مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

ارتط قبل از ازدواج ید به چه شکلی شد ؟ این رابطه ید چگونه پیش برود که به یک ازدواج موفق ختم شود ؟  مشاوره قبل از ازدواج به جوانان توصیه می شود  ارتطات قبل از ازدواج خود را کنترل کنند . اصول و  موازین یک رابطه را رعایت کنند بیشترین تأثیر مثبت و کمترین تأثیر منفی را ببیند .  مشاوره ازدواج راهکارها و تکنیک های یک رابطه سالم آموزش داده می شود ، که ممکن است بسیاری از جوانان آنها آشنایی نداشته شند . ارتط قبل از ازدواج برای هر پسر و دختری لازم است به شرطی که رابطه ای سالم و چهارچوب موازین اخلاقی و رفری شکل بگیرد . این صورت می توانیم بگوییم که رابطه قبل از ازدواج خوب است .

بعضی موارد عرف جامعه و یا برخی از خانواده های جوانان  ارتطات قبل از ازدواج را نمی پسندند و برای دختران و پسران محدودیت هایی به وجود می آورند . به همین خاطر دختر و پسر امکان آشنایی مخاطب خود را ندارند . این موارد دختر و پسر می توانند همراه والدین خود به مشاوره خانواده مراجعه کنند و راهنمایی‌ های افراد متخصص زمینه ازدواج یک رابطه سالم را زمینه سازی کنند .


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج


مهم‌ ترین اشتهات ارتط قبل از ازدواج

مهم‌ ترین اشتهات ارتطات قبل از ازدواج رعایت نکردن  اصول و موازین شرعی و اخلاقی می شد . ما می گوییم که ارتطات قبل از ازدواج برای همه جوانان لازم است . اما امروزه جوانان از این رابطه استفاده ستی نمی کنند و عث می‌شوند عواقب منفی و زیان ر آن بیشتر از ثیرات مثبت و سازنده این رابطه شد . از مهم ترین اشتهات ارتطات قبل از ازدواج ، کنترل نکردن روابط عاطفی ، جسمی و جنسی بین دختران و پسران می شد . که مسفانه صدمات جبران ناپذیری را از لحاظ روحی و جسمی به وجود می آورد .

امروزه گسترش زمینه‌ های ارتط جوانان و ثیرات شبکه های مجازی بر ارتطات قبل از ازدواج ، می‌‌ بینیم که برخی از جوانان برای سرپوش نهادن بر روابط ناسالم خود از عنوان ارتطات قبل از ازدواج استفاده می کنند . افزایش دوستی های مجازی یا روابطی که پایه و اساس محکمی ندارند ، دچار آسیب های روحی و جسمی می شوند. که این زمینه  دختران بیشتر از پسران لطمه می خورند .


بیشتر بخوانید: عوامل ازدواج ناموفق


 

حد و مرز ارتط قبل از ازدواج

حد و مرز ارتطات قبل از ازدواج چه میزان است ؟ یک رابطه کجا می توانیم پیش برویم ؟ آیا حد و مرز ارتط قبل از ازدواج قاعده و قانون خاصی دارد ؟ رعایت کردن این مرزها چه فایده ای رابطه دختر و پسر دارد ؟ همانطور که گفتیم از مهم‌ ترین اشتهات ارتطات قبل از ازدواج رعایت نکردن حد و مرزهای بین دختر و پسر می شد. روابطی که خارج از شرع و عرف پیش می روند ،  نهایت به یک رابطه نافرجام و شکست خورده منتهی می شوند . همین امر عث می شوند ارتطات قبل از ازدواج که می تواند زمینه ساز آشنایی و شناخت جنس مخالف از همدیگر شود و عث آشنایی جوانان خلق و خو ، اخلاق و رفر ، طرز فکر و عقاید ، اهداف و برنامه ها و مسائل مهم یک زندگی مشترک شود.

رعایت نکردن چهارچوب های اخلاقی و رفری عث ایجاد یک رابطه بدون هدف که سرانجام به صدمات روحی ،جسمی و جنسی ختم می شود تبدیل گردد. معمولا جوانانی که به چنین رابطه ای تن می دهند انگیزه و هدف مشخصی برای آینده رابطه خود ندارند و صرفا به منظور سرگرمی ، لذت های جنسی ، کمبودهای عاطفی ، وقت گذرانی و مواردی از این قبیل جنس مخالف روابطه بر قرار می کنند . که همین ها نمونه هایی از مهم ترین اشتهات ارتطات قبل از ازدواج هستند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


فواید ارتط قبل از ازدواج

فواید ارتط قبل از ازدواج صورتی نمایان می شود گه یک رابطه از ابتدا سالم و اصولی برقرار شود . همانطور که گفتیم‌ رعایت کردن حد و مرز ارتط قبل از ازدواج موفقیت یک رابطه و یا برعکس شکست آن‌ بسیار موثر است . چرا که یک رابطه همان اندازه که می تواند مفید و سازنده شد ، اگر‌ چهارچوب اخلاقی و موازین شرعی خود پیش نرود می تواند مخرب و زیان ر شد .

پس دختر و پسری که به شعور عقلی و ک ست از رابطه پیش از ازدواج رسیده شند می توانند از فواید ارتطات قبل از ازدواج یعنی آشنایی طرف مقابل ، شناخت از اخلاق و رفر ، طرز فکر و عقاید ، سطح فرهنگی و خانوادگی ، اهداف و برنامه های همدیگر بهره مند شوند ‌. ست است که نمی توان کسی را طی زمانی محدود به طور کامل شناخت اما این رابطه عث می شود که زوجین شناخت نسبی از همدیگر وارد یک زندگی‌ مشترک شوند . این آشنایی سبب کاهش ناسازگاری و اختلاف نظرها بین‌ زن و مرد می شود .‌ از طرفی زن و مرد حدودی مزایا و معایب همدیگر آشنا هستند نتیجه طی زندگی مشترک منطقی تر و شناخت قبلی مسائل و مشکلات همدیگر برخورد می کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


مشکلات ارتطات قبل از ازدواج

مشکلات ارتطات قبل‌ از ازدواج معمولا دامن گیر افرادی است که به ستی طرف مقابل را نشناخته اند و آگاهی کافی از هدف و انگیزه مخاطب خود ندارند . افرادی که گیر روابط پوچ و بی هدف می شوند و مشکلات خاص این روابط روبرو می شوند . از دیگر مشکلات ارتطات قبل از ازدواج اعتماد به فردی است که وعده و وعید های وغ و پنهان کردن حقایق  سعی جلب اعتماد شما دارد . این گونه افراد معمولاً اهداف و افکار ناسالم وارد رابطه میشوند و جز وقت گذرانی ، لذت و‌ سوء استفاده های جنسی و عاطفی هدف دیگری ندارد .

همین روابط عث می شوند شاهد اتفاقات بد و جبران ناپذیری روابط دختران و پسران شیم . دخترانی که  اعتماد به طرف مقابل و دل بستن به این جمله که قصد ما ازدواج است ، روح و جسم خود را اختیار جنس مخالف قرار می‌دهند و زمانی که از حقیقت این رابطه خبر می شوند و شکست روبه رو می شوند .دچار صدمات روحی ، عاطفی و جسمی شدیدی می شود .  به همین خاطر می گوییم تنها صورتی یک رابطه قبل از ازدواج سالم و سازنده است که دختر و پسر نیت خیر و هدف مشخص یک رابطه را تشکیل دهند ، به بلوغ عقلی و جنسی رسیده شند ، از انتخاب خود مطمئن شند ، خانواده ها جریان این رابطه شند و دختر و پسر به دنل روابط مخفیانه و پنهانی نشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


 

حد و مرز رابطه های قبل از ازدواج چق ید شد

دختر و پسر ید زمان رابطه قبل از ازدواج مرزهای اخلاقی و رفری خود را رعایت کنند ، موازین شرعی را از لحاظ عاطفی ، جسمی و جنسی رعایت کنند و هرچند قصد دختر و پسر ازدواج شد نامحرم هستند و نید  حد و مرزها را بشکنند .

سوالات متداول

رابطه قبل از ازدواج داشته شیم یا خیر ؟

آشنایی قبل از ازدواج برای هر زوجی لازم است به شرطی که شناخت کامل از طرف مقابل و اهداف و نیت او وارد رابطه شویم ، خانواده ها را جریان رابطه خود قرار دهیم و نگذاریم از احساس و جسم ما سوء استفاده شود .

رابطه عاطفی قبل از ازدواج چه ثیری بر زندگی زناشویی دارد ؟

معمولا زوجینی که قبل از ازدواج هم رابطه داشته اند صمیمیت بیشتری دارند . از علایق ، خواسته ها ، انتظارات و سلیقه هم دیگر آشنایی بهتری دارند و زودتر از زوج های دیگر هم سازگاری پیدا می کنند .

روابط پنهانی قبل از ازدواج صحیح است ؟

اصولا هر چیزی که به صورت پنهانی و مخفی کاری شد از لحاظ شرع ، قانون و یا عرف مورد پسند نیست . به همین خاطر اگر روابط ما سالم و هدفمند شد و اصول شرعی و اخلاقی را رعایت کنیم نیازی به مخفی کاری از خانواده ها و یا دیگران نداریم .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  How your premarital experiences can affect your future …

 

ثیر ارتط قبل از ازدواج بر زندگی زناشویی چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:05
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 56 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

بهترین سن ازدواج  به لحاظ عددی هر دوره زمانی فرق میکند . گذشته دختر و پسر سنین خیلی کم ازدواج می کردند . بهترین سن برای ازدواج بین ۱۲ ۱۶ سال دختر ها بود و برای پسر ها ۱۹ ۲۳ سال بعد از آن برای ازدواج خیلی دیر بود . اما به مرور این ملاک سنی افزایش یافت و امروزه مشاوره ازدواج بهترین سن ازدواج را دختر ها  ۲۲ ۲۷ سال و پسر ها ۲۷ ۳۵ سال میداند . اما سن فقط یک عدد است ، بلوغ فکری و جسمی اثر مهمی داشتن یک ازدواج موفق دارد . مشاوره قبل از ازدواج بررسی میشود که دختر و پسر به لحاظ شخصیتی و عقلی به بلوغ کافی رسیده اند یا نه . آماده پذیرش مسئولیتهای زندگی هستند یا خیر .

بهترین سن برای ازدواج موفق

بهترین سن ازدواج موفق از نظر مشاوره خانواده زمانیست که فرد آمادگی کامل برای پذیرش حضور فردی دیگر را زندگی خود داشته شد . توانایی اداره زندگی به لحاظ اخلاقی ، داشتن کار مناسب آمد کافی ، توانایی تهیه مسکن مناسب تضمین کننده بهترین سن برای ازدواج موفق است . مشاوره قبل از ازدواج مشخص میشود فرد از لحاظ عقلی هم به بلوغ کافی رسیده است یا خیر . از نظر مشاوره ازدواج ممکن است فرد به لحاظ سنی بهترین سن ازدواج موفق را داشته شد اما اصلا به لحاظ رشد و رسش روحی آمادگی ازدواج را نداشته شد . مشاوره خانواده ثیر زیادی شناخت دختر و پسر قبل از ازدواج دارد . بهترین سن ازدواج وقتیست که فرد احساس کند توانایی حل مسئله و قت تصمیم گیری مستقل را دارد.

بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان

بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان زمانیست که فرد توانایی قبول مسئولیت زندگی زناشویی را داشته شد . سن ازدواج شاید مسئله مهمی شد اما دقیقا همه افراد یک سن به بلوغ روانی نمیرسند . بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان  یعنی زمانیکه فرد میتواند یک زندگی را اداره کند . مشاوره خانواده معتقد است بعضی افراد بخاطر شرایط تربیتی و خانوادگی مناسب سنشان رفر نمی کنند و توجه به سنشان از لحاظ شخصیتی رشد کافی را ندارند . بهترین سن برای ازدواج موفق وقتیست که اگر فرد دچار اشته شد اشتهش را بپذیرد نه اینکه از مسئولیت شانه خالی کند . بهترین سن ازدواج از نظر مشاوره قبل از ازدواج زمانیست که دختر و پسر توانایی برقراری تعادل بین خانواده خود و خانواده همسرشرا داشته شد .

 

بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان

بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان زمانیست که دختر و پسر می دانند از زندگی چه میخواهند . هدف و انگیزه کافی برای تشکیل زندگی را دارند . ملاک های مشخصی برای انتخاب دارند . بهترین سن ازدواج را فقط عدد سن مشخص نمیکند بلکه داشتن زمینه ازدواج هم ثیر زیادی زمان ازدواج دارد . بهترین سن برای ازدواج موفق زمانیست که فرد به بلوغ اجتماعی رسیده شد . بلوغ اجتماعی توانایی برقراری ارتط دیگران را مشخص میکند . بهترین سن ازدواج از نظر کارشناسان وقتیست که فرد میتواند انتظارات همسرش را برآورده کند . توجه به خواسته های همسر ، تحمل و برری ، هنر عشق ورزیدن ، مهارت های ارتطی ، وفاداری و سلامت روان همگی جز توانایی هایی هست که زمان ست ازدواج را مشخص می کند .

بهترین سن برای ازدواج از دیدگاه اسلام

بهترین سن برای ازدواج از دیدگاه اسلام زمانیست که دختر و پسر به بلوغ رسیده اند . بلوغ قرآن به معنای توانایی فرزند آوری است . نقلی از پیامبر آمده است دختران کره خود را زمان رسیدن به بلوغ شوهر دهید که دچار انحراف نشوند . بهترین سن ازدواج از دیدگاه اسلام زمانیست که دختر و پسر توانایی مصلحت اندیشی دارند . بهترین سن ازدواج موفق زمانیست که دو جوان به پختگی و تجربه ای رسیدند که توانایی تربیت فرزند را دارند . اگرچه اسلام بر سن پایین کید شده اما این موضوع هم مطرح شده که سن کم زوجین بی تجربه هستند و توانایی تصمیم گیری و حل مشکل را ندارند . بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان زمانیست که دختر و پسر توانایی پذیرش تعهدات ازدواج را دارند .

بلوغ عاطفی از نظر روانشناسان

بلوغ عاطفی یعنی توانایی محبت کردن و عشق ورزیدن . کسی که توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن را ندارد شرایط بهترین سن ازدواج قرار ندارد . مشاوره ازدواج کید دارد کسی که نمیتواند عشق خود را ابراز کند به بلوغ عاطفی نرسیده است . فردی که به بلوغ عاطفی نرسیده است همیشه وابسته به نظر دیگران است و این فرد بهترین سن ازدواج از نظر روانشناسان قرار ندارد . افرادی که همیشه دیگران را مسئول اشتهات خود معرفی می کنند و عزت نفس کمی دارند بهترین سن برای ازدواج موفق قرار ندارند . بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان زمانی است که فرد بتواند بهترین تصمیم برای رسیدن به هدفش را بگیرد بدون اینکه احساساتی شود . کنترل احساس و تصمیم گیری از روی عقل و منطق از نشانه های بلوغ عاطفی است .

 

ثیر بلوغ شخصیتی بر آمادگی ازدواج

به بلوغ شخصیتی رسیدن یعنی از بی هدفی دور بودن یعنی کسی که برای انجام کارهایش احتیاج به انگیزه بیرونی ندارد . بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان زمانیست که فرد به بلوغ شخصیتی رسیده شد . مشاوره قبل ازازدواج برای بررسی بلوغ شخصیتی و آمادگی ازدواج فرد است . وقتی فردی به مشاوره ازدواج مراجعه می کند و می گوید نمی دانم از ازدواج چه می خواهم . حتی اگر ۲۵ سال یا ۳۵ سال سن داشته شد یعنی فرد شرایط بهترین سن ازدواج موفق قرار ندارد . فردی که به بلوغ شخصیتی نرسیده اگر ازدواج کند حتما روزی ازدواجش شکست روبرو خواهد شد . فردی که از حل کردن مشکلات سطحی و جدی زندگی عاجز مانده کسی است به بلوغ شخصیتی نرسیده و به  هیچ وجه آمادگی ازدواج را ندارد .

ویژگی های اخلاقی که ازدواج را شکست روبرو می کند

بهترین سن برای ازدواج از دیدگاه اسلام  زمانی است که فرد از لحاظ اخلاقی خوش خلق و مردم دار و از کبر و غرور بدور شد . مشاوره خانواده معتقد است ، منیت هر سنی بر ازدواج موفق اثر می گذارد و نشان دهنده این است که فرد بهترین سن برای ازدواج را ندارد . بهترین سن ازدواج از نظر کارشناسان وقتی است که فرد به لحاظ اخلاقی شکننده و حساس نشد و توانایی برخورد مشکلات زندگی مشترک را داشته شد. کسی که طول زندگی از کوچکترین پیش آمدی دچار استرس و اضطراب میشود نمیتواند گزینه مناسبی برای ازدواج شد . وقتی دیگران مدام به کسی برای انجام کار ها تذکر بدهند یعنی فرد وظیفه شناس نیست . وظیفه شناسی از خصوصیاتی است که نشان میدهد فرد بهترین سن برای ازدواج موفق را دارد .

بهترین سن ازدواج دختر و پسر

بهترین سن برای ازدواج دختر و پسر به لحاظ ویژگی سنی و شخصیتی متفاوت است و نمی توان برای همه یک سن را نظر گرفت . اما آنچه مشخص است بهترین سن برای ازدواج پسران زمانیست که یک حداقل هایی برای شروع زندگی داشته شند . سرزی رفتن برای پسر ها جز شرایطیست که ید پشت سر گذاشته شد . کار و آمد و پس اندازی که توانایی شروع زندگی مشترک را داشته شد . بهترین سن ازدواج دختران زمانیست که دختر آمادگی کافی برای پذیرش مسئولیت خانه داشته شد . بهترین سن ازدواج از دیدگاه اسلام دختران زمانیست که دختر قابلیت رداری دارد و برای مسئولیت مای حاضر است . دخترهایی که خارج از خانه هم کار می کنند ید قابلیت های بیشتری برای داشتن یک ازدواج موفق داشته شند .

فاکتورهای ازدواج موفق

سن فاکتور مهمی موفقیت ازدواج است ، بهترین سن برای ازدواج موفق زمانیست که دخترو پسر به خود شناسی کامل رسیده شند . توانایی ک متقابل ، گذشت و صبوری از فاکتورهای مهم ازدواج موفق از نظر مشاوره خانواده است . داشتن توانایی حل مسئله و مسئولیت پذیری ، دوری از تک روی و مشارکت مشورت از نشانه های بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان است . احترام گذاشتن و حفظ حرمت توجه به خواسته های همسر و جلوگیری از یکنواخت شدن زندگی ، گوش دادن توجه به حرف های همسر از جمله فاکتورهای داشتن یک ازدواج موفق است . موفقیت ازدواج را دانسته ها تضمین می کند ، کسی که قصد ازدواج دارد مشورت مشاوره ازدواج می تواند آگاهی های خود را افزایش دهد و موفقیت ازدواج خود را تضمین کند .

رابطه بلوغ فکری و ازدواج موفق

بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان زمانیست که فرد به بلوغ فکری رسیده شد . فردی که توانایی برقراری تعادل بین آنچه که هست و آنچه که دوست دارد شد را دارد به بلوغ فکری رسیده است . کسی که به بلوغ فکری نرسیده زندگی مشترک هم نمیتواند شرایط حساس تعادل برقرار کند . بلوغ فکری یعنی فرد بین احساس و عقلش تعادل برقرار می کند . بهترین سن ازدواج از نظر کارشناسان وقتیست که فرد کنترل احساس خود را داشته شد و از روی احساس عمل نکند . فردی که شبزده تصمیم میگیرد و نسنجیده عمل میکند به بلوغ فکری نرسیده و نمیتواند ازدواج موفقی داشته شد . سنجیدن یک مشکل و حل کردن آن حاصل بلوغ فکریست و اگر کسی به چنین توانایی رسیده شد بهترین سن برای ازدواج قرار دارد .

 

مهارت های زندگی موفق

بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان زمانیست که فرد برای حفظ زندگی زناشویی مهارت کافی را داشته شد . مهارت هایی که آن بتواند مواقع لزوم پیوند عاطفی زندگیش را محکمتر کند . ازدواج موفق همیشه به راحتی بوجود نمی آید و لازم است زن و شوهر فداکاری و از خود گذشتگی داشته شند . بهترین سن ازدواج موفق وقتیست که فرد بتواند از مهارت هایش بخوبی استفاده کند . فردی که میداند چطور همسرش را خوشحال کند . همسری که میداند چه زمانی همسرش را کادو غافلگیر کند و یا محیای سفر شوند همسرش خوشحال شود اینها نشانه داشتن مهارت های زندگیست . خوشبختی و ازدواج موفق فاکتورهای زیادی دارد اما مهارت استفاده از آن فاکتور ها هم لازم است . ابراز علاقه و نشان دادن دوست داشتن از مهارت هایی است که بسیار زندگی  کار گشاست .

سوالات متداول

بهترین سن برای ازدواج چیست ؟

بهترین سن برای ازدواج دختر ها از ۲۳ ۲۷ سال است و برای پسرها ۲۷ ۳۵ سال است . زمانیکه به بلوغ عقلی و عاطفی رسیده شند و توانایی تصمیم گیری داشته شند .

برای یک ازدواج موفق آیا بهترین سن وجود دارد ؟

برای داشتن ازدواج موفق هیچ سن خاصی وجود ندارد . ازدواج موفق بستگی به آمادگی و تربیت شخصیتی فرد دارد . داشتن مهارت های زندگی ، کار مناسب و سرمایه ای برای شروع زندگی سن ازدواجرا تعیین می کند .

از نظر اسلام بهترین سن ازدواج چه سنی است ؟

بهترین سن ازدواج ازدیدگاه اسلام زمانیست که دختر و پسر به مصلحت خود آگاه هستند . بهترین سن زمانیست که دختر و پسر به لحاظ جنسی توانایی فرزند آوری را دارد و می توانند فرزند سالمی تربیت کنند .

از نظر روانشناسان بهترین سن ازدواج چه سنی است ؟

از نظر روانشناسان وقتی که دختر و پسر وظایفی که خانه عهده دار هستند به ستی انجام می دهند و خودشان تمایل به ازدواج دارند بهترین سن ازدواج است . یعنی دختر و پسر معنای تعهد داشتن را میدانند .

بهترین سن برای ازدواج آیا فاکتوری مهم برای موفقیت زندگی است ؟

بله ، زیرا ازدواج سن کم یعنی اوج خامی و بی تجربگی است و احتمال شکست ازدواج افزایش می یابد . سن لا هم احتمال عدم موفقیت زیاد است زیرا از یک سنی به بعد دیگر شور و هیجان و حوصله ای برای تشکیل زندگی وجود ندارد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Best Age to Get Married: What Math Tells Us 

 

بهترین سن برای ازدواج موفق چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ساعت 3:53
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 36 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

عشق ازدواج موضوعی می شد که بسیاری از کارشناسان مشاوره خانواده را به تحقیق این مورد وا داشته است چرا که عشق ازدواج هم نتیجه مثبت و ایده آل داشته است و هم نتیجه منفی و مخرب . پیش از اینکه عشق ازدواج را تحلیل کنید ید تعریف ستی از عشق داشته شید . نمیتوان نام هر احساسی را عشق گذاشت و آن را دلیلی برای شروع زندگی مشترک دانست . اگر جلسات مشاوره قبل از ازدواج شرکت کنید حتما خواهید فهمید که عشق ازدواج تنها یکی از معیار های ازدواج است و به تنهایی نمیتواند زندگی سعادتمندی را برای شما به ارمغان بیاورد . از این رو لازم است که پیش از هر چیزی معنی عشق را به ستی ک کنید و نشانه های عشق حقیقی را بشناسید .

قابل انکار نیست که عشق ازدواج لازمه احساس خوشبختی خواهد بود و اگر احساسی بین زوج وجود نداشته شد وجود یک شرایط ایده آل ز هم راضی کننده نخواهد بود . اما عکس این حالت نیز به ستی صدق میکند یعنی عشق ازدواج هرگز نمیتواند به تنهایی شما را خوشبخت کند چراکه عشقی که حقیقی شد حتما کنار خود مولفه های دیگر را دارد ، تنها عشق کورکورانه یا همان شیفتگی است که میتواند دیگر ملاک های مهم برای ازدواج را نادیده بگیرد .

نقش عشق ازدواج

نقش عشق ازدواج چیست ؟ چه اندازه پررنگ و ثیر گذار است ؟ عدم وجود آن چه پیامدی خواهد داشت ؟ این ها سوالاتی هستند شما پیش از تصمیم به ازدواج ید جواب آن ها را به ستی بدانید . اگر زمینه نقش عشق ازدواج دچار سرگمی یا ابهام هستید مشاوره ازدواج میتواند راهنمای مناسبی برای شما شد چرا که کارشناسان و رواشناسان این حوزه توانایی و علم این را دارند عشق و تمام جوانب آن را به ستی برای شما تشریح کنند .

عشق و علاقه عث میشود زوج نسبت به یکدیگر گذشت و سازگاری پیدا کنند ، صمیمیت و صداقت میان آن ها به وجود بیاید ، رضایت یکدیگر برای آن ها اولویت شد ، نسب به هم احساس مسئولیت بیشتری داشته شند ، زندگی مشترک آن ها پویا تر و نشاط تر شد ، روابط زناشویی زوج کیفیت و رضایت بخش تر شد ، برخورد مشکلات و چالش ها شکی تر شند و . . . این ها همگی از موارد نقش عشق ازدواج هستند اما به این معنا نمیشد که بدون عشق شکل گیری این موارد غیر ممکن است بلکه نقش عشق ازدواج این است که موارد فوق عمیق تر و پایدار تر رابطه زوج به وجود داشته شند و تحقق ازدواج موفق عملی تر خواهد بود .

 

رابطه عشق و ازدواج

رابطه عشق و ازدواج حالت طبیعی و نرمال خود ید مستقیم شد . یعنی اگر ما عشق را به ستی شناخته شیم و به ستی انتخاب کرده شیم عشق میتواند مانند یک معجزه زندگی ما عمل کند و خوشبختی حقیقی را به ما نشان دهد .

اما اگر شیفتگی را عشق اشته بگیریم و به اصطلاح معشوقی را انتخاب کنیم که راه عقل را بر ما ببندد و نتوانیم نقاط ضعف او را تشخیص دهیم رابطه عشق و ازدواج هرگز مثبت و سازنده نخواهد بود چرا که پس از ازدواج و فروکش کردن هیجانات احساسی برخورد جدیت های زندگی مشترک ممکن است فرد کم کم به این برسد که طرف مقابل او فاکتور های مهم اخلاقی را ندارد یا مشکلاتی را دارد که پیش از این هرگز متوجه آن ها نشده است . پس رابطه عشق و ازدواج زمانی مثبت خواهد بود که پس این عشق و انتخاب عقلانیت نیز دخیل شد .

علائم عشق ازدواج

علائم عشق ازدواج را میتوان همان ثیرات عشق دانست که رفر و کردار زوج نمود پیدا میکند . به عرتی هرگاه احساس عشق میان زن و شوهر وجود داشته شد عث تغییرات مثبتی شخصیت ، گفر و رفر زوج میشود که مجموع این تغییرات مثبت عث تعالی زندگی مشترک آن ها میشود . یکی از علائم عشق ازدواج صداقت و تعهد است . البته که نبود عشق توجیهی برای عدم وجود صداقت و تعهد بین زوج نمیشد اما به طور طبیعی میان زوج هایی که زندگی مشترک آن ها عشق وجود دارد میزان صداقت و تعهد بیشتری به چشم میخورد .

حمایت یکی دیگر از علائم عشق ازدواج است . زوج هایی که احساس عشق نسبت به همسر خود دارند شرایط مختلف ( مشکلات خانوادگی ، مشکلات روحی روانی ، مشکلات اقتصادی ، پیشامد های ناگوار ، تصمیمات مهم مانند اشتغال و ادامه تحصیل ، بیماری و . . . ) او را حمایت میکنند و همسر خود را تنها نمیگذراند و سعی میکنند تمام توان به او کمک کنند . اما ازدواج های بدون عشق ممکن است زوج مقابل این شرایط صبر و شکییی لازم را نداشته شند .

مزایای عشق ازدواج

مزایای عشق ازدواج بسیار گسترده میشند یعنی هر جنبه ای از زندگی مشترک و تجربه شرایط مختلف ما ثیرات مختلفی از عشق را میتوانیم شاهد شیم . پیشرفت مادی و اقتصادی یکی از ساده ترین مزایای عشق ازدواج است .

به طور کل از نظر روانشناسی مردان زمانی که عاشق میشوند فعالیت و پویایی آن ها چندین برابر میشود و انگیزه برای پیشرفت آن ها بسیار زیاد تر میشود . از این رو زندگی مشترکی که عشق وجود داشته شد تلاش مرد برای رفاه و آسایش همسر و فرزندانش چندین برابر خواهد بود . از طرفی زن نیز مدیریت زندگی عملکرد بسیار لاتری خواهد داشت و برنامه ریزی دقیق تری برای پیشرفت مالی نظر میگیرد مجموع این عوامل عث پیشرفت اقتصادی زندگی مشترک زوج میشود . یکی دیگر از مزایای عشق ازدواج سازش است . زوج های که عاشق یکدیگر هستند مواقع بحران به راحتی یکدیگر را رها نمیکنند و تمام تلاش خود را برای حفظ زندگی مشترکشان انجام میدهند .

 

سوالات متداول

ازدواج از روی عشق چه ویژگی هایی دارد ؟

ازدواج هایی که از روی عشق هستند اگر این عشق حقیقی شد و انتخاب ستی داشته شیم عث میشود که زندگی ما طراوت و نشاط خود را حفظ کند و میل به پیشرفت و تعالی ما مادام وجود داشته شد .

عواقب ازدواج بدون عشق ؟

اگر فرد کسی ازدواج کند که هیچ تطابقی ایده آل های او نداشته شد و کل فرد نتواند به او علاقه مند شود حداقل پیامد این ازدواج ایجاد طلاق عاطفی میان زوج خواهد بود که این صورت زوج زندگی به ظاهر آرامی را دارند اما احساس خوشبختی هرگز آن ها وجود نخواهد داشت .

ازدواج عشق خوب است یا بد ؟

بدون شک عشق و علاقه یکی از مولفه های ازدواج موفق هستند و نمیتوان منکر لزوم عشق زندگی مشترک شد اما عشق به تنهایی کافی نمیشد و کنار آن ید به دگیر معیار های ازدواج نیز توجه داشته شیم .

تشخیص علائم عشق برای ازدواج چیست ؟

همانطور که گفته شد مواردی مانند وفاداری ، حمایت ، نشاط ، میل به زندگی و پیشرفت ، وابستگی ، مسئولیت پذیری ، احساس رضایت ونی ، اعتماد به نفس ، اعتماد متقابل و . . . از علائم عشق ازدواج هستند .

آیا کم شدن عشق بعد از ازدواج طبیعی است ؟

ید گفت که اگر عشق حقیقی شد هرگز کم نمیشود بلکه روز به روز عمیق تر خواهد شد و تنها این هیجانات و نوسانات احساسی هستند که فروکش میکنند و عث میشوند که عشق ما به صورت یک احساس متعادل و پایدار وجود ما ته نشین شود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :What role does love really play in a marriage? 

 

عشق ازدواج چه نقشی را ایفا میکند؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ساعت 1:57
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 30 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 40
» بازديد ديرور : 7
» بازديد ماه گذشته : 1138
» بازديد سال گذشته : 1138
» كل بازديد : 14763

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.223.3.101
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات