک است. یافت این موارد میتوان به بروز استعداد و نبوغ او پی برد. این یک واقعیتی است که تمام والدین دوست دارند،  فرزندشان تربیت و مورد احترام دیگران شد. کودکی که به راحتی میتواند دیگران تعامل داشته شد. ادب است و به دیگران احترام میگذارد و دیگران هم متقابل به او احترام میگذارند. تعریف تربیت صحیح چیست؟ به آموزش رفرهای خوب و مقابل نشان دادن رفرهای بد و غیر قابل پذیرش، و پیروی از قواعد و روش های خوب برای زندگی را تربیت میگویند. طبق تعریف، تربیت کردن خیلی ساده به نظر میرسد، اما همین فعل ساده، والدین را به دشواری های زیادی گرفر میکند.

قبل از اینکه والدین بخواهد کودک خود را به روشی صحیح تربیت کند ید ویژگی های خو را مورد بررسی قرار دهد. طبق نظر روانشناسان والدین به سه دسته زیر تقسیم میشوند:

 • والدین دیکتور
 • والدین رها
 • والدین مقت

شناسایی رویکرد والدین تربیت کودک

بعد از شناسایی اینکه والدین کدام دسته بندی قرار دارند، میتوان روش هایی، ویژگی های کودک خود را شناسایی کنند روش تربیتی خاص آن کودک را آغاز کنند. والدین دیکتور والدینی هستند که خواسته های مشخصی از کودکان خود دارند. اما به احساسات آنها توجهی ندارند. یعنی زمانی که خواسته هایی دارند به فرزند خود میفهمانند که من پ یا ما تو هستم، پس هر چه من میگویم همان است. این روش اصلا مورد یید مشاور تربیت کودک نیست.والدین رها هم به احساسات فرزند خود خیلی توجه میکنند و توجه بی حد به این موضوع دارند که این هم مورد یید کارشناسان تربیت نیست. مقابل والدین مقت هم خواست های واضحی دارند و هم به احساسات فرزندشان توجه دارند، و هم مقابل کودکان از انعطاف بیشتری برخوردار هستند. پس ید به رفر والدین توجه داشته شیم که قرار است چگونه فرزندشان برخورد کنند.

شیوه های تربیتی کودکان

بگذارید کودک خودش نتیجه کارش را ببیند اینکه شما برایش سخنرانی کنید. مثلا اگر اسب زی خود را شکست به جای سخنرانی و یا احیانا تنبیه، برایش نظر بگیرید،  به او غیر مستقیم بفهمانید که دیگر نمیتواند اسب زی خود زی کند. گاهی اوقات میتوان از محرومیت برای تربیت استفاده کرد. این روش زمانی به کار میاید که فرصت توضیح ندارید و یا از قبل این کار را نکرده اید.

این کار میتوانید ناپسندیده بودن کار را به او گوشزد کنید. یکی دیگر از روش های تربیتی تکنیک جداسازی است. این روش زمانی کارایی دارد که کودک بفهمد عملی را چه اندازه عمدی انجام داده است. کارشناسان معتقد هستند که این روش از دو سالگی به بعد موثر است. این روش مثلا کودک به مدت ۴ دقیقه از حضور کنار پو ما محروم میشود و جداسازی انجام میشود. شایان ذکر است این مدت نید طولانی شود، زیرا همین محرومیت میتواند اثرات مخرب دیگری داشته شد.

زمانی که قصد دارید کودک خود را تربیت کنید به او احترام بگذارید . اگر هم عصنی هستید از او عذر خواهی کنید. کودکانی که از پ و ما خود احترام ببینند بیشتر به آنها حترام میگذارند. هر شیوه تربیتی  اگر عجولانه و بدون صبر و حوصله شد،  نتیجه نخواهد داد. اگر یکی از این روش ها  نتیجه نگرفتید ناراحت و ناامید نشوید و آن را ادامه دهید. قوانینی که خود آنها را تعیین کرده اید هرگز زیر پا نگذارید و هرگز مقابل افراد دیگر از رفرهای ناهنجار کودک خود  صحبت نکنید. وقتی کار ناشایستی انجام داد بکار گیری روش های ست تربیتی، انجام کار ست را به او آموزش دهید.

 

چگونه میتوان به سرسخت بودن کودک تربیت پی برد؟

اگر کودکن تربیت مصمم و یا سرسخت شد شما ابتدا این را بصورت طبیعی متوجه میشوید. این را بدانید اگر بتوانید کودک را مسیر ستی قرار دهید و روش تربیتی صحیحی برای او بکار ببندید و روحیه‌ی فرزندن را هم نشکنید، می‌توانید فرزندن را به‌گونه‌ای تربیت کنید که زندگی به جات لایی از زندگی فردی و اجتماعی برسند. بچه‌های سرسخت غال انگیزه هستند، به همین دلیل از همان کودکی برای رسیدن به خواسته هایشان تلاش میکنند. تربیت صحیح کودک می‌توانید به او کمک کنید زندگی‌اش به موفقیت برسد. به کار بردن شیوه‌های تربیتی بدون نظر مشاوره و یا از روی منابع فاقد ارزش وبصورت کورکورانه هیچ کمکی به شما نمی‌کند و فقط کودکن را از شما دور می‌کند وعث می‌شود شما و فرزندن از هم دور شوید.

از کودک انتظارات معقولانه داشته شید

بعضی از والدین می‌خواهند فرزندشان به تمام حرف های آنها گوش دهد و از آنها اطاعت کند. این والدین هر چه بیشتر سرسختی فرزندان روبرو میشوند بیشتر بر عصنیت و خشم خود اضافه میکنند. روش‌های تربیتی دیکتور گونه برای این کودکان موثر نیست. این روش کودک از اینکه شما تلاش می‌کنید حرف خود را به کرسی بنشانید احساس خوبی را ندارد و چون شما نمیگذارید احساس خود را بیان کند شما زاویه پیدا میکند. این مسیر نید به گونه ای عمل کنید که کودک احساس کند یک جنگ شما قرار دارد.والدین ید کوشش خود را به خرج دهند که برای کودک خود یک والدین مقت شند.

بنابراین ید از روش تربیت سختگیرانه دوری کنید.  به‌طور کلی این روش یک روش دیکتور گونه است که آن والدین تلاش می‌کنند خواسته های خود را به هر قیمتی بر کودکان خود غلبه کنند. اما مقابل روش مقنه روشی است که هم والدین قوانین خود را دارد و خواسته هایش را بیان میکند و هم به احساس و علایق فرزند خود احترام میگذارد. این روش تمام کارهایی که توسط والدین انجام میشود به نفع کودک است و فرقی تربیت کودک فرزند دیگرشان نیست.

تربیت کودک از نظر اسلام

اولین مراحل تربیتی کودک از همان ابتدای تولد شکل میگیرد. اگر این تربیت ابتدا اصول همراه شد میتواند تضمین آینده خوبی برای فرزند شد. حضرت امام علی علیه السلام میفرمایند: از حقوق پ و ما این است که نامی نیکو برای فرزند قرار دهند و به او قرآن بیاموزند و به خوبی او را تربیت کنند.

بدون تردید بهترین روش تربیتی برای کودک روشی است که به حقیقت انسان احاطه و از آن آگاهی داشته شد . بهترین روش تربیت را میتوان قرآن جست و جو کرد.  خداوند آیه ۹ سوره اسرا میفرمایند: «إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یِهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ وَیُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ الَّذِینَ یَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا کَبِیرًا؛ قطعا این قرآن که خود پایدارتر است راه مى‏‎نماید و به آن مؤمنانى که کارهاى شایسته مى‏‌کنند مژده مى‏‌دهد که پاداشى بزرگ برایشان خواهد بود».

عمد چه مسائلی مشاوره تلفنی کودک مطرح میشود

مراجعان مشاوره تلفنی کودک مسائل اضطراری روبرو هستند. پس زمانی که افراد برای مشاوره آنلاین به دنل بهترین مرکز مشاوره هستند. میخواهند کمترین زمان به پاسخ سوالات خود برسند. زمان مشاوره تلفنی شنه روزی بسیار ضروری است  و مخاطن ید امکان دسترسی به بهترین مشاور کودک را داشته شند. امروزه به دلیل اینکه والدین بیشتر مواقع هر دو شاغل هستند کمبود وقت مواجه هستند. این صورت مشاوره کودک آنلاین از نظر صرفه جویی زمان بسیار جذاب است. از همین روست که افراد زیادی به دنل آس مراکز مشاوره کودکان میشند.


بیشتر بخوانید:  اختلال خواب کودکان


 

مشاوره کودک تلفنی

مشاوره کودک تلفنی مییست از روانشناس کودک تخصص مربوط به اختلالات کودکان بهره گیرد. مرکز مشاوره کودک میتواند بعد از ارزیابی ، جزوه های آموزشی اختیار والدین قرار دهد . این جزوه ها ارزیابی کودک شما بسیار راهگشاست . همچنین به شما ایده های زه ای میدهد که چگونه مشکلات را مدیریت کنید . مشاوره کودک مشکلات متنوعی مطرح خواهند شد. مشکلاتی مانند سازگاری رفری ، احساسی ، هیجانی ، خانوادگی و مسه و … . هنگامی که از مشاوره کودک تلفنی استفاده میکنید متخصص مربوط به مشکل شما فهرستی از نگرانی های شما مورد کودکن را لیست میکند . این کار به روشن شدن مشکل کودک بسیار کمک میکند . از همه مهم تر اینکه ارزیابی کودک را سریع تر و سهل تر خواهد کرد . روند مشاوره کودک موجب صرفه جویی وقت و هزینه خواهد شد .

حوزه های که یک مرکز مشاوره کودک تلفنی به آن ورود میکند

مرکز مشاوره کودک حوزه های زیر را مورد توجه قرار خواهد داد :

 1. حال حاضر بیشتر از چه چیزی مورد کودکن نگران هستید ؟ توضیح شما به اینکه مشکلات از کجا شروع میشوند به روانشناس کودک برای پیدا کردن راه حل بسیار کمک میکند. اگر فکر میکنید مشکلات خیلی زودتر از سن کودکن بروز کرده حتماً این مورد را مشاوره کودک مطرح کنید . بهتر است قبل از مشاوره کودک تلفنی ، مشکلات فرزند خود را لیست کنید سپس متخصص روانشناس کودک .
 2. مرکز مشاوره کودک تلفنی مییست سرفصل های اصلی که کودک دچار مشکل شده است را مشخص کند. حوزه هایی مانند مشکلات پزشکی ، هوش ، رشد عقلی ، رشد حرکتی ، اضطراب ، افسردگی و نافرمانی و … .
 3. ممکن است والدین نگرانی هایی داشته شند که نتوانند روانشناس کودک به راحتی بیان کنند . مرکز مشاوره کودک این زمینه ید بسیار هوشمند و دقت عمل کند . چرا که این امور اغلب مربوط به مشکلات خانوادگی است که رفر فرزندان موثر است و والدین نمیخواهند دیگران بفهمند . از جمله این مشکلات شاید مشکلات زناشویی یا مصرف مواد شد . اما والدین ید بدانند که متخصص کودک ید از این مشکلات مطلع شد بتواند کمک کند.
 4. مرکز مشاوره کودک بهتر است از اطلاعات معلمان نیز بهره گیرد . مورد رفرهایی که مسه صورت میگیرد اطلاعاتی کسب و ثبت شود. مشاوره کودک تلفنی، مصاحبه لینی والدین مهم ترین جزء ارزیابی مشکل کودک میشد . این موضوع ید از جانب روانشناس به دقت صورت پذیرد.

 

مرکز مشاوره کودک تلفنی

مشاوره کودک تلفنی آویژه به این نتیجه رسیده است که ید اطلاعات جامعی مورد کودک و خانواده جمع آوری کند. این روند برای هر اختلال تمامی این اطلاعات را ید زیرورو کنند. متخصصان مرکز مشاوره تلفنی کودک آویژه از این طریق میتوانند شدت مشکلات را تعیین کنند. اختلالات دیگر را یا منتفی یا ممکن بدانند . همچنین بررسی کنند برای رفع این مشکل چه ید کرد. مرکز مشاوره تلفنی کودک آویژه از والدین تقاضا میکند ارزیابی های پزشک و مشاوران مسه را اختیار این مرکز قرار دهند. این موضوع به ک روشن تر و بهتر مشکل بسیار یاری میرساند.

مشاوره کودک تلفنی سعی میکند روند ارزیابی مشکل شما ابهاماتی قی نماند . مورد هوش ، زن ، توانایی حرکتی و ذهنی ، و تحصیل سوالات جامعی از شما خواهد شد . از شما تقاضا داریم آنها را دقت و وسواس پاسخگو شید . مصاحبه هایی که مشاوره کودک تلفنی آویژه صورت میگیرد بخش ضروری مصاحبه شما ، یعنی پ و ما است . هیچ فرد دیگری مانند شما سابقه ارتط، وقت و اطلاعات از کودک شما ندارد.

مشاوره خانواده

مشاوره تلفنی کودک، مصاحبه هر یک از والدین را امری ضروری میداند . چرا که هر کدام از والدین دیدگاه منحصر به فردی ره کودک خود دارند . حضور و صحبت خواهران و براان ضروری نیست . اما اگر متخصص کودک، لازم بداند ممکن است خواست حضور آنها را داشته شد . بسیار مهم است که مشاوره تلفنی کودک، شما کمتر خجالتی شید و راغب به همکاری روانشناس شید . هر چه بیشتر به متخصص روانشناسی کودک اطلاعات ست و بیشتری بدهید ک و تشخیص دقیق تری از مشکلات فراهم خواهد شد .

مرکز مشاوره تلفنی کودک ، متخصص کودکان احتمالا میخواهد شما مثال هایی مورد رفرهای دسر ساز کودک خود بیاورید . تجربیات مشاوره خانواده نشان داده است که کودکان دچار مشکلات رفری برابر پ بهتر از ما عمل و رفر میکنند . خواهشاً شما ید این نکات را روانشناس کودک میان بگذارید . این بدین معنی نیست که تربیت کودک شما کارایی ندارد . یا اینکه شما والدین خوبی نیستید .

مشکلات فرزند شما چیست؟

مرکز مشاوره تلفنی کودک لازم است که مورد سابقه ی رشدی و پزشکی فرزند شما اطلاعاتی کسب شود . همچنین صحبت هایی ره سابقه تحصیل فرزندن انجام خواهد شد . همچنین یک مسئله مهم این است که نگرانی معلمان مورد مشکلات فرزند شما چیست . روی هم رفته این اطلاعات جامع پازلی است که قرار گرفتن کنار هم مشکلات کودک شما ، راه حل پیدا خواهد کرد .

مرکز مشاوره کودک مورد کودکان مییست ارزیابی های زیر را انجام دهند :

 • مشکلات رفر منزل (Home behavior problems)
 • مشکلات هیجانی منزل (Emotional problems at home)
 • مشکلات سازگاری مسه (Compliance problems at school)
 • مشکلات تعامل همسالان (Peer interaction problems)

 

بررسی اختلالات کودکی مشاوره کودک تلفنی آویژه شامل :

 • اختلال نافرمانی
 • اختلال سلوک (Conduct disorder)
 • اختلال بیش فعالی و نارسایی توجه (Hyperactivity Disorder)
 • اختلالات اضطرابی (Anxiety Disorders)
 • اختلالات افسردگی (Depression disorders)
 • اختلالات دو قطبی (Bipolar disorder)
 • موقعیت شناسی مورد کودکان

زمانی که کودکان از مشکلات روحی و عاطفی رنج میبرند؛ بهتر است هرچه زودتر به متخصص کودکان مراجعه شود. این ساده ترین کاری است که والدین میتوانند انجام دهند. هنگامی که والدین مورد سلامت روانی کودکان خود نگرانی دارند محتمل ترین گزینه این است که دوسن، نزدیکان یا سایر اعضای خانواده مورد این مشکل د دل کنند. اکثر مواقع آشنایان توصیه ای که میکنند این است که آرام شید و خونسردی خود را حفظ کنید. این توصیه گاهی اوقات میتواند خوب شد البته خیلی وقتها خوب نیست.

چه زمان هایی والدین ید رمورد کودک خود کاری انجام دهند :

پر واضح است زمانی که فرزند شما دچار مشکلات جدی عاطفی و جسمانی است صبر کردن به هیچ وجه گزینه مناسبی نیست. موقعیت های زیر حتما به مرکز مشاوره کودک تلفنی مراجعه کنید.

اختلالات خوردن کودکان:

حتما به این نکته توجه کنیدکه هرچه اختلال خوردن بیشتر طول کشیده شد و کودک هر چه زمان بیشتری را این بیماری سپری کرده شد، بهبود این مشکل دشوارتر خواهد شد. والدین مییست این مسئله را جدی بگیرند زیرا مان فوری این اختلال ممکن است جان کودک شما را نجات دهد.

ریخچه خانوادگی کودک :

ید به این نکته واقف شید که اگر سابقه بیماری روانی و هیجانی خانواده شما وجود دارد یا عضوی از اعضای خانواده شما به این مشکل دچار است. این احتمال وجود دارد که کودک شما نیز معرض اختلال و یا پیشرفت آن بیماری قرار دهد. این نکته برای والدین بسیار مهم است که این موضوع را جدی گرفته و آن را سرسری نگیرند.

هنگامی که کودک به خود صدمه میزند:

اگر مواردی مواجه شدید که کودک شما به خود صدمه وارد میکند، به هیچ وجه این موضوع را ساده نگیرید. حتی اگر خودش به شما بگوید این اولین ری است که این مورد پیش میاید. این موقعیت به سرعت ید به کودکن کمک کنید. این رفر خطرناکی است که از کودک سر میزند. ممکن است این ریشه روش کودک شما برای حل کردن تنش های روانی اش شد. مورد اینکه زمانیکه کودکن به خود صدمه وارد میکند ید اطلاعات بیشتری کسب کنید. زیرا ممکن است این روشی دائمی برای فرزند شما آینده شود. را ه حلی برای حل و فصل کردن تنش های روانی! اگر این مشکل تثبیت شود قطعا مان آن این هنگام بسیار دشوارتر خواهد شد.

 

چه مواقعی ید مورد کودک خود صبر کنید :

برخی از رویداد های زندگی شما میتواند عث ایجاد تغییرات مهمی فرزندانن شود. این موقعیت ها بی تردید کارکرد های اصلی فرزند شما را تحت ثیر قرار خواهد داد. موقعیت هایی نظیر :

 • طلاق والدین
 • تغییر مسه
 • تولد یک فرزند جدید

اینها همه میتوانند ثیرات منفی بر رفر کودک شما بگذارد. این رخداد ها گذشت زمان سپری خواهند شد. البته که نید گفت این مشکلات را زمان حل خواهد کرد. بی شک شما ید این موقعیت ها ید توجه ویژه ای به فرزند خود داشته شید. مراجعه به فوق تخصص روانشناسی کودک اینجا میتواند به شما و خانواده ن یاری برساند. البته برای اینکه گفته شود رویداد هایی که شرح آنها رفت بر رفر کودک شما ثیر داشته است و مشکلاتی را پی دارد ید یک سری معیار ها برآورده شود. برای اینکه بخواهیم اختلالی را به کودک نسبت دهیم ید این رفرهای مشکل دار برای چند هفته یا چند ماه ادامه داشته شد. بعضی اوقات بهتر است شما بنشینید و تنها صبر پیشه کنید.

چه مدت بهتر است شما صبر کنید؟

این موضوع که من به عنوان پ یا ما چه مدت رفر های نگران کننده فرزند خود را زیر نظر داشته شم ؟ به فاکتور ها و عوامل متعددی ز میگردد. اینکه فرزند شما چند سال دارد، چه خلق و خویی دارد و چه محیطی بزرگ شده است.

مشکلات رفری

زمانی که رفرهای کودک شما مشکلات و دسرهای متعددی را برای خانواده شما به همراه آورده است و از طرفی دیگر رفرهای او مسه نیز مشکل آفرین و دسرساز است. این زمان حتما از مشاوره کودک بهره بگیرید. این موقعیت را دست کم نگیرید. اینها میتوانند مشکلات جدی ای شند که به سرعت سایر زمینه های زندگی شما را نیز مختل کنند. هنگامی که بر فرض مثال کودک شما رفرهای مشکل آفرین دارد قطعا انرژی شما را خانه میگیرد چه شما نقش همسر را ایفا کنید چه نقش شوهر. این موقعیت اگر به راه حل توجه نشود مشکلات بر روی هم انشته میگردد. عواقبی که این مشکل برای خانواده دارد بسیار جدی است. مانند اینکه خلق و خوی زوجین تنگ تر میشود. انعطافی آنها نسبت به مسائل کاهش می یابد. نتیجه ممکن است گیری زناشویی ایجاد شود.

منطقی فکر کنید

حال خوب که بنگرید، میبینید چارچوب خانواده مسائل منفک از همدیگر نیستند. روابط اعضای خانواده هم آمیخته است. مهم ترین مسئله این است که این مشکلات را بدون راه حل رها نکنید. ممکن است این مشکل به حدی بغرنج شود که پ و ماها حالت ماندگی پیدا کنند. این موقعیت اشته بزرگ این است که زن و شوهرها، یکدیگر را به دخیل بودن مشکل، متهم کنند. همسر ممکن است به شوهرش بگوید که بی توجهی های تو دلیل این مشکل بوده است. شوهر نیز این موقعیت احتمال دارد منطقی فکر نکند و جایگاه دفاع از خود برای مثال بگوید که اگر وقت خود را بیشتر صرف فرزند خود میکردی، عاقبت کار این چنین نمیشد.

 

رفرهای نامتعارف کودکان

رفرهای نامتعارف کودکان مانند: خشم انفجاری یا سایر رفرهای خطرناک میتواند ریشه سرخوردگی روحی، اضطراب و افسردگی داشته شد. این صورت مراجعه به مرکز مشاوره تلفنی کودک بسیار ضروری است. زمانی که شما پی میبرید مشکلات از حالت عادی خارج شده است بدون همفکری کاری را انجام ندهید. حل کردن این مشکلات نیازمند تخصص است. برای همین بهتر است به دنل مشاوره کودک خوب شید.

اولین اولویت این است که بفهمید پشت رفرهای کودک شما چه چیزی قرار گرفته است؟ ریشه رفرهای نامتعارف کودک ن کجاست؟ این بسیار مهم است که تشخیصی تخصصی گذاشته شود. مرکز مشاوره تلفنی کودک یکی از مسائل مهم این است که وقتی کودکان سروکار دارید فرصت تشخیص، آزمون و خطا نیست. مشاور کودک ید دقیق ترین تشخیص را انجام دهد و بر مبنای آن راهبردهای مانی را ارائه دهد. همچنین منطبق آن الگوهای آموزشی را به والدین ارائه نماید. اگر این موارد موفقیت پیش برود رفرهای ناهنجار کودک مهار میشود. اما اگر شکست بخورد ممکن است عوارض آن کل ساخر خانواده را تحت الشعاع قرار دهد.

روانشناسی آنلاین کودک

اگر رفرهای کودک از کنترل والدین یا سایر افراد مانند: آموزگاران و معلمان خارج شود نشانه این است که شما به مشاوره کودک تلفنی نیازمند هستید. مرکز مشاوره کودک تلفنی میتواند یک گزینه بسیار مناسب شد شما خدمات مانی را به سرعت یافت کنید. مشاوره روانشناسی آنلاین البته میتواند شما را به صورت غیرحضوری مشاور کودک آشنا نماید و مقدمه ای برای تشخیص اختلال کودک شد. همچنین از این طریق میتوانید مراجعه حضوری را نیز از قبل تنظیم کنید. متخصصانی که میتوانید آنها زمینه مسائل کودک مشورت کنید شامل مددکار اجتماعی، متخصص کودکان، روانپزشک و مشاوره روانشناس کودک است. مشاوره این افراد میتواند به تشخیص و مان اختلالات رفری کودک شما کمک کند.

مشکلات و مسائل عاطفی

زمانی که میبینید یک کودک برای یک دوره طولانی مدت به صورت غیرمعمول مضطرب است، سراسیمه و نگران به نظر میرسد و زن بدن او بسیار غمگین است از طرفی توانمندی ها و کارکردهای کودک متناسب سن او نیست و اختلالاتی دارد. بهترین گزینه این است که حتما این مسئله را متخصص کودکان میان بگذارید. هنگامی که کودکی را مشاهده میکنید که به صورت جدی مضطرب و افسرده است اینگونه به موضوع نگاه نکنید که او فقط از مشکلات هیجانی رنج میبرد حقیقت او بخشی از کودکی خود را از دست داده است. لحظات خوبی که میتوانست برای رشد روحی و روانی خود داشته شد، مسفانه ناپدید شده است.

اگر شما میخواهید به این کودکان کمک کنید بهترین و ضروری ترین کار این است که هر چه زودتر به کمک او بشبید زیرا اگر این اتفاق نیفتد؛ قطعا این کودک آینده از نظر توسعه و پیشرفت فعالیت های اجتماعی، تحصیلی و شغلی پشت سر همسالان خود قرار خواهد گرفت. قطعا نمیتواند متناسب استعدادهای خود پله های ترقی را طی کند. ضروری است که مشکلات را قبل از اینکه به کلافی سرگم تبدیل شده شند پیگیری کنیم. شاید شما هم شنیده شید که پیشگیری بهتر از مان است؛ اما بهتر است اگر شما نقش والدین را دارید نگذارید که این جمله فقط حد یک حرف قی بماند. کودکانی که افسردگی و اضطراب زندگی میکنند نسبت به همسالان خود احتمال بیشتری وجود دارد که روش های مضر و ناستی را برای رفرهای خود دنل کنند.

 

اختلالات شخصیت کودک

نظر بگیرید کودکی که بسیار مضطرب است قدم اول مشکل شاید این شد که نمیتواند بدون والدین خود بستر به خواب برود. اینجا شاید والدین عصبی شوند و از اینکه فرزندشان نمیتواند به تنهایی بخوابد کلافه شده شند یا از طرفی ممکن است آنها این مشکل را جدی نگیرند و به این فکر کنند که فرزندشان به آنها وابسته است. همچنین به این فکر کنند که این وابستگی نتیجه ای جز دلبستگی ندارد و این رفر هم که عادی است پس مشکلی وجود ندارد. اما این را نظر بگیرید اگر این رفر ریشه یابی و اصلاح نشود ممکن است این کودک آینده نتواند همسالان خود تعامل برقرار کند. نتواند حتی یک مسافرت دوسن خود داشته شد یا نتواند برای زندگی خود شریک مناسب انتخاب نماید.

زیرا این کودک مسئله ترس از جدایی از والدین خود به بن بست خورده است و از این بن بست خارج نشده است. کودکانی که شخصیت اجتنابی بزرگ میشوند و رشد می یابند به نوجوانانی تبدیل میشوند که هویت و زندگی اجتماعی آنها حول مسائلی شکل میگیرد که از آنها نگرانی دارند و سعی میکنند اجتناب از آنها ترس خود را سرکوب کنند. اگر شما تصمیم دارید صبر کنید مشکلات خود به خود حل شوند یا کسی پیدا شود که به شما این زمینه کمک کند بدانید که مشکلات کودک شما اینگونه بهبود نمی یابد. این زمینه شما ید بر رفرهای کودک خود نظارت داشته شید و این زمینه اطلاعات ارزشمندی را کسب کنید. این اطلاعات میتواند گام هایی برای رسیدن به راه حل نهایی برای کودک شما شند.

مشکل را نادیده نگیرید

کاری که نید انجام دهید این است که نید مشکل را نادیده بگیرید و به خود بگویید که چیز مهمی نیست. برخورد کودک خود ید به صورت مشترک همسرن عمل کنید. او مسائل را مطرح کنید و از او مشورت بخواهید. هیچگاه به این فکر نکنید که مسائل و مشکلات کودک خود را به تنهایی به دوش بکشید. چه به این خاطر که فکر کنید همسرن ک ستی از مشکلات کودکن ندارد یا به این خاطر که ژست یک آدم فداکار را بگیرید که میخواهد مشکلات را به تنهایی حل کند و دسرهای کودک را به همسر خود منتقل نکند.

بیشتر موارد ممکن است والدین ک متفاوتی از مشکلات فرزندان شان داشته شند. ولی این نید دلیلی شد از اینکه مشکلات کودک شان را یا به تنهایی به دوش بکشند یا به دوش دیگری بیفکنند. یکی از اشتهاتی که خانواده ها انجام میدهند و جلسات مشاوره خانواده به وفور مشاهده میشود این است که خانواده ها، والدین نقش پلیس خوب و بد را ایفا میکنند. به طور مثال همسر، رفر کودک را زمینه ای منع میکند اما شوهر آن را مهم نمیداند یا لعکس. مراجعه به مشاوره خانواده برای مشکلات کودک راه حل خوبی است اما والدین نید نقش فعال خود را این زمینه فراموش کنند. آنها ید به صورت آگاهانه و فعالانه برای حل مشکلات فرزندان خود برنامه ریزی نمایند.

آموزش والدین مشاوره کودک تلفنی

مراکز مشاوره کودک تلفنی ید آموزش های گوناگونی برای والدین نظر گرفته شود آنها این مهارت ها بتوانند مشکلات کودک خود را مدیریت کنند. مهارت هایی که لازم است والدین آنها آشنا شوند شامل :

 1. آموزش والدین برای مدیریت کودک مکانهای عمومی
 2. آموزش والدین برای پیش بینی کردن رفر های علنی و ناهنجار کودک و کاهش این رفر ها
 3. آموزش والدین به منظور شناسایی موقعیت هایی که عث بروز بد رفری کودک میشود. حقیقت منظور فعالیت های عمده ای میشد که بروز رفر های ناهنجار آنها پیش بینی میشود.

ابزار های مورد نیاز این مرحله از آموزش والدین :

 1. بروشور برای آموزش والدین
 2. پیش بینی مشکلات و مدیریت کودکان مکان های عمومی
 3. پرسشنامه موقعیت خانگی
 4. پرسشنامه موقعیت مسه ای
 5. مقیاس جه بندی اختلالات رفری والد
 6. مقیاس جه بندی اختلالات رفری آموزگار
 7. تکلیف منزل
 8. پیش بینی رفر های مشکل آفرین کودک
 9. وضع قوانین برای کودک البته توجه به ویژگی های کودک و همچنین والدین
 10. برقراری سیستم تشویقی برای اطاعت بیشتر کودک
 11. برقراری سیستمی برای پاسخ به خودسری های کودک
 12. نظارت، توجه، و پاداش به فرمان پذیری کودک

 

مکان های عمومی که نیاز بکارگیری روش های مدیریتی است :

 1. فروشگاه ها
 2. رستوران ها
 3. هنگام سفر اتوموبیل
 4. هنگام مهمانی ها و ملاقات دیگران
 5. مسجد و مکان های مذهبی دیگر

 

مشاوره کودک تلفنی آویژه

مشاوره کودک تلفنی رویه های آموزشی والدین و کودک را به صورت دقیق بررسی کرده بهترین راه حل برای مشکلات و اختلالات کودکان دست پیدا کند. البته مشاوره تلفنی کودک آویژه، مشاوره آنلاین را تنها کافی نمیداند و معتقد است تنها مواقع هشدار و اورژانسی میتواند بسیار راهگشا شد. البته مشاوره آنلاین میتواند کلید آشنایی متخصص کودک شد. این زمینه مشاوره آنلاین کمک کننده به جلب اعتماد والدین است که خود پنسیل این را دارد که به مشاوره حضوری تغییر مسیر دهد.

تجربیاتی که مرکز مشاوره تلفنی کودک آویژه داریم به این نتیجه رسیده ایم که جلسات آموزش روش ژتونی خانگی و محروم سازی از ثمربخش ترین برنامه های آموزشی برای والدین و کودک هستند که ما پیشنهاد میکنیم حتما شما والدین گرامی این برنامه ها را دنل کنید. این ها برنامه هایی هستند که منجر به بهبود معنا داری رفر های اطاعت کردن کودک و کاهش رفر های ناهنجار کودک میشوند.


بیشتر بخوانید:  سوالات تست هوش کودکان


پیش بینی مشکلات مشاوره کودک تلفنی

طرح کردن مشکل خود اهمیت فراوانی دارد که برای رسیدن به راهکارهای مانی نمیتوان نقش آن را انکار کرد. والدین ید جلسات مانی مشکلاتی را که کودک خود دارند را جزئیات دقیق شرح دهند. تشریح دقیق مشکلاتی که آنها آن رو به رو هستند میتواند موضوع کار جلسه بعدی مشاوره را تشکیل دهد. مشکل اصلی مشاوره کودک تلفنی این است که والدین تنها هنگامی که کودک رفر ناهنجار دارد و خودسری میکند به فکر مان و پیش گیری میفتند و هنگامی رفر فروکش کرد اهمیت این مسئله از خاطر آنها محو میشود.

 

زمان برنامه ریزی تغییرات رفری مشاوره کودک تلفنی

این را به یاد داشته شید که زمانیکه شما عصنی و مضطرب هستید بدترین زمان ممکن برای برنامه ریزی جهت حل مشکلات کودک ن است. این موقعیت پ و ما احتمالا بسیار عصنی هستند و همچنین از اینکه نکند رفر های بد کودکشان را دیگران ببینند و احیانا نوع تربیت کردن خود را زیر سوال ببینند نگران و مظطرب میشوند. همه این عوامل دست به دست یکدیگر میدهند مانع از شکل گیری روشی معقول و منطقی و همچنین موثر برای حل مشکل کودک شود. نتیجه پیش بینی مشکلات رفری یکی از اصول و مفاهیم اولیه و اصلی آموزش مدیریت موثر کودکان میشد. این اصول میتواند شامل موقعیت های متفاوتی از موقعیت های مکان های عمومی گرف خانه و مسه شود.

مدیریت موثر بفری های کودک

مشاوره کودک تلفنی آویژه نظر میگیرد که احتمالا والدین میدانند که کودکشان کدام موقعیت بیشتر برانگیخته خواهد شد. رفر های خودسرانه اش چیست و چه نوع مشکلی بروز خواهد کرد. بنابراین اگر والدین وقت بگذارند و برنامه ریزی کنند و این برنامه را برای کودک خود تفهیم کنند میتوانند از بسیاری از رفر های بد کودک خود جلوگیری کنند. شما اینجا والدین گرامی میتوانید برای بهینه کردن برنامه های خود جهت حل بفری های کودکن از مشاوره خانواده استفاده کنید. این نکته بسیار حائز اهمیت است که والدین واکنش سریع و به موقعی برای مدیریت موثر بفری های کودک خود انجام دهند البته قبل از اینکه گذشت زمان توجه دیگران جلب شود.


بیشتر بخوانید:  روانشناسی رنگها کودکان


 

مدیریت اضطراب و سراسیمگی والدین مشاوره کودک تلفنی

مشاوره کودک تلفنی بسیار اهمیت دارد واکنش والدین نسبت به کاربرد روش های مانی و برنامه ریزی برای آنها سنجیده شود. ید به صورت دقیق تعیین شود که والدین اجرای کدام برنامه سراسیمه و نگران خواهند شد. زیرا این نگرانی مانع از اجرای موثر برنامه مانی خواهد شد. برای بسیاری از والدین تشریح برنامه و اهمیت مان موضوع کفایت میکند. مثلا ید توضیح داده شود که توجه، تحسین مستمر و پاداش و تنبیه والدین برای اطاعت پذیری کودکان چق موثر است. اما همچنان والدینی هستند که کنترل اضطراب خود دچار مشکل هستند.

ید به این نکته توجه کرد که هیجانات ناخوشایند والدین چنین شرایطی نتیجه برداشت های منفی و اغلب سرزنش گرانه طی رفر کودک است. والدین ید این اظهارات منفی و انتقادی را بشناسند و آنها را بیانات مثبت و کارساز جایگزین کنند. گاهی والدین از نگرانی شدیدی برخورد مشکلات بفری کودک خود رنج میبرند این موقعیت مشاوره تلفنی کودک آویژه پیشنهاد میکند که حتما این موضوع را مانگر خود مطرح کنید.

سوالات متداول

چگونه کودکان خود را بهتر تربیت کنیم؟

انسان موجودی الگو پذیر است. تربیت سال های ابتدایی عمر کودک روش الگو پذیری شکل میگیرد.  چراکه کودک چند سال نخست زندگی خود، تمام کارهایش را از رفر و عمل پ  ما و اطرافیان برداشت میکند، و تقلید از آنها، کارهایش را انجام میدهد. به همین جهت قرآن کریم آیه ۴۴ بقره می‌فرماید: أَتَأْمُرُون‌َ النَّاس‌َ بِالْبِرِّ وَ تَنسَوْن‌َ أَنفُسَکُم‌؛ آیا مردم را به نیکی دعوت می‌کنید، اما خودن را فراموش می‌نمایید.  آیات ۲ و ۳ سوره صف میفرماید: «یا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ کَبُرَ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ؛ اى کسانى‌که ایمان آورد‌‏اید چرا چیزى مى‏‌گویید که انجام نمى‏‌دهید،  نزد خدا سخت ناپسند است که چیزى را بگویید و انجام ندهید.

چرا تربیت کودک مهم است؟

همان طور که گفته شد تربیت از همان دوران ابتدایی رشد برای کودک حائز اهمیت است بطوریکه اگر پایه های این تربیت ست شد میتوان امید داشت که آینده کودک  از نظر فردی و اجتماعی از جایگاه والایی برخوردار شد.

بهترین والدین برای تربیت کودک چه کسانی هستند؟

بر اساس نظر کارشناسان و مشاوران تربیت کودک بهترین والدین برای تربیت کودک، والدینی هستند که ویژگی والدین مقت را دارا شند چرا که این والدین همانطور که به قوانینی که خود وضع کرده اند پایبند هستند،  به همان صورت هم به احساسات فرزند خود احترام میگذارند. از این نکته هم نید غافل شد که عوامل محیطی هم بر تربیت کودک اثر گذار هستند،  پس والدین ید هم خود را آماده تربیت فرزند کنند و هم شرایط را برای انجام این امور نظر داشته شند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک تلفنی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Center for Child Counseling

 

مرکز مشاوره کودک تلفنی

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 18:15
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 20 | لينك ثابت
5 / 5 ( 2 votes )

ازدواج فامیل یکی از الگوهای ازدواج ایران است . این ازدواج شامل افرادی میشود که چهار نسل گذشته حداقل یک جد مشترک داشته شند . افراد برای این گونه ازدواج ها انگیزه های خاص خود را دارند ، دلایلی اعم از انگیزه های :

 • مذهب
 • نژاد
 • فرهنگ
 • مسائل مالی

انگیزه های افراد از ازدواج فامیل

خانواده های ثروتمند ترجیحشان ازدواج فامیل است . چرا که این کار اموالشان  را ون خانواده خود حفظ میکند . افراد مذهب خاص و یا خانواده های سنتی و مذهبی به دنل کسانی هستند که داخل یک بستر مشترک رشد یافته شند از لحاظ اعتقادات و آداب معاشرت هم به مشکل برنخورند . به همین ترتیب افراد نژاد و فرهنگ های گوناگون هم از این قاعده پیروی میکنند . به عرت دیگر افراد  به خاطر وجود تناسب بیشتر و شناخت مناسبی که از هم دارند روی خوش به این نوع ازدواج نظر می افکنند . ازدواج فامیل مزایا و معایب خاص خود را دارد . اما عواقب وخیم ژنتیکی که بر نسل های آینده میگذارد قابل مقایسه هیچ کدام از مزیت هایش نیست .

ازدواج فامیل نزدیک

ازدواج فامیل نزدیک به معنای ازدواج کسی که او پبزرگ یا ما بزرگ مشترکی _ مثل دختر عمو و پسر عمو ، پسر عمه و دختر دایی ، دختر خاله و پسر خاله و… _ داریم.  به طورکلی رابطه ازدواج ما چیزی تحت عنوان ازدواج بی خطر نداریم . ازدواج هر فرد دیگری خطری ۲ ۳ صدی را شامل می شود ؛ اما ازدواج فامیل نزدیک ایجاد اختلال ژنتیکی ده برابر بیشتر از ازدواج غیر آن است . این همه پیوند خویشاوندی ، بنا به دلایلی که ذکرش رفت ، بسیاری از خانواده ها یکی از معیار های ازدواج به شمار می رود و بسیار حائز اهمیت دانسته می شود . ضرب المثل معروف ” عقد دختر عمو و پسر عمو را آسمان ها بسته اند ” به خوبی مبین ریشه این نوع تفکر جامعه ما است.

ازدواج فامیل دور

ازدواج فامیل دور از لحاظ  مشکلات ژنتیکی ریسک کمتری نسبت به ازدواج فامیل نزدیک دارد . اما این ریسک نسبت به شناخت طرفین بیشتر می شود . ازدواج فامیل به علت نزدیکی خانواده ها و ملاحظاتی که بینشان وجود دارد ، غالً خانواده ها از تحقیقات قبل از ازدواج اجتناب میکنند . چرا که آشنایی قبلی عث ایجاد توقع طرفین شده و انتظار اعتماد بی چون و چرایی پدید می آید . این جا ممکن است چیزی تحت عنوان تحقیقات محلی مصداق توهین و یا بدبینی جلوه داده شود . این همه چه ازدواج فامیل نزدیک چه ازدواج فامیل دور توصیه میشود خانواده ها ملاحظات را کنار بگذارند و بدون پیش زمینه فکری، ست مثل ازدواج   غیر فامیل به تحقیقات قبل از ازدواج بپردازند .

 

شرایط ازدواج فامیل چیست

شرایط ازدواج فامیل را حتی صورت ازدواج فامیل دور نید از یاد برد ! آمار ناهنجاری های ما زادی مثر از ازدواج های خویشاوندی کشور ما بسیار لاست ؛ نید این خطر را دست کم گرفت و یا پشت گوش انداخت . توجه به آمار رو به رشدی که این ناهنجاری ها دارند ید آن را جدی گرفت . هرچند که از قدیم گفته اند پیشگیری بهتر از مان است .

بنابر این از همان ابتدا ید از تشویق جوان ها به این گونه پیوند های خانوادگی جلوگیری کرد . اما اگر علاقه ای شکل گرفته بود و طرفین به این ازدواج اصرار داشتند بهتر است این ازدواج کنترل شده و زیر نظر مشاور صورت بگیرد . خوشبخنه امروزه وجود مراکز مشاوره خانواده و روانشناسی ، این شرایط زیل مشاوره ازدواج برای زوجین فراهم شده است.  بنابراین یکی از مهمترین شرایط ازدواج فامیل مراجعه به افراد متخصص و از همان ابتدا اوضاع را کنترل کردن است .

ازدواج فامیلی چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا و معایب ازدواج فامیل بسیار است ؛ اما از مهمترین واشتراکی ترین مزیت اینگونه ازدواج ها میتوان به مسئله تناسب و هم کفو بودن اشاره کرد . هر چند که این مزیت صد صدی نیست و ممکن است زوجین بعد از زندگی مشترک به این نتیجه برسند که قبل از ازدواج اصلاً هم را نمی شناخته اند . به هر حال توجه به آمار و اطلاعات کسب شده ، میزان طلاق این گونه پیوند های زناشویی کمتر است . البته این مسئله به خاطر سازش و یا هم کفو بودن بیشتر نیست ؛ بلکه بدین خاطر است که اعضای خانواده به خاطر بر هم نخوردن روابط خویشاوندی و ارتطاتی که دارند ، به ریش سفید های فامیل متوسل شده و مانع جدایی زوجین میشوند . مشاوره خانواده این زمینه میتواند به شما کمک نماید .


بیشتر بخوانید:  معایب ازدواج فامیلی


 

ریسک ازدواج فامیل

از طرفی نشان داده شده است که ازدواج فامیل  ریسک بروز اختلالات مربوط به ژن های اتوزومال مغلوب را لا میبرد . این امر عث بروز مشکلات ما زادی میشود . ازدواج فامیل یکی دیگر از مشکلات ازدواج میشد . هر انسانی یکی از ژن هایش را از ماش و دیگری را از پش یافت میکند . بیماری‌های اتوزومی مغلوب ، که اغلب ازدواج فامیل بروز میکند ، هر دو ژنی که به ارث برده ناقص و معیوب است . این حالی است که ازدواج های غیر فامیلی اگر چه یکی از والد ها دارای ژن نا سالم شند ، آن به جنین  نمی رسد. چرا که ژن سالم غالب است و آن به جنین منتقل میشود .

صورتی که ازدواج های فامیلی به علت وجود ژن مشابه ، هر دو ژن ناسالم را منتقل کرده و حتی آن را تشدید میکنند. ازدواج نزدیک ازدواجی است که از نظر فیزیکی، پزشکی و روانی خودش عیب و ایرادهای ارثی را که تمام خانواده ها هست به بچه‌ ها حتی غالب اوقات یک حالت تشدید شده به فرزندان منتقل میکند .

 

ازدواج فامیل را به دقت بررسی کنید

از دیگر مزایا و معایب ازدواج فامیل میتوان به ثیر مثبت این گونه ازدواج ها بر آرواره ها و دندان های کودکان اشاره کرد. آرواره ها و دندان ها چون ترکیب یکسانی دارند ، بچه‌ ها از این نظر نظم و ترتیب بهتری خواهند گرفت . این حال این ازدواج به خاطر عواقب وخیمی که دارد ، اصلاً توصیه نمیشود . غالب اوقات ازدواج های خارج از نژاد فامیلی ، میتوانیم جنبه های مثبتی را که هر دو نژاد از پ و ما وجود داشته و به فرزندان منتقل شده ، ببینیم . از آن جایی که سیستم بدن میتواند میان خوب و بد ژن خوب را برگزیند و ژن سالم غالب و منتقل شونده است ، پس ازدواج های غیر فامیلی میتواند به فرزندان سالم تری از لحاظ فیزیکی و روانی منجر شود .

ازدواج های فامیلی بیماری های اعضای فامیل را به جنین منتقل میکند . اکثر مواقع حتی شدید تر از آنچه که ژن پ و یا ما بوده فرزند بروز و ظهور پیدا می کند. به همین دلیل این نوع ازدواج ابداً توصیه نمیشود. نیج تحقیقات نشان داده است که بیشتر ازدواج های فامیلی به نشانگان داون فرزندان انجامیده . نشانگان داون یک نوع عقب ماندگی ذهنی است که ممکن است دارنده خود را  به بیماری های قلبی مشکلات شنوایی و بینایی و آلزایمر منجر کند . همچنین ازدواج فامیل خطر ابتلای فرزند را به بیماری های ( عصبی – مغزی ، عصبی – عضلانی ، مبولیکی ، خونی ، اسکلتی – استخوانی ، غدد ، پوستی ، قلب و عروق ، اختلالات بینایی) افزایش میدهد .


بیشتر بخوانید: بهترین ازدواج فامیلی


خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج فامیلی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Motives in Marriage

 

انگیزه های افراد از ازدواج فامیل چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 2:25
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 26 | لينك ثابت
5 / 5 ( 4 votes )

چگونگی تربیت پسر نوجوان

پسر نوجوان حدودی احساسات خود گیر میشد . احساساتی که عث میشوند تصمیم گیری های خود کمی دچار مشکل شود . اما هم آمیختن احساسات عث میشود کمی انتخاب به مشکل بر بخورد . واژه نامه ها ، کلمه نوجوانی یا پسر نوجوان به معنای ” روئیدن ، بزرگ شدن و رشد کردن ” است . تمدن های اولیه ، دو مرحله ی بلوغ و نوجوانی را جدا از هم نمیدانستند . کودک همین که قت تولید نسل پیدا میکرد بزرگسال نامیده میشد . امروزه اصطلاح ” پسر نوجوان ” به معنای وسیعتری به کار میرود و شامل رشد بدنی ، ذهنی و اجتماعی است . به گفته پیاژه از لحاظ روان شناختی ، پسر نوجوان این سن به جامعه بزرگسالان وارد میشود . پسر نوجوان به زودی میفهمد اگر چه سطح پایینی از بزرگسالان قرار دارد ولی هم تراز ایشان خواهد بود .

تربیت پسر نوجوان ملزم به صبر و حوصله بسیار است.  زیرا نوجوانی دوره ای بسیار حساس و مهم میشد . که ثیرات آن سال های اول زندگی بیشتر میشد . پسر نوجوان دوره نوجوانی خود دچار تغییرات هوشی بسیار عمیقی خواهد شد . اما این تغییرات میتوانند ابزاری برای تربیت هرچه بهتر نوجوانان شند . بسیاری از افراد معتقد هستند که سخت تر میتوان روحیات و اخلاقیات نوجوانان را شکل داد .  زیرا نوجوانان ، رفر های پرخاشگرانه تری وارد شدن به دنیای بزرگسالان از خود نشان میدهند . اما این سخن پاسخی منفی دارد زیرا مراکز مشاوره نوجوانان اصل های مهمی را برای تربیت پسر نوجوان قرار داده اند . تربیت پسر نوجوان خیلی ید فکر و صبر و حوصله شد .  برای بدست آوردن این قت میتوان از مرکز مشاوره خانواده استفاده کرد .

 

خصوصیات پسر نوجوان سن بلوغ

پسر نوجوان سن بلوغ افکار جدیدی مواجه میشود که میتوان آنها را کنترل کرد . اما بهتر است فرصت تجربه را از آنان نگیریم . کنار فرصت تجربه کردن میتوانید تجربه های خود را اختیار آنان قرار دهید . تربیت پسر نوجوان ید به این مسئله واقف بود که استقلال فردی آزادی بی اندازه و بی حد و مرز فرق دارد . پسر نوجوان سن بلوغ ممکن است کارهای ناشایستی انجام دهد و والدین خود را ناراحت کند . اما والدین رفری مناسب و کنترل شده میتوانند اعتماد خانواده را مین کنند . این امنیت و فرصت را به فرزند خود بدهند اشته خود را جبران نماید و احساس امنیت را تجربه کند .

آموزش دوران نوجوانی

آموزش پسر نوجوان میتواند به صورت عملی و اختیاری امکان پذیر شد . حالی که وی نیازی به آموزش مستقیم نداشته شد . یعنی میتوان انجام اعمالی از پیش تعیین شده قل مسئله ای ، آموزش پسر نوجوان خود را انجام دهید . پسر نوجوان سن بلوغ نیاز به آموزش هایی دارد بتواند جامعه و محیط های بصری ، عاقلانه تصمیم بگیرد . تصمیمات خود را به اشتراک بگذارد اعتماد به نفس خود را افزایش دهد . استفاده از عنصر مشاوره عث میشود بهتر و سریع تر به روند تربیت نوجوان خود برسید . بعضی از روانشناسان رشد و تکامل نوجوانان را به دو مرحله فرعی تقسیم میکنند . نوجوانی اولیه و نوجوانی ثانویه یا بعدی . نوجوانی اولیه به سال های ۱۳ ۱۶ اطلاق میشود . نوجوانی بعدی ۱۸ سالگی است که به آن سن قانونی نیز گفته میشود . دوره نوجوانی دوم دوره بسیار کوهی است .

مشاوره به پسر نوجوان

مشاوره به پسر نوجوان میتواند از طرف یک مشاور حرفه ای و یا حتی یک دوست صورت بگیرد . ولی مشاوره واقعی را به صحبت و راهنمایی ای میگویند که از طرف یک متخصص یا یک مشاور که علم مشاوره مربوطه را دارد ، انجام شود . پسر نوجوان قطعا نیاز به راهنمایی و مشاوره دارد . زیرا این دوره ، سوالات و همینطور مشکلات بسیار زیادی را برای ایشان میسازد . قطعا نیاز به یک مشاوره و راهنمایی موثر دیده میشود . بتوان به این سوالات و مشکلات پاسخ داد .

فرهنگ مشاوره گرفتن به زگی حال جا افدن است . و ید این امر طبیعی شود که هر شخصی نیاز به یک مشاور دارد مورد مسائل مختلف زندگی خود مشورت بگیرد . و راهنمایی های مناسب یک مشاور ، انتخاب های ستی را انجام دهد و مسیر ست را انتخاب کند . مشاوره به پسر نوجوان ید به صورت مداوم انجام شود سوالات و مشکلات کم کم رنگ خود را از دست بدهند . و همچنین ذهن نوجوان برای فعالیت های سنگین آماده شود .

حال چرا نوجوانی دوره ای بسیار مهم است؟

واقع نوجوانی مرحله انتقال میشد . منظور از انتقال ، عبور فرد از یک مرحله به مرحله ای دیگر از رشد و تکامل میشد . هرچه گذشته اش اتفاق افده است ، حال حاضر بر شرایط فعلی او اثر میگذارد . وضع حاضرش وضع آینده اش موثر خواهد بود . کودک وقتی از کودکی به مرحله بزرگسالی قدم میگذارد ید رفر های کودکی را ترک کند . و الگو های جدید رفر و گرایشهای زه ای را جانشین  الگوهای قبلی اش نماید .  همچنین ، ناگزیر است ایفای نقش های بزرگسالانه به عهده گیرد و مسئول اعمالش شد.

نوجوانی ، مرحله ای از تغییرات میشد . دوران نوجوانی میزان و جه تغییر گرایشها و رفر به موازات تغییرات بدنی خواهد بود . طول نوجوانی اولیه ، که تغییرات بدنی سریع هستند ، تغییر گرایشها و رفر نیز به سرعت انجام میشود . وقتی هم تغییرات بدنی کند میشوند تغییر گرایشها و رفر نیز کُند انجام میگیرد .

 

چه تغییراتی دوره نوجوانی ظاهر میشود :

تغییرات مهم دوره نوجوانی عرت اند از:

 • تغییرات عاطفی که شدت آن به میزان تغییرات بدنی و روانشناختی آن مرحله بستگی دارد.
 • تغییرات سریع همراه نضج جنسی که سبب میشود نوجوان نسبت به خویشتن ، توانشهای خود و رغبت هایش نامطمئن شود.
 • تغییرات بدن ، رغبت ها و نقش ها گروه اجتماعی که انتظار داریم  نوجوان ایفا کند . همچنین به پیدایش مشکلات زه ای منجر میشود .
 • تغییر رغبت ها و الگو های رفری ، ارزش های نوجوان نیز تغییر میابد . آنچه کودکی برای وی مهم بود اکنون بی اهمیت است . دوران کودکی کمیت برای فرد نوجوان اهمیت داشت . حالی که اکنون کیفیت برای او اهمیت دارد .
 • بسیاری از نوجوانان دوره تغییرات بدنی ، دمدمی هستند . عین حال که میخواهند و میکوشند مستقل شند از مسئولیت های استقلال میترسند . نمیدانند که آیا میتوانند از عهده این مسئولیت ها بر آیند یا خیر ؟

تمام این مسائل ما را مجاب میکنند ، پسر نوجوانی که سن بلوغ است ،  نیاز به راهنمایی دارد . و نید او را کنترل کنیم . زیرا استقلال شخصیتی هم این سن امر مهمی میشد .  کل نوجوانی ، دوره ای بسیار حساس است  که نیاز به حمایت و پشتین دارد . ما میتوانیم حمایت از پسر نوجوان خود به ایشان استقلال و اعتماد هدیه دهیم . همچنین استفاده از یک مشاوره خانواده خوب و همچنین مشاوره نوجوانان ، فرصت های بهتری به ایشان تقدیم کنیم . حس بهتری را کنار دوره مهم نوجوانی تجربه کنند .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره نوجوانان به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:   School, education and teenagers

 

تربیت پسر نوجوان

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 2:03
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 22 | لينك ثابت
4.7 / 5 ( 7 votes )

نحوه انتخاب همسر ید به گونه ای شد که تمامی فاکتورها برای یک ازدواج خوب را داشته شد . نحوه انتخاب همسر به دلیل این که افراد یکدیگر تفاوت دارند متفاوت خواهد بود . آداب و رسوم خانواده ای که ما آن زندگی میکنیم نیز نحوه انتخاب همسر ثیر گذار است . همه این ها زمانی که ما قصد ازدواج داریم موظف هستیم که انتخاب خود دقت کنیم . این را همیشه نظر داشته شید که نحوه انتخاب همسر فقط زندگی خود ما ثیر گذار نیست .  بلکه امکان دارد نسل ها از این تصمیم ما سود و ضرر ببینند . حتما ساختن چهارچوب مناسب برای معیارهای ازدواج میتواند کمک بسیار زیادی نحوه انتخاب همسر از سوی ما برایمان به ارمغان بیاورد . این نکات مشاوره ازدواج نیز به زوجین گوش زد میشود .


بیشتر بخوانید: فلسفه ازدواج چیست ؟


مشاوره نحوه انتخاب همسر

مشاوره نحوه انتخاب همسر یعنی کمک به زوجین برای اینکه آگاهی خود را برای انتخابی شایسته و مطمئن تر لا ببرند . زوجین گرفتن کمک زمان مشاوره نحوه انتخاب همسر میتوانند معیارهای ازدواج مورد نظر خورد را اصلاح کنند یا تغییر دهند . وجود یک مشاوره خانواده و روانشناسی کامل و حرفه ای زمان و برهه خاص قبل از ازدواج میتواند یک موهبت بزرگ شد . مخصوصا برای زوجینی که سنین پایین تر و تجربه کمتر قصد پا گذاشتن به عرصه ازدواج  را دارند . قطعا اگر مشاوره نحوه انتخاب همسر به صورت حرفه ای انجام شود . البته زوجین نیز دقت و متعهدانه به برنامه ها عمل کنند ازدواجی بسیار متعادل و خوبی را خواهیم دید . کنترل هیجانات مثبت و منفی دوران قبل از ازدواج نیز از دیگر امتیازات  همگام شدن مشاوره ازدواج این دوران حساس است . این نکته را فراموش نکنید .

 

نحوه انتخاب همسر از دیدگاه اسلام

نحوه انتخاب همسر از دیدگاه اسلام به دلیل اهمیت ازدواج این مکتب ابعاد مختلفی قابل تبیین است . اسلام ازدواج را از مهمترین و شاید مهمترین رویداد زندگی یک مسلمان میداند . جایی که آن را نیمی از راه کامل کردن یک مسلمان معرفی میکند . شاید به کمتر موضوعی اسلام به اندازه ازدواج پرداخته شده شد . نحوه انتخاب همسر از دیدگاه اسلام به این صورت است که دو نفر که به بلوغ رسیده اند پسندیده است که ازدواج کنند . این بلوغ ها میتواند شامل بلوغ جنسی برای بچه دار شدن و بقای نسل و لا رفتن تعداد مسلمانان مهم شد . بلوغ فکری نیز از آنجا که زوجین نقش مهمی تربیت نسل بعد دارند مهم است . همچنین اسلام و آموزه های دینی ما کید فراوانی بر هم سطح بودن دارند . همچنین هم نظر بودن خانواده های زوجین تعادل برقرار شد .

نحوه انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی

نحوه انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی از بحثهای مهمی است . مجامع علمی همیشه مورد بحث و بررسی قرار میگیرد و فراموش نمیشود . چرا که زمانی که انسان وجود دارد  چاره ای جز تلاش برای تلاش به هدف بقای نسل ندارد . این زمانه که ما زندگی میکنیم بقای نسل بیشتر فرهنگ ها از زیر مجموعه های ازدواج است . زیرا فرزندان حاصل ید به نحوی ست تربیت شوند . نحوه انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی همیشه به مسائل حساسی کید میکند . مثلا برسی ابعاد روحی و روانی همسر آینده یا برسی افراد برای فهمیدن میزان قت ک فرد مورد نظر از زندگی زناشویی . شاید سخن به گزاف نگفته شیم اگر بگوییم که استفاده از علم روانشناسی نحوه انتخاب همسر ضروری است . به کار بردن آموزشهای آن میتواند تضمین کننده ازدواج ما شد و اگر از آنها کمک نگیریم احتمال ناکامی لا است .

نحوه انتخاب همسر برای زنان و مردان

نحوه انتخاب همسر برای زنان و مردان شاید مواقعی به سمت های  گرایش پیدا کند . دلیل  آن هم  وجود بعضی ویژگیها و نیازهای خاص برای جنس های مختلف است . شاید برهه هایی از زمان برسی نحوه انتخاب همسر نیز این ویژگیهای مورد بحث یک چهار چوب و یک راس قرار بگیرند . مثلا برسی ویژگی های مادی بیشتر مختص جنس مونث است . قطعا ید مورد وضع مالی شوهر آینده فکر کند . از جمله ویژگی هایی که مردان ید آن را برسی کنند . ویژگی های ظاهری و یا میزان ک دختر از زندگی و مسائل  روزمره زندگی زناشویی میشد . اما زوجین حتما ید نظر داشته شند که  دوران آشنایی حتما میزان ک از یکدیگر را بسنجند و آن را لا ببرند . این به این معنی است  که میزان  اختلاف نظرات خود را طبیعی نیز هست  به حد متعادل نزدیک کنند .

رابطه قبل از ازدواج

زمان آموزش نحوه انتخاب همسر برای زنان و مردان حتما ید تعریف روشنی از ارتط قبل از ازدواج به افراد  داده شود . بعضی افراد وقتی تقاضای ارتط شما را میکنند . شاید این جمله را مطرح کنند که قصد ما نهایت از این رابطه ازدواج است . این ادعا به همان میزان که میتواند حقیقت داشته شند میتواند وغ نیز شد . این موضوع به صورت  طبیعی بیشتر برای دختران اتفاق میافتد که ید به این نکات توجه کنند . از ویژگی های کسی که قصد ازدواج شما را داد این است که نشانه های مطمئنی به شما از نیتش نشان میدهد . مثلا جریان گذاشتن خانواده ها را پیشنهاد میکند .  یا برای مثال کسی که شما قصد ازدواج دارد .  از شما خواست نمیکند که به مکان خلوتی هم بروید و مکان های عمومی را برای قرار ملاقات پیشنهاد میدهد .

 

ثیر هوش هیجانی روابط زناشویی

مقدار هوش هیجانی هر فرد به میزان قابلیت او برای حل مسائل روزمره و پاسخ سریع و میزان انعطاف پذیری او زندگی بستگی دارد . اگر زمان آشنایی برای ازدواج از مقدار هوش هیجانی طرف مقابل خبر و آگاه شوید . میتوانید مورد خیلی از مسائل و دغدغه های زندگی زناشویی به نتیجه برسید  . نحوه انتخاب همسر از دیدگاه اسلام نیز مورد خوب بودن مردی هوش هیجانی لا کید شده است . زیرا او میتواند لحظه مسائل و مواردی که شاید پیش بینی نشده هستند را مدیریت و کنترل کند . گاهی اوقات مشکلات و موانعی که بر سر راه ما و زندگی زناشویی ما میایند . از چند طرف ما را احاطه میکنند . یک زوج که دارای هوش هیجانی لا هستند بدون از دست دادن کنترل خود . حفظ تمرکز به نوبت مشکلات را حل میکنند و موانع را بر میدارند .

اهمیت ملاک تحصیلات ازدواج

از ملاکهایی که مخصوصا جامعه ما هم زیاد به آن پرداخته میشود . هم مورد آن زیاد سوال میشود ملاک و معیار تحصیلات است . برای پاسخ به سوالات خود ید به یک مشاوره ازدواج مراجعه نمایید . مشاوره نحوه انتخاب همسر سوالات زیادی از روانشناسان این مورد پرسیده میشود . معیارهای ازدواج برای شما تکرار و راحت تر انتخاب میشود . این مسئله نشان دهنده پر تعداد بودن افرادی است که این زمینه سوال دارند . این نوع نگاه صرف قطعا از نظر مشاوران و روانشناسان یید نمیشود .

قطعا وجود تحصیلات مشابه و هم سطح بودن دو طرف این ملاک میتواند فاکتور خوبی شد . چون احتمال ک متقابل را زندگی زناشویی آینده لا خواهد برد . اما عدم وجود این ملاک نمیتواند دلیل محکمی برای رد کردن این ازدواج  و برسی نکردن این موقعیت شد . اگر تفاوت تحصیلی بین دو طرف عث بروز و وجود دو سبک زندگی متفاوت نشود . بی تردید  مانعی برای ازدواج نخواهد بود .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  ways to choose the righ wife for a lifetimet

 

نحوه ست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 1:51
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 30 | لينك ثابت
3.9 / 5 ( 8 votes )

اهمیت سن ازدواج را می توان از جمله مهمترین مواردی دانست که هم قبل از ازدواج و هم آینده زندگی زناشویی ثیر گذار است . ید نظر داشت که اهمیت سن ازدواج نید به خاطر دیگر مسائل فراموش شود و یا اولویت ها قرار نگیرد . بهتر است بدانیم که تناسب سن ازدواج تنها مربوط به جذب نمی شود و بعد روانی زندگی زوجین نیز ثیر گذار خواهد بود . زوجی که قصد ازدواج دارند ید از ثیرات شرایط سنی آینده زندگی زناشویی آگاه شند . سال های آینده غافلگیر نشوند . از جمله معیارهای ازدواج نزد دو نفر قطعاً ید شرایط سنی قرار داشته شد .

این امر مستلزم آن است که دو طرف مرحله اول اشراف کامل نسبت به شخصیت خود داشته شند . بعد از این اشراف است که دو طرف میتوانند خواسته های خود را طبقه بندی کرده و به طرف مقابل انتقال بدهند.

دلایل اهمیت سن ازدواج

دلایل اهمیت سن ازدواج را میتوان به دسته های متعددی تقسیم کرد . اهمیت سن ازدواج را می‌توان به تأثیر آن ک متقابل زوجین نسبت داد . زوجین ید مراقب این موضوع شند که اختلاف سن موجب ایجاد دو فضای متفاوت زندگی و نحوه ک آنها نشود . بین  افراد مختلف این موضوع نظرات متفاوتی وجود دارد که فاصله سن چه اندازه می‌تواند زندگی زناشویی موثر شد . بعضی از افراد به فاصله سنی کم و مثلاً اختلاف سنی یک سه سال اعتقاد دارند . برخی دیگر برای مثال اعتقاد دارند که مرد ید فاصله سنی ۵ ۱۰ سال همسر خود ازدواج کند . زوجینی هم هستند که اعتقاد دارند ید دو طرف هم سن شند . اما بهترین تصمیم را ره هر زوج میتوان کمک یک مشاوره خانواده و روانشناسی کار خودش متخصص شد گرفت .

 

اهمیت سن ازدواج موفق

اهمیت سن ازدواج موفق بسیار زیاد است و از مواردی است که به هیچ وجه نید از کنار آن ساده گذشت . همیشه ید هنگام انتخاب فرد مورد نظر زمینه ازدواج به یاد داشته شیم که اگر پختگی و ک مناسب از مسائل را از طرف مقابل انتظار داشته شیم ید به سن او توجه کنیم . و از ملاک های حیاتی انتخاب ما شد . از دیگر مسائل و دلایل اهمیت سن ازدواج می توان به ثیرات دوره رشدی که دو طرف آن رشد و نمو پیدا کرده ‌اند اشاره کرد . اگر دو نفر دوره های متفاوتی رشد کرده شند امکان اختلاف آنها بر سر موضوعات مختلف لا میرود . این اختلاف ها ناشی از ک متفاوت از دنیای پیرامون است . زوجین ید مسائل مربوط به تفاوت دوره های رشدی را بسیار جدی بگیرند و مورد آنها مطالعه داشته شند .

اهمیت سن ازدواج جوانان

اهمیت سن ازدواج جوانان نکته ای نیست که بخواهیم به سرعت و بی تفاوت از آن گذر کنیم . جوانان ید دقت کنند که اگر به دلیل انتخاب احساسی مطلق ، اقدام به ازدواج نمایند . مواردی که اختلاف سنی فاحش را دارا هستند ، امکان اینکه ازدواجشان به ناکامی بیانجامد بسیار لاست . ممکن است خدماتی مانند آسیب های روحی و روانی یا جسمی و جنسی انتظار دو طرف ازدواج شد . از سوی دیگر اگر افراد اهمیت سن ازدواج جوانان را نظر بگیرند . و مهم تلقی کردن آن  کنار دیگر معیارهای ازدواج ، می توانند زندگی زناشویی و مشترک شاداب و پرنشاط و انگیزه سازی را برای خود بسازند .

اهمیت سن ازدواج قطعاً موردی است که صورت مراجعه به مشاور ازدواج به آن پرداخته میشود . اگر زوجین  همراه مشاوره خانواده و روانشناسی که به آن مراجعه کرده اند صادقانه و متعهدانه پیش بروند قطعا نیج مطلوبی خواهند گرفت .

اهمیت سن ازدواج دختر و پسر

اهمیت سن ازدواج دختر و پسر زمانی معلوم و واضح تر میشود که به مشکلاتی که ناشی از انتخاب همسر به لحاظ سنی بروز می کند نگاهی بیندازیم . از جمله آسیبهای نظر نگرفتن اهمیت سن ازدواج موفق این است که مثلا خانمی که ده سال یا بیشتر از آقا کوچکتر است دلیل خواست جدایی خود را این عنوان میکند . که او شور و حال و طراوتی که از همسرش انتظار داشته را زندگی زناشویی خود کم دیده است .

این طرح مسئله از سمت خانوم صورتی است که آقا روند زندگی خود را طی می کند و شرایط اسندارد خود رفر می کند . اما خانوم انتظار دارد که آقا فعالیتها یا رفرهایی را بروز دهد که ده سال از سن تقویمی او کمتر است . این دست از موارد میتواند طراوت و شادابی را از رابطه زناشویی بگیرد و عث به وجود آمدن یک زندگی مشترک منفعل و بدون هیجان مثبت شد .

عوارض ناشی از ازدواج اختلاف سن نامتناسب برای زنان

از عوارض ازدواج زوس و یا اختلاف سنی لا برای خانم هایی که به این صورت ازدواج کرده اند می توان به اختلاف نظر سلیقه‌ های جنسی اشاره کرد . برای مثال یک خانوم سن سی سالگی است و احتیاج به معاشقه و محبت قبل از رابطه جنسی را بسیار حس میکند . و اینکه یک رابطه جنسی تنوع متفاوت و مدت زمان طولانی را برای ارضای جنسی و روحی طلب می کند . اما آقا به دلیل اختلاف سن کمتر می تواند این مسئله را ک کند و یا اینکه کلا نمی‌تواند خود را به جای همسرش بگذارد و نیازی به این نوع رابطه ها نمیبیند . این مورد تقری هیچ کدام از دو طرف مقصر نیستند .

این موضوع ریشه عدم اهمیت سن ازدواج دختر و پسر از سوی طرفین دارد . این مسئله بسیار مهم و حیاتی ، چیزی نیست که ما بخواهیم قبل از ازدواج به راحتی از آن بگذریم .

 

عوارض ناشی از ازدواج اختلاف سن نامتناسب برای مردان

اگر اهمیت سن ازدواج موفق نادیده گرفته شود آینده و زندگی مرد نیز قطعا به اندازه زن تأثیرگذار خواهد بود . فرض کنیم که آقا سن ۴۵ سالگی و خانوم سن ۳۵ سالگی قرار دارند . آقا که از کار و فعالیت های خود طول روز خسته است و به سکوت و استراحت احتیاج دارد به خانه می‌آید و انتظار چنین کی را از همسرش دارد . اما همسر او که افکار و ذهن خودش شوهرش را موظف به گوش دادن حرف های خود میداند از بی تفاوتی و سکوت مرد عصنی میشود . چون حتی به شرایط سنی مرد و و آن فضا نزدیک هم نیست .

اهمیت سن ازدواج و دلایل این اهمیت به قی گسترده است که ید زمان زیادی از طرف زوجین برای پرداختن به این مسئله اختصاص پیدا کند . بعضی از خرده فرهنگ ها افراد زیاد این مسئله را جدی نمیگیرند که مسفانه به خاطر همین غفلت  عواقب و آسیب‌های آن روبرو میشوند .

از فواید ازدواج تناسب سن

از فواید ازدواج متناسب مسئله سن می توانیم به رابطه عاطفی قوی به دلیل ک متقابل که ناشی از اختلاف سنی مناسب است اشاره کنیم . این نکته مفید به این دلیل وجود خواهد داشت که اکثراً تفکر مرد و زنی که دوره یکسان رشدی ازدواج میکنند شبیه هم است . از دیگر دلایل اهمیت سن ازدواج جوانان می توان به داشتن حرف های مشترک زیادی که دو نفر سنین نزدیک به هم و اصطلاحاً بزرگ شده یک نسل میتوانند داشته شند اشاره کرد . اهمیت سن ازدواج دختر و پسر به آینده و فرزندآوری و فرزندپروری و بعد  بزرگتر به جامعه‌ای پویا و سرزنده و یا جامعه‌ای شرایط برعکس نیز مرتبط است . مراجعه به مشاور خانواده و روانشناسی نحوه انتخاب قبل از ازدواج این مورد قطعا موثر است .

اهمیت سن یکی از مواردی است که ازدواج بسیار اهمیت دارد . برای اینکه بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید ید به مشاوره ازدواج بپردازید . مشاور این زمینه میتواند بهترین راهنما شد . شما عزیزان برای زندگی و آینده خود بهترین تصمیم را بگیرید .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره و معیارهای ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: ?What is the best age difference for a successful marriage

 

اهمیت سن ازدواج موفق

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 1:29
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 9
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1169
» بازديد سال گذشته : 1169
» كل بازديد : 14794

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات