مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب

مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
مشاوره روانشناسی استرس و اضطراب
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
تفاوت سنی مناسب برای ازدواج
میانگین ۵ رای از تعداد ۱

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج  را نمیتوان به سادگی تعیین کرد . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج را حالت معمول بین سه هفت سال عنوان کرده اند . یا مورد تفاوت سنی مناسب برای ازدواج گفته اند که بهتر است مرد بزرگتر از زن شد . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج به عوامل گوناگونی بستگی دارد که سعی می کنیم این مقوله به آن بپردازیم . پیش ازاینکه به تفاوت سنی مناسب برای ازدواج بپردازیم ببینیم سن یعنی چه  وانواع آن کدام است ؟ سنی که همه آن آشنا هستند سن سجلی یا تقویمی است . از روزی که انسان متولد میشود سنش به تعداد سال های گذشته از این ریخ محاسبه میشود . سن فیزیولوژیکی سنی است که بدن شما و ترکیب صورت شما نشان میدهد . ممکن است سن تقویمی شما چیزی شد و ترکیب ارگانیک شما سن دیگری را نشان بدهد .

سن هوشی ، سن اجتماعی ، سن ورزشی  و سن ورزشی تفاوت سنی مناسب برای ازدواج ثیر دارند . هرکدام از این طبقه بندی به نسبت خاصی موثر هستند . مهمترین سن ثیر گذار سن هیجانی است . این دسته بندی بیشتر به کنترل عواطف واحساسات و هیجانات جنسی مربوط میشد . هر شخص بخشی از سنین یاد شده ممکن است کاستی یا بیشینه داشته شد . که به نسبت داشتن این سنین میتوان تفاوت سنی مناسبش را برای ازدواج تعیین کرد . حال بر سر نظر گرفتن این سنین و دخالت دادن این عامل ازدواج اختلاف هست . برخی اعتقاد دارند بر اساس این سنین ید تفاوت را نظر گرفت و برخی عکس آن موافقند . آنها سن تقویمی را مهمترین عامل تفاوت میدانند .


بیشتر بخوانید:سن ازدواج پسر و معیارهای آن چیست ؟


تفاوت سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج ازنظر روانشناسی بین چهار هفت سال عنوان شده است . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی این سن را بدون توجه به انواع سنین تعیین کرده است . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی دخالت دیگر سنین تفاوت خواهد داشت . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج از نظر روانشناسی روحیات ، آسیب ها و عقده ها را بررسی میکند . بسیاری از عوامل ازدواج دخالت دارد . دختری که بدون وجود پ بزرگ شده یا پسری که بدون وجود ما بزرگ شده است . این دختر و پسر ممکن است علاوه بر نیاز به همسر محبت والد نیز نیاز داشته شند . یا ممکن است تحت ثیر عقده اودیپ شد . این عوامل انتخاب همسر ثیر مستقیم خواهد داشت . اما بحث اینجاست آیا این عوامل اجازه دخالت دارند ؟ برخورد مناسب این عوامل چیست ؟

مشاوره قبل از ازدواج به راحتی به این سوال پاسخ میدهد . ضمن اینکه شما تست های ازدواج شرکت خواهید کرد . عقده ها و سنین هیجانی ، اجتماعی و هوشی شما سنجیده خواهد شد . اگر دچار عقده اودیپ هستید و یا عقده های دیپر راهنمایی خواهید شد . برخی به جای همسر گزینی بدون آگاهی والد گزینی میکنند . این انتخاب نابجا بعدها ثیر مستقیم  و جدی بر روابط زناشویی و خانوادگی خواهد داشت . پسرانی که از محبت ما بی بهره بوده اند تمایل شدید به همسری سن لاتر از خود دارند . این پسران پس از چندین سال احساس نیاز به همسر خواهند داشت . چون کنون کسی زندگی میکردند که جایگزین ما بود نه همسر مناسب . اکنون خانه کسی را دارند که مانند ما دوستش دارند اما یک جای خالی زندگی نمودار شده است .

 


بیشتر بخوانید:برای انتخاب همسر شایسته به چه ویژگی هایی توجه کنیم ؟


تفاوت سنی مناسب برای ازدواج از نظر اسلام

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج از نظر اسلام نیز سن بین دو هفت سال را حالت معمولی یید میکند . ولی هیچ مانعی برای تفاوت زیاد و یا کم تعیین نمیکند . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج ازنظر اسلام شاید برای اولین ازدواج بین دو هفت سال تعیین شده اما نیاز مرد و زن مهم است . موقعیت اجتماعی اهمیت دارد . موقعیت پسر و دختر تعیین تفاوت سنی برای ازدواج از نظر اسلام نظر گرفته میشود . موقعیت اقتصادی و مالی مهم است . پس از نظر اسلام محدودیتی برای این تفاوت تعیین نشده اما از معیارهای اسلام برای ازدواج به کفو برمیخوریم . پسر و دختر ید کفو هم شند . البته این هم واجب نیست بلکه معیار است . کفو یا هم کفو بودن شامل تمام سنین مطرح شده میشد . سن سجلی یا تقویمی ید نزدیک به هم شد .

سن هیجانی یعنی از نظر احساسات ، عاطفه و بلوغ لازم است نزدیک به هم شند . یک پسر و دختر از نظر هوش اجتماعی بهتر است هم همسان شند . حرف هم را بفهمند کنار هم اجتماع فعالیت داشته شند یا مانع رشد اجتماعی هم نشند . و تمام این مسائل که آنها را به هم نزدیک میکند . بر ک متقابل می افزاید . تفاهم را بیشتر میکند و میتوان گفت کنار یکدیگر احساس سلامت و امنیت میکنند . این تفاهم و این ک متقابل واقع همان سکینه بودن را پدید می آورد که قرآن به آن اشاره شده است .


بیشتر بخوانید:فلسفه ازدواج چیست ؟


 

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج موفق

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج موفق  نیز هم طراز بودن را میطلبد . نظر داشته شید پسر و دختری که دوران بلوغ خود را پشت سر گذاشته است . تفریح کرده و حتی جنس مخالف خود معاشرت داشته اند شاید بهتر بتوانند تفاوت سنی بیشتر یا کمتر و یا بزرگتر بودن زن از مرد را بپذیرند . ولی دختر و پسری که زه میخواهند جنس مخالف به عنوان همسر معاشرت کنند فرق میکند . آنها  مسلما کسی را میخواهند که تفاوت سنیشان کم شد . وقتی هم معاشقه میکنند هردو طالب شند . نه یکی تشنه و دیگری سیراب . وقتی برای تفریح به کوه یا دامان طبیعت میروند پابه پای هم لا بروند ، بدوند و هیجان داشته شند . اما نظر بگیرید کسانی که مثلا بیست سال تفاوت دارند . یک مرد چهل ساله مانند یک دختر بیست ساله نمیتواند از کوه لا برود .

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج موفق همان سن نزدیک به هم است . همان بزرگتر بودن مرد از زن است . نوان همان ق که از مردان شادابتر هستند از نظر ارگانیسم نیز زودتر فرتوت میشوند . مردی که بیست سال دارد یک نوی سی ساله ازدواج میکند . زن پنجاه سالگی یائسه میشود و غدد جنسی از فعالیت ز داشته میشوند . این حالی است که مرد زه چهل ساله شده و عین جذابیت و مردانگی اوست . بر همین اصل اعتقاد بر بزرگتر بودن مرد از زن میشد . مرد و زن هم پا به سن بگذارند . از نظر جسمی و جنسی هم تکامل پیدا کنند و لحظه های زندگی به کام هردو شد . مشاوره خانواده میتواند کمک خوبی برای یافتن این مسئله شد .


بیشتر بخوانید:نحوه ست انتخاب همسر برای یک عمر زندگی


 

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج دختران

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج دختران به اندازه ای لازم است که دختر کنار همسرش احساس رضایت کند . بتواند به او به چشم یک تکیه گاه نگاه کند . دختران دوست دارند همسرشان مدیر و مقت شد . تفاوت سنی ید اندازه ای شد که معادله بر هم نخورد . تفاوت سنی مناسب برای ازدواج دختران ید به اندازه ای شد که ناز دختر نیاز پسر همخوانی داشته شد . قهرش همراه ناز و آشتیش عشق شد . تفاوت سنی کم ممکن است همراه ناز کردن دو طرف بوده و منجر به کدورت شود . برخی دختران اعتقاد دارند مردان سن لا بهتر هستند . اعتقادشان براینست که مرد مسنتر هم تمکن مالی بیشتری دارد و هم ق دختر را بیشتر و بهتر میداند . این ازدواج ها چون مصلحتی است برای دختر همیشه حسرت هم صحبتی یک پسر جوان قی میماند .

مشاوره ازدواج همیشه راه گشاست . مشاوره خانواده و روانشناسی شما ده قدم جلوتر را خواهید دید . ممکن است شما سال ها بعد به نیجی برسید که دیر شد . کسانی که مشاوره میگیرند کمتر برایشان دیر میشود .


بیشتر بخوانید:ویژگی های مرد خوب برای ازدواج از نظر زنان


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : What Is the Ideal Age Difference for a Happy Marriage? | …

 

تفاوت سنی مناسب برای ازدواج

 

9099072025

    

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت 8:06
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 47 | لينك ثابت
مشاوره زندگی مشترک
میانگین ۵ رای از تعداد ۱

مشاوره زندگی

مشاوره زندگی همیشه زندگی هرکسی انجام میشود . مشاوره خانواده ، مشاوره دوست ، مشاوره حتی کسانی که نمیشناسیم . به شهری میرویم راه را بلد نیستیم « ببخشید آقا از کدوم طرف برم ؟ » « دوست عزیزم به نظرت شلوار چه رنگی بخرم ؟ » « بچه ها بریم شیراز یا شمال؟ » « مامان ماشینمو به نام همسرم بکنم یا خودم ؟» همه این ها مشاوره زندگی هستند . ما مشاوره میکنیم حتی اگر از ستی یا ناستی تصمیمان آگاه شیم « برم همسرم آشتی کنم ؟ حیفه واسه هیچی زندگیمون خراب بشه » مشاروه زندگی انجام میدهیم حتی اگر تصمیم گرفته شیم « برم بخرم من که میخوام بخرم » مشاوره زندگی به انسان اطمینان میبخشد . ما همیشه نیاز به یید داریم . نیاز داریم کسی را تصمیم گیری هایمان شریک کنیم . این مشاوره به خود قوت قلب میدهیم .

مشاوره زندگی به ما کمک میکند اطمینان قدم برداریم . مشاوره زندگی برای همه لازم است اما سوال اینجاست چه کسی مشورت کنیم ؟ همسرمان اختلاف داریم اگر خانواده خود مشورت کنیم حق همسرمان را نادیده میگیرند . اگر خانواده همسرمان مشورت کنیم حق مارا به نفع همسرمان نادیده میگیرند . مشاوره اگر ست انجام شود بهترین کار است . انسان را از سرگمی میرهاند . انسان را از ورطه خود محوری و تنهایی بیرون میکشد . مهم اینست که پایه های مشاوره ست گذاشته شود . یک مشاوره خوب ید کسی انجام شود که علم این کار را داشته شد . بیطرف شد . دارای قت تشخیص شد . هر زمینه ای تجربه داشته شد . نسبت به مشورت گیرنده کینه یا دلسوزی بیش از اندازه نداشته شد . مشورت گیرنده و مشاور منافع مشترک نداشته شند .


بیشتر بخوانید:مشاوره تلفنی زناشویی


مشاوره زندگی موفق

مشاوره زندگی موفق بدون نظر گرفتن عقاید عوام انجام میشود . برخی هر لحظه برای دیگران زندگی میکنند . « فلان فرش رو بخرم بندازم خونه نگویند چه بی سلیقه است » تربیت کودک : « اینکارو نکنی میگن بچه بدیه … » و این عقیده ناست را به کودک خود نیز انتقال میدهند . نظر گرفتن نظر عوام و غیره زندگی مسیر زندگی را به طرف سلیقه و خواست دیگران تغییر میدهد . مشاوره زندگی موفق برای کسانی است که احترام گذاشتن به سلایق و عقیده دیگران برای خود زندگی میکنند . مشاوره زندگی موفق میگوید ید برای خواسته هایمان وقت بگذاریم . به رویاهایمان اهمیت بدهیم . رویاها خواسته های ونی ما هستند که زندگی واقعی نتوانسته ایم به آن برسیم . پس جایی که میتوانیم آنها را وارد زندگی مان کنیم . البته برای اینکار حتما ید مشاوره بگیریم .

مشاوره زندگی موفق میگوید توجه به توانایی هایت پیش برو . خواسته هایت را محدود نکن . به این بهانه که شاید شکست بخورم خود و خواسته هایت را محدود نکن . پرواز روزی رویا بود اما اتو و براان ویلبررایت آنرا به زندگی واقعی کشاندند . اولین قدم همیشه سخت ترین قدم است . خود را خواسته های کوچک حقیر نکن . آرزوهایت حتی اگر قابل دسترس نشد میتواند یک ایده خوب ، یا هر چیز خوب دیگری شد . خواسته هایت را بنویس و برای محقق شدن آنها ولو یک قدم روز بردار . امید داشته ش و به همراهانت امید ببخش . آرزوهایت را برای همراهانت اعتماد بگو . اگر چیزی ذهن نقش میبندد میتواند وجود داشته شد . این قت ونی توست که به آنها شکل میدهد . برای اینکه هیچ گاه از خواسته هایت نا امید نشوی مشورت کن .


بیشتر بخوانید:چگونه زندگی مشترک موفق داشته شیم ؟


 

مرکز مشاوره زندگی آویژه

مرکز مشاوره زندگی آویژه امیدوارانه به آرزوهای شما می اندیشد مرکز مشاوره زندگی آویژه امیدوار است آینده جامعه ای داشته شیم پراز امید و آرزوهای محقق . جوانانی که  به خانواده خود اعتماد دارند . جوانانی که جامعه خود را دوست دارند . خانواده هایی که شاد هستند و برای شاد زیستن تلاش میکنند . مرکز مشاوره زندگی آویژه امیدوار است مشاوره دادن به خانواده ها بتواند به پویایی آنها کمک کند . مشاوره کودک برای کودکان محیطی آرام و دلچسب فراهم کند . مشاوره تحصیلی مرکز مشاوره آویژه برای جوانان بصورت آنلاین و تلفنی انجام میشود . برای جوانان عزیز مشاوره نظام وظیفه میدهد . تمامی این خدمات به صورت تلفنی و آنلاین میسر میشد . زوج های جوانی که تصمیم ازدواج دارند میتوانند از مشاوران زبده این مرکز کمک بگیرند . تست عشق ، تست ازدواج  و تست های دیگر این مرکز انجام میشود .

مرکز مشاوره زندگی آویژه تمام تلاش خود را میکند راه داشتن جامعه ای سالم گام بردارد . چگونگی رفر ست سالمندان ، رفر نوجوانان و جوانان به برخی دغدغه ها پایان میدهد . جوان و جامعه ، جوان و خانواده ، جوان و تحصیل ، جوان و ازدواج  و جوان و زندگی . خانواده و همیاری ، خانواده و کودکان ، خانواده و نوجوان ، خانواده وهمسر  و خانواده و مشکلات زندگی  از مواردی هستند که میتوانید مشاوره بگیرید . مراجعه به وبسایت آویژه از طریق گوگل این مرکز بیشتر آشنا شوید .


بیشتر بخوانید:راهکارهای مشاوره زناشویی تلفنی


راهکارهای مشاوره زندگی

راهکارهای مشاوره زندگی راهی است برای رسیدن به مهارت های زندگی . یک انسان عاقل و لغ بکارگیری مهارت های زندگی میتواند از توانایی های خود بیشتر و بهتر استفاده میکند . راهکارهای رسیدن به مهارت ها بسیار مفید و سازنده است . راهکارهای مشاوره زندگی میگویند هرگز خود را مقایسه دیگران کوچک نکن . احترام به دیگران برای شما احترام بر می آورد . محبت به دیگران بی توقع ش . آنق به دیگران محبت کن که از ظرفیت آنها بیشتر نشد . هرگز متوقع نش کسی ظاهر نا آراسته تو کنار بیاید انسان زییی را دوست دارد . یک غلط به دیگران صفر نده . گذشت کن مورد عفو قراربگیری . وقت شناس ش . برای وقت دیگران که همان عمر آنها است احترام قائل شو . یادت شد مهارت انسانها قت شان هنگام عصنیت سنجیده میشود .

به خاطرمان شد وقتی پرخاش هر حرفی از دهانمان بیرون می آید شنیده میشود . حرفی که شنیده شود خاطر می ماند . زندگی دفتر مشق نیست  که غلط ها را پاک کنیم . یک اشته مکن است برای همیشه برایمان مشکل ساز شود . اگر زن و رفرمان را کنترل کنیم کمتر نیاز پیدا میکنیم دل شکسته دیگران راترمیم کنیم . ببخشیم و هنگام خطاها خود را به جای آنها بگذاریم و همزاد پنداری کنیم . آیا اگر ما آن موقعیت قرار میگرفتیم چه رفری از خود بروز میدادیم .

 


بیشتر بخوانید:مدیریت مشکلات زندگی مشترک


بهترین مشاوره زندگی موفق

بهترین مشاوره زندگی موفق زمانی مشخص میشود که مشاوره تمام شده شد . آیا پس از این مشاوره احساس شادمانی و سبک لی میکنیم ؟ آیا اکنون بر سر راه های بیشمار قرارگرفته ایم یا میدانیم چه کنیم ؟ مشاروه زناشویی و زندگی مشترک به عیوب خود پی برده ایم ؟ اکنون میدانیم چگونه این نقص را مرتفع کنیم ؟ بهترین مشاوره زندگی موفق مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مسیر زندگی ما راتغییر میدهد . یک مشاوره خانواده خوب میتواند زندگیها را از از خطرات جدی نجات دهد . برخی اوقات ما بسیار بد بین هستیم که نیاز به مشاوره داریم . بعضی موارد نیز بیش از اندازه خوشبین هستیم و ساده لوحانه عمل کردن ما عث فرو پاشی ما میشود . حال ممکن است فرو پاشی زندگی شد یا اقتصاد خانواده و یا فرو پاشی روحی و روانی  .

تمام رفرهایی که عث خدشه دار شدن زندگی میشود اختلال محسوب میشود و نیاز به مشاوره و مان دارد . شاید فکر کنیم فقط کسانی به روانشناس یا روانپزشک مراجعه میکنند که بیمار هستند . حالیکه برخی ممکن است ظاهر سالم اما رفرشان عث آسیب میشود بهتر است قبل از وارد کردن آسیب های جدی و جبران ناپذیر مشاوره کنترل رفر خود را دست بگیریم .


بیشتر بخوانید:رازهای روابط زناشویی موفق


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Professional Counseling Services In Daily Life | BetterHelp

 

مشاوره زندگی مشترک

 

9099072025

    

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت 5:54
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 46 | لينك ثابت
روانشناسی خانواده موفق چیست ؟
میانگین ۵ رای از تعداد ۱

روانشناسی خانواده

روانشناسی خانواده یعنی اینکه  یک روانشناس شما صحبت کند . شما این مصاحبه از ونن بگویید . روانشناسی خانواده یعنی شما از برخوردهاین تک تک افراد خانواده بگویید . روانشناسی خانواده یعنی شما مورد تعاملات خود افرادی که شما رفت وآمد هستند سخن بگویید . روانشناسی خانواده یعنی رفر شما خانواده هنگام بروز مشکلات خانوادگی . روانشناسی خانواده یعنی  نظر شما مورد رفر افراد خانواده  .  روانشناسی خانواده یعنی تمام تعاملات ، رفرها و کنشها و واکنشهای شما وخانواده هم . اولین مراحل شاید برخوردها بسیار سالم و خوب به نظر برسد اما همین که خانواده اتفاق جدیدی بیفتد برخوردها تغییر میکند . حال ممکن است این اتفاق ناگوار و یا گوارا شد . مثلا رکود اقتصادی یا وارد شدن فردی جدید مانند عروس یا داماد .

اتفاقات جدیدی که عث برهم ریختن معادلات خانواده میشوند همیشه ناخوشایند نیستند . برخی اوقات یک اتفاق خوب این تعاملات را تحت الشعاع قرار میدهند . ورود یک پسر افکار و فرهنگ متفاوت به خانواده . این ورود ممکن است رفر پ خانم و یا برا خانم را تغییر بدهد . ممکن است برای آنها یک الگوی رفری جدید ایجاد شود . ممکن است برای این افراد رقیب عاطفی شد . یک رقیب اقتصادی و هر یک به فکر به خطر افدن جایگاه سابق خود شند . چون زه وارد کانون توجه شده است . غذا ب میل او ست میشود . وقتی می آید محیط خانه بطور کلی تغییر میکند و الی آخر… مورد عروس هم چنین است . ورود این زه وارد محیط زندگی تغییر ایجاد میکند . که ممکن است برای برخی خوشایند و برای برخی نا خوشایند شد .


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره رایگان خانواده


روانشناسی خانواده موفق

روانشناسی خانواده موفق میتواند برای مشاوران تجربه ای خوب شد . شاید به جرات میتوان گفت خانواده ای موفق است که همه زمینه ها موفق شد . چنین خانواده خیلی کم و نا است . روانشناسی خانواده موفق میگوید همیشه هر جا یک مسئله یا یک مورد نگران کننده وجود دارد . روانشناسی خانواده موفق میگوید مورد خوشبختی و موفقیت مطلق وجود ندارد . روانشناسی خانواده موفق تجربه دارد که خوشبختی یک تعریف قیاسی است . این تعریف وقتی کسی موفق است حس خوب موفقیت همراه همه افراد خانواده است . این حس وقتی ماندگار است که یک یا دونفر مدیر و بقیه عامل به برنامه های او شند . وقتی هرکدام بخواهند برنامه و چارچوبهای خود را زندگی پیاده کنند نظام خانواده تغییر میکند . عده ای بع نظام خانواده سنتی وقدیمی و عده ایدیگر بع نظام نوین خانوادگی میشوند .

نظام های نوین خانوادگی معمولا چند مدیریتی میشود . نوجوانان جوان شده اند و میخواهند مدیریت کنند . پ و ما احساس نا امنی میکنند  . این حالت زمانی است که جوانان به هر دلیلی زمان زیادی مجبورند والدین زندگی کنند . خانواده ای که برای آینده فرزندان تدبیری اندیشه شده است این اتفاق کمتر می افتد  . هر یک به دنل سرنوشت خود رفته و زندگی خود را مدیریت میکنند  . پ و مای که بر سرنوشت فرزندان خود ثیر دارند کمتر دچار بحران میشوند . آنها  یا دادن سرمایه کار یا آموختن مهارتهای مختلف و راهنمایی ست و بجا میتوانند بر سرنوشت فرزند خود ثیر بگذارند . فرزندان اینگونه خانواده ها از والدین خود حرف شنوی بیشتری دارند . البته همیشه استثنا وجود دارد . پون عواملی چون نحوه برخورد ، احترام بین خانواده و فرهنگ قدانی و تشکر برخوردها ثیر دارند .

 


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره خانواده تلفنی رایگان


روانشناسی خانواده همسر

روانشناسی خانواده همسر بسیار لازم و مهم است . خانواده همسر ، فرهنگ آنها و مهارتهای زندگیشان ناخودآگاه زندگی شما مرتبط است . خانواده ای که سلسله مراتب حاکم است کمتر بی احترامی میشود . فرهنگ احترام گذاشتن به خانه شما نیز منتقل میشود . بخش زیادی از تربیت کودکان از طریق الگو گرفتن از خانواده صورت میگیرد . شک نکنید رفر والدین چه بصورت پنهان و چه پیدا بر کودکان ثیر خواهد گذاشت . ثیرگذاری تربیت از طریق دیداری والگوی  رفری انکار ناپذیر است . نه تنها تربیت که به صورت ور می آید . مثلا شما میخواهید فرزندن وغ نگوید . اگر اورا ازگناه بترسانید اگر ازراه اجتماعی یا مذهبی وارد شوید ولی خودن یک وغ بگویید او ور نخواهد کرد . حتی اگر وغ کوچک شد . شما یک خطا دو الگوی رفری غلط به او داده اید .

شما به او گفته اید وغ بد و خطا است . اول اینکه به او اجازه وغ گفتن داده اید . دیگر آنکه عمل نکردن به اعتقادات را به او آموخته اید . دیگر آنکه به غیر مستقیم و عملا گفته اید که حرفهای شما بی پایه و اساس است . اهمیت عملی ندارد . میتوان آنها را شنید و عمل نکرد . حال این رفر نسل به نسل انتقال میابد . مثالی بود برای روشن شدن انتقال عمل از خانواده به فرزند . این مثال را میتوان به خانواده همسر تعمیم داد . پس روانشناسی خانواده همسر اهمیت زیادی دارد .  رفر خانواده بر فرزندشان یعنی همسر اثر میگذارد . همین رفر از طریق همسرن به فرزند شما منتقل میشود . مشاوره خانواده و روانشناسی خانواده همسرن بیشتر آشنا شوید . روانشناسی خانواده همسر مهم است آنها و همسرن الگوی عملی همسر و فرزند شما هستند .

 


بیشتر بخوانید:مرکز مشاوره خانواده آنلاین


روانشناسی خانواده مانی

روانشناسی خانواده مانی برروی رفر خانواده مطالعه میکند . بررسی و تحقیق بر روی رفرهای یک خانواده ، تفاوتهای رفری  و تشابهات . رفرهای ون خانواده و رفرهای اجتماعی . این روانشناسی از ثیر اجتماع بر خانواده سخن میگوید و ثیر افراد خانواده بر یکدیگر . روانشناسی خانواده مانی سعی دارد رفر تک تک افراد خانواده را آسیب شناسی کند . این روانشناسی ریشه ها را زمی یابد . بررسی ریشه آسیبها به مان میپردازد . این روانشناسی همه خانواده برهم ثیر گذار خواهند بود . به هم کمک خواهند کرد صدمه های روحی را به کمک هم التیام ببخشند . هر آسیب دارای یک منشا است . صدمه ای که به هر یک از اعضا میرسد دیگری تفاوت دارد . تفاوت اثر . مقدار اثر و نوع ثیر نیز متفاوت است .

مثلا یک خانواده یک تصادف رخ میدهد . این تصادف اثر بی احتیاطی پ میشد . یکی از افراد خانواده دچار هراس میشود . دیگری افسرده میشود . یکی فوبیای ماشین و جاده پیدا میکند . کسی ممکن است حس تنفر نسبت به پ ایجاد شود . دیگری وسواس احتیاط میگیرد و الی آخر …  پس یک اتفاق و یک رفر همه افراد خانواده ثیر میگذارد اما نوع ثیر متفاوت است . رفرهای دیگر نیز به همین گونه است مثلا خشونت . این رفر همه ثیر گذار است اما تفاوت . یکی خشن میشود . یکی ترسو . یکی مخالف خشونت ر می آید دیگری مضطرب . به هر حال این رفر از خود اثر به جا میگذارد . مهرنی نیز چنین است به همین گونه یا اثر خوب میگذارد برخی راهم نا مهرن و یا بیتفاوت ر می آورد . ثیرها یکسان نیست .


بیشتر بخوانید:مرکز


روانشناسی خانواده چیست ؟

روانشناسی خانواده چیست ؟ به این سوال تقری پاسخ داده شد . پاسخ به سوال روانشناسی خانواده چیست ید گفت : منشا یابی مشکلات رفری و اختلالات خانوادگی برعهده روانشناسی خانواده است  . پس از آن یافتن حل مشکلات و دادن راهکار به خانواده ها . شما به یک مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مراجعه میکنید .شما واقع خود را معرض روانشناسی خانواده قرار میدهید .  و یا مشاوره خانواده میگیریدزهم روانشناسی میشوید . حال این روانشناسی را به افراد خانواده تعمیم بدهید . حتی اگر شما فقط برای شخص خود به روانشناس مراجعه کنید زهم شما و رفرن خانواده روانشناسی میشوید . خانواده بر فرد و فرد بر خانواده اثر میگذارد .

 


بیشتر بخوانید:مشاوره آنلاین روانشناسی و خانواده


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز  خدمات متنوعی را زمینه مشاوره تلفنی خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع :  …Identifying Successful Families: An Overview of Constructs 

 

روانشناسی خانواده موفق چیست ؟

 

9099072025

    

 


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت 4:40
توسط مشاور اضطراب | تعداد بازديد : 41 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۶)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۸)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۷:۲۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۵)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۹)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۱)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۲)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۷)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۰)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۴)
» اهمیت توجه به همسر/ چگونه به همسرم توجه کنم؟ ۹ راهکار سازنده که باید بدانید (دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳)

صفحه قبل 1 صفحه بعد
نويسندگان
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 26
» بازديد ديرور : 7
» بازديد ماه گذشته : 1124
» بازديد سال گذشته : 1124
» كل بازديد : 14749

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 503
» مجموع نظرات : 0
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.223.3.101
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
× بستن تبلیغات