مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

اختلال وسواس

اختلال وسواس طبق دی اس ام -۵ یک اختلال اضطرابی مزمن است . وسواس یا او سی دی شامل چندشاخه میشد ازجمله : اختلال بیخت انگاری این اختلال شخص نسبت به چند عضو بدن خود حساس میشود . این عضو ممکن است نظر دیگران طبیعی و حتی زی و نمک به نظر بیاید . فرد مبتلا به بیخت انگاری مدام این اعضا را دیگران و حتی هنرپیشه های پورن مقایسه میکند . مدام آنها را آینه چک میکند . آن اعضا را اندازه میگیرد و نهایت آن ها را لس ، کلاه و یا آرایش غلیظ میپوشاند . این فکر روزی هشت ساعت فکرش را مشغول میکند . صورت مشاهده این اختلال حتما ید مشاوره اختلالات وسواس انجام شود . اعضای خانواده انجام دادن مشاوره خانواده رفر ست بیمار از پیشرفت این اختلال جلوگیری نمایند .

اختلال وسواس شاخه دیگری دارد که قابل مل است . این شاخه وسواس احتکار کردن یاانر کردن یا هوآردینگ دیزور است . این شاخه از اختلال وسواس ، فرد به ذخیره کردن میپردازد . این اشیا ممکن است سالهای سال مورد استفاده وی قرار نگیرد و کاملا بی ارزش شند . اینصورت مشاوره روانشناسی میتوان به ریشه های ابتلا به این اختلال پی برد و آنرا ریشه کن کرد . شاخه دیگر  وسواس ، وسواس خرید میشد . این اختلال بیمار یا خرید زیاده روی میکند و یا وسواس خرید میکند . ممکن است برای خرید حتی یک جفت جوراب روزها وقت صرف کند . وسواس انتخاب رنگ آن ، جنس و اندازه آن . نهایت زهم راضی به نظر نمیرسند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


اختلال وسواس فکری

اختلال وسواس فکری شامل افکار اضطراب آور ، ترس و هراس میشد . اختلال وسواس فکری تقری غیر ارادی هستند . اختلال وسواس فکری افکار بی پایه و مزاحم مرتب ذهن بیمار را گیر خود میکند . بیمار وجود اینکه میداند این افکار بی پایه و اساس هستند زهم دچار اضطراب میگردد. اختلال وسواس فکری منشا وسواس عملی است . بیمار میخواهد انجام دادن کارهایی وسواس فکری را از خود دور کند . دست به اعمال کلیشه ای و مکرر میزند که تبدیل به وسواس عملی میشود .  وسواس فکری اثر توارث ، الگو گررفتن از والدین و استرسهای ناشی از بد رفری بوجود می آید . استثنا گذاشتن توجه عاطفی به کودکان مخصوصا بین پسر و دختر عث وسواس فکری میشود .  سرکوب کردن استعدادها و اجر به اطاعت پذیری مفرط نیز موجب بیماری است .

بطور کلی عدم ابراز محبت به کودک سر منشا روانشناختی بوجود آمدن وسواس کودکی میشد که نوجوانی بروز میکند .

 

مان اختلال وسواس

مان اختلال وسواس به تنهایی نه تنها موثر نیست بلکه عث بوجود آمدن اختلال های دیگر نیز میشود . مراجعه به مراکز روانشناسی اولین قدم میشد . تشخیص و مان را فقط به عهده کارشناسان بگذارید . غیر اینصورت شما نه تنها به خود و یا بیمار کمک نکرده اید بلکه به او صدمه وارد خواهید کرد . مشاوران تشخیص نوع وسواس اگر لازم شد او یا شما را به روانپزشک ارجاع خواهند داد . مان اختلال وسواس ممکن است ارگانیسم بوده و نیاز به دارو داشته شد . که اینصورت نیاز به مداوای موازی خواهد داشت . مان اختلال وسواس این روش یعنی روش موازی زودتر انجام خواهد شد . روش موازی یعنی بیمار علاوه بر مان دارویی به مشاوره روانشناسی نیز نیازمند است . مانوسواس فقط به مان بیمار نمی انجامد . خانواده برای رفر ست بیمار ید مشاوره بگیرند .

مرکز مشاوره آویژه پیشنهاد میکند خانواده ها حتما مشاوره بگیرند . بزرگنمایی  وسواس برای بیمار نتیجه معکوس خواهد داشت . یک بیمار قبل از هر چیز به امنیت فکری و روانی نیازمند است . بیماری که از خانه پا بیرون میگذارد دچار استرس و اضطراب میشود و سوالهای زیادی به ذهنش هجوم می آورد . آیا کلید به همراه دارم ؟ گاز را خاموش کردم ؟ لاپ خانه روشن است ؟ و افکار اضطراب آور دیگر . او نیاز به آرامش و امنیت روانی دارد نه اینکه مرتب اورا سرزنش کنیم که وسواس دارد و ید وسواس را از خود دور کند .


بیشتر بخوانید: تمرین مان وسواس فکری


اختلال وسواس شستشو

اختلال وسواس شستشو اثر پاسخ دادن به کنشهای مغز برابر وسواس بوجود می آید . شخص مبتلا به وسواس میخواهد خود را از این اختلال بدون مراجعه به دکتر رها کند . نتیجه واکنشهای مغز روبرو میشود . نتیجه آن شستشوهای مکرر است . آنها فقط جایی را پاک و تمیز میدانند که خود شستشو داده شند . صورت برخورد کسی این جسم مانند لس دوره ید آنرا شستشو دهند .

وسواس شستشو واقع رفلکس مغز نسبت به مقاومت کردن شخص نسبت به اختلال است . به همین جهت توصیه میشود به هیچ عنوان اقدام به مان خودسرانه و یا مقابله این اختلال نکنید . مقابله مغز وسواس منجر به تکانه هایی میشود که نتیجه آن وسواس شستشو ، کمال گرایی و اختلالات دیگر خواهد شد . دیگر اعضای خانواده نیز نید به هیچ عنوان این اختلال را نظر بیمار بزرگ جلوه دهند . از تمسخر کردن و یا مطرح کردن آن جمع جدا خود داری کنید . زیرا عث بروز اختلالات مزمنی همچون بروز تکانه های شدید ، اضطراب ، هراس و افسردگی خواهد شد که مان را سخت تر میکند .

 

اختلال وسواس فکری و عملی

اختلال وسواس فکری و عملی از پی هم بوجود می آیند . بیمار برای مقابله افکار مزاحم و استرس زا به اعمالی تکراری دست میزند که عث بوجود آمدن پالسهای عصبی میشود . این ایمپالسها یا افکار مزاحم از ضمیر نا خودآگاه به صورت عملی و خودآگاه بروز میکنند . اختلال وسواس فکری و عملی یا او سی دی شامل بیخت انگاری بدن ، احتکار ، مو کنی و خراش پوست میشد . اختلاهای دیگری نیز زیر شاخه وسواس هستند . وسواس شستشو ، کمالگرایی ، وسواس خرید و وسواس به خیسی و آب . برخی از آنها کسی را که صورت یا دسنش خیس است لمس نمیکنند . خیسی را نجس میدانند .

نگرانی را وسواس فکری اشته نگیرید . نگرانی از وجود امواج مغناطیسی مضر محیط مانند امواج مویل و ماهواره ها . که البته منطقی است این امواج مضر هستند . نگرانی از وجود قارچهای بیماری زا و میکروبهای مختلف محیط . نگرانی برای سلامت جسم مانند دندانها و ارگانیسم بدن . نگرانی برای مین نشدن مالی اینده . نگرانی اگر خیالی و افراطی نشد مفید ولی اگر تبدیل به گیری ذهنی شود بیماری محسوب میشود . نگرانی یا دلواپسی هم ممکن است خیالی شد . دلواپسی برای اتفاقاتی که به واقعیت نزدیک هستند ولی احتمال وقوع آنها اندازه دلواپسی فرد مطابقت ندارد . مثلا مای هر ر که فرزندش بیرون میرود نگران ربوده شدن او میشود . این ما دچار دلواپسی افراطی شده و ید مداوا شود .

سوالات متداول

افراد مبتلا به اختلال وسواس چه ویژگی هایی دارند ؟

آنها از مردم و اجتماعات دوری میکنند ، کمالگرا هستند ، مرتکب کارهای کلیشه ای و تکراری میشوند ، شستشوی دستها و پاها را بیش از اندازه انجام میدهند . ممکن است اشیا خیس را نجس بدانند . مذهب و دین افراطی بوده و زیاد دعا میکنند .

علائم وسواس چیست ؟

بیماران مبتلا به وسواس حواس پرتی دارند . آنها تمرکز کمتری نسبت به امور مختلف دارند . کمتر معاشرت میکنند . وقتشان رابیشتر صرف وسواسی میکنند امور مهم زندگی .

تفاوت وسواس و نگرانی چیست ؟

نگرانی نیز مانند وسواس ممکن است شدت یا ضعف داشته شد شد . نگرانی ممکن است برای عوامل شخصی مانند پول ، دارایی و یا سلامت جسمانی بوجود بیاید و یا عوامل محیطی مانند نگرانی برای افزودنیها ، وجود امواج مضر محیط  و وجود میکروبها . اما اختلال وسواس افکار مزاحم و اضطراب آوری هستند که بی پایه و اساس هستند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس  به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  NIMH » Obsessive-Compulsive Disorder

 

اختلال وسواس چیست؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 16:29
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 39 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

ازدواج فامیلی از نظر اسلام جایی که به انسان ضرر نرساند ممنوع نشده است . سوال اینجاست چرا اسلام ازدواج محارم را حرام کرده است ؟ حالیکه  زمان های گذشته عربسن که سرزمین ظهور اسلام است ازدواج محارم رواج داشته است . پس ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام جاییکه به خانواده صدمه وارد میشود ممنوع است . جایی بطور مستقیم به ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام اشاره نشده است . اما همین حرام کردن ازدواج محارم که شامل افراد خانواده است نشان ازممنوعیت ازدواج نسبتهای نزدیک دارد . ازدواج نیز مانند هر تصمیم دیگر اگر منجر به آسیب رسیدن به بشر شد ممنوع میشود . ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام را ید لابلای آیات الهی جست . اسلام انسان را به تعقل ، تدبر و تفکر میخواند . ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام نیز از این قاعده مستثنی نیست .


بیشتر بخوانید: بدترین ازدواج فامیلی


ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام

ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام مانند هر ازدواجی ید موجب آرامش شود . پس بهتر است برای داشتن یک ازدواج موفق بیاندیشیم . برای داشتن آرامش به معیارهای ازدواج خود ارزش قائل شویم .  مشاوره ازدواج به زندگی خود آرامش و امنیت ببخشیم .  مشاوره قبل از ازدواج خانه هایمان را مامن عاضای خانواده کنیم . مرکز مشاوره آویژه تلاش میکند سنگ بنای جامعه که همان خانواده است سایه مشاوره محکم بنا نهاده شود . سایه پرورش کودکان یک محیط امن جامعه امنیت میابد . یک جامعه امن همه میتوانند آرامش زندگی کنند . مرکز مشاوره آویژه برای همه آرامش ون و سلامت آرزومند است .

ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام و علم

ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام و علم هیچ منافاتی هم ندارند . چون اسلام علم را یید میکند . پس نظر اسلام نمیتواند از نظر علم جدا شد . پیامبر اسلام طلب علم را واجب دانسته ومیفرمایند  : « طلب العلم فریضه علی کل مسلم یعنی  طالب شدن برای  دانش بر همه مسلمانان واجب است » . این روایت نشان میدهد اسلام بر علم صحه گذاشته و آنرا یید میکند . پس ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام وعلم یکی است . ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام وعلم را از یک منظر دیگر نیز میتوان یافت . قران رها به تفکر دعوت شده ایم . تفکر سایه عمل به نتیجه تفکر ارزش پیدا میکند . اگر بدانیم حاصل ازدواج فامیل نسبی احتمال معلولیت فرزند میرود آیا این ازدواج از نظر اسلام و علم صحیح خواهد بود ؟ ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام و علم کاملا مطابق هم میشد .

علم ازدواج فامیلی را یید نمیکند لا اقل به امروز که انسان از نظر علمی  آنق پیشرفت نکرده که بتواند نسخه های ژنتیکی را دستکاری کند . شاید روزگاری علم آنق پیشرفت کند که آدمی بتواند بر روی فرمانهای دی ان ای ثیر بگذارد و حاصل ازدواج فامیلی معلولیت و انتقال بیماری نشد .

 

بهترین ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام

بهترین ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام ازدواجی است که منتهی به آرامش شود . سوره روم آیه ۲۱ آمده است : « و از نشانه های او اینست که همسرانی از جنس خودن برای شما آفریده است کنار آنان آرامش بیابید » . پس هدف اصلی ازدواج ایجاد امنیت و آرامش برای انسان است . بهترین ازدواج فامیلی از نظر اسلام نیز ازدواجی است که امنیت و آرامش بر بیاورد . بهترین ازدواج از دیدگاه اسلام ازدواجی است که به تعداد مسلمانان بیافزاید . زاد و ولد و ازدواج . ازدواج حتی فرد غیر مسلمان که به اسلام ایمان بیاورد و مسلمان شود . پس ازدواج غریبه عمل کردن به دو فریضه است . اول ازدواج که حکم نیمی از دین را دارد و دوم ازدیاد مسلمان . از طریق ازدواج غریبه و زاد و ولد .

میتوان گفت بهترین ازدواج از نظر اسلام ازدواجی است که آن بیماری امنیت و آرامش خانواده را تهدید نکند . اعضای خانواده از نظر روحی و روانی احساس آرامش و سلامت کنند . ازدواجی که عث رشد تفکر و تعقل شد . همه نهایت سلامت جسمانی و روحی بتوانند برای آینده خود مفید شند و اهداف اسلام را جامعه پیاده کنند . آن به هیچکس آسیب و صدمه وارد نشود .

ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام چگونه است ؟

بحث ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام چگونه است ؟ میتوان گفت : اسلام علاوه براینکه به تفکر دعوت شده است و ازدواج را مایه آرامش میداند به سلامت نیز می اندیشد . وقتی از مزیت های زنبور عسل میگوید از مایعی یاد میکند  که برای شفا است . پس اسلام به تنستی و سلامت انسان اهمیت میدهد . سوره مرکه نحل ایات شصت و هشت شصت و نوه میفرماید  : « از ون شکم آنان نوشیدنی رنگهای مختلف خارج میشود که آن شفایی برای مردم است » . ایا توجه به این آیه ازدواج فامیلی که که منجر به بیماری فرزندان بیگناه میشود جایز است ؟ ازدواجی که آن نگرانی  وجود داشته شد . ازدواجی که آن فرزند بیگناهی آخر عمر قرنی یک تصمیم اشته میشود . تصمیمی از روی بی مسئولیتی و بدون مشورت .

پاسخ به سوال ازدواج فامیلی ازدیدگاه اسلام چگونه است ؟ میتو.ان پاسخ داد : ازدواج فامیلی که از نظر علمی مانعی نداشته شد از نظر اسلام نیز مورد یید است . اما ازدواج فامیلی که سلامت و تنستی را به خطر می اندازد و موجب فروپاشیدن امنیت و آرامش خانواده میشود جایز نیست .  ازدواجی صحیح است که از روی تفکر شد . اسلام به مشورت اهمیت فراوان داده شده است . بطوریکه آنرا اجابت کردن دعوت پروردگار میداند سوره شوری آیه سی وهشت میفرماید : « و الذین استجابو لربهم و اقامو الصلوت و امرهم شوری بینهم و مما رزقناهم ینفقون . یعنی کسانی که دعوت پروردگارشان را استجابت کرده و نماز به پا کردند و و کارهایشان را مشورت هم انجام دادند و از آنچه روزی دادیمشان بخشیدند » . مشاوره حد نماز گزاردن و انفاق کردن است .

 

ازدواج فامیلی طب اسلامی چگونه است ؟

طب اسلامی یا طب سنتی  یا ایرانی هیچ راه مانی برای بیماری های ژنتیکی ندارد . روش تصحیح جهشهای ژنی هنوز کشف نشده است و علم پزشکی و طب اسلامی فقط عوارض این بیماری را کنترل میکنند آنهم تعویض خون و هزینه های گزاف  . پس طب سنتی نیز نمیتواند موید ازدواج فامیلی شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


حدیثی راجع به ازدواج فامیلی ؟

از پیامبر اسلام روایت شده است که فرمودند : « غریبه ازدواج کنید فرزند ضعیف بدنیا نیاورید » . همچنین از امام جعفر صادق (ع) نقل شده که فرمودند : (( خویشاوندان نزدیک ازدواج نکنید زیرا فرزند ضعیف پدید می آید »

سوالات متداول

آیا ازدواج فامیلی از نگاه اسلام موانعی دارد یا خیر؟

جز از ازدواج محارم که حرام شمرده شده است دو روایت از پیامبر اکرم و امام جعفر صادق نهی از ازدواج فامیلی به چشم میخورد به دلیل ضعف کودکان حاصل ازازدواج فامیلی .

ازدواج فامیلی از منظر قران چگونه است ؟

قران به ازدواج فامیلی اشاره نشده است اما به تعقل و تدبر و لزوم آرامش و امنیت خاطر خانواده کید شده است . همچنین به سلامت اهمیت داده شده است . پس ازدواجی که آن سلامت و آرامش خانواده به خطر بیوفتد جایز نیست .

ازدواج فامیلی از نگاه روایات معصومین چگونه است ؟

ز منظر روایت ها ازدواج فامیلهای نسبی که منجر به پدید آمدن فرزند ضعیف میشود رد شده است . برخی صله رحم را ازدواج فامیلی اشته میگیرند . صله رحم به معنای معاشرت فامیل است . پ و ما و دیگر اقوام که کاری بس نیکو است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج فامیلی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Married Life in Islam

 

ازدواج فامیلی از دیدگاه اسلام

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 14:31
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 42 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

ارتط قبل از ازدواج

ارتط قبل از ازدواج ید به چه شکلی شد ؟ نکته مهم ارتط قبل از ازدواج این است که دختر و پسر هدف مشترک و مشخص وارد رابطه شوند . ارتط قبل از ازدواج ممکن است پیامد های مثبت و منفی را به دنل داشته شد . این عواقب به نوع رابطه و دو شخص گیر رابطه بستگی دارد . ارتط قبل از ازدواج همان ق که ممکن است سازنده ، هدفمند و مفید شد ، اگر چهار چوب خاص و اصولی خود پیش نرود ممکن است مخرب و زیان آور شد . ارتط قبل از ازدواج ید عقل و منطق را بیشتر از احساسات دخیل کرد . این صورت چنانچه این رابطه به هر دلیلی ناموفق بود طرفین از لحاظ روحی و عاطفی کمتر لطمه می بینند .


بیشتر بخوانید:روابط قبل از ازدواج چگونه ید شد ؟


فواید ارتط قبل از ازدواج

فواید ارتط قبل از ازدواج به شکل و نوع رابطه ایجاد شده بین پسر و دختر بستگی دارد . هر چق رابطه سالم و رعایت اصول و موازین اخلاقی شد مفید تر است و صورت عدم موفقیت رابطه کمترین پیامد های منفی را به همراه خواهد داشت . از فواید ارتط قبل از ازدواج ایجاد آشنایی و شناخت دختر و پسر اخلاق ، رفر ، طرز فکر ، اهداف و برنامه های زندگی یک دیگر است . از دیگر فواید ارتط قبل از ازدواج این است که دختر و پسر می توانند صورت نداشتن تفاهم و نقطه نظرهای مشترک پیش از رسمی شدن ارتط و ایجاد یک زندگی مشترک کمترین میزان لطمه به زندگی شخصی طرفین از همدیگر جدا شوند .

 


بیشتر بخوانید:اهمیت آشنایی قبل از ازدواج چیست ؟


نکات مهم ارتط قبل از ازدواج

نکات مهم ارتط قبل از ازدواج شامل مسائلی از قبیل احتیاط میزان رابطه ، رعایت اصول شرعی ، میانه روی ابراز احساسات ، نگرش منطقی و اصولی زمینه ازدواج ، توجه به محث مهم و کلیدی زندگی مشترک از جمله شرایط ادامه تحصیل ، محل سکونت ، وضعیت اشتغال و … از دیگر نکات مهم ارتط قبل از ازدواج این است که دختر و پسر بتوانند احساسات خود  را کنترل کرده و عقلانی تصمیم بگیرند . دیدگاه منطقی نقاط ضعف و قوت همدیگر را تشخیص دهند . شخصیت ، اهداف و معیار های خود و طرف مقابل را ارزیابی کنند . بهتر است مراجعه به مراکز مشاوره قبل از ازدواج و زمینه سازی یک آشنایی اصولی و سالم جهت یک ازواج موفق گام بردارید .


بیشتر بخوانید:نکات مهم قبل از ازدواج چیست ؟


ارتط قبل از ازدواج همسر

ارتط قبل از ازدواج همسر نیز ید رعایت قوانین و موازین شرعی پیش برود . اگر بین دختر و پسر محرمیتی جاری نشده شد ، هرچند قصد ازدواج داشته شند ز هم نا محرم محسوب می شوند . ارتط قبل از ازدواج که ممکن است طی دوران نامزدی شد ، لازم است روابط کنترل شوند . هرچند زوجین شرعا موردی برای برقراری ارتط نداشته شند اما بهتر است روابط فیزیکی و جنسی بعد از ازدواج میانه رو شند . دختر و پسر ید این دوران اخلاق و رفر ، شخصیت ، طرز فکر و اهداف ، ملاک ها و معیارهای ازدواج همدیگر شناخت و ک نسبی پیدا کنند .


بیشتر بخوانید:مشاوره پیش از ازدواج


 

فواید ارتط قبل از ازدواج همسر

فواید ارتط قبل از ازدواج همسر این است که بستره آشنایی جنس مخالف و فردی که قرار است شریک زندگی بشود را فراهم میکند . فواید یک ارتط سالم و هدفمند شناخت روحیات و خلق و خوی طرف مقابل ، آشنایی مزیت ها و معایب همدیگر ، آگاهی از اهداف و برنامه ها ، ملاک و معیار های زوجین می شد . دختر و پسر می توانند شناخت و ک نسبی از همدیگر وارد زندگی مشترک شوند و این آشنایی می تواند اختلاف نظرها و تفاوت ها را پایین آورده و اثر مثبتی برای تشکیل یک ازدواج موفق شد . اگر از چگونگی ایجاد یک رابطه سالم و اصولی آگاهی ندارید و یا معیار های ازدواج موفق را نمیشناسید می توانید به مراکز مربوطه مراجعه کنید و از مشاوره ازدواج تحت نظر متخصصین زمینه ازدواج بهره مند شوید .


بیشتر بخوانید:سوالات مشاوره قبل از ازدواج


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :what-makes-a-good-marriage-relationship 

 

نکات مهم ارتط قبل از ازدواج چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 7:48
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 53 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مسائل قبل از ازدواج

مسائل قبل از ازدواج ید ها و نید هایی را روشن میکند که پیش نیاز یک ازدواج موفق هستند . مسائل قبل از ازدواج موضوعات متعددی را شامل می شود ، مواردی مانند ک ازدواج و زندگی مشترک ، آمادگی همه جانبه برای شروع زندگی مشترک ، چالش های پیش از ازدواج ، چگونگی مدیریت رابطه قبل از شروع زندگی مشترک ، شناخت قبل از ازدواج و … . از مسائل قبل ازدواج هستند که هر کدام فرد نیازمند آگاهی و راهنمایی می شد . مسائل قبل از ازدواج را هرگز نمی توان از یک جنبه مورد بررسی قرار داد چرا که ازدواج پیچیده ترین و عمیق ترین نوع رابطه بین انسانی می شد و مسائل قبل از ازدواج به راحتی می‌توانند بر کیفیت و آینده ازدواج ثیر بگذارند .


بیشتر بخوانید:اهمیت آشنایی قبل از ازدواج چیست ؟


روانشناسی مسائل قبل از ازدواج

روانشناسی مسائل قبل از ازدواج خدمت افراد است نکاتی را به آنان متذکر شود که بتوانند مسیر ستی را انتخاب کنند که به ازدواج موفق ختم شود . روانشناسی مسائل قبل از ازدواج تمام جوانب و حواشی قبل از ازدواج را حالت اسندارد خود بررسی می کند و به افراد آموزش خواهد داد که چگونه به اسندارد های مد نظر نزدیک‌ تر شوند . روانشناسی مسائل قبل از ازدواج تمامی موضوعاتی که روند ازدواج وجود دارند را به چالش کشیده است مشخص شود چه مسائلی قبل از ازدواج بر کیفیت رابطه ، پیشرفت و موفقیت آن آینده ثیر گذار هستند . روانشناسی مسائل قبل از ازدواج می توانید میزان ثیر معیار های ازدواج خود را بسنجید و به ترتیب اهمیت آن ها را اولویت بندی کنید که این امر عث می‌شود به تصمیم و انتخاب خود اطمینان بیشتری را داشته شیم .


بیشتر بخوانید:نکات مهم قبل از ازدواج چیست ؟


 

مهمترین مسائل قبل از ازدواج

مهمترین مسائل قبل از ازدواج دسته بندی های متفاوتی دارند برخی جنبه مادی دارند و برخی دیگر به موارد اجتماعی ، احساسی ، روانشناختی بر میگردند . بدون شک پایداری یک ازدواج و کیفیت آن نتیجه مکمل و متناسب بودن زوج یکدیگر است یعنی هر اندازه زوج از نظر مادی ، فرهنگی ، تحصیلی ، شخصیتی ، ظاهری و … هم تناسب بیشتری داشته شند احتمال ازدواج موفق بیشتر خواهد بود . پس می توان گفت تناسب و تفاهم از مهمترین مسائل قبل از ازدواج است که ید به کمک مشاوره قبل از ازدواج زوج تشخیص داده شود . این تناسب شامل تمام مواردی است که زندگی مشترک اهمیت پیدا خواهند کرد و ثیر گذار خواهند بود .


بیشتر بخوانید:سوالات مشاوره قبل از ازدواج


مسائل قبل از ازدواج همسر

مسائل قبل از ازدواج همسر به تمام مواردی گفته میشود که دو نفر را قالب یک زوج به یکدیگر مرتبط میکند . شناخت و ک این مسائل بسیار مهم است چرا که این مسائل تعیین میکنند که زوج چه اندازه میتوانند پنسیل سازگاری یکدیگر را داشته شند . شناخت پیش از ازدواج میتواند همراه مشاوره ازدواج کمک کنند به ستی مسائل قبل از ازدواج همسر برای ما روشن شود . ممکن است فرد شناخت کافی از این مسائل نداشته شد و بسیاری از مسائل مهم پیش از ازدواج از دید او دور بماند و زندگی مشترک مشکل رو به رو شود . اما میتوان مشاوره قبل از ازدواج مسائل مهم و ثیر گذار را مشخص کرد و میزان سازگاری زوج را برای حل این مسائل تخمین زد .


بیشتر بخوانید:مشاوره پیش از ازدواج


 

مدیریت مسائل قبل از ازدواج

مدیریت مسائل قبل از ازدواج کمک خواهند کرد که فرد به ستی معیار های ازدواج خود را طرف مقابل تشخیص دهد . مدیریت مسائل قبل از ازدواج ید به گونه ای شد که تمام مسائلی که برای هر دو نفر حائز اهمیت هستند مشخص شوند . برخی از زوج ها به دلیل ناتوانی مدیریت مسائل قبل از ازدواج نتوانسته اند که بهره لازم را از دوران شناخت خود ببرند و گاها رفر ها و تصمیمات نابجا عث شده اند که یا رابطه از مسیر ست خود منحرف شود یا رابطه شخصی که تناسب لازم را او ندارند به اشته ادامه پیدا کند . که هر دو حالت فرد پیامد های منفی را یافت خواهد کرد که بر زندگی و آینده او ثیر جدی خواهند گذاشت . چگونگی مدیریت این مسائل به راحتی از طریق مشاوره قبل از ازدواج قابل آموزش خواهد بود و اکتسابی می شد .


بیشتر بخوانید:روابط قبل از ازدواج چگونه ید شد ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۱۰ Important Subjects to Discuss Before Getting Married …

 

مهمترین مسائل قبل از ازدواج چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 5:51
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 33 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مشاوره خوب یعنی به شور آمدن . مشاوره یعنی قبول کنیم که ما همه چیز را نمیدانیم . مشاوره خوب یعنی من ممکن است دچار احساسات شوم و صلاح و مصلحت خودم را فراموش کنم . مشاوره یعنی میدانم همه آنها که امروز پشیمان هستند روزی که تصمیم میگرفتند فکر میکردند بهترین تصمیم را گرفتنه اند . مشاوره خوب یعنی کسانی هستند که میتوانم به آنها اعتماد کنم . مشاوره یعنی من مشورت کردن تصمیم خودم تزلزل نشان نخواهم داد . مشاوره خوب یعنی من آنق عاقل هستم که از علم و تجربه دیگران به نفع خودم استفاده کنم . مشاوره یعنی آخرین برگ برنده من برای یک تصمیم ست . مشاوره خوب عنی عمر انسانها کوه است از هر لحظه ید برای پیشرفت استفاده کرد . مشاوره یعنی ما فرصت آزمون و خطا نداریم . مشاوره یعنی من وقتی را که برای شکست خوردن است جهت موفقیتهایم اسشتفاده میکنم .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


مشاوره خوب

کسی که مشاوره میکند واقع برای خود و وقتش احترام قائل است . او میخواهد اعتر کسب کند . کسی که زیاد اشته میکند اعتر خود را جمع فامیل و دوسن بی ارزش میکند . کسی که تصمیمهای ست میگیرد محبوبتر و قابل اعتمادتر است . همه از دوستی و معاشرت او لذت میبرند و برایش احترام قائل میشوند . کسی که کمتر شکست میخورد اعتماد به نفس و عزت نفسش لا میرود . صورتی بشاش و روحیه ای شاد دارد . او انسانی موفق و رو به جلو است . فرصتهای کمتر به جات لاتری میرسد . او به دنل اهداف خود میرود و اهدافش به او خیلی نزدیک هستند . او خودشیفته نیست ولی برای خود احترام قائل است و احترام دیگران را نیز جلب میکند . او کسی است که تمام کارهایش مشورت میکند . او اعتقاد دارد مشورت سود آوراست .


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


انواع مشاوره خوب

انواع مشاوره خوب برای گرفتن تصمیم انواع کارها وجود دارد که هریک جای خود مناسب است . انواع مشاوره خوب را از دو جهت بررسی میکنیم . انواع مشاوره میتواند از حیث مشاور شد . یعنی چه کسانی میتوان مشاوره انجام داد . از انواع مشاوره خوب میتوان به مشاوره گیس سفید یا ریش سفید اشاره کرد . زمان گذشته مراکز مشاوره وجود نداشتند و به دلیل ساده بودن اجتماعات مشکلات نیز ساده تر بود . مشاوره نیز آنزمان گیس سفید یا ریش سفید میشد . گیس سفید یا ریش سفید به مرد یا زنی اطلاق میشد که مورد اعتماد تمام فامیل بود او دلسوزی برای همه تصمیم میگرفت و معمولا تصمیمی که او میگرفت اجرا میشد . یکی دیگر از انواع مشاوره مشورت معتمد محل بود . معتمد محل مورد احترام تمام اهالی بود و همه او را به نیکی میشناختند .

یکی دیگر از انواع مشاوره خوب مشورت بزرگان دین بود معمولا پیش نماز یا امام جماعت کارها مشورت میشد و حرفش نیز قابل اجرا بود . یکی دیگر از انواع مشاوره خوب مشورت ما یا پ است که دلسوز فرزندشان هستند و برای او نیکی و سود آوری آرزو دارند . البته برخی موارد چون آنها از منافع دیگران برای سود فرزندشان چشمپوشی میکنند مشاوره قابل اعتمادی برای همه نیست . مراجعه به ماکز مشاوره نیز از اهم مشورت گرفتنها است مجالی مناسب مفصل به این مقوله خواهیم پرداخت . حال انواع مشاوره را از حیثی دیگر نام میبریم . مشاوره ازدواج ، مشاوره اقتصادی ، مشاوره دعاوی ، مشاوره زناشویی و مشاوره خانوادگی . مشاوره های دیگری چون مشاوره علاقه مندیها ی تحصیلی ، مشاوره کسب وکار ،مشاوره کودک و نوجوان . و حتی مشاوره برای انحرافات جنسی .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


 

مشاوره خوب آنلاین

مشاوره خوب آنلاین توسعه فن آوری الکترونیک به کمک کسانی آمده است که قا به حضور مراکز مشاوره نیستند . برخی ممکن است به دلیل معلولیت نتوانند مشاوره حضوری بگیرند . برخی همسری متعصب دارند . برخی نمیخواهند به هر دلیلی کسی متوجه مشاوره گرفتن آنها شد . این عزیزان مشاوره آنلاین میگیرند . مشاوره خوب آنلاین برای کسانی که محل کار هستند و ساعت استراحت خود را میخواهند برای مشاوره استفاده کنند مفید است . کسانی که طاقت گرمای بسن و یا سرمای زمسن را ندارند مشاوره آنلاین میگیرند . کسانی که توانایی جسمی و یا حوصله روحی ندارند از مشاوره آنلاین بهره میگیرند . دنیای الکترونیک و اینترنت بسیاری از کارها را آسان نموده است . ازجمله مشاوره گرفتن را . یک تصمیم گیری آنی ممکن است فرصت صرف وقت برای رفت و آمد به مراکز مشاوره را نداشته شید یک مشاوره آنلاین میتوانید تصمیم ست بگیرید .

برخی مشاوره ها ممکن است نخواهید هویت شما فاش شود مشاوره خوب آنلاین انتخاب شما خواهد بود . مشاوره خوب آنلاین میتواند یک مشاوره عینی شد . کمک اینترنت مشاور را به محیط خانه ، کار و یا تفریح خود ببرید . مورد یک بیمار یا کهنسال مشکل رفری و تصمیم گیری دارید مشاوره آنلاین به شما کمک خواهد کرد . مورد برخی رفرهای کودکن مشاوره آنلاین میتوانید از ارتط تصویری استفاده کنید و برای مشکل خود چاره ای بجویید . مشاوره آنلاین راهیست برای یک مشاوره عینی ، صرفه جویی وقت و صرفه جویی هزینه هزینه رفت وآمد و غیره . شما میخواهید برای اقوام ویا دوسن خود خارج از کشور و یا یک شهر دیگر مشاوره بگیرید . به مشاور خود اعتماد دارید پس بهترین راه یک مشاوره آنلاین است .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


مشاوره خوب تلفنی آویژه

مشاوره خوب تلفنی آویژه هم یکی دیگر از مشاوره هایی است که به شما پیشنهاد میکنیم . مشاوره تلفنی آویژه زمینه های مختلف به شما مشاوره میدهد . مشاوره تلفنی آویژه راهکار مناسبی برای شما عزیزان است . برای شما که از راه دور میخواهید مرکز مورد اعتمادن مشورت کنید . برای شما که به دلیل مراقبت از یک سالمند نمیتوانید از منزل خارج شوید . مشاوره تلفنی آویژه برای کسانی است که ساعت کاریشان شنه روزی است . این عزیزیان به جای استفاده از مرخصی برای مشاوره میتوانند برای استراحت وتفریح استفاده کنند . مشاوره تلفنی آویژه برای کسانی است نمیتوانند همراه خانواده مراکز مشاوره حضور پیدا کنند . هنگام نیاز یک تماس تلفنی همراه افراد خانواده که لازم است مشاوره حضور داشته شند مشورت میگیرند . مشاوره خوب تلفنی آویژه میتواند شما را امور مهم زندگی و تصمیم گیریهاین راهنمایی کند .

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی آویژه میتواند برای سالمندان عزیزی که توانایی حضور مراکز مشاوره را ندارند مفید شد . سالمندان عزیز دسترس داشتن شماره تلفن مرکز مشاوره روانشنسی تلفنی آویژه میتوانند مشکلات خود را مشاوران میان بگذارند . این سالمندان عزیز ممکن است برخی موارد نیز مشکلات اطرافیان را ک نکنند و این عث ایجاد توقع آنها شود . یا حس نا کارآمدی آنها را کسل و بیحوصله کند که این روحیه سبب میشود دیگران نیز ثیر منفی بگذارند . مشاوران دلسوز این مرکز آنها را به مغتنم بودن وجودشان برای جوانترها آگاه میکنند . همینطور آنها را مطلع میکنند هرچق برخوردهایشان همراه انرژی وشاد شد همصحبتی آنان لذتبخشتر میشود . انتخاب رنگ لس نیز روحیه این عزیزان ثیر بسزایی دارد . مشاوران مرکز مشاوره آویژه پیشنهاد میکنند رنگهای شاد برای لس سالمندان انتخاب کنید .

 

مشاوره ازدواج تلفنی آویژه

مشاوره ازدواج تلفنی آویژه برای زوجهای جوانی است که قصد ازدواج دارند . مرکز مشاوره ازدواج تلفنی آویژه قصد داشتن ازدواجهای موفق راه اندازی شده و خدمت خانواده های عزیز میشد . مرکز مشاوره ازدواج تلفنی آویژه برای زوجهای جوانی است که چندی از ازدواجشان نمیگذرد و نیاز به مشاوره دارند . دختران و پسرانی که قبل از ازدواج مشورت میگیرند کمتر دچار گزند و یا پشیمانی میشوند . آنها بهره گرفتن از جدیدترین علوم مشاوره توانسته اند برای خود و همسرشان اطمینان و امنیت کسب کنند . آنها صد لایی از ستی دست به انتخاب زده اند اینست که وقتی مشکلی پیش می آید هرگز دچار شک نمیشوند . کسانی که بدون مشورت انتخاب کرده و یا انتخاب شده اند بروز کوچکترین مشکل شک میکنند . نکند این همسر مناسب من نیست ؟ یا نکند من همسر مناسبی برای او نیستم .

اما وقتی مشورت ازدواج میکنیم بروز مشکل به دنل راه حل هستیم نه اینکه به شک بیفتیم . مواقعی نیز پیش می آید که به بن بست میرسیم آنجا از خود میپرسیم ما که مشاوره انجام دادیم پس چرا اینطور شد ؟ عوامل زیادی یک مشاوره اشته دست دارند . اول اینکه بدانیم چه کسی مشاوره میکنیم . نقش مشاور مشاوره بسیار حساس و مهم است . دوم به کدام مرکز مراجعه میکنیم ؟ آیا مرکز مشاوره مورد یید است ؟ آیا طرف قرارداد سازمان یا نهادی هست ؟ بله طرف قرار داد بودن یک مرکز مشاوره خوب حکایت از معتبر بودن آن مرکز دارد مانند مرکز مشاروه ازدواج تلفنی آویژه . سوم اینکه مشاوره صداقت بوده ایم ؟ برخی اوقات ما مشاوره واقعیات را از مشاور کتمان میکنیم که نتیجه آن یک مشاوره ناست است . این مشاوره نتیجه خوبی نخواهد داشت .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ازدواج


مشاوره خوب و زندگی

یکی از اصول انتخاب ست مشاوره خوب و ست است . یکی از اصول تصمیم گیری ست نیز یک مشاروه خوب است . وقتی ما میخواهیم ازدواج کنیم مشاوره قبل از ازدواج انجام میدهیم . یک مشاور خوب هر دو نفر صحبت میکند علاوه بر روانشناسی روانکاوی کرده و علایق و سلیقه آنها آشنا میشود . غلاوه بر علایق به رفرهای آنها و ظرفیت آنها پی میبرد . بعد از انجام تستهای مختلف و مصاحبه های زیاد لاخره معلوم میشود که این دو زوج خوبی برای هم هستند یا خیر ؟ مشخص میشود آیا آنها مکملهای خوبی هستند ؟ آیا میتوانند تکمیل کننده نقایص هم شند ؟ یادمان شد دو نفر که مثل هم شند برای ازدواج مناسب هم نیستند یا اگر هم هستند شبیه هم بودن کافی نیست . هرکس نواقص و کمالاتی دارد اگر دو نفر بتوانند نواقص همدیگر رابپوشانند وتکمیل کننده هم شند میتوانند زوج خوبی شند .

همسرکسی است که برکمالات شریک زندگیش بیافزاید . همسر یعنی داشتن جنبه و ظرفیت برای معایب شریک زندگی . مشاوره ازدواج بررسی این نکات و فاکتورهای دیگر رهنمون زوجهای جوان خواهد بود . به شرط اینکه هردو نفر مشاور صداقت حرف بزنند . حرفهایشان راست و از ته دل شد . هردو بخواهند که ببینند مناسب هم هستند یا خیر . اگر فاکتورهای یک مشاوره خوب رعایت شود مسلما ازدواج موفق خواهند داشت غیر اینصورت هم به خود و هم به همسر خود آسیب میرسانند . مشاوره ازدواج خود نیز دامنه وسیعی دارد . مشاوره عشق ، مشاوره همشان بودن ،مشاوره خانواده و مشاوره های دیگر که برای یک ازدواج موفق لازم است . برخی از زوجها کاملا مناسب هم هستند ولی هدفها از ازدواج ممکن است مشکل برانگیز شد . برخی اوقات ناهمگون بودن سنها ممکن است دونفررا برای ازدواج نامناسب کند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی روانشناسی


 

چه کسانی و چه مواقعی مشورت نکنیم ؟

دختران جوان قبل ازازدواج معمولا خانواده خود مشورت میکنند مسلما خانواده بخصوص پ و ما بدخواه فرزندانشان نیستند . برخی اوقات نیز والدین زیاده خواهی برای فرزندشان آنها را از رفتن به راه سرنوشتشان ز میدارد . پس مشورت والدین لازم اما کافی نیست . برای انتخاب ست علاوه بر والدین مشورت کارشناسان نیز لازم است . برخی دوسن صمیمی خود مشورت میکنند . غافل از اینکه برای آن دوست ممکن است اثر رقابت یا حسادت ممکن است راهنمای خوبی نشند . برخی مواقع نیز دو دوست انق زندگی هم مثل هم بوده اند که الان هم میخواهند هم یک زمان ازدواج کنند . حالیکه ممکن است برای هرکدام مواقع خاص موقعیت ازدواج پیش بیاید .

اینگونه مواقع مشورت زیاد ست و بجانخواهد بود . اینست که بهتر است به جای مشورت هرکس فقط کارشناسان مشورت کنیم . دلایلی که نید هرکسی حتی خانواده جه یک مشورت کنیم واضح است . مثلا اختلاف بین همسران پ و ما هریک به اشته وبدون اینکه بخواهند جانب داری فرزند خود را میکنند . چون آنها نمیتوانند قضاوت بهتری داشته شند چون جانبداری از فرزند ذان وکنه هرانسان است .

اینگونه مواقع طرفداری بیجا عث قوت اشته زندگی فرزندمان میشویم . این قضاوت ما عث تداوم اشته فرزندمان میشود . فرزندان او که بزرگ شوند مثل والدین قضاوت نخواهند کرد . نتیجه ایامی که او به فرزندانش نیاز دارد آنها به پ یا ماشان به چشم انسانی خود خواه نگاه خواهند کرد . آنها پ یا ماشان همسو نخواهند بود . والدین قضاوت بد خود ، یک مشورت نا بجا بین او و فرزندانش فاصله افکنده اند . ولی مشورت مشاورین مراکز مشاوره خوب این عواقب را نخواهد داشت .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی زناشویی


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خوب برای زندگی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۴ Ways Everyone Can Benefit From Therapy

نویسنده: زهره حبیبی نوده

 

مزایای مشاوره خوب برای زندگی بهتر

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 4:27
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 33 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

تست مشاوره قبل از ازدواج سوالات خاص خودش را مطرح میکند . این تست یک سوال مطرح شده و چند گزینه داده میشود . شما یکی از گزینه هارا انتخاب میکنید و پایان این جوابها کنار هم رم بندی شده و نتیجه به شما اعلام میشود . اگر دقت کرده شید مشاوره یک سوال مطرح میشود و شما کوه و یا به تفصیل پاسخ میدهید . اما تست مشاوره قبل از ازدواج شما گزینه دارید . چون این گزینه ها بنا به علم روانشناسی تبیین شده است . تست مشاوره قبل از ازدواج بعد از سالها تحقیق و مطالعه و آزمون تدوین شده است . نتیجه این تست ها را حتما یک روانشناس و یا یک مشاور ید براین تفسیر کند . مرکز مشاوره آویژه تستهای مختلف برای شما آماده شده و توسط کارشناسان مجرب تفسیر میشود . نتیجه گرفتن از این تستها میتوانید بدون دغدغه ازدواج کنید.

تست مشاوره قبل از ازدواج

تست مشاوره قبل از ازدواج ظرافت تهیه شده از ابعاد مختلف شما و یا همسرن سنجیده شوید . حتی پاسخها نیز روشهای علمی تهیه شده است .  وقتی پاسخها کنار هم چیده میشوند مجموعه ای از حالات روحی و رفری شما مشخص میشود . این تشخیص مشاوران و روانشناسان خصوصیات شما را تفسیر و بررسی میکنند . ز هم یادآوری میکنیم تفسیر و تشخیص تست مشاوره قبل از ازدواج فقط از سوی کارشناسان قابل بررسی است . شما ممکن است به صورت آنلاین از طریق سایتهایی که برای تبلیغ تست گذاشته اند خودن را آزمایش کنید . اما وقتیمشاوره خانواده یا کارشناسی کنار خود ندارید برداشتهای شما ممکن است خطا و حتی خطرناک شند . سایتهای روانشناسی برای اینکه تعداد زدید کننده بیشتری داشته شند تست مشاوره قبل از ازدواج گذاشته اند . اما بهتر است خودن مراقب شید خودتفسیری به خود آسیب نرسانید .


بیشتر بخوانید: ویژگی های ازدواج خوب


 

سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج

سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج مربوط به عشق ، سازگاری است . سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج مربوط به زناشویی ، هوش عاطفی وسازگاری جنسی است . سوالات  از این قبیل مسائل که برای زندگی لازم است میشد . شما را تعدادی از سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج آشنا میکنیم . به طور مثال سوالات عشق استرنبرگ : عشقم مرا خیلی حمایت میکند(از نظر عاطفی ) . این یک تست است سپس پاسخهای متفاوتی پیش روی شمااست مانند :بله کاملا (۹) زیاد(۸) آری (۷) از متوسط کمی لاتر (۶) متوسط(۵) کمی (۴) شاید کمی (۳) نه (۲) اصلا (۱) شما بعد از مطالعه تست و پاسخها یکی را انتخاب میکنید . هرچق دقت بیشتری پاسخ دهید نتیجه بهتری یافت خواهید کرد . نتیجه بهتر به معنای نتیجه ایست که به واقعیت نزدیکتر است . بهتر به معنای نتیجه دلخواه شما نیست .

زمانی که شما به سوالات تست مشاوره قبل از ازدواج شک پاسخ میدهید ممکن است دوگانگی بوجود بیاید . از این لحاظ میگوییم وجود مشاور و روانشناس نه تنها لازم بلکه واجب است . برای اینکه یک روانشناس تناقض پاسخها را میابد و ک میکند کدام پاسخ صحیح و کدام تردید است . او میداند کدام پاسخ خصوصیات و روحیات شما جور میآید ، کدام پاسخ از روی تردید و کدام پاسخ اصلا ست نیست . یک مشاور وقتی پاسخهای غیر واقعی روبرو میشود چند سوال دیگر خودش مطرح کرده و به پاسخ صحیح میرسد . اعتماد شما به مشاوران و روانشناسان برگیرنده اعتماد شما به آینده و همسر آینده ن خواهد بود . وقتی شما اطمینان ازدواج میکنید زندگی کمتر مردد میشوید . کم نیستند کسانی که سالها بعد ازازدواج هنوز شک دارند همسرشان مورد اعتماداست یا خیر .

تست های مشاوره قبل از ازدواج

تست های مشاوره قبل از ازدواج شامل تست روانشناسی کیفیت زندگی ،تست شوخ طبعی و تست هوش هیجانی است . از دیگر تستهای مشاوره قبل از ازدواج میتوان به تست هوش اجتماعی و تست بلوغ عاطفی اشاره کرد . تست های مشاوره قبل از ازدواج زیاد هستند که هر کدام نشانگر کیفیت نوع و بخشی از زندگی میشد . قبل از همه این تستها بهتر است تست همسریابی را انجام دهید . این تست شما میتوانید از صفات پنجگانه شخصیتی خود مطلع شوید و بدانید همسر دلخواه شما ید دارای چه صفاتی شد . بعد از آن تست تعارضات زناشویی از حس شما و تمایلات جنسی شما و یا طرف مقابل شماحکایت دارد .شما این تست میتوانید میزان عاطفه و تمایلات جنسین خود را بسنجید . و این سنجش همسری انتخاب کنید که به به نیازهای شما بتواند بخوبی پاسخ دهد .

شاید این مسائل براین ساده و حتی خنده دار به نظر بیاید اما بسیار از زندگی ها به خاطر همین عوامل از هم پاشیده اند . کسی که میخواهد نیازهایش چارچوب خانواده مین شود ید به این فاکتورها بیشتر دقت کند . بسیاری از خانواده ها ظاهر خوشبخت ، خوشحال و خندان هستند . شاید خیلیها به این خانواده غبطه بخورند . اما نیازهای عاطفی و یا جنسی آنها توسط همسرشان مین نمیشود . این خانواده دیر یا زود حتی اگر ازهم پاشیده نشود آسیب خواهد دید . بعضی اوقات این آسیبها جبران ناپذیر میشوند و تمام اعضای خانواده از آن ضربه میبینند . یک زناشویی خوب به تمام افراد خانواده آرامش میبخشد . این خانواده ما خندان و پ صبور و آرام است . پس تستهایی که میزان بهرهمندی عاطفی و جنسی را مشخص میکند جزو ضروریات قبل ازازدواج است .

 

تست مشاوره قبل از ازدواج آنلاین

تست مشاوره قبل از ازدواج آنلاین سوالات تخصصی هستند که شما میتوانید از آنها استفاده کنید . تست مشاوره قبل از ازدواج آنلاین آماده استفاده است . از جمله این تستها میتوان به تست شخصیت شناسی اشاره کرد . هر کس برخورد کنشهای پیرامون خود واکنشهای متفاوتی روبرو میشود . مثلا شما یک غ به یک مهمانی دعوت شده اید . یک سگ نا آشنا از انتهای غ به سمت مهمانها میدود . هر یک از مهمانها رفر خاص خود را بروز میدهند . برخی شدیدا میترسند . این میان یکی جیغ میزند . دیگری ممکن است مات بماند و توان هیچ حرکتی را نداشته شد . یکی دیگر پا به فرار میگذارد . یکی پشت دیگری پنهان میشود . یکی دور سرش میچرخد . همه اینها واکنش کسانی است که ترسیده اند . آنها ترسشان رانمیتوانند  پنهان نمیکنند .


بیشتر بخوانید: موفقیت ازدواج


عده ای دیگر میترسند اما عکس العمل پنهانتری دارند  . آرام به طرفی میروند که بتوانند پنهان شوند . عده ای دیگر از زیاد بودن تعداد مهمانها استفاده میکنند و پناه میگیرند . تعدادی هم ممکن است شند که به دنل یک خوراکی که برای سگ دلچسب است میرود اورا مهار کند . وافراد خاص وجود اینکه احساس خطر میکنند تلاش میکنند کودکان و نوان و سالخوردگان را از آسیب دیدن دور کنند . حال بنا به شخصیت هرکس ید دید کدام یک برای ازدواج او بهتر است . شاید بگویید هرکس همرفر خود ید ازدواج کند . پاسخ منفی است . ان گروه که پشت دیگری پنهان شدند اگر هم ازدواج کنند هیچیک نمیتواند برای دیگری مناسب شد . این افراد ید کسی ازدواج کند که هنگام خطر برای او مامن شد . چاره اندیش شد . اینجاست که حضور مشاورضروریست .

کاربرد تست مشاوره قبل از ازدواج

کاربرد تست مشاوره قبل از ازدواج مشخص است . این تستها شما میتوانید به ظرفیتها و گروههای شخصیتی و رفری که به آنها تعلق دارید پی ببرید . سپس گروه بندیهای روانشناسی بفهمید زندگی به یک همراه نیاز دارید ؟ به یک فرد صرفا اطاعت پذیر ؟ به یک نفر که بتواند زندگی شما را مدیریت کند ؟ یک نفر که چاله های عاطفی و یا جنسی شمارا پر کند ؟ یا یک مکمل . کاربرد تست مشاوره قبل از ازدواج به شما انتخاب انگیزه میدهد . مشاوره قبل از ادواج به دنل کسی خواهید بود که او کامل و خوشبخت شوید . مشاوره ازدواج شمارا بسوی افقهای خوشرنگ زندگی رهنمون میشود . دانستنمعیارهای ازدواج خود و همسر آینده ن انتخابن هدفدارتر خواهد شد . مرکز مشاوره آویژه برای شما یک ازدواج موفق و دلخواه آرزومند است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع:  Pre-Marriage Counseling Quiz

 

تست مشاوره قبل از ازدواج

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 4:14
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 43 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

هدف از ازدواج

هدف از ازدواج یا اینکه چرا ازدواج می کنیم را می توانیم از مشاوره ازدواج بپرسیم . جواب کلیشه ای هدف از ازدواج رسیدن به آرامش هست را همه می دانیم . اما پشت این سوال نکته های زیادی پنهان شده است . هر کدام از ما جواب هدف از ازدواج می توانیم هم چند پاسخ داشته شیم هم اینکه سکوت کنیم . چون اصلا به علت ازدواجمان فکر نکرده ایم اینکه هدف از ازدواج فقط رهایی از تنهایی نیست اینکه هدف از ازدواج فقط برآورده کردن نیازهای جنسی نیست یا هدف از ازدواج برآورده کردن نیاز های مالی نیست . شاید مجموعه همه این خواسته ها کنار تعهد داشتن ، تربیت فرزند و تقویت مسئولیت پذیری از اهداف ازدواج شد . اما ید بدانیم مهم تر از هدف ، رسیدن به هدف است که کمک مشاوره ازدواج به آن میرسیم .


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


اصلی ترین هدف ازدواج

اصلی ترین هدف ازدواج را شاید تعالی و رشد شخصیت می توان دانست . ازدواج بخاطر افزایش ر مسئولیت که قبل از آن توجهی به آن نداشتیم ممکن است دچار سرگمی شویم . مشاوره فقط مختص قبل از ازدواج نیست . بعد از ازدواج میتوانیم کمک مشاوره خانواده به اصلی ترین هدف ازدواج که داشتن یک ازدواج موفق است دست پیدا کنیم . هر فردی وقتی تصمیم به ازدواج می گیرد ید آمادگی کافی برای ورود به این دنیا را داشته شد . اصلی ترین هدف ازدواج میتواند افزایش قابلیت هایی شد که قبل از ازدواج نادیده میگرفتیم . قبل از ازدواج شاید کوچکترین کاری برای خانواده انجام نمی دادیم اما بعد از ازدواج ناخودآگاه حس مسئولیت پذیری مان افزایش می یابد و این اصلی ترین هدف ازدواج است . بطور کلی اصلی ترین هدف ازدواج داشتن زندگی شاد و موفق است .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


هدف از ازدواج از نظر روانشناسی

هدف از ازدواج از نظر روانشناسی عشق ورزی است . از نظر روانشناسی ازدواج فقط جنبه ارضای نیاز جنسی را ندارد . هدف از ازدواج از نظر روانشناسی تکامل و به اوج رسیدن همه توانایی ها و نیاز های انسان است . از نظر مشاوران خانواده برای رسیدن به این هدف داشتن اطلاعات کافی و شناخت ست فرد از خود و توانایی هایش قدم اول داشتن ازدواج موفق است . هدف از ازدواج از نظر روانشناسی فقط پرداختن به خود نیست ازدواج توجه کردن به دیگری و تلاش برای شناخت همسر قدم دوم داشتن یک ازدواج موفق است . هدف از ازدواج از نظر روانشناسی یکی شدن زن و شوهر تصمیم گیری ها است . توجه به علایق و سلایق هم و پیدا کردن یک راه و هدف مشترک اصلی ترین هدف ازدواج است .

 


بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج


هدف از ازدواج اسلام

هدف از ازدواج اسلام افزایش جنبه معنوی و سلامت روحی است . اسلام به ازدواج بسیار کید شده است . و گفته شده ازدواج نیمی از دین کامل میشود . اسلام بر انتخاب همسر پاک دامن و همسری که عث آرامش روحی میشود سفارش شده است . هدف از ازدواج اسلام داشتن فرزند و زیاد شدن نسل خوب و سالم است طوریکه از امام صادق نقل شده از معیار های مهم انتخاب همسر توان زایش و فرزند آوریست . هدف از ازدواج اسلام داشتن همسری از جنس خودن است که هم کفو و هم تراز خودن شد . اسلام هم مسئله شهت شخصیتی و فکری مطرح شده است که عث می شود ازدواج موفق و سالمی داشته شید . و نهایت هدف از ازدواج اسلام تشکیل خانواده ، دوست داشتن و دوست داشته شدن است .


بیشتر بخوانید:انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی ازدواج


انگیزه و هدف از ازدواج

انگیزه و هدف از ازدواج توجه به ویژگی های هر فرد متفاوت است . دوست داشتن و دوست داشته شدن انگیزه و هدف از ازدواج است . مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج  به ما رسیدن به این هدف کمک می کند . هدف از ازدواج پیدا کردن فرد لایقی است که ادامه مسیر زندگی همراه ما شد . انگیزه و هدف از ازدواج بزرگتر کردن دایره اجتماعی زندگیمان است . ازدواج ما وارد خانواده جدیدی شده و آداب زه ای آشنا می شویم . بعد از ازدواج برای رسیدن به اهداف مان ید بدنل پیدا کردن شهت ها همسرمان شیم . شهت هایی که از اهمیت زیادی برخوردار شند بتوانیم ازدواج موفقی را برنامه ریزی کنیم . ازدواج زن و مرد ید نسبت به هم مشق و دلسوز شند پایه های یک زندگی سالم را بنا کنند .


بیشتر بخوانید:بهترین سن ازدواج از نظر روانشناسی


انگیزه های فردی ازدواج

انگیزه و هدف از ازدواج میتواند کاملا شخصی و فردی شد . بعضی افراد شرایطی قرار دارند که احساس تنهایی می کنند افرادی که به هر دلیلی ازخانواده جدا زندگی می کند . از نظر مشاوره ازدواج احساس تنهایی یا دوری از خانواده نید انگیزه ازدواج شد . ازدواج به همان اندازه که شروع یک اتفاق زه هست به همان اندازه هم می تواند شروع دسر شد . این انتخاب نا آگاهانه می تواند پیامدهای جبران ناپذیری داشته شد . فردی که قصد ازدواج دارد ید به لحاظ فردی و شخصیتی به بلوغ کافی رسیده شد . حتی اگر به دلایل شخصی مجبور به ازدواج هستید حداقل یک مشاوره ازدواج خوب مشورت کنید . هم انتخاب ستی داشته شید و هم اینکه مشاور کمک کند خودن را بهتر بشناسید . مشاور می تواند شما را برای ورود به زندگی آماده کند .


بیشتر بخوانید:اهمیت آشنایی قبل از ازدواج چیست ؟


 

نکات اخلاقی بعد از ازدواج

برای داشتن یک ازدواج موفق و شاد بهتر است بعد از ازدواج نکاتی را رعایت کنیم . دوره نامزدی معمولا سعی می کنیم بهترین ها را برای همسرمان فراهم کنیم .بهترین کادو ، بهترین غافلگیری ، بهترین سفر اما معمولا وقتی زندگی زناشویی را آغاز می کنیم این کارها را فراموش می کنیم . صورتیکه برای حفظ پایداری و طروات یک زندگی همیشه ید دوست داشتن و دلبستگی به زندگی و همسر را یادآوری کنیم . اصلی ترین هدف ازدواج بوجود آمدن صمیمیت بین زن و مرد است . برای حفظ این صمیمیت لازم است همیشه دوست داشتن و عشق ن را به زندگی و همسرن نشان بدهید . رمز داشتن یک ازدواج موفق احترام متقابل به هم است وقتی خانه و اجتماع احترام همسرن برخورد کنید مهمترین قدم برای داشتن یک زندگی پایدار را برداشته اید .


بیشتر بخوانید:معایب و محاسن ازدواج مرد سن لا


راه کارهای احترام به همسر

همه ما به عنوان یک انسان اشتهاتی زندگی مان داشته ایم . اما اشته کردن فقط بخشی از مشکل است مطلب مهم پذیرش اشته است . وقتی زندگی زناشویی مرتکب اشته شدیم بهتر است بعد از فهمیدن ، اشته مان را بپذیریم و احترام از همسرمان معذرت خواهی کنیم . اگر قبل از قضاوت همسرمان بت اشتهش ، خودمان را جای او بگذاریم می توانیم شرایط را کمی بهبود ببخشیم . می توانیم کمال خونسردی و حفظ احترام مشکل را ریشه یابی کنیم . هدف از ازدواج از نظر روانشناسی برقراری ست رابطه و توانایی حل همه مشکلات سایه احترام و عشق است . از نکات دیگر حفظ احترام بین زن و شوهر رازداری است . همسران نید اسرار یکدیگر را نزد سایرین فاش کنند کسی نتواند از این اسرار سوء استفاده کند .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


ید و نید های زندگی زناشویی

از نظر مشاوره خانواده بهتر است برای داشتن یک ازدواج موفق زن و شوهر مواردی را همیشه رعایت کنند . همسران نید هیچ شرایطی به هم وغ بگویند وغ گویی عث سست شدن پایه های زندگی و سلب اعتماد بین همسران می شود. بهتر است گاهی زن و شوهر برای خودشان خلوت کنند اسیر روزمرگی های زندگی زناشویی نشوند . مشاوره ازدواج توصیه می کند برای حفظ نشاط زندگی  هر کدام از زوجین به تنهایی برنامه ای برای رفت و آمد دوسن شان داشته شند . حفظ حریم شخصی از نکاتیست که زن و مرد ید توجه زیادی به آن داشته شند . زوجین ید بدانند که مشکلات و اختلاف شان را نید همه جا و برای همه زگو کنند حرمتشان خدشه دار نشود . هدف از ازدواج از نظر روانشناسی بهبود خلقیات و ویژگی های فردی است .


بیشتر بخوانید:معیارهای انتخاب همسر چیست ؟


توصیه های کوه و کلیدی مشاور ازدواج

اصلی ترین هدف ازدواج داشتن یک زندگی بدون تنش و ناراحتی است . پس برای دوری از تنش نکات زیر را رعایت کنید . همیشه پاسخگوی ابراز محبت همسرن شید . هیچ وقت جمع غرور همسرن را جریحه دار نکنید . از همسرن جمع خانواده ن بدگویی نکنید . اگر نسبت به همسرن احساس منفی پیدا کردید نگذارید حل نشده روی هم تلنر شود . جمع حرفی نزنید که عث خجالت همسرن شود . دلخوری هاین از همسرن را جمع دوسن و خانواده به روی او نیاوردید . از هم جنس های همسرن جمع بی جا تعریف و تمجید نکنید که عث شک و بدبینی همسرن بشود . هدف از ازدواج اسلام حفظ فرد از تمایل به گناه است . پس همسرن را محروم کردن از رابطه آزار ندهید .


بیشتر بخوانید:بهترین زمان ازدواج چه سنی است ؟


 

 ازدواج سفید

کشورهای غیر مسلمان همینکه دو نفر تصمیم بگیرند هم زندگی کنند کافی است . زندگی خود را بدون هیچ تشریفاتی ممکن است شروع کنند . این ازدواج که به ازدواج سفید معروف است ممکن است فرزندی هم متولد شود و این فرزند قانونی است . گاهی بعد از تولد چند فرزند و بعد از سال ها زندگی زوج تصمیم میگیرند بصورت ثبت شده و قانونی ازدواج شان را اعلام کنند . اما بعضی مواقع هم دو نفر هم زندگی می کنند اما کوچکترین تعهدی نسبت به هم ندارند و آزادانه شریک جنسی مختلفی دارند که انگیزه و هدف از ازدواج منافات دارد . زیرا ممکن است این نوع ازدواج فرزندی هم بدنیا بیاید که اصلا پ مشخصی نداشته شد و تمام زندگی زن وجود یک فرزند نابود شود . این مطلب هم فرزند آوری که هدف از ازدواج است منافات دارد .


بیشتر بخوانید:مشاوره پیش از ازدواج


توجه به حریم زندگی زناشویی

مشاوره قبل از ازدواج همیشه بر حفظ حریم زناشویی کید میشود . وقتی زوجین یا دختر و پسر دوره نامزدی دچار اختلاف میشوند بهتر است بجای بدگویی و دامن زدن به اختلاف مسئله را بین خودشان حل کند . وقتی پای خانواده ها به میان بیاید شک نکنید که از اصلی ترین هدف ازدواج که حفظ آرامش است دور میشوید . هدف از ازدواج از نظر روانشناسی پیدا کردن قت حل مسئله بصورت دو نفره است . بعضی وقت ها مشکل بین زوجین حل میشود اما خانواده ها آن مسئله را فراموش نمیکنند . از بد گویی کردن پشت سر همسرن پیش خانواده خودداری کنید چون به دیگران اجازه می دهید براحتی حرمت همسرن را از بین ببرند . موضوعات خصوصی که فقط شما جریان آن قرار گرفته اید نزد دیگران افشا نکنید که عث از بین رفتن اعنماد همسرن میشود .

سوالات متداول

هدف از ازدواج چیست ؟

ایجاد یک زندگی همراه تفاهم و شاد است که به رشد شخصیت فرد کمک کند . زندگی که آن احترام و اعتماد وجود داشته شد . هدف از ازدواج تولد فرزندیست که سایه این تفاهم به بهترین شکل تربیت شود .

هدف ازدواج از نظر روانشناسی چیست ؟

هدف از ازدواج پذیرش مسئولیت و پرورش احساس مسئولیت است . از نظر مشاوره خانواده متعهد شدن نسبت به ساختن و مراقبت از یک زندگی اصلی ترین هدف ازدواج است .

هدف ازدواج از نظر اسلام چیست ؟

هدف از ازدواج دادن جواب ست به غریزه جنسی است . ازدواج از نظر اسلام عامل عفت و پاک دامنی و خوش اخلاقیست . هدف ازدواج بوجود آمدن عشق ومحبت ست سایه خانواده است .

اصلی ترین هدف ازدواج چه میتواند شد ؟

اصلی ترین هدف ازدواج پیدا کردن همراه و همسفریست که بیشترین شهت را ما داشته شد . بتوانیم کنار یکدیگر یک هدف و یک مسیر را برای ادامه زندگی و رسیدن به ازدواج موفق برنامه ریزی کنیم .

هدف از ازدواج طول زندگی برای افراد چیست ؟

هدف داشتن همسریست که عث آرامش خاطر ما بشود نه اینکه خودش تبدیل به دغدغه زندگی ما بشود . همسری که کنارش احساس شادی و لذت و رضایت همیشه وجودداشته شد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Marriage Psychology and Therapy: The Science of …

 

هدف از ازدواج از نظر روانشناسی

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ساعت 3:51
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 30 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 41
» بازديد ديرور : 7
» بازديد ماه گذشته : 1139
» بازديد سال گذشته : 1139
» كل بازديد : 14764

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.223.3.101
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات