مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

خصوصیات کودکان بیش فعال

خصوصیات کودکان بیش فعال را بطور جداگانه ممکن است کودکان دیگر نیز داشته شند . تفاوت شدت آنهاست . کودک بیش فعال همه خصوصیات را هم دارند اما کودکان زیگوش یکی از آنها را . کودک بیش فعال رفر های خود را نمیتواند کنترل کند حالیکه کودک زیگوش ممکن است برخی مکان ها رفرها رابروز ندهد و کنترل کند . یکی از خصوصیات کودکان بیش فعال فعالیت بیش از اندازه است . همانطور که از نام این اختلال برمی آید این کودکان لحظه ای بدون تحرک نیستند . آنها برای دقایقی هم نمیتوانند یکجا بنشینند یا آرام بگیرند . یکی دیگر از خصوصیات کودکان بیش فعال عدم تمرکز این کودکان است . آنها به دلیل اینکه آرامش ندارند نمیتوانند روی یک موضوع تمرکز داشته شند . آنها لحظه ای توجه میکنند سپس به سرعت رها میکنند . توجه کردن به مسائل برایشان کار بسیار دشواری است .

یکی دیگر از خصوصیات کودکان بیش فعال سرعت آنها است . به سرعت میدوند و سرعت کارشان را انجام میدهند گویی همه کار عجله دارند . یکی دیگر از خصوصیات کودکان بیش فعال حرف زدن زیاد است . تند تند و بی هدف حرف میزنند حالیکه حرفهای آنها پراکنده است و ره یک موضوع نیست . از دیگر خصوصیات کودکان بیش فعال توجه نکردن به جزئیات است . او به همه چیز گذرا و بدون توجه به نکات ریز نگاه میکند . وقتی او حرف میزنید به نظر میرسد گوش نمیدهد . دستورات شما را ست انجام نمیدهد . او از تحرک زیاد خسته نمیشود ولی از یک موضوع زود خسته میشود . او نمیتواند یک کار را به پایان برساند . چون نمیتواند یکجا بماند . او مدام ید جایش را عوض کند . سرگم و عجول است .

علائم و خصوصیات کودکان بیش فعال

علائم و خصوصیات کودکان بیش فعال مشخص است . شما یک مکان عمومی او را ببینید فوری تعجب خواهید گفت : عجب انرژی دارد . چون او مدام از اینجا به آنجا و از آنجا به اینجا میدود و تغییر مکان میدهد . عین این زیگوشی روحیه ای بسیار حساس دارد . زود میرنجد و ناراحت میشود . از علائم و خصوصیات کودکان بیش فعال اینست که حال حرکت توجهی به دیگران ندارد و ممکن است به آنها تنه بزند بطوریکه پرت شوند . عذر خواهی نمیکنند . او بی ادب نیست ولی روی رفرش کنترل ندارد . او متوجه نیست که عث اذیت و آزار کسی شده است . از دیگر علائم و خصوصیات کودکان بیش فعال اینست که نمیتوانند یک صف نوبت قرار بگیرند . آنها بی توجه به صف نفر اول را کنار زده و جلو میروند . آنها صبور نیستند .

 

یکی دیگر از علائم وخصوصیات کودکان بیش فعال اینست که آنها رشته سخن شما را پاره میکنند . وقتی خواسته ای از شما دارند صبر نمیکنند حرفن دیگری تمام شود . حتی وقتی خود آنها حرف میزنید وسط حرفن میپرند . خواسته هایشان ید زود انجام شود . غیر اینصورت سر و صدا میکنند و مرتب از شما میخواهند که خواسته شان را اجابت کنید . وقتی از او چیزی میپرسید بی صبرانه جواب میدهد و نمیگذارد سوال شما تمام شود . آموزش های شما را یاد نمیگیرد و نسبت به آنها بی توجه است . برخی اوقات احساس میکنید او حرف های شما را نمیشنود . وقتی یک جا مینشیند دست ها و پاهایش را تکان میدهد . او همانطور که نشسته میلولد و تکان میخورد . او دچار اختلال بیش فعالی – بی توجهی است (ای دی اچ دی ) .


بیشتر بخوانید:خواب کودک ، اختلال خواب و مان آن


خصوصیات کودکان بیش فعال مسه

خصوصیات کودکان بیش فعال مسه تمام این کنشها و واکنشهای خود را دارند به همراه تکانه های عصبی . علاوه بر این رفرها خصوصیات دیگری نیز دارند که به اختصار به آن اشاره میکنیم . او سر صف نمی ایستد . وقتی وارد کلاس می شود سر راه یک دو دانش آموز برخورد دارد . از تنه زدن گرفته پس گردنی زدن . سرکلاس به حرف های معلم گوش نمیدهد و بدون اجازه از کلاس بیرون میرود . حتی ممکن است از مسه بیرون برود . به تذکر معلم اعتنایی نمیکند . او س معلم را یاد نمیگیرد . تکالیفش را انجام نمیدهد . هنگام بیرون رفتن از کلاس از کسی که کنارش نشسته نمیخواهد که بلند شود او برود . به جای این رابطه او را هل میدهد . توجهی به خطر ندارد . ممکن است راه پله ها بدود .

 

از دیگر خصوصیات کودکان بیش فعال مسه اینست که او بی دلیل اجتماع دوسنه همکلاسی هایش را به هم میریزد . که البته این رفرها ریشه روانشناختی دارد . کودکان بیش فعال به خاطر خصوصیاتی که دارند کمتر کسی آنها دوست میشود نتیجه او از این موضوع میرنجد و اینگونه رفرها ابراز ناراحتی میکند . زنگ ورزش وارد زی های دست جمعی میشود زی آنان را خراب کند . او نه میتواند زی های گروهی شرکت کند نه اجازه میدهد دیگران زی کنند . یکی دیگر از خصوصیات کودکان بیش فعال مسه اینست که به فعالیت هایش نمیتواند نظم بدهد . به همین دلیل از فعالیت های گروهی همیشه محروم میشود که همین مسئله نیز رفرهای تکانشی به همراه خواهد داشت . برخورد این کودکان ید نهایت دقت را داشت زیرا آنها هر واکنش شما ممکن است دچار اختلال های بعدی شود .


بیشتر بخوانید:بهترین روش مان ترس کودکان


خصوصیات کودکان بیش فعال ۳ سالگی

خصوصیات کودکان بیش فعال سه سالگی زیاد مشخص نمیشود . خصوصیات کودکان بیش فعال سه سالگی شبیه به کودکان زیگوش است و این اختلال از شش سالگی و برخی از سن بلوغ بروز میکند . اما اگر خانواده های عزیز برای کودکان خود مشاوره بگیرند ممکن است روانشناس یا مشاور تشخیص دهد که کودک ممکن است آینده دچار ای دی اچ دی شود . همیشه یک مشاوره کودک میتوان یک قدم چلوتر بود . مشاوره اختلالات کودک بروز هرگونه اختلال را تذکر میدهد . بدین ترتیب شما میتوانید زودتر اقدام کنید . یک اختلال تشخیص ، اقدام به موقع و مان به شما نیج خوبی ارائه خواهد داد . اینگونه موارد از خانواده های گرامی تقاضا میشود کودک مانند یک کودک بی ادب برخورد نکنید . جایی که امکان دارد به او آرامش دهید .

نکته دیگر حتما مان را تحت نظر یک روانپزشک شروع کنید . داروهای او را به موقع و به اندازه بدهید . همزمان روانپزشک یک متخصص روانشناس و مشاور ارتط شید . برای تربیت کودک از یک مشاور خانواده کمک بگیرید . نکته دیگر اینکه تشخیص را فقط به عهده روانپزشک بگذارید . حتی اگر تمام علائم را داشت و حتی اگر تست های بیش فعالی تشخیص مثبت بود ز هم به کودک انگ نزنید . تشخیص و مان فقط به عهده پزشک میشد .

 

نشانه ها و خصوصیات کودکان بیش فعال

نشانه ها و خصوصیات کودکان بیش فعال را زگو میکنیم :

 • کودکان بیش فعال بر رفر خود کنترل ندارند .
 • کودکان بیش فعال برای چند لحظه هم نمیتوانند یکجا بنشینند
 • کودکان بیش فعال قا نیستند کارهای گروهی شرکت کنند .
 • آنها صف به نوبت نمی ایستند .
 • آنها به نظر میرسد به حرف های طرف مقابل گوش نمیکنند .
 • آنها وسط حرف دیگران پریده و اجازه نمیدهند حرفشان تمام شود .
 • پاسخ سوال ها را پیش از اتمام آن میدهند .
 • همیشه عجله دارند .
 • انرژی آنها تمام شدنی نیست .
 • به کارهای خود نمیتوانند نظم بدهند .
 • نگران هستند و میپندارند هیچکس آنها را دوست ندارد .
 • خواب خوبی ندارند .
 • ممکن است نیمه شب از خانه بیرون بروند .
 • مسه را رها میکنند .
 • آنها برنامه های گروهی دیگران را خراب میکنند . ممکن است دیدن گوهی که فوتل زی میکنند به توپ آنها لگد بزند .

از نشانه ها و خصوصیات کودکان بیش فعال گفتیم  اما مردم جامعه ید رعایت حال این کودکان را بکنند . وظیفه انسانی هر آدمی است دیدن این کودکان آنها را مسخره نکنند و پرخاش آنها رفر نکنند بهبود این کودکان به برخورد مردم این کودکان ارتط دارد . مرکز مشاوره آویژه برای همه تنستی و سلامت آرزومند است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلالات کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : The Hyperactive Child: Characteristics, Treatment, and …

 

خصوصیات کودکان بیش فعال چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت 13:39
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 43 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

اضطراب کودکان

اضطراب کودکان را میتوان ترس و نگرانی از چیزهایی که شاید واقعا نیاز به نگرانی ندارند تعریف کرد . هنگام اضطراب کودکان ممکن است آنها دچار هیجان شوند . این هیجان واضطراب عث میشود قلب آنها از همیشه تندتر بزند . اضطراب کودکان سبب تعریق میشود . برخی سبب لکنت زن شده و بطور کلی فرمان مغز به اعضا کمی اختلال صورت میگیرد . نتیجه واکنش های ستی مقابل جریانات محیطی نخواهیم داشت . برای ک بهتر اضطراب کودکان به عوامل بوجود آورنده ، مان و راههای مقابله آن میپردازیم . دلایل فیزیکی اضطراب کودکان میتواند عدم ترشح یا کم ترشح شدن هورمون اکسی توسین شد . از دیگر عوامل میتوان از وراثت رفری والدین نام برد . ژنتیک نیز بوجود آمدن اضطراب موثر است . اضطراب داشتن ما هنگام رداری کودک نیز بوجود آورنده اضطراب کودکان میشود .

رفر استرس زای والدین و افراد اطراف کودک میتواند عث بوجود آمدن اضطراب کودکان شود . مثلا برای هر مورد او به تندی رفر کنیم . بعد از هر مهمانی رفر کودک را به شدت مورد مواخذه قرار دهیم . هرگاه دست یا لسهایش کثیف میشود او به تندی برخورد کنیم . همه و همه عث بوجود آمدن اضطراب میشود . ترساندن کودک از آینده : اگر س نخوانی … اگر بچه خوبی نشی … و تمام این اگرهای بی مورد که میتوان لحن بهتر تفهیم کرد . اگر س بخوانی میتوانی به اهدافت برسی … نه او ترس بوجود می آورد نه اضطراب … و یا ترساندن او از پ ، یا برا و خواهر ارشد هم میتواند عامل اضطراب شد . ترسیدن ما از ریکی یا حیوانات ریز طوری که کودک واکنش او را یافت کند عث اضطراب کودکان میشود (جیغ زدن ) .


بیشتر بخوانید:نکات روانشناسی اطفال


زی مانی اضطراب کودکان

زی مانی اضطراب کودکان میتواند برای کاهش استرس مفید شد . بردن کودکان به محیط هایی که بچه ها آن زی میکنند . مانند پارک ها . از دیگر زی مانی اضطراب کودکان میتوان به ورزش کردن اشاره کردن . لگد زدن به توپ ، مشت زدن به کیسه بوکس ، شنا کردن و ژیمیناستیک برای مان اضطراب بسیار مفید است . یک زی مانی اضطراب کودکان هم شن زی است . وقتی کودک به شن های نرم چنگ میزند این چنگ زدن به او آرامش میدهد . شن ها میتواند برای خود خانه ، قصر ، کشتی یا هر چیزی بسازد . زی ما وفرزند بسیار آرامش بخش است به شرط اینکه ما قصد مان زی کند . ما بین زی نید او را تنبیه یا دعوا کند . از پرخاش کردن و رفر عصبی جدا بپرهیزد . لحنی ارام و مهرن کودک زی کرده و نوازشش کند .

 

زی روانشناسی کودک شما بهتر انجام میشود . شما حین زی میتوانید به تربیت کودک نیز بپردازید . ضمن زی ید به تغذیه کودک نیز توجه داشت . استفاده از غذاهای مفید و دمنوش های گیاهی به آرامش کودک شما کمک میکند . استفاده از چهار گروه اصلی غذا به سلامت او کمک میکند . روح سالم بدن سالم است . استفاده از ویمین های مفید بین غذاها و امگا ۳ میتواند کودک شما را سالم نگه دارد . از ادویه جات محرک همچون فلفل ها یا خردل غذای کودکان استفاده نکنید . ادویه جاتی چون دارچین به مقدار کم از هراس میکاهد . نوشیدن دمنوش های گیاهی چون سنبل طیب یا گل گاوزن از دمنوش های سنتی و مفید برای مان توام اضطراب است . یاداوری میکنم این دمنوش ها جایگزین داروهای پزشک نیستند بلکه کنار آنها میتوان استفاده کرد .


بیشتر بخوانید:روانشناسی زی کودک


مان اضطراب کودکان

مان اضطراب کودکان اگر مضمن شد که نیاز به دارو دارد و به روانپزشک ید مراجعه شود . ضمن استفاده از دارو ید تحت مان روحی و روانی نیز ید قرار بگیرد . مان اضطراب کودکان از چند طریق ولی همزمان میسر است . مراقبت رفری شدید برای وارد نکردن هیجان به کودک . پرهیز از رفرهای استرس زا . برای مان اضطراب کودکان از نقاشی استفاده کنید . نقاشی میتواند به مان اضطراب کودکان کمک کند . اگر برای رنگ آمیزی از آبرنگ استفاده شود بهتر است . زی مانی نقش موثری مان دارد . استفاده از ریکی برای مان اضطراب مفید است . شب او را به جاهای نیمه ریک همراه خود ببرید و حرف های آرامش بخش بزنید و یا داسن های زی برایش بگویید . اورا به تفریح تشویق کنید . دوچرخه سواری ، ورزش ، اسب سواری و شنا .

 

طبیعت برای بیشتر ناراحتی های روحی مفید است . قدم زدن یک مکان طبیعی که خت ، گل و نهر دارد میتواند به کودک شما آرامشش را زگرداند . بخصوص اگر او را حیوانات و پرندگان بی آزار دوست کنید . از او بخواهید به صدای پرندگان گوش کند . داخل رود برود و از خنکای آب بهره ببرد و سنگ های کف رود را جمع آوری کند . اگر رنگ سنگها متفاوت شد بهتر است . از او بخواهید برای پرندگان کوچه و خیان دانه بپاشد . برای گربه ها بدون تماس آنها غذا بگذارد . داخل آپارتمان خود یک گلدان کوچک بگذارید و از او بخواهید آن دوست شد و پرورشش دهد . به رشد آنها توجه کند . محیط خانه را نشاط کنید و از موسیقی های متنوع و ملایم استفاده کنید . آکواریوم کوچک چند ماهی رنگی را فراموش نکنید .


بیشتر بخوانید:از روانشناسی کودک چیست ؟


اضطراب کودکان مسه

اضطراب کودکان مسه را چند دستورالعمل کاهش دهید . اضطراب کودکان مسه ممکن است به خاطر محیط جدید و دور از والدین بوجود آمده و یا افزایش یابد . روزهای اول مسه همراه او شید و اولیا مسه را به او معرفی کنید . به او بفهمانید که داد زدن و پرخاش اولیا مسه به معنای ستیز دانش آموزان نیست . سهایش را شب به شب او مرور کنید و به او بفهمانید که هدف از مسه رفتن عالی گرفتن نمرات نیست . به او بیاموزید مقابل نیکی دیگران شاد شود و تشکر کند . به او بفهمانید دیگران برابر ما وظیفه ای ندارند متوقع ر نیاید . او را قانع ر بیاورید از دلهره و هراسش کم شود . کودکی که وابسته به کمک دیگران است هر ر که به او کمک نشود دچار دلهره و هراس خواهد شد .

شبها زودتر اورابخوانید صبح نگرانی از خواب برنخیزد . حداقل یک ساعت قبل از رفتن به مسه بیدار شید و بیدارش کنید ارمش به نظافت شخصی و صبحانه اش برسد . برنامه روزانه اورا از شب قبل آماده کنید ویا بدهید خودش آماده کند . مسائل را نظرش بیش از حد بزرگ و غیر قابل حل و یا بخشش جلوه ندهید . به او بیاموزید چگونه همکلاسی هایش دوست شود تنهایی بر هراس او نیافزاید . به او بیاموزید برخی موارد میتواند از چاشتش به دیگران ببخشد . البته نه همیشه که او مانند یک ساده لوح برخورد نشود . به او نه گفتن را بیاموزید و بفهمانید دلیلی ندارد به همه جواب مثبت بدهد . دلیلی ندارد همه اورا بپذیرند . برخی برای پذیرفته شدن از جانب همه از حق خود میگذرند .


بیشتر بخوانید:از روانشناسی کودکان پیش دبسنی چه میدانید ؟


 

مان دارویی اضطراب کودکان

مان دارویی اضطراب کودکان به هیچ عنوان نید توسط والدین صورت بگیرد . والدین فقط وطیفه رساندن او به یک روانپزشک و اجرای دستورهای او را دارند . خود مانی ممکن است برای کودک عوارض خطرناکی داشته شد . بعد از یک مشاوره خانواده متوجه شدید کودک شما نیاز به دارو دارد او را به یک روانپزشک برسانید . یادن شد مشاوره کودک همزمان مان دارویی لازم است . مان دارویی اضطراب کودکان توسط یک روانپزشک و مان روح و روان توسط یک روانشناس انجام میشود .  هر دو نوع مان هم و به موازات هم ید انجام شود نتیجه بهتر ی بگیرید . مرکز مشاوره کودک آویژه برای شما و کودکن آرزوی صحت و سلامت دارد .


بیشتر بخوانید:چگونه کودکان بیش فعال رفر کنیم


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :Anxiety Medication for Children 

 

راه های مان اضطراب کودکان و نوجوانان

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت 12:40
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 43 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مان کودکان بیش فعال

مان کودکان بیش فعال هنوز بطور قطعی پیدا نشده است . اما برخی روش ها برای بهبود تجربه شده است . قبل از پرداختن به مان کودکان بیش فعال لازم است بدانید که شما یا هیچ فرد دیگری جز افراد متخصص قا به تشخیص بیش فعال بودن کودک نیست . اگر کودک شما نشانه های بیش فعالی را دارد پس از مراجعه به یک مرکز مشاوره ، تشخیص را به عهده متخصصان بگذارید . بحث مان کودکان بیش فعال پس از تشخیص اگر دارویی برایش تجویز میشود حتما ید مصرف شود . پس از آن حتما یک مرکز مشاوره کودک ارتط شید . مان کودکان بیش فعال علاوه بر مان دارویی نیاز به کار مانی نیز دارد . همینطور شما هم ید راه های مان و رفر ست این کودکان آشنا شوید . لازم است تمام افراد خانواده رفر ست به بهبود کودک کمک کنند .

برای مان کودکان بیش فعال مراجعه به یک مرکز مشاوره خانواده ضروری است . انتخاب مرکزمشاوره اختلالات کودک بسیار دقت کنیم . مرکزی را انتخاب کنیم که روانپزشکان متخصص ارتط شد . مرکزی که آخرین اطلاعات مان را داشته شد . مان کودکان بیش فعال نیاز به همفکری و همکاری کودک ، والدین ، افراد خانواده و اولیا مسه دارد . ثیر محیط تشدید رفرها ی کودک  بسیار زیاد است . او همه چیز را میفهمد و ک میکند . اما چون به همه چیز بی توجه است برخی فکر میکنند او متوجه برخی رفرهای آنان نیست . مقابل کودک ممکن است به او بخندند یا از او به عنوان بیمار یاد کنند که این رفرها زخورد خوبی روی کودک ندارد . برخی ممکن است فکر کنند والدین تربیت کودک سهل انگاری نموده اند . او مانند یک کودک بی تربیت رفر می کنند .

روش های مان کودکان بیش فعال

روش های مان کودکان بیش فعال سه عنوان مطرح میشوند . مان کودک دارو ، مان گیاهان دارویی و کار مانی . اعتقاد ما براینست اولین راه مان ، ارتقا آگاهی عموم مردم از طریق رسانه ها است . این کودکان ید جامعه از امنیت رفری برخوردار شند . والدین هر چق تلاش کنند که کودک آرامش داشته شد اگر اجتماع برخورد بدی آنها شود تمام آرامش کودک برهم خواهد ریخت . یکی از روش های مان کودکان بیش فعال که مهمترین آنها است دارو مانی است . دکتر پس از گرفتن نوار مغزی و نوروفیدبک و تست های مختلف تشخیص میدهد که کودک بیش فعال است یا نه . نیاز به دارو دارد یا تراپی های مختلف بهبود میابد . به روانپزشک کودک خود اعتماد و به دستورهای عمل کنید . انتخاب روانپزشک متخصص دقت کنید اطمینان به دستوراتش عمل کنید .

 

یکی دیگر از روش های مان کودکان بیش فعال تراپی و روش روانشناختی است . این روش کارشناسان به کار مانی میپردازند و دستورالعمل هایی هم برای خانواده صا میکنند . هرچق همکاری خانواده کودک بیشتر شد نتیجه بهتری یافت خواهد شد . تراپیست ها برای آرامش کودک تلاش خواهند کرد . پس لازم است او محیطی قرار بگیرد که احساس امنیت کند . حس کند همه او را دوست دارند و مورد توجه است . حس کند همه به خواسته های او احترام میگذارند . و اما یکی دیگر از روش های مان کودکان بیش فعال مان گیاهان دارویی و طب سنتی است . این روش برای کودک داروهای گیاهی تجویز میشود که انرژی گیر هستند . از خوردن مواد انرژی زا ممانعت میشود و به تغذیه کودک توجه خاصی میشود . اما تمام این موارد ید توام انجام شود . طب شیمیایی ، تراپی و طب سنتی .


بیشتر بخوانید:خواب کودک ، اختلال خواب و مان آن


مان کودکان بیش فعال بدون دارو

مان کودک بیش فعال بدون دارو ید به روش روانشناختی انجام شود . این روش برای حفظ آرامش و کسب اعتماد به نفس کودک او مشاوره میشود . سپس مهمترین فاکتور کسب تمرکز است که کودک به کمک روانشناس تمریناتی انجام میدهد . تمرین های مهم روش نور مانی است . این روش کودک قبل از خواب ما یا پ تمرین میکند . اق ریک چراغ قوه روشن کنید و اطراف بر روی اشیایی مانند بلو نور بیاندازید . سپس از کودک بپرسید حالا نوبت چیه ؟ او یکی از وسایل اق خواب را خواهد گفت . اگر نگفت خود شما بگویید . مثلا آژور اگر اشیای شند که کودک دوست دارد بهتر است . این روش به تمرکز کودک کمک میکند . مان کودک بیش فعال بدون دارو به دقت و توجه خاص نیاز دارد .

روش های مان کودک بیش فعال بدون دارو استفاده از حلقه و سیم برق است . حتما شما هم این وسیله را دیده اید . یک سیم که متصل به یک منبع ضعیف برق است بر روی دو پایه نصب شده است . یک فلز حلقه ای که دسته دارد اختیار کودک است . کودک حلقه را از سیم عبور میدهد اگر سیم و حلقه تماس پیدا کنند سیگنال میدهد . کودک هر ر سعی میکند کمتر سیم و حلقه برخورد داشته شند . تمرین بسیار خوبی برای تمرکز است . ولی برخورد والدین نیز مهم است هر ر که سیگنال میدهد اگر ناراحت شوید کودک شما آرامش و تمرکز خود را از دست خواهد داد پس آرامش او را تشویق کنید . تشویق هاین صدای نرم ، پایین و مهرن شد . به او هورا کشیدن هیجان کاذب ندهید .

 

بهترین مان کودکان بیش فعال

بهترین مان کودکان بیش فعال مان توامان است . مان کودکان بیش فعال بدون دارو  فقط صورتی مجاز است که پزشک متخصص تشخیص بدهد کودک نیاز به دارو ندارد . حالیکه اگر کودک نیاز به دارو داشته شد ز هم ید تحت نظر یک روانشناس شد . ضمن اینکه رژیم غذایی مخصوص کودکان بیش فعال داشته شد . یک کودک بهترین داروها را مصرف کند اما خانواده برای او تنش و نگرانی ایجاد کنند بهبود نخواهد یافت . چون این اختلال ارگان های مختلف بدن و ترشحات هورمون های مختلف و امواج دخیل هستند . اگر تحت نظر یک روانپزشک و حتی متخصص مغز و اعصاب نشد بهبود نخواهد یافت . بهترین مان کودکان بیش فعال مان جسمی و روحی است رعایت رژیم غذایی . اگر این کودکان وجود انرژی فراوان مواد انرژی زا نیز مصرف کنند نگفته پیداست که چه اتفاقی برایشان می افتد .

این بخش لازم است یاداوری کنیم این کودکان هوش هستند اما به علت کم توجهی عملکرد خوبی ندارند . خانواده ها ید توجه کنند که به آنها انگ نزنند . آنها تمام رفرهای شما را ک میکنند و می فهمند . برای بهبود کودک زی هایی ترتیب بدهید و از او بخواهید این زی را رهبری کند . از او نظر بخواهید و بگذارید احساس کند که شما او را ک میکنید . این بهترین تمرین برای مشارکت کارهای اجتماعی برای او است . او را دوست بدارید و دوست داشتنن را ابراز کنید . از ظاهر آراسته او تمجید کنید اعتماد به نفسش را بدست آورد . او مهرن شید . دسنش را دست بگیرید و نوازش کنید . آرامش بگیرد . شب قبل از خواب پیشانیش را نوک انگشنن نوازش کنید . او بیش از بقیه به شما نیاز دارد .


بیشتر بخوانید:بهترین روش مان ترس کودکان


 

مان کودکان بیش فعال دارو

مان کودکان بیش فعال دارو بستگی به علت بوجود آمدن اختلال بیش فعالی دارد . بیش فعالی ممکن است علت وراثتی داشته شد . ممکن است دلیل مسمومیت سربی شد . عوامل دیگری مانند امواج تند یا امواج اهسته این کودکان کمتر است . یا ممکن است اثر از صدمه دیدن قسمت پیش پیشانی شد . و یا قسمت های دیگر مغز چون شبکیه مغزی ، هسته دم دار و محرک ها که عملکرد یا ارگانیسم ستی ندارند و ید مداوا شوند . مان کودکان بیش فعال دارو بسیار موثر است و خانواده ها نید از عوارض آن ترس داشته شند . چون پزشک متخصص علم و آگاهی کامل طبت میکند . به روانپزشک ، پزشک متخصص مغز و اعصاب و روانشناسان کودکمان اعتماد کنیم . مرکز مشاوره کودک آویژه برای شما بهترین ها را آرزو میکند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلالات کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Treatment for Children with ADHD

 

مان کودکان بیش فعال و کم توجه

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت 11:37
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 50 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 18
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1178
» بازديد سال گذشته : 1178
» كل بازديد : 14803

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات