مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

کمک مرد کارهای خانه امروزه یکی از محث جنجال برانگیز خانواده های ایرانی شده است. زیرا هنوز فرهنگ جامعه ما نه کاملا سنتی است نه کاملا من. حتی شیوه مطرح شدن آن مشاوره خانواده نیز جنجال براگیز است. کمک مرد کارهای خانه از طرفی به خواسته های خانم ها برمیگردد که از نظر آنها خواسته ای برحق است ولی از طرفی دیگر آقایانی که هنوز نیم نگاهی به فرهنگ مردسالارانه گذشته دارند کمک مرد کارهای خانه را برنمیبند. اهمیت این موضوع به ق است که ترجیح بر این است که مشاوره قبل از ازدواج مطرح شود و نظرات دو طرف میان گذاشته و به بحث گذاشته شود.

توجه به تغییراتی که جامعه صورت گرفته است مانند اشتغال بیشتر زنان خارج از خانه  و همچنین اعتقاد به برابری حقوق زن و مرد برای اینکه مسئله کمک مرد کارهای خانه به یک تنش تبدیل نشود مییست زوجین بین خود این مسئله را به عنوان یک قراداد نانوشته حل و فصل کنند یکی از طرفین حس اضافه ر کاری را نداشته شند. که اگر این اتفاق بیفتد قطعا بر صمیمیت زوجین ثیر منفی خواهد گذاشت.

کمک مرد کارهای خانه چگونه ید شد؟

اکثر آقایان مورد چگونگی کمک مرد کارهای خانه دچار سرگمی اند. آنها ممکن است سوالاتی از این قبیل بپرسند:

 • چطور ید به همسرم کارهای خانه کمک کنم؟
 • چه کارهایی را انجام دهم؟
 • چه کارهایی را انجام ندهم؟
 • چه کارهایی شان من نیست؟
 • آیا همه کارهای خانه را ید انجام بدهم یا صرفا بعضی از آنها را؟

اکثر مردان مورد کمک مرد کارهای خانه دیدگاه نگران کننده ای دارند که آیا انجام دادن کارهای داخل خانه از مردانگی من کم نمی شود. اصولا این قضیه به دو صورت متصور می شود:

 • مردانی که سمعا و طاع همه کارها را انجام می دهند و به قولی زن ذلیل هستند.
 • مردانی هستند که دست به سیاه و سفید نمی زندد و مرد سالاری خانه آنها حاکم است و همسر آنها همیشه از این ماجرا شاکی است که من همه کارهای خانه دست تنها هستم.

 

 

ور های منفی مورد کمک مرد کارهای خانه

ید یکسری ورهای منفی مورد کمک مرد کارهای خانه  را از نظر مشاوره روانشناسی بررسی کنیم زیرا عث می شود که بین زوجین تنش و گیری رخ دهد. یکی از این افکار منفی این است که مردها فکر می کنند اگر کارهای خانه کمک کنند خانم آنها پرتوقع تر می شود و به عرتی پر رو می شود. ولی ید دانست که این فکر کاملا اشته است صورتیکه کمک مرد کارهای خانه از ته دل و همدلی انجام شود همسر آنها نسبت به کمک شوهرش کارهای منزل قدان خواهد بود.

مثلا وقتی مردی میبیند که همسرش خسته است و بدون اینکه بگوید آیا من این کار را انجام بدهم یا ندهم ظرف ها را بر فرض مثال بشوید قطعا این حرکت از سمت همسرش مورد سیش قرار می گیرد. اعتماد دو طرفه بیشتر می شود، حس دوست داشتن قوی تر می گردد و از همه مهم تر فداکاری به یک ارزش دو طرفه تبدیل می شود.

ایجاد انگیزه برای کمک مرد کارهای خانه

یکی از علل انجام رفر مردان لذتبخش بودن و ضروری بودن آن است بدین منظور که اگر مرد از انجام رفری لذت ببرد و برایش خوشایند شد و یا حتی احساس کند ضروری است حتما به انجام آن ترغیب می شود و اگر احساس خوشایندی نداشته شد و احساس کند کار ضروری و فوریت ندارد از انجام ان سرز میزند. مورد کمک مرد کارهای خانه نیز این امر صادق است. پس خانم ها بدانید از نظر شوهران شما کارهای روزمره خانه ضرورتی ندارد و انجام آنها خیلی مهم نیست حتما رها شده که وقتی به همسرن میگید از کار خانه خسته شدم این جمله مواجه شدید که مگه چیکار کردی و کار خانه که کار نیست!!! وچق احساس بدی به شما دست میده!!

راهکار هایی برای ایجاد انگیزه برای همکاری مرد کارهای خانه

خانم ها جدای از اینکه قبلا گفتم که یک مرد واجب و لازم است که امورات خانه کمک کند یک زن نیز لازم است انجام برخی رفرها و بیان برخی کلمات زمینه افزایش انگیزه شوهرانشان انجام کارهای خانه را ایجاد کند.
پس زیر چند راهکار برای این مساله عنوان میکنم:

اولا: چون مردان کل بین هستنداساسا خیلی از کارهای خانه رو نمیبینند پس ید حتما کارهای خانه به آنها گفته شود نه اینکه منتظر بنشینید اونا خودشون کار کنند

دوما: مردان به دنل کسب اقتدار هستند پس ید به شیوه ای که این اقتدار رو به آنها تزریق میکنه آنها حرف زد بر همین اساس به جای لحن خبری ید از لحن پرسشی از اونا خواست بشه فلان کار رو انجام دهند

سوما: مردان به شدت حسابگر هستند و به هدف و حصول نتیجه و شروع و پایان کارخیلی اهمیت میدهند پس به جای اینکه او کلی صحبت کنید و او حس کند که این امور روزمره هستند ید برای آنها اصطلاحا کار خونه رو قالب پروژه تعریف کنید.
یادن شد مردان عاشق پروژه هستند یک پروژه هم آغاز و هم پایان دارد ولی امور روزمره خانه کلی است وآغازو پایان مشخصی ندارد.

 

 

مثال هایی برای کمک مرد کارهای خانه

زیر چند مثال میاورم:
خانم ها به جای اینکه به شوهرن بگید خیلی کار دارم بیا کمکم کن(که هیچ آغاز و پایان مشخصی ندارد و دستوری هم است و هیچ مساله مشخصی هم نشان داده نشده) و یا اینکه او را مورد هجوم و حمله قرار بدید که چرا به من کمک نمیکنی بهتر است بگوییم:
ممکنه امشب شام رو شما ست کنی؟
زحمت میکشی امروز کمک کنی لس ها رو بشورم؟
میشه اق بچه ها رو مرتب کنی و وسایلشو جمع کنی؟
ممکنه ظرف های غذای امشب رو بشوری؟

تمامی مثال های لا کاری که به مرد گفته شده هم شروع  و هم پایان مشخص داره و هم خود کار نشان داده شده و هم چون پرسشی مطرح شده به مرد اقتدار میدهد.
ذکر یک نکته نیز اینجا لازم است که خانم ها بدانید اگر شوهر شما فکر کنه که این کار رو برای این داره انجام میده که چون شما توقع دارید و وظیفه اش تلقی میشه احساس خیلی خوبی نخواهد داشت ولی اگر احساس کنه بعد از انجام کار از او به نوعی تقدیر میشه حس خیلی خوبی خواهد داشت.
مثلا گفتن این جمله که :((ببخشید خیلی خسته بودی ولی ممنونم ظرفها رو شستی!!!)) خیلی به مرد حال خوب میره و انگیزه تکرار این رفر رو اون چند برابر میکنه.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Help me with my Homework

 

آیا کمک مرد کارهای خانه لازم است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:52
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 36 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

همکاری مرد کارهای خانه خانواده های امروزی به جزئی از تقسیم کار امور منزل تبدیل شده است. البته ید گفت همکاری مرد کارهای خانه صرفا محدود به فرهنگ جامعه من نمی شود. بلکه روایت های بی شماری از اهل بیت و سیرت زندگی آنها بیان شده است که نشان می دهد که حتی ائمه اطهار نیز کارهای خانه پا به پای همسران شان کمک می کردند. از امام صادق نقل شده است که حضرت علی (ع) نظافت و حتی پخت و پز خانه مانند آسیاب کردن آرد و پختن نان به حضرت فاطمه (س) کمک می کرده است.

اهمیت همکاری مرد کارهای خانه

همکاری مرد کارهای خانه یک اجر نیست. اهمیت همکاری مرد کارهای خانه مشاوره روانشناسی برکسی پوشیده نیست زیرا زندگی مشترک جه اول یک شراکت پایاپای است. ید به این نکته توجه کرد که همکاری انجام کارهای منزل یک هنر تقسیم وظایف است. زمانیکه یک زوجی زندگی مشترکی را تشکیل می دهند سرمایه اولیه آنها عشق به یکدیگر همچنین هدف مشترک آنها رسیدن به تکامل مادی و معنوی است.

زندگی مشترک یک نوع شراکت است و این شراکت همه زمینه ها ید خود را به خوبی نشان دهد. همکاری مرد کارهای خانه عث می شود که حس داشتن یک زندگی مشترک بین زوجین قوی تر شود. نتیجه صمیمیت افزایش می یابد و خروجی این رویه رضایت از زندگی بیشتر است. این حالت زوجین زندگی را متعلق به خود می بینند و به معنای واقعی کلمه زندگی ما ذهن آنها به یک واقعیت ناگسستنی تبدیل می شود.

عواقب عدم همکاری مرد کارهای خانه چیست؟

عواقب عدم همکاری مرد کارهای خانه بر زندگی زناشویی بسیار ثیرگذار است. به همین دلیل این بحث را حیطه مشاوره خانواده مطرح میکنیم. این موضوعی است که ید آموزشمهارت های زندگیزوجین گنجانده شود.حال این را نظر بگیرید که همکاری مرد کارهای خانه شکل دیگری به خود بگیرد و مرد ترجیح دهد به آنچه ون خانه و کاشانه اوست توجهی نشان ندهد و تمام و کمال آنها را برعهده همسر خویش بگذارد. اینجا دیگر تقسیم کاری نیست. نتیجه یکی از مسائلی که زوجین را بهم پیوند می دهد و حس همکاری را به وجود می آورد از بین می رود.

جایگاه من این زندگی کجاست؟

حقیقت اینجا روحیه همدلی جای خود را به روحیه منیت می دهد. حس دلسوزی و فداکاری این حالت رنگ می زد و اینجا کم کم کجای زندگی مربوط به من است و جایگاه من این زندگی کجاست؟ جای کلمه زندگی ما را می گیرد.

هرآنچه جمله کلیشه ای مورد همکاری مرد کارهای خانه شنیده اید را از ذهن خود بزدایید. همکاری زوجین هم اثرات بسیار قابل تعجب و حتی فراتر از تصور زندگی زوجین دارد که اگر به آن بی توجهی شود قطعا و بدون هیچ تردیدی عث زیان و صدمه به زندگی زوجین می شود. جای سف است که برخی افراد کمک کردن کارهای خانه را امری منفی تلقی می کنند و به آن اصطلاحاتی دارند زن ذلیلی می دهند. حتی اگر یک فرد فرهنگی کاملا مذهبی و سنتی داشته شند به این امر ید ور داشته شند که کمک کردن به دیگران و دست کسی رو گرفتن اجر و پاداش بسیاری خواهد داشت. حال چه کسی سزاوارتر از همسر او و شریک زندگی او غم و شادی او ؟

 

همکاری مرد کارهای خانه کلام بزرگان

رسول خدا (ص) به حضرت علی (ع) می فرماید هرکس بدون تکبر به همسر خود خدمت نماید خداوند نام او را همسنگ شهدا قرار خواهد داد. پس همکاری مرد کارهای خانه از لحاظ شرعی امری بسیار پسندیده است.

یکی از مسائلی که مردان امروزه اون رو وظیفه خود نمیدونند مشارکت امور خانه است و اعتقاد آنها این است که کارهای خانه هیچ ربطی به اونا نداره و اونا فقط مسوول کار کردن بیرون از خانه و کسب آمد هستند و از طرفی همین موضوع زمینه ساز گلایه های متعدد خانم ها هم شده است و موجب رنجششان شده ومیگویند شوهرانمان کارهای خانه به ما کمک نمیکنند و بی خیال و مسوولیت ناپذیر هستند و همه کارهای خانه و حتی بیرون از خانه روی دوش من است و بهمین خاطر احساس میکنم من رو دوست نداره یا بی توجه است و اگر هم دوست داره بی مسوولیت است و من دچار افسردگی شدم!!!

دلایل عدم همکاری مرد کارهای خانه

جواب ید بگوییم مسفانه کمک نکردن مردان امورات خانه ریشه گذشته دارد و آنهم مربوط به زمانهایی است که مردان صرفا وظیفه مین معاش و کسب آمد برای خانواده رو داشتند و همسران آنها نیز صرفا خانه دار بودند و آن مردان همینکه وظیفه خود یعنی مین معاش را انجام میدادند مورد تقدیر همسرانشان قرار گرفته و مسئولیتشان خاتمه میپذیرفت و هم اکنون مردان کنونی نیز به تبعیت از پانشان همین روند را پیش گرفته اند حالی که از این مساله غافل هستند که شکل زندگی امروز دیروز بسیار متفاوت شده و حتی زنان امروز زنان دیروز بسیار متفاوتند بسیاری از زنان امروزی علاوه بر خانه داری بیرون خانه نیز شاغلند و همین کافیست هنگام حضور خانه اضطراب و استرس فراوانی آنها ایجاد شود.

آیا وقتی خانمی خانه دار است همکاری مرد کارهای خانه لازم نیست؟

ممکنه برخی اقایان بگویند همسر آنها شاغل نیست و خانه دار است ید به این عزیزان هم بگویم زنان قدیم دوسن و هم صحبن همدل فراوانی از جنس خود داشتند که به آنها حتی کارهای خانه کمک میکردند و حتی آنها را حمایت میکردند اصلا شکل زندگی یه جورایی دورهمی بود حالی که امروز ما دچار نوعی تفرد گرایی و تنهایی جامعه و خصوصا میان خانم ها هستیم که همین موجب بروز نگرانی های فراوان خانم ها و خصوصا خانم های خانه دار شده و آنها بیش از گذشته احساس تنهایی و عدم حمایت میکنند حالی که خانم های شاغل از دوسن بیشتری برخوردارند و حمایت نیز میشوند از طرفی اشتغال زنان امروزه نوعی ارزش محسوب میشه و همین کافیه خانم های خانه دار احساس پوچی کنند.

پس آقایان عزیز امروزه برای کسب ارزشمندی و کارآیی خود زندگی زناشویی نزد همسرانن به رفری فراتر از کار بیرون از خانه نیازمندید و آن رفر کمک و یاری خانمن امورات خانه است.
بنابراین لازم ، واجب و ضروری است که کارهای خانه به خانمهاین کمک کنید ارتط بین شما و همسرن مستحکمتر از گذشته شود و اضطراب و افسردگی آنها کاهش یابد یادن شد دنیای امروزی که به نظر میرسد ارتطات ساده تر شده انسانها و خصوصا خانمهاین تنها تر شده اند و آنها بیش از گذشته به توجه عاطفی و حمایت عملی شما نیازمندند.

 

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: CPM Homework Help : Homework Help Categories

 

آیا همکاری مرد کارهای خانه لازم نیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:58
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 32 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

افسردگی پس از زایمان زنان می تواند دلایل متفاوتی داشته شد که می یست هنگام زایمان زنان به آنها توجه شود. هر صورت مورد زایمان زنان تنها یک علت عث افسردگی نمی شود بلکه مجموعه ای از تنش های روانی، ذهنی و افکار منفی ممکن است ایجاد افسردگی پس از زایمان زنان نقش داشته شند. مواردی که شامل موقعیت های زیر است به احتمال زیاد افسردگی پس از زایمان زنان بیشتر می شود:

 • به حال همسر شما مشکلات سلامت روانی از جمله افسردگی را تجربه کرده شد.
 • دوران رداری قبلی همسر شما دچار اضطراب و استرس شده شد.
 • هنگام زایمان زنان حمایت اطرافیان، دوسن و خانواده بسیار پر اهمیت است؛ هر چه این حمایت کاهش پیدا کند احتمال افسردگی پس از زایمان زنان بیشتر خواهد شد.
 • مواردی که همسر شما اخیرا واقعه ای پر اضطراب را پشت سر گذاشته شد احتمال دارد پس از زایمان افسردگی ایجاد شود. به طور مثال مرگ یکی از عزیزان، از دست دادن شغل یا پایان یافتن یک رابطه مهم از مواردی است که افسردگی پس از زایمان زنان را شدت می بخشد.

دقت داشته شید افسردگی پس از زایمان زنان می تواند بدون هیچ دلیل واضحی شروع شود. به همین ترتیب صورتی که شما یکی از مشکلات لا را داشته شید دلیلی ندارد که حتما دچار افسردگی پس از زایمان شوید ولی بی توجهی نیز کار عاقلانه ای نیز نیست. بهتر است علائم را حداقل یک مشاوره خانواده میان بگذارید.

آیا می شود از افسردگی پس از زایمان جلوگیری کرد؟

واقعیت این است که ما اطلاعات دقیقی مورد بیماری افسردگی پس از زایمان زنان نداریم.افسردگی انواع مختلفی دارد و حیطه مان افسردگی نیز رویکر های زیادی وجود دارد که هم مان های روانپزشکی وجود دارد و هم مشاوره روانشناسی. این وجود پیشنهادهایی وجود دارد که می تواند از روند افسردگی پس از زایمان زنان جلوگیری کند و به سلامت شما کمک کند.

 • سعی نکنید ما بودن معیارهای کمالگرایانه برای خود ایجاد کنید.
 • توقع بیجا و خارج از توانایی خود برای خودن متصور نشوید.
 • بهتر است خانم هایی که به زگی وضع حمل کرده اند ارتط برقرار نمایید از تجربیات آنها استفاده کنید.
 • سعی کنید ارتط خود اطرافیان را خفظ کنید و دوران حاملگی را تنهایی سپری نکنید.
 • حفظ ارتطات مهم دوران حاملگی بسیار مهم است زیرا یافتن دوست دوران افسردگی پس از زایمان زنان بسیار دشوار است.
 • کلاس های آموزشی برای رداری، تغذیه، نگهداری بچه و … شرکت نمایید و از همسر خود بخواهید این کار شما مشارکت کند.
 • اگر شما داروهای ضدافسردگی را مصرف می کنید بدون مشورت پزشک آنها را قطع نکنید. صورتیکه علائم افسردگی را مشاهده کرده اید سریعا مراتب را به پزشک خود گزارش دهید.

 

بهترین راهکار برای جلوگیری از افسردگی پس از زایمان زنان چیست؟

یکی از مواردی که مسفانه بعد از زایمان خانم ها بوجود می آید مساله افردگی آنان است که حتی زمینه بروز مشکلات جسمی آنان نیز می شود حالیکه چند راهکار ساده می توان از وقوع آن جلوگیری کرد.
قبل ازبیان راهکار چند ویژگی مهم خانم ها را بیان می کنم:
اولا”یکی از اصول اولیه ای که هر خانم زندگیش خصوصا زندگی زناشویی اش به دنل کسب آن است مساله توجه است اصلا اگر بگویم تمامی شکایت ها ونق زدن های خانم ها از احساس کمبود یا نبود توجه به آنان است گزافه نگفته ایم ومسفانه اگر یک خانم زندگی اش به این مساله یعنی کم توجهی وبی توجهی دچار شد خیلی زود مضطرب وبه تبع آن افسرده می شود.

ثانیا”خانم ها فرایند کسب توجه همه ۱۰۰ صد توجه همسرشان را دوست دارند واصلا حاضر به داشتن شریک برای خود توجه مردشان نیستند. مثلا کافی است به یک خانم بگویید خواهرم دستپخت خوبی دارد بلافاصله خواهید دید که احساس خوبی نخواهد داشت چراکه کسب توجه به او شریک ایجاد شده و همه توجه شوهرش به او نیست ولی کافی است به او بگوید خواهرم دستپختش خوب است ولی به پای تو نمیرسه وخواهید دید که همسرن هیچ حس بدی نخواهد داشت.

مهمترین عاملی که ید زایمان زنان مورد توجه قرار دهیم چیست؟

بر همین اساس عدم توجه به دو مساله فوق می تواند از علل ایجاد افسردگی پس از زایمان زنان شد پس راهکارهای زیر راتوصیه می کنم:
اولا”حضور فیزیکی یک مرد روز زایمان ضروری ومهم است:
یک زن پس از زایمان که دارای دی فوق العاده دناک است انتظار توجه ونوازش از سوی همسر خود را دارد به این وسیله احساس توجه کند حتی این کار ترشح هورمون ها بدنش از د واندوه وی نیز کاسته می شود پس او انتظار دارد آخرین نفری را که به غیر از تیم پزشکی قبل از رفتن به اق عمل وهمچنین اولین نفری را هم که پس از به هوش آمدن ببیند همسرش شدپس آقایان بدانند که هنگام زایمان همسرشان ید حضورفیزیکی داشته شند ودایما به همسرشان امید بدهندوهیچ کاری مهمتر از این مساله نیست.

ثانیا”یک زن تمام توجه مرد خود را می خواهد:
یک خانم پس از زایمان به شدت نسبت به مرد خود حساس می شود تمام توجه مرد خود را هم می خواهد ونمیتواند وجودهیچ شریکی را تحمل کند پس اقایان به محض اینکه همسرن که زه وضع حمل کرده مواجه شدید کارهای زیر را انجام دهید.

 

کارهای ضروری هنگام تولد نوزاد چیست؟

 • ابتدا به سوی خانمن بروید نه اینکه سراغ نوزاد زه متولد شده را بگیرید.
 • ابتدا احوال خانمن را بپرسید نه احوال نوزاد را.
 • ابتدا خانمن را نوازش کنید واصطلاحا قرن صدقه او برید نه نوزادن.
 • بعد از این کارها حتما از خانمن بخواهید نوزاد زه متولد شده را به شما نشان دهد.
 • پس از دیدن نوزاد بیان زییی و توجه به او افراط نکنید، بلکه ابتدا زییی همسرن را بیان کنید.
 • حتی وقتی نوزاد خود را بغل می گیرد یک دست نیز دست همسرن را دست بگیرید ودائما از او بت این که این نوزاد را به دنیا آورده تشکر کنید وحتی زمانی که دارید اصطلاحا ذوق نوزادن می کنید ید انتهای حرفهاین موجب توجه به همسرن شود مثلا اینکه به نوزادن بگید عزیز یی چق همسر زیی من رو اذیت کردی بعدا به حسابت می رسم!!!

عزیزان بدانید همین چند راهکار ساده که حاوی توجه بود می تواند از بروز افسردگی بعد از زایمان زنان بسیاری از خانم ها جلوگیری کند.
البته ذکر این نکته نیز مهم است که بدانید دادن هدیه وحتی شاخه گل نیز کنار این رفرهای توجه آمیز فوق العاده پیشگیری از بروز افسردگی موثر است.
یادن شد اگر خانمن دچار افسردگی پس از زایمان زنان شد راه طولانی برای مان او پیش خواهید داشت.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره مان افسردگی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Postpartum Depression: Symptoms, Causes, Risks, Types …

 

چرا ید افسردگی پس از زایمان زنان را جدی گرفت؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 5 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ساعت 4:24
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 30 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 43
» بازديد ديرور : 7
» بازديد ماه گذشته : 1141
» بازديد سال گذشته : 1141
» كل بازديد : 14766

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.223.3.101
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات