مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

کودکان لجز معمولا خانواده های تک فرزندی نمود پیدا میکنند . کودکان لجز یا والدینشان عصبی هستند یا کسانی غیر از والدین زندگی میکنند . والدین کودکان لجز یا بی حوصله هستند یا پرخاشگر . برخی موارد نیز کودکان لجز احساس میکنند از آنها بیشتر میفهمند . یا اثر بی توجهی سرپرست یا والدین لجزی میخواهند جلب توجه کنند . خانه کودکان لجز معمولا اجر حاکم است . این اجر ممکن است برای یم زی شد یا غذا خوردن آنها . کودکان لجز لجزی میخواهند اجر مرزه کنند . آنهامعمولا یک حامی دارند که مسفانه بیشتر اوقات غایب است  و خانه حضور ندارد .آنها اتکا به هوش خود یا فرد سوم دست به لجزی میزنند .  بطور کلی لجزی ریشه روانشناختی دارد و برای مان و تشخیص ید روانشناسی کودک انجام شود .

ابتدا ید دلیل لجزی کودک مشخص شود . مشاوره اختلال کودکان نیز برای لجزی کودک مفید است . پس از مشاوره کودک مشخص خواهد شد شما برای قدمهای بعدی چه ید بکنید . مشاوره تربیت کودک راه های برخورد ، تشویق و تنبیه کودک را جهت بهبود رفر مشخص میکند . کودک ممکن است به سه دلیل لجزی کند  اول اینکه رفر پ و ما یا خواهر و برا بزرگتر او ثیر گذاشته شد یعنی او لجزی شده شد و او الگو برداری کرده شد . دوم او از ستی کارش مطمئن است و دیگران میخواهند کارش را اشته جلوه دهند . سوم لجزی ابراز مخالفت یا اعتراض میکند . یک مورد دیگر نقص ارتط سیناپسهای عصبی و امواج مغزی است . اینصورت حتما ید به روانپزشک مراجعه کرد وبه دارو مانی پرداخت .

رفر کودکان لجز

رفر کودکان لجز حوصله و صبر فراوان میطلبد . اگر بدانید که رفر کودکان لجز چه اندازه حساس است رفر خود دقت بیشتری میکردید . آیا او لجزی چیزی را میخواهد به شما بفهماند ؟ آیا او برای گریز از اطاعت لجزی میکند ؟ آیا برا و یا خواهر بزرگتر به او زور میگوید ؟ آیا رفر خود به او میگویید برابر شما حقیر و ناچیز است و فقط ید از شما اطاعت کند ؟ ما برخی اوقات بدون اینکه متوجه شیم استعدادهای کودکمان را اجر سرکوب میکنیم . او به ژیمیناستیک علاقه دارد اماما اعتقاد داریم برای دفاع از خود ید به ورزشهای رزمی بپردازد . او به موسیقی علاقه دارد ولی ما اورا به کلاس زن میفرستیم . او رنگ قرمز دوست دارد ولی ما برایش لس سبز میخریم .

تمام کارهای او دخالت میکنیم و رفر خوداو را قفسی از سلایق خود حبس میکنیم . اگر شما چنین رفری شود چه خواهید کرد ؟ کمی همزاد پنداری لازم است . ازنگاه او به اطراف بنگریم . برای دید او احترام قائل شویم هم اعتماد به نفس لا زندگی کند و هم کمتر لجزی نماید . رفر کودکان لجز همدلی میطلبد . ید بدانیم چه موقع برایشان خرید کنیم . چه موقع خواسته هایشان را عملی کنیم . چه وقت تشویق و چه موقع تنبیه کنیم . تشویق به چه صورت شد و چه تنبیهی موثر است . لازم به ذکر است تنبیه بدنی هیچ موقعیتی توصیه نمیشود . رفر کودکان لجز ید آنها مدارا کرد . لجزی نکرد . وقتی ما به سه خواسته او پاسخ مثبت دهیم چهارمین خواسته اش میتوانیم از او پوئن بگیریم . پنجمین خواسته اش را انجام ندهیم .

 

ویژگی های کودکان لجز

ویژگی های کودکان لجز واضح و آشکار است . آنهامعمولا برای رسیدن به خواسته هایشان از گریه کردن و داد زدن کمک میگیرند . از دیگر ویژگی های کودکان لجز استقلال تصمیم گیری ها است . آنها دوست دارند خودشان تصمیم بگیرند که بخوابند ، غذا بخورند و یا زی کنند . یکی دیگر از ویژگی های کودکان لجز اینست که آنها دوست دارند خودشان انتخاب کنند . انتخاب رنگ لس ، انتخاب نوع زی و سرگرمی و انتخاب دوسنشان . آنها به هر ترتیب دوست دارند به خواسته های خود برسند . اگر شما رفرن هوشیار نشید آنها را وادار به گریه کردن و داد زدن خواهید کرد . مرکز مشاوره آویژه پیشنهاد میدهد برای رفر ست کودک حتما مشاوره نمایید .

به کودک لجز مطابق علاقه مندی هایش مسئولیت بدهید . لجزیش را مدام به او گوشزد نکنید . ازجملاتی مانند چرا اینق لجزی میکنی استفاده نکنید . برخی اوقات بگذاریم لجزیش را بکند . برخی کودکان لجز لجزیشان غیر ارادی و طولانی مدت است . داد زدن و گریه هایشان بقی طولانی میشود که ممکن است لبهایشان کبود شود .  مشاوران آگاه تشخیص به موقع شما را به روانپزشک ارجاع خواهند داد . دارو مانی و همزمان روان مانی و رفر مانی کودک بهبود حاصل خواهد کرد .

تربیت کودکان لجز

تربیت کودکان لجز بسیار حساس و شاید کمی دشوار است . تربیت کودکان لجز نیاز به وقت و حوصله دارد . برای تربیت این کودکان حتما ید یک مرکز مشاوره ارتط شیم . این کودکان هوش زیادی دارند و کافیست مچ والدین را بگیرند . آنوقت کودک هوش فراوان خود لجام امور را دست میگیرد . او شما را وادار خواهد کرد به تمام خواسته های منطقی و غیر منطقی او پاسخ مثبت دهید . تربیت کودک همین که شما به خواسته خود برسید کافی نیست . گمان نکنید خوب است که اورا وادار کنید به خواسته شما تن بدهد و اطاعت کند  آنهم به هر قیمتی .

کودک شما دیدن یک اسب زی اصرار دارد که آن را بخرید . برخورد شما کودک چیست ؟ او هر چیزی را که میبیند میخواهد . آیا لجزی دست اورا میکشید و از محل دور میکنید ؟ آرام به او میگویید بعدا آنرا میخرید ؟ یا میگویید زه برایت اسب زی خریده ام صبر کن بعدا میخرم ؟ یا میگویید فعلا پول ندارم ؟ و اگر تمام این برخوردها زهم حرف خودش را زد و لجزی کرد به او چه خواهید گفت ؟

 

برخورد کودکان لجز

برخورد کودکان لجز ید جاییکه ممکن است جنبه مثبت داشته شد منفی . برخورد کودکان لجز سعی کنیم تشویق را انتخاب کنیم تنبیه . کودک نید والدین یا سرپرست خود را جبهه مقابل ببیند . او ید والدین خود را دوسنی بداند که میخواهند به او کمک کنند . دوسنی که حرفهای اورا میفهمند . تواناییهای کودکشان را ور دارند و برای کودک وقت میگذارند و حوصله او برخورد میکنند . بیشتر مواقع بگذارید رنگ لس و یا نوع زیش را خود انتخاب کند . به او و خواسته هایش احترام بگذارید . حتی بیشتر اوقات از انتخاب او ابراز رضایت کنید . مثلا بگویید بله رنگ قشنگی انتخاب کردی او شما را کنار خود احساس کند .

محیط خانواده ید طوری شد که کودکان احساس امنیت و آرامش کنند . حتی اگر سرپرست آنها والدینشان نشد . ید به آنها اطمینان خاطر بدهند که همیشه همراه او هستند و صمیمانه دوستش دارند . از جر و بحث های طولانی نزد کودکان  ید خود داری شود .   برخورد کودکن هرگز پافشاری نکنید لجزی کردن عث تشدید لجزی او میشود . چه بسا کودک از شما یا یکی از افراد خانواده الگو برداری کرده شد .

سوالات متداول

کودک لجز چگونه رفر کنیم ؟

ابتدا به او اطمینان بدهیم که به دقت به حرفهایش گوش میدهیم . سپس از او بخواهیم دلیل لجزیش را بگوید . منطق دلیل خواسته هایمان را او میان بگذاریم . سپس از او بخواهیم او هم دلیل بیاورد . بعد سعی کنیم هم به تفاهم برسیم .

ویژگی های کودک لجز چیست ؟

کودک لجز معمولا تک رو است . دیگران ید از او اطاعت کنند . اطاعت پذیر نیست . کار دیگران را قبول ندارد . به دوسنش دستور میدهد . نوبت را زیهایش رعایت نمیکند . خت هایش را توجیه میکند و دلیل ختش را به گردن اطرافیان می اندازد . او همیشه برای توجیه کارهایش دنل مقصر میگردد و پیروزیهایش را حاصل تلاش و هوش خود میداند .

چرا کودک لجزی میکند ؟

لجزی کودک  ریشه روانشناختی دارد . وقتی میبیند او لجزی میشود اوهم لجزی میکند . یا میخواهد حرف و عملش را به کرسی بنشاند . یا بیش از حد هوش است و هوش اطرافیانش را قبول ندارد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Ten Ways To Deal With A Stubborn Child

 

راهکارهای مان کودکان لجز چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 15:11
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 25 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

روش صحیح تربیت فرزند مسئله مهمی است که ثیر مستقیمی بر شرایط یک جامعه می گذارد . والدین آگاهی از روش صحیح تربیت فرزند پیش از فرزند آوری آرامش خاطر بیشتری دارند و به راحتی چالش های تربیتی فرزند خود کنار می آیند نتیجه بهتر است والدین پیش از به دنیا آمدن فرزند خود از نحوه تربیت و روش های ست تربیتی نیزآگاه شند . برای آگاهی از روش صحیح تربیت فرزند می توان از کب های روانشناسی کودک و یا مراجعه به مشاوره کودک کمک گرفت . تربیت فرزند وابسته به شرایط زیادی از جمله طرز تفکر والدین ، نوع رفری و خلق و خوی کودک و … است نتیجه نمی توان یک نوع رفری و تربیتی کودک را مناسب همه قرار داد و بهتر است والدین نسبت به شناختی که از کودک خود بدست می آورند روش تربیتی فرزند خود را مشخص کنند .

مشاوره تربیت کودک به دلیل شناخت کامل از علت های رفری کودکان انجام تست هایی مناسب سن کودک می تواند به راحتی روش صحیح تربیت فرزند را به والدین آموزش دهد او به راحتی دلیل لجزی های کودکانه و یا پرخاشگری های بی مورد کودک را میابد سپس نحوه تربیت فرزند والدین کم تجربه همراه می شود. نتیجه راهنمایی از یک مشاوره اختلالات کودک کمک شایانی به والدین تربیت فرزند می کند . تربیت کودک نه تنها زندگی خود فرد موثر است بلکه موجب ثیرات رفری او جامعه می شود بنابراین خانواده به عنوان عضو مهمی جامعه محلی است برای پرورش صحیح افراد جامعه همواره رو به بهبود شد .مشاوره خانواده به عنوان یک راهنمای مورد اعتماد می تواند به خانواده ها تربیت فرزندان کمک زیادی کند .

روش صحیح تربیت فرزند دختر

روش صحیح تربیت فرزند دختر نیازمند توجه ویژه به برخی مسائل است که شاید فرزند پسر خیلی مهم و حیاتی نشد نتیجه لازم است پ و ما به تفاوت های تربیتی دختر و پسر نیز توجه داشته شند . روش صحیح تربیت فرزند دختر سعی کنید او دوست و همراه شید ، یک رفر دوسنه و صمیمی ثیر بسزایی رفر او می گذارد . همچنین فراموش نکنید روش صحیح تربیت فرزند مهر و محبتن را آشکارا بروز دهید زیرا ذات دختر می طلبد که همواره مورد توجه خانواده شد پس سعی کنید که نیازهای عاطفی فرزندن را خانواده برطرف کنید .

نکته قابل توجهی که روش صحیح تربیت فرزند دختر ید به یاد داشته شید تغییرات رفری او سنین مختلف است که نیازمند ک از طرف والدین است . دختر سن نوجوانی و بلوغ حساس تر می شود و حتی ممکن است این سنین دچار تضاد رفری شود نتیجه آگاهی والدین از این سن حساس بسیار حائز اهمیت است .

 

روش صحیح تربیت فرزند پسر

روش صحیح تربیت فرزند پسر همانند تربیت دختر دارای ویژگی های خاص خود است . نکاتی وجود دارد  که شاید حالت عادی پ و ما به آن بی توجه شند ؛ از جمله مواردی که روش صحیح تربیت فرزند پسر ید به آن توجه داشت می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. به فرزندن یاد دهید که احساساتش را مدیریت کند .
 2. همدلی کردن ، خیلی مهم است که به فرزندن بیآموزید که بتواند احساسات دیگران را به خوبی ک کند .
 3. فرزندن را اعتماد به نفس لا تربیت کنید .
 4. پشتوانه فرزندن شید و پشتوانه دیگران بودن را کم کم به او بیاموزید .

روش صحیح تربیت فرزند پسر مهرو محبت از اهمیت زیادی برخوردار است اما توجه داشته شید این امر زیاده روی نکنید و به قول معروف فرزندن را لوس نکنید .

روش صحیح تربیت فرزندان

روش صحیح تربیت فرزندان به رعایت نکات زیادی بستگی دارد . روش صحیح تربیت فرزندان ابتدا ید شناخت ستی از فرزندن بدست بیآورید ، شناخت ست از فرزند موجب می شود مواقع مختلف اگاهی کامل بدانید ید چگونه رفر کنید و یا کدام تنبیه برای کارهای غلط فرزندن مناسب است.

از دیگر نکات مهم تربیت فرزند نوع تنبیه پ و ما برابر اشتهات فرزند است . امروزه برخلاف گذشته روش اشته تنبیه بدنی کودکان از بین رفته زیرا این روش نه تنها هیچ پیشبردی تربیت فرزند ندارد بلکه آثار مخربی بر روان کودک می گذارد که آینده و بزرگسالی بیشتر خود را نشان می دهد . بهتر است تنبیه  را توجه به رفر شناسی کودکن نظر بگیرید به طور مثال یکی از تفریحات مورد علاقه اش را برای مدت کوهی از برنامه ان حذف کنید .

فراموش نکنید همانطور که تنبیه تربیت فرزندن موثر است پاداش نیز ثیر گذار است . بهتر است گاهی اوقات برای کار خوب و یا رفر شایسته ای که کودکن از خود نشان می دهد به او جایزه ای بدهید . این جایزه می تواند به دلیل ترک یک عادت اشته به او داده شود اما مراقب شید که جایزه دادن هاین تبدیل به یک عادت و بعضا ج دادن نشود . اگر فرزندن به این اتفاق عادت کند شما بدون اینکه بخواهید به او یاد داده اید ازای هر کاری که انجام می دهد ید پاداشی یافت کند نتیجه این کودک هیچگاه مسئولیت پذیر نمی شود مگر اینکه سودی برایش داشته شد .

روش صحیح تربیت فرزند از نظر روانشناسی

روش صحیح تربیت فرزند از نظر روانشناسی نیز مشخص شده است . روانشناسان معتقدند که علت بسیاری از رفر های انسان بزرگسالی مربوط به کودکی است و این امر موجب می شود دوران کودکی و تربیت کودکان اهمیت بیشتری پیدا کند .

روش صحیح تربیت فرزند از نظر روانشناسی به موارد زیادی از جمله : نوع صحبت فرزند ، نوع رفر ، و شیوه تنبیه کودک اشاره می کند . همانطور که می دانید کودک مانند گیاهی است که به زگی ریشه خاک دوانده و اگر به ستی از آن مراقبت نشود و میزان نور و آب و خاکش را ندانند به راحتی پژمرده می شود و به برگ خشکی تبدیل می شود اما اگر به آن رسیدگی شود به موقع خاکش عوض شود نورش به مقدار مناسب شد نه تنها رشد می کند بلکه آنق شاخ و برگ زه می دهد که به ختی تبدیل می شود و خود جوانه های جدید می زند ، همانطور که اگر فرزندی به خوبی تربیت شود و وارد جامعه شود آینده خود پ یا ما فرزندی می شود و او را به ستی تربیت می کند .

 

سوالات متداول

تربیت فرزند از منظر اسلام چگونه است ؟

همانطور که می دانید دین اسلام نیز به تربیت فرزندان اشاره شده و این کار جز وظایف پ و ما نظر گرفته شده و واقع جز حقوقی است که اولاد  به گردن والدین دارد . توجه به دین اسلام والدین موظف اند که فرزند خود را ایمان تربیت کنند و به او نیکی کردن بیاموزند .

اهمیت تربیت فرزند خانواده چیست ؟

خانواده ای که فرزندان به ستی تربیت می شوند شاهد آرامش بیشتری هستیم و موفقیت ها دست یافتنی تر هستند . اهمیت تربیت فرزند خانواده به این دلیل حائز اهمیت است که خانواده اولین و بهترین محل برای پرورش افراد جامعه است نتیجه انسان ها خانواده مسئولیت پذیری ، همدلی و همکاری و … را می آموزند و از همین رو تغییر روند تربیتی خانواده ها نوع فرهنگ جامعه نیز تغییر خواهد کرد .

راهکارهایی برای تربیت فرزند ؟

بهترین راهکار برای تربیت فرزند زمانی است که والدین از راه های تربیت فرزند آگاهی داشته شند . کودکان خود دوسنه رفر کنید و از نصیحت کردن پرهیز کنید سعی کنید فرزندانن را آگاهانه تربیت کنید .

روش تربیت فرزندان سرسخت و لجز چگونه ید شد ؟

کودکان سرسخت و لجز لجوجانه برخورد نکنید این کودکان از لحن دستوری تنفر دارند نتیجه این کار شاهد نتیجه ی عکس هستید . بهتر است آنها هم صحبت شوید و به دنل دلیل لجاجت او شید .

بهترین شیوه تربیت فرزندان چیست ؟

همانطور که پیش تر گفتیم بهترین شیوه تربیت فرزندان این است که آنها مانند یک دوست رفر کنیم و به آنها رفر های صحیح را بیاموزیم .

 

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:How to Raise a Child (with Pictures) 

 

 

روش صحیح تربیت فرزند چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 14:59
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 37 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

راهکار برای تربیت فرزند امروزه نسبت به گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است . گذشته تعداد فرزندان یک خانواده بیشتر بوده است و به همین دلیل میزان توجه والدین به کودکان کمتر بوده و روش های تربیتی متفاوتی نیز وجود داشته ، اما امروزه تغییر روند زندگی راهکار برای تربیت فرزند تغییر یافته .

پان و ماان گذشته کودکان را شیوه های سنتی تربیت می کردند و بیشتر به دنل فراهم کردن نیازهای اولیه کودک ازجمله خوراک و پوشاک و مسکن و هزینه های تحصیل بودند اما امروزه والدین آگاه سعی دارند به دنل برطرف کردن نیازهای روحی فرزند خود نیز شند و به دنل تربیت فرزندی هستند که بتواند به راحتی جامعه مسئولیت قبول کند و نهایت سعی می کنند استعداد کودکشان را کشف کنند او را راسی رسیدن به موفقیت های بزرگ یاری دهند نتیجه برای این والدین راهکار برای تربیت فرزند بسیار مهم و اساسی است .

بهترین راهکار برای تربیت فرزند

بهترین راهکار برای تربیت فرزند را انتخاب کنید. والدین می توانند راهنمایی مشاوره تربیت کودک راهکارهای تربیتی مناسب برای فرزند خود را پیدا کنند. ید بدانید که تمام موارد تربیتی مشاوره کودک برای فرزند شما مناسب نیست و توجه به روحیات کودک روش های ست تربیت کودک ازجمله تنبیه های صحیح و یا پاداش دادن های به موقع ید به شما ارائه شود . راهکار برای تربیت فرزند به شکل های مختلف نقل شده است و گاها والدین تنها براساس سلیقه شخصی یکی از انواع روش های تربیتی را انتخاب می کنند بدون آنکه از عواقب این انتخاب آگاه شند .

 

موثرترین راهکار برای تربیت کودک

موثرترین راهکار برای تربیت فرزند برگرفته از موقعیت خانوادگی، جنسیت و روحیات فرزند است. جایی خوانده ام که یکی از دانشمندان ادعا داشته که اگر چهار کودک را به او بسپارند او می تواند یکی را به یک دانشمند بزرگ ، دیگری را به یک دزد قهار و یا یک دکتر ماهر تبدیل کند و معتقد است ورثات اگرچه بی ثیر نیست اما تربیت هزار برابر مهم تر است بنابراین می توان کودک را به لوح سفیدی تشبیه کرد که والدین آن هرآنچه که می خواهند را می نویسند . والدین کم تجربه تر می توانند مشورت گرفتن از مشاوره خانواده بهترین راهکار برای تربیت فرزند را انتخاب کنند .

از دیگر مواردی که تربیت برخی کودکان از جمله کودکان بیش فعال حائز اهمیت است نحوه رفر آنهاست که بخشی از تربیت را برمی گیرد . والدین این کودکان خاص بهتر است به کمک مشاوره اختلالات کودک برای مان فرزند خود اقدام نمایند .

ادامه می خواهیم این مقاله به توضیح ۲۰ راهکار برای تربیت فرزند بپردایم که می تواند کمک بزرگی بهتر تربیت کردن کودک شد :

اولین راهکار تربیت فرزند :

 1. سرزنشگر نشید . سعی کنید به کودکن اجازه دهید اشته کند و از اشتهاتش س بگیرد و وقتی کودکن مرتکب اشته می شود مدام اشتهش را به او یادآوری نکنید ، روانشناسان یافته اند که همین سرزنش ها موجب ایجاد طرحواره های ماندگار اعماق وجودی فرد می شود که آخر عمر به شکل یک ندای سرزنشگر ونی او خواهد ماند .

دومین راهکار تربیت فرزند :

 1. حریم شخصی کودک زیادی کنجکاو نشید . والدین همواره نگران فرزندان خود هستند و سعی دارند رفر و کارهای او را کنترل کنند ، این کار حدی که موجب وسواس نشود مناسب است اما اگر این کار عث شود فرزند شما احساس کند که حریم شخصی اش حال لطمه دیدن است شروع به پنهان کاری می کند . تحقیقات نشان می دهد ، فرزندان والدین حساس ، وغگو های بهتری هستند .

سومین راهکار تربیت فرزند :

 1. وغ نگویید . شما اولین الگوی فرزندن هستید پس این کاربه تربیت خود آسیب نزنید . همچنین وغگویی والدین موجب بی اعتمادی فرزند نسبت به پ و ما می شود که عواقب بسیاری را به دنل دارد .

چهارمین راهکار تربیت فرزند :

 1. کب خواندن را به کودکن بیآموزید . این کار یک تیر نشان های بسیاری را مورد هدف قرار داده اید . کودک کبخوان شما به راحتی بسیاری از چیزها را به واسطه کب ها یاد می گیرد و این کار شما را راحت تر می کند .

پنجمین راهکار تربیت فرزند :

 1. فرزندن را ک کنید . خیلی مهم است که والدین شرایط روحی یا جسمی فرزند خود را ک کنند . به طور مثال آگاهی و ک والدین از شرایط روحی و جسمی فرزند سن بلوغ بسیار مهم است .

ششمین راهکار تربیت فرزند :

 1. برای کودکن وقت بگذارید . توجه به شرایط زندگی ماشینی امروزه ، نظر گرفتن زمان مناسبی برای وقت گذراندن کودک بسیار مهم است .

هفتمین راهکار تربیت فرزند :

 1. همدلی کردن را به او یاد دهید . سعی کنید از همان کودکی همدلی را به فرزندن یاد دهید .

هشتمین راهکار تربیت فرزند :

 1. کودکن را مسئولیت پذیر تربیت کنید . برای اموزش این کار بهتر است مسئولیت انجام برخی کارهای ساده را به عهده فرزندن بسپارید و به او اجازه دهید تجربه کسب کند .

نهمین راهکار تربیت فرزند :

 1. برخی چیزها را زی به کودک بیاموزید . زی یکی از بهترین راه ها برای آموزش غیر مستقیم به کودک است پس برای این کار وقت بگذارید .

دهمین راهکار تربیت فرزند :

 1. بهترین دوست فرزندن شید .اگر می خواهید یک دوست خوب شید ید سعی کنید به موارد قبلی که گفته شد خوب توجه کنید .

یازدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. از مقایسه کردن کودک دیگران جدا بپرهیزید .

دوازدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. اعتماد به نفس کودکن را تقویت کنید .

سیزدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. اهمیت محیط زیست را به کودکن یادآوری کنید .

چهاردهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. به دنل تحقق بخشیدن به آرزوهای خود کودکن نشید .

 

پانزدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. پذیرای اشتهات خود شید گاهی قبول کردن یک اشته از جانب والدین س بزرگی به کودک می دهد .

شانزدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. سعی کنید الگوی فرزندن شید .

هفدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. آموزش توانایی (نه گفتن) را فراموش نکنید .

هجدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. بین فرزندانن فرق نگذارید اما به تفاوت سنی ها و تفاوت خواسته ها احترام بگذارید .

نوزدهمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. ابراز احساسات کنید و این کار را به فرزندن یاد دهید .

بیستمین راهکار برای تربیت فرزند :

 1. کودکن را شجاع تربیت کنید .

  سوالات متداول

  تربیت فرزند اسلام چگونه است ؟

  دین اسلام به تربیت فرزند نیز اشاره شده و از مسلمانان خواسته شده کودکان خود را ایمان تربیت کنند و به آنها شنا و تیراندازی و اسب سواری بیاموزند .

  روش صحیح تربیت فرزند چیست ؟

  روش صحیح تربیت فرزند این است که ویژگی ها و استعداد های فرزند خود را بشناسیم سپس براساس آن راه تربیت کودک قدم برداریم و چه بهتر است این راه از مشاوره تربیت کودک استفاده کنیم .

  اهمیت تربیت فرزندان خانواده چیست ؟

  خانواده مهم ترین رکن یک جامعه است و کودکان امروز آینده سازان فردای یک کشورند نتیجه تربیت این کودکان بسیار مهم است .

  بهترین روش تربیت کودکان چیست ؟

  بهترین روش تربیت کودکان این است که والدین آگاهی نسبت به تربیت کودک اقدام کنند و این راس از مشاوره های صحیح کمک بگیرند زمان مناسب پاداش های مناسب را انتخاب کنند و به موقع تنبیه های ست را نظر بگیرند .

  روش تربیت کودکان سرسخت و لجز چیست ؟

  این نوع از کودکان نید به شکل دستوری صحبت کرد زیرا آنها از دستور ها و قوانین متنفرند و همچنین نصیحت برایشان کسالت ر است . بهتر است آنها هم صحبت شوید و به دنل دلیل لجزی شید و همچین به کمک یک مشاوره تجربه می توانید دلیل اصلی لجاجت کودک نافرمان را پیدا کنید و به دنل حل آن شید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  ۲۰ – Successful Solutions Training in Child Development

 

۲۰ راهکار برای تربیت فرزند

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 14:41
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 43 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

لجزی کودک ۳ ساله آغاز دوره جدیدی زندگی اوست . زیرا ۳ سالگی است که کودک لجزی را وجود خود کشف میکند  لجزی کودک ۳ ساله ممکن است برای او یک تفریح شد . لجزی کودک ۳ ساله ممکن است برای او یک سلاح شد . لجزی کودک ۳ ساله امکان دارد یک اعتراض شد . لجزی کودک ۳ ساله ممکن است اثر ترس و یا زور گویی شکل بگیرد . لجزی اگر مدام و به صورت یک اختلال به کودک و اطرافیان صدمه وارد کند ید برای این کودک مشاوره گرفت .مشاوره اختلال کودک و تربیت کودک . اگر لجزی همیشگی و مهمتر از آن خارج از کنترل شود لازم است هر چه زودترنسبت به مداوای کودک اهتمام ورزید . روانشناسی کودک راه مداوا را کوهتر میکند . ماانی که از همان ابتدا به مشاوره کودک توجه دارند کمتر دچار بحران میشوند .

مان لجزی کودک ۳ ساله

مان لجزی کودک ۳ ساله دوران طلایی دارد . توجه به اینکه ۳ سالگی زمان آغاز لجزی و واقع کشف لجزی است . ید همین دوران کنترل و مداوا شود . این زمان است که کودک مهارت پیدا میکند از کشف زه خود جهت پیشبرد اهداف و رسیدن به خواسته هایش استفاده کند . مان لجزی کودک ۳ ساله نیاز به هوشیاری دارد . اگر به کودک ج بدهیم و شکست بخوریم کودک به نقطه ضعف ما پی خواهد برد . اول ید به او بفهمانیم نمیتواند از داد زدن ، جیغ زدن و لجزی برای رسیدن به خواسته اش استفاده کند . مواقعی که آرام است به او پاداش دهیم . به دقت به حرفهایش گوش دهیم . مان لجزی کودک ۳ ساله لجزی شما امکانپذیر نیست . او هرگز لجزی نکنید . اجر او حرف نزنید .

مثلا لجزی میخواهد یک خوراکی از ما جگیری کند . آرام و لبخند به او بگویید « اگه گریه نمیگفتی برات میخریدم » اگر او به گریه ادامه داد به او بگویید « الان داری گریه میکنی وگرنه الان خودم میخواستم برات بخرم »اگر به گریه اش شدت بیشتری داد بگویید« دیگه اصلا برات نمیخرم » . «حالا آروم ش و گریه نکن برات بخرم هر وقت هرچیزی خواستی آروم و لبخند ازم بخواه ما هم دوست هستیم مگه نه ؟ » او یاد میگیرد بدون لجزی بهتر به هدفش میرسد . اما اگر لجزی او ریشه دارتر و عمیقتر شد نیاز به روانشناسی دارد . مان لجزی کودک ۳ ساله عطوفت ، توضیح مسائل و دوسنه راحتتر امکان میپذیرد .

برخورد لجزی کودک ۳ ساله

برخورد لجزی کودک ۳ ساله ید کمال آرامش و حوصله شد . او ممکن است نگهداشتن مدفوع و اار خود لجزی کند . ممکن است کاری را که از او میخواهید برعکس انجام دهد . ممکن است وقتی تلفن حرف میزنید سرو صدا کند . وقتی به کار خانه مشغول هستید از شما بخواهد هم به پارک بروید . تمام این مدت برخورد لجزی کودک ۳ ساله ید صبور بوده و او منطق حرف بزنید و البته زن کودکان . خواسته هایش سعی کنید پایان گفتگوین یک نکته شاد و امیدوارکننده بگنجانید . مثلا الان پول ندارم ولی پول که گرفتم واست میخرم . برخورد لجزی کودک ۳ ساله لجزیهای اورا خنده و شوخی بگذرانید . او متوجه عصنیت شما نشود .

مثلا « ای شیطون منو میخوای ناراحت کنی ؟ » و بعد او شوخی وخنده زی کنید آرام که شد « حالا اینا رو که ریختی جمع کن منم کارامو بکنم بعد هم میریم پارک یا فردا میبرمت پارک » .

 

علائم لجزی کودک ۳ ساله

علائم لجزی کودک ۳ ساله ممکن است ظاهری یا پنهان شد . علائم لجزی کودک ۳ ساله که رز میشود شامل پا کوبیدن بر زمین و اصرار بسیار زیاد خواسته های خود است . او خواسته های دیگران شدیدا مخالفت میکند . از ابزار گریه برای خواسته هایش استفاده میکند . برخی کودکان گریه بقی طول میکشد که به کبودی لبها می انجامد . خواسته او ید آن واحد انجام شود وگرنه علائم لجزی او ظاهر میشود . توجه داشته شید هر کودکی ممکن است لجزی و زیگوشی کند .  وقتی برای هر کار و هر روز لجزی مشاهده شود معلوم میشود کودک دارای اختلال لجزی است .

او اکنون بزرگ شدن خود را حس میکند و دوست دارد دیگران نیز متوجه شند غیر اینصورت ناراحت میشود ممکن است ناراحتی خود را بروز ندهد که علائم آن دوران جوانی بروز خواهد کرد . یا به صورت لجزی ، پرخاش و عصنیت بروز دهد . اینصورت ید یک مشاوره ست از رخنه اختلال روح و روان او جلوگیری کرد . او قصد آزردن خانواده یا کسی را ندارد ولی میخواهد از حسهای زه اش بهره ببرد . او میخواهد تجربه کند . دست به انتخاب بزند و خودش تصمیم بگیرد . او دوست ندارد امرو نهی کنید که اسب زیهایش راجمع کند اومیخواهد همه چیز اطرافش شد . حتی از لشها برای زی استفاده کند .

روانشناسی لجزی کودک ۳ ساله

روانشناسی لجزی کودک ۳ ساله تستهایی که انجام میشود راحت تر است . روانشناسان و مشاوران تستهایی که شامل گفتگو و زی است کودک را می آزمایند و به چالش میکشند . از ون او آگاه شده و متوجه میشوند چه چیزی برای او آزار دهنده است و چه چیزی خوشایند . روانشناسی لجزی کودک ۳ ساله مشخص میکند لجزی او برای گرفتن امتیاز است یا یک اختلال ونی است . مهم است که بدانیم کودک به اقتضای ۳ سالگی لجزی میکند یا روح و روان او صدمه دیده است . بدانیم کودک یافته جدید خود دارد دیگران را محک میزند یا برای جلب توجه لجزی میکند . این کشف جدید ۳ سالگی یعنی لجزی تبدیل به یک بیماری شده یا کودک از آن هوشیارانه استفاده میکند .

۳ سالگی واقع سن گذر نامیده میشود . گذر از سن رشد . این سن است که دیگر میتواند جمله بگوید . احساس میکند حدی میتواند تصمیم بگیرد . حق انتخاب دارد . والبته مفهوم محبت را ک میکند . او دوست دارد مورد توجه شد . ایما و اشاره ها آشنا میشود . او کاملا متوجه است نطر شما ره رفرهای او چیست . حرفهای یواشکی شما را متوجه میشود . دوست دارد محور حرفها قرار بگیرد . اگر صحبتهای تلفنی شما طولانی شوند عصنی و یا ناراحت میشود . نظمی که دیگران برایش ایجاد کرده اند موافق نیست . دوست دارد خودش تجربه کند . این سن شخصیت فردی شکل میگیرد . صحبتهایش « من » بیشتر شنیده میشود . مرکز مشاوره آویژه امیدوار است شما کودکانی سالم و شاد پرورش دهید .

 

سوالات متداول

آیا کودکان ۳ سالگی لجزتر میشوند ؟

واقع لجزتر نمیشوند . این سن زه لجزی را وجود خود کشف میکنند . آنها لجزی را آغاز میکنند . یعنی قبل از آن لجز نبوده اند که اکنون بخواهند به آن شدت بدهند .

تربیت کودک ۳ ساله لجز چگونه ید شد ؟

اولا تربیت کودک ۳ ساله بسیار حساس است . سن گذر رشد اوست و شخصیت فردی او شکل میگیرد . سن علاقه مندی به استقلال کارهایش میشد .

بهترین راه برخورد نافرمانی کودک ۳سالگی چیست ؟

اول آرامش بعد توضیح دوسنه . او نید شما را جبهه مخالف خود ببیند بلکه ید حس کند شما همراه و دوست واقعی او هستید و تمایلات و خواسته هایش را ک میکنید . ازکارهایش لذت میبرید و متوجه استقلال ، بزرگی و حق انتخاب او هستید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:Ten Ways To Deal With A Stubborn Child

 

 

مان لجزی کودک ۳ ساله چطور است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 14:27
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 39 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

روش های تربیت فرزند از جمله موارد مهمی است که ید خانواده به آن توجه داشت . فرزندان خانواده بسیاری از امور اولیه زندگی را یاد می گیرند و بیشترین ثیر پذیری را از خانواده دارند . تربیت کودک از جمله وظایف مهم والدین خانواده است نتیجه میزان آگاهی پ و ما از روش های تربیت فرزند بسیار حائز اهمیت است . روش های تربیت فرزند مانند زارهای شلوغ و پر زرق و برق می ماند و انواع بسیاری دارند که شاید ابتدا موجب سرگمی والدین بی تجربه گردد اما از نظر مشاوره کودک انتخاب روش های تربیت فرزند ید متناسب فرزند شد ، واقع بهتر است بگوییم هر کودک نیاز به نوع رفری و تربیتی خاص خود است .

مشاوره تربیت کودک توجه به نیاز های شخصی کودک و شرایط زندگی می تواند بهترین روش های تربیت فرزند را به والدین یادآور شود این کار والدین مسیر تربیت فرزند خود دچار مشکل نمی شوند و حتی می توانند رفرهای کودک را پیش بینی کنند . رفر های کودکان سنین مختلف نیز دچار تغییراتی می شود که گاهی والدین از آن بی اطلاع اند نتیجه به دلیل عدم ک کودک سنینی مثل بلوغ و نوجوانی به مشکل برمی خورند بهتر است والدین شرکت جلسات مشاوره خانواده و مطرح کردن مشکلات خود به دنل برطرف کردن آن شند .

روش های مختلف تربیتی

روش های تربیت فرزند به دلیل ثیر زیادی که بر آینده ی یک جامعه دارد بسیار مهم است زیرا همین کودکان امروز هر آنچه که به عنوان عقاید و اعتقادات ور آنها شکل می گیرد آینده نه چندان دور وارد عرصه های مهم جامعه می شوند و این عقاید خوب یا بد را بطن جامعه تزریق می کنند .

تربیت برخی کودکان بسیار پیچیده است زیرا پ و ما فرزند خود شاهد رفرهای عجیب و یا لجاجت های بی مورد هستند و نهایت پ و ما امتحان کردن روش های مختلف تربیتی به بن بست می رسند ، این نوع از کودکان گاهی دچار اختلالات رفری هستند که مراجعه به یک مرکز مشاوره اختلالات کودک به راحتی قابل مان است زیرا مشاور آگاهی و تجربه از نوع رفری این نوع از کودکان ، هم می تواند به پ و ما روش صحیح تربیت را بیاموزد هم خود به عنوان یک دوست و همراه به کودک کمک کند .

 

روش های صحیح تربیت فرزند

روش های صحیح تربیت فرزند بسته به موارد زیادی است . از جمله روش های صحیح تربیت فرزند این است که پ و ما هم مراقب وضعیت جسمانی فرزند خود شند هم از وضعیت روحی و روانی او آگاه شند و از او مراقبت کنند . کودکان همچون خمیری هستند که اگر به دست مجسمه ساز حرفه ای شند تبدیل به شاهکاری هنری می شوند . اما گاه ممکن است پ و ما استفاده از بکار گرفتن یک روش تربیتی غلط آسیب های جبران ناپذیری به زندگی فرزندشان وارد کنند .

برای انتخاب روش های صحیح تربیت فرزند به طور کلی دو راه حل پیش روی والدین است : آنها یا بکار گیری تجربیات شخصی و نگاه شخصی خود شروع به تربیت فرزندشان می کنند و تن به ریسک این کار می دهند یا راهنمایی از یک مشاوره کودک اطمینان خاطر قدم مسیر تربیت کودک خود می گذارند . روش های صحیح تربیت فرزند دارای جزئیات زیادی است که هر کودک منحصر به شخصیت خودش است به همین دلیل است که راهنمایی مشاوره اهمیت لایی پیدا می کند .

بهترین روش تربیت فرزند

بهترین روش تربیت فرزند زمانی ثابت می شود که شما شاهد به موفقیت رسیدن فرزندن شید . هنگامی که پ و ما شاهد شند که روش های تربیتی آنها به نتیجه مطلوبی رسیده و فرزند از هر نظر (رفری یا موفقت های شغلی و مالی ) به نقطه مطلوبی رسیده است احساس آرامش خاطر می کنند و به تربیت خود می لند و اینجاست که نوع تربیت مناسب ثابت می شود .

بهترین روش تربیت فرزند توجه به موارد زیر می تواند میسر شود :

 1. کودکن را کب مأنوس کنید .
 2. به او همکاری و همدلی کردن بیاموزید .
 3. ازآموزش مسائل محیط زیستی به کودکن غافل نشوید .
 4. بهترین دوست فرزندن شید .
 5. به او یاد دهید همه اشته می کنند اما کمتر کسی مرتکب تکرار یک اشته می شود .
 6. تنبیه های منطقی برای کودک نظر داشته شید .
 7. جایزه دادن را فراموش نکنید .

بهترین روش تربیت فرزند شامل موارد بسیاری است که قطعا توضیح همه ی آنها یک مقاله شدنی نیست و نیاز به جلسات تخصصی مشاوره رابطه اخلاقیات شخصی هر کودک است .

روش های تربیت فرزند از نظر روانشناسی

روش های تربیت فرزند از منظر روانشناسی شامل موارد بسیاری است . روانشناسان و مشاوران تخصصی کودک توجه به ویژگی های کودک و نظر گرفتن سن و جنسیت او روش های تربیتی ویژه ای را معرفی می کنند . روش های تربیت فرزند از نظر روانشناسی معمولا توسط پرسشنامه های تخصصی برای شناخت رفری کودک نظر گرفته می شود .

کودکان ناهنجار و سرسخت به طور معمول خیلی سخت به دیگران اعتماد می کنند و اغلب برای ورود دیگران به دنیای کودکانه و افکارشان یک حصار قوی دارند آنها معمول کم تر صحبت می کنند و چشمانی پر از لجاجت رفر دیگران را زیر نظر می گیرند ، به همین دلیل بزرگ تر ها و اغلب پ و ما را مناسب صحبت نمی دانند چرا که تصویری که از آنها دارند تنها یک فرد سرزنش گر است اما مشاوره تربیت کودک می تواند یک فرد رازدار و مورد اعتماد برای این کودکان شد و به آرامی قدم به دنیای آنها می گذارد و بطن دنیای کودکانه مان رفر کودک را آغاز می کند .

 

بدترین روش های تربیت فرزند

بدترین روش های تربیت فرزند نیز برای والدین لازم به ذکر است . یکی از بدترین روش های تربیت فرزند نیز مقایسه کودک است . اینکار نه تنها کمکی به بهتر شدن تربیت نمی کند بلکه کودک را دچار استرس ناشی از مقایسه ی نابه جا می کند و کودک را به سمت حسادت سوق می دهد . از دیگر اشتهات تربیتی والدین لازم است به تنبیه بدنی اشاره کنیم که خوشبخنه امروزه حد زیادی کاهش پیدا کرده است .

سوالات متداول

روش تربیت فرزندان لجز ؟

برای تربیت فرزندان لجز ابتدا ید آنها هم صحبت شوید و به دنل دلیل لجاجت کودک شید سپس به دنل راه حل مناسب شید .

تکنیک های تربیت فرزندان ؟

همانطور که پیش تر گفتیم بهترین تکنیک برای تربیت فرزند راهنمایی گرفتن از یک مشاوره تربیت کودک است که به تمام رفرهای کودکان آگاه است . همچنین والدین اگاهی داشتن توسط راهنمایی های مشاوره خانواده  و یا استفاده از کب های اموزشی می توانند کودکان بهتری را تربیت کنند .

شیوه تربیت فرزند نافرمان چگونه است؟

بهترین راهکار این است که به کودک بیاموزید که نافرمانی و لجاجت به هدف خود دست پیدا نمی کند و عوض اطلاعت از پ و ما به موارد بهتری دست می یابد البته این کار را ید عمل به او نشان دهید نتیجه کودک انتخاب و علاقه برای تغییر رفرش دست به کار می شود .

ضرورت مشاوره ره روش های تربیت فرزند ؟

پ و ما می توانند استفاده از تجربیات خود برای تربیت فرزند اقدام کنند و قرار دادن چارچوب های شخصی محدودیت ها و آزادی های فرزندشان را تعیین کنند اما نمی دانند این کار چه اندازه صحیح است و یا اگر اشتهی تربیت کودک کنند چه ثیری بر کودک خواهد گذاشت . اما مشاوره تربیت کودک آگاهی کامل راه هایی را به پ و ما می گوید که به ستی آن اطمینان دارد نتیجه فرزند شما محیطی امن تر و بهتر تربیت خواهد شد .

شیوه های تربیت فرزند پسر ؟

همانطور که گفیتم تربیت دختر و پسر تفاوت های زیادی است و پ و ما ید از این تفاوت ها آگاه شد همچنین یکی از مهم ترین موارد تربیتی فرزند پسر روش های تربیتی سن بلوغ است که ثیر مهمی زندگی آینده او خواهد داشت .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه تربیت کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Child Discipline Methods: Permissive, Authoritative, and More

 

صحیح ترین روش های تربیت فرزند چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ساعت 14:02
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 31 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 35
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1195
» بازديد سال گذشته : 1195
» كل بازديد : 14820

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات