مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

عشق وغین و تمییز دادن آن از عشق حقیقی شاید از مهمترین دغدغه های این روزهای جوانان است. اما به راستی بهترین راه شناخت عشق حقیقی یک فرد چه راهی میتواند شد؟ هرچند نیت و افکار آدم‌ها ممکن است ونی‌ترین لایه‌های ذهن انسان پوشیده شود و ما حتی دیدن رفر آن‌ها نیز نتوانیم موفق به فهمیدن آن شویم اما به هرحال ظاهر حدی بر ملا کننده ی طن است . پس برای تشخیص عشق حقیقی و وغین از یکدیگر، بهترین راه مشاهده رفر و احساسات فرد مقابلن است. فردی که واقعاً عاشق شما شد ید ویژگی‌هایی را داشته شد که ثابت کند عشق او، عشق حقیقی و واقعی است. برای مثال به شما اهمیت می دهد، خودخواه نیست و خوشحالی شما برایش اولویت است‌. اما کسی که عاشق واقعی نشد مدام حال توجیه رفر خود است و علت هر رفر خود را موجه جلوه میدهد.

علائم عشق وغین

علائم عشق وغین را رفر فرد مقابل ن جستجو کنید. کسی که حقیقً عاشق شما شد به شما احترام میگذارد، شما برایش کافی هستید، شما خوشحال است، پیشرفت کردن شما شاد میشود، برابر اشتهات شما صبور است، مشکلات شما را میفهمد و براین فداکاری میکند. مقابل ، کسی که عشق وغ میخواهد به شما نزدیک شود، توجه کافی به شما ندارد و حریم شما را رعایت نمیکند. علاقه ای به پیشرفت کردنن ندارد و دوست دارد شما را زیردست خود بگیرد و همیشه مانع و بهانه ای برای رشد شما می آورد . عاشق وغین، تحمل اشته کردن شمارا ندارد و مدام حال ایراد گیری از شما و مقایسه ن دیگران است. این علائم را رفر فرد مقابل قابل مشاهده است اما علاوه بر آن، حتما قبل از اقدام به ازدواج به مشاوره خانواده مراجعه کنید.

تشخیص عشق وغین

تشخیص عشق وغین استفاده از نشانه‌ها و علائم گفته شده و کمک گرفتن از مشاوره روانشناسی طولانی مدت، حدی امکان‌پذیر می‌شد. علائم عشق وغین عمومیت نداشته و میتواند از فردی به فرد دیگر متفاوت شد. وقتی که شخصی به شما عاشق شما نشد، هیچگاه شمارا اولویت های اول خود نخواهد گذاشت و ارزشی برای احساس شما قائل نمیشود. یکی از نشانه های رز برای تشخیص عشق هوس آلود از عشق واقعی این است که شخص دارای عشق آلوده، معمولا سعی میکند که شما را از سایر افراد مخفی کند و رابطه ن را علنی نکند. صورتی که اگر عشق فردی حقیقی شد تمام تلاش خود را میکند زودتر رابطه را علنی کرده و به صورت رسمی آورد.

نشانه های عشق وغین

نشانه های عشق وغین میتواند شامل انجام رفرهایی توسط فرد مقابل شد که شما و خواسته های شمارا نادیده میگیرد. پسران و دخترانی که ابراز عشق وغی دارند معمولا به دلایلی مثل رسیدن به جایگاه و مقام یا پول و ثروت توسط شما و خانواده ن خواسر رابطه شما هستند پس توجه زیاد به مادیات و نادیده گرفتن جنبه های دیگر زندگی شما، میتواند از نشانه های عشق وغین شد. فردی که دارای عشق واقعی نسبت به شما است دارای ویژگی هاییست که زیر تعدادی از آنها را می آوریم :

 • مقابل شما فروتن است و سعی نمیکند خودش را لاتر از شما ببیند.
 • به پیشرفت هاین حسادت نمیکند و از موفقیت هاین خرسند میشود.
 • شمارا کامل میپذیرد و به دنل شرایط بهتر افراد دیگر نیست.
 • شما کاملا بی پرده رفر میکند و وغ نمیگوید.

 

عشق وغین مردان

عشق وغین مردان میتواند دلایل متعددی داشته شد. پول ، موقعیت بهتریا شهوت، میتواند از دلایلی شد که یک مرد مورد عشقش به شما وغ بگوید. مردی که عشق حقیقی نداشته شد معمولا تمایلی برای معرفی شما به خانواده اش ندارد وعلاوه براین، برنامه و هدفی برای آینده ی رابطه ن نظر ندارد. مردی که به شما وغ میگوید مدام رابطه ن را دچار ابهام میکند و از پذیرش مسئولیت و تعهد مقابل شما سرزمیزند. پیشنهاد میکنم قبل ازاینکه رابطه از طرف شما جدی شود به مرکز مشاوره خانواده مراجعه کنید. البته عشق هوس آلود مردان این روزها مسئله ای فراگیر است و دختران بسیاری را میتوان دید که گیر شکست های عاطفی شده اند. دختران و پسران ید رابطه هایشان محط شند. دقت انتخاب شریک عاطفی مناسب میتواند شمارا از این آسیب ها دور نگه دارد.

عشق وغین زنان

عشق وغین زنان میتواند ناشی از عدم توجه به آنها خانواده شد. شخص برای جبران محبت ها یا سایر کمبود هایش وارد رابطه ای وغین میشود. عشق وغین زنان را نیز میتوان نشانه های آن شناخت. زنی که عاشق شما نشد معمولا رابطه به چیزی غیر از شما توجه میکنند. پول، اشیاء و موقعیت های شغلی یا اجتماعی. اگر زنی عشق کامل نسبت به شما نداشته شد مدام افراد دیگر دنل موقعیت های بهتر است و از شما ایراد گیری های غیرمنطقی میکند. زنی که حقیقً عاشق شما شد کمبود های شما کنار می آید و برابر اشکالات شما صبور و مهرن است. از سرکوفت زدن به شما خودداری میکند و تمام مشکلات شمارا یاری میکند. البته ممکن است این ویژگی ها جزو خصوصیات فرد شد یا فرد گیر انواعی از اختلالات شد.

عوامل شکل گیری عشق وغین

عوامل و تشخیص عشق وغین را میتوانید رابطه ی فرد خانواده مخصوصا سنین بلوغ  که مفهوم عشق برای فرد شکل میگیرد جستجو کنید . بسیاری از موارد افراد برای کسب چیزهایی که ندارند وارد رابطه های وغین میشوند. گاهی برای فرار از شرایط بدی که خانه وجود دارد تن به عشق وغی میدهند یا بعضی موارد برای زیاده ‌خواهی های فردی و رسیدن به موقعیت های بهتر، ثروت بیشتر یا از روی شهوت، خواهان رابطه ای وغین هستند. مواردی ممکن است فرد به خاطر شخصیت ضد اجتماعی خود قصد فریب شما را داشته و به همین جهت وارد رابطه شما میشود و زمانی که شما حس وابستگی پیدا کردید، رابطه را پایان میدهد. گاهی افراد عادت کرده اند تنها نشند و از تنها بودن واهمه دارند نتیجه وارد رابطه میشوند و به وغ خود را عاشق میدانند.

چگونه عشق وغین برخورد کنیم

برخورد عشق وغین نیازمند هوش هیجانی لاست. مراقب شید که این شرایط حساس، احساسی عمل نکنید و بهترین تصمیم را بگیرید. زمانی که رابطه ن هنوز وارد مراحل جدی نشده و متوجه عشق ناست فرد مقابلن شده اید ، سعی کنید به آرامی از آن رابطه خارج شوید و بعد مراجعه به مرکز خدمات مشاوره و روانشناسی، آسیب هایی که از این رابطه ی وغین دیده اید، مان کنید. مراقب شید که به هیچ وجه برای فرار از شکست، رابطه ای که آن عشق ناب وجود ندارد را ادامه ندهید. به خودن اجازه دهید که احساس خشم و غم داشته شید. بگذارید زمان سوگواری برای رابطه ی اشتهن کامل به پایان برسد. اجازه ندهید این خاطره ی بد شمارا نسبت به تمام رابطه ها بدبین کند. بهترین راه برای بهبود وضعیتن کمک گرفتن از مشاور است.

 

سرانجام عشق وغین

سرانجام عشق وغین مردان زمانیست که شما عشقی وغین ازدواج کرده اید و صاحب فرزند هستید و اکنون پس از سالها، متوجه وغین بودن عشق همسر خود شده اید. چیزی که اهمیت دارد، کنترل هیجانات و احساسات است برای فراهم کردن شرایطی که فرزندن کمترین آسیب روحی را ببیند. ادامه دادن یا ندادن رابطه این زمان، تصمیمی شخصی است و کاملاً به شما بستگی دارد اما چیزی که شما بد بدانید این است که زمانی خانواده ها به خاطر فرزندانشان، زندگی ای را ادامه میدهند که از لحاظ عاطفی مرده است. آسیب های زندگی کردن این شرایط برای فرزند شما، کمتر از آسیب های  جدایی نیست. اگر قصد جدایی دارید، کاملاً منطقی شرایط را برای فرزندن توضیح دهید و به او بگویید که قرار نیست هیچ کدام از شما او را تنها بگذارید و حتما این مراحل را زیرنظر مشاور و کنترل شده انجام دهید.

سوالات متداول

 نشانه های عشق وغین چیست؟

فرد مقابل شما فروتن است و سعی نمیکند خودش را لاتر از شما ببیند.به پیشرفت هاین حسادت نمیکند و از موفقیت هاین خرسند میشود. شمارا کامل میپذیرد و به دنل شرایط بهتر افراد دیگر نیست. شما کاملا بی پرده رفر میکند و وغ نمیگوید.

برخورد عشق وغین نیازمند چیست؟

برخورد عشق وغین نیازمند هوش هیجانی لاست. مراقب شید که این شرایط حساس، احساسی عمل نکنید و بهترین تصمیم را بگیرید.

 برای جلوگیری از شکست عاطفی ید چه کرد ؟

دختران و پسران ید رابطه هایشان محط شند. دقت انتخاب شریک عاطفی مناسب میتواند شمارا از این آسیب ها دور نگه دارد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره عشق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: True Love vs. Fake Love: 20 Differences You Must Know …

 

چگونه عشق وغین را تشخیص دهم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت 7:06
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رابطه عاشقانه از متداول ترین دغدغه های ذهنی افراد زندگی، اللخصوص دوران جوانی میشد. عشق مقوله آب است که احتمالا گاهی اوقات افراد به سادگی و به عنوان بخشی از زندگی روزمره آن برخورد میکنند. اما حقیقت این است که روابط عاشقانه فرد ثیر مستقیمی کیفیت زندگی فرد زمان حال و آینده او دارد. نیروی محرکه عشق صورت کیفیت بودن رابطه عشقی مبتواند حتی برای فرد نقش نجات دهنده از رخوت و بی تحرکی را زی کند و دایم به عنوان یک انرژی مضاعف برای رسیدن به شرایط بهتر زندگی همراه او شد. اما مشاوره خانواده نشان میدهد همین نیروی محرکه صورتی که به هر دلیلی شکست رو به رو شود میتواند یک زندگی عالی را از عرش به فرش برساند و فرد عاشق را مرز افسردگی و خودکشی پیش ببرد.

راه های رابطه عاشقانه

راه های رابطه عاشقانه میتواند نسبت به هر فرهنگی و آئین و سبک زندگی متفاوت و متنوع شد. گاهی افراد ناگهان احساس خود را گیر فردی میبینند و تلاش میکنند که به او ابراز عشق کنند . میخواهند فرد مقابل را از غلیان احساسی که به واسطه او آنها آغاز شده مطلع کنند. برای رسیدن به این هدف راهی جز برقرار کردن ارتط فرد مقابل وجود نخواهد داشت. این شرایط فرد به دلیل قرار گرفتن جو احساسی که سرسر وجود او را فرا گرفته است، ممکن است نتواند به خوبی ارتط سازی فرد مقابل را انجام دهد. همانطور که گفته شد راه های رابطه عاشقانه ید متناسب فرد مقابل شد. بنابراین به افراد توصیه میشود که برای لا بردن کیفیت رابطه احساسی خود حتما مورد علایق و سلایق فرد مورد نظر اطلاعات کافی را کسب کنند.

ید های رابطه عاشقانه

یدهای رابطه عاشقانه مواردی است که حتما لازم است رعایت شود یک رابطه عاطفی به حد مطلوبی از کیفیت برسد و البته همان حد قی بماند. ادامه به تعدادی از یدهای رابطه عاشقانه اشاره میکنیم:

 • همیشه به یاد داشته شید که وقت گذاشتن برای رابطه از مهمترین نکات پایداری و بهتر شدن رابطه است.
 • هیچگاه فردی را که او رابطه عاطفی عمیق هستید افراد دیگر مقایسه نکنید . این کار عث به وجود آمدن دلسردی روابط عاطفی میشود.
 • اجازه ندهید فاصله رابطه عاطفی شما عادی شود. حتما طبق یک برنامه منظم هم دیدار حضوری داشته شید.
 • از وغ به شدت پرهیز کنید، وغ میتواند پایه های عمیق ترین روابط عشقی را بلرزاند .
 • حتما بر سر اعتقادات و ورهای خود و طرف مقابل به توافق و تفاهم برسید و حتما آنها را تعدیل کنید.

نیدهای رابطه عاشقانه

نیدهای رابطه عاشقانه نیز لازم است مراعات شود یک رابطه روند مثبت قرار بگیرد و اگر از کیفیت خوبی برقرار است بهتر شود. از جمله ممنوعیت های یک رابطه احساسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هیچگاه خط قرمزهای تعریف شده رابطه خود را نادیده نگیرید. همیشه سعی کنید رعایت کردن آنها احترام و ارزشی را که برای فرد مقابل قائل هستید را به نمایش بگذارید.
 • نید این فکر غلط که طرف مقابل از رفرهای من عشق من به خود را متوجه میشود او را از معاشقه کلامی محروم کنید.
 • نید به افراد اجازه وارد شدن به حریم خصوصی رابطه را بدهید. گاهی زوجین فکر میکنند که گاهی فرد سومی میتواند رابطه آنها را از بن بست خارج کند یا مشکل به وجود آمده را حل کند. صورتی که هیچ کس به اندازه زوج نمیتواند مشکل رابطه را حل و فصل کند.

 

احساس رابطه عاشقانه

احساس رابطه عاشقانه بسیار حس لذت بخش و خاصی است.  بر هیچ کس پوشیده نیست که زمانی که فرد احساس رابطه عاشقانه را تجربه میکند، زندگی برای او زیتر و جذاب تر از زمانی است که او از این فضا به دور است. اما نکته اینجاست که این اتفاق شاید ابتدا بدون برنامه ریزی رخ دهد یعنی فرد بدون اینکه از قبل بداند ناگهان احساس خود را وابسته یک فرد دیگر میابد اما پایداری یک رابطه و دایمی بودن این حس خرسندی بیشتر ساختی است.

یعنی یک رابطه خوب و نتیجه بخش حتما زمان و شرایط مناسب شکل میگیرد. رابطه احتیاج به مراقبت دارد و البته دانشی که برای میت رابطه از ملزومات حذف نشدنی است. بهترین پیشنهاد برای رسیدن به این هدف مخصوصا برای افراد کم تجربه میتواند این شد که به محض احساس شکل گرفتن عشقی دل خود موضوع را از ابتدا به کمک مشاوره مدیریت کنند.

ابراز رابطه عاشقانه

ابراز رابطه عاشقانه یا بهتر بگوییم بیان عشق بهتر است از یک سری ویژگی‌های خاص برخوردار شد بتوان احساسات خود را بهتر طرف مقابل میان گذاشت. افراد حتما ید بیان عشق خود به نکاتی خوب توجه کنند:

 • ابراز احساسات خود مورد طرف مقابل ن را حتما مکان و زمان مناسب انجام دهید. گاهی ابراز علاقه ما به افراد به این خاطر که شرایط خوبی صورت نمی پذیرد نتیجه بخش نیست.
 • ابراز احساسات خود را متناسب عقاید و سبک زندگی طرف مقابل انجام دهید. برای مثال بعضی از افراد دوست دارند که فرد علاقمند خود به صورت مستقیم به آنها ابراز علاقه کنند و برعکس برخی افراد شیوه سنتی را می پسندند.
 • ابراز علاقه خود محکم و مطمئن شید.
 • برای جذاب تر شدن ابراز احساسات خود به هیچ عنوان وغ نگویید.

صداقت رابطه عاشقانه

بدون شک از مهمترین عواملی که پایه های یک رابطه عاشقانه را محکم میکند صداقت و راستگویی میشد. این صداقت ید از همان لحظه اول شروع رابطه و زمانی که افراد حال ابراز علاقه و گفتن شرایط خود برای رابطه هستند وجود داشته شد. زمانی که رابطه عشقی صداقت وجود داشته شد خود به خود و به صورت اتوماتیک وار اعتماد رابطه نیز شکل میگیرد که از ملزومات اصلی رابطه است.

گاهی پیش می آید که برخی افراد شاید فقط از روی دوست داشتن و این که میخواهد احتمال قبول کردن ابراز علاقه خود را از سمت کسی که دوستش دارند لا ببرند از وغ و حرف های پوچ استفاده میکنند. مثلا مورد خود ویژگی‌هایی را مطرح میکنند که متعلق به آنها نیست یا وعده هایی را میدهند که محقق کردن آنها ممکن نیست. این رفر شاید به صورت موقت فرد را به خواسته اش برساند اما قطعا آثار مخرب او رابطه آینده نمایان خواهد شد.

خیانت آسیب رابطه

رابطه عاطفی علاوه بر تمام زییی ها و جذابیت هایی که دارد همواره آسیب های گوناگون و متنوعی تهدید میشود. ازجمله مهمترین این آسیب ها که به احتمال زیاد رابطه را از بین میبرد و به آن خاتمه میدهد خیانت است. فرقی نمیکند دونفری که عاشق هم هستند چه سن و سالی قرار دارند، کم تجربه هستند یا تجربه و حتی مهم نیست که از چه سطح فرهنگی و اجتماعی برخوردارند. خیانت هر شرایط و موقعیتی از نیدهای رابطه عاشقانه است. بنابراین رابطه ید به طور کلی این رابطه هم مورد مراقبت قرار بگیرد. زوجین ید توجه داشته شند که از هر گونه مسئله ای که احتمال بروز این آسیب را لا میبرد جلوگیری کنند. از جمله این پیشگیری ها میتوان به حذف کردن مواردی که ممکن است عث شک و تردید یا دلسردی یکی از طرفین شود اشاره کرد.

 

از احساس خود مطمئن شوید

به یاد داشته شید که حتما قبل از ابراز رابطه عاشقانه و علاقه به شخصی که احساس میکنید که مورد علاقه شماست ، حتما کاملا از خودن و احساسن راجع به او مطمئن شوید. غیر این صورت ممکن است که فرد مقابل تحت ثیر حرف های احساسی شما گیر و وابسته شما شود . اگر بعد از مدتی شما بفهمید که دیگر آن شخص و آن رابطه را نمی خواهید هم وقت و احساس خود را بیهوده هزینه کرده اید و هم یک شخص دیگر را بلاتکلیفی قرار میدهید که ممکن است عث شود فرد را حد زیادی به افسردگی و آسیبهای ناشی از آن نزدیک کند .

سوالات متداول

چه موقع ید به فرد مورد نظر خود ابراز علاقه کنیم ؟

ابراز احساسات خود مورد طرف مقابل ن را حتما مکان و زمان مناسب انجام دهید. گاهی ابراز علاقه ما به افراد به این خاطر که شرایط خوبی صورت نمی پذیرد نتیجه بخش نیست.

صداقت چه چیزی را رابطه به دنل خود می آورد ؟

 زمانیکه رابطه عشقی صداقت وجود داشته شد خود به خود و به صورت اتوماتیک وار اعتماد رابطه نیز شکل میگیرد که از ملزومات اصلی رابطه است.

یک رابطه عاشقانه چه کارهایی را نید انجام دهیم ؟

هیچگاه خط قرمزهای تعریف شده رابطه خود را نادیده نگیرید. همیشه سعی کنید رعایت کردن آنها احترام و ارزشی را که برای فرد مقابل قائل هستید را به نمایش بگذارید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۱۴ Secrets to a Great Relationship 

 

رازهای یک رابطه عاشقانه عالی چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت 6:02
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 11 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

اختلال سلوک کودکان یک اختلال رفری محسوب میشود که علائم متعددی دارد . این اختلال کودکی یا نوجوانی تشخیص داده میشود . رفرهای کودکان دارای این اختلال به مرور زمان شکل میگیرد مثلا ممکن است زمانی که این اختلال کودک تشخیص داده می‌شود او فقط سه علامت از علائم این بیماری را داشته شد اما به مرور زمان ممکن است تعداد این علائم و همچنین شدت آن کودک بیشتر شود . کودکان دارای اختلال سلوک  بیشتر به بیماری ADHD مبتلا میشوند و این عث ایجاد مشکلات بیشتری برای آنها میشود . برای اینگونه کودکان مشاوره روانشناسی بسیار توصیه میشود . مشاور به آنها کمک میکند رفرهای خود را بیشتر هنجارهای جامعه تطبیق دهند و همچنین برای کنترل خشم آنها راهکارهای مناسبی ارائه میدهد . مشاوره خانواده آویژه میتواند زمینه ی مراقبت از کودکن به شما کمک کند.

تعریف اخلال سلوک کودکان

تعریف اختلال سلوک کودکان واقع شامل مجموعه رفری هایی است که هنجارهای اجتماعی و حقوق دیگران را زیر پا می‌گذارد. کودک مبتلا به اختلال سلوک دارای شخصیت ضداجتماعی است پس نتیجه این کودکان اختلال شخصیت نیز هستند . رفرهای کودک دارای اختلال سلوک  پرخاشجویانه و مخرب است مثل لجزی یا قلی و همچنین تهدید به کشتن و وغگویی ، دزدی، دعوا و تخریب اموال دیگران . این کودکان پرخاشگری زیادی نسبت به موضوعات پیرامون خود دارند و آزار و اذیت دیگران و حتی حیوانات برای آن‌ها لذت بخش است. این پرخاش‌گری و شخصیت ضد اجتماعی آن‌ها کودکی و نوجوانی سبب می‌شود بزرگ‌سالی جرم‌های زیادی مرتکب شده و همین‌طور دچار سوءمصرف الکل و مواد مخ شوند. هرچه این اختلال سن پایین تر ایجاد شود ، بزرگسالی مشکلات بیشتری را تجربه می‌کنند .

علائم اختلال سلوک کودکان

علائم اختلال سلوک کودکان شامل رفرهایی می‌شود که حالت‌های آزار و پرخاش دارد . طبق ملاک های DSM_5  نشانه های تشخیصی اختلال سلوک شامل این موارد است : پرخاشگری افراد یا حیوانات و بی رحمی نسبت به آنها ، به خاطر خشم زیاد همیشه شروع کننده ی دعوا هستند ، از سلاح استفاده میکنند و به دیگران آسیب  میزنند ، به زور دیگران رابطه جنسی برقرار میکنند و هنگام روبه رویی فرد قرنی از آنها دزدی میکنند .بطور عمدی اموال دیگران را تخریب می‌کنند و به زور وارد خانه یا ماشین آنها میشوند . همچنین برای منافع خود وغ‌ می گویند . هرچه خانواده برای آن‌ها منع کند آن‌ها انجام میدهند برای همین علاقه دارند که دیروقت بیرون از خانه بمانند . برای تشخیص این اختلال کودک خود ید حتما از مشاوره روانشناسی کمک بگیرید

ابتلا به اختلال سلوک کودکان

ابتلا به اختلال سلوک کودکان ویژگی‌های شناختی و زیستی ارتط است . به طور میانگین پسرها زودتر به این اختلال مبتلا می‌شوند . میانگین سن ابتلا به اختلال سلوک پسران ده دوازده سالگی و دختران چهارده شانزده سالگی است . خانواده نقش مهمی ابتلای کودکان به این اختلال دارد . معمولاً خانواده‌های کودکان مبتلا به این اختلال قهر، طرد ، بی‌انضطی و عدم نظارت بر رفر کودک وجود دارد . مواردی ابتلا به اختلال سلوک حالت ژنتیکی داشته و پ یا ما مبتلا به این اختلال بوده‌اند . وجود رفر پرخاش‌گرایانه و مصرف الکل پ گاهی ابتلای کودک به این اختلال ثیر دارد . به همین علت بهتر است هنگام بروز مشکلات زناشویی و ایجاد تنش  مشاوره روان‌شناسی یافت کرده فرزندن آسیب روانی کمتری ببیند .

 

مشکلات اختلال سلوک کودکان

مشکلات اختلال سلوک کودکان و داشتن فرزندی این اختلال عث بوجود آمدن هزینه های اقتصادی و اجتماعی  می‌شود . مخصوصا وقتی بزرگتر میشوند و اختلال شخصیت هم دارند . این کودکان می‌توانند به خود، اعضای خانواده  و جامعه آسیب برسانند . پس خانواده ید کودک را تحت کنترل داشته شد و مراقب حرکات او شد . کنترل این کودکان بدون راهنمایی مشاور تقریً غیرممکن است . کودکان هر سنی مشکلات خاص خود را دارند اما مشکلات این بچه‌ها و ضرر هایی که میرسانند شدید است و علاوه بر خسارت‌های مالی گاهی خسارت های جبران نشدنی ای را به افراد وارد می‌کنند . مشکلات آن‌ها مسه شدیدتر هم هست ، آن‌ها تلاش‌های مداوم برای فرار از مسه انجام می‌دهند .  آن ها مشکلات زیادی را مسه بوجود می آورند . بعضی از آنها توانایی برقراری ارتط همکلاسی های خود ندارند  .

مان اختلال سلوک کودکان

مان اختلال سلوک کودکان هرچه سنین پایین‌تر شروع شود ، کاهش رفر پرخاشجویانه ی کودک مؤثرتر است . مان شناختی رفری برای کاهش علائمی مثل دزدی مؤثر است . یکی دیگر از روش‌های مانی برای مان اختلال سلوک کودکان گروه مانیست .  این نوع مان رفرهای اجتماعی را به کودک آموزش می‌دهد و تعامل دیگران را برای آن‌ها راحت‌تر می‌کند . یکی دیگر از مزیت های مان گروهی این است که خانواده‌ها افراد دیگری که دارای این اختلال هستند را می‌بینند وپذیرش این مسئله برایشان راحت تر میشود و از داشتن چنین فرزندی خجالت نمی‌کشند . برای مان کودک خود میتوانید به مشاوره خانواده آویژه نیز مراجعه کنید . دارو مانی هم نوع دیگری از مان است که برای این کودکان نظر گرفته شده داروهای رسپریدون ، هالوپریدول و SSRI  برای کاهش علامت‌های این بیماری استفاده می‌شود .

دلایل ایجاد اختلال سلوک کودکان

دلایل ایجاد اختلال سلوک کودکان می‌‌تواند شناختی ، وراثتی و محیطی شد . این دلایل به‌تنهایی عث ایجاد این اختلال نمی‌شوند بلکه همراهی آنها هم موجب ابتلا به اختلال سلوک کودکان می‌شود . هرچه کودک از هوش پایین‌تری برخوردار شد احتمال ابتلای او به این اختلال بیشتر است . تعریف اختلال سلوک کودکان گفتم که این اختلال شامل رفرهای پرخاش‌جویانه و رفرهای ضد اجتماعی است . طبق تحقیقات انجام شده ، عوامل ژنتیکی تأثیری پرخاش‌گری ندارند اما تأثیر وراثت رفرهای ضداجتماعی ثابت شده . از عوامل محیطی می‌‌توان به ثیر محیط خانواده اشاره کرد . اگر کودکان قرنی کودک‌آزاری شده شند و یا اگر سطح خانواده تنش بیش از حد معمول شد، و پ و ما گیر اختلاف زیاد شند یا تربیت فرزند خود بی توجهی کرده شند احتمال ابتلای کودک به اختلال  شخصیت بسیار لا می‌رود .

ثیر جنسیت اختلال سلوک کودکان

ثیر جنسیت اختلال سلوک کودکان  بحث پر طرفداری بین پژوهشگران است . طبق آماری که وجود دارد پسران بیشتر از دختران به این اختلال مبتلا می‌شوند . همچنین سن ابتلای پسرها از دخترها پایین‌تر است . طبق آمار آمریکا دختران دو نه صد و پسران شش شانزده صد به این اختلال مبتلا می‌شوند . ایران هم داده‌ها به این صورت است که ابتلای پسرها بیشتر است . این تفاوت می‌تواند به سبب مسائل ژنتیکی و یا به دلیل اختلافات شناختی دخترها و پسرها هم شد . علائم اختلال سلوک کودکان بین دخترها و پسرها تفاوت آن‌چنانی هم ندارد اما پسرها به دلیل پرخاش‌گری بیشتر ممکن است آسیب‌های جدی‌تری به دیگران وارد کنند . بنابراین مشکلات اختلال سلوک پسران می‌تواند پردسرتر شد .

 

رفر کودکان مبتلا به اختلال سلوک

رفر کودکان مبتلا به اختلال سلوک بسیار پر اهمیت است . مشاوره روانشناسی این کودکان نشان میدهد که علائم بیش فعالی و عدم تمرکز هم این کودکان وجود دارد . والدین میتوانند کمک مشاوره خانواده آویژه تکنیک های کنترل و ارتط این کودکان را بیاموزند . گاهی این کودک ها رفر های وحشتناکی مثل آتش افروزی و یا حتی اقدام به قتل دارند که کنترل این کودکان را بسیار سخت میکند به همین دلیل والدین و حتی کا آموزشی مسه یا افراد نزدیک به خانواده ید آموزش کافی را دیده شند . افراد خانواده ید بتوانند از دستور دادن به این کودکان خودداری کنند چون این کودکان بسیار کینه توز هستند و ممکن است بعد از مدتی آسیب جدی به آنها وارد کنند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال شخصیت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: The Warning Signs of Conduct Disorder in Children

 

چه کودکانی دارای اختلال سلوک هستند؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:40
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 17 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

عشق و عاشقی  بحث پرطرفدار روزهای جوانی و اتفاقا از مهم ترین مسائل این دوره از زندگی است. انتخاب ست شریک عاطفی از حیاتی ترین مسائل برای جوانان است. اما به راستی ملاک های صحیح برای عاشق شدن چیست؟ از نظر روانشناسی عاشق شدن علائمی دارد که توجه به آنها میتوانید ابراز عشق فرد مقابل خود را محک بزنید. واقع روانشناسی عشق به شما کمک می‌کند برای انتخاب شریک عاطفی مناسب آماده شوید. عاشق شدن اگر زمان مناسب و فرد مناسب رخ دهد میتواند برای انسان تعالی بخش شد اما انتخاب شریک عاطفی نامناسب و عشق های زودهنگام و خارج از چهارچوب میتواند مسبب اتفاقات تلخ بسیاری شد. برای جلوگیری از تجربه کردن این اتفاقات ناگوار پیشنهاد میکنیم روابط خود را کنترل شده و زیر نظر مشاور پیش ببرید و از رفر های هیجانی و شبزده جلوگیری کنید.

علائم عشق و عاشقی

علائم عشق و عاشقی به حالت های جسمانی و رفری تقسیم میشود. فردی که عاشق شد، توجه زیادی به عشق خود دارد و همه جا سعی لابردن او دارد. اگر رابطه عاطفی قرار گرفت برای پیشرفت شریک عشقی خود تلاش میکند. خود را معرض دید او قرار میدهد و سعی میکند به هر روشی توجهش را جلب کند. حواسش پیش اوست و رفر خود به او ابراز محبت میکند. اگر از او دور شد دچار تشویش و بی‌قراری میشود و برای دوره دیدنش تلاش میکند. هنگام رو به رویی او دچار تپش قلب و اضطراب میشود اما پس از پایان ملاقات احساس آرامش میکند. اگر گیراحساسات عاشقانه شدید‌ یا به شما ابرازعلاقه شده و مورد آن اطمینان ندارید، استفاده از خدمات مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه میتوانید از حقیقی بودن این عشق یا مناسب بودن آن مطمئن شوید.

احساس عشق و عاشقی

احساس عشق و عاشقی یکی از زیترین هیجاناتی است که انسان طول زندگی خود تجربه میکند. احساس عشق بخشی از وجود انسان و غرایز اوست. هرکدام از ما ممکن است عاشق شویم و این امری کاملاً طبیعی است. چیزی که اهمیت دارد انتخاب ست شریک عاطفی و همینطور کنترل کردن احساس عشق است. همچنین برای جلوگیری از شکست های عاطفی نید مورد روابط عاطفیمان شبزده و هیجان محور عمل کنیم. معمولاً عشق، چشم و گوش فرد را میبندد و فرد عاشق نصیحت ها و تذکر های دیگران را نادیده میگیرد و احساس میکند که بهترین انتخاب دنیا را دارد. این رفرها میتواند عاقبت بسیار تلخی برای فرد داشته شد و سرانجام او را نسبت به هرگونه ماجرای عشقی بدبین و دلسرد کند. کمک گرفتن از مشاوره پیش از ازدواج میتواند احتمال موفق بودن رابطه عشقی شما را لا ببرد.

حفظ عشق و عاشقی

حفظ عشق و عاشقی بسیار پر اهمیت تر از شروع رابطه عاشقانست. برای اینکه احساس عشق را سراسر زندگی خود حفظ کنید و زندگین مثل روز اول عاشقانه بماند، ید مهارت های لازم را یاد بگیرید. برای شروع بهتر است مورد مثلث رابطه صحبت کنیم. از نظر استرنبرگ یک رابطه عاشقانه سه ضلع دارد که اضلاع آن صمیمیت، تعهد و رابطه جنسی است. یک رابطه زمانی موفق میشود که اضلاع آن تعادل کامل یکدیگر شد. حفظ عشق و عاشقی و تعادل نگه داشتن اضلاع مثلث استرنبرگ کار پیچیده‌ای نیست. انجام فعالیت های مناسب میتوانید عشق خود را پایان زندگی حفظ کنید. برای مثال:

 • تشکر کردن از همسرن را فراموش نکنید.
 • برای همسرن نامه های عاشقانه بنویسید.
 • ابراز محبت های فیزیکی و کلامی را فراموش نکنید.
 • صداقت را زندگین حفظ کنید.
 • بیش از حد از یکدیگر انتظار نداشته شید

 

مشکلات عشق و عاشقی

مشکلات عشق و عاشقی انواع مختلفی دارد. عاشق شدن میتواند موجب بروز مشکلاتی مثل عدم تمرکز و حواس‌پرتی و نوسانات هیجانی مختلف مثل استرس و اضطراب و همینطورعقب ماندن از برنامه های زندگی برای فرد شود. بخش دیگری از مشکلات  عاشقی مربوط به خانواده‌ها می‌شود. راضی کردن خانواده ها برای پذیرفتن عشقی که برای زندگی انتخاب کردیم مسئله ای جدی است که می‌تواند بسیار چالش برانگیز شد. اینگونه مشکلات جوامع امروزی بیشتر دیده می‌شود. هرچه سن فرد کمتر شد مشکلات او مورد انتخاب عشق خانواده پررنگ تر میشود زیرا کنترل کردن اوضاع این شرایط هیجانی نیازمند صبر و تجربه است. خانواده ها ید همدلی و صبر فرزندانشان را این زمینه راهنمایی کنند و از لجزی کردن آنها خودداری کنند. همچنین جوانان نیز ید از تجربه ی خانواده ها استفاده کنند و شبزده عمل نکنند.

فرار از عشق و عاشقی

فرار از عشق و عاشقی موضوعی جدی است که شیوع آن جوانان رو به افزایش است. گاهی این اتفاق به دلیل تجربه های ناگوار گذشته و شکست های عاطفی فرد رخ میدهد. فردی که یکر تجربه ی تلخی از عاشق شدن دارد، نسبت به تمام رابطه ها بد بین میشود و سعی میکند حد امکان از برقراری هرگونه ارتط عاطفی دوری کند. تجربه های شنیداری یا دیداری مربوط به دیگران نیز این زمینه بی تأثیر نیستند. دیدن خیانت های پی پی زندگی اطرافیان و از هم پاشیده شدن کانون گرم عاطفی آنها میتواند شمارا نسبت به احساس عشق سرد کرده و عث شود از عشق فرار کنید. هرچه سنین پایین تر شاهد اینگونه اتفاقات شید، امکان دوری از عشق و عاشقی شما لاتر میرود. البته کمک گرفتن از مشاوره میتوانید این مشکل را برطرف کنید.

سن مناسب عشق و عاشقی

سن مناسب عشق و عاشقی هر فردی متفاوت است اما چیزی که اهمیت دارد رسیدن به بلوغ های لازم برای برقراری رابطه است. برقراری رابطه ی جدی نیازمند رسیدن به بلوغ های روانی، مالی، اجتماعی و جنسی است. اگر زمانی گیر رابطه ی عاشقانه شوید که هنوز به بلوغ کامل نرسیدید و آمادگی های لازم برای برقراری رابطه را ندارید ممکن است آسیب های زیادی از این رابطه ببینید و نسبت به عشق بدبین شده و بعد از آن  برای همیشه فرار از عشق و عاشقی کنید . برقراری رابطه نیازمند شناخت کافیست و شناخت مسئله ای زمان بر است. پس ید فرصت کافی به خودن و فرد مقابلن داده و صبور شید. دوران آشنایی کوچک ترین علائم را نادیده نگیرید و به همه چیز دقت کنید. معمولا پسران، لای ۲۶ سال به بلوغ های لازم برای ازدواج میرسند و دختران کمی زودتر.

عشق های وغین

عشق های وغین مسئله ای است که این روز ها بسیار شایع شده است. دختران و پسران بسیاری دام های وسوسه انگیز عشق وغین گیرافده اند. برای اینکه گیر اینگونه روابط وغین نشوید، بهتر است ملاک های محکمی برای انتخاب پارنتر خود داشته شید و از همه مهم تر از برقراری روابط پنهانی و دور از اطلاع خانواده خودداری کنید. دوران آشنایی به رفرهای پارنتر خود دقت کنید هیچگونه علامتی را نادیده نگیرید. رفر های هرفرد مهم ترین ملاک برای تشخیص صحت گفته های اوست. مطالعه این زمینه و کمک گرفتن از مشاور میتواند حد زیادی به دوری شما از مشکلات عشق و عاشقی کمک کند. دانستن علائم عشق و عاشقی  و همینطور علائم عشق وغین میتواند برای شما بسیار کمک کننده شد گرفر اینگونه عشق ها نشوید. اگر دچار عشق وغین شدید سعی کنید که تجربه ی تلخ خود را تعمیم نداده و بدبین نشوید.

 

عشق و عاشقی میانسالی

عشق و عاشقی میانسالی بحث چالش برانگیزی است. چیزی که ید بدانید این است که عشق سن خاصی ندارد و هرکس هرسنی ممکن است عاشق شود. نید اجازه دهید حرف دیگران شما را از داشتن احساس عشق و عاشقی شرمسار کند. اگر همسر خوا از دست داده اید، اگر رابطه ی عاطفی خود دچار شکست شده یا رابطه ن به جدایی کشیده شده، اجازه دهید احساس عشق دوره وجود شمارا فراگیرد و به زندگین روح زه ای بخشد. هیچ وقت برای زندگی کردن و عاشق شدن دیر نیست پس هیچ نگرانی ای این مورد نداشته شید. زندگین را از نو شروع کنید و به حرف های دیگران اهمیتی ندهید. هیچ چیز از شما و خوشبختی ن مهم تر نیست. اما برای دوره عاشق شدن نیز ید دقت کرده و دام هوس ، عشق های وغین و اینگونه موارد نیوفتید.

سوالات متداول

برای حفظ عشق و عاشقی چه ید کرد ؟

حفظ عشق و عاشقی و تعادل نگه داشتن اضلاع مثلث استرنبرگ کار پیچیده‌ای نیست. انجام فعالیت های مناسب میتوانید عشق خود را پایان زندگی حفظ کنید. برای مثال تشکر کردن از همسرن را فراموش نکنید. برای همسرن نامه های عاشقانه بنویسید.

فرار از عشق و عاشقی به چه دلیل روی میدهد؟

این اتفاق به دلیل تجربه های ناگوار گذشته و شکست های عاطفی فرد رخ میدهد. فردی که یکر تجربه ی تلخی از عاشق شدن دارد، نسبت به تمام رابطه ها بد بین میشود و سعی میکند حد امکان از برقراری هرگونه ارتط عاطفی دوری کند.

سن مناسب برای عشق و عاشقی چه سنی است؟

سن مناسب عشق و عاشقی هر فردی متفاوت است اما چیزی که اهمیت دارد رسیدن به بلوغ های لازم برای برقراری رابطه است. برقراری رابطه ی جدی نیازمند رسیدن به بلوغ های روانی، مالی، اجتماعی و جنسی است

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی عشق  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۱۳ Scientifically Proven Signs You’re in Love 

 

عشق و عاشقی چه نشانه هایی دارد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:18
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 14 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۷)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۴)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۱)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۴)
» چگونه از اعتیاد به فیلم پورن رها بشیم؟ (شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۳)
» حل اختلافات زناشویی چگونه ممکن است؟ (جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۵)
» چگونه نشانه های زندگی ناموفق بشناسیم ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۰)
» معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام چیست ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۹)
» بهترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۷)
» وقتی مجردی بهتر است یا متاهلی؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۸)
» تشکر از همسر- چگونه از همسرم تشکر کنم؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۱)
» عذر خواهی از همسر- چگونه از همسرم عذرخواهی کنم؟ (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۵)
» ۱۰ راهکار برای مدیریت روابط عاطفی (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۳)
» چگونه روابط عاطفی زن و شوهر بهتر می شود؟ (یکشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۲۴)
» عوامل زندگی مشترک بدون ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۲)
» راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۷)
» راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۸)
» با انواع روش های شوهرداری موفق آشنا شوید (چهارشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۰)
» با مدیریت استرس اجتماعی کودکان آشنا شوید (سه شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۴۵)
» انتظارات زنان از مردان در زندگی زناشویی چیست؟ (دوشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۴۶)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 79
» بازديد ديرور : 115
» بازديد ماه گذشته : 194
» بازديد سال گذشته : 8471
» كل بازديد : 8471

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 372
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 35.172.195.82
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
× بستن تبلیغات