مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

مان وسواس کودکان بستگی به عوامل محیطی دارد . خانه ای که پ یا ما مبتلا به وسواس هستند مان دشوار و حدی غیر ممکن است . اگر اعضای خانواده وسواس دارند ابتدا ید آنها مداوا شوند . سپس مراجعه به مراکز مشاوره اختلال کودک او رانیز مان کنند .  از عوامل ثیر گذار مان وسواس کودکان شناسایی محیط زندگی و روش پاکسازی محیط نیز میتواند شد .  بیش ازحد کثیف بودن محیط منشا بروز وسواس است . او به تمیز بودن هیچ چیز اعتماد نداشته و مبتلا به وسواس میشود . اینصورت ید تمام خانواده مشاوره شوند . برای تشخیص ست مشاوره کودک و روانشناسی کودک نیز موثر است . مان وسواس کودکان ید محیط مناسب و دور از استرس برای او فراهم کنیم . اثر استرس کودک به اعمال تکراری و وسواس گونه پناه میبرد.

مان وسواس کودکان شاید کمی دشوارتر شد چون توجیه مسائل روانشناختی برای آنها قابل فهم نیست . روانشناسان و مشاوران آگاه زن کودکان آشنا هستند و آنها را توجیه خواهند کرد . مان وسواس کودکان ممکن است نیاز به مان دارویی پیدا کند . اینصورت مشاور او را به یک روانپزشک معرفی خواهد کرد . دقت و توجه بیش از اندازه به کودک نیز ممکن است وسواسی شدن موثر شد . مشاوره تربیت کودک  این مرحله لازم و ضروری به نظر میرسد . لازم نیست حتما پ یا ما وسواس شستشو و وسواس های معمول داشته شند برخی تربیت کودک وسواسی هستند که مان وسواس کودکان را دشوارتر میکند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


شیوه های مان وسواس کودکان

شیوه های مان وسواس کودکان بسته به نوع وسواس ، شدت آن و دلایل وسواس متغیر است . این بیماری ممکن است همراه فوبیا شد . فوبیا ترس از اجتماع است که به آن هراس اجتماعی نیزمیگویند . هراس اجتماعی به این گونه است که کودک از مردم عادی و ارتط آنها هراس دارد . ممکن است کودک دچار ترس و حتی توهم شد . کودک همیشه ترس دارد که عده ای وارد اق او شوند و به او آسیب برسانند . علائم آن ترس از تنها خوابیدن ، هراس پتو را روی سر کشیدن وترس از راه رفتن اق ریک است . وسواس ممکن است به صورت رفر های آیینی بروز کند . این رفرها به خرافه شهت دارند . مثلا کودک فکر کند اگر گلها را لگد گند یک اتفاق بد برایش رخ خواهد داد.

شیوه های مان وسواس کودکان بستگی به نوع وسواس دارد . وسواس شستشو ، وسواس به کثیفی محیط و وسواس نسبت به غذا خوردن و لوازم شخصی . یکی از شیوه های مان وسواس کودکان روش دارویی و دارو مانی است . اگر بروز وسواس اثر کمبود سروتنین و یا آلودگی ویروسی شد ، واضح است که دارو مان میشود . غیر اینصورت ید روشهای شناختی انتخاب شود . یکی از شیوه های مان وسواس کودکان مان شناختی – رفری است . این روش مهارت شناخت رفر مزاحم توسط مشاوران و روانشناسان آموزش داده میشود . ادامه طرز مواجه شدن این رفر را یاد میگیرند .

 

انواع مان وسواس کودکان

انواع مان وسواس کودکان به دو نوع دارو مانی و مان شناختی بخش پذیر است . یکی از انواع مان وسواس کودکان روش موازی است . این روش کودک تحت نظر پزشک معالج خود قرار میگیرد . همزمان او و خانواده مشاوران ارتط هستند . رفر خانواده شخص وسواس بسیار مهم است و راه مان را برای روانپزشکان و روانشناسان هموار میکند . به خاطر داشته شید مان روانپزشکان و روانشناسان کاملا متفاوت است . روانپزشکان مان جسمانی و فیزیکی بدن را به عهده دارند . مثلا اگر وسواس حاصل از کمبود سروتنین و یا عامل میکروبی شد برای آن دارو تجویز میکنند . اما روانشناسان که رشته خود ممکن است تخصص و یا دکترا داشته شند به مان شناختی ، روحی – روانی و رفری میپردازند که هر یک جایگاه خود مهم و موثر هستند .

از انواع مان وسواس کودکان میتوان  به روشی اشاره کرد که بیمار را معرض عوامل ترس برانگیزش قرار میدهند . یعنی اگر بیمار از خیس شدن لسهایش هراس دارد لسهای او را خیس میکنند و اجازه نمیدهند آنها را بیاورد . او به مرور عادت میکند و خیس بودن برایش عادی میشود . البته از خانواده های محترم میخواهیم به هیچ عنوان خود این روش را انتخاب نکنند . چون اگرکودک وسواس رفر نا مناسب از طرف شما مواجه شود ممکن است دچار بیماریهای روحی – روانی شود .  یا مان ترس از او میخواهند دقایقی بدون روشن کردن چراغ ریکی همراه ما و یا شخص دیگری قدم بزند . مرحله بعدی خودش به تنهایی اما نزدیک اق ریکی میماند و هر ر به مرکز اق نزدیکتر شده و از دورتر میشود .


بیشتر بخوانید: تمرین مان وسواس فکری


 

مان وسواس کودکان دبسنی

مان وسواس کودکان دبسنی بسیار مهم است . زیرا یک دبسن تعداد زیادی کودک سلیقه های مختلف از نظر نظافت و یا امانت داری برای ساعتها همراه کودک وسواس هستند . مان وسواس کودکان دبسنی ید قبل از شروع مدارس انجام شود . ممکن است رفرهای بقیه کودکان از قبیل تمسخر و یا به رو آوردن وسواس بودن او ، شدت بیماری را بیشتر کند . مان این کودکان ید قبل از ورود به اجتماع آغاز شود . رفر مدیر ، ناظم ، معلم و دانش آموزان شدت بیماری ثیر زیادی دارد . حتی ممکن است برخی کودکان اثر حسادت یا رقابت و یا مشاجره سطحی از این نقطه ضعف کودک جهت آزردن او استفاده کنند .

حال کودکی که مهارت شناخت ، تفکیک و کنترل رفرها را دارد میتواند بعد از مداوا بر روی رفرهای اجتماعی خود نیز این روش را پیاده کند . او واقع مدیریت ذهن و رفرش را دست گرفته است . این مهارت فرصتهای شغلی ، موقعیتهای اجتماعی و اقتصادی یاریگر او خواهد بود . یادمان شد ذهن و روان ما مانند جسممان که ورزش و تغذیه مناسب تقویت میشود قابل تربیت کردن هستند . وقتی ذهن و روان ما مهارت  کنترل کردن رفررا تقویت کند این مهارت همیشه همراهش خواهد بود . مرکز مشاوره آویژه کای مجرب آماده پاسخگویی به سوالات شما زمینه های مختلف ازجمله کودکان میشد . راه تماس این مرکز از طریق جستجوی سایت آویژه از طریق گوگل برای شما ز است .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست؟


مان وسواس کودکان پیش دبسنی

مان وسواس کودکان پیش دبسنی بسیار اهمیت دارد . کودک برای اولین ر است از جمع خانواده دور میشود . مرحله مقایسه خود دیگران قرار میگیرد . برای بیماری خود احساس ضعف میکند ممکن است برای پوشاندن رفرش به وسواس فکری – عملی یا او سی دی مبتلا شود . امکان دارد کودکان دیگر حضور جمع این موضوع را صدای بلند کلاس مربی اش مطرح کنند . تمام این رفرها کافیست کودک منزوی ، افسرده و ناراحت شود که نتیجه آن سرکوب ، فوبیا و حتی ترک مسه است . مان وسواس کودکان پیش دبسنی  نیز ید قبل از ورود به اجتماع آغاز شود .


بیشتر بخوانید: 


 

سوالات متداول

مان وسواس کودکان چیست ؟

برای مان وسواس کودکان دو روش کاربردی مطرح میشود . روش دارو مانی و مشاوره روانشناسی و اختلال وسواس همزمان که اولین قدم مشاوره میشد . و روش مان سنتی داروهای گیاهی که به تنهایی موثر نخواهد بود .

انواع وسواس فکری کودکان ؟

انواع وسواس فکری کودکان هراس اجتماعی یا فوبیا ، ترس از ریکی یا اجتماع ، ترس ازافراد تخیلی و حتی کارتونی و ترس از عوامل محیطی میشد . ترس از بیمار شدن مبکروبها و یا کثیفی بیش از حد محیط . وسواس بر روی لوازم شخصی مانند کب ، اسب زی و ….

مان شناختی رفری وسواس کودکان چق موثر است ؟

این روش بسیار مهم است این روش کودک علاوه بر مان ، اعتماد به نفس کافی برای مرزه عوامل محیطی نیز پیدا میکند . او میتواند مهارت تشخیص رفر ست از ناست را بیابد . او میتواند مهارت کنترل رفرش را یاد بگیرد و عوامل مخرب و مضر را از خود دور کرده و عوض رفرهای مثبت را جایگزین کند .


بیشتر بخوانید: 


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What Is the Best Treatment for OCD? 

 

مان وسواس کودکان چگونه است؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت 6:53
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 34 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

نکات مهم ازدواج

نکات مهم ازدواج شامل چه مسائلی می شود ؟ پیش از هر چیزی پسر و دختر ید به بلوغ ذهنی و جسمی رسیده شند . از نکات مهم ازدواج این است که زوجین به شناخت و ک نسبی از همدیگر رسیده شند . از جمله نکات مهم ازدواج این است که طرفین ید از لحاظ مالی و تشکیل خانواده توانایی لازم را داشته شند . یکی دیگر از نکات مهم ازدواج که بسیار حائز اهمیت است ، داشتن سلامت اخلاقی و جسمانی زوجین می شد . به همین جهت دختر و پسر پیش از ازدواج ید از اخلاق و رفر و وضعیت جسمانی یکدیگر مطلع شند یعنی از نداشتن مسائلی مانند اعتیاد به هرگونه مواد مخ و یا هر مشکل فیزیکی اطمینان حاصل نمایند .

نکات مهم ازدواج مجدد

نکات مهم ازدواج مجدد چیست ؟ یکی از نکات مهمی که ازدواج مجدد ید رعایت شود این است که بلافاصله وارد رابطه جدید نشویم . نید برای بهبود وضعیت روحی و جبران شکست زندگی قبلی به تشکیل زندگی جدید اقدام کنیم . از دیگر نکات مهم ازدواج مجدد خودشناسی و ک ست از دلایل شکست زندگی قبلی است . ید زندگی قبلی خود را تجزیه و تحلیل نموده و به شناخت کافی از عدم موفقیت آن رسیده شیم ‌. از دیگر نکات مهم ازدواج مجدد این است که شما بحران عاطفی زندگی قبلی را پشت سر گذاشته شید و مسائلی که سبب شکست زندگی قبلی شده است را شناخته شید . اشتهات خود را بپذیرید و برای جبران آن ها تلاش کنید . ازدواج مجدد مراجعه به مشاوره ازدواج  تصمیم گیری و شروع موفق کمک شایانی خواهد کرد .

 

نکات مهم ازدواج موفق

نکات مهم ازدواج موفق ممکن است زندگی شخصی هر زوجی متفاوت شد و بنابر تجارب شخصی نظر های خاصی داشته شند . اما به طور کلی نکات مهم ازدواج موفق پایه و اساس و مشترکی همه زندگی های موفق دارند . برای مثال بهتر است پیش از رسمی شدن ازدواج از تمامی ویژگی های اخلاقی و رفری ، وضعیت مالی ، خانوادگی و شغلی طرف مقابل اطمینان حاصل کنیم . از نکات مهم طول زندگی این است که برای همسر خود احترام قائل شیم و به او عشق بورزیم ، وظایف زناشویی خود را به ستی انجام دهیم ، به خواسته ها ، علایق و اهداف همدیگر احترام بگذاریم ، برای پیشرفت و موفقیت همسر و زندگی مشترک خود تلاش کنیم ، اجازه ندهیم زندگی دیگران ، روابط و موفقیت های آنها الگوی ناست و رقابت ناسالم زندگی ما شد و … .


بیشتر بخوانید: بهترین سن برای ازدواج


مهمترین نکات مهم ازدواج

مهمترین نکات مهم ازدواج شامل نکاتی می شود که  میان تمامی مسائل مهم امر ازدواج از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند . ید بدانیم یک ازدواج موفق چگونه امکان پذیر است و یا اینکه معیارهای ازدواج  موفق کدام موارد هستند ‌. اگر امر ازدواج شناخت و آگاهی کامل را ندارید به مراکز مشاوره قبل از ازدواج  مراجعه کنید . از نکات مهم ازدواج موفق این است که دیدگاه منطقی و عاقلانه شریک زندگی خود را انتخاب کنیم . از انتخاب خود اطمینان داشته شیم و او را همانگونه که هست بپذیریم . زوجین ید به خودشناسی کامل رسیده شند و از آرمان ها ، آرزو ها و ارزش های خود آگاهی داشته شند . انتخاب همسر خود ید سعی کنیم فردی از یک خانواده هم کفو و شأن خانواده خود انتخاب کنیم و بسیاری از نکات دیگر که ید مورد بحث قرار بگیرد ‌ ‌.


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


 

نکات مهم ازدواج و انتخاب همسر

نکات مهم ازدواج و انتخاب همسر شامل موارد متعددی می شد که از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند ‌. انتخاب همسر ید دقت کنیم که شخص مقابل ما از لحاظ فرهنگی و وضعیت اجتماعی چه سطحی است ؟ آیا از لحاظ خانوادگی ، عقاید و الگوی شخصیتی همدیگر همخوانی دارید ؟ آیا طرف مقابل شما ایده آل ها و معیار هایی که میخواهید را دارد ؟ آیا مورد مسائل مهمی از قبیل ادامه تحصیل ، مستقل بودن و محل سکونت ، وضعیت شغلی ، روابط خانوادگی و اجتماعی به توافق رسیده اید ؟ آیا انتخاب شما به عنوان همسر از روی علاقه و منطق بوده و یا صرفاً به دلایلی از قبیل اجر خانواده ، رسومات اشته خانوادگی و یا مسائل خاصی که شخص را وادار به ازدواج کرده است . و موارد دیگری که از حتما ید مورد توجه قرار بگیرد  .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۱۰ Rules for a Successful Second Marriage

 

نکات مهم ازدواج مجدد

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت 6:33
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 40 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

وسواس شستشو نیز مانند هر وسواس دیگر اثر افکار مهاجم به مغز شکل میگیرد . وسواس شستشو ابتدا به صورت فکری و سپس به عملی و رفری تبدیل میشود . وسواس شستشو را آلوده هراسی نیز میگویند . شخص مبتلا به این وسواس همیشه از نظر آلودگی محیط و بدن خود هراس و نگرانی است . خود شخص نیز از این حالت رضایت ندارد . او برای پنهان کردن و گریز از اطرافیان تلاش میکند . اینصورت مبتلا به نوع رفری و عملی بیماری میشود . کسی که مبتلا به وسواس شستشو است زندگی خود را اختلال مواجه میکند . اطرافیان نیز از دست او راحتی ندارند . اعتراض و تمسخر و حتی پرخاش اطرافیان نسبت به وضع موجود عث تشدید بیماری میشود . پس بهتر است اطرافیان به جای اعتراض و تمسخر مشاوره خانواده بگیرند .

وسواس شستشو برانگیخته از هراس آلودگی یا نجاست میشد . فرد بیمار یا از هراس میکروبها امان نیست یا فکر میکند هیچ جا پاک و مطهر نبوده و نجس است . ( ریشه دینی و مذهبی افراطی ) . برای مان وسواس شستشو اولین قدم مشاوره اختلال وسواس است .  قدم بعدی مشاوره روانشناسی برای فرد بیمار و افراد خانواده است . این نوع وسواس شایعترین وسواس فکری و عملی یا او سی دی میشد . بین نوان بیشتر از مردان دیده میشود .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


علائم وسواس شستشو

علائم وسواس شستشو تمیزی مفرط تفاوت دارد . کسی که خیلی تمیز میکند لاخره زمانی میرسد که احساس لذت و تمیزی میکند . از علائم وسواس شستشو اینست که اگر تمام روز را به شستشو بگذراند زهم هراس دارد . زهم احساس میکند جایی یا چیزی یا بدنش خطر آلودگی ویروسی یا میکروبی قرار دارد . اگر کسی وارد محیط شود احساس میکند تمام زحمتهایش بر د رفته و فرد خود آلودگی و میکروب به همراه آورده است و دوره شروع به شستشو میکند . علائم وسواس شستشو سه گروه مورد بررسی است . ابتدا گروه آلوده هراسی که ره آنها گفتیم . گروه دوم و سوم ریشه دینی و مذهبی افراطی دارد که از نظر دینی نیز مردود شمرده میشود . گروه دوم کسانی هستند که هر جای خیس را نجس میدانند .

صورتیکه اسلام آمده است اگر نجس بودن جایی را به چشم ندیده شید اجازه جستجو و تحقیق ندارید و ید آنجا را پاک بشمرید اگر کسی عرق کرده یا حتی دست و صورت خود را شسته شند او را نجس میدانند . از دست دادن یا روبوسی امتناع میکنند به هرجایی که آنها دست بزنند نجس میدانند . از علائم وسواس شستشو آنها اینست که وقتی کسی از راه میرسد ید کفشها و جورابش را بیرون از خانه آورده و استحمام کند . هنگام بیرون آمدن از حمام ید بدنش کاملا خشک شده شد و پای خیس داخل خانه نیاید . گروه سوم همه جا را ید کاملا شسته و بعد سه ر آب بکشند . و ید شلنگ یا آب روان آبکشی شود . هر کدام بسته به ذهن خود نوعی آبکشی را میپسندند که همه اینها از نظر اسلام مردود شمرده میشوند .

 

مان وسواس شستشو

مان وسواس شستشو ابتدا ید از ذهن و افکار آغاز شود . سپس آوردن نمونه هایی اورا متقاعد کنیم . اگر قرار شد کسی از آلودگی میکروبی هراس داشته شد آن شخص پزشک است یا پرسر و پرسنل بیمارسن . چون آنها بیش از هرکسی معرض آلودگی قرار دارند . به او بیاموزیم بدن انسان بیشتر موارد بطور زیستی برای آلودگی ها پادتن تولید میکند . بدن قا است آلودگی مرزه کند . قدم بعدی اینست که ببینیم منشا پیدایش افکار مزاحم و احساس هراس چیست ؟ توارثی است ؟ یا اثر فشارهای روانی شخص بوجود آمده است . هر اختلال منشا ناامنی ذهنی دارد . مان وسواس شستشو را کمک گرفتن از مراکز مشاوره آغاز کنید .

یکی از راه های موثر مان وسواس شستشو مواجهه سازی است . این روش از بیمار خواسته میشود دسن خود را معرض چیزی که از آن هراس دارد قرار دهد . مثلا دستمالی تمیز که خودش آنرا نشسته است ( البته این موارد ید تمیز شند اما بیمار آن را تمیز نکرده شد . چون از نظر بیمار هر چیزی که خودش پاکسازی نکرده آلوده است ) به او اطمینان میدهند که لمس اشیا تمیز هیچ خطری برایش ندارد .سپس از او میخواهند که دفعات شستشو را یک برگه یاد داشت کند . یابد که هر روز مان او بهبود حاصل شده است . ( خودنظارتی ) . حال او لیست خود را کمک مانگر مرورمیکند  و از بهبود خود لذت میبرد . پس آسیب شناسی توسط روان مانگر ، دارو مانی ، همکاری خانواده و روش مواجهه سازی میتواند مفید شد .


بیشتر بخوانید: تمرین مان وسواس فکری


 

عوارض وسواس شستشو

عوارض وسواس شستشو نگفته پیداست . سلب آسایش از خود و داشتن زندگی ترس و دلهره . عوارض وسواس شستشو فقط بیمار را رنج نمیدهد بلکه اطرافیان نیزآرامش نخواهند داشت . آنها مدام گیر افکارمزاحمی هستند که به ذهن بیمارهجوم می آورند . مورد نوع مذهبی افراطی که از خیس بودن هراس دارند گاه منجر به کثیفی بیش از اندازه میشود . آنها برخی اوقات جایی را که میپندارند پاک نیست قابل استحمام یا شستشو نمیدانند . ممکن است ماهها دوش نگیرند و دسنشان را نشویند . این گمان که این محیط نه حمام پاک است ونه اقها ،اگر خیس شوند او نیز نجس میشود . حوله تمیز و لسها به گمان آنها خوب آبکشی نشده و نجس هستند . این افکار عث رنجش اطرافیان میشود

تمام این عوامل کثیفی ، سو؛ ظن و نجس انگاری دیگران عث میشود اطرافیان از او فاصله گرفته و دیگر او معاشرت نکنند . خود او هم جایی نخواهد رفت . انزوا و تنهایی بیماری روحی اورا شدیدتر خواهد کرد . بهتر است کمک یک مانگر و یک عالم شرعی اورا از اشته بودن افکارش مطلع کنیم و سپس مان را آغاز نماییم . البته ز هم میگوییم بیماری ید ریشه یابی روحی – روانی شود .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست؟


نشانه های اختلال وسواس شستشو

نشانه های اختلال وسواس شستشو کناره گرفتن از اطرافیان بطوری که تماسی لسها و اندام وی نداشته شند . آنها معمولا دستکش سفید بر دسن دارند و ادامه لسهایشان را به طور محسوس جمع میکنند . از دیگر نشانه های اختلال وسواس شستشو عدم روبوسی و دست دادن هنگام دید و زدیدها میشد . آبکشی بیش از حد دستشویی و توالت و شیر آلات حتی مهمانیها . آنها ممکن است هنگام مهمانی خانه شما وقتی میخواهند دستهایشان را بشویند از شما یک ظرف گودبخواهند . میخواهند پس از شستشو و تماس شیر آلات کاسه آبی دسنشان را پاک کنند .


بیشتر بخوانید: 


 

سوالات متداول

دلیل وسواس شستشو چیست ؟

دلیل اصلی ریشه روح و روان دارد . استرسهای بیش از اندازه ، زورگویی به او زمان کودکی عث هر اختلالی میتواند شد که یکی از آنها وسواس است . ممکن است دلیل توارثی داشته شد و او از والدین الگو برداری فکری و عملی کرده شد . و یا موارد نا محیطی بیش از اندازه کثیف و به اجر زندگی کرده و حال اعتماد خود را نسبت به اطرافیان از دست داده است .

وسواس نظافت چه زمانی اختلال تلقی میشود ؟

وسواس بطور کلی یک اختلال محسوب میشود اما نظافت وقتی بیش از اندازه بوده و برای شخص و اطرافیان ایجاد مزاحمت نماید یک اختلال محسوب میشود . نظافت وسواسی بدین گونه است که فرد هرق نظافت کند زهم نظیف بودن اشیا و خود شک داشته شد .

عوارض وسواس بیش از حد نظافت زندگی چیست ؟

ه رفتن وقت ، به زحمت انداختن اطرافیان و خانواده  میشد . ضمن به محض اینکه خانواده میخواهند خیال راحت استراحت کرده و ریلکس شند شخص وسواس به جای ایجاد محیط راحت برای آنها نگران تمیزی خانه بوده و شروع به غر زدن میکند .


بیشتر بخوانید: 


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: (Obsessive-Compulsive Disorder (OCD

 

 

مان وسواس شستشو چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت 6:19
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 33 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

وسواس احساس گناه چند مورد قابل بحث است . وسواس اصولا حس اضطراب زایی است که مدام ذهن را گیر خود میکند . این موارد شاید واقعی و شاید غیر واقعی شند . اما تداوم آن است که به زندگی ها آسیب میرساند . وسواس احساس گناه ناشی از تقصیری است که احساس میکنیم ید مورد آن کوهی نمیکردیم . وسواس احساس گناه بر چند نوع است . وسواس احساس گناه مورد دین و مذهب و وسواس احساس گناه مورد امور روزمره . ممکن است شخص وسواس برای فریضه های دینی و مذهبی خود احساس گناه کند . مثلا برای نماز خواندن . یا برای انفاق کردن به کسی که میتوانسته مالی را ببخشد . یا انجام فریضه حج یا رفتن به کربلا . این فکر که او ید اینکار را انجام میداده و نداده ، ذهنش را مشغول میکند و عث اضطراب او میشود .

وسواس احساس گناه ممکن است مورد گناهی که زمانی مرتکب شده است شد . مثلا مالی را به ناحق از کسی گرفته شد . شق دیگر این وسواس مربوط به امور زندگی میشود . مثلا وظیفه خود را نسبت به پ ، ماو یا فرزندان بخوبی انجام نداده شد . حتی ممکن است وظایفش را خیلی خوب انجام داده ولی یک مورد حتی کوچک کوهی کرده است . اینگونه موارد مشاوره اختلال وسواس لازم است . برای اینکه بدانیم ریشه بوجود آمدن وسواس چه بوده حتما ید مشاوره روانشناسی انجام دهیم . این مشاوره مان ، اساسی و ریشه ای خواهد بود  . برخورد خانواده شخص بسیار حساس است پس ضروری است که افراد خانواده نیز مشاوره خانواده بگیرند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


 

اختلال وسواس احساس گناه

اختلال وسواس احساس گناه ریشه روان شناختی دارد . فروید احساس گناه را عقده اودیپ مرتبط میداند . او علاوه بر این مورد اختلال وسواس احساس گناه را ریشه اضطراب  میداند .اضطراب  زمان تغییرات جنسی . نظریات دیگری هم مورد احساس گناه وجود دارد . برخی معتقد هستند اختلال وسواس احساس گناه محوریت جنسی نداشته و مربوط به رشد روانی – اجتماعی میشود . یعنی شخص وسواس مدام فکر میکند به دیگری آسیب رسانده است . احساس گناه میکند و این احساس ذهن او را گیر میکند .او کمتر افکار ست و مثبت زندگی کند . نتیجه احساس گناه ، اضطراب و افسردگی خواهد بود .

ریشه روان پویشی اختلال وسواس احساس گناه برخورد والدین میشد . وقتی مدام به کودک تلقین میکنند که بروز و عمل به احساسات و تعاملات ، غیر اخلاقی است . یا زمانی که بروز برخی کاستی هارا زندگی به گردن او می اندازند . مثلا اگه تو نبودی من اینق بدبخت نمیشدم . یا به خاطر تو من مات زندگی میکنم . این کودک همیشه خود را مقصر میداند . احساس میکند عث تیره بختی والدین شده است . صورتیکه واقعیت ندارد . یا اگر هم والدین به خاطر او به زندگی ادامه داده اند مسئول این تعامل فرزند نیست . هرکس مسئول تصمیم ست یا اشته خود میشد . بوجود آمدن این حس دو دلیل دارد . یا شخص خود برداشتهای اشته دارد و ذهن غم انگیز دارد . یا برداشتهای خود تعصب به خرج میدهد و راه را برای برداشت مثبت میبندد .

مان وسواس احساس گناه

مان وسواس احساس گناه به آسیب شناسی و مان ریشه ای بستگی دارد . این آسیب شناسی فقط ید مشاوره و بعد از آن مراجعه به روانپزشک مشخص شود . مان وسواس احساس گناه صورتی میسر است که فرد خود متوجه این اختلال شد و بخواهد که مداوا شود . اولین قدم مان شناختی ، مشاوره است . مهارت خلاص شدن از افکار مزاحم . این که بتواند این حس را از خود دور کند . مشاوران ابتدا او را طرز شناسایی رفر و افکار مزاحم آشنا میکنند . این که بتواند تشخیص دهد کدام افکار ناست و آزار دهنده هستند . سپس طرز مقابله هجوم این افکار را به او آموزش میدهند .همین که فرد بتواند این مهارت را پیدا کند که خود را مسئول هر پیامد و پیشامد ناگوار نداند بزرگترین قدم است .

پس مان وسواس احساس گناه سه مرحله دارد : شناخت ، کسب مهارت و تخلیه ذهن از این افکار .


بیشتر بخوانید: تمرین مان وسواس فکری


 

مقابله وسواس احساس گناه

مقابله وسواس احساس گناه  وقتی میسر میشود که خود را موظف به عمل به راهکارهای مشاوره کنیم . اولین قدم برای سه مرحله شناخت ، کسب مهارت و تخلیه ذهن اینست که ور کنیم ما مسئول عملکرد و تصمیم گیری دیگران نیستیم حتی اگر پیشنهاد دهنده شیم . اینکه بپذیریم ما هم مانند بقیه افکار بی نقص و کاملی نداریم . یاد بگیریم به جای دیگران فکر نکنیم . بیاموزیم برای عمر خود ارزش قائل شویم . زمانی را که برای اندیشیدن به دیگران صرف میکنیم به پیشبرد اهداف خود بگذرانیم . بپذیریم که هر فرد مغز و اندیشه آفریده شده پس خودش ید برای کارهایش فکرکند . هر کس ید مسئولیت افکار و عملکردش را خودش بپذیرد . مقابله وسواس احساس گناه بوجود آوردن احترام برای خود ، افکار و لحظات زندگی مان میسر میشود .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست؟


وسواس احساس گناه شدید

وسواس احساس گناه شدید زمانی است که فرد بقی احساس گناه میکند که توان مقابله این حس را ندارد . ذهنش برای هر تصمیمی عاجز میشود . وسواس احساس گناه شدید عث میشود همه روزنه های امید بسته شود . لحظات فرد وسواس یاس و نومیدی میگذرد . او افسرده است . رنجور و ناتوان به نظر میرسد . او ممکن است گناه بزرگی مرتکب نشده شد . به کسی آنگونه که فکر میکند آسیب نرسانده شد اما روان او زنجیر شده رهای احساس گناه است . برای رهایی از این حس ید به خاطر آورد که بخشودن کاری پسندیده است . همانگونه که ما دیگران را میبخشاییم ید خودمان را نیز ببخشاییم . همه ادیان و مذاهب توبه و زگشت از گناه وجود دارد . توبه یعنی بخشوده شدن پس احساس گناه جایگاه خود را از دست میدهد .

یکی از آزار دهنده ترین وسواسهای احساس گناه ، حسی است که مورد فردی وفات یافته به شخص دست میدهد . شخصی از دنیا رفته و فرد مورد کوهی کردن عملی نسبت به او شدیدا احساس گناه میکند . مثلا اگر پم را فلان دکتر میبردم بیماریش زودتر خوب میشد . یا به فلانی اگر پول میدادم زندگیش کمتر دچار بحران اقتصادی میشد . این افکار مورد کسی که دیگر این دنیا نیست خوا می آزارد . صورتیکه شاید اگر کوهی نمیکرد بهتر بود ولی اکنون این افکار مورد خود و خانواده و وظایف اجتماعیش کوهی میکند . اگر مورد شخصی که قا به جبران نیستم احساس گناه را کنار بزنیم میتوانیم برای دیگران مفید شیم . این ور میتوان زندگی مفیدتری داشت و خود را  از شر افکار منفی را رها کرد .


بیشتر بخوانید: 


سخنی کوه شما

بزرگان میگویند احساس گناه بدتر از خود گناه است . مرکز مشاوره آویژه ضمن تقدیر از اعتماد شما براین زندگی آرامی آرزومند است .

 

سوالات متداول

علائم وسواس فکری احساس گناه چیست ؟

شخص شاد نیست ، افسرده است و اضطراب و استرس او قابل لمس میشد . مدام تمنای عفو دارد از کلمه ببخشید زیاد استفاده میکند هرکسی که احساس صمیمیت میکند از حس گناهش میگوید .

احساس گناه دائمی وسواس محسوب میشود ؟

بله . چون هر خطا و گناهی چه دینی و چه اجتماعی قابل بخشایش است . اشته زندگی آدمی وجود دارد و آدمی قابل اصلاح است و قابلیت زگشت و حتی جبران دارد . ولی شخصی که دچار احساس گناه دائمی شده واقع افکار مزاحمی را ذهن خود جا داده و این افکار به خود و دیگران صدمه میزند و وسواس محسوب میشود .

عوارض احساس گناه دائمی چیست ؟

افسردگی ، اضطراب و روان پریشی . او توانایی های خود را نادیده گرفته و کمتر قت ادامه زندگی شاد و مطلوب را برای خود پیش بینی میکند . حسی منفی وجودش را آزار میدهد که این حس برای اطرافیان و خانواده آزار دهنده است .


بیشتر بخوانید: 


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Intense Fear Of Guilt May Be At The Heart Of Obsessive 

 

وسواس احساس گناه چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت 4:48
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

وسواس فکری و عملی یا او سی دی به اعمال و افکارافراطی و تکرای اطلاق میشود که عث اختلال روان آدمی میشود . وسواس فکری و عملی اختلالی است که پی هم پدید می آیند .  ابتدا یک فکر افراطی ذهن را به اشغال خود می آوردکه مدام روان و ذهن را مورد هجوم قرار میدهند ( وسواس فکری ) .  سپس فرد برای رها شدن از شر این افکار مزاحم دست به اعمال تکراری و پی پی میزند که موجب ایجاد تکانه های رفری میشود . مانند بیش از حد تمیز کردن ( وسواس عملی ). اگر کسی نظم افراطی او را برهم بزند عث خشمش میشود . لازم نیست میان وسواس فکری و عملی هماهنگی خاصی وجود داشته شد . ممکن است افکار مزاحم مربوط به بی مسئولیتی همسر شد ولی تکانه ها شستشوی بیش از حد را ایجاد کنند .

وسواس فکری و عملی نیاز به مشاوره دارد .مشاوره اختلال وسواس . اقدام به مان به تنهایی بسیار خطرناک و عث تشدید این اختلال خواهد شد . شما از ون کسی که مبتلا به وسواس فکری است آگاهی ندارید . حتی خود بیمار نیز نمیداند بیمار است و قا به کنترل افکارش نیست . شما فقط شاهد تکانه هایی که نتیجه هجوم افکار مزاحم است را مشاهده میکنید . برای مان نیاز به ون کاوی بیمار است . مشاوره روانشناسی میتواند به نوع افکار مهاجم پی برده و علت آن را یابد . افراد خانواده بهبودی بیماری موثر و صورت ناآگاهی مضر هستند . پس لازم است همزمان مشاوره خانواده بگیرند رفر ست به مان سریعتر بیمار کمک کنند . مسفانه این بیماری ناخوداگاه نسل بعد نیز ثیرگذار است . پس بهتر است همه همت کرده و نسبت به مان بیمار اقدام نمایند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


 

علائم وسواس فکری و عملی

علائم وسواس فکری و عملی عرتند از تکرار مکررات . این علائم بستگی به نوع بروز تکانه  دارد . برخی بصورت شستشوی فراوان نمود پیدا میکند . برخی دیگر به صورت دعا و عدت افراطی . برخی احساس گناه شدید مواجه میشوند . برخی همیشه نگران هستند و هراس دارند . علائم وسواس فکری و عملی ممکن است به صورت حساسیت نسبت به خیسی پدیدار شود . آنها هر چیز و یا مکان خیس را نجس میدانند . برخی همه جارا آلوده به ویروس و میکروب میدانند و همیشه هراس بیمارشدن رادارند . از دیگر علائم وسواس فکری و عملی یا اوسی دی ایجاد سنوم است . مانند سنوم موکنی . این سنوم عث میشود بیمار مدام موهای سر ، بدن و حتی ابرو و مژه خود را بکند .

از علائم وسواس فکری و عملی میتوان به خراشیدن پوست اشاره کرد . برخی پوست بدن خود را یا شدیدا میخارانند یا میکنند . البته خارش شدید همیشه علامت سنوم وسواس نیست . بیماری های انگلی پوستی مانند گال و جانوری یا بیماری پوستی پسوریازیس نیز خارش ایجاد میکنند . این بیماری های پوستی مراجعه به پزشکان متخصص مان میشوند . یکی دیگر از علائم نظافت افراطی است که به وسواس نظافت شهرت دارد . برخی زیاد نظافت میکنند ولی به محض اینکه تمیزی را مشاهده کردند دست از نظافت برمیدارند پس وسواس ندارند  . وسواس نظافت فرد بیمار را ساعتها گیر میکند ولی بیمار ز هم احساس میکند نیاز به نظافت دارد .

 

مان وسواس فکری و عملی به سه روش دارو مانی  ،  رفر مانی و طب سنتی ممکن میشود . ما روش سوم را پیشنهاد نمیکنیم . این بیماری ریشه شناختی دارد نیاز به روانکاوی و روانشناسی دارد منشا بیماری مشخص شود . همزمان بیمار اگر نیاز به دارو دارد ید توسط روانپزشک معالجه شود . مان وسواس فکری و عملی فقط به مان بیمار نمی انجامد . بلکه اعضای خانواده نیز ید روانکاوی شوند . چه بسا این بیماری اثر سو؛ رفر دیگران پدید آمده است . پس برخی افراد خانواده نیز ید معالجه شوند و یا لااقل بیمار رفر ستی داشته شند . حتی اگر افراد خانواده بیمار نشند ید برای بهبود بیمار آموزش ببینند .

مان وسواس فکری و عملی صورتی ممکن است مفید شد که پس از مشاوره و روانشناسی  و مداوای پزشک ، بیمار بخواهد برای تغذیه ست و یا داروهای سنتی آرامشبخش از طب سنتی کمک بگیرد . البته امروزه پزشکانی هستند که علاوه بر تحصیلات آکادمیک رشته های طب سنتی نیز دانشگاه یا دانشکده ها ادامه تحصیل میدهند . آنها خواص داروهای گیاهی از نظر علمی نیز آشنا میشوند که طب تلفیقی نامیده میشود و بسیار مفید و موثر میشد . اما ز هم خاطرنشان میکنم اولین گام روانکاوی بیمار توسط روانشناسان و مشاوران میشد . بیماری ریشه یابی نشود مان سطحی و موقت خواهد بود .


بیشتر بخوانید: تمرین مان وسواس فکری


 

عوارض وسواس فکری و عملی

عوارض وسواس فکری و عملی علاوه براینکه دامنگیر خود بیمار است برای افراد خانواده وحتی اقوام نیز مزاحمت ایجاد میکند . عوارض وسواس فکری و عملی را نوع تکانه ها بررسی میکنیم . عوارض وسواس فکری همین بس که بیمار به جای افکار مثبت مانند افکار اقتصادی ، اجتماعی و افکار سازنده ذهنش مدام گیر افکار وسواسی و مزاحم است . او از همسالان و هم دوره های خود عقب میماند . وسواس عملی عث اتلاف وقت شدید میشود . ایجاد مزاحمت برای خانواده ، همسایه و اقوام را پی دارد . اقوام از رفت و آمد او ا دارند و نمیخواهند عث رنجش خاطر او شوند . خانواده ید قوانین وسواسی او را بدون اینکه به آن اعتقاد داشته شند رعایت کنند . چه بسا این رفر های وسواسی آنها نیز ثیر گذاشته و آنها نیز نهادینه شود .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست؟


نشانه های اختلال وسواس فکری و عملی

نشانه های اختلال وسواس فکری و عملی انزوا و کناره گیری بیمار از اقوام است . کمتر فامیل معاشرت میکند . به همه بدبین است . او کمال گرا است . کمال گرایی او مربوط به وسواس بودن میشد . تمیز کردنش ید بی عیب و نقص شد . خود را کامل و دیگران را متناسب نوع وسواسش نامرتب و کثیف میداند . از دیگر نشانه های اختلال وسواس فکری و عملی بدبینی بیمار نسبت به اطرافیان است . او چون کسی را قبول ندارد . مدام برای کنترل و چک کردن مزاحم بقیه شده و صدای اعتراض آنها را بلند میکند . که همین نیز عث ایجاد تکانه های شدیدتر میشود . او نه لحظه ای آرامش دارد و نه میگذارد دیگران آرامش داشته شند .


بیشتر بخوانید: 


 

سوالات متداول

تفاوت عادت وسواس چیست ؟

عادت تعصب همراه نیست ولی وسواس افراط و تعصب همراه است . مثلا وسواس شستشو .  کسی که عادت دارد همیشه نظیف و مرتب شد وقتی همه جا تمیز است خیال راحت استراحت میکند اما شخص وسواس حتی زمانی که خانه تمیز شد ز هم احساس میکند ید نظافت کند و افکارش آرامش را از او سلب میکنند.

چند نوع وسواس فکری وجود دارد ؟

وسواس فکری شامل افکار مزاحمی چون آلوده بودن محیط به میکروبها و نجاسات میشد . افکاری که فرد فکر میکند ممکن است دچار بحران اقتصادی خواهد شد . اثرفرتوتی ، جنگ و قحطی های اجتماعی . به وفاداری همسر شک میکنند . به صداقت افراد خانواده و دوسن . به ست بودن قیمت خریدهایش و مدام آنها را چک میکند . به کسر پول پالتهای مختلف همچون عابر کارت ، پول داخل کیف و غیره . برنامه ریز ها و زرسها نیز مدام حال چک کردن یا برنامه ریزی برای وقت یا کارهایشان هستند البته به صورت افراطی.

عوارض وسواس فکری زندگی چیست ؟

عوارضی همچون اتلاف وقت برای شستشو ، چک کردن ، شک کردن و برهم زدن آرامش همسر ، دوست یا اقوام . انزوا و عدم معاشرت.


بیشتر بخوانید: 


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What Is Obsessive-Compulsive Disorder?

 

وسواس فکری و عملی چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ساعت 3:47
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 26 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» مشاوره تلفنی وسواس (جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ | ۲۲:۵۱)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۹:۴۳)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۰)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۶)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۱)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۸)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۶:۱۰)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۷)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۴)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۱)
» مهمترین عوامل طلاق چیست؟ (چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۴)
» چگونه از اعتیاد به فیلم پورن رها بشیم؟ (شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۳)
» حل اختلافات زناشویی چگونه ممکن است؟ (جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۵)
» چگونه نشانه های زندگی ناموفق بشناسیم ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۰)
» معیارهای ازدواج از دیدگاه اسلام چیست ؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۹)
» بهترین شیوه انتقاد از همسر چیست؟ (پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۷)
» وقتی مجردی بهتر است یا متاهلی؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۸)
» تشکر از همسر- چگونه از همسرم تشکر کنم؟ (سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۱)
» عذر خواهی از همسر- چگونه از همسرم عذرخواهی کنم؟ (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۶:۴۵)
» ۱۰ راهکار برای مدیریت روابط عاطفی (دوشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 51
» بازديد ديرور : 93
» بازديد ماه گذشته : 144
» بازديد سال گذشته : 11238
» كل بازديد : 11238

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 379
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.234.245.121
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
× بستن تبلیغات