مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

لجزی کودکان از جمله دغدغه های همیشگی والدین و فعالان حوزه روانشناسی کودک سرار جهان و همه فرهنگ ها است . لجزی کودکان میتواند دلایل زیادی داشته شد و هم ممکن است به دلیل اختلالات روانی شد و یا ممکن است لجزی کودک ما به دلیل زخورد تربیتی شد که ما اعمال کردیم . لجزی کودک از جمله مواردی است که حتما ید توسط والدین مورد توجه قرار بگیرد . زیرا میتواند آینده کودک را تحت ثیر قرار بدهد و تعاملات اجتماعی کودک که بسیار ارتطات اجتماعی آینده او نقش کلیدی زی کند . مشاوره تربیت کودک عنوان میشود که لجزی کودک اگر به دلیل عدم پیش گرفتن رفرهای تربیتی صحیح از سمت پان و ماان شد نیز میتواند خطرناک شد و فرد نهادینه شود .  ادامه بیشتر راجع به لجزی کودکو علت آن صحبت میکنیم .

علت لجزی کودکان

علت لجزی کودکان از دید صاحب نظران حوزه مشاوره کودک میتواند رفر های اتخاذ شده نامناسب والدین برابر فرزندان شد . بسیار مشاهده میشود که امرو نهی های بی مورد و ید و نید های خیلی زیاد یکی از مواردی است که میتواند علت لجزی کودکان شد . کودک این رفر را از حدود دو سه سالگی تجزیه و تحلیل که طول دوره رشد می آموزد و متوجه میشود .مورد دیگری که میتواند به عنوان علت لجزی کودکان از نظر متخصصان مشاوره خانواده شناخته شود این است که کودک بدون اینکه آگاهی کاملی از مقوله و موضوع لجزی داشته شد لجزی افراد و اطرافیان خود را محک میزند . علت لجزی کودکان را اگر بخواهیم دقیق متوجه شویم اقدام خوب و به موقع از آن جلوگیری کنیم فقط ید روند مشاوره کودک به آن پی ببریم .

مان لجزی کودکان

مان لجزی کودکان را همانطور که ذکر شد ید روند آموزه های روانشناسی کودک آموخت . ما اینجا به چند نکته که مان لجزی کودکان موثر میشد اشاره خواهیم کرد .

 • از بحث مورد موضوع مورد لجزی کودک به منظور متقاعدکردن او مورد اینکه حق شماست قطعا ید دوری کنید چون کمک به مان لجزی کودکان نتیجه عکس میدهد .
 • حتما یادن شد که گوش شنوایی برای فرزند خود شید و به راستی و حقیق به حرف های او گوش کنید چون کودکان به خوبی صداقت شما را تشخیص می‌دهند .
 • حتما یادن شد که حد ممکن اصلا عصنی نشوید عصبی شدن و برخورد تند شما کودک به عنوان اصلی ترین مرجع قت و آرامش او کودک شما را کاملا هم میریزد و موجب بد تر شدن اوضاع خواهد شد .

 

سن لجزی کودکان

سن لجزی کودکان معمولا بعد از ۲سالگی آنها مشاهده میشود و خانواده ها میتوان تغییرات را این زمینه حس کنند . سن لجزی کودکان معمولا دوران اوج خود را حدود ۳ ۵سالگی به خود اختصاص میدهد . علاوه بر سنی که برای لجزی کودکان نظر گرفته میشود نوع عکس العمل پو ما نیز بسیار مهم و ثیر گذار است . تصور کنید پو مای که دیدن لجزی کودک خود او به شدت و خشن رفر میکنند قطعا عث بیشتر شدن این رفر کودک میشوند والدینی که آرامش و خونسردی لجزی فرزندشان را مدیریت میکنند . به والدین پیشنهاد میشود که صورت عدم توانایی کنترل این مسئله حتما از مشاوره اختلال کودکان بهره ببرند بتوانند یک برنامه مفید و مدون و مرتب را نسبت به شخصیت کودک خود دستور کار قرار بدهند .

برخورد لجزی کودکان

برخورد لجزی کودک ید بسیار دقت و توجه اتفاق بیفتند . کودکانی که سن لجزی هستند همانطور که ذکر شد حال محک زدن اطرافیان خود هستند . یعنی ممکن است تعریف کودک از پ و ما و کل بزرگترهای خود را همین دوره تثبیت کند و برای همیشه ذهن خود حفظ کند . بخاطر همین جلسات مربوط به مشاوره تربیت کودک به پ و ما ها دائما تذکر داده میشود که هنگام برخورد کودک لجز آرامش خود را حفظ کنند و از کوره نروند . اتفاقاتی که سنین ۲ ۶سالگی برای کودک می افتد ، به طور حتم ساختن شخصیت personal)) کودک نقش خواهد داشت بنابراین والدین برای اینکه فرزندی اعتماد به نفس لا داشته شند ید برخورد لجزی کودکان از خود آنها نیز برای حل این مشکل کمک بگیرند نتیجه بهتری حاصل شود .

لجزی کودکان ذاتی نیست

شاید وقتی از خیلی از والدین parents) ) که بپرسیم بگویند لجزی یک فرآیند ذاتی فرزندشان است که این تفکر کاملا اشته است . همانطور که گفته شد بروز نشانه های لجزی کودکان از یک سنی آغاز میشود و صورتی که تدابیر اشته کودک نهادینه نشود یک سن بخصوص پایان میابد . همین نکته نشان میدهد که یک فرد نمیتواند به صورت اتوماتیک وار و ذاتی رفرهای مخصوص لجزی را پیش بگیرد .

خیلی از موارد از جمله موارد مربوط به شرایط جسمانی و فیزیولوژیکی مانند کم کاری یا پر کاری تیروئید محیطی که کودک بیشترین وقت را آن میگذراند و فرهنگی آن بزرگ میشود بروز رفرهایی که شامل لجزی است نقش دارد . گاهی اوقات نیز پو مام لجزی کودک خود را یک امر مهم تلقی نمی کنند و احساس نگرانی بت دیدن این رفرها از خود بروز نمیدهند . اما به والدین پیشنهاد میشود صورت بروز این مورد حتما به متخصص مراجعه کنند .

عوامل استرس زا

یکی دیگر از مواردی که حتما ید بررسی کودکان لجزی که به صورت افراطی این رفر را بروز نمیدهند مورد توجه قرار گیرد محیط روانی است که کودک آن زندگی میکند . زندگی که کودک از لحاظ روانی احساس امنیت و آرامش نداشته شد تعادلی هم زندگی عادی و روزمره خود نخواهد داشت . خیلی از پان و ماان تصور غلطی از ک کودک دارند و معتقدند کودکان خردسال کی از گیری ها و بحث های آنان ندارد . به همین دلیل تمام اموری که زندگی زناشویی خصوصی ید به آنها پرداخته شود را حضور کودک انجام میدهند . برای مثال میتوان به بحث و جدل های شدید یا برقراری رابطه جنسی حضور کودک خردسال اشاره کرد . اما تمامی این اتفاقات استرس های زیادی را برای کودک به وجود می آورد که یکی از خروجی های آن میتواند همین مقوله لجزی کودکان شد .

 

ویژگی‌های مشترک همه کودکان لجز

بعد از بررسی زوایای مختلف لجزی کودکان میخواهیم به بررسی ویژگیهای مشترک کودکانی که لجزی را از خود بروز میدهند بپردازیم :

 • کودکان لجز اخطارهایی که به نفع آنها ها نشد را نادیده میگیرند
 • کودکان لجز سرسختی منحصر به فردی دارند که هیچ گاه کاری را که نخواهند انجام نمیدهند حتی اگر تحت فشار برای انجام آن کار قرار بگیرند .
 • کودکان لجز صبر و قرار و شکییی ندارند و دائما کارهای خود عجله میکنند .
 • کودکانی که لجز هستند برای خود قوانین منحصر به فردی دارند که جای ممکن زندگی خود اجرا میکنند و به أین قوانین مقید هستند . حتی والدین و بزرگترها نیز نمیتوانند به صورت کامل آنها را از قوانین و سبکی که انتخاب کرده اند دور کنند .
 • کودکان لجز به صورت واضح و پررنگ میتوان عشق و علاقه را به رئیس بودن مشاهده کرد . آنان همواره به دنل مرجع قت بودن هستند .

  سوالات متداول

  چه سنی کود کان بیشتر لجز میشوند  ؟

   لجزی کودکان معمولا حدود دو سالگی آغاز میشود و حدودا پنج سالگی نمایان خواهد بود

  چه عواملی لجزی کودکان موثر هستند ؟

  رفر والدین به عنوان عکس العمل برابر لجزی کودکان بسیار ثیر گذار خواهد بود .

   بین یک کودک لجز یک کودک زیگوش چیست؟

    کودک زیگوش صرفا انرژی کودکی خود را تخیله مبکند اما کودک لجز والدین خود به نوعی سنیز میپردازد.

  خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

  هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

  این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

  منبع:  Ten Ways To Deal With A Stubborn Child

 

اصلی ترین روش های کاهش لجزی کودکان چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ساعت 4:28
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

علت وسواس فکری و چگونگی شروع وسواس افراد مختلف متفاوت است . سنوم وسواس فکری همه انسان ها ممکن است وجود داشته شد . مثلا ممکن است گاهی چند ر شیر گاز را یا اجاق گاز را چک کنید . یا هنگام مسافرت قبل از خارج شدن از خانه چند ر و پنجره ها را کنترل کنید . اما از نظر مشاوره مان وسواس زمانی این اعمال نگران کننده است که کنترلی روی آن نداشته شید . و انجام این کار به شما آرامش دهد . علت وسواس فکری می تواند گاهی حاصل تقلید شد . اعضای یک خانواده میتوانند از یکدیگر الگو برداری کنند و دچار وسواس فکری شوند . وسواس به نوعی رفر و عقاید و حالتی است که آن اختیار و اراده ای برای مانع شدن از انجام ان فرد وجود ندارد .

علت وسواس فکری و عملی

علت وسواس فکری و عملی میتواند ریشه کودکی داشته شد . عوامل بیولوژیکی مثلا افرادی که دچار آسیب های مغزی شده اند . حمایت و کنترل بیش از اندازه والدین از مهمترین دلایل رفری افراد مبتلا به وسواس فکری عملی است . استرس و اضطراب از بزرگترین دلایل ابتلا به وسواس فکری می شد . فرد مضطرب جهت رفع اضطراب خود مدام فکر میکند افکار کم کم بصورت مزاحم و دائمی میشوند . مشاوره خانواده میگوید فرد برای غلبه بر این افکار مزاحم که مدام بر انجام کاری کید دارند دست به اعمال تکراری میزند . اعمالی مثل کنترل و چک کردن مدام و پنجره یا حتی تمیزی و پاکی خود و اعضای خانواده پس ریشه و علت وسواس فکری استرس می شد . شرایط پرتنش خانوادگی قضاوت و تمسخر خانواده و سرزنش افراد میتواند علت وسواس فکری و عملی می شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


علت وسواس فکری کودکان

علت وسواس فکری کودکان را میتوان مرحله نخست تقلید و الگو برداری دانست . واکاوی وسواس کودکان این اطلاعات را به مشاوره روانشناسی میدهد که کودک بیش از اندازه برای آموزش تحت فشار بوده است . زمانیکه از کودک خواسته میشود رها و رها کاری را به بهترین نحو انجام دهد . وقتی کودک مدام و پیوسته برای کامل انجام دادن کارها تشویق میشود . زمانی که از کودک توقعی بیش از توانش داریم ابتدا کودک را به فردی کمالگرا و بی عیب و نقص تبدیل میکنیم . وقتی کودک چاره ای جز تسلیم شدن برابر خواست پ و ما را ندارد اول دچار استرس میشد . بعد افکار و اعمال گوناگون سعی پنهان کردن این مسئله دارد پس این عث و علت وسواس فکری و عملی میشود . تفسیر نقاشی یکی از ملاک های تشخیص وسواس فکری کودک است .

علت وسواس فکری نوجوانان

علت وسواس فکری نوجوانان  را میتوان حاصل اضطراب و استرس این دوره دانست . مطالعات این زمینه نشان داده علت وسواس فکری کودکان و بخصوص نوجوانان ترس از برچسب خوردن میشد . به همین دلیل برای اینکه ان ها را بیمار روانی نخوانند مدت ها مشکلات خود را پنهان می کنند . مشاوره اختلال وسواس معتقد است این پنهان کاری جه اول عث استرس بیشتر میشود . نتیجه نوجوانان برای غلبه بر این استرس دچار وسواس فکری میشوند . وسواس فکری و احساس گناه نوجوانی علت وسواس فکری و عملی می شود . چون نوجوان این سن بسیاز حساس و شکننده است . تصور می کند اگر از کسی کمک بگیرد مورد تمسخر واقع می شود . نتیجه شروع به انجام رفر هایی می کند که نهایت به وسواس فکری منجر میشود .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست؟


 

مهم ترین علت وسواس فکری

مهم ترین علت وسواس فکری کودکان الگوبرداری از والدین است که به مرور این عمل ونی و تکرار میشود . اما مهم ترین علت وسواس فکری نوجوانان فرار از مشکل بصورت موقتی است . مشاوره روانشناسی نوجوان نشان داده که فرد برای بی اثر کردن فکرهایش دست به اعمالی میزند که منجر به وسواس میشود . بزرگترین علت وسواس فکری هر سنی روش های تربیتی والدین است . همه افرادی که دچار وسواس هستند تصور می کنند اگر رفر وسواس گونه خود را اول صبح انجام ندهند طول روز دچار مشکل می شوند . کودکان تصور می کنند اگر وسایلشان را به فرم خاصی مثلا بصورت جفت یا چهاریی قرار ندهند اتفاق بدی برای والدینشان می افتد . اعتماد به نفس افراد دارای وسواس فکری بسیار پایین است زیرا رفرشان عث ایجاد حس شرمساری آنها می شود .


بیشتر بخوانید: وسواس فکری و عملی چیست؟


دلایل مختلف وسواس کودکی و نوجوانی

علت وسواس فکری نوجوانان و کودکان این است که چون آگاهی ندارند فکر می کنند خیلی عجیب هستند . آنها تصور می کنند فقط خودشان این رفر را دارند و همیشه تحت کنترل آن رفر هستند . کودکان و نوجوانان دارای وسواس اغلب روز احساس خستگی و ناتوانی دارند زیرا قبل از خواب ید همه چیز را مرتب و جفت کنند پس دیر وقت بیدار می مانند . مشاوره خانواده علت وسواس فکری کودکان را ایجاد محدودیت های زیاد والدین میداند . محدودیت های غیر متعارفی که از جانب خانواده اعمال میشود منجر به ایجاد تصورات و افکار خاص می شود . این افکار ذهن نوجوان یا کودک تکرار می شود و آنها برای بدست آوردن احساس آرامش رفرهای وسواسی انجام میدهند . داشتن رابطه دوسنه والد و کودک میتواند مانع ایجاد تصورات مزاحم آنها شود .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس فکری چیست؟


اقدامات والدین برای کمک به فرزند وسواسی

مهم ترین علت وسواس فکری کودکی و نوجوانی عدم داشتن رابطه دوسنه و همدلی بین والد و فرزند است . وقتی نوجوان احساس می کند دچار افکار مزاحم است ید بدون نگرانی از برچسب خوردن سراغ والدین خود برود . وقتی رابطه دوسویه بین آنها برقرار شد نوجوان بدون نگرانی مشکل را میان می گذارد و والدین مشورت و مراجعه به مشاوره اختلال وسواس مشکل را برطرف می کنند . زمانیکه والدین نسبت به وسواس و زمینه های بروز آن آگاهی داشته شند نسبت به اعمال کودک خود نیز توجه دارند . کودکان توانایی بیان و ابراز مشکل خود را ندارند اما والدین مشاهده رفرهای تکراری می توانند به مشاوره روانشناس کودک مراجعه کنند . علت وسواس فکری هر چه که شد والدین دوری از رفرهای تکانشی  می تواند مان وسواس کمک کنند .


بیشتر بخوانید: علائم وسواس فکری چیست؟


 

 تشخیص وسواس کودکان

علت وسواس فکری و پیدا کردن دلایل آن کودکان به دلیل عدم رسش کامل سخت است . زمانیکه والدین متوجه شوند کودک هنگام زی تقارن را رعایت میکند . یا کودک از توالی عددی پیروی میکند ید بدون ایجاد حساسیت کودک توجه بیشتری به رفر او داشته شند . اگر کودک هنگام خواب کارهای تکراری و وقت گیری انجام میدهد . مثل مرتب کردن عروسک ها یا کنار هم قرار دادن مهره ها یا آجر های خانه سازی ، حتما  بلافاصله به مشاوره اختلال وسواس مراجعه کنند . علت وسواس فکری کودکان هر چه که شد کودک مراجعه به مشاور کاملا بررسی میشود . مثلا از کودک خواسته میشود نقاشی آدمک بکشد . معمولا کودک گیر وسواس برای آدمک ها بینی نمیکشد . اگر این رفر آدمک های مختلف تکرار شود مشاور این ملاک تشخیص را یید می کند .

سوالات متداول

آیا تست وسواس به شناخت علت آن کمک می کند ؟

تست وسواس همه موارد نظر گرفته شده است از بررسی تست میتوان علت بروز آن را نتیجه گرفت .

علت بروز وسواس فکری کودکان چیست ؟

تقلید از والدین و ناتوانی بیان آنچه کودک را آزار میدهد عث نشخوار فکری کودک میشود استرس و اضطراب جدایی هم میتواند دلیل دیگر بروز وسواس شد .

علائم بروز وسواس فکری چیست ؟

انجام کارها به کندی و بصورت خاص مثلا متقارن بودن همه چیز ، چک کردن بیش از حد وسایل از علائم بروز وسواس کودکان است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Obsessive Love Disorder: Symptoms, What It is, Causes, …

 

علت وسواس فکری چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ساعت 3:50
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 36 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 53
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1213
» بازديد سال گذشته : 1213
» كل بازديد : 14838

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات