مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۰٫۰
۰۰

حساسیت همسر ابتدای ازدواج  امری است که بسیاری از زوج ها آن سر و کار دارند. خیلی از مواقع حساسیت همسر مورد نامزد خود دسرهای زیادی را موجب می شود. از آنجایی که دوران نامزدی دوران شناخت افراد از یکدیگر است ممکن است حساسیت همسر مورد نامزد خود به صورت بدبینی یا بددلی تلقی شود. این به نوبه خود موجب مشکلات بیشتری ادامه رابطه خواهد شد. بهترین راهکار مورد حساسیت همسر دوران نامزدی این است که فرد منظور خود را از حساسیت هایش مورد نامزدش را به صورت مستقیم بیان کند. این مواقع ید از لجاجت به شدت خودداری کرد؛ زیرا ممکن است این برداشت و سوءتفاهم ایجاد شود که یکی از دو طرف می خواهد حرفش را به کرسی بنشاند. فارغ از اینکه این حرف چق می تواند ر منطقی داشته شد.

حساسیت مردان دوران نامزدی نشانه چیست؟

اگر دوران نامزدی که افراد فرصتی را برای شناخت یکدیگر دارند از همان ابتدا گیر گیر دادن به یکدیگر شند دیگر فرصتی برای شناخت یکدیگر پیدا نخواهند کرد و اکثر اوقات آنها صرف مجادله و بحث های بی پایان یکدیگر خواهد شد و هر چه رابطه روبه جلو می رود این مشکلات روی هم انشته خواهند شد. پس بهترین کار این است که ابتدای رابطه اگر مسئله حساسیت همسر روبرو شدیم دلایل ریشه ای آن را بررسی کنیم. اگر موضوع به صورت لاینحل آمد یا به این نتیجه رسیدیم که این مشکل ریشه مسائلی مانند بدبینی افراطی دارد مییست حتما به مشاوره خانواده رجوع کنیم.

جلسات مشاوره قبل از ازدواج این مسئله اگر وجود داشته شد ید بدون پنهانکاری و رویستی کارشناس مشاوره ازدواج میان گذاشته شود. کید ما بر این است که این مسئله را نه آنق بزرگ کنیم که ادامه رابطه را غیرقابل قبول ببینید نه آنق کوچک که از کنار آن سرسری و ساده عبور کنید.

حساسیت همسر مورد نامزد یا اختلال روانی

یکی از مسائلی که بسیاری از خانم ها رو ابتدای آشنایی نگران میکنه این است که رفری را از خواستگارشون میبینن که احساس میکنن ایشون بهشون گیر میده و حتی فکر میکنن بهشون شک داره و همین عث میشه خیلی از خانم ها استرس و اضطراب مواجه میشن که ایا انتخابشون سته یا نه؟

جواب ید بگم خیلی کم پیش میاد که افراد دچار اختلال روانی شک و سوء ظن شده شه چون این اختلال خیلی واضح است وافراد نمیتونن اونو کتمان کنند پس دلیل این رفر آقایان مورد حساسیت همسررا ید جایی دیگه جستجو کرد.برای پیدا کردن دلایل رفر حساسیت همسر یستی مورد برخی تفاوت های زن و مرد نکاتی رو زگو کنیم.

یکی از تفاوت های مردان زنان عجول بودن آنهاست همان ویژگی که خانم ها رو وقت تصمیم گیری برای بله گفتن به خواستگارشون قانع تر میکنه و اون آنجاییه که میگن خواستگارم چالاک و فرز و سریع است و دست و پا چلفتی نیست حالی که خانم ها آرام هستند واین آرام بودن به اونها رفری به نام ناز و طنازی میده که خواسته اصلی آقایان از آنها دقیقا همان است. از طرفی یکی از نیازهای مردان ازدواج که ید ارضا بشه نیاز مالکیت است یعنی اینکه مردان دوست دارند مسئول و مدیر شند حالی که خانم ها دوست دارند ملک بشوند ویک نفر همیشه توجه کننده و نگران اونا شد.

 

تفاوت نگاه زن و مرد به حساسیت همسر

خوب همین دوتفاوت عث میشه وقتی یک مرد به خواستگاری یک خانم میاد و اون خانم تلویحا جواب مثبت میده این آقا چون هم تصمیم گیری عجول است و هم حس مالکیت داره پس احساس میکنه اون خانم دیگه همسرش است و آقا اجازه داره نسبت به ایشون هر اظهار نظری رو بکنه و خانم ید همه تصمیم هاش از اقا اجازه بگیره و برخلاف نظرش حرکت نکنه و اصطلاح مرد نسبت به خانم غیرت پیدا میکنه که ترجمه همان حساسیت همسر میشود و اگه بفهمه کسی به خواستگاریش اومده بهم میریزه و اگه ببینه مثلا پسر داییش حرف میزنه اعصابش خورد میشه و از این رفرهای مشابه ممکن است زیاد پیش بیاد.

حالی که اقایان ید بدانند این خانم مثل شما نیست ایشون هم تصمیم گیری عجول بودن شما رو نداره و هم بدلیل همان احساس مالکیت، خود را وابسته به خانواده و حتی اقوام نزدیک میدونه و اصطلاحا دختر است. اینجا رابطه صرفا تک بعدی نمیتواند شد.

تفاوت رفرحساسیت همسر دوران زندگی مشترک

البته خیلی جالبه بدونید وقتی یک دختر و پسر هم ازدواج میکنن و تبدیل به زن و شوهر میشن اون دختر که حالا نقش همسری رو داره از شوهرش انتظار داره یه جورایی بهش غیرت داشته شه و رفرهایی شبیه اونهایی که گفتم البته نه همه اونا رو نسبت بهش داشته شه و اگه احساس کنه مردش این رفرها و حس غیرت رو بهش نداره فوق العاده داغون میشه نتیجه این موقیعیت حساسیت همسر رنگ متفاوتی از دوران نامزدی میگیرد.

خوب این مطالبی که گفتم وجود تفاوت بین زن و مرد و عدم شناخت ناشی از این تفاوت عث میشه هم مرد احساس کنه رفرش سته و بر انجام رفرش کید میکنه و از نامزدش انتظار رفر همسر بودن رو داره و اگه این رفر رو نبینه اقتدارش کم میشه و بهم میریزه و هم زن احساس میکنه داره بهش ظلم میشه و بهش گیر میدن و بهش شک دارند.

 

نکته مهمی که مورد حساسیت همسر ید بدانید

مورد حاسیت همسر خانم ها ید بدانید این رفر نامزد شما نشات گرفته از ویژگی های ذاتی اش است که یک مرد داره و تو آینده انتظار داری برات انجام بده و آقایان هم بدانید ید به نامزدن فرصت بدید برای همسر بودن آماده بشه و توجه خاص و ویژه و بیان احساس به او کم کم او احساس وابستگی و اطمینان به شما ایجاد بشه و از اینکه این رفرهایی که انتظار دارید خانم براتون انجام بده لذت ببره نه اینه از شما بترسه. پس به همه عزیزانی که آسنه ازدواج و دوران نامزدی هستند توصیه میکنم اگر شناخت کافی از ویژگی های همسرشون این دوران رو آغاز کنید سوء تفاهمی براتون پیش نمیاد و شکل صحیح رفر رو انجام میدهید

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: I Hate My Wife – 4 Common Reasons Husbands Resent …

 

 دلیل حساسیت همسر دوران نامزدی چیست؟ 

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 3 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ساعت 5:08
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 30 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک امروزه یکی از مسائلی است که نه تنها کشور ما بلکه سایر کشورهای جهان نیز یافت میشود. مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک مثر از افزایش کاربرد نرم افزارهایی است که به زندگی روزمره ما گره خورده است. و ما دیگر آنها را به عنوان جزء لاینفک زندگی خود پذیرفته ایم. اما این سوال پیش میاید که مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک چیست؟ وهله اول ید گفت شما زمانی که بیشتر وقت خود را مویل یا دیگر ابزارهای فضای مجازی میگذرانید یقینا از سایر زمان های خود میکاهید. این مورد شکی نیست! مگر یک روز چیزی بیش از ۲۴ ساعت است؟ زمانی که شما بیشتر وقت خود را فضای مجازی میگذرانید دیگر اولویت زندگی شما همین موقعیت است!   نتیجه شریک زندگی شما واقع صورتی که طبق پیمان زناشویی شما مییست اولویت شد،  دیگر اولویت نیست!

 خوب از همین نقطه مشکلات شروع میشود. فاصله ها اوج میگیرد و مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک دیگر مجازی نیست حقیقت عین واقعیت است. حال ید دیگر جنبه های مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک را بررسی کنیم به سایر جنبه های این مشکل پی ببریم. ید بدانیم که فضای مجازی دیگر چارچوب های زندگی واقعی بر ارتطات انسانی حکمفرما نیست و شما هر لحظه میتوانید افراد مختلف صحبت کنید و حتی هویت خود را آنچه دوست دارید بیان کنید. خب این خود میتواند آسیب زا شد زیرا شما انگار یک زی هیجان انگیز گیر افده اید و از همه مهمتر ممکن است به آن وابسته نیز شده شید. این شرایط از رفتن به مشاوره خانواده ترسی نداشته شید.

دلیل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک

از جمله تکنولوژی های جدید که امروزه وارد هر خانواده شده مساله مویل و فضای مجازی هست که عدم استفاده صحیح از اون آرامش رو از زندگی گرفته و زمینه ساز بروز اختلافات زناشویی وحتی طلاق هم شده والبته این نکته رو هم بگم که بیشتر شاکیان این مساله خانم ها هستند و اما دلیل این مساله چیست؟؟ حقیقت دلیل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک چه میتواند شد؟

آقایان بدانید همانطور که همه تلاش شما زندگیتون برای کسب اقتداره و این مسله رو ناخودآگاه همه جا مطرح میکنید مثلا به هر کسی میرسید به نوعی دوست دارید به اون بفهمونید آدم زرنگی هستید و مشکلی ندارید و به همه هم راهکار میدید و تو زندگیتون موفق هستید و حتی حاضر نیستید کسی شما رو یه کم کوچیک کنه که اگه این کار رو کرد نگاه شما آدم منفوری میشه و حوصله ارتط اونو ندارید و براش وقت نمیگذارید و بهش توجه نمیکنید و سعی میکنید کمتر ببینیدش و این رفرها…

حالا ید بدونید تمام تلاش خانم شما زندگیش کسب توجه است و یکی از اصول اساسی که به شما((بله)) گفته همین مساله هست البته خانم ها هم مثل شما که حاضر نبودی صدی از اقتدارت کم بشه حاضر نیستند صدی از توجه بهشون کم بشه و اگه کم بشه همه اون رفرهایی که گفتم شما برابر کمبود اقتدار انجام میدید رو انجام میدن. اگر هنوز نامزد هستید از مشاوره روانشناسی حتما بخواید که این موضوع را جلسات مشاوره قبل از ازدواج مطرح بکنه و موردش قراردادی  را مطرح کن از مشکلات بعدی جلو گیری شود.

 

مشکلات موایل برای زندگی مشترک

خوب اقایان فکر نمیکنید پدیده مویل امروزه موجب کمبود توجه به خانمتون شده فکر نمیکنید الان بیشتر از اونی که ید به همسرتون نگاه کنید دارید به صفحه گوشیتون نگاه میکنید بیشتر از اونی که ید دنل همسرتون بگردید و اونو اشتیاق و خواستنی صدا کنید دارید دنل گوشیتون میگردید و بیشتر از اونی که ید همسرتون رو لمس ونوازش کنید گوشیتون رو لمس میکنید دلیل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک دقیقا هین است.

پس ید به اونا حق بدیم وقتی این رفرهای کم توجهی رو از شما میبینند برای کسب توجه بهتون نق بزن و دعوا کنند شاید اینجوری بهشون توجه بشه و شما هم نمیدونید چرا بداخلاق شدند!!!

مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک را توجیه نکنیم

 مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک را توجیه نکنیم. البته ممکنه خیلی از اقایان بگویند مویل وسیله کارمونه و حق داریم خانه خودمون از ان استفاده کنیم و حتی گروههای مجازی دوسنمان شیم!!!
جواب این دوسن ید بگم بله شما حق دارید از تکنولوژی استفاده کنید ولی حق ندارید از اون جوری استفاده کنید که زندگیتون بهم بریزه و مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک هویدا بشه.

راهکارهای حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک

زیرچند راهکار حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک رو ارائه میکنم که میتونه از این آسیب بکاهه و هم اقایان و هم خانم ها ید رعایت کنند.
اولین مساله حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک اینه که برای گوشیتون رمز نگذارید و اگر گذاشتید اونو به همسرتون بگید به قول یکی از عزیزانم گذاشتن رمز برای گوشی و اینکه همسرش این رمز رو بلد نشه برابر است مرگ همسرش!!!!
نکته بعد این است که اگر گروههای مجازی عمومی عضو هستید حتما همسرتون رو هم عضو کنید و اگر گروههای مجازی کوچک عضو هستید حتما از همسرتون بخواهید کنار شما بشینه  و هم  پیام ها رو بخونید.

 

حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک از راه اولویت به همسر میگذرد

نکته بعد حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک اینکه هر موقع وارد خونه میشید به جای زی مویل به سراغ همسرتون برید و اول صبح وقتی بیدار میشید به بهانه اینکه همسرتون خوابه و مزاحمش نشید به سراغ مویلتون نریداگر همسر شما این صحنه رو ببینه خیلی بهش بر میخوره.نکته دیگه حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک اینکه وقتی شبکه مجازی هستید به هیچ عنوان وقتی همسرتون به سراغتون میاد از شبکه خارج نشید چون شاخک های اونو حساس میکنید و خیلی بهش برمیخوره.

دیدید وقتی دو دوستتون هم حرف میزنند و شما به جمع اونا میپیوندید و اونا ساکت میشن چق بهتون برمیخوره و دوست داشتید حرفشون ادامه بدن دقیقا این حس به همسرت دست میده نکته دیگه اینکه زاویه گرفتن مویلتون دسنتون طوری نشه که همسرتون صفحه رو نبینه چون حس بد کم توجهی بهشون دست میده و اونو تحریک میکنه گوشیتو چک کنه نکته دیگه اینکه وقتی دیدید همسرتون مویل شما رو دست گرفته نه به اون طعنه بزنید ونه عصنی بشید به عنوان مثال بهش نگید پیدا کردی اونی رو که میخواستی و یا به حریم خصوصی من دست نزن!!!
حل مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک هم همکاری کنید.

نکته دیگه اینکه از همسرتون بخواهید کنارتون بشینه و پیام ها رو اون بگه وشما گروه بگذارید و پیام هایی که اومده ایشون برای شما بخونه و هر موقع آنلاین شدید به اولین و آخرین کسی که پیام میدید خانمتون شه و حتی مهمانی ها حالی که خانمتون کنارتون نشسته گوشیتون رو بیرون نیارید و وارد شبکه مجازی نشید
نکته آخر اینکه به جای اینکه مثل ز شکاری به سمت همسرتون که مویلش زی میکنه حرکت کنید قبلش از ایشون بپرسید میتونم کنارت بشینم؟؟ وچند پیام رو برام بخونی؟؟

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:  Ethical Issues in Cyberspace and IT Society

 

مشکلات فضای مجازی زندگی مشترک چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ساعت 3:54
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 44 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 19
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1179
» بازديد سال گذشته : 1179
» كل بازديد : 14804

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات