مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ

اختلال شخصیت ضد اجتماعی جزو ده اختلال شخصیت طبقه‌بندی شده DSM_5 است . مشخصه اصلی اختلال های شخصیت این است که قسمتی از شخصیت فرد نمی‌تواند موازین جامعه سازگاری پیدا کند . رفر آدم‌های دارای این اختلال غیر قابل انعطاف است به همین خاطر بسیاری از موارد این اختلال آخر عمر همراه فرد قی می‌ماند .  اختلال شخصیت ضداجتماعی فرد نمی‌تواند قانون سازگاری پیدا کند و دائماً پی شکستن قانون است . فرد دارای این اختلال ، برای کارهای خود احساس گناه و یا اضطراب ندارد انگار وجدانش به کلی خاموش شده شد . اگر مورد کارهای ضد اجتماعی اش از او بپرسید ، جوری نشان می‌دهد که انگار رفرش ازسر بی فکری بوده اما  واقع کاملاً آگاهانه آن کارها را انجام میدهد . مشاوره خانواده آویژه میتواند اطلاعات بیشتری این زمینه به شما‌ بدهد .

تعریف اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیست؟

تعریف اختلال شخصیت ضد اجتماعی  یا Anti-social personality  به این صورت است ‌نوعی اختلال شخصیت است که آن فرد تقری هیچ کدام از ابعاد زندگی ، حقوق دیگران را رعایت نمیکند و دائما پی نقص قانون است . این رفر ها تقری از ۱۵ سالگی شروع میشود . فرد دارای این اختلال فریبکار است و به شدت وغ میگوید . ممکن است حتی نام خودش را دائما تغییر بدهد . از دیگران به روش های مختلف کلاهبرداری و سودجویی میکند و از این کار لذت میبرد . زونج ، تحریک پذیر و پرخاشگر است و به صورت مکرر دچار تهاجم فیزیکی میشود . فرد دارای اختلال شخصیت ضد اجتماعی معمولا کودکی دارای اختلال سلوک بوده . البته ممکن است رفرهای ضد اجتماعی به خاطر انواع دیگری از اختلال‌  شد . برای تشخیص دقیق تر، می‌توانید از مشاوره روان‌شناسی کمک بگیرید .

علائم اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیست؟

علائم اختلال شخصیت ضد اجتماعی حول چهار نشانه اصلی می‌گردد . اول خودمحوری یعنی این که فرد به مسائل و نیازهای دیگران اهمیتی نمی‌دهد و تفکراتش معطوف به خود و نیازهایش است . افراد دارای اختلال خودخواه ، بی‌رحم ، بی‌مسئولیت هستند و نمی‌توانند به کسی وفادار بمانند . دوم عدم وجدان یعنی افراد دارای این اختلال شخصیت برای آسیب‌هایی که به دیگران می‌زنند ، هیچ‌گونه احساس گناهی ندارند و ظاهرشان کاملاً خون‌سرد و بدون استرس است . سوم رفرهای تکانشی دارند که این رفرها براثر اضطراب‌های سرکوب‌شده ایجاد می‌شود آنها برای رسیدن به لذت آنی بدون فکر هر کاری می کند . روابط آن‌ها دائماً تغییر می کند بسیار اهل خشونتند و دائم از مسه می‌گریزند . جاذبه این افراد بسیار فریبنده است و از نیازها و ضعف‌های دیگران خبرند و برای متقاعد کردن آن‌ها از این نقاط ضعف استفاده می کنند .

ابتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی چگونه است؟

ابتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی   گرو چندین عامل است . محیط خانوادگی و اجتماعی ، نارسایی‌های یادگیری و عوامل وراثتی .  دیده شده پ و مای که دارای رفرهای ضداجتماعی هستند این رفر را به فرزندانشان هم انتقال می دهند . امواج مغزی افراد دارای این اختلال کمی کندتر از امواج مغزی افراد سالم است . امواج مغز آنها بیشتر شبیه به  کودکان است بنابراین شاید بشود گفت رشد مغزی آن‌ها هنوز کامل نشده . شیوه تربیتی فرزند تأثیر مهمی ابتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی دارد . روش های تربیتی خشن و بی‌ثت موجب افزایش علائم اختلال شخصیت ضد اجتماعی می‌شود . معمولا افراد مبتلا دچار محرومیت هیجانی هستند و خانه والدینی سخت گیری و آسان گیری همزمان روبرو هستند که افرادی بی رحم و پرتوقع و بد دهان بوده اند .

 

مشکلات اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیسـت؟

مشکلات اختلال شخصیت ضد اجتماعی اغلب جدی هستند . این افراد هنجار شکن‌های قوی ای هستند به همین علت ممکن است بیش از حد گیر مسائل قضایی بشوند . افراد مبتلا به این اختلال به خاطر خشم زیاد و عدم رعایت حقوق دیگران آسیب‌های زیادی به دیگران وارد میکنند . این افراد سن نوجوانی مسه دسرهای زیادی ست می‌کنند و رها اقدام به فرار از مسه می‌کنند . این افراد ممکن است اقدام به خودکشی کنند برای همین نیازمند مراقبت شدید هستند . رانندگی حین مستی یکی از کارهایی است که اغلب آن‌ها انجام می‌دهند و ممکن است منجر به اتفاقات ناگواری شوند.   زندگی زناشویی انسان های نامتعادل و بی مسئولیتی هستند و هیچ واکنش و تعهد عاطفی ندارند . ممکن است محدودیت های سختی برای همسرشان ایجاد کنند و برابر اعتراض او دست به فحاشی و کتک زدن بزنند .

مان اختلال شخصیت ضد اجتماعی ممکن است؟

مان اختلال شخصیت ضد اجتماعی نیازمند استفاده از مشاوره روانشناسی است اما مشکل اصلی متقاعد کردن فرد برای انجام مشاوره است . برای مان اختلال شخصیت ضد اجتماعی معمولاً از روش‌های شناخت مانی و رفرمانی استفاده می‌شود و برای کنترل علائم نیز از دارو مانی  استفاده می شود . شناخت مانی برای مان این اختلال اثربخشی لایی دارد . مان به روش شناختی الگوهای فکری فرد مبتلا به اختلال شخصیت سروکار داریم . مشاور الگوهای فکری غلط را الگو های فکری سالم جایگزین می کند ‌. رفر مانی از شرطی سازی استفاده می‌شود بدین صورت که به رفرهای صحیح فرد پاداش داده می‌شود تقویت شود و اینگونه رفر فرد را هنجارهای جامعه هماهنگ می‌کنند . استفاده از دارومانی این اختلال بیشتر برای کنترل علائم است . داروهای ضدافسردگی برای تثبیت خلق و داروهای ضدصرع برای کنترل پرخاشگری تجویز می‌شود .

ملاک های تشخیص اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیست؟

ملاک‌های تشخیص اختلال شخصیت ضداجتماعی DSM_5 به این صورت است که فرد از علائم نام برده شده تعریف اختلال شخصیت ضد اجتماعی ید حداقل سه مورد را برای  یکسال داشته شد و سه ماه گذشته هم حتما یک مورد از علائم فرد دیده شود . برای کسانی که زیر هیجده سال سن دارند این اختلال  تشخیص داده نمی‌شود . رفرهای ضداجتماعی ممکن است ناشی از اختلال مصرف مواد یا از علائم سایر بیماری های روانی مثل اسکیزوفرنی شد . برای تشخیص دقیق و بهتر این اختلال ید سابقه بیماری‌های فرد بررسی شود . اغلب فرد مبتلا به این اختلال قبل از شروع پانزده سالگی مبتلا به اختلال سلوک تشخیص داده می شود . راه بهتر و دقیق‌تر تشخیص این اختلال مراجعه به مشاور و انجام مصاحبه‌های لینی است .

 

شیوع اختلال شخصیت ضد اجتماعی چگونه است؟

شیوع اختلال شخصیت ضد اجتماعی بین مردان بیشتر از زنان است . مجموع سه صد از مردان و یک صد از زنان به این اختلال دچار می شود . معمولا شیوع این بیماری مناطق فقیر و پرجمعیت بیشتر است و همین امر میتواند مشکلات اختلال شخصیت ضد اجتماعی مثل بزهکاری و دزدی را بیشتر کند . دختربچه‌ها معمولاً قبل از سن بلوغ ، برخی از علائم شخصیت‌های ضد اجتماعی را دارند و پسرها ممکن است زودتر از این سن علائم را داشته شند . ژنتیک ثیر مهمی این اختلال دارد . اگر کسی مبتلا به این اختلال شد میزان شیوع این بیماری بستگان جه یک آن فرد پنج برابر بیشتر می‌شود .

سوالات متداول

فرد دارای اختلال شخصیت ضد اجتماعی چه ویژگی هایی دارد ؟

این افراد همیشه فعالیت های خلاف قانون شرکت میکنند و رفر کاملا تکانشی دارد که از ک عواقب آن ناتوان است . این افراد فاقد روحیه پشیمانی و عذرخواهی کردن هستند .

علت های ابتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی را بیان کنید ؟

مهمترین علت این اختلال محیط و خانواده آشفته و پرخاشگری است که فرد آن رشد کرده است . داشتنن والدینی که کودک را مدام تحقیر و تنبیه میکنند از علل مهم دیگر است .

روابط عاطفی افراد دارای اختلال شخصیت را توضیح دهید ؟

آنها به دلیل رفر های پرخاشگرانه معمولا روابط عاطفی مناسبی کسی نمیتوانند داشته شند و اگر ازدواج کنند روابط پر از خشونت و ناپایداری را خواهند داشت .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال شخصیت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:ANTISOCIAL PERSONALITY DISORDER – Antisocial 

 

اختلال شخصیت ضد اجتماعی یا سر لاک خود فرو بردن

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت 6:45
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 9 | لينك ثابت

بیماری آلزایمر یکی از بیماری‌های زوال عقل است که به کندی شروع شده و به مرور زمان علائم آن وسیع می‌شود . بیماری آلزایمر ،عملاً سلول‌های مغزی را از بین می‌برد و موجب رسوب ترکیت شیمیایی آسیب‌زا ون مغز و از بین بردن ارتط سلول های مغزی میشود . بیماری آلزایمر دو نوع مختلف دارد . نوع اول افراد لای شصت و پنج سال دیده می‌شود و بیشتر تحت ثیر عوامل محیطی است . نوع دوم آن شیوع کمتری دارد . این نوع بیشتر تحت تأثیر وراثت بوده و افراد پایینتر از چهل سال دیده می‌شود .  این بیماری  براساس سیر پیشرفت به سه مرحله تقسیم می شود : مرحله اول زوس یا خفیف ، مرحله دوم میانی و متوسط ، مرحله سوم پیشرفته یا شدید . می‌توانید مطالعه مطالب مرکز مشاوره خانواده آویژه اطلاعات بیشتری را این زمینه یافت کنید .

تعریف آلزایمر چیست؟

تعریف آلزایمر را می‌‌توان چنین گفت : اختلالی مغزی است که بتیج حافظه و توانایی یادگیری شخص را مختل می‌کند . بیماری آلزایمر ، یک بیماری پیش‌رونده است که به مغز ، ذهن و رفر فرد آسیب می‌زند نتیجه افرادی که دچار این بیماری می شوند گیر اختلال رفری نیز هستند . از ویژگی‌های اصلی این بیماری می‌‌توان به از دست رفتن حافظه ، آشفتگی زن و عدم توانایی تشخیص اشیا اشاره کرد . البته این نشانه‌ها به مرور زمان شکل می‌گیرد . مشاوره روانشناسی دیده شده که شخصی به خاطر بی‌توجهی‌های همسرش ، او دچار مشکل شده . شکایت فرد این است که همسرش بی توجه و بی مسئولیت است و انجام خرید های روزانه ، آس خانه و حتی گاهی اسم فرزندانش را فراموش می‌کند . مصاحبه‌های لینی و انجام بررسی‌های فیزیولوژیک مشخص میشود که آن شخص دچار بیماری آلزایمر است.

علائم بیماری آلزایمر کدام است؟

علائم بیماری آلزایمر  از دست دادن حافظه کوه مدت شروع میشود . فرد بیمار اسامی و آس ها را فراموش می‌کند و جایی پیش می‌رود که دیگر خانه خودش را هم نمی‌شناسد . به مرور زمان علائم بیماری آلزایمر شدیدتر شده و فرد بیمار چهره‌ها را فراموش می‌کند و نزدیک‌ترین افراد زندگی‌اش را نمی‌شناسد . هرچه بیماری پیشرفت کند ناتوانی فرد مبتلا بیشتر می‌شود جایی‌که از عهده نظافت و لس پوشیدن خود برنمی‌آید و کنترل اار خود را از دست میدهد . تعریف بیماری آلزایمر بیان میشود که بعد از مدتی  حافظه فرد دچار آسیب می‌ شود و ممکن است حوادث قدیمی را نیز فراموش کند مثلاً فراموش میکند که ماش فوت شده . معمولاً بیماری آلزایمرفعالیت‌های حرکتی بیمار را نیز تحت ثیر قرار می‌دهد . برای اینکه بهتر بتوانید رفر های فرد مبتلا به این اختلال را کنترل کنید میتوانید از مشاوره مهارت های زندگی کمک بگیرید .

 

ابتلا به بیماری آلزایمر چگونه است؟

ابتلا به آلزایمر می‌تواند تحت تأثیر وراثت یا عوامل محیطی شد . آلزایمر نوع دوم بیشتر وراثت مرتبط است به همین دلیل به آن آلزایمر خانوادگی نیز گفته می شود .دیده شده افراد مبتلا به این نوع از بیماری تعدادی از کروموزوم‌های خود دچار مشکل هستند . وراثت آلزایمر نوع اول هم بی‌ثیر نیست اما نقش عوامل محیطی این نوع پررنگ‌تر است . عوامل دیگری هم ابتلا به آلزایمر مؤثر هستند مثلاً پروتئینی به نام آمیلوئید وجود دارد که سلول‌های عصبی مرده رسوب می کند . این پروتئین بیماران مبتلا به این اختلال و همین‌طور بستگان جه یک آن‌ها وجود دارد . افزایش میزان آلومینیوم و نقص ایمنی هم ممکن است ابتلا به این بیماری نقش داشته شند . افراد مبتلا به آلزایمر حجم کورتکس مغز به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند .

مشکلات بیماری آلزایمر چیست؟

مشکلات بیماری آلزایمر فراوان است . نگهداری از افرادی این اختلال دسرساز و هزینه‌بر است . این افراد به خاطر فراموشی آس‌ها را به خاطر نمی‌آورند و ممکن است بیرون از خانه گم شوند برای همین به‌تنهایی نید از خانه خارج شوند. نگه داشتن آن‌ها خانه از مهم‌ترین مشکلات بیماری آلزایمر است . پیشرفت بیماری فرد مبتلا  دچار اختلال‌ رفری می‌شود و کنترل هیجان‌های کودکانه او دشوار می شود . فرد مبتلا ممکن است خانواده خود را نشناسد و آن‌ها را از خانه بیرون کند . همچنین موارد پیشرفته تر بیماری فرد قسمت‌های مختلف خانه ها تشخیص نمی‌دهد و ممکن است مثلاً آشپزخانه و دست‌شویی را هم اشته بگیرد . مشکل دیگر آسیب هایی است که خانه دچار آن میشوند ید وسایل خانه طوری قراربگیرند که کمترین آسیب متوجه فرد بیمار شود زیرا این افراد بسیار شکننده و حساس هستند .

مان بیماری آلزایمر وجود دارد؟

مان بیماری آلزایمر مسفانه کاملا امکان پذیر نیست اما راه هایی که برای مان این بیماری استفاده میشود حدی علائم آن را کاهش میدهد . دیده شده که هورمون جنسی مردانه (تستسترون) سبب بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به آلزایمر میشود . برای همین مواردی از هورمون مانی برای بیماران مبتلا به آلزایمر استفاده میشود . امروزه برای مان بیماری آلزایمر از روش جدیدتری استفاده میکنند و آن تزریق آنتی دی به انسان است که عث جلوگیری از تجمع پروتئین آمیلوئید مغز میشود ‌ البته روش های مختلفی مثل انجام فعالیت های مغزی ، جلوگیری از اضافه وزن و رژیم غذایی مناسب میتوان از ایجاد و پیشروی آلزایمر جلوگیری کرد . مصرف مواد حاوی آنتی اکسیدان ها و ویمین های E وC و همینطور مصرف گوشت یا روغن ماهی که حاوی موادی مثل امگا ۳ میشد عث کاهش احتمال ابتلا به آلزایمر می‌شود .

 

پیشگیری از بیماری آلزایمر ممکن است؟

پیشگیری از بیماری آلزایمر  رژیم تغذیه ای مناسب ، ورزش و برنامه ریزی روزانه امکان پذیر است . مصرف موادی که حاوی سروتونین ، امگا۳ و ویمین E است مثل فندق ، ماهی ، میوه و لبنیات ، می‌تواند عث جلوگیری و مان بیماری آلزایمر شود . اگر می‌خواهید سنین لا از مشکلات حافظه و اختلال رفری رنج نبرید ، روزانه یک یا دو لیوان آب سیب مصرف کنید و غذاهاین از زردچوبه استفاده کنید . فعالیت‌های مغزی برای جلوگیری از اختلال حافظه بسیار توصیه می شود . خواندن کب ، حفظ کردن شعر ، آموختن یک زن جدید یا موسیقی می‌تواند این مورد مؤثر شد . همچنین برای این‌که از زوال عقل سنین لا جلوگیری کنید ، فشار خون و کلسترول خود را مرتب کنترل کنید ، ورزش را فراموش نکرده و از لا رفتن وزنن جلوگیری کنید .

خصوصیات افراد مبتلا به آلزایمر چیست؟

خصوصیات افراد مبتلا به آلزایمر را می‌‌توان چنین خلاصه کرد : پایین بودن توانایی‌های شناختی . این افراد معمولاً توانایی یادگیری پایینی دارند و دیگران آن‌ها را کم‌هوش می‌دانند . به‌خاطر فراموش کردن خاطرات قدیمی ممکن است حرف‌های عجیبی بزنند یا کارهای عجیبی انجام دهند . وقتی اطلاعات قدیمی را به صورت جدیدی به آن‌ها نشان دهید توانایی تشخیص آن را ندارند . این افراد معمولاً متوجه علائم خود می‌شوند و برای جلوگیری از اشته ، از گفتن جزئیات خودداری می‌کنند . فرد دارای این اختلال معمولاً به‌شدت ون‌گرا می‌شود و علائم افسردگی او ظاهر می‌شود . مراحل پیشرفته بیماری فرد کنترل حرکات خود را از دست می‌دهد و موارد خیلی شدیدتر ، کاهش هوشیاری کما و به دنل آن مرگ رخ می دهد .

سوالات متداول

نشانه های بیماری آلزایمر را بیان کنید ؟

اختلال حافظه ، اختلال گفر ، اختلال قضاوت ، تغییرات شخصیتی ، جا به جا گذاشتن وسایل ، گم کردن زمان و مکان ، از دست دادن یا کاهش میل به زندگی از نشانه های مهم این بیماری است .

آیا آلزایمر قابل پیشگیری است ؟

کنون هیچ راه تضمین شده ای برای پیشگیری وجود نداشته اما انجام تمرینات فکری مثل جدول سودوکو یا تمرینات بدنی مثل پیاده روی و همچنین تغذیه حاوی سبزیجات و آب فراوان میتواند ثیر زیادی کند کردن بیماری داشته شد .

علت بیماری آلزایمر چیست ؟

علت بیماری آلزایمر زوال عقل یا بصورت عامیانه کوچک شدن مغز است یعنی رسوب پروتئین های مغزی عث مستعد شدن فرد به این بیماری میشود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال شخصیت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Preventing Alzheimer’s Disease 

 

راه های جلوگیری از آلزایمر چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت 6:23
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 14 | لينك ثابت

لجزی کودک ۴ ساله جز ناهنجاری های رفری کودکان است که ممکن است سنین خاصی جز مراحل رشدی محسوب شود . اما والدین ید آگاهی کسب کنند که رفر کودک جز گذر از مراحل سنی است یا ید نسبت به آن حساس شند . مشاوره تربیت کودک بیان میکند لجزی سن قبل از دبسن مثل ندادن اسب زی یا گوش نکردن حرف والدین حد طبیعی لجزی محسوب میشود . مشاوره اختلال کودک زمانی لجزی را ناهنجاری غیر طبیعی میدانند که این لجزی به کینه توزی یا دزدیدن وسایل دیگران منجر شود . لجزی کودک ۴ ساله رفرهایی مثل عصنیت ، جیغ زدن و پرت کردن اسب زی همراه است . رفر کودک زمانی لجزی محسوب میشود که یک دوره ۶ ماهه مدام تکرار شود. لجزی به اجتناب از انجام کار یا اصرار بر انجام کار همراه زورگویی گفته میشود .

علت لجزی کودک ۴ ساله چیست؟

علت لجزی کودک ۴ ساله میتواند حاصل سرزنش شدن توسط بزرگترها و والدین شد . علت بعدی که مهمترین علت لجزی کودک سنین قبل از دبسن است محیط زندگی است . روانشناسی کودک لجز نشان داده است کودک از والدین خود الگو میگیرد . پس وقتی فضای خانه و رابطه بین والدین همراه لجزی شد کودک هم برای پیشبرد خواسته های خود از همان رفر استفاده میکند . سومین علت لجزی کودک ۴ ساله واکنش والدین است یعنی اگر والدین تربیت هم سویی داشته شند زمانیکه کودک خواست نامناسبی دارد جواب یکسانی به کودک میدهند . مشاوره کودک معتقد است وقتی والدین رابطه رفر کودک عکس هم عمل میکنند کودک متوجه میشود و از این رفر سو استفاده میکند . بی توجهی نسبت به عمل پرب لوازم و جیغ زدن کودک لجز بهترین واکنشی است که والدین ید نشان بدهند .

برخورد لجزی کودک ۴ ساله ید چگونه شد؟

برخورد لجزی کودک ۴ ساله از طریق گذاشتن قانون و اقتدار انجام دادن آن صورت میگیرد . مان لجزی کودک ۴ ساله  والدین نید توقع زیادی از کودک داشته شند . کودک این سن زه زمانی یک ماهه فقط میتواند یکی از رفرهای منفی خود را کمتر انجام دهد یا فقط یک کار مثبت را بیشتر و بدون لجزی انجام دهد . مشاوره خانواده به والدین متذکر میشودکه برخورد کودک مثبت اندیش شند و کار کم او را مورد توجه قرار دهند . یعنی اگر کودک مرحله مان زخورد مثبت کمی هم داشت همان را مورد توجه قرار دهند مخصوصا که میتواند علت لجزی کودک ۴ ساله فقط یافت نکردن توجه کافی شد . سرزنش و پرخاشگری عث افزایش لجزی کودکان میشود پس والدین برخورد لجزی کودک ۴ ساله ید مراقب رفرشان شند.

 

علائم لجزی کودک ۴ ساله چیست؟

علائم لجزی کودک ۴ ساله ید یک دوره زمانی نظر گرفته شود . لجزی یا بی اعتنایی مقابله ای کودکان مشکلاتی را کنترل هیجاناتشان دارند . مثلا به سرعت ناراحت میشوند و سریع واکنش نشان میدهند این علائم اگر برخورد دیگرانی غیر از افراد خانواده شد از علائم لجزی کودک ۴ ساله محسوب میشود . این کودکان بیش از اندازه خود را مورد انتقاد قرار میدهند . احتمالا این کودکان از ابتدای تولد کودکانی نا آرام بوده اند و اصطلاحا به آنها کودکان دشوار گفته میشود . این کودکان عمدا دیگران را ناراحت میکنند مثلا دفتر یا کب دیگران را از عمد پاره میکنند . برای بچه های زیر ۵ سال ید طی ۶ ماه طول هفته این اعمال دیده بشود لجزی نام بگیرد یعنی ید رفرش فراوانی زیادی داشته شد .

راه مان لجزی کودک ۴ ساله چیست؟

راه مان لجزی کودک ۴ ساله  ارتط برقرار کردن والدین کودک است . هرگز کاری نکنید که کودک احساس کند مقابل او قرار گرفته اید . کودک وارد جنگ قت نشوید و کودک را زور و امر و نهی وادار به انجام کاری نکنید . چون این رفر شما تبدیل به یک والد لجز میشوید که چون بزرگتر هستین پس قت بیشتری هم برای عملی شدن حرفن دارید . نتیجه وارد چرخه لجزی شده و خودن الگو و علت لجزی کودک ۴ ساله میشوید . برای برخورد لجزی کودک ۴ ساله مشاوره اختلال کودک معتقد است که ید به کودک حق انتخاب داد. کودکان ۴ ساله مثلا بین دو اسب زی یا دو غذا یا دو لس میشود حق انتخاب داد . اجازه بدهیم کودک تصمیم بگیرد و مسئولیت رفر و انتخاب خود را بپذیرد .

واکنش والدین برخورد کودک لجز ید چگونه شد؟

لجزی کودک ۴ ساله بستگی به سبک تربیتی والدین هم دارد . مای که همیشه کارهای فرزند خود را انجام میدهد و بجای او تصمیم گیری میکند . عث میشود یا کودک مطیع ر بیایید یا اینکه فرزند لجزی تربیت میکند که همیشه حال جنگیدن است . برخورد لجزی کودک ۴ ساله اضطراب مان نمیشود بهتر است فقط علایق و سلیقه کودک را نظر بگیرید . اجازه دهید کودک خودش غذا را بخورد یا غذای مورد علاقه خودش را انتخاب کند و مسئولیت انتخاب خود را بپذیرد . فقط زمانی حق دخالت دارید که تصمیم کودک عث آسیب رساندن به خودش شود . حداقل قوانین را برای کودک ۴ساله بگذارید مثلا بجای جمله امری که ید این کار را انجام بدهی از او سوال کنید کدام یک از این غذا ها را میخوری یا کدام لس را میپوشی .

راهکارهای مان لجزی کودک ۴ ساله چیست؟

راه مان لجزی کودک ۴ ساله بیان دلیل خواسته هاین است یعنی بجای اینکه بگوید تو را گردش نمیبرم چون من اینطور میخواهم بگویید میدانم چق دوست داری شهرزی بروری اما امشب ران میرد . بجای زورگویی همدلی کنید و بجای قانع کردن فقط توضیح دهید که چرا ید کاری انجام بشود یا نشود . روانشناسی کودک لجز نشان داده است که کودک بیشتر دوست دارد صحبت کند و کمتر بشنود . پس اگر کودک روی خواسته ای پا فشاری میکند کنار او دوسنه بنشینید و به حرف های او گوش کنید . ممکن است فقط کودک همراهی شما را بخواهد . والدین تصور نکنند چون هم سن این کودکان بودند و کاری را انجام میدادند الان هم کودک میتواند این کار را انجام دهد . بهتر است خواست خود را آنالیز کنند ببینند سن کودک تطابق دارد یا نه .

 

مهارت های فرزند پروی مورد کودک لجز

لجزی کودک ۴ ساله و گذر از این سن احتیاج به مراجعه به مشاوره کودک دارد . والدین ید آموزش ببینند تربیت کودک خود واقعیشان و همه ی احساساتشان شند . غیر این صورت کودک والدینش را دیکتور و غیر منطقی میداند که علاقه ای به گوش دادن به حرفشان ندارد . والدین ید بیاموزند کودک را کنترل نکنند چون کودک هرچق بیشتر احساس کند تنگنا هست بیشتر لجزی میکند . ارتط کودک عجله و بی حوصله رفر نکنید کودک از این رفر آشفته میشود و بیشتر لجاجت میکند . نهایت اگر علائم لجزی کودک ۴ ساله کینه توزی همراه نشد ناهنجاری به حساب نمی آید و بعد از مدت کوهی تمام میشود .

سوالات متداول

کودکان ۴ سالگی چرا لجزی میکنند ؟

علت لجزی کودک ۴ ساله فرایند سنی و رشدی کودک است و اینکه میخواهد استقلال طلبی خود را بروز دهد و بعد از گذر از این سن دیگر لجزی نمیکند .

مهمترین علت لجزی کودک ۴ ساله چیست ؟

الگو گیری از والدین و محیط خانوادگی نا آرام و متشنج مهمترین علت لجزی کودک است . کودک وقتی والدینی را میبیند که بر انجام رفرشان اصرار دارند پس یاد میگیرد خودش هم چنین رفری کند .

چگونه لجزی کودک ۴ ساله خود را کاهش دهیم ؟

نظر گرفتن سلیقه کودک، دادن مسئولیت متناسب سن کودک، همدلی کودک بجای زورگویی کردن و نهایت میان گذاشتن احساسن کودک از انجام نشدن کاری لجزی کودک را کاهش میدهد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Ten Ways To Deal With A Stubborn Child 

 

 

چگونه لجزی کودک ۴ ساله خود برخورد کنیم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:58
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت

لجزی کودک ۲ساله از جمله مسائلی است که ذهن پ و ماها و به خصوص والدین کم تجربه تر را به خود مشغول میکند . لجزی کودک ۲ساله از جمله مسائلی است که صورت تشخیص و اقدام به موقع معمولا جای نگرانی ندارد آما اگر برعکس این موضوع اتفاق بیفتد والدین حتما آسیب این خصلت را کودک خود مشاهده خواهند کرد . لجزی کودک ۲ساله میتواند دلایل و ریشه های مختلفی داشته شد . مشاوره کودک میتواند راه تشخیص و مان لجزی کودک ۲ساله به والدین او بهترین کمک و یاری را داشته شد . یک اختلال و آسیب روانی مثل لجزی کودک ۲ساله ید بعد از تشخیص علائم لینی clinical signs تعریف شده توسط  روانشناسی کودک مورد مان قرار بگیرد بتوان کودک را از خطراتی که این مسئله میتواند آینده برای او بوجود بیاورد محافظت کرد . ادامه بیشتر مورد لجزی کودک ۲ساله توضیح میدهیم .


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره کودک تلفنی


علت لجزی کودک ۲ساله

علت لجزی کودک ۲ساله شاید این شد که کودک این سن خود را مرجع اصلی دنیا میداند و به حد زیادی از خودشیفتگی میرسد . بنابراین بروز چنین علایمی کودک دوساله غیر عادی نیست . البته علت لجزی کودک ۲ساله میتواند این نیز شد که علاوه بر خودشیفتگی  ، کودک این سن دائم حال شناخت و محک زدن افرادی است که آنها زندگی میکند . علت لجزی کودک ۲ساله هر چه که شد والدین حتما ید مراجعه به یک متخصص لینی کودک را برنامه‌های ضروری خود قرار دهند .

یکی از دلایلی که میتوان به عنوان علت لجزی کودک ۲ساله نام برد به مبحث ژنتیک برمیگردد . شاید این علت از جمله علت هایی است که کمتر توسط والدین اللخصوص پان و ماان کم تجربه مورد توجه قرار گیرد . اما علم ثابت کرده است که اگر هر دو یا یکی از والدین لجزی را به عنوان صفت دائمی داشته شند کودک آنها نیز به احتمال زیاد لجز خواهد بود . دلایل محیطی نیز نید  این مورد فراموش شود .

مان لجزی کودک ۲ساله

مان لجزی کودک ۲ساله قطعا امکان پذیر است و شاید آنچنان هم پیچیده نشد . اما این امر مستلزم توجه برخی نکات است که ادامه به آن اشاره میکنیم :

 • اقدام برای مان لجزی کودک ۲ساله پ و ما ید نقش مکمل یکدیگر را زی کنند . نید هریک سیستم و اصول مانی خود را پیش بگیرد .
 • حتما روند مان لجزی کودک ۲ساله خود اقتدار داشته شید . هر خانواده ای هر اعتقاد و طرز تفکر و سبک زندگی ید قانون وجود داشته شد نظم و ترتیب و شاکله خانواده حفظ شود .
 • والدین ید توجه داشته شند که لجزی فرزندشان قرار نیست به صورت آنی ناپدید و ریشه کن شود . پ و ما ید سعی تعدیل رفر هایی مثل لجزی را دستور کار قرار دهند .

 

راه های برخورد لجزی کودک ۲ساله

راه های برخورد لجزی کودک ۲ساله میتواند بنا به تشخیص هر روانشناس کودک متفاوت شد اما اینجا به یک نوع از بهترین راه های برخورد لجزی کودک ۲ساله اشاره میکنیم . والدین ید یک لیست از خصلت ها و رفرهای مثبت کودک تهیه کنند .  این لیست میتواند هم دارای خصلت های مثبتی که کودک دارد و ما میخواهیم این خصلت ها پر رنگ تر شوند شد و هم شامل خصلت های مثبتی که میخواهیم آن به وجود بیاید .

ادامه  ید یک لیست نیز از خصلت های منفی کودک نیز توسط پ و ما تهیه شود . حتما تعداد و نوع موارد یادداشت شده ید متناسب سن کودک ما شد . لیست نوشته شده را حتما طبق اهمیت اولویت بندی میکنیم . برای کودک یک پاداش انتخاب کنید و مثلا بگویید که هر چق مان لجزی مثبت تر عمل میکند سره بیشتری میگیرد و نهایت به پاداش میرسد . این مورد قطعا میتواند موثر شد .

بهترین نوع تربیت برای لجزی کودک ۲ساله

بهترین نوع تربیت برای لجزی کودک ۲ساله ید به دقت انتخاب شود . این انتخاب ید نسبت به این کودک و البته جنسیت و خلق و خوی کودک انجام بگیرد . مثلا ممکن است محروم کردن یک کودک از چیزی که دوست دارد به مدت معین یک راهکار خوب و ثیر گذار شد اما برای یک کودک مکان و موقعیت متفاوت سرخوردگی و حتی افسردگی را پی داشته شد . البته نید فراموش شود که بهترین نوع تربیت برای لجزی کودک ۲ساله حتما میتواند توسط یک مشاوره خانواده کودک به والدین پیشنهاد شود .

 

نشانه های یک کودک لجز

پان و ماان حتما ید توجه داشته شند که لجزی نیز علم روانشناسی جزو اختلالات محسوب می‌شود . بنابر این ید تعدادی از علائم تعریف شده را کودک خود مشاهده کنیم بتوانیم احتمال دهیم که او لجز شده است .

حداقل چهار مورد از هشت موردی که ادامه آورده میشود برای تشخیص این زمینه لازم است که به آنها اشاره میکنیم :

 1. این کودکان خیلی زود از کوره میروند . آسنه تحمل این کودکان بسیار پایین است .
 2. أین کودکان غال بسیار زود رنج هستند .
 3. معمولا کودکان لجز را عصنی میبینیم . والدین دائم حالت پرخاشگری را کودک خود میبینند .
 4. مراجع قت (والدین و بزرگترها) زیاد بحث میکنند .
 5. اصولا هر چیزی مخالفت میکنند .
 6. از عمد دیگران را آزار میدهند و ناراحت میکنند .
 7. مقابله یک رفر بد رها و رها از فرد مقابل انتقادات میکنند .
 8. طی شش ماه حد اقل دو ر کودک از خود رفر کینه توزانه از خود ابراز کرده شد .

رفرهای کینه توزانه کودک لجز

لا به برخی از علایم لینی اشاره شد که تشخیص کودک لجز حتما ید مورد توجه قرار بگیرد . کینه توزی از جمله مهمترین مشخصه های اصلی برای شناسایی لجزی کودکان است .شاید بهتر شد که رفر کینه توزانه را برای ک دقیق تر والدین توضیح دهیم . کودکی که که کینه توز است اگر شخص یا گروهی گیری یا تنشی را تجربه کند حتما صدد تلافی برخواهد آمد .

ممکن است که موضوع تنش به هیچ وجه قابل اعتنا نشد اما کودک کینه توز ماه ها زمان بگذارد نقشه ای را فراهم کند که حرص و خشم خود را بر سر فرد یا افراد مورد نظر خالی کند . اگر این رفر کودک حل نشود و نهادینه شود قطعا میتواند عث بروز رفر های شدید تر و وسیع تر او دوره بزرگسالی شود . بنابراین والدین صورت دیدن نشانه های یاد شده حتما ید به یک متخصص لینی کودک مراجعه کنند .

 

زود رنج بودن کودک لجز

زود رنج بودن کودک لجز از جمله نشانه های بسیار آشکار او به حساب می‌آید . البته سن ۲ ۶سالگی که معمولا سن لجزی  stubborn))کودکان شناخته میشود ، زود رنج بودن جزو عکس العمل های معمولی کودک به حساب بیاید اما این خصلت نید از حد نرمال خود فراتر رفته و زندگی فردی و اجتماعی کودک مورد نظر را مختل کند یا از حد تعادل خارج کند . کودک لجز بیش از هم سن و سال های خود از موارد کوچک و بزرگ رنجیده میشوند . برای مثال معلم کودک مسه مهرنی تذکر کوچکی به او میدهد که بیشتر تلاش کند . کودک ممکن است به قی این موضوع را برای خود بزرگ کند که چند روز گریه کند و این موضوع گیر شد .

سوالات متداول

چرا کودک ۲ساله لجزی میکند ؟

لجزی کودک ۲ساله این دوران به دلیل خودشیفتگی بسیار زیادی است که  کودکان این سن دارا هستند که بسیار طبیعی است .

چگونه لجزی یک کودک ۲ساله را کاهش دهیم ؟

را های موثر زیادی أین ب توصیه شده است که از جمله آن میتوان به استفاده از صحبت کردن کودک یا تنبیه و تشویق اشاره کرد.

بهترین راه برخورد لجزی کودک ۲ساله چیست؟

هر مقدار که از او عصنی هستیم حتما ید آرامش خود را آن لحظه حفظ کنیم و از پرخاش به کودک خود حتما خود داری کنیم .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Discipline for Preschoolers: Strategies and Challenges

 

بهترین راه برخورد لجزی کودک ۲ساله چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت 4:52
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 11 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۴)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۱)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۴)
» چگونه از اعتیاد به فیلم پورن رها بشیم؟ (شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۳)
» حل اختلافات زناشویی چگونه ممکن است؟ (جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۵)
» چگونه نشانه های زندگی ناموفق بشناسیم ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۰)
» معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام چیست ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۹)
» بهترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۷)
» وقتی مجردی بهتر است یا متاهلی؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۸)
» تشکر از همسر- چگونه از همسرم تشکر کنم؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۱)
» عذر خواهی از همسر- چگونه از همسرم عذرخواهی کنم؟ (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۵)
» ۱۰ راهکار برای مدیریت روابط عاطفی (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۳)
» چگونه روابط عاطفی زن و شوهر بهتر می شود؟ (یکشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۲۴)
» عوامل زندگی مشترک بدون ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۲)
» راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۷)
» راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟ (شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۸)
» با انواع روش های شوهرداری موفق آشنا شوید (چهارشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۰)
» با مدیریت استرس اجتماعی کودکان آشنا شوید (سه شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۴۵)
» انتظارات زنان از مردان در زندگی زناشویی چیست؟ (دوشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۸ | ۰۴:۴۶)
» با ۱۰ راهکار مدیریت استرس اجتماعی آشنا شوید (یکشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۷:۲۸)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 74
» بازديد ديرور : 115
» بازديد ماه گذشته : 189
» بازديد سال گذشته : 8466
» كل بازديد : 8466

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 371
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 35.172.195.82
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
× بستن تبلیغات