مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۲

سوالات قبل از ازدواج

سوالات قبل از ازدواج گرچه این روز ها به صورت فانتزی ای طنز مانند آمده است و فورا ما را به یاد سوالاتی مثل رنگ مورد علاقه و غذای مورد علاقه یار می اندازد و کاملا بی فایده بنظر می رسد . اما ید بگویم اگر راجع به سوالات قبل از ازدواج هنوز هم همینطور فکر می کنید سخت اشتهید . چراکه همین سوالات اگر به جا شد ، منطقی طراحی شده شد و به موقع پرسیده شود می تواند شما را قبل از زیر یک سقف رفتن از یک اشته بزرگ نجات دهد یا به شناخت بهتر و عکس العمل های بهتر مشکلات کمکن کند پس سوالات قبل از ازدواج را جدی بگیرید .

این تصویر غلط که دخترها از سوالات قبل از ازدواج ذهن دارند و این تصویر ذهنی که یک جلسه معارفه یک اق ، کافه و یا حتی نیمکت یک پارک نشسته اند و پسر آماده هرگونه پاسخگویی به سوالات عجیب و غریب است و شما برای شروع لیستی از سوالات بی پایان را از کیفن می آورید و پرسیدن را شروع می کنید و یک خودکار قرمز دور سوالا غلط خط می کشید .

زمانی که هم برای دیدن یک فیلم به سینما رفته اید و یک فیلم ژانر اجتماعی دیده اید و ممکن است زیگر نقش مرد یک قسمت از فیلم به دلیل ناتوانی بر کنترل عصنیت همسر خود را کتک بزند ؛ فیلم که به اتمام می رسد مسیر برگشت شما و همسرن راجع به فیلم صحبت می کنید و شما میتوانید نظر همسرن را راجع به فیلم بپرسید و یا بگویید تو اگر جای او بودی آن موقعیت ممکن بود چه کاری انجام دهی ؟ و خلاصه طرح اینگونه سوالات دوران نامزدی بیشتر یکدیگر را بشناسید .


بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج


مراحل سوالات قبل از ازدواج

پرسیدن سوالات قبل از ازدواج مراحل مختلفی صورت می گیرد . به این صورت که اگر ازدواج کاملا سنتی است بهتر است یک جلسه معارفه برخی سوالات اولیه و کلی رابطه میزان تحصیلات ، سن ، و آمد و محل زندگی بعد از ازدواج پرسیده شود . و اما بهترین زمان برای شناخت بیشتر و طرح سوالات جزعی تر برای شناخت فردی و طرز تفکر و برخی عقاید که زندگی بسیار اهمیت دارد ، دوران نامزدی یا دوستی های قبل از ازدواج است که به دختر و یا پسر این فرصت را می دهد یکدیگررا بهتر بشناسند و چالش هایی که این دوران رخ می دهد نحوه بر خورد نامزدشان را مشکلات ببینند و از این طریق می توانند به راحتی ازشخصیت واقعی طرف مقابل آگاه شوند نه آن شخصیتی که از خود نشان اده است و ممکن است نقابی بیش نشد .

این موارد برای طرح برخی سوالات جزعی که معمولا برمی گردد به عقاید شخصی هر فرد ، بهترین کار این است برای طرح سوالات قبل از ازدواج زمانی سوالات را مطرح کنیم که اتفاقی مشابه صورت گرفته شد یا بحث به طور اتفاقی به موضوعی رسیده که براین سوال ایجاد کرده است .

 


بیشتر بخوانید:انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی ازدواج


 سوالات قبل از ازدواج از خواستگار

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار بهتر است کلی شد و جزئیات را به جلسات آینده بسپارید .

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار همانطور که گفته شد بهتر است رابطه ابتدایی ترین اطلاعات شد هم آگاهی عمومی از نحوه زندگی خواستگارن را به شما بدهد و حدی مشخص شود اگر شما این فرد وارد زندگی شوید قرار است او کجا زندگی کنید و چه مدت او خارج از خانه و محل کار است و ترجیحا بیشتر وقت روز را ید چگونه سر کنید .

نمونه سوالات

همچنین طرح سوالات قبل از ازدواج از خواستگار می توانید به اعقاید دینی او اشاره کنید از این طریق میزان پایبندی او به دین آگاه شوید و حتی یابید از نظر پوشش چه حد به شما آزادی می دهد و یا اصلا پوشش شما و همسرن چه اندازه به یکدیگر مشابهت دارد .

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار را صورت نیاز می توانید به کمک مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده و روانشناسی طرح کنید به یک ازدواج موفق دست پیدا کنید .

از دیگر نکاتی که طرح سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر می توانید به آن اشاره کنید میزان تحصیلات خواستگارن است و همین پرسش می توانید رابطه ادامه تحصیل خودن بعد از ازدواج یا حتی اشتغال شما زندگی مشترک و نظر او این رابطه آگاه شوید .

و بیشتر سعی کنید سوالاتی را مطرح کنید که میزان حقوق زن و مرد را زندگی مشترک تعیین می کند یابید خواستگارن چه اندازه به حقوق زن اهمیت می دهد و آزادی شما زندگی چق می شد و یا حریم شخصین زندگی مشترک چه اندازه است . این قبیل سوالات به شما کمک می کند شناخت کلی اما کاملی از خواستگارن داشته شید .


بیشتر بخوانید:معیارهای انتخاب همسر چیست ؟


 

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر نید حاشیه و خجالت شد . زیرا ازدواج اتفاقی نیست که اشته آن را بتوان به راحتی جبران کرد و غلفت و یا خجالت های بی مورد عث می شوید مسیر زندگین به کلی تغییر کند .

گاهی به دلیل اشته همین امر و نداشتن شناخت کافی از یکدیگر و غفلت از خواسته هایی که دو طرف از یکدیگر انتظار دارند و برآورده نشدن این خواسته ها به دلیل عدم شناخت کافی ابتدا موجب دلخوری های کوچک و ایجاد سوء تفاهم می شود و به مرور تکرار شدن این اتفاق به طلاق و از هم گسیختگی زندگی مشترک می شود .پس ببینید که سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چه اندازه می تواند مهم و اهمیت شد .

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر ید رابطه تمام موارد یک زندگی مشترک شد نقاط مشترک و نقاط تفاوت را پیدا کنند و به میزان اهمیت این تفاوت ها تصمیم بگیرند که مناسب یکدیگر و ملاک هایی که از هم انتظار دارند هستند یا خیر .

اگردختر و پسر فکر می کنند که طرح سوالات دچار مشکل هستند و یا نمی دانند چه سوالاتی را ید مطرح کند ، بهترین کار این است که به یک مشاوره قبل از ازدواج مراجعه نمایند و راهنمایی از متخصصان و پر کردن پرسشنامه هایی که تخصص و تجربه نوشته شده است به راحتی مطمئن شوند که برای یکدیگر مناسب هستند و قا به برآورده کردن خواسته های یکدیگر هستند .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


سوالات قبل از ازدواج از همسر

سوالات قبل از ازدواج از همسر را به طور کامل و بدون خجالت طرح کنید .

این سوالات ید از بخش های مختلفی تشکیل شده شند . بهتر است سوالات قبل از ازدواج از همسر به شکل های متفاوت مثل سوالاتی راجع به فرهنگ ، دین ، فانتزی های جنسی که از همسر خود انتظار دارد ، میزان آمد و محل زندگی و … شد بتوانید همسرآینده ن را از هر جهت بهتر بشناسید .

همانطور که گفتیم بهتر است این سوالات مرزی به عنوان خجالت را کنار بگذارید و اگر قا به این کار نبودید حتما از یک مشاورقبل ازدواج  کمک بگیرید . زیرا تحقیقات نشان می دهد بسیاری از طلاق ها به دلیل عدم رضایت زوجین از روابط جنسیشان می شد و یکی از راه های جلوگیری از این اتفاق آگاهی از خواسته های جنسی همسر قبل از ازدواج است پس این نوع سوالات را از یکدیگر پنهان نکنید آینده به مشکل بر نخورید .


بیشتر بخوانید:آسیب های ازدواج زود هنگام جوانان چیست ؟


 

اهمیت سوالات قبل از ازدواج

اهمیت سوالات قبل از ازدواج زندگی مشترک مشخص می شود ، زمانی که شما آگاه شید که همسرن هنگام عصنیت چه رفری از خود نشان می دهد یا از شما انتظار چه کارهایی را دارد و شما به او آگاهی بدهید که از او چه خواسته هایی  دارید قطعا زندگی مشترک آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد .پس اهمیت سوالات قبل از ازدواج را نادیده نگیرید و پیش از آنکه وارد یک زندگی کاملا جدی شوید عواقب آن را بسنجید .


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What questions a boy should ask to girl during arranged ...

 

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت 23:24
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 44 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

 ازدواج سن لا

ازدواج سن لا یکی از اتفاق هایی است که امروزه جامعه ما بسیار به چشم می خورد . مسائل زیادی از جمله مسائل اقتصادی ، تحصیلی و فرهنگی موجب افزایش ازدواج سن لا شده است .

برخلاف گذشته ، امروزه جوانان ترجیح می دهند زمانی که به امکانات رفاهی کامل دست پیدا نکرده اند ازدواج نکند نتیجه رسیدن به این خواسته سنین لا تن به ازدواج نمی دهند . این روزها بسیار از جوانان می شنویم که وقتی صحبت از ازدواج می شود بسیاری الویت های مهم تر از ازدواج را نظر دارند که ازدواج را مرحله اخر لیست خود قرار داده اند . معمولا داشتن تحصیلات عالیه ، داشتن کسب و کار مناسب ، رفتن به سفرهای مختلف و … از اولویت های جوانان قبل از ازدواج است .

گذشته معمولا ازدواج و آغاز یک زندگی جدید همراه ساده ترین امکانات اولیه یک زندگی بود و دختر و پسر هم همراه می شدند و کمک یکدیگر به آرزوهایشان ل و پر پرواز می دادند و سعی می کردند ازدواجشان ثمره و نتیجه ی ایده آلی داشته شد وقتی به پشت سر خود نگاه کردند به روزهای قبل افتخار کنند . اما این روزها دختر و پسر ترجیح می دهند به تنهایی تمام ایده آل ها را بدست آورند و هنگامی به یکدیگر برسند که به تمام خواسته ها و آرزوهایشان رسیده شند .

آیا ازدواج سن لا مضر است ؟

نکته این جا است که آیا ازدواج سن لا مضر است ؟ قطعا این طور نیست و به همان اندازه که می توانیم از مضرات ازدواج سن لا بگوییم می توانیم رابطه بخش های مفید این اتفاق هم صحبت کنیم و ید بسنجیم شرایط چگونه ایجاب می کند و کدامیک آن شرایط برای ما مفید تر می شد .

اما اینکه به طور کلی ازدواج سن لا بهتر است یا سن پایین تر جای بحث و گفتوگوهای بسیاری دارد که ادامه تمام جوانب را نظر می گیریم به توضیح کاملی از مزایا و معایب آن می پردازیم و انتخاب و نتیجه گیری را به شما بزرگواران می سپاریم .

واقع این تفکر بین جوانان ما شکل گرفته است که ازدواج مانع بزرگی برای رسیدن به دیگر اهداف است و وجود آن ید بقیه کارهای زندگی را به طور تمام و کمال کنار بگذاری ، هرچند این تفکر به طور کامل هم غلط نیست و قاعد ازدواج  و پذیرفتن یک نقش و مسئولیت جدید ممکن است شما را از برخی کارهایی که گذشته داشته اید کمی دور کند اما مقابل می تواند موفقیت های جدید دیگر و بسیاری اتفاقات جدید بهتر را برای شما فراهم کند که این امر خود نیازمند یک انتخاب ست و آگاهانه است . اما انتخاب این مسیر دیگر نیازی نیست به ازدواج سن لا بیاندیشید .


بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی ازدواج


 

مشکلات ازدواج سن لا

مشکلات ازدواج سن لا معمولا نسبت به مزایای آن پیشی گرفته و این امر موجب شده عامه مردم نگاه خوب و مثبتی به ازدواج سن لا نداشته شند . همانطور که می دانید یکی از دغدغه های والدین ازدواج فرزندانشان است نتیجه به قول معروف آروزی دیرینه پ و ماهای این مرز و بوم به خانه بخت رفتن فرزندشان است حال تصور کنید که ما های این روزها چق ید برای رسیدن به این آرزویشان صبور شند . معمولا به جوانی که سنین لاتری نسبت به بقیه ازدواج نمی کند واژه هایی مانند سخت گیر ، حساس و یا وسواس را نسبت می دهند و مدام او را بت این اتفاق سرزنش می کنند و تکرار این سرزنش ها و دغدغه ها موجب سلب آرامش فرد می شود و گاها عث می شود از روند زندگی روزمره خارج شود و گیر این حواشی شود .

اما اینکه مشکلات ازدواج سن لا چه حد جدی است و نگرانی والدین چه اندازه قابل ک است نیاز به شناخت بیشتر مشکلات ازدواج سن لا را دارد که زیر به آن می پردازیم .

برخی مشکلات ازدواج سن لا

  1. وسواس پیدا کردن انتخاب همسر به دلیل زیادی ریز شدن ملاک های سخت گیرانه ازدواج .
  2. ترس از ازدواج به دلیل وابستگی زیاد به زندگی مستقل .
  3. سردی برقراری ارتط به دلیل عبور از سنی که شورواشتیاق و جذابیت یک رابطه را خواسر بود.
  4. ترس از داشتن رابطه جنسی و سردی رابطه که بیشتر خانم ها دیده می شود .
  5. مشکلات روری و اختلال فرزند دار شدن .
  6. تفاوت سنی زیاد فرزندان آینده .

آنچه ذکر شد تنها بخش های اصلی مشکلات ازدواج سن لا می شد و هریک از موارد ذکر شده خود دارای جزئیات زیادی است که برای آگاهی کامل و ثیرات روانشناختی آن زندگی فرد را ید توسط متخصصان و مشاوران قبل از ازدواج میان بگذارید .


بیشتر بخوانید:آیا ازدواج دائم دوام و امنیت بیشتری دارد ؟


 

مزایای ازدواج سن لا

مزایای ازدواج سن لا یکی از موارد مهمی است که ید ذکر گردد زیرا این موضوع به طور عمده مظلوم واقع شده و گویی ازدواج سن لا هیچگونه سودی برای افراد ندارد حالی که اینگونه نیست .

یکی از مهم ترین مزایای ازدواج سن لا این است که دختر و پسر گرچه دیر تر از بقیه انتخاب خود را پیدا کرده اند و حالا راضی به ازدواج فرد مورد علاقه خود شده اند اما نکته این است که هردو به انتخاب خود کاملا مسلط هستند و می دانند انتخاب آنها از همه نظر همانی است که همه ی این سال ها را فدایش کرده اند .

مزایای ازدواج سن لا   دختران این است که دست از انتخاب های صرفا عاطفی کشیده اند و عقل و منطق عشق را چاشنی ازدواج می کنند همچنین پسران ملاک ها عقلانی تر صورت می گیرد و مطمئن هستند این ملاک ها و انتخاب ها زودگذر و کورکورانه نیستند .


بیشتر بخوانید:بهترین مرکز مشاوره ازدواج تهران


آسیب های ازدواج سن لا

آسیب های ازدواج سن لا زمانی آشکار می شود که شما زمان را از دست داده اید و هیچ چیز نمی تواند زمان را به عقب ز گرداند و به شما فرصت های گذشته را زگرداند .

تحقیقات نشان می دهد تعداد زیادی از افرادی که خود را قرنی موقعیت های شغلی یا اجتماعی کرده اند و ازدواج را انتهای لیست های بلند لایشان قرار داده اند و سنین لاتر ازدواج کرده اند زمانی که از آنها پرسیده شده است آیا از انتخاب این مسیر برای زندگین راضی هستید ؟ تعداد زیادی از آنها اظهار پشیمانی کرده اند و اگر ماشین زمان اختیار داشتند هرگز این مسیر را برای زندگی دوره انتخاب نمی کردند زیرا معتقد هستند زندگی که همراه شور و هیجان جوانی ازدواج رخ می دهد نشاط و امید و انرژی بیشتری موج می زند و زندگی سرشار از حال خوب است . نتیجه از جمله آسیب های ازدواج سن لا می توان به بی انگیزگی آینده نیز اشاره نمود .

 

توصیه هایی برای ازدواج سن لا

توصیه هایی برای ازدواج سن لا برای افرادی که همچنان می خواهد همین مسیر را انتخاب کنند لازم است .

یکی از نکات مهم برای دختران این است که این را نظر بگیرند قطعا ازدواج سنین لا یا حتی مجرد ماندن آخر عمر هزاران ر بهتر از یک انتخاب غلط از روی عجله و ترس از لا رفتن سن می شد . زیرا گاهی حرف ها و سرزنش های اطرافیان و حرف های نگران کننده ای که شاید روزی برسد که همین فرصت را هم دیگر نداشته شی موجب می شود فرد انتخاب عجولانه ای داشته شد . توصیه می شود این مواقع از یک عامل بیرونی آگاه مانند مشاوره خانواده یا مشاوره ازدواج که می تواند خارج از محدوده ی دید شما جوانب را بسنجد و از روی منطق به شما کمک کند راهنمایی بگیرید که بهترین راهنما اینگونه موارد مشاوران خانواده و مشاوران قبل از ازدواج هستند .

از جمله توصیه هایی برای ازدواج سن لا این است که حتما قبل از ازدواج چند جلسه  به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید زیرا ازدواج این سنین بسیار جدی تر است و ید توسط یک فرد آگاه خصوصیات شما و همسرن سنجیده شود از وسواس های فکری دور شوید و انتخاب صحیحی داشته شید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Pros and Cons of Getting Married Later in Life – Kiplinger

 

مشکلات و مزایای ازدواج سن لا

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت 23:14
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 41 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۲

سوالات قبل از ازدواج

سوالات قبل از ازدواج گرچه این روز ها به صورت فانتزی ای طنز مانند آمده است و فورا ما را به یاد سوالاتی مثل رنگ مورد علاقه و غذای مورد علاقه یار می اندازد و کاملا بی فایده بنظر می رسد . اما ید بگویم اگر راجع به سوالات قبل از ازدواج هنوز هم همینطور فکر می کنید سخت اشتهید . چراکه همین سوالات اگر به جا شد ، منطقی طراحی شده شد و به موقع پرسیده شود می تواند شما را قبل از زیر یک سقف رفتن از یک اشته بزرگ نجات دهد یا به شناخت بهتر و عکس العمل های بهتر مشکلات کمکن کند پس سوالات قبل از ازدواج را جدی بگیرید .

این تصویر غلط که دخترها از سوالات قبل از ازدواج ذهن دارند و این تصویر ذهنی که یک جلسه معارفه یک اق ، کافه و یا حتی نیمکت یک پارک نشسته اند و پسر آماده هرگونه پاسخگویی به سوالات عجیب و غریب است و شما برای شروع لیستی از سوالات بی پایان را از کیفن می آورید و پرسیدن را شروع می کنید و یک خودکار قرمز دور سوالا غلط خط می کشید .

زمانی که هم برای دیدن یک فیلم به سینما رفته اید و یک فیلم ژانر اجتماعی دیده اید و ممکن است زیگر نقش مرد یک قسمت از فیلم به دلیل ناتوانی بر کنترل عصنیت همسر خود را کتک بزند ؛ فیلم که به اتمام می رسد مسیر برگشت شما و همسرن راجع به فیلم صحبت می کنید و شما میتوانید نظر همسرن را راجع به فیلم بپرسید و یا بگویید تو اگر جای او بودی آن موقعیت ممکن بود چه کاری انجام دهی ؟ و خلاصه طرح اینگونه سوالات دوران نامزدی بیشتر یکدیگر را بشناسید .


بیشتر بخوانید:مشاوره برای ازدواج


مراحل سوالات قبل از ازدواج

پرسیدن سوالات قبل از ازدواج مراحل مختلفی صورت می گیرد . به این صورت که اگر ازدواج کاملا سنتی است بهتر است یک جلسه معارفه برخی سوالات اولیه و کلی رابطه میزان تحصیلات ، سن ، و آمد و محل زندگی بعد از ازدواج پرسیده شود . و اما بهترین زمان برای شناخت بیشتر و طرح سوالات جزعی تر برای شناخت فردی و طرز تفکر و برخی عقاید که زندگی بسیار اهمیت دارد ، دوران نامزدی یا دوستی های قبل از ازدواج است که به دختر و یا پسر این فرصت را می دهد یکدیگررا بهتر بشناسند و چالش هایی که این دوران رخ می دهد نحوه بر خورد نامزدشان را مشکلات ببینند و از این طریق می توانند به راحتی ازشخصیت واقعی طرف مقابل آگاه شوند نه آن شخصیتی که از خود نشان اده است و ممکن است نقابی بیش نشد .

این موارد برای طرح برخی سوالات جزعی که معمولا برمی گردد به عقاید شخصی هر فرد ، بهترین کار این است برای طرح سوالات قبل از ازدواج زمانی سوالات را مطرح کنیم که اتفاقی مشابه صورت گرفته شد یا بحث به طور اتفاقی به موضوعی رسیده که براین سوال ایجاد کرده است .

 


بیشتر بخوانید:انتخاب همسر از دیدگاه روانشناسی ازدواج


 سوالات قبل از ازدواج از خواستگار

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار بهتر است کلی شد و جزئیات را به جلسات آینده بسپارید .

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار همانطور که گفته شد بهتر است رابطه ابتدایی ترین اطلاعات شد هم آگاهی عمومی از نحوه زندگی خواستگارن را به شما بدهد و حدی مشخص شود اگر شما این فرد وارد زندگی شوید قرار است او کجا زندگی کنید و چه مدت او خارج از خانه و محل کار است و ترجیحا بیشتر وقت روز را ید چگونه سر کنید .

نمونه سوالات

همچنین طرح سوالات قبل از ازدواج از خواستگار می توانید به اعقاید دینی او اشاره کنید از این طریق میزان پایبندی او به دین آگاه شوید و حتی یابید از نظر پوشش چه حد به شما آزادی می دهد و یا اصلا پوشش شما و همسرن چه اندازه به یکدیگر مشابهت دارد .

سوالات قبل از ازدواج از خواستگار را صورت نیاز می توانید به کمک مشاوره ازدواج و مشاوره خانواده و روانشناسی طرح کنید به یک ازدواج موفق دست پیدا کنید .

از دیگر نکاتی که طرح سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر می توانید به آن اشاره کنید میزان تحصیلات خواستگارن است و همین پرسش می توانید رابطه ادامه تحصیل خودن بعد از ازدواج یا حتی اشتغال شما زندگی مشترک و نظر او این رابطه آگاه شوید .

و بیشتر سعی کنید سوالاتی را مطرح کنید که میزان حقوق زن و مرد را زندگی مشترک تعیین می کند یابید خواستگارن چه اندازه به حقوق زن اهمیت می دهد و آزادی شما زندگی چق می شد و یا حریم شخصین زندگی مشترک چه اندازه است . این قبیل سوالات به شما کمک می کند شناخت کلی اما کاملی از خواستگارن داشته شید .


بیشتر بخوانید:معیارهای انتخاب همسر چیست ؟


 

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر نید حاشیه و خجالت شد . زیرا ازدواج اتفاقی نیست که اشته آن را بتوان به راحتی جبران کرد و غلفت و یا خجالت های بی مورد عث می شوید مسیر زندگین به کلی تغییر کند .

گاهی به دلیل اشته همین امر و نداشتن شناخت کافی از یکدیگر و غفلت از خواسته هایی که دو طرف از یکدیگر انتظار دارند و برآورده نشدن این خواسته ها به دلیل عدم شناخت کافی ابتدا موجب دلخوری های کوچک و ایجاد سوء تفاهم می شود و به مرور تکرار شدن این اتفاق به طلاق و از هم گسیختگی زندگی مشترک می شود .پس ببینید که سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چه اندازه می تواند مهم و اهمیت شد .

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر ید رابطه تمام موارد یک زندگی مشترک شد نقاط مشترک و نقاط تفاوت را پیدا کنند و به میزان اهمیت این تفاوت ها تصمیم بگیرند که مناسب یکدیگر و ملاک هایی که از هم انتظار دارند هستند یا خیر .

اگردختر و پسر فکر می کنند که طرح سوالات دچار مشکل هستند و یا نمی دانند چه سوالاتی را ید مطرح کند ، بهترین کار این است که به یک مشاوره قبل از ازدواج مراجعه نمایند و راهنمایی از متخصصان و پر کردن پرسشنامه هایی که تخصص و تجربه نوشته شده است به راحتی مطمئن شوند که برای یکدیگر مناسب هستند و قا به برآورده کردن خواسته های یکدیگر هستند .


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


سوالات قبل از ازدواج از همسر

سوالات قبل از ازدواج از همسر را به طور کامل و بدون خجالت طرح کنید .

این سوالات ید از بخش های مختلفی تشکیل شده شند . بهتر است سوالات قبل از ازدواج از همسر به شکل های متفاوت مثل سوالاتی راجع به فرهنگ ، دین ، فانتزی های جنسی که از همسر خود انتظار دارد ، میزان آمد و محل زندگی و … شد بتوانید همسرآینده ن را از هر جهت بهتر بشناسید .

همانطور که گفتیم بهتر است این سوالات مرزی به عنوان خجالت را کنار بگذارید و اگر قا به این کار نبودید حتما از یک مشاورقبل ازدواج  کمک بگیرید . زیرا تحقیقات نشان می دهد بسیاری از طلاق ها به دلیل عدم رضایت زوجین از روابط جنسیشان می شد و یکی از راه های جلوگیری از این اتفاق آگاهی از خواسته های جنسی همسر قبل از ازدواج است پس این نوع سوالات را از یکدیگر پنهان نکنید آینده به مشکل بر نخورید .


بیشتر بخوانید:آسیب های ازدواج زود هنگام جوانان چیست ؟


 

اهمیت سوالات قبل از ازدواج

اهمیت سوالات قبل از ازدواج زندگی مشترک مشخص می شود ، زمانی که شما آگاه شید که همسرن هنگام عصنیت چه رفری از خود نشان می دهد یا از شما انتظار چه کارهایی را دارد و شما به او آگاهی بدهید که از او چه خواسته هایی  دارید قطعا زندگی مشترک آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد .پس اهمیت سوالات قبل از ازدواج را نادیده نگیرید و پیش از آنکه وارد یک زندگی کاملا جدی شوید عواقب آن را بسنجید .


بیشتر بخوانید:تست روانشناسی ازدواج چیست ؟


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What questions a boy should ask to girl during arranged ...

 

سوالات قبل از ازدواج دختر و پسر چیست ؟

از

09353000102

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ساعت 17:42
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 48 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 14
» بازديد ديرور : 6
» بازديد ماه گذشته : 1174
» بازديد سال گذشته : 1174
» كل بازديد : 14799

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.209.82.74
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات