مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

همسر وفادار از آرزوهای هر فردی است. بر طبق نظر مشاوره زناشویی هر کسی که ازدواج میکند و تشکیل خانواده میدهد از آرزوهایش داشتن همسر وفادار است. همسر وفادار هر آنچه که دارد برای همسرش است. تعهد دارد که قلب و روح او برای همسرش شد و این توقع متقابل است. همسر وفادار به استحکام پایه های زندگی کمک میکند. وفاداری به اطمینان و اعتماد برمیگردد. اگر همسری وفادار نشد طبیع پایه های این زندگی را سست و لرزان میکند. پس اصل مهم و انکار ناپذیر شروع و ادامه زندگی زناشویی وفادار بودن است.

اگر زندگی، زن و شوهر به هم وفادار شد و این وفاداری را آخر نگاه دارند، خانواده از خیلی از آسیب ها امان خواهد بود.وفاداری از محبت شروع میشود و جلب اعتماد میشود. نظر بگیرید خانواده ایی اعتماد نشد و زن و شوهر به دید بد، به هم نگاه میکنند، خوب این خانواده نید دنل وفاداری شیم.


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره خانواده تلفنی رایگان


نشانه های همسر وفادار

نشانه های همسر وفادار را از نظر فرهنگ و سبک زندگی و ایده هایی که دو طرف برای زندگی دارند، میتوان تعریف کرد. از نظر مشاوره خانواده شخصی که زندگی وفادار و متعد به همسر خود است تمام تلاش خود را به کار میگیرد زندگی آرام شد و رابطه را به جنجال نمیکشاند. همسر وفادار به زندگی و تعهدی که به طرف مقابل دارد پایبند است.

تمام کارهای او راسی آرامش بخشیدن به زندگی است. از نشانه های همسر وفادار این است که هیچگاه بر سر مسائلی که عث از بین رفتن آرامش خانواده میشود بحث و جدال نمکیند و به طرف مقابل اجازه میدهد آرامش تصمیم بگیرد. یکی دیگر از این نشانه ها این است که همسر بتواند نیازهای طرف مقابل را بر طرف کند. البته ممکن است زمانی نتوانید برخی از نیاز های همسر را برطرف کنید. همین تقویت رابطه صمیمانه و نزدیکی بین دو نفر میتواند به وفادار بودن به همسر کمک کند.


بیشتر بخوانید: چگونه مصرف مشروت الکلی را ترک کنم؟


ویژگی های همسر وفادار

ویژگی های همسر وفادار این است که زمان بیشتری همسر و خانواده خود است. زمانی که میتواند افراد دیگری زمان را سپری کند، آن زمان را همسرش سپری میکند و ترجیح میدهد کنار او شد. زندگی زناشویی، بیشتر از هر چیز دیگری،به تعهد دو طرف نیاز است. یعنی شما نید نگران شید و مدام به این فکر کنید که همسر من خارج ار تعهد عمل کند. به نظر مشاوره خیانت یکی از مهمترین نشانه های و ویژگی های همسر وفادار این است که، همسر از طرف مقابل خود بدگویی نکند چه مقابل و چه زمانی که جمعی یا جایی حضور ندارد. همسر وفادار ید رازدار همسرش شد.

خانواده ایی که رازداری وجود ندارد، پایه های آن زندگی حال سست شدن است. همسر وفادار ید تمام رازهای خانه را خانه نگاه دارد. همسر وفادار کسی است که چیزی برای پنهان کردن از طرف مقابل ندارد.


بیشتر بخوانید: مشاوره آنلاین روانشناسی و خانواده


 

همسر وفادار بودن

همسر وفادار بودن زندگی زناشویی یکی از مهمترین واصلی ترین اصول پیوند زناشویی است. همسر وفادار بودن عث میشود که همسرن هم تشویق شود و به شما وفادار شد. وفادار بودن مهم ترین رکن پایداری زندگی است. ساده ترین و راحت ترین راه برای خاتمه دادن زندگی زناشویی ، خیانت است. همسر وفادار بودن عث میشود رابطه جنسی خوبی هم برقرار شود. زوجین ید توجه داشته شند که یک زندگی خوب و پر از عشق ساختتنی میشد.

هر دو نفر ید کمک کنند یک زندگی زناشویی کیفیت و پویا را بسازند. زوجین میتوانند مراجعه به یک روانشناس برای قرار گرفتن روند مثبت و تکاملی زندگی زناشویی خود، برنامه ریزی کنند. مطالعه کتب آموزشی مورد زندگی مشترک که امروه دسترس عموم قرار دارد نیز میتواند پیشنهاد مناسبی برای زوجین شد. بدیهی است که تعامل و همکاری هر دو نفر از ملزومات ساختن یک زندگی زناشویی موفق میشد.


بیشتر بخوانید: جدا کردن بستر خواب همسرم چه کنم؟


نکات مهم همسر وفادار بودن

نکات مهم همسر وفادار بودن مواردی است که ید رعایت شود این امر زندگی زناشویی محقق شود.

حتما چند ساعت روز را فقط به همسر خود اختصاص دهید و او به تعامل و گفتگو بپردازید.

میتوانید ارزش و احترام همسر خود را لا ببرید.

بهانه ای برای گذراندن هر چه بیشتر وقت بصورت مشترک همسر خود بیابید. این بهانه میتواند تفریح یا هدف مشترک شد.

از مواردی که به هر نحوی امکان بوجود آمدن سوتفاهم و شک و تردید زابطه میشود، پرهیز کنیم.

از دیگر نکات مهم همسر وفادار بودن میتوان به ک کردن همسر خود شرایط گوناگون اشاره کرد. این شرایط شامل هر موقعیتی اعم از مشکلات روحی وجسمی، مالی میشود.

دائم تلاش شید، همسرن متوجه اعتماد زیادی که به او دارید بشود. این مورد عث افزایش قوت قلب و اعتماد به نفس اومیشود.


بیشتر بخوانید: بهترین سایت روانشناسی خانواده


 

همسر وفادار ابدی

همسر وفادار ابدی برای هر کسی که قصد ازدواج و تشکیل خانواده را سر میپروراند بسیار مهم و کلیدی است. همسر وفادار ابدی برای یک قالب و یا یک مفهوم سازگار نیست بلکه خو یک نوع مکتب است. اگر همسری به بهترین شکل وفاداری خود را نشان دهد این رفر جاودانه خواهد شد. موردی که ابدی شدن این وفاداری وجود دارد، داشتن صداقت است. اگر رابطه ایی صداقت وجود نداشته شد معلوم نیست آخر کار چه پیش خواهد آمد. چق زی میشود وقتی که زن وشوهر کمال صداقت کنارهم زندگی میکنند و میتوانند مشکلات زندگی را هم حل کنند و از لحظات زیی آن هم استفاده کنند.

این مهمترین رمز ابدی ماندن وفاداری بین زن و شوهر است. وفادار بودن و ماندن میتوان بسیاری از مشکلات زندگی را مرتفع کرد. اگر قالب یک جمله بخواهید بدانید که زندگی زناشویی از چه طریق و راهی میتواند اودانه و ابدی بماند میتوان به جرات گفت، فقط وفاداری میتوان این امر را محقق کرد.

گفت و گو زمان مناسب

اگر همسرن زمانی که از محل کار به خانه برمیگردد ومشخص میشود که خسته است، اجازه دهید اندکی استراحت کند و بعد اگر صحبت یا خواستی دارید عنوان کنید. این مواقع اگر همسر شما براثر خستگی مطلبی را صدای بلند و یا عصنیت بیان میکند، شما فقط شنونده خوبی شید. مجموعه انجام دادن این رفرها اگر صبر کردن همراه شد از شما همسری وفادار میسازد و همانطور که گفته شد وقتی شما وفادار شید به طبع، طرف مقابل هم از شما وفاداری یاد میگیرد. به یاد داشته شد به خاطر هیچ کاری حتی کارناخوشایند، از طرف همسرن او را قضاوت نکنید، سعی کنید خود را موقعیت همسر قرار دهید و ببینید اگر جای او بودید چه کار میکردید، بعد موقعیت مناسب و لحنی آرام از او ره علت کارش سوال بپرسید.

دیگر ویژگی های همسر وفادار

وفاداری میان زن وشوهر از اصلی ترین پایه های زندگی مشترک محسوب میشود. اگر این پایه ها سست شود قطعا زندگی دچار مشکل میشود. مرد و زن وقتی وارد رابطه زناشویی میشوند ید توجه داشتته شند که هدفشان به گونه ایی شد این رابطه را مستحکم تر کنند. از مدت دچار طلاق عاطفی نشوند. اگر آراستگی و صداقت بین زوجین نهادینه بشود و دو طرف ملزم به رعایت آن شوند علاقه بین زوجین افزایش میابد. سپس افزایش این علاقه، لذت و رضایتمندی زوجین نسبت به هم لا میرود که این امر موجب تقویت وفاداری زن و شوهر نسبت به هم میشود.

صداقت رابطه زناشویی

صداقت از اصول مهم غیر قابل چشم پوشی زندگی زناشویی میشد. زوجین ید یکدیگر را از کوچکترین اتفاقاتی که مربوط به زندگی مشترک میشود خبر سازند. مواقعی بنظر میرسد که یک موضوع از اهمیت چندانی برخوردار نشد به همین دلیل فرد لزومی نمیبیند که آن را همسر خود میان بگذارد. ممکن است نگفتن همین موضوع کوچک و به ظاهر بی اهمیت فرد را متهم به نداشتن صداقت و شفافیت کافی رابطه کند. بنابراین توصیه میشود که حد ممکن زوجین تمام اتفاقات رخ داده پیرامون زندگی مشترک را یکدیگر به اشتراک بگذارند دچار این گونه مسائل زندگی نشوند. صداقت از پایه های مهم یک زندگی عاشقانه و آرامش میشد.


بیشتر بخوانید: سایت مشاوره خانواده و ازدواج


 

سوالات متداول

تعریف همسر وفادار چیست؟

همسر وفادار هر آنچه که دارد برای همسرش است. تعهد دارد که قلب و روح او برای همسرش شد و این توقع متقابل است. همسر وفادار به استحکام پایه های زندگی کمک میکند

از نشانه های همسر وفادار به کدام مورد میتوان اشاره کرد؟

از نشانه های همسر وفادار این است که هیچگاه بر سر مسائلی که عث از بین رفتن آرامش خانواده میشود بحث و جدال نمکیند و به طرف مقابل اجازه میدهد آرامش تصمیم بگیرد.

یکی از اصول مهم زندگی زناشویی چیست؟

صداقت از اصول مهم غیر قابل چشم پوشی زندگی زناشویی میشد. زوجین ید یکدیگر را از کوچکترین اتفاقاتی که مربوط به زندگی مشترک میشود خبر سازند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Top Reasons Spouses Stay Faithful 

 

همسر وفادار را بهتر بشناسیم

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 6:20
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 29 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

پرخاشگری کودکان دبسنی از جمله دغدغه های مهمی است که والدین به خاطر آن به روانشناسی کودک و روانشناس مراجعه میکنند . شاید وقتی به مفهوم کودک فکر میکنیم اولین چیزی که به نظرمان برسد شادی و زی و نشاط شد . اما واقعیت این است که سنین اولیه زندگی پرخاشگری کودکان دبسنی از جمله موارد غیر قابل چشم پوشی و مهم مشاوره تربیت کودک میشد  . پرخاشگری کودکان دبسنی میتواند دلایل خیلی زیادی داشته شد . مثلا سبک زندگی خانواده و فرهنگی که افراد آن رشد میکنند میتواند اندازه و مقدار پرخاشگری کودکان دبسنی ثیر زیادی داشته شد . پ و ما و خانواده جه اول میزان پرخاشگری کودکان دبسنی به طور مستقیم ثیرگذار هستند . ادامه بیشتر به پرخاشگری کودکان دبسنی میپردازیم و توضیح میدهیم .


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره کودک تلفنی


علت پرخاشگری کودکان دبسنی

علت پرخاشگری کودکان دبسنی همانطور که گفته شد میتواند مثر از عوامل بسیار زیادی شد . تعدادی از عواملی که بسیار میتواند یافتن علت پرخاشگری کودکان دبسنی به ما کمک کند به شرح زیر است .

 • زی هایی که برای کودکان اولویت های اهمیت قرار دارند اگر زمینه خشونت داشته شند میتواند زمینه و علت پرخاشگری کودکان دبسنی شد .

گاهی یک فرد خانواده برای کودکان این سنین الگو میشود و این الگو میتواند برا یا خواهر بزرگتر شد . پرس و جو کردن از متخصص زمینه مشاوره کودک متوجه خواهیم شد که اگر او رفر پرخاشگرانه ای داشته شد و به خاطر رفرش جمع ها احترام داشته شد احتمالا کودک را به سمت پرخاشگری تحریک میکند .

 • اختلالات روانشناختی و عوامل وابسته به خلق نیز میتواند به عنوان علت پرخاشگری کودکان دبسنی شناخته شود . مثلا کودکانی که مبتلا به اختلال سلوک هستند به عنوان یکی از فاکتورهای تشخیص لینی این رفر پرخاشگرانه را خود به صورت اتوماتیک وار بروز میدهند . بنابراین حتما به والدین پیشنهاد میشود که مراجعه به مشاوره اختلال کودکان را دستور کار خود قرار بدهند .

 

مان پرخاشگری کودکان

مان پرخاشگری کودکان میتواند به صورت های مختلفی انجام شود . اگر پرخاشگری کودکان به دلیل اختلالات روحی و روانی آنها به وجود آمده شد و رفر آنها تثبیت شده شد ید از طریق مصاحبه لینی  توسط متخصص حوزه کودک و نوجوان راه و روش مان مشخص شود . مان پرخاشگری کودکان از این روش معمولا طی جلسات متداوم روان مانی انجام میپذیرد . سطوح پایین تر از مان پرخاشگری کودکان بعد از مشاوره کودک توسط روانشناس تمرین هایی به والدینparents یا سرپرست کودک داده میشود که بر طبق شخصیت خود کودک و مصاحبه ای که از تو گرفته شده تهیه شده و تدارک دیده شده است . این روش کنار حمایت والدین میتوان کاملا به تغییر رفر و بهبود شرایط پرخاشگری وی امید داشت و تغییرات مثبتی اعمال کرد .

راه های برخورد پرخاشگری کودکان دبسنی

راه های برخورد پرخاشگری کودکان دبسنی میتواند نسبت به فرهنگ و محیطی که کودک آن رشد و نمو یافته متغییر و متفاوت شد . ادامه به چند نکته که حتما ید زمان بروز خشم عصنت و پرخاشگری کودک رعایت شود اشاره میکنیم :

 • حتما صورت کودک را آب سرد خیس کنید . ابن کار بسیار روند فروکش کردن عصنیت کارساز است .
 • یکی دیگر از راه‌های برخورد پرخاشگری کودکان دبسنی اعمال جریمه هایی است که از قبل برای کودک پرخاشگر خود نظر گرفته ایم میشد . فراموش نشود کودک ید از جریمه ای که انتظار اوست خبر داشته شد .
 • از موثرترین راه های برخورد پرخاشگری کودکان دبسنی این است که حتما بعد از بروز پرخاشگری و فرو نشستن عصنیت آنها ، شما ید به عنوان والدین آنها صحبت و تدل نظر کنید . صحبت های شما به عنوان مرجع قت کاملا آنها ثیر گذار خواهد بود .

راه های کاهش پرخاشگری کودکان دبسنی

راه های کاهش پرخاشگری کودکان دبسنی  امروزه کبهای تربیت فرزند که به وفور زار یافت میشود وجود دارد . اگر این کبها توسط نویسندگان معتبر نوشته یا گردآوری شده شد ، حتما برخورد والدین این مسائل کودکانشان موثر واقع میشود . البته استفاده از این راه مواردی قابل توجیه و یید است که عمق اختلال به وجود آمده زیاد نشد و یا کودک مرحله ای از پرخاشگری شد که بتوان برای پیشگیری از زیاد تر شدن آن کاری کرد . راه های کاهش پرخاشگری کودکان دبسنی عمق زیاد تر ید توسط روانشناس یا روانپزشک لینی طراحی شود که علاوه بر همخوانی شخصیت کودک به سایر ابعاد وجودی او آسیب وارد نکند . به این صورت خانواده ها به طور کلی میتوانند از بهبود شرایط کودکان این زمینه اطمینان کامل حاصل کنند .

 

ثیر محیط بر پرخاشگری کودک

همانطور که گفته شد پرخاشگری  (violence)کودکان به دلایل مختلف میتواند بروز کند . یکی از این دلایل ثیر محیط بر بروز دادن پرخاشگری میشد . معمولا کودکانی که خانواده های پر تنش زندگی میکنند به احتمال بیشتری پرخاشگری را رفرشان نشان خواهند داد . پ و ما به عنوان الگوی اصلی فرزندان و کسانی که بیشترین ثیر را روی کودک میگذارند اصلی ترین عامل شکل گیری شخصیت کودک خود هستند . اگر والدین فضایی خوب و سلامت و پر از محبت و آرامش را برای فرزندان خود محیا کنند ، احتمال اینکه فرزندانشان گیر پرخاشگری شوند بسیار کمتر از خانه ای است آن والدین یکدیگر دائم گیر هستند و به یکدیگر پرخاشگر میکنند . همچنین خانواده هایی که دعوا و گیری جزو فرهنگ غالب است فرزندان به همان صورت تربیت میشوند .

ثیر فیلم ها بر پرخاشگری کودک

ثیر فیلم ها بر رفر و کردار کودکان به قی زیاد هست که قابل چشم پوشی نشد . خیلی این مورد دیده میشود که کودکانی سابقه دیدن فیلم های جنایی و اکشن شخصیت‌های آن فیلم همزاد پنداری میکنند و پرخاشگری را پیش میگیرند . از این رو است که همواره روانشناسی کودک و مشاوره تربیت کودک کید میشود که کودکان حتما ید برنامه هایی محتوای مناسب سن خود سرگرم شوند . علاوه بر میل به پرخاشگری  (violence)خطر بلوغ زوس نیز کودکانی را که فیلم ها و تصاویر نامناسب سنشان را میبینند تهدید میکند . پ و ماانی که به تربیت اصولی فرزند خویش معتقد هستند ید تلویزیون و هر رسانه دیگر را چهارچوب های مشخص و متناسب سن و شخصیت فرزندشان اختیار او بگذارند مشکلات یاد شده او را تهدید نکند .

ثیر عوامل ژنتیکی پرخاشگری کودک

از جمله عوامل ثیر گذار وجود و شدت پرخاش کودکان که امروزه بسیار زیاد به آن پرداخته میشود بحث ثیر ژن  بر رفر کودک میشد . همانطور که ابن مثال را برای مواردی مثل سیگار کشیدن و استفاده از مواد مخ و الکل استفاده میکنند احتمال أین که فرزند کسی که رفر خود خشم و پرخاشگری را جای داده نیز مانند والد خود عمل کند بسیار لاتر از فرزند کسی است که به اصلاح آرام و خونسرد است . این که روانشناسان خیلی بیشتر از ژنتیک به محیط اهمیت میدهند ولی هیچگاه نمیتوان نقش زن را انسان نادیده گرفت .

خصوصیات شخصیتی کودکان

نکته قابل تأمل دیگر مورد علل پرخاشگری کودکان میتواند خصوصیات فردی او شد . معمولا کودکانی که نمیتوانند احساسات خود را چه مثبت و چه منفی به خوبی بروز دهند از پرخاش برای بروز این احساسات استفاده میکنند . کودکانی که نمیتوانند اتفاقاتی که زندگی روزمره کنار بیایند و آنها را مدیریت کنند نیز همین شیوه سعی حل این موضوع دارند . همچنین کودکانی که از حرف زدن زیاد می ترسند یا علاقه ای به ارتط این ابزار ندارند خیلی بیشتر پرخاشگری را بروز میدهند .

 

سوالات متداول

آیا کودکان دبسنی پرخاشگر تر میشوند ؟

نمیتوان این صراحت این مورد را یید کرد ولی کودکان دبسنی ایم مسئله بیشتر مشاهده شده است

چه چیزهایی عث میشود کودکان دبسنی زود از کوره بروند؟

برای پاسخ به این سوال میتوان به مواردی مثل خصوصیات شخصیتی ، ژنتیک و رفر والدین اشاره  کرد.

آیا زود رنجی کودکان نشانه کاهش اعتماد به نفس است؟

البته که عوامل یاری میتواند عث بروز این مسئله کودک شود ولی به احتمال زیاد کاهش اعتماد به نفس میتواند زود رنجی کودک مرتبط شد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Aggressive Behaviors in Preschoolers 

 

علت پرخاشگری کودکان دبسنی چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 6:03
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 22 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

روانشناسی خانواده و ازدواج از جمله زمینه های روانشناسی است که بین آحاد جامعه بسیار مراجعه کننده دارد . روانشناسی خانواده و ازدواج موضوعی را دنل و بررسی می‌کند که هر فردی جامعه هر سبک زندگی و اعتقادی لاخره زندگی آن سروکار پیدا میکند . روانشناسی خانواده و ازدواج به این دلیل مراجعان بیشتری پیدا کرده است که ازدواج دوران حاضر بسیار مقوله پیچیده تری نسبت گذشته میشد .مشاوره خانواده بیان میکند که فرآیند ازدواج امروزه ید پیرو یک ساخر مشخص اتفاق بیفتد و تعدادی فاکتور که توسط مشاوره روانشناسی معرفی میشود ید ازدواج توسط افراد مورد کنکاش و مقایسه قرار بگیرد . ادامه بیشتر راجع به روانشناسی خانواده و ازدواج توضیح خواهیم داد .


بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی مشترک


روانشناسی خانواده و ازدواج تلفنی

 روانشناسی خانواده و ازدواج تلفنی از جمله انواع مشاوره و راهنمایی میشد که بعضی از شرایط میتواند کمک شایانی به افراد بکند که ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم :

 • روانشناسی خانواده و ازدواج تلفنی محدودیت‌های مربوط به جبر جغرافیایی را از بین میبرد . برای مثال فرد یا افرادی که امکان مراجعه حضوری به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی را ندارند میتوانند به صورت تلفنی خدمات مورد نظرشان را یافت کند .
 • روانشناسی خانواده و ازدواج تلفنی برای افرادی که شاید به دلیل خجالت از رفتن به مشاوره خانواده امتناع میکنند بسیار مناسب است .
 • روانشناسی خانواده و ازدواج تلفنی به د افرادی هم که فرهنگ هایی زندگی میکنند که ممکن است به دلیل سنتی بودن از مراجعه افراد به مشاوره جلوگیری میکنند نیز خواهد خورد .

روانشناسی خانواده و ازدواج آنلاین

روانشناسی خانواده و ازدواج آنلاین از جمله امکاناتی است که چند سال گذشته به لطف وجود فضای مجازی و دسترسی همه افراد جامعه به آن اختیار افراد نیازمند به مشورت قرار گرفته است . این نوع مشاوره نیز مزایایی دارد که به دو مورد از آنها اشاره خواهیم کرد :

 • روانشناسی خانواده و ازدواج آنلاین نوعی از مشاوره است که دسترس بودن از ویژگی‌های اصلی آن است . فردی که لحظه به مشاوره نیاز دارد ممکن است ساعاتی این شرایط را تجربه کند که نتواند به صورت حضوری به مشاور مراجعه کند . این لحظات مشاوره آنلاین میتواند برای فرد بهترین انتخاب شد .
 • روانشناسی خانواده و ازدواج آنلاین توسط مشاوران زبده ای مدیریت میشود که میتوانند زمینه های مختلف به افراد کمک کنند . زمینه هایی مثل ازدواج ، طلاق ، خیانت ، موفقیت و…از جمله زمینه های فعالیت‌های سایت های مشاوره آنلاین است.

 

مشاوره روانشناسی خانواده و ازدواج

مشاوره روانشناسی خانواده و ازدواج پایین آوردن آمار طلاق میتواند بسیار موفق عمل کند و از میزان شیوع این آسیب به دلایل مختلف به مقدار قابل ملاحظه ای بکاهد . مشاوره روانشناسی خانواده و ازدواج بعد از راهنمایی و مشورت دادن به افراد زمان انتخابشان زوجین را رها نمیکند . دختر و پسری که کمترین تجربه وارد زندگی متأهلی میشوند گاهی طبیعی است که نتوانند مدیریت بحران های زندگی زناشویی را به دست بگیرند . این هنگام مشاوران میتوانند اداره امور زندگی افراد را یاری کنند و به عنوان یک نفر سوم آگاه کنار زوجین قرار میگیرند آنها را بدون تعصت خانوادگی که بسیار عث قضاوت اشته والدین میشود راهنمایی کنند . جوانانی که زه زندگی مشترکشان را شروع کردند میتوانند کیفیت زندگی مشترکشان را کمک مشاوران خانواده بسیار لا ببرند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی زناشویی


مشاوره روانشناسی خانواده و ازدواج آویژه

مشاوره روانشناسی خانواده و ازدواج آویژه از بهترین مراکز مشاوره ای هست که حال حاضر زمینه های مربوط به خانواده و ازدواج فعالیت میکند . این مرکز مشاوره همواره ارتط تنگاتنگی مراجعان خود داشته و دارد . مشاوره روانشناسی خانواده و ازدواج آویژه به دلیل اهمیت زیادی که رضایت مراجعان از عملکرد موسسه انتخاب و گزینش مراجعان بسیار حساس و موشکافانه برخورد میکند . همچنین تمام تلاش مدیران آویژه این است که مشاوران هرکدا زمینه مخصوص به خود مشاوره بدهند که کیفیت خدمات ارائه شده به مراجعان مقدار ممکن لا برود .

برای مثال یک تعداد از مشاوران فقط مشاوره تحصیلی ارائه بدهند و یک تیم دیگر زمینه ازدواج فعالیت کنند . مشاوره آویژه به دلیل همیشه دسترس بودن نیز محبوب است . مشاوران این مرکز از ساعات ابتدایی روز گاهی نیمه های شب پاسخگوی سوالات هموطنان عزیز هستند .

 

مشاوره خیانت  (betrayed counseling)

علاوه بر مسئله ازدواج مرکز مشاوره آویژه فعالیت های خود را زمین های دیگر نیز ادامه میدهد . یکی از مواردی که این روز ها به شدت یک بیماری کشنده و مسری جامعه ما شیوع پیدا کرده است مسائلی پیرامون روابط فرازناشویی و خیانت میشد . سبک زندگی زمانه حال حاضر به گونه ای پیش میرود که دیگر برای تععهد قبح کمتری وجود دارد و خیانت به زن یا شوهر دیگر ام بوی چندین سال گذشته نیست .

اگر زنان و مردان متوجه زندگی خود نشند و از آن پاسداری و مراقبت نکنند به احتمال خیلی فراوان أین چالش د ناک رو به رو خواهند شد . این شرایط است که یک مشاور خوب و کیفیت هم میتواند قرار گرفتن کنار ما از بروز زمینه های این اتفاق زندگی ما جلوگیری کند و هم این که اگر ایت اتفاق برای ما افده شد بهترین گزینه ها و پیشنهادات را به ما غالب مشاوره خیانت ارائه کند .

مشاوره مدیریت زندگی مشترک

از جمله خدماتی که زوجین میتوانند بعد از از غالب مشاوره زناشویی و زندگی مشترک از روانشناسان یافت کنند مورد محثی است که زندگی مشترک بعد از گذشت مدتی از ازدواج  معمولا اتفاق می‌افتد . برای مثال یکی از این موارد که تقری همه زندگی ها دیده میشود این مورد است که زن و مرد بعد از گذشت مثلا یک سال از ازدواج و زندگی مشترکشان گاهی احساس میکنند که أین زندگی دیگر جذابیت روزهای اول را برایشان ندارد .

این امر بسیار شایع است و دلیل آن هم بیشتر به عدم توانایی زوجین مدیریت زندگی مشترکشان برمیگردد . این اتفاق میتواند یک برنامه ریزی برای زندگی مشترک به خوبی مدیریت شود و از شدت آن بسیار کم شود ویا اصلا اتفاق نیفتد . این برنامه ریزی بهتر است توسط یک روانشناس (psychologist)انجام شود چون او برای این مواقع آموزش دیده است و هنگام برنامه ریزی تمام جوانب را نظر می‌گیرد و همچنین طول زمان اجرای برنامه کنار زوجین به عنوان ناظر قی میماند .

مشاوره کودک و نوجوان

کودکی و نوجوانی از دوره های رشدی بسیار حساس اسن است و به راحتی میتواند آینده یک شخص را تعیین کند . مخصوص عصر حاضر به دلیل پیچیدگی ذهن کودکان و نوجوانان آنها میتوانند مدت زمان کمتری نسبت نسل های گذشته خود به موفقیت ها و پیروزی ها زمینه ای مختلف برسند . اما این امر بستگی به این دارد که برای آنها یک برنامه مدون و مرتب نظر گرفته شده شد که همواره نیازرهای روز به روز رسانی شود . ید حتما این نکته را نیز نظر داشت که پیگیری و نظارت بر کیفیت عملکرد فرد و برطرف کردن نقاط ضعف weakness))و پرورش نقاط قوت او نیز بسیار مهم است . تمام این کارهای ذکر شد توسط مشاوران انجام میگیرد و کودکان و نوجوانان کمترین آسیب و ضربه مسیر خود رشد میکنند .

 

مشاوره تحصیلی

از جمله فعالیت‌های یک مشاور (counselor) میشود به مشاوره تحصیلی نیز اشاره کرد که انجام دادن آن نیازمند ااطلاعات و تخصص خاصی است . وظیفه یک مشاور تحصیلی فقط أین نیست که به صورت ساده یک سری از س ها و عنوان ها را برای دانش‌آموزان مرتب کند و مثلا بگوید که این س ها را چه روز هایی از هفته مطالعه کند . واقع کار اصلی و مهم مشاور این زمینه میتواند این شد که یک مشاوره حرفه‌ای برای هر شخص به صورت منحصر به فرد برنامه ریزی میکند . مثلا نوجوانانی که گیر کنکور هستند و از طرفی طوفان های دوره بلوغ مقابله میکنند قطعا برنامه متفاوتی نسبت به افرادی که سنین پایین به سر میبرند خواهند داشت.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Marriage and Family Therapy

 

روانشناسی خانواده و ازدواج

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 5:33
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 29 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

آرام کردن نوزاد برای هر پ و مای یک ویژگی محسوب میشود. آرام کردن نوزاد برای والدینی که حوصله و صبر کافی را ندارند بسیار مشکل و سخت است. تمام نوزادان از بدو تولد شروع به گریه کردن میکنند. گریه کردن و بیقراری نوزاد امری طبیعی است. خانواده ید به این نکته توجه داشته شند که نوزاد بدو تولد که نمیتواند حرف زدن خواسته های خود را بیان کند پس به وسیله گریه یا بیقراری خواسته و یا مشکل خود را مطرح میکند.

این هنر والدین است که کمک گرفتن از افراد تجربه متوجه این خواسته ها شوند. البته والدین قبل از فرزند دار شدن ید مهارت های لازم برای این موقعیت ها را فراگیرند. فرزند آوری و نحوه تربیت و نگهداری از فرزند از اهمیت لایی برخوردار است. اگر خانواده به هر دلیلی این امر کوهی کنند ضربه های جبران ناپذیری به کودک وارد میشود. بهتر است خانواده قبل از فرزندآوری از یک متخصص و مشاوره خانواده بهره مند شوند.


بیشتر بخوانید: تربیت کودک شش ساله و خصوصیات این کودکان


راه آرام کردن نوزاد

راه آرام کردن نوزاد مرحله اول مربوط به پ و ما نوزاد میشود. مقوله راه آرام کردن نوزاد پ و ما میتوانند از مشاوره کودک، راهنمایی فراد متخصص استفاده کنند. ما نوزاد نقش مهمی آرام کردن کودک دارد. طبق تحقیقات بعمل آمده مراکز علمی و آزمایشی که بر روی ماان صورت گرفته است، بدو تولد چند ماهگی نوزاد فقط ما خود را تشخیص میدهد و او را میشناسد. همین موضوع بر اهمیت آرام کردن نوزاد توسط ما میافزاید.

زمانیکه نوزاد بیقرار است و گریه میکند ما بصورت غریزی او را بر میدارد و مورد نوازش قرار میدهد. پس یکی از راه های آرام کردن نوزاد مرحله اول خود ما است. نوزاد وقتی بیقرار است ما میتواند نوازش و آغوش گرفتن نوزاد او را آرام کند. این اولین راه برای آرام کردن نوزاد است. پ هم میتواند برای تکمیل این فرآیند به ما کمک کند.


بیشتر بخوانید: نکات تربیت فرزند پسر و دختر


 

روش آرام کردن نوزاد

روش آرام کردن نوزاد به تنهایی خود یک تکنیک محسوب میشود. روش آرام کردن ید به تمام جزئیات توجه و دقت داشت. چرا که خود یک روش تربیت کودک است، و ممکن است یک اشته به نوزاد آسیب جدی برسد. بیشتر مواقع بیقراری و گریه نوزاد، ما را بیش از کودک ناراخت و عصنی میکند. اولین چیزی که والدین بخصوص ما ید رعایت کند حفظ آرامش خود است.

بیشتر مواقع وقتی ما حال آرام کردن نوزاد است افرادی دیگر هم جلوی نوزاد حاضر میشوند و سعی میکنند او را آرام کنند. اغلب همین کار عث میشود کودک بیقرارتر بشود و گریه او ادامه پیدا کند. بهتر است چنین موقعیت هایی ما، نوزاد را به مکانی خلوت ببرد و سرگرمی هایی بغیر از انسان کودک را آرام کند. قبل از اینکه نوزاد خواسته اش را گریه ویا بیقراری مطرح کند ما خواسته نوزاد را برطرف کند، مانند زمانی که نوزاد جای خود را کثیف کرده است.


بیشتر بخوانید: تربیت فرزند از دیدگاه روانشناسی و نکات مهم آن


دسرهای آرام کردن نوزاد

دسرهای آرام کردن نوزاد به اندازه آرام کردن خود کودک میتواند اهمیت شد. اگر مراقب عوارض برخی از روشهای آرام کردن کودک نبود ممکن است دسرهای آرام کردن نوزاد گرین والدین را بگیرد. تصور کنید هر ر که نوزاد گریه میکند ما و یا اطرافیان کودک بدون نگ کودک را به آغوش میگیرند و سعی میکنند دست به دست کردن نوزاد ساکت نمودن او نقشی ایفا کنند. غافل از انکه ابتدا این کار برای نوزاد امری طبیعی است ولی ادامه فهمیدن این موضوع شروع به بهانه گیری میکند و اصطلاح بغلی میشود. برخی از خانواده ها پ و ما برای آرام کردن نوزاد خود از پسنک استفاده میکنند.

گرچه این روش هم میتواند نوعی آرام کردن نوزاد شد ولی اگر مدام از این روش استفاده شود، ممکن است به فک و دهان کودک ضربه وارد شود و بیماری های دهان از طریق پسنک آلوده به نوزاد منتقل شود.


بیشتر بخوانید: اهمیت تربیت کودک از دیدگاه قرآن


آرام کردن نوزاد گرسنه

آرام کردن نوزاد گرسنه میتواند به ما برای آرام بودن کودک برای مدتی کمک کند. آرام کردن نوزاد گرسنه نید به هر قیمتی شد. اولین موضوعی که هر گریه نوزاد به فکر والدین میرسد گرسنگی نوزاد است. برخی از نشانه های گرسنگی نوزاد، بهانه گیری، قرار دادن انگشت خود دهان، گریه های طولانی و جست و جوی سینه ما است. اولین کاری که برای رفع گرسنگی نوزاد ید انجام داد، تغذیه کودک به وسیله شیر ما است.

شیر ما بهترین و کامل ترین غذا برای نوزاد میشد. از دادن هرگونه غذای آماده که مناسب بزگسالان است، به نوزادان ید جدا خودداری کرد. ما نید به هیچ وجه شرایط خوابیده هنگام شب به نوزاد شیر بدهد چرا که ممکن است خوابیدن ما و طرز غلط شیردهی، نوزاد دچار خفگی بشود. مجموع بهترین روش آرام کردن نوزاد شیر ما است و مواقع خاص تجویز متخصص تغذیه کودک ، میتوان از مکمل هم استفاده کرد.


بیشتر بخوانید: تربیت کودکان ده ساله و نحوه برخورد آنها


 

آرام کردن نوزاد بد خواب

آرام کردن نوزاد بد خواب برای کسانیکه زه پ و ما شده اند سخت و دشوار است. یادگیری مهارت ها بمنظور آرام کردن نوزاد بد خواب برای کودکی که زه متولد شده، بخش زیادی از نگرانی و ناراحتی پ و ما را میتواند کاهش دهد. نوزادان را قبل از خواب هیجان زده نکنید و قبل از خواب محیطی آرامش برایش مهیا کنید. ما یا پ قبل از خواب نوزاد خود ارتط چشمی برقرار کنند. ارتط طولانی و معنادار چشم نوزاد یکی از محرکهای خواب نوزاد است.

والدین از سیر بودن نوزاد قبل از خواب اطمینان حاصل کنند. قبل از خواب نوزاد را نوازش کنید حس آرامش به نوزاد منتقل شود. از پوشاندن لس نامناسب هنگام خواب به نوزاد خودداری کنید و حتما سعی شود لس راحت برای نوزاد هنگام خواب نظر گرفته شود. حتما سعی شود اق نوزاد و یا مکانی که برای خواب نوزاد است، کاملا ریک شد.


بیشتر بخوانید: روش های تربیت فرزند اسلام


قولنج و دهای شکمی

یکی دیگر ازعواملی که عث گریه و بیقراری کودک میشود، قولنج دهای شکمی است. نوزاد بدو تولد و مدتی هنوز سیستم گوارشش کامل نشده است. مشکلات شکمی که همراه گاز شکم و یا قولنج شد میتواند به گریه های زیاد نوزاد منجر شود. پس از اینکه مامطمئن شد که گریه نوزاد از د شکم یا قولنج است میتواند مشورت متخصص کودک از قطره های ضد نفخ نوزادان استفاده کند. علت دیگر دهای شکمی نوزادان، ریفلاکس معده است. ریفلاکس، به برگشت اسید معده به مری گفته میشود. اگر برای مدت طولانی این مشکل ماندگار بود، احتمال آنفولانزای معده، آلرژی نوزاد به لاکتوز شیر و یا حتی یبوست داده میشود که حتما ید به متخصص نوزادان مراجعه شود.


بیشتر بخوانید: تربیت کودک دو ساله و خصوصیات این کودکان


ماساژ دادن نوزاد

کولیک یا همان دل پیچه نوزاد میتواند برای طولانی مدت بیقراری کودک را به دنل داشته شد. این مورد میتواند بسیار برای پ و ما آزار دهنده شد چرا که نوزاد بدون هیچ نوع دلیل ظاهری گریه میکند و معمولا شب و هنگام استراحت پ و ما رخ میدهد. ماساژ دادن به عنوان یکی از راههای موثر مان کولیک نوزادان است. برای این کار کودک را به آرامی ماساژ دهید و بعد از هر وعده شیر دادن نوزاد را به صورت ایسده قرار دهید و آرام به پشتش بزنید. نوزاد میتواند همزمان هم غذا بخورد و هم نفس بکشد و به این دلیل است که بدون وقفه توانایی شیر خوردن دارد. همین موضوع عث تولید گاز معده میشود، این ماساژمیتواند به خارج شدن این گاز از معده نوزاد کمک کند.


بیشتر بخوانید: مشاوره کودک: انواع زی کودکان


راههای دیگر آرام کردن نوزاد

یکی از علل ناآرامی نوزاد، پوشک کودک است. اگر کودک پوشک راحت نشد و یا اینکه نوزاد به جنس پوشک حساسیت داشته شدف ممکن است موجب اذیت نوزاد شود و گریه و بیقراری کودک را بهمراه داشته شد، لذا والدین ید هم از تمیز بودن پوشک اطمینان حاصل کنند و هم از جنس پوشک که کودک به آن پوشک حساسیت نداشته شد.


بیشتر بخوانید: نشانه های بیش فعالی کودکان چیست؟


 

سوالات متداول

اولین راه آرام کردن نوزاد چیست؟

یکی از راه های آرام کردن نوزاد مرحله اول خود ما است. نوزاد وقتی بیقرار است ما میتواند نوازش و آغوش گرفتن نوزاد او را آرام کند. این اولین راه برای آرام کردن نوزاد است. پ هم میتواند برای تکمیل این فرآیند به ما کمک کند.

برای خواندن کودک بد خواب ید چه کاری انجام داد؟

نوزادان را قبل از خواب هیجان زده نکنید و قبل از خواب محیطی آرامش برایش مهیا کنید. ما یا پ قبل از خواب نوزاد خود ارتط چشمی برقرار کنند. ارتط طولانی و معنادار چشم نوزاد یکی از محرکهای خواب نوزاد است.

کولیک یا دلپیچه نوزاد چیست؟

نوزاد میتواند همزمان هم غذا بخورد و هم نفس بکشد و به این دلیل است که بدون وقفه توانایی شیر خوردن دارد. همین موضوع عث تولید گاز معده میشود، ماساژ و گرفتن آرغ میتواند به خارج شدن این گاز از معده نوزاد کمک کند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:How to Soothe a Crying Baby 

 

 

راه های آرام کردن نوزاد آشنا شوید

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 4:47
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 32 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

کمرویی کودکان یکی از دغدغه های مهم والدین است. مورد این عارضه ید گفت این کودکان اغلب متعلق به پ و ما کمرو هستند. به این دلیل که مانند سایر موضوعات ارثی مانند رنگ چشم و قد و هیکل، کمرویی هم میتواند به ارث برسد. کمرویی کودکان از آن جهت برای پان وماان اهمیت دارد که ثیر مستقیمی فعالیت های ومشارکت های فردی و اجتماعی کودک میگذارد. کودکان بعد از شش ماهگی قت تشخیص افراد را پیدا میکنند که البته این ایام کمرویی طبیعی است ولی ید مراقب بود که این موضوع پایدار نشود و ادامه پیدا نکند.

خانواده از همان ابتدا ید به فکر این موضوع شد چرا که این کودک ید آینده وارد جامعه بشود و ید از پس مشکلات خود بر بیاید. از این رو استفاده از مشاوران مجرب این زمینه از اهمیت خاصی برخوردار است. مشاوره خانواده آویژه داشتن مشاورانی تجربه بهبود تربیت کودک میتواند کمک شایانی به خانواده کند.


بیشتر بخوانید: از روانشناسی کودکان پیش دبسنی چه میدانید ؟


تعریف کمرویی کودکان

تعریف کمرویی کودکان از نظر روانشناسی به حالتی گفته میشود که کودک ترجیح بدهد که مدام کارهای خود را به تنهایی و بدون حضور دیگران انجام بدهد و کمتر حضور دیگران ظاهر بشود. سنین ابتدایی یعنی بین سن یک دو سال شخصیت کودک شکل میگیرد و از این به بعد کودک ید کودکان هم سن خود راه تعامل را آغاز کند. تعریف کمرویی کودکان از دید الگوی رفر شناسی یک الگوی طبیعی است چرا که کودک مواقع لزوم مثل ترس و اضطراب از خود نشان میدهد.

این کودکان به نوعی یک نوسان برای ارتط یا عدم ارتط افراد و جامعه وجود دارد. این کودکان ابتدا برای برقراری ارتط نیاز به زمان دارند بتوانند بر کمرویی خود غلبه کنند. خانوادهای این کودکان ید مهارت لازم برای برخورد چنین مواقعی رو داشته شند، چرا که بدون داشتن مهارت لازم موجب بوجود آمدن هنجاری جدید کودک میشود. به همین جهت خانوده ید از مشاوره روانشناسی بهره ببرند.


بیشتر بخوانید: روش های صحیح آموزش کودکان چیست ؟


علائم کمرویی کودکان

علائم کمرویی کودکان احساسی دو سویه است. احساسی مرکب از دو حس مانند اضطراب و خجالت. این نوع کودکان علائم مشترکی وجود دارد که ید به آنها توجه داشت. مهمترین علائم کمرویی کودکان عرت است از:

 • عدم تمایل برای برقراری ارتط دیگران: کودکان کم رو ارتط برقرار کردن مشکل اساسی روبرو هستند. البته ممکن است این عدم برقراری ارتط به دلیل خجالتی بودن کودک شد اما اگر این حالت ادامه دار بود ید نگاه ویژه ایی به آن پرداخته شود.
 • ون گرا هستند: از مهمترین مشکلات این کودکان عدم مهارت لازم برای فعالیت های اجتماعی است. این نقص میتواند یک حس خجالت و کمرویی پدید بیاورد و کودکان را به یک حس دورن گرایی سوق بدهد.

فرار از مشکل بجای حل آن: این کودکان اضطراب کاملا مشهود است. بطوریکه مواجهه شرایط نا آشنا به جای رفع مشکل اضطراب و حتی توجه به دارا بودن مهارت های لازم بدون ابراز آنها از مسئولیت خود شانه خالی میکنند.


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۸ ساله


 

ابتلا به کمرویی کودکان

ابتلا به کمرویی کودکان حاصل ارتط ناست مسائل اجتماعی مراحل ابتدایی رشد است. از نظر روانشناختی عواملی مانند حس تحقیر شدن، عدم داشتن عزت نفس، عدم داشتن مهارت های لازم، تبیه بدنی سنین کودکی از موارد ابتلا به کمرویی کودکان میشد. دیدگاه روانشناختی ضمن مطالعه بر مراحل شکل گیری شخصیت کودک، حالت انفعالی داشتن کودکان کمرو زیاد دیده میشود. کمرویی توجه غیر عادی و مضطرنه به خود یک موقعیت است.

کم رویی کودکان پدید هایی گسترده و متنوع است. نتیجه اجرای مقادیری از پارامترهای ابتلا کودکان کمرو آمریکا و چین حاکی ازآن است که کودکان چینی به طور قابل توجهی از کودکان آمریکایی کمرو تر هستند. مواردی کودک قا به ارتط دوسن خود نیست و احساس میکند از دوسن خود جداست و احساس تنهایی میکند. احساس تنهایی هم خود یک اختلال شخصیت است که برای رفع آن ید راهکاری اندیشید. پس این کم رویی عث بروز اختلالات دیگر کودک میشود.


بیشتر بخوانید: راه های مان اضطراب کودکان و نوجوانان


مشکلات کمرویی کودکان

مشکلات کمرویی کودکان اگر سنین و مراحل ابتدایی رشد آنها و مسیر بزرگ شدن مرتفع نشود عث بروز مشکلات بعضا غیر قابل مان میشود. به طوریکه این کودکان ید ابتدای مراحل رشد مهارت های لازم برای ورود به اجتماع را کسب کنند و توانایی حل مشکلات و پذیرش مسئولیت را دارا شند. مشکلات کمرویی کودکان همان سنین کودکی خلاصه نمیشود بلکه هر چق کودک مراحل زندگی را پشت سر میگذارد و بیشتر وارد روابط اجتماعی میشود این مشکلات و کمبود ها هم خود را بیشتر نشان میدهند.

نقش خانواده کنترل این عارضه و اختلال تعیین کننده میشد. خانواده کسب مهارت های لازم برخورد چنین کودکانی ید مانع این بشوند که این اختلال کودک پایدار بماند. قطعا اگر خانواده همان ابتدا متوجه بروز این رفر از کودک بشوند انتخاب مسیر ست زیر نظر مشاور میتوانند رفع این اختلال به کودک خود کمک کنند.


بیشتر بخوانید: بهترین روش آموزش کودکان


مان کمرویی کودکان

مان کمرویی کودکان که این اختلال و مشکل رو دارند میتواند آینده کودک نقش مهمی داشته شد. فرض کنید کودک کم رو آینده به خاطر این کمبود نتواند موقعیت اجتماعی پیدا کند و مسئولیت کارهای خود را بپذیرد. برای مان کمرویی کودکان میتوان از راهکارهایی استفاده کرد و به او رفع این مشکل کمک کرد.

برای کودک موقعیتهایی رو بوجود بیاورید که بتواند همسن و سالهای خود تعامل کند و بتواند خواسته های خود را به آنها اعلام کند.

این موقعیتها به کودک خود راه تعامل و ارتط برقرار کردن دیگران را آموزش بدهید.

هر موقعیتی به کودک خود اجازه بدهید اظهار نظر کند.

هر زمانی که لازم بود کودک خود را موقعیت های جدید آشنا کنید.

به کودک خود مسئولیت بدهید و تشویق کنید آن مسئولیت رو انجام بدهد اما اگر به هر دلیل انجامش نقص داشت به هیچ وجه کودک خود را سایرین مقایسه نکنید.

 

تشخیص کودکان کمرو و خجالتی

برخی ویژگی های لینی کودکان کمرو مقایسه کودکان دیگر به راحتی قابل تشخصی است. از نظر زیستی هم این موارد قابل تشخیص هستند. این ارتط میتوان به تند شدن ضرن قلب، سرخ شدن چهره، به علت توجه زیاد بخود تنش عضلانی زیاد، اختلال تنفس اشاره کرد. همچنین برخی از ویژگی ها نظیر گریه کردن، فرار از غریبه ها، مدام آغوش پ یا ما ماندن را میتوان مشاهده کرد. خود توجهی مواردی ممکن است غافل شدن از محیط شد مثل مشغول شدن وسایل خود. پدیده کمرویی کودکان به عنوان یک معلولیت اجتماعی اگر موقع خود تشخیص ومان نشود میتواند آثار نامطلوبی آینده به همراه داشته شد.

بسیاری از مواقع استعداد سرشار کودک میتواند پشت این کمرویی پنهان شد که این مورد میتواند آینده موجب بروز تنش و ترس عمومی بشود. و همین امر عث شود که هیچ فعالیتی از خود نشان ندهد و بصورت مستقیم سطح عملکرد کودک به سطح پایینی برسد.


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۹ ساله دختر و پسر


ویژگی های کودکان کمرو

کودکان کمرو اغلب دچار افسردگی و اضطراب هستند و برقرای ارتط موثر همسن و سالهای خود ضعف دارند. کودکان کمرو به سبب ترس همیشگی از غریبه ها و اینکه اگر این حالت پایدار بماند به تیج عث بروز زمینه ایی میشود که کودک از هر موقعیت زه و جدیدی ترس داشته شد و نتواند خود را آن شرایط منطبق کند.

کودکان کمرو سهم زیادی گروههای خود ندارند و حضوری غیر فعال این گروهها پیدا میکنند. گرچه به خاطر ذات ترسو بودن و تبعیت بی کم و کاست از طرف گروه طرد نمیگردند ولی غال مورد کم توجهی قرار میگیرند. به دلیل اینکه به خاطر ترس افراد تعاملی ندارد و افراد هم او کمتر صحبت میکنند. کمرویی کودک عث میشود علی رغم داشتن توانایی فردی یا حتی علمی بسیار لا نتواند رهبری گروهی را برعهده بگیرد حالی که رهبری گروه یا اجتماع میتواند رشد اجتماعی فرد نقش بسزایی داشته شد.

نقش تربیت کودکان کمرو

کمرویی خانواده های تک فرزند و بعضا فرزند اول بیشتر نمایان است. بخصوص خانواده هایی که مهارت لازم برای رفع مشکل کمرویی کودک را ندارند عث تشدید این موضوع و یا حتی زمینه بروز مشکلات و اختلالات دیگر کودک خود میشوند.به همین دلیل تک فرزندها و فرزند اول بیشتر خود را بزرگترها همانند سازی میکنند و این خود زمینه بروز مشکلات دیگر را فراهم میکند.

اعمال فشارهای روانی به کودک برای برطرف کردن نیازهای غیر ضروری از طرف والدین میتواند زمینه کمرویی کودک را تشدید کند.این کودکان وقتی وارد مسه میشوند تمایل زیاد دارند معلم خود ارتط برقرار کنند همکلاسی های خود که اگر این مشکل از طرف خانواده یا معلم مرتفع نشود میتواند آینده عث تخریب شخصیت اجتماعی کودک بشود. اظهار نگرانی مدام مورد کودکان کمرو از طرف پ وما هم میتواند برعکس عمل کند و به جای حل این اختلال موجب تشدید کمرویی کودک بشود.


بیشتر بخوانید: روش های تقویت خلاقیت برای کودکان


 

سوالات متداول

آیا کمرویی کودکان یک اختلال محسوب میشود؟

کمرویی کودکان یک اختلال شخصیت است که اگر مراحل ابتدایی رشد تشخیص و مان نشود موجب بروز مشکلات زیاد آینده میشود.

آیا خانواده به تنهایی میتواند کمرویی کودک را مان کند؟

مرحله اول ید این اختلال تشخیص داده شود که این مهم ید توسط مشاوران خانواده صورت گیرد و خانواده هم ید طول مدت مان مشارکت داشته شد.

آیا کمرویی کودک قابل مان است؟

بله قطعا اگر مراحل اولیه تشخیص داده شود و بهره گیری از روش های مانی به راحتی این کمرویی قابل مان است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Children and shyness 

 

راهکارهای عملی برطرف کردن کمرویی کودکان

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 2:39
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 32
» بازديد ديرور : 7
» بازديد ماه گذشته : 1130
» بازديد سال گذشته : 1130
» كل بازديد : 14755

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.223.3.101
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات