مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

ترس کودکان

ترس کودکان ذاتی وغریزی نیست بلکه ما او ترس بوجود می آوریم . داد زدن ما هنگامی که جانور ریزی مانند سوسک را میبیند . ترس او از ریکی . یا ترساندن به عمد کودکان از چیزهایی مانند لولو و از این قبیل . واقع ما بی توجهی و راحت کردن خودمان برخی کارها برای کودک فوبیا میسازیم . نگرانی ما از اینکه او از پله ها بیوفتد « نرو اون لا لولو هست . بچه دزد میبرت » . یا صحبت ها که گل می اندازد بزرگترها هیجان از مفیزیک یا ماورالطبیعه حرف میزنند و برای هیجان بیشتر اصواتی هم فضا میپیچد که گاهی جیغ زدن نیز همراه است . یادشان می آید کودکی هم خانه هست میگویند برو تو اق خودت . که همه به روشنی میدانیم آن کودک کنجکاوتر شده و دقت بیشتر ولی یواشکی گوش میکند .

ترس کودکان ممکن است ریشه روانشناختی هم داشته شند . پ یا مای که مدام تهدید میکنند مامانت نمیشم . ت نمیشم . اذیت کنی میذارم میرم . تمام این تهدیدها روان کودک احساس امنیت را کمرنگ میکند . او همیشه نگران ازدست دادن یکی از والدین است . این کودکان معمولا رو انداز را لای سر میکشند . به والدین وابستگی شدید و غیر معمول میشوند . عامل دیگر بوجود آمدن ترس کودکان پرخاشگری است . رفر عصبی مهمترین عامل ایجاد ترس کودکان است . ترس کودکان ممکن است اثر یک اتفاق پیش بیاید . مانند غرق شدن و نجات پیدا کردن . ترس کودکان ممکن است اثر یک تصادف بوجود بیاید . به هرحال ترس کودکان بوجود خواهد آمد اما وقتی خطرناک است که این ترس مانع فعالیت های معمول کودک شود .

 

مان ترس کودکان

مان ترس کودکان به عامل بوجود آمدن ترس مربوط میشود . برای مان ترس کودکان مورد ترس از حشرات و حیوانات اول ید ترس ما مرتفع شود . وقتی  ما را وحشت زده و حال رفلکس های شدید عصبی میبیند او هم میترسد . برای نترسیدن کودک شما نیاز به زمان دارد . به او وقت بدهید آرامش خود را ز یابد . از ترسیدن یا نترسیدن زیاد حرف نزنید . حرف زدن عث یادآوری این تکانه عصبی میشود . وقتی چندین ر کودک ببیند حشره موذی یک اسپری کشته شده و توسط جاروبرقی تمیز میشود به مرور ترسش کم خواهد شد . نکته ای که ید نظر گرفت اینست که هنگامی که مت به کشتن سوسک یا ساس میکنید کودک را اول یک بلندی مانند مبل بگذارید . هنگام دویدن حشره اثر جان دادن بسوی کودک ندود و عث ترس بیشتر نشود .

مان ترس کودکان برای یا یا فوبیای آب . او را به کنار یا ببرید و آرام ساحل او زی کنید و راه و رسم راه رفتن و شنا کردن را به او بیاموزید کم کم ترسش از بین خواهد رفت . به چند نکته مان ترس کودکان توجه کنید . از ترسیدن او یک مشکل نسازید و انرا بزرگ جلوه ندهید . کودک نید فکر کند یک بیماری حاد و بزرگ دارد و معیوب است . همیشه آرام و مطمئن عمل کنید . اگر فرزند شما از ریکی میترسد همراه خود او را به محل ریکی ببرید دسنش را دست خود بگیرید و لحظه ای آنجا بنشینید و به او اطمینان بدهید که هیچ چیز ترسناکی وجود ندارد . به محض اینکه دیدید میترسد آرامش محیط را ترک کنید . اصلا نیازی نیست به او جایزه بدهید یا زیادی مورد نترسیدن حرف بزنید .

 

ترس کودکان دبسنی

ترس کودکان دبسنی ریشه وابستگی به والدین دارد . و یا حرف هایی که راجع به مسه شنیده . برخی برای تربیت کودک او را از مدیران و معلم ها میترسانند . « اینکارو بکنی معلم دعوات میکنه » . او ذهن خود از دبسن محیطی میسازد معلم و مدیران بد اخلاق که مدام کمین تنبیه کودکان هستند . وجود اینکه او دوره پیش دبسنی را پشت سر گذاشته ولی ز هم گمان او دبسن محیطی جدیدتر است . او مورد محیط جدید اطلاعات کمی دارد و ید به او آگاهی داد . ترس کودکان دبسنی ممکن است ریشه برخی رفرها داشته شد . مثلا کودک خود را زی نداند . یا احساس کند که پا به پای کودکان دیگر نمیتواند بیاموزد . پ وماانی که مدام از کودک خود توقع نمرات خیلی لا دارند عث این ترس میشوند .

ترس کودکان دبسنی میتواند عدم اعتماد به نفس نیز شد . کودکی که نمیتواند از خود برابر برخی کودکان دفاع کند از مسه خواهد ترسید . این کودک نیاز به مشاوره اختلالات کودک دارد . کودکی که منزل به او زورگویی میشود از دبسن میترسد . این زورگویی توسط والدین و یا خواهر و برا بزرگتر ممکن است انجام شود . کودکی که مدام خانه شاهد مشاجره بین پ و ما است . کودکی که ظاهر مرتب و آراسته ای ندارد .


بیشتر بخوانید:خواب کودک ، اختلال خواب و مان آن


مان ترس کودکان دبسنی

مان ترس کودکان دبسنی وقتی ترس کودک  ریشه خجالتی بودن بیش از اندازه کودک دارد . اول خجالتی بودن اوید مان شود . مشاوره خانواده میتواند به راه های مان این رفر کمک کند . به این کودک ید اعتماد به نفس بخشید . او را توانایی های خودش سنجید و تشویق کرد . به او آموخت که همیشه نید بهترین و برترین بود . بلکه به اندازه توانایی خود سعی کرد . به او بگوییم که هر کسی زییی ها و توانایی های خاص خود بوجود آمده است . از او بخواهیم خودش را دیگران مقایسه نکند . هر کس جایگاه خود و توانایی های خود سنجیده میشود . مشاوره کودک انجام دهیم مشاور او را این نکات آشنا کند  .

از مدیران و معلمان مانند یک دوست یاد کنیم . به او بفهمانیم که آنها سعادت و خوشنامی شاگردان مدارس را میخواهند . هنگام تربیت به او بگوییم اگر س هایت را بخوانی معلم بیشتر دوستت دارد . برای مان ترس کودکان دبسنی ید نکاتی را به کودک بفهمانیم  . اینکه ممکن است اشتهاتی رفر اولیا مسه پیش بیاید که او نید ناراحت شود . والدین هر از چند گاهی به مسه سر بزنند و کودک و اولیا مسه را دبسن ملاقات کنند . اولیا مسه راجع به ترس کودک صحبت کنند رعایت شود . هیچگاه ترس کودک را به سخره نگرفته و به او نخندید . این کار او را از شما و میکند و عث میشود شما را امین رازهای خود نداند . ضمن اینکه اعتماد به نفس کودک را پایین آورده و ترسش دیرتر خوب میشود .

 

 

مان ترس کودکان پیش دبسنی

مان ترس کودکان پیش دبسنی وقتی عامل آن وابستگی به والدین است چند راه دارد . این راه ها همه به جدا شدن مقطعی والدین از کودک بستگی دارد . برای مان اینگونه ترس ها از مابزرگ یا عمه و یا خاله کمک بگیرید . چند روزی از یکی از آنها بخواهید به منزل شما بیایند . برای اقلا نیم ساعت بگذارید کودک پیش آنها بماند و از او دور شوید . سپس این تمرین را منزل آنها انجام دهید . به این ترتیب وابستگی کودک به شما کمتر خواهد شد . تمرین را کسی غیر از اقوام مانند پرسر یا همسایه ای که به او اطمینان دارید انجام دهید . سعی کنید غیبت شما از یک ساعت بیشتر نشود . وگرنه این تمرین به جای برطرف کردن ترس ایجاد رعب و عدم اطمینان کودک بوجود می آورد .

این روش مان ید مراقب کودک تماس شید . به محض بی بی کودک خود رابه او برسانید دچار رعب و وحشت نشود . برای مان ترس کودکان پیش دبسنی مشاوره ضروری است . چون اولین محیط اجتماعی است که کودک تجربه میکند لازم است خاطرات خوبی داشته شد . مرکز مشاوره کودک آویژه برای شما و کودکن بهترین ها را آرزو میکند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلالات کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :How to Cope with an Anxious Child 

 

بهترین روش مان ترس کودکان

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت 11:58
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 44 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

خلاقیت برای کودکان

خلاقیت برای کودکان شش سالگی کمک پ ، ما و یا مربی امکان پذیر است . خلاقیت برای کودکان این سنین حد کشیدن یک نقاشی است که زه یاد بگیرند برایش بینی بکشند . یک کودک زیر شش سال از کشیدن یک ابرو که اخم کرده اتفاقی جالب است که ممکن است این نقاشی را شادمانی به همه نشان دهد . یعنی هرکاری که انجام دهد و معمول کارهایش نشد میتوان زمره خلاقیت کودک گذاشت . خلاقیت برای کودکان همین است که ما به اوطرز کشیدن آدم ایسده آموخته ایم . او فکر خود آدم را حالت دیگری بکشد . پایه های خلاقیت از تفکر آدمی شروع میشود و بعدها گسترش میابد . از ساده ترین فکر پیچیده ترین اختراع اگر حاصل تفکر شد خلاقیت است . تفکری که از محیط تجربه میگیرد و ذهن به آن میپردازد .

حال این تعریف از خلاقیت کودکان مورد تقویت خلاقیت کودکان و راههای پرورش آن مطالبی خدمت شما ارائه میدهیم . اولین قدم برای تقویت خلاقیت کودکان داسنگویی برای کودک است . شما میتوانید یک قصه بگویید . اوج داسن قهرمان حال فرار از دست روه حیله گر به یک ه میرسد . حال از او بخواهید چاره ای بیاندیشد . یا استفاده از ساختن کاردستی خلاقیت کودکن را تقویت کنید . از او بخواهید چوب بستنی هایش را جمع آوری کند . حال هم یک خانه بسازید . سپس خانه را خراب کرده و یک کشتی بسازید . حال از او بخواهید وسیله دیگری بسازد و به شما نشان دهد . یا هنگام نقاشی کشیدن از او بخواهید اگر دختر است لس عروسکی را که کشیده تغییر دهد و اگر پسر است چراغ های ماشینش را عوض کند .


بیشتر بخوانید:روش های صحیح آموزش کودکان چیست ؟


 

خلاقیت برای کودکان دبسنی

خلاقیت برای کودکان دبسنی گامی فراتر از کودکان زیر شش سال است . کودک دبسنی حجم وسیع تری از فعالیت ها روبروست . لس فرم ، س و مشق و محیط مسه . خلاقیت برای کودک دبسنی میتواند از فرم بستن بند کفش هایش آغاز شود . مثلا مدل بستن بندها تغییر ایجاد کنید . تغییرات و تنوع همیشه مغز را به تنوع بیشتر دعوت میکند . از او بخواهید به جای چسندن برچسب کنار دفترش خودش نقاشی های کوچک بکشد . حل مسئله ها از او بپرسید میتوان از راه دیگری پاسخ داد ؟ کلاس اولی به جای ز کردن انگشت جمع زدن از کنار هم گذاشتن مداد رنگی ها کمک بگیریرد . خلاقیت برای کودکان دبسنی میتواند از تئاتر سایه هم استفاده کرد . یک ملحفه سفید یک منبع نور مانند چراغ قوه و چند کارکتور زی مانند عروسک گل و غیره  .

بحث خلاقیت برای کودکان دبسنی و تئاتر سایه میتوانید از او بخواهید داسن ترش را خودش بگوید . اینکار قت تکلم او را لا میبرد . یک اق کاملا ریک ملحفه را مانند پرده ببندید . چراغ قوه را روشن کنید و سایه عروسک و اجسام را بر روی پرده زی دهید و از او بخواهید تئاتر را ادامه دهد . تئاتر مانی زیر شاخه زی مانی علاوه بر تقویت خلاقیت مان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد . روانشناسی کودک شما به کمک کارهای او حین زی میتوانید به ون کودکن ، نیازها و روحیات او پی ببرید . یک مشاوره خانواده مشاور بعد از شنیدن پاسخ پرسش هایش به راحتی میتواند جهت تربیت کودک شما را یاری کند .


بیشتر بخوانید:روانشناسی کودکان دبسنی چگونه است ؟


خلاقیت برای کودکان پیش دبسنی

خلاقیت برای کودکان پیش دبسنی ید همراه زی و خنده شد . زیرا او زه وادار شده قلم دست بگیرد . قلم را بر روی کاغذ حرکت بدهد . شاید الان برای من وشما سختی اینکار خنده دار شد ولی برای یک کودک دسن ظریف کاری مشکل است . بخصوص که او حالا ید مسئولیت پذیری را هم تمرین کرده و تکالیفش را انجام دهد . خلاقیت برای کودکان پیش دبسنی زی ها ثیر زیادی دارند . مثلا شما میتوانید از او بخواهید لگوهای همرنگش یک برج بلند بسازد . کنار آن یک رنگ دیگر ماشین بسازد . سپس چراغ قوه طلوع خورشید و سایه برج بر روی ماشین را نشان دهید . سپس چراغ را عمودی بنید و بپرسید سایه کجا رفت ؟ به همین ترتیب او خواهد آموخت که کنار پدیدیه های طبیعی قشنگی زندگی میکند که قابل تفکر هستند .

 

زی های ثیر خلاقیت برای کودکان

بحث خلاقیت برای کودکان پیش دبسنی زی اثر گذاری اشیا هم زی ساده و عین حال خوبیست . تعدادی اشیا تخت نقش برجسته مانند سکه تهیه کنید سپس آنها را زیر کاغذ پنهان کرده و مداد روی آنها بکشید کم کم مشخص شوند . به کودک بگویید اگر نیمه کار حدس بزند چیست جایزه میگیرد . دفعات بعدی سرعت خود را ابلا ببرید سرعت بخشیدن به تفکرات او موثر واقع شوید . مرحله بعدی میتوانید مقداری رنگ داخل یک ظرف بریزید و اثر اجسامی شکل های مختلف را روی کاغذ به نمایش بگذارید سپس از او بخواهید اشیایی که دست دارد یک بلو ترسیم کند . برای اینکار از لوله خودکار استفاده کنید یا نخ . انتهای خودکار دایره و اطراف آنرا اگر رنگ بیامیزید و روی کاغذ بغلنید اثرهای زییی خواهید داشت .

یک راه دیگر : سیب زمینی نقشهای سره دایره یا مربع ایجاد کنید و به کمک رنگ بلو ترسیم کنید .


بیشتر بخوانید: مشاوره کودکان چه نکاتی را ید نظر بگیریم ؟


سن مناسب پرورش خلاقیت برای کودکان

سن مناسب پرورش خلاقیت برای کودکان به جرات میتوان گفت از همان نوزادی شروع میشود . این خلاقیت میتواند از دست و پا زدن برای جغجغه شروع میشود . شما تغییر دادن جای جغجغه او را وادار به گرداندن سر میکنید . یا پرت کردن توپ او شما را وادار به زی میکند . سن مناسب برای زی هایی که هدف خلاقیت انجام میشود از سه سالگی است . سه سالگی شیرین که کودک از محیط از عواطف و از اطرافیان ک متفاوتی دارد . از این سن به بعد زی های کودکانه او میتواند هدفدار شد . حین زی مهارت های زندگی را بیاموزد و اجتماع آشنا شود مثل اینکه اگر تنهایی بیرون برود ممکن است گم شود و مهمتر خلاقیت او تقویت میشود . چیدن پازل . سایه زی کودکانه که او را بخندانیم .

سن مناسب پرورش خلاقیت برای کودکان سه سالگی طلایی است که نید آنرا از دست داد . البته نید کودک را خسته کرد زی های ید خنده و ظرافت همراه شد . پیدا کردن شکل های ساده مانند ماهی از داخل خطوط بر هم میتواند به کنجکاوی و خلاقیت کودک توان و قوت ببخشد . ست کردن ماه و سره و اشکال دیگر سیب زمینی هم برای او جذاب است .


بیشتر بخوانید:بدترین سن طلاق برای کودکان


 

پرورش خلاقیت برای کودکان

پرورش خلاقیت برای کودکان بستگی به این دارد که برای شما چق اهمیت دارد . مطالعه و پرس و جو برای تقویت خلاقیت بسیار مهم است این که شما بخواهید کودک خود را خلاق ر بیاورید . یک کودک خلاق همیشه کلاس س محبوب است جامعه ممکن است یک مخترع شود . محیط کاری طرح های جدید میدهد . مورد سرمایه گذاری دقت ، توجه و اشراف دارد . او استفاده از خلاقیت همیشه یک یا چند گام پیشتر از بقیه حرکت میکند . عزت نفس لایی خواهد داشت و شما دیگر نگران معاشرت های او نخواهید بود . از کمترین امکانات بهترین استفاده هارا خواهد کرد . پرورش خلاقیت برای کودکان مانند مین آتیه کودکان است . البته به یاد داشته شید ایجاد موقعیت های مناسب برای پرورش ذهن هم بسیار مهم است . موقعیت های فکری و مین مادی .

کودک اگر خلاقیت داشته شد اما شما از تهیه کمترین امکانات برای او یغ کنید افسرده و سرخورده خواهد شد . مشاوره کودک برای کودکانی که ممز هستند لازم است . شما اگر کودکی دارید که براحتی پرورش میابد یا دارای استعداد خارق العاده ایست به این بسنده نکنید و حتما برای او به کمک مشاوران راه های مناسب پرورش و پیشرفت بیابید .


بیشتر بخوانید:روانشناسی زی کودک


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روانشناسی کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : ۹ Ways to Support Your Child’s Creativity – Psych Central

 

روش های تقویت خلاقیت برای کودکان

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت 10:54
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 48 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

روانشناسی کودکان پیش دبسنی

روانشناسی کودکان پیش دبسنی به جهت سن حساسی که دارند به موشکافی های خاصی نیاز دارد . روانشناسی کودکان پیش دبسنی به دلیل دور افدن ازخانواده حتی برای ساعاتی بسیار حساس است . این کودکان به محیط جدیدی وارد میشوند که کمتر آن آشنایی داشته اند . این محیط برایشان زگی دارد و بسیار جذاب است . میان هم سن و سالان خود حس میکنند حرف های مطابق سنشان را میشنوند . آنها میتوانند دوسن جدید خود مورد زی ها و فعالیت هایشان حرف بزنند . روانشناسی کودکان پیش دبسنی از روی زی هایشان نیز امکان پذیر میشود . کسانی غیر از پ یا ما به آنها نظارت میکنند . تمامی این موارد برایشان زگی و جذابیت دارد . مگر برای کودکانی که وابستگی شدید به خانواده برایشان دشوار است و دوست ندارند از آنها دور شند . روانشناسی کودکان پیش دبسنی برای این دو متفاوت است .

یادگیری محیط پیش دبسنی فضای جدیدی برای کودکان است . آنها یک کلاس می نشینند که همه هم یک کار را انجام میدهند . آنها تفاوت را ک و احساس میکنند . برخی به رقابت میپردازند . برخی از همدیگر می آموزند . برخی گوشه گیری میکنند . بطور کلی این محیط کار گروهی را تجربه میکنند . آنها تعامل یکدیگر و نظارت مربیان همیاری و همزیستی را تجربه میکنند . روانشناسی کودکان پیش دبسنی تعاملات این محیط جدید به بسیاری از سوالات پاسخ میدهد . روانشناسی کودکان پیش دبسنی این دوره رادوره پر جنب و جوشی کودکان مینامد . کودکانی که آپارتمان ها زندگی میکنند و فرصت جست و خیز کافی ندارند از دویدن و هیجان محیط پیش دبسنی لذت میبرند . آنها میتوانند زنگ تفریح داد بزنند و هیجانات خود را بروز دهند . صدای بلند بخندند و بدوند .


بیشتر بخوانید:روانشناسی کودکان دبسنی چگونه است ؟


 

خصوصیات روانشناسی کودکان پیش دبسنی

خصوصیات روانشناسی کودکان پیش دبسنی یا وه سوم کودکی بسیار متفاوت است . از خصوصیات روانشناسی کودکان پیش دبسنی میتوان به علاقه شدید به زی نام برد . این دوره آنها از طریق زی علایق و احساسات خود را بروز میدهند . دختری که دوست دارد ما شد . یا پسری که دوست دارد یک قهرمان شد زی هایش این احساسات را بروز میدهد . از دیگر خصوصیات روانشناسی کودکان پیش دبسنی ظهور فرا خود آنها میشد . این دوره آنها همزاد پنداری نموده و احساسات دوست خود را ک میکنند . بروز همنوع دوستی این مرحله ظاهر میشود . آنها پیش دبسنی از چاشت خود به دوسنی که چیزی همراه نیاورده اند میدهند . به کودکی که قت یادگیری کمتری دارد آموزش میدهند . طبقات مختلف جامعه نه مفهومی بلکه به ظاهر آشنا میشوند .

از رزترین خصوصیات روانشناسی کودکان پیش دبسنی یادگیری مهارت های زندگی است . آنها این دوره همزیستی را می آموزند . کجا ید حالت تدافعی داشته شند و کجا همزیستی . کودکان ظهور وجدان یا فراخود شخصیت ممزی را تجربه میکنند . آنها حس برتری پیدا میکنند . رابطه فرمانروا و فرمانبر یا معلم و شاگرد این حس آنها را تتمیع میکند . آنها کمک به دیگران احساس خوبی دارند . این دوره بر گنجینه لغات خود می افزایند و جملات بیشتری به زن می آورند . سمبل سازی و ک نمادین اشیا تقویت میشود و آنها اشیا بیجان ارتط میگیرند . حس مالکیت را بطور مفهومی تجربه میکنند . حس مالکیت سنین چهار پنج سالگی ایجاد میشود اما نه به صورت مفهومی . چیزی را که متعلق به آنان است لحظه ای دیگر رها میکنند اما حالا آن را حفظ میکنند (مالکیت ) .


بیشتر بخوانید:خصوصیات روانشناسی فرزند آخر خانواده


تست روانشناسی کودکان پیش دبسنی

تست روانشناسی کودکان پیش دبسنی بسیار متنوع و شیرین است . تست ها علاوه بر مشخص کردن بهره هوشی کودک به تقویت هوش آنها کمک میکند . به روانشناسان داده هایی میبخشد که از طریق آن به روحیات ، علایق ، خصوصیات و علایق کودکان پی میبرند . یک تست روانشناسی کودکان پیش دبسنی ک اختلاف دو تصویر مشابه است . دو تصویر کاملا شبیه به هم که ده اختلاف کوچک دارند و کودک ید این اختلاف ها را پیدا کند . یک تست روانشناسی کودکان پیش دبسنی به ماز شهرت دارد . یک قسمت از یک نقاشی برداشته شده که این قسمت طرح های دیگر چند تعداد برابر کودک قرار دارد . کودک توجه به رنگ و طرح قسمت بریده شده شکل مناسب را جای خود قرار میدهد . سرعت و ست بودن انتخاب شکل بهره هوشی و روحیات او را مشخص میکند .

یک تست دیگر که مربوط به روانشناسی لینی میشود آزمون ریون است . این آزمون کودک یک آزمون مفهومی روبرو میشود . او سه تصویر مقابل دارد تصویر چهارم را توجه به مفهومی که تصاویر به او میدهند جای خود قرار میدهد . او برای انتخاب خود توضیح و تفسیر دارد . آزمون ها اولین مرحله مهم هستند . او آزمون های بعدی را توجه به تجربیاتش راحت تر پشت سر میگذارد . همین تعداد تجربه ها برای تشخیص ست نیز مهم هستند و این آزمون های بعدی آزمون پیشرفت نام دارند . تست دیگر یک کاغذ نقاشی شده است که شکلی خاص میان خطوط هم و پیچیده را ید کودک بیابد . زهم سرعت تشخیص و پیدا کردن شکل روانشناسی کودک موثر است .


بیشتر بخوانید:سوالات تست هوش کودکان


 

روانشناسی کودکان پیش دبسنی نقاشی

روانشناسی کودکان پیش دبسنی نقاشی حرف های زیادی برای روانشناسان دارد . قلم نقش خیال میزند بر لوح چه برای کودکان چه بزرگسالان . یک صفحه کاغذ سفید اختیار کودک بگذارید مهرنی از او بخواهید چند خط بکشد . حال اجر از او بخواهید چند خط بکشد . خواهید دید هنگام مهرنی خطوط نرم و منحنی هستند هنگام اجر خط ها تیز و شکسته و اگر عصنی شود قلم را فشار بیشتر حرکت میدهد و نهایت ممکن است نوک مداد کاغذ را سوراخ سوراخ کند . روانشناسی کودکان پیش دبسنی نقاشی از آنها میخواهند یک نقاشی بکشند . نوع خطوط بیان کننده یکسری روحیات ، رنگ ها هرکدام بیانگر روحیات دیگری خواهند بود . یک پرتره بچگانه کشیدن ماشین جزئیات نشانگر یک روحیه است و کشیدن سطحی ماشین به صورت چهارضلعی منظم یک روحیه دیگر را به روانکاوان میدهد .

تست های روانشناسی کودک برای شناخت روحیات و هوش او یک نقاشی از پیش آماده میشود . این نقاشی که ممکن است صورت ، خانه ، ماشین و یا هر شکلی شد چند جز را نمیکشند . مثلا نقاشی صورت ممکن است لب یا گوش نگذارند کودک ید آنرا کامل کند . حال یک کودک ممکن است فقط عضو جا مانده را بگذارد . ممکن است برای او گوشواره ، مو و زینت الات بگذارد و کودک پسر کلاه یا تفنگ بگذارد . به این ترتیب میتوان از نقاشی برای پی بردمن به ون یک کودک بهره برد و او را روانشناسی کرد .


بیشتر بخوانید:روانشناسی نقاشی کودکان چیست ؟


 

روانشناسی کودکان پیش دبسنی رشد

روانشناسی کودکان پیش دبسنی رشد همراه تحولات زیادی خواهد بود . یک کودک این دوران از نظر جسمی رشد میکند . این رشد او خصوصیات جدیدی چون حس استقلال پدید می آورد . او احساس میکند دیگر بزرگ شده و توقع دارد همه این موضوع را ک کنند . به او کمتر دستور بدهند . اجازه بدهند برخی کارهایش را به تنهایی انجام دهد و خریدهایش به سلیقه خودش شد . او از نظر برخی مهارت ها نیز توانایی پیدا میکند . مانند ورزش ها . او این دوره رشته ورزشی خود را انتخاب میکند البته ممکن است برخی انتخاب های او تحت ثیر دوسنش شد . ولی همین انتخاب نشانگر رشد تحرک پذیری کودک میشد . او این دوره توانایی تفسیر و تفهیم میابد . او قوه تحلیل پیدا میکند . یعنی به ک مفهومی میرسد . او مهارت های اجتماعی را می آموزد .

او دوست دارد از طرف دیگران مقبول واقع شود نتیجه برخی مهارت ها او تقویت میشود . مهارت روابط عمومی . ارتط برقرار کردن به نحوی که دیگران او را بپذیرند و او بتواند ارتط عاطفی برقرار کند . نتیجه این نیاز او یاد میگیرد برخی رفرها را که ناشی از احساسات ونی است بروز ندهد . روانشناسی کودکان پیش دبسنی رشد میگوید : شاید کودک کنترل احساسات و رفر ماهر نشد . اما شروع دوره جدیدی است برای تمرین کنترل احساسات . این دوران مشاوره خانواده لازم است . این مشاوره مشخص میشود برابر هریک از رفرها و خواسته های کودک چه واکنشی داشته شید . روانشناسی کودک این دوره حرف های زیادی برای گفتن دارد . چون کودک تغییرات زیادی را وجود خود و محیط مشاهده میکند . مشاوره کودک کمک بزرگی به تربیت کودک میکند .


بیشتر بخوانید:روانشناسی رنگها کودکان


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه روانشناسی کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :The Psychology of Preschool Children 

 

از روانشناسی کودکان پیش دبسنی چه میدانید ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۸ساعت 9:41
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 47 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 4
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1164
» بازديد سال گذشته : 1164
» كل بازديد : 14789

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات