مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

مشاوره مشکلات خانوادگی از لازمه ها و نیازهای هر خانواده ای است که این دوران دارای خیانت است و نگران آینده اعضای خویش است .مشاوره خانواده از این رو لازم و واجب است که تغییر نسل ها و فرهنگ ها و گذار از فرهنگ بسته و سنتی گذشته به فرهنگی متشکل از خرده فرهنگ های بیشمار نیازهای خانواده نیز تغییر کرده است . یک خانواده میتواند بهره بردن از مشاوره زناشویی خود را از آسیب‌هایی گهگاهی به راحتی میتواند آن را ازبین ببرد حفظ کند . مشاوره مشکلات خانوادگی بسیاری از از زمینه هایی که یک خانواده ممکن است آن سر و کار داشته شد کمک کننده میشد .

برای مثال میتوان برای حل مشکلات به وجود آمده بین زن و مرد و مشکلاتی که برای کودکان و نوجوانان و جوانان خانواده پیش می‌آید ازمشاوره زناشویی و زندگی مشترک کمک گرفت . ادامه بیشتر به خدمات مشاوره مشکلات خانوادگی اشاره میکنیم .

مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین

مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین بسیار میتواند بعضی از فرهنگ ها و البته محیط های جغرافیایی مثمر ثمر شد . فرض بکنید زن و شوهری زندگی مشترک خود به مشکلات زیادی برخورد کرده اند و بن هر دلیلی نمی خواهند و یا نمیتوانند از مشورت گرفتن فرد دیگری از نزدیکانشان سود ببرند . این هنگام میتوانند به مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین روی بیاورند . مشاوره آنلاین از جمله بهترین ابزارهایی است که فضای مجازی اختیار افراد قرار داده است . این ابزار برای افرادی که نمیتوانند و یا راحت نیستند که به صورت حضوری از یک مشاور سوالات خود را بپرسند و راهنمایی بگیرند نیز میتواند بسیار کاربردی شد . مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین به این دلیل برای این افراد مهم و مفید است که حتی لازم نیست صدای طرف مقابل را بشنوند و تنها راه ارتطی ارسال پیام متنی است .

مشاوره مشکلات خانوادگی تلفنی

مشاوره مشکلات خانوادگی تلفنی از جمله انواع  پرطرفدار مشاوره ها میشد که جامعه ما نیز هواداران خاص خودش را دارد میشد . مشاوره تلفنی نیز از ویژگی‌های مشاوره آنلاین برخوردار است . دیگر مهم نیست از لحاظ جغرافیایی چه حد از مشاوره خود دور شیم . مشاوره مشکلات خانوادگی تلفنی به راحتی و از هر فاصله ای میتواند صورت بگیرد . بعضی از افراد از این مورد آزار میبینند که نمیتوانند رو رو مشاوره و روانشناس خود صحبت کنند . مثلا این تجربه را داشته اند که مشاوره خود رو رو نشسته اند و پایان وقت جلسه یا نتوانسته اند به خوبی منظور خود را برسانند یا اینکه سکوت اختیار کرده اند . مشاوره تلفنی این مشکل را برای آنها سهل  و آسان کرده  است و به خوبی میتوانند از مشاوره بهره ببرند .

 

مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین آویژه

مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین آویژه از جمله بهترین مراکز مشاوره ای است که افراد میتوانند به آن مراجعه کنند و مشکلات خود را مشاوران به صورت مجازی میان بگذارند و از راهنمایی های آنها استفاده لازم را ببرند . آویژهاین کار معمولا اپلیکیشن مخصوص مراکز از طریق سایت انجام میشود . ابتدای ورود این نوع مشاوره به سبک های متنوع مشاوره این تصور می رفت که استقلی از این نوع مشورت گرفتن صورت نپذیرد اما دقیقا برعکس این مساله اتفاق افده است . افراد زیادی مشاوره گرفتن به صورت آنلاین را انتخاب کردند و اغلب نتیجه های خوبی هم حاصل شده است . مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین آویژه از جمله موفق ترین مراکزی است که این نوع خدمات را ارائه میدهند واین موفقیت به دلیل حساسیت روی انتخاب بهترین مشاوران است.

مشاوره مشکلات خانوادگی تلفنی آویژه

مشاوره مشکلات خانوادگی تلفنی آویژه از زمینه هایی است که این مرکز بسیار آن موفق عمل کرده است و این موفقیت ها روز به روز بیشتر میشود . همه افراد میتوانند به راحتی و از طریق سایت مرکز مشاوره آویژه  مشاوران این مرکز ارتط بگیرند و مشکلات خود را بررسی کنند و برای حل مسائل مربوط به زندگی خود از راهنمایی های مشاوران این موسسه استفاده و بهره لازم را ببرند . برخی از فعالیت هایی که مشاوره مشکلات خانوادگی تلفنی آویژه به هموطنان ارائه میکند به شرح زیر میشد :

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • مشاوره حین ازدواج
 • مشاوره برای کسب مهارت مدیریت زندگی زناشویی
 • مشاوره برای تربیت صحیح کودک حوزه روانی
 • مشاوره برخورد صحیح نوجوانان زمانی که گیر طوفانهای جسمی و روحی psycho ))  متعددی میشوند

و…

ادامه راجع به برخی از زمینه های نام برده شده صحبت خواهیم کرد .

 

مشاوره ارتطات عاطفی

گستره مشاوره (counseling ) فقط به حل خانواده محدود نمیشود . گاهی اوقات سنین جوانی افراد گیر هیجانات خاص أین دوره میشوند و بعضا بدون هیچ تناسب و دلیل منطقی احساس میکنند تمام وجود و احساسات خود را به یک نفر خته اند . این زمان و به خصوص خانواده های جامعه ما که هنوز ریشه های سنتی آن موج میزند معمولا برخورد ستی این اتفاق دستور کار قرار نمی گیرد . اکثر مواقع این جوان که سر پا شور و احساس است جدی گرفته نمیشود .

عکس العمل های دیگری ممکن است خانواده پرخاشگری به او ابراز کنند که هنوز هیچ چیز از زندگی نمیداند . این شرایط جوانان میتوانند اعتماد به یک مشاور زبده و تجربه زندگی عاطفی خود را دسن او قرار دهند او بتواند علم و تجربه ای که دارد فرد را از این طوفان به سلامت عبور دهد . او میتواند نقش منطق  که ذهن جوان عاشق ایرانی ندارد را به خوبی زی کند .

مهارت(skill ) مدیریت زندگی مشترک

زنان و مردان جوانی که زه به زیر یک سقف میروند نمیتوانند همان ابتدا برای همه لا و پایین ها و سختی های زندگی آمادگی کامل داشته شند . خیلی از تجربه ها زندگی مشترک به دست نمی آیند مگر زندگی مشترک و جریان روزمرگی رابطه زناشویی . این تفسیر چگونه میتوان از حجم تشنجات زندگی بعد از ازدواج   (married )کاست ؟ .

پاسخ این است که : یک مشاور که سال های زیادی از عمر خود را صرف یادگیری و مطالعه این حوزه کرده است میتواند به خوبی تجربه ای که دارد زوجین را زودتر از این که آسیب ببینند از این اتفاقات و آسیب ها مطلع کند . زمانی که افراد نسبت به شرایط پیش روی خود اطلاعات و آگاهی داشته شند میتوانند هم به موقع از مشکلات پیشگیری کنند و هم این که برای مقابله و گیر شدن چالش مد نظر به طور کامل آمادگی داشته شند .

دلسوزی یا دخالت والدین

یکی از شایع ترین مسائلی که این روزها زوج های جوان آن گیر هستند ابن است که خانواده ها به اسم دلسوزی و مهرورزی زندگی مشترک آنها دخالت میکنند . گاهی این دخالت ها به قی شدید میشود که واقع زندگی مشترک دو جوان به صحنه مرزه پلدبن دختر و پسر تبدیل میشود . مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی و یا سایت های مشاوره آنلاین دوای د این افراد هستند . استفاده از خدمات مشاوره خانواده (family counseling )  میتواند جوانانی را که گیر چنین طوفان هایی سده اند به خوبی هدایت کنند . آنها میتوانند اگر به خاطر مواردی مثل دخالت خانواده ها از یکدیگر دور شده آند قرار گرفتن روند مشاوره زناشویی و زندگی مشترک ، مشکلات را از بین ببرند و دوره کنار یکدیگر بکوسند به بهترین وجه ممکن زندگی خود را بسازند .

 

مشاوره تحصیلی آنلاین برای فرزندان

از جمله دغدغه های مهم والدین زمانه حاضر زمانی هست که فرزندان آنها به جه ای از تحصیلات میرسند که دیگر نمیتوانند آنها را مدیریت کنند . برای مثال زمانی که نوجوانان به سال های قبل از کنکور میرسند ، واقع هم گیر تحولات بلوغ هستند و هم شرایط و نقطه ای حساس از زندگی خود هستند که ممکن است کاملا آینده تحصیلی و کاری آنها تعیین کننده شند . این شرایط یک مشاوره تحصیلی آنلاین به سادگی و البته به صورت حرفه‌ای خدمت برنامه ریزی را برای نوجوانان نسبت به خلق و خو و مدل شخصیتی آنها انجام میدهد .

سوالات متداول

آیا مشاوره دوسن و آشنایان مزیت بیشتری دارد یا روانشناس؟

روانشناس فردی متخخص و تجربه حیطه مشاوره است. از طزف دیگر روانشناس گیری عاطفی یا ملاحظات دیگری مشکلات دیگری رو به رو نیست. بدین ترتیب شما میتوانید کسی همفکری کنید که نگاه جامعی به مشکل شما دارد.

چه زمانی به یک مشاور نیاز دارید؟

هنگامی که مشکلی روبه رو هستید که عملکرد های شغلی ، اجتماعی . خانوادگی شما را تحت ثیر قرار داده است، شما ید به یک متخصص رجوع کنید.

آیا مشاوره فقط برای مشکلات است؟

خیر شما زمانی که دوراهی یا انتخاب یک تصمیم مهم هستید مانند انتخاب همسر قطعا به یک هم اندیشی نیاز دارید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Therapy for Family Problems, Family Therapist 

 

مشاوره مشکلات خانوادگی

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 10 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت 6:01
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 25 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

سوالات روانشناسی ازدواج از جمله ابزارهایی هست که برای یک مشاور ازدواج بسیار مهم و کارآمد است . سوالات روانشناسی ازدواج طبق اصولی که همه جوانب آن را نظر گرفته است . سوالات ازدواج از نظر روانشناسی به صورت اسندارد طبقه بندی شده است . روانشناس استفاده از سوالاتی مورد ازدواج میتواند به راحتی به پاسخ های مورد نظر خود پی ببرد . سوالات روانشناسی ازدواج به نسبت فرهنگ جامعه و همچنین خلق و خوی افراد عام جامعه تهیه میشود . اگر سوالات مطرح شده معیارهای جامعه متفاوت شد ، ممکن است نتیجه گیری خطا به وجود بیاید . سوالات روانشناسی ازدواج به زوجین نیز بسیار کمک میکند تصمیم گیری بهتر و روشن تر به اتفاق نظر میرسند . ادامه بیشتر راجع به سوالات مشاوره قبل از ازدواج صحبت خواهیم کرد .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


 اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج

اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج بیشتر این مورد میتواند شد که زوجین خیلی منظم تر و واضح تر گزینه ازدواج خود آشنا شوند . کل اتفاقاتی که جریان آشنایی قبل از ازدواج میافتد گاهی ناخواسته به حاشیه کشیده میشود . مشاور میتواند استفاده از ابزاری مثل سوالات روانشناسی ازدواج تمام حواشی را رابطه دونفر کنترل میکند یا از بین میبرد .   ادامه به چند نکته مورد اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج اشاره میکنیم .

 • اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج مورد آن دسته از زوج هایی که هیچگونه آشنایی و شناختی از یکدیگر ندارند کاملا مشهود است .
 • اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج کم کردن وقت صرف شده دوره آشنایی بسیار موثر است . برای مثال اگر زوجین به صورت عادی یکسال هم دیگر را بشناسند ، کمک سوالات وقت بیشتری برای برنامهذریزیر مورد سایر ابعاد ازدواج خود دارند .

بهترین سوالات روانشناسی ازدواج

بهترین سوالات روانشناسی ازدواج ید ویژگی‌ های مختلفی را بر بگیرد . از جمله فاکتورهایی که بهترین سوالات روانشناسی ازدواج ید آنها را دارا شد کیتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 

 • بهترین سوالات روانشناسی ازدواج ید آنق ساده و البته خلاصه و مفید شد که به وضوح به خواسته و نیت خود از پرسیدن آنها دست یابیم .
 • این سوالات ید توجه به ویژگی های قومی و قبیله ای و همچنین جغرافیایی و فرهنگی هر منطقه تهیه شده شد . استفاده از سوالات کلیشه‌ای احتمال خیلی زیاد این مورد جواب نمیدهد .
 • سوالات ید عاری از هرگونه کلمات تخصصی شد . اگر از أین کلمات استفاده شود ممکن است افرادی نتوانند به آنها پاسخ مناسب بدهند .

 

 سوالات روانشناسی ازدواج موفق

سوالات روانشناسی ازدواج موفق نیز مسائل و موارد مختلفی را بر میگیرد . سوالات روانشناسی ازدواج موفق بیشتر به این موضوع می پردازد که آیا طرف مقابل شما برابر ادعاهای گفته شده حقیقت نیز واقعا به آنها عمل میکند ؟ . شاید سوالات بتوان راحت تر به شخصیت اصلی فردی که از او سوال میشود پی برد . واقع این سوالات به کمک مشاور می آید راحت تر و سریعتر به نتیجه برسد که مثلا فلان پسر برای فلان دختر مناسب است یا خیر .

این سوالات ویژگی ها و ابعاد دو طرف به صورت واقعی تر و واضح تر توسط مشاور مربوط بدست می‌آید . گزارشات بسیاری از طلاق های زود هنگام میرسد که زن یا مرد اظهار میکند که به هیچ وجه همسرش را شبیه حرف های پیش از ازدواج نمییابد و این موضوع بسیار او را آشفته کرده است جایی که اختلافات به حد لای خود رسیده است و آنها را به فکر طلاق انداخته است.

سوالات روانشناسی قبل از ازدواج

سوالات روانشناسی قبل از ازدواج شاید نظر اول خیلی ساده بنظر برسد اما میتواند به قی مهم شد که تععبن کنند خوشبختی یا ناکامی هر دو نفر آینده شد . سوالات روانشناسی قبل از ازدواج مزایای زیادی را به همراه دارد که به چند مورد آن اشاره میکنیم .

 • گاهی افراد به دلیل سن پایین یا بهتر بگوییم بی تجربگی نمیتوانند به ستی خوبی و بدی را ک کنند . ابن سوالات مشاوره ازدواج بسیار کمک کننده خواهد بود .
 • گاهی ممکن است یک فرد واقعا انسان خوبی شد ولی شخصیتی که از او به واسطه این سوالات نتیجه گیری میشود این را نشان بدهد که او مناسب ازدواج شخص مورد نظر خود نیست .
 • سرعت بخشیدن به نتیجه گیری روند تصمیم گیری قبل از ازدواج نیز از مزایای ویژه این پرسش ها میشد .

استقلال ششخصیتی (personal independence)

وقتی که زوجین به مرکز مشاوره خانواده برای مشاوره ازدواج مراجعه میکنند خیلی از مسائل و موضوعات را میفهمند و بررسی میکنند . یکی از این مسایل استقلال شخصیتی میشد . روانشناس استفاده از سوال و تکنیک هایی میابد که فرد از نظر ثت و استقلال شخصیتی چه سطحی قرار دارد . استقلال شخصیتی به این مورد اشاره میکند که فرد وان هویت یابی خود را به خوبی گذرانده است یا خیر ؟ یک مرد استقلال شخصیتی قابل قبول حفظ تمام احتراماتی که یک فرد برای خانواده اش ید قائل شد گرفتن تصمیم نهایی قوی عمل کند . فردی که به جه خوب و قابل قبولی از استقلال شخصیت دست پیدا کرده شد میتواند بک همسر خوب زندگی زناشویی نیز شد . اما اگر همسران از استقلال شخصیتی بهره ای نبرده شند مسفانه قطعا زندگی آنها دارای تعادل لازم نخواهد بود .

بلوغ مالی  (financial maturity)

این مورد بررسی میشود که آیا فرد از لحاظ مالی و آمدی به ثت و پختگی لازم رسیده است یا نه . بلوغ مالی به این معنا نیست که حتما فرد از لحاظ ثروت دارایی های خیلی زیادی داشته شد بتوان آن را قابل قبول دانست . بیشتر توجه روانشناس این مورد بر این متمرکز است که آیا فرد حداقل دو سال گذشته داری یک شغل ثابت بوده است یا خیر ؟ گاهی افراد حتی به سنین لا هم میرسند اما هنوز بر روی یک کار توانایی تمرکز ندارند و دایم رشته ها و شاخه های کار خود را تغییر می‌دهند به امید اینکه شغل مورد نظر خود را بیابند .

بعد دیگر بلوغ مالی به این نکته نیز توجه دارد که فرد مبتواند آمد خود را به گونه ای برنامه ریزی کند که تمام نیازهای خانواده خود را حد نرمال مین کند و به تمام خواسته های بنیادی خانواده خود رسیدگی لازم را داشته شد . بلوغ مالی یکی از اصول حذف نشدنی برای داشتن یک زندگی مشترک خوب است .

 

اعتقادات معنوی  (spiritual beliefs)

طول مشاوره قبل از ازدواج یکی دیگر از مهمترین مسائلی که طرفین بررسی میشود ، اعتقادات معنوی هریک از افراد میشد .  اعتقادات افراد میتواند غیرقابل تغییر ترین خاصیت و عنصر آنها شد . این غیر قابل تغییر بودن به این دلیل است که مثلا فردی سی سال یک عقیده و اعتقاد بزرگ شده و رشد کرده است . خیلی منطقی به نظر نمی‌رسد که از او توقع داشته شیم که از این به بعد عمر خود را اعتقاد و افکار یا سبک زندگی متفاوتی نسبت به قبل بگذراند . روانشناس به عنوان مشاور قبل از ازدواج این فاکتور را نیز زوجین مورد بررسی کامل قرار میدهد .

دلیل این بررسی دقیق این است که دو نفر که راجع به معنویات عقاید و افکار یکسانی نداشته شند شاید تعاملات معمولی اجتماع هیچگاه به مشکل نخورند . اما اختلاف نظر اساسی پ این زمینه بین زن و شوهر قطعا عث به وجود آمدن تنش میان آنها خواهد شد .

بلوغ جنسی  (sexual maturity)

موضوع بلوغ جنسی شاید نگاه اول کاملا ساده و ابتدایی به نظر برسد و فقط جنبه جسمانی و سنی فرد دیده شود . حالی که این فقط قسمتی از این بلوغ را شامل مبشود . واقع بلوغ جنسی که سد مورد بررسی دقیق توسط مشاور قرار میگیرد به این مورد اشاره میکند که آیا افراد توان ک و کنترل هیجانات جنسی خود و طرف مقابل را دارند یا خیر ؟ . افرادی آماده قبول مسئولیت همسری هستند که بتوانند سلایق جنسی خود و همسرشان را بدانند و موفق شوند که بین آنها تعادل برقرار کنند به یک رابطه جنسی خوب و کیفیت دست یابند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


سوالات متداول

سولات روانشناسی ازدواج شامل چه موضوعاتی است؟

بیشتر موضوعات روانشناسی مورد ازدواج شامل مسائل شخصیتی و نیاز های عاطفی افراد است. این موارد شامل انتظارات افراد از یکدیگر است.

سوالات قبل از ازدواج چه مزایایی دارد؟

شناختی افراد از یکدیگر بواسطه این سوالات بدست میاورند بزرگترین مزیت سوال کردن قبل از تعهد کامل است.

سوالات قبل ازدواج ید دارای چه شاخصه هایی شد؟

این سوالات ید توجه به ویژگی های قومی و قبیله ای و همچنین جغرافیایی و فرهنگی هر منطقه تهیه شده شد . استفاده از سوالات کلیشه‌ای احتمال خیلی زیاد این مورد جواب نمیدهد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  Marriage Psychology and Therapy: The Science of …

 

اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 8 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:57
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 35 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مهارت های زندگی مشترک توجه به حجم لای مترکه هیی که جامعه حال رخ دادن است، بسیاری ضروراست که مورد آموزش آن وقت بیشتری گذاشت. مهارت های زندگی مشترک ویژه خانم ها نیست و آقایون نیز می توانند به کار ببندند. سعی مشاوره خانواده این است که مهارت های زندگی زناشویی دوران قبل از ازدواج و آنجا که امکان پذیر است مشاوره ازدواج مطرح شود.

یک نکته ظریف مهارت های زندگی زناشویی

نکته ظریف مهارت های زندگی مشترک فن تعامل سازنده است. ما می خواهیم از طریق گفتگو طرف مقابل مان به افزایش عشق و محبت طرف مقابل بیفزاییم. اما مشکل اینجاست که خیلی از ما ها نمی توانیم هم صحبت می کنیم. اکثر جلسات مشاوره روانشناسی مشاهده میکنیم که بسیاری از کیس ها به ما میگویند میخواهیم صحبت کنیم ولی این کار را شروع میکنیم پس از گذشت دقایقی منتج به دعوا و دلخوری میشه پس ترجیح میدهیم حرف نزنیم.

  ((این خیلی بد است اگر دوطرف نتوانند حرف بزنند پس چه دلیلی برای ادامه رابطه زناشویی دارند))


بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی مشترک


اینجا یک نکته مهم مهارت های زندگی مشترک که عث بهبود گفتگو رابطه زناشویی میشود مطرح میکنیم:

یکی از مهمترین مهارت های زندگی مشترک این است که زجویی نکنیم بلکه همدلی بدهیم. بسیاری از زنان و مردان نیت خیر اقدام به آغاز گفتگو هم می کنند و سوالاتی که ما میگویم شبیه زجویی است این نکته را آغاز میکنند.
مثلا مرد وارد خانه می شود و زن بلافاصله به استقل او می رود این سوال:
چه خبر؟

اینجا نهای این جواب مواجه میشود: اینجا نهای این جواب مواجه میشود: سلامتی!!!
خوب زنی که هدف ایجاد رابطه و توجه به خود آغاز گر یک دیالوگ بوده ناراحت میشود و دوره امتحان میکند و سوالاتی به دنل ایجاد رابطه و ادامه گفتگو است.
مثلا: امروز چه طور بود؟
جواب مرد : خوب بود یا مثل بقیه روزها!!!!

نکته بسیار مهم مهارت های زندگی مشترک:

((خانم ها نمیدانند معمولا مرد ها ادامه این گونه دیالوگ ها خواسر سکوت و کات شدن دیالوگ هستند.))

 

تکنیک همددلی مهارت های زندگی زناشویی

از طرف دیگر وقتی کلام یا زن بدن مرد برای این کار مواجه میشوند احساس شکست می کنند. پس چه ید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکی از تکنیک های مهارت های زندگی مشترک ارتط ایجاد همدلی است.

تصور کنید وقتی شرایطی را برای یک نفر توضیح میدهید، ولی تصور نهایت تصورمی کنید او از ک وضعیتی که شما آن شرایط داشته اید ناتوان است، چه حس بدی به شما دست می دهد ولی وقتی همین موضوع را کسی میان میگذارید و او کاملا شرایط شما را ک میکند چه حس خوبی دارید!
پس به هنگام مواجه طرف مقابل به جای زجویی به دنل همدلی شید. این یکی از مهمترین نکات مهارت های زندگی مشترک است.
به جای سوال کردن که چه خبر؟ بهتر است چکاری کنیم.
میتوانید به چهره او نگاه کنید و همانی که هست را به او برگردانید . اگر خسته است میشود همین موضوع را به او انعکاس داد به این شیوه:
 عزیزم خسته نشی معلومه روز سختی رو داشتی ها!!!
اوه عزیزم چق خسته شدی !!!

توجه کنید مهارت های زندگی مشترک همدلی همدی کاملا متفاوت است

بعضی خانم ها به همسرشان میگویند:
عزیزم خسته شدی ها منم مثل تو خسته شدم….
وای چه جمله وحشتناکی برای مرد!!!!
مرد: مگه تو چه کار کردی و خودن آخرش رو میدونید که دعوا و ….
پس همدلی یکی از نکات ریز برقراری ارتط زناشویی و مهارت های زندگی مشترک است.

مشکلات رایج مهارت های زندگی مشترک

مهارت های زندگی مشترک مشکلاتی نیز وجود دارد که برای مقابله آنها مییست آموزش ببینید. یکی از مشکلات رایج ارتط زندگی زناشویی این است که زوجین سوگیری نسبت به یکدیگر ارتط را آغاز میکنند.
# مثلا مردی را تصور کنید که هنگام ارتط همسرش این پیش زمینه را دارد که او فردی غیر منطقی است. نتیجه: این صورت تجربه نشان داده که تمامی رفرها و سخنان همسر وی نگاه مرد غیر منطقی جلوه میکند حتی دوست داشتن او؟ از طرفی خود مرد نیز به رفرهای غیر منطقی نسبت به همسرش روی می آورد.

یا برعکس زنی را تصور کنید که فکر می کند مردش هیچ وقت احساسات او را ک نمیکند این عث می شود هر موقع مرد هم ابراز احساس انجام دهد از نگاه زن کاملا رفری فاقد احساس تصور می شود و به مرور زن نیز ابراز احساس نسبت به همسرش نمیکند .یکی از مهمترین نکاتی که ید مهارت های زندگی مشترک ید رعایت کنیم این است که روابط مان همسرمان هیچ پیش فرض قبلی نداشته شیم چرا که حتما ما را دچار سوگیری و به تبع آن قضاوت ناصحیح و نتیجه رفری ناصحیح و غلط که خود به توجیه آن خواهیم پرداخت می کند.
((این کار را پذیرش غیرمشروط ارتط می نامیم))

مهارت های زندگی مشترک به دنل تغییر شریک زندگی خود نشید

مهارت های زندگی مشترک هرگز به دنل تغییر طرف مقابلمان نشیم زندگی زناشویی ما نیاز داریم که بینمان جذابیت وجود داشته شد.
برخی زندگی زناشویی برای به دست آوردن دل طرف مقابل، یا سعی میکنند خصوصیات خودشان را سرکوب کنند یا سعی میکنند طرف مقابل را تغییر دهند.
برای نمونه مراجعی داشتیم که مرد دائم به همسر خود می گفت اینق حساس نش اینق گریه نکن!
زن نیز به خاطر بهبود رابطه خود هم سعی کرده بود احساسات خودش را کم کند یعنی سرکوب کند و هم سعی کرده بود مثل مرد رفر کند و این را یکی از مهارت های زندگی مشترک میدانست. نتیجه بعد از گذشت مدتی زن دیگر احساسات خود را بروز نمیداد و مرد اون شور و حرارتی را که از زن نیاز داشت نمیدید و نتیجه احساس شکست این رابطه ایجاد شده بود و دو طرف برای هم جذابیتی نداشتند.

یا مراجع دیگری داشتیم که مرد بیش از حد مطیع همسر خود بود و به مرور اون بخش از قاطعیت خود را کاسته و سرکوب کرده بود و سعی کرده بود شبیه همسرش شود که ابتدا برای زن خوب جلوه میکرد چرا که مسلط بر زندگی اش شده بود.
نتیجه: بعد از گذشت مدتی زن آن بخش از احساسات زنانگی اش را که میخواست حامی و پشتین داشته شد نمیدید و مرد نیز احساس اقتدار نمیکرد. رابطه این دو نفر بقی بحرانی شده بود که روزها و ساعتها خانه کنار هم بودند ولی هیچ لذتی از هم نمی بردند و هم مرد بی تعهد شده بود و هم زن از مرد متنفر گشته بود.

چه راه حلهایی مهارت های زندگی مشترک وجود دارد؟

راه حل: مهارت های زندگی مشترک، هیچ وقت به دنل تغییر طرف مقابل نشیم یا اینکه خود را سرکوب کنیم و شبیه اون شویم بلکه ید فقط و فقط به شناخت تفاوت ها بپردازیم. مهارت های زندگی مشترک ید طرف مقابل را آنگونه که هست و روز اول پذیرفته ایم قبول کنیم و مهارت های زندگی مشترک زمینه یافت خواسته هایمان را ایجاد کنیم این صورت است که همچنان برای هم جذاب خواهیم بود.

 

مهارت گفت و گو زندگی مشترک

مهارت گفت‌وگویکی از مهارت های زندگی مشترک است و بی نهایت مهم. انسان‌ها از وقتی توانستند حرف بزنند بسیاری از مشکلات خود را حل کردند اگر زن و مرد بتوانند هم گفتگو کنند بسیاری از تنش های زندگی بوجود نمی آید. از طریق گفت‌ و گو ید بتوانیم ارتط کلامی برقرار کنیم و نتوانیم فرهنگ گفت ‌و گو را حل کنیم مشکلات ما حل نمی‌شود.

ک متقابل ومهارت های زندگی مشترک

اکثریت فکر می‌کنند ک متقابل یعنی از بین بردن تفاوت‌ها صورتی که این چنین نیست ک متقابل یعنی همدیگر را شناختن و قابلیت این را داشته شیم که از نگاه او به زندگی نگاه کنیم. طرف مقابل ما متفاوت است چون می‌خواستیم کامل شویم کنار هم قرار گرفتیم و اگرقرار شد تفاوتی وجود نداشته شد لذتی نیز وجود ندارد. قرار نیست که شبیه شویم. متأسفانه مشکلی که وجود دارد شبیه شدن زن و مرد رفر، اخلاق و … است و همین عث تنفر از هم می‌شود.

مهارت های زندگی مشترک ید تفاوت ها ک و پذیرفته شود

بنابراین ق تفاوت‌ها را بدانید. اگر بنا شد گفت‌وگو بین زن و مرد برقرار شود که هر دو از این رابطه لذت ببرند ید زن و مرد همدیگر را بشناسند.
هدف مردان از گفت‌وگو کسب اطلاعات و هدف زنان صحبت کردن هم است.
خانم محترم! همسرت دنل کسب اطلاعات است پس میان صحبت‌هایت به او اطلاعات بده.
آقای محترم! خانم‌ها بیشتر از آنکه دنل کسب اطلاعات شند نیازمند آن هستند که او صحبت کنید و از گذشته یاد کنید که چه ق خوب و لذت‌بخش بود وقتی صحبت می‌کند گوش دهی ‌ن فعال شد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : The 12 Important Life Skills I Wish I’d Learned In School

 

مهمترین مهارت های زندگی مشترک چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 10 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت 3:43
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 24 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 51
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1211
» بازديد سال گذشته : 1211
» كل بازديد : 14836

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات