مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۰٫۰
۰۰

ازدواج اینترنتی موفق دنیای آشفته ی این روزها یکی از بزرگ ترین چالش های جوانان شده است . گذشته ازدواج ها دخالت مستقیم خانواده ها صورت می گرفت و دختر و پسر کم ترین نقش را انتخاب همسر خود داشتند ، رفته رفته این ازدواج های سنتی شکلی جدید به خود گرفت و محل هایی مثل دانشگاه و سرکار موجب ایجاد آشنایی بین دختر و پسر شد و این نیز موجب دخالت کمتر والدین و الویت قرار گرفتن سلیقه و انتخاب فرزندان شد .

ازدواج اینترنتی موفق

گسترش فضای مجازی زندگی فردی افراد و وابستگی زیاد به زندگی مجازی موجب شده این روزها شاهد عرصه جدیدی از ازدواج شیم که آن را ازدواج اینترنتی می نامند .اما نکته این است که ازدواج اینترنتی موفق نیز داریم یا خیر؟ بیشتر نگاه های به ازدواج های اینترنتی منفی است و حتی از نظر روانشناسی صد لایی از این نوع ازدواج ها به طلاق ختم می شوند . اما گفتنی است برای داشتن یک ازدواج اینترنتی موفق اگر از یک مشاوره ازدواج که از شرایط ازدواج اینترنتی موفق آگاه است کمک بگیرید و عجولانه تصمیم گیری نکنید از دنیای مجازین خارج شوید و دنیای واقعی هم یکدیگر را بشناسید می توانید یک ازدواج موفق داشته شید .

شرایط ازدواج اینترنتی موفق

شرایط ازدواج اینترنتی موفق سوالی است که برای همه ی دلختگان مجازی پیش می آید . مهم ترین نکته ازدواج اینترنتی میزان شناخت از فرد دنیای واقعی است . فضای مجازی همه سعی دارند بهترین خود را به معرض نمایش بگذارند و چه بسیار انسان هایی که چیزی از خود برای این نمایشگاه ندارند پس عاجزانه شروع به نمایش گذاشتن آرزوهایشان می کنند و آنق این رویاها را ور می کنند که صفحات مجازی شان را محل واقعی زندگیشان می دانند.

پس فردی که دنیای رویایی آن ها قدم کذاشته و به غلط آن را ور کرده است به هیچ عنوان نمی تواند خود واقعی این شخص ازدواج کند و این بزرگ ترین خطر یک ازدواج اینترنتی است . پس یکی از مهم ترین شرایط ازدواج اینترنتی موفق شناخت واقعیت زندگی فرد است نه آنچه که از خود گفته است . همچنین از دیگر شرایط ازدواج اینترنتی موفق این است که اعتماد بین افراد شکل گرفته شد زیرا این نوع از ازدواج ها بی اعتمادی و شک های متعدد یکی از عواملی است که زندگی مشترک موجب اختلاف و نهایت طلاق می شود .

 

ازدواج اینترنتی موفق برای جوانان

ازدواج اینترنتی موفق برای جوانان امروزه امری بسیار مهم است زیرا توجه به شرایط و روند زندگی های ماشینی و تعدد صفحات مجازی و وابستگی شدید جوانان به اینترنت رفته رفته ازدواج اینترنتی بیش از پیش افزایش می یابد نتیجه بهتر است از همین حالا به دنل فرهنگ سازی و آموزش ازدواج موفق اینترنتی شیم جامعه نیز دچار آسیب کمتری شود . ازدواج اینترنتی موفق برای جوانان زمانی صورت می گیرد که معیارهای ازدواج هردو طرف دنیای واقعی نیز به هم بخورد .


بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب


معیارهای ازدواج اینترنتی موفق

معیارهای ازدواج اینترنتی موفق ید منطقی و آگاهی شد . همانطور که می دانید فضای مجازی امکان وغ و ساختن شخصیت های خیالی بسیار ساده است از این رو همین امر موجب به وجود آمدن بی اعتمادی بین افراد می شود نتیجه زمانی که ازدواج نیز صورت گرفته شد کوچک ترین اتفاقی زن و مرد به هم شک می کنند زیرا از قبل ذهن آن ها پر شده از بی اعتمادی های گذشته فضای مجازی حال ممکن است این بی اعتمادی آن موقعیت بی مورد شد اما به دلیل وجود عینک بدبینی از تجربه های تلخ فضای آلوده اینترنت زندگی مشترک نیز دچار مشکل می شوند . اما فرهنگ سازی استفاده ست از دنیای مجازی و کنترل رفرهای فردی و اجتماعی می توانیم به نقطه ای برسیم نگاه های منفی نسبت به ازدواج های مجازی برداشته شوند .

همچنین برای بدست آوردن یک ازدواج موفق  فضای مجازی ید بسیار آگاهانه عمل کنید . ملاک ها و معیارهاین را نظر بگیرید و فرد مورد نظرن را معیارهاین بسنجید و سعی کنید تحقیقات ستی از شخصیت واقعی او را داشته شید و ملاک هاین را شخصیت واقعیش بسنجید .

 

مشاوره ازدواج اینترنتی موفق

مشاوره ازدواج اینترنتی موفق به طور حتم کمک شایانی انتخاب شما می کند . مشاوره قبل از ازدواج  طرح سوالاتی از افراد به شخصیت ونی آنها پی می برد نتیجه راحت تر او را مورد بررسی قرار می دهد و این انتخاب مهم شما را یاری می دهد بهترین نتیجه را یافت کنید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج اینترنتی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Marriage Counseling | Private, Affordable, Effective 

 

ازدواج اینترنتی موفق

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت 8:12
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 16 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

انتخاب همسر مناسب جز مهم ترین انتخاب های زندگی است که می تواند کل مسیر زندگی هر فرد را تغییر دهد . انتخاب مناسب همسر  زندگی می توانید به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید و آرامش را بیش از هر زمان دیگر احساس کنید و اما برعکس انتخاب غلط کسی که قرار است عمری همراه شما شد آرامش را از خود صلب می کنید و مدام ید به دنل فرار از شرایطی شید که خودن آن را خلق کرده اید .

انتخاب همسر مناسب ابتدا نیازمند این است که خود شما از لحاظ اجتماعی و اقتصادی جایگاه مناسبی شید بتوانید یک انسان شایسته را برای زندگی مشترک متقاعد کنید . پس این انتخاب ید لزوما دو طرفه صورت بگیرد . به قولی ضرب المثل کبوتر کبوتر… نیز این جا صدق می کند هرچند استثنا همیشه وجود دارد .

انتخاب همسر مناسب

امروزه ملاک انتخاب همسر مناسب بیشتر مادیات است و الویت جوانان برای ازدواج تغییر یافته و این شاید جز غلط هایی است که جامعه امروز رواج پیدا کرده و بسیاری از موارد بعد از چند ماه یا چند سال به طلاق ختم می شود . جالب است بدانید مواردی که هنگام ازدواج جز الویت ها نمی دانند و از آن غافل می شوند همان مواردی هستند که آینده ابتدا موجت دعوا را فراهم می کنند و چشم به هم زدنی قرار دادگاه و طلاق را می گذارند و اینگونه به خود می آیند یک تجربه تلخ از شکست را چشیده اند . حالی که پیش از ازدواج مشورتی ساده از مشاوره قبل از ازدواج می توان از تمام این اتفاقات و طبعاتش جلوگیری کرد .

معیار های انتخاب همسر مناسب

معیار های انتخاب همسر مناسب برای هر فرد دیگری متفاوت است . اگرچه ممکن است برخی معیارهای ازدواج  همه افراد مشترک شد اما اگر دقت و آگاهی کامل معیار های ازدواج هر فرد را بسنجیم می یابیم که شرایط زندگی و اخلاق های متفاوت سبب ایجاد خواسته های متفاوت هرکس از همسر آینده اش شده است که شاید نگاه اول به چشم نیاید .

معیار های انتخاب مناسب همسر اگر به ستی مشخص شوند موجت یک ازدواج موفق را فراهم می کند . اگر به دنل پیدا کردن  بهترین معیار ها سایت ها و کب ها می گردید ید بگویم این کار تنها می توانید راه های مشخص کردن ملاک هاین را پیدا کیند زیرا هیچکس نمی تواند برای شما تعیین کند که همسری این ویژگی ها برای شما مناسب است بلکه به شما کمک می کند ابتدا خودن را بهتر بشناسید سپس معیار های انتخاب مناسب همسر برای شما مشخص می شود و این شما هستید که نسبت به این معیار ها برای انتخابن مرزی مشخص می کنید پس قبل از هر کاری نگاهی به خودن بی اندازید .اگر فکر می کنید این راه احتیاج به یک راهنما دارید و شاید خودشناسی ستی از خودن ندارید بهتر است از یک مشاوره ازدواج کمک بگیرید .

 

ملاک های انتخاب همسر مناسب

ملاک های انتخاب همسر مناسب به تیج شکل می گیرد واقع آنچه که امروز به عنوان ملاک برای انتخاب همسر نظر دارید بر گرفته از تجربه ها و نگاهی است که شما طول زندگین به امروز یافت کرده اید و توجه به آنچه زندگی اطرافیانن دیده و شنیده اید تصمیم گرفته اید برای زندگی خودن چارچوبی قرار دهید به مشکلی که روزی اطرافیانن آن دست و پنجه نرم کرده اند برخورد نکنید . اما ممکن است این نگاه شما به زندگی گاهی به غلط شکل گرفته شد پس بهتر است این چارچوب گذاری ها حتما یکمشاوره خانواده آگاه مشورت کنید شرایط ست تری ملاک های انتخاب همسر مناسب مشخص کنید .

انتخاب همسر مناسب برای پسران

انتخاب همسر مناسب برای پسران گذشته بیشتر به عهده ما یا خواهر بود اما امروزه تغییر شرایط جامعه پسران ترجیح می دهند همسر آینده شان را خود انتخاب کنند . این حالت قبل از ازدواج شناخت بیشتری نسبت به هسرشان پیدا می کنند و بهتر می توانند او را معیارهایشان بسنجند انتخاب آگاهانه تری داشته شند .

 

معیارهای انتخاب همسر مناسب برای پسران

معیارهای انتخاب همسر مناسب برای پسران نید تنها رابطه مادیات و یا زییی های ظاهری شد . ازدواج هایی که صرفا به دلیل ثروت صورت می گیرد نمی تواند ازدواج موفقی شد چرا که پول به تنهایی نمی تواند ضامن خوشبختی شد و تنها می تواند برای شما زندایی بسازد نمای قصری از طلا که هیچ سودی برای شما ندارد . پس برای داشتن یک زندگی همراه آرامش و نشاط به دنل کسی شید که نوید خوشبخین را برای همیشه بدهد نه فقط برای روزهایی که همه چیز مهیای آرامش است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :۱۰ Tips for Choosing the Right Partner 

 

انتخاب همسر مناسب

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت 7:49
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

سایت روانشناسی از جمله دسوردهای مفید و قابل توجه فضای مجازی میشد که خدمات زیاد تر و البته سهل تری را برای افراد نیازمند به این زمینه  را فراهم میکند . مشاوره روانشناسی میتواند خدمات زیادی را تنوع بسیار به افراد جامعه ارائه کند . از جمله فعالیت های مشاوره روانشناسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد .

 • سایت روانشناسی حوزه ازدواج میتواند بسیار کمک کننده و همراه زوجین شد .
 • سایت روانشناسی زمینه های مختلفی بعد از تشکیل خانواده هم آموزه های زیادی را برای افراد مختلف فرهنگ های مختلف خواهد داشت .
 • سایت روانشناسی حوزه های موفقیت مثل موفقیت تحصیلی یا ترقی و موفقیت نیز کمک های زیادی به افراد میکند . مشاوره تحصیلی و یا شغلی فرد را از یک نقطه مشخص مثلا ( الف ) نقطقه مشخص دیگری مثلا نقطه ( ب ) همراهی میکند .

  بیشتر بخوانید: مشاوره خیانت


سایت روانشناسی خانواده

سایت روانشناسی خانواده زمینه هایی که مربوط به خانواده مبشود فعالیت میکند . برای مثال سایت روانشناسی خانواده جوانانی که هم قصد ازدواج دارند را به نحوی آموزش و مشاوره میدهد که همه اتفاقات به خوبی پیش برود . بعد از ازدواج   شکل گیری خانواده ای نو پا هر دو فردی که هم ازدواج کرده اند میتوانند اشتهات زیادی را رقم بزنند . این اشتهات  ناشی از عدم تجربه افراد مدیریت یک خانواده است که کاملا هم طبیعی است .مشاوره خانواده میتواند اشتهات افراد را ابتدای راه زندگی و مسئولیت همسری اصالاح کند مسائل به وجود آمده هر چه سریعتر برطرف شود . روانشناسی خانواده همچنین علاوه بر حل مشکلات زناشویی میتواند اتفاقات و اقدامات زیادی را برای پیشگیری از وقوع تنشها زندگی مشترک پیشنهاد دهد .

بهترین سایت روانشناسی ازدواج آویژه

بهترین سایت روانشناسی ازدواج آویژه میتواند لغب بگیرد زیرا که سایت روانشناسی برای بهترین بودن ید یک سری فاکتور ها را دارا شد .  بهترین سایت مشاوره ازدواج آویژه است زیرا مرکز آویژه انتخاب مشاوران عالی و کیفیت تمام زمینه های روانشناسی سعی میکند که نیاز تمام مراجعه کنندگان را برطرف کند . برای مثال از جمله فعالیت های سایت آویژه میشود به حل اختلافات زناشویی مخصوصا دوران ابتدایی زندگی ، فرزند پروری ، خیانت و… اشاره کرد . البته دلیل این که میشود ادعا کرد که بهترین سایت روانشناسی ازدواج آویژه است میتواند این شد که مرکز آویژه و مشاوران آن برطرف شدن مشکلات افراد زمینه های مربوط ، کاملا به پیگیری میپردازند و بعد از پتیان جلسه مشاوره همراه مراجعان خواهد ماند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


 

بهترین سایت روانشناسی خانواده

بهترین سایت روانشناسی خانواده به راستی ید چه ویژگی‌هایی داشته شد ؟ شاید برای خیلی از افرادی که مسئول مدیریت خانواده خود هستند و میخواهند روند میخواهند روند رشد خانواده خود از نظرات و راهنمایی های مشاوران برخوردار شوند این سوال مطرح شد .  بهترین سایت مشاوره خانواده ید ویژگی‌های زیر را دارا شد .

 • این موضوع از روانشناسی ( psychology)  زیر مجموعه‌های زیادی دارد . بنابراین وجود مشاوران زمینه های مختلف لازم است
 • مشاوران سایت چون به صورت حضوری مراجعان را نمی بینند ید حوزه ارتط سازی بسیار قوی شند .
 • پیگیری پایان و تمام شدن مشاوره ید زمانی که مراجع احساس نیاز میکند ادامه یابد .
 • مدیریت یک سایت روانشناسی خوب ید دائما کیفت مشاوره ها را بسنجد
 • اصل راز داری حتما ید مورد توجه برای موفقیت و جه یک بودن یک سایت قرار بگیرد . مراجعان ید به راحتی بتوانند به رازداری مشاوران اعتماد کنند بتوانند جریان مشاوره احساس امنیت کنند .
 • دسترس بودن مشاوران نیز از امتیازات و ویژگیهای مهم یک سایت خوب و حرفه‌ای است .

  بیشتر بخوانید: بهترین مرکز مشاوره کودک


سایت روانشناسی کودک

سایت روانشناسی کودک  نیز میتواند کمک شایان و بسیار زیادی به خانواده های صاحب کودک بکند . کودکان زمان حاضر بسیار ذهن های پیچیده تر و گستره دیده بسیار زتری نسبت به نسل های گذشته دارند . به دلیل همین پیچیده بودن نیازهای جدیدتری نسبت به گذشتگان برای کودکان به وجود می‌آید . این امر طبیعی است که پ و ماها نسبت به نیازهای کودکان خود گاها دچار ناتوانی شند . همین حین سایت روانشناسی کودک میتواند کمک های شگرفی برای خانواده های کودکان نیازمند به کمک شد . کودکان نیز مانند سایر افراد سایر دوره های رشدی دائما بیاید بحرانها و  لحظات سخت مخصوص به دوره سنی خودشان دست و پنجه نرم میکنند .

اگر گذار از این دوره ها یک مشاوره کودک زبده کنار والدین کودک شد میتواند دوره های مختلف رشدی و تربیت کودک را زیر نظر بگیرد . این زیر نظر گرفتن میتواند منجر به برنامه ریزی دقیق برای رشد ابعاد مختلف کودک بشود .

 

روانشناسی خیانت

مشاوره خیانت   ( betrayed psychology) نیز از جمله شاخه های روانشناسی است که جوامع مختلف مراجعان زیادی را پذیرا میشد . گاهی زندگی زوجین اتفاقات و شرایطی پیش می‌آید که ممکن است سردی یا دوری عاطفی رابطه زناشویی را تجربه میکنند . این شرایط ممکن است ناگهان یکی از زوجین یا دونفر آنها خواسته یا ناخواسته وارد یک رابطه فرازناشویی شوند .

شاید نظر اول افراد فکر کنند که این اتفاقات برای دیگران است و تمام افرادی که گیر خیانت میشوند از لحاظ اخلاقی مشکل دارند . صورتی که اصلا این گونه نیست . گزارش هایی که از مراجعان میرسد گاهی افرادی خیانت میکنند که حتی خود فرد خیانت دیده نیز قا به ور کردن این موضوع نیست . وجود یک مشاور حرفه ای مبتواند مرحله اول به پیشگیری از این موارد منجر شود و وحله دوم میتواند به زوجینی که گیر این آسیب هستند بهترین راهکارها و پیشنهادات را ارائه کند .

مشاوره مورد رابطه عاطفی

این روزها اگر بشنویم دختر یا پسری اطراف ما وارد یا گیر یک رابطه عاطفی جنس مخالف است آن را امری عادی و روزمره تلقی کنیم . این اتفاق که زمانه حال حاضر واقع برای همه آدم ها هر دیدگاه و اعتقادی به احتمال زیاد روی میدهد ، مانند یک شمشیر دو لبه میشد که میتواند فرد را از حال و انرژی خوب سرشار کند و هم میتواند افسردگی  ( depression) و سرخوردگی را برای فرد به همراه بیاورد .

بهترین کار این است که افراد قرار گرفتن این موقعیت های احساسی که ممکن است متر بتوانند از قت منطق خود استفاده کنند همه چیز را یک مشاور مجرب میان بگذارند اینکه حفظ تعادل بین احساس و منطق موفق تر عمل کنند . شاید دونفر برای اولین ر وارد چنین رابطه ای شده شند ولی یک مشاور سال‌های زیادی از عمر خود را صرف کسب تحصیل و تجربه این رابطه کرده . بنابراین بر یک رابطه عاطفی اشراف کامل دارد .

سایت مشاوره زناشویی

البته که هیچ زوجی بدون مسئله و مشکل نمیتوانند زندگی زناشویی خود را اداره کنند . بعضی از زوجین که هوشیار تر و آگاه تر هستند به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مراجعه میکنند مدیریت زندگی خود از راهنمایی های یک مشاور استفاده کنند . اما بعضی از فرهنگ ها یا محیط های جغرافیایی امکان مراجعه حضوری زوجین به مشاوره خانواده ( family counseling ) وجود ندارد . این شرایط یک سایت مشاوره خانواده میتواند کاملا برای خانواده ها مشکل گشا شد و آنها را یاری کند . مشاوره زناشویی که از طریق سایت روانشناسی به افراد و زن و شوهرها ارائه میشود ، اگر اصولی و ست شد و توسط یک مشاور زبده انجام شود به معنای واقعی میتواند گاهی آنها را از فروپاشی خانواده نجات دهد .


بیشتر بخوانید: مرکز


 

مشاوره مورد بحران میانسالی

تمام افراد اعم از مرد و زن وقتی به مرحله میانسالی میرسند دچار افکار منفی یا استرس میشوند . این استرس میتواند ناشی از ترس از آینده یا احساس عدم نتیجه گیری شد . چون فرد جوانی و واقع فرصت طلایی را پشت سر گذاشته است و  دوران کهنسالی را همه ابهامات و ترس هایش پیش رو دارند . یک مشاور  (counselor) این برهه نیز میتواند کمک بسیار زیادی به افراد میانسال بکند . برای مثال میتواند برنامه ای را متناسب شرایط شخصیتی و البته شرایط سنی فرد تدوین کند و فرد را از ناامیدی ناشی از ابهام آینده رهایی ببخشد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  What Is Family Therapy? + 6 Techniques & Interventions

 

بهترین سایت روانشناسی خانواده

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت 7:37
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 28 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

استخاره برای ازدواج زمانی صورت می گیرد که فرد انتخاب دچار دودلی و مشکل شد ؛ استخاره موضوع جدیدی نیست اما بعد از مشورت و تحقیق می توان از استخاره برای طلب خیر گرفتن استفاده کرد . زندگی موقعیت های حساس زیادی وجود دارد که از جمله میتوان به ازدواج اشاره کرد که از زمانهای قدیم ازاستخاره برای ازدواج استفاده می کردند . امام صادق (ع) فرمودند ، که خداوند قران می فرمایند : «از بدبختی بنده من آن است که کاری از کارهایش را بدون استخاره انجام دهد » ؛ اما تنها تکیه بر استخاره نمی توان تصمیم ستی برای ازدواج گرفت پس مناسب تر است که از مشاوره افرادی که صلاحیت لازم این زمینه را دارند  و همچنین از تجربیات بزرگترها استفاده کرد و بعد از آن اگر همچنان دچار تردید و شک  بودند می توانند از استخاره برای ازدواج کمک بگیرند.


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


دلیل استخاره برای ازدواج

دلیل استخاره برای ازدواج میتواند بدست آوردن اطمینان قلبی از انتخاب و ازدواج شد اما نید استخاره را معیار اصلی تصمیم گیری نظر گرفت وید از عقل خودمان کمک بگیریم و همه جوانب انتخابمان را بسنجیم و هیچ مطلبی از دیدمان پنهان نماند و رعایت همه این اصول اگر ز دچار شک و تردید بودیم می توانیم از استخاره کمک بگیریم اصل استخاره به نوعی مشورت  خدا می شد و هیچ اجری برای آن وجود ندارد . دلیل استخاره برای ازدواج واقع از بین بردن شک و تردید است اما نید از استخاره استفاده ابزاری کرد چون دیده شده گاهی خانواده ها به هر دلیلی تمایلی برای وصلت ندارند و دلیل جواب منفی را بد بودن استخاره بیان می کنند و این به لحاظ اخلاقی پسندیده نمی شد و واقع نوعی توسل به کذب می شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


ستی استخاره برای ازدواج

ستی استخاره برای ازدواج از این جهت که فرد مومن برای انجام کارها و تصمیمات مهم زندگی مثل ازدواج امور خود را به خدا واگذار کند کار پسندیده ای است و یا اینکه برای دانستن این مطلب که آیا کاری که قصد انجام آن را دارد  به صلاح و خیر او هست یا نه می تواند از استخاره کمک بگیرد اما همه اینها بعد از مراجعه به مشاوره ازدواج و مطالعه و تحقیق کامل و مشورت پ و ما و بزرگترها می شد .

دیدگاه های مختلفی برای توجه به استخاره وجود دارد بعضی کلاً به استخاره اعتقادی ندارند و از استخاره برای ازدواج کمک نمی گیرند و بر عکس این گروه افرادی هستند که فقط به استخاره اتکا می کنند که اصلا این مورد یید نیست اما گروهی هستند که بعد از بررسی و تحقیق کامل نهایت برای طلب خیر گرفتن از استخاره برای ازدواج کمک می گیرند که این راه ستی استخاره برای ازدواج را یید می کند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


 

نظر کارشناسان استخاره برای ازدواج

نظر کارشناسان استخاره برای ازدواج این است که استخاره امر الزامی نیست و شرعا لازم نیست به آن عمل کنیم ؛ اما از آنجا که استخاره به معنای مشورت خداست و مخصوصا زمانیکه ازاستخاره برای ازدواج کمک می گیریم بهتر است به آن عمل کنیم که حتما خیر و صلاح ما آن است . البته استخاره ید زمان ست و توسط فرد مجربی صورت بگیرد ، زمان ست یعنی دیده شده بعضی افراد همان ابتدای خواستگاری استخاره برای ازدواج می گیرند و این از نظر کارشناسان ست نمی شد ، بهتر است بعد از طی مراحل آشنایی و کمک گرفتن اگر به هر دلیلی دچار شک وتردید بودند میتوانند استخاره بگیرند و خیال راحت تصمیم گیری کنند .

رجوع به استخاره برای ازدواج

رجوع به استخاره برای ازدواج فقط برای بر طرف شدن سرگردانی است و شرط اصلی ازدواج هم کفو بودن دو خانواده به لحاظ مذهبی و اخلاقی و مالی میشد . خداوند قران کریم می فرمایند ( و شاورهم فی الامر فاذا عزمت فتوکل علی الله ) مشورت کنید و سپس توکل به خدا تصمیم بگیرید . البته استخاره قران فال گرفتن وتفال زدن بر حافظ متفاوت است و همه کتب مذهبی این کار نهی شده است ، انسان ید از نیروی عقل و خرد خود  استفاده کند و همچنین حدودی مسائل شرعی و دینی آشنا شد دچار لغزش نشود و اگر این زمینه آشنایی نداشت می تواند از نظر کارشناسان استخاره برای ازدواج یا هر مسئله مهمی میتواند بهره ببرد ؛ بهر حال همه امور احتیاج به استخاره نیست و استخاره یک حکم نیست و فقط برای اطمینان به استخاره رجوع می شود.


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


مشاوره قبل از ازدواج

استخاره هیچ گاه نمی تواند جای مشورت و اندیشیدن را بگیرد بنابراین مسئله مهمی مثل ازدواج می توان از مشاوره قبل از ازدواج استفاده کرد . مشاوره قبل از ازدواج می توان از سلامت روانی و عاطفی فرد اطلاعات کاملی بدست آورد همچنین می توان از طریق پرسش ها و پاسخهایی که یافت می کنیم به ویژگی های اخلاقی فردی که برای ازدواج نظر گرفته ایم پی ببریم . سوالات مشاور زمان آشنایی قبل از ازدواج به صورتی هست که دو طرف می توانند ک بهتری از هم پیدا کنند بتوانند احساسات خود را راحت تر بیان کنند و نتیجه به تصمیم گیری بهتری برسند و نهایت اگر همچنان دچار شک و دو دلی بودند از استخاره برای ازدواج استفاده کنند و توکل به خدا زندگی شاد و خوبی را آغاز کنند .

 

نیاز به پیشرفت

زن و مرد قبل از استخاره برای ازدواج ید به بررسی نیازهای اساسی و ملاک های اولیه زندگی خود بپردازند و مرحله بعدی به مسائلی که به لحاظ اهمیت مرتبه دوم قرار دارند ، مسائلی مثل نیاز به پیشرفت ، عرف جامعه ما اگرچه این ملاک ها مطرح نمی شوند اما نهایت به نظر مشاوران از فاکتورهای مهم زندگی زناشویی محسوب می شود ؛ مثلا مشاوران هدفی را انتخاب می کنند و بررسی می کنند که سرعت رسیدن زن و مرد به این هدف چق است ، آیا سرعتشان یکیست ؟ و اگر این سرعت و پیشرفت یکی نشد توصیه میکنند بیشتر مورد این موضوع صحبت کنند آینده مشکلی برای زندگی مشترکشان پیش نیاید و زندگی کمترین اختلاف فکری و عملی آغاز کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره برای ازدواج


نیازهای عاطفی

اینکه  فقط از رجوع به  استخاره برای ازدواج استفاده کنیم به هیچ وجه توجیه مناسبی برای بررسی های شخصیتی زن و مرد نیست نیازهای عاطفی و ویژگی های خاص ارتطی متفاوت زن و مرد دیدگاه های مختلفی را هم بوجود می آورد که عدم توجه به آن می تواند نیج زیان ری هم بوجود آورد .نگاه زن ومرد به مسائل زناشویی کاملا متفاوت است و اگر این تفاوت دیدگاه توسط زن ومرد و مشاوره ازدواج حل نشود ازدواج موفقی صورت نخواهد پذیرفت ؛ بعضی از نیازهای عاطفی مردان مثل داشتن یک شریک جنسی خوب ، یک همدم اهل تفریح ، یک منزل دنج و آرام و یک همسر حمایت کننده وفادار از نیازهای اصلی مردان است و از نیازهای عاطفی زنان میتوان به عطوفت و مهر ورزی ، همسری که خانواده الویت اول زندگی وی شد ، یک مرد اعتماد بنفس ،حمایت مالی و صداقت و صراحت اشاره کرد .

پذیرش یکدیگر ازدواج

اینکه زوجین یکدیگر را همان گونه که هستند بپذیرند از مسائل مهم بررسی های قبل از ازدواج هست مثلا همین مسئله استخاره برای ازدواج از مطالب اعتقادی هر کدام از زوجین هست که میتواند مورد قبول یا رد قرار گیرد اینکه اصلا ستی استخاره برای ازدواج را قبول دارند یا خیر ؛ توجه به همین مسائل جزئی و پیش پا افده می تواند داشتن یک ازدواج موفق ثیر زیادی داشته شد و اینکه زوجین یکدیگر را همانگونه که هستند بپدیرند و این تصور که می توانند طرف مقابل را تغییر دهند وارد یک زندگی نشوند یا خیال اینکه تفاوتهای مهم به مرور زمان حل میشود  از بررسی جدی اختلافات بین خود کوهی کنند، از اشتهات بزرگ قبل از ازدواج است و اینجاست که قبل از توجه به نظر کارشناسان استخاره برای ازداوج ابتدا خود توجه کامل و کافی را به این موضوع داشته شند .

 

نکات مهم پیش از ازدواج

این مطالب به دلیل استخاره برای ازدواج اشاره شد و متوجه شدیم تنها  طلب خیر گرفتن دلیل استخاره برای ازدواج است , ازدواج امر مهم و از تصمیمات ثیر گذار زندگی ما می شد پس انتخاب همسر ید همه امور نظر گرفته شود هم رجوع به استخاره برای ازدواج  هم کمک گرفتن از مشاوره خانواده و هم تحقیق و مشورت بزرگترها می تواند موفق بودن یک ازدواج نقش اساسی ایفا کند ستی استخاره برای ازدواج از این جهت یید شد که می تواند از بین بردن شک و تردید به ما کمک کند .

همچنین نظر گرفتن شهت های شخصیتی و عاطفی توجه به اعتقادات دوطرف و پذیرش بی قید و شرط زوجین همانگونه که هستند از هر مطلبی اهمیت تر است و بهتر است قبلا از توجه به ستی استخاره برای ازدواج یا ناستی آن به ویژگی های شخصیتی طرف مقابل توجه شود ؛ این وجود اگر به هر عنوان ز دچار شک و تردید بودیم این شک میتواند دلیل استخاره برای ازدواج شد و همچنین اینکه بدون بررسی جواب منفی ندهیم یا اگر بهر دلیلی جواب ما منفی بود جواب منفی را به دلیل استخاره برای ازداوج و بد بودن جواب استخاره ندانیم ؛بهر حال لازمه داشتن ازدواج موفق بررسی کامل خصوصیات اخلاقی  مذهبی و خانوادگی زوجین است و کمک گرفتن خانواده و همینطور نهایت میتوان از استخاره ازدواج کمک گرفت .

جلسه مشاوره قبل از ازدواج چه می گذرد ؟

نظر کارشناسان استخاره برای ازدواج هم این است که قبل از اقدام به استخاره همه ی جوانب فردی که برای ازدواج نظر گرفته اید سنجیده شود و یکی از ابزار این سنجش مراجعه به مشاورینی است که بصورت تخصصی این زمینه فعالیت دارند ؛ معمولا مراجعه اول تست های شخصیت شناسی و نمودار خانوادگی رسم می شود اطلاعات مفید و مختصری بدست بیاید از مجموعه جواب این تست ها می توان به میزان شناخت و ستی و ناستی مقدار شناختی که بدست آمده پی برد همچنین مشاور میتواند به اصلاح و هدایت این دانسته ها کمک کند . این جلسات معمولا از دو جلسه شروع شده و ده جلسه هم می تواند ادامه داشته شد همچنین محتوا و طول مدت جلسه هم می تواند نظر زوجین و مشاور تنظیم گردد .

مشاوره قبل از ازدواج چه سوالاتی را مطرح کنیم ؟

از آنجا که ازدواج فقط به معنای زیر یک سقف رفتن نیست و تنها رجوع به استخاره برای ازدواج نمی توان نتیجه موفقی گرفت ، نتیجه برای داشتن یک زندگی شاد و صمیمی عشق به تنهایی کفایت نمی کند و لازم است  معیارهای ازدواج ست انتخاب همسر آشنا بشویم و یکی از راه های رسیدن به این مهم دانستن سوالاتی است که ما  را برای شناخت بهتر کمک کند ؛ از جمله مهمترین این سوالات می توان به سوالاتی اشاره کرد که نیازهای اساسی ما را مشخص می کند مثل نیاز به امنیت ، نیاز به آزادی ، نیازهای عاطفی ، نیاز به پیشرفت و نیاز های جنسی که از مهمترین نیازهای اولیه انسان است ؛ همچنین سوالاتی که نهایت به سنجش میزان صداقت فرد پاسخگویی به سوالات پیش از ازدواج منجر شود .


بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب


 

فکر میکنید دلیل استخاره برای ازدواج  برای افرادی که به آن معتقد هستند چیست ؟

غیر از این هست که می خواهند به لحاظ قلبی و فکری احساس امنیت کنند زیرا احساس نیاز به امنیت از نیاز های مهم زندگی مشترک است ؛ مهمترین قسمت این نیاز داشتن امنیت مالی است ، برای پی بردن به توانایی های مالی فرد میتوانید از او بخواهید منبع آمد خود را به طور واضح مشخص کند یا میزان پس انداز و چگونگی اداره زندگی را برای شما توضیح دهد یا برنامه ریزی که برای خرج کردن و تفریح کردن یا مسافرت دارد را بیان کند یا اینکه اغلب برای چه کارهایی به راحتی هزینه میکند ازین طریق هم به ایت او پی ببرید هم میزان دست و دل زی و خساست اورا بشناسید ؛ همچنین نظر او را مورد مهریه و چگونگی پرداخت آن جویا شوید و نهایت مورد محل زندگی وتقسیم دارایی ها بعد از ازدواج سوال کنید .

سوالات متداول

جلسه مشاوره قبل از ازدواج چه می گذرد ؟

نظر کارشناسان استخاره برای ازدواج هم این است که قبل از اقدام به استخاره همه ی جوانب فردی که برای ازدواج نظر گرفته اید سنجیده شود و یکی از ابزار این سنجش مراجعه به مشاورینی است که بصورت تخصصی این زمینه فعالیت دارند ؛ معمولا مراجعه اول تست های شخصیت شناسی و نمودار خانوادگی رسم می شود اطلاعات مفید و مختصری بدست بیاید از مجموعه جواب این تست ها می توان به میزان شناخت و ستی و ناستی مقدار شناختی که بدست آمده پی برد همچنین مشاور میتواند به اصلاح و هدایت این دانسته ها کمک کند . این جلسات معمولا از دو جلسه شروع شده و ده جلسه هم می تواند ادامه داشته شد همچنین محتوا و طول مدت جلسه هم می تواند نظر زوجین و مشاور تنظیم گردد .

مشاوره قبل از ازدواج چه سوالاتی را مطرح کنیم ؟

از آنجا که ازدواج فقط به معنای زیر یک سقف رفتن نیست و تنها رجوع به استخاره برای ازدواج نمی توان نتیجه موفقی گرفت ، نتیجه برای داشتن یک زندگی شاد و صمیمی عشق به تنهایی کفایت نمی کند و لازم است معیارهای ست انتخاب همسر آشنا بشویم و یکی از راه های رسیدن به این مهم دانستن سوالاتی است که ما  را برای شناخت بهتر کمک کند ؛ از جمله مهمترین این سوالات می توان به سوالاتی اشاره کرد که نیازهای اساسی ما را مشخص می کند مثل نیاز به امنیت ، نیاز به آزادی ، نیازهای عاطفی ، نیاز به پیشرفت و نیاز های جنسی که از مهمترین نیازهای اولیه انسان است ؛ همچنین سوالاتی که نهایت به سنجش میزان صداقت فرد پاسخگویی به سوالات پیش از ازدواج منجر شود .

فکر میکنید دلیل استخاره برای ازدواج  برای افرادی که به آن معتقد هستند چیست ؟

غیر از این هست که می خواهند به لحاظ قلبی و فکری احساس امنیت کنند زیرا احساس نیاز به امنیت از نیاز های مهم زندگی مشترک است ؛ مهمترین قسمت این نیاز داشتن امنیت مالی است ، برای پی بردن به توانایی های مالی فرد میتوانید از او بخواهید منبع آمد خود را به طور واضح مشخص کند یا میزان پس انداز و چگونگی اداره زندگی را برای شما توضیح دهد یا برنامه ریزی که برای خرج کردن و تفریح کردن یا مسافرت دارد را بیان کند یا اینکه اغلب برای چه کارهایی به راحتی هزینه میکند ازین طریق هم به ایت او پی ببرید هم میزان دست و دل زی و خساست اورا بشناسید ؛ همچنین نظر او را مورد مهریه و چگونگی پرداخت آن جویا شوید و نهایت مورد محل زندگی وتقسیم دارایی ها بعد از ازدواج سوال کنید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج موفق به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  Do you think marriage within blood relations may be …

 

 آیا استخاره برای ازدواج صحیح است ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت 7:23
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 19 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

بهترین ازدواج فامیلی ازدواجی است که هم نسبت خونی نداشته شند . نسب فامیل تفاوت دارد ازدواج نسبی به هیچ عنوان از طرف مرکز مشاوره خانواده پیشنهاد نمیشود . نسب ، به خویشاوندی گفته میشود که جدشان یکی شد و نسبت خونی داشته شند . صورتیکه فامیل میتواند خواهر زن یا برا شوهر یا اقوام همسر خاله ، دایی ، عمه و برا و خواهر آنها شد . مثلا دختر خانواده پسر یکی از اقوام شوهر خاله و یا شوهر عمه یا برا زن عمو ازدواج کند  . بنا به شناختی که از خانواده ها از هم دارند میتواند بهترین ازدواج فامیلی شد . بهترین ازدواج فامیلی به شرط اینکه مشاوره قبل از ازدواج انجام شود . معیارهای ازدواج هر یک مطابق رویه زندگی و اهداف طرف مقابل  مطابق شد . بهترین ازدواج فامیلی میتواند یک ازدواج موفق شد . صورتیکه به شناخت دورادور اکتفا نشود .

بهترین ازدواج فامیلی

هر ازدواجی اگر دوران آشنایی قبل ازازدواج مدتی طول بکشد بهتر است . دختر و پسری که آشنایی فامیلی دارند مدتی هم معاشرت کنند نکات ریز اخلاقی هم آشنا شوند .  مشاوره ازدواج بتوانند ازون یکدیگر مطلع شوند و هم تدل نظر کنند میتواند بهترین ازدواج فامیلی شد . بهترین ازدواج فامیلی ، چون خانواده ها آگاهی قدم پیش میگذارند . معاشرت ها میتواند ترتیب دادن مهمانی های خانوادگی هدفدار شد . هدف شناخت بیشتر خانواده ها و نزدیک کردن پسر و دختر برای معاشرت بیشتر .

کم مخاطره ترین و بهترین ازدواج فامیلی

کم مخاطره ترین و بهترین ازدواج فامیلی صورتی شکل میگیرد که ازدواج ایت انجام شود . یعنی خوشبختی و آرامش فامیلی گرو این ازدواج نشد . اگر ازدواج فامیلی نسبی نشد برای اینکه کم مخاطره ترین و بهترین ازدواج فامیلی صورت بگیرد آزمایش خون لازم است . ممکن است بدون اینکه هم خون شند بیماری مشترکی شد که فرزندان صد احتمال نمود بیماری را لا ببرد . کم مخااطره ترین و بهترین ازدواج فامیلی ازدواجی است که معاشرت نزدیک و ازنظرنسل و نسب دور شد .

کم مخاطره ترین و بهترین ازدواج فامیلی ازدواجی است که پیوند قرینه نداشته شد . اینگونه پیوندها شاید بیماریهای توارثی و ژنتیکی به همراه نداشته شد اما آسیبهای روحی وروانی بسیار خطرناک و شاید غیر قابل جبران شند . ازدواجی که آرامش زندگی یک زوج  ، گرو زوجی دیگر است . ازدواجی که نه ازروی عشق بلکه از روی انتقام گرفتن ترتیب داده شده است . خطر بیماری های روحی – روانی هم مانند بیماری ها آرامش و آسایش خانواده ها را تهدید میکند . بماری های روانی مستقیم عملکرد مغز را تحت اشعاع قرار میدهند که ممکن است زندگی را مختل کنند .

 

بهترین ازدواج فامیلی برای رداری

بهترین ازدواج فامیلی برای رداری ازدواجی است که عین خویشاوندی هم خون نشند . یعنی آ و اجداد مشترک هفت نسل نداشته شند . بهترین ازدواج فامیلی برای رداری ازدواجی است که زوج همراه سلامت جسمی از سلامت روحی نیز برخوردار شند . بهترین ازدواج فامیلی برای رداری ازدواجی است که آن محیط خانه برای سلامت جنین و ما آماده و آرام شد . خانه ای که آن همه آماده هستند برای تولد نوزادی که منتظرش هستند . رداری امر مهمی است که ابتدا ید برای پ یا ما شدن تصمیم گرفته شود . همه آماده شند از هر لحاظ بتوانند برای  مسئولیت خطیر خود انجام وظیفه کنند . از نظر مالی ، از نظر آرامش و اینکه بتوانند او را پرورش دهند .

پرورش دادن بزرگ کردن متفاوت است . وقتی کودکی را میخواهیم پرورش دهیم ید ابتدا مشاوران مشورت کنیم . ره آینده او فکر کنیم . به استعدادهایش پی ببریم و او را ارسی استعدادهایش راهنمایی کنیم . فرسدن به کلاسهای مختلف زمینه به ر نشستن استعدادش را فراهم کنیم . اگر فرزندی نداشته شیم تقصیر نکرده ایم اما اگر فرزندی به دنیا بیاوریم قل او مسئول هستیم .

بهترین ازدواج فامیلی از لحاظ نسبت خانوادگی

بهترین ازدواج فامیلی از لحاظ نسبت خانوادگی ازدواجی است که نسبت خونی نداشته شند .  بیماری مشترک نیز نداشته شند . دو نفر ممکن است از نظر نسبی و خونی هم یکی نشند اما یک بیماری ژنتیکی مشترک شند . یا اگر خود زوجها این بیماری را ندارند یکی دو نسل گذشته این بیماری را داشته شند . اینگونه ازدواجها برای فرزندانشان مشکل آفرین خواهد شد . بهترین ازدواج فامیلی از لحاظ نسبت خانوادگی میتواند ازدواج مثلا برا زن خواهر شد . یا ازدواج دختر فامیلهای همسر برا یا همسر عمو شد . این ازدواجها علاوه بر شناخز یکدیگر ، احتمال بیماریهای مشترک ژنتیکی و توارثی کمتر است . میتوان آزمایش قبل از ازدواج به راحتی میتوان بچه دار شد . این ازدواج های فامیلی خیلی از نگرانی ها کمتر از ازدواج نسبی است .

بهترین ازدواج فامیلی از لحاظ  ژنتیکی

بهترین ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی ازدواجی است که دختر و پسر بیماری ژنتیکی نداشته شند . بهترین ازدواج فامیلی از لحاظ ژنتیکی ازدواجی است که  والدین نیز بیماریهای ژنتیکی مشترک نداشته شند . یا بیماری ژنتیکی آنها مشترک نشد مانند بیماری لاسمی مینور . اگر یکی از زوجین بیماری لاسمی مینور داشته شد و دیگری بیماری دیگر ژنتیکی فرزندان آنها به ب لاسمی ماژور مبتلا نخواهند شد مگر این که نسلهای گذشته زوج دیگر این بیماری نهفته وجود داشته شد . ممکن است بطور توارثی این بیماری مثلا به سه نسل آینده که فرزند این زوجها است برسد . اینصورت احتمال بروزب لاسمی ماژور وجود دارد . لاسمی مینور به مراقبت پزشکی نیازی ندارد ولی ب لاسمی ماژور نیاز به مراقبت دائمی دارد .


بیشتر بخوانید: بدترین ازدواج فامیلی


 

آزمایش های ژنتیکی ازدواج

بهتر است ازدواج حتما آزمایشها را بطور کامل انجام دهیم . شاید هزینه آزمایشهای ژنتیکی لا شد اما مسلم است بهتر از هزینه کردن برای کنترل بیماری است . زیرا لاسمی ماژور نیاز به عمری پرسری و مراقبتهای پزشکی دارد . کمی مل میابیم هزینه آزمایش کامل خیلی کمتر از هزینه مراقبت برای بیماری است . علاوه بر اینکه عمری ید نگران فرزند بیمار شیم و زندگی به کام زوج و فرزندان تلخ شود . مرکز مشاوره آویژه برای همه زوجهای جوان سلامت ، شادی و خوشبختی آرزو دارد . مرکز مشاوره آویژه برای داشتن جامعه ای سالم پناه خانواده سالم تلاش میکند . این تلاشها شامل مشاوره ، روانکاوی و روانشناسی و دادن آگاهی از طریق سایت آویژه میشد .

سوالات متداول

ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام چگونه است ؟

حضرت محمد دخترش را به همسری پسرعموی خود علی آورد . اسلام برازدواج فامیلی نه کید شده و نه رد شده است اماتشویق به گسترش دنیای اسلام شده است که از دواج و مسلمان کردن افراد غیر مسلمان امکان آن بیشتر میشود .

هزینه  آزمایش ژنتیک ازدواج فامیلی ؟

هزینه این آزمایش هر آزمایشگاه متفاوت است . بستگی به آزمایشگاهی دارد که به آن مراجعه میشود . این که آزمایشگاه دولتی شد یا خصوصی مکانی شد ارزش ملک لاست یا پایین و به تجهیزات و امکانات آزمایشگاه  . مهم اینست که آزمایشگاه چه حد آزمایشهایش دقت به خرج میدهد .

ازدواج فامیل  یا غریبه بهتر است؟

ازدواج فامیل نسبی که اصلا توصیه نمیشود ولی از نظر خویشاوندی غیر خونی بستگی به معیارها ، شرایط  ، روحیات و رفر دوطرف دارد که چق کفو هم شند و آرمانهای مشترک دارند . هرچق نکات مشترک که ایجاد تفاهم میکند بیشتر شد ازدواج بهتری هم صورت خواهد گرفت .

آیا ازدواج فامیلی عقدی آسمانی است ؟

اگر ازدواج فامیلی آسمانی بود ید یکی از کتب دینی و آسمانی این مسئله مطرح میشد و مطرح نشده است . این یک ور عامیانه میان مردم بوده که اکنون خوشبخنه منسوخ شده است چون اکثر مردم خطرات ازدواج فامیلی آشنا شده اند و آن را نمیپسندند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  Nine Principles for a Successful Marriage and Family

 

بهترین ازدواج فامیلی

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت 7:10
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 18 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» بهترین عکس العمل در برابر خیانت مردان چیست؟ (دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ | ۰۵:۰۵)
» چه چیزهایی در مورد شب اول ازدواج باید بدانیم ؟ (یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۰۳:۲۰)
» مزایا و معایب ازدواج موقت چیست ؟ (یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۰۲:۴۷)
» دلیل دلزدگی زناشویی چیست ؟ (یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ | ۰۰:۲۹)
» راه های اثبات خیانت زن چیست؟ (جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۵:۰۱)
» روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که باید بدانید (جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۴:۳۶)
» عکس العمل در برابر خیانت مردان چگونه باید باشد؟ (جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۴:۰۶)
» روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که باید بدانید (جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۰۳:۳۰)
» فواید ازدواج در سن پایین ،گذری به دیدگاه ها (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۸:۴۳)
» چرا باید به سالگرد ازدواج اهمیت بدهیم ؟ (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۸:۱۱)
» وظایف مرد در رابطه زناشویی چیست ؟ (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۹)
» تربیت کودک یک ساله و چگونگی رفتار با آنها (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۷:۱۲)
» روش های تربیت کودک ۲ ساله و ۳ساله (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۵:۱۰)
» تهدید ها و فرصت های ازدواج اینترنتی چیست ؟ (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۴:۳۶)
» تربیت کودک ۳ ساله و چگونگی رفتار والدین (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۴:۱۲)
» روش های تربیت فرزند در اسلام (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۳:۴۵)
» آداب زندگی زناشویی و مهارت های زندگی مشترک (پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ | ۰۳:۰۹)
» درباره انواع عشق چه می دانید؟ (چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۴)
» عشق و هوس را چگونه از هم تشخیص دهیم؟ (چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۶)
» ماهیت اصلی عشق چیست ؟ (چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ | ۰۵:۴۶)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
» بازديد امروز : 20
» بازديد ديرور : 86
» بازديد ماه گذشته : 1287
» بازديد سال گذشته : 4462
» كل بازديد : 4462

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 321
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.95.131.208
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
× بستن تبلیغات