مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

شناخت ازدواج سنتی همان مسئله ای است که می تواند موفقیت ازدواج را تضمین کند . شناخت ازدواج سنتی موضوعی است که جوانان امروزی را نسبت به ازدواج سنتی بی رغبت کرده است چرا که تصور عموم بر این است که هنوز هم ازدواج سنتی شبیه به دهه های گذشته برگزار می شود و امکان شناخت ازدواج سنتی وجود ندارد . اما ید گفت که ازدواج سنتی داشتن اصول ارزشمند اصیل و رعایت ارکان مهم ازدواج ، این قابلیت و انعطاف را دارد که خود را فرهنگ روز مطابقت دهد . یکی از گزینه هایی که شناخت ازدواج سنتی میتواند بسیار ثیرگذار شد مشاوره ازدواج است .

کارشناس مشاوره خانواده کمک خواهد کرد شناخت ازدواج سنتی مدت زمان کوه تر و به صورت جامع تر و دقیق تر محقق شود . از آنجایی که ازدواج سنتی معمولاً فاصله اولین جلسه خواستگاری عقد و عروسی چندان زیاد نمی شد از این رو لازم است شناخت ازدواج سنتی بسیار اصولی و توجه به نکات مهم ازدواج موفق شد و از پرداختن به حواشی خودداری شود .

راه های شناخت ازدواج سنتی

راه های شناخت ازدواج سنتی از دید بسیاری از افراد بسیار محدود هستند . از طرفی پیچیدگی های رفری انسان امروزی ضرورت شناخت قبل از ازدواج را توجیه می کند . همین مسئله عث شده است که جوانان نتوانند به ازدواج سنتی اعتماد کنند و این زمینه هرگز فعالیت فرهنگی ویژه ای برای آموزش راه های شناخت ازدواج سنتی به خانواده ها صورت نگرفته است که این مسئله عث کاهش آمار ازدواج سنتی شده است .

یکی از موثر ترین راه های شناخت ازدواج سنتی بهره گرفتن از مشاوره قبل از ازدواج میشد . کارشناس ازدواج این زمینه کمک خواهد کرد که بتوانید زمانی کوه تر به شناختی جامع تر و دقیق تر از طرف مقابل دست پیدا کنید و به ستی تشخیص دهید که آیا معیار های ازدواج مد نظر شما طرف مقابل وجود دارد یا نه . یکی دیگر از راه های شناخت ازدواج سنتی که ثیر مستقیم دارد جلسات آشنایی میشد که ادامه به آن خواهیم پرداخت . پس به طور کل راه شناخت ازدواج سنتی هرگز بسته نمیشد و این مسئله به نحوه برخورد خانواده ها و فرهنگ کلی آن ها مورد ازدواج برمیگردد .

 

جلسات آشنایی برای شناخت ازدواج سنتی

جلسات آشنایی برای شناخت ازدواج سنتی همانطور که پیش از این نیز ذکر شد یکی از پر زده ترین و مهم ترین راه های شناخت ازدواج سنتی است چرا که به طور کل انسان ها رویارویی یکدیگر و قالب ارتط چشمی و کلامی به لایه های ونی شخصیت یکدیگر پی خواهند برد . مورد این مسئله نقش اساسی خانواده ها مطرح است که ید خود خانواده ها بستر جلسات آشنایی برای شناخت ازدواج سنتی را فراهم کنند زوج بتوانند خیالی آسوده و حفظ ارزش های خانوادگی و چارچوب تعیین شده به شناخت یکدیگر بپردازند و مجبور نشند که برای کسب شناخت از یکدیگر دست به رفر های خارج از شان بزنند .

این جلسات بهتر است پیش از دوران نامزدی و پس از جلسه خواستگاری شند نظر و قضاوت آشنایان بر تصمیم گیری زوج ثیر گذار نشد . یکی از مزایای جلسات آشنایی برای شناخت ازدواج سنتی این است که تسلط کاملی که دو طرف بر زن بدن ، لحن و طرز بیان یکدیگر دارند ، منظور مکالمه بین زوج به ستی القا میشود و امکان ایجاد سوء تفاهم و سوء برداشت به حداقل میرسد .

بهترین راهنمای شناخت ازدواج سنتی

بهترین راهنمای شناخت ازدواج سنتی چه چیزی میشد ؟ احتمالا اگر این سوال از افراد مختلف پرسیده شود بنا بر تجربه های شخصی جواب های متفاوتی ( کب ، مجله ها و مقاله ها ، فیلم های آموزشی ، راهنمایی اطرافیان ، جلسات آشنایی ، مشاوره ازدواج و . . . ) یافت میشود . به طور کل مسیری که قرار است برای شناخت طرف مقابل طی کنیم هر چیزی که کمک کند طرف مقابل را جامع تر ، دقیق تر و اصولی تر بشناسیم میتواند یک راهنما شد .

گاهی فرد حتی نمیتواند تشخیص دهد که طرف مقابل ید دنل چه چیزی شد ؟ چه اطلاعاتی را ید به دست آورد ؟ به چه چیز هایی بیشتر اهمیت بدهد ؟ چه چیز هایی لازم است بداند و چه چیز هایی بی ثیر است و . . . از این رو هر چیزی که شناخت را برای ما تعریف کنید و و کمک کند که به ستی آن را تشخیص دهیم میتواند راهنمای ما این مسیر شد . اما بهترین راهنمای شناخت ازدواج سنتی قطعا یک کارشناس یا روانشناس ازدواج خواهد بود چرا که این فرد تجربه و علم لازم این زمینه را دارد و میتواند به شکل منحصر به فردی شما را راهنمایی کند .

اهمیت شناخت ازدواج سنتی

اهمیت شناخت ازدواج سنتی امروزه برای همگان روشن است و هیچ کس نمیتواند منکر ضرورت آن شود . از آنجایی که سبک زندگی انسان و توقعات و ایده آل های او از زندگی بسیار گسترده و متنوع شده است و رفر و شخصیت انسان ها روز به روز پیچیده تر میشود پس به موازات این دگرگونی ، مکمل شدن افراد هم و ایجاد توازن و تناسب بین آن ها نیز روز به روز حال سخت تر شدن است .

از این رو نیاز به شناخت کافی برای پی بردن به وجود یا عدم وجود این تناسب بیش از پیش احساس میشود . آمار نگران کننده جدایی و گسترس آسیب های اجتماعی مانند طلاق عاطفی ، خیانت ، بد سرپرستی و . . . همگی اهمیت شناخت ازدواج سنتی را گوشزد میکنند چرا که یکی از دلایل اصلی این معضلات عدم شناخت صحیح و کافی زوج از یکدیگر است که منجر به تشکیل خانواده ای آسیب پذیر و متزلزل خواهد شد .

 

سوالات متداول

یک ازدواج های سنتی شناخت چگونه شکل میگیرد ؟

معاشرت زوج یکدیگر و مسائلی مانند تحقیقات قبل از ازدواج خانواده ها از یکدیگر عث شناخت ازدواج های سنتی میشوند . البته ازدواج سنتی معمولا خانواده ها نسبت فامیلی یا آشنایی دارند که عث شناخت قبلی میشود .

اصلی ترین راه شناخت ازدواج های سنتی چیست ؟

قطعا جلسات آشنایی میتواند اصلی ترین راه شناخت زوج از یکدیگر شد چرا که این جلسات زوج بی پرده میتوانند آنچه که لازم است را توضیح دهند یا از یکدیگر بپرسند و از طریق رفت و آمد و برقراری ارتط کلیات رفر و خلق خوی یکدیگر را بفهمند .

ویژگی خواستگاری سنتی خوب است ؟

قطعا هر سبکی از ازدواج هم نقاط منفی وجود دارد و هم نقاط مثبت و این رفر و نحوه برخورد ما آن است که مشخص خواهد کرد مزایای آن بیشتر شد یا معایب آن . ازدواج سنتی نیز ویژگی های مثبت فراوانی دارد که برخورد مناسب ما میتواند خود را نشان دهد .

شناخت ازدواج های سنتی بهتر شکل میگیرد یا من ؟

هر کدام از این موارد اگر اصول رعایت شوند و به حدو مرز ها توجه شود شناخت میتواند کاملا شکل بگیرد . اما معمولا ازدواج سنتی به ارزش ها و چارچوب ها بیشتر توجه میشود و شناخت حقیقی تر شکل میگیرد .

شیوه های شناخت ازدواج های سنتی و من چه تفاوت هایی دارد ؟

ازدواج سنتی روند شناخت خانواده ها حضور و دخالت مستقیم دارند و واقع تمام مراحل تحت نظارت خانواده ها پیش خواهد رفت . اما ازدواج من ابتدا خود زوج به مرحله ای از شناخت که لازم است دست پیدا میکنند آنگاه خانواده ها جریان قرار خواهند گرفت .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Understanding customary marriages 

 

راه های شناخت ازدواج سنتی چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 7:22
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 52 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

کسانی که بی مسئولیت هستند یکی از فاکتورهای اصلی معیارهای ازدواج را ندارند و طبق نظر کارشناسان مشاوره خانواده افراد مناسبی برای ازدواج نمیشند چرا که این افراد چه قالب نقش همسری و چه نقش پ و ما نمیتوانند وظایف خود را به ستی انجام دهند . نکته مهم این است که نمیتوان به این افراد تکیه کرد و شرایط بحرانی روی آن ها حساب ز کرد . اگر شما جلسات مشاوره قبل از ازدواج شرکت کنید به ستی میتوانید نشانه های افراد بی مسئولیت را بفهمید و طرف مقابل تشخیص دهید .

قطعا ازدواج موفق مسئولیت پذیری رابطه مستقیم دارد و عدم مسئولیت پذیری هیچ مولفه دیگری قابل جبران نمیشد . آنچه که مشاوره ازدواج چنین زوج هایی رها شنیده شده است این است که فردی که همسرش مسئولیت پذیر نیست دچار احساس بی ارزش بودن و بی اهمیت بودن شده است چرا که تصور او بر این است اگر برای همسرم ارزشمند بودم او وظایف خود را قل من و زندگی مشترکمان انجام میداد . . .

کسانی که بداخلاق هستند

کسانی که بداخلاق هستند عث میشوند که شما مادام پی کسب توجه و محبت کلامی از آن ها شید هرچند که روش های اصولی میتوان رفر آن ها را بهبود داد اما ید نظر داشته شید که ممکن است طرف مقابل شخصیت انعطاف پذیری نداشته شد و بداخلاقی نیز رفری نیست که شما بتوانید آن کنار بیایید یا عادت کنید .

کسانی که معد هستند

کسانی که معد هستند به هیچ عنوان نمیتوانند که فرد مناسبی برای ازدواج شند چرا که چنین افرادی به مرور تمام ارزش های اخلاقی را پایمال میکنند و هرگونه هنجار رفری ممکن است از آن ها سر بزند و میتوانند آسیب روحی و جسمی بسیاری را به شما وارد کنند . همچنین زندگی چنین افرادی هرگز نمیتواند رو به پیشرفت شد .

کسانی که بی بندور هستند

کسانی که بی بندور هستند نمیتوانند پایبند اصول اخلاقی شند ، حریم و حرمت های یک خانواده را نادیده میگیرند و میتوانند عفت خانواده را زیر سوال ببرند . همچنین هرگز متوجه رفر های خارج از شان خود نخواهند شد و حتی ممکن است سوء معاشرت برای آن ها بسیار عادی شد . پس این افراد نمیتوانند مقید اصول خانواده داری شند .

کسانی که بی احساس هستند

کسانی که بی احساس هستند نمیتوانند نقش یک همسر نیازهای احساسی شما را برآورده کنند و این عث میشود شما دچار خلاء عاطفی شوید . البته برخی از افراد فقط توانایی ابراز احساسات را ندارند و عمل محبت خود را نشان میدهند که موضوع آن ها کاملا افراد بی احساس متفاوت است .

کسانی که نالغ هستند

کسانی که نالغ هستند به ثت فکری ، شخصیتی ، احساسی و . . . نرسیده اند و این امر ممکن است عث شود پس از مدتی مورد ازدواج دچار پشیمانی شوند و رفرهای آزار دهنده ای را از خود نشان دهند و یا تصمیم به جدایی بگیرند .

کسانی که عدم استقلال شخصیتی دارند

کسانی که عدم استقلال شخصیتی دارند شرایطی که زندگی مشترک شما نیاز به تصمیم گیری جدی دارد مانند مواقع بحران ، نمیتوانند به ستی تصمیم بگیرند و این عدم استقلال عث میشود که زندگی شما ثیر پذیری غیر متعادلی را از محیط و افراد اطراف شما داشته شد .

کسانی که پنهان کار هستند

کسانی که پنهان کار هستند هرگز نمیتواند شریک مناسبی برای زندگی شما شند چرا که هر لحظه ید منتظر شنیدن اخر غیر منتظره ای مورد آن ها شید و این پنهان کاری و عدم صداقت یک بدبینی و استرس دائمی را به شما تحمیل میکند . همچنین عث میشود هرگز نتوانید به همسرن اعتماد کنید .

 

کسانی که خسیس هستند

کسانی که خسیس هستند اگر شما فرد ولخرج و خوشگذرانی هستید نمیتوانند گزینه مناسبی شند . این افراد تفریحات ، نیازهای ضروری و غیر ضروری شما را مدام از نظر مالی میسنجند و واقع لذت آن را از شما سلب میکنند البته این مورد افرادی است که بطور غیر طبیعی خسیس هستند نه افرادی که صرفا اقتصادی هستند .

کسانی که مادی گرا هستند

کسانی که مادی گرا هستند حالت حاد این اخلاق ، همه چیز را مادیات خلاصه میکنند و واقع جنبه معنوی هیچ مسئله ای برای آن ها اهمیت ندارد برای مثال ممکن است کمک به هم نوع یا لذت بردن از یک فضای رمانتیک و جشن دو نفره برای آن ها هیچ اهمیتی نداشته شد و اگر شما فردی مادی گرا نشید روحیه شما آسیب خواهد دید .

کسانی که بددل هستند

کسانی که بددل هستند عث میشوند شما مادام نگران رفر خود شید چراکه ممکن است این افراد سر مسائل کوچک و حتی غیر عمد ناراحت شوند و به آسانی نتوانید از آن ها دلجویی کنید و یا حتی کوچک ترین اتفاقی دچار سوء ظن شوند و به تمام رفر های شما احساس خوبی نداشته شند .

کسانی که خود فرورفته هستند

کسانی که خود فرورفته هستند ، دور خود یک دیوار میکشند که عث میشود شما نتوانید به راحتی به آن ها نزدیک شوید و از افکار و احساسات آن ها خبر شوید نتیجه ممکن است صمیمت لازم زندگی مشترک هرگز میان شما شکل نگیرد و همیشه یک فاصله و شکاف رابطه شما احساس شود . حل کردن اختلافات این افراد سخت تر خواهد بود چرا که شما به سختی میتوانید خواسته های آن ها را بفهمید و احساسات آن ها را ک کنید .

کسانی که خود شیفته هستند

کسانی که خود شیفته هستند ممکن است رفر و گفر خود اعتماد به نفس شما را زیر سوال ببرند و یا بیش از حد معمول به خود و مسائل مربوط به خود برسند که این عث میشود وقت و مسائل مشترک شما کمرنگ شود .

کسانی که اختلاف فرهنگی دارند

کسانی که اختلاف فرهنگی دارند شاید ابتدا زندگی مشترک شما را تحت ثیر قرار ندهند اما به مرور این اختلاف شرایط مختلف خود را نشان میدهد که عث اختلاف نظر و کش مکش خواهد شد که اگر نتوانید به ستی خود را تطلبیق دهید قطعا به مشکل خواهید خورد .

کسانی که عدم تناسب فرهنگی دارند

کسانی که عدم تناسب فرهنگی دارند عث میشوند شما مسائل کوچک و بزرگ مانند سبک زندگی ، روابط اجتماعی ، اشتغال ، تحصیل ، تفریحات و علایق شخصی ، پوشش و . . . دچار اختلاف نظر شوید و این اختلافات رابطه شما را دچار مشاجره و تنش خواهد کرد .

کسانی که عدم تناسب خانوادگی دارند

کسانی که عدم تناسب خانوادگی دارند زندگی مشترک آن ها هم از طرف خود و هم از طرف خانواده ها تحت ثیر قرار خواهد گرفت چرا که شکل تربیت آن ها ممکن است بسیار متفاوت شد و این تفاوت خود را ارزش ها ، علایق ، اعتقادات و . . . نشان خواهد داد .

 

کسانی که اختلاف سنی زیاد دارند

کسانی که اختلاف سنی زیاد دارند ممکن است نتوانند آنگونه که ید نیاز ها و خواسته های یکدیگر را ک کنند . این مسئله عث میشود نیاز های عاطفی ، اجتماعی ، مادی ، جنسی و . . . آن ها به ستی ک و ارضا نشود . همچین این زوج ها ممکن است مورد فرزند دار شدن نیز به مشکلات جدی بخورند .

کسی که اختلال شخصیتی دارد

کسی که اختلال شخصیتی دارد این اختلال ممکن است به شکل های مختلف ( شکاک بودن ، وسواس فکری ، بد دهنی و . . . ) آن ها وجود داشته شد . هر کدام ازین موارد میتواند آرامش را از زندگی شما سلب کند و رابطه شما را به تنش بکشاند .

کسی که برتری جو هست

کسی که برتری جو هست ممکن است زندگی مشترک منیت را به ما بودن ترجیح دهند یعنی هر موفقیت ، دسورد و یا مسئله ای سعی دارند که خود و عملکردشان را بهتر جلوه دهند . واقع یک ” من موفق ” برای آن ها مهم تر از یک ” مای موفق ” است . این امر طبیع به اعتماد به نفس شما لطمه خواهد زد .

کسی که خودخواه هست

کسی که خودخواه هست نمیتوانند شما را به حمایت و همراهی خود دلگرم کنند . این افراد راحتی و آسایش خود را اولویت میدانند و این مسئله کوچک ترین بزرگ ترین مسائل ممکن است نمود پیدا کند . این افراد غیر مستقیم عث میشوند که خصلت خودخواهی نیز شما شکل بگیرد و به مرور واژه ” ما ” از زندگی مشترک شما حذف شود .

کسی که تنبل و تن پرور هست

کسی که تنبل و تن پرور هست هرگز وظایف و مسئولیت های خود را به موقع و کیفیت انجام نخواهند داد و این عث میشود که امورات زندگی مشترک به راحتی گذرانده نشود .

کسی که بی ادب هست

کسی که بی ادب هست شخصیت شما را کلام خود آزار میدهند و حرمت ها و خط قرمز های اخلاقی را میشکنند و شما مدام ید نگران توهین کلامی او جمع شید . افراد بی ادب عث میشوند که احترام از رابطه شما حذف شود و زمینه برای دیگر رفر های زننده ز شود . همچنین زندگی افراد بی ادب عث میشود مسئله تربیت فرزندان مشکل رو به رو شود .

کسی که وغ گو هست

کسی که وغ گو هست هرگز نمیتوانند اعتماد شما را جلب کنند حالی که اعتماد یکی از ارکان اصلی ازدواج موفق است . افراد وغ گو اشتهات خود را توجیه میکنند و این کار ادامه پیدا خواهد کرد و عدم صداقت آن ها عث میشود زندگی مشترک شما هرگز مسیر ست خود پیش نرود .

کسی که فساد اخلاقی دارد

کسی که فساد اخلاقی دارد چارچوب های خانواده و ارزش ها را نادیده میگیرند . این افراد شان و منزلت اجتماعی خانواده را زیر سوال میبرند .

کسی که خشونت طلب هست

کسی که خشونت طلب هست کوچک ترین بحث و مشاجره ای را به یک جدال بزرگ تبدیل میکنند و هرگز سعی نمیکنند که مسائل را آرامش حل کنند . زندگی مشترک این افراد پر از دلهره و ترس خواهد بود .

کسی که بی مهر هست

کسی که بی مهر هست شما را به کمبود محبت دچار میکنند . این افراد ممکن است پاسخ محبت شما را نیز آنگونه که ید ندهند و این واکنش نامناسب ذوق شما را کور خواهد کرد . این افراد حتی ممکن است نقش پ یا ما نیز نتوانند پاسخ گوی نیاز عاطفی فرزند خود شند .

 

سوالات متداول

چه کسانی مناسب ازدواج هستند ؟

افرادی که ویژگی های اخلاقی فوق را نداشته شند یا حداقل حالت خفیف و قابل کنترل به آن دچار شند میتوانند افراد مناسبی برای ازدواج شند ( گزینه هایی مانند اعتیاد هرگز قابل اغماض نمیشند )

ازدواج چه افرادی پایان خوشی ندارد ؟

همانطور که توضیح داده شد هرکدام از ویژگی های فوق اگر از حد معینی فراتر روند هرگز قابل قبول نمیشند و زندگی مشترک را مختل و آزار دهنده خواهند کرد . هیچ کدام از ویژگی های فوق و چندین موارد دیگر نید نادیده گرفته شوند چرا که بسیاری از افراد فکر میکنند این مسائل به راحتی قابل حل و کنار آمدن هستند .

ازدواج چه مردانی اشته است ؟

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم افرادی که به بلوغ لازم نرسیده اند ، تناسب همه جانبه را ما ندارند ، دچار هنجار شخصیتی و اخلاقی هستند ، دچار اعتیاد هستند ، فعالیت غیر قانونی دارند و . . . اشته است . موارد ذکر شده کلی هستند و هر کدام ده ها مورد زیر شاخه را شامل میشود .

ازدواج چه زنانی اشته است ؟

ید بدانید که تمامی موارد ذکر شده مطالب فوق دو طرفه هستند و هرگز صرفا به مرد یا زن مربوط نمیشوند هرچند که برخی از این موارد مردان بیشتر به چشم میخورد . پس زنانی که ویژگی های فوق را دارا شند نیز نمیتوانند مناسب ازدواج شند . حتی برخی از این موارد زمانی که بخواهند به زنان نسبت داده شوند بسیار حساس تر هستند به طور مثال بی بندور بودن مورد زنان بسیار زننده تر و مخرب تر است چرا که زن مظهر عفت و حیا و تحکیم بخش کانون خانواده است .

چه افرادی نید ازدواج کنند ؟

افرادی که هنوز آمادگی ازدواج را خود نمیبینند هرگز نید مورد ازدواج اقدام کنند چرا که این عدم آمادگی خود ریشه بسیاری از ویژگی های غیر مثبت فوق است . آمادگی ، بلوغ و شعور رشد یافته خود عث بروز بسیاری از ویژگی های مثبتی که لازمه ازدواج موفق است میشوند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Whom Not to Marry: Time Tested Advice From a Higher …

 

چه کسانی نید ازدواج کرد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 6:58
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 43 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

زن هایی که بی مسئولیت هستند به راحتی میتوانند انسجام و هماهنگی خانواده را از بین ببرند . کلاس های مشاوره خانواده رها مواردی وجود داشته است که عدم مسئولیت پذیری زن ، عث مختل شدن زندگی مشترک و تحقق نیافتن یک ازدواج موفق شده است . جایگاه زن جامعه و اصلی ترین نهاد اجتماعی یعنی خانواده بسیار پررنگ و ثیر گذار است . پس مسئولیت پذیری یکی از اصلی ترین معیارهای ازدواج برای زنان خواهد بود .

زن به عنوان ما و مدیر خانه ، کانون آرامش و برقرار کننده نظم و هماهنگی خانواده شناخته شده است پس مسئولیت پذیری جزء جدایی ناپذیری از او خواهد بود . مشاوره قبل از ازدواج کمک خواهد کرد بفهمید که آیا طرف مقابل شما زن مسئولیت پذیری هست یا خیر . قطعا برای هر ویژگی ونی نشانه های رفری خاصی وجود دارد که نمود آن ویژگی شند برای مسئولیت پذیری نیز یک سری ویژگی رفری خاص وجود دارد که از طریق مشاوره ازدواج میتوانید آن ها را بشناسید . فردی که مسئولیت پذیر نشد ساده ترین مسائل خود را نشان میدهد و به سادگی قابل تشخیص است .

زن هایی که بداخلاق هستند

زن هایی که بداخلاق هستند چگونه میتوانند آرامش را بر خانه و خانواده حاکم کنند حالی که اصلی ترین وظیفه زن این است که روح لطیف و فطرت صلح طلب خود ، تشنج را از زندگی خود دور کند . زنان بداخلاق نمیتوانند مکمل خوبی برای مردان شند چراکه مردها آرامش و آسایش را از همسر خود طلب میکنند . همچنین فرزندان نیاز دارند که محیطی آرام و محبت رشد پیدا کنند .

زن هایی که معد هستند

زن هایی که معد هستند راه هرگونه اغماض و سازش را میبندند . اعتیاد به کلی مسئله ای نکوهیده است اما زمانی که مسئله مورد اعتیاد یک زن شد بسیار نا امید کننده تر خواهد بود چراکه شان ، عفت و عزت نفس یک زن ید بسیار بیشتر از این شد که بخواهد به اعتیاد گرفر شود زیرا به عنوان یک ما قرار است الگوی فرزندان خود شد . پس زن معد میتواند تمام ارزش های اخلاقی را نادیده بگیرد و گزینه مناسبی برای ازدواج نمیشد .

 

زن هایی که بی بندور هستند

زن هایی که بی بندور هستند اصول اخلاقی که جامعه برای یک خانواده تعیین شده است را نادیده میگیرند . هیچ چارچوبی برای خود نظر ندارند و رفرهای ناشایستی از خود نشان میدهند که منزلت یک زن را از بین میبرد . سوء معاشرت یکی از رفرهایی است که زنان بی بندور اغلب به آن دچار هستند که این مسئله نه تنها به خانواده خود او آسیب های جدی وارد میکند بلکه ممکن است مقابل ، یک خانواده دیگر را نیز از هم بپاشد .

زن هایی که بی احساس هستند

زن هایی که بی احساس هستند حتی برای مردان بی احساس نیز همراه مناسبی نیستند چراکه این زن است که ید مهر و محبت را به کالبد خانه و خانواده تزریق کند . زن حتی میتوان توانایی ذاتی و روح لطیف خود بر مرد بی احساس اثر گذار شد و یک رابطه عاطفی را شکل دهد . مسئله دیگر نیازمند بودن کودکان به یافت محبت و احساس خالص ماانه است که زن ید کیفیت هرچه بهتر از پس آن برآید .

زن هایی که نالغ هستند

زن هایی که نالغ هستند افکار و احساسات خود ثت لازم را ندارند . این زن ها مدام تصمیمات متفاوت میگیرند و ممکن است فعالیتی را که شروع میکنند هرگز به پایان نبرند . عدم بلوغ زن عث میشود مدیریت رابطه و خانه و خانواده بسیار دشوار شود .

زن هایی که عدم استقلال شخصیتی دارند

زن هایی که عدم استقلال شخصیتی دارند بیش از حد اعتدال به والدین ، خصوصا ما خود وابسته هستند حتی این وابستگی ممکن است مورد دوسن آن ها نیز شد و ثیر پذیری این زن ها از دوسن و اطراف خود بیش از حد معمول شد بنابراین این زنان عث میشوند که زندگی مشترک آن ها مادام از محیط اطراف ثیر پذیر شد و دخالت های مستقیم و غیر مستقیم ، مسیر زندگی آن ها تحت ثیر قرار دهد .

زن هایی که پنهان کار هستند

زن هایی که پنهان کار هستند ، صداقت که یکی از ارکان اصلی ازدواج موفق است را نقض میکنند . این افراد عمل شاید وغ نگویند اما حقیقت را پنهان میکنند و این عث میشود زندگی مشترک آن ها پر از شک و تردید شد .

زن هایی که خسیس هستند

زن هایی که خسیس هستند اگر این صفت آن ها بیش از حد معمول شد زندگی را برای اعضای خانواده سخت میکنند . همانطور که زندگی مشترک نیازمند فکر اقتصادی و پیشرفت مالی است کنار آن نیازمند تفریح ، ورزش ، مسافرت ، سینما ، خرید کردن ، جشن گرفتن و . . . نیز میشد روحیه اعضای خانواده حفظ شود این حالی است زن خسیس ممکن موارد فوق کاملا مخالف شد .

زن هایی که مادی گرا هستند

زن هایی که مادی گرا هستند جو معنوی خانه را زیر سوال میبرند حالی این صفت زنان بسیار کمتر دیده میشود . زنان مادی گرا ارزش کارهای شما را پول میسنجند و هر مسئله ای به دنل توجه به جنبه مادی آن هستند که این امر عث میشود به مرور زندگی مشترک شما به یک چرتکه تبدیل شود .

زن هایی که بددل هستند

زنانی که بددل هستند عث میشوند که طرف مقابل آن ها بیش از آنچه که ید مراقب اعمال و رفر خود شد چراکه سوء برداشت رفر این زنان زیاد است . زندگی مشترک این افراد ید مدام حال دلجویی شید و به آن ها توضیح دهید که مسئله آنگونه که فکر میکنند نیست .

 

زن هایی که خود فرورفته هستند

زنانی که خود فرورفته هستند ک کردن آن ها سخت تر است و عث میشوند که نتوانید به راحتی از عواطف و افکار آن ها مطلع شوید .

زن هایی که خودشیفته هستند

زنانی که خودشیفته هستند بیش از حد معمول وقت و انرژی خود را صرف رسیدگی به خود می کند که این عث می شود رسیدگی به امور خانه‌داری فرزندآوری و همسرداری به مشکل بخورد .

زن هایی که اختلاف فرهنگی دارند

زن هایی که اختلاف فرهنگی دارند زندگی مشترک اختلاف نظرهای بسیاری به وجود می آورند . اگر زن و شوهر پنسیل تطبیق خود را این اختلافات فرهنگی نداشته شند یک زندگی پر از مشاجره را تجربه خواهند کرد .

زن هایی که عدم تناسب فرهنگی دارند

زنانی که عدم تناسب فرهنگی دارند  طبیع نحوه تربیت ، سبک زندگی ، دیدگاه ، اعتقادات و . . . متفاوتی را خواهند داشت که این مسئله زمینه اختلافات زناشویی را ایجاد میکند .

زن هایی که عدم تناسب خانوادگی دارند

زنانی که عدم تناسب خانوادگی دارند این اختلاف عث مقایسات دو خانواده خواهد شد همچنین زمینه دخالت ها و ثیر گذاری غیر معمول خانواده ها را فراهم میکند .

زن هایی که اختلاف سنی زیاد دارند

زنانی که اختلاف سنی زیاد دارند چه از مرد بزرگ تر شند چه کوچک تر مورد ک یکدیگر به مشکل بر خواهند خورد و ممکن از طرز فکر یکدیگر را اصلا نپذیرند .

زنانی که اختلال شخصیتی دارند

زن هایی که اختلال شخصیتی دارند مانند مردان این چنینی ممکن است مشکلاتی مانند پرخاشگری ، مردم گریزی ، بدبینی ، شخصیت مرزی و . . . داشته شند .

زنانی که برتری جو هستند

زنانی که برتری جو هستند به ستی نتوانسته اند زوجیّت و مفهوم ” ما ” شدن را ک کنند و هر موقعیتی پی سرکوب طرف مقابل و برتر نشان دادن خود خواهند بود .

زنانی که خودخواه هستند

زنانی که خودخواه هستند هرگز نمیتوانند فداکاریی که یک زن نقش همسر و ما لازم است داشته شد را دارا شد و آسایش خود را بر آسایس خانواده ترجیح خواهد داد .

زنانی که تنبل و تن پرور هستند

زنانی که تنبل و تن پرور هستند مقابل وظایف سنگین و مهم خانه و خانواده مانند خانه داری و رسیدگی به فرزندان اغلب دچار مشکل خواهند شد .

زنانی که بی ادب هستند

زنانی که بی ادب هستند عفت کلامی که لازمه حفظ شخصیت و شان یک زن هست را ندارند و این مسئله زمینه بی احترامی و سایر مشکلات زناشویی را فراهم میکند و همینطور تربیت فرزندان که بخش عظیمی از آن بر عهده ما است دچار مشکل خواهد شد .

زنانی که وغگو هستند

زنانی که وغگو هستند یکی از معیارهای اصلی برای ازدواج را ندارند . زن خانواده مظهر صداقت ، عفت ، آرامش و اعتماد است و وغگو بودن میتواند شروعی بر نقض این موارد شد .

زنانی که فساد اخلاقی دارند

زنانی که فساد اخلاقی دارند هرگز نمیتوانند گزینه مناسبی برای ازدواج شند چرا که سلامت اخلاقی و داشتن عفت از ویژگی های والای زنان است و تحت هیچ شرایطی فساد اخلاقی برای زن قابل توجیه و پذیرش نمیشد .

زنانی که خشونت طلب هستند

زنانی که خشونت طلب هستند چگونه میتوانند فراهم آورنده آسایش و آرامش خانواده شند و رفر و واکنش ست را به فرزندان خود آموزش دهند ؟

زنانی که بی مهر هستند

زنانی که بی مهر هستند نمیتوانند پاسخ گوی نیاز عاطفی مردان شند حالی که مردان به شدت نیازمند یافت محبت و توجه از طرف همسر خود هستند همچنین مهر ماانه مورد این زنان از فرزندان یغ خواهد شد .

زنانی که حسود هستند

زنانی که حسود هستند عث میشوند محبت و توجه بی غرض شما به اطرافیانن مادام مورد مواخذه قرار گیرد .

 

زنانی که ولخرج هستند

زنانی که ولخرج هستند عث میشوند که مدیریت مسائل مالی زندگی سخت شد و پیشرفت اقتصادی ایجاد نشود .

زنانی که هوس ز هستند

زنانی که هوسز هستند هرگز زوج مناسبی نیستند چرا که تعهد ستون یک خانواده است و زن به عنوان کانون این تعهد نقش همسر و نقش مقدس ما بودن ، بی هیچ شرطی و هر شرایطی ید بتواند تعهد شد .

زنانی که وابسته هستند

زنانی که وابسته هستند این وابستگی به هر شخصی که شد ( والدین ، همسر ، دوسن . . . ) استقلال لازم را برای مدیریت خود و زندگی مشترک ندارند و نمیتوانند به خود متکی شند .

زنانی که عشوه گر هستند

زنانی که عشوه گر هستند این صفت صرفا ید برای همسر آن ها به کار برده شود و هیچ صدی از آن مورد مردی به غیر از همسر خود قابل پذیرش نمیشد .

زنانی که شخصیت نمایشی دارند

زنانی که شخصیت نمایشی دارند یکی از اختلالات شخصیتی را دارا میشند که مادام پی جلب توجه هستند و این ویژگی قطعا آزار دهنده خواهد بود .

زنانی که آهن پرست هستند

زنانی که آهن پرست هستند اصل همان زنان مادی گرا هستند و ید انتظار داشت که مشاهده وضعیت مادی بهتر تعهد خود را شما نادیده بگیرند .

زنانی که تلخ زن هستند

زنانی که تلخ زن هستند هر جمع و موقعیتی شمارا نگران طرز بیان و گفر خود میکنند و به طور مداوم شما و اطرافیان خود را آزرده خاطر خواهند کرد .

 

سوالات متداول

چه زنانی ازدواج نکنیم ؟

زنانی که هرکدام از ویژگی های فوق را حد غیر معمول داشته شند گزینه مناسبی نیستند البته گزینه هایی مانند هوس ز بودن یا بی بندوری و . . . حد بسیار کم هم قابل اغماض نیستند .

چه دختری ازدواج کنیم ؟

دختری که ویژگی های ناپسند فوق را نداشته شد میتواند گزینه مناسبی برای ازدواج شد .

چگونه دختر خوب برای ازدواج تشخیص دهیم؟

نظر گرفتن ویژگی های ذکر شده میتوان طی جلسات آشنایی و به کمک مشاوره قبل از ازدواج دختر خوب را تشخیص داد .

زنان خطرناک برای ازدواج کدامند؟

میان گزینه های ذکر شده برخی گزینه ها مانند زنان معد ، زنان عشوه گر ، زنان هوسز ، زنان بی بندور و . . . گزینه های خطرناکی برای ازدواج میشند .

ویژگی زنانی که نید آن ها ازدواج کنیم ؟

هرکدام از موارد ذکر شده مطالب فوق ویژگی هایی هستند که ثیر مستقیم و جدی بر کیفیت زندگی مشترک خواهند گذاشت و هرگز نید به سادگی از کنار آن ها عبور کرد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Types of Women That Men Should NOT Marry 

 

چه زن هایی نید ازدواج کرد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 6:33
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 54 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

تفاوت سنی ازدواج اهمیت زیادی دارد ، از مهمترین نکاتی که داشتن یک ازدواج موفق ید نظر گرفت فاصله سنی بین زوجین است . گذشته فاصله سنی زیادی بین زوجین وجود داشت و بخاطر نوع فرهنگ حاکم بر جامعه مشکلی ازین جهت بوجود نمی آمد . از نظر مشاوره خانواده فاصله سنی نامتعارف این روزها عامل ثیر گذاری طلاق زوج به حساب می آید . فاصله سنی ازدواج تفاوت ک زوجین اثر مستقیم دارد . اگر تفاوت سنی ازدواج از یک حدی بیشتر شد زن و مرد بخاطر برداشت متفاوت از یک موضوع دچار اختلاف نظر میشوند . مشاوره قبل از ازدواج فاصله سنی بین ۳ ۵ سال را بهترین فاصله سنی نظر میگیرند . علت نظر گرفتن این میزان فاصله سنی بخاطر یکی بودن سطح هیجان این زه سنی است .

بهترین تفاوت سنی ازدواج

بهترین تفاوت سنی ازدواج ۳ ۵ سال نظر گرفته شده است اما قبل از فاصله سنی رشد شخصیت و بلوغ فکری ازدواج موفق اثر گذار است . علت اینکه این فاصله سنی را بهترین فاصله سنی ازدواج بیان می کنند این است که این زه سنی دختر و پسر دوره رشد مشابهی داشتند . دوره رشد مشابه عث میشود میزان هیجان و نوع تفریحات ، شرایط تربیتی جامعه آن ها یکی شد . وقتی یک دوره مشابه رشد کرده شند بهتر هم تعامل دارند و احساس رضایت آن ها بیشتر وجود دارد . از نظر مشاوره ازدواج فاصله  سنی ازدواج اگر ده سال یا بیشتر شد زوج بزرگتر امر و نهی می کند و مدام زوج دیگر را کنترل می کند و این شرایط میزان توافق زوج خیلی کم است .

تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان

تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان تصمیم گیری و مشورت اهمیت زیادی دارد . مشاوره ازدواج همیشه کید می کند زن از مرد کوچکتر شد اما اگر زن از مرد بزرگتر شد این فاصله سنی ازدواج احتمال بیشتری دارد شکست روبرو شود . وقتی زن از مرد بزرگتر است این تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان به لحاظ فیزیولوژیک هم اهمیت زیادی دارد .  توانایی فرزند آوری زن دوره خاصی امکان پذیر است حال اینکه مرد همیشه این توانایی را دارد . وقتی زن بزرگتر است تمایل به فرزند آوری او بیشتر است اما ممکن است مرد بخاطر فاصله سنی ازدواج تمایلی به این مسئله نداشته شد . وقتی زن بزرگتر شد طراوت و نشاط خود را زودتر از دست می دهد این موارد می تواند زمینه ساز اختلافات زناشویی شود .

 

بهترین تفاوت سنی ازدواج موفق

بهترین تفاوت سنی ازدواج موفق  کنار توجه به ویژگی های شخصیتی و بلوغ جسمی کاملا موثر است . برای داشتن ازدواج موفق مسئله تفاوت سنی ازدواج را ید زوجین جدی بگیرند . هر چق مقدار علاقه ، ک و احترام زندگی زناشویی بیشتر شد احساس رضایت زندگی مشترک بیشتر میشود . تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان حتی تربیت کودک هم اثر گذار است . هماهنگی و طرز تفکر مشابهی که بهترین تفاوت سنی ازدواج یعنی فاصله سنی ۳ ۵ سال وجود دارد عث میشود تربیت فرزند هم اختلافی نداشته شند . بهترین تفاوت سنی ازدواج موفق ازین جهت ۳ ۵ سال نظر گرفته شده است که دختر ۳ ۵ سال زودتر به بلوغ می رسد و این مسئله از جهت جسمی و روحی قابل توجه است .

مناسب ترین تفاوت سنی ازدواج

مناسب ترین تفاوت سنی ازدواج از جهت حفظ نشاط و طراوت زندگی اهمیت دارد . ممکن است دو نفر بیشترین فاصله سنی ازدواج احساس خوشبختی کنند . بعد از مدتی به لحاظ رابطه زناشویی ممکن است دچار دلزدگی شوند . نیازهای جنسی که دارند برآورده نشود و آنها احساس سرخوردگی کنند . زندگی زوجینی که آن زن از مرد بزرگتر است تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان ممکن است عث خیانت شود .  مناسب ترین تفاوت سنی ازدواج ممکن است از آنچه مشاوره ازدواج می گوید کمی بیشتر یا کمتر شد . آنچه اهمیت دارد این است که کنار ملاک های مهم برای ازدواج موفق فاصله سنی مناسب هم نظر گرفته شود . بهترین تفاوت سنی ازدواج موفق برای این اهمیت دارد که اختلاف نظر بین زن و شوهر را کمتر می کند .

مشکلات فاصله سنی زیاد

بهترین تفاوت سنی ازدواج را از حدود یک پنج سال نظر میگیرند . این فاصله سنی بخاطر رفاقت و دوستی که بین زن و مرد بوجود می آید مشکلات زندگی کمترین اثر حل و فصل میشود . فاصله سنی زیاد که معمولا از هشت ده سال به لا نظر گرفته می شود زوجی که بزرگتر است بجای وظیفه همسری نقش والد را میگیرد . تفاوت فاصله ازدواج از نظر روانشناسان عث میشود زوج بزرگ تر  به خاطر تجربه بیشتر مدام زوج دیگر را نصیحت کند . این کنترل بیش از حد بعد از مدتی عث احساس کسالت و ناتوانی زوج کوچکتر میشود . نقش خانواده و رضایت آنها هم فاصله  سنی ازدواج اهمیت زیادی دارد زیرا اگر راضی نشند بعد از ازدواج می توانند مشکلات زیادی را رابطه زناشویی زوج بوجود بیاورند .

نقش فاصله سنی کم رابطه زوج

بهترین تفاوت سنی ازدواج زمانیست که دختر و پسر یک دهه سنی شند . اما  مناسب ترین تفاوت سنی ازدواج افرادی که به لحاظ بلوغ هیجانی هم تفاوت دارند اینست که فاصله بیشتری داشته شند . بلوغ هیجانی افرادی که به لحاظ سنی هم سن یا نزدیک به هم هستند ممکن است مشکل ساز شود . رشد هیجانی از جهت اینکه توانایی هایی را فرد ایجاد میکند مهم است  . بهترین تفاوت سنی ازدواج  اینست که سن زوج نزدیک به هم شد . زیرا فاصله کم دو نفر برای جلب رضایت هم احتیاج به امتیاز دهی به هم ندارند . زوجهایی که فاصله سنی زیادی هم دارند همیشه زوج بزرگتر مجبور است برای جلب رضایت زوج کوچکتر کارهایی را خلاف میلش انجام دهد .

 

نقش بلوغ فکری تفاوت سنی

بهترین تفاوت سنی ازدواج موفق از جهت بلوغ فکری دارای اهمیت است . اینکه تفاوت سنی ازدواج ۳ ۵ سال شد ضامن خوشبختی نیست . مشاوره خانواده معتقد است آنچه ازدواج موفق را رقم میزند رسیدن به بلوغ فکری است . زندگی زوج های جوان اختلاف سنی زمانی به بن بست  نمیرسید که هر دو از بلوغ فکری  برخوردار شند . تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان حتی شرایطی که زن از مرد بزرگتر شد آنجایی به سمت شکست می رود که زن به توانایی حل این موضوع برای خودش نرسیده شد . زمانیکه زن قبل از ازدواج به بلوغ فکری نرسیده شد که فاصله سنی ازدواج را بپذیرد هر لحظه امکان دارد این مسئله روی زندگی آنها اثر بگذارد . بهترین فاصله سنی ازدواج  اگر همراه بلوغ فکری نشد به شکست می انجامد .

مشکلات بزرگ تر بودن زن

بطور طبیعی بهترین تفاوت سنی ازدواج این است که مرد از زن بزرگ تر شد .  زمانیکه زن از مرد بزگ تر است زن زودتر به رسش عقلی میرسد این عث میشود مسئولیتی بیشتر از توانش را بپذیرد . قبول مسئولیت خارج از توان عث بروز مشاجره میشود . اگر به مناسب ترین فاصله سنی ازدواج توجه نشود و زن از مرد بزرگتر شد این موضوع به مرور زمان عث شک و سوظن زن میشود . شک و تردید از جهت خیانت به همسر اهمیت دارد . وقتی زن از مرد بزرگتر شد برای حفظ همسرش توجه زیاد و وابستگی پیدا می کند . وابستگی زیاد زن به مرد عث بوجود آمدن مشکلاتی طول زندگی میشود . بهترین فاصله سنی ازدواج کنار بلوغ جسمی و عقلی صمیمیت ، همدلی ، عشق و ازدواج موفق را به همراه دارد .

اهمیت فاصله سنی ازدواج

مناسب ترین تفاوت سنی ازدواج علاوه بر ثیر ظاهر افراد زندگی اجتماعی آنها هم موثر است . به ثیر بهترین تفاوت سنی ازدواج موفق مشاوره قبل از ازدواج خیلی اشاره میشود . ازدواج موفق موثرترین کلید رشد یک فرد است . تفاوت سنی مناسب عث میشود همسران نسبت به هم ک مناسبی داشته شند . اگر زندگی مشکلی برایشان پیش آمد هم فکری مسائل را حل کنند . توجه به تفاوت سنی ازدواج از نظر روانشناسان  یعنی اینکه قدم اول برای داشتن یک ازدواج موفق را ست برداشته اید . اهمیت دادن به تفاوت سنی ازدواج یعنی پایه یک زندگی از اول ست چیده شده شد . داشتن همسر مسن تر شاید به لحاظ مادی خیالن را از دغدغه مالی راحت کند اما شور و اشتیاق یک زندگی شاد را از شما خواهد گرفت .

چرا فاصله سنی از معیارهای داشتن یک ازدواج موفق است ؟

اینکه مشاوره ازدواج به تفاوت سن ازدواج اهمیت میدهد فقط از جهت تفاوت فکری نیست . رسیدن به هدف هایی که برای آن تلاش کرده ایم از بزرگ ترین آرزوهای انسان است . تفاوت سن عث تفاوت مقصد و هدف میشود . وقتی دو نفر فاصله سنی نامناسب هم ازدواج کنند هدف مشترکی ندارند . فاصله سن ازدواج از نظر روانشناسان  عث میشود زوجین برای حفظ آرامش زندگی از اهداف خود بگذرند . و روزی که به دست آورد های خود نگاه کنند ببینند چق از مسیری که میخواستند به آن برسند فاصله دارند . زیاد بودن تفاوت سن ازدواج روزی به انسان احساس کسالت و نا امیدی میدهد . لازمه داشتن ازدواج موفق این است که فرد به هدف های خود برسد نه اینکه از آن دور شود .

نقش مشاوره خانواده ازدواج موفق تفاوت سنی چیست؟

به گفته مشاوره خانواده بهترین تفاوت سن ازدواج موفق فاصله ۳ ۵ سال است . اگر به هر دلیلی ازدواجی فاصله سنی زیاد یا فاصله سنی معکوس پیش بیاید مشاوره ازدواج  برای جلوگیری از شکست این ازدواج راه کارهایی را برای زوج نظر بگیرد . مشاور ابتدا زوج را آماده پذیرش و حل این مسئله میکند . به پذیرش رسیدن مورد این نکته عث میشود دیگر زوجین از حرفها و نگاه دیگران ناراحت نشوند . دوم مشاور مانع از این شود که زوج بزرگتر به زوج کوچکتر وابسته شود این وابستگی دسر ساز نشود . سوم مشاوره خانواده به آنها کمک کند از اهداف خود بخاطر دیگری نگذرند احساس عدم رضایت و سرخوردگی زوج بوجود نیاید .

 

سوالات متداول

تفاوت سن ازدواج چه ثیری بر ک مشترک زوجین دارد ؟

تفاوت سن ازدواج زمینه ساز داشتن یک ازدواج موفق است . ازدواج موفق از ک متقابل و همراهی زوج می آید . نتیجه تفاوت سن ید معقول شد زوج ک ست و خوبی داشته شند .

بهترین تفاوت سن ازدواج چیست ؟

بهترین تفاوت سن اینست که هر دو یک دهه سنی شند . وقتی فاصله سنی مناسب شند یعنی به لحاظ فرهنگی و تربیتی یک جامعه رشد کرده اند .

بهترین فاصله سنی ازدواج از نظر روانشناسان چیست ؟

بهترین فاصله سنی بین ۳ ۵ سال است . زیرا این زه سنی از رشد و بلوغ جسمی و جنسی نزدیکی برخوردارند . که این نزدیکی عث موفقیت زندگی میشود .

مناسب ترین تفاوت سنی ازدواج چیست ؟

مناسب ترین فاصله سنی ازدواج یعنی مناسب ترین فاصله از لحاظ عقلی . دختر از پسر زودتر به بلوغ میرسد پس رشد هیجانی و عاطفی دختر ید فاصله مناسبی از پسر شد مشکلی پیش نیاید .

فاصله سنی ازدواج از چند سال به لا خوب نیست ؟

فاصله سنی از ۷ یا ۸ سال به لا ست نیست . زیرا فاصله سنی زیاد عث عدم هماهنگی و ک مطلب میشود . عدم تناسب فکری و هیجانی مانع رسیدن به ازدواجی همراه احساس رضایت میشود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Age disparity in sexual relationships 

 

تفاوت سنی ازدواج چق ید شد؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 6:18
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 65 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

معیارهای ازدواج موفق موفق کدام مسائل هستند ؟ برای داشتن یک ازدواج موفق ید چه معیارهایی را نظر بگیریم ؟ آیا می توانیم بدون نظر گرفتن معیارها و ملاک های مورد نظر خود اقدام به ازدواج کنیم ؟ قطعا هر شخصی برای همسر آینده و زندگی‌ مشترک خود معیارهای ازدواج خاصی را نظر دارد ‌. ممکن‌ است معیارهای ازدواج موفق افراد مختلف متفاوت شد . چرا که هر شخصی ملاک های خاص خود را دارد.

این زمینه و مورد بهترین سن ازدواج مشاوره خانواده می تواند تصمیم گیری صحیح جوانان بسیار موثر شد. به طور کلی معیارها ، نکات و ویژگی‌ های خوبی هستند که به طور ذاتی تمامی افراد به آن ها تمایل دارند . آشنایی معیار و ملاک های ازدواج و شناخت فردی که این ویژگی ها را دارد یک مهارت است . ید به ستی این ویژگی ها را تشخیص دهید و آن ها را راسی انتخاب همسر خود قرار دهید . اگر این معیارها آشنایی ندارید ، می توانید از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید و از راهنمایی های افراد مجرب و متخصص زمینه مشاوره ازدواج استفاده کنید .

معیارهای ازدواج موفق

معیارهای ازدواج موفق شامل چه مواردی می شوند ؟ آیا این معیارهای ازدواج قوانین خاصی دارند ؟ آیا معیارهای ازدواج موفق برای تمامی افراد یکسان است ؟ ابتدا ید بگوییم که معیار های ازدواج هیچ تضمین و قطعیتی را به ما نمی دهند ، اما می توانند صد اشته انتخاب همسر و شکست زندگی را به شدت کاهش بدهند. به طور مثال پول و وضعیت اقتصادی خوب از معیارهای مهم ازدواج هستند، اما نمی توان گفت تمامی افرادی که تمکن مالی دارند خوشبخت هستند. بحث بعدی ید بگوییم که معیارهای ازدوج ممکن است برای هر فردی متفاوت شد .

شاید مسائلی که برای شما اهمیت خاصی دارند، از نظر دیگران کمتر مورد توجه قرار بگیرند ، مثلا مسئله ظاهر و قیافه مورد انتخاب همسر ممکن است برای شخصی اولویت های مهم قرار بگیرد . اما برای شخص دیگری جز مسائل کم اهمیت شد. به همین خاطر است که می گوییم میزان و نوع ملاک ها برای هر شخصی متفاوت است. اما به طور کلی صفات و ویژگی های خوب مواردی هستند که هر شخصی به آن ها تمایل دارد. همه ما می خواهیم شریک زندگیمان از ملاک های خوبی برخوردار شد . حالا ممکن است توجه به علایق و طرز فکر هر فردی میزان اهمیت این ملاک ها متفاوت شد.

 

مهمترین معیارهای ازدواج موفق

مهمترین معیارهای ازدواج موفق شامل موارد مختلفی هستند که ذکر خواهیم کرد. به طور کلی معیارهای ازدواج موفق یعنی داشتن ویژگی های خوب ، نید توقع داشته شیم طرف مقابل تمام این ملاک ها را به حد کمال داشته شد. زیرا اینکه میگوییم هیچ کسی کامل نیست یک حقیقت است. همه انسان ها کمبود و کاستی هایی دارند. بهتر است انتخاب خود این را نظر بگیریم و موقعیت های ازدواج را به راحتی پس نزنیم .

ید سعی کنیم‌ مکمل خوبی شیم و کنار شریک زندگی خود نواقص و کاستی ها را جبران کنیم. انتخابی مناسب است که اکثر معیارهای ازدواج موفق را داشته شد. حتی اگر میزان این ویژگی ها زیاد نشد. داشتن‌ یک ویژگی پ کفایت نمیکند‌. مهترین معیارهای ازدواج موفق شامل مواردی از قبیل : تدین، اخلاق و رفر، سلامت جسمانی و روانی، وضعیت اقتصادی، موقعیت اجتماعی و کاری، سطح فرهنگی و خانوادگی و موارد دیگری است که ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

معیارهای ازدواج موفق برای انتخاب همسر مناسب

معیارهای ازدواج موفق برای انتخاب همسر مناسب ملاک هایی هستند که هر فردی ید انتخاب همسر آینده خود به آن ها توجه کند. داشتن سلامت جسمانی و روانی یکی از مهمترین معیارها می شد. فردی که از نظر جسمی و روحی سالم است می تواند یک خانواده سالم را تربیت کند. وضعیت اشتغال و آمد امروزه از مهترین معیارهای ازدواج موفق است. شخصی که بتواند نیازهای خانواده را مین کند قطعا بسیاری از مشکلات را حل کرده است. هم سطح بودن خانواده ها از جنبه های مختلف نیز مهم است.

بهتر است خانواده ای وصلت کنید که شما تناسب داشته شد. چرا که شاهد اختلافات و طلاق هایی هستیم که از اختلافات خانوادگی و طبقاتی نشات میگیرند. پس انتخاب همسری از یک خانواده اصیل و شرافتمند امر بسیار مهمی است. انتخاب فردی که به بلوغ عقلی و ک و شعور نسبی از ازدواج رسیده شد، مسئولیت پذیر شد . توانایی رفع نیاز های مادی و معنوی زندگی مشترک را داشته شد. بتواند شرایط مختلف زندگی را مدیریت کند و خانواده را مورد حمایت خود قرار دهد.

معیارهای ازدواج موفق از دیدگاه روانشناسی

معیارهای ازدواج موفق از دیدگاه روانشناسی به فردی طعلق میگیرد که بتواند از لحاظ روحی شما را مین کند. آرامش زن و فرزندان خود را فراهم سازد. نیازهای خانواده را مین کند و بتواند عث رشد و سازندگی شما بشود‌ ‌.اعضای خانواده را رسیدن به اهداف و برنامه هایشان کمک کند. نمونه های دیگر از معیارهای ازدواج موفق از دیدگاه روانشناسی شخصی است که از هر نظر شما تناسب داشته شد . نید بین زن و مرد و یا خانواده های زوجین تفاوت آنچنانی وجود داشته شد. چرا که هر اختلاف بیش از حدی ممکن است خطر ساز شود. حال این اختلاف ممکن است حتی از نظر زییی و یا وضع اقتصادی شد. به همین خاطر زن و مرد ید از لحاظ سطح فرهنگی و خانوادگی، اخلاق و رفر، ظاهر و تحصیلات، طرز فکر و عقاید به هم شبیه شند و نقطه نظرهای مشترکی داشته شند.

از دیگر معیارهای ازدواج برای انتخاب همسر مناسب شخصی است که بتواند  عث پیشرفت و به ثمر رسیدن استعدادهای شما بشود. مانعی برای فعالیت ها و رسیدن به خواسته های شما نشد. اهداف و برنامه های زن و مرد همسو و هماهنگ هم شد. علایق و خواسته های  شما را بشناسد و رسیدن به آنها به شما کمک کند.‌به طور کلی همسر مناسب کسی است که شما کنار او احساس آرامش و شادمانی کنید. زندگی شما عث پیشرفت و سازندگی شد. به نیازهای مادی ، جسمانی و روانی شما احترام بگذارد و محقق ساختن آن ها تلاش کند .

 

سوالات متداول

معیارهای ازدواج از نظر اسلام چیست ؟

از دیدگاه اسلام فردی برای همسری مناسب است که متدین شد، اخلاق و رفر نیکو داشته شد. به همسر خود احترام بگذارد. و از راه حلال نیازهای خانواده را مین کند .

معیارهای ازدواج آسان چیست ؟

ازدواجی که آن دختر و پسر یا خانواده ها از همدیگر توقعات بیش از حد نداشته شند . مراسمات و تشریفات پر هزینه را به همدیگر تحمیل نکنند و رسومات را به شکل ساده تر و منطقی تری برگزار کنند .

معیارهای ازدواج پسران ؟

ابتدا ظاهر مناسب ، سپس داشتن عفاف و حجاب ،رفر و اخلاق نیکو ، سطح خانوادگی و فرهنگی ، سن و تحصیلات ، طرز فکر و عقاید نمونه هایی از معیار های ازدواج پسران می شند .

معیارهای ازدواج دختران ؟

وضعیت اشتغال و آمد ، سطح فرهنگی و خانوادگی ، رفر و اخلاق مناسب ، وضعیت مسکن و محل زندگی ، اهداف و برنامه ها ، شرایط ، انتظارات و خواسته ها ، طرز فکر و عقاید نمونه هایی از معیارهای ازدواج دختران میشند .

تحقیق مورد معیارهای ازدواج چه کمکی به زوجین می کند ؟

تحقیق از افراد مجرب و متخصص زمینه ازدواج و یا افراد بزرگتری که زندگی ازدواج موفقی داشته اند . می تواند برای پسران و دختران جوانی که مورد معیارهای ازدواج مهارتی ندارند کمک مناسبی شد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  ۸ Keys to a Successful Marriage

 

معیارهای ازدواج موفق چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:44
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 58 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

شاخص های ازدواج موفق چه چیز هایی می شند ؟ چه مسائلی پس انتخاب این شاخص ها وجود دارد ؟ چه کسی این شاخص ها را تعریف میکند و . . . صد ها سوال این چنینی مورد شاخص های ازدواج موفق دارد که نیازمند یک پاسخ جامع  ، ثابت شده و علمی هستند . شاخص های ازدواج موفق همان نکات کلیدی هستند که وجود آن ها زندگی مشترک عث سعادتمندی زوج و یک زندگی رو به تعالی میشود و عدم وجود آن ها زندگی مشترک را آسیب پذیر و آن را انواع مشکلات جدی رو به رو خواهد کرد .

اگر قصد و آمادگی ازدواج را دارید اما شاخص های ازدواج موفق را به ستی نمی شناسید بهترین راه این است که مشاوره قبل از ازدواج را تجربه کنید چرا که گاه معیار های ازدواج ما برای انتخاب همسر همخوانی چندانی شاخص های ازدواج موفق ندارند و انتخاب همسر بر اساس این معیار ها قطعا یک ریسک خواهد بود . شاخص های ازدواج موفق توسط متخصصان مشاوره خانوادهبسیار جامع تعیین شده اند و حاصل سال ها پژوهش زمینه ازدواج می شند و آزمون و خطا های لازم مورد هر کدام از این شاخص ها ر ها صورت گرفته است و میتواند گفت کاملا قابل اعتماد و تعمیم هستند .

مهم ترین شاخص های ازدواج موفق

مهم ترین شاخص های ازدواج موفق ید به گونه ای تعیین شوند که تمام جنبه های ازدواج را بر بگیرند و بتوان اکثریت این شاخص ها را ازدواج های موفق مشاهده کرد . قطعا ازدواج موفق ازدواجی خواهد بود که یک سری فاکتور های بخصوص مورد آن وجود داشته شد که این فاکتور ها پویایی و پیشرفت رابطه را تضمین کنند ، شاید نگاهی گذرا و سطحی به ظاهر زندگی مشترک افراد نتوان مهم ترین شاخص های ازدواج موفق را تشخیص داد یعنی واقع مهمترین شاخص های ازدواج موفق مادی و ظاهری نیستند و مواردی نیستند که به صورت عینی قابل مشاهده شند .

اما هر گاه یک زوج بتوانند زندگی مشترک خود حفظ آرامش و علاقه ، موجب پیشرفت و رشد یکدیگر شوند و زندگی آن ها مسیر تکامل را طی کند قطعا پس این وضعیت مهم ترین شاخص های ازدواج موفق حضور دارند . حتی اگر تشخیص آن برای دیگران ممکن نشد اما یک کارشناس مشاوره ازدواج به خوبی میتواند کالبد شکافی یک زندگی مشترک تمامی این شاخص ها را کشف کند .

 

شاخص های ازدواج موفق از نظر روانشناسی

شاخص های ازدواج موفق از نظر روانشناسی پس از پژوهش های گسترده توسط کارشناسان و روانشناسان حوزه ازدواج مشخص شده اند و میتوان گفت که پس زمینه هر ازدواج موفقی یقینا چند مورد از این شاخص ها وجود دارد . از شاخص های ازدواج موفق از نظر روانشناسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد .داشتن سلامت روانی ، این مورد عدم تمام اختلالات روانی ، شخصیتی و رفری را شامل میشود ، اعتماد متقابل که بیشتر از علاقه تحکیم یک رابطه موثر است ، داشتن تفاهم ارزش ها ، خط قرمز ها ، دیدگاه ها و اعتقادات .

مسئولیت پذیری زن و مرد و پذیرش نقش همسری ، داشتن تناسب فرهنگ ، تحصیل ، خانواده ، ظاهر و . . . ثت احساسی و فکری زوج ، توانایی زوج برقراری ارتط یکدیگر و گذراندن وقت هم ، سبک زندگی موفق ( معمولا زوج هایی که زندگی مجردی خود هدفمند بوده اند و از وقت خود برای تحصیل ، اشتغال و به طور کل فعالیت های مثبت استفاده کرده اند زندگی مشترک نیز افراد موفقی خواهند بود ) عدم اعتیاد ، توانایی حل مسئله زوج ، استقلال و بلوغ زوج و . . . این ها تعدادی از شاخص های ازدواج موفق از نظر روانشناسی هستند که اکثر آن ها زندگی های متعادل و موفق قابل مشاهده هستند .

شناسایی شاخص های ازدواج موفق

شناسایی شاخص های ازدواج موفق مسئله ای میشد که ید پیش از تصمیم به ازدواج به آن بپردازیم چرا که اگر ما شاخص های یک ازدواج موفق را نشناسیم قطعا نمیتوانیم معیار های ازدواج خود را به ستی اولویت بندی کنیم و نهایت انتخابی خواهیم داشت که ممکن است چندان ست و ارزشمند نشد .

بسیاری از افراد شاخص های ازدواج موفق را معیار های ازدواج اشته میگیرند ، این مورد ید گفت که معیار ها مواردی هستند که ایده آل های شما را مورد همسر آینده و زندگی مشترک تعریف میکنند اما شاخص ها نکات و گزینه هایی هستند که بطن یک زندگی موفق جاری میشند و فاکتور های مشترکی برای زوج میشند . از این رو شناسایی شاخص های ازدواج موفق برای داشتن انتخابی صحیح و یک زندگی موفق بسیار مهم میشد .

اصلی ترین شاخص های ازدواج موفق

اصلی ترین شاخص های ازدواج موفق علاوه بر موارد ذکر شده مطالب فوق شامل گزینه های دیگری نیز میشود برای مثال اینکه زوج بتوانند مورد مشکلات و اختلافات خود یکدیگر صحبت کنند و از آن فرار نکنند بسیار مهم است . چرا که ریشه بسیار از مشکلات عدم تمایل زوج به تشریح مشکلات و حل آن است .

توانایی گذشت و سازگاری یکی دیگر از اصلی ترین شاخص های ازدواج موفق است . از آنجایی که طول زندگی مشترک ممکن است شرایط خاص به وجود بیاید و مشکلات مختلف ایجاد شوند از این رو اگر زوج نتوانند خود را وفق دهند یا مورد خطا های یکدیگر گذشتی نداشته شند هرگز یک زندگی موفق شکل نخواهد گرفت . تعهد یکی دیگر از اصلی ترین مولفه ها ازدواج موفق است . اینکه زوج زمانی که به صورت شرعی و قانونی زن و شوهر هستند بتوانند تحت هر شرایطی به همسر و زندگی خود متعهد شند بسیار مهم است چرا که هیچ بحران و چالشی عدم تعهد یک زوج را توجیه نخواهد کرد . رابطه زناشویی سالم یکی دیگر از شاخص های ازدواج موفق است ، طبیع ازدواج های موفق زوج رابطه زناشویی منظم و کیفیتی را تجربه میکنند و دلزدگی جنسی بین آن ها مشاهده نمیشود .

 

سوالات متداول

شرایط ازدواج موفق چیست ؟

شناخت نسبی لازم از طرف مقابل ، ک شاخص های ازدواج موفق ، داشتن معیار های ازشمند و حقیقی ، تصمیم گیری منطقی و . . . از شرایط ازدواج موفق هستند .

معیار های ازدواج موفق چیست ؟

تناسب و توزان زوج مسائل شخصیتی ، اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و . . . بلوغ و ثت شخصیتی زوج ، استقلال همه جانبه زوج و . . . از میعار های ازدواج موفق میشند .

ویژگی های ازدواج های موفق چیست ؟

به طور طبیعی ازدواج های موفق اعتماد ، علاقه ، احترام و ک دو طرفه بین زوج وجود دارد و از طرفی هر کدام حریم خصوصی خود ا دارند . ازدواج های موفق زندگی زن و مرد روندی رو به پیشرفت دارد یعنی از نظر روحی روانی ، احساسی ، تحصیلات و علم ، شخصیت اجتماعی ، سلامت جسمی و . . . حال پیشرفت هستند .

انتخاب یک همسر خوب چه نکاتی را ید نظر بگیریم ؟

اینکه توجه داشته شیم فرد از نظر شخصیتی به بلوغ رسیده شد بسیار مهم چراکه بلوغ شخصیتی خود تضمین کننده بسیاری از فضائل اخلاقی و رفری میشد . توجه به گذشته ی طرف مقابل برای نداشتن سابقه مسائلی مانند اعتیاد ، فعالیت های غیر قانونی ، سوء معاشرت و عدم سلامت اخلاقی و . . . نیز بسیار مهم است .

عوامل پیشبینی کننده ازدواج موفق چیست ؟

شناخت اصلی ترین عامل پیشبینی کننده ازدواج موفق میشد چرا که مشخص میکند که دو طرف میتوانند مکمل مناسبی برای یکدیگر شند یا نه .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : The Keys to a Successful Marriage – Health Encyclopedia …

 

مهم ترین شاخص های ازدواج موفق چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:15
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 71 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

ازدواج بدون علاقه نوعی ازدواج است که بسیاری از پرونده‌ های مشاوره خانواده را به خود اختصاص داده است. این ازدواج میتواند بسیار بحث برانگیز شد چراکه هم میتواند دلایل متعدد داشته شد و هم عواقب متعدد ، اگر شرف چنین ازدواجی قرار دارید بهتر است به کمک مشاوره قبل از ازدواج از پیامدها و عواقب این نوع ازدواج آگاه شوید و بفهمید که دلایل و معیارهای ازدواج شما برای پذیرش این نوع ازدواج قابل قبول میشند یا خیر.

اگر بخواهیم ازدواج بدون عشق و علاقه را به دو دسته کلی تقسیم کنیم دو حالت خواهد داشت، حالت اول ازدواج هایی هستند که به صورت سنتی اتفاق می افتند و رابطه عاطفی قبل از ازدواج وجود ندارد که این مورد اگر ازدواج رعایت اصول شد و توجه به معیارها، فرد پنسیل علاقه مند کردن شما را نسبت به خود داشته شد می تواند به یک ازدواج موفق ختم. اما حالت دوم مربوط به افرادی است که به دلایل مختلف تن به ازدواج فردی میدهند که مطمئن هستند هرگز نمیتوانند به او علاقه مند شوند. هر دو حالت فوق ، مشاوره ازدواج میتواند دید روشن تری را از آینده چنین زندگی مشترکی به ما بدهد.

عواقب ازدواج بدون علاقه

عواقب ازدواج بدون علاقه را این مطلب برای افرادی مطرح می کنیم که به دلایل مختلف فردی ازدواج کرده اند که هرگز نمیتوانند به او علاقه مند شوند. اگر بخواهیم برای ازدواج بدون عشق و علاقه خوش‌ بینانه‌ ترین حالت، یک زندگی مشترک را تصور کنیم، آن زندگی مشترک زوجی وجود دارند که قالب طلاق عاطفی حداقل کیفیت جوانب روابط زناشویی حال مدارا کردن یکدیگر زیر یک سقف مشترک هستند.

نقطه مقابل این حالت یک زندگی مشترک را خواهیم داشت که پر از نزاع ، تنش ، ناسازگاری ، اختلاف و گیری خواهد بود و بدترین حالت ممکن، اگر زوج از عزت نفس و توانایی تطبیق کافی برخوردار نشند مواجهه چنین زندگی مشترکی دست به رفرهای خارج از شان و آسیب رسانی مانند خیانت خواهند زد . به طور کل هر کدام از عواقب فوق برای چنین ازدواجی  آسیب های فردی و اجتماعی خاص خود را به دنل خواهد داشت .

 

شروع ازدواج بدون علاقه

شروع ازدواج بدون علاقه میتواند شروع آسیب های احساسی ، روانی و حتی جسمی شد چرا که طبیع پی آسیب های روحی روانی مانند افسردگی بیماری های جسمی نیز به وجود خواهند آمد و بسیاری از موارد یکی از عواقب ازدواج بدون عشق و علاقه افسردگی میشد . اگر دلیل فرد برای ازدواج بدون علاقه رسیدن به اهداف سطحی مانند پول شد ابتدا ممکن است که احساس رضایت به دلیل رسیدن به هدف او وجود داشته شد اما پیش تر رفتن و عادی شدن هدف مورد نظر ، این احساس رضایت از بین خواهد رفت و به مرور فرد خلاء های موجود را احساس خواهد کرد .

به طور کل حتی ازدواج های معمولی نیز پس از گذشت مدتی از شروع زندگی مشترک و فروکش کردن هیجانات احساسی ، واقعیت های موجود خود را نشان میدهند و کاستی ها و خلاء ها بیشتر به چشم خواهند آمد ، حال اگر ازدواج بدون علاقه شد این وضعیت بسیار شدید تر اتفاق خواهد افد و از طرفی پذیرش و تحمل این کاستی ها بسیار سخت تر خواهد بود .

نتیجه ازدواج بدون علاقه

نتیجه ازدواج بدون علاقه شکل گیری یک زندگی حالت های ذکر شده مورد عواقب ازدواج بدون علاقه میشد . اگر ما به هر دلیلی فردی ازدواج کنیم که پنسیل علاقه مند کردن ما به خود را نداشته شد هرگز نمیتوانیم خوشبختی واقعی را لمس کنیم چرا که عشق و علاقه یکی از معیارهای اصلی برای احساس خوشبختی میشد . شروع ازدواج بدون علاقه فرد تلاش خواهد کرد که خود را مسائل دیگر راضی نگه دارد و به عدم علاقه به همسر خود توجه نداشته شد اما این امر غیر ممکن است و پس گذشت مدتی نیاز عمیق دوست داشتن و دوست دوست داشته شدن خود را نشان میدهد و فرد برابر نیاز عاطفی خود شکست خواهد خورد .

ازدواج بدون عشق و علاقه هرگز نمیتواند رضایت ونی فرد را به همراه داشته شد حتی مواردی که این ازدواج به خواست خود فرد انجام میگیرد دلایلی ناگریز یا سطحی پس آن وجود دارد که او را مجبور به چنین تصمیم گیری کرده است . حتی اگر ابتدا فرد احساس خرسندی کند اگر نتواند به همسر خود علاقه مند شد این خرسندی دوام چندانی نخواهد داشت و واقع یک رضایت پوشالی میشد . همانطور که گفتیم هیچ کدام از نیج و عواقب ازدواج بدون عشق و علاقه نمیتوانند مثبت شند و به فرد آسیبی وارد نکنند .

دلایل ازدواج بدون علاقه

دلایل ازدواج بدون علاقه میتواند بسیار متعدد شد و عوامل مختلفی آن دخیل شند . حتی عواقب ازدواج بدون عشق و علاقه نیز تحت ثیر شرایط اتفاق افدن این ازدواج ، فرهنگ حاکم  و . . . میشد . اجر خانواده ها ، فقر مالی ، مواردی مانند لج زی ، داشتن اهداف ، معیارها ، و ارزش های سطحی مانند پول ، شرایط پیچیده مانند خون بها برخی از فرهنگ ها و حتی موارد عجیبی مانند انتقام میتواند از دلایل ازدواج بدون عشق و علاقه شد .

اما هیچ کدام از این دلایل نمیتوانند مانع نیج ازدواج بدون عشق و علاقه شند . حتی مواردی از ازدواج بدون عشق و علاقه مانند خون بها که برخی از مناطق هنوز هم برای خاتمه دادن به نزاع ها اتفاق می افتد نیج آن برای فرد ممکن است بسیار طاقت فرسا و غیر قابل تحمل شد . شروع ازدواج بدون علاقه هرکدام از دلایل فوق نیمتواند نتیجه رضایت بخشی را داشته شد مگر حالتی که طرف مقابل بتواند شما را به خود علاقه مند کند که شکل گیری علاقه این شرایط سخت و زمان بر خواهد بود .

 

سوالات متداول

آیا ازدواج بدون عشق و علاقه امکان پذیر است ؟

امروزه محیط اطراف خود ، دادگاه های خانواده ، مراکز مشاوره خانواده و . . . شاهد ازدواج هایی هستیم که به گفته زوج بدون عشق و علاقه و دلایل مختلف بوده است . پس اتفاق افدن ازدواج بدون علاقه امر غیر ممکنی نمیشد .

چه شرایطی ازدواج بدون عشق و علاقه شکل میگیرد ؟

ید گفت که ازدواج بدون عشق و علاقه هرگز میل و رضایت ونی و واقعی نمیشد حتی اگر فرد منکر این عدم رضایت شد . ازدواج بدون عشق و علاقه یا تحت ثیر شرایط محیطی و جبر زندگی میشد یا به خواست و اصرار خود فرد که این مورد نیز دلایل خاص خود را میتواند داشته شد .

ثیر ازدواج بدون عشق و علاقه بر طلاق ؟

همانطور که گفته شد یکی از عواقب ازدواج بدون عشق و علاقه ، جدایی و طلاق میشد چراکه تحمل مشکلات و اختلافات شرایطی که علاقه ای به طرف مقابل نداری بسیار سخت تر است . از طرفی مواردی که هدف فرد مسائلی مانند پول ، جایگاه و . . . شد رسیدن به آن دلیلی برای ادامه زندگی مشترک نمیبیند .

ازدواج بدون عشق چه پیامدهایی دارد ؟

اگر زندگی زوج عشقی وجود نداشته شد به مرور خلاء عاطفی فرد شکل خواهد گرفت و تمایل به حل مشکلات و اختلافات کمرنگ میشود . صمیمت بین زوج به وجود نمی آید و کیفیت جوانب روابط زناشویی بسیار پایین خواهد بود . . . .

تجرد بهتر است یا ازدواج بدون عشق و علاقه ؟

پاسخ به این سوال نسبی و سلیقه ای میشد و ممکن است از نظر افراد مختلف متفاوت شد . اما آنچه که از عواقب و نیج ازدواج بدون عشق و علاقه مشاهده میشود اگر نتوانیم به هیچ عنوان به فرد مقابل علاقه مند شویم تجرد بهتر از ازدواج بدون عشق و علاقه خواهد بود .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Consequences of Dating for Post-Divorce Maternal Well …

 

عواقب ازدواج بدون علاقه چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:31
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 65 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

ازدواج بدون شناخت چه پیامد هایی دارد ؟ آیا نبودن شناخت کافی می تواند تهدیدی برای روابط زوجین شد ؟ آیا ممکن است بدون آشنایی و شناخت از طرف مقابل یک ازدواج موفق داشت ؟ ست است که نمی توان تمام خصوصیات اخلاقی و رفری را رابطه آشنایی قبل از ازدواج فهمید . اما ازدواج بدون شناخت قطعا مشکلات خود را به همراه خواهد داشت . زمینه سازی و آشنایی سالم قبل از ازدواج از معیار های ازدواج موفق می شد. از پیامد های ازدواج های بدون شناخت ایجاد ناسازگاری بین زوجین طی زندگی مشترک می شد . عدم آشنایی و شناخت کافی می تواند عواقب زیان ری را رابطه زن و مرد به جای بگذارد .

صدمات ناشی از ازدواج بدون شناخت می تواند ساده ترین پیچیده ترین مشکلات را شامل شود . زیرا ازدواج بدون شناخت معمولا عدم تفاهم همراه است . ازدواج های بدون شناخت و تشکیل زندگی مشترک بدون زمینه آشنایی تفاوت های اخلاقی و رفری همراه است . همین عث بروز اختلافات و ناسازگاری بین زن و مرد می شود . اگر ازدواج بدون شناخت را نمی پسندید اما راهکار و شیوه آشنایی قبل از ازدواج را نمی دانید . مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج می تواند راهکار مناسبی جهت مشاوره ازدواج شد .

پیامد های ازدواج بدون شناخت

پیامد های ازدواج بدون شناخت بیشتر زوجین به صورت طلاق عاطفی‌ نمایان می شود . که عواقب این نوع جدایی از طلاق شرعی به مراتب بیشتر است . از پیامد های ازدواج های بدون شناخت بروز زود هنگام اختلاف بین زوجین است . چرا که عدم آشنایی و شناخت بین زن و مرد عث بروز تنش و اختلاف نظر می شود . هنگامی که شناخت و آشنایی قبلی وجود نداشته شد ، تفاوت ها و عدم سازگاری اثرات مخربی را بر روی زندگی مشترک می گذارند .

از پیامد های ازدواج بدون شناخت آشنا نبودن زن و مرد خلق و خو و رفر یکدیگر است . این نا آشنایی سبب میشود برخورد رفر و اخلاقی که به مزاج زن یا مرد خوش نیست ، واکنش های تند و منفی به وجود بیاید . اختلاف علایق ، برنامه ها ، روابط و تفریحات ، برخورد های تنش آمیز تفاوت ها و اختلاف نظر ها ، بروز لجاجت و پا فشاری رفر و یا اخلاق هایی که مورد پسند زوج مقابل نیست ، کمبود از خود گذشتی و سازگاری همدیگر از پیامد های مختلف ازدواج بدون شناخت هستند . لذا یافت راهنمایی های مشاوره خانواده یک شیوه مناسب جهت شناخت قبل از ازدواج می شد .

نتیجه ازدواج بدون شناخت

نتیجه ازدواج بدون شناخت چیست ؟ چه پیامد هایی را به دنل دارد ؟ آیا آغاز مهمترین مرحله یک زندگی بدون شناخت قبلی کار ستی است ؟ همه ما می دانیم امروزه افراد بیشتری به اختلالات روحی و جسمی دچار هستند . نداشتن سلامت اخلاقی ، عادات و رفر های نا مناسب ، اعتیاد به مواد مختلف و بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی ، مسائلی هستند که افراد ازدواج سعی مخفی کردن آن ها دارند . نتیجه ازدواج های بدون شناخت می تواند رو به رو شدن هر یک ازین مشکلات شد . از طرفی بعد از رسمی شدن رابطه و شروع یک زندگی مشترک ، شرایط بسیار سخت تر از زمان آشنایی است .

نمی توان به سادگی از تعهد ازدواج بیرون رفت . مشکلات زناشویی ، اقتصادی ، مسکن و کار ، اخلاق و رفر از نتیجه های ازدواج بدون شناخت هستند . که می توان یک رابطه اصولی و چهار چوب عقلانی و منطقی طرف مقابل را بسنجیم ، نواقص و کاستی ها را تشخیص دهیم ، شروط و توقعات را بیان کنیم . بتوانیم زمینه سازی وارد یک زندگی مشترک بشویم . این صورت چون احتمال بروز مشکلات را می دهیم برخورد مسائل مختلف منطقی تر و گذشت رفر می کنیم .

 

دسر های ازدواج بدون شناخت

دسر های ازدواج بدون شناخت بیشتر زمینه نداشتن تفاهم پیش می آید . هنگامی که زوجین پیش از ازدواج  هم آشنایی داشته شند ، حدودی مورد مسائل مختلف به تفاهم رسیده اند و شرایط مختلف همدیگر را پذیرفته اند . سپس وارد زندگی مشترک شده اند . این صورت اگر مشکل رو به‌ رو شوند ، منطقی تر برخورد می کنند . چرا که از قبل مورد آن مسئله به توافق رسیده اند . از دسر های ازدواج بدون شناخت این است که زوجین هنگام مواجهه مسائل و اختلاف نظرها به تندی برخورد می کنند و معمولاً واکنش غیر منطقی نشان می دهند .

چون از قبل شناختی نسبت به هم نداشته اند ممکن است نسبت به هر مسئله ای که به میل آنها نشد جبهه بگیرند . اینجا است که ناسازگاری ها و اختلافات خود را نشان می دهند . چون از قبل آشنایی وجود نداشته ، مشکلات برای زوجین غیر منتظره است و زن و مرد احساس می کنند اخلاق و رفر نامناسب و مشکلات دیگر از آن ها پنهان شده است . یا ازدواج فریب خورده اند و بسیاری از مشکلات دیگر که دامن گیر ازدواج های بدون شناخت است . به همین دلیل به آشنایی قبل از ازدواج و شناخت کافی طرف مقابل به شدت توصیه می شود .

سر انجام ازدواج بدون شناخت

سر انجام ازدواج های بدون شناخت چه می شود ؟ آیا پایه و اساس یک زندگی مشترک بدون شناخت محکم است ؟ آیا می توانیم بدون آشنایی و شناخت به فردی که قرار است مهمترین نقش را آینده ما داشته شد اعتماد کنیم ؟ طبیعی است که نه تنها انتخاب همسر بلکه هرچیزی نید بدون اطلاعات و شناخت تصمیم گرفت. امر ازدواج نیز معمولا افراد سعی پوشاندن نکات منفی خود دارند . اگر دید ز و آگاهی کامل تصمیم نگیریم قطعا آینده دچار مشکل خواهیم شد . سر انجام ازدواج بدون شناخت اغلب به صورت طلاق عاطفی پیش می رود . زن و مرد دیدن اخلاق و رفر نا مناسب نسبت به هم بدبین می شوند .

به دلیل دیدن رفر هایی که انتظارش را ندارند احساس می کنند انتخاب شریک زندگیشان اشته کرده اند . یا این شخص همان همسری نیست که می خواستند . این قبیل ازدواج ها کمتر از خود گذشتگی و صمیمیت دیده می شود . چرا که زن و مرد چون پیش زمینه ای از همدیگر نداشته اند اغلب حق به جانب رفر می کنند و طرف مقابل را دلیل مشکلات و اختلافات می دانند .

 نتیجه ازدواج بدون شناخت

نتیجه ازدواج بدون شناخت ایجاد رابطه ای است که تنش ها و گیری های خاص خود را به همراه دارد . این قالب زندگی پایه و اساس سستی دارد که ممکن است بروز کوچکترین مسائل مشکل رو به رو شود . دسر های ازدواج بدون شناخت:

نداشتن شناخت کافی از یکدیگر ، کمبود صمیمیت بین زوجین ، آشنا نبود علایق ، برنامه های زندگی ، ویژگی های اخلاقی و رفری ، توقعات و انتظارت نمونه هایی از مشکلات ازدواج بدون شناخت هستند .

 

سوالات متداول

چرا افراد بدون شناخت تن به ازدواج می دهند ‌ ؟

معمولا این نوع ازدواج بین خانواده های بسیار سنتی که روابط قبل از ازدواج را نمی پسندند رخ می دهد . یا افرادی که داشتن روابط نا سالم قبل از ازدواج به آشنایی و رابطه قبل از ازدواج بد بین شده اند .

راه های شناخت افراد قبل از ازدواج چگونه است ؟

می توان رابطه سالم و هدفمند دختر و پسر ، رفت و آمد های خانوادگی ، تحقیق کردن از افراد خیر خواه، محل زندگی و محل کار ، شناخت دوسن و نوع معاشرت فرد به شناخت نسبی رسید .

چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم ؟

می توانیم داشتن یک رابطه سالم جهت آشنایی ، اخلاق و رفر ، عقاید و طرز فکر ، سطح فرهنگی و خانوادگی ، اشتغال و امد ، معیار ها و ملاک های طرف مقابل آشنا شویم .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  Some Legal Consequences of Marriage by Native …

 

پیامد های ازدواج بدون شناخت چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:07
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 46 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» ۱۵ راهکار خواباندن کودک یک ماهه تا دوساله (یکشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۰۳)
» دلیل زودرنجی در دوران بارداری چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 214
» بازديد ديرور : 274
» بازديد ماه گذشته : 5093
» بازديد سال گذشته : 16514
» كل بازديد : 30139

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 505
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.231.21.83
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
× بستن تبلیغات