مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

اختلال سلوک یاconduct disorder  از ناهنجاری های رفری دشوار روانشناسی محسوب میشود . این اختلال که قبل از بلوغ میان پسران رایج است بعد از بلوغ بین دختران و پسران نسبت برابری دارد . خصوصیات والدین و تعامل بین کودک و والدین این اختلال ارتط دارد . مشاوره روانشناسی این کودکان نشان داده است  عدم تمرکز و بیش فعالی مان نشده میتواند تبدیل به اختلال سلوک شود . کودکان مبتلا  به سلوک شروع  کودکی نشانه های پرخاشگری و فعالیت های نامتعارف و غیرقانونی را نشان میدهند . رفر پرخاشگرانه پایدار و ضد اجتماعی این کودکان میتواند پیش آمد اختلال شخصیت شد . بعضی از این کودکان شیوه های کاملا بی رحمانه از خود نشان میدهند ک عث میشود فعالیت های مخاطره آمیزی را انجام دهند . کودک علاقه به این دارد که مواجه موفقیت های مبهم از خود خشونت نشان دهد .

تعریف اختلال سلوک چیست؟

تعریف اختلال سلوک  از نظر مشاوره خانواده آویژه شامل ناهنجاری های رفری همراه لجزی و اعمال تکانشگری است . رفر های ضد اجتماعی این افراد میتواند پیش آمد اختلال جامعه ستیز هم شد . این اختلال به خشونت و نادید گرفتن حقوق دیگران و رفر های غیرقانونی منجرمیشود . از دیدگاه روانشناختی تعریف اختلال سلوک شامل رفر های برون سازی شده ایست که رفر بیش فعالانه پرخاشگرانه و بزهکارانه را برمیگرد . این اختلال هزینه تربیتی  و اجتماعی زیادی را به جامعه تحمیل میکند .گرچه هوش این افراد حد بهنجار میشد اما عملکرد تحصیلی آنها بدلیل عدم تمرکز و فعالیت های اخلالگرایانه بسیار پائین است . این افراد به دلیل عزت نفس پایین مورد توجه نیستند ، رابطه عاطفی خوبی همسالان خود ندارند . این کودکان از نظر خانواده غیر قابل اعتماد هستند چون به راحتی میتوانند دیگران را آزار دهند .

علائم اختلال سلوک چیست؟

علائم اختلال سلوک شامل اعمال خشونت آمیز مکرر نسبت به همسالان و ارتکاب اعمالی مثل برداشتن پول از خانه یا فروختن برخی وسایل خانه و تخریب اموال دیگران میشود . نادیده گرفتن قوانین ، عدم توجه به حقوق دیگران و زورگویی نسبت به هم سن و سالان و خشم  از دیگر علائم اختلال است . این افراد وغ گویی و عدم احساس همدلی نسبت به همسالان مشاهده میشود . نوجوانان امکان استفاده از اسلحه های سرد و گرم و تهدید همسن و سالان وجود دارد . این علائم پسران ۵ الی ۸ صد و بین دختران ۲ ۴ صد می شد که پسران زودتر از دختران ظاهر می شود به طوری که ممکن است بعد از رفتن به مسه پسران بیشتر خشونت و زورگویی و دختران  فرار از خانه یا مسه دیده  شود .

 

ابتلا به اختلال سلوک چگونه است؟

ابتلا به اختلال سلوک کودکان و نوجوانان دیده میشود . احتمال ابتلا کودکی شایعتر از نوجوانی است . ابتلا به اختلال سلوک پسران و دختران قبل از ۱۰ سالگی و ابتدای دوره پیش دبسن و مهد است . پایداری این اختلال پسران بیشتر از دختران است . علت ابتلا به این اختلال عوامل وراثتی ، محیط و خانواده است . سهم وراثت و محیط خانواده رفر ضد اجتماعی بسیار زیاد است . افراد مبتلا به اختلال سلوک دارای خانواده های آشفته و پر جمعیت هستند . مجموع یافته ها نشان میدهد پائین بودن برانگیختگی و واکنش پذیری خودکار نقش عمده ای ابتلا به مشکلات سلوک دارد . همچنین شواهد قوی وجود دارد که تعامل بین عوامل خطر و موقعیت های محیطی منفی منجر به بوجود آمدن رفر های جامعه ستیزانه میشود .

مشکلات اختلال سلوک چیست؟

مشکلات اختلال سلوک به دلیل پرخاشگری و گسخی و گیری های فیزیکی که منجر به قتل یا ضرب و شتم شدید بین افراد میشود ، به سختی قابل کنترل است . کودکان مبتلا به سلوک به دلیل پائین بودن برانگیختی کرتکس مغز به سختی تن به مان میدهند . ساخر خانوادگی بی ثت و تحولات مکرر از دیگر مشکلات این اختلال است . پیوستن به دوسن منحرف و  فروپاشی زندگی زناشویی از مشکلاتی است که عث افزایش رفر های جامعه ستیزانه میشود . گیری خانواده ها دادگاه های اجتماعی و جنائی یکی دیگر از مشکلات است . مبتلایان به اختلال سلوک احساس بی ارزشی می‌کنند آنها پائین ترین سطح تحصیلی هستند ، فکر می‌کنند نمی‌توانند کاری را انجام دهند و اگر نتوانند خود را تغییر دهند سایرین را مقصر می دانند .

مان اختلال سلوک چگونه است؟

مان اختلال سلوک کودکان و نوجوانان مشکلاتی همراه هست . مانهایی نظیر گروه مانی ، روان مانی ،تعلیم و تنبیه بسیار کم نتیجه بخش بوده است . معمولا برای کاهش رفر های ضد اجتماعی از مشاوره روانشناسی فردی و خانوادگی کمک میگیرند . مانهای گروهی که نوجوانان جامعه ستیز را گرد هم میاورند گاهی ممکن است عث بدتر شدن مشکل شود  زیرا نوجوانان شبیه به هم رفر های جامعه ستیزانه یکدیگر را ترغیب میکنند . مشاوره خانواده آویژه معتقد است منظور از مان این افراد کاهش زمینه های هیجانی و کنترل رفر های جامعه ستیزانه است . آموزش والدین ثیر زیادی مان دارد مهارتهای کنترل کودکان به خانواده ها آموزش داده می شود رسیدن به این هدف انجام تکنیک های مختلف موثر خواهد بود . از روش روان مانی فقط برای کاهش رفرهای پرخاشگرانه میتوان استفاده کرد .

دلایل و مان اختلال سلوک

اختلال سلوک اختلالاتی همانند بیش فعالی ، افسردگی و اختلالات یادگیری همراه است .  ممکن است پایین بودن سطح اقتصادی و اجتماعی و روش تربیتی خشن ، تنبیهات فیزیکی ، اختلافات خانوادگی و جدایی پ و ما  سلوک ارتط داشته شد . والدین این افراد رفر های ضد اجتماعی و مصرف الکل و مواد مخ بیشتر است . افراد دارای اختلال سلوک اختلالاتی مثل نقص توجه ، استرس ، افسردگی ، اختلال دوقطبی ، مصرف مواد و همینطور افت تحصیلی بیشتر دیده میشود . داروهای آنتی سایکوتیک و هالوپریدول پرخاشگری و رفرهای تهاجمی را کاهش میدهد . داروهای لیتیوم و آزپین که برای بیماران دارای مشکلات  شخصیت تجویز میشود ، ممکن است علائم اختلال سلوک را کاهش دهد . همچنین از داروهای ضد زجذب سروتونین نظیر فلوکسین ، سرلین و پارادوکسین ، برای تنظیم خلق افراد مبتلا استفاده میشود .

 

عوامل مختلف ابتلا به اختلال سلوک چیست؟

مشکلات اختلال سلوک شامل اول عوامل شناختی مثل مشکل کنترل خلق نوزاد ، میانگین هوشی پایین بین همسالان خود  دوم محیط مثل طرد شدن توسط پ و ما، سوء‌استفاده جسمی و جنسی  بی ثتی نگهداری توسط والدین ، تغییرات زیاد مراقن کودک ، خانواده پرجمعیت ، والدین مجرم ، سوء مصرف مواد خانواده . دلایل اجتماعی مانند طرد شدن توسط هم سن و سالان کودک ، همزی شدن کودکان بزهکار و بد ، خشونت شدید توسط همسایگان . دلایل ژنتیکی مانند داشتن خواهر یا برا مبتلا به اختلال سلوک ، والدین مبتلا به اسکیزوفرنی ، اختلال دو قطبی ، افسردگی یا اختلال شخصیت و همینطور والدینی که کودکی به بیش فعالی و نقص توجه یا اختلال سلوک مبتلا بودند عث افزایش احتمال ابتلا به این بیماری میشود .

سوالات متداول

اختلال سلوک بیشتر چه سنی خود را نشان میدهد ؟

اختلال سلوک از دوره کودکی و حدود سن ۳ ۵ سال لجزی و نافرمانی و برداشتن وسایل دیگران مهد کودک شروع میشود و اگر مان و کنترل نشود نوجوانی تبدیل به شخصیت ضد اجتماعی میشود .

نسبت احتمال ابتلا به اختلال سلوک پسرها و دخترها به چه صورتی است ؟

دوره قبل از بلوغ نسبت ابتلا به اختلال سلوک پسر ها بیشتر است اما بعد از بلوغ دختر و پسر برابر است ولی واکنش ها و سبک پرخاشگری آنها متفاوت است .

اختلال سلوک چه بیماری هایی هم پوشانی دارد ؟

اختلال سلوک کودکی بیش فعالی به دلیل عدم تمرکز و فعالیت زیاد مشابه است و دوره بعد از بلوغ اختلال شخصیت ضد اجتماعی همپوشانی دارد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال شخصیت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Conduct Disorder: Symptoms, Causes, Diagnosis, Treatment

 

افراد دارای اختلال سلوک چه ویژگی هایی دارند؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:26
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 23
» بازديد ديرور : 7
» بازديد ماه گذشته : 1121
» بازديد سال گذشته : 1121
» كل بازديد : 14746

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.223.3.101
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات