مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

مشاوره وسواس امروزه به یکی از مهم ترین خدمات بهداشت روان جامعه تبدیل شده است. این به خاطر این است که شیوع اختلال وسواس جامعه ۲ صد نیز برآورد شده است. توجه به یافته های سازمان جهانی بهداشت وسواس فکری و عملی به عنوان دهمین علت ناتوانی افراد زمینه های اجتماعی، اقتصادی و تحصیلی برآورد شده است. نتیجه این اختلال کیفیت زندگی افراد را کاهش می دهد. یکی از اهداف مشاوره وسواس لا بردن کیفیت زندگی از طریق مان اختلال وسواس است. اختلال وسواس جبری پیش از دهه ۷۰ میلادی، بیماری ای قلمداد میشد که نسبت به مان مقاوم است. اما توجه به پژوهش هایی که اخیرا انجام شده است؛ روش های موثری برای مان وسواس تعبیه شده است. از جمله این مان ها شامل :

 • مان مواجهه و زداری از پاسخ
 • مان رفری – شناختی
 • مان های فراشناختی

چالش های این مان ها می تواند دسترس بودن مشاوره روانشناسی برای بیمار شد.

مشاوره وسواس جبری برای بیماران مبتلا به این اختلال مزمن

مشاوره وسواس جبری از این جهت مهم است که اختلال وسواس یک بیماری مزمن و ناتوان کننده است و بیشتر موارد کارکردهای شناختی، شغلی و خانوادگی فرد مختل می شود. ید بدانید این بیماری بعد از ترس، وابستگی به مواد و اختلال افسردگی شایع ترین تشخیص های بیماری روانپزشکی را به خود اختصاص داده است. فرضیه مان اختلال وسواس این است که افکار وسواسی اضطراب و استرس پیوند خورده اند و پیوند آنها ناشی از شرطی سازی است. پس مشاوره وسواس فکری جبری مییست این شرطی سازی خاموش شود و افراد برای کاهش استرس و اضطراب خود از اعمال وسواسی مانند شستشو و وارسی جلوگیری به عمل آید.

نیج پژوهش ها نشان داده است که روش مواجهه سازی افراد محرک های اضطراب زا و همچنین جلوگیری از پاسخ به افکار وسواسی موثر بوده است. پژوهش های این نوع روش مانی بهبود قابل ملاحظه ای بیماران مبتلا به این اختلال حاصل شده است.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


مشاوه وسواس فکری عملی

مشاوره وسواس فکری و عملی اختلالات مربوط به این بیماری را ید به دقت بررسی کند. بیماری وسواس شامل اختلالات مختلفی می شد که مشاوره وسواس فکری و عملی نسبت به تشخیص افتراقی آنها ید بسیار دقیق عمل کند زیرا نشانه های این اختلالات، همچنین نحوه مان آنها یکدیگر تفاوت بسیاری دارد. هنگام مراجعه به مشاوره خانواده دقت تمامی شکایات خود از بیماری را به طور کامل شرح دهید او بتواند تشخیص ستی ارائه دهد.

اختلالات وسواس شامل اختلال:

 • اختلال وسواس فکری عملی
 • اختلال بد شکلی بدن
 • اختلال ذخیره کردن
 • اختلال مو کنی
 • اختلال پوست کنی
 • اختلال وسواس فکری عملی ناشی از مصرف دارو و مواد
 • اختلال وسواس فکری عملی ناشی از بیماری های جسمانی

 

مشاوره وسواس فکری و وسواس های عملی

مشاوره وسواس فکری و وسواس های عملی نخست ید نشانه های این اختلال را تعریف کرد. وسواس های فکری شامل فکرهایی هستند که به صورت مداوم و مستمر افراد آنها را تجربه می کنند. تصوراتی که به صورت عودکننده و مزاحم به افراد هجوم می آورند عث ناراحتی لینی بسیاری برای این افراد می شوند. از سویی دیگر وسواس های عملی شامل رفرهایی می شد که فرد احساس می کند مییست پاسخ به وسواس های فکری خود این رفرها را نظم خاصی به انجام برساند. البته انجام این اعمال حس اختیاری ندارد و ور دارد که وادار به انجام آنها می شود و صوتی که آنها را انجام ندهد این احساس به او دست می دهد که اتفاق بدی رخ خواهد داد و نتیجه استرس و اضطراب قابل ملاحظه ای را تجربه خواهد کرد.

اصولا وسواس های فکری و عملی دیگر رفرهای عودکننده ای هستند که بیشتر متمرکز بر جسم افراد است مانند وسواس مو کنی و پوست کنی. نکته ای که اینجا قابل ذکر است این است که افراد مبتلا به این اختلال حس می کنند تلاش های مکرر آنها برای کاهش دادن یا متوقف کردن این رفرهای تکراری بی نتیجه است.


بیشتر بخوانید: علت وسواس فکری چیست؟


مشاوره وسواس اختلال بد شکلی بدن

مشاوره اختلالات بد شکلی بدن بر ملاک های تشخیصی این اختلال کید دارند. ملاک های تشخیصی ای که مشاوره اختلال بد شکلی بدن بر آن کید می شود شامل موارد زیر است:

 • مشغولیت ذهنی یک فرد نسبت به یک یا چند نقص یا عیب هایی که آنها حس می کنند بدن شان وجود دارد البته این نقطه ضعف ها برای دیگران مشهود نیست یا بسیار جزئی هستند.
 • طول دوره بیماری اختلال وسواس بد شکلی بدن افراد رفرهای مکرر گوناگونی را انجام می دهند مانند اینکه روبروی آینه می ایستند و بدن خود را وارسی می کند. آرایش برای این افراد بیش از حد است، پوست خود را می کند و … . اعمال ذهنی این اختلال شامل قیاس کردن ظاهر خودش ظاهر دیگران و این فکر پاسخ به استرس هایی است که فرد ره ظاهر خود دارد.
 • اختلال بد شکلی بدن، ناراحتی و اختلال قابل توجهی عملکردهای شغلی خانوادگی و تحصیلی و دیگر عملکردهای فرد ایجاد می کند.
 • این اختلال ذهنی نگرانی هایی که فرد مورد افزایش وزن دارد که مورد اختلال خوردن نمود پیدا می کند؛ متفاوت است.

مشاوره وسواس اختلال ذخیره کردن

مشاوره وسواس اختلال ذخیره کردن ملاک های تشخیصی ای را مدنظر ید بگیرد شامل موارد زیر:

 • مشکل این افراد اختلال ذخیره کردن این است که به طور مداوم اموال و اشیایی که حتی ارزشی ندارند را دور نمی اندازند و یا دل کندن از آنها برای این افراد بسیار مشکل است.
 • این افراد فکر می کنند اگر این اشیا را دور بیندازند، ناراحتی زیادی را تجربه خواهند کرد.
 • افرادی که اختلال ذخیره کردن را دارند عث می شود که مکان زندگی آنها متراکم از اشیاء بی ارزش می شود و به صورت قابل ملاحظه ای مکان زندگی آنها شلخته و بهم ریخته است.
 • ذخیره کردن این اموال بی ارزش عث اختلال قابل توجهی عملکردهای اجتماعی – شغلی یا سایر عملکردهای فرد می شود.
 • اختلال ذخیره کردن، اصولا ناشی از بیماری جسمانی مانند صدمه مغزی نیست.

 

مشاوره وسواس اختلال مو کنی

ملاک های تشخیصی مشاوره وسواس اختلال مو کنی شامل موارد زیر است:

 • مو کنی به صورت مکرر افراد انجام می شود که نتیجه این کار بی مویی کلی یا جزئی اعضای بدن است.
 • این افراد مکررا برای کاهش دادن و متوقف کردن کندن موی خود تلاش می کنند.
 • رفر مو کنی قطعا ید اختلال قابل توجهی عملکردهای مهم فرد ایجاد کند.
 • مو کنی می تواند هر ناحیه ای از بدن که مو رشد می کند اتفاق بیفتد. مهم ترین قسمت هایی از بدن که اختلال مو کنی آن روی می دهد؛ کاسه سر، ابروها و پلک ها می شد.

مشاوره وسواس اختلال پوست کنی

ملاک های تشخیصی مشاوره وسواس اختلال پوست کنی شامل موارد زیر است:

 • کندن پوست به صورت پیش رونده به صدماتی به قسمت های مختلف پوست منجر می شود.
 • افراد مکررا برای کاهش رفرهای این اختلال تلاش می کنند.
 • پوست کنی، ناراحتی قابل ملاحظه ای عملکردهای مهم فرد ایجاد می کنند.

مشاوره وسواس اختلال پوست کنی ید به این نکته توجه کرد رایج ترین نواحی که افراد پوست خود را می کنند شامل صورت، دست ها و زوها است. این افراد ممکن است حتی ناخن های خود را بکنند و ممکن است برای این کار از وسایلی مانند موچین، سوزن یا قیچی و اشیای دیگر استفاده کنند. ضایعات پوستی این افراد به خوبی قابل مشاهده است. البته این افراد سعی می کنند این صدمات که به پوست خود وارد آورده اند را پنهان کنند.

مشاوره وسواس اختلال وسواس فکری عملی ناشی از مصرف دارو و مواد

ملاک های تشخیصی ای که مشاوره اختلال وسواس فکری عملی ناشی از مصرف دارو و مواد ید نظر گرفته شود شامل موارد زیر است:

 • وسواس های ناشی از مصرف دارو یا سوء مصرف مواد افراد ممکن است به وسواس های فکری، وسواس های عملی، وسواس پوست کنی، وسواس پوست کنی یا سایر رفرهای تکراری روی بیاورند.
 • ممکن است نشانه های وسواس طول دوره مصرف مواد یا ترک آن یا پس از قرار گرفتن معرض آن ایجاد شوند.
 • این اختلال حد قابل ملاحظه ای عملکردهای شغلی، تحصیلی و موارد دیگر مشکلاتی ایجاد می کند.

نشانه های اختلال وسواس این مورد ید مدت سوء مصرف مواد یا ترک مواد یا به سرعت پس از قرار گرفتن معرض دارو یا مواد ایجاد شوند.


بیشتر بخوانید: وسواس احساس گناه چیست؟


 

سوالات متداول

شیوع همزمان اختلالات وسواسی سایر اختلالات روانپزشکی چگونه است؟

زمینه همزمانی اختلال وسواس سایر اختلالات ید گفت که تقری ۷۵ صد افراد مبتلا به وسواس از اختلالات خلقی و اضطرابی رنج می برند. رایج ترین اختلال همزمانی که افراد دارای وسواس تجربه می کنند؛ اختلال افسردگی اساسی است. بیش از ۵۰ صد افرادی که اختلال وسواس دارند، دارای افسردگی هستند.

اختلال وسواس فکری و عملی چگونه است؟

شاید برای شما ور این قضیه سخت شد ولی آنچه که مشاوره اختلال وسواس فکری عملی مشاهده شده است حاکی از این است که رفرهای وسواسی به صورت ناخواسته روی می دهند و این رفرها برای خود فرد بسیار ناراحت کننده است. نتیجه فرد هیچ لذتی از آن نمیبرد.

افراد مبتلا به وسواس چه ویژگی های خلقی ای دارند؟

اکثر افرادی که دارای اختلال وسواس هستند تصمیم گیری مردد هستند. دودلی ویژگی برجسته این افراد است و همچنین نزدیکان جه یک آنها اغلب افراد وسواسی هستند. افراد مبتلا به اختلال وسواس گذشته ای آسیب زا و استرس زا را پشت سر گذاشته اند.

آگاهی افراد وسواسی نسبت به بیماری شان به چه میزان است؟

مشاوره وسواس ما ۳ گروه از افراد روبه رو هستیم. ۱- افرادی که نسبت به بیماری شان بینش خوبی دارند. این افراد قا به تشخیص این هستند که ورهای آنها مورد اختلال وسواس فکری قطعا یا احتمالا ست نیستند. ۲- افرادی که مورد اختلال وسواس شان بینش ضعیفی دارند. این افراد فکر می کنند عقایدشان مورد وسواس فکری و عملی احتمالا ست و ورپذیر است. ۳- افراد فاقد بینش و عقاید هذیانی: این افراد به صورت قطعی به این نتجه رسیده اند که ورهایشان مورد وسواس هایشان کاملا صحیح است.

محتوای افکار وسواسی چیست؟

محتوای افکار وسواسی شامل ترس از آلودگی، انجام تکراری رفرهای نظافتی، منظم کردن، شمردن، افکار مربوط به تقارن، افکار ممنوعه و بوهای جنسی، ترس از بیمار شدن، ترس از صدمه زدن به دیگران و وارسی کردن بدن.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Lifelines Counseling Services 

 

خدمات مشاوره وسواس چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت 16:55
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 30 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

پرخاشگری کودک ۳ساله چگونه شناسایی می‌شود ؟ پرخاشگری کودک ۳ساله چگونه مان میشود و کمتر و کمتر میشود ؟ اینها سوالاتی است که والدین مورد بروز پرخاشگری کودک این سنین ذهن دارند . قطعا بهترین تشخیص و مان توسط یک متخصص لینی کودک انجام میپذیرد . برخی از والدین تکیه بر دانش اندک و گاها اشته خود پرخاشگری کودک ۳ساله را قضاوت میکنند و برعکس عث ضربه و آسیب او میشوند . مشاوره تربیت کودک توسط مصاحبه های اسندارد مشخص میکند که آیا علایم لینی که کودک از خود بروز میدهد ، شامل پرخاشگری کودک ۳ساله میشود یا خیر؟ مشاوره کودک همچنین بعد از تشخیص بیمار را رها نمیکند بلکه پیش گرفتن راه های مانی متناسب شخصیت فرد پرخاشگری کودک ۳ساله را مان می کند .

مان پرخاشگری کودک ۳ساله

مان پرخاشگری کودک ۳ساله مستلزم رعایت یک سری نکات مهم است که کنار نکاتی که روانشناسی کودک به والدین کودک پرخاشگر گوش زد میکند که ید به آنها توجه شود . ادامه به تعدادی از این نکات اشاره میکنیم :

 • برای مان پرخاشگری کودک ۳ساله خود حتما آرامش خودن را حفظ کنید . کودکان سن سه سالگی به نوعی احساس نیاز به استقلال طلبی میرسند . این هنگام آرامش شما این که ممکن است از دست آنها عصنی شید به الگوی مناسبی از شخصیت پرخاشگر برای کودک خود تبدیل میشوید .
 • برای مان پرخاشگری کودک ۳ساله تقویت رفرهای مناسب او نیز میتواند کمک شایانی به او بکند . هر رفر خوب او جهت حل پرخاشگری میتواند یک تشویق همراه شود .
 • مشاوره تربیت کودک برای اینکه مان پرخاشگری کودک ۳ساله بهتر پیش برود حتما برای رفر های پرخاشگرانه او جریمه نظر بگیرید . مثلا اگر او کودکان دیگر را کتک زد حتما او را از چیزی که دوست دارد مثلا برای چند ساعت محروم کنید .

بهترین روش برخورد پرخاشگری کودک ۳ساله

بهترین روش برخورد پرخاشگری کودک ۳ساله میتواند بنا به شخصیت کودک متفاوت شد . به گفته روانشناسان کودک آرامش صحبت کردن کودکان پرخاشگر بعد از فرو نشاندن خشم آنها میتواند بهترین روش برخورد پرخاشگری کودک ۳ساله شد . اگر پرخاشگری کودک خود عصنیت و تندی برخورد کنید او می آموزد که یکی از راه های برخورد اطرافیان که انسان را به مقصد و منظور خود میرساند همین است که از تندی و خشونت برخورد سایر افراد محیط پیرامون استفاده شود . شاید پایداری تربیت نظر گرفته شده برای کودک نیز بتواند بهترین روش برخورد پرخاشگری کودک ۳ساله شد . حتی اگر جمع حضور داشتید و این نوع رفرها را از فرزند خود دیدید به هیچوجه از سیاستی که برای برخورد او نظر گرفته اید کوه نیایید .

 

راههای کاهش پرخاشگری کودک ۳ساله

راههای کاهش پرخاشگری کودک ۳ساله میتواند بنا به دلایل به وجود آمدن این مورد کودک متفاوت و متنوع شد اما به چند مورد از راههای کاهش پرخاشگری کودک ۳ساله اشاره میکنیم .

 • به صورت کودک حال پرخاشگری آب بزنید ،آب به صورت ذاتی آرامش بخش میشد این کار بسیار آرام تر شدن کودک موثر است .
 • یک موسیقی مناسب آن لحظه نیز میتواند کارساز شد . لحظه عصنت کودک یک موسیقی شاد و کودکانه حتما توصیه میشود
 • حتما بخاطر داشته شید که نفس عمیق کشیدن کودک میتواند بسیار کارساز و تأثیر گذار شد .
 • تحریک حس بویایی کودک از دیگر راهکارهای مناسب برای آرام کردن کودک است . مثلا یک گل زی و خوشبو را به کودک بدهید بو کند .
 • از دیگر پیشنهادات موثر برای این لحظات آموزش این موضوع است که کودک حتما برای بیان احساسات خود یک نقاشی بکشد . حداقل سود این موضوع این است که حرص و غضب کودک از طریق کشیدن نقاشی کاملا تخلیه میشود .

علت پرخاشگری کودک ۳ساله

علت پرخاشگری کودک ۳ساله میتوان از جهت های متفاوت و مختلفی مورد توجه و بررسی قرار داد . ابتدا به چند مورد از این علتها اشاره میکنیم  و بعد ادامه به توصیف و توضیح آنها میپردازیم :

 1. تجاوز به مالکیت کودکان میتواند از جمله مهمترین علل پرخاش کودک شد . مثلا کودک دیگری دفتر نقاشی اش را بدون اجازه برمیدارد .
 2. آزار دادن کلامی کودکان توسط دیگران از جمله عوامل به وجود آورنده علائم پرخاشگری آنها میشد .
 3. اگر کودک مورد حمله جسمی قرار بگیرد نیز به احتمال زیاد رفر های همراه پرخاش را از خود بروز میدهد .
 4. اجر به انجام کار یا کارهایی که کودک به آن علاقه ندارد میتواند علت پرخاشگری کودک ۳ساله شد . کودک آن سن به شدت علاقمند به استقلال طلبی و خودمخری میشد بنابراین هیچگاه نید او را آن دوره سنی مجبور به کاری کرد .

محیط روانی خانواده عث پرخاشگری کودک

گاهی اوقات خانواده ها از این موضوع غافل میشوند که محیط خانه و خانواده اندازه زیادی شکل گیری رفرهای کودکان موثر است . برخی از خانواده ها که افراد آن دائما یکدیگر پرخاش و تندی ارتط میگیرند ، احتمال بروز اینگونه رفر ها کودکان بسیار بیشتر است . برای مثال تصور کنید که کودک ناظر این مورد و مسئله میشد که پ او دائم ما او دعوا میکند و پرخاشگری مطالت خود را ابراز میکند . ما هم برای اینکه پ از پرخاشگری خود آن لحظه دست بردارد هر چیزی که او میگوید را قبول میکند . کودک این شرایط پرخاشگری و خشونت را به عنوان یک ابزار قتمند برای رسیدن به خواسته ها و نیازها شناسایی میکند . بنابراین والدین حتما ید توجه کنند که محیطی که کودکی زندگی میکند خیلی ید مراقب رفر و کردار خود شند .

شکسته شدن حریم مالکیت کودکان موثر پرخاشگری آنان

والدین حتما ید به خاطر داشته شند که شکسته شدن حرییم مالکیت میتواند بر پرخاشگری (violence) کودک بیفزاید . برای مثال اگر وسایل کودک را بی اجازه او برداریم یا اینکه اجازه بدهیم افراد دیگر این کار را انجام دهند احتمالا مقدمات این کار را فراهم کرده ایم . برخی از پ و ما ها تصور میکنند که کودکان بخاطر سن پایین ک ستی از مفهوم مالکیت ندارند حالی که این تعبیر به کلی اشته است . حتما برای جلوگیری از بروز پرخاش کودکان به ابزار و وسایل که مالکیت آنها است بدون اجازه دست نزنید .

 

حمله های کلامی و غیر کلامی

همانطور که لا اشاره شد حمله های کلامی و غیر کلامی میتواند زمینه بروز پرخاشگری کودک ۳ساله را به وجود بیاورد و برای آینده او مشکل ساز شود . حالا به چند نکته که والدین ید حتما این مورد رعایت کنند اشاره میکنیم :

 • از توهین به کودکان مخصوصا جمع به شدت خود داری کنید . این مورد به شدت احتمال پرخاشگری کودک را لا میبرد .
 • از تحقیر کردن زنی کودک ید پرهیز شود چون تحقیر از عوامل اصلی نهادینه شدن این آسیب کودک میشد .
 • تنبیه بدنی نیز از جمله مواردی است که برخی از فرهنگ ها کاملا طبیعی است صورتی که تنبیه بدنی میتواند کاملا پرخاش را کودک نهادینه کند . کودک تنبیه بدنی می آموزد پرخاشگری میتواند ابزاری شد برای رسیدن اهداف و خواسته های او.

سوالات متداول

آیا کودک ۳ساله بیشتر پرخاشگری میکند ؟

کودک از ۳سالگی متوجه مفهومی به نام استقلال طلبی میشود و این آگاهی میتواند عث بروز رفری مثل استقلال طلبی بشود . اما أین که چه زمانی بیشتر پرخاشگری کند بستگی به خیلی از موارد و مسائل دارد و سن نمیتواند به تنهایی عث بیشتر اتفاق افدن آن شود .

چه موقع عصنیت کودک خود را جدی بگیریم ؟

 زمانی که عصنت کودک ما به طور غیر عادی ادامه پیدا کند یا اینکه زندگی او را از حالت عادی خارج کند ما ید حساسیت بیشتری را این مورد بروز دهیم .

بهترین روش تربیت کودک ۳ساله پرخاشگر چیست ؟

 شاید بهترین روش تربیت کودک این سن استفاده از تنبیه و تشویق متناسب سن او شد

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  Aggression in children: Why it happens and what to do …

 

چگونه پرخاشگری کودک ۳ساله را کنترل کنیم؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت 4:52
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

شناخت مردان بیشتر از راه تعامل آنها امکان پذیر است. اما ید دانست که مردان نیز همگی شبیه به هم نیستند که بگوییم برای شناخت مردان چند راه مطمئن وجود دارد. از نظر مشاوره روانشناسی شناخت مردان ار نظر شخصیتی نسبت به یکدیگر متفاوت هستند. پس ید آنها چاچوب شخصیتی خودشان بررسی کنیم بتوانیم بدون پیش داوری به ک ستی از ویژگی های اخلاقی و شخصیتی آنها دست یابیم.  این وجود میتوان قطعیت گفت که مردان اصولا رفر همسر، فرزندان، والدین، همکاران و دوسن از یک الگوی ثابت پیروی میکنند. شما شناخت این الگوی مرد خود میتوانید حدس بزنید رفر او موقعیت های دیگر چگونه خواهد بود. البته نید از این نکته غافل شده که شناخت مردان نیز مانند هر شناختی نیازمند زمان است.

شناخت مردان چگونه از طرف دیگران برداشت میشود؟

ید گفت اغلب افراد، مردان را ویژگی های مادی مورد داوری قرار میدهند و شاید معیار های اخلاقی جه دوم اهمیت شند. اما ید توجه کنیم که معیار دسورد های مادی یک مرد برای شناخت مردان کافی نیست. یک فرد را ید شناخت تمامی ابعاد شخصیتی مورد داوری قرار دارد. مانند ابعاد رفری، اخلاقی، خانوادگی، اجتماعی، شغلی و تحصیلی. نگاهی جامع به تمامی این فاکتور ها  میتوان به شناخت صحیح و جامعی از یک مرد دست یافت.

شناخت مردان از طریق نحوه برخورد آنها اطرافیان

شناخت مردان از طریق نحوه برخورد آنها اطرافیان بهترین راه شناخت شخصیت آنهاست. زمانی شما یک آقا آشنا میشوید و حین تعامل او متوجه میشوید که اطرافیان خود به خوبی صحبت نمیکند و دائما آنها را تحقیر میکند. اینجا ید بدانید که شاید کنایه های نیش دار برای این آقا جزئی از کارکرد های رفری خودش  شد که بدون شک آن راهکار معیوب رفری را شما نیز تکرا خواهد شد. خب شاید این سوال برای شما پیش بیاید از کجا متوجه شویم این موقعیتی که به طور مثال ذکر کردیم، که کسی را مورد تحقیر و یا تمسخر قرار داد! موقتی نشد؟ جواب سوال ساده است.

هر چه این رفر موقعیت های بیشتری نمود پیدا کند و افراد بیشتری تکرار شود مطمئنا این رفر ثت بیشتری دارد و پیش بینی میشود که شما نیز همینگونه رفر کند. اصولا نوع تعامل انسانها الگوی ثتی دارد.

شناخت مردان از طریق روابط حیاتی آنها

یکی دیگر از روشهای شناخت مردان از طریق روابط حیاتی آنهات.  ما انسانها یک سری روابط داریم که شاید بهترین نام برای آنها روابط حیاطی است. زیرا ما این روابط چیزهایی را طلب میکنیم که خیلی از روابط دیگر وجود نخواهد داشت مانند عشق ، صمیمیت، پذیرش بدون قید و شرط و همبستری و ….

ید توجه کنیم که این روابط که گفتیم حیاتی هستند یک عنصر مشترک دارند که اعتماد نام دارد. نتیجه اگر مردی را یافتید که این روابط صداقت ندارند یقینا بدانید که صداقت سایر روابط برای آنها اهمیتی ندارد. اینجا حتما ید بدانید که از این مردان طلب کردن رواستی ساده انگاری است.


بیشتر بخوانید: فحاشی همسر خود چکنیم؟


 

شناخت مردان از طریق بررسی رفر آنها موقعیت های تنش دار

یکی از بهترین راه های شناخت مردان از طریق موقعیت هایی است که تنش وجد دارد. حال شاید بپرسید چرا؟ به این دلیل که این نوع موقعیت ها فرد فرصت کافی برای پوشش دادن و یا ویی ندارد و به طور غریزی رفر میکند به همین دلیل شاید بهترین زمانی است که پیش خود بگوییم که حال او خود واقعی خود را به نمایش میگذارد. برای مثال فرض کنید که  کنار او هستید و یک لحظه  به خاطر رانندگی دیگران از کوره میرود و رفری مشابه ناسزا گفتن یا از کوره رفتن نشان میدهد.

این رفر را دست کم نگیرید و نگویید که آنی است و برای همه پیش میاید. ید بدانید این رفر، عصنیت او را نشان میدهد که بر روی آن کنترلی ندارد.  برای شناخت ببشتر مردان پیشنهاد میشود به مشاوره خانواده مراجعه کنید. ید بدانید که حتی اگر موقعیتی هستید که  دسترسی به مشاوره قبل از ازدواج ندارید، حتما انتخاب خود عجله نکنید و دقت تصمیم بگیرید

چگونه مردان را سریع بشناسیم؟

بیشتر خانم ها میگویند: اگر بخواهید مرد را یک کلمه خلاصه کنید آن کلمه اقتدار است اقتدار برای مرد خیلی مهم است به همین دلیل اولین آشنایی می‌گوید: ((من خودم به این‌جا رسیدم، از صفر شروع کردم و هیچ‌کس کمکم نکرد)). اقتدار یک مرد آرزوی دیرینه یک زن است اصلا زنان دوست دارند مردان شان بزرگ شد به او افتخار کنند و او را همه جا نشان دهند ولی دوست ندارند مردانشان برای آنها رفر اقتدار آمیز انجام دهد. مسفانه روابط زناشویی مردان اقتدار خود را سر زنان خالی می‌کنند که همین کار موجب ناراحتی می شود.

خانم محترم! اگر می‌خواهی گفت ‌وگوها به مرد لذت بدهی اقتدار تزریق کن. فکر نکنید همین جوری که خودن لذت می‌برید طرف مقابل هم لذت می‌برد سعی نکنید شبیه هم شوید. مردان اول احساس و بعد عقل خود، احساس خود را تأیید می‌کنند یعنی عقل، احساسش را تأیید می‌کند مثلاً به مردان بگویید: چرا این خانم را انتخاب کردی؟

می‌گوید: او را دیدم و خوشم آمد. همین، فقط خوشش آمد؟! نه، او را دیدم خوشم آمد خواستگاری رفتم دختر پاک و نجیب و … هست او را انتخاب کردم.

برای شناخت مردان روی منطق آنها حساب کنید

زن برای شناخت مردان ید روی عقل مرد سرمایه‌گذاری کند که یک گفت‌ وگو جذابی داشته شند. البته رابطه بین عقل و احساس تصمیم گیری های مردان یک رابطه کارمند ریئسی است چون لزوما روسا قرار نیست بیشتر از کارمندان بدانند وکار کنند پس رابطه عقل واحساس تصمیم گیری مردان کم وزیادی بودن این دو ویژگی تصمیم گیری نیست. یعنی نمیتوانیم بگوییم زن احساس زیاد و مرد عقل زیاد بلکه رابطه اینگونه است که چون مرد عقل ید یید را بکند همانند ریئس یک اداره که ید امضای نهایی را بزند است حالا می توانیم بگوییم همه ادارات ریئس بیشتر از کارمند می فهمد یا بیشتر از کارمند کار می کند فقط می توانیم بگوییم رییس جایگاهش لاتر است و ید یید کند.

مثالی برای شناخت مردان خانواده

برای شما مثال می‌زنم:زن مانتویی خریده است اولین چیزی که به آقا می‌گوید:«قشنگ است؟» روی احساس آقا سرمایه‌گذاری کرد؛ بلافاصله عقل آقا فعال می‌شود و می‌گوید:«چند خریدی؟» خانم می‌گوید: چی‌کا‌ر داری؟ خانم!  اقتدار مردت را از بین بردی گفت‌ وگویی که ید از آن لذت می‌برید به دعوا ختم ‌شد.   صورتی که خانم اگر می‌گفت:«این مانتو ۱۰۰۰۰۰ تومان زده بود ولی من ۸۰۰۰۰تومان خریدم.» بلافاصله آقا واکنش نشان می‌دهد قشنگ است و به شما می‌آید یا بعضی وقت‌ها تخفیف نگرفتی از شاخصه‌های مانتو بگو: رنگش نمی‌رود،کوه نمی‌شود و …

 

ضرورت شناخت مردان

اینجا ممکن است یک سوء تفاهم پیش بیاد واغلب خانم ها می گویند یعنی ید وغ بگوییم یا نقش زی کنیم من می گویم آیا یک زن وقتی مانتو می خرد خصوص قیمت آن چانه نمیزند خصوص جنس آن وسواس خاصی ندارد مطمئنا هم چانه می زند وهم دنل جنس خوب است پس ید به جای اینکه آنگونه که یک زن لذت می برد مرد حرف بزنیم ید مرد آنگونه که او لذت می برد حرف بزنیم یعنی ابتدا خصو ص چانه وجنس مانتو برایش بگوییم چرا که این کار بر روی تعقل او که همان رییسش تصمیم گیری است تمرکز کرده ایم این صورت است که هم مرد وهم زن ناخودآگاه واکنشی که طرف مقابلش لذت می دهد را صا می کنند.

سوالات متداول

آیا شناخت مردان امکان پذیر است؟

بله اگر شناخت توجه به اطلاعات ست و کامل صورت بگیرد حتما به نتیجه ستی خواهد انجامید. اصولا این زمینه هندوانه بسته وجود ندارد.

برای شناخت مردان ید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای شناخت ست آقایان حتما ید تمامی ابعاد شخصیتی و رفری مرد مورد توجه قرار بگیرد نه فقط ویژگی های مادی.

بهترین را شناخت مردان چیست؟

بهترین راه توجه به ارتطات و تعلملات حیاتی اوست البته شما میتوانید از مشاوره خانواده نیز کمک بگیرید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How To Know a Guy Is Interested: 10 Tips From A Man!

 

آیا شناخت مردان ممکن است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت 3:36
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 33 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 44
» بازديد ديرور : 7
» بازديد ماه گذشته : 1142
» بازديد سال گذشته : 1142
» كل بازديد : 14767

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.223.3.101
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات